HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-11-11
Ute för 2009 Resultatdatum: 2009-11-29
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2009-11-29 (sö)  | Firenze marathon, Firenze, ITA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Lerdahl, Emil -82 1:11.39      SB 17      
Maraton MS » Lerdahl, Emil -82 2:26.37      PB 17      
 2009-10-07 (on)  | SFIF-mästerskapen, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) MS   Peterson, Mikael -64 6.67      PB   1    
Diskus (2,0 kg) MS   Peterson, Mikael -64 15.66      PB   1    
Slägga (7,26 kg) MS   Peterson, Mikael -64 13.76      PB   1    
Spjut (800 gr) MS   Peterson, Mikael -64 17.32      PB   1    
 2009-10-07 (on)  | Stadionstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 x 1 500 m P19 » Özkan, Selman -91 18:18.36        2 1    
Jonsson, Niklas -92
Segerberg, Filip -90
Segerberg, Lukas -92
 2009-10-03 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (5,0 kg) P16   Bäck, Philip -93 11.87          1    
» Öberg, Anton -93 9.24  PB 1
Diskus (1,5 kg) P16   Bäck, Philip -93 34.45          1    
» Öberg, Anton -93 25.67  PB 1
Slägga (5,0 kg) P16   Bäck, Philip -93 35.39      PB   1    
» Öberg, Anton -93 23.59  PB 1
Spjut (700 gr) P17   Bäck, Philip -93 41.12          1    
» Öberg, Anton -93 31.76  PB 1
Castorama MS   Bäck, Philip -93 1 760      PB        
Kula (7,26 kg) 9.73 [440] PB 1
Spjut (800 gr) 38.14 [463] PB 1
Diskus (2,0 kg) 27.38 [413] PB 1
Slägga (7,26 kg) 27.60 [444]     PB   1    
» Eklund, Jonathan -88 2 155 
Kula (7,26 kg) 11.09 [538] 1
Spjut (800 gr) 45.60 [572] 1
Diskus (2,0 kg) 35.70 [598] 1
Slägga (7,26 kg) 27.75 [447]     PB   1    
» Elgered, Jonas -87 2 076 
Kula (7,26 kg) 10.68 [510] 1
Spjut (800 gr) 50.54 [640] 1
Diskus (2,0 kg) 28.59 [442] 1
Slägga (7,26 kg) 29.78 [484]     PB   1    
Moorast, Timo -86 2 345  PB
Kula (7,26 kg) 10.51 [497] PB 1
Spjut (800 gr) 62.81 [795] 1
Diskus (2,0 kg) 30.05 [475] 1
Slägga (7,26 kg) 35.21 [578]     PB   1    
Norgren, Henrik -87 1 413 
Kula (7,26 kg) 9.86 [450] 1
Spjut (800 gr) 29.76 [325] 1
Diskus (2,0 kg) 22.29 [285] 1
Slägga (7,26 kg) 22.93 [353]     PB   1    
» Öberg, Anton -93 1 114  PB
Kula (7,26 kg) 7.97 [303] PB 1
Spjut (800 gr) 29.48 [321] PB 1
Diskus (2,0 kg) 23.97 [329] PB 1
Slägga (7,26 kg) 14.58 [161] PB 1
 2009-09-26 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Spjut (800 gr) MS   Moorast, Timo -86 72.07      PB   1    
Castorama MS » Attersand, Johan -74 1 988      SB        
Kula (7,26 kg) 9.99 [459] SB 1
Spjut (800 gr) 43.70 [545] SB 1
Diskus (2,0 kg) 30.05 [475] SB 1
Slägga (7,26 kg) 31.17 [509]     PB   1    
» Bougt, Niklas -92 680  PB
Kula (7,26 kg) 6.79 [203] PB 1
Spjut (800 gr) 27.24 [281] PB 1
Diskus (2,0 kg) 15.81 [99] PB 1
Slägga (7,26 kg) 12.20 [97]     PB   1    
» Eklund, Jonathan -88 2 213 
Kula (7,26 kg) 10.79 [517] 1
Spjut (800 gr) 49.39 [625] 1
Diskus (2,0 kg) 36.98 [625] PB 1
Slägga (7,26 kg) 27.69 [446]     PB   1    
» Elgered, Jonas -87 2 190  SB
Kula (7,26 kg) 11.13 [541] 1
Spjut (800 gr) 50.96 [646] 1
Diskus (2,0 kg) 32.24 [524] 1
Slägga (7,26 kg) 29.46 [479]     PB   1    
Hjellödegård, Björn -83 828  PB
Kula (7,26 kg) 6.79 [203] PB
Spjut (800 gr) 24.76 [234] PB 1
Diskus (2,0 kg) 20.41 [234] PB 1
Slägga (7,26 kg) 14.41 [157]     PB   1    
Jensen, Magnus -84 938  PB
Kula (7,26 kg) 7.88 [296] PB 1
Spjut (800 gr) 25.80 [254] SB 1
Diskus (2,0 kg) 18.96 [194] PB 1
Slägga (7,26 kg) 15.88 [194]     PB   1    
Kallaste, Rain -89 722  SB
Kula (7,26 kg) 7.16 [235] SB 1
Spjut (800 gr) 23.60 [212] SB 1
Diskus (2,0 kg) 16.70 [127] SB 1
Slägga (7,26 kg) 14.07 [148]     SB   1    
» Löfwing, Joakim -84 1 016  PB
Kula (7,26 kg) 7.74 [284] SB 1
Spjut (800 gr) 31.16 [350] SB 1
Diskus (2,0 kg) 16.85 [131] SB 1
Slägga (7,26 kg) 18.25 [251]     PB   1    
Norgren, Henrik -87 1 416  PB
Kula (7,26 kg) 10.21 [475] PB 1
Spjut (800 gr) 29.83 [327] SB 1
Diskus (2,0 kg) 22.59 [293] PB 1
Slägga (7,26 kg) 21.41 [321]     SB   1    
Odenman, Erik -91 1 788  PB
Kula (7,26 kg) 10.08 [466] PB 1
Spjut (800 gr) 33.08 [382] PB 1
Diskus (2,0 kg) 23.99 [329] PB 1
Slägga (7,26 kg) 37.19 [611]     PB   1    
Persson, Alexander -89 968  PB
Kula (7,26 kg) 7.01 [223] PB 1
Spjut (800 gr) 31.02 [347] PB 1
Diskus (2,0 kg) 21.53 [265] PB 1
Slägga (7,26 kg) 13.49 [133]     PB   1    
» Skugghall, Hannes -92 1 068  PB
Kula (7,26 kg) 8.80 [370] PB 1
Spjut (800 gr) 27.81 [291] PB 1
Diskus (2,0 kg) 19.59 [211] PB 1
Slägga (7,26 kg) 15.96 [196]     PB   1    
» Söderling, Jonathan -88 1 494  PB
Kula (7,26 kg) 8.85 [373] SB 1
Spjut (800 gr) 34.92 [412] 1
Diskus (2,0 kg) 26.93 [402] PB 1
Slägga (7,26 kg) 20.79 [307]     PB   1    
» Özkan, Selman -91 748  PB
Kula (7,26 kg) 6.97 [219] PB 1
Spjut (800 gr) 25.75 [253] PB 1
Diskus (2,0 kg) 17.40 [148] PB 1
Slägga (7,26 kg) 13.32 [128] PB 1
Castorama KS   Adrianzon, Hilde -92 brutit               
Kula (4,0 kg) 6.27 [306] PB 1
Spjut (600 gr) 14.68 [274] PB 1
Diskus (1,0 kg) ej start 
Slägga (4,0 kg) ej start               
» Alstermark, Linnéa -92 1 223  PB
Kula (4,0 kg) 6.51 [327] PB 1
Spjut (600 gr) 16.84 [327] PB 1
Diskus (1,0 kg) 17.32 [249] PB 1
Slägga (4,0 kg) 16.55 [320]     PB   1    
» Sabir, Jasmin -92 1 716  PB
Kula (4,0 kg) 8.37 [474] PB 1
Spjut (600 gr) 26.77 [539] PB 1
Diskus (1,0 kg) 22.82 [387] PB 1
Slägga (4,0 kg) 16.37 [316]     PB   1    
» Wåhlin, Lova -92 1 473  PB
Kula (4,0 kg) 6.92 [361] PB 1
Spjut (600 gr) 21.82 [439] PB 1
Diskus (1,0 kg) 20.69 [335] PB 1
Slägga (4,0 kg) 17.29 [338] PB 1
 2009-09-20 (sö)  | Castorama, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Eklund, Jonathan -88 2 250      PB        
Kula (7,26 kg) 11.30 [552] PB 1
Spjut (800 gr) 52.24 [663] PB 1
Diskus (2,0 kg) 36.14 [607] PB 1
Slägga (7,26 kg) 26.76 [428]     PB   1    
» Elgered, Jonas -87 2 122  SB
Kula (7,26 kg) 10.60 [504] 1
Spjut (800 gr) 49.14 [621] 1
Diskus (2,0 kg) 32.22 [524] 1
Slägga (7,26 kg) 29.17 [473] SB 1
 2009-09-20 (sö)  | Cloetta-spelen, Folkungavallen, Linköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd F11 » Ahlberg, Grete -98 1.20        7 Final    
Längd (zon) F11 » Ahlberg, Grete -98 2.38    -   18      
Kula (2,0 kg) F11 » Ahlberg, Grete -98 7.65        4 Final    
Spjut (400 gr) F11 » Ahlberg, Grete -98 23.21      PB 3 Final    
Boll (300 gr) F11 » Ahlberg, Grete -98 30.35      PB 2 Final    
 2009-09-19/20 (lö-sö)  | STH -cup, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11 » Olsson, Timothy -98 9.36    +0.9 PB 3 3  
Werner, Simon -98 9.49  +0.8 PB 6 2
F11 » Agbonkhese, Efe -98 8.69    +2.6   1 1  
» Jakobsson, Ylva -98 9.07  +2.8 2 2
» Palmerstedt, Linnéa -98 9.81  +2.6 6 1
» Robertsson, Fanny -98 9.72    +2.8   4 3  
» Sjöholm, Matilda -98 9.67  +2.8 6 2
Vanky, Hanna -98 10.44  +2.8 7 3
80 m P13   Grönlund, Artur -96 11.82    +0.1 PB 6 2  
Lundström, William -96 11.84  -1.8 PB 6 1
» Persson, Manne -96 11.64    +1.8 PB 2 3  
F13 Sackemark, Isabell -96 11.86  +1.8 PB 2 3
F12 » Björnsdotter P, Tove -97 11.68  +1.3 PB 3 2
» Tersander, Beata -97 11.83  +2.9 7 1
300 m P15   Brunnstedt, Anton -94 41.43        1 2  
F15 » Sandelius, Josefine -94 46.41  SB 4 1
600 m P13   Lundström, William -96 1:45.76      PB 3 2  
Nise, Jack -96 1:56.46  PB 6 1
P12 Köhler, Noel -97 2:07.40      PB 7 1  
P11 » Hargeström, Sebastien -98 1:51.73  PB 1 1
» Ilbäcken, Theodor -98 2:02.04  PB 4 2
Malmström, Joel -98 1:56.67      PB 2 2  
F13 Huldin, Jessica -96 2:02.68  PB 5 2
F12 Twengström, Moira -97 2:03.69  PB 6 2
F11 » Brunnstedt, Julia -98 2:19.26      PB 8 1  
Eklind, Maja -98 2:03.95  PB 4 2
Forsberg, Filippa -98 2:18.47  PB 7 3
» Herstedt, Josefin -98 2:08.15      PB 4 3  
» Kapell, Hanna -98 1:58.49  PB 3 1
Winst, Agnes -98 2:09.39  PB 7 2
800 m P15 » Grundberg, Erik -94 2:18.21      PB 5 Final  
Strand, Eddie -94 2:14.04  3 Final
1 500 m h (76,2 cm) F15   Linjo, Sofia -94 6:09.37      PB 5 Final  
» Åberg, Stina -94 5:56.96  PB 3 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Näckdahl, Nathan -96 brutit          3  
Shaeen, Ameer -96 13.17  +0.4 PB 6 1
F13 » Asplund, Felicia -96 11.65    +0.7 PB 6 1  
F12 » Björnsdotter P, Tove -97 10.93  +0.3 PB 2 3
» Gustafsson, Linnéa -97 11.05  -0.6 PB 1 2
80 m häck (76,2 cm) F15 » Sandelius, Josefine -94 12.90    -0.5   2 2  
F14 » Breig Lindell, Elin -95 12.66  +1.3 3 1
100 m häck (84 cm) P14   Almlöf, Andreas -95 14.76    +1.8   2 1  
Höjd P13   Grönlund, Artur -96 1.35        13    
Lagerkvist, Ludwig -96 1.31  PB 16
» Persson, Manne -96 1.39      PB 10    
P11 Arrhenius, Johan -98 1.11  PB 19
Sundberg Hansson, Erik -98 ej res  1
Werner, Simon -98 1.28      PB 9    
F15 » Norss, Emma -94 1.44  4 Final
F14 Huldin, Louise -95 1.40  6 Final
F13 » Asplund, Felicia -96 1.26        17    
Huldin, Jessica -96 1.26  PB 16
F12 » Tersander, Beata -97 1.26  14
F11 Edelstam W., Johanna -98 1.23        8 Final  
» Hansson, Pernilla -98 1.35  3 Final
» Hård, Elsa -98 1.32  PB 4 Final
Winst, Agnes -98 ej res          1  
» Åkeson, Magdalena -98 1.38  PB 2 Final
F10 » Jansson, Fanny -99 1.12  PB 18
Stav P15 » Wulff, Jonathan -94 3.33        1 Final  
Längd P15 » Grundberg, Erik -94 5.46    +2.1   4 Final  
5.45  +1.4 4 Final
» Qvarfordt, Mattias -94 4.97  +2.3 6 Final
4.48  +1.4 6 Final
Längd (zon) P13   Näckdahl, Nathan -96 3.48    +1.0 PB 17    
Shaeen, Ameer -96 3.72  +1.9 PB 15
P11 Arrhenius, Johan -98 3.13    +1.4 PB 18    
» Olsson, Timothy -98 3.61  +0.7 PB 13
Sundberg Hansson, Erik -98 3.71  +2.3 12
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 4.25    -0.3 PB 9    
Jahfel, Nadja -97 4.23  -0.2 PB 10
F11 » Agbonkhese, Efe -98 3.78  +0.8 11
Hådén, Ellen -98 2.70    +1.2 PB 25    
» Hård, Elsa -98 3.78  +0.4 PB 12
» Laidlaw, Matilda -98 4.11  +1.1 PB 4 Final
» Sjöholm, Matilda -98 3.75  +2.1 14
  3.69    +1.4 PB 14    
F10 » Jansson, Fanny -99 3.54  +1.2 PB 16
Tresteg F15 » Norss, Emma -94 10.76    +1.0 PB 1 Final  
F14 » Bill, Ellinor -95 9.91  -0.1 4 Final
Kula (4,0 kg) P14   Almlöf, Andreas -95 11.44      PB 4 Final  
Kula (3,0 kg) P13 » Alenäs, Hans -96 7.51      PB 11    
P12 Myr, Johan -97 5.42  PB 17
Strand, Charlie -97 9.30  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) P11   Malmström, Joel -98 5.34      PB 18    
Sharmarke, Jama -98 6.54  PB 15
Stevens, Alexander -98 6.67      PB 13    
F13 » Norss, Stina -96 6.74  PB 15 1
Sackemark, Isabell -96 7.46  PB 11
F12 » Diamant, Isa -97 8.12      PB 9    
F11 » Ahlberg, Grete -98 7.85  3 Final
» Berghäll, Emily -98 7.92  PB 2 Final
Hådén, Ellen -98 5.09      PB 20    
Vanky, Hanna -98 6.43  PB 11
» Åkeson, Magdalena -98 7.63  SB 4 Final
Diskus (0,6 kg) F14 » Avebäck, Freja -95 21.30        6 Final  
» Bill, Ellinor -95 21.27  7 Final
Slägga (4,0 kg) P14 » Averin Markström, Simon -95 19.23      PB 8 Final  
» Ewertzh, Jacob -95 22.99  PB 6 Final
Spjut (400 gr) P13   Hagberg, William -96 13.90      PB 14    
Pettersson Köt, William -96 20.36  PB 10
P12 Strand, Charlie -97 12.55      PB 15    
F14 » Breig Lindell, Elin -95 16.18  11
Tapper, Fanny -95 26.32  4 Final
F13 » Norss, Stina -96 14.41      PB 10    
F12 Jahfel, Nadja -97 22.23  PB 4 Final
Boll (300 gr) P11 » Ilbäcken, Theodor -98 32.51      PB 5 Final  
Malmström, Joel -98 19.54  PB 16
Sharmarke, Jama -98 21.02      PB 15    
F11 » Ahlberg, Grete -98 29.42  PB 2 Final
» Brunnstedt, Julia -98 23.19  PB 8 Final
Edelstam W., Johanna -98 24.24      PB 5 Final  
» Hultström, Emma -98 21.46  13
» Kapell, Hanna -98 23.03  9
» Palmerstedt, Linnéa -98 22.41  PB 12
5 x 60 m P11   Werner, Simon -98 45.21        2 Final  
» Hargeström, Sebastien -98
» Olsson, Timothy -98
Sundberg Hansson, Erik -98
Malmström, Joel -98                
F11 » Agbonkhese, Efe -98 42.96  1 1
» Hansson, Pernilla -98
» Åkeson, Magdalena -98
» Robertsson, Fanny -98
» Kapell, Hanna -98                
» Laidlaw, Matilda -98 45.73  1 2
» Herstedt, Josefin -98
» Hård, Elsa -98
» Hultström, Emma -98
Eklind, Maja -98                
» Sjöholm, Matilda -98 45.77  2 2
Radhe, Nike -98
» Palmerstedt, Linnéa -98
Edelstam W., Johanna -98
» Brunnstedt, Julia -98                
Forsberg, Filippa -98 50.14  4 2
Winst, Agnes -98
Vanky, Hanna -98
» Jansson, Fanny -99
Hådén, Ellen -98
4 x 80 m P13   Shaeen, Ameer -96 46.21        4 1  
» Persson, Manne -96
Grönlund, Artur -96
Lundström, William -96                
F13 » Gustafsson, Linnéa -97 45.33  5 1
Jahfel, Nadja -97
» Tersander, Beata -97
» Björnsdotter P, Tove -97
4 x 100 m P15 » Qvarfordt, Mattias -94 46.76        2 Final  
Almlöf, Andreas -95
Brunnstedt, Anton -94
» Wulff, Jonathan -94                
F15 » Schelander, Rebecka -94 50.77  2 Final
» Sandelius, Josefine -94
Olsson, Alicia -95
» Breig Lindell, Elin -95
 2009-09-19 (lö)  | Sista kastet 3, Brunna IP, Botkyrka
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Spjut (800 gr) MS   Moorast, Timo -86 69.06      PB 1 Final    
 2009-09-13 (sö)  | Hanvikens ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11   Lantz, Marcus -98 9.40    +1.3 PB 1 Final    
F11 » Kapell, Hanna -98 9.35  - 3 1
  9.54    -1.0 PB 6 Final    
» Åkeson, Magdalena -98 9.04  - 1 2
9.09  -1.0 1 Final
F10 Kapell, Maja -99 10.75    -0.3   5 2    
F8 » Kapell, Tilda -01 10.06  +3.6 2 4
80 m P13   Grönlund, Artur -96 11.95    +1.5   2 Final    
F12 Jahfel, Nadja -97 12.19  +1.3 2 1
100 m P16 » Öberg, Anton -93 12.87    +0.9   5 Final    
P14 Reidefors, Stellan -95 13.65  +1.8 2 Final
800 m P14   Reidefors, Stellan -95 2:30.00        4 Final    
Stav F15 » Norss, Emma -94 2.90        1 Final    
Längd P16 » Öberg, Anton -93 5.01    +1.1   1 Final    
P14 Reidefors, Stellan -95 4.79  +1.6 2 Final
Längd (zon) P11   Lantz, Marcus -98 3.63    -   4 Final    
Stevens, Alexander -98 3.33  - 7 Final
F13 Odenman, Agnes -96 3.69    -   6 Final    
F12 » Tersander, Beata -97 4.12  - 6 Final
F11 » Ahlberg, Grete -98 3.26  - 10
» Kapell, Hanna -98 3.85    -   3 Final    
F10 Kapell, Maja -99 3.24  - 10
F8 » Kapell, Tilda -01 3.30  - 8 Final
Spjut (600 gr) P14   Qvarfordt, Johan -95 21.96      PB 4 Final    
Spjut (400 gr) P11   Stevens, Alexander -98 12.33      PB 5 Final    
F12 Jahfel, Nadja -97 20.37  PB 3 Final
» Tersander, Beata -97 10.93      PB 8 Final    
F11 » Ahlberg, Grete -98 21.47  PB 1 Final
 2009-09-12/13 (lö-sö)  | Nordeamästerskap Svealand, Studenternas IP, Uppsala - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F14 » Breig Lindell, Elin -95 13.12    -0.3   2 3  
13.23  -3.0 3 Final
Olsson, Alicia -95 13.81  -0.3 5 3
100 m häck (84 cm) P14   Almlöf, Andreas -95 14.77    -1.0   1 Final  
Höjd P14   Almlöf, Andreas -95 1.60      PB 6 Final  
Längd F14 » Breig Lindell, Elin -95 4.40    -0.1   19    
Tresteg F14   Qvarfordt, Sara -95 9.44    +0.6   12    
Tresteg (zon) F13   Odenman, Agnes -96 8.22    -0.8   22    
Kula (4,0 kg) P14   Almlöf, Andreas -95 10.81      PB 8 Final  
Kula (3,0 kg) F14 » Avebäck, Freja -95 8.59        9    
Kula (2,0 kg) F13   Altrov Berg, Vera -96 10.56      PB 8 Final  
Diskus (0,6 kg) F14 » Avebäck, Freja -95 23.87        11    
F13 Altrov Berg, Vera -96 25.20  5 Final
Slägga (3,0 kg/110) F14   Tapper, Fanny -95 20.62        9    
Spjut (400 gr) F13   Altrov Berg, Vera -96 24.78      PB 10    
 2009-09-11/13 (fr-sö)  | Skol-SM, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F17 » Alstermark, Linnéa -92 12.26    +1.0   1 1 fr  
12.26  - 1 Semi-2 fr
12.25  - 1 Final fr
400 m P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 53.76        2 2 fr  
53.31  4 Final fr
» Skugghall, Hannes -92 52.60  2 1 fr
  50.66      PB 3 Final fr  
F17 » Sabir, Jasmin -92 61.79  2 2 fr
59.42  3 Final fr
1 500 m P19   Segerberg, Filip -90 4:25.79      PB 11 Final fr  
P18 » Özkan, Selman -91 4:19.01  PB 9 Final fr
P16 » Bougt, Niklas -92 4:48.02      PB 13 Final fr  
» Ljung, Christopher -92 4:37.43  PB 11 Final fr
F17 Adrianzon, Hilde -92 5:13.76  9 Final fr
3 000 m P16   Jonsson, Niklas -92 9:28.59        8 Final fr  
» Ljung, Christopher -92 10:00.86  13 Final fr
2 000 m h (91,4 cm) P16 » Bougt, Niklas -92 7:04.14      SB 9 Final fr  
Jonsson, Niklas -92 6:36.99  4 Final fr
110 m häck (91,4 cm) P16 » Odenman, Gunnar -93 15.48    +2.0 PB 3 Final fr  
300 m häck (76,2 cm) F17 » Wåhlin, Lova -92 45.60        1 1 fr  
45.19  PB 1 Final fr
Längd P16 » Odenman, Gunnar -93 5.80    -3.0   9   fr  
F17 Adrianzon, Hilde -92 4.66  +1.9 PB 20 fr
» Retsloff, Frida -92 5.32    +1.3   6 Final fr  
» Wåhlin, Lova -92 4.59  +1.7 PB 22 fr
Spjut (600 gr) F17 » Retsloff, Frida -92 17.94      PB 16   fr  
» Sabir, Jasmin -92 26.48  PB 10 fr
» Wåhlin, Lova -92 20.75  PB 15 fr
 2009-09-12 (lö)  | Stockholm halvmarathon, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Axnér, Joakim -91 1:40.31      PB 1709      
Bjurner, Pontus -74 1:27.10  PB 329
» Häggström, Niklas -71 1:20.52      SB 95      
» Munkhammar, Viktor -74 1:36.02  PB 1118
» Svidén, Lars -45 1:29.02  [1] PB 444
Tholander, Jakob -71 1:40.43  SB 1733
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M60
 2009-09-10 (to)  | Bajenkastet, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) M22 » Eklund, Jonathan -88 10.77        1 Final    
» Elgered, Jonas -87 10.75  2 Final
» Söderling, Jonathan -88 8.73  SB 3 Final
Diskus (2,0 kg) M22 » Eklund, Jonathan -88 35.11        1 Final    
» Elgered, Jonas -87 32.26  2 Final
» Söderling, Jonathan -88 23.92  PB 3 Final
Spjut (800 gr) M22 » Eklund, Jonathan -88 44.49        1 Final    
» Elgered, Jonas -87 30.20  3 Final
» Söderling, Jonathan -88 36.96  PB 2 Final
 2009-09-09/10 (on-to)  | Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11   Jahfel, Joel -98 9.54    +0.5 PB 5 Final on  
P9 » Strömfelt, Erik -00 11.16  +1.4 PB 6 B-final on
F11 » Brunnstedt, Julia -98 9.85    +3.6   4 B-final on  
Edelstam W., Johanna -98 9.79  +1.0 PB 3 C-final on
» Jakobsson, Ylva -98 9.18  +0.3 PB 1 D-final on
Plunger, Erika -98 10.41    +3.6   6 B-final on  
» Robertsson, Fanny -98 9.79  +1.0 2 C-final on
Sjönell, Ronja -98 9.80  +0.3 PB 3 D-final on
» Strömfelt, Ella -98 10.59    +1.0 PB 5 C-final on  
» Åkeson, Magdalena -98 8.91  +3.1 3 Final on
80 m F12 » Gustafsson, Linnéa -97 12.01    +0.1 PB 5 Final on  
100 m M20 » Kårelid, Victor -89 11.51    +0.3 PB 3 Final on  
P15 Brunnstedt, Anton -94 12.55  +1.9 PB 4 Final on
F15 » Möller, Amelie -94 14.17    -0.3   5 Final on  
» Schelander, Rebecka -94 13.35  -0.3 SB 2 Final on
200 m M20 » Kårelid, Victor -89 23.57    +0.4   5 Final on  
P11 Jahfel, Joel -98 34.44  -1.6 PB 5 Final on
F17 Gustafsson, Stephanie -92 29.07    -0.1   7 Final on  
» Sabir, Jasmin -92 26.61  -0.1 1 Final on
» Wangenheim, Julia -92 30.27  0.0 PB 3 B-final on
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 31.00    0.0 PB 6 Final on  
F11 » Robertsson, Fanny -98 34.04  -0.9 PB 7 Final on
300 m P15   Strand, Eddie -94 40.46      PB 4 Final on  
F15 » Forss, Emma -94 45.43  3 Final on
Linjo, Sofia -94 48.99        5 Final on  
» Åberg, Stina -94 45.85  4 Final on
400 m P16 » Tholander, Martin -93 61.85        4 Final on  
P15 Strand, Eddie -94 56.25  PB 1 Final on
F19 Tolvers, Nathalie -90 58.67      PB 2 Final on  
F17 » Wåhlin, Lova -92 59.77  2 Final on
800 m P18 » Özkan, Selman -91 1:59.89      PB 1 Final on  
P14 Magnuson, Daniel -95 2:35.23  2 Final on
F19 Tolvers, Nathalie -90 2:18.70  1 Final on
Höjd F14   Huldin, Louise -95 1.36        3 Final on  
F11 Edelstam W., Johanna -98 1.20  10 on
» Strömfelt, Ella -98 1.06        13   on  
» Åkeson, Magdalena -98 1.34  3 Final on
Längd P14   Magnuson, Daniel -95 ej res          1 on  
F15 » Möller, Amelie -94 3.72  -0.3 SB 8 Final on
» Sandelius, Josefine -94 4.60    0.0   5 Final on  
» Schelander, Rebecka -94 5.03  0.0 1 Final on
Längd (zon) P11   Jahfel, Joel -98 3.73    -1.3   9   on  
P9 » Strömfelt, Erik -00 2.89  -0.7 PB 16 on
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 4.19    +0.1 PB 7 Final on  
F11 » Robertsson, Fanny -98 3.60  -0.2 11 on
 2009-09-05/06 (lö-sö)  | DF 2009, Enskede IP, Enskede - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13 » Rosenberg, Viktor -96 11.78    -1.8 PB 4 2  
P12 Sjölin, Albin -97 12.26  -0.1 PB 5 1
P11 Furuholm, Emanuel -98 13.03    +0.9 PB 5 2  
» Hargeström, Sebastien -98 12.04  -0.1 PB 3 1
12.64  -5.1 7 Final
» Ilbäcken, Theodor -98 12.92    -0.9 PB 5 3  
Jahfel, Joel -98 12.55  +0.9 PB 4 2
» Olsson, Timothy -98 12.49  -0.9 PB 3 3
Werner, Simon -98 12.92    -0.9 PB 4 3  
F13 » Asplund, Felicia -96 12.57  -1.9 PB 5 2
Johansson, Sophia -96 13.57  -1.9 PB 7 2
Odenman, Agnes -96 13.14    -1.9 PB 6 2  
F12 » Björnsdotter P, Tove -97 ej start  3 [¤]
» Gustafsson, Linnéa -97 12.21  -2.8 PB 3 5
  ej start          B-final [¤]
Jahfel, Nadja -97 12.15  -1.7 PB 5 2
12.33  -3.7 6 B-final
Josefsson, Josefin -97 12.87    -2.6 PB 4 3  
» Strömbeck, Hanna -97 12.45  0.0 PB 7 1
» Tersander, Beata -97 12.22  -2.6 1 3
  12.40    -3.7   7 B-final  
Zakrisson, Michelle -97 13.69  -2.8 PB 8 5
F11 » Agbonkhese, Efe -98 11.71  -2.8 1 5
» Agbonkhese, Efe -98 11.65    -3.7 PB 1 B-final  
» Brunnstedt, Julia -98 13.53  -2.8 PB 7 5
Edelstam W., Johanna -98 12.96  -1.0 PB 7 4
» Hård, Elsa -98 12.49    -1.0 PB 4 4  
» Kapell, Hanna -98 12.53  -1.0 PB 5 4
» Palmerstedt, Linnéa -98 13.25  -1.7 PB 7 2
100 m P14   Almlöf, Andreas -95 13.15    -2.1   5 1  
13.62  -4.5 6 Final
Magnuson, Daniel -95 13.91  -2.1 6 1
  ej start          1 [¤]
Reidefors, Stellan -95 13.94  -1.7 2 2
14.30  -4.5 7 Final
F14 » Breig Lindell, Elin -95 13.31  -2.3 2 2
  13.51    -4.0   2 Final  
Carlsson, Petra -68 15.07  -0.2 7 3
Ferneman, Lisa -95 13.97  -2.3 4 2
  14.07    -4.0   6 Final  
Lexén, Tove -95 14.31  -2.3 5 2
» Lidbeck, Linnéa -95 14.55  -2.3 6 2
Olsson, Alicia -95 13.82  -1.4 2 1
  14.14    -4.0   8 Final  
Qvarfordt, Sara -95 14.95  -0.2 6 3
» Romàn, Linnéa -95 14.68  -1.4 PB 6 1
Strandlund, Frida -95 14.81  -0.2 5 3
200 m P13   Grönlund, Artur -96 29.16    +1.8 PB 4 3  
Lundahl, Joel -96 29.73  +1.2 PB 4 2
Nilsson, Viktor -96 27.85    +1.7 PB 4 1  
P11 Sundberg Hansson, Erik -98 32.83  +2.3 4 2
F13 Huldin, Jessica -96 30.64  +1.5 PB 1 3
Johansson, Sophia -96 33.67    +1.5 PB 5 3  
Odenman, Agnes -96 33.18  +1.5 PB 4 3
» Westerberg, Paulina -96 32.23  +1.5 PB 3 3
F12 » Diamant, Isa -97 33.29    +1.2 PB 5 3  
Jahfel, Nadja -97 31.07  +1.6 PB 6 1
» Tersander, Beata -97 30.46  +2.3 3 2
F11 » Agbonkhese, Efe -98 29.70    +2.3   2 2  
» Brunnstedt, Julia -98 34.56  +1.2 PB 6 3
» Sjöholm, Matilda -98 33.44  +1.5 PB 6 4
400 m P18 » Nilsson, Patrik -91 53.03      PB 2 Final  
» Özkan, Selman -91 53.40  3 Final
P16 » Bougt, Niklas -92 59.65      SB 5 Final  
Jonsson, Niklas -92 55.31  PB 4 Final
» Ljung, Christopher -92 60.91  PB 6 Final
» Skugghall, Hannes -92 51.91  PB 1 Final
1 000 m P13   Lundström, William -96 3:19.87      PB 4 Final  
P12 Köhler, Noel -97 3:53.81  PB 9 Final
P11 » Olsson, Timothy -98 3:53.24      PB 8 Final  
F13 Huldin, Jessica -96 3:50.31  PB 7 Final
F11 Eklind, Maja -98 brutit  Final
» Hård, Elsa -98 3:54.35      PB 10 Final  
» Kapell, Hanna -98 3:44.42  PB 7 Final
» Laidlaw, Matilda -98 3:48.06  PB 9 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 brutit  Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Nilsson, Viktor -96 10.95    +1.8 PB 5 Final  
F11 » Hansson, Pernilla -98 12.55  +1.3 4 2
  11.70    +1.7 PB 6 Final  
» Hultström, Emma -98 12.49  +1.8 4 1
12.31  +1.7 PB 8 Final
» Åkeson, Magdalena -98 brutit  2
80 m häck (76,2 cm) F14 » Breig Lindell, Elin -95 12.70    +1.7   3 Final  
Ferneman, Lisa -95 ej start  Final [¤]
100 m häck (84 cm) P14   Almlöf, Andreas -95 15.00    +1.0   1 Final  
» Ewertzh, Jacob -95 15.79  +1.0 PB 4 Final
Magnuson, Daniel -95 16.72  +1.0 6 Final
300 m häck (76,2 cm) P14   Almlöf, Andreas -95 45.00      PB 2 Final  
F14 » Breig Lindell, Elin -95 49.31  PB 3 Final
Höjd P14   Almlöf, Andreas -95 1.56        2 Final  
P13 Grönlund, Artur -96 1.37  PB 8 Final
» Rosenberg, Viktor -96 ej start          1 [¤]
F14 Huldin, Louise -95 1.38  5 Final
F13 » Asplund, Felicia -96 1.28  7 Final
Huldin, Jessica -96 1.18        9    
F12 Stenius, Alice -97 ej start  1 [¤]
» Tersander, Beata -97 1.31  PB 7 Final
F11 Edelstam W., Johanna -98 1.23      PB 12    
Eklind, Maja -98 1.13  PB 15
» Hansson, Pernilla -98 1.31  8 Final
» Hård, Elsa -98 1.23      PB 12    
» Kapell, Hanna -98 ej start  1 [¤]
Längd P14   Almlöf, Andreas -95 5.08    +0.7   3 Final  
» Ewertzh, Jacob -95 4.97  +0.5 PB 5 Final
Magnuson, Daniel -95 4.98    +1.3 PB 4 Final  
Reidefors, Stellan -95 4.96  +1.0 PB 6 Final
F14 » Avebäck, Freja -95 4.34  +1.9 14
» Bill, Ellinor -95 4.63  +2.4 7 Final
  4.50    +1.2   7 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 5.12  +2.1 2 Final
4.83  +1.2 2 Final
Huldin, Louise -95 3.80  +2.5 22
  3.74    +1.1   22    
Lexén, Tove -95 4.23  +2.0 PB 18
» Lidbeck, Linnéa -95 4.50  +2.7 9
  2.53    +1.9   9    
Olsson, Alicia -95 4.45  +2.7 10
4.43  +1.6 10
Qvarfordt, Sara -95 4.39  +2.4 13
  4.27    +1.3 PB 13    
» Romàn, Linnéa -95 4.33  +1.5 15
Strandlund, Frida -95 4.04  +1.5 PB 20
Längd (zon) P11   Jahfel, Joel -98 3.90    +1.1 PB 9    
Sundberg Hansson, Erik -98 3.83  +2.3 11
  3.78    +1.3 PB 11    
F13 Johansson, Sophia -96 3.35  +0.3 PB 18
Stenström, Karolina -96 3.66  +3.0 17
» Westerberg, Paulina -96 3.87  +2.9 14
  3.82    +1.1 SB 14    
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 ej start  1 [¤]
Jahfel, Nadja -97 4.22  +0.3 PB 12
Josefsson, Josefin -97 3.71    +1.3 PB 26    
Styfberg, Matilda -97 3.38  +1.3 PB 33
Zakrisson, Michelle -97 3.04  +1.4 PB 35
F11 » Agbonkhese, Efe -98 4.25    +1.8 PB 11    
» Brunnstedt, Julia -98 3.21  +1.2 PB 34
» Hansson, Pernilla -98 4.09  +1.1 PB 18
» Hultström, Emma -98 3.45    +0.4 PB 31    
» Laidlaw, Matilda -98 3.90  +1.6 PB 23
» Sjöholm, Matilda -98 3.68  +1.1 PB 27
» Åkeson, Magdalena -98 4.51  +2.7 5 Final
4.44  +0.8 PB 5 Final
Tresteg P14   Magnuson, Daniel -95 ej res          1  
Reidefors, Stellan -95 10.13  +3.2 7 Final
  9.54    +0.4 PB 7 Final  
F14 Huldin, Louise -95 9.14  +3.2 8 Final
Qvarfordt, Sara -95 9.56  +1.3 PB 4 Final
» Romàn, Linnéa -95 9.14    +2.4   7 Final  
Tapper, Fanny -95 8.85  +1.9 PB 9
Tresteg (zon) F13   Huldin, Jessica -96 8.42    -0.5 PB 5 Final  
Odenman, Agnes -96 8.89  +0.8 PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P14   Qvarfordt, Johan -95 5.96        7 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Strand, Charlie -97 9.06      PB 2 Final  
F14 » Avebäck, Freja -95 9.82  PB 5 Final
Tapper, Fanny -95 8.48  8 Final
Kula (2,0 kg) P11   Dressel, Emil -98 5.50      PB 7 Final  
F13 Altrov Berg, Vera -96 10.35  PB 4 Final
F12 » Diamant, Isa -97 7.60      PB 11    
F11 » Ahlberg, Grete -98 8.34  PB 9
» Berghäll, Emily -98 6.79  PB 15
» Åkeson, Magdalena -98 7.54  SB 12
Diskus (1,0 kg) P14   Almlöf, Andreas -95 20.90      PB 5 Final  
Magnuson, Daniel -95 ej res  1
Qvarfordt, Johan -95 17.87  PB 6 Final
Diskus (0,6 kg) F14 » Avebäck, Freja -95 24.32      PB 4 Final  
» Bill, Ellinor -95 22.26  PB 6 Final
» Sjöberg, Olivia -95 19.46      PB 8 Final  
Tapper, Fanny -95 21.51  PB 7 Final
F13 Altrov Berg, Vera -96 25.38  PB 1 Final
Slägga (3,0 kg/110) F14   Tapper, Fanny -95 22.33      PB 3 Final  
Spjut (600 gr) P14   Almlöf, Andreas -95 33.84      PB 5 Final  
» Ewertzh, Jacob -95 27.32  9
Qvarfordt, Johan -95 20.89      PB 10    
Ström, Olle -95 36.43  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F14 » Breig Lindell, Elin -95 25.10      PB 11    
Tapper, Fanny -95 27.67  PB 7 Final
F13 Altrov Berg, Vera -96 23.25  SB 3 Final
Boll (300 gr) P12   Strand, Charlie -97 44.06      PB 2 Final  
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 26.27  PB 11
Jahfel, Nadja -97 25.06      PB 12    
Zakrisson, Michelle -97 22.45  PB 16
F11 » Ahlberg, Grete -98 26.69  10
» Brunnstedt, Julia -98 22.53      PB 15    
Edelstam W., Johanna -98 22.18  PB 17
» Kapell, Hanna -98 24.14  PB 13
Boll (150 gr) P11   Dressel, Emil -98 27.17      PB 11    
Furuholm, Emanuel -98 27.26  PB 10
» Ilbäcken, Theodor -98 29.48  PB 9
Not
[¤] - Efteranmäld
 2009-09-05/06 (lö-sö)  | Mångkamps SM, Ekängens IP, Eskilstuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp M22 » Eklund, Jonathan -88 brutit             
100 m 11.44 [765] +2.1 3 1
Längd 6.91 [792] +2.1 2 1
Kula (7,26 kg) 10.66 [525] 6 1
Höjd 1.75 [585] SB 6 1
400 m 54.00 [640] SB 6 1
110 m häck (106,7 cm) brutit  1
Diskus (2,0 kg) 34.30 [550] 6 1
Stav ej start 
10-kamp P17   Bäck, Philip -93 6 025  [1] - PB 5    
110 m häck (91,4 cm) 16.24 [706] +2.3 1
Diskus (1,5 kg) 36.74 [599] PB 1
Stav 3.76 [551] PB 1
Spjut (700 gr) 44.38 [506] PB 1
300 m 37.94 [704] PB 1
100 m 12.10 [631] -0.6 PB 1
Längd 5.86 [556] - 1
Kula (5,0 kg) 12.12 [614] PB 1
Höjd 1.64 [496] 1
1 000 m 3:00.19 [662]     PB   1  
» Green, Philip -93 5 994  [1] - PB 3
110 m häck (91,4 cm) 15.38 [804] +1.8 PB 3 1
Diskus (1,5 kg) 31.29 [490] PB 1
Stav 3.76 [551] 1
Spjut (700 gr) 44.38 [506] 1
300 m 37.94 [704] PB 1
100 m 12.23 [606] -0.6 1
Längd 6.02 [591] - 1
Kula (5,0 kg) 11.04 [548] PB 1
Höjd 1.70 [544] PB 1
1 000 m 3:01.50 [650] PB 1
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
 2009-09-05 (lö)  | Nyköpingsspelen, Rosvalla, Nyköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P9   Hallberg, Rasmus -00 10.77    +1.8 PB 2 1    
Kula (2,0 kg) P9   Hallberg, Rasmus -00 6.62      PB 1 Final    
Boll (300 gr) P9   Hallberg, Rasmus -00 22.65      PB 4 Final    
 2009-09-05 (lö)  | Minigurkan, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P8 » Hök, Elliot -01 13.02    -   7 1    
400 m P8 » Hök, Elliot -01 110.03      PB 6 Final    
Längd (zon) P8 » Hök, Elliot -01 2.16    -   9      
Boll (300 gr) P8 » Hök, Elliot -01 18.71        9      
 2009-09-03 (to)  | Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11 » Berghäll, Emily -98 10.27    +0.6   5 1    
» Brunnstedt, Julia -98 10.13  -0.1 6 4
Edelstam W., Johanna -98 9.96  -0.1 PB 5 4
  10.05    0.0   4 B-final    
» Hansson, Pernilla -98 9.15  +0.6 1 1
9.20  -1.3 3 Final
» Hultström, Emma -98 9.84  -0.2 3 3
  9.88    0.0   3 B-final    
» Jakobsson, Ylva -98 9.34  +0.6 2 1
9.33  -1.3 PB 4 Final
» Retsloff, Hanne -98 10.20    +0.4 PB 4 2    
» Robertsson, Fanny -98 9.69  +0.4 1 2
9.85  0.0 2 B-final
» Åkeson, Magdalena -98 9.12  -0.2 1 3
9.00  -1.3 PB 1 Final
80 m F12 » Tersander, Beata -97 11.98    -0.2 PB 2 2    
12.23  -0.3 5 Final
100 m F17 » Alstermark, Linnéa -92 12.33    -0.1   1 2    
12.34  +1.5 1 Final
Gustafsson, Stephanie -92 14.06    -0.1 PB 6 2    
» Sabir, Jasmin -92 13.08  +0.1 2 1
12.93  +1.5 PB 3 Final
F14 » Breig Lindell, Elin -95 13.16    +0.3   2 Final    
» Lidbeck, Linnéa -95 14.53  +0.3 5 Final
Olsson, Alicia -95 13.81  +0.3 3 Final
800 m F19   Tolvers, Nathalie -90 2:19.50        1 Final    
F11 » Robertsson, Fanny -98 3:13.94  4 Final
2 000 m F15   Linjo, Sofia -94 7:53.86        1 Final    
F13 Huldin, Jessica -96 8:09.50  PB 3 Final
300 m häck (76,2 cm) F16 » Grönros, Lovisa -93 48.32        3 Final    
F15 » Forss, Emma -94 50.18  2 Final
Längd F17 » Retsloff, Frida -92 3.31    +0.4   11      
F14 » Avebäck, Freja -95 4.55  +2.9 1 Final
  4.41    +1.1   1 Final    
Olsson, Alicia -95 4.45  -0.4 PB 3 Final
Längd (zon) F11 » Berghäll, Emily -98 3.08    -1.4   19      
» Brunnstedt, Julia -98 2.94  -0.5 PB 22
Edelstam W., Johanna -98 3.08    -1.7 PB 18      
» Hansson, Pernilla -98 4.01  -1.7 PB 1 Final
» Hultström, Emma -98 3.25  -1.0 PB 13
» Retsloff, Hanne -98 3.11    +0.6 PB 17      
» Robertsson, Fanny -98 3.68  -1.3 PB 5 Final
 2009-09-01 (ti)  | Dunderkastet, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS   Moorast, Timo -86 30.16      PB 4 Final    
M22 » Eklund, Jonathan -88 35.71  PB 1 Final
» Elgered, Jonas -87 32.05  3 Final
Spjut (800 gr) MS   Moorast, Timo -86 64.12      PB 1 Final    
M22 » Eklund, Jonathan -88 50.81  PB 3 Final
» Elgered, Jonas -87 47.13  4 Final
 2009-08-29/30 (lö-sö)  | Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P15 » Grundberg, Erik -94 2:18.6m     PB      
Strand, Eddie -94 2:15.31 
P14 Almlöf, Andreas -95 2:32.12             
» Ewertzh, Jacob -95 2:35.84 
Magnuson, Daniel -95 2:47.76 
Reidefors, Stellan -95 2:32.57             
F15 » Norss, Emma -94 2:33.0m
» Sandelius, Josefine -94 2:49.9m
» Schelander, Rebecka -94 2:47.9m     PB   1  
» Åberg, Stina -94 2:27.7m
F14 » Breig Lindell, Elin -95 2:41.8m SB
80 m häck (76,2 cm) F15 » Norss, Emma -94 14.13    -0.3 PB      
Pettersson, Rebecka -94 15.03  -0.3 PB
» Sandelius, Josefine -94 12.89    -0.3        
» Schelander, Rebecka -94 13.88  -0.3 SB
F14 » Avebäck, Freja -95 16.19  -0.3 PB
» Breig Lindell, Elin -95 13.10  -0.3
100 m häck (84 cm) P15 » Grundberg, Erik -94 15.90    0.0 PB      
» Qvarfordt, Mattias -94 18.28  0.0 PB
P14 Almlöf, Andreas -95 15.64    0.0        
» Ewertzh, Jacob -95 17.55  0.0 PB
Magnuson, Daniel -95 16.38  0.0 PB
Höjd P15 » Grundberg, Erik -94 1.68             
» Qvarfordt, Mattias -94 1.44  PB
Strand, Eddie -94 1.44      PB      
» Wulff, Jonathan -94 1.64  PB
P14 » Ewertzh, Jacob -95 1.52 
Magnuson, Daniel -95 1.44      PB      
Reidefors, Stellan -95 1.44 
F15 » Norss, Emma -94 1.52  PB
Pettersson, Rebecka -94 1.36             
» Sandelius, Josefine -94 1.40  PB
F14 » Breig Lindell, Elin -95 1.40 
Tapper, Fanny -95 1.28  PB
Längd P15 » Grundberg, Erik -94 5.59    +0.8 PB      
» Qvarfordt, Mattias -94 5.31  +1.3 1
» Wulff, Jonathan -94 5.41  +2.2
  5.30    +1.6        
P14 Almlöf, Andreas -95 5.03  +1.6
Magnuson, Daniel -95 5.12  +2.2
Reidefors, Stellan -95 4.81    +0.5        
F15 » Norss, Emma -94 4.63  +0.6
Pettersson, Rebecka -94 4.27  +0.8 PB
» Sandelius, Josefine -94 4.67    +0.8        
» Schelander, Rebecka -94 4.83  +0.9
F14 » Avebäck, Freja -95 4.76  +1.3 PB
» Breig Lindell, Elin -95 4.85  +0.8 PB
Kula (4,0 kg) P15 » Qvarfordt, Mattias -94 8.04      PB      
Strand, Eddie -94 7.91  PB
» Wulff, Jonathan -94 11.70      PB      
P14 Almlöf, Andreas -95 10.22 
» Ewertzh, Jacob -95 8.87 
Magnuson, Daniel -95 7.98      PB      
Reidefors, Stellan -95 7.04 
Kula (3,0 kg) F15   Pettersson, Rebecka -94 7.73      PB      
» Sandelius, Josefine -94 8.53  PB
» Schelander, Rebecka -94 8.34      PB      
» Åberg, Stina -94 7.15  PB
F14 » Avebäck, Freja -95 9.62 
» Breig Lindell, Elin -95 8.17      PB      
Tapper, Fanny -95 8.62  PB
Spjut (600 gr) P15 » Grundberg, Erik -94 25.77      PB      
» Qvarfordt, Mattias -94 23.88 
» Wulff, Jonathan -94 41.15             
P14 Almlöf, Andreas -95 30.62 
» Ewertzh, Jacob -95 28.80  PB
Magnuson, Daniel -95 26.51      PB      
Reidefors, Stellan -95 20.31  PB
Spjut (400 gr) F15 » Norss, Emma -94 26.34      PB      
Pettersson, Rebecka -94 16.88 
» Sandelius, Josefine -94 20.14      PB      
» Schelander, Rebecka -94 19.85  PB
F14 » Avebäck, Freja -95 15.96  SB
» Breig Lindell, Elin -95 22.88      PB      
Tapper, Fanny -95 21.89 
6 x 200 m X15 » Qvarfordt, Mattias -94 2:38.13        5 2  
» Breig Lindell, Elin -95
Almlöf, Andreas -95
» Sandelius, Josefine -94
» Wulff, Jonathan -94
» Schelander, Rebecka -94
Lag Kraftmätningen P15   Almlöf, Andreas -95 12 042p        8    
» Ewertzh, Jacob -95
» Grundberg, Erik -94
Magnuson, Daniel -95
» Qvarfordt, Mattias -94
Reidefors, Stellan -95
Strand, Eddie -94
» Wulff, Jonathan -94                
F15 » Avebäck, Freja -95 11 522p  11
» Breig Lindell, Elin -95
» Norss, Emma -94
Pettersson, Rebecka -94
» Sandelius, Josefine -94
» Schelander, Rebecka -94
Tapper, Fanny -95
» Åberg, Stina -94                
X15 Almlöf, Andreas -95 28 559p  6
» Avebäck, Freja -95
» Breig Lindell, Elin -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Grundberg, Erik -94
Magnuson, Daniel -95
» Norss, Emma -94
Pettersson, Rebecka -94
» Qvarfordt, Mattias -94
Reidefors, Stellan -95
» Sandelius, Josefine -94
» Schelander, Rebecka -94
Strand, Eddie -94
Tapper, Fanny -95
» Wulff, Jonathan -94
» Åberg, Stina -94
 2009-08-29/30 (lö-sö)  | Finnkampen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F17 » Alstermark, Linnéa -92 12.37    -1.0   4 Final  
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 4:23.18        6 Final  
300 m häck (76,2 cm) F17 » Sabir, Jasmin -92 43.62      PB 2 Final  
400 m häck (76,2 cm) KS » Persson, Frida -89 59.18        4 Final  
4 x 100 m F17 » Alstermark, Linnéa -92 46.38        1    
 2009-08-29/30 (lö-sö)  | Täby open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m M20 » Kårelid, Victor -89 7.48    -2.4   1 1  
7.39  +1.3 PB 3 Final
P11 Furuholm, Emanuel -98 10.03    -2.1   5 1  
F11 » Hansson, Pernilla -98 9.24  -1.7 1 1
9.36  -1.9 6 Final
» Jakobsson, Ylva -98 9.51    -2.3 PB 3 5  
» Robertsson, Fanny -98 9.89  -0.5 4 3
80 m F13   Altrov Berg, Vera -96 11.55    0.0   2 1  
brutit  Final
100 m F15 » Möller, Amelie -94 14.10    -1.9   2 1  
14.13  -0.7 3 Final
F14 Olsson, Alicia -95 14.05  -1.9 1 1
13.95  -0.7 2 Final
150 m M20 » Kårelid, Victor -89 17.81    -1.8 PB 3 3  
300 m F19   Tolvers, Nathalie -90 42.10      PB 1 1  
F15 » Forss, Emma -94 44.23  PB 1 Final
800 m MS » Bougt, Niklas -92 ej start          1 [¤]
P16 » Bougt, Niklas -92 2:21.25  4 Final
F19 Tolvers, Nathalie -90 2:21.89        2 Final  
F16 » Grönros, Lovisa -93 ej start  1 [¤]
F13 Huldin, Jessica -96 2:49.92  PB 6 Final
F11 » Robertsson, Fanny -98 3:08.17  PB 12 Final
60 m häck (76,2 cm) F11 » Hansson, Pernilla -98 12.05    -1.9 PB 2 3  
ej start  Final [¤]
» Hultström, Emma -98 12.94    -1.9 PB 5 3  
» Jakobsson, Ylva -98 brutit  2
Höjd F14   Huldin, Louise -95 1.40        2 Final  
F11 » Ahlberg, Grete -98 1.20  PB 6 Final
» Hultström, Emma -98 1.10        13    
» Jakobsson, Ylva -98 1.10  PB 20
Winst, Agnes -98 1.15  PB 10
Längd F14   Huldin, Louise -95 4.10    +1.4   5 Final  
Qvarfordt, Sara -95 4.36  +4.7 4 Final
4.21  +1.8 4 Final
Längd (zon) P11   Furuholm, Emanuel -98 3.54    -   20    
F13 Altrov Berg, Vera -96 4.64  - 5 Final
F11 » Ahlberg, Grete -98 3.24    -   33    
» Hultström, Emma -98 3.43  - 27
» Robertsson, Fanny -98 3.63  - 17
F9 » Hansson, Jessica -00 3.02  - 19
Kula (4,0 kg) P14   Qvarfordt, Johan -95 6.48      PB 4 Final  
Kula (3,0 kg) F15   Ericsson, Sara -94 8.44      PB 2 Final  
Kula (2,0 kg) F13   Altrov Berg, Vera -96 9.87      PB 3 Final  
F11 » Ahlberg, Grete -98 8.12  PB 4 Final
» Hansson, Pernilla -98 7.05      PB 10    
» Hultström, Emma -98 5.85  PB 21
» Robertsson, Fanny -98 5.21  PB 26
Boll (300 gr) F11 » Ahlberg, Grete -98 28.16      PB 3 Final  
» Hultström, Emma -98 24.09  PB 7 Final
5 x 60 m P11   Furuholm, Emanuel -98 diskad          Final  
Sundberg Hansson, Erik -98
Malmström, Joel -98
Not
[¤] - Efteranmäld
 2009-08-27 (to)  | Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m M20 » Kårelid, Victor -89 11.64    0.0   3 Final    
200 m F17   Höglund, Matilda -92 27.79    0.0   5 2    
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:51.52      SB 3 1    
P18 » Özkan, Selman -91 2:01.25  6 2
P16 » Bougt, Niklas -92 2:15.40      SB 8 3    
Jonsson, Niklas -92 2:03.81  8 2
F19 Tolvers, Nathalie -90 2:18.98  5 Final
3 000 m P19   Segerberg, Filip -90 9:44.78        5 Final    
P18 » Nilsson, Patrik -91 9:24.45  PB 4 Final
P16 » Ljung, Christopher -92 9:56.61  PB 7 Final
 2009-08-24 (må)  | Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m F15   Linjo, Sofia -94 7:43.60        24 B-final    
» Åberg, Stina -94 7:14.50  PB 16 B-final
 2009-08-23 (sö)  | Lag USM, Lugnets IP, Falun - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P15 » Wulff, Jonathan -94 11.86    -0.3   4 2    
200 m F16 » Karlsson, Julia -93 26.41    0.0 PB 5 2    
400 m P17 » Braesh-Andersen, Ken -93 53.26      PB 4 2    
800 m F17 » Wåhlin, Lova -92 2:21.00        5 Final    
1 500 m F17   Adrianzon, Hilde -92 5:43.17        5 Final    
3 000 m P16   Jonsson, Niklas -92 9:34.93        5 Final    
300 m häck (84 cm) P16 » Green, Philip -93 40.86        4 2    
300 m häck (76,2 cm) F17 » Sabir, Jasmin -92 44.91        1 2    
Höjd P15 » Grundberg, Erik -94 1.65        8 Final    
Stav F15 » Norss, Emma -94 2.90        1 Final    
Längd F17 » Retsloff, Frida -92 5.12    +0.1   4 Final    
Tresteg P16 » Odenman, Gunnar -93 12.81    -3.6   5 Final    
Kula (3,0 kg) F16   Lindberg Oyarzo, Isabel -93 8.85        10 Final    
Diskus (1,5 kg) P16   Bäck, Philip -93 31.15      PB 6 Final    
Slägga (4,0 kg) F16   Ewertzh, Johanna -93 17.87        9 Final    
Spjut (700 gr) P17 » Green, Philip -93 41.91        8 Final    
4 x 100 m P17 » Green, Philip -93 44.82        2 2    
» Braesh-Andersen, Ken -93
Bäck, Philip -93
» Wulff, Jonathan -94                
F17 » Wåhlin, Lova -92 50.61  2 2
» Sabir, Jasmin -92
» Retsloff, Frida -92
» Karlsson, Julia -93
 2009-08-21/23 (fr-sö)  | Veteran-SM, Sportcentrum, Norrtälje - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m M55   Brodin, Greger -53 27.97    +1.0 PB 1 1 fr  
28.51  -1.6 3 Final fr
400 m M55   Brodin, Greger -53 62.36      PB 2 Final fr  
10 000 m M45 » Smirnov, Alex -60 34:34.08      PB 1 Final fr  
Höjd M65   Andersson, Rune -25 1.08  [1]   PB 3 Final fr  
Diskus (1,5 kg) M55   Andersson, Kjell -50 29.85      PB 8 Final fr  
» Berg, Torbjörn -51 34.87  SB 3 Final fr
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M80
 2009-08-22 (lö)  | Gunder Häggspelen, Gunder Häggstadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:51.85      SB 3 Final    
M22 Ekhamre, Thobias -88 1:50.58  2 Final
Kahlström, André -88 1:53.64  2 B-final
400 m häck (76,2 cm) K20 » Persson, Frida -89 58.32        1 Final    
 2009-08-14/16 (fr-sö)  | USM 2009, Värendsvallen, Växjö - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P15 » Qvarfordt, Mattias -94 12.57    -1.1   7 3 fr  
» Wulff, Jonathan -94 11.78  -0.5 PB 2 2 fr
  11.49    +3.0   3 Final fr  
F16 » Österberg, Sara -93 12.42  +0.8 SB 1 2 fr
12.43  +1.0 1 Semi-1 fr
  12.86    0.0   8 Final fr  
F15 » Schelander, Rebecka -94 13.75  -1.8 7 2 fr
300 m P15 » Wulff, Jonathan -94 38.55        3 3 fr  
400 m P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 53.69        3 2 fr  
Bäck, Philip -93 54.39  PB 3 3 fr
800 m P15   Strand, Eddie -94 2:14.26        5 1 fr  
F15 » Åberg, Stina -94 2:26.49  PB 5 3 fr
2 000 m F15 » Åberg, Stina -94 7:17.63      PB 8 Final fr  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Sandelius, Josefine -94 12.61    +4.7   4 1 fr  
110 m häck (91,4 cm) P16 » Green, Philip -93 15.92    +0.7   5 1 fr  
» Odenman, Gunnar -93 15.90  +0.7 4 1 fr
  15.80    +0.5   5 Final fr  
» Öberg, Anton -93 16.47  +0.7 PB 6 1 fr
300 m häck (84 cm) P16 » Green, Philip -93 41.59        2 3 fr  
40.54  PB 3 Final fr
» Odenman, Gunnar -93 42.10  PB 2 1 fr
brutit  Final fr
300 m häck (76,2 cm) F16 » Grönros, Lovisa -93 47.67      PB 2 1 fr  
48.85  6 Final fr
F15 » Forss, Emma -94 48.66      PB 5 3 fr  
» Sandelius, Josefine -94 48.74  5 2 fr
Höjd P15 » Grundberg, Erik -94 1.59        14 Final fr  
Stav F15 » Norss, Emma -94 2.97        3 Final fr  
Längd P16   Bäck, Philip -93 6.00    -1.1   9 Försök fr  
6.04  +0.3 PB 10 Final fr
» Green, Philip -93 6.00  -0.8 8 Försök fr
6.33  +2.1 5 Final fr
  6.19    +0.9   5 Final fr  
P15 » Qvarfordt, Mattias -94 5.06  +1.3 21 Försök fr
F16 » Österberg, Sara -93 5.24  +0.4 12 Försök fr
F15 » Schelander, Rebecka -94 4.89  +1.9 17 Försök fr
Tresteg P16 » Odenman, Gunnar -93 13.06    +0.2 PB 3 Final fr  
P15 » Grundberg, Erik -94 12.32  +2.6 7 Final fr
  12.10    +0.9 PB 5 Final fr  
F15 » Norss, Emma -94 11.08  +3.6 6 Final fr
10.60  +1.2 PB 6 Final fr
Diskus (1,5 kg) P16   Bäck, Philip -93 ej res          1 fr  
 2009-08-14/16 (fr-sö)  | JSM 2009, Västra Mark, Karlskrona - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P19   Vigert, Linus -90 11.70    +0.9   5 2 fr  
F17 » Alstermark, Linnéa -92 12.36  +1.1 2 2 fr
12.19  +1.2 PB 2 Final fr
200 m K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.50    +1.7   2 2 fr  
25.34  +2.1 6 Final fr
F17 » Alstermark, Linnéa -92 25.83  +0.7 2 3 fr
25.67  -1.4 5 Final fr
400 m K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 57.30        3 Final fr  
F19 Tolvers, Nathalie -90 59.03  4 1 fr
  59.50        6 Final fr  
F17 » Sabir, Jasmin -92 59.26  3 2 fr
800 m M22   Ekhamre, Thobias -88 1:54.74        1 1 fr  
1:52.24  3 Final fr
Kahlström, André -88 1:56.55        3 2 fr  
M20 Persson, Alexander -89 1:55.33  5 3 fr
P18 » Nilsson, Patrik -91 2:01.80  4 1 fr
F19 Tolvers, Nathalie -90 2:18.46      PB 6 1 fr  
F17 Adrianzon, Hilde -92 2:23.47  5 1 fr
» Wåhlin, Lova -92 2:21.78  4 2 fr
2:19.25  5 Final fr
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 3:57.72        1 1 fr  
4:05.79  2 Final fr
3 000 m P16   Jonsson, Niklas -92 9:22.98        5 Final fr  
F17 Adrianzon, Hilde -92 11:17.60  PB 6 Final fr
2 000 m h (91,4 cm) P18 » Nilsson, Patrik -91 6:27.38        4 Final fr  
P16 Jonsson, Niklas -92 6:28.66  PB 4 Final fr
100 m häck (84 cm) K20 » Dedrickson M, Fatima -89 14.64    -0.4   2 Final fr  
110 m häck (106,7 cm) M22 » Eklund, Jonathan -88 14.90    +2.3   3 Final fr  
300 m häck (76,2 cm) F19   Engfors, Paulina -90 47.73      SB 4 2 fr  
F17 » Sabir, Jasmin -92 45.83  1 2 fr
44.04  PB 2 Final fr
400 m häck (76,2 cm) K20 » Persson, Frida -89 59.30        1 Final fr  
Stav M22 » Eklund, Jonathan -88 4.59        4 Final fr  
Längd F19   Forsell, Emilia -90 4.95    +0.4   15   fr  
F17 » Retsloff, Frida -92 5.36  +1.8 4 Försök fr
5.12  +0.7 7 Final fr
Tresteg F19   Forsell, Emilia -90 11.19    +1.1   6 Final fr  
Kula (7,26 kg) M22 » Elgered, Jonas -87 11.03        7 Final fr  
Kula (4,0 kg) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 10.75        7 Final fr  
Slägga (4,0 kg) F18 » Almström, Elina -91 46.17  [1]   PB 8 Final fr  
Spjut (800 gr) M22 » Elgered, Jonas -87 55.64      PB 6 Final fr  
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
 2009-08-15 (lö)  | Nynässpelen, Kvarnängen, Nynäshamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
3 000 m P16 » Ljung, Christopher -92 10:04.19        1 Final    
Längd (zon) P8 » Hök, Elliot -01 2.37    +1.0 PB 8 Final    
Boll (300 gr) P8 » Hök, Elliot -01 19.50      PB 6 Final    
 2009-08-07/09 (fr-sö)  | Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13 » Asplund, Felicia -96 12.82    +1.4 PB 7 2 fr  
100 m P19   Vigert, Linus -90 ej start          1 fr [¤]
P16 » Green, Philip -93 12.21  +0.7 4 Final fr
» Öberg, Anton -93 12.90    +0.7   7 Final fr  
P15 Brunnstedt, Anton -94 12.61  +2.3 5 Final fr
» Qvarfordt, Mattias -94 12.04  +2.3 3 Final fr
» Wulff, Jonathan -94 11.68    +2.3   2 Final fr  
F17 » Alstermark, Linnéa -92 12.32  +2.6 2 Final fr
F16 » Karlsson, Julia -93 12.92  +1.6 PB 2 fr
  13.18    +0.5   4 Final fr  
» Österberg, Sara -93 ej start  1 fr [¤]
F15 » Möller, Amelie -94 13.92  +1.8 5 2 fr
  14.15    +0.5   8 Final fr  
» Schelander, Rebecka -94 13.53  +2.0 3 1 fr
13.52  +0.5 5 Final fr
Torben, Amelie -94 ej start          1 fr [¤]
F14 » Avebäck, Freja -95 13.62  +2.1 1 1 fr
13.87  -0.4 3 Final fr
» Breig Lindell, Elin -95 13.29  +1.5 1 2 fr
  13.27    -0.4   1 Final fr  
Qvarfordt, Sara -95 14.66  +2.1 4 1 fr
200 m P19   Jonsson, Jesper -90 24.12    -0.9   5 1 fr [¤]
Vigert, Linus -90 23.95  +0.9 6 2 fr
P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 23.98    +4.2   4 Final fr  
F17 » Alstermark, Linnéa -92 27.15  +1.1 2 2 fr
25.76  +3.9 2 Final fr
Gustafsson, Stephanie -92 28.94    +1.1 PB 6 1 fr  
Höglund, Matilda -92 26.84  +1.1 PB 3 1 fr
» Retsloff, Frida -92 27.59  +1.1 3 2 fr
  27.44    +3.9   5 Final fr  
F16 » Österberg, Sara -93 26.12  +1.7 1 2 fr [¤]
25.72  +2.0 PB 1 Final fr
F12 » Tersander, Beata -97 30.74  +1.5 PB 2 2 fr
300 m P15   Brunnstedt, Anton -94 41.30      PB 7 Final fr  
» Qvarfordt, Mattias -94 ej start  1 fr [¤]
Strand, Eddie -94 41.00        6 Final fr [¤]
» Wulff, Jonathan -94 37.93  2 Final fr
F15 » Forss, Emma -94 44.66  PB 3 Final fr [¤]
» Möller, Amelie -94 46.38      PB 4 1 fr  
Torben, Amelie -94 ej start  1 fr [¤]
400 m P18 » Özkan, Selman -91 53.66        3 Final fr  
P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 53.69  PB 3 2 fr
Bäck, Philip -93 ej start          1 fr [¤]
» Tholander, Martin -93 61.00  4 1 fr [¤]
F19 Tolvers, Nathalie -90 59.02  PB 2 2 fr
F17 » Sabir, Jasmin -92 58.72      PB 2 Final fr  
» Wåhlin, Lova -92 59.55  PB 3 Final fr
600 m F13 » Asplund, Felicia -96 2:19.84      PB 9 Final fr  
Huldin, Jessica -96 2:03.72  6 Final fr
800 m MS » Löfwing, Joakim -84 1:53.25        3 2 fr  
M22 Ekhamre, Thobias -88 1:50.30  PB 1 2 fr
Kahlström, André -88 1:53.30      SB 4 2 fr  
M20 Persson, Alexander -89 1:54.88  PB 6 2 fr
P18 » Nilsson, Patrik -91 1:59.38  PB 1 Final fr
» Özkan, Selman -91 2:00.51      PB 3 Final fr  
P16 » Bougt, Niklas -92 2:19.58  SB 3 Final fr
Segerberg, Lukas -92 2:25.99  4 Final fr [¤]
» Tholander, Martin -93 2:19.94        8 Final fr [¤]
P15 Strand, Eddie -94 2:12.38  SB 4 Final fr [¤]
F19 Tolvers, Nathalie -90 brutit  Final fr
F17 Adrianzon, Hilde -92 2:23.53        2 Final fr  
» Wåhlin, Lova -92 2:16.99  PB 1 Final fr
F16 » Grönros, Lovisa -93 2:58.54  3 Final fr [¤]
F15 » Åberg, Stina -94 2:28.38  4 Final fr [¤]
2 000 m F15   Linjo, Sofia -94 7:51.03        3 Final fr [¤]
3 000 m P16   Jonsson, Niklas -92 9:22.58        4 2 fr  
» Ljung, Christopher -92 10:09.16  6 2 fr
5 000 m P19   Segerberg, Filip -90 17:22.33      PB 3 Final fr  
2 000 m h (91,4 cm) P18 » Nilsson, Patrik -91 6:22.74      PB 3 Final fr  
P16 » Bougt, Niklas -92 7:24.48  SB 5 Final fr
Jonsson, Niklas -92 6:29.35  PB 3 Final fr
80 m häck (76,2 cm) F15   Linjo, Sofia -94 157.14    0.0 PB 7 Final fr [¤]
Pettersson, Rebecka -94 ej start  1 fr [¤]
» Sandelius, Josefine -94 12.99    +1.4   3 Final fr [¤]
F14 » Breig Lindell, Elin -95 12.66  +2.2 1 Final fr
100 m häck (84 cm) P14   Almlöf, Andreas -95 15.00    -0.6   1 Final fr [¤]
110 m häck (91,4 cm) P16   Bäck, Philip -93 ej start          1 fr [¤]
» Green, Philip -93 15.79  +0.9 PB 1 Final fr
» Odenman, Gunnar -93 15.96    +0.9   2 Final fr  
» Öberg, Anton -93 16.54  +0.9 PB 3 Final fr
200 m häck (76,2 cm/10) KS » Tomb, Stine -86 28.34    +1.0 PB 1 Final fr  
300 m häck (84 cm) P16 » Green, Philip -93 41.36      PB 2 Final fr  
» Odenman, Gunnar -93 42.66  PB 4 Final fr
» Öberg, Anton -93 44.35  PB 7 Final fr
300 m häck (76,2 cm) F19   Engfors, Paulina -90 48.10        4 Final fr  
F17 » Sabir, Jasmin -92 44.80  PB 1 Final fr
» Wåhlin, Lova -92 45.34      PB 2 Final fr [¤]
F16 » Grönros, Lovisa -93 47.86  PB 2 Final fr [¤]
F15 » Forss, Emma -94 49.00  PB 5 Final fr [¤]
» Sandelius, Josefine -94 48.55  PB 4 Final fr [¤]
Höjd P16   Bäck, Philip -93 ej start          1 fr [¤]
» Öberg, Anton -93 1.66  PB 5 Final fr
P15 » Grundberg, Erik -94 1.68        3 Final fr  
F15 Pettersson, Rebecka -94 1.49  PB 3 Final fr
F14 Huldin, Louise -95 1.36  3 Final fr
F13 » Asplund, Felicia -96 1.32  8 Final fr
Stav P16   Bäck, Philip -93 ej start          1 fr [¤]
» Green, Philip -93 3.90  PB 2 Final fr
P15 » Wulff, Jonathan -94 3.40  4 Final fr [¤]
  3.47      SB 1 Final fr [¤]
F15 » Norss, Emma -94 3.00  PB 1 Final fr
Längd P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 5.50    -0.8 PB 10   fr  
» Green, Philip -93 6.33  +0.2 PB 2 Final fr
» Odenman, Gunnar -93 5.97    +0.2 PB 6 Final fr  
» Öberg, Anton -93 5.50  +1.0 PB 9 fr
P15 » Grundberg, Erik -94 5.36  0.0 5 Final fr
» Qvarfordt, Mattias -94 5.30    +3.0   6 Final fr  
» Wulff, Jonathan -94 ej start  1 fr [¤]
F19 Engfors, Paulina -90 ej start  1 fr [¤]
F17 » Retsloff, Frida -92 5.19    +1.5   1 Final fr  
F16 » Karlsson, Julia -93 4.54  +1.1 SB 6 Final fr
» Österberg, Sara -93 5.21  +0.3 1 Final fr
F15 Pettersson, Rebecka -94 ej start          1 fr [¤]
» Sandelius, Josefine -94 4.53  +1.0 6 Final fr [¤]
» Schelander, Rebecka -94 5.03  +2.1 1 Final fr
  4.93    +1.5   1 Final fr  
F14 » Avebäck, Freja -95 4.54  +2.0 PB 3 Final fr
Qvarfordt, Sara -95 4.25  +2.0 PB 8 Final fr
» Romàn, Linnéa -95 4.26  +2.7 7 Final fr
4.23  +0.6 7 Final fr
Tresteg M22 » Söderling, Jonathan -88 14.14    +0.3 SB 1 Final fr [¤]
P16 » Odenman, Gunnar -93 12.59  +1.0 2 Final fr
P15 » Grundberg, Erik -94 11.60    +1.1 PB 2 Final fr  
» Qvarfordt, Mattias -94 9.96  0.0 PB 4 Final fr
» Wulff, Jonathan -94 ej start  1 fr [¤]
F19 Forsell, Emilia -90 10.97    +0.9   1 Final fr  
F17 » Sabir, Jasmin -92 11.20  +2.5 2 Försök fr
11.08  +1.8 SB 2 Final fr
F15 » Norss, Emma -94 10.77  +2.1 1 Final fr
  10.51    +1.8   1 Final fr  
» Sandelius, Josefine -94 9.97  +2.4 2 Final fr [¤]
9.88  +2.0 PB 2 Final fr
F14 Huldin, Louise -95 9.25    +1.0   4 Final fr  
Qvarfordt, Sara -95 9.34  +2.6 3 Final fr
9.06  +0.4 PB 3 Final fr
Tresteg (zon) F12 » Tersander, Beata -97 8.51    +0.6 PB 5 Final fr  
Kula (4,0 kg) P14   Qvarfordt, Johan -95 6.25        9   fr  
Kula (3,0 kg) F16   Lindberg Oyarzo, Isabel -93 9.18      SB 3 Final fr  
F15 Gustafsson, Mikaela -94 ej start  1 fr [¤]
F14 » Avebäck, Freja -95 9.78  PB 4 Final fr
Diskus (1,5 kg) P16   Bäck, Philip -93 ej start          1 fr [¤]
Diskus (1,0 kg) F16   Ewertzh, Johanna -93 18.82      PB 3 Final fr  
Slägga (6,0 kg) P18   Odenman, Erik -91 42.13        2 Final fr  
Slägga (4,0 kg) F18 » Almström, Elina -91 44.38  [2]   PB 5 Final fr  
F16 Ewertzh, Johanna -93 19.40  PB 3 Final fr
Spjut (700 gr) P17 » Öberg, Anton -93 29.91      PB 9   fr  
P16 Bäck, Philip -93 ej start  fr [¤]
» Green, Philip -93 45.76  PB 3 Final fr
Spjut (600 gr) F16   Lindberg Oyarzo, Isabel -93 ej start          1 fr [¤]
Spjut (400 gr) F13 » Asplund, Felicia -96 10.23      SB 9   fr  
4 x 100 m P15    {HIF lag 1} ej start          1 fr  
F15  {HIF lag 1} ej start  1 fr
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 2009-08-07/09 (fr-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Slägga (4,0 kg) F18 » Almström, Elina -91 42.96        3 Final fr  
 2009-08-06 (to)  | Karlskronaspelen, Västra Mark, Karlskrona
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F14   Olsson, Alicia -95 13.81    +0.6   4 2    
13.90  +1.7 5 Final
200 m F14   Olsson, Alicia -95 28.97    -1.0   2 2    
 2009-08-01/03 (lö-må)  | SM, Malmö Stadion, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m KS » Tomb, Stine -86 55.86        3 1  
» Tomb, Stine -86 53.49  PB 3 Final
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:55.23        8 1  
» Löfwing, Joakim -84 1:53.13  4 3
M22 Ekhamre, Thobias -88 1:51.72  4 2
  1:51.59        3 Final  
Kahlström, André -88 1:54.22  SB 6 1
M20 Persson, Alexander -89 1:55.62  PB 8 3
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 3:52.89        5 2  
3:49.38  PB 6 Final
5 000 m MS   Jensen, Magnus -84 14:35.18        8 Final  
10 000 m MS   Mbonabirama, Therence -86 brutit          Final  
110 m häck (106,7 cm) M22 » Eklund, Jonathan -88 15.24    +1.5   3 1  
400 m häck (76,2 cm) KS » Tomb, Stine -86 60.10        2 2  
58.62  3 Final
K20 » Persson, Frida -89 60.09  1 2
58.54  2 Final
Längd M22 » Eklund, Jonathan -88 6.87    +1.2   14    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej res          1  
M22 » Söderling, Jonathan -88 14.36  - 11
 2009-07-30/08-02 (to-sö)  | DN-Galan Youth, Stadion Kungsträdgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13   Altrov Berg, Vera -96 11.55    -0.5 SB 5 2 to  
100 m P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 12.06    -0.2   3 4 to  
Bäck, Philip -93 12.13  +0.5 PB 4 2 to
» Green, Philip -93 12.11    +1.7 PB 5 1 to  
P15 » Qvarfordt, Mattias -94 12.14  +1.0 PB 4 3 to
P14 Almlöf, Andreas -95 12.77  +0.7 PB 5 2 to
» Ewertzh, Jacob -95 13.35    -0.2   7 1 to  
F19 Forsell, Emilia -90 13.57  -0.3 8 1 to
F18 Tengvall, Tove -91 13.29  -0.3 5 1 to
F15 » Schelander, Rebecka -94 13.52    +0.4 SB 4 3 to  
F14 » Avebäck, Freja -95 13.92  -0.3 5 5 to
» Breig Lindell, Elin -95 13.55  +0.3 2 5 to
Ferneman, Lisa -95 13.55    0.0   4 2 to  
Fritz, Joanna -95 13.91  +1.6 5 4 to
Qvarfordt, Sara -95 14.90  -1.3 PB 8 6 to
200 m P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 24.27    +0.5 PB 4 1 to  
F17 Gustafsson, Stephanie -92 29.50  0.0 PB 6 1 to
Höglund, Matilda -92 27.39    0.0 PB 6 2 to  
» Sabir, Jasmin -92 26.79  0.0 3 2 to
26.60  0.0 5 Final to
F16 » Karlsson, Julia -93 27.22    0.0 PB 4 3 to  
» Österberg, Sara -93 26.76  -1.5 3 2 to
26.59  -1.8 PB 5 Final to
300 m P15 » Wulff, Jonathan -94 37.38      PB 1 B-final to  
P14 » Ewertzh, Jacob -95 42.15  PB 3 B-final to
F14 » Breig Lindell, Elin -95 44.39  PB 3 C-final to
600 m F13   Huldin, Jessica -96 2:03.37      PB 10 Final to  
800 m P16   Jonsson, Niklas -92 2:04.35        4 B-final to  
» Tholander, Martin -93 2:20.01  8 B-final to
P14 Reidefors, Stellan -95 2:28.60        3 B-final to  
F19 Tolvers, Nathalie -90 2:20.32  PB 2 Final to
F17 » Wåhlin, Lova -92 2:18.79  PB 5 Final to
F15 » Forss, Emma -94 brutit  Final to
1 500 m P16   Jonsson, Niklas -92 4:20.18      PB 7 Final to  
F15 » Åberg, Stina -94 5:11.29  PB 4 Final to
2 000 m F13   Huldin, Jessica -96 8:34.21      PB 9 Final to  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Sandelius, Josefine -94 12.82    -0.8   3 4 to  
F14 » Breig Lindell, Elin -95 12.58  +1.4 PB 2 3 to
  12.81    -0.7   7 Final to  
Ferneman, Lisa -95 12.60  -0.1 1 1 to
12.49  -0.7 4 Final to
100 m häck (84 cm) P14   Almlöf, Andreas -95 14.97    +0.5   2 2 to  
Almlöf, Andreas -95 14.70  -0.1 PB 2 Final to
110 m häck (91,4 cm) P16   Bäck, Philip -93 16.99    -1.3 PB 5 2 to  
» Green, Philip -93 15.93  -0.9 4 1 to
  15.88    +0.2 PB 6 Final to  
» Öberg, Anton -93 16.99  -1.3 4 2 to
300 m häck (76,2 cm) P16 » Green, Philip -93 42.11      PB 3 Final to  
F19 Engfors, Paulina -90 47.80  SB 3 B-final to
F17 » Sabir, Jasmin -92 45.04      PB 3 Final to  
» Wåhlin, Lova -92 45.41  PB 4 Final to
F15 » Forss, Emma -94 50.16  3 C-final to
» Sandelius, Josefine -94 48.94      PB 2 C-final to  
F14 » Breig Lindell, Elin -95 49.63  PB 2 C-final to
Höjd P15 » Grundberg, Erik -94 1.58        16   to  
P14 Almlöf, Andreas -95 1.55  8 Final to
F14 Huldin, Louise -95 1.38  21 to
Stav P16   Bäck, Philip -93 3.05      PB 8 Final to  
» Green, Philip -93 3.63  PB 6 Final to
F15 » Norss, Emma -94 2.83  PB 3 Final to
Längd P16   Bäck, Philip -93 5.61    +1.0   17   to  
» Green, Philip -93 6.21  +1.7 PB 4 Final to
» Öberg, Anton -93 4.96    -0.5   21   to  
P15 » Grundberg, Erik -94 4.98  -0.6 21 to
» Qvarfordt, Mattias -94 5.26  -0.4 14 to
» Wulff, Jonathan -94 5.25    0.0   17   to  
P14 Reidefors, Stellan -95 4.83  +0.5 10 to
F19 Forsell, Emilia -90 4.94  +1.9 5 Final to
F17 » Retsloff, Frida -92 5.12    0.0   5 Final to  
F16 » Karlsson, Julia -93 4.19  +0.3 SB 10 Pool A to
» Österberg, Sara -93 5.33  -0.4 4 Pool B to
F15 » Sandelius, Josefine -94 4.63    -0.5   18   to  
» Schelander, Rebecka -94 4.87  0.0 10 to
F14 » Avebäck, Freja -95 4.51  +0.5 PB 26 to
» Bill, Ellinor -95 4.40    -1.4   30   to  
» Breig Lindell, Elin -95 2.69  -0.9 50 to
Qvarfordt, Sara -95 4.11  -0.1 37 to
Kula (5,0 kg) P16   Bäck, Philip -93 12.00      PB 6 Final to  
Kula (4,0 kg) P14   Qvarfordt, Johan -95 6.33      PB 9   to  
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 11.48  4 Final to
Kula (3,0 kg) F16   Lindberg Oyarzo, Isabel -93 8.50      SB 5 Final to  
F14 » Avebäck, Freja -95 8.85  9 to
Kula (2,0 kg) F13   Altrov Berg, Vera -96 9.04        13   to  
Spjut (600 gr) P16   Bäck, Philip -93 ej res          1 to  
 2009-07-25/26 (lö-sö)  | Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS » Löfwing, Joakim -84 1:53.81        1 Final  
P18 » Nilsson, Patrik -91 1:59.64  PB 5 Final
F19 Tolvers, Nathalie -90 2:21.41  SB 2 Final
1 500 m P18 » Nilsson, Patrik -91 4:14.77      SB 11 Final  
 2009-07-23 (to)  | Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 000 m MS » Löfwing, Joakim -84 2:27.76      PB 9 B-final    
M22 Ekhamre, Thobias -88 2:24.99  PB 2 B-final
Kahlström, André -88 2:29.38  PB 1 C-final
400 m häck (76,2 cm) KS » Tomb, Stine -86 59.86        1 B-final    
K20 » Persson, Frida -89 60.91  5 Final
 2009-07-17/19 (fr-sö)  | Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F17 » Alstermark, Linnéa -92 12.77    -2.1   1 4 fr  
12.44  +0.5 PB 1 Final fr
F14 » Breig Lindell, Elin -95 13.46  -0.8 2 4 fr
13.42  0.0 5 B-final fr
200 m F17 » Alstermark, Linnéa -92 25.65    +1.9 PB 2 1 fr  
» Sabir, Jasmin -92 26.24  +1.9 PB 4 2 fr
400 m F17 » Sabir, Jasmin -92 58.79      PB 3 Final fr  
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:55.93        8 Final fr  
» Löfwing, Joakim -84 1:52.81  SB 3 Final fr
2 000 m F15   Linjo, Sofia -94 7:35.07      PB 6 Final fr  
80 m häck (76,2 cm) F14 » Breig Lindell, Elin -95 13.10    -0.2   7 Final fr  
Längd F14 » Breig Lindell, Elin -95 4.49    -0.8 PB 13   fr  
 2009-07-18 (lö)  | Solihull GBR, Solihull, GBR
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 3:50.63      PB 4 B-final    
3 000 m MS   Jensen, Magnus -84 8:19.28      PB 7 B-final    
 2009-07-18 (lö)  | Gotlandsspelen, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m M22   Kahlström, André -88 1:59.17        2 Final    
 2009-07-16/17 (to-fr)  | EM U23, Kaunas, LIT - EM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m häck (76,2 cm) K22 » Persson, Frida -89 58.60        5 3 to  
» Persson, Frida -89 58.27  PB 7 Semi-1 to
 2009-07-16 (to)  | Åbo FIN, Paavo Nurmi Stadion, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P19   Vigert, Linus -90 11.41    +1.5 PB 1 2    
400 m F17 » Wåhlin, Lova -92 61.06        5 Final    
Slägga (6,0 kg) P18   Odenman, Erik -91 41.82        3 Final    
 2009-07-15 (on)  | Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F14 » Avebäck, Freja -95 13.99    +0.9   2 2    
Tresteg F15 » Norss, Emma -94 10.58    +0.6 PB 2 Final    
Kula (3,0 kg) F14 » Avebäck, Freja -95 9.03        4 Final    
 2009-07-12 (sö)  | Ölandsspelen, Högby IP, Högby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m F17   Adrianzon, Hilde -92 2:26.46        2 Final    
 2009-07-10/12 (fr-sö)  | Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m M20   Persson, Alexander -89 52.42      PB 6 2 fr  
800 m M20   Persson, Alexander -89 1:58.04        3 2 fr  
400 m häck (76,2 cm) KS » Persson, Frida -89 60.14      PB 1 Final fr  
 2009-07-10 (fr)  | Universiaden, Beograd, SRB
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:52.49      SB 5 6    
 2009-07-06 (må)  | Karlskrona GP, Västra Mark, Karlskrona
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 12.27    +0.2 SB 4 B-final    
200 m K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.18    +0.2   2 C-final    
800 m MS » Löfwing, Joakim -84 1:53.31      SB 6 B-final    
M22 Ekhamre, Thobias -88 1:51.90  2 B-final
M20 Persson, Alexander -89 1:59.93  9 D-final
1 500 m MS   Jensen, Magnus -84 3:55.24      PB 11 Final    
Spjut (600 gr) F19   Engfors, Paulina -90 31.95      SB 4 B-final    
 2009-07-04/05 (lö-sö)  | Hoppa långt och högt, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Längd F17 » Retsloff, Frida -92 5.29    +2.3   4 Final  
5.20  +1.9 4 Final
 2009-07-03 (fr)  | Julikväll, Trollbäckens IP, Hanviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
300 m häck (76,2 cm) P16 » Odenman, Gunnar -93 42.6m       1 1    
» Öberg, Anton -93 44.1m 2 1
 2009-07-03 (fr)  | Bislet games, Bislett Stadion, Oslo, NOR
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m KS » Tomb, Stine -86 54.56      PB 2 B-final    
 2009-07-01 (on)  | Lag-SM, Stockholms Stadion, Stockholm - SM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Nordström, Erik -86 11.27    -0.3 SB 4 Final    
200 m MS   Nordström, Erik -86 23.09    +0.3 SB 5 Final    
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 50.37      SB 5 Final    
800 m M22   Ekhamre, Thobias -88 1:51.65        4 Final    
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 3:59.99      SB 4 Final    
3 000 m MS   Jensen, Magnus -84 9:03.14        2 Final    
5 000 m MS   Jensen, Magnus -84 14:55.97        2 Final    
3 000 m h (91,4 cm) MS » Emilsson, Erik -82 9:06.75      SB 1 Final    
110 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 14.52    -0.1   1 Final    
400 m häck (91,4 cm) M22   Persson, Alexander -89 58.83      PB 5 Final    
Höjd M22 » Barrefors, Björn -87 1.92        3 Final    
Stav M22 » Eklund, Jonathan -88 4.66        2 Final    
Längd M22 » Eklund, Jonathan -88 6.97    +0.8 PB 3 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.10  [1] +2.0 SB 3 Final    
Kula (7,26 kg) M22   Adolfsson, Henrik -88 11.22      SB 5 Final    
Diskus (2,0 kg) M22 » Elgered, Jonas -87 31.70        6 Final    
Slägga (7,26 kg) MS   Odenman, Erik -91 35.70      PB 6 Final    
Spjut (800 gr) M22 » Backlund, Esbjörn -89 58.84      SB 5 Final    
4 x 100 m MS » Kårelid, Victor -89 43.08        3 Final    
» Andersson, David -85
» Eklund, Jonathan -88
» Barrefors, Björn -87
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M35
 2009-06-27/29 (lö-må)  | Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M22 » Eklund, Jonathan -88 11.49    -0.9   4 1  
» Elgered, Jonas -87 ej start  1 [¤]
M20 » Kårelid, Victor -89 11.58    -3.8 PB 3 6  
P19 Hjorth, Maximilian -90 11.83  +0.9 PB 8 4
Jonsson, Jesper -90 11.78  +0.8 5 2
Vadström Björk, André -90 11.54    +1.9 PB 5 5  
Vigert, Linus -90 11.45  +3.5 5 6
P18 » Fältström, Love -91 ej start  1 [¤]
P16 Wedberg, Henrik -92 ej start          1 [¤]
P15 » Wulff, Jonathan -94 11.83  -1.1 2 1
11.90  +0.4 6 Final
KS » Persson, Frida -89 ej start          1 [¤]
K20 » Dedrickson M, Fatima -89 12.70  -2.6 3 2
12.66  -1.4 7 B-final
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 12.33  -0.9 5 1
  12.31    -1.9 SB 7 Final  
F18 Jakobsson, Ulrika -91 ej start  1 [¤]
Tengvall, Tove -91 13.37  -3.5 5 5
F17 » Alstermark, Linnéa -92 12.62  -1.3 1 5
  12.81    -3.6   3 Final  
F16 » Karlsson, Julia -93 13.47  -1.0 3 5 [¤]
» Österberg, Sara -93 12.79  +1.1 2 7 [¤]
  12.92    -   8 Final  
F14 Ferneman, Lisa -95 13.55  -1.1 4 9
Fritz, Joanna -95 13.56  +0.3 3 11
Olsson, Alicia -95 13.62  +0.1 PB 3 5
200 m M20 » Kårelid, Victor -89 ej start          1 [¤]
P19 Hjorth, Maximilian -90 ej start  1 [¤]
Vadström Björk, André -90 23.32    -   3 7 [¤]
Vigert, Linus -90 23.84  -1.6 5 4
P16 Wedberg, Henrik -92 ej start  1 [¤]
KS » Persson, Frida -89 ej start          1 [¤]
» Tomb, Stine -86 25.46  -2.1 SB 3 5
K22 Korneeva, Julia -87 ej start  1 [¤]
K20 » Dedrickson M, Fatima -89 ej start          1 [¤]
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 24.68  [2] +1.8 SB 2 1
24.95  -0.2 7 Final
F18 Tengvall, Tove -91 ej start          1 [¤]
F17 » Alstermark, Linnéa -92 26.29  +1.2 PB 2 1
» Retsloff, Frida -92 26.98  +0.6 SB 5 2
300 m P15   Strand, Eddie -94 40.90      PB 8 3  
» Wulff, Jonathan -94 38.34  PB 8 1
F15 Linjo, Sofia -94 48.75        7 6  
F14 Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
Olsson, Alicia -95 ej start  1 [¤]
400 m P19   Jonsson, Jesper -90 52.14      SB 6 2  
KS » Tomb, Stine -86 54.97  4 1
K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 57.28        3 2  
F19 Tolvers, Nathalie -90 ej start  1 [¤]
F17 Adrianzon, Hilde -92 64.34  PB 8 3
» Sabir, Jasmin -92 60.02        5 2  
F16 » Karlsson, Julia -93 63.53  PB 1 7 [¤]
800 m MS » Löfwing, Joakim -84 ej start          1 [¤]
M22 Ekhamre, Thobias -88 1:51.02  PB 2 1
P18 » Nilsson, Patrik -91 2:01.01        4 3  
P16 Jonsson, Niklas -92 2:03.54  3 3
» Tholander, Martin -93 2:21.22  7 5
P15 Strand, Eddie -94 2:18.38      SB 11 2  
F19 Tolvers, Nathalie -90 2:24.11  4 2
F17 Adrianzon, Hilde -92 2:24.87  10 2
F16 » Grönros, Lovisa -93 2:34.50        11 3  
F15 » Forss, Emma -94 brutit  2
Linjo, Sofia -94 2:38.68  SB 10 6
» Åberg, Stina -94 2:31.75  7 2
1 500 m MS » Löfwing, Joakim -84 ej start          1 [¤]
M22 Ekhamre, Thobias -88 ej start  1 [¤]
P16 » Tholander, Martin -93 5:06.03  PB 9 2
2 000 m F15 » Forss, Emma -94 7:58.91      PB 17 2  
» Åberg, Stina -94 7:25.76  PB 5 2
3 000 m P16   Jonsson, Niklas -92 9:27.55        9 1  
2 000 m h (91,4 cm) P18 » Nilsson, Patrik -91 ej start          1 [¤]
80 m häck (76,2 cm) F14   Ferneman, Lisa -95 12.56    +1.5   1 2  
12.43  -1.6 PB 3 Final
100 m häck (84 cm) K20 » Dedrickson M, Fatima -89 14.53    +0.2   4 1  
14.72  +1.1 7 Final
110 m häck (106,7 cm) M22 » Eklund, Jonathan -88 15.05    +1.0   3 1  
14.96  +0.4 4 Final
» Elgered, Jonas -87 ej start  1 [¤]
110 m häck (91,4 cm) P16 » Odenman, Gunnar -93 15.97    +1.0   5 2 [¤]
15.78  +0.8 PB 7 Final
» Öberg, Anton -93 16.81  - 6 1 [¤]
300 m häck (76,2 cm) P16 » Odenman, Gunnar -93 43.20      SB 1 3 [¤]
» Öberg, Anton -93 45.07  PB