HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-08-13
Inne för 2008 Resultatdatum: 2008-04-06
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2008-04-05/06 (lö-sö)  | Mars-Spelen, Mässhallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P11 » Möller, Tim -97 9.13      2 3  
9.09  4 Final
200 m P11 » Möller, Tim -97 ej start        1 [¤]
F14 » Möller, Amelie -94 ej start  1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) P11 » Möller, Tim -97 13.83    PB 6 2  
Längd F14 » Möller, Amelie -94 ej start        1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-03-29/30 (lö-sö)  | Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P13   Almlöf, Andreas -95 9.12      3 1  
» Averin Markström, Simon -95 9.03  3 3
Ewertzh, Jacob -95 8.95    PB 5 2  
Magnuson, Daniel -95 9.26  4 3 [¤]
Reidefors, Stellan -95 9.21  6 2
Stannow Lind, Erik -95 9.44      5 3  
P12 Grönlund, Artur -96 ej start  1 [¤]
P11 Agnesjö, Elias -97 9.78  6 1
Annell, Simon -97 9.21  1 1
  9.25      3 Final  
» Möller, Tim -97 9.20  1 3
9.25  4 Final
P10 Belbo, Simon -98 ej start        1 [¤]
P9 Blanken Wiiburg, Oliver -99 ej start  3 [¤]
Forsén, Markus -99 10.49  3 1 [¤]
  10.43    PB 3 B-final  
» Karlsson, John -99 10.18  1 4 [¤]
9.94  PB 4 Final
» Lund, Jonathan -99 11.49    PB 5 5  
F14 » Möller, Amelie -94 8.92  4 1
ej start  Final [¤]
F13 Alin, Maria -95 ej start        1 [¤]
Avebäck, Freja -95 8.91  2 2
8.87  6 Final
» Breig Lindell, Elin -95 8.67  1 1
  8.64      3 Final  
Qvarfordt, Sara -95 9.39  4 1
» Sjöberg, Olivia -95 9.01  6 3
F12 Altrov Berg, Vera -96 8.99  1 1
  9.14      6 Final  
» Forsberg, Elin -96 9.36  4 3
9.40  3 B-final
F10 » Ahlberg, Grete -98 11.00    PB 6 3  
» Berghäll, Emily -98 11.01  PB 6 4
» Hansson, Pernilla -98 9.57  1 3
  9.69      4 Final  
» Hultström, Emma -98 10.60  PB 5 4
F9 Franzén, Stina -99 11.53  PB 6 3 [¤]
» Jansson, Fanny -99 10.98    PB 5 4 [¤]
Lindström-C, Penny -99 ej start  1 [¤]
Manna Bairu, Neyat -99 11.33  PB 3 1 [¤]
Sjöberg, Adrienne -99 11.39    PB 4 1  
Zetterberg, Elin -99 11.97  PB 5 1
F8 » Hansson, Jessica -00 11.06  1 2
  10.99    PB 3 Final  
» Hultström, Vilma -00 12.87  PB 6 1
400 m P9   Forsén, Markus -99 85.12    PB 1 3 [¤]
» Lund, Jonathan -99 90.34  PB 4 2
F10 » Berghäll, Emily -98 97.83    PB 6 1  
» Hansson, Pernilla -98 ej start  1 [¤]
» Hultström, Emma -98 86.79  4 2
F9 Lindström-C, Penny -99 90.11    PB 5 2 [¤]
Manna Bairu, Neyat -99 94.83  PB 5 1 [¤]
Norberg, Ida -99 83.46  PB 2 3 [¤]
Sjöberg, Adrienne -99 94.48  PB 4 3
600 m P11   Annell, Simon -97 1:51.91    PB 1 2  
» Möller, Tim -97 1:57.48  PB 3 1
F12 Altrov Berg, Vera -96 1:56.84    PB 2 2  
» Forsberg, Elin -96 brutit  2 [¤]
Huldin, Jessica -96 2:27.87  PB 4 1
Svensson, Emma -96 2:11.77  PB 1 1
800 m P14   Strand, Eddie -94 2:22.43    PB 2 Final [¤]
60 m häck (76,2 cm) P13   Ström, Olle -95 10.27      1 Final  
F13 » Bill, Ellinor -95 10.65  2 Final
» Breig Lindell, Elin -95 10.25      1 Final  
» Sjöberg, Olivia -95 11.03  PB 3 Final
Höjd P13   Ewertzh, Jacob -95 1.33      10    
Ström, Olle -95 1.49  2 Final
P12 Grönlund, Artur -96 ej start        1 [¤]
P11 Annell, Simon -97 ej start  1 [¤]
P9 » Karlsson, John -99 1.06  PB 5 Final
» Lund, Jonathan -99 0.82    PB 21    
F13 Huldin, Louise -95 1.28  4 Final
» Sjöberg, Olivia -95 1.37  PB 3 Final
F12 Altrov Berg, Vera -96 1.17      11    
» Forsberg, Elin -96 1.25  6 Final
Huldin, Jessica -96 1.07  18
F10 » Ahlberg, Grete -98 1.01      12    
» Berghäll, Emily -98 0.97  20
» Hansson, Pernilla -98 1.27  PB 1 Final
» Hultström, Emma -98 0.97    PB 19    
F9 Manna Bairu, Neyat -99 ej res  [¤]
Stav P13   Ström, Olle -95 2.19    PB 2 Final [¤]
F13 Tapper, Fanny -95 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P13   Almlöf, Andreas -95 4.33    PB 5 Final  
» Averin Markström, Simon -95 4.03  11
Ewertzh, Jacob -95 4.43      4 Final  
Magnuson, Daniel -95 4.29  6 Final [¤]
Reidefors, Stellan -95 4.16  9
Stjernberg, Mathias -95 ej start        1 [¤]
P11 Agnesjö, Elias -97 3.52  PB 16
Annell, Simon -97 3.95  PB 6 Final
» Möller, Tim -97 3.73    PB 10    
P9 » Forsberg, Martin -99 3.32  PB 5 Final [¤]
Forsén, Markus -99 3.15  PB 11 [¤]
» Karlsson, John -99 3.62    PB 4 Final  
» Lund, Jonathan -99 2.44  SB 29
» Rodhe, Albin -99 3.19  PB 8 Final
» Rodhe, Gustav -99 2.66    PB 25    
F13 Alin, Maria -95 ej start  1 [¤]
Avebäck, Freja -95 4.17  8 Final
» Bill, Ellinor -95 4.68      2 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 4.40  4 Final
Huldin, Louise -95 3.92  PB 16
Qvarfordt, Sara -95 4.12      9    
F12 Svensson, Emma -96 3.59  PB 19
F10 » Ahlberg, Grete -98 2.93  PB 28
» Berghäll, Emily -98 3.15    PB 22    
» Hansson, Pernilla -98 3.71  PB 4 Final
» Hultström, Emma -98 3.17  PB 21
F9 Franzén, Stina -99 2.69    PB 22   [¤]
» Jansson, Fanny -99 2.82  SB 17 [¤]
Lindström-C, Penny -99 3.04  PB 10
Manna Bairu, Neyat -99 2.66    PB 23   [¤]
Norberg, Ida -99 2.89  PB 5 [¤]
Sjöberg, Adrienne -99 2.70  PB 21
Zetterberg, Elin -99 2.54    PB 29    
F8 » Hansson, Jessica -00 2.54  PB 11
» Hultström, Vilma -00 1.95  PB 36
Tresteg F14 » Möller, Amelie -94 ej start        1 [¤]
Tresteg (zon) P13   Magnuson, Daniel -95 9.14      6 Final [¤]
Reidefors, Stellan -95 8.86  7 Final
Stannow Lind, Erik -95 8.59    PB 9    
Ström, Olle -95 10.28  PB 3 Final
F13 Avebäck, Freja -95 8.90  PB 5 Final
» Bill, Ellinor -95 10.17    PB 1 Final  
Qvarfordt, Sara -95 8.98  PB 4 Final
Tapper, Fanny -95 8.42  PB 10
Kula (3,0 kg) P13   Stjernberg, Mathias -95 9.33    PB 5 Final  
Ström, Olle -95 9.11  6 Final
Kula (2,0 kg) P11   Agnesjö, Elias -97 7.06      9    
P9 Forsén, Markus -99 5.45  PB 9 [¤]
F13 Avebäck, Freja -95 9.24      3 Final  
» Sjöberg, Olivia -95 7.90  10
Tapper, Fanny -95 8.65  5 Final
F10 » Ahlberg, Grete -98 6.32    PB 3 Final  
» Berghäll, Emily -98 4.67  PB 16
» Hultström, Emma -98 4.74  15
F9 Manna Bairu, Neyat -99 3.57  PB 9 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-03-21 (fr)  | MuntellArenans Ungdomsspel, MunktellArenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F13 » Bill, Ellinor -95 8.98      3 1   [¤]
8.94  5 Final
» Breig Lindell, Elin -95 8.56  1 2 [¤]
  8.53      3 Final    
Ferneman, Lisa -95 8.53  2 1
8.49  2 Final
200 m F13 » Breig Lindell, Elin -95 28.52      2 2   [¤]
Ferneman, Lisa -95 28.69  3 2
Längd (zon) F13 » Bill, Ellinor -95 4.64      3 Final   [¤]
Ferneman, Lisa -95 4.76  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-03-15/16 (lö-sö)  | Nordea Regionsmästerskap, PEAB-hallen, Västerås - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14 » Wulff, Jonathan -94 7.95      6 Final  
7.95  2 3
F14 » Schelander, Rebecka -94 8.51  5 Semi-1
  8.46      3 4  
F13 » Breig Lindell, Elin -95 8.58  1 2
ej start  Semi-2 [¤]
Ferneman, Lisa -95 8.52  3 Final
8.53  1 Semi-2
8.57  2 1
200 m F13 » Breig Lindell, Elin -95 28.04      2 5  
Ferneman, Lisa -95 28.81  3 4
1 000 m P14   Strand, Eddie -94 3:04.52      4 1  
2:58.80  PB 4 Final
60 m häck (84 cm) P14 » Wulff, Jonathan -94 9.32    PB 2 1  
ej start  Final [¤]
60 m häck (76,2 cm) F13 » Bill, Ellinor -95 10.44      5 Final  
10.77  2 1
» Breig Lindell, Elin -95 ej start  3 [¤]
Höjd P13   Ström, Olle -95 ej res           
Stav P14 » Wulff, Jonathan -94 3.37    PB 1 Final  
Längd P14 » Qvarfordt, Mattias -94 4.59      9    
Längd (zon) F13   Ferneman, Lisa -95 4.41      12    
Tresteg (zon) P13   Magnuson, Daniel -95 9.34    PB 4 Final  
F13 » Bill, Ellinor -95 9.51  3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-03-15/16 (lö-sö)  | ISM i Mångkamp, Friidrottens Hus, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp M22   Adolfsson, Henrik -88 4 400    PB 12    
60 m 7.21 [809]
Längd 6.53 [704] PB 1
Kula (7,26 kg) 12.78 [654] 1
Höjd 1.64 [496] PB 1
60 m häck (106,7 cm) 9.05 [735] PB 1
Stav 3.04 [367] PB 1
1 000 m 3:03.00 [635]   PB   1  
» Barrefors, Björn -87 5 577  [1] PB 1
60 m 7.20 [813] PB 1
Längd 6.99 [811] 1
Kula (7,26 kg) 13.34 [688] PB 1
Höjd 1.97 [776] 1
60 m häck (106,7 cm) 8.14 [947] 1
Stav 4.64 [802] 1
1 000 m 2:52.49 [740]   SB   1  
» Eklund, Jonathan -88 5 094  PB 8
60 m 7.28 [785] PB 1
Längd 6.85 [778] PB 1
Kula (7,26 kg) 10.66 [525] PB 1
Höjd 1.76 [593] 1
60 m häck (106,7 cm) 8.44 [874] 1
Stav 4.64 [802] PB 1
1 000 m 2:52.71 [737]   PB   1  
» Elgered, Jonas -87 4 852  PB 9
60 m 7.46 [726] PB 1
Längd 6.61 [723] PB 1
Kula (7,26 kg) 11.34 [566] 1
Höjd 1.79 [619] PB 1
60 m häck (106,7 cm) 8.95 [757] SB 1
Stav 4.24 [685] SB 1
1 000 m 2:48.96 [776] SB 1
7-kamp P15   Bäck, Philip -93 5 332    PB 6    
60 m 8.02 [798] PB 1
Stav 2.94 [710] 1
Längd 5.32 [735] PB 1
60 m häck (84 cm) 9.68 [848] 1
Höjd 1.61 [721] 1
Kula (4,0 kg) 12.15 [744] 1
600 m 1:35.05 [776]   PB   1  
» Green, Philip -93 5 341  PB 7
60 m 8.10 [766] PB 1
Stav 3.44 [887] PB 1
Längd 5.58 [808] 1
60 m häck (84 cm) 9.39 [910] 1
Höjd 1.64 [759] PB 1
Kula (4,0 kg) 10.57 [609] PB 1
600 m 1:41.34 [602] PB 1
5-kamp KS » Höckerstrand, Sandra -90 brutit           
60 m häck (84 cm) 9.59 [791] PB 1
Höjd 1.55 [678] PB 1
Kula (4,0 kg) 10.02 [531] 1
Längd 4.99 [557] PB 1
800 m ej start  1
5-kamp F17   Jakobsson, Ulrika -91 3 396    SB 9    
60 m häck (76,2 cm) 9.10 [928] 1
Höjd 1.43 [536] SB 1
Kula (3,0 kg) 10.79 [673] PB 1
Längd 5.11 [739] 1
600 m 1:53.41 [520] SB 1
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 2008-03-15/16 (lö-sö)  | Falu-Kurirenspelen, Lugnethallen, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F10 » Berghäll, Emily -98 11.16      7 3  
Höjd F10 » Berghäll, Emily -98 0.95      14    
Längd (zon) F10 » Berghäll, Emily -98 2.93      12 Pool B  
Kula (2,0 kg) F10 » Berghäll, Emily -98 ej start        1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-03-08/09 (lö-sö)  | IUSM, Sätra Friidrottshall, Sätra - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Wedberg, Henrik -92 7.44      4 3  
7.41  7 Semi-2
F15 » Karlsson, Julia -93 8.46      6 5  
» Österberg, Sara -93 8.18  3 5
200 m F15   Forsbacka Karlsson, Tove -93 brutit        1  
» Grönros, Lovisa -93 ej start  1 [¤]
» Karlsson, Julia -93 27.82      4 6  
» Österberg, Sara -93 27.28  3 6
26.96  PB 3 Semi-3
400 m P16 » Bougt, Niklas -92 59.00      3 1  
Wedberg, Henrik -92 53.84  2 2
  53.32      2 Semi-2  
F16 Gregersdotter, Elsa -92 61.22  2 3
Gren, Lilian -92 61.59  3 2
Höglund, Matilda -92 ej start        1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92 60.20  1 4
59.39  2 Semi-1
58.89  4 Final
1 000 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 3:02.39      6 1  
F15 » Grönros, Lovisa -93 3:17.08  3 4
Linnhag, Nelly -93 3:38.78  6 3
1 500 m P16   Jonsson, Niklas -92 ej start        1 [¤]
60 m häck (84 cm) P15 » Green, Philip -93 9.53      8 1  
» Odenman, Gunnar -93 9.05  PB 3 2
60 m häck (76,2 cm) F15   Forsbacka Karlsson, Tove -93 9.70    PB 5 4  
9.76  8 Semi-1
Höjd P15   Bäck, Philip -93 1.64    PB 16    
Stav P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 2.90      13    
Bäck, Philip -93 2.90  11
» Green, Philip -93 3.39    PB 5 Final  
F15 Forsbacka Karlsson, Tove -93 2.49  PB 5 Final
Längd P15 » Green, Philip -93 5.61    PB 5 Final  
» Odenman, Gunnar -93 5.61  PB 6 Final
F16 » Retsloff, Frida -92 5.14  12 Pool A
5.03  12 Final
Tresteg P15 » Odenman, Gunnar -93 11.19      10    
F16 » Sabir, Jasmin -92 ej start  1 [¤]
Kula (4,0 kg) P15   Bäck, Philip -93 12.25    PB 15    
Kula (3,0 kg) F16   Öhman, Louise -92 9.16    PB 16    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-03-01/02 (lö-sö)  | IJSM, MunktellArenan, Eskilstuna - SM : gren
  Stavhopp i QuickNet Arena Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22   Adolfsson, Henrik -88 7.23      4 1  
7.22  6 Semi-1
» Eklund, Jonathan -88 7.39      5 3  
Nordström, Erik -86 ej start  1 [¤]
» Söderling, Jonathan -88 7.28  PB 4 3 [¤]
P19 Vigert, Linus -90 ej start        1 [¤]
F19 » Dedrickson M, Fatima -89 7.86  2 4
7.85  5 Semi-1
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.82  2 1
7.81  4 Semi-1
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.80    PB 6 Final  
F17 Tengvall, Tove -91 7.73  1 4
7.79  2 Semi-2
7.72  PB 2 Final
400 m M22   Rosencrantz, Patrik -86 ej start        1 [¤]
P19 Jonsson, Jesper -90 52.07  PB 3 1
  54.40      4 Semi-2  
F19 Engfors, Paulina -90 ej start  1 [¤]
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 57.20  1 5
56.47  1 Semi-1
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.08    SB 4 Final  
F17 Persson, Emelie -91 61.36  3 2
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 3:54.71      1 Final  
Mbonabirama, Therence -86 3:55.34  4 Final
P17 » Nilsson, Patrik -91 ej start        1 [¤]
K22 » Östlund, Emmi -88 4:46.05  PB 3 Final
60 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 8.30      2 1  
» Barrefors, Björn -87 8.14  [2] PB 2 Final
» Eklund, Jonathan -88 8.54  3 2
  8.48      5 Final  
» Elgered, Jonas -87 9.19  4 2
60 m häck (84 cm) F19 » Dedrickson M, Fatima -89 8.88      2 3  
8.81  5 Final
60 m häck (76,2 cm) F17   Jakobsson, Ulrika -91 ej start        1 [¤]
Stav M22 » Barrefors, Björn -87 4.72  [2] PB 3 Final  
» Eklund, Jonathan -88 4.55  5 Final
» Elgered, Jonas -87 4.15  6 Final
Längd M22 » Barrefors, Björn -87 7.06      2 Final  
Nordström, Erik -86 ej start  1 [¤]
P19 Vadström Björk, André -90 5.93      19    
F17 Hultgren, Maria -91 5.17  PB 12
Jakobsson, Ulrika -91 ej start  1 [¤]
Tresteg M22   Dzakovic, Mladjen -87 ej start        1 [¤]
Nordström, Erik -86 ej start  1 [¤]
» Söderling, Jonathan -88 ej start        1 [¤]
F17 Hultgren, Maria -91 10.74  PB 9
Jakobsson, Ulrika -91 ej start  1 [¤]
Kula (7,26 kg) M22   Adolfsson, Henrik -88 12.95    PB 7 Final  
Kula (5,0 kg) P17   Odenman, Erik -91 ej start        1 [¤]
Kula (4,0 kg) K22 » Davidsson, Jenny -88 12.44    SB 3 Final  
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 10.34  12
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
 2008-03-01/02 (lö-sö)  | Löplabbet Inomhus, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m F12   Altrov Berg, Vera -96 30.63    PB 1 6  
Längd (zon) F12   Altrov Berg, Vera -96 4.06      11    
Kula (2,0 kg) F12   Altrov Berg, Vera -96 7.74    PB 14    
 2008-02-23/24 (lö-sö)  | ISM, Atleticum, Malmö - SM : gren + lag
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Adolfsson, Henrik -88 ej start        1 [¤]
KS » Dedrickson M, Fatima -89 7.85  PB 5 2
Tengvall, Tove -91 7.83  5 1
200 m MS   Rosencrantz, Patrik -86 23.33      2 4  
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 48.85      2 1  
KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.56  2 3
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.22  [2] SB 4 Final
800 m MS   Ekhamre, Thobias -88 1:54.46      4 1  
1:53.12  PB 4 Final
» Karlsson, Fredrik -78 1:53.85  1 2
  1:52.57      3 Final  
Klinteskog, Johan -81 1:55.89  1 3
1:51.80  2 Final
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 ej start        1 [¤]
» Emilsson, Erik -82 ej start  1 [¤]
» Pell, Rickard -79 3:58.83  2 1
  4:11.04      6 Final  
Walleräng, Olle -85 3:56.42  3 2
brutit  Final
3 000 m MS » Emilsson, Erik -82 8:16.19    PB 4 Final  
Mbonabirama, Therence -86 diskad  1
Walleräng, Olle -85 ej start  1 [¤]
60 m häck (106,7 cm) MS » Barrefors, Björn -87 8.18  [3,4] PB 2 1  
8.19  4 Final
» Eklund, Jonathan -88 8.89  6 2
60 m häck (84 cm) KS » Dedrickson M, Fatima -89 8.71  [2,5] PB 3 2  
8.86  7 Final
Stav MS » Eklund, Jonathan -88 4.47      14    
Längd MS » Barrefors, Björn -87 7.11      2 Försök  
7.16  PB 4 Final
Nordström, Erik -86 6.73  11 Försök
  6.97      8 Final  
KS Jakobsson, Ulrika -91 5.12  21
Korneeva, Julia -87 ej start  1 [¤]
Tresteg MS » Söderling, Jonathan -88 13.51      8 Final  
KS Jakobsson, Ulrika -91 ej start  1 [¤]
4 x 200 m MS   Adolfsson, Henrik -88 1:30.32      2 1  
Rosencrantz, Patrik -86
Nordström, Erik -86
» Eklund, Jonathan -88              
KS Tengvall, Tove -91 1:42.14  3 1
» Dedrickson M, Fatima -89
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Jakobsson, Ulrika -91
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F19
[3] - Klubbrekord i klassen M22
[4] - Även klubbrekord i klassen MS
[5] - Även klubbrekord i klassen KS
 2008-02-23 (lö)  | Formenkollen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Jonsson, Jesper -90 7.81      5 3    
» Kårelid, Victor -89 ej start  1 [¤]
Vadström Björk, André -90 ej start        1   [¤]
Vigert, Linus -90 ej start  1 [¤]
P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 8.19  4 2
Bäck, Philip -93 8.10    PB 2 1    
KS Bylund, Jenny -90 8.53  5 Final
Forsell, Emilia -90 8.56  6 Final
F17 Hultgren, Maria -91 8.55      4 1    
Niväng, Sofie -91 9.17  PB 6 4
F15 Carpenter, Vanessa -93 9.04  PB 8 2
F11 Arbinge, Amanda -98 ej start        1   [¤]
» Palmerstedt, Linnéa -98 11.28  PB 8 2 [¤]
400 m KS » Sabir, Jasmin -92 60.18      2 B-final    
F17 Persson, Emelie -91 61.11  SB 2 C-final [¤]
800 m MS   Jonsson, Jesper -90 2:10.09    PB 2 B-final    
P17 Jonsson, Niklas -92 2:14.55  PB 4 B-final
» Özkan, Selman -91 2:08.43    PB 1 B-final    
P15 Bäck, Philip -93 2:16.15  PB 3 Final [¤]
F15 » Grönros, Lovisa -93 ej start  1 [¤]
Linnhag, Nelly -93 ej start  1 [¤]
3 000 m MS   Karlsson, Victor -91 10:04.54    SB 1 B-final    
60 m häck (106,7 cm) MS » Elgered, Jonas -87 ej start        1   [¤]
60 m häck (84 cm) P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 ej start        1   [¤]
Bäck, Philip -93 9.47  PB 1 Final
KS » Höckerstrand, Sandra -90 9.66  PB 4 Final
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 9.74  4 X-final
60 m häck (76,2 cm) F15 » Grönros, Lovisa -93 ej start        1   [¤]
Höjd P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 1.50    PB 8 Final    
Bäck, Philip -93 1.61  4 Final
Längd (zon) F11 » Ahlberg, Grete -98 2.77      25      
Arbinge, Amanda -98 ej start  1 [¤]
F10 » Palmerstedt, Linnéa -98 3.03  PB 19 [¤]
Tresteg F17   Hultgren, Maria -91 10.47      7 Final    
» Sabir, Jasmin -92 10.46  8 Final
Kula (7,26 kg) MS » Elgered, Jonas -87 ej start        1   [¤]
Kula (5,0 kg) P17   Löfstrand, Christian -91 ej start        1   [¤]
Odenman, Erik -91 11.64  2 Final
Kula (4,0 kg) KS » Höckerstrand, Sandra -90 10.33      2 Final    
Kula (3,0 kg) F15   Carpenter, Vanessa -93 ej start        1   [¤]
Kula (2,0 kg) F11 » Ahlberg, Grete -98 ej start        1   [¤]
Arbinge, Amanda -98 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-02-21 (to)  | GE Galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:51.30      2 1    
1 000 m MS » Karlsson, Fredrik -78 2:25.65    PB 8 1    
4 x 200 m X13    {HIF lag 1} [1] 1:56.24      1 1    
 {HIF lag 2} [1] 2:00.57      1 5    
 {HIF lag 1} [1] 1:55.77  3 Final
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2008-02-19 (ti)  | Nordic Gym Games, Höghammarhallen, Bollnäs
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Adolfsson, Henrik -88 7.30      1 1    
7.25  2 Final
 2008-02-16/17 (lö-sö)  | Ungdoms DM Inomhus, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Wedberg, Henrik -92 7.63      1 1  
7.47  2 Final
P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 8.14  5 1
  8.05      6 Final  
» Odenman, Gunnar -93 8.06  3 2
8.07  8 Final
P14 Brunnstedt, Anton -94 8.54  3 1
  8.48      6 Final  
» Qvarfordt, Mattias -94 8.18  2 1
8.16  4 Final
» Wulff, Jonathan -94 8.04  2 2
  ej start        Final [¤]
P13 » Averin Markström, Simon -95 9.16  3 2
Jansson, Anton -95 ej start  1 [¤]
Magnuson, Daniel -95 9.24      4 3  
Olsson Fahlman, Jonas -95 9.15  3 1
9.19  6 Final
Rapp, Gabriel -95 9.78    PB 6 2  
Reidefors, Stellan -95 9.26  4 1
Stannow Lind, Erik -95 9.39  PB 5 3
Stjernberg, Mathias -95 9.45      5 2  
P12 Grönlund, Artur -96 9.33  PB 3 2
F16 Högblom, Caroline -92 8.58  6 Final
» Retsloff, Frida -92 8.40    SB 5 Final  
» Sabir, Jasmin -92 8.16  1 Final
F15 » Karlsson, Julia -93 8.57  3 3
  8.73      5 B-final  
Kårling Kahn, Anna -93 8.62  3 2
8.63  2 B-final
F14 Gustafsson, Mikaela -94 8.57  2 2
  8.68      6 Final  
» Möller, Amelie -94 8.74  PB 5 1
Regnér, Anna -94 9.23  PB 7 3
» Schelander, Rebecka -94 8.46  1 1
  8.43      3 Final  
F13 Alin, Maria -95 9.13  5 2
Avebäck, Freja -95 8.87  1 1
  8.91      7 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 8.63  1 3
8.50  2 Final
Ekholm, Elvira -95 ej start        1 [¤]
Ferneman, Lisa -95 8.64  1 4
8.57  3 Final
Fröling, Amanda -95 ej start        1 [¤]
Huldin, Louise -95 9.65  8 2
» Lidbeck, Linnéa -95 9.46  PB 7 2
Olsson, Alicia -95 8.77  PB 2 4
  8.78      6 Final  
Qvarfordt, Sara -95 9.35  4 1
» Romàn, Linnéa -95 9.43  PB 5 1
Sene, Maie -95 8.93  3 4
  8.96      2 B-final  
» Sjöberg, Olivia -95 9.00  PB 4 3
9.05  6 B-final
F12 Altrov Berg, Vera -96 8.81  1 3
  8.83      2 Final  
» Forsberg, Elin -96 9.48  5 1
Henry, Faye -96 9.41  PB 5 2
Herkess, Mercedes -96 9.67  6 1
200 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 26.58      4 4  
Bäck, Philip -93 ej start  1 [¤]
» Green, Philip -93 26.34    PB 1 3  
» Odenman, Gunnar -93 26.56  PB 2 3
P14 Brunnstedt, Anton -94 27.47  PB 2 3 [¤]
» Qvarfordt, Mattias -94 27.61    PB 3 4  
Strand, Eddie -94 ej start  1 [¤]
» Wulff, Jonathan -94 ej start  1 [¤]
P13 Almlöf, Andreas -95 ej start        1 [¤]
» Averin Markström, Simon -95 30.61  1 3
Ewertzh, Jacob -95 28.89  PB 2 4
Olsson Fahlman, Jonas -95 31.12    PB 4 2  
Reidefors, Stellan -95 31.67  PB 2 1
Stannow Lind, Erik -95 31.51  PB 2 3
Ström, Olle -95 28.82    PB 1 4  
F15 Ewertzh, Johanna -93 ej start  1 [¤]
Fagerström Wagner, Hanna -93 ej start  1 [¤]
Forsbacka Karlsson, Tove -93 27.88    PB 1 1  
» Grönros, Lovisa -93 ej start  1 [¤]
» Karlsson, Julia -93 27.50  1 4
Kårling Kahn, Anna -93 ej start        1 [¤]
Linnhag, Nelly -93 ej start  1 [¤]
Paulsson, Frida -93 ej start  1 [¤]
» Österberg, Sara -93 ej start        1 [¤]
F14 Ericsson, Sara -94 30.23  PB 2 2
Gustafsson, Mikaela -94 28.45  PB 2 4
Linjo, Sofia -94 30.31      2 3  
» Möller, Amelie -94 29.10  PB 1 2
Regnér, Anna -94 30.24  PB 3 2
» Schelander, Rebecka -94 28.18    PB 2 5  
F13 Alin, Maria -95 30.62  PB 3 2
Avebäck, Freja -95 29.47  PB 1 4
» Bill, Ellinor -95 29.78    PB 1 3  
» Breig Lindell, Elin -95 28.18  1 7
Ekholm, Elvira -95 ej start  1 [¤]
Ferneman, Lisa -95 28.62      2 7  
» Lidbeck, Linnéa -95 30.82  PB 2 1
Olsson, Alicia -95 29.05  PB 1 5
Sene, Maie -95 29.77      3 6  
» Sjöberg, Olivia -95 29.97  2 2
400 m P16 » Bougt, Niklas -92 58.45    PB 2 1  
Wedberg, Henrik -92 54.10  1 1
F16 Gregersdotter, Elsa -92 ej start        1 [¤]
Gren, Lilian -92 65.02  3 2
Höglund, Matilda -92 ej start  1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 63.18    PB 1 1  
» Sabir, Jasmin -92 60.11  1 2
800 m P13   Almlöf, Andreas -95 ej start        1 [¤]
P12 Lundström, William -96 2:48.02  5 1
F12 Herkess, Mercedes -96 3:08.58    PB 8 Final  
» Westerberg, Paulina -96 2:54.54  PB 5 Final
1 000 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 2:55.87    PB 5 2  
P14 Brunnstedt, Anton -94 ej start  1 [¤]
Strand, Eddie -94 3:04.41    PB 1 Final  
F15 » Grönros, Lovisa -93 3:17.42  4 Final
Linnhag, Nelly -93 3:36.09  10 Final
F14 » Forss, Emma -94 ej start        1 [¤]
Holgersson, Hedvig -94 3:31.64  PB 8 Final
» Åberg, Stina -94 3:24.61  PB 7 Final
1 500 m P16 » Bougt, Niklas -92 4:47.98    PB 7 Final  
Jonsson, Niklas -92 4:40.77  PB 5 Final
» Ljung, Christopher -92 4:49.46  PB 8 Final
60 m häck (84 cm) P15   Bäck, Philip -93 9.75      4 Final [¤]
» Green, Philip -93 9.42  2 Final
» Odenman, Gunnar -93 9.51      3 Final  
P14 » Wulff, Jonathan -94 9.57  PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Ewertzh, Jacob -95 10.96      5 Final  
Ström, Olle -95 10.45  2 Final
F15 Forsbacka Karlsson, Tove -93 10.10  3 1
  10.13      5 Final  
F14 » Forss, Emma -94 12.12  5 2
Gustafsson, Mikaela -94 9.80  1 1
  9.87      2 Final  
F13 » Breig Lindell, Elin -95 10.43  1 2
10.07  PB 1 Final
Sene, Maie -95 10.84  3 1 [¤]
  10.82      5 Final  
F12 » Forsberg, Elin -96 12.15  4 2
13.15  7 Final
Höjd P15   Bäck, Philip -93 1.58      7 Final  
» Green, Philip -93 1.54  8 Final
P14 » Wulff, Jonathan -94 1.44      6 Final  
P13 Ewertzh, Jacob -95 1.44  4 Final
Ström, Olle -95 1.48  2 Final
P12 Ekvall, Joakim -96 1.24      10   [¤]
F14 Ericsson, Sara -94 1.34  8 Final
Gustafsson, Mikaela -94 1.56  PB 1 Final
F13 » Bill, Ellinor -95 ej res           
Huldin, Louise -95 1.34  4 Final
Sene, Maie -95 1.29  8 Final
» Sjöberg, Olivia -95 1.29      7 Final  
F12 » Forsberg, Elin -96 1.19  11
Stav P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 3.10    PB 4 Final  
Bäck, Philip -93 3.00  PB 5 Final
» Green, Philip -93 3.20      2 Final  
P14 » Wulff, Jonathan -94 2.98  PB 1 Final
F15 Forsbacka Karlsson, Tove -93 2.26  3 Final
F13 Tapper, Fanny -95 ej start  1 [¤]
Längd P15   Bäck, Philip -93 5.14      5 Final  
» Green, Philip -93 5.49  1 Final
» Odenman, Gunnar -93 5.41      3 Final  
» Öberg, Anton -93 5.02  8 Final
P14 » Qvarfordt, Mattias -94 5.21  PB 2 Final
F16 Adrianzon, Hilde -92 4.56      10    
Högblom, Caroline -92 ej res 
Jacobsson, Andrea -92 4.48  12
» Retsloff, Frida -92 4.82      6 Final  
Rudengren, Lisa -92 4.57  9
» Sabir, Jasmin -92 5.04  PB 4 Final
F15 » Grönros, Lovisa -93 ej start        1 [¤]
F14 Gustafsson, Mikaela -94 5.02  2 Final
Regnér, Anna -94 3.93  PB 21
» Schelander, Rebecka -94 4.87  3 Final
Längd (zon) P13   Almlöf, Andreas -95 ej start        1 [¤]
» Averin Markström, Simon -95 4.25  11
Jansson, Anton -95 ej start        1 [¤]
Magnuson, Daniel -95 4.59  PB 6 Final
Rapp, Gabriel -95 3.66  PB 14
Reidefors, Stellan -95 4.27      10    
P12 Grönlund, Artur -96 3.93  PB 13
Lundström, William -96 4.06  PB 12
F13 Alin, Maria -95 4.13      19    
» Bill, Ellinor -95 4.39  8 Final
Ekholm, Elvira -95 ej start  1 [¤]
Ferneman, Lisa -95 4.56      5 Final  
Fröling, Amanda -95 ej start  1 [¤]
» Lidbeck, Linnéa -95 4.11  PB 20
Olsson, Alicia -95 4.00      23    
Qvarfordt, Sara -95 4.24  PB 11
» Romàn, Linnéa -95 4.08  PB 21
» Sjöberg, Olivia -95 4.05      22    
Tapper, Fanny -95 ej start  1 [¤]
F12 Altrov Berg, Vera -96 4.29  PB 5 Final
Tresteg P15 » Odenman, Gunnar -93 12.21    PB 1 Final  
Tresteg (zon) P13 » Averin Markström, Simon -95 8.45    PB 10    
Ewertzh, Jacob -95 9.19  SB 7 Final
Magnuson, Daniel -95 9.25    PB 6 Final  
Reidefors, Stellan -95 9.17  PB 8 Final
Ström, Olle -95 9.83  PB 3 Final
F13 Alin, Maria -95 8.62    PB 15   [¤]
Avebäck, Freja -95 8.65  PB 13
» Bill, Ellinor -95 9.82  PB 5 Final
» Breig Lindell, Elin -95 9.31    PB 6 Final  
Ekholm, Elvira -95 ej start  1 [¤]
Ferneman, Lisa -95 9.90  PB 4 Final
Olsson, Alicia -95 8.58    PB 16    
Qvarfordt, Sara -95 8.64  PB 14
» Romàn, Linnéa -95 8.57  PB 17
Tapper, Fanny -95 ej start  1 [¤]
Kula (4,0 kg) P15   Bäck, Philip -93 11.61      4 Final  
Kula (3,0 kg) P13   Stjernberg, Mathias -95 8.35      5 Final  
P12 Ekvall, Joakim -96 6.84  PB 6 Final [¤]
F16 Höglund, Matilda -92 ej start        1 [¤]
F15 Ewertzh, Johanna -93 7.40  11 Final
Kula (2,0 kg) F13   Avebäck, Freja -95 ej start        1 [¤]
Tapper, Fanny -95 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-02-16 (lö)  | Resultattävling, Bosön, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:51.28    SB 1 Final    
KS » Östlund, Emmi -88 2:22.6m PB 3 Final
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 3:54.58    PB 4 Final    
» Emilsson, Erik -82 3:50.22  SB 2 Final
 2008-02-16 (lö)  | Europacupen, Moskva, RUS - EM : lag
gren klass   namn resultat  plac omg
1 500 m MS   Walleräng, Olle -85 3:53.96      8 Final    
800+600+400+200m MS » Pell, Rickard -79 4:16.35  [1]   4      
» Karlsson, Fredrik -78
Lag Arena MS » Karlsson, Fredrik -78 30p  [1]   6      
» Pell, Rickard -79
Walleräng, Olle -85
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2008-02-10 (sö)  | Raka Spåret, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Nordström, Erik -86 ej start        1   [¤]
KS » Dedrickson M, Fatima -89 ej start  1 [¤]
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start        1   [¤]
F19 Bylund, Jenny -90 8.61  3 Final
F17 Adrianzon, Hilde -92 8.81  6 1
Rudengren, Lisa -92 8.92  7 1
200 m MS » Karlsson, Fredrik -78 22.97    PB 2 B-final   [¤]
Nordström, Erik -86 ej start  1 [¤]
Rosencrantz, Patrik -86 23.09      3 B-final   [¤]
KS Bylund, Jenny -90 28.58  3 H-final
400 m KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 57.55      4 Final   [¤]
800 m MS   Ekhamre, Thobias -88 ej start        1   [¤]
Klinteskog, Johan -81 1:51.61  SB 1 Final
1 500 m KS » Östlund, Emmi -88 4:48.93    PB 1 B-final    
3 000 m MS » Emilsson, Erik -82 ej start        1   [¤]
Mbonabirama, Therence -86 8:15.43  PB 2 Final
60 m häck (84 cm) KS » Dedrickson M, Fatima -89 ej start        1   [¤]
Höjd MS » Eklund, Jonathan -88 ej start        1   [¤]
Stav MS » Barrefors, Björn -87 4.60      2 Final    
» Eklund, Jonathan -88 4.50  4 Final
» Elgered, Jonas -87 4.10  7 Final
Längd F17   Adrianzon, Hilde -92 4.66    PB 9      
Rudengren, Lisa -92 4.50  10
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 ej res        Final    
Dzakovic, Mladjen -87 13.36  SB 2 Final [¤]
» Söderling, Jonathan -88 ej start  1 [¤]
Kula (7,26 kg) MS » Barrefors, Björn -87 12.96    PB 2 Final    
» Elgered, Jonas -87 11.09  6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-02-09 (lö)  | Eskilstuna Indoor-Games, MunktellArenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Kallaste, Rain -89 8.36      5 1    
P19 Vadström Björk, André -90 7.52  4 2
  7.45    PB 5 Final    
Vigert, Linus -90 7.33  PB 2 1
7.36  4 Final
P17 » Fältström, Love -91 ej start        1   [¤]
KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.85  2 1 [¤]
7.87  4 Final
F17 Gregersdotter, Elsa -92 8.65      6 2   [¤]
Gren, Lilian -92 8.29  3 3 [¤]
Hultgren, Maria -91 8.45  4 1
Högblom, Caroline -92 ej start        1   [¤]
» Retsloff, Frida -92 8.42  5 2
» Sabir, Jasmin -92 8.27  3 1
Tengvall, Tove -91 7.83  1 3
7.75  2 Final
200 m P19   Vadström Björk, André -90 23.75    PB 3 3    
KS » Dedrickson M, Fatima -89 ej start  1 [¤]
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.14      3 3    
» Höckerstrand, Sandra -90 27.87  PB 1 1
Tengvall, Tove -91 25.45  PB 1 2
400 m P19   Jonsson, Jesper -90 53.15      1 1    
P17 » Bougt, Niklas -92 diskad  1
Wedberg, Henrik -92 55.02      3 3    
» Özkan, Selman -91 56.71  1 1 [¤]
F19 Engfors, Paulina -90 ej start  1 [¤]
F17 Gregersdotter, Elsa -92 60.20    PB 2 3   [¤]
Gren, Lilian -92 61.26  PB 1 1
Persson, Emelie -91 diskad  4
800 m F17 » Sabir, Jasmin -92 2:26.73    PB 6 Final    
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 3:50.99      1 Final    
P17 » Ljung, Christopher -92 4:52.94  PB 7 Final
60 m häck (106,7 cm) MS » Eklund, Jonathan -88 8.38    PB 1 Final    
8.65  1 X-final
» Elgered, Jonas -87 9.07  SB 3 Final
9.08  2 X-final
60 m häck (91,4 cm) P17 » Fältström, Love -91 ej start        1   [¤]
60 m häck (84 cm) KS » Dedrickson M, Fatima -89 8.83      2 Final    
F19 » Dedrickson M, Fatima -89 8.80  2 X-final
60 m häck (76,2 cm) F17   Jakobsson, Ulrika -91 9.00    PB 3 2    
9.17  5 Final
Höjd MS   Kallaste, Rain -89 1.65        1    
P17 Odenman, Erik -91 1.70  SB 5 Final
F17 Jakobsson, Ulrika -91 ej start  1 [¤]
Stav MS   Löfstrand, Christian -91 3.37      8 Final    
KS » Alsing Skoog, Emma -92 ej res 
Längd MS » Eklund, Jonathan -88 6.59    PB 3 Final    
» Elgered, Jonas -87 6.29  SB 4 Final
P19 Vadström Björk, André -90 5.93      3 Final   [¤]
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 ej start  1 [¤]
F17 Hultgren, Maria -91 4.93  8 Final
Högblom, Caroline -92 ej start        1   [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 5.12  6 Final [¤]
» Retsloff, Frida -92 5.21  PB 4 Final
Tresteg MS » Söderling, Jonathan -88 14.38      1 Final   [¤]
Kula (6,0 kg) P19   Vigert, Linus -90 11.15    PB 3 Final    
Kula (5,0 kg) P17   Löfstrand, Christian -91 10.58      7 Final    
Odenman, Erik -91 12.49  PB 5 Final
Kula (4,0 kg) KS » Höckerstrand, Sandra -90 10.53      3 Final   [¤]
Kula (3,0 kg) F17   Höglund, Matilda -92 8.61      11      
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-02-09 (lö)  | Lilla GE Galan, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 8.23      4 1   [¤]
8.14  6 Final
Carlström, Jesper -94 9.45    PB 8 2    
» Odenman, Gunnar -93 7.95  2 3
7.99  3 Final
» Qvarfordt, Mattias -94 ej start        1   [¤]
P13 Almlöf, Andreas -95 9.12  PB 4 4
» Averin Markström, Simon -95 9.22  4 1
Ström, Olle -95 ej start        1   [¤]
P9 » Forsberg, Martin -99 10.79  4 2 [¤]
10.73  7 Final
F15 Ewertzh, Johanna -93 8.79  SB 5 5
  8.94      8 B-final    
» Karlsson, Julia -93 8.58  4 1
8.63  6 B-final
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 10.04      6 5    
Paulsson, Frida -93 8.49  2 5
8.47  PB 6 Final
Reidefors, Cecilia -93 9.46      4 4    
» Österberg, Sara -93 8.10  1 4
8.26  2 Final
F13 Alin, Maria -95 9.13      4 7    
Avebäck, Freja -95 8.80  1 2
ej start  B-final [¤]
» Bill, Ellinor -95 8.98      2 10    
» Breig Lindell, Elin -95 ej start  1 [¤]
Ferneman, Lisa -95 8.55  1 6
  8.52      3 Final    
Olsson, Alicia -95 8.93  2 4
Qvarfordt, Sara -95 9.83  6 2
Sene, Maie -95 8.91      5 3   [¤]
F12 » Forsberg, Elin -96 9.55  6 7 [¤]
F11 » Ahlberg, Grete -98 11.36  PB 7 4
» Berghäll, Emily -98 11.18      6 5    
Bill, Ulrika -98 10.52  7 6
F9 Green, Moa -99 10.25  PB 1 1 [¤]
  10.39      4 Final    
Hök, Liv -99 10.50  3 2 [¤]
10.29  PB 3 Final
600 m F13   Allert, Anna -95 1:57.31      5 Final    
F11 » Kapell, Hanna -98 ej start  1 [¤]
800 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 2:24.81    SB 5 Final    
F15 Carpenter, Vanessa -93 ej start  1 [¤]
Fagerström Wagner, Hanna -93 ej start        1   [¤]
» Forss, Emma -94 ej start  1 [¤]
» Grönros, Lovisa -93 2:27.98  SB 3 Final
Holgersson, Hedvig -94 2:41.28    PB 4 C-final    
Höglund, Elsa -94 ej start  1 [¤]
Linjo, Sofia -94 2:41.27  PB 3 C-final
Linnhag, Nelly -93 2:47.72    PB 7 B-final    
Paulsson, Frida -93 2:58.15  PB 8 C-final
» Åberg, Stina -94 2:40.07  SB 4 B-final
Höjd F15   Ericsson, Sara -94 1.37      9      
Gustafsson, Mikaela -94 1.52  3 Final
F11 » Ahlberg, Grete -98 1.02      18      
» Berghäll, Emily -98 ej start  1 [¤]
» Kapell, Hanna -98 1.02  21
Stav P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 ej start        1   [¤]
» Green, Philip -93 3.21  5 Final
F15 Forsbacka Karlsson, Tove -93 2.21  2 Final [¤]
Längd P15   Carlström, Jesper -94 3.72      12      
» Odenman, Gunnar -93 5.51  PB 2 Final
» Qvarfordt, Mattias -94 ej start        1   [¤]
F15 Carpenter, Vanessa -93 4.02  SB 19
Ericsson, Sara -94 3.94  20
Ewertzh, Johanna -93 ej res             
Fagerström Wagner, Hanna -93 ej start  1 [¤]
Gustafsson, Mikaela -94 4.75  5 Final
Holgersson, Hedvig -94 ej start        1   [¤]
Reidefors, Cecilia -93 3.93  PB 21
» Österberg, Sara -93 4.84  PB 4 Final
Längd (zon) P13 » Averin Markström, Simon -95 4.07      26      
Ewertzh, Jacob -95 4.77  PB 5 Final
Reidefors, Stellan -95 4.31      17      
Ström, Olle -95 4.53  10
F13 Alin, Maria -95 4.14  29
Avebäck, Freja -95 4.04      36      
» Bill, Ellinor -95 4.59  8 Final
» Breig Lindell, Elin -95 ej start  1 [¤]
Ferneman, Lisa -95 4.92    PB 3 Final    
Olsson, Alicia -95 4.11  33
Qvarfordt, Sara -95 4.04  35
Sene, Maie -95 4.33    PB 17     [¤]
Tapper, Fanny -95 3.95  43
Kula (3,0 kg) F15   Ewertzh, Johanna -93 8.14      8 Final    
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 8.25  7 Final
Lindström, Hedvig -94 6.69  12
Kula (2,0 kg) F13   Avebäck, Freja -95 8.99      7 Final    
Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
Tapper, Fanny -95 8.69      9      
F11 » Ahlberg, Grete -98 5.33  PB 12
» Berghäll, Emily -98 4.20  28
4 x 200 m X13    {HIF lag 1} [2] 1:54.48      1 7    
 {HIF lag 2} [2] 1:59.65      3 9    
 {HIF lag 3} [2] 2:00.80      2 5    
 {HIF lag 4} [2] 2:10.04      5 4    
 {HIF lag 5} [2] 2:09.49      3 6    
 {HIF lag 6} [2] 2:15.17      6 1    
 {HIF lag 1} [2] 1:58.92      3 Final    
 {HIF lag 8} ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Lagets deltagare är okända
 2008-02-02/03 (lö-sö)  | Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Adolfsson, Henrik -88 7.24      1 2  
7.21  PB 2 Final
» Barrefors, Björn -87 7.22  1 3
  7.21    PB 3 Final  
» Eklund, Jonathan -88 7.34  2 2
7.31  PB 5 Final
Jonsson, Jesper -90 7.74    PB 4 1  
Nordström, Erik -86 7.31  2 1
P17 Wedberg, Henrik -92 7.39  PB 2 3
  7.41      1 Final  
P15 Bäck, Philip -93 8.17  PB 4 2
» Green, Philip -93 8.24  PB 4 1
  8.24      7 Final  
P14 Brunnstedt, Anton -94 8.41  PB 3 3
Carlström, Jesper -94 9.49  6 4
» Qvarfordt, Mattias -94 8.31  1 2
  8.41      5 Final  
P13 » Averin Markström, Simon -95 9.09  3 2
Magnuson, Daniel -95 9.18  PB 4 2
Olsson Fahlman, Jonas -95 9.11  2 3
  9.10    PB 6 Final  
Reidefors, Stellan -95 9.24  3 3
Stjernberg, Mathias -95 9.11  PB 4 1
P12 » Alenäs, Hans -96 9.69  PB 3 2
  9.72      5 B-final  
Bergman, Jakob -96 10.72  PB 4 1
Lundström, William -96 9.76  5 3
  ej start        B-final [¤]
P11 Agnesjö, Elias -97 9.58  PB 3 1
9.64  8 Final
Annell, Simon -97 9.25  1 3
  9.18    PB 3 Final  
» Möller, Tim -97 9.13  2 4
9.07  1 Final
Nordenfelt, Jakob -97 10.52    PB 6 2  
Samuelberg, Arvid -97 10.18  PB 5 4
P10 » Averin Markström, Simon -95 9.13  7 Final
KS Bylund, Jenny -90 8.53      7 3  
» Dedrickson M, Fatima -89 7.92  3 1
7.86  PB 4 Final
Forsell, Emilia -90 8.56      8 1  
» Höckerstrand, Sandra -90 8.51  7 1
F17 Adrianzon, Hilde -92 8.87  7 1
Gren, Lilian -92 8.24  4 2
  8.18    PB 7 Final  
Hultgren, Maria -91 8.43  5 1
8.44  5 B-final
Jacobsson, Andrea -92 8.83    PB 5 3  
Niväng, Sofie -91 9.26  PB 8 4
» Retsloff, Frida -92 8.44  6 1
  ej start        B-final [¤]
Rudengren, Lisa -92 8.84  6 3
» Sabir, Jasmin -92 8.12  PB 1 4
  8.19      8 Final  
Tengvall, Tove -91 7.80  1 2
7.80  2 Final
F15 Ewertzh, Johanna -93 8.80    SB 5 2  
» Karlsson, Julia -93 8.52  2 3
8.42  PB 2 B-final
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 9.71      6 3  
Paulsson, Frida -93 8.52  PB 3 2
8.53  3 B-final
Reidefors, Cecilia -93 9.41    PB 6 1  
» Österberg, Sara -93 8.09  1 1
8.04  PB 1 Final
F14 Jonasson, Elin -94 9.26      5 1  
» Möller, Amelie -94 8.80  4 2
8.76  PB 6 Final
Prim Upphagen, Josefine -94 9.05  4 1
  8.85    PB 8 Final  
» Schelander, Rebecka -94 8.46  2 2
8.42  2 Final
F13 Alin, Maria -95 9.06  2 2
  9.02    PB 3 B-final  
Avebäck, Freja -95 9.01  6 1
8.80  PB 1 B-final
» Breig Lindell, Elin -95 8.46  1 3
  8.38      1 Final  
Ferneman, Lisa -95 8.58  2 3
8.45  3 Final
Olsson, Alicia -95 8.92  1 2
  8.79    PB 6 Final  
F12 Altrov Berg, Vera -96 8.87  3 2
8.77  PB 3 Final
Anderson, Isabella -96 10.27    PB 5 4  
Herkess, Mercedes -96 9.56  5 5
9.49  4 B-final
Wahlström, Elin -96 9.89    PB 4 3  
Wass, Tove -96 10.97  PB 6 1
F11 Andersson, Emma -97 12.28  PB 6 4
Hartell, Hannah -97 12.88    PB 7 2  
Jahfel, Nadja -97 10.07  PB 5 3
Jansheden, Ida -97 10.46  PB 6 2
» Strömbeck, Hanna -97 9.97  4 3
  9.88    PB 5 B-final  
Styfberg, Matilda -97 11.09  PB 7 5
» Österberg, Hanna -97 10.15  PB 3 5
400 m MS   Jonsson, Jesper -90 53.20      2 2  
» Karlsson, Fredrik -78 48.85  PB 1 1
Rosencrantz, Patrik -86 51.81    SB 3 1  
P17 » Bougt, Niklas -92 59.28  PB 3 4
Wedberg, Henrik -92 53.19  PB 1 2
» Özkan, Selman -91 56.63    PB 2 4  
P10 Arrhenius, Johan -98 ej start  3 [¤]
Berg, Elias -98 100.28  PB 7 2
Biörck, Johan -98 95.02    PB 5 4  
Dressel, Emil -98 101.05  PB 6 1
Furuholm, Emanuel -98 90.69  PB 4 1
» Hargeström, Sebastien -98 79.66    PB 1 6  
Holmqvist, William -98 85.01  PB 4 5
Nordström, Leo -98 ej start  5 [¤]
Orion Magan, Adam -98 98.20    PB 7 6  
Röhlcke, Hugo -98 101.98  PB 8 2
Werner, Simon -98 81.15  PB 3 6
KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 57.08  [2] SB 1 1  
F17 Gregersdotter, Elsa -92 60.75  PB 1 3
Höglund, Matilda -92 60.65  PB 1 2
» Retsloff, Frida -92 brutit        3  
» Sabir, Jasmin -92 58.86  PB 2 1
F10 » Agbonkhese, Efe -98 78.30  PB 1 2
» Ahlberg, Grete -98 98.28    PB 6 7  
Bill, Ulrika -98 92.55  PB 3 6
» Brunnstedt, Julia -98 ej start  6 [¤]
Edelstam W., Johanna -98 85.65    PB 4 2  
Eklind, Maja -98 brutit  1
Forsberg, Filippa -98 98.95  PB 4 6
Fosselius, Hedda -98 89.86    PB 6 3  
» Hansson, Pernilla -98 85.82  PB 4 3
» Herstedt, Josefin -98 ej start  5 [¤]
» Hultström, Emma -98 84.04    PB 2 4  
Hådén, Ellen -98 101.19  PB 8 3
» Jakobsson, Ylva -98 ej start  7 [¤]
» Kapell, Hanna -98 82.82    PB 2 1  
» Retsloff, Hanne -98 96.15  PB 6 2
» Robertsson, Fanny -98 90.90  PB 5 5
» Sjöholm, Matilda -98 brutit        2  
Sjönell, Ronja -98 ej start  5 [¤]
Sollbe, Rebecka -98 93.13  PB 5 4
Sparremo, Denise -98 85.85    PB 4 1  
Swahn, Jenny -98 97.10  PB 6 4
Tellman, Karolina -98 84.71  PB 3 4
» Åkeson, Magdalena -98 81.12  PB 2 7
600 m P14   Brunnstedt, Anton -94 1:53.37    PB 5 2  
Strand, Eddie -94 1:39.15  PB 1 2
P12 » Alenäs, Hans -96 2:06.52    PB 3 2  
Bergman, Jakob -96 2:18.18  PB 9 1
Hedman, John -96 ej start  2 [¤]
Lundahl, Joel -96 2:07.03    PB 7 1  
Lundström, William -96 1:55.93  PB 3 1
P11 Annell, Simon -97 1:56.56  PB 1 2
» Möller, Tim -97 2:03.20    PB 2 3  
F14 Regnér, Anna -94 1:54.99  PB 4 1
F13 Allert, Anna -95 1:53.70  PB 6 1
F12 Anderson, Isabella -96 2:20.94    PB 7 1  
» Asplund, Felicia -96 2:19.00  PB 8 2
Herkess, Mercedes -96 2:09.16  PB 5 2
Niklasson, Emilia -96 2:12.14    PB 3 3  
Olausson, Hanna -96 2:23.25  PB 8 3
Svensson, Emma -96 ej start  1 [¤]
Wahlström, Elin -96 2:12.24    PB 4 3  
» Westerberg, Paulina -96 2:04.08  PB 1 3
F11 Fredholm L, Madeleine -97 2:05.99  PB 3 2
800 m MS   Ekhamre, Thobias -88 1:53.33    PB 2 1  
Klinteskog, Johan -81 1:52.37  SB 1 1
KS Engfors, Paulina -90 2:23.36    SB 1 3  
Persson, Emelie -91 2:25.36  PB 1 2
Tolvers, Nathalie -90 2:28.21  SB 3 2
1 000 m P17 » Bougt, Niklas -92 3:03.07    PB 5 2  
Karlsson, Victor -91 2:52.19  SB 3 2
» Nilsson, Patrik -91 2:43.49    PB 2 1  
Refors, Michael -91 2:59.54  SB 4 2
» Özkan, Selman -91 2:49.86  PB 6 1
P14 Strand, Eddie -94 3:05.97    PB 2 Final  
F15 Rhodiner, Tove -93 3:51.81  PB 12 Final
F14 » Forss, Emma -94 3:39.31  9 Final
» Åberg, Stina -94 3:26.11  6 Final
1 500 m MS » Emilsson, Erik -82 3:53.09    SB 5 1  
Mbonabirama, Therence -86 3:52.41  PB 4 1
» Pell, Rickard -79 3:50.56    SB 2 1  
Walleräng, Olle -85 3:50.53  SB 1 1
KS » Östlund, Emmi -88 5:01.41  SB 6 Final
40 m häck (special) P10   Arrhenius, Johan -98 9.03    PB 4 5  
Cromell, Arild -98 9.32  PB 7 5
Cromell, Orest -98 9.18    PB 4 4  
Dressel, Emil -98 9.90  PB 7 3
Furuholm, Emanuel -98 9.40  PB 5 2
» Hargeström, Sebastien -98 8.12    PB 3 6  
Holmqvist, William -98 9.10  PB 3 4
» Krüsell Berg, Carl -98 9.33  PB 5 4
Nordström, Leo -98 8.32    PB 5 1  
Orion Magan, Adam -98 9.56  PB 5 3
Röhlcke, Hugo -98 9.09  PB 3 2
Stevens, Alexander -98 8.82    PB 6 1  
Tiba, Edvin -98 8.88  PB 3 3
Werner, Simon -98 7.96  PB 1 6
F10 » Agbonkhese, Efe -98 8.02    PB 1 1  
» Ahlberg, Grete -98 9.62  PB 5 6
» Berghäll, Emily -98 9.57  PB 6 5
Bill, Ulrika -98 8.59    PB 3 1  
Eklind, Maja -98 9.40  PB 4 5
Forsberg, Filippa -98 9.89  PB 7 5
Fosselius, Hedda -98 8.88    PB 5 4  
» Hansson, Pernilla -98 8.26  PB 2 7
» Herstedt, Josefin -98 ej start  3 [¤]
» Hultström, Emma -98 8.57    PB 3 3  
Hådén, Ellen -98 10.32  PB 5 2
» Jakobsson, Ylva -98 7.92  PB 1 3
» Kapell, Hanna -98 8.32    PB 3 7  
» Retsloff, Hanne -98 9.28  PB 4 8
» Robertsson, Fanny -98 9.47  PB 7 4
» Sjöholm, Matilda -98 9.26    PB 3 6  
Sjönell, Ronja -98 ej start  2 [¤]
Sollbe, Rebecka -98 9.24  PB 3 8
Sparremo, Denise -98 9.02    PB 1 8  
Swahn, Jenny -98 9.64  PB 6 1
Westerberg, Filippa -98 12.13  PB 6 6
» Åkeson, Magdalena -98 7.88  PB 1 4
60 m häck (106,7 cm) MS » Barrefors, Björn -87 8.19  [3,4] PB 1 Final  
8.23  1 X-final
» Eklund, Jonathan -88 8.44  PB 2 Final
  8.47      2 X-final  
» Elgered, Jonas -87 brutit  Final
9.08  SB 4 X-final
60 m häck (84 cm) P15 » Green, Philip -93 9.33      2 Final  
KS » Dedrickson M, Fatima -89 8.78  [2] PB 2 1
8.92  2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Ström, Olle -95 10.51      2 Final  
P12 » Alenäs, Hans -96 13.74  PB 5 2
F17 Jakobsson, Ulrika -91 9.08  PB 2 1
  9.10      3 Final  
» Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
F15 Forsbacka Karlsson, Tove -93 9.82  PB 4 1
» Österberg, Sara -93 10.13    PB 4 3  
F14 Gustafsson, Mikaela -94 ej start  Final [¤]
» Schelander, Rebecka -94 ej start  3 [¤]
F13 » Bill, Ellinor -95 10.64      6 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 10.17  1 1
10.15  PB 2 Final
Sene, Maie -95 10.78    PB 1 B-final  
» Sjöberg, Olivia -95 11.29  PB 4 B-final
F12 Altrov Berg, Vera -96 ej start  2 [¤]
Anderson, Isabella -96 15.10    PB 6 3  
» Asplund, Felicia -96 13.20  PB 6 2
Olausson, Hanna -96 13.84  PB 4 1
Truedsson, Leia -96 14.21    PB 6 1  
Wahlström, Elin -96 ej start  1 [¤]
60 m häck (60 cm) P11   Annell, Simon -97 11.22    PB 3 2  
11.28  7 Final
F11 Hartell, Hannah -97 15.50    PB 7 1  
Jahfel, Nadja -97 11.70  3 3
11.58  PB 7 Final
Lucas, Nora -97 14.89    PB 7 2  
» Strömbeck, Hanna -97 11.97  2 4
11.70  PB 1 B-final
Styfberg, Matilda -97 13.69    PB 6 2  
» Österberg, Hanna -97 12.23  4 2
12.01  PB 3 B-final
Höjd MS » Barrefors, Björn -87 1.97    SB 1 Final  
» Eklund, Jonathan -88 1.82  SB 5 Final
» Elgered, Jonas -87 1.77    SB 7 Final  
Kallaste, Rain -89 1.72  8 Final
P17 Odenman, Erik -91 1.69  SB 7 Final
P15 Bäck, Philip -93 1.60      3 Final  
P12 » Alenäs, Hans -96 1.11  PB 16
» Persson, Manne -96 1.17  14
KS » Höckerstrand, Sandra -90 1.48      8 Final  
F14 Ericsson, Sara -94 1.40  PB 15
F12 Altrov Berg, Vera -96 ej start  1 [¤]
» Asplund, Felicia -96 1.13      20    
» Forsberg, Elin -96 ej start  1 [¤]
Henry, Faye -96 1.13  15
F11 Fredholm L, Madeleine -97 1.08    PB 26    
Hartell, Hannah -97 0.92  PB 30
Jahfel, Nadja -97 1.08  PB 21
» Österberg, Hanna -97 1.26  PB 2 Final
Stav MS » Barrefors, Björn -87 4.65  [3,4] PB 3 Final  
» Eklund, Jonathan -88 4.55  PB 4 Final
» Elgered, Jonas -87 4.15    SB 6 Final  
P17 Löfstrand, Christian -91 3.26  2 Final
P15 Bäck, Philip -93 2.86  5 Final
» Green, Philip -93 3.26    PB 4 Final  
F17 » Alsing Skoog, Emma -92 ej res 
F15 Forsbacka Karlsson, Tove -93 2.44  PB 2 Final
F13 Tapper, Fanny -95 1.38  PB 2 Final
Längd MS » Barrefors, Björn -87 7.10    PB 2 Final  
Kallaste, Rain -89 4.97  16
Vadström Björk, André -90 6.01    PB 10    
P15 » Green, Philip -93 5.38  2 Final
P14 Carlström, Jesper -94 3.69  15
» Qvarfordt, Mattias -94 4.45      9    
F15 Carpenter, Vanessa -93 4.01  SB 24
Ewertzh, Johanna -93 4.22  PB 20
» Karlsson, Julia -93 4.59    PB 10    
Kårling Kahn, Anna -93 4.33  16
» Österberg, Sara -93 4.82  PB 5 Final
F14 Ericsson, Sara -94 3.68      32    
Jonasson, Elin -94 ej start  [¤]
» Möller, Amelie -94 4.01  PB 28
» Schelander, Rebecka -94 4.88  5 Final
Längd (zon) P13   Magnuson, Daniel -95 4.39    PB 13    
Reidefors, Stellan -95 4.24  17
P10 Arrhenius, Johan -98 2.73    PB 41    
Berg, Elias -98 2.45  PB 46
Cromell, Arild -98 3.16  PB 21
Cromell, Orest -98 3.01    PB 33    
Dressel, Emil -98 ej res 
Furuholm, Emanuel -98 2.90  PB 39
Grönlund, Edward -98 3.21    PB 19    
» Hargeström, Sebastien -98 3.11  PB 27
Holmqvist, William -98 2.98  PB 34
» Krüsell Berg, Carl -98 2.69    SB 43    
Nordström, Leo -98 3.02  PB 31
Orion Magan, Adam -98 2.64  PB 45
Röhlcke, Hugo -98 2.98    PB 35    
Stevens, Alexander -98 3.22  PB 18
Tiba, Edvin -98 3.02  PB 32
Werner, Simon -98 3.25    PB 17    
F13 Alin, Maria -95 4.25  PB 18
Avebäck, Freja -95 4.21  PB 20
» Breig Lindell, Elin -95 4.52      7 Final  
Ferneman, Lisa -95 4.77  3 Final
Olsson, Alicia -95 4.26  16
» Romàn, Linnéa -95 3.80      42    
Tapper, Fanny -95 4.04  PB 31
F10 » Agbonkhese, Efe -98 3.84  PB 1 Final
» Ahlberg, Grete -98 2.82    PB 44    
» Berghäll, Emily -98 2.95  38
Bill, Ulrika -98 3.37  PB 17
Edelstam W., Johanna -98 3.45    PB 11    
Eklind, Maja -98 3.03  PB 32
Forsberg, Filippa -98 2.96  PB 35
Fosselius, Hedda -98 2.74      48    
» Hansson, Pernilla -98 3.48  8 Final
» Herstedt, Josefin -98 2.95  PB 36
» Hultström, Emma -98 3.08    PB 28    
Hådén, Ellen -98 2.42  PB 54
» Jakobsson, Ylva -98 3.42  12
» Kapell, Hanna -98 3.05      29    
» Retsloff, Hanne -98 2.75  PB 47
» Robertsson, Fanny -98 2.77  PB 46
» Sjöholm, Matilda -98 3.19    PB 22    
Sochon, Emilia -98 3.37  PB 16
Sollbe, Rebecka -98 2.78  PB 45
Sparremo, Denise -98 3.04    PB 30    
Swahn, Jenny -98 2.83  PB 43
Westerberg, Filippa -98 2.05  PB 55
» Åkeson, Magdalena -98 3.70  PB 4 Final
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 ej res        1  
» Söderling, Jonathan -88 14.75  PB 1 Final
F17 Gren, Lilian -92 8.95    PB 13    
Hultgren, Maria -91 10.54  PB 8 Final
Högblom, Caroline -92 8.90  PB 14
Jakobsson, Ulrika -91 11.39    PB 2 Final  
» Sabir, Jasmin -92 11.13  PB 4 Final
Tresteg (zon) P12   Granath, Charlie -96 7.71    PB 14    
Lundström, William -96 8.28  PB 8 Final
Sylwan, Oskars -96 7.90    PB 12    
P11 Agnesjö, Elias -97 8.01  PB 8 Final
Annell, Simon -97 8.21  PB 5 Final
» Möller, Tim -97 8.08    PB 7 Final  
Nordenfelt, Jakob -97 7.20  PB 16
Samuelberg, Arvid -97 7.59  PB 14
F12 Altrov Berg, Vera -96 8.81    PB 4 Final  
» Westerberg, Paulina -96 8.03  PB 5 Final
Kula (7,26 kg) MS » Barrefors, Björn -87 12.34    PB 3 Final  
» Eklund, Jonathan -88 10.28  7 Final
» Elgered, Jonas -87 11.30  6 Final
Kula (5,0 kg) P17   Odenman, Erik -91 12.14    PB 4 Final  
Kula (4,0 kg) P15   Bäck, Philip -93 11.04      2 Final  
» Green, Philip -93 8.92  PB 4 Final
Kula (3,0 kg) P13   Stjernberg, Mathias -95 8.99      9    
P12 Bergman, Jakob -96 4.87  12
Granath, Charlie -96 ej start          [¤]
Sylwan, Oskars -96 6.19  6 Final
F17 Höglund, Matilda -92 9.31  PB 11
Sundqvist, Alycia -91 10.59    PB 5 Final  
F15 Ewertzh, Johanna -93 8.29  6 Final
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 7.85  7 Final
F14 Jonasson, Elin -94 5.45    PB 32    
Lindström, Hedvig -94 7.75  PB 15
Regnér, Anna -94 7.50  17
Kula (2,0 kg) P11   Agnesjö, Elias -97 7.16      8 Final  
Annell, Simon -97 6.10  PB 15
Nordenfelt, Jakob -97 6.02    PB 16    
Samuelberg, Arvid -97 6.20  PB 14
P10 Arrhenius, Johan -98 5.36  PB 23
Berg, Elias -98 4.18    PB 40    
Cromell, Arild -98 3.90  PB 42
Cromell, Orest -98 5.98  PB 12
Dressel, Emil -98 4.41    PB 37    
Furuholm, Emanuel -98 4.38  PB 38
Grönlund, Edward -98 6.43  PB 8 Final
» Hargeström, Sebastien -98 4.96    PB 29    
Holmqvist, William -98 4.86  PB 31
Nordström, Leo -98 4.63  PB 34
Orion Magan, Adam -98 5.66    PB 19    
Röhlcke, Hugo -98 5.02  PB 28
Stevens, Alexander -98 5.94  PB 13
Tiba, Edvin -98 5.93    PB 15    
Werner, Simon -98 5.73  PB 18
F13 Alin, Maria -95 7.88  PB 23
Avebäck, Freja -95 9.79      10    
Ferneman, Lisa -95 10.62  6 Final
Tapper, Fanny -95 8.68  13
F12 Altrov Berg, Vera -96 7.10      8 Final  
Gipper, Greta -96 5.87  PB 18
Herkess, Mercedes -96 6.66  PB 13
Wass, Tove -96 5.62      21    
» Westerberg, Paulina -96 6.82  PB 9
F11 Andersson, Emma -97 4.23  PB 28
Hartell, Hannah -97 4.39    PB 27    
Jahfel, Nadja -97 5.43  PB 22
» Österberg, Hanna -97 5.53  PB 20
F10 » Agbonkhese, Efe -98 5.10    PB 9    
» Ahlberg, Grete -98 4.84  PB 17
» Berghäll, Emily -98 4.41  PB 25
Bill, Ulrika -98 4.21    PB 33    
» Brunnstedt, Julia -98 ej start  1 [¤]
Edelstam W., Johanna -98 5.07  PB 10
Eklind, Maja -98 4.96    PB 12    
Forsberg, Filippa -98 4.26  PB 31
Fosselius, Hedda -98 4.30  PB 29
» Hansson, Pernilla -98 5.35      5 Final  
» Herstedt, Josefin -98 4.16  PB 34
» Hultström, Emma -98 4.91  PB 13
Hådén, Ellen -98 4.23    PB 32    
» Jakobsson, Ylva -98 5.12  7 Final
» Kapell, Hanna -98 4.34  PB 28
» Retsloff, Hanne -98 4.14    PB 35    
» Robertsson, Fanny -98 4.39  PB 26
» Sjöholm, Matilda -98 3.94  PB 39
Sollbe, Rebecka -98 4.82    PB 18    
Sparremo, Denise -98 4.72  PB 21
Swahn, Jenny -98 3.32  PB 45
Westerberg, Filippa -98 3.41    PB 44    
» Åkeson, Magdalena -98 6.58  PB 1 Final
7-kamp P14 » Wulff, Jonathan -94 4 537    PB 3    
60 m 7.94 [830] PB 1
Stav 2.96 [717] PB 1
Längd 4.71 [558] 1
60 m häck (84 cm) 9.88 [807] PB 2 2
Höjd 1.54 [635] PB 1
Kula (4,0 kg) 9.06 [473] 1
600 m 1:44.74 [517] PB 1
5-kamp F14   Gustafsson, Mikaela -94 3 372    PB 5    
60 m häck (76,2 cm) 9.68 [884] PB 1 1
Höjd 1.52 [830] PB 2 Final
Kula (3,0 kg) 8.07 [541] 10
Längd 4.93 [794] 4 Final
600 m 2:00.78 [323] PB 8 2
4-kamp P13 » Averin Markström, Simon -95 1 621    PB 13    
60 m häck (76,2 cm) 12.27 [575] PB 1
Längd (zon) 4.13 [624] 1
Kula (3,0 kg) 6.05 [422] PB 1
Höjd ej res        1  
Ewertzh, Jacob -95 3 070  PB
60 m häck (76,2 cm) 10.68 [852] PB 1
Längd (zon) 4.42 [722] 1
Kula (3,0 kg) 7.97 [632] 1
Höjd 1.45 [864]       1  
Ström, Olle -95 3 356  PB 5
60 m häck (76,2 cm) 10.20 [945] PB 1
Längd (zon) 4.60 [784] 1
Kula (3,0 kg) 8.61 [695] 1
Höjd 1.51 [932] 1
4-kamp F13 » Bill, Ellinor -95 3 171    PB 6    
60 m häck (76,2 cm) 10.43 [1 009] PB 2 3
Höjd 1.29 [744] 11 1
Längd (zon) 4.44 [784] 9 1
Kula (2,0 kg) 7.83 [634]   PB 24 1  
Sene, Maie -95 2 842  PB 11
60 m häck (76,2 cm) 11.59 [786] 2 1
Höjd 1.32 [779] PB 9 1
Längd (zon) 4.26 [718] PB 15 1
Kula (2,0 kg) 7.13 [559]   PB 29 1  
» Sjöberg, Olivia -95 2 931  PB 10
60 m häck (76,2 cm) 11.31 [837] 1 4
Höjd 1.32 [779] 6 1
Längd (zon) 4.13 [670] PB 27 1
Kula (2,0 kg) 7.93 [645] PB 21 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F19
[3] - Klubbrekord i klassen M22
[4] - Även klubbrekord i klassen MS
 2008-01-26/27 (lö-sö)  | DM för Senior, Junior 17-19 år, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Nordström, Erik -86 ej start        1 [¤]
P19 Vadström Björk, André -90 7.54  PB 2 2
Vigert, Linus -90 7.41  2 1
P18 Vigert, Linus -90 7.38    PB 3 Final  
P17 » Fältström, Love -91 7.38  2 1
P16 » Fältström, Love -91 7.30  PB 2 Final
KS Korneeva, Julia -87 ej start        1 [¤]
F19 Bylund, Jenny -90 ej start  1 [¤]
Forsell, Emilia -90 8.60  6 2
F17 Jakobsson, Ulrika -91 8.11      3 1  
Tengvall, Tove -91 7.89  1 2
F16 Jakobsson, Ulrika -91 8.09  PB 3 Final
Tengvall, Tove -91 7.75  PB 1 Final
200 m MS » Fältström, Love -91 23.48    PB 2 3  
Nordström, Erik -86 ej start  1 [¤]
Vadström Björk, André -90 23.89    PB 1 2  
KS Tengvall, Tove -91 ej start  1 [¤]
400 m P19   Jonsson, Jesper -90 52.94    PB 2 2  
KS Tolvers, Nathalie -90 60.47  1 2
F19 Tolvers, Nathalie -90 ej start  1 [¤]
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:52.51    SB 1 2 [¤]
1 500 m MS   Walleräng, Olle -85 ej start        1 [¤]
P17 Refors, Michael -91 4:46.19  SB 11 Final
60 m häck (91,4 cm) P17 » Fältström, Love -91 8.47    PB 1 Final  
Löfstrand, Christian -91 9.55  SB 4 Final
60 m häck (76,2 cm) F17   Jakobsson, Ulrika -91 9.18    SB 1 Final  
Höjd P19   Kallaste, Rain -89 1.70      3 Final  
P17 Odenman, Erik -91 1.66  2 Final
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 1.47  3 Final
Stav P17   Löfstrand, Christian -91 ej res           
Längd P19   Kallaste, Rain -89 5.17    PB 4 Final  
KS Korneeva, Julia -87 ej start  1 [¤]
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 4.94    PB 4 Final  
F17 Hultgren, Maria -91 4.94  4 Final
Jakobsson, Ulrika -91 5.14  2 Final
Tresteg MS » Söderling, Jonathan -88 14.33    PB 2 Final  
Kula (6,0 kg) P19 » Backlund, Esbjörn -89 11.57    PB 2 Final [¤]
Vigert, Linus -90 9.97  PB 3 Final
Kula (5,0 kg) P17   Odenman, Erik -91 12.01    PB 2 Final  
Kula (4,0 kg) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 10.54    PB 2 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-01-26/27 (lö-sö)  | Götas Ungdomsspel, Våxnäshallen, Karlstad
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 7.97    PB 3 4  
» Odenman, Gunnar -93 7.92  PB 1 5
P14 Brunnstedt, Anton -94 8.59    PB 2 3  
Carlström, Jesper -94 9.49  PB 5 3
» Qvarfordt, Mattias -94 8.12  2 2
  8.20      4 Final  
» Wulff, Jonathan -94 8.02  1 2 [¤]
8.01  PB 3 Final
P13 » Averin Markström, Simon -95 9.00    PB 1 3  
Jansson, Anton -95 9.29  PB 3 4
Magnuson, Daniel -95 9.52  PB 4 1
Olsson Fahlman, Jonas -95 9.31    SB 5 2  
Stannow Lind, Erik -95 ej start  1 [¤]
Stjernberg, Mathias -95 9.12  PB 2 3
P11 » Möller, Tim -97 8.97  2 1
  9.08      2 Final  
F15 Ewertzh, Johanna -93 8.83  SB 3 2
» Karlsson, Julia -93 ej start  1 [¤]
Kårling Kahn, Anna -93 8.52  PB 1 3
  8.65      4 B-final  
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 9.54  PB 4 4
Paulsson, Frida -93 8.54  PB 2 5 [¤]
  8.54      2 C-final  
» Österberg, Sara -93 8.13  PB 2 6
8.15  4 Final
F14 Ericsson, Sara -94 9.20    PB 2 2  
Gustafsson, Mikaela -94 8.51  2 3
8.48  PB 3 Final
Jonasson, Elin -94 9.16    PB 4 4  
Linjo, Sofia -94 9.25  PB 2 5
» Möller, Amelie -94 8.79  3 6
» Schelander, Rebecka -94 8.39  1 1
  8.37    PB 1 Final  
» Åberg, Stina -94 9.40  SB 5 2
F13 Alin, Maria -95 9.22  4 2
Avebäck, Freja -95 9.02      2 3  
» Bill, Ellinor -95 8.91  3 4
» Breig Lindell, Elin -95 8.39  1 2
  8.37    PB 2 Final  
Ekholm, Elvira -95 9.14  2 5
Ferneman, Lisa -95 8.40  PB 1 6
  8.40      3 Final  
Fröling, Amanda -95 9.60  PB 4 7
Huldin, Louise -95 9.61  PB 4 1
Olsson, Alicia -95 8.89  1 3
  8.81    PB 2 B-final  
Qvarfordt, Sara -95 9.28  PB 4 4
» Romàn, Linnéa -95 9.46  PB 5 5
Sene, Maie -95 8.90  PB 3 6
  8.94      4 B-final  
» Sjöberg, Olivia -95 9.01  PB 2 8
200 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 26.11    PB 2 2  
» Green, Philip -93 diskad  1
» Odenman, Gunnar -93 diskad        1  
P14 Brunnstedt, Anton -94 27.86  PB 1 4
Carlström, Jesper -94 32.14  PB 3 2
Lundquist, Joel -94 29.98    PB 3 3  
» Qvarfordt, Mattias -94 27.62  PB 2 2
P13 Almlöf, Andreas -95 29.87  PB 1 3
» Averin Markström, Simon -95 30.51    PB 2 4  
Ewertzh, Jacob -95 29.34  PB 1 2
Jansson, Anton -95 diskad  5
Stannow Lind, Erik -95 ej start        1 [¤]
Ström, Olle -95 ej start  1 [¤]
P11 » Möller, Tim -97 31.03  PB 2 1
F15 Ewertzh, Johanna -93 29.13    PB 1 4  
Fagerström Wagner, Hanna -93 30.31  PB 1 6
Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start  1 [¤]
» Grönros, Lovisa -93 27.45    PB 1 5  
» Karlsson, Julia -93 27.22  PB 1 2
Linnhag, Nelly -93 30.77  PB 2 6
Paulsson, Frida -93 diskad        7  
Rhodiner, Tove -93 31.75  PB 2 7
» Österberg, Sara -93 diskad  2
F14 » Forss, Emma -94 31.46    PB 2 7  
Holgersson, Hedvig -94 31.37  PB 2 8
Linjo, Sofia -94 29.80  PB 1 9
» Möller, Amelie -94 29.15    PB 1 6  
Regnér, Anna -94 30.31  PB 3 2
» Schelander, Rebecka -94 28.46  PB 2 1
» Åberg, Stina -94 30.58    PB 3 5  
F13 Alin, Maria -95 30.87  PB 2 8
Avebäck, Freja -95 30.50  2 4
» Bill, Ellinor -95 30.39    PB 1 6  
» Breig Lindell, Elin -95 27.63  PB 2 1
Ekholm, Elvira -95 30.67  3 4
Ferneman, Lisa -95 28.50    PB 1 2  
Fröling, Amanda -95 32.76  PB 1 9
Huldin, Louise -95 32.58  PB 3 5
Olsson, Alicia -95 29.61    PB 2 3  
Qvarfordt, Sara -95 33.02  2 6
» Romàn, Linnéa -95 32.44  PB 1 10
Sene, Maie -95 29.59    PB 2 11  
» Sjöberg, Olivia -95 29.78  PB 1 12
Tapper, Fanny -95 32.63  PB 1 13 [¤]
600 m P11 » Möller, Tim -97 2:07.24    SB 7 Final  
800 m P13   Almlöf, Andreas -95 2:48.36    PB 6 1  
Ewertzh, Jacob -95 2:43.45  PB 5 2
1 000 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 3:00.21    PB 4 1  
P14 Strand, Eddie -94 3:06.01  PB 2 Final
F15 Fagerström Wagner, Hanna -93 3:51.01      4 2  
Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start  1 [¤]
» Grönros, Lovisa -93 3:13.77  SB 4 1
Linnhag, Nelly -93 3:32.32      7 1  
Paulsson, Frida -93 4:02.02  5 2
Rhodiner, Tove -93 4:02.16  SB 6 2
F14 » Forss, Emma -94 3:26.94    PB 4 1  
Holgersson, Hedvig -94 3:35.21  PB 7 1
Höglund, Elsa -94 3:48.81  PB 6 2
Linjo, Sofia -94 3:36.81    PB 2 2 [¤]
» Åberg, Stina -94 3:25.80  PB 3 1
60 m häck (84 cm) P15   Bäck, Philip -93 9.56    PB 1 3  
» Green, Philip -93 9.31  PB 3 2
» Odenman, Gunnar -93 9.30  PB 2 2
60 m häck (76,2 cm) F15   Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start        1 [¤]
F14 » Forss, Emma -94 11.34  PB 2 4
Gustafsson, Mikaela -94 ej start        2 [¤]
Linjo, Sofia -94 ej start  1 [¤]
Höjd P15   Bäck, Philip -93 1.63    PB 4 Final  
» Öberg, Anton -93 1.45  PB 12
P14 » Wulff, Jonathan -94 1.51    SB 4 Final [¤]
P13 » Averin Markström, Simon -95 ej start  1 [¤]
Ewertzh, Jacob -95 1.49  3 Final
Ström, Olle -95 1.49      2 Final  
F14 Ericsson, Sara -94 1.30  12
Gustafsson, Mikaela -94 1.48  3 Final
F13 » Bill, Ellinor -95 1.40      3 Final  
Huldin, Louise -95 1.43  PB 2 Final
Sene, Maie -95 1.30  PB 17
» Sjöberg, Olivia -95 1.35      13    
Tapper, Fanny -95 ej start  1 [¤]
Stav P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 3.02    PB 3 Final  
Bäck, Philip -93 2.92  PB 4 Final
» Green, Philip -93 3.02  PB 2 Final
Längd P15   Bäck, Philip -93 5.29    PB 6 Final  
» Green, Philip -93 5.59  PB 3 Final
» Odenman, Gunnar -93 5.38      5 Final  
» Öberg, Anton -93 5.06  PB 8 Final
P14 Carlström, Jesper -94 3.78  PB 12
Lundquist, Joel -94 4.11    PB 9    
» Qvarfordt, Mattias -94 4.49  5 Final
» Wulff, Jonathan -94 4.72  PB 4 Final [¤]
F15 Ewertzh, Johanna -93 4.18    PB 22    
Fagerström Wagner, Hanna -93 3.82  PB 27
Kårling Kahn, Anna -93 4.69  PB 7 Final
Niväng, Sara -93 3.66    PB 32    
Reidefors, Cecilia -93 3.84  PB 26
Rhodiner, Tove -93 3.80  PB 28
» Österberg, Sara -93 4.76    PB 5 Final  
F14 Ericsson, Sara -94 4.22  PB 13
Gustafsson, Mikaela -94 5.05  PB 1 Final
Holgersson, Hedvig -94 3.81    PB 21    
Höglund, Elsa -94 3.55  PB 25
Jonasson, Elin -94 3.08  PB 28
» Möller, Amelie -94 3.84      20    
Regnér, Anna -94 3.92  PB 19
» Schelander, Rebecka -94 4.98  PB 2 Final
Längd (zon) P13   Almlöf, Andreas -95 4.07      16    
» Averin Markström, Simon -95 4.28  PB 11
Ewertzh, Jacob -95 4.59    PB 7 Final  
Jansson, Anton -95 3.93  PB 17
Magnuson, Daniel -95 3.93  PB 18
Olsson Fahlman, Jonas -95 ej start        1 [¤]
Stjernberg, Mathias -95 4.14  13
Ström, Olle -95 4.71  PB 3 Final
P11 » Möller, Tim -97 3.69    PB 8 Final  
F13 Alin, Maria -95 4.14  15
Avebäck, Freja -95 4.00  PB 23
» Bill, Ellinor -95 4.68    PB 4 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 4.41  7 Final
Ekholm, Elvira -95 4.05  20
Ferneman, Lisa -95 4.80    PB 2 Final  
Fröling, Amanda -95 3.76  PB 28
Huldin, Louise -95 3.69  30
Olsson, Alicia -95 4.18      13    
Qvarfordt, Sara -95 4.13  PB 16
» Romàn, Linnéa -95 3.86  25
» Sjöberg, Olivia -95 4.06    PB 18    
Tapper, Fanny -95 3.85  PB 26
Kula (4,0 kg) P15   Bäck, Philip -93 11.64    PB 4 Final  
» Öberg, Anton -93 8.94  PB 7 Final
P14 Brunnstedt, Anton -94 6.96    PB 10    
Lundquist, Joel -94 6.72  PB 11
» Wulff, Jonathan -94 9.95  PB 5 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P13   Almlöf, Andreas -95 7.78    PB 6 Final  
Stjernberg, Mathias -95 9.03  PB 4 Final
Ström, Olle -95 9.52      3 Final [¤]
F15 Lindberg Oyarzo, Isabel -93 8.47  PB 4 Final
Niväng, Sara -93 6.74  PB 7 Final
Reidefors, Cecilia -93 7.03    PB 6 Final  
F14 Jonasson, Elin -94 5.22  PB 15
Lindström, Hedvig -94 6.95  PB 11
Regnér, Anna -94 7.69  PB 7 Final
Kula (2,0 kg) F13   Avebäck, Freja -95 9.79    PB 8 Final  
Ferneman, Lisa -95 10.58  4 Final
Tapper, Fanny -95 8.75  PB 9
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-01-26/27 (lö-sö)  | Pallas-Spelen, Atleticum, Malmö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Barrefors, Björn -87 7.22    PB 4 6  
» Eklund, Jonathan -88 7.42  PB 6 5
» Elgered, Jonas -87 7.51    PB 5 6  
M22 Nordström, Erik -86 7.20  PB 4 5 [¤]
KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.84  [2] PB 3 2
F19 » Dedrickson M, Fatima -89 8.03  2 4
F18 » Dedrickson M, Fatima -89 7.88    PB 5 Final  
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.84  8 Final
F17 Persson, Emelie -91 8.35  SB 5 3
200 m MS   Rosencrantz, Patrik -86 23.23      1 D-final  
M22 Nordström, Erik -86 23.16  3 B-final [¤]
KS Engfors, Paulina -90 ej start        1 [¤]
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.11  [2] PB 1 D-final
F17 Persson, Emelie -91 27.60  2 C-final
400 m KS   Engfors, Paulina -90 ej start        1 [¤]
60 m häck (106,7 cm) MS » Barrefors, Björn -87 8.25    SB 3 1  
» Eklund, Jonathan -88 8.69  5 1
» Elgered, Jonas -87 ej start        1 [¤]
M20 » Eklund, Jonathan -88 8.60  SB 4 Final
60 m häck (84 cm) KS » Dedrickson M, Fatima -89 8.89      3 2  
F18 » Dedrickson M, Fatima -89 8.84  [2] SB 5 Final
Höjd MS » Barrefors, Björn -87 1.95    SB 5 Final  
» Elgered, Jonas -87 ej start  1 [¤]
Längd MS » Eklund, Jonathan -88 ej start        1 [¤]
Rosencrantz, Patrik -86 ej start  1 [¤]
F19 » Dedrickson M, Fatima -89 5.25  SB 6 Final
Kula (7,26 kg) MS » Barrefors, Björn -87 12.18    PB 2 Final  
» Eklund, Jonathan -88 10.57  PB 7 Final
» Elgered, Jonas -87 11.38  PB 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F19
 2008-01-26 (lö)  | Landskamp, Glasgow, SCO
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:52.20    SB 5 Final    
 2008-01-26 (lö)  | Haninge Open, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd P10   Furuholm, Emanuel -98 0.90    PB 8 Final   [¤]
P9 Forsén, Markus -99 ej res  Final
F10 » Ahlberg, Grete -98 1.05    PB 10      
» Berghäll, Emily -98 1.00  PB 14
» Hansson, Pernilla -98 1.23  PB 1 Final
» Kapell, Hanna -98 1.10  PB 6 Final
Längd (zon) P11   Agnesjö, Elias -97 3.39      8 Final    
P10 Furuholm, Emanuel -98 2.79  PB 12 [¤]
P9 Forsén, Markus -99 3.06      3 Final   [¤]
P8 Furuholm, David -00 2.48  PB 3 Final [¤]
F10 » Ahlberg, Grete -98 2.57  PB 24
» Berghäll, Emily -98 2.89      15      
Fosselius, Hedda -98 2.71  20 [¤]
» Hansson, Pernilla -98 3.59  4 Final
» Jakobsson, Ylva -98 3.46      5 Final    
» Kapell, Hanna -98 3.23  PB 7 Final
F9 Kapell, Maja -99 ej start  1 [¤]
F8 » Hansson, Jessica -00 2.42    PB 6 Final    
» Kapell, Tilda -01 2.54  PB 1 Final
Kula (2,0 kg) P11   Agnesjö, Elias -97 7.25    PB 5 Final    
P10 Furuholm, Emanuel -98 3.37  PB 15 [¤]
F10 » Ahlberg, Grete -98 4.55    PB 11      
» Berghäll, Emily -98 4.22  PB 15
» Hansson, Pernilla -98 5.39  PB 5 Final
» Jakobsson, Ylva -98 6.17  PB 3 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-01-26 (lö)  | Intersportspelen, Friidrottshallen, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m häck (106,7 cm) MS   Adolfsson, Henrik -88 9.68    PB 4 Final    
 2008-01-19/20 (lö-sö)  | Inlagda Gurkspelen
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P12 » Alenäs, Hans -96 9.95    PB 5 1  
Cedervall Högberg, Pontus -96 10.72  PB 8 3
Granath, Charlie -96 9.02  2 5
  9.00      4 Final  
Grönlund, Artur -96 9.50  5 2
9.59  8 B-final
Hedman, John -96 ej start        1 [¤]
Lundahl, Joel -96 9.65  PB 4 4
Lundström, William -96 9.75  4 3
Sandholm, Ludvig -96 10.16      6 5  
Sylwan, Oskars -96 9.99  PB 6 1
F16 Gregersdotter, Elsa -92 8.61  PB 5 2
» Retsloff, Frida -92 8.41  SB 4 3
  8.41      7 Final  
F12 Altrov Berg, Vera -96 8.91  PB 1 5
8.96  6 Final
Anderson, Isabella -96 10.28    PB 5 4  
» Asplund, Felicia -96 10.11  PB 5 2
Henry, Faye -96 9.49  4 1
Herkess, Mercedes -96 9.44    PB 6 3  
Johnsson, Sofia -96 ej start  1 [¤]
Peterson, Ebba -96 9.49  PB 3 6
Svensson, Emma -96 9.93    PB 4 7  
Wahlström, Elin -96 10.00  PB 3 8
200 m MS   Adolfsson, Henrik -88 23.32    PB 3 5  
F18 Tolvers, Nathalie -90 26.70  PB 2 2 [¤]
400 m F16   Gregersdotter, Elsa -92 60.83    PB 2 4  
» Sabir, Jasmin -92 61.48  PB 1 3
800 m P12   Bergman, Jakob -96 brutit        3  
Carlsten, Robin -96 3:01.07  PB 6 1
Hagberg, William -96 brutit        2  
Lundahl, Joel -96 3:05.83  PB 2 3
Lundström, William -96 2:49.11  3 1
F12 Altrov Berg, Vera -96 2:49.64    PB 2 1  
Huldin, Jessica -96 3:17.91  PB 6 3
Niklasson, Emilia -96 3:16.44  6 2
Svensson, Emma -96 3:09.76      5 2  
» Westerberg, Paulina -96 2:54.69  PB 3 2
1 500 m P16   Jonsson, Niklas -92 4:43.52    PB 5 Final  
Höjd P12   Bergman, Jakob -96 ej start        1 [¤]
Carlsten, Robin -96 1.16  PB 19
Ekvall, Joakim -96 1.26    PB 7 Final  
Grönlund, Artur -96 1.26  PB 7 Final
Hagberg, William -96 1.16  PB 20
F12 Henry, Faye -96 1.16      26    
Huldin, Jessica -96 1.06  32
Wass, Tove -96 ej res 
Längd F16 » Retsloff, Frida -92 5.03      3 Final  
» Sabir, Jasmin -92 4.99  PB 5 Final
Längd (zon) P12 » Alenäs, Hans -96 3.67    PB 8 Pool B  
Bergman, Jakob -96 3.28  PB 16 Pool A
Cedervall Högberg, Pontus -96 3.29    PB 14 Pool B  
Ekvall, Joakim -96 3.32  SB 15 Pool A
Granath, Charlie -96 ej start  1 [¤]
Grönlund, Artur -96 3.73      7 Pool A  
Lundahl, Joel -96 3.55  PB 11 Pool B
Lundström, William -96 3.87  PB 6 Pool A
Sandholm, Ludvig -96 3.34    PB 13 Pool B  
Sylwan, Oskars -96 3.56  PB 13 Pool A
F12 Altrov Berg, Vera -96 4.18  PB 5 Pool A
» Asplund, Felicia -96 3.49      20 Pool B  
Henry, Faye -96 3.62  13 Pool A
Johnsson, Sofia -96 ej start  1 [¤]
Peterson, Ebba -96 3.28    PB 25 Pool A  
Svensson, Emma -96 3.44  PB 23 Pool B
Wahlström, Elin -96 3.35  PB 22 Pool A
Wass, Tove -96 2.94    PB 32 Pool B  
» Westerberg, Paulina -96 3.32  SB 23 Pool A
Kula (3,0 kg) P12   Bergman, Jakob -96 5.20    PB 16    
Ekvall, Joakim -96 6.77  PB 6 Final
Sylwan, Oskars -96 6.55  PB 8 Final
Kula (2,0 kg) F12 » Asplund, Felicia -96 4.94    PB 33    
Herkess, Mercedes -96 6.50  PB 17
Johnsson, Sofia -96 ej start        1 [¤]
Wass, Tove -96 6.09  PB 22
» Westerberg, Paulina -96 6.03  23
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-01-19 (lö)  | Vinthundsvintern, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Elgered, Jonas -87 7.54    PB 3 2    
Rosencrantz, Patrik -86 7.41  SB 3 3
» Söderling, Jonathan -88 7.46  4 3
M20 » Söderling, Jonathan -88 7.34    PB 6 Final    
P19 Jaksi, Veiko -90 8.62  PB 6 2
Jonsson, Jesper -90 7.77  PB 4 1
Kallaste, Rain -89 8.35    PB 6 1    
Vigert, Linus -90 7.39  2 2
P16 » Fältström, Love -91 7.42  2 1 [¤]
  7.40    PB 1 Final    
P11 Agnesjö, Elias -97 brutit  1
KS