HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2017-09-18
Ute för 2009 Resultatdatum: 2009-09-26
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.87  [1] » Agbonkhese, Efe -98 -2.0 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.00  [2] » Åkeson, Magdalena -98 -1.3 F11 2009-09-03 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.03  [3] » Hansson, Pernilla -98 -0.3 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.18  » Jakobsson, Ylva -98 +0.3 F11 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
9.54  » Kapell, Hanna -98 -1.0 F11 2009-09-13 » Hanvikens ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
9.67    » Robertsson, Fanny -98 -0.3 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.76  » Hultström, Emma -98 -0.7 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.79  Edelstam W., Johanna -98 +1.0 F11 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
9.80      Sjönell, Ronja -98 +0.3 F11 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.07  » Jansson, Fanny -99 +0.2 F10 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.12  » Berghäll, Emily -98 -0.7 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
10.12    » Brunnstedt, Julia -98 -0.3 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
10.15  » Dyrke, Julia -99 +0.1 F10 2009-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.20  » Retsloff, Hanne -98 +0.4 F11 2009-09-03 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
10.29      Forsberg, Filippa -98 -0.2 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
10.37  Franzén, Stina -99 -1.1 F10 2009-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.55  » Hansson, Jessica -00 -2.5 F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
10.59    » Strömfelt, Ella -98 +1.0 F11 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.61  Kapell, Maja -99 +0.2 F10 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.69  » Kapell, Tilda -01 -0.5 F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.02      Andersson, Vilma -98 -0.7 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.18  Amri, Ines -98 -0.3 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.25  » Nordström, Thea -01 -0.7 F10 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.29    » Hultström, Vilma -00 +1.3 F10 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.68  Mogren, Andrea -01 -0.5 F10 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
8.69  » Agbonkhese, Efe -98 +2.6 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
8.91  » Åkeson, Magdalena -98 +3.1 F11 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
9.07    » Jakobsson, Ylva -98 +2.8 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
9.63  » Robertsson, Fanny -98 +2.3 F11 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
9.67  » Sjöholm, Matilda -98 +2.8 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
9.5m   » Jansson, Fanny -99 +5.6 F10 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
9.81  » Palmerstedt, Linnéa -98 +2.6 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
9.85  » Brunnstedt, Julia -98 +3.6 F11 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.06    » Kapell, Tilda -01 +3.6 F10 2009-09-13 » Hanvikens ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.41  Plunger, Erika -98 +3.6 F11 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.44  Vanky, Hanna -98 +2.8 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
Vinduppgift saknas
9.35  » Kapell, Hanna -98 - F11 2009-09-13 » Hanvikens ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.91  » Björnsdotter P, Tove -97 - F12 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
12.40  » Diamant, Isa -97 - F12 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.55  Altrov Berg, Vera -96 -0.5 F13 2009-07-30 » DN-Galan Youth, Stadion Kungsträdgården, Stockholm
11.65  » Agbonkhese, Efe -98 -3.7 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
11.68    » Björnsdotter P, Tove -97 +1.3 F12 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
11.86  Sackemark, Isabell -96 +1.8 F13 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
11.98  » Tersander, Beata -97 -0.2 F12 2009-09-03 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
12.01    » Gustafsson, Linnéa -97 +0.1 F12 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
12.15  Jahfel, Nadja -97 -1.7 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
12.29  Svensson, Emma -96 -1.0 F13 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.45    » Strömbeck, Hanna -97 0.0 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
12.49  [1] » Hård, Elsa -98 -1.0 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
12.53  [2] » Kapell, Hanna -98 -1.0 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
12.57    » Asplund, Felicia -96 -1.9 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
12.87  Josefsson, Josefin -97 -2.6 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
12.96  [3] Edelstam W., Johanna -98 -1.0 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
13.14      Odenman, Agnes -96 -1.9 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
13.25  [4] » Palmerstedt, Linnéa -98 -1.7 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
13.53  [5] » Brunnstedt, Julia -98 -2.8 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
13.57      Johansson, Sophia -96 -1.9 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
13.69  Zakrisson, Michelle -97 -2.8 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
11.83  » Tersander, Beata -97 +2.9 F12 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
Vinduppgift saknas
12.33  » Asplund, Felicia -96 - F13 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.19  [1,2] » Alstermark, Linnéa -92 +1.2 F17 2009-08-14 » JSM 2009, Västra Mark, Karlskrona
12.27  [3] » Hellberg Jonsén, Sofia -89 +0.2 K22 2009-07-06 » Karlskrona GP, Västra Mark, Karlskrona
12.42  [4] » Österberg, Sara -93 +0.8 F16 2009-08-14 » USM 2009, Värendsvallen, Växjö
12.59  [5] » Dedrickson M, Fatima -89 -1.8 K22 2009-04-24 » Provo, UT, USA
12.64  » Tomb, Stine -86 -2.4 KS 2009-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.74  [6]   Tengvall, Tove -91 -1.3 F18 2009-05-09 » Malaga, Malaga, ESP
12.92  [7] » Karlsson, Julia -93 +1.6 F16 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
12.93  » Sabir, Jasmin -92 +1.5 F17 2009-09-03 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
12.99      Jakobsson, Ulrika -91 +2.0 F18 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.09  [8] » Breig Lindell, Elin -95 +0.7 F14 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.35  » Schelander, Rebecka -94 -0.3 F15 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
13.37      Ferneman, Lisa -95 +0.7 F14 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.42  » Höckerstrand, Sandra -90 -1.3 F19 2009-05-09 » Malaga, Malaga, ESP
13.46  » Retsloff, Frida -92 0.0 F17 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.48      Fritz, Joanna -95 +1.5 F14 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.52  Forsell, Emilia -90 +2.0 F19 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.56  » Sandelius, Josefine -94 +0.8 F15 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.62      Olsson, Alicia -95 +0.1 F14 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.66  Pettersson, Rebecka -94 0.0 F15 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.67  Gustafsson, Mikaela -94 +0.8 F15 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.79    » Sjöberg, Olivia -95 +1.5 F14 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.83  » Avebäck, Freja -95 +0.8 F14 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.87  » Möller, Amelie -94 +1.4 F15 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.06      Gustafsson, Stephanie -92 -0.1 F17 2009-09-03 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
14.07  Lexén, Tove -95 -0.4 F14 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.23  » Bill, Ellinor -95 +1.1 F14 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
14.25      Carlsson, Petra -68 +1.5 K40 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
14.31  » Lidbeck, Linnéa -95 +0.8 F14 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
14.68  » Romàn, Linnéa -95 -1.4 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
14.79      Strandlund, Frida -95 +1.5 F14 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
14.82  Ödahl, Hedvig -95 +0.3 F14 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.90  Qvarfordt, Sara -95 -1.3 F14 2009-07-30 » DN-Galan Youth, Stadion Kungsträdgården, Stockholm
14.98    » Björnsdotter P, Tove -97 +0.8 F12 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
15.18  Huldin, Jessica -96 +0.8 F13 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
15.32  Huldin, Louise -95 +1.5 F14 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
12.78  Jakobsson, Ulrika -91 +2.9 F18 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
13.30  Ferneman, Lisa -95 +2.1 F14 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.31    » Höckerstrand, Sandra -90 +2.9 F19 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
13.33  » Wåhlin, Lova -92 +2.9 F17 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
13.38  » Sandelius, Josefine -94 +2.1 F15 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.41      Fritz, Joanna -95 +2.1 F14 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.62  » Avebäck, Freja -95 +2.1 F14 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
13.97  » Bill, Ellinor -95 +2.1 F14 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
14.44    » Romàn, Linnéa -95 +2.1 F14 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
14.66  Qvarfordt, Sara -95 +2.1 F14 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
Manuell tidtagning
12.8m » Breig Lindell, Elin -95 0.0 F14 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
13.4m » Avebäck, Freja -95 0.0 F14 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
13.4m   » Bill, Ellinor -95 0.0 F14 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
13.6m Altrov Berg, Vera -96 0.0 F13 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för K22
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[8] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.68  » Hellberg Jonsén, Sofia -89 +1.8 K22 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
25.46  » Tomb, Stine -86 -2.1 KS 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
25.65  [1] » Alstermark, Linnéa -92 +1.9 F17 2009-07-17 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
25.72  [2] » Österberg, Sara -93 +2.0 F16 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
26.24  [3] » Sabir, Jasmin -92 +1.9 F17 2009-07-17 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
26.41  [4] » Karlsson, Julia -93 0.0 F16 2009-08-23 » Lag USM, Lugnets IP, Falun
26.84  Höglund, Matilda -92 +1.1 F17 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
26.98  » Retsloff, Frida -92 +0.6 F17 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.76      Olsson, Alicia -95 +1.9 F14 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
28.94  Gustafsson, Stephanie -92 +1.1 F17 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
29.57  Altrov Berg, Vera -96 +0.2 F13 2009-06-23 » Sommar2009, Stockholms Stadion, Stockholm
30.27    » Wangenheim, Julia -92 0.0 F17 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
30.64  Huldin, Jessica -96 +1.5 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
30.74  » Tersander, Beata -97 +1.5 F12 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
31.00    » Gustafsson, Linnéa -97 0.0 F12 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
31.07  Jahfel, Nadja -97 +1.6 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
32.23  » Westerberg, Paulina -96 +1.5 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
33.18      Odenman, Agnes -96 +1.5 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
33.29  » Diamant, Isa -97 +1.2 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
33.44  [5] » Sjöholm, Matilda -98 +1.5 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
33.67      Johansson, Sophia -96 +1.5 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
34.04  [6] » Robertsson, Fanny -98 -0.9 F11 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
34.56  [7] » Brunnstedt, Julia -98 +1.2 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
24.77  » Tomb, Stine -86 +3.6 KS 2009-06-14 » Svealandsserien kvinnor, Sätra IP, Sätra
27.00  » Höckerstrand, Sandra -90 +2.4 F19 2009-05-30 » Tjalvespelen, Borgsmo IP, Norrköping
29.70    » Agbonkhese, Efe -98 +2.3 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
30.46  » Tersander, Beata -97 +2.3 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
25.23  » Tomb, Stine -86 - KS 2009-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
28.92  Persson, Emelie -91 - F18 2009-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
42.10  » Tolvers, Nathalie -90 F19 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
44.23  » Forss, Emma -94 F15 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
44.39  [1] » Breig Lindell, Elin -95   F14 2009-07-30 » DN-Galan Youth, Stadion Kungsträdgården, Stockholm
45.81  » Åberg, Stina -94 F15 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
46.38  » Möller, Amelie -94 F15 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
46.41    » Sandelius, Josefine -94   F15 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
48.53  Westerberg, Amelia -94 F15 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
48.67  Linjo, Sofia -94 F15 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
53.49  » Tomb, Stine -86 KS 2009-08-01 » SM, Malmö Stadion, Malmö
56.45  [1] » Hellberg Jonsén, Sofia -89 K22 2009-06-13 » Jubileumsspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
58.67  [2] » Tolvers, Nathalie -90   F19 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
58.72  [3] » Sabir, Jasmin -92 F17 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
59.55  [4] » Wåhlin, Lova -92 F17 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
63.34    » Grönros, Lovisa -93   F16 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
63.53  » Karlsson, Julia -93 F16 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
63.60  Höglund, Matilda -92 F17 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
64.34      Adrianzon, Hilde -92   F17 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
69.33  » Wangenheim, Julia -92 F17 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F19
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:51.43  Altrov Berg, Vera -96 F13 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:58.49  [1] » Kapell, Hanna -98 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
2:02.68      Huldin, Jessica -96   F13 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
2:03.69  Twengström, Moira -97 F12 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
2:03.95  [2] Eklind, Maja -98 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
2:08.15    » Herstedt, Josefin -98   F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
2:08.65  [3] » Dyrke, Julia -99 F10 2009-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:09.39  Winst, Agnes -98 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
2:15.25    » Robertsson, Fanny -98   F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:17.54  » Hultström, Emma -98 F11 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2:18.47  Forsberg, Filippa -98 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
2:19.26    » Brunnstedt, Julia -98   F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
2:19.84  » Asplund, Felicia -96 F13 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
2:24.99  » Berghäll, Emily -98 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:29.14  [4]   Kapell, Maja -99   F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:35.63  » Nordström, Thea -01 F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:48.96  » Kapell, Tilda -01 F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:52.90  Amri, Ines -98 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:16.99  [1] » Wåhlin, Lova -92 F17 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
2:18.46  [2] » Tolvers, Nathalie -90 F19 2009-08-14 » JSM 2009, Västra Mark, Karlskrona
2:21.19  [3]   Adrianzon, Hilde -92   F17 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:26.49  » Åberg, Stina -94 F15 2009-08-14 » USM 2009, Värendsvallen, Växjö
2:30.71  » Sabir, Jasmin -92 F17 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:32.09    » Grönros, Lovisa -93   F16 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:32.24  » Norss, Emma -94 F15 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
2:34.68  Holgersson, Hedvig -94 F15 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:38.46    » Forss, Emma -94   F15 2009-06-13 » Kvantumsspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
2:38.68  Linjo, Sofia -94 F15 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:41.8m » Breig Lindell, Elin -95 F14 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
2:46.2m     Altrov Berg, Vera -96   F13 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
2:47.1m » Bill, Ellinor -95 F14 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
2:47.53  » Sandelius, Josefine -94 F15 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
2:47.72      Linnhag, Nelly -93   F16 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:47.9m » Schelander, Rebecka -94 F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
2:48.3m » Avebäck, Freja -95 F14 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
2:49.92      Huldin, Jessica -96   F13 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
2:54.95  Tapper, Fanny -95 F14 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
3:08.17  » Robertsson, Fanny -98 F11 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
3:11.88  Huldin, Louise -95 F14 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:44.42  [1] » Kapell, Hanna -98 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3:48.06  [2] » Laidlaw, Matilda -98 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3:50.31  [3]   Huldin, Jessica -96   F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3:54.35  [4] » Hård, Elsa -98 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
5:09.95  [1] Adrianzon, Hilde -92 F17 2009-06-14 » Svealandsserien kvinnor, Sätra IP, Sätra
5:11.29  [2] » Åberg, Stina -94 F15 2009-07-30 » DN-Galan Youth, Stadion Kungsträdgården, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
7:14.50  [1] » Åberg, Stina -94 F15 2009-08-24 » Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
7:35.07  [2] Linjo, Sofia -94 F15 2009-07-17 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
7:58.91  [3] » Forss, Emma -94   F15 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8:09.50  [4] Huldin, Jessica -96 F13 2009-09-03 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
11:17.60  [1] Adrianzon, Hilde -92 F17 2009-08-14 » JSM 2009, Västra Mark, Karlskrona
12:30.21  [2] » Wangenheim, Julia -92 F17 2009-06-14 » Svealandsserien kvinnor, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 1 500 m h (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
5:56.96  [1] » Åberg, Stina -94 F15 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
6:09.37  [2] Linjo, Sofia -94 F15 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.93  [1] » Björnsdotter P, Tove -97 +0.3 F12 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
11.05  [2] » Gustafsson, Linnéa -97 -0.6 F12 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
11.65    » Asplund, Felicia -96 +0.7 F13 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
11.70  [3] » Hansson, Pernilla -98 +1.7 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
12.31  » Hultström, Emma -98 +1.7 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 80 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.43  [1] Ferneman, Lisa -95 -1.6 F14 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.56  [2] » Sandelius, Josefine -94 +0.5 F15 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
12.58  [3] » Breig Lindell, Elin -95 +1.4 F14 2009-07-30 » DN-Galan Youth, Stadion Kungsträdgården, Stockholm
13.88  » Schelander, Rebecka -94 -0.3 F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
14.13  » Norss, Emma -94 -0.3 F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
14.82    » Sjöberg, Olivia -95 -1.3 F14 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
15.03  Pettersson, Rebecka -94 -0.3 F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
16.19  » Avebäck, Freja -95 -0.3 F14 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
16.54      Huldin, Louise -95 +1.4 F14 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
157.14  Linjo, Sofia -94 0.0 F15 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.36  [1,2] » Dedrickson M, Fatima -89 +0.5 K22 2009-04-24 » Provo, UT, USA
Ej godkänd vind
14.27  » Dedrickson M, Fatima -89 +3.1 K22 2009-04-10 » Mesa, AZ, USA
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 200 m häck (76,2 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
28.34  » Tomb, Stine -86 +1.0 KS 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
43.62  » Sabir, Jasmin -92 F17 2009-08-29 » Finnkampen, Ullevi, Göteborg
45.19  [1] » Wåhlin, Lova -92 F17 2009-09-11 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
47.67  [2] » Grönros, Lovisa -93   F16 2009-08-14 » USM 2009, Värendsvallen, Växjö
47.73  Engfors, Paulina -90 F19 2009-08-14 » JSM 2009, Västra Mark, Karlskrona
48.55  [3] » Sandelius, Josefine -94 F15 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
48.66  [4] » Forss, Emma -94   F15 2009-08-14 » USM 2009, Värendsvallen, Växjö
49.31  [5] » Breig Lindell, Elin -95 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
51.28  » Norss, Emma -94 F15 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
58.24  [1] » Tomb, Stine -86 KS 2009-06-09 » Folksam GP, Slottskogsvallen, Göteborg
58.27  [2] » Persson, Frida -89 K22 2009-07-16 » EM U23, Kaunas, LIT
66.46  » Sabir, Jasmin -92 F17 2009-06-14 » Svealandsserien kvinnor, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.57  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 F19 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.52  [2] » Norss, Emma -94 F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
1.50  [3] » Sjöberg, Olivia -95   F14 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1.49  Pettersson, Rebecka -94 F15 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
1.48  [4] » Bill, Ellinor -95 F14 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
1.48  [4] » Breig Lindell, Elin -95   F14 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
1.43  Huldin, Louise -95 F14 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
1.43  » Schelander, Rebecka -94 F15 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
1.42      Ericsson, Sara -94   F15 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.40  » Sandelius, Josefine -94 F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
1.38  [5] » Åkeson, Magdalena -98 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
1.36    » Avebäck, Freja -95   F14 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
1.36  [6] » Hansson, Pernilla -98 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.34  » Asplund, Felicia -96 F13 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
1.32  [7] » Hård, Elsa -98   F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
1.31  » Tersander, Beata -97 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
1.28  Tapper, Fanny -95 F14 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
1.26    » Hultström, Emma -98   F11 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.26  Huldin, Jessica -96 F13 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
1.25  Altrov Berg, Vera -96 F13 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
1.23      Edelstam W., Johanna -98   F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
1.20  » Ahlberg, Grete -98 F11 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.15  Winst, Agnes -98 F11 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.13      Eklind, Maja -98   F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
1.12  [8] » Jansson, Fanny -99 F10 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
1.10  » Strömfelt, Ella -98 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.10    » Jakobsson, Ylva -98   F11 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.05  Sjönell, Ronja -98 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[8] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
3.00  [1] » Norss, Emma -94 F15 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.41  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 0.0 F19 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.40  [2] » Österberg, Sara -93 -0.5 F16 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.39  [3] » Retsloff, Frida -92 +1.6 F17 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
5.07  [4] » Schelander, Rebecka -94 +0.2 F15 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.04  [5] Forsell, Emilia -90 +1.4 F19 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.85  [6] » Bill, Ellinor -95 +1.8 F14 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.85  [6] » Breig Lindell, Elin -95 +0.8 F14 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
4.81  » Sandelius, Josefine -94 +1.7 F15 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
4.76    » Avebäck, Freja -95 +1.3 F14 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
4.71  » Norss, Emma -94 +0.1 F15 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
4.66  Adrianzon, Hilde -92 +1.9 F17 2009-09-11 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
4.59    » Wåhlin, Lova -92 +1.7 F17 2009-09-11 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
4.54  » Karlsson, Julia -93 +1.1 F16 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
4.45  Olsson, Alicia -95 -0.4 F14 2009-09-03 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.39    » Romàn, Linnéa -95 0.0 F14 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.39  Ödahl, Hedvig -95 +0.5 F14 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.27  Pettersson, Rebecka -94 +0.8 F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
4.27      Qvarfordt, Sara -95 +1.3 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
4.23  Lexén, Tove -95 +2.0 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
4.17  » Lidbeck, Linnéa -95 +0.3 F14 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.10      Huldin, Louise -95 -1.1 F14 2009-06-13 » Kvantumsspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
4.06  Tapper, Fanny -95 +0.6 F14 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
4.04  Strandlund, Frida -95 +1.5 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3.72    » Möller, Amelie -94 -0.3 F15 2009-09-09 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3.64  » Björnsdotter P, Tove -97 +1.9 F12 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
5.12  » Breig Lindell, Elin -95 +2.1 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
4.88  » Alstermark, Linnéa -92 +3.2 F17 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
4.50    » Lidbeck, Linnéa -95 +2.7 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
4.43  Ödahl, Hedvig -95 +2.5 F14 2009-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.39  Qvarfordt, Sara -95 +2.4 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3.87  » Björnsdotter P, Tove -97 +2.5 F12 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
4.40  [7] Altrov Berg, Vera -96 - F13 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
4.23  Huldin, Louise -95 - F14 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F19
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[7] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.44  [1] » Åkeson, Magdalena -98 +0.8 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
4.25  [2] » Agbonkhese, Efe -98 +1.8 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
4.25    » Gustafsson, Linnéa -97 -0.3 F12 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
4.23  Jahfel, Nadja -97 -0.2 F12 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
4.20  » Björnsdotter P, Tove -97 -1.0 F12 2009-06-23 » Sommar2009, Stockholms Stadion, Stockholm
4.11  [3] » Laidlaw, Matilda -98 +1.1 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
4.09  » Hansson, Pernilla -98 +1.1 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3.91  » Tersander, Beata -97 -0.8 F12 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.82    » Westerberg, Paulina -96 +1.1 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3.78  » Hård, Elsa -98 +0.4 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
3.71  Josefsson, Josefin -97 +1.3 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3.69    » Sjöholm, Matilda -98 +1.4 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
3.68  » Robertsson, Fanny -98 -1.3 F11 2009-09-03 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.54  » Jansson, Fanny -99 +1.2 F10 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
3.52    » Kapell, Hanna -98 +1.4 F11 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3.45  » Hultström, Emma -98 +0.4 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3.38  Styfberg, Matilda -97 +1.3 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3.35    » Berghäll, Emily -98 -0.5 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.35  Johansson, Sophia -96 +0.3 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3.33  » Strömfelt, Ella -98 +1.9 F11 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3.26      Forsberg, Filippa -98 -0.5 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.21  » Brunnstedt, Julia -98 +1.2 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3.11  » Kapell, Tilda -01 -0.4 F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.11    » Retsloff, Hanne -98 +0.6 F11 2009-09-03 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.08  Edelstam W., Johanna -98 -1.7 F11 2009-09-03 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.04  Zakrisson, Michelle -97 +1.4 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3.03      Kapell, Maja -99 +1.2 F10 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2.86  Andersson, Vilma -98 -1.1 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2.76  » Hansson, Jessica -00 -0.1 F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2.73    » Nordström, Thea -01 -1.0 F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2.70  Hådén, Ellen -98 +1.2 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
2.53  » Hultström, Vilma -00 -2.3 F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Ej godkänd vind
4.51  » Åkeson, Magdalena -98 +2.7 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3.87  » Westerberg, Paulina -96 +2.9 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
3.75    » Sjöholm, Matilda -98 +2.1 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
3.66  Stenström, Karolina -96 +3.0 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
2.95  Andersson, Vilma -98 +2.1 F11 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
5.13  » Breig Lindell, Elin -95 - F14 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
4.64  Altrov Berg, Vera -96 - F13 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
4.39      Jahfel, Nadja -97 - F12 2009-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4.12  » Tersander, Beata -97 - F12 2009-09-13 » Hanvikens ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
3.85  » Kapell, Hanna -98 - F11 2009-09-13 » Hanvikens ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
3.69      Odenman, Agnes -96 - F13 2009-09-13 » Hanvikens ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
3.37  » Dyrke, Julia -99 - F10 2009-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.37  » Kapell, Tilda -01 - F10 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3.26    » Ahlberg, Grete -98 - F11 2009-09-13 » Hanvikens ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
3.24  Kapell, Maja -99 - F10 2009-09-13 » Hanvikens ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
3.02  » Hansson, Jessica -00 - F10 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
2.82  Franzén, Stina -99 - F10 2009-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.45  [1,2] Forsell, Emilia -90 +1.6 F19 2009-06-14 » Svealandsserien kvinnor, Sätra IP, Sätra
11.08  [3] » Sabir, Jasmin -92 +1.8 F17 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.76  [4] » Norss, Emma -94 +1.0 F15 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
10.73  [5] Jakobsson, Ulrika -91 +1.2 F18 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.17  [6] » Bill, Ellinor -95 -0.5 F14 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
9.88  [7] » Sandelius, Josefine -94 +2.0 F15 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.56  [8] Qvarfordt, Sara -95 +1.3 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
9.43  Ödahl, Hedvig -95 -0.5 F14 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
9.37      Huldin, Louise -95 -0.9 F14 2009-06-16 » The flying meatball, Enskede IP, Enskede
9.21  » Romàn, Linnéa -95 +0.2 F14 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
8.85  Tapper, Fanny -95 +1.9 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
11.61  Forsell, Emilia -90 +2.9 F19 2009-06-14 » Svealandsserien kvinnor, Sätra IP, Sätra
11.34  » Sabir, Jasmin -92 +2.5 F17 2009-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.08    » Norss, Emma -94 +3.6 F15 2009-08-14 » USM 2009, Värendsvallen, Växjö
9.97  » Sandelius, Josefine -94 +2.4 F15 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[8] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.89  Odenman, Agnes -96 +0.8 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
8.51  » Tersander, Beata -97 +0.6 F12 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
8.42  Huldin, Jessica -96 -0.5 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.88  [1,2] » Höckerstrand, Sandra -90 F19 2009-06-14 » Svealandsserien kvinnor, Sätra IP, Sätra
8.37  [3] » Sabir, Jasmin -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
6.92    » Wåhlin, Lova -92   F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
6.51  » Alstermark, Linnéa -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
6.27  Adrianzon, Hilde -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.82  [1] » Avebäck, Freja -95 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
9.70  [2] Altrov Berg, Vera -96 F13 2009-06-23 » Sommar2009, Stockholms Stadion, Stockholm
9.26      Ferneman, Lisa -95   F14 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
9.18  Lindberg Oyarzo, Isabel -93 F16 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
8.62  Tapper, Fanny -95 F14 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
8.53    » Sandelius, Josefine -94   F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
8.44  Ericsson, Sara -94 F15 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
8.34  » Schelander, Rebecka -94 F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
8.17    » Breig Lindell, Elin -95   F14 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
7.73  Pettersson, Rebecka -94 F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
7.43  » Bill, Ellinor -95 F14 2009-05-26 » Nordiska Skolspelen, Bosön, Lidingö
7.43    » Sjöberg, Olivia -95   F14 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
7.15  » Åberg, Stina -94 F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
6.88  Huldin, Louise -95 F14 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
5.28  » Norss, Emma -94 F15 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.56  [1] Altrov Berg, Vera -96 F13 2009-09-12 » Nordeamästerskap Svealand, Studenternas IP, Uppsala
8.34  [2] » Ahlberg, Grete -98 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
8.12    » Diamant, Isa -97   F12 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
7.92  [3] » Berghäll, Emily -98 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
7.63  [4] » Åkeson, Magdalena -98 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
7.46      Sackemark, Isabell -96   F13 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
7.05  » Hansson, Pernilla -98 F11 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
6.74  » Norss, Stina -96 F13 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
6.43      Vanky, Hanna -98   F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
5.86  » Kapell, Hanna -98 F11 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
5.85  » Hultström, Emma -98 F11 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
5.21    » Robertsson, Fanny -98   F11 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
5.09  Hådén, Ellen -98 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
24.34  » Almström, Elina -91 F18 2009-06-14 » Svealandsserien kvinnor, Sätra IP, Sätra
22.82  [1] » Sabir, Jasmin -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
20.69    » Wåhlin, Lova -92   F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
18.82  Ewertzh, Johanna -93 F16 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
17.32  » Alstermark, Linnéa -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
25.38  [1] Altrov Berg, Vera -96 F13 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
24.32  » Avebäck, Freja -95 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
22.26    » Bill, Ellinor -95   F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
21.51  Tapper, Fanny -95 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
19.46  » Sjöberg, Olivia -95 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
46.17  [1] » Almström, Elina -91 F18 2009-08-14 » JSM 2009, Västra Mark, Karlskrona
19.40  [2] Ewertzh, Johanna -93 F16 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
17.29  [3] » Wåhlin, Lova -92   F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
16.55  [4] » Alstermark, Linnéa -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
16.37  » Sabir, Jasmin -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.33  [1] Tapper, Fanny -95 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.49  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 F19 2009-05-30 » Tjalvespelen, Borgsmo IP, Norrköping
31.95  [2] Engfors, Paulina -90 F19 2009-07-06 » Karlskrona GP, Västra Mark, Karlskrona
29.16  [3,4]   Nordgren, Ellen -91   F18 2009-06-14 » Svealandsserien kvinnor, Sätra IP, Sätra
26.77  [5] » Sabir, Jasmin -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
21.82  » Wåhlin, Lova -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
17.94    » Retsloff, Frida -92   F17 2009-09-11 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
16.84  » Alstermark, Linnéa -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
14.68  Adrianzon, Hilde -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.67  [1] Tapper, Fanny -95 F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
26.34  [2] » Norss, Emma -94 F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
25.10    » Breig Lindell, Elin -95   F14 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
24.78  [3] Altrov Berg, Vera -96 F13 2009-09-12 » Nordeamästerskap Svealand, Studenternas IP, Uppsala
23.21  » Ahlberg, Grete -98 F11 2009-09-20 » Cloetta-spelen, Folkungavallen, Linköping
22.23  [4]   Jahfel, Nadja -97   F12 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
21.58  Ferneman, Lisa -95 F14 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
20.14  » Sandelius, Josefine -94 F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
19.85    » Schelander, Rebecka -94   F15 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
18.53  Pettersson, Rebecka -94 F15 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
16.13  Ericsson, Sara -94 F15 2009-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
15.96    » Avebäck, Freja -95   F14 2009-08-29 » Nordeakampen final, Slottskogsvallen, Göteborg
14.41  » Norss, Stina -96 F13 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
12.66  Huldin, Louise -95 F14 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
10.93    » Tersander, Beata -97   F12 2009-09-13 » Hanvikens ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.63  » Sjöberg, Olivia -95 F14 2009-05-31 » Nordeakampen Kal, Sätra IP, Sätra
10.23  » Asplund, Felicia -96 F13 2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
30.35  » Ahlberg, Grete -98 F11 2009-09-20 » Cloetta-spelen, Folkungavallen, Linköping
26.27  » Gustafsson, Linnéa -97 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
25.06      Jahfel, Nadja -97   F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
24.24  Edelstam W., Johanna -98 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
24.14  » Kapell, Hanna -98 F11 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
24.09    » Hultström, Emma -98   F11 2009-08-29 » Täby open, Tibblevallen, Täby
23.19  » Brunnstedt, Julia -98 F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
22.45  Zakrisson, Michelle -97 F12 2009-09-05 » DF 2009, Enskede IP, Enskede
22.41    » Palmerstedt, Linnéa -98   F11 2009-09-19 » STH -cup, Sätra IP, Sätra
21.14  » Herstedt, Josefin -98 F11 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
19.06  » Agbonkhese, Efe -98 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
17.17      Amri, Ines -98   F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.83  » Retsloff, Hanne -98 F11 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.24  » Hultström, Vilma -00 F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.90    » Nordström, Thea -01   F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.99  » Kapell, Tilda -01 F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.55  » Hansson, Jessica -00 F10 2009-05-30 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
13.85  » Hultström, Vilma -00 F10 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
13.81  » Nordström, Thea -01 F10 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.64      Kapell, Maja -99   F10 2009-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.82  » Kapell, Tilda -01 F10 2009-05-23 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
                 
 Castorama
  |  Kula (4,0 kg)  |  Spjut (600 gr)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Slägga (4,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
1 716  [1] » Sabir, Jasmin -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  8.37  |  26.77  |  22.82  |  16.37  |
Poäng:                |  474  |  539  |  387  |  316  |
1 473  [2] » Wåhlin, Lova -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  6.92  |  21.82  |  20.69  |  17.29  |
Poäng:                |  361  |  439  |  335  |  338  |
1 223  » Alstermark, Linnéa -92 F17 2009-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  6.51  |  16.84  |  17.32  |  16.55  |
Poäng:                |  327  |  327  |  249  |  320  |
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics