HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2018-10-08
Ute för 2008 Resultatdatum: 2008-10-15
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.29  » Gustafsson, Linnéa -97 0.0 F11 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.65  Jahfel, Nadja -97 +1.4 F11 2008-09-14 » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
9.70    » Strömbeck, Hanna -97 -0.2 F11 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
9.91  » Kapell, Hanna -98 0.0 F10 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.53  » Hultström, Emma -98 -0.2 F10 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
10.61      Kapell, Maja -99 +0.7 F10 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.62  Setterberg, Alice -97 +1.1 F11 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
10.78  » Ahlberg, Grete -98 -1.1 F10 2008-09-14 » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.80      Styfberg, Matilda -97 +0.2 F11 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
10.82  » Berghäll, Emily -98 +0.4 F10 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
11.09  » Robertsson, Fanny -98 +1.3 F10 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
9.68  » Strömbeck, Hanna -97 +2.6 F11 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
10.61  » Berghäll, Emily -98 +2.2 F10 2008-07-16 » Kalmars sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
12.12  » Hultström, Vilma -00 +2.2 F10 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
11.02  » Kapell, Tilda -01 - F10 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.71  [1] » Breig Lindell, Elin -95 +1.7 F13 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
10.95  Ferneman, Lisa -95 -1.9 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
11.11      Olsson, Alicia -95 +0.8 F13 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
11.29  [2] Altrov Berg, Vera -96 +1.9 F12 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
11.39  Avebäck, Freja -95 +1.5 F13 2008-09-13 » Regionsmästerskap, Karlskoga
11.51      Sene, Maie -95 +2.0 F13 2008-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.62  » Bill, Ellinor -95 +1.1 F13 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.75  » Sjöberg, Olivia -95 +0.5 F13 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
11.84      Alin, Maria -95 +0.5 F13 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
11.85  Skymne, Linnéa -96 +1.5 F12 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.09  » Forsberg, Elin -96 +0.9 F12 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
12.16    » Romàn, Linnéa -95 +1.4 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
12.20  Henry, Faye -96 +1.5 F12 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
12.21  Qvarfordt, Sara -95 +0.8 F13 2008-08-09 » Nynässpelen, Nynäshamn
12.24  [3] » Gustafsson, Linnéa -97 +0.2 F11 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
12.69  Svensson, Emma -96 +0.9 F12 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
12.76  » Westerberg, Paulina -96 +0.4 F12 2008-09-14 » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.80      Wahlström, Elin -96 +1.3 F12 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.91  » Asplund, Felicia -96 -0.7 F12 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
13.59  Anderson, Isabella -96 -1.6 F12 2008-05-11 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Ej godkänd vind
11.69  Alin, Maria -95 +2.1 F13 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.17  Qvarfordt, Sara -95 +2.1 F13 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
12.22    » Gustafsson, Linnéa -97 +2.7 F11 2008-09-14 » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.74  » Asplund, Felicia -96 +2.8 F12 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
13.40  Anderson, Isabella -96 +4.1 F12 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.06  [1,2] » Hellberg Jonsén, Sofia -89 +1.5 F19 2008-08-08 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
12.31  [3] » Österberg, Sara -93 +1.1 F15 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
12.46  [4]   Tengvall, Tove -91 +1.6 F17 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
12.58  [5] » Dedrickson M, Fatima -89 +1.8 F19 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
12.91  Jakobsson, Ulrika -91 +1.9 F17 2008-08-03 » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
12.95  [6] » Alstermark, Linnéa -92 +1.6 F16 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
13.11  [7] » Schelander, Rebecka -94 +0.8 F14 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.11  » Retsloff, Frida -92 +0.1 F16 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
13.15    » Karlsson, Julia -93 +2.0 F15 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.17  » Sabir, Jasmin -92 +1.6 F16 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
13.21  Gren, Lilian -92 -0.5 F16 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
13.44      Forsell, Emilia -90 +2.0 F18 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.61  » Sandelius, Josefine -94 +1.1 F14 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.63  Bylund, Jenny -90 0.0 F18 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.81      Kårling Kahn, Anna -93 -0.3 F15 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
13.86  Hultgren, Maria -91 +0.8 F17 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
13.93  Gregersdotter, Elsa -92 +0.9 F16 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
13.96    » Möller, Amelie -94 +0.3 F14 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
14.09  Paulsson, Frida -93 -0.3 F15 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
15.06  Lindberg Oyarzo, Isabel -93 0.0 F15 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
15.19      Linnhag, Nelly -93 +1.0 F15 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
15.19  Niväng, Sofie -91 +0.8 F17 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
15.29  Regnér, Anna -94 -2.0 F14 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Ej godkänd vind
12.01  » Hellberg Jonsén, Sofia -89 +2.1 F19 2008-08-08 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
12.87  Jakobsson, Ulrika -91 +3.0 F17 2008-08-03 » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
12.90      Gren, Lilian -92 +2.6 F16 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
13.13  » Höckerstrand, Sandra -90 +3.0 F18 2008-08-03 » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
13.25  Forsell, Emilia -90 +2.9 F18 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.55      Bylund, Jenny -90 +4.3 F18 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
13.58  » Sandelius, Josefine -94 +2.9 F14 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
13.94  » Möller, Amelie -94 +3.1 F14 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
14.47    » Sjöberg, Olivia -95 +2.5 F13 2008-06-24 » Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
14.70  » Forss, Emma -94 +2.1 F14 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
14.96  Lindberg Oyarzo, Isabel -93 +2.2 F15 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
Vinduppgift saknas
13.06  » Retsloff, Frida -92 - F16 2008-06-06 » Ludvikaspelen, Ludvika IP, Ludvika
13.32  » Höckerstrand, Sandra -90 - F18 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
14.33  Hampton, Nikole -90 - F18 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Manuell tidtagning
13.2m » Breig Lindell, Elin -95 - F13 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
13.7m Gustafsson, Mikaela -94 - F14 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
14.4m   » Bill, Ellinor -95 - F13 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
14.8m Regnér, Anna -94 - F14 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.57  [1] » Hellberg Jonsén, Sofia -89 +2.0 F19 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
25.12  [2,3] » Tomb, Stine -86 +0.2 K22 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
25.90  [4]   Tengvall, Tove -91 +1.3 F17 2008-08-03 » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
26.13  [5] Gren, Lilian -92 -0.3 F16 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
26.68  » Retsloff, Frida -92 +0.2 F16 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
26.79      Tolvers, Nathalie -90 -0.6 F18 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
26.90  » Höckerstrand, Sandra -90 -0.4 F18 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
27.34  » Sabir, Jasmin -92 +0.8 F16 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
27.48  [6] » Breig Lindell, Elin -95 +0.2 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
28.07  Gregersdotter, Elsa -92 +0.1 F16 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
28.22  Olsson, Alicia -95 +0.2 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
28.24      Ferneman, Lisa -95 -1.2 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
28.62  » Wåhlin, Lova -92 +1.3 F16 2008-08-03 » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
30.08  Sene, Maie -95 +1.6 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
30.87      Gustafsson, Stephanie -92 +1.7 F16 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
30.92  Skymne, Linnéa -96 -1.2 F12 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
31.29  » Romàn, Linnéa -95 +1.9 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
32.23      Svensson, Emma -96 -1.5 F12 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
32.49  [7] » Gustafsson, Linnéa -97 -1.8 F11 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
33.21  Olausson, Hanna -96 +1.2 F12 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
35.03  » Asplund, Felicia -96 -1.5 F12 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
25.87  Gren, Lilian -92 +3.2 F16 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
26.49  » Retsloff, Frida -92 +3.2 F16 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
28.04      Olsson, Alicia -95 +2.4 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
28.09  Ferneman, Lisa -95 +2.2 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
29.16  » Sjöberg, Olivia -95 +2.2 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
41.90  [1] » Österberg, Sara -93 F15 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
42.52  [2] » Karlsson, Julia -93 F15 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
43.82    » Grönros, Lovisa -93   F15 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
44.96  Forsbacka Karlsson, Tove -93 F15 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
45.25  » Schelander, Rebecka -94 F14 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
45.62    » Sandelius, Josefine -94   F14 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
46.06  Paulsson, Frida -93 F15 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
46.53  » Åberg, Stina -94 F14 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
46.66    » Möller, Amelie -94   F14 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
48.03  Linjo, Sofia -94 F14 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
48.20  » Forss, Emma -94 F14 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
48.22      Ericsson, Sara -94   F14 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
48.94  Linnhag, Nelly -93 F15 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
50.32  Regnér, Anna -94 F14 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
56.19  » Hellberg Jonsén, Sofia -89 F19 2008-08-01 » SM, Arosvallen, Västerås
59.95  [1] » Sabir, Jasmin -92 F16 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
61.40  [2]   Gregersdotter, Elsa -92   F16 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
61.45  Tolvers, Nathalie -90 F18 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
61.71  [3] » Wåhlin, Lova -92 F16 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
61.78      Persson, Emelie -91   F17 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
67.27  Adrianzon, Hilde -92 F16 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
91.78  » Berghäll, Emily -98 F10 2008-06-06 » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:43.37  [1] Forsbacka Karlsson, Tove -93 F15 2008-06-01 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
1:50.76  [2] Altrov Berg, Vera -96 F12 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
1:57.45    » Breig Lindell, Elin -95   F13 2008-05-10 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1:59.02  » Westerberg, Paulina -96 F12 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
1:59.88  Svensson, Emma -96 F12 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2:02.41    » Bill, Ellinor -95   F13 2008-05-10 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
2:04.44  » Sjöberg, Olivia -95 F13 2008-05-10 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
2:05.81  » Kapell, Hanna -98 F10 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2:06.48      Twengström, Moira -97   F11 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2:06.64  Jahfel, Nadja -97 F11 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2:08.13  Qvarfordt, Sara -95 F13 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2:09.90      Setterberg, Alice -97   F11 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2:18.41  Huldin, Jessica -96 F12 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
2:35.96  [3] » Berghäll, Emily -98 F10 2008-07-16 » Kalmars sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:21.20  [1] Tolvers, Nathalie -90 F18 2008-09-12 » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2:22.32  [2] » Wåhlin, Lova -92 F16 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
2:25.06  [3]   Persson, Emelie -91   F17 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2:25.35  [4] » Sabir, Jasmin -92 F16 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2:27.15  » Grönros, Lovisa -93 F15 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2:28.12      Gregersdotter, Elsa -92   F16 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2:29.74  » Åberg, Stina -94 F14 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
2:29.93  [5] » Höckerstrand, Sandra -90 F18 2008-06-07 » Europacupen+ NM Mångkamp, Jyväskylä, FIN
2:31.14      Adrianzon, Hilde -92   F16 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
2:31.44  Forsbacka Karlsson, Tove -93 F15 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
2:31.94  Linjo, Sofia -94 F14 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2:32.29    » Forss, Emma -94   F14 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2:38.8m » Breig Lindell, Elin -95 F13 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
2:40.72  Linnhag, Nelly -93 F15 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2:45.12    » Westerberg, Paulina -96   F12 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2:45.89  » Sandelius, Josefine -94 F14 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2:46.71  Holgersson, Hedvig -94 F14 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
2:48.46    » Schelander, Rebecka -94   F14 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
2:49.2m » Bill, Ellinor -95 F13 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
2:49.79  » Larsson, Louise -90 F18 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2:49.8m     Gustafsson, Mikaela -94   F14 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
2:49.9m Regnér, Anna -94 F14 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
2:52.41  Wåhlin, Sigrid -92 F16 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2:53.35      Ewertzh, Johanna -93   F15 2008-05-17 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
2:55.24  Knutas, Julia -94 F14 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2:55.40  Gustafsson, Stephanie -92 F16 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2:57.93      Svensson, Emma -96   F12 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
3:01.15  Paulsson, Frida -93 F15 2008-05-17 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
3:01.45  Wahlström, Elin -96 F12 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
3:02.84      Ericsson, Sara -94   F14 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
3:04.57  Lindberg Oyarzo, Isabel -93 F15 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
3:13.64  Setterberg, Alice -97 F11 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3:21.45    » Robertsson, Fanny -98   F10 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3:23.58  Kapell, Maja -99 F10 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
4:39.14  [1,2] » Östlund, Emmi -88 K22 2008-07-08 » Folksam GP, Sollentunavallen, Sollentuna
5:14.0m [3] » Grönros, Lovisa -93 F15 2008-05-18 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
5:17.82  » Wåhlin, Lova -92 F16 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
6:44.67  » Östlund, Emmi -88 K22 2008-08-26 » Långlöparnas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
10:58.53  [1] » Östlund, Emmi -88 K22 2008-08-08 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
12:24.61  [2] Adrianzon, Hilde -92 F16 2008-08-17 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
18:25.48  [1,2] » Östlund, Emmi -88 K22 2008-08-08 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 1 500 m h (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
5:43.14  [1,2,3] » Grönros, Lovisa -93 F15 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
7:48.06  Hellberg, Ulrika -63 K45 2008-05-18 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - Ensam F15
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
7:11.53  » Östlund, Emmi -88 K22 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 2 000 m h (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
7:13.24  » Östlund, Emmi -88 K22 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
                 
 3 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
11:28.58  » Östlund, Emmi -88 K22 2008-09-07 » Nordic Baltic U23, Tampere, FIN
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.69  Ferneman, Lisa -95 -0.7 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
9.99  [1] » Breig Lindell, Elin -95 -0.2 F13 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
10.26  [2] » Bill, Ellinor -95 -1.5 F13 2008-05-10 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
11.41  » Sjöberg, Olivia -95 +1.4 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
11.58  » Forsberg, Elin -96 -0.1 F12 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
11.67  [3] » Gustafsson, Linnéa -97 -0.4 F11 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
12.45  Qvarfordt, Sara -95 +0.9 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
12.54  Henry, Faye -96 -0.1 F12 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
13.35    » Asplund, Felicia -96 -0.1 F12 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
13.41  Anderson, Isabella -96 -0.1 F12 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
10.92  » Sjöberg, Olivia -95 +2.8 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
10.98  Sene, Maie -95 +2.8 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
11.40  Jahfel, Nadja -97 +2.8 F11 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 80 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.34  Forsbacka Karlsson, Tove -93 -0.8 F15 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
13.62  » Österberg, Sara -93 -0.8 F15 2008-05-17 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
13.70    » Sandelius, Josefine -94 +0.7 F14 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
13.71  » Schelander, Rebecka -94 +0.7 F14 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
14.65  Gustafsson, Mikaela -94 +0.7 F14 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.61  » Dedrickson M, Fatima -89 -0.2 F19 2008-06-16 » Telenorgalen, Västra Mark, Karlskrona
15.82  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 -1.8 F18 2008-06-06 » Europacupen+ NM Mångkamp, Jyväskylä, FIN
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 100 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.75  [1] Jakobsson, Ulrika -91 +1.5 F17 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
                 
 200 m häck (76,2 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Ej godkänd vind
36.30  » Forss, Emma -94 +2.1 F14 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
45.36  » Sabir, Jasmin -92 F16 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
46.54  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 F18 2008-09-12 » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
47.21  [2]   Gren, Lilian -92   F16 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
48.53  Tolvers, Nathalie -90 F18 2008-09-12 » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
49.65  Forsbacka Karlsson, Tove -93 F15 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
50.49  [3] » Sandelius, Josefine -94   F14 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
50.51  » Grönros, Lovisa -93 F15 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
53.78  [4] » Forss, Emma -94 F14 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
59.06  » Wåhlin, Lova -92 F16 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
59.36  [1,2] » Tomb, Stine -86 K22 2008-06-21 » Europacupen, Tallin, EST
72.72  Thulin, Petra -79 KS 2008-05-18 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - Norge
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.59  [1,2] » Höckerstrand, Sandra -90 F18 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1.54  [3] Gustafsson, Mikaela -94 F14 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
1.47  [4]   Huldin, Louise -95   F13 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1.45  [5] » Breig Lindell, Elin -95 F13 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1.42  Forsbacka Karlsson, Tove -93 F15 2008-05-31 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
1.42  [6] » Bill, Ellinor -95   F13 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.41  [7] » Forsberg, Elin -96 F12 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
1.41  Ericsson, Sara -94 F14 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
1.41      Söderström, Anna -91   F17 2008-08-17 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
1.40  Ferneman, Lisa -95 F13 2008-05-10 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1.40  » Sjöberg, Olivia -95 F13 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1.37    » Schelander, Rebecka -94   F14 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
1.34  [8] » Gustafsson, Linnéa -97 F11 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
1.33  » Sandelius, Josefine -94 F14 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
1.33    » Hansson, Pernilla -98   F10 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1.31  » Westerberg, Paulina -96 F12 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
1.31  » Asplund, Felicia -96 F12 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
1.31      Regnér, Anna -94   F14 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
1.29  [9] » Åkeson, Magdalena -98 F10 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1.28  » Österberg, Sara -93 F15 2008-05-17 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
1.20      Henry, Faye -96   F12 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.10  Huldin, Jessica -96 F12 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
1.10  Jahfel, Nadja -97 F11 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
1.10  [10] » Hultström, Emma -98   F10 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
1.10  Olausson, Hanna -96 F12 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
1.00  » Strömbeck, Hanna -97 F11 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
1.00    » Berghäll, Emily -98   F10 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
1.00  » Ahlberg, Grete -98 F10 2008-08-09 » Nynässpelen, Nynäshamn
0.80  » Robertsson, Fanny -98 F10 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[7] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[8] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[9] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[10] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
2.45  [1,2] Forsbacka Karlsson, Tove -93 F15 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2.30  Hellstrand, Linn -79 KS 2008-05-18 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.34  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 +0.6 F18 2008-08-03 » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
5.29  Gustafsson, Mikaela -94 +1.2 F14 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
5.22  [2] » Österberg, Sara -93 +0.3 F15 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
5.17  [3] » Retsloff, Frida -92 +1.6 F16 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
5.14  [4] » Schelander, Rebecka -94 +1.5 F14 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
5.02      Hultgren, Maria -91 +0.1 F17 2008-09-12 » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
4.97  Jakobsson, Ulrika -91 +0.2 F17 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
4.97  Forsell, Emilia -90 -0.8 F18 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4.96      Gren, Lilian -92 +1.2 F16 2008-08-12 » Fredrikshofspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.74  » Sabir, Jasmin -92 +1.5 F16 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4.65  Forsbacka Karlsson, Tove -93 -0.3 F15 2008-06-01 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
4.63    » Karlsson, Julia -93 +2.0 F15 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
4.55  » Sandelius, Josefine -94 -1.1 F14 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
4.39  Adrianzon, Hilde -92 +1.3 F16 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
4.26    » Alstermark, Linnéa -92 0.0 F16 2008-08-31 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
4.21  Ewertzh, Johanna -93 +1.9 F15 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
4.12  Ericsson, Sara -94 +0.2 F14 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
4.11      Kårling Kahn, Anna -93 +0.8 F15 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4.06  » Möller, Amelie -94 -1.5 F14 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
3.84  Reidefors, Cecilia -93 -0.8 F15 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
5.44  » Höckerstrand, Sandra -90 +3.9 F18 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
5.37  » Österberg, Sara -93 +4.9 F15 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
5.23  Gren, Lilian -92 +2.8 F16 2008-08-03 » Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
5.31  » Retsloff, Frida -92 - F16 2008-06-06 » Ludvikaspelen, Ludvika IP, Ludvika
5.11  Jakobsson, Ulrika -91 - F17 2008-05-18 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
5.05      Gren, Lilian -92 - F16 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.95  » Breig Lindell, Elin -95 - F13 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
4.82  [5] » Bill, Ellinor -95 - F13 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
4.42      Hampton, Nikole -90 - F18 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.29  Regnér, Anna -94 - F14 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.86  [1] » Bill, Ellinor -95 0.0 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
4.73  Ferneman, Lisa -95 +0.6 F13 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
4.55    » Breig Lindell, Elin -95 +0.7 F13 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4.41  Sene, Maie -95 +0.6 F13 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
4.32  Avebäck, Freja -95 +0.4 F13 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4.30      Altrov Berg, Vera -96 +0.5 F12 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
4.27  » Romàn, Linnéa -95 -0.2 F13 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
4.16  Alin, Maria -95 +1.6 F13 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
4.16      Qvarfordt, Sara -95 +1.2 F13 2008-07-22 » DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4.10  » Sjöberg, Olivia -95 -1.4 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
4.09  [2] » Gustafsson, Linnéa -97 -1.4 F11 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
3.88      Jahfel, Nadja -97 -1.7 F11 2008-06-06 » Sayo, Sollentunavallen, Sollentuna
3.86  » Westerberg, Paulina -96 +0.2 F12 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
3.86  Tapper, Fanny -95 -2.0 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
3.70      Henry, Faye -96 0.0 F12 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
3.65  Svensson, Emma -96 +0.5 F12 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
3.59  Jansheden, Ida -97 +0.6 F11 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
3.56      Wahlström, Elin -96 +1.1 F12 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
3.54  » Asplund, Felicia -96 +0.6 F12 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
3.27  Nadam, Nora -98 -0.8 F10 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
3.26    » Strömbeck, Hanna -97 -0.7 F11 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
3.16  » Hultström, Emma -98 0.0 F10 2008-09-14 » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
3.07  » Ahlberg, Grete -98 0.0 F10 2008-09-14 » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
3.06  » Berghäll, Emily -98 +0.8 F10 2008-07-16 » Kalmars sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Vinduppgift saknas
4.37  Avebäck, Freja -95 - F13 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.18  Olsson, Alicia -95 - F13 2008-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.88      Johnsson, Sofia -96 - F12 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
3.79  Henry, Faye -96 - F12 2008-05-11 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.70  » Forsberg, Elin -96 - F12 2008-05-11 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.70      Svensson, Emma -96 - F12 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
3.69  » Asplund, Felicia -96 - F12 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
3.54  Josefsson, Josefin -97 - F11 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3.42    » Strömbeck, Hanna -97 - F11 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3.25  » Ahlberg, Grete -98 - F10 2008-08-09 » Nynässpelen, Nynäshamn
3.22  » Hultström, Emma -98 - F10 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3.20    » Hultström, Vilma -00 - F10 2008-08-09 » Nynässpelen, Nynäshamn
3.20  » Kapell, Hanna -98 - F10 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.18  » Berghäll, Emily -98 - F10 2008-08-21 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.08    » Robertsson, Fanny -98 - F10 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3.04  Styfberg, Matilda -97 - F11 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
2.96  Kapell, Maja -99 - F10 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.91  » Kapell, Tilda -01 - F10 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.45  [1] Jakobsson, Ulrika -91 0.0 F17 2008-09-12 » Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
11.31  [2] » Sabir, Jasmin -92 +0.2 F16 2008-06-27 » VU-spelen, Ullevi, Göteborg
10.47  [3]   Gustafsson, Mikaela -94 0.0 F14 2008-09-13 » Regionsmästerskap, Karlskoga
8.91  » Sandelius, Josefine -94 +1.4 F14 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
8.83  » Möller, Amelie -94 +1.4 F14 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.26  [1] » Bill, Ellinor -95 -1.4 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
9.18  » Romàn, Linnéa -95 -0.6 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
9.17      Qvarfordt, Sara -95 -0.8 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
9.07  Huldin, Louise -95 -1.7 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
9.01  Avebäck, Freja -95 -0.9 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
8.32  » Westerberg, Paulina -96 -0.5 F12 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
8.59  » Westerberg, Paulina -96 +2.3 F12 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.47  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 F18 2008-08-08 » JSM, Sportcentrum, Norrtälje
8.17  » Almström, Elina -91 F17 2008-10-05 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
7.69      Tengvall, Tove -91   F17 2008-10-15 » Kasttävling 081015, Enskede IP, Enskede
7.31  Wikström, Linda -81 KS 2008-10-05 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
7.29  Höglund, Matilda -92 F16 2008-05-18 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
7.21  Karlsson, Lina -85 KS 2008-10-05 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.73  [1] Lindberg Oyarzo, Isabel -93 F15 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
8.99  Gustafsson, Mikaela -94 F14 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
8.21      Ewertzh, Johanna -93   F15 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
8.09  Forsbacka Karlsson, Tove -93 F15 2008-05-17 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
7.82  Ericsson, Sara -94 F14 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
7.62    » Schelander, Rebecka -94   F14 2008-05-17 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
7.48  Regnér, Anna -94 F14 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
7.22  » Sandelius, Josefine -94 F14 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
7.15    » Breig Lindell, Elin -95   F13 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
6.51  » Bill, Ellinor -95 F13 2008-05-28 » Nordiska Skolmästerskapen, Köpenhamn, DEN
5.04  Paulsson, Frida -93 F15 2008-05-17 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.06  Ferneman, Lisa -95 F13 2008-05-21 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
10.83  [1] Avebäck, Freja -95 F13 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
9.07    » Sjöberg, Olivia -95   F13 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
9.05  Tapper, Fanny -95 F13 2008-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
8.56  » Breig Lindell, Elin -95 F13 2008-05-21 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
8.32    » Åkeson, Magdalena -98   F10 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
7.92  » Bill, Ellinor -95 F13 2008-05-21 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
7.76  Altrov Berg, Vera -96 F12 2008-05-24 » Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
7.48  [2] » Gustafsson, Linnéa -97   F11 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
7.19  » Westerberg, Paulina -96 F12 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
6.97  » Lidbeck, Linnéa -95 F13 2008-05-21 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
6.83      Huldin, Louise -95   F13 2008-05-21 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
6.60  Svensson, Emma -96 F12 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
6.21  [3] » Berghäll, Emily -98 F10 2008-07-16 » Kalmars sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
6.17  [4] » Ahlberg, Grete -98   F10 2008-08-09 » Nynässpelen, Nynäshamn
5.87  » Romàn, Linnéa -95 F13 2008-05-21 » Kasttävling, Enskede IP, Enskede
5.34  Pirado-Pavlovic, Valentina -97 F11 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
5.10    » Hultström, Emma -98   F10 2008-08-09 » Nynässpelen, Nynäshamn
4.77  Hartell, Hannah -97 F11 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
24.64  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 F18 2008-10-15 » Kasttävling 081015, Enskede IP, Enskede
24.59  Karlsson, Lina -85 KS 2008-10-05 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
23.13      Wikström, Linda -81   KS 2008-10-05 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
20.58  Attersand, Kristina -75 KS 2008-05-18 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
19.58  » Almström, Elina -91 F17 2008-08-17 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.75  Ewertzh, Johanna -93 F15 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
19.92  Lindberg Oyarzo, Isabel -93 F15 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
43.14  [1] » Almström, Elina -91 F17 2008-05-18 » Lag-SM kval grupp A, Lugnets IP, Falun
23.72  Karlsson, Lina -85 KS 2008-10-05 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
19.97  [2] » Höckerstrand, Sandra -90   F18 2008-10-15 » Kasttävling 081015, Enskede IP, Enskede
16.18  Wikström, Linda -81 KS 2008-10-05 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
21.24  [1] Ewertzh, Johanna -93 F15 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
43.67  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 F18 2008-06-16 » Telenorgalen, Västra Mark, Karlskrona
31.00  [2] Mereman, Maria -88 K22 2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge
27.70  [3,4]   Nordgren, Ellen -91   F17 2008-08-17 » Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge
15.96  » Almström, Elina -91 F17 2008-10-05 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
14.83  Tengvall, Tove -91 F17 2008-10-15 » Kasttävling 081015, Enskede IP, Enskede
14.56      Karlsson, Lina -85   KS 2008-10-05 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
13.68  Wikström, Linda -81 KS 2008-10-05 » Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
23.81  [1] Tapper, Fanny -95 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
23.68  [2] Altrov Berg, Vera -96 F12 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
23.51      Lindberg Oyarzo, Isabel -93   F15 2008-07-11 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
21.51  » Breig Lindell, Elin -95 F13 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
21.37  Ferneman, Lisa -95 F13 2008-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
20.90      Avebäck, Freja -95   F13 2008-08-31 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
20.65  Ericsson, Sara -94 F14 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
19.36  Ewertzh, Johanna -93 F15 2008-05-17 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
18.90    » Sandelius, Josefine -94   F14 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
18.68  Forsbacka Karlsson, Tove -93 F15 2008-05-17 » Nordeakampen Kval, Vallentuna IP, Vallentuna
18.07  » Schelander, Rebecka -94 F14 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
17.85    » Forsberg, Elin -96   F12 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
16.80  Gustafsson, Mikaela -94 F14 2008-08-30 » Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö
16.15  Qvarfordt, Sara -95 F13 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
15.56      Johnsson, Sofia -96   F12 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
14.87  » Ahlberg, Grete -98 F10 2008-09-14 » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
14.70  Henry, Faye -96 F12 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
14.57  [3]   Jahfel, Nadja -97   F11 2008-09-14 » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
13.70  » Westerberg, Paulina -96 F12 2008-09-14 » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.40  » Asplund, Felicia -96 F12 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
10.05  Anderson, Isabella -96 F12 2008-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.71  [1] Johnsson, Sofia -96 F12 2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede
27.02  [2] » Breig Lindell, Elin -95 F13 2008-05-10 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
26.66  [3] » Bill, Ellinor -95   F13 2008-05-10 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
26.21  [4] Ferneman, Lisa -95 F13 2008-05-10 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
24.58  [5] » Sjöberg, Olivia -95 F13 2008-05-10 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
24.01  [6] » Ahlberg, Grete -98   F10 2008-08-31 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
21.60  Jahfel, Nadja -97 F11 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
17.39  » Brunnstedt, Julia -98 F10 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
17.28    » Hultström, Emma -98   F10 2008-09-14 » Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
17.18  » Kapell, Hanna -98 F10 2008-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
16.28  Edelstam W., Johanna -98 F10 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
15.82      Josefsson, Josefin -97   F11 2008-09-20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
11.41  » Berghäll, Emily -98 F10 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
9.71  » Hultström, Vilma -00 F10 2008-05-31 » Lindens ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 7-kamp
  |  100 m häck (84 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 724  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 +0.2 F18 2008-06-07 » Europacupen+ NM Mångkamp, Jyväskylä, FIN
Resultat:          |  15.82(-1.8)  |  1.58  |  10.53  |  27.31(+0.3)  |  5.34(+2.1)  |  40.57  |  2:29.93  |
Poäng:                |  736  |  712  |  564  |  686  |  654  |  678  |  694  |
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
                 
 6-kamp
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (400 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 571  [1] Forsbacka Karlsson, Tove -93 -0.8 F15 2008-06-01 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
Resultat:          |  13.46(-1.2)  |  1.42  |  7.91  |  4.65(-0.3)  |  16.51  |  1:43.37  |
Poäng:                |  627  |  707  |  524  |  698  |  270  |  745  |
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Boll (300 gr)  |  Höjd  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 061  [1] » Breig Lindell, Elin -95 -0.5 F13 2008-05-10 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  10.23(-1.5)  |  4.38(+0.5)  |  27.02  |  1.37  |  1:57.45  |
Poäng:                |  1 051  |  762  |  613  |  837  |  798  |
4 033  [2] » Bill, Ellinor -95 -1.1 F13 2008-05-10 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  10.26(-1.5)  |  4.60(-0.7)  |  26.66  |  1.37  |  2:02.41  |
Poäng:                |  1 044  |  843  |  602  |  837  |  707  |
3 247  [3] » Sjöberg, Olivia -95 -1.2 F13 2008-05-10 » Täby Vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  12.24(-2.0)  |  3.74(-0.5)  |  24.58  |  1.37  |  2:04.44  |
Poäng:                |  672  |  529  |  538  |  837  |  671  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics