HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-09-03
Inne för 2009 Resultatdatum: 2009-07-08
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2009-02-07/07-08 (lö-on)  | Eskilstuna  Indoor, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P19   Jonsson, Jesper -90 7.58      4 1  
Vigert, Linus -90 7.29  2 2 [¤]
  7.27    PB 4 Final  
KS » Tomb, Stine -86 ej start  1 [¤]
K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start  1 [¤]
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 8.30    PB 4 3  
F18 Tengvall, Tove -91 7.88  1 3
7.83  4 Final
F17 » Alstermark, Linnéa -92 8.15  2 1
8.23  5 Final
200 m P19   Vadström Björk, André -90 ej start        1 [¤]
P16 Hillman, Paul -92 ej start  1 [¤]
KS » Tomb, Stine -86 ej start        1 [¤]
K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start  1 [¤]
F18 Tengvall, Tove -91 25.75  SB 2 5
400 m P19   Jonsson, Jesper -90 51.56    PB 2 2  
P18 » Özkan, Selman -91 ej start  1 [¤]
F17 » Sabir, Jasmin -92 60.40      2 2  
» Wåhlin, Lova -92 61.22  PB 3 2
1 500 m P19   Segerberg, Filip -90 4:28.49    PB 1 Final  
60 m häck (106,7 cm) M22 » Eklund, Jonathan -88 ej start        1 [¤]
» Elgered, Jonas -87 ej start  1 [¤]
60 m häck (84 cm) F18   Jakobsson, Ulrika -91 ej start        1 [¤]
Höjd M20   Kallaste, Rain -89 1.75      5 Final  
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 1.50  4 Final
Längd M22 » Eklund, Jonathan -88 6.67      1 Final  
» Elgered, Jonas -87 6.29  2 Final
F17 » Retsloff, Frida -92 5.13  SB 2 Final
Tresteg F18   Jakobsson, Ulrika -91 ej start        1 [¤]
Kula (7,26 kg) M22 » Eklund, Jonathan -88 ej start        1 [¤]
» Elgered, Jonas -87 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2009-04-10 (fr)  | Munktellarenans ungdomsspel, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P10 » Lund, Jonathan -99 10.98      4 4    
F8 Lund, Emma -01 12.22  PB 3 1
600 m P10 » Lund, Jonathan -99 2:14.79    PB 5 Final    
Höjd F11 » Ahlberg, Grete -98 1.20    PB 5 Final    
Längd (zon) P10 » Lund, Jonathan -99 3.07      14      
F11 » Ahlberg, Grete -98 3.14  23
F8 Lund, Emma -01 2.17  18
Kula (2,0 kg) F11 » Ahlberg, Grete -98 7.45      6 Final    
 2009-03-31 (ti)  | Mars-spelen
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m F13   Huldin, Jessica -96 ej start        1    
Höjd F14   Huldin, Louise -95 ej start        1    
F13 Huldin, Jessica -96 ej start  1
 2009-03-28/29 (lö-sö)  | Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Almlöf, Andreas -95 8.13    PB 2 2  
8.20  5 Final
» Averin Markström, Simon -95 8.45  PB 5 1
  8.49      7 Final  
» Ewertzh, Jacob -95 8.54  3 2 [¤]
8.66  8 Final [¤]
P13 Grönlund, Artur -96 ej start        1 [¤]
P12 Köhler, Noel -97 9.82  PB 5 1
P11 Duveborg, Helge -98 9.66  PB 4 3
  9.87      5 B-final  
Jahfel, Joel -98 9.61  1 4
9.71  3 B-final
Melander, Carl -98 10.87    PB 7 1  
P10 » Karlsson, John -99 9.58  1 5
9.52  PB 2 Final
Knave, Alexander -99 10.44      4 6  
» Lund, Jonathan -99 10.80  PB 5 1
P9 » Prins, Felix -00 10.17  PB 1 3 [¤]
  10.34      7 Final  
P8 » Almlöf, Daniel -02 13.51  PB 7 1
Lindahl, Linus -01 10.80  1 1
  10.74    PB 2 Final  
F14 » Avebäck, Freja -95 8.73  PB 4 2
8.87  7 Final
» Bill, Ellinor -95 8.78      2 1  
» Breig Lindell, Elin -95 ej start  1 [¤]
Fritz, Joanna -95 8.53  PB 2 2
  8.61      4 Final  
Olsson, Alicia -95 8.60  1 3
8.67  5 Final
Qvarfordt, Sara -95 9.26      6 3  
F13 Altrov Berg, Vera -96 8.77  2 3
8.95  8 Final
» Asplund, Felicia -96 ej start        1 [¤]
Henry, Faye -96 9.43  5 1
9.39  PB 6 B-final
Huldin, Jessica -96 9.74      5 4  
Wahlström, Elin -96 ej start  1 [¤]
F12 » Björnsdotter P, Tove -97 9.22  2 2
  9.28      5 Final  
Enhörning, Alva -97 10.34  PB 7 1
Jahfel, Nadja -97 9.40  4 4 [¤]
  9.43      5 B-final  
Josefsson, Josefin -97 9.56  5 5
» Strömbeck, Hanna -97 9.54  6 3
» Tersander, Beata -97 9.35  PB 2 3
  9.47      6 B-final  
F11 » Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
Andersson, Vilma -98 11.32  PB 7 2
» Berghäll, Emily -98 10.03    PB 3 1  
Eklind, Maja -98 10.43  PB 5 2
Ekvall, Jessica -98 10.81  5 3 [¤]
Forsberg, Filippa -98 10.31    PB 6 7  
» Hansson, Pernilla -98 9.11  1 5
9.06  PB 2 Final
» Herstedt, Josefin -98 ej start        1 [¤]
» Jakobsson, Ylva -98 9.49  PB 2 4
9.58  3 B-final
» Kapell, Hanna -98 9.90  PB 4 4 [¤]
  10.12      5 C-final  
Radhe, Nike -98 10.36  PB 6 5
» Retsloff, Hanne -98 10.26  PB 5 1
Sjönell, Ronja -98 ej start        1 [¤]
» Strömfelt, Ella -98 10.67  PB 6 2
Winst, Agnes -98 10.07  PB 5 6
» Åkeson, Magdalena -98 9.18  1 3
  9.10    PB 3 Final  
F10 » Cianelli, Rosanna -99 9.88  PB 1 3
10.06  7 Final
Kapell, Maja -99 10.71    PB 5 3  
Koont, Zabrina -99 10.50  PB 5 2
10.86  6 C-final
» Lundmark, Maja -99 10.42    PB 3 6  
Strandberg, Ebba -99 10.41  PB 2 7
10.72  4 C-final
F9 Hammarström, Emma -00 12.92    PB 8 1  
F8 » Kapell, Tilda -01 10.81  5 1
10.66  PB 2 4
Lund, Emma -01 12.58    PB 7 2 [¤]
» Nordström, Thea -01 11.39  3 1 [¤]
11.36  PB 2 B-final
400 m P10 » Karlsson, John -99 86.79      6 2  
Knave, Alexander -99 90.59  6 3
» Lund, Jonathan -99 79.69    PB 5 4  
» Rodhe, Albin -99 80.80  PB 5 1
» Rodhe, Gustav -99 81.63  PB 7 4
P9 » Prins, Felix -00 82.03    PB 2 2 [¤]
F10 » Cianelli, Rosanna -99 ej start  1 [¤]
Johansson, Flavia -99 81.44  PB 1 1
Kapell, Maja -99 89.35    PB 5 3  
» Lundmark, Maja -99 84.66  2 3
600 m P12   Köhler, Noel -97 2:08.37    PB 10 Final  
F12 Twengström, Moira -97 ej start  1 [¤]
F11 » Berghäll, Emily -98 2:20.30    PB 9 1  
Eklind, Maja -98 2:15.51  6 1
» Herstedt, Josefin -98 ej start  1 [¤]
» Kapell, Hanna -98 2:11.34    SB 4 1  
» Strömfelt, Ella -98 2:24.98  PB 10 1
800 m P14   Almlöf, Andreas -95 2:26.88    PB 2 Final [¤]
» Ewertzh, Jacob -95 2:28.75  PB 3 Final [¤]
F13 » Westerberg, Paulina -96 2:50.95  4 Final
60 m häck (84 cm) P14   Ström, Olle -95 10.25      4 2  
60 m häck (76,2 cm) F14 » Bill, Ellinor -95 10.11      2 2  
» Breig Lindell, Elin -95 ej start  1 [¤]
Ödahl, Hedvig -95 11.20      4 2  
F13 » Forsberg, Elin -96 ej start  1 [¤]
Höjd P14   Almlöf, Andreas -95 ej start        1 [¤]
Ström, Olle -95 1.60  2 Final
P13 Grönlund, Artur -96 ej start        1 [¤]
P12 Agnesjö, Elias -97 ej start  1 [¤]
P11 Jahfel, Joel -98 1.12  PB 15
P10 » Karlsson, John -99 1.15    PB 5 Final  
» Rodhe, Albin -99 1.02  13
P9 » Prins, Felix -00 0.92  PB 8 Final [¤]
F14 Huldin, Louise -95 1.45      2 Final  
F13 » Asplund, Felicia -96 ej start  1 [¤]
» Forsberg, Elin -96 1.38  5 Final
Henry, Faye -96 ej res        1  
Huldin, Jessica -96 1.18  11
» Westerberg, Paulina -96 1.23  9
F12 » Björnsdotter P, Tove -97 1.21      10    
Jahfel, Nadja -97 1.21  8 Final [¤]
Josefsson, Josefin -97 ej start  1 [¤]
F11 » Ahlberg, Grete -98 ej start        1 [¤]
Eklind, Maja -98 1.20  PB 14
» Hansson, Pernilla -98 1.27  3 Final
Sjönell, Ronja -98 ej start        1 [¤]
» Strömfelt, Ella -98 1.07  PB 21
F10 » Cianelli, Rosanna -99 ej start  1 [¤]
Koont, Zabrina -99 1.10    PB 8 Final  
Strandberg, Ebba -99 ej start  1 [¤]
F9 » Hansson, Jessica -00 1.05  PB 3 Final
Stav P14   Ström, Olle -95 ej start        1 [¤]
Längd (zon) P13   Grönlund, Artur -96 ej start        1 [¤]
P12 Agnesjö, Elias -97 ej start  1 [¤]
P11 Duveborg, Helge -98 ej start        1 [¤]
Jahfel, Joel -98 3.70  10
Melander, Carl -98 ej start  1 [¤]
P10 » Karlsson, John -99 3.35      12    
» Lund, Jonathan -99 3.14  PB 21
» Rodhe, Albin -99 3.28  15
» Rodhe, Gustav -99 3.32    PB 13    
P9 » Prins, Felix -00 2.66  21 [¤]
P8 Lindahl, Linus -01 2.76  PB 7 Final
F13 Altrov Berg, Vera -96 4.50    PB 7 Final  
» Asplund, Felicia -96 ej start  1 [¤]
Wahlström, Elin -96 ej start  1 [¤]
F12 Jahfel, Nadja -97 4.14      7 Final [¤]
Josefsson, Josefin -97 3.76  PB 21
» Strömbeck, Hanna -97 3.54  PB 24
F11 » Ahlberg, Grete -98 3.15      35    
Andersson, Vilma -98 2.87  PB 51
» Berghäll, Emily -98 3.38  PB 18
Eklind, Maja -98 3.04    PB 45    
Ekvall, Jessica -98 3.00  PB 49 [¤]
Forsberg, Filippa -98 3.04  PB 44
» Hansson, Pernilla -98 3.90      7 Final  
» Herstedt, Josefin -98 ej start  1 [¤]
» Jakobsson, Ylva -98 3.82  PB 9
» Kapell, Hanna -98 3.26    PB 26   [¤]
» Retsloff, Hanne -98 3.11  PB 41
Sjönell, Ronja -98 ej start  1 [¤]
» Strömfelt, Ella -98 3.17    PB 31    
Westerberg, Filippa -98 1.78  SB 59 [¤]
Winst, Agnes -98 3.29  PB 24
F10 » Cianelli, Rosanna -99 3.25    PB 14    
Kapell, Maja -99 3.03  27
Koont, Zabrina -99 3.29  PB 11
» Lundmark, Maja -99 3.08      23    
Strandberg, Ebba -99 3.42  PB 7 Final
F9 Hammarström, Emma -00 ej start  1 [¤]
» Hansson, Jessica -00 2.88    PB 16    
Lund, Emma -01 2.24  PB 42 [¤]
F8 » Kapell, Tilda -01 3.17  PB 3 Final
» Nordström, Thea -01 2.50  PB 22 [¤]
Tresteg F14 » Avebäck, Freja -95 9.18    PB 5 Final  
» Bill, Ellinor -95 10.36  PB 1 Final
» Breig Lindell, Elin -95 ej start        1 [¤]
Huldin, Louise -95 9.07  7 Final
Qvarfordt, Sara -95 8.54  10
Ödahl, Hedvig -95 8.94  8 Final
Tresteg (zon) F13 » Westerberg, Paulina -96 8.60      9    
Kula (4,0 kg) P14   Qvarfordt, Johan -95 6.14      8 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Agnesjö, Elias -97 ej start        1 [¤]
F14 » Avebäck, Freja -95 9.18  PB 4 Final
Kula (2,0 kg) P11   Jahfel, Joel -98 6.52    PB 14    
P10 » Karlsson, John -99 5.44  PB 18
Knave, Alexander -99 6.09      7 Final  
F11 » Ahlberg, Grete -98 7.78  PB 2 Final
» Berghäll, Emily -98 5.93  13
Eklind, Maja -98 5.26      20    
» Hansson, Pernilla -98 6.23  PB 10
» Kapell, Hanna -98 ej start  1 [¤]
» Åkeson, Magdalena -98 7.32      4 Final  
F10 » Cianelli, Rosanna -99 ej start  1 [¤]
Koont, Zabrina -99 5.38  9
» Lundmark, Maja -99 4.69      22    
Strandberg, Ebba -99 ej start  1 [¤]
Kula (1,0 kg) P9 » Prins, Felix -00 4.78    PB 21   [¤]
F9 » Hansson, Jessica -00 4.97  PB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2009-03-28 (lö)  | Vintersportspelen, Rosvalla, Nyköping
  Ingen deltog
gren klass   namn resultat  plac omg
1 000 m F15 » Forss, Emma -94 ej start        1   [¤]
Holgersson, Hedvig -94 ej start  1 [¤]
Linjo, Sofia -94 ej start        1   [¤]
» Åberg, Stina -94 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2009-03-14/15 (lö-sö)  | Nordea Regionsmästerskap, MunktellArenan, Eskilstuna - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14 » Wesslén, Sebastian -95 7.88      2 2  
78.83  3 Final
P13 Nilsson, Viktor -96 8.65  3 4
  8.68      5 Semi-2  
F14 » Breig Lindell, Elin -95 8.26  1 1
8.29  2 Semi-2
8.28  4 Final
200 m P14   Almlöf, Andreas -95 26.2m     4 4  
» Wesslén, Sebastian -95 25.2m 2 5
P13 Nilsson, Viktor -96 29.0m     3 3  
F14 » Breig Lindell, Elin -95 27.7m 2 6
60 m häck (84 cm) P14   Almlöf, Andreas -95 9.44    PB 2 2  
9.46  4 Final
60 m häck (76,2 cm) F14 » Breig Lindell, Elin -95 9.64      1 2  
9.59  3 Final
Höjd P14   Almlöf, Andreas -95 1.59    PB 5 Final  
Ström, Olle -95 ej res  1
F14 Huldin, Louise -95 1.50    PB 2 Final  
F13 » Forsberg, Elin -96 1.33  15
Stav P14   Ström, Olle -95 2.27      4 Final  
Längd F14 » Bill, Ellinor -95 4.62      9    
Tresteg F14 » Bill, Ellinor -95 10.29    PB 3 Final  
 2009-03-14/15 (lö-sö)  | IUJSM mångkamp, Friidrottshallen, Västerås - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp M22 » Eklund, Jonathan -88 4 991    SB 3    
60 m 7.34 [765] 2 1
Längd 6.84 [776] SB 1 1
Kula (7,26 kg) 10.28 [502] 5 1
Höjd 1.70 [544] 5 1
60 m häck (106,7 cm) 8.49 [862] 1 1
Stav 4.64 [802] SB 2 1
1 000 m 2:52.45 [740]   PB 2 1  
» Elgered, Jonas -87 4 931  PB 4
60 m 7.52 [706] 4 1
Längd 6.58 [716] 2 1
Kula (7,26 kg) 11.61 [583] PB 4 1
Höjd 1.82 [644] PB 3 1
60 m häck (106,7 cm) 8.91 [766] PB 4 1
Stav 4.24 [685] 4 1
1 000 m 2:43.89 [831] PB 1 1
7-kamp P16 » Green, Philip -93 5 106    PB 2    
60 m 7.80 [725] PB 4 1
Stav 3.74 [807] 4 1
Längd 6.02 [764] PB 3 1
60 m häck (91,4 cm) 8.97 [838] 3 1
Höjd 1.67 [686] PB 6 1
Kula (5,0 kg) 11.02 [663] PB 3 1
800 m 2:13.30 [623] PB 1 1
7-kamp P15 » Wulff, Jonathan -94 5 763    PB 2    
60 m 7.53 [1 003] 1 2
Stav 3.54 [921] PB 1 1
Längd 5.52 [791] PB 4 1
60 m häck (84 cm) 9.29 [931] PB 1 1
Höjd 1.55 [647] PB 9 1
Kula (4,0 kg) 12.02 [733] PB 5 1
600 m 1:36.41 [737] PB 2 2
5-kamp KS » Tomb, Stine -86 3 345    PB 2    
60 m häck (84 cm) 9.04 [902] PB 1 1
Höjd 1.52 [644] PB 3 1
Kula (4,0 kg) 8.44 [428] PB 3 1
Längd 4.91 [535] PB 3 1
800 m 2:19.08 [836]     1 1  
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 ej start 
 2009-03-13/14 (fr-lö)  | Collegie Station  TX  (NCAA), TX, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp M22 » Barrefors, Björn -87 5 795  [1] PB 3    
60 m 7.13 [837] 1 fr
Längd 7.38 [905] [1] PB 1 fr
Kula (7,26 kg) 14.27 [745] [1] PB 1 fr
Höjd 1.93 [740] 1 fr
60 m häck (106,7 cm) 8.09 [959] 1
Stav 4.80 [849] 1
1 000 m 2:50.57 [760] PB 1
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 2009-03-07/08 (lö-sö)  | IUSM, Ryahallen, Borås - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P15 » Qvarfordt, Mattias -94 7.68      3 3  
» Wulff, Jonathan -94 7.54  1 4
7.53  2 Semi-2
  7.63      4 Final  
F16 » Österberg, Sara -93 7.88  PB 1 4
7.92  5 Final
  7.94      3 Semi-2  
F15 » Sandelius, Josefine -94 8.39  PB 6 3
» Schelander, Rebecka -94 8.37  SB 6 2
400 m P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 53.64    PB 2 3  
53.73  3 Semi-1
F16 » Karlsson, Julia -93 62.09  3 5
1 000 m P15   Strand, Eddie -94 brutit        1  
F15 » Forss, Emma -94 3:17.66  5 1
Holgersson, Hedvig -94 3:22.56      7 3  
» Åberg, Stina -94 3:20.37  5 3
1 500 m F16 » Grönros, Lovisa -93 5:21.80    PB 8 Final  
60 m häck (91,4 cm) P16 » Green, Philip -93 8.93    PB 4 1  
» Odenman, Gunnar -93 8.65  PB 2 3
8.84  5 Final
60 m häck (76,2 cm) F15 » Sandelius, Josefine -94 9.57      3 3  
9.37  PB 5 Semi-2
Höjd P15 » Grundberg, Erik -94 1.64      15    
Stav P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 3.68    PB 7 Final  
» Green, Philip -93 3.78  PB 6 Final
P15 » Wulff, Jonathan -94 3.37  4 Final
Längd P16   Bäck, Philip -93 5.92    PB 4 Pool B  
5.74  11 Final
» Green, Philip -93 5.84  6 Pool A
  5.86      10 Final  
» Odenman, Gunnar -93 5.67  8 Pool A
P15 » Qvarfordt, Mattias -94 5.49  PB 11
F16 » Österberg, Sara -93 5.33  4 Pool B
» Österberg, Sara -93 5.50    PB 4 Final  
F15 » Sandelius, Josefine -94 4.60  11 Pool A
» Schelander, Rebecka -94 4.92  7 Pool B
Tresteg P16 » Odenman, Gunnar -93 12.58    PB 7 Final  
Kula (5,0 kg) P16   Bäck, Philip -93 10.40      10 Final  
 2009-03-07/08 (lö-sö)  | IJSM, Friidrottens hus, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P19   Vigert, Linus -90 7.33      5 3  
F18 Tengvall, Tove -91 7.81  2 3
7.79  4 Semi-1
  7.83      7 Final  
F17 » Alstermark, Linnéa -92 8.18  4 1
» Retsloff, Frida -92 8.20  PB 6 4
400 m P19   Jonsson, Jesper -90 52.16      1 5  
diskad  Semi-2
K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 57.71  2 1
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 57.37  [1,2] SB 4 Final  
F19 » Tolvers, Nathalie -90 60.71  2 2
59.72  3 Semi-1
  59.30    PB 4 Final  
F17 » Sabir, Jasmin -92 60.41  2 3
» Wåhlin, Lova -92 61.01  PB 3 2
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 4:05.75      2 2  
3:54.24  PB 3 Final
60 m häck (106,7 cm) M22 » Eklund, Jonathan -88 8.40    SB 5 Final  
» Elgered, Jonas -87 9.17  8 Final
Stav M22 » Eklund, Jonathan -88 4.32      6 Final  
» Elgered, Jonas -87 4.20  7 Final
Längd M22 » Eklund, Jonathan -88 6.66      7 Final  
» Elgered, Jonas -87 6.67  PB 6 Final
F19 Forsell, Emilia -90 5.06    PB 15    
» Höckerstrand, Sandra -90 5.23  10
F17 » Retsloff, Frida -92 ej start  [¤]
Tresteg P18 » Fältström, Love -91 14.34    PB 4 Final  
F19 Forsell, Emilia -90 11.06  PB 8 Final
Kula (7,26 kg) M22 » Eklund, Jonathan -88 10.84      9    
» Elgered, Jonas -87 11.59  PB 8 Final
Kula (4,0 kg) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 11.78      7 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Är ny klubbrekordgren 2009 för K22
[¤] - Efteranmäld
 2009-03-04 (on)  | Falu Kurirspelen, Lugnet, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F11 » Berghäll, Emily -98 10.21    PB 5 1    
600 m F11 » Berghäll, Emily -98 2:36.86      9 3    
Längd (zon) F11 » Berghäll, Emily -98 3.14      20 Pool B    
Kula (2,0 kg) F11 » Berghäll, Emily -98 6.34    PB 8 Final    
 2009-02-28/03-01 (lö-sö)  | ISM, Höghammarhallen, Bollnäs - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F18   Tengvall, Tove -91 7.85      5 4  
200 m K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.24    SB 2 3  
25.65  3 Semi-1
F18 Tengvall, Tove -91 ej start  1 [¤]
400 m KS » Tomb, Stine -86 55.58      1 1  
55.34  PB 3 Final
800 m MS » Emilsson, Erik -82 ej start        1 [¤]
» Karlsson, Fredrik -78 1:55.44  SB 3 1
Norberg, Daniel -78 ej start        1 [¤]
Synnerman, Per -71 1:54.73  3 2
1:54.91  4 Final
M22 Ekhamre, Thobias -88 1:55.07  SB 4 2
brutit  Final
1 500 m MS » Emilsson, Erik -82 3:49.44    PB 5 Final  
Synnerman, Per -71 ej start  1 [¤]
M22 Ekhamre, Thobias -88 ej start  1 [¤]
60 m häck (106,7 cm) M22 » Eklund, Jonathan -88 8.55      4 1  
Längd MS   Nordström, Erik -86 7.11    SB 5 Final  
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 5.15  16
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start        1 [¤]
Kula (4,0 kg) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 11.45      13    
4 x 200 m KS   Tengvall, Tove -91 1:40.45      1 Heat 2  
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
» Österberg, Sara -93
» Tomb, Stine -86
Not
[¤] - Efteranmäld
 2009-02-27/28 (fr-lö)  | Collegie Station, TX, TX, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp M22 » Barrefors, Björn -87 5 679  [1] PB 3    
60 m 7.13 [837] PB 1 fr
Längd 7.18 [857] fr
Kula (7,26 kg) 13.75 [713] 1 fr
Höjd 1.94 [749] 1 fr
60 m häck (106,7 cm) 8.08 [962] [1] PB 1
Stav 4.75 [834] 1
1 000 m 2:53.69 [727] SB 1
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 2009-02-26/28 (to-lö)  | Air Force Academy, CO, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m K20 » Dedrickson M, Fatima -89 7.78      7 1 to  
60 m häck (84 cm) K20 » Dedrickson M, Fatima -89 8.68      2 1 to  
8.66  4 Final to
 2009-02-20 (fr)  | Lincoln, NE, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav M22 » Barrefors, Björn -87 4.93  [1] PB 3 Final    
Kula (7,26 kg) M22 » Barrefors, Björn -87 13.80    PB 14 Final    
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 2009-02-18 (on)  | GE Galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.98      6 Final    
800 m KS » Tomb, Stine -86 2:14.95  [1] PB 1 Final    
60 m häck (106,7 cm) M22 » Eklund, Jonathan -88 8.53      5 Final    
4 x 200 m X13    {HIF lag 1} [2] diskad        1    
 {HIF lag 2} [2] 2:07.00  3 10
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2009 för KS
[2] - Lagets deltagare är okända
 2009-02-14/15 (lö-sö)  | IVSM, Storängshallen, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M60 » Wahlberg, Tommy -49 9.24    SB 5 Final  
200 m M55   Braesh-Andersen, Sten -54 30.16    PB 2 1  
Brodin, Greger -53 27.62  PB 2 2
400 m M55   Braesh-Andersen, Sten -54 65.96    PB 1 1  
Brodin, Greger -53 diskad  2
Längd M60 » Wahlberg, Tommy -49 4.61    SB 1 Final  
Tresteg M35 » Attersand, Johan -74 15.03      1 Final  
 2009-02-14/15 (lö-sö)  | IDF - IUDM 09, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 7.79      2 2  
7.78  5 Final
» Green, Philip -93 7.83  PB 4 2
  ej start        Final [¤]
P15 Brunnstedt, Anton -94 8.03  4 Final
» Qvarfordt, Mattias -94 7.69  2 Final
» Wulff, Jonathan -94 7.66      1 Final  
P14 Almlöf, Andreas -95 8.24  PB 3 4
8.25  6 Semi-2
» Averin Markström, Simon -95 8.85      5 1  
» Ewertzh, Jacob -95 8.99  5 3
Magnuson, Daniel -95 8.65  3 1
  8.50    PB 6 Semi-1  
Reidefors, Stellan -95 8.97  5 4
Ström, Olle -95 ej start  1 [¤]
» Wesslén, Sebastian -95 7.92  1 3
7.85  2 Semi-1
  7.75    PB 4 Final  
P13 Lundblad, Joel -96 ej start  1 [¤]
Nilsson, Viktor -96 8.62  PB 2 1 [¤]
  8.62      3 Final  
P12 Agnesjö, Elias -97 ej start  1 [¤]
» Möller, Tim -97 9.32  SB 4 3
F16 » Karlsson, Julia -93 8.51  3 2
8.46  4 Semi-2
  ej start        Final [¤]
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 ej start  3 [¤]
» Österberg, Sara -93 8.06  1 3
8.03  1 Semi-2
  8.03      3 Final  
F15 » Möller, Amelie -94 8.85  5 1
» Sandelius, Josefine -94 8.59  3 3
  8.55      7 Final  
» Schelander, Rebecka -94 8.47  SB 1 1
8.50  6 Final
Westerberg, Amelia -94 9.42      7 3  
F14 Alin, Maria -95 9.00  6 5
» Avebäck, Freja -95 8.81  SB 5 3
» Bill, Ellinor -95 ej start        1 [¤]
» Breig Lindell, Elin -95 8.31  2 4
8.37  3 Semi-2
  8.27      2 Final  
Carlsson, Petra -68 9.03  [2] SB 5 2
Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
Fritz, Joanna -95 8.58  3 4
  8.67      7 Semi-1  
Lexén, Tove -95 9.07  7 3
Sene, Maie -95 8.62  4 1
8.56  PB 3 Semi-1
  8.60      6 Final  
» Sjöberg, Olivia -95 ej start  1 [¤]
Ödahl, Hedvig -95 ej start  1 [¤]
F13 Altrov Berg, Vera -96 8.82  1 2
  8.81      5 Final  
Herkess, Mercedes -96 8.94  4 1
F12 » Björnsdotter P, Tove -97 9.30  1 4
  9.24      7 Semi-2  
» Gustafsson, Linnéa -97 ej start  2 [¤]
Jahfel, Nadja -97 9.54  2 4
  9.45      7 Semi-1  
Josefsson, Josefin -97 ej start  1 [¤]
» Strömbeck, Hanna -97 9.71  4 4
200 m P15   Brunnstedt, Anton -94 25.89    PB 3 B-final  
» Qvarfordt, Mattias -94 25.44  PB 4 Final
Strand, Eddie -94 ej start        1 [¤]
» Wulff, Jonathan -94 24.84  2 Final
P14 Almlöf, Andreas -95 26.32  1 B-final
» Averin Markström, Simon -95 28.45      4 C-final  
» Ewertzh, Jacob -95 28.16  PB 2 C-final
Magnuson, Daniel -95 28.43  3 C-final
Reidefors, Stellan -95 ej start        1 [¤]
» Wesslén, Sebastian -95 25.50  PB 4 Final
P13 Grönlund, Artur -96 29.67  PB 1 B-final
Lundström, William -96 30.69    PB 4 B-final  
Nilsson, Viktor -96 27.98  PB 3 Final
» Persson, Manne -96 ej start  1 [¤]
F15 » Forss, Emma -94 28.88    PB 3 C-final  
Holgersson, Hedvig -94 ej start  1 [¤]
» Möller, Amelie -94 ej start  1 [¤]
» Sandelius, Josefine -94 28.23    PB 4 Final [¤]
» Schelander, Rebecka -94 28.27  SB 1 E-final [¤]
Westerberg, Amelia -94 30.48  PB 3 D-final
F14 » Breig Lindell, Elin -95 27.82      3 Final  
Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
Fritz, Joanna -95 28.41  PB 1 D-final
» Lidbeck, Linnéa -95 29.49    PB 3 E-final  
Sene, Maie -95 28.99  PB 2 C-final
» Sjöberg, Olivia -95 30.99  4 C-final
F13 Altrov Berg, Vera -96 29.09    PB 2 B-final  
» Asplund, Felicia -96 33.16  PB 3 G-final
» Forsberg, Elin -96 31.39  PB 2 J-final
Henry, Faye -96 33.14    PB 4 E-final  
Herkess, Mercedes -96 30.03  PB 2 I-final
Huldin, Jessica -96 31.45  PB 3 H-final
Svensson, Emma -96 31.27    PB 2 Final  
Wahlström, Elin -96 ej start  1 [¤]
» Westerberg, Paulina -96 32.62  PB 4 Final
400 m P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 54.83    PB 2 Final  
» Tholander, Martin -93 ej start  1 [¤]
F16 » Grönros, Lovisa -93 ej start        1 [¤]
» Karlsson, Julia -93 60.04  PB 2 Final
800 m P13   Lundblad, Joel -96 ej start        1 [¤]
Lundström, William -96 2:34.68  5 Final
F13 Niklasson, Emilia -96 2:54.29    PB 8 Final  
Svensson, Emma -96 ej start  1 [¤]
Wahlström, Elin -96 ej start  1 [¤]
» Westerberg, Paulina -96 2:53.85      7 Final  
F12 Setterberg, Alice -97 ej start  1 [¤]
Twengström, Moira -97 3:04.40  6 2
1 000 m P15   Strand, Eddie -94 ej start        1 [¤]
F15 » Forss, Emma -94 3:32.42  8 Final
Holgersson, Hedvig -94 3:27.91      7 Final  
Linjo, Sofia -94 3:27.78  6 Final
» Åberg, Stina -94 3:19.32  PB 4 Final
1 500 m P16 » Tholander, Martin -93 4:48.85    PB 4 Final  
F16 » Grönros, Lovisa -93 ej start  1 [¤]
60 m häck (91,4 cm) P16 » Green, Philip -93 9.18      2 Final  
» Odenman, Gunnar -93 9.06  1 Final
» Öberg, Anton -93 9.73  PB 5 Final
60 m häck (84 cm) P14   Almlöf, Andreas -95 10.06      4 1  
9.83  4 Final
» Ewertzh, Jacob -95 ej start        1 [¤]
Magnuson, Daniel -95 10.82  7 1
Ström, Olle -95 10.02  PB 2 1
ej start  Final [¤]
60 m häck (76,2 cm) P13 » Alenäs, Hans -96 brutit        1  
F15 » Sandelius, Josefine -94 9.55  PB 3 Final
F14 » Bill, Ellinor -95 10.72      5 3  
» Breig Lindell, Elin -95 9.47  1 2
9.44  PB 3 Final
Sene, Maie -95 10.03  PB 3 2
  10.18      8 Final  
» Sjöberg, Olivia -95 10.87  4 1
Ödahl, Hedvig -95 10.87  4 1
F13 » Forsberg, Elin -96 11.04  4 2
  brutit        Final  
Henry, Faye -96 ej start  1 [¤]
F12 » Björnsdotter P, Tove -97 12.24  4 1
  11.48      5 Final  
» Gustafsson, Linnéa -97 11.03  PB 1 1
11.20  2 Final
» Strömbeck, Hanna -97 13.70  6 1
Höjd P15 » Grundberg, Erik -94 1.71    PB 3 Final  
P14 Almlöf, Andreas -95 1.58  PB 4 Final
Ström, Olle -95 1.61    PB 2 Final  
P13 Grönlund, Artur -96 ej start  1
» Persson, Manne -96 ej start  1
P12 Agnesjö, Elias -97 ej start        1 [¤]
F15 Ericsson, Sara -94 1.48  3 Final
F14 » Bill, Ellinor -95 ej start  1 [¤]
» Björnsdotter P, Tove -97 ej start        1 [¤]
Huldin, Louise -95 1.48  PB 5 Final
Schweer, Kimberley -95 1.29  20
Sene, Maie -95 1.38      14    
» Sjöberg, Olivia -95 1.34  17
Ödahl, Hedvig -95 ej start  1 [¤]
F13 » Asplund, Felicia -96 1.29      9    
» Forsberg, Elin -96 1.38  4 Final
Henry, Faye -96 1.19  15
Huldin, Jessica -96 1.24      10    
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 1.32  7 Final
Stav P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 3.10      5 Final  
» Green, Philip -93 3.60  PB 4 Final
P15 » Wulff, Jonathan -94 3.40      1 Final  
P14 Ström, Olle -95 2.35  PB 2 Final
F16 Forsbacka Karlsson, Tove -93 2.43  SB 2 Final [¤]
F14 Ferneman, Lisa -95 ej start        1 [¤]
Ödahl, Hedvig -95 ej start  1 [¤]
Längd P16   Bäck, Philip -93 5.88    PB 3 Final  
» Green, Philip -93 5.87  PB 4 Final
» Odenman, Gunnar -93 5.94    PB 2 Final  
» Öberg, Anton -93 5.05  SB 11
P15 » Grundberg, Erik -94 5.25  PB 4 Final
» Qvarfordt, Mattias -94 5.42      2 Final  
P14 Almlöf, Andreas -95 5.14  6 Final
» Averin Markström, Simon -95 3.99  22
Jansson, Anton -95 4.09      20    
Magnuson, Daniel -95 4.51  15
Reidefors, Stellan -95 4.20  17
Stjernberg, Mathias -95 3.91      24    
» Wesslén, Sebastian -95 ej start  1 [¤]
F16 Lindberg Oyarzo, Isabel -93 ej start  1 [¤]
» Österberg, Sara -93 5.28      2 Final  
F15 » Sandelius, Josefine -94 4.43  8 Final
» Schelander, Rebecka -94 5.00  PB 2 Final
F14 Alin, Maria -95 ej start        1 [¤]
» Avebäck, Freja -95 4.52  PB 12
» Bill, Ellinor -95 4.29  23
» Breig Lindell, Elin -95 4.10      29    
» Lidbeck, Linnéa -95 3.99  32
Qvarfordt, Sara -95 4.14  27
» Romàn, Linnéa -95 4.33      21    
Strandlund, Frida -95 3.76  34
Ödahl, Hedvig -95 4.26  24
F12 » Björnsdotter P, Tove -97 3.96  PB 12
Längd (zon) P13   Grönlund, Artur -96 ej start        1 [¤]
Lundström, William -96 4.10  PB 12
» Persson, Manne -96 ej start        1 [¤]
P12 Agnesjö, Elias -97 3.74  17
Roos, Jonathan -97 ej start  1 [¤]
F13 » Westerberg, Paulina -96 3.81      31    
F12 » Diamant, Isa -97 ej start  1 [¤]
» Gustafsson, Linnéa -97 ej start  1 [¤]
Jahfel, Nadja -97 4.15  PB 9
Tresteg P16 » Green, Philip -93 11.78    PB 2 Final  
» Odenman, Gunnar -93 12.43  PB 1 Final
F14 » Bill, Ellinor -95 9.96    PB 6 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 9.76  PB 8 Final
Carlsson, Petra -68 8.98  [2] PB 16
Huldin, Louise -95 9.35    PB 10    
Qvarfordt, Sara -95 9.01  PB 15
» Romàn, Linnéa -95 9.31  PB 12
Ödahl, Hedvig -95 9.23  PB 13
Tresteg (zon) P13   Grönlund, Artur -96 ej start        1 [¤]
Lundström, William -96 8.91  PB 7 Final
» Persson, Manne -96 ej start        1 [¤]
F13 Altrov Berg, Vera -96 9.10  PB 9
» Forsberg, Elin -96 8.82  PB 13
» Westerberg, Paulina -96 8.86  PB 12
Kula (5,0 kg) P16   Bäck, Philip -93 11.24    PB 4 Final  
Kula (4,0 kg) P14 » Ewertzh, Jacob -95 8.19      10    
Qvarfordt, Johan -95 6.54  PB 12
Stjernberg, Mathias -95 8.69  8 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Alenäs, Hans -96 5.98    PB 11    
P12 Agnesjö, Elias -97 7.45  5 Final
F16 Ewertzh, Johanna -93 8.62    SB 6 Final  
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 ej start  1 [¤]
F15 Ericsson, Sara -94 8.40  PB 9
F14 » Avebäck, Freja -95 7.91      9    
Tapper, Fanny -95 7.84  10
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen K40
 2009-02-14 (lö)  | Road to Göteborg, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m KS » Tomb, Stine -86 56.40      1 B-final    
K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 58.72  SB 3 B-final
 2009-02-14 (lö)  | Zigge Open, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS » Emilsson, Erik -82 1:52.84      1 Final    
» Karlsson, Fredrik -78 2:00.85  SB 6 Final
Norberg, Daniel -78 1:54.20    SB 3 Final    
Synnerman, Per -71 1:53.48  [1] PB 2 Final
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 3:54.28    PB 5 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M35
 2009-02-14 (lö)  | Air Force Academy, CO, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m K20 » Dedrickson M, Fatima -89 7.78        1    
7.78  6 Final
60 m häck (84 cm) K20 » Dedrickson M, Fatima -89 8.66      1 4    
8.65  4 Final
 2009-02-13 (fr)  | Fayetteville, AR, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 8.11  [1] PB 3 5    
Längd M22 » Barrefors, Björn -87 7.24    PB 6 B-final    
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 2009-02-10 (ti)  | Tisdagstävling 2, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22 » Eklund, Jonathan -88 7.75      2 2    
7.32  1 B-final
» Elgered, Jonas -87 7.89  3 1
  7.46    SB 2 B-final    
M20 Kallaste, Rain -89 8.39  6 2
8.20  6 C-final
P19 Jonsson, Jesper -90 7.64  5 4
  7.60      3 B-final    
Vigert, Linus -90 7.44  2 4
7.40  3 Final
F18 Tengvall, Tove -91 7.97  1 1
7.83  2 Final
Stav M22 » Eklund, Jonathan -88 4.50      2 Final    
» Elgered, Jonas -87 4.20  5 Final
Längd F19 » Höckerstrand, Sandra -90 5.30      2 Final    
 2009-02-08 (sö)  | Raka Spåret, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F19   Forsell, Emilia -90 8.31    PB 3 Final    
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 50.16    SB 2 B-final    
KS » Tomb, Stine -86 55.93  PB 1 B-final
800 m MS » Emilsson, Erik -82 1:52.83    PB 1 Final    
Norberg, Daniel -78 1:54.38  SB 3 Final
Synnerman, Per -71 1:55.82  [1] PB 6 Final
60 m häck (106,7 cm) M22 » Eklund, Jonathan -88 8.51      4 Final   [¤]
Stav M22 » Eklund, Jonathan -88 4.61    SB 4 Final    
» Elgered, Jonas -87 4.31  PB 6 Final
Längd P16   Bäck, Philip -93 ej res        1    
» Green, Philip -93 5.76  4 Final [¤]
F19 Forsell, Emilia -90 4.99  PB 2 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.91      4 Final    
F17 » Sabir, Jasmin -92 10.83  6 Final [¤]
Kula (7,26 kg) M22 » Elgered, Jonas -87 11.53      4 Final   [¤]
Kula (4,0 kg) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 10.81      1 Final   [¤]
4 x 200 m KS    {HIF lag 1} [3] brutit        Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M35
[¤] - Efteranmäld
[3] - Lagets deltagare är okända
 2009-02-07 (lö)  | Lilla GE-galan, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P15   Brunnstedt, Anton -94 8.03      2 1    
8.10  8 Final
» Qvarfordt, Mattias -94 7.64  1 3
  7.65      2 Final    
P14 Magnuson, Daniel -95 8.76  6 4
Reidefors, Stellan -95 8.77  PB 7 4
» Wesslén, Sebastian -95 8.02  2 2
  7.95      6 Final    
P13 Grönlund, Artur -96 9.39  SB 8 Final
P12 Agnesjö, Elias -97 9.52  5 B-final
P9 » Prins, Felix -00 10.55  3 2
  10.79      8 Final    
» Strömfelt, Erik -00 11.32  PB 7 2
F15 » Möller, Amelie -94 8.77  4 4
  8.92      8 B-final    
F14 » Bill, Ellinor -95 8.73  1 1
8.77  5 B-final
» Björnsdotter P, Tove -97 9.23      2 B-final    
» Breig Lindell, Elin -95 8.35  2 2
8.30  3 Final
Olsson, Alicia -95 8.63  2 5
  8.67      8 Final    
Qvarfordt, Sara -95 9.18  6 1
Schweer, Kimberley -95 8.79  4 2
F13 Altrov Berg, Vera -96 8.85      2 Final    
F11 Andersson, Vilma -98 11.83  PB 7 3
» Brunnstedt, Julia -98 10.52  4 6
Sjönell, Ronja -98 10.10      4 1    
» Strömfelt, Ella -98 10.84  PB 5 4
600 m F11   Andersson, Vilma -98 2:28.29    PB 7 B-final    
» Berghäll, Emily -98 2:28.02  PB 5 B-final
» Strömfelt, Ella -98 brutit  Final
Höjd F15   Ericsson, Sara -94 1.40      7 Final    
F14 Huldin, Louise -95 1.44  4 Final
Schweer, Kimberley -95 1.32    PB 10      
F11 » Agbonkhese, Efe -98 ej start  1 [¤]
» Berghäll, Emily -98 1.08  10
Eklind, Maja -98 ej start        1   [¤]
Lindholm, Elsa -98 1.04  PB 19
Lindholm, Klara -98 0.92  PB 26
Sjönell, Ronja -98 1.08      12      
» Strömfelt, Ella -98 1.04  16
» Åkeson, Magdalena -98 1.28  2 Final
Längd P15 » Qvarfordt, Mattias -94 5.38      2 Final    
P14 Almlöf, Andreas -95 4.99  5 Final
Magnuson, Daniel -95 3.53      16      
Reidefors, Stellan -95 4.19  14
» Wesslén, Sebastian -95 5.10  PB 3 Final
F15 » Möller, Amelie -94 3.64      35      
F14 » Avebäck, Freja -95 4.27  PB 14
» Bill, Ellinor -95 4.69  4 Final
» Björnsdotter P, Tove -97 3.94    PB 15      
» Breig Lindell, Elin -95 4.83  2 Final
Olsson, Alicia -95 4.24  PB 16
Qvarfordt, Sara -95 4.08      25      
» Romàn, Linnéa -95 4.30  10
Schweer, Kimberley -95 4.22  19
Tapper, Fanny -95 3.91  PB 28
Längd (zon) P12   Agnesjö, Elias -97 3.82      15      
F13 » Asplund, Felicia -96 3.33  SB 34
Henry, Faye -96 ej start        1   [¤]
Svensson, Emma -96 3.77  PB 22
Wahlström, Elin -96 ej start  1 [¤]
F12 » Diamant, Isa -97 3.50      26      
» Gustafsson, Linnéa -97 4.22  5 Final
Josefsson, Josefin -97 ej start  1 [¤]
» Strömbeck, Hanna -97 ej start        1   [¤]
Styfberg, Matilda -97 ej start  1 [¤]
Kula (4,0 kg) P15 » Qvarfordt, Mattias -94 5.98    PB 7 Final    
Kula (3,0 kg) P13   Grönlund, Artur -96 7.72    PB 10      
P12 Agnesjö, Elias -97 7.79  PB 8 Final
F14 » Avebäck, Freja -95 9.12    PB 4 Final    
Tapper, Fanny -95 7.82  8 Final
Kula (2,0 kg) P9 » Prins, Felix -00 4.29    PB 9      
» Strömfelt, Erik -00 4.38  PB 8 Final
F12 » Diamant, Isa -97 7.22    PB 5 Final    
F11 » Agbonkhese, Efe -98 6.08  PB 9
» Berghäll, Emily -98 6.25  8 Final
Lindholm, Klara -98 4.43    PB 34      
» Strömfelt, Ella -98 5.31  PB 18
» Åkeson, Magdalena -98 7.20  3 Final
4 x 200 m P15    {HIF lag 1} [2] 1:48.14      3 Final    
F15  {HIF lag 1} [2] 1:52.70      1 Final    
X13  {HIF lag 1} [2] 1:57.26      1 4    
 {HIF lag 2} [2] 2:02.45      2 7    
 {HIF lag 3} [2] 2:10.49      4 2    
 {HIF lag 4} [2] 2:14.59      3 3    
 {HIF lag 1} [2] 1:58.93  6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Lagets deltagare är okända
 2009-02-06/07 (fr-lö)  | Lincoln, NE, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 8.21      3 1 fr  
» Barrefors, Björn -87 8.12  [1] PB 2 B-final fr
Höjd M22 » Barrefors, Björn -87 1.95    SB 13   fr  
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 2009-02-06 (fr)  | New York, NY, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m K20 » Dedrickson M, Fatima -89 7.76    PB 6 1    
60 m häck (84 cm) K20 » Dedrickson M, Fatima -89 8.68      2 9    
 2009-02-04 (on)  | Mångkamps DM, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
7-kamp P15   Magnuson, Daniel -95 ej start             
5-kamp P16 » Green, Philip -93 2 657    PB        
Längd 5.61 [664] 4 1
60 m häck (91,4 cm) 9.22 [778] 3
Höjd 1.61 [624] SB 5 1
Kula (5,0 kg) 9.98 [591] PB 4 1
800 m brutit  1
5-kamp F14 » Bill, Ellinor -95 3 016    PB 8      
60 m häck (76,2 cm) 10.26 [763] 7 3
Höjd 1.40 [682] 7 1
Kula (3,0 kg) 7.45 [474] PB 12 1
Längd 4.63 [691] 5 1
600 m 1:56.79 [406]   PB 3 2    
» Breig Lindell, Elin -95 3 401  PB 4
60 m häck (76,2 cm) 9.54 [914] 2 3
Höjd 1.40 [682] PB 5 1
Kula (3,0 kg) 7.45 [474] PB 11 1
Längd 4.79 [746] 2 1
600 m 1:49.25 [585]   PB 1 3    
Sene, Maie -95 2 829  PB 11
60 m häck (76,2 cm) 10.10 [795] PB 1 1
Höjd 1.37 [643] 1
Kula (3,0 kg) 6.31 [344] PB 1
Längd 4.46 [634] PB 7
600 m 1:56.47 [413]   PB   1    
Ödahl, Hedvig -95 2 183  PB 16
60 m häck (76,2 cm) 10.74 [668] PB 3 1
Höjd 1.25 [479] PB 16 1
Kula (3,0 kg) 5.55 [250] PB 17 1
Längd 4.22 [552] 14 1
600 m 2:05.69 [234] PB 5 1
4-kamp F13 » Gustafsson, Linnéa -97 ej start            [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2009-02-01 (sö)  | Seattle WA, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m K20 » Dedrickson M, Fatima -89 7.87      2 9    
60 m häck (84 cm) K20 » Dedrickson M, Fatima -89 8.81      1 1    
8.69  2 Final
 2009-02-01 (sö)  | Norrköping Indoor Games, Stadium Arena, Norrköping
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Fältström, Love -91 ej start        1   [¤]
800 m MS » Emilsson, Erik -82 1:54.48    PB 1 Final    
60 m häck (84 cm) KS » Höckerstrand, Sandra -90 ej start        1   [¤]
Längd F19 » Höckerstrand, Sandra -90 5.23      4 Final    
Kula (4,0 kg) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 ej start        1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2009-01-31/02-01 (lö-sö)  | Haninge open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Längd (zon) P8 » Hök, Elliot -01 2.30    PB 11   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2009-01-31/02-01 (lö-sö)  | Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22   Brottman, Stefan -88 8.00      6 2  
P19 Vadström Björk, André -90 ej start  3 [¤]
Vigert, Linus -90 7.33  3 2
  7.32    PB 7 Final  
P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 7.86  4 2
7.87  5 B-final
» Odenman, Gunnar -93 7.72      5 3  
» Öberg, Anton -93 8.24  PB 8 2
P15 Brunnstedt, Anton -94 8.03  PB 2 1
  8.03      4 Final  
» Qvarfordt, Mattias -94 7.70  1 2
7.63  PB 1 Final
» Wulff, Jonathan -94 ej start        1 [¤]
P14 Magnuson, Daniel -95 8.69  PB 4 2
8.72  7 Final
Reidefors, Stellan -95 8.82    PB 5 2  
» Wesslén, Sebastian -95 7.86  PB 1 1
7.89  2 Final
P13 Afola, August -96 9.69    PB 5 3  
» Alenäs, Hans -96 ej start  1 [¤]
Grönlund, Artur -96 9.43  SB 5 2
» Persson, Manne -96 9.12    PB 4 1  
» Rosenberg, Viktor -96 9.60  6 2
P12 Agnesjö, Elias -97 9.40  7 3
» Möller, Tim -97 ej start        1 [¤]
P11 Arrhenius, Johan -98 10.22  PB 5 2
Berglund-G, Christopher -98 10.46  PB 6 1
Duveborg, Helge -98 ej start        1 [¤]
Furuholm, Emanuel -98 ej start  1 [¤]
» Hargeström, Sebastien -98 9.34  PB 3 1
  9.45      4 Final  
Jahfel, Joel -98 9.60  2 2
9.56  6 Final
» Olsson, Timothy -98 9.90    PB 4 1  
Orion Magan, Adam -98 11.18  PB 6 3
Werner, Simon -98 9.51  2 3
  9.52      5 Final  
KS » Tomb, Stine -86 8.07  5 1
8.07  5 Final
F18 Jakobsson, Ulrika -91 8.18  4 1
  8.18      8 Final  
Tengvall, Tove -91 7.90  1 2
7.77  1 Final
F17 » Alstermark, Linnéa -92 8.17  2 4
  8.18      6 Final  
F16 Ewertzh, Johanna -93 9.13  SB 7 1
» Karlsson, Julia -93 8.38  4 3
  8.41      5 B-final  
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 9.26  PB 7 3
» Österberg, Sara -93 ej start  3 [¤]
F15 Ericsson, Sara -94 ej start        1 [¤]
» Möller, Amelie -94 8.70  3 2
8.68  PB 5 Final
» Sandelius, Josefine -94 8.48  2 1
  8.55      4 Final  
» Schelander, Rebecka -94 8.76  4 2
8.82  8 Final
Westerberg, Amelia -94 9.19    PB 6 1  
F14 Alin, Maria -95 ej start  1 [¤]
» Avebäck, Freja -95 8.92  5 4
» Björnsdotter P, Tove -97 9.09  PB 6 Final
  ej start        1 [¤]
» Breig Lindell, Elin -95 8.28  1 1
8.25  1 Final
Fritz, Joanna -95 8.59  1 2
  8.55    PB 4 Final  
Lexén, Tove -95 8.96  4 3
» Lidbeck, Linnéa -95 9.10  3 2
Olsson, Alicia -95 8.58  1 4
  8.61      5 Final  
Qvarfordt, Sara -95 9.18  PB 6 1
» Romàn, Linnéa -95 9.29  5 2
Schweer, Kimberley -95 8.66  PB 1 3
  8.77      7 Final  
Sene, Maie -95 8.70  3 4 [¤]
8.63  PB 6 Final
F13 Altrov Berg, Vera -96 ej start        1 [¤]
» Asplund, Felicia -96 9.81  PB 4 2
Henry, Faye -96 9.52  6 1
Huldin, Jessica -96 9.83      5 2  
Stenström, Karolina -96 ej start  1 [¤]
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 ej start  4 [¤]
Hartell, Hannah -97 ej start        1 [¤]
Jahfel, Nadja -97 9.38  PB 2 1
Josefsson, Josefin -97 ej start  1 [¤]
Kriisa, Evelina -97 ej start        1 [¤]
» Strömbeck, Hanna -97 9.59  5 3
Styfberg, Matilda -97 ej start  1 [¤]
F11 » Agbonkhese, Efe -98 ej start        1 [¤]
» Ahlberg, Grete -98 10.50  PB 2 3
Arbinge, Amanda -98 10.76  PB 7 2
» Berghäll, Emily -98 10.43      5 5  
Bouizem Byström, Mina -98 ej start  1 [¤]
» Brunnstedt, Julia -98 10.80  8 2
Eklind, Maja -98 10.75    PB 6 4  
Ekvall, Jessica -98 10.78  PB 7 5
Forsberg, Filippa -98 10.44  PB 4 2
» Hansson, Pernilla -98 9.15  PB 1 4
  9.18      4 Final  
» Herstedt, Josefin -98 9.91  4 1
9.93  4 B-final
» Hultström, Emma -98 9.99  5 1
  9.93    PB 3 B-final  
» Hård, Elsa -98 ej start  1 [¤]
» Jakobsson, Ylva -98 9.61  PB 3 1
» Kapell, Hanna -98 ej start        1 [¤]
Lindholm, Elsa -98 10.73  PB 6 2 [¤]
Lindholm, Klara -98 11.46  PB 8 3 [¤]
» Palmerstedt, Linnéa -98 10.63    PB 5 2  
Park, Vanessa -98 10.22  PB 7 1
Radhe, Nike -98 11.25  PB 6 3
» Retsloff, Hanne -98 10.55    SB 5 4  
Sjönell, Ronja -98 10.05  PB 4 5
10.13  6 B-final
Sollbe, Rebecka -98 10.65    PB 5 3  
Sparremo, Denise -98 10.60  PB 4 3
» Strömfelt, Ella -98 11.18  PB 7 4
» Åkeson, Magdalena -98 ej start  1 [¤]
200 m KS » Tomb, Stine -86 ej start        1 [¤]
K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.83  2 Final
400 m M22   Brottman, Stefan -88 ej start        1 [¤]
P19 Jonsson, Jesper -90 52.05  PB 1 2
P18 » Nilsson, Patrik -91 ej start        4 [¤]
P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 55.76  PB 1 6
Brhane, Robiel -93 ej start  1 [¤]
Hillman, Paul -92 57.37    PB 2 7  
» Tholander, Martin -93 61.06  3 5
P15 Strand, Eddie -94 56.71  PB 2 8
P10 » Henningson, William -99 90.32    PB 7 2  
» Karlsson, John -99 85.95  PB 3 1
F19 » Tolvers, Nathalie -90 60.67  4 3
F17 Gustafsson, Stephanie -92 68.83    PB 4 4  
» Sabir, Jasmin -92 60.14  SB 2 1
» Wåhlin, Lova -92 62.04  3 1
F16 Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start        1 [¤]
» Grönros, Lovisa -93 ej start  1 [¤]
» Karlsson, Julia -93 61.32  PB 1 4
F15 » Forss, Emma -94 65.35    PB 2 5  
Linjo, Sofia -94 ej start  1 [¤]
» Sandelius, Josefine -94 67.20  PB 4 3 [¤]
Westerberg, Amelia -94 69.72    PB 3 5  
F10 Berggren, Emma -99 98.95  PB 5 3
Gårdevall, Linn -99 111.37  PB 6 4
Kapell, Maja -99 90.44    PB 4 4  
Lones W, Josephine -99 95.51  PB 5 2
Wetterrot, Viola -99 110.37  PB 6 1
600 m P13   Bergman, Jakob -96 ej start        1 [¤]
Lundström, William -96 1:48.59  PB 4 Final
P12 Köhler, Noel -97 ej start        1 [¤]
» Möller, Tim -97 ej start  1 [¤]
P11 Berglund-G, Christopher -98 2:15.15  PB 4 1
Duveborg, Helge -98 ej start        1 [¤]
Furuholm, Emanuel -98 ej start  1 [¤]
» Hargeström, Sebastien -98 2:02.49  PB 1 1
Jahfel, Joel -98 2:14.11    PB 2 1  
Mörner, David -98 2:12.13  PB 5 2
» Olsson, Timothy -98 2:09.05  PB 2 2
F12 » Diamant, Isa -97 2:14.96  PB 6 2
  2:14.96      6 2 [¤]
Jahfel, Nadja -97 2:18.86  PB 5 1 [¤]
Josefsson, Josefin -97 ej start  1 [¤]
Styfberg, Matilda -97 ej start        1 [¤]
Twengström, Moira -97 2:07.22  PB 3 3
» Österberg, Hanna -97 2:20.26  PB 6 1
F11 » Agbonkhese, Efe -98 ej start        1 [¤]
» Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
» Berghäll, Emily -98 2:29.25  PB 8 1
» Brunnstedt, Julia -98 2:23.59    PB 6 2  
Eklind, Maja -98 2:12.10  PB 2 3
Forsberg, Filippa -98 2:26.87  PB 5 3
» Herstedt, Josefin -98 2:04.62    PB 2 1  
» Hultström, Emma -98 2:16.67  PB 5 2
» Kapell, Hanna -98 ej start  1 [¤]
» Palmerstedt, Linnéa -98 2:18.13    PB 3 3  
Radhe, Nike -98 2:42.22  PB 9 1
Sollbe, Rebecka -98 ej start  1 [¤]
Sparremo, Denise -98 2:23.61    PB 7 2  
» Strömfelt, Ella -98 2:27.35  PB 6 3
Vanky, Hanna -98 2:24.97  PB 6 1
800 m F19 » Tolvers, Nathalie -90 2:24.82    SB 2 2  
1 000 m P16 » Bougt, Niklas -92 2:59.87    PB 8 Final  
» Ljung, Christopher -92 3:01.02  PB 9 Final
» Tholander, Martin -93 2:58.50    PB 6 Final  
P15 Strand, Eddie -94 2:55.84  4 Final
Åkesson, Calle -94 ej start  1 [¤]
F17 Adrianzon, Hilde -92 3:18.98    PB 1 Final  
F16 » Grönros, Lovisa -93 3:19.72  SB 2 Final
Linnhag, Nelly -93 ej start  1 [¤]
F15 » Forss, Emma -94 ej start        1 [¤]
Holgersson, Hedvig -94 3:26.44  4 Final
Linjo, Sofia -94 3:26.45  PB 5 Final
» Åberg, Stina -94 3:25.16  SB 3 Final
1 500 m MS » Emilsson, Erik -82 ej start        1 [¤]
P19 Segerberg, Filip -90 ej start  1 [¤]
F19 Mayr Olsson, Nicole -90 5:45.89  PB 7 1
40 m häck (special) P10 » Henningson, William -99 9.13    PB 2 2  
» Karlsson, John -99 8.84  PB 3 1
F10 Berggren, Emma -99 10.38    PB 6 2  
Gårdevall, Linn -99 10.54  PB 7 3
Kapell, Maja -99 9.39  PB 5 4
Koont, Zabrina -99 8.88    PB 2 1  
Lones W, Josephine -99 10.69  PB 7 1
Wetterrot, Viola -99 10.12  PB 6 4
60 m häck (106,7 cm) M22 » Eklund, Jonathan -88 8.51      1 Final [¤]
brutit  X-final
» Elgered, Jonas -87 8.97  4 Final [¤]
8.99  3 X-final
60 m häck (91,4 cm) P16 » Odenman, Gunnar -93 9.10      4 1  
9.25  7 Final
» Öberg, Anton -93 9.89  PB 6 1
60 m häck (84 cm) P14   Almlöf, Andreas -95 10.07      3 Final [¤]
Magnuson, Daniel -95 11.18  6 Final
Ström, Olle -95 10.38      5 Final  
F18 Jakobsson, Ulrika -91 ej start  1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) F16   Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start        1 [¤]
F15 » Sandelius, Josefine -94 9.89  3 Final
F14 » Björnsdotter P, Tove -97 11.26  PB 1 1
  11.37      3 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 9.62  1 Final
Schweer, Kimberley -95 11.46  PB 7 Final
Ödahl, Hedvig -95 ej start        1 [¤]
F13 » Forsberg, Elin -96 11.06  3 2
11.02  PB 3 Final
Henry, Faye -96 12.76  3 1
  12.55    PB 7 Final  
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 ej start  1 [¤]
Jahfel, Nadja -97 12.57  PB 2 2
  12.72      8 Final  
Kriisa, Evelina -97 ej start  1 [¤]
» Strömbeck, Hanna -97 12.88  3 1
Styfberg, Matilda -97 14.42  PB 6 3
60 m häck (60 cm) P11 » Hargeström, Sebastien -98 ej start        1 [¤]
Nordström, Leo -98 ej start  1 [¤]
Orion Magan, Adam -98 ej start        1 [¤]
Stevens, Alexander -98 13.16  PB 6 1
Wohlgemuth, Viktor -98 12.34  5 2 [¤]
  12.27    PB 7 Final  
F11 » Agbonkhese, Efe -98 ej start  1 [¤]
» Ahlberg, Grete -98 12.80  PB 4 3
» Berghäll, Emily -98 13.58    PB 6 1  
Curtis, Ebba -98 12.53  PB 5 2
Edelstam W., Johanna -98 11.82  PB 3 4
  11.98      6 B-final  
Eklind, Maja -98 14.56  PB 6 2
» Hansson, Pernilla -98 10.70  1 3
  10.42    PB 3 Final  
» Hultström, Emma -98 11.57  3 2
11.49  PB 2 B-final
» Hård, Elsa -98 11.98  PB 4 4
  12.07      7 B-final  
» Jakobsson, Ylva -98 11.27  PB 2 4
11.38  7 Final
» Kapell, Hanna -98 ej start        1 [¤]
Park, Vanessa -98 ej start  1 [¤]
Plunger, Erika -98 13.34  PB 6 3
Sjönell, Ronja -98 ej start        1 [¤]
Sparremo, Denise -98 ej start  1 [¤]
» Strömfelt, Ella -98 13.15  PB 5 3
» Åkeson, Magdalena -98 10.48  2 1 [¤]
10.38  PB 2 Final
Höjd M22 » Eklund, Jonathan -88 1.78    SB 6 Final [¤]
» Elgered, Jonas -87 1.68  9 [¤]
M20 Kallaste, Rain -89 1.78      5 Final  
P18 Odenman, Erik -91 1.73  SB 7 Final
P16 » Green, Philip -93 ej start  1 [¤]
» Öberg, Anton -93 1.58    PB 7 Final  
P15 » Grundberg, Erik -94 1.68  PB 1 Final
P14 Ström, Olle -95 1.51  2 Final
P13 Grönlund, Artur -96 ej start        1 [¤]
» Persson, Manne -96 1.34  PB 7 Final
» Rosenberg, Viktor -96 1.19  PB 11
P12 Agnesjö, Elias -97 1.23      10    
Roos, Jonathan -97 1.27  PB 6 Final
P11 » Hargeström, Sebastien -98 ej start  1 [¤]
Orion Magan, Adam -98 ej start        1 [¤]
Stevens, Alexander -98 0.91  PB 13
Wohlgemuth, Viktor -98 1.01  11 [¤]
F18 Edgarsson, Anna -91 ej start        1 [¤]
F15 Ericsson, Sara -94 1.49  PB 2 Final
F14 » Björnsdotter P, Tove -97 1.31  PB 6 Final
» Breig Lindell, Elin -95 1.34    PB 6 Final  
Huldin, Louise -95 1.44  4 Final
Schweer, Kimberley -95 1.29  PB 8 Final
Sene, Maie -95 1.34      5 Final [¤]
F13 » Asplund, Felicia -96 1.31  PB 3 Final
» Forsberg, Elin -96 1.35  2 Final
Henry, Faye -96 1.22    PB 5 Final  
Huldin, Jessica -96 1.22  4 Final
F12 Andersson, Emma -97 1.04  PB 19
» Gustafsson, Linnéa -97 1.39      2 Final  
Hartell, Hannah -97 ej res  1
Jahfel, Nadja -97 1.23  PB 11
» Strömbeck, Hanna -97 1.09      18    
» Österberg, Hanna -97 1.23  SB 12
F11 » Agbonkhese, Efe -98 ej start  1 [¤]
» Ahlberg, Grete -98 ej start        1 [¤]
» Berghäll, Emily -98 1.06  17
Edelstam W., Johanna -98 1.23  PB 7 Final
Eklind, Maja -98 1.11    PB 14    
» Hansson, Pernilla -98 1.31  2 Final
» Hultström, Emma -98 1.11  PB 13
» Hård, Elsa -98 1.23    PB 8 Final  
» Jakobsson, Ylva -98 1.19  PB 11 [¤]
Park, Vanessa -98 ej start  1 [¤]
Sjönell, Ronja -98 ej start        1 [¤]
Sparremo, Denise -98 ej start  1 [¤]
» Strömfelt, Ella -98 1.06  PB 19
» Åkeson, Magdalena -98 1.35  PB 1 Final
Stav MS » Wulff, Jonathan -94 ej start        1 [¤]
M22 » Eklund, Jonathan -88 4.36  3 Final [¤]
» Elgered, Jonas -87 4.26    SB 4 Final [¤]
P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 3.26  6 Final
» Green, Philip -93 ej start  1 [¤]
P15 » Wulff, Jonathan -94 ej start        1 [¤]
P14 Ström, Olle -95 2.07  SB 2 Final
F16 Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start  1 [¤]
F14 Huldin, Louise -95 ej res 
Längd M22   Brottman, Stefan -88 5.33    PB 8 Final  
P15 » Grundberg, Erik -94 5.24  PB 3 Final
» Qvarfordt, Mattias -94 5.39      2 Final  
» Wulff, Jonathan -94 ej start  1 [¤]
P14 Almlöf, Andreas -95 4.68  4 Final [¤]
» Averin Markström, Simon -95 ej start        1 [¤]
Magnuson, Daniel -95 3.37  13
Reidefors, Stellan -95 4.16  9
Ström, Olle -95 4.34    PB 8 Final [¤]
F19 Forsell, Emilia -90 4.82  10
Hampton, Nikole -90 4.67  PB 13
F18 Edgarsson, Anna -91 4.03      15    
F17 » Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
F15 Ericsson, Sara -94 ej start  1 [¤]
Jonasson, Elin -94 3.91    PB 9    
» Möller, Amelie -94 3.81  10
» Sandelius, Josefine -94 4.43  5 Final [¤]
» Schelander, Rebecka -94 4.77      2 Final  
F14 Alin, Maria -95 ej start  1 [¤]
» Avebäck, Freja -95 ej start  1 [¤]
» Björnsdotter P, Tove -97 ej start        1 [¤]
» Breig Lindell, Elin -95 4.76  2 Final
Huldin, Louise -95 3.80  16
» Lidbeck, Linnéa -95 4.03      13    
Qvarfordt, Sara -95 4.21  10
» Romàn, Linnéa -95 4.19  11
Schweer, Kimberley -95 4.33      8 Final  
Ödahl, Hedvig -95 4.44  5 Final
Längd (zon) P13 » Alenäs, Hans -96 3.65    SB 15   [¤]
Bergman, Jakob -96 ej start  1 [¤]
» Rosenberg, Viktor -96 3.70    PB 14    
P10 » Henningson, William -99 3.14  PB 9
» Karlsson, John -99 3.41  2 Final
F13 » Forsberg, Elin -96 3.91    PB 13    
Henry, Faye -96 3.79  17 [¤]
Stenström, Karolina -96 3.52  PB 22
F12 » Diamant, Isa -97 3.62           
F10 Berggren, Emma -99 2.88  PB 22
Gårdevall, Linn -99 2.67  PB 27
Hök, Liv -99 3.07      14    
Kapell, Maja -99 3.09  PB 12
Koont, Zabrina -99 3.07  PB 15
Lindahl, Linnéa -99 2.26    PB 30    
Lones W, Josephine -99 2.43  PB 29
Wetterrot, Viola -99 2.64  PB 28
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start        1 [¤]
M20 » Fältström, Love -91 ej start  1 [¤]
P16 » Green, Philip -93 ej start        1 [¤]
» Odenman, Gunnar -93 12.39  PB 2 Final
F19 Forsell, Emilia -90 10.75  SB 6 Final
F18 Jakobsson, Ulrika -91 10.93    SB 5 Final  
F17 » Sabir, Jasmin -92 10.84  SB 2 Final
Tresteg (zon) P12   Agnesjö, Elias -97 9.13    PB 4 Final  
» Möller, Tim -97 8.21  PB 12
Roos, Jonathan -97 8.69    PB 8 Final  
P11 Duveborg, Helge -98 ej start  1 [¤]
Furuholm, Emanuel -98 ej start  1 [¤]
» Hargeström, Sebastien -98 6.38    PB 9    
Jahfel, Joel -98 7.79  PB 7 Final
Mörner, David -98 6.07  PB 10
F12 » Diamant, Isa -97 ej start        1 [¤]
F11 » Agbonkhese, Efe -98 ej start  1 [¤]
» Ahlberg, Grete -98 7.32  PB 13
» Berghäll, Emily -98 7.03    PB 17    
Ekvall, Jessica -98 7.02  PB 18
Forsberg, Filippa -98 7.09  PB 14
» Hansson, Pernilla -98 8.89    PB 2 Final  
» Herstedt, Josefin -98 ej start  1 [¤]
» Hultström, Emma -98 7.61  PB 10
» Hård, Elsa -98 ej start        1 [¤]
» Jakobsson, Ylva -98 7.82  PB 9
» Kapell, Hanna -98 7.37  PB 12
Lindholm, Elsa -98 6.02    PB 26   [¤]
» Palmerstedt, Linnéa -98 7.06  PB 15
» Retsloff, Hanne -98 6.24  PB 25
Sjönell, Ronja -98 6.97    PB 19    
Sollbe, Rebecka -98 6.40  PB 23
Sparremo, Denise -98 ej start  1 [¤]
» Strömfelt, Ella -98 6.31  PB 24
Kula (7,26 kg) M22 » Eklund, Jonathan -88 10.74      6 Final [¤]
» Elgered, Jonas -87 11.54  PB 4 Final [¤]
Kula (5,0 kg) P16 » Green, Philip -93 ej start        1 [¤]
Kula (4,0 kg) P15 » Wulff, Jonathan -94 ej start        1 [¤]
P14 Qvarfordt, Johan -95 6.12  PB 6 Final
Stjernberg, Mathias -95 9.26    PB 4 Final  
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 ej start  1 [¤]
Kula (3,0 kg) P13   Grönlund, Artur -96 7.53      14    
» Persson, Manne -96 7.29  15
P12 Agnesjö, Elias -97 7.39      4 Final  
F16 Ewertzh, Johanna -93 8.05  SB 9
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 8.55  8 Final
F15 Ericsson, Sara -94 7.87      7 Final  
F14 » Avebäck, Freja -95 8.68  5 Final
Huldin, Louise -95 6.61  PB 10
Kula (2,0 kg) P11 » Hargeström, Sebastien -98 ej start        1 [¤]
Orion Magan, Adam -98 6.33  PB 9
Stevens, Alexander -98 6.16    PB 11    
Wohlgemuth, Viktor -98 5.88  PB 13 [¤]
F13 Altrov Berg, Vera -96 ej start  1 [¤]
» Asplund, Felicia -96 5.64    PB 11    
Huldin, Jessica -96 ej start  1 [¤]
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 7.30  PB 7 Final
Hartell, Hannah -97 5.25    PB 18    
F11 » Agbonkhese, Efe -98 ej start  1 [¤]
» Ahlberg, Grete -98 7.54  PB 6 Final
» Berghäll, Emily -98 5.63      14    
Eklind, Maja -98 6.41  PB 9
» Hultström, Emma -98 4.11  22
» Jakobsson, Ylva -98 6.01      11    
» Kapell, Hanna -98 ej start  1 [¤]
Park, Vanessa -98 ej start  1 [¤]
Sparremo, Denise -98 5.26    PB 16    
» Strömfelt, Ella -98 5.05  PB 18
» Åkeson, Magdalena -98 7.76  PB 4 Final
F10 Kapell, Maja -99 3.57    PB 20    
Koont, Zabrina -99 5.24  7 Final
Lindahl, Linnéa -99 3.73  PB 19
4-kamp P10 » Forsberg, Martin -99 18  [2] PB      
40 m häck (special) 8.76 [-] PB 2 1
Längd (zon) 3.20 [-] 6 Final
Kula (2,0 kg) 5.96 [-] PB 7 Final
400 m 84.03 [-]   PB 3 2  
Forsén, Markus -99 13  [2] PB
40 m häck (special) 8.28 [-] PB 1 2
Längd (zon) 3.32 [-] PB 4 Final
Kula (2,0 kg) 5.96 [-] PB 6 Final
400 m 82.86 [-]   PB 2 2  
Knave, Alexander -99 26  [2] PB
40 m häck (special) 9.20 [-] PB 5 1
Längd (zon) 2.71 [-] 13
Kula (2,0 kg) 5.99 [-] 4 Final
400 m 88.00 [-]   PB 4 2  
» Lund, Jonathan -99 37  [2] PB
40 m häck (special) 9.86 [-] PB 7 1
Längd (zon) 2.45 [-] PB 15
Kula (2,0 kg) 4.57 [-] PB 9
400 m 88.74 [-] 6 2
Persson, Tor -99 ej start           
» Rodhe, Albin -99 ej start           
» Rodhe, Gustav -99 ej start           
Rönner, Johannes -99 41  [2] PB
40 m häck (special) 10.22 [-] PB 7 2
Längd (zon) 2.22 [-] PB 16
Kula (2,0 kg) 3.05 [-] PB 10
400 m 98.10 [-] PB 8 2
4-kamp F10   Bairu, Neyat Manna -99 brutit  [2]        
40 m häck (special) 9.37 [-] PB 5 1
Längd (zon) 2.90 [-] PB 21
Kula (2,0 kg) 4.06 [-] PB 17
400 m ej start  1
» Cianelli, Rosanna -99 ej start           
» Dyrke, Julia -99 30  [2] PB
40 m häck (special) 9.17 [-] PB 3 2
Längd (zon) 3.19 [-] PB 8 Final
Kula (2,0 kg) 4.35 [-] PB 16
400 m 80.35 [-]   PB 3 3  
Falk, Olivia -99 47  [2] PB
40 m häck (special) 9.46 [-] PB 5 2
Längd (zon) 2.73 [-] PB 25
Kula (2,0 kg) 4.72 [-] PB 11
400 m 107.49 [-]   PB 6 3  
Franzén, Stina -99 53  [2] PB
40 m häck (special) 9.53 [-] PB 4 3
Längd (zon) 2.68 [-] SB 26
Kula (2,0 kg) 3.94 [-] PB 18
400 m 97.23 [-]   PB 5 4  
» Jahrl, Hedda -99 30  [2] PB
40 m häck (special) 8.95 [-] PB 3 4
Längd (zon) 3.13 [-] PB 10
Kula (2,0 kg) 4.69 [-] PB 13
400 m 84.45 [-] PB 4 1
Jerlin, Frida -99 ej start           
Johansson, Flavia -99 34  [2] PB
40 m häck (special) 9.61 [-] PB 5 3
Längd (zon) 2.84 [-] PB 23
Kula (2,0 kg) 5.62 [-] PB 4 Final
400 m 87.79 [-]   PB 2 4  
» Lundmark, Maja -99 24  [2] PB
40 m häck (special) 8.66 [-] PB 1 4
Längd (zon) 3.11 [-] PB 11
Kula (2,0 kg) 4.98 [-] PB 9
400 m 83.56 [-]   PB 3 1  
Strandberg, Ebba -99 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mångkampen baseras på placeringspoäng (ej på resultatpoäng).
 2009-01-31 (lö)  | Lincoln, NE, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22 » Barrefors, Björn -87 7.18    PB 6 1    
Stav M22 » Barrefors, Björn -87 4.90  [1] PB 11 Final    
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 2009-01-24/25 (lö-sö)  | Sätraspelen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22 » Eklund, Jonathan -88 7.34      3 2  
7.28  SB 8 Final
» Elgered, Jonas -87 7.53  SB 4 1
  7.55      5 B-final  
M20 Kallaste, Rain -89 8.26  8 2
P19 Jonsson, Jesper -90 7.61  3 3
Vigert, Linus -90 7.44      2 4  
P18 » Fältström, Love -91 ej start  1 [¤]
P13 » Rosenberg, Viktor -96 9.55  PB 5 1
P12 Agnesjö, Elias -97 9.34  PB 1 3
  9.43      8 Final  
Köhler, Noel -97 ej start  1 [¤]
P11 Furuholm, Emanuel -98 ej start  1 [¤]
Jahfel, Joel -98 9.74  3 1
  9.56    PB 6 Final  
KS » Tomb, Stine -86 8.06  2 2
7.93  PB 4 Final
K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.98  SB 3 3
  7.98      6 Final  
F19 Forsell, Emilia -90 8.42  5 1
F18 Edgarsson, Anna -91 ej start  1 [¤]
Tengvall, Tove -91 7.80  1 1
Tengvall, Tove -91 7.75    SB 1 Final  
F17 » Alstermark, Linnéa -92 diskad  1
8.23  4 1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92 8.42    SB 5 3  
F14 Ferneman, Lisa -95 8.59  SB 1 1
8.59  3 Final
Schweer, Kimberley -95 8.81  3 3
  8.78    PB 5 Final  
F13 Herkess, Mercedes -96 9.36  4 2
8.91  PB 5 Final
F12 Jahfel, Nadja -97 9.46  PB 2 1
  9.54      2 B-final  
Josefsson, Josefin -97 9.50  PB 2 4
9.75  7 B-final
» Strömbeck, Hanna -97 9.51  PB 2 2
  9.53      1 B-final  
F11 » Jakobsson, Ylva -98 9.73  1 1 [¤]
9.63  PB 3 Final
200 m P19   Jonsson, Jesper -90 23.83      2 3 [¤]
KS » Tomb, Stine -86 25.17  PB 1 2
K20 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.26  SB 3 2
400 m P11 » Hargeström, Sebastien -98 72.66    PB 2 2  
F12 Jahfel, Nadja -97 78.87  PB 6 1 [¤]
Josefsson, Josefin -97 ej start        1 [¤]
Setterberg, Alice -97 81.59  PB 4 3
» Strömbeck, Hanna -97 79.24  PB 7 1
F11 » Hultström, Emma -98 84.77    SB 6 2  
» Jakobsson, Ylva -98 79.20  PB 3 2 [¤]
800 m P18 » Özkan, Selman -91 2:03.28    PB 4 2  
F17 » Sabir, Jasmin -92 2:24.12  PB 2 Final
60 m häck (84 cm) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 9.71      7 Final  
9.63  SB 7 X-final
F18 Jakobsson, Ulrika -91 9.53  5 Final [¤]
9.38  PB 6 X-final
60 m häck (76,2 cm) F12   Jahfel, Nadja -97 13.22    PB 4 2  
» Strömbeck, Hanna -97 12.83  PB 2 3
12.83  5 Final
Höjd M22 » Eklund, Jonathan -88 1.77    SB 3 Final [¤]
» Elgered, Jonas -87 1.67  5 Final
M20 Kallaste, Rain -89 1.77      4 Final  
P13 » Rosenberg, Viktor -96 ej res  1
P12 Agnesjö, Elias -97 1.15  8 Final
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 1.52    SB 4 Final  
F13 » Forsberg, Elin -96 1.30  6 Final
Stav M22 » Eklund, Jonathan -88 ej start        1 [¤]
» Elgered, Jonas -87 ej start  1 [¤]
Längd M22 » Eklund, Jonathan -88 6.80    SB 1 Final  
» Elgered, Jonas -87 6.47  SB 4 Final
KS » Retsloff, Frida -92 5.00      10    
F19 Forsell, Emilia -90 4.72  14
» Höckerstrand, Sandra -90 5.31  PB 5 Final
F18 Edgarsson, Anna -91 4.74    PB 13   [¤]
F17 » Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 5.07  SB 6 Final
F14 Schweer, Kimberley -95 4.33  PB 6 Final
Längd (zon) P11   Furuholm, Emanuel -98 ej start        1 [¤]
Jahfel, Joel -98 3.75  PB 7 Final
Mörner, David -98 3.29      14    
F11 » Jakobsson, Ylva -98 3.73  PB 3 Final [¤]
F9 » Hultström, Vilma -00 2.58  PB 12
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.23  [2] SB 1 Final  
P18 » Fältström, Love -91 13.71  3 Final
F17 » Sabir, Jasmin -92 10.73  SB 5 Final
Kula (7,26 kg) M22 » Eklund, Jonathan -88 10.86    PB 8 Final  
» Elgered, Jonas -87 11.50  PB 7 Final
Kula (4,0 kg) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 12.16    PB 4 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Agnesjö, Elias -97 7.19      4 Final  
Kula (2,0 kg) F11 » Hultström, Emma -98 4.82    SB 16    
» Jakobsson, Ylva -98 6.05  SB 5 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen M35
 2009-01-24/25 (lö-sö)  | Göta Ungdomsspel, Våxnäshallen, Karlstad
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 7.61    PB 4 1  
» Odenman, Gunnar -93 7.65  PB 2 2
P15 Brunnstedt, Anton -94 8.12      4 3  
» Qvarfordt, Mattias -94 7.79  2 1
» Wulff, Jonathan -94 7.59  2 2
  7.50    PB 1 Final  
P14 Almlöf, Andreas -95 8.29  PB 3 3
8.30  5 Final
» Averin Markström, Simon -95 8.65    PB 2 2  
» Ewertzh, Jacob -95 ej start  1 [¤]
Jansson, Anton -95 9.05  PB 3 2
Magnuson, Daniel -95 8.76    PB 3 1  
Reidefors, Stellan -95 ej start  1 [¤]
Stannow Lind, Erik -95 9.40  SB 4 3
Stjernberg, Mathias -95 9.09    PB 4 2  
Ström, Olle -95 8.66  PB 2 1
» Wesslén, Sebastian -95 7.94  1 3
  7.88    PB 1 Final  
P13 Grönlund, Artur -96 9.46  SB 3 3
Lundahl, Joel -96 9.14  PB 4 2
F16 Ewertzh, Johanna -93 ej start        4 [¤]
» Karlsson, Julia -93 8.34  PB 3 3
Kårling Kahn, Anna -93 8.88  SB 5 1
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 9.34      4 5  
» Österberg, Sara -93 7.99  2 2
7.92  PB 2 B-final
F15 Ericsson, Sara -94 9.33    SB 5 3  
Jonasson, Elin -94 9.02  PB 3 5
» Möller, Amelie -94 8.78  2 7
» Sandelius, Josefine -94 8.50  1 4
  8.42    PB 4 Final  
» Schelander, Rebecka -94 ej start  1 [¤]
Westerberg, Amelia -94 9.24  PB 4 1
F14 Alin, Maria -95 8.74    PB 2 6  
» Avebäck, Freja -95 ej start  1 [¤]
» Bill, Ellinor -95 8.80  3 3
» Breig Lindell, Elin -95 8.13  1 4
  8.09    PB 2 Final  
Carlsson, Petra -68 9.18  3 4
Huldin, Louise -95 9.26  PB 4 7
» Lidbeck, Linnéa -95 9.05    PB 4 1  
Olsson, Alicia -95 8.51  PB 1 5
8.51  1 B-final
Qvarfordt, Sara -95 9.25      4 3  
» Romàn, Linnéa -95 9.16  PB 3 8
Sene, Maie -95 ej start  1 [¤]
» Sjöberg, Olivia -95 8.73  3 5
  8.58    PB 1 C-final  
Strandlund, Frida -95 9.17  PB 5 2
F13 Altrov Berg, Vera -96 8.69  1 3
  8.78      4 Final  
Henry, Faye -96 9.52  SB 5 5
Huldin, Jessica -96 9.76  4 4
Svensson, Emma -96 9.64    PB 5 6  
Wahlström, Elin -96 9.83  PB 5 7
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 9.26  2 7
9.18  PB 2 C-final
200 m P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 24.56    PB 2 4  
» Green, Philip -93 diskad  5
» Odenman, Gunnar -93 25.06    PB 1 5  
» Öberg, Anton -93 diskad  3 [¤]
P15 Brunnstedt, Anton -94 diskad  3
» Qvarfordt, Mattias -94 25.86    PB 2 3  
Strand, Eddie -94 25.86  PB 2 4
» Wulff, Jonathan -94 24.45  PB 1 1
P14 Almlöf, Andreas -95 26.21    PB 1 1  
» Averin Markström, Simon -95 28.20  PB 2 2
» Ewertzh, Jacob -95 ej start  1 [¤]
Magnuson, Daniel -95 28.19    PB 1 3  
Reidefors, Stellan -95 29.33  PB 2 3
Stannow Lind, Erik -95 ej start  1 [¤]
» Wesslén, Sebastian -95 25.89    PB 1 2  
P13 Grönlund, Artur -96 30.08  PB 1 5
Lundahl, Joel -96 30.67  PB 2 4
Lundström, William -96 diskad        3  
F16 Ewertzh, Johanna -93 30.46  SB 2 5
» Karlsson, Julia -93 27.54  SB 2 2
» Österberg, Sara -93 26.37    PB 2 4  
F15 Ericsson, Sara -94 30.70  SB 1 9
» Forss, Emma -94 29.62  PB 2 6
Jonasson, Elin -94 29.81    PB 2 4  
Linjo, Sofia -94 ej start  1 [¤]
» Möller, Amelie -94 29.09  PB 1 5
» Sandelius, Josefine -94 28.38    PB 1 8  
» Schelander, Rebecka -94 ej start  1 [¤]
Westerberg, Amelia -94 30.90  PB 2 8
F14 » Breig Lindell, Elin -95 27.41    PB 1 2  
Olsson, Alicia -95 28.94  2 3
» Sjöberg, Olivia -95 29.18  PB 3 3
Ödahl, Hedvig -95 30.90    PB 3 9  
F13 Altrov Berg, Vera -96 29.25  PB 1 6
Huldin, Jessica -96 32.34  PB 3 7
Svensson, Emma -96 ej start        1 [¤]
Wahlström, Elin -96 diskad  2
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 ej start  1 [¤]
800 m P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 2:11.08    PB 4 1  
P13 Lundström, William -96 2:34.45  PB 1 2
F13 » Westerberg, Paulina -96 2:46.04  PB 7 Final
1 000 m P15   Strand, Eddie -94 2:54.68    PB 4 Final  
F15 » Forss, Emma -94 brutit  1
Linjo, Sofia -94 ej start  1 [¤]
60 m häck (91,4 cm) P16 » Green, Philip -93 9.11    PB 2 2  
» Odenman, Gunnar -93 8.83  PB 4 1
» Öberg, Anton -93 ej start  2 [¤]
60 m häck (84 cm) P14   Almlöf, Andreas -95 9.63    PB 1 2 [¤]
» Ewertzh, Jacob -95 brutit  1
Magnuson, Daniel -95 10.60    PB 3 1  
Ström, Olle -95 10.17  PB 2 1
60 m häck (76,2 cm) F15   Jonasson, Elin -94 ej start        1 [¤]
» Sandelius, Josefine -94 9.66  PB 1 3
F14 » Bill, Ellinor -95 9.85      4 1  
» Breig Lindell, Elin -95 9.46  PB 3 1
Sene, Maie -95 ej start  1 [¤]
» Sjöberg, Olivia -95 10.74    PB 3 2  
Ödahl, Hedvig -95 11.53  PB 2 6
Höjd P16 » Öberg, Anton -93 ej start        1 [¤]
P14 Ström, Olle -95 1.60  4 Final
P13 Grönlund, Artur -96 ej start        1 [¤]
F15 Ericsson, Sara -94 1.40  SB 6 Final
F14 » Avebäck, Freja -95 ej start  1 [¤]
» Bill, Ellinor -95 1.40      10    
Huldin, Louise -95 1.45  PB 6 Final
» Romàn, Linnéa -95 1.25  PB 23
Sene, Maie -95 ej start        1 [¤]
» Sjöberg, Olivia -95 1.35  12
F13 Henry, Faye -96 1.20  PB 26
Huldin, Jessica -96 1.20      26    
Wahlström, Elin -96 1.13  PB 29
» Westerberg, Paulina -96 1.30  PB 17
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 1.42  PB 1 Final
Stav P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 3.32      4 Final  
» Green, Philip -93 3.52  3 Final
P15 » Wulff, Jonathan -94 3.32  1 Final
Längd P16   Bäck, Philip -93 5.44    PB 9   [¤]
» Green, Philip -93 5.82  PB 7 Final
» Odenman, Gunnar -93 5.87    PB 6 Final  
» Öberg, Anton -93 4.71  SB 12
P15 » Qvarfordt, Mattias -94 5.11  6 Final
» Wulff, Jonathan -94 5.34    PB 3 Final  
P14 Almlöf, Andreas -95 5.28  PB 3 Final
» Averin Markström, Simon -95 4.77  PB 6 Final
» Ewertzh, Jacob -95 ej start        1 [¤]
Jansson, Anton -95 4.41  PB 8 Final
Magnuson, Daniel -95 3.98  11
Reidefors, Stellan -95 4.03      10    
Stjernberg, Mathias -95 4.23  PB 9
» Wesslén, Sebastian -95 5.00  PB 4 Final
F16 » Karlsson, Julia -93 4.34    SB 22    
Kårling Kahn, Anna -93 4.43  SB 20
Niväng, Sara -93 3.96  PB 25
Reidefors, Cecilia -93 ej res           
» Österberg, Sara -93 5.48  PB 1 Final
F15 Ericsson, Sara -94 3.95  SB 17
Jonasson, Elin -94 3.31    PB 24    
» Möller, Amelie -94 3.84  SB 21
» Sandelius, Josefine -94 5.11  PB 1 Final
» Schelander, Rebecka -94 4.99    PB 2 Final  
F14 Alin, Maria -95 ej res 
» Avebäck, Freja -95 ej start  1 [¤]
» Bill, Ellinor -95 4.87    PB 5 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 5.06  PB 2 Final
Huldin, Louise -95 3.97  PB 28
» Lidbeck, Linnéa -95 4.23    PB 16    
Olsson, Alicia -95 4.12  PB 22
Qvarfordt, Sara -95 4.02  27
» Romàn, Linnéa -95 4.21      19    
Strandlund, Frida -95 3.78  PB 34
Ödahl, Hedvig -95 4.48  PB 9
Längd (zon) F13   Altrov Berg, Vera -96 4.37    PB 12    
Henry, Faye -96 3.85  PB 34
Svensson, Emma -96 2.99    SB 39    
Wahlström, Elin -96 3.63  38
» Westerberg, Paulina -96 4.02  PB 27
F12 » Gustafsson, Linnéa -97 4.36  PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P14   Qvarfordt, Johan -95 5.95      9    
Stjernberg, Mathias -95 9.10  PB 6 Final
Kula (3,0 kg) F16   Ewertzh, Johanna -93 7.74    SB 14    
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 8.27  12
Niväng, Sara -93 7.13    PB 18    
Reidefors, Cecilia -93 6.83  SB 19
F15 Ericsson, Sara -94 8.28  PB 7 Final
Regnér, Anna -94 7.71    PB 8 Final [¤]
F14 » Avebäck, Freja -95 8.39  10
Kula (2,0 kg) F13   Altrov Berg, Vera -96 8.29      14    
» Westerberg, Paulina -96 7.33  PB 19
Not
[¤] - Efteranmäld
 2009-01-24 (lö)  | Lincoln NE, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m M22 » Barrefors, Björn -87 23.23    PB 1 D-final    
60 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 8.23    SB 2 B-final    
Längd M22 » Barrefors, Björn -87 6.93    SB 1 Final    
 2009-01-24 (lö)  | Albuquerque, NM, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m K20 » Dedrickson M, Fatima -89 7.86      5 1    
60 m häck (84 cm) K20 » Dedrickson M, Fatima -89 8.79      3 2    
» Dedrickson M, Fatima -89 8.65  [1,2] PB 4 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 2009-01-21/22 (on-to)  | IDM - IJDM, Formenkollen, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P9 » Prins, Felix -00 10.55    PB 3 1 on  
Tomasson, Oscar -00 10.79  PB 4 1 on
F19 Forsell, Emilia -90 8.34  PB 3 1 on
  8.46      8 Final on  
F18 Tengvall, Tove -91 7.89  2 2 on
7.81  SB 2 Final on
F17 » Alstermark, Linnéa -92 8.13  2 2 on
  8.04    PB 1 Final on