HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2018-08-13
Per Person Resultatdatum: 2008-10-18
Ute för 2008
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
»  Andersson, David -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-11 100 m MS 11.40  +2.1 2 Final [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2008-05-18 200 m MS 22.6m +0.4 4 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-05-21 Kula (7,26 kg) MS 7.77  PB 4 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 16.45  PB 3 1
2008-05-24 4 x 100 m MS 42.91  5 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-06-04 Kula (7,26 kg) MS 7.71  1 1 » Intern Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-06-06 100 m MS 11.24  +1.5 3 1 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
11.06  +1.2 PB 4 Final
200 m MS 22.33  +2.1 2 1
22.48  +2.5 3 Final
2008-06-27 100 m MS 11.48  -0.3 4 6 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
200 m MS 22.93  -0.7 SB 5 7
2008-07-02 4 x 100 m MS 41.84  1 1 » Lag SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-07-05 100 m MS 11.38  -0.2 3 1 » Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
11.21  +0.9 3 B-final
200 m MS 22.81  +1.1 SB 2 D-final
2008-08-01 100 m MS 11.05  +3.0 6 3 » SM, Arosvallen, Västerås
2008-08-20 100 m MS 11.31  +0.9 5 1 » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
200 m MS 23.01  0.0 4 1
Längd MS 5.91  +0.4 SB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Attersand, Henrik -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-06-13 Längd M22 5.92  +0.8 SB 4 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
»  Attersand, Johan -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 Diskus (2,0 kg) MS 31.28  SB 6 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-07-08 Tresteg MS 14.80  -0.3 SB 4 Final [¤] » Folksam GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-07-19 100 m MS 12.06  -0.8 SB 5 Final » Gotlandsspelen, Gutavallen, Visby
Längd MS ej res  1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Emilsson, Erik -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-20 4 000 m terräng MS 12.06  2 1 [¤] » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-03 4 000 m terräng MS 12.00  5 1 » Terräng-SM, Slottsparken, Växjö
Lag Terräng MS 36.46  3
2008-05-18 1 500 m MS 3:55.0m SB 1 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-05-19 600 m MS 1:22.59  PB 4 Final [¤] » Hässelbyspelen, Hässelby IP, Hässelby
2008-05-24 4 x 800 m MS 7:34.74  2 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 1 500 m MS 15:50.80  2 Final
2008-05-31 3 000 m h (91,4 cm) MS 8:53.93  PB 10 Final » USA, Randall´s Island NY, USA
2008-06-03 1 500 m MS 3:49.86  SB 9 Final [¤] » Folksam GP, Malmö Stadion, Malmö
2008-06-16 1 500 m MS 3:48.83  SB 8 Final » Telenorgalen, Västra Mark, Karlskrona
2008-06-24 1 500 m MS 3:47.67  SB 7 Final » Folksam GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-07-04 800 m MS 1:50.68  PB 7 Final » Schweiz, Lugano, SUI
2008-08-23 3 000 m h (91,4 cm) MS 8:58.57  1 Final » Road to London 2012, Vallhamra IP, Sävedalen
2008-08-29 1 500 m MS 3:55.14  6 » Finnkampen, Helsingfors, FIN
3 000 m h (91,4 cm) MS 8:53.23  PB 4
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Gustafsson, Peter -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-10-05 Kula (7,26 kg) MS 6.98  PB 9 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 13.13  SB 12
Slägga (7,26 kg) MS 12.74  SB 9
Spjut (800 gr) MS 24.43  SB 10
   Jensen, Magnus -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-03-16 Terränglopp MS 36.12  6 [¤] » Två sjöar runt, Sundbyberg
2008-03-30 Stadslopp MS 31.49  4 1 » Premiärmilen, Stockholm
2008-05-03 4 000 m terräng MS brutit  1 » Terräng-SM, Slottsparken, Växjö
2008-07-15 Stadslopp MS 28.05  5 1 » Viktorialoppet, Borgholm
2008-07-18 3 000 m MS 8:40.61  PB 1 Final » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2008-08-12 5 000 m MS 14:52.26  PB 2 Final » Fredrikshofspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-16 Stadslopp MS 32.10  16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2008-08-23 Stadslopp MS 31.57  8 1 » Midnattsloppet, Göteborg
2008-10-05 Kula (7,26 kg) MS 7.19  PB 7 Final » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 17.40  PB 8 Final
Spjut (800 gr) MS 28.51  PB 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Kanmert Gustafsson, Oskar -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-19 600 m MS 1:25.24  PB 8 Final [¤] » Hässelbyspelen, Hässelby IP, Hässelby
2008-06-06 800 m MS 1:59.28  PB 8 B-final [¤] » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-07-05 800 m MS brutit  Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2008-08-16 Stadslopp MS 34.19  31 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Klinteskog, Johan -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-19 600 m MS 1:21.16  SB 2 Final [¤] » Hässelbyspelen, Hässelby IP, Hässelby
2008-05-24 4 x 800 m MS 7:34.74  2 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 1 500 m MS 15:50.80  2 Final
2008-06-26 800 m MS 1:53.75  SB 10 Final » Köpenhamn, Köpenhamn, DEN
2008-07-05 400 m MS 50.34  SB 1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2008-07-08 800 m MS 1:51.29  SB 3 B-final [¤] » Folksam GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-07-20 800 m MS 1:51.15  SB 8 C-final » Heusden-Zolder BEL, Heusden-Zolder, BEL
2008-07-22 400 m MS 50.14  SB 7 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-07-28 800 m MS 1:52.35  3 B-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2008-08-01 800 m MS 1:51.71  3 1 » SM, Arosvallen, Västerås
1:51.38  6 Final
2008-08-23 800 m MS 1:51.78  3 Final » Road to London 2012, Vallhamra IP, Sävedalen
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lerdahl, Emil -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-03-16 Terränglopp MS 37.27  13 » Två sjöar runt, Sundbyberg
2008-04-20 4 000 m terräng MS 12.55  11 1 [¤] » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-03 4 000 m terräng MS 12.41  25 1 » Terräng-SM, Slottsparken, Växjö
12 000 m terräng MS 41.09  18 1
Lag Terräng MS 36.46  3
2008-05-18 5 000 m MS 15:35.35  SB 2 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-06-01 Maraton MS 2:33.02  SB 18 » Stockholm Marathon, Stockholm
2008-08-16 Stadslopp MS 32.48  20 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2008-09-06 ½ maraton MS 1:08.46  PB 10 1 » SM Halvmarathon, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Löfwing, Joakim -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-07-05 800 m MS 1:54.38  SB 1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2008-07-08 400 m MS 51.45  PB 1 B-final » Folksam GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-07-18 800 m MS 1:54.53  1 1 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2008-07-22 800 m MS 1:53.21  SB 6 2 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-07-28 800 m MS 1:52.83  SB 5 B-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2008-08-01 800 m MS 1:51.45  SB 1 1 » SM, Arosvallen, Västerås
1:51.48  7 Final
2008-10-05 Kula (7,26 kg) MS 7.95  SB 5 Final » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 16.90  PB 9
Slägga (7,26 kg) MS 15.29  PB 6 Final
Spjut (800 gr) MS 31.69  PB 3 Final
   Mirkovic, Dejan -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-21 Kula (7,26 kg) MS 10.88  SB 2 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
Spjut (800 gr) MS 39.39  SB 3 1
2008-06-18 Kula (7,26 kg) MS 11.40  SB 1 1 » Intern Kasttävling, Enskede IP, Enskede
   Norberg, Daniel -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-19 600 m MS 1:23.22  SB 6 Final [¤] » Hässelbyspelen, Hässelby IP, Hässelby
2008-08-16 Stadslopp MS 37.50  122 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Pell, Rickard -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-09-27 Terränglopp MS 1:54.38  35 1 » Lindingöloppet, Lidingö
   Tesgaye, Solomon -77
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-10-05 Kula (7,26 kg) MS 4.84  PB 13 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 10.41  PB 13
Slägga (7,26 kg) MS 7.78  PB 12
Spjut (800 gr) MS 19.08  PB 13
   Walleräng, Olle -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-03 4 000 m terräng MS 12.05  7 1 » Terräng-SM, Slottsparken, Växjö
Lag Terräng MS 36.46  3
2008-06-03 1 500 m MS 3:49.09  SB 7 Final [¤] » Folksam GP, Malmö Stadion, Malmö
2008-06-16 1 500 m MS 3:46.74  SB 5 Final » Telenorgalen, Västra Mark, Karlskrona
2008-06-24 1 500 m MS 3:45.85  SB 5 Final » Folksam GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-07-12 1 500 m MS 3:43.87  SB 4 Final » Uden NED, Uden, NED
2008-07-20 1 500 m MS 3:46.57  4 C-final » Heusden-Zolder BEL, Heusden-Zolder, BEL
2008-08-01 1 500 m MS 3:55.63  1 1 » SM, Arosvallen, Västerås
3:46.96  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 M22 - Män 22 år
   Adolfsson, Henrik -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 Kula (7,26 kg) M22 11.96  PB 5 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
Slägga (7,26 kg) M22 41.57  PB 5 1
2008-05-24 4 x 100 m MS 42.91  5 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
M22 42.68  3 Final
4 x 400 m M22 3:23.26  3 Final
2008-06-06 100 m M22 11.08  +1.2 PB 6 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
11.17  +0.8 2 2
2008-06-27 100 m M22 11.32  -1.3 3 3 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
200 m M22 22.75  +0.7 PB 5 3
2008-07-02 Diskus (2,0 kg) M22 30.50  PB 6 1 » Lag SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Slägga (7,26 kg) M22 41.74  PB 5 1
4 x 100 m MS 41.84  1 1
2008-07-05 100 m M22 11.38  +0.9 5 B-final » Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
11.38  +2.3 7 2
2008-10-18 Castorama MS 2 306  PB » Castorama, Rosvalla, Nyköping
Kula (7,26 kg) 12.18 [611] PB 2 Final
Spjut (800 gr) 39.44 [482] PB 2 Final
Diskus (2,0 kg) 34.92 [582] PB Final
Slägga (7,26 kg) 38.41 [631] 4 Final
»  Barrefors, Björn -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 Höjd M22 1.96  SB 1 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
Stav M22 4.66  SB 1 1
2008-05-21 Kula (7,26 kg) M22 12.86  PB 1 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) M22 37.69  PB 1 1
Spjut (800 gr) M22 45.16  SB 2 1
2008-05-24 4 x 100 m MS 42.91  5 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
M22 42.68  3 Final
2008-05-27 Stav M22 4.25  3 Final » Öppna Senior DM, Sätra IP, Sätra
Längd M22 6.91  0.0 SB 1 Final [¤]
Diskus (2,0 kg) M22 37.93  PB 4 Final
2008-06-04 Kula (7,26 kg) M22 12.30  1 1 » Intern Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-06-07 10-kamp MS 7 316  [2,3] +0.3 PB 7 » Europacupen+ NM Mångkamp, Jyväskylä, FIN
100 m 11.55 [742] -1.9 SB 6 1
Längd 7.30 [886] +0.6 PB 1
Kula (7,26 kg) 12.66 [647] 13
Höjd 2.02 [822] [2] PB 2
400 m 51.48 [748] SB 4 1
110 m häck (106,7 cm) 14.80 [874] +2.1 2 1
Diskus (2,0 kg) 37.05 [605] 12
Stav 4.55 [775] 6
Spjut (800 gr) 49.89 [587] SB 11
1 500 m 4:48.20 [630] SB 7 1
2008-06-29 10-kamp M22 7 405  [3] +1.1 PB 7 » Europacupen i Mångkamp, Jyväskylä, FIN
100 m 11.27 [801] +1.7 PB 1
Längd 7.22 [866] +0.4 1
Kula (7,26 kg) 12.77 [653] 1
Höjd 2.04 [840] PB 1
400 m 50.87 [775] PB 1
110 m häck (106,7 cm) 14.56 [903] [3] +1.3 PB 1
Diskus (2,0 kg) 38.43 [633] PB 1
Stav 4.50 [760] 1
Spjut (800 gr) 47.12 [546] 1
1 500 m 4:48.46 [628] 1
2008-07-02 110 m häck (106,7 cm) M22 14.58  +0.2 2 1 » Lag SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Höjd M22 2.00  3 1
4 x 100 m MS 41.84  1 1
2008-07-08 110 m häck (106,7 cm) M22 14.60  +0.4 5 Final [¤] » Folksam GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-07-19 10-kamp M22 7 364  0.0 1 » Mångkamps SM, Finnvedsvallen Värnamo, Värnamo
100 m 11.44 [765] -2.9 1
Längd 7.40 [910] +4.4 1
Kula (7,26 kg) 12.66 [647] 1
Höjd 2.01 [813] 1
400 m 51.12 [764] 1
110 m häck (106,7 cm) 14.86 [867] -1.4 1
Diskus (2,0 kg) 35.37 [571] 1
Stav 4.60 [790] 1
Spjut (800 gr) 50.86 [601] SB 1
1 500 m 4:47.07 [636] SB 1
2008-07-28 110 m häck (106,7 cm) M22 14.68  +1.8 4 B-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
Längd M22 7.34  +2.0 PB 6 Final
2008-08-01 110 m häck (106,7 cm) M22 14.37  [3] +1.6 PB 4 Final » SM, Arosvallen, Västerås
110 m häck (106,7 cm) M22 14.31  +2.8 1 1
Höjd M22 1.94  12 Final
Längd M22 7.36  +1.7 PB 5 Final
7.02  +1.9 7 Försök
2008-08-08 100 m M22 11.27  +1.4 4 3 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
110 m häck (106,7 cm) M22 14.50  +1.1 1 Final
400 m häck (91,4 cm) M22 57.01  1 2
54.87  PB 2 Final
Höjd M22 1.93  4 Final
2008-08-23 110 m häck (106,7 cm) M22 brutit  Final » Road to London 2012, Vallhamra IP, Sävedalen
Längd M22 7.37  +2.0 PB 4 Final
2008-08-28 Längd M22 7.37  +2.0 1 » Vallhamra IP Sävedalen, Vallhamra IP, Sävedalen
2008-08-31 10-kamp M22 7 230  +0.1 8 » 6e Internationella Mångkampsträffen, Woerden, NED
100 m 11.28 [799] -0.6 1
Längd 7.12 [842] +1.7 1
Kula (7,26 kg) 12.04 [609] 1
Höjd 1.96 [767] 1
400 m 50.86 [775] PB 1
110 m häck (106,7 cm) 14.57 [902] -0.8 1
Diskus (2,0 kg) 35.32 [570] 1
Stav 4.80 [849] [3] PB 1
Spjut (800 gr) 48.07 [560] 1
1 500 m 5:00.51 [557] 1
2008-09-07 110 m häck (106,7 cm) M22 diskad  Final » Nordic Baltic U23, Tampere, FIN
Längd M22 7.13  +0.1 5 Final
2008-09-28 Kula (7,26 kg) M22 9.22  3 Final » Kasttävling 080928, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) M22 21.27  5 Final
Slägga (7,26 kg) M22 25.02  SB 3 Final
Spjut (800 gr) M22 20.92  6 Final
2008-10-15 Kula (7,26 kg) M22 8.62  1 Final » Kasttävling 081015, Enskede IP, Enskede
Spjut (800 gr) M22 18.59  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen M22
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
   Dzakovic, Mladjen -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 100 m M22 12.96  -0.4 PB 3 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd M22 5.53  - 2 Final
2008-05-24 100 m M22 12.66  +0.3 PB 6 2 [¤] » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
Tresteg M22 13.09  +1.2 SB 1 Final
13.37  +2.9 1 Final
2008-05-27 100 m M22 12.50  +3.6 6 1 [¤] » Öppna Senior DM, Sätra IP, Sätra
Längd M22 5.78  +3.3 8 Final [¤]
5.77  +0.9 SB 8 Final
2008-06-06 Tresteg M22 12.74  +0.9 9 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-13 Längd M22 5.65  +0.4 6 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg M22 13.40  +0.3 SB 2 Final [¤]
2008-06-18 Tresteg M22 13.53  +2.4 2 Final » Vätterspelen, Råsätts IP, Jönköping
2008-06-24 Längd M22 5.57  +1.5 5 Final » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
5.74  +2.8 5 Final [¤]
2008-06-27 Tresteg M22 13.38  +0.4 3 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2008-07-05 Tresteg M22 13.22  -1.3 1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ekhamre, Thobias -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-20 4 000 m terräng M20 ej start  1 [¤] » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-03 4 000 m terräng MS 12.51  29 1 » Terräng-SM, Slottsparken, Växjö
2008-05-18 800 m M22 1:59.0m SB 1 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-05-19 600 m M22 1:21.28  PB 3 Final » Hässelbyspelen, Hässelby IP, Hässelby
2008-05-24 4 x 800 m MS 7:34.74  2 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 1 500 m MS 15:50.80  2 Final
2008-06-03 800 m M22 1:52.43  SB 2 B-final » Folksam GP, Malmö Stadion, Malmö
2008-06-06 800 m M22 1:51.66  SB 2 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-13 400 m M22 50.22  PB 1 2 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-07-02 1 500 m M22 4:30.59  SB 2 1 » Lag SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-07-22 1 500 m M22 3:52.81  SB 4 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-07-28 800 m M22 1:52.56  4 B-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2008-08-01 800 m M22 1:51.17  5 Final » SM, Arosvallen, Västerås
1:51.04  PB 2 4
2008-08-08 800 m M22 1:56.48  1 3 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
1:53.51  2 Final
1 500 m M22 3:56.55  2 Final
2008-08-23 800 m M22 1:51.60  2 Final » Road to London 2012, Vallhamra IP, Sävedalen
2008-09-07 800 m M22 1:52.78  3 Final » Nordic Baltic U23, Tampere, FIN
1 500 m M22 4:02.45  4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Eklund, Jonathan -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-26 Kula (6,0 kg) MS ej start  1 [¤] » Back on Field 2008, Jerikovallen, Huddinge
Diskus (2,0 kg) MS ej start  1 [¤]
2008-05-04 Kula (7,26 kg) M22 10.12  SB 1 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Diskus (2,0 kg) M22 33.11  PB 1
Spjut (800 gr) M22 46.45  PB 1
2008-05-11 10-kamp M22 6 210  -0.5 PB 3 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
100 m 11.72 [707] -0.3 SB 3 1
Längd 6.30 [652] +1.1 SB 3 1
Kula (7,26 kg) 9.92 [481] 5 1
Höjd 1.73 [569] SB 3 1
400 m 52.76 [692] PB 3 1
110 m häck (106,7 cm) 15.82 [753] -2.2 PB 1 1
Diskus (2,0 kg) 31.99 [504] 4 1
Stav 4.36 [719] SB 1 1
Spjut (800 gr) 44.58 [509] 3 1
1 500 m 4:49.13 [624] PB 4 1
2008-05-18 110 m häck (106,7 cm) M22 15.41  +0.4 PB 3 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-05-24 4 x 400 m M22 3:23.26  3 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-05-27 110 m häck (106,7 cm) M22 15.42  -2.2 1 Final » Öppna Senior DM, Sätra IP, Sätra
Stav M22 4.65  PB 1 Final
Kula (7,26 kg) M22 10.82  PB 9
2008-06-11 Kula (7,26 kg) M22 10.66  3 1 » Intern kasttävling, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) M22 33.82  PB 3 1
2008-06-13 Stav M22 4.55  1 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Längd M22 6.49  +1.6 SB 3 Final
2008-06-16 110 m häck (106,7 cm) M22 15.32  +0.5 PB 6 Final » Telenorgalen, Västra Mark, Karlskrona
2008-06-27 110 m häck (106,7 cm) M22 15.50  -0.1 4 2 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
Stav M22 4.27  9 X-final
Längd M22 6.61  +2.0 SB 15
2008-07-02 Stav M22 4.46  4 1 » Lag SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-07-19 10-kamp M22 6 357  0.0 PB 10 » Mångkamps SM, Finnvedsvallen Värnamo, Värnamo
100 m 11.86 [679] -1.6 1
Längd 6.70 [743] +2.6 1
Kula (7,26 kg) 10.16 [495] 1
Höjd 1.77 [602] SB 1
400 m 52.48 [704] PB 1
110 m häck (106,7 cm) 15.76 [760] -0.9 1
Diskus (2,0 kg) 32.08 [506] 1
Stav 4.50 [760] 1
Spjut (800 gr) 43.34 [491] 1
1 500 m 4:50.21 [617] 1
2008-08-01 110 m häck (106,7 cm) M22 15.33  +1.1 6 2 » SM, Arosvallen, Västerås
Längd M22 6.66  -0.2 SB 16 Försök
2008-08-08 110 m häck (106,7 cm) M22 15.25  +1.1 PB 5 Final » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
Stav M22 4.46  4 Final
Längd M22 6.52  -0.2 9
2008-08-24 10-kamp M22 5 953  -0.3 4 » JSM/USM Mångkamp, Fredrikskans, Kalmar
100 m 11.74 [703] -1.3 4 1
Längd 6.65 [732] +1.2 1 1
Kula (7,26 kg) 10.02 [487] 6 1
Höjd 1.71 [552] 6 1
400 m 52.95 [684] 5 1
110 m häck (106,7 cm) 15.89 [745] -0.7 2 1
Diskus (2,0 kg) 24.31 [354] 6 1
Stav 4.16 [662] 3 1
Spjut (800 gr) 42.29 [475] 6 1
1 500 m 5:00.04 [559] 4 1
2008-09-10 Diskus (2,0 kg) M22 33.59  1 Final » Intern kasttävling, Enskede IP, Enskede
Slägga (7,26 kg) M22 25.07  PB 2 Final
2008-09-28 Kula (7,26 kg) M22 10.28  2 Final » Kasttävling 080928, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) M22 31.77  2 Final
Slägga (7,26 kg) M20 25.14  PB 2 Final
Spjut (800 gr) M22 47.23  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Elgered, Jonas -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-26 Kula (6,0 kg) MS ej start  1 [¤] » Back on Field 2008, Jerikovallen, Huddinge
Diskus (2,0 kg) MS ej start  1 [¤]
2008-05-04 Kula (7,26 kg) M22 10.96  SB 1 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Diskus (2,0 kg) M22 31.46  SB 1
Spjut (800 gr) M22 48.89  SB 1
2008-05-11 10-kamp M22 6 340  -0.7 PB 2 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
100 m 11.91 [669] -0.3 SB 4 1
Längd 6.46 [688] +0.5 SB 2 1
Kula (7,26 kg) 11.14 [554] SB 3 1
Höjd 1.76 [593] PB 2 1
400 m 52.27 [713] SB 2 1
110 m häck (106,7 cm) 17.23 [600] -2.2 SB 3 1
Diskus (2,0 kg) 32.31 [510] SB 3 1
Stav 4.16 [662] SB 2 1
Spjut (800 gr) 53.88 [646] PB 2 1
1 500 m 4:36.12 [705] SB 1 1
2008-05-18 400 m häck (91,4 cm) M22 58.70  SB 4 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-05-21 Spjut (800 gr) M22 52.53  1 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-05-24 4 x 400 m M22 3:23.26  3 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-05-27 110 m häck (106,7 cm) M22 16.29  -2.2 PB 5 Final » Öppna Senior DM, Sätra IP, Sätra
Höjd M22 1.75  4 Final [¤]
Stav M22 4.25  PB 2 Final
Kula (7,26 kg) M22 11.05  8 Final
2008-06-06 110 m häck (106,7 cm) M22 16.45  +1.6 5 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Stav M22 4.38  PB 5 Final
Längd M22 6.33  -0.6 6 Final
Kula (7,26 kg) M22 10.92  4 Final
Spjut (800 gr) M22 53.57  5 Final
2008-06-11 Kula (7,26 kg) M22 10.80  2 1 » Intern kasttävling, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) M22 32.59  SB 2 1
2008-06-13 Höjd M22 1.76  2 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Stav M22 4.25  2 Final
Kula (7,26 kg) M22 11.09  4 Final
Spjut (800 gr) M22 43.91  4 Final
2008-06-18 Kula (7,26 kg) M22 10.80  2 1 » Intern Kasttävling, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) M22 33.20  SB 2 1
2008-06-27 Stav M22 4.10  11 X-final » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
2008-07-19 10-kamp M22 3 455  +0.2 11 » Mångkamps SM, Finnvedsvallen Värnamo, Värnamo
100 m 12.45 [565] -1.6 1
Längd 6.15 [619] +2.1 1
Kula (7,26 kg) 10.53 [518] 1
Höjd ej res 1
400 m brutit 1
110 m häck (106,7 cm) brutit 1
Diskus (2,0 kg) 31.33 [491] 1
Stav 4.10 [645] 1
Spjut (800 gr) 51.93 [617] 1
1 500 m brutit 1
2008-08-08 110 m häck (106,7 cm) M22 16.59  +1.1 7 Final » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
Stav M22 4.04  5 Final
Längd M22 6.37  +0.6 12 Final
Spjut (800 gr) M22 53.84  6 Final
2008-08-24 10-kamp M22 6 229  -0.3 3 » JSM/USM Mångkamp, Fredrikskans, Kalmar
100 m 12.07 [637] -1.3 5 1
Längd 6.43 [682] +1.2 4 1
Kula (7,26 kg) 10.72 [529] 5 1
Höjd 1.74 [577] 5 1
400 m 51.96 [726] PB 3 1
110 m häck (106,7 cm) 17.09 [615] -0.7 6 1
Diskus (2,0 kg) 31.05 [485] 5 1
Stav 4.16 [662] 3 1
Spjut (800 gr) 52.86 [631] 3 1
1 500 m 4:39.28 [685] 1 1
2008-09-10 Diskus (2,0 kg) M22 31.35  2 Final » Intern kasttävling, Enskede IP, Enskede
Slägga (7,26 kg) M22 28.53  SB 1 Final
2008-09-28 Kula (7,26 kg) M22 10.87  1 Final » Kasttävling 080928, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) M22 33.08  1 Final
Slägga (7,26 kg) M22 29.26  SB 1 Final
Spjut (800 gr) M22 47.60  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Kahlström, André -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-24 4 x 400 m M22 3:23.26  3 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-06-06 800 m M22 1:57.72  PB 2 B-final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-16 800 m M22 1:54.36  PB 2 C-final » Telenorgalen, Västra Mark, Karlskrona
2008-07-08 800 m M22 1:54.30  PB 4 C-final » Folksam GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-07-19 400 m M22 51.26  PB 2 Final » Gotlandsspelen, Gutavallen, Visby
2008-08-01 800 m M22 1:53.00  PB 5 2 » SM, Arosvallen, Västerås
2008-08-08 800 m M22 1:57.18  2 1 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
1:54.57  3 Final
   Nordström, Erik -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 100 m M22 11.16  - 1 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
Längd M22 6.99  - 1 1
2008-05-21 Kula (7,26 kg) M22 10.66  PB 3 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) M22 32.63  PB 2 1
2008-05-24 4 x 100 m MS 42.91  5 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
M22 42.68  3 Final
2008-06-03 Längd M22 7.52  +5.4 3 Final » Folksam GP, Malmö Stadion, Malmö
2008-06-04 Kula (7,26 kg) M22 9.20  2 1 » Intern Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-06-06 200 m M22 21.87  +1.1 PB 1 3 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-16 Längd M22 7.21  +1.2 SB 5 Final » Telenorgalen, Västra Mark, Karlskrona
2008-06-27 100 m M22 10.95  -0.8 PB 2 7 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
200 m M22 21.84  [1] +0.1 PB 2 4
Längd M22 6.54  +1.4 9 X-final
2008-07-02 100 m M22 11.08  -1.2 3 1 » Lag SM, Slottskogsvallen, Göteborg
200 m M22 22.12  -0.1 4 1
4 x 100 m MS 41.84  1 1
2008-07-05 100 m M22 11.06  +2.3 4 2 » Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
2008-08-01 Längd M22 7.39  +2.2 4 Final » SM, Arosvallen, Västerås
7.17  +0.8 4 Försök
7.36  +1.9 SB 4 Final
Tresteg M22 15.20  +0.2 PB 5 Final
2008-08-08 100 m M22 11.08  +1.2 4 Final » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
11.02  +1.7 1 2
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
»  Söderling, Jonathan -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 Tresteg M22 14.67  - 1 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-05-24 4 x 100 m M22 42.68  3 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-06-06 Tresteg M22 14.32  +0.4 SB 3 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-07-02 Kula (7,26 kg) M22 8.51  SB 6 1 » Lag SM, Slottskogsvallen, Göteborg
 P19 - Pojkar 19 år
»  Backlund, Esbjörn -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 Spjut (800 gr) P19 52.40  SB 3 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-05-27 Spjut (800 gr) P19 56.02  PB 4 Final » Öppna Senior DM, Sätra IP, Sätra
2008-06-06 Spjut (800 gr) P19 60.78  [1] PB 2 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-21 Spjut (800 gr) P19 58.66  1 Final » Lillehammer NOR, Lillehammer, NOR
2008-06-27 Spjut (800 gr) P19 56.19  5 Final » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
2008-07-02 Spjut (800 gr) P19 52.51  6 1 » Lag SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-07-22 Spjut (800 gr) P19 55.16  2 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-09 Kula (7,26 kg) MS 10.57  PB 2 Final » Nynässpelen, Nynäshamn
2008-08-08 Spjut (800 gr) P19 53.74  8 Final » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
2008-09-28 Kula (7,26 kg) MS 7.20  6 Final » Kasttävling 080928, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 17.44  SB 6 Final
Spjut (800 gr) P19 25.47  5 Final
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
   Kallaste, Rain -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-06-06 Höjd P19 1.65  SB 4 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-13 Höjd P19 1.61  3 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P19 4.86  +0.4 SB 7 Final
2008-06-24 100 m P19 13.30  +2.5 6 Final » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
2008-06-27 100 m P19 13.15  +1.0 PB 8 7 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
200 m P19 26.99  -1.2 PB 9 3
2008-08-03 100 m P19 13.05  +3.8 3 Final » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
13.12  +1.3 PB 5 1
2008-08-12 100 m P19 13.23  +0.4 5 C-final » Fredrikshofspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd P19 1.74  PB 2 Final
2008-09-06 Höjd P19 1.64  4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2008-10-05 Kula (7,26 kg) MS 7.44  PB 6 Final » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 19.25  PB 7 Final
Slägga (7,26 kg) MS 14.08  PB 7 Final
Spjut (800 gr) MS 24.96  SB 9
»  Skjutar Apell, Linus -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-10-05 Kula (7,26 kg) MS 5.98  SB 12 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 19.43  SB 6 Final
Slägga (7,26 kg) MS 11.51  PB 10
Spjut (800 gr) MS 25.09  SB 8 Final
 P18 - Pojkar 18 år
   Jonsson, Jesper -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 400 m P19 52.85  PB 6 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-05-24 4 x 400 m P19 3:29.64  6 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-06-06 200 m P19 23.39  -0.1 PB 5 2 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
400 m P19 52.87  4 Final
2008-06-13 200 m P19 23.75  +0.6 3 2 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
400 m P19 52.54  PB 3 Final
Längd P19 5.58  +1.9 SB 6 Final [¤]
2008-06-24 200 m P19 23.57  +3.9 1 Final » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
2008-06-27 200 m P19 23.64  +0.1 5 6 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
400 m P19 51.86  PB 5 3
2008-07-05 400 m P19 51.91  3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2008-07-18 400 m P19 51.87  3 Final » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2008-07-22 100 m P19 11.71  +0.8 PB 4 3 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m P19 23.74  - 4 Final
23.55  -0.5 2 1
2008-08-03 100 m P19 11.77  +1.3 4 1 » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
200 m P19 23.25  +1.7 PB 2 Final
2008-08-08 400 m P19 53.08  6 Final » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
51.14  PB 2 1
2008-08-12 400 m P19 51.57  1 B-final » Fredrikshofspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-09-03 4 x 100 m P19 43.27  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-06 100 m P19 11.70  +0.4 PB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.88  0.0 1 2
2008-10-05 Kula (7,26 kg) MS 8.22  PB 4 Final » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 19.86  PB 5 Final
Slägga (7,26 kg) MS 16.55  PB 4 Final
Spjut (800 gr) MS 24.01  PB 11
Not
[¤] - Efteranmäld
   Molin, Per -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-09-28 Kula (7,26 kg) MS 9.20  PB 4 Final » Kasttävling 080928, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 29.57  PB 3 Final
Slägga (7,26 kg) MS 20.63  PB 5 Final
19.88  2 X-final
Spjut (800 gr) MS 40.26  PB 3 Final
2008-10-05 Kula (7,26 kg) MS 8.63  3 Final » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 25.50  2 Final
Slägga (7,26 kg) MS 21.77  PB 1 Final
Spjut (800 gr) MS 37.63  2 Final
   Vadström Björk, André -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-24 4 x 100 m P19 44.17  3 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 400 m P19 3:29.64  6 Final
2008-06-06 200 m P19 22.80  +0.4 PB 2 1 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
22.87  -0.7 5 Final
2008-06-13 400 m P19 51.52  PB 1 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-07-02 400 m P19 51.66  5 1 » Lag SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-07-22 100 m P19 11.80  -0.9 8 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.62  +0.8 PB 3 3
2008-08-03 200 m P19 23.22  +1.7 1 Final » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
2008-08-08 200 m P19 23.40  0.0 3 1 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
400 m P19 52.02  4 3
2008-09-03 4 x 100 m P19 43.27  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
   Vigert, Linus -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-24 4 x 100 m P19 44.17  3 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-06-06 200 m P19 23.86  +0.4 SB 6 1 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
400 m P19 55.81  PB 8 Final
2008-06-13 100 m P19 11.47  +1.7 PB 2 1 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
11.58  +3.0 4 Final
200 m P19 24.28  +0.6 4 2
2008-06-24 100 m P19 11.44  +2.5 3 Final » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
2008-06-27 100 m P19 11.62  -0.8 4 6 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
200 m P19 23.84  -0.7 SB 6 1
2008-07-22 100 m P19 11.71  +0.4 3 1 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m P19 23.98  -0.5 3 1
23.92  - 5 Final
2008-08-03 100 m P19 11.51  +1.3 2 1 » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
200 m P19 24.07  +1.7 3 Final
2008-08-08 100 m P19 11.62  +2.6 6 1 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
2008-09-03 4 x 100 m P19 43.27  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-10-05 Kula (7,26 kg) MS 9.32  PB 1 Final » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 26.33  PB 1 Final
Slägga (7,26 kg) MS 16.76  PB 3 Final
Spjut (800 gr) MS 30.55  PB 4 Final
 P17 - Pojkar 17 år
»  Fältström, Love -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-24 4 x 100 m P19 44.17  3 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 400 m P19 3:29.64  6 Final
2008-06-06 100 m P17 11.47  +3.5 3 4 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m P17 23.15  -0.1 PB 3 2
2008-06-13 200 m P17 23.23  +2.5 4 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
110 m häck (91,4 cm) P17 15.34  +1.3 PB 3 Final
2008-06-24 100 m P17 11.41  +2.9 1 Final » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
Längd P17 6.21  +1.1 SB 2 Final
6.61  +3.1 2 Final [¤]
2008-06-27 100 m P17 11.62  -1.0 SB 3 5 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
200 m P17 23.26  +0.2 5 2
110 m häck (91,4 cm) P17 15.04  +0.8 PB 7 Final
110 m häck (91,4 cm) P17 15.09  +0.1 3 2
Längd P17 6.76  +0.1 PB 3 Final
2008-07-02 Längd P17 6.64  +1.1 4 1 » Lag SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-07-18 300 m häck (84 cm) P17 39.51  PB 1 Final » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2008-07-22 300 m häck (84 cm) P17 39.24  PB 3 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd P17 6.74  -0.3 1 Final
2008-08-03 100 m P17 11.22  +1.3 PB 1 1 » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
11.14  +3.8 1 Final
300 m häck (84 cm) P17 38.73  PB 1 Final
2008-08-08 300 m häck (84 cm) P17 38.96  3 Final » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
39.57  2 2
Längd P17 6.53  -2.9 3 Försök
Längd P17 6.88  -1.7 PB 3 Final
2008-08-17 110 m häck (91,4 cm) P17 15.04  -2.2 1 3 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P17 6.49  +0.9 2 Final
4 x 100 m P17 45.65  2 2
2008-08-29 Längd P17 6.65  +2.1 4 » Finnkampen, Helsingfors, FIN
6.57  +1.6 4
2008-09-03 4 x 100 m P19 43.27  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-12 110 m häck (91,4 cm) P17 15.13  -1.1 4 Final » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
110 m häck (91,4 cm) P17 14.77  +0.5 PB 2 2
300 m häck (84 cm) P17 40.09  1 2
39.15  2 Final
Tresteg P17 13.35  +0.9 SB 1 Final
2008-10-05 Kula (7,26 kg) MS 9.06  PB 2 Final » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 20.70  SB 3 Final
Slägga (7,26 kg) MS 15.49  PB 5 Final
Spjut (800 gr) MS 40.83  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Karlsson, Victor -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-03-16 Terränglopp P17 ej start  1 [¤] » Två sjöar runt, Sundbyberg
Not
[¤] - Efteranmäld
   Kollberg, Christian -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-08-20 3 000 m P16 10:00.85  PB 6 2 [¤] » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Löfstrand, Christian -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-08-17 4 x 100 m P17 45.65  2 2 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
»  Nilsson, Patrik -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-03-16 Terränglopp P17 20.31  3 » Två sjöar runt, Sundbyberg
2008-04-20 4 000 m terräng P17 ej start  1 [¤] » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-18 800 m P17 2:03.79  SB 1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 3 x 800 m P17 6:23.92  5 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-05-31 Stadslopp P17 13.53  8 1 » Mini Marathon, Stockholm
2008-06-06 400 m P17 53.88  PB 7 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m P17 2:04.42  10 Final
2008-06-13 800 m P17 2:04.50  5 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2 000 m h (91,4 cm) P17 6:41.72  SB 2 Final
2008-06-27 800 m P17 2:03.09  SB 9 2 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
1 500 m P17 4:25.78  SB 16 1
2008-07-22 800 m P17 2:04.63  9 2 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-08 800 m P17 2:03.71  5 2 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
2 000 m h (91,4 cm) P17 6:43.63  4 Final
2008-08-17 800 m P17 2:04.53  6 1 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-03 3 x 800 m P17 6:25.74  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-10-05 Kula (7,26 kg) MS 6.87  PB 10 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 16.64  PB 10
Slägga (7,26 kg) MS 13.12  PB 8 Final
Spjut (800 gr) MS 26.56  SB 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Odenman, Erik -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-06-06 Höjd P17 1.74  SB 5 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (5,0 kg) P17 40.97  PB 5 Final
2008-06-13 Höjd P17 1.77  SB 2 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (5,0 kg) P17 11.75  SB 2 Final
Slägga (5,0 kg) P17 44.07  PB 2 Final
2008-07-22 Höjd P17 1.72  4 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Kula (5,0 kg) P17 10.83  1
2008-08-08 Slägga (5,0 kg) P17 42.79  11 Final » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
2008-08-17 Kula (5,0 kg) P17 12.72  PB 5 Final » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (5,0 kg) P17 41.89  5 Final
2008-08-31 Slägga (5,0 kg) P17 48.22  PB 1 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
   Refors, Michael -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-03-16 Terränglopp P17 ej start  1 [¤] » Två sjöar runt, Sundbyberg
2008-08-20 3 000 m P16 10:35.73  SB 8 2 » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Älvebrand, Eric -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-07-18 Tresteg P17 12.49  +2.3 8 Final » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
12.14  +0.9 PB 8 Final
»  Özkan, Selman -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 800 m P17 2:10.71  PB 6 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 3 x 800 m P17 6:23.92  5 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-06-06 800 m P17 2:12.64  7 B-final [¤] » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m P17 4:29.62  PB 8 Final
2008-06-13 800 m P17 2:08.02  PB 8 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
1 500 m P17 4:24.81  PB 3 Final
2008-08-08 800 m P17 2:03.13  PB 4 3 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
2008-09-10 800 m P17 2:08.03  2 Final » Spårvägens Säsongsavslutning, Sätra IP, Sätra
Not
[¤] - Efteranmäld
 P16 - Pojkar 16 år
»  Bougt, Niklas -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-03-16 Terränglopp P17 24.03  7 » Två sjöar runt, Sundbyberg
2008-05-24 800 m P16 2:18.69  SB 4 Final [¤] » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
2008-05-31 800 m P16 2:14.54  PB 1 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2008-06-06 400 m P16 58.24  PB 3 C-final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m P16 2:16.58  8 B-final
2008-06-13 400 m P16 60.34  8 Final [¤] » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P16 2:13.81  PB 4 Final [¤]
2 000 m h (91,4 cm) P16 7:02.24  PB 3 Final [¤]
2008-07-22 800 m P16 2:16.11  8 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
300 m häck (76,2 cm) P16 46.03  PB 4 B-final
2008-08-03 800 m P16 2:18.75  2 Final » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
2008-08-08 800 m P16 2:12.77  PB 7 Final » USM, Tibblevallen, Täby
2008-09-03 3 x 800 m P17 6:25.74  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-10 200 m P16 27.43  -0.8 PB 6 2 » Spårvägens Säsongsavslutning, Sätra IP, Sätra
2008-09-12 800 m P16 2:26.46  9 Final » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-10-05 Kula (7,26 kg) MS 6.69  PB 11 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 14.40  PB 11
Slägga (7,26 kg) MS 11.05  PB 11
Spjut (800 gr) MS 25.53  PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Jonsson, Niklas -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-03-16 Terränglopp P17 ej start  1 [¤] » Två sjöar runt, Sundbyberg
2008-03-24 4 000 m terräng P17 brutit  1 » Påsksmällen
2008-04-20 4 000 m terräng P17 14.16  4 1 » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-18 800 m P16 2:13.19  PB 7 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 3 x 800 m P17 6:23.92  5 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-05-31 Stadslopp P16 13.56  10 1 » Mini Marathon, Stockholm
2008-06-13 3 000 m P16 9:39.34  PB 1 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2 000 m h (91,4 cm) P16 6:47.16  PB 2 Final
2008-07-22 800 m P16 2:09.37  PB 5 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1 500 m P16 4:24.80  PB 8 Final
2008-08-03 800 m P16 2:09.92  1 Final » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
2008-08-08 3 000 m P16 9:39.68  10 » USM, Tibblevallen, Täby
2 000 m h (91,4 cm) P16 6:45.18  PB 6 Final
2008-08-17 2 000 m h (91,4 cm) P16 6:57.79  5 2 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-08-31 1 500 m P16 4:26.79  1 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2008-09-03 3 x 800 m P17 6:25.74  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-12 1 500 m P16 4:22.43  PB 7 Final » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
3 000 m P16 9:24.56  PB 3 Final
2008-09-27 Terränglopp P16 37.18  16 1 » Lindingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ljung, Christopher -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-03-16 Terränglopp P17 21.11  4 » Två sjöar runt, Sundbyberg
2008-04-20 4 000 m terräng P16 15.27  7 1 » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-03 4 000 m terräng P16 15.31  32 1 » Terräng-SM, Slottsparken, Växjö
2008-09-27 Terränglopp P16 40.31  45 1 » Lindingöloppet, Lidingö
   Wedberg, Henrik -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 100 m P16 11.79  -0.4 SB 1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 4 x 100 m P19 44.17  3 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 400 m P19 3:29.64  6 Final
2008-06-06 200 m P16 23.00  +0.2 PB 3 4 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-07-22 100 m P16 11.62  -0.3 5 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.59  -0.2 PB 1 3
200 m P16 23.39  +0.3 2 1
23.40  +0.2 3 Final
2008-08-17 200 m P16 23.99  -2.9 3 2 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m P17 45.65  2 2
 P15 - Pojkar 15 år
»  Braesh-Andersen, Ken -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P15 9:09.00  3 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-10 800 m P15 2:14.22  PB 2 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-17 800 m P15 2:16.39  1 Pool B » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Kula (4,0 kg) P15 8.25  PB 12 Pool B
Spjut (600 gr) P15 12.90  PB 15 Pool B
Lag Kraftmätningen P15 12 184p  3
X15 27 187p  2
2008-05-24 3 x 800 m P15 6:49.74  6 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-06-13 300 m P15 39.87  PB 4 2 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P15 2:14.27  2 1
2008-07-11 100 m P15 13.07  -3.8 PB 3 1 [¤] » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
300 m P15 40.35  4 4 [¤]
800 m P15 2:14.92  2 2 [¤]
2008-08-08 300 m P15 39.70  PB 4 3 » USM, Tibblevallen, Täby
800 m P15 2:13.94  PB 7 3
2008-08-17 4 x 100 m P17 45.65  2 2 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-08-30 800 m P15 2:12.75  PB 1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
100 m häck (84 cm) P15 16.52  -0.3 PB 1
Längd P15 5.60  +2.2 1
Spjut (600 gr) P15 27.50  PB 1
Lag Kraftmätningen P15 13 638p  3
X15 29 258p  8
2008-09-03 4 x 100 m P15 diskad  Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 800 m P15 6:55.14  1 Final
2008-09-20 300 m häck (76,2 cm) P15 46.28  PB 3 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Not
[¤] - Efteranmäld
   Bäck, Philip -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-17 100 m häck (84 cm) P15 16.75  -1.1 PB 3 1 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Höjd P15 1.60  SB 6 Pool B
Kula (4,0 kg) P15 11.65  SB 2 Pool B
Spjut (600 gr) P15 40.00  PB 1 Pool B
Lag Kraftmätningen P15 12 184p  3
X15 27 187p  2
2008-05-24 4 x 100 m P15 47.75  2 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
47.81  5 Final
3 x 800 m P15 6:49.74  6 1
2008-06-01 8-kamp P15 5 053  -0.3 PB 5 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
100 m häck (84 cm) 15.97 [718] -0.8 PB 2 2
Diskus (1,0 kg) ej res 1
Stav 3.01 [735] PB 3
Spjut (600 gr) 38.83 [663] 2
Längd 5.17 [692] +0.2 PB 7
Kula (4,0 kg) 12.03 [734] SB 1
Höjd 1.60 [709] 5
800 m 2:12.76 [802] PB 1 Final
2008-06-13 300 m häck (76,2 cm) P15 43.61  PB 5 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Stav P15 2.90  3 Final
Diskus (1,0 kg) P15 28.13  SB 7 Final
Slägga (4,0 kg) P15 37.53  PB 3 Final
Spjut (600 gr) P15 39.67  6 Final
2008-07-11 400 m P15 135.32  PB 2 2 [¤] » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Höjd P15 1.56  9
Kula (4,0 kg) P15 12.23  PB 6 Final
Diskus (1,0 kg) P15 34.05  SB 10
Spjut (600 gr) P15 36.57  5 Final
2008-08-08 300 m häck (76,2 cm) P15 43.88  6 2 » USM, Tibblevallen, Täby
Diskus (1,0 kg) P15 40.90  PB 8 Final
Spjut (600 gr) P15 44.74  PB 9
2008-08-24 8-kamp P15 5 724  -1.0 PB 6 » JSM/USM Mångkamp, Fredrikskans, Kalmar
100 m häck (84 cm) 16.25 [684] -0.1 5 1
Diskus (1,0 kg) 30.91 [604] 8 1
Stav 2.96 [717] 6 1
Spjut (600 gr) 42.30 [731] 4 1
Längd 5.49 [783] -2.0 PB 5 1
Kula (4,0 kg) 11.90 [723] 2 1
Höjd 1.60 [709] 4 1
800 m 2:14.11 [773] 1 1
2008-08-30 800 m P15 2:10.97  PB 1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
100 m häck (84 cm) P15 15.65  +0.2 PB 1
Höjd P15 1.61  PB 1
Längd P15 5.63  +1.5 PB 1
Kula (4,0 kg) P15 13.14  PB 1
Spjut (600 gr) P15 41.27  1
Lag Kraftmätningen P15 13 638p  3
X15 29 258p  8
2008-09-20 Diskus (1,0 kg) P15 35.74  3 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (600 gr) P15 41.52  4 Final
4 x 100 m P15 47.18  2 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Green, Philip -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P15 9:09.00  3 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-17 800 m P15 2:23.19  PB 2 Pool B » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
100 m häck (84 cm) P15 15.40  0.0 PB 1 2
Höjd P15 1.60  PB 7 Pool B
Längd P15 5.43  +1.8 PB 2 Pool B
Kula (4,0 kg) P15 9.52  PB 5 Pool B
Spjut (600 gr) P15 38.33  PB 2 Pool B
Lag Kraftmätningen P15 12 184p  3
X15 27 187p  2
2008-06-01 8-kamp P15 5 375  -1.5 PB 2 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
100 m häck (84 cm) 15.24 [810] -1.7 PB 2 1
Diskus (1,0 kg) 19.42 [315] PB 9
Stav 3.41 [877] PB 1
Spjut (600 gr) 38.95 [665] PB 1
Längd 5.60 [814] -1.2 PB 3
Kula (4,0 kg) 10.09 [567] PB 7
Höjd 1.57 [672] 6
800 m 2:19.91 [655] PB 3 Final
2008-06-13 100 m häck (84 cm) P15 14.95  +0.5 PB 2 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) P15 42.95  PB 3 Final
Stav P15 3.40  2 Final
Längd P15 5.53  0.0 4 Final
Spjut (600 gr) P15 39.46  PB 8 Final
2008-07-11 100 m P15 13.47  -3.8 PB 5 1 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
100 m häck (84 cm) P15 15.54  -1.6 6 3
Längd P15 5.51  +2.0 8 Final
Tresteg P15 12.08  +4.5 3 Final
Spjut (600 gr) P15 41.82  PB 9
2008-08-08 100 m häck (84 cm) P15 15.95  -0.5 6 3 » USM, Tibblevallen, Täby
Stav P15 3.53  PB 5 Final
Längd P15 5.26  -0.6 21 Försök
Tresteg P15 11.76  +1.4 PB 10
2008-08-17 Stav P15 ej res  1 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-08-24 8-kamp P15 5 780  -1.0 PB 4 » JSM/USM Mångkamp, Fredrikskans, Kalmar
100 m häck (84 cm) 15.32 [800] -0.1 3 1
Diskus (1,0 kg) 32.72 [646] PB 6 1
Stav 3.36 [860] 3 1
Spjut (600 gr) 40.64 [699] 6 1
Längd 5.39 [755] -1.9 6 1
Kula (4,0 kg) 10.30 [585] PB 7 1
Höjd 1.60 [709] 6 1
800 m 2:16.41 [726] PB 3 1
2008-08-30 800 m P15 2:13.42  PB 1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
100 m häck (84 cm) P15 15.08  +1.3 1
Höjd P15 1.57  1
Längd P15 5.49  +0.6 1
Kula (4,0 kg) P15 10.17  1
Spjut (600 gr) P15 43.55  PB 1
Lag Kraftmätningen P15 13 638p  3
X15 29 258p  8
2008-09-03 4 x 100 m P15 diskad  Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 800 m P15 6:55.14  1 Final
2008-09-20 Tresteg P15 11.66  +2.0 4 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (600 gr) P15 40.44  5 Final
4 x 100 m P15 47.18  2 1
»  Odenman, Gunnar -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P15 9:09.00  3 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-17 100 m häck (84 cm) P15 15.52  0.0 PB 2 2 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Höjd P15 1.68  PB 1 Pool B
Längd P15 5.28  +1.7 PB 4 Pool B
Kula (4,0 kg) P15 9.41  PB 7 Pool B
Spjut (600 gr) P15 32.38  PB 4 Pool B
Lag Kraftmätningen P15 12 184p  3
X15 27 187p  2
2008-05-24 4 x 100 m P15 47.75  2 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
47.81  5 Final
3 x 800 m P15 6:49.74  6 1
2008-06-13 100 m häck (84 cm) P15 15.20  +0.5 PB 3 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) P15 42.80  PB 2 Final
Höjd P15 1.58  5 Final
Längd P15 5.58  +1.9 PB 3 Final
Tresteg P15 12.03  +1.0 PB 1 Final
2008-07-11 100 m P15 13.04  +2.0 PB 4 3 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
100 m häck (84 cm) P15 15.29  -1.6 6 3
Längd P15 5.70  +1.5 PB 5 Final
Tresteg P15 12.38  +4.6 2 Final
2008-07-22 100 m häck (84 cm) P15 15.15  -0.5 6 2 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
15.07  +1.0 PB 5 Final
300 m häck (76,2 cm) P15 44.03  5 Final
Höjd P15 1.63  13
Längd P15 5.87  +0.8 PB 4 Final
2008-08-08 100 m häck (84 cm) P15 15.38  -0.5 5 3 » USM, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.58  +2.4 7 Final
5.53  +1.4 7 Final
5.62  -0.7 10 Försök
Tresteg P15 12.48  +4.0 5 Final
12.11  +1.9 PB 5 Final
2008-08-30 100 m häck (84 cm) P15 14.67  +1.3 PB 1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
Höjd P15 1.69  PB 1
Längd P15 5.68  +1.6 1
Kula (4,0 kg) P15 10.56  PB 1
Lag Kraftmätningen P15 13 638p  3
X15 29 258p  8
2008-09-03 4 x 100 m P15 diskad  Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-20 Höjd P15 1.61  4 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
4 x 100 m P15 47.18  2 1
»  Tholander, Martin -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-20 4 000 m terräng P15 17.28  16 1 » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-10 800 m P15 2:32.34  PB 6 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-18 800 m P15 2:26.20  PB 2 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-31 300 m P15 45.35  PB 5 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2008-06-06 300 m P14 45.22  PB 8 B-final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-13 800 m P15 2:24.32  PB 7 1 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-07-11 300 m P15 45.42  3 3 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
800 m P15 2:20.53  PB 6 2
2008-09-06 800 m P15 2:22.47  2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
   Vigert, Tobias -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-17 800 m P15 2:27.02  PB 7 Pool B » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Kula (4,0 kg) P15 8.78  PB 10 Pool B
Spjut (600 gr) P15 24.45  PB 9 Pool B
Lag Kraftmätningen P15 12 184p  3
X15 27 187p  2
2008-05-18 800 m P15 2:27.53  3 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-06-06 800 m P15 2:25.02  PB 7 B-final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-13 800 m P15 2:24.06  PB 6 1 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-07-11 300 m P15 43.61  PB 5 2 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Spjut (600 gr) P15 36.90  PB 8 Final
2008-07-22 300 m P15 42.71  PB 5 2 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Öberg, Anton -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-17 Höjd P15 1.44  PB 11 Pool B » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Längd P15 4.55  +1.6 PB 11 Pool B
Kula (4,0 kg) P15 8.92  PB 8 Pool B
Spjut (600 gr) P15 27.90  PB 6 Pool B
Lag Kraftmätningen P15 12 184p  3
X15 27 187p  2
2008-06-13 Höjd P15 1.50  PB 7 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P15 4.49  +1.5 9
2008-07-11 Höjd P15 1.51  PB 10 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Längd P15 4.64  +2.3 15
4.29  +1.2 15
Spjut (600 gr) P15 29.71  PB 14
2008-07-22 100 m P15 13.33  -0.3 PB 6 3 [¤] » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd P15 1.45  16 [¤]
Längd P15 4.60  -0.9 PB 16 [¤]
Spjut (600 gr) P15 23.94  16 [¤]
2008-08-30 800 m P15 2:24.54  PB 1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
100 m häck (84 cm) P15 16.72  +0.8 PB 1
Höjd P15 1.49  1
Längd P15 4.66  +1.8 PB 1
Kula (4,0 kg) P15 8.32  1
Spjut (600 gr) P15 27.02  1
Lag Kraftmätningen P15 13 638p  3
X15 29 258p  8
2008-09-20 300 m häck (76,2 cm) P15 45.28  PB 5 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Not
[¤] - Efteranmäld
 P14 - Pojkar 14 år
   Brunnstedt, Anton -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-31 300 m P14 42.91  PB 2 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2008-07-11 100 m P14 13.45  -2.0 4 1 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
13.21  0.0 PB 7 Final
300 m P14 43.95  7 2
Kula (4,0 kg) P14 7.15  PB 11
2008-08-23 100 m P14 12.88  +1.6 PB 2 2 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
12.99  -1.1 4 Final
300 m P14 43.11  3 Final
2008-09-03 3 x 800 m P15 6:55.14  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-13 300 m P14 43.29  5 2 » Regionsmästerskap, Karlskoga
   Carlström, Jesper -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-07-11 100 m P14 15.98  -2.5 PB 7 2 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Spjut (600 gr) P14 20.03  PB 19
   Craaford, Mattias -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-24 4 x 100 m P15 47.75  2 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
47.81  5 Final
»  Grundberg, Erik -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-07-11 Höjd P14 1.56  PB 6 Final » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Längd P14 4.38  +1.0 PB 12
4.58  +2.8 12
Spjut (600 gr) P14 22.88  PB 18
   Lundquist, Joel -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-28 100 m P14 14.1m - 28 1 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
800 m P14 2:42.2m PB 32 1
Höjd P14 1.25  PB 35 1
Längd P14 4.41  0.0 PB 29 1
Kula (4,0 kg) P14 7.43  PB 27 1
»  Qvarfordt, Mattias -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-10 100 m P14 12.85  -0.1 PB 1 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-17 800 m P14 2:44.60  PB 9 Pool B » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Längd P14 4.82  +1.9 PB 7 Pool B
Spjut (600 gr) P14 20.81  PB 10 Pool B
Lag Kraftmätningen P15 12 184p  3
X15 27 187p  2
2008-06-06 100 m P14 12.98  -0.2 5 1 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P14 4.63  +0.1 18
2008-06-13 100 m P14 12.72  +1.2 1 2 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
12.66  +0.8 PB 2 Final
Längd P14 4.87  +0.7 PB 3 Final
2008-06-27 100 m P14 12.31  +2.4 2 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Längd P14 4.85  +1.1 3 Final
2008-07-11 100 m P14 12.92  -2.0 1 1 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
12.56  0.0 PB 3 Final
300 m P14 43.85  PB 7 1
Längd P14 5.14  +3.4 8 Final
2008-07-22 100 m P14 12.59  +1.3 5 2 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd P14 4.79  -0.9 13
2008-08-09 Längd P14 4.82  - 2 Pool B » Nynässpelen, Nynäshamn
2008-08-23 100 m P14 12.76  -1.1 2 Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
13.61  -1.0 3 1
300 m häck (76,2 cm) P14 51.84  PB 2 Final
Längd P14 4.87  -0.6 3 Final
2008-08-30 800 m P14 2:38.59  PB 1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
Höjd P14 1.37  PB 1
Längd P14 5.18  +3.3 1
4.93  +1.6 PB 1
Spjut (600 gr) P14 20.47  1
Lag Kraftmätningen P15 13 638p  3
X15 29 258p  8
2008-09-03 4 x 100 m P15 diskad  Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-13 Längd P14 4.54  0.0 15 » Regionsmästerskap, Karlskoga
2008-09-20 100 m P14 12.76  +0.7 3 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
   Strand, Eddie -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P15 9:09.00  3 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-04-20 4 000 m terräng P14 ej start  1 [¤] » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-10 800 m P14 2:20.89  PB 5 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-28 100 m P14 14.0m - 24 1 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
800 m P14 2:17.7m PB 6 1
Höjd P14 1.40  PB 20 1
Längd P14 4.68  - 18 1
Kula (4,0 kg) P14 6.91  PB 30 1
2008-06-27 800 m P14 2:20.28  1 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2008-07-11 300 m P14 42.78  PB 6 1 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
800 m P14 2:16.16  PB 4 2
2008-07-18 800 m P14 2:14.74  PB 4 Final » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
1 500 m h (76,2 cm) P14 5:14.31  PB 1 Final
2008-07-22 800 m P14 2:12.27  PB 4 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-12 800 m P14 2:13.10  4 Final » Fredrikshofspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-23 800 m P14 2:16.59  3 Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
2008-09-06 300 m P14 41.38  PB 3 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2008-09-13 800 m P14 2:15.26  4 2 » Regionsmästerskap, Karlskoga
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wulff, Jonathan -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P15 9:09.00  3 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-17 100 m häck (84 cm) P14 15.67  -1.1 PB 1 1 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Höjd P14 1.52  SB 8 Pool B
Längd P14 4.93  +2.0 SB 5 Pool B
Kula (4,0 kg) P14 9.88  PB 3 Pool B
Spjut (600 gr) P14 34.84  SB 3 Pool B
Lag Kraftmätningen P15 12 184p  3
X15 27 187p  2
2008-05-24 4 x 100 m P15 47.75  2 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
47.81  5 Final
2008-05-28 100 m P14 12.3m - 2 1 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
800 m P14 2:20.6m PB 7 1
Höjd P14 1.58  SB 4 1
Längd P14 5.34  - 3 1
Kula (4,0 kg) P14 9.48  5 1
2008-06-06 100 m P14 12.31  +0.6 PB 4 4 [¤] » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
80 m häck (84 cm) P14 15.36  +0.5 PB 3 Final
16.70  +0.5 3 2 [¤]
Längd P14 4.87  -0.8 14
Spjut (600 gr) P14 38.29  PB 7 Final [¤]
2008-06-13 100 m P14 12.44  +0.8 1 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
12.37  +1.2 1 1 [¤]
80 m häck (84 cm) P14 15.46  +0.5 1 Final [¤]
Höjd P14 1.59  PB 2 Final
Stav P14 3.20  PB 1 Final [¤]
2008-06-27 100 m P14 12.12  +2.4 1 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Stav P14 3.50  PB 1 Final
2008-07-11 300 m P14 41.70  PB 5 1 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Höjd P14 1.51  8 Final
Stav P14 3.39  2 Final
Spjut (600 gr) P14 39.40  PB 4
2008-07-22 100 m P14 12.37  +1.9 3 3 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
12.28  +1.0 PB 4 Final
Stav P14 3.29  4 Final
2008-08-23 Stav P14 3.46  1 1 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
2008-08-30 800 m P14 2:22.12  1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
80 m häck (84 cm) P14 16.04  +0.8 1
Höjd P14 1.57  1
Längd P14 5.26  +1.5 PB 1
5.28  +3.5 1
Kula (4,0 kg) P14 10.32  PB 1
Spjut (600 gr) P14 33.77  1
Lag Kraftmätningen P15 13 638p  3
X15 29 258p  8
2008-09-13 100 m P14 12.31  0.0 3 3 » Regionsmästerskap, Karlskoga
Stav P14 3.47  1 Final
2008-09-20 100 m P14 12.11  +1.1 PB 2 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Höjd P14 1.61  PB 3 Final
4 x 100 m P15 47.18  2 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Åkesson, Calle -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-07-11 300 m P14 51.65  PB 7 3 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
 P13 - Pojkar 13 år
   Almlöf, Andreas -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-10 5-kamp P13 3 316  -0.9 PB 4 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) 11.68 [671] -0.1 PB 4 2
Längd (zon) 4.12 [620] -1.7 PB 5 1
Boll (300 gr) 43.27 [773] PB 2 1
Höjd 1.29 [678] PB 4 1
600 m 2:02.89 [574] PB 4 1
2008-05-18 80 m P13 11.75  +0.7 PB 4 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.69  +3.7 3 1
2008-05-21 Kula (3,0 kg) P13 8.18  PB 1 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-06-06 200 m P13 28.18  +0.2 PB 3 1 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
28.80  +2.1 6 Final
2008-06-13 200 m P13 27.87  +1.9 PB 4 2 [¤] » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-07-22 600 m P13 1:48.44  PB 9 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-23 80 m P13 11.35  +0.8 PB 5 3 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
200 m P13 28.13  -0.3 3 2
Längd (zon) P13 4.57  -0.5 PB 10
2008-09-03 4 x 80 m P13 42.99  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m P13 5:44.56  7 Final
2008-09-06 800 m P13 2:41.05  PB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2008-09-10 200 m P13 28.34  -0.8 7 2 » Spårvägens Säsongsavslutning, Sätra IP, Sätra
2008-09-20 600 m P13 1:45.16  PB 5 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Höjd P13 1.48  PB 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Averin Markström, Simon -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P13 11:08.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-10 5-kamp P13 2 792  -0.2 PB 7 [¤] » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) 12.51 [538] -0.1 PB 5 2
Längd (zon) 4.05 [596] -0.3 PB 6 1
Boll (300 gr) 31.84 [513] PB 7 1
Höjd 1.20 [572] PB 6 1
600 m 2:02.92 [573] PB 5 1
2008-05-21 Kula (3,0 kg) P13 6.51  PB 2 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-06-06 200 m P13 29.71  +0.7 PB 3 3 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) P13 4.18  -3.0 PB 11
2008-07-22 80 m P13 11.53  +1.4 PB 6 2 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-09-03 4 x 80 m P13 42.99  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-20 80 m P13 11.35  +1.1 PB 4 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) P13 4.37  0.0 PB 12
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ewertzh, Jacob -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 Höjd P13 1.41  SB 2 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) P13 4.30  - 4 Final
Spjut (400 gr) P13 27.94  PB 3 Final
2008-05-28 100 m P13 14.0m - 25 1 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
800 m P13 2:23.4m PB 23 1
Höjd P13 1.40  21 1
Längd P14 4.71  - 16 1
Kula (4,0 kg) P13 7.62  PB 26 1
2008-08-23 200 m P13 28.57  -0.3 PB 2 1 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
60 m häck (76,2 cm) P13 10.81  0.0 PB 6 Final
10.96  +0.8 5 1
Spjut (400 gr) P13 28.73  PB 10
2008-09-03 4 x 80 m P13 42.99  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m P13 5:44.56  7 Final
2008-09-20 600 m P13 2:01.99  PB 5 3 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
60 m häck (76,2 cm) P13 10.34  +0.4 PB 3 1
   Jansson, Anton -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-09-20 80 m P13 11.96  +2.4 6 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
   Magnuson, Daniel -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-10 5-kamp P13 2 945  -1.4 PB 6 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) 11.53 [697] -0.1 PB 2 1
Längd (zon) 4.01 [583] -2.8 PB 7 1
Boll (300 gr) 34.58 [576] PB 6 1
Höjd 1.20 [572] PB 7 1
600 m 2:06.06 [517] PB 6 1
2008-05-24 80 m P13 11.58  +2.6 4 Final » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
800 m P13 2:42.96  PB 4 Final
Längd (zon) P13 4.09  0.0 PB 4 Final
2008-06-06 60 m häck (76,2 cm) P13 11.30  +1.7 PB 3 1 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) P13 4.07  -1.1 14
2008-06-13 80 m P13 11.64  +1.4 PB 6 2 [¤] » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
60 m häck (76,2 cm) P13 10.93  -1.6 PB 6 Final [¤]
Längd (zon) P13 4.24  -0.1 PB 7 [¤]
2008-08-23 80 m P13 11.92  -0.4 5 2 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
60 m häck (76,2 cm) P13 11.16  +1.5 3 2
Längd (zon) P13 4.14  -0.1 12
2008-09-03 4 x 80 m P13 diskad  Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-06 80 m P13 11.84  +0.1 3 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.67  +1.2 8 Final
Längd (zon) P13 4.37  - 7 Final
2008-09-14 80 m P13 11.82  -1.7 1 Final » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
60 m häck (76,2 cm) P13 11.04  +1.2 1 Final
Längd (zon) P13 4.52  -0.5 PB 1 Final
2008-09-20 60 m häck (76,2 cm) P13 11.02  +1.0 3 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) P13 4.32  +1.3 13
Not
[¤] - Efteranmäld
   Qvarfordt, Johan -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-21 Kula (3,0 kg) P13 5.36  PB 3 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-09-20 Kula (3,0 kg) P13 5.90  PB 18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) P13 18.55  PB 20
   Rapp, Gabriel -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P13 11:08.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-06-24 100 m P13 15.84  +4.3 4 Final » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
   Reidefors, Stellan -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P13 11:08.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-06-06 Längd (zon) P13 4.36  +1.2 PB 7 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-24 100 m P13 14.26  +4.3 1 Final » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) P13 4.44  +2.5 1 Final
4.18  +0.4 1 Final [¤]
2008-08-23 80 m P13 11.81  +0.1 PB 4 1 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) P13 4.41  +0.9 PB 11
Tresteg (zon) P13 9.26  -1.4 PB 4 Final
2008-09-03 4 x 80 m P13 diskad  Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m P13 6:03.75  8 Final
2008-09-20 Höjd P13 1.26  PB 16 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) P13 4.69  +0.9 PB 8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Stannow Lind, Erik -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-09-03 4 x 80 m P13 diskad  Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
   Stjernberg, Mathias -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-04 Kula (2,0 kg) P13 8.97  PB 1 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
2008-09-20 Kula (3,0 kg) P13 9.68  PB 6 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) P13 28.20  PB 14
   Ström, Olle -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P13 11:08.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-04 Diskus (0,6 kg) P13 ej start  1 [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) P13 ej start  1 [¤]
2008-05-10 5-kamp P13 4 113  -0.6 PB 2 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) 10.12 [961] -0.1 PB 2 2
Längd (zon) 4.60 [784] -1.0 PB 2 1
Boll (300 gr) 42.59 [758] PB 4 1
Höjd 1.56 [988] SB 2 1
600 m 2:00.30 [622] SB 3 1
2008-05-28 100 m P13 14.5m - 31 1 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
800 m P13 2:58.1m PB 39 1
Höjd P13 1.55  8 1
Längd P14 4.60  0.0 PB 23 1
Kula (4,0 kg) P13 7.71  PB 24 1
2008-06-06 Diskus (0,6 kg) P13 28.69  PB 2 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-08-23 60 m häck (76,2 cm) P13 10.27  0.0 4 Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
10.10  +1.5 PB 2 2
Höjd P13 1.52  4 Final
Diskus (0,6 kg) P13 34.55  PB 3 Final
Spjut (400 gr) P13 37.86  PB 2 Final
2008-09-03 4 x 80 m P13 42.99  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-13 Diskus (0,6 kg) P13 33.79  5 Final » Regionsmästerskap, Karlskoga
Spjut (400 gr) P13 31.77  8 Final
2008-09-20 Höjd P13 1.59  PB 3 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) P13 32.62  4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 P12 - Pojkar 12 år
»  Alenäs, Hans -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 80 m P12 12.66  +1.8 PB 3 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.95  +0.7 8 Final
Längd (zon) P12 3.82  - 7 Final
4 x 80 m P13 50.56  3 Final
2008-08-23 60 m häck (76,2 cm) P12 13.76  +3.1 6 1 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) P12 3.46  - 18
Kula (3,0 kg) P12 6.45  PB 10
2008-09-06 80 m P12 13.36  +1.1 4 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P12 3.27  - 10
   Bergman, Jakob -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P13 12:19.00  13 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-08-23 200 m P12 37.82  -3.8 PB 4 2 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Kula (3,0 kg) P12 5.36  PB 12
   Dättermark, Jonathan -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P13 12:19.00  13 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
   Grönlund, Artur -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-11 80 m P12 12.20  -1.1 PB 3 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Kula (3,0 kg) P12 7.33  PB 3 Final
2008-05-18 4 x 80 m P13 50.56  3 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 80 m P12 12.13  +1.1 PB 6 Final » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) P12 3.92  +0.3 PB 5 Final
Kula (3,0 kg) P12 7.63  PB 1 Final [¤]
2008-05-31 80 m P12 12.18  +0.1 3 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Höjd P12 1.25  PB 2 Final
Kula (3,0 kg) P12 9.59  PB 1 Final
2008-06-13 80 m P12 12.07  - 6 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
12.05  +0.9 PB 3 1
2008-08-23 80 m P12 12.48  -0.3 4 3 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
2008-09-20 Kula (3,0 kg) P12 7.32  16 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hagberg, William -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P13 12:19.00  13 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-18 800 m P12 3:24.29  PB 7 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-31 80 m P12 12.75  +0.1 PB 5 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
   Lundahl, Joel -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 800 m P12 2:57.47  PB 3 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) P12 3.85  - 6 Final
2008-09-03 3 x 600 m P13 6:03.75  8 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-27 Terränglopp P12 13.52  86 1 » Lindingöloppet, Lidingö
   Lundblad, Joel -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-20 2 000 m terräng P12 8.53  9 1 » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
   Lundström, William -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P13 11:08.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-04-20 2 000 m terräng P12 ej start  1 [¤] » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-11 600 m P12 1:56.47  SB 2 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2008-05-18 80 m P12 13.09  +1.8 PB 6 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4 x 80 m P13 50.56  3 Final
2008-09-03 3 x 600 m P13 5:44.56  7 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-20 600 m P12 2:00.00  6 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nilsson, Viktor -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett P13 12:19.00  13 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-06-13 80 m P12 11.80  - 2 2 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
11.75  +0.6 PB 2 2
200 m P12 29.88  - 3 1
Längd (zon) P12 4.13  +1.9 PB 4 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P12 6.99  PB 4 Final
2008-08-23 80 m P12 11.69  -1.1 3 Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
11.62  -1.7 PB 2 2
600 m P12 1:52.54  PB 4 Final
2008-09-03 4 x 80 m P13 diskad  Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Persson, Manne -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-08-23 Kula (3,0 kg) P12 7.07  PB 7 Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
»  Rosenberg, Viktor -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-08-23 200 m P12 32.42  -1.9 PB 5 3 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) P12 3.63  - 17
   Sandholm, Ludvig -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 80 m P12 12.91  +3.7 7 1 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) P12 3.40  - 12
4 x 80 m P13 50.56  3 Final
 P11 - Pojkar 11 år
   Agnesjö, Elias -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-31 Höjd P11 1.00  PB 3 Final [¤] » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Längd (zon)