HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2018-08-13
Per Person Resultatdatum: 2008-10-18
Ute för 2008
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
   Attersand, Kristina -75
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 Diskus (1,0 kg) KS 20.58  PB 6 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
   Hellstrand, Linn -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 Stav KS 2.30  SB 4 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
   Karlsson, Lina -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-10-05 Kula (4,0 kg) KS 7.21  SB 3 Final » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (1,0 kg) KS 24.59  SB 1 Final
Slägga (4,0 kg) KS 23.72  SB 2 Final
Spjut (600 gr) KS 14.56  SB 2 Final
   Thulin, Petra -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 400 m häck (76,2 cm) KS 72.72  PB 5 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
   Wikström, Linda -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-10-05 Kula (4,0 kg) KS 7.31  SB 2 Final » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (1,0 kg) KS 23.13  SB 2 Final
Slägga (4,0 kg) KS 16.18  PB 3 Final
Spjut (600 gr) KS 13.68  PB 3 Final
 K22 - Kvinnor 22 år
   Mereman, Maria -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-06-13 Spjut (600 gr) K22 31.00  PB 3 Final [¤] » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Tomb, Stine -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-11 200 m KS ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2008-05-27 400 m häck (76,2 cm) K22 61.40  PB 1 Final » Öppna Senior DM, Sätra IP, Sätra
2008-06-21 400 m häck (76,2 cm) KS 59.36  [2,3] PB 3 Final » Europacupen, Tallin, EST
2008-06-27 200 m K22 25.12  +0.2 PB 2 2 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
400 m häck (76,2 cm) K22 59.94  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Norge
[3] - Klubbrekord i klassen K22
»  Östlund, Emmi -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-20 4 000 m terräng KS ej start  1 [¤] » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-03 4 000 m terräng K22 15.50  5 1 » Terräng-SM, Slottsparken, Växjö
2008-06-06 1 500 m K22 4:48.50  PB 8 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-13 2 000 m h (91,4 cm) K22 7:11.53  PB 2 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-06-27 1 500 m K22 4:46.43  PB 4 Final » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
2 000 m h (76,2 cm) K22 7:13.24  PB 3 Final
2008-07-08 1 500 m K22 4:39.14  PB 5 B-final » Folksam GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-07-18 1 500 m K22 4:55.70  3 Final » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2008-08-08 3 000 m K22 10:58.53  SB 7 Final » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
5 000 m K22 18:25.48  PB 7 Final
2 000 m h (76,2 cm) K22 7:21.86  2 Final
2008-08-26 2 000 m K22 6:44.67  PB 18 1 » Långlöparnas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-09-07 3 000 m h (91,4 cm) K22 11:28.58  PB 6 Final » Nordic Baltic U23, Tampere, FIN
Not
[¤] - Efteranmäld
 F19 - Flickor 19 år
»  Dedrickson M, Fatima -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-11 100 m F19 12.69  -0.4 SB 2 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m F19 ej start  1 [¤]
2008-05-18 100 m häck (84 cm) F19 15.36  -1.4 SB 3 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-05-24 4 x 100 m F19 48.40  2 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
48.42  3 Final
2008-05-27 100 m F19 12.67  +3.2 2 2 » Öppna Senior DM, Sätra IP, Sätra
100 m häck (84 cm) F19 14.88  0.0 SB 1 Final
2008-06-03 100 m häck (84 cm) F19 15.34  -3.3 7 Final » Folksam GP, Malmö Stadion, Malmö
2008-06-06 100 m F19 12.58  +1.8 PB 4 1 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
12.71  +0.7 6 Final
100 m häck (84 cm) F19 14.82  +0.3 SB 2 Final
2008-06-16 100 m häck (84 cm) F19 14.61  -0.2 SB 7 Final » Telenorgalen, Västra Mark, Karlskrona
2008-06-27 100 m F19 12.68  -0.4 4 5 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
2008-07-28 100 m häck (84 cm) F19 14.99  - 4 B-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2008-08-01 100 m häck (84 cm) F19 14.92  -0.8 3 1 » SM, Arosvallen, Västerås
14.93  0.0 6 Final
2008-08-08 100 m häck (84 cm) F19 15.11  -2.0 3 2 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
15.05  +1.9 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Hellberg Jonsén, Sofia -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-11 100 m F19 12.34  -0.4 SB 1 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m F19 25.54  0.0 SB 1 Final
2008-05-18 200 m F19 25.2m +1.8 2 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
400 m F19 58.82  SB 3 1
2008-05-24 4 x 100 m F19 48.40  2 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
48.42  3 Final
2008-05-27 100 m F19 12.28  +3.5 1 1 » Öppna Senior DM, Sätra IP, Sätra
13.14  -3.9 2 Final
200 m F19 25.54  -2.6 1 3
200 m F19 25.29  +1.4 SB 3 Final
2008-06-06 200 m F19 24.57  +2.0 PB 3 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m F19 25.00  +0.6 2 2
400 m F19 56.27  SB 3 Final
2008-06-16 100 m F19 12.14  +1.9 SB 2 C-final » Telenorgalen, Västra Mark, Karlskrona
200 m F19 25.14  +0.2 1 B-final
2008-06-21 200 m F19 25.10  +0.2 3 C-final » JRV Juniorengala, Mannheim, GER
400 m F19 57.12  6 B-final
2008-07-10 200 m F19 25.05  -0.9 5 Försök 2 » JVM, Bydgoszcz, POL
2008-07-28 100 m F19 12.17  +1.8 5 B-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2008-08-01 400 m F19 56.66  6 Final » SM, Arosvallen, Västerås
400 m F19 56.19  SB 2 1
2008-08-08 100 m F19 12.01  +2.1 2 Final » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
12.06  +1.5 PB 1 1
200 m F19 24.80  -0.3 4 Final
25.15  0.0 1 2
2008-08-16 100 m F19 12.42  -1.2 5 Final » Nordisk Juniorlandskamp, Fana NOR
2008-08-18 4 x 100 m F19 46.85  [1] 3
2008-08-23 100 m F19 12.50  -0.4 3 2 » Road to London 2012, Vallhamra IP, Sävedalen
12.99  -1.9 6 Final
2008-08-24 200 m F19 24.74  +0.1 3 Final » WM Spelen, Mjörnvallen, Alingsås
2008-08-28 100 m F19 12.99  -1.9 1 » Vallhamra IP Sävedalen, Vallhamra IP, Sävedalen
12.50  -0.4 1
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 F18 - Flickor 18 år
   Bylund, Jenny -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 100 m F19 13.55  +4.3 2 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-27 100 m F19 13.63  +3.5 6 1 » Öppna Senior DM, Sätra IP, Sätra
2008-06-13 100 m F19 13.81  +2.9 5 2 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-07-22 100 m F19 13.77  0.0 SB 6 2 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-21 100 m F19 13.86  - 7 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-09-06 100 m F19 13.63  0.0 PB 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
   Forsell, Emilia -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-24 Längd F19 4.86  +1.2 PB 6 Final » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
2008-06-06 Längd F19 4.74  -1.5 5 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-13 100 m F19 13.44  +2.0 PB 6 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.25  +2.9 4 2
Längd F19 4.90  0.0 PB 5 Final
2008-07-22 Längd F19 4.97  -0.8 PB 4 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-21 100 m F19 13.50  - 6 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F19 4.75  - 1 Final
   Gålsman, Gabrielle -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-20 4 000 m terräng F19 21.19  11 1 » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
   Hampton, Nikole -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-08-21 100 m F19 14.33  - 8 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F19 4.42  - 3 Final
»  Höckerstrand, Sandra -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-11 7-kamp F19 4 215  [1,2] 0.0 PB 5 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
100 m häck (84 cm) 17.01 [595] -1.9 PB 4 1
Höjd 1.55 [678] PB 2 1
Kula (4,0 kg) 10.96 [592] [1] PB 2 1
200 m 28.14 [620] -1.3 SB 4 1
Längd 4.83 [514] +3.3 4 1
Spjut (600 gr) 37.20 [614] [1] SB 2 1
800 m 2:37.48 [602] SB 3 1
2008-05-18 Höjd F19 1.47  6 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
Spjut (600 gr) F19 37.17  4 1
2008-05-24 4 x 100 m F19 48.40  2 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
48.42  3 Final
2008-05-31 200 m F19 ej start  1 [¤] » Tjalvespelen, Borgsmo IP, Norrköping
Längd F19 5.04  -1.2 SB 1 Final
Spjut (600 gr) F19 41.09  [1,2] PB 2 Final
2008-06-07 Längd KS 4.89  +1.9 » Europacupen+ NM Mångkamp, Jyväskylä, FIN
7-kamp KS 4 724  [1,2] +0.2 PB 4
100 m häck (84 cm) 15.82 [736] -1.8 PB 6 1
Höjd 1.58 [712] PB 6
Kula (4,0 kg) 10.53 [564] 4
200 m 27.31 [686] +0.3 SB 4 1
Längd 5.34 [654] +2.1 5
Spjut (600 gr) 40.57 [678] 3
800 m 2:29.93 [694] PB 4 1
2008-06-13 Längd F19 5.08  -0.4 SB 3 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) F19 10.92  2 Final
2008-06-16 Spjut (600 gr) F19 43.67  [1,2] PB 1 Pool B » Telenorgalen, Västra Mark, Karlskrona
2008-06-24 Längd F19 5.17  +2.3 3 Final » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
2008-06-27 200 m F19 26.90  -0.4 PB 7 3 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
Längd F19 5.16  -0.1 SB 13
5.44  +3.9 9 Final
Spjut (600 gr) F19 40.78  1 Final
2008-07-22 Höjd F19 1.59  PB 2 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F19 5.23  -1.0 SB 3 Final
Kula (4,0 kg) F19 11.15  [1] PB 1 Final
Spjut (600 gr) F19 41.75  3 Final
2008-08-01 Spjut (600 gr) F19 40.12  8 Final » SM, Arosvallen, Västerås
2008-08-03 100 m F19 13.13  +3.0 4 1 » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
Längd F19 5.34  +0.6 PB 1 Final
2008-08-08 Längd F19 5.28  +0.3 8 Final » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
5.06  +0.5 11 Försök
Kula (4,0 kg) F19 11.47  [1] PB 7 Final
Spjut (600 gr) F19 41.16  4 Final
2008-08-21 100 m F19 13.32  - 4 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-24 7-kamp F19 4 446  -0.1 4 » JSM/USM Mångkamp, Fredrikskans, Kalmar
100 m häck (84 cm) 16.02 [712] -0.4 8 1
Höjd 1.52 [644] 6 1
Kula (4,0 kg) 11.02 [596] 2 1
200 m 27.48 [672] -0.7 4 2
Längd 5.12 [592] +0.9 5 1
Spjut (600 gr) 36.48 [600] 3 1
800 m 2:35.14 [630] 5 1
2008-09-12 300 m häck (76,2 cm) F18 46.54  PB 2 Final » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (600 gr) F19 40.64  2 Final
2008-10-15 Kula (4,0 kg) F18 10.29  1 Final » Kasttävling 081015, Enskede IP, Enskede
Diskus (1,0 kg) F18 24.64  SB 1 Final
Slägga (4,0 kg) F18 19.97  PB 1 Final
Spjut (600 gr) F18 29.86  1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
[¤] - Efteranmäld
»  Larsson, Louise -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-08-21 800 m F19 2:49.79  PB 1 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
   Tolvers, Nathalie -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-03 4 000 m terräng F19 16.35  24 1 » Terräng-SM, Slottsparken, Växjö
2008-06-24 200 m F19 27.11  +2.4 1 2 [¤] » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
2008-06-27 200 m F19 26.79  -0.6 PB 4 1 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
400 m F19 61.45  PB 6 2
2008-07-22 200 m F19 27.06  +0.1 4 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
27.01  +0.2 1 2
2008-08-03 200 m F19 27.10  +1.3 3 Final » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
2008-08-08 200 m F19 27.65  -1.7 6 3 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
400 m F19 62.10  5 2
2008-09-12 800 m F18 2:21.20  PB 4 Final » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) F18 48.53  PB 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 F17 - Flickor 17 år
»  Almström, Elina -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-10 Slägga (4,0 kg) F17 40.62  PB 1 Final » Vårkastet, Sätra IP, Sätra
2008-05-10 Slägga (4,0 kg) F17 40.62  1 Final » Bålstakastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2008-05-18 Slägga (4,0 kg) F17 43.14  [1] PB 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-05-24 Slägga (4,0 kg) F17 39.89  1 Final [¤] » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
2008-08-08 Slägga (4,0 kg) F17 39.17  7 Final » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
2008-08-17 Diskus (1,0 kg) F17 19.58  PB 16 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-10-05 Kula (4,0 kg) KS 8.17  PB 1 Final » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Diskus (1,0 kg) F17 19.13  3 Final
Slägga (4,0 kg) F17 34.74  1 Final
Spjut (600 gr) F17 15.96  SB 1 Final
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
[¤] - Efteranmäld
   Hultgren, Maria -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 4 x 100 m F17 53.14  2 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 4 x 100 m F17 50.28  3 3 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
50.47  6 Final
2008-06-27 100 m F17 13.86  +0.8 SB 8 4 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
Längd F17 4.85  +0.1 SB 20
2008-07-22 Längd F17 4.92  -1.0 SB 8 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-03 Längd F17 4.94  +1.7 SB 4 Final » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
2008-08-21 Längd F17 4.79  - 5 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-09-12 Längd F17 5.02  +0.1 SB 20 » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
   Jakobsson, Ulrika -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 Längd F17 5.11  - 4 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
Tresteg F17 10.80  - 3 1
2008-05-24 4 x 100 m F19 48.40  2 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
48.42  3 Final
2008-06-24 100 m häck (76,2 cm) F17 15.01  +3.6 2 Final » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
2008-06-27 100 m F17 13.43  -0.8 SB 6 2 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
Längd F17 4.88  -0.4 14 Final
4.97  +0.2 SB 14 Försök
2008-07-22 100 m F17 13.22  -1.3 3 3 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
13.16  0.0 SB 8 Final
100 m häck (76,2 cm) F17 14.93  +0.1 5 Final
14.75  +1.5 PB 3 1
2008-08-03 100 m F17 12.87  +3.0 2 1 » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
12.91  +1.9 PB 2 Final
Tresteg F17 11.15  +1.2 PB 1 Final
2008-08-08 100 m häck (76,2 cm) F17 15.09  -0.6 4 1 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
15.08  -1.9 7 Final
Tresteg F17 11.36  +1.7 PB 3 Final
2008-08-17 100 m häck (76,2 cm) F17 15.20  -2.5 3 3 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F17 50.05  1 2
2008-08-21 100 m F17 13.04  +1.6 3 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
13.10  +1.8 2 3
2008-09-03 4 x 100 m F17 49.24  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-12 100 m häck (76,2 cm) F17 15.33  -1.0 5 2 » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg F17 11.45  0.0 PB 1 Final
   Niväng, Sofie -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-08-21 100 m F17 15.19  +0.8 SB 6 2 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
   Nordgren, Ellen -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-08-17 Spjut (600 gr) F17 27.70  PB 12 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
   Persson, Emelie -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-11 800 m F17 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2008-05-18 800 m F17 2:26.9m SB 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-05-24 3 x 800 m F17 diskad  Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-06-13 400 m F17 61.78  PB 4 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F17 2:25.06  SB 4 Final
2008-06-27 400 m F17 62.50  6 4 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
800 m F17 2:25.66  3 4
Not
[¤] - Efteranmäld
   Söderström, Anna -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-08-17 Höjd F17 1.41  SB 16 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
   Tengvall, Tove -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 100 m F17 12.66  +2.6 3 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-07-22 100 m F17 12.87  -0.1 SB 2 1 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
12.97  0.0 6 Final
200 m F17 26.26  +1.1 6 Final
26.10  -1.3 PB 1 2
2008-08-03 100 m F17 12.63  +1.9 PB 2 Final » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
12.53  +3.0 1 1
200 m F17 25.90  +1.3 PB 1 Final
2008-08-08 100 m F17 12.63  +2.0 4 1 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
2008-08-17 100 m F17 12.82  -1.5 4 3 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F17 50.05  1 2
2008-08-21 100 m F17 12.46  +1.6 PB 1 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
12.62  +0.9 1 1
2008-09-03 4 x 100 m F17 49.24  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-12 100 m F17 12.60  -1.3 3 Final » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
12.78  -1.5 2 1
2008-10-15 Kula (4,0 kg) F19 7.69  PB 2 Final » Kasttävling 081015, Enskede IP, Enskede
Spjut (600 gr) F17 14.83  PB 2 Final
 F16 - Flickor 16 år
   Adrianzon, Hilde -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F17 10:54.00  9 1 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-24 800 m F16 2:34.97  PB 2 Final [¤] » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
2008-06-06 800 m F16 2:31.14  PB 7 B-final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-13 800 m F16 2:32.91  4 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-06-27 400 m F16 67.27  PB 6 8 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
800 m F16 2:31.52  3 5
Längd F16 4.39  +1.3 PB 38
2008-07-22 800 m F16 2:31.32  3 B-final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-08 800 m F16 2:34.31  7 1 » USM, Tibblevallen, Täby
2008-08-17 3 000 m F16 12:24.61  PB 11 Final » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-08-21 800 m F16 2:31.95  6 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-09-03 3 x 800 m F17 7:26.31  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Alstermark, Linnéa -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F17 10:15.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-18 4 x 100 m F17 53.14  2 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 4 x 100 m F17 50.28  3 3 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
50.47  6 Final
Stafett 1 000 m F17 2:18.13  1 1
2:19.25  4 Final
2008-07-22 100 m F16 13.30  -0.2 SB 5 2 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-03 100 m F16 13.09  +1.9 SB 3 Final » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
13.08  +3.0 3 1
2008-08-12 100 m F16 13.10  +0.6 1 Final » Fredrikshofspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-17 4 x 100 m F17 50.05  1 2 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-08-21 100 m F16 12.95  +1.6 SB 2 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
13.08  +1.8 1 3
2008-08-31 100 m F16 13.03  - 1 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Längd F16 4.26  0.0 SB 1 Final [¤]
2008-09-03 4 x 100 m F17 49.24  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
Stafett 1 000 m F17 diskad  Final
2008-09-12 100 m F16 13.12  0.0 4 2 » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
13.10  +1.0 7 Semi-1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Gregersdotter, Elsa -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F17 10:15.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-18 800 m F16 2:28.12  SB 3 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 Stafett 1 000 m F17 2:18.13  1 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2:19.25  4 Final
3 x 800 m F17 diskad  Final
2008-06-13 400 m F16 61.45  PB 2 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-06-27 200 m F16 28.07  +0.1 PB 6 3 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
400 m F16 61.40  PB 2 4
2008-07-22 200 m F16 28.28  +0.4 6 1 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-08 400 m F16 62.32  4 2 » USM, Tibblevallen, Täby
2008-08-21 100 m F16 13.93  +0.9 SB 4 1 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-09-03 Stafett 1 000 m F17 diskad  Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
   Gren, Lilian -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F17 10:15.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-18 4 x 100 m F17 53.14  2 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 4 x 100 m F17 50.28  3 3 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
50.47  6 Final
Stafett 1 000 m F17 2:18.13  1 1
2:19.25  4 Final
2008-06-06 100 m F16 12.90  +2.6 3 3 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m F16 26.13  -0.3 SB 2 1
2008-06-13 200 m F16 25.87  +3.2 2 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) F16 47.21  PB 1 Final [¤]
2008-07-22 100 m F16 13.21  -0.5 SB 4 4 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m F16 26.82  -0.3 4 4
2008-08-03 200 m F16 26.85  +1.3 2 Final » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
Längd F16 4.79  +0.6 SB 2 Final
5.23  +2.8 2 Final
2008-08-08 200 m F16 27.08  0.0 3 5 » USM, Tibblevallen, Täby
2008-08-12 200 m F16 27.20  +1.0 1 Final » Fredrikshofspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F16 4.96  +1.2 PB 2 Final
2008-08-21 100 m F16 13.21  +0.8 2 2 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F16 5.05  - 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Gustafsson, Stephanie -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F17 10:54.00  9 1 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-31 800 m F16 2:55.40  PB 2 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2008-07-22 200 m F16 30.87  +1.7 PB 6 2 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Högblom, Caroline -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F17 10:54.00  9 1 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
   Höglund, Matilda -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 Kula (4,0 kg) KS 7.29  PB 6 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
»  Retsloff, Frida -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F17 10:15.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-18 Längd F16 4.90  - 1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4 x 100 m F17 53.14  2 Final
2008-05-24 4 x 100 m F17 50.28  3 3 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
50.47  6 Final
2008-05-31 200 m F16 26.68  +0.2 PB 1 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2008-06-06 100 m F16 13.06  - 2 Final » Ludvikaspelen, Ludvika IP, Ludvika
Längd F16 5.31  - 1 Final
2008-06-13 200 m F16 26.49  +3.2 6 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) F16 brutit  Final
Längd F16 5.17  +1.6 PB 2 Final
2008-06-27 100 m F16 13.11  +0.1 PB 4 3 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
200 m F16 27.01  -2.1 4 2 [¤]
2008-07-22 100 m F16 13.38  -0.2 6 2 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F16 5.12  +0.3 8 Final
2008-08-03 200 m F16 27.54  +1.3 4 Final » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
Längd F16 4.94  +1.8 3 Final
5.06  +2.7 3 Final
2008-08-08 200 m F16 27.43  0.0 5 4 » USM, Tibblevallen, Täby
Längd F16 5.08  +1.2 17
2008-08-17 4 x 100 m F17 50.05  1 2 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-08-21 100 m F16 13.35  +1.8 3 3 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F16 5.19  - 1 Final
2008-09-03 4 x 100 m F17 49.24  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
Stafett 1 000 m F17 diskad  Final
2008-09-10 200 m F16 27.95  0.0 3 1 » Spårvägens Säsongsavslutning, Sätra IP, Sätra
2008-09-12 Längd F16 4.98  +2.6 18 » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
4.97  +1.5 18
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sabir, Jasmin -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F17 10:15.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-18 800 m F16 2:32.94  SB 4 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 Stafett 1 000 m F17 2:18.13  1 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2:19.25  4 Final
2008-05-31 800 m F17 2:26.46  SB 1 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2008-06-06 400 m F16 60.24  PB 5 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) F16 47.54  PB 2 B-final
2008-06-13 400 m F16 59.95  PB 1 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F16 2:25.35  SB 2 Final
Tresteg F16 10.75  [1] +1.5 SB 1 Final
2008-06-27 200 m F16 27.34  +0.8 PB 6 1 [¤] » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
400 m F16 60.15  5 2
300 m häck (76,2 cm) F16 45.72  PB 1 4
Tresteg F16 11.31  +0.2 SB 5 Final [¤]
2008-07-22 300 m häck (76,2 cm) F16 45.36  PB 3 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F16 4.74  +1.5 SB 15
2008-08-03 300 m häck (76,2 cm) F16 46.32  1 Final » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
Tresteg F16 11.15  +1.3 2 Final
2008-08-08 300 m häck (76,2 cm) F16 45.54  1 1 » USM, Tibblevallen, Täby
45.44  3 Final
Tresteg F16 11.29  - 7 Final
2008-08-17 400 m F16 60.71  5 3 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg F16 10.16  +0.9 11
2008-08-21 100 m F16 13.27  +0.8 3 2 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
13.17  +1.6 SB 5 Final
300 m häck (76,2 cm) F16 46.37  2 Final
2008-09-03 Stafett 1 000 m F17 diskad  Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 800 m F17 7:26.31  1 Final
2008-09-10 100 m F16 13.46  +0.5 1 1 » Spårvägens Säsongsavslutning, Sätra IP, Sätra
200 m F16 27.48  0.0 1 1
2008-09-12 400 m F16 60.22  5 Final » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
61.48  5 2
Tresteg F16 10.32  +0.4 4 Final
Not
[1] - Ensam F17
[¤] - Efteranmäld
»  Wåhlin, Lova -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F17 10:54.00  9 1 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-18 800 m F16 2:25.66  SB 2 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 3 x 800 m F17 diskad  Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-06-06 400 m F16 61.75  PB 1 C-final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m F16 2:29.09  5 B-final
2008-06-13 400 m F16 61.71  PB 3 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F16 2:23.36  SB 1 Final
2008-06-27 400 m F16 62.19  3 6 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
800 m F16 2:22.32  SB 3 3
300 m häck (76,2 cm) F16 59.06  PB 6 5
2008-07-22 800 m F16 2:23.41  5 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1 500 m F16 5:17.82  PB 5 Final
2008-08-03 200 m F16 28.62  +1.3 PB 5 Final » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
800 m F16 2:28.20  2 Final
2008-08-08 800 m F16 2:24.71  5 2 » USM, Tibblevallen, Täby
2008-08-21 800 m F16 2:23.24  2 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-09-03 3 x 800 m F17 7:26.31  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Wåhlin, Sigrid -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 800 m F16 2:52.41  PB 5 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
 F15 - Flickor 15 år
   Ewertzh, Johanna -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-17 800 m F15 2:53.35  PB 5 1 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Kula (3,0 kg) F15 7.73  PB 11 Pool B
Spjut (400 gr) F15 19.36  PB 10 Pool B
Lag Kraftmätningen F15 10 114p  4
X15 27 187p  2
2008-05-24 Slägga (3,0 kg/110) F15 19.23  PB 4 Final » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
2008-06-13 Slägga (3,0 kg/110) F15 21.24  PB 3 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-07-11 Längd F15 4.21  +1.9 PB 24 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Kula (3,0 kg) F15 8.00  PB 27
Diskus (0,6 kg) F15 22.75  SB 17
2008-09-06 Längd F15 3.97  -0.3 9 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 7.80  5 Final
2008-09-20 Kula (3,0 kg) F15 8.21  PB 9 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Slägga (3,0 kg/110) F15 21.17  6 Final
   Forsbacka Karlsson, Tove -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F15 9:57.00  1 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-17 800 m F15 2:31.48  PB 2 2 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
80 m häck (76,2 cm) F15 13.89  -0.8 PB 3 1
Höjd F15 1.36  PB 25 Pool B
Längd F15 4.62  -1.8 PB 6 Pool B
Kula (3,0 kg) F15 8.09  PB 10 Pool B
Spjut (400 gr) F15 18.68  PB 11 Pool B
Lag Kraftmätningen F15 10 114p  4
X15 27 187p  2
2008-05-24 4 x 100 m F15 50.34  1 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
50.70  5 Final
3 x 800 m F15 7:22.01  2 Final
2008-06-01 6-kamp F15 3 571  -0.8 PB 9 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
80 m häck (76,2 cm) 13.46 [627] -1.2 PB 3 1
Höjd 1.42 [707] PB 13 1
Kula (3,0 kg) 7.91 [524] 15
Längd 4.65 [698] -0.3 PB 6
Spjut (400 gr) 16.51 [270] 14
600 m 1:43.37 [745] SB 2 2
2008-07-11 300 m F15 44.96  SB 4 2 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
800 m F15 2:32.06  1 2
80 m häck (76,2 cm) F15 13.34  -0.8 PB 5 1
Spjut (400 gr) F15 16.73  20
2008-08-30 800 m F15 2:31.44  PB 1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
80 m häck (76,2 cm) F15 13.71  +0.7 1
Kula (3,0 kg) F15 7.73  1
Lag Kraftmätningen F15 103.45p  17
X15 29 258p  8
2008-09-03 3 x 800 m F15 7:52.68  2 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-20 300 m häck (76,2 cm) F15 49.65  PB 2 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Stav F15 2.45  PB 1 Final
»  Grönros, Lovisa -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F15 9:57.00  1 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-04-20 4 000 m terräng F15 ej start  1 [¤] » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-17 800 m F15 2:27.66  SB 1 2 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Lag Kraftmätningen F15 10 114p  4
X15 27 187p  2
2008-05-18 1 500 m F15 5:14.0m SB 5 1 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
2008-05-24 3 x 800 m F15 7:22.01  2 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-06-06 800 m F15 2:27.15  SB 6 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) F15 50.51  PB 1 B-final
2008-06-13 300 m F15 43.82  PB 5 3 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F15 2:31.71  9 2
1 500 m h (76,2 cm) F15 5:43.14  [2] PB 1 Final [¤]
2008-07-11 300 m F15 44.44  6 1 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
800 m F15 2:30.73  4 1
2008-09-03 3 x 800 m F15 7:52.68  2 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-27 Terränglopp F15 12.58  23 1 » Lindingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Ensam F15
»  Karlsson, Julia -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F15 9:57.00  1 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-24 4 x 100 m F15 50.34  1 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
50.70  5 Final
2008-06-06 100 m F15 13.29  0.0 PB 3 2 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-13 100 m F15 13.15  +2.0 PB 2 2 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.35  +1.1 6 Final
300 m F15 42.61  PB 1 2
2008-07-11 100 m F15 13.31  0.0 5 Final » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
13.31  0.0 1 1
300 m F15 43.62  4 1
Längd F15 4.63  +2.0 PB 15 [¤]
2008-07-22 100 m F15 13.45  -0.6 4 1 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
300 m F15 42.52  PB 5 Final
2008-08-08 300 m F15 43.13  5 Semi-2 » USM, Tibblevallen, Täby
43.55  3 2
2008-09-03 4 x 100 m F15 52.33  4 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
52.34  5 Final
2008-09-12 100 m F15 13.44  -1.2 5 4 » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
13.82  -1.2 8 Semi-2
Not
[¤] - Efteranmäld
   Kårling Kahn, Anna -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-06-06 100 m F15 13.81  -0.3 PB 4 1 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-07-22 Längd F15 4.11  +0.8 SB 31 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-09-03 4 x 100 m F15 52.33  4 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
52.34  5 Final
2008-09-12 Längd F15 3.28  -1.0 33 » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
   Lindberg Oyarzo, Isabel -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-17 Kula (3,0 kg) F15 8.68  PB 7 Pool B » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Spjut (400 gr) F15 19.57  SB 9 Pool B
Lag Kraftmätningen F15 10 114p  4
X15 27 187p  2
2008-05-18 Spjut (400 gr) F15 21.64  SB 1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 100 m F15 14.96  +2.2 6 Final » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
Kula (3,0 kg) F15 9.73  PB 2 Final
2008-06-06 100 m F15 15.16  +0.9 PB 7 3 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (3,0 kg) F15 8.20  9
Spjut (400 gr) F15 21.01  9
2008-06-13 Kula (3,0 kg) F15 8.30  8 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) F15 19.92  PB 6 Final
Spjut (400 gr) F15 23.04  PB 10
2008-07-11 100 m F15 15.06  0.0 PB 8 1 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Kula (3,0 kg) F15 8.49  24
Spjut (400 gr) F15 23.51  PB 17
2008-07-22 Kula (3,0 kg) F15 8.24  6 Final [¤] » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Spjut (400 gr) F15 22.60  13
2008-08-21 100 m F15 15.51  +0.4 7 2 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-30 800 m F15 3:04.57  PB 1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
Kula (3,0 kg) F15 7.84  1
Spjut (400 gr) F15 21.11  1
Lag Kraftmätningen F15 103.45p  17
X15 29 258p  8
Not
[¤] - Efteranmäld
   Linnhag, Nelly -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F15 10:53.00  9 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-04-20 4 000 m terräng F15 18.45  6 1 » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-10 800 m F15 2:40.81  PB 8 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-18 800 m F15 2:41.81  5 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-06-27 100 m F15 15.19  +1.0 PB 8 5 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
800 m F15 2:44.55  6 4
2008-07-11 300 m F15 48.94  PB 8 2 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
800 m F15 2:40.72  PB 6 2
2008-09-03 3 x 800 m F15 8:22.75  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-06 800 m F15 2:41.16  8 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2008-09-27 Terränglopp F15 13.49  31 1 » Lindingöloppet, Lidingö
   Paulsson, Frida -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F15 10:53.00  9 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-04-20 4 000 m terräng F15 21.21  11 1 » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-17 800 m F15 3:01.15  PB 6 1 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Kula (3,0 kg) F15 5.04  PB 14 Pool B
Lag Kraftmätningen F15 10 114p  4
X15 27 187p  2
2008-05-31 300 m F15 47.41  PB 5 2 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2008-06-13 300 m F15 46.06  PB 4 2 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-08-21 100 m F15 14.12  +0.4 2 2 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
14.09  -0.3 PB 6 Final
   Reidefors, Cecilia -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-06-06 Längd F15 3.84  -0.8 PB 28 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-24 Längd F15 3.80  +4.7 3 Final » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
3.75  +1.4 3 Final
»  Österberg, Sara -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-17 80 m häck (76,2 cm) F15 13.62  -0.8 PB 2 1 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Höjd F15 1.28  PB 25 Pool B
Längd F15 4.85  -1.8 PB 2 Pool B
Lag Kraftmätningen F15 10 114p  4
X15 27 187p  2
2008-05-24 4 x 100 m F15 50.34  1 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
50.70  5 Final
2008-06-06 Längd F15 5.17  -1.4 PB 5 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-13 100 m F15 12.49  +1.4 1 1 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
100 m F15 12.31  +1.1 PB 1 Final
300 m F15 41.90  PB 2 3
Längd F15 5.07  +1.8 2 Final
5.33  +2.3 2 Final
2008-07-11 100 m F15 12.65  0.0 1 Final » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
12.88  -1.2 1 3
300 m F15 42.48  2 1
Längd F15 5.37  +4.9 2 Final
2008-07-22 100 m F15 12.77  -0.6 1 1 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
12.68  +0.2 5 Final
Längd F15 5.22  +0.3 PB 6 Final
2008-08-30 Längd F15 5.29  +3.1 1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
4.89  +1.4 1
Lag Kraftmätningen F15 103.45p  17
X15 29 258p  8
2008-09-20 100 m F15 12.75  +1.9 2 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd F15 5.18  +2.1 2 Final
5.06  +0.8 2 Final
 F14 - Flickor 14 år
   Ericsson, Sara -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-06-13 Höjd F14 1.36  SB 5 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F14 7.59  PB 7 Final [¤]
2008-07-11 300 m F14 48.22  PB 7 2 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Höjd F14 1.41  PB 17
Längd F14 4.12  +0.2 PB 34
Kula (3,0 kg) F14 7.54  10
2008-08-23 Höjd F14 1.39  4 Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Längd F14 3.99  -0.8 10
Kula (3,0 kg) F14 7.82  PB 6 Final
Spjut (400 gr) F14 18.40  PB 8 Final
2008-08-30 800 m F14 3:02.84  PB 1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
Höjd F14 1.33  1
Längd F14 3.94  0.0 1
Kula (3,0 kg) F14 7.48  1
Spjut (400 gr) F14 20.65  PB 1
Lag Kraftmätningen F15 103.45p  17
X15 29 258p  8
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Forss, Emma -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F15 10:53.00  9 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-04-20 4 000 m terräng F14 17.52  6 1 » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-18 800 m F14 2:48.51  SB 6 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-31 300 m F14 48.47  PB 4 1 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2008-06-06 800 m F14 2:39.96  SB 8 B-final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) F14 53.78  PB 5 B-final
2008-06-13 800 m F14 2:32.29  PB 2 1 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
200 m häck (76,2 cm/10) F14 36.30  +2.1 6 Final
2008-06-27 100 m F14 14.70  +2.1 6 10 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
800 m F14 2:36.45  10 2
2008-07-11 300 m F14 48.20  PB 6 2 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2008-08-21 300 m häck (76,2 cm) F14 54.43  6 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-23 800 m F14 brutit  Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
2008-09-03 3 x 800 m F15 8:22.75  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-20 800 m F14 2:47.43  11 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
   Gustafsson, Mikaela -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-17 Höjd F14 1.52  PB 4 Pool B » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Längd F14 4.79  -1.5 PB 4 Pool B
Lag Kraftmätningen F15 10 114p  4
X15 27 187p  2
2008-05-28 100 m F14 13.7m - 10 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
800 m F14 2:49.8m PB 22 1
Höjd F14 1.54  PB 5 1
Längd F14 5.10  - 3 1
Kula (3,0 kg) F14 5.92  PB 38 1
2008-06-01 6-kamp F15 brutit  » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
80 m häck (76,2 cm) 19.96 [0] -1.5 PB 5 3
Höjd 1.48 [781] 5
Kula (3,0 kg) 6.34 [348] PB 19
Längd ej start 1
600 m ej start 1
2008-07-11 Höjd F14 1.52  6 Final » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2008-08-09 Höjd F14 1.53  3 Final » Nynässpelen, Nynäshamn
Längd F14 4.91  - 1 Pool B
2008-08-30 80 m häck (76,2 cm) F14 14.65  +0.7 PB 1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
Höjd F14 1.53  1
Längd F14 4.99  +1.6 PB 1
5.06  - 1
Kula (3,0 kg) F14 8.99  PB 1
Spjut (400 gr) F14 16.80  PB 1
Lag Kraftmätningen F15 103.45p  17
X15 29 258p  8
2008-09-13 Höjd F14 1.46  9 » Regionsmästerskap, Karlskoga
Längd F14 4.97  0.0 7 Final
Tresteg F14 10.47  0.0 PB 3 Final
2008-09-20 Längd F14 5.29  +1.2 PB 1 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Kula (3,0 kg) F14 8.38  6 Final
   Holgersson, Hedvig -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-20 4 000 m terräng F14 ej start  1 [¤] » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-06-13 800 m F14 2:46.71  PB 5 2 [¤] » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-03 3 x 800 m F15 8:22.75  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-27 Terränglopp F14 14.14  48 1 » Lindingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Knutas, Julia -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F15 10:53.00  9 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-04-20 4 000 m terräng F14 ej start  1 [¤] » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-18 800 m F14 2:55.24  PB 7 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Linjo, Sofia -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F15 10:53.00  9 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-04-20 4 000 m terräng F14 18.40  8 1 » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-10 800 m F14 2:39.91  PB 7 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-18 800 m F14 2:34.40  PB 4 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-31 800 m F14 2:33.66  PB 4 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2008-06-13 800 m F14 2:31.94  PB 1 1 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-07-11 300 m F14 48.03  PB 6 1 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
800 m F14 2:34.39  8 1
2008-08-12 800 m F14 2:34.32  3 Final » Fredrikshofspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-21 800 m F14 2:34.41  4 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-23 800 m F14 2:36.37  3 Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
2008-09-03 3 x 800 m F15 7:52.68  2 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-13 800 m F14 2:35.84  5 2 » Regionsmästerskap, Karlskoga
2008-09-20 800 m F14 2:33.92  8 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2008-09-27 Terränglopp F14 12.40  24 1 » Lindingöloppet, Lidingö
»  Möller, Amelie -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-24 100 m F14 13.94  +3.1 5 Final » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
13.96  +0.3 PB 3 1
Längd F14 3.96  +0.3 PB 2 Final
2008-06-06 100 m F14 14.02  +0.9 5 3 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 3.93  -2.2 27
2008-07-11 100 m F14 14.48  -3.8 6 3 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
300 m F14 47.38  PB 2 3
Längd F14 4.01  0.0 PB 36
2008-07-22 100 m F14 14.09  +1.2 5 2 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
300 m F14 46.66  PB 6 C-final
Längd F14 3.88  +1.4 30
2008-08-21 100 m F14 14.40  +0.4 5 2 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-23 100 m F14 13.97  +0.5 7 Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
14.11  -0.2 4 2
Längd F14 4.06  -1.5 PB 9
Tresteg F14 8.83  +1.4 PB 6 Final
2008-09-14 100 m F14 14.03  -0.7 1 Final [¤] » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Längd F14 3.58  +1.6 2 Final [¤]
2008-09-27 Terränglopp F14 15.30  63 1 » Lindingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Regnér, Anna -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-28 100 m F14 14.8m - 28 1 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
800 m F14 2:49.9m PB 23 1
Höjd F14 1.25  PB 34 1
Längd F14 4.29  - 32 1
Kula (3,0 kg) F14 7.05  PB 1
2008-07-11 100 m F14 15.29  -2.0 PB 8 5 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
300 m F14 50.32  PB 6 4
Höjd F14 1.31  PB 20
Kula (3,0 kg) F14 7.48  PB 11
»  Sandelius, Josefine -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-06-06 300 m F14 45.62  PB 3 B-final [¤] » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 4.45  -0.8 PB 13 [¤]
2008-06-13 100 m F14 13.61  +1.1 PB 6 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.58  +2.9 3 3
800 m F14 2:45.89  PB 6 1
Längd F14 4.55  -1.1 PB 4 Final [¤]
2008-08-23 100 m F14 13.96  +0.5 6 Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
13.93  +0.3 4 1
300 m F14 46.86  2 1
Höjd F14 1.29  PB 8 Final
Längd F14 4.31  +0.6 7 Final
Tresteg F14 8.91  +1.4 PB 5 Final
Spjut (400 gr) F14 18.90  PB 7 Final
2008-08-30 800 m F14 2:50.61  1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
80 m häck (76,2 cm) F14 13.70  +0.7 PB 1
Höjd F14 1.33  PB 1
Längd F14 4.37  +0.9 1
4.42  +3.0 1
Kula (3,0 kg) F14 7.22  PB 1
Spjut (400 gr) F14 14.27  1
Lag Kraftmätningen F15 103.45p  17
X15 29 258p  8
2008-09-03 4 x 100 m F15 52.33  4 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
52.34  5 Final
2008-09-20 300 m häck (76,2 cm) F14 50.49  PB 2 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Schelander, Rebecka -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F17 10:54.00  9 1 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
F15 9:57.00  1 1
2008-05-17 80 m häck (76,2 cm) F14 14.80  +0.5 PB 5 2 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Höjd F14 1.36  PB 23 Pool B
Längd F14 4.81  -1.7 PB 3 Pool B
Kula (3,0 kg) F14 7.62  PB 12 Pool B
Spjut (400 gr) F14 15.79  PB 13 Pool B
Lag Kraftmätningen F15 10 114p  4
X15 27 187p  2
2008-05-24 4 x 100 m F15 50.34  1 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
50.70  5 Final
2008-06-13 100 m F14 13.11  +0.8 PB 1 1 [¤] » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.16  +1.1 3 Final
Längd F14 4.89  -1.0 PB 1 Final [¤]
2008-07-11 100 m F14 13.38  0.0 2 Final » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
13.91  +2.0 2 1
300 m F14 45.25  PB 2 4
Längd F14 5.07  +0.3 PB 5 Final
2008-07-22 100 m F14 13.33  +1.5 3 1 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F14 5.14  +1.5 PB 7 Final
2008-08-23 100 m F14 13.57  +0.3 1 1 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
13.47  +0.5 4 Final
Längd F14 4.88  -0.5 2 Final
2008-08-30 800 m F14 2:48.46  PB 1 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
80 m häck (76,2 cm) F14 13.71  +0.7 PB 1
Höjd F14 1.37  PB 1
Längd F14 4.85  +2.5 1
4.82  +0.8 1
Kula (3,0 kg) F14 7.54  1
Spjut (400 gr) F14 18.07  PB 1
Lag Kraftmätningen F15 103.45p  17
X15 29 258p  8
2008-09-03 4 x 100 m F15 52.33  4 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
52.34  5 Final
2008-09-13 100 m F14 13.50  -1.1 2 1 » Regionsmästerskap, Karlskoga
13.49  0.0 5 Semi-2
Längd F14 4.90  +0.1 8 Final
2008-09-20 100 m F14 13.31  +1.5 2 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Åberg, Stina -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F15 9:57.00  1 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-04-20 4 000 m terräng F14 ej start  1 [¤] » Terräng DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2008-05-10 800 m F14 2:31.88  PB 5 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-18 800 m F14 2:31.57  PB 3 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-24 3 x 800 m F15 7:22.01  2 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2008-05-31 300 m F14 46.53  PB 4 2 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2008-06-27 800 m F14 2:29.74  PB 7 2 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
Not
[¤] - Efteranmäld
 F13 - Flickor 13 år
   Alin, Maria -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 80 m F13 11.69  +2.1 5 5 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.11  - 8 Final
Längd (zon) F13 3.81  - 20
2008-05-24 80 m F13 11.84  +0.5 PB 4 1 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 4.16  +1.6 PB 8 Final
   Avebäck, Freja -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F13 11:10.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-04 Kula (2,0 kg) F13 ej start  1 [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) F13 ej start  1 [¤]
2008-05-21 Kula (2,0 kg) F13 9.77  PB 2 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-06-06 80 m F13 11.46  +1.5 PB 4 4 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 4.07  -1.4 PB 12
Kula (2,0 kg) F13 9.82  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F13 15.87  SB 11
2008-07-22 80 m F13 11.66  -0.7 5 5 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F13 4.32  +0.4 PB 24 [¤]
Kula (2,0 kg) F13 9.94  PB 11
2008-08-21 80 m F13 11.65  +1.4 5 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
11.49  +1.9 2 3
Längd (zon) F13 4.37  - 5 Final
2008-08-23 Tresteg (zon) F13 9.01  -0.9 PB 11 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Spjut (400 gr) F13 19.59  PB 9
2008-08-31 80 m F13 11.57  +0.9 2 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Spjut (400 gr) F13 20.90  PB 2 Final
2008-09-03 4 x 80 m F13 42.35  1 2 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
42.54  1 Final
2008-09-06 80 m F13 11.55  +0.9 1 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.11  -0.8 10
Kula (2,0 kg) F13 9.86  6 Final
4 x 80 m F13 43.04  1 Final
2008-09-13 80 m F13 11.39  +1.5 PB 4 5 » Regionsmästerskap, Karlskoga
2008-09-20 Kula (2,0 kg) F13 10.83  PB 4 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Bill, Ellinor -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F13 11:10.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-10 5-kamp F13 4 033  -1.1 PB 4 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) 10.26 [1 044] -1.5 PB 3 3
Längd (zon) 4.60 [843] -0.7 SB 3 1
Boll (300 gr) 26.66 [602] PB 7 1
Höjd 1.37 [837] PB 5 1
600 m 2:02.41 [707] PB 7 2
2008-05-21 Kula (2,0 kg) F13 7.92  PB 6 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-05-28 100 m F13 14.4m - 25 1 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
800 m F13 2:49.2m PB 21 1
Höjd F13 1.39  PB 18 1
Längd F14 4.82  - 11 1
Kula (3,0 kg) F13 6.51  PB 31 1
2008-06-06 80 m F13 11.77  -0.2 SB 6 3 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F13 1.39  7 Final
2008-07-22 80 m F13 11.81  +0.9 4 1 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F13 10.35  +1.1 2 3
Höjd F13 1.39  15
Längd (zon) F13 4.69  +0.4 PB 12
2008-08-23 80 m F13 11.75  -0.1 SB 3 3 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Höjd F13 1.37  6 Final
Längd (zon) F13 4.86  0.0 PB 1 Final
Tresteg (zon) F13 10.26  -1.4 PB 1 Final
2008-09-03 4 x 80 m F13 43.45  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
43.56  1 1
2008-09-06 80 m F13 11.62  +1.1 SB 5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.63  +1.1 2 2
Höjd F13 1.42  PB 4 Final
Längd (zon) F13 4.43  -0.4 6 Final
2008-09-13 Längd (zon) F13 4.78  0.0 12 » Regionsmästerskap, Karlskoga
Tresteg (zon) F13 9.91  0.0 9
2008-09-20 Höjd F13 1.34  11 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 4.58  -0.2 3 Final
»  Breig Lindell, Elin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F13 11:10.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-10 5-kamp F13 4 061  -0.5 PB 3 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) 10.23 [1 051] -1.5 PB 2 3
Längd (zon) 4.38 [762] +0.5 SB 4 1
Boll (300 gr) 27.02 [613] PB 6 1
Höjd 1.37 [837] PB 4 1
600 m 1:57.45 [798] PB 5 2
2008-05-18 80 m F13 11.01  - 1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
10.96  +2.1 1 5
Höjd F13 1.28  11
Spjut (400 gr) F13 21.51  PB 5 Final
2008-05-21 Kula (2,0 kg) F13 8.56  PB 4 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-05-28 100 m F13 13.2m - 3 1 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
800 m F13 2:38.8m PB 10 1
Höjd F13 1.39  PB 17 1
Längd [2] F14 4.95  [1] - 5 1
Kula (3,0 kg) F13 7.15  PB 19 1
2008-05-31 80 m F13 11.08  +0.9 PB 1 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2008-06-06 80 m F13 10.95  -1.9 PB 1 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
11.01  -0.3 1 6
200 m F13 27.86  +0.8 1 5
27.48  +0.2 PB 1 Final
Höjd F13 1.39  9
Längd (zon) F13 4.30  -0.7 7 Final
2008-07-18 80 m F13 11.04  -0.8 1 1 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
10.84  +2.1 2 Final
Höjd F13 1.35  8 Final
2008-07-22 80 m F13 11.03  +1.7 8 Final » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
10.96  +0.9 2 1
60 m häck (76,2 cm) F13 10.01  +0.8 5 Final
9.99  -0.2 PB 2 1
Höjd F13 1.45  PB 9
Längd (zon) F13 4.55  +0.7 PB 18
2008-08-12 80 m F13 11.15  -1.0 1 Final » Fredrikshofspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m F13 27.64  +2.5 1 Final
Höjd F13 1.37  4 Final
2008-08-21 80 m F13 11.04  +1.4 1 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
10.96  +0.8 1 2
Längd (zon) F13 4.53  - 2 Final
2008-08-23 80 m F13 11.16  -0.3 2 2 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
10.95  -0.1 2 Final
200 m F13 27.65  -1.2 1 2
60 m häck (76,2 cm) F13 10.10  0.0 2 Final
10.17  +1.4 1 1
Höjd F13 1.34  7 Final
2008-09-03 4 x 80 m F13 42.35  1 2 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
42.54  1 Final
2008-09-06 800 m F13 2:49.43  4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4 x 80 m F13 43.04  1 Final
2008-09-13 80 m F13 10.79  -0.2 1 2 » Regionsmästerskap, Karlskoga
10.74  0.0 PB 2 Semi-1
10.82  0.0 4 Final
200 m F13 28.10  0.0 2 2
60 m häck (76,2 cm) F13 10.17  0.0 4 1
10.15  0.0 5 Final
2008-09-20 80 m F13 10.71  +1.7 PB 1 3 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
60 m häck (76,2 cm) F13 10.08  +0.4 1 2
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F13
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F13. Ingick i grenprogrammet: -1977
   Ekholm, Ellinor -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-09-03 4 x 80 m F13 43.45  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
43.56  1 1
   Ferneman, Lisa -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F13 11:10.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-04 Kula (2,0 kg) F13 10.88  PB 2 1 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) F13 21.37  PB 2 1
2008-05-10 5-kamp F13 brutit  [¤] » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) 10.02 [1 095] 0.0 PB 1 2
Längd (zon) 3.77 [540] +1.5 SB 17 1
Boll (300 gr) 26.21 [588] SB 8 1
Höjd 1.40 [872] PB 3 1
600 m ej start 1
2008-05-21 Kula (2,0 kg) F13 11.06  PB 1 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-05-24 80 m F13 11.34  -1.7 1 2 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
11.11  +1.4 PB 2 1
Längd (zon) F13 4.69  -0.4 SB 3 Final
2008-06-06 80 m F13 10.95  -1.9 PB 2 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
11.01  +1.9 1 2
200 m F13 28.50  +0.2 PB 5 Final
28.09  +2.2 2 2
60 m häck (76,2 cm) F13 9.85  +2.6 1 3
60 m häck (76,2 cm) F13 9.69  -0.7 PB 1 Final
Längd (zon) F13 4.73  +0.6 SB 2 Final
2008-06-13 60 m häck (76,2 cm) F13 10.28  -0.8 2 2 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-07-22 80 m F13 11.05  -0.3 3 2 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F13 10.08  +1.1 2 2
9.91  +0.8 3 Final
Längd (zon) F13 4.44  -0.5 20
2008-08-21 80 m F13 11.24  +0.8 2 2 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-23 80 m F13 10.95  -0.1 1 Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
11.05  -0.3 1 2
200 m F13 28.24  -1.2 PB 2 2
60 m häck (76,2 cm) F13 10.02  0.0 1 Final
10.25  +1.5 1 2
2008-09-03 4 x 80 m F13 42.35  1 2 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
42.54  1 Final
2008-09-06 80 m F13 11.08  +1.1 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.08  +1.1 1 2
4 x 80 m F13 43.04  1 Final
2008-09-20 80 m F13 11.07  -0.1 1 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
60 m häck (76,2 cm) F13 10.12  -0.8 1 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Huldin, Louise -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-10 Höjd F13 1.37  PB 1 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-18 Höjd F13 1.40  PB 1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2008-05-21 Kula (2,0 kg) F13 6.83  PB 8 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-05-24 Höjd F13 1.43  PB 2 Final » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
2008-06-01 Höjd F13 1.38  1 1 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2008-06-06 Höjd F13 1.39  5 Final » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-07-22 Höjd F13 1.42  11 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-12 Höjd F13 1.31  5 Final » Fredrikshofspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2008-08-23 Höjd F13 1.37  3 Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Tresteg (zon) F13 9.07  -1.7 PB 10
2008-08-31 Höjd F13 1.38  2 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2008-09-06 Höjd F13 1.34  7 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2008-09-10 Höjd F13 1.35  5 Final » Spårvägens Säsongsavslutning, Sätra IP, Sätra
2008-09-13 Höjd F13 1.41  9 » Regionsmästerskap, Karlskoga
2008-09-20 Höjd F13 1.47  PB 3 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
»  Lidbeck, Linnéa -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F13 11:35.00  8 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-21 Kula (2,0 kg) F13 6.97  PB 7 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-09-03 4 x 80 m F13 45.48  5 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
45.63  2 2
   Olsson, Alicia -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F13 11:35.00  8 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-10 80 m F13 11.18  +2.0 PB 1 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.35  -1.1 1 3
Längd (zon) F13 4.18  - 3 Final
2008-05-18 80 m F13 11.54  - 4 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.45  +1.5 1 4
Längd (zon) F13 3.93  - 15
2008-06-06 80 m F13 11.17  +2.0 PB 1 5 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
11.44  -1.9 8 Final
200 m F13 28.04  +2.4 2 4
28.22  +0.2 PB 2 Final
2008-08-21 80 m F13 11.46  +1.9 1 3 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
11.42  +1.4 2 Final
2008-08-23 80 m F13 11.41  +1.4 3 1 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
11.43  -0.1 6 Final
200 m F13 29.04  -1.2 4 2
2008-09-03 4 x 80 m F13 42.35  1 2 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
42.54  1 Final
2008-09-06 80 m F13 11.32  +1.1 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.36  +0.5 2 3
4 x 80 m F13 43.04  1 Final
2008-09-13 80 m F13 11.33  -0.2 4 2 » Regionsmästerskap, Karlskoga
2008-09-20 80 m F13 11.11  +0.8 PB 1 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
   Qvarfordt, Sara -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-10 80 m F13 12.25  -0.2 PB 3 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.11  - 4 Final
2008-05-18 80 m F13 12.32  +1.0 3 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.01  - 14
2008-05-24 80 m F13 12.46  -1.7 5 2 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 4.12  +2.2 9
4.08  -0.7 PB 9
2008-06-06 80 m F13 12.26  +0.5 4 1 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
60 m häck (76,2 cm) F13 12.45  +0.9 PB 6 1
Längd (zon) F13 3.88  -2.1 14
2008-06-13 80 m F13 12.17  +2.1 1 4 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F13 4.01  0.0 12
Tresteg (zon) F13 8.72  +1.0 PB 11
2008-07-22 80 m F13 12.24  +1.0 PB 6 6 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F13 4.16  +1.2 PB 31
2008-08-09 80 m F13 12.21  +0.8 PB 4 3 » Nynässpelen, Nynäshamn
600 m F13 2:10.41  PB 4 Final
Längd (zon) F13 3.87  - 13 Pool A
2008-08-23 80 m F13 12.22  +1.4 7 1 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F13 4.11  +0.7 12
Tresteg (zon) F13 9.17  -0.8 PB 8 Final
Spjut (400 gr) F13 16.15  PB 10
2008-09-03 4 x 80 m F13 45.48  5 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
45.63  2 2
2008-09-06 80 m F13 12.32  +0.9 7 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 3.82  -0.5 16
2008-09-20 600 m F13 2:08.13  PB 5 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 3.94  +0.3 18
»  Romàn, Linnéa -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 80 m F13 12.39  +1.5 PB 6 4 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.03  - 12
2008-05-21 Kula (2,0 kg) F13 5.87  PB 9 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-06-06 80 m F13 12.34  +0.5 PB 5 1 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m F13 31.29  +1.9 PB 6 3
Längd (zon) F13 3.98  -1.5 PB 13
2008-06-13 80 m F13 12.24  +2.1 2 4 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F13 4.08  +1.2 PB 11
Tresteg (zon) F13 8.72  0.0 PB 10
2008-08-09 80 m F13 12.23  0.0 PB 3 4 » Nynässpelen, Nynäshamn
Längd (zon) F13 4.01  - 10 Pool A
2008-08-23 80 m F13 12.16  +1.4 PB 6 1 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F13 4.26  -0.1 PB 8 Final
Tresteg (zon) F13 9.18  -0.6 PB 7 Final
2008-09-03 4 x 80 m F13 45.48  5 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
45.63  2 2
2008-09-14 80 m F13 12.40  +0.1 2 Final » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Längd (zon) F13 3.98  -0.3 1 Final
2008-09-20 Längd (zon) F13 4.27  -0.2 PB 10 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
   Sene, Maie -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-10 80 m F13 11.51  +2.0 PB 3 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.53  -1.4 2 2
Längd (zon) F13 4.26  - 1 Final
2008-05-18 80 m F13 11.55  +1.3 1 1 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.72  - 5 Final
Längd (zon) F13 4.23  - 8 Final
2008-05-24 80 m F13 11.62  +1.4 6 Final » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
11.68  -1.4 1 3 [¤]
Längd (zon) F13 4.41  +0.6 PB 5 Final [¤]
2008-06-06 200 m F13 30.08  +1.6 PB 3 1 [¤] » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
60 m häck (76,2 cm) F13 10.98  +2.8 5 2 [¤]
Längd (zon) F13 4.07  -0.5 11 [¤]
2008-09-03 4 x 80 m F13 43.45  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
43.56  1 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sjöberg, Olivia -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-10 5-kamp F13 3 247  -1.2 PB 11 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) 12.24 [672] -2.0 PB 2 1
Längd (zon) 3.74 [529] -0.5 PB 18 1
Boll (300 gr) 24.58 [538] PB 13 1
Höjd 1.37 [837] PB 6 1
600 m 2:04.44 [671] PB 2 1
2008-05-18 80 m F13 12.15  - 5 B-final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.83  +4.1 3 3
Höjd F13 1.31  8 Final
2008-05-21 Kula (2,0 kg) F13 8.21  PB 5 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-05-24 80 m F13 11.75  +0.5 PB 3 1 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
12.13  +1.4 8 Final
Höjd F13 1.34  4 Final
Längd (zon) F13 4.08  -0.9 PB 11
2008-06-06 80 m F13 11.76  +2.0 5 5 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m F13 29.16  +2.2 4 2
60 m häck (76,2 cm) F13 10.92  +2.8 4 2
Höjd F13 1.34  10
2008-06-24 100 m F13 14.47  +2.5 1 Final » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
200 m F13 30.85  +3.3 1 Final
2008-08-21 80 m F13 11.75  +0.8 3 2 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
11.90  +1.4 6 Final
2008-08-23 60 m häck (76,2 cm) F13 11.41  +1.4 PB 5 1 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Höjd F13 1.37  5 Final
Längd (zon) F13 4.10  -1.4 PB 13
2008-09-03 4 x 80 m F13 43.45  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
43.56  1 1
2008-09-06 80 m F13 11.88  +0.9 5 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F13 1.34  8 Final
2008-09-20 Höjd F13 1.40  PB 5 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Kula (2,0 kg) F13 9.07  PB 8 Final
   Tapper, Fanny -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F13 11:35.00  8 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-10 800 m F13 ej start  1 [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F13 3.75  - 11
Kula (2,0 kg) F13 9.05  PB 1 Final
2008-05-18 Längd (zon) F13 3.73  - 21 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 15.36  PB 12
2008-05-21 Kula (2,0 kg) F13 8.64  3 1 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
2008-05-24 Längd (zon) F13 3.70  -0.9 PB 13 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
Kula (2,0 kg) F13 8.85  2 Final
2008-08-23 Längd (zon) F13 3.86  -2.0 PB 19 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Kula (2,0 kg) F13 8.95  6 Final
Spjut (400 gr) F13 23.81  PB 5 Final
2008-09-20 Kula (2,0 kg) F13 8.75  11 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) F13 22.09  6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ödahl, Hedvig -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-09-03 4 x 80 m F13 45.48  5 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
45.63  2 2
 F12 - Flickor 12 år
   Altrov Berg, Vera -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F13 11:10.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-11 80 m F12 11.71  -1.6 1 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.57  -0.7 PB 3 Final
Längd (zon) F12 4.06  - 6 Final
2008-05-18 80 m F12 11.38  +2.1 3 5 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.35  - 2 Final
Längd (zon) F12 4.29  - 4 Final
Spjut (400 gr) F12 17.09  PB 10
4 x 80 m F13 47.86  4 Final
2008-05-24 600 m F12 1:50.76  PB 2 Final » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
Kula (2,0 kg) F12 7.76  PB 3 Final
2008-06-06 80 m F12 11.29  +1.9 PB 2 2 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2008-06-13 80 m F12 11.47  +0.4 3 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
11.33  +0.6 1 1
Längd (zon) F12 4.30  +0.5 PB 3 Final
2008-08-23 80 m F12 11.64  -1.1 1 1 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
2008-09-20 Spjut (400 gr) F12 23.68  PB 5 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
   Anderson, Isabella -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-11 80 m F12 13.59  -1.6 PB 6 1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2008-05-18 80 m F12 13.40  +4.1 5 3 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F12 10.05  PB 17
4 x 80 m F13 47.86  4 Final
2008-05-31 80 m F12 13.80  +0.9 6 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
60 m häck (76,2 cm) F12 13.41  -0.1 PB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Asplund, Felicia -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 Höjd F12 1.23  PB 13 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.46  - 29
Spjut (400 gr) F12 10.40  PB 16
2008-05-24 80 m F12 12.74  +2.8 7 Final » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
12.91  -0.7 PB 3 1
Längd (zon) F12 3.54  +0.6 PB 10
2008-05-31 80 m F12 13.07  +0.9 5 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
60 m häck (76,2 cm) F12 13.35  -0.1 PB 3 Final
Höjd F12 1.31  PB 3 Final
2008-08-23 200 m F12 35.03  -1.5 PB 5 2 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
60 m häck (76,2 cm) F12 13.54  -0.4 6 1
Längd (zon) F12 3.69  - 20
   Balck, Rebecka -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-09-03 4 x 80 m F13 diskad  2 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
»  Forsberg, Elin -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-11 80 m F12 12.35  -1.1 PB 3 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
60 m häck (76,2 cm) F12 11.61  +0.5 PB 2 Final
Längd (zon) F12 3.70  - 11
2008-05-18 80 m F12 12.31  +4.1 4 3 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd F12 1.31  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F12 17.85  PB 9
4 x 80 m F13 47.86  4 Final
2008-05-31 80 m F12 12.09  +0.9 PB 2 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
60 m häck (76,2 cm) F12 11.58  -0.1 PB 1 Final
Höjd F12 1.41  PB 2 Final
   Henry, Faye -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-11 80 m F12 12.47  -1.1 PB 4 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd (zon) F12 3.79  - 8 Final
2008-05-18 80 m F12 12.37  +1.5 PB 5 4 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd F12 1.13  PB 18
Spjut (400 gr) F12 14.70  PB 13
4 x 80 m F13 47.86  4 Final
2008-05-31 80 m F12 12.29  +0.9 PB 3 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
60 m häck (76,2 cm) F12 12.54  -0.1 PB 2 Final
Höjd F12 1.10  4 Final
2008-06-13 80 m F12 12.36  -0.4 4 3 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F12 1.14  PB 9
Längd (zon) F12 3.70  0.0 PB 11
2008-08-23 80 m F12 12.20  +1.5 PB 3 4 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
12.35  -1.5 7 Final
Höjd F12 1.14  10
Längd (zon) F12 3.70  - 18
2008-09-03 4 x 80 m F13 diskad  2 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-06 80 m F12 12.23  +0.7 6 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F12 1.20  PB 6 Final
Längd (zon) F12 3.59  - 11
   Huldin, Jessica -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-24 600 m F12 2:18.41  PB 10 Final » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
Höjd F12 1.10  PB 9 Final
2008-06-01 Höjd F12 1.07  4 1 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
   Johnsson, Sofia -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-18 Längd (zon) F12 3.88  - 18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F12 15.56  SB 11
2008-08-23 Boll (300 gr) F12 34.71  PB 2 Final » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
   Olausson, Hanna -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-06-13 200 m F12 33.21  +1.2 PB 4 3 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F12 1.10  PB 11
   Skymne, Linnéa -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-08-09 80 m F12 12.07  0.0 PB 2 4 » Nynässpelen, Nynäshamn
2008-08-23 80 m F12 12.37  +0.1 4 2 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
200 m F12 30.92  -1.2 PB 3 4
2008-09-03 4 x 80 m F13 diskad  2 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-09-06 80 m F12 11.91  0.0 8 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.85  +1.5 PB 4 2
   Svensson, Emma -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F13 11:35.00  8 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-11 60 m häck (76,2 cm) F12 brutit  Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2008-05-18 800 m F12 2:57.93  PB 3 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.64  - 26
2008-05-24 600 m F12 ej start  Final [¤] » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
2008-05-31 80 m F12 12.69  +0.9 PB 4 Final [¤] » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
800 m F12 2:59.58  2 Final
Kula (2,0 kg) F12 6.60  PB 4 Final
2008-06-13 Längd (zon) F12 3.65  +0.5 PB 12 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2008-08-23 200 m F12 32.23  -1.5 PB 4 1 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F12 3.70  - 19
2008-09-20 600 m F12 1:59.88  PB 7 3 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Not
[¤] - Efteranmäld
   Wahlström, Elin -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-05-11 80 m F12 12.97  -1.3 PB 4 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2008-05-18 80 m F12 12.80  +1.3 PB 5 1 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m F12 3:01.45  PB 5 Final
2008-05-24 80 m F12 13.35  -1.2 7 2 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F12 3.56  +1.1 PB 9
»  Westerberg, Paulina -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-04-19 Gatustafett F13 11:35.00  8 1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2008-05-24 600 m F12 1:59.02  PB 4 Final » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
Höjd F12 1.31  PB 3 Final
Längd (zon) F12 3.86  +0.2 PB 6 Final
2008-05-31 800 m F12 2:45.12  PB 1 Final » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Kula (2,0 kg) F12 7.19  PB 3 Final
2008-06-13 Höjd F12 1.28  6 Final » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F12 8.32  -0.5 PB 4 Final
8.59  +2.3 4 Final
Spjut (400 gr) F12 12.41  PB 12
2008-09-14 80 m F12 12.77  +1.6 1 2 » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.76  +0.4 PB 6 Final
Längd (zon) F12 3.86  -0.9 3 Final
Spjut (400 gr) F12 13.70  PB 5 Final
2008-09-20 600 m F12 2:00.79  7 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
   Westman Persson, Ellen -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2008-09-27 Terränglopp F12 15.39  87 1 » Lindingöloppet, Lidingö
 F11 - Flickor 11 år
»