HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2021-12-05
Ute för 2007 Resultatdatum: 2007-11-04
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2007-11-04 (sö)  | NM i terräng, Kusens backe, Södertälje - NM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Emilsson, Erik -82 28.04        6 Final    
Mbonabirama, Therence -86 28.11  8 Final
Walleräng, Olle -85 28.06  7 Final
Lag Terräng MS » Emilsson, Erik -82 1:20.00  [1]     1      
Mbonabirama, Therence -86
Walleräng, Olle -85
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2007-10-27 (lö)  | SVMVM 2007, Folkungavallen, Linköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m h (91,4 cm) MS   Norberg, Daniel -78 6:42.62      PB 5 1    
 2007-10-21 (sö)  | Hellaslöpet, Malmö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp P15 » Jonsson, Niklas -92 ej start          1    
 2007-10-14 (sö)  | Castorama 8, Jerikovallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Backlund, Esbjörn -89 1 464               
Kula (7,26 kg) 8.65 [357] 6
Spjut (800 gr) 43.34 [540] 3 1
Diskus (2,0 kg) 24.77 [349] PB 4 1
Slägga (7,26 kg) 16.85 [218] 5 1
 2007-10-13 (lö)  | Castorama 7, Jerikovallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Backlund, Esbjörn -89 brutit               
Kula (7,26 kg) 9.09 [392] PB 7 1
Spjut (800 gr) 49.33 [624] 1 1
Diskus (2,0 kg) ej start 
Slägga (7,26 kg) ej start 
 2007-10-11 (to)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Barrefors, Björn -87 2 281      PB        
Kula (7,26 kg) 12.00 [599] SB 1
Spjut (800 gr) 49.60 [627] 1
Diskus (2,0 kg) 35.73 [599] 1
Slägga (7,26 kg) 28.22 [456]         1    
» Eklund, Jonathan -88 1 739  PB
Kula (7,26 kg) 10.33 [485] PB 1
Spjut (800 gr) 40.63 [500] 1
Diskus (2,0 kg) 27.79 [423] 1
Slägga (7,26 kg) 21.91 [331]     PB   1    
» Elgered, Jonas -87 1 942  SB
Kula (7,26 kg) 10.18 [473] 1
Spjut (800 gr) 45.82 [575] 1
Diskus (2,0 kg) 29.69 [467] 1
Slägga (7,26 kg) 26.69 [427]     SB   1    
Mirkovic, Dejan -78 1 987  SB
Kula (7,26 kg) 11.76 [583] SB 1 1
Spjut (800 gr) 39.40 [482] SB 1
Diskus (2,0 kg) 28.93 [449] 1
Slägga (7,26 kg) 29.17 [473]     PB   1    
» Wikström, Peter -57 1 912  PB
Kula (7,26 kg) 10.76 [515] SB 1
Spjut (800 gr) 41.69 [516] SB 1
Diskus (2,0 kg) 30.37 [482] 1
Slägga (7,26 kg) 25.25 [399] PB 1
Castorama KS   Karlsson, Lina -85 1 914               
Kula (4,0 kg) 7.38 [398] SB 1
Spjut (600 gr) 21.31 [428] SB 1
Diskus (1,0 kg) 27.24 [486] 1
Slägga (4,0 kg) 30.18 [602] 1
 2007-10-10 (on)  | ALJ open light, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m F18 » Östlund, Emmi -88 19:10.9m     PB 6 Final    
10 000 m MS   Norberg, Daniel -78 brutit          1    
 2007-09-30 (sö)  | Berlin marathon, Berlin, GER
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS » Lerdahl, Emil -82 2:29.07      PB 51      
 2007-09-29 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Attersand, Henrik -84 brutit               
Kula (7,26 kg) 7.41 [256] PB 1
Spjut (800 gr) ej start 
Diskus (2,0 kg) ej start 
Slägga (7,26 kg) ej start               
» Backlund, Esbjörn -89 1 559  PB
Kula (7,26 kg) 8.63 [356] SB 1
Spjut (800 gr) 48.78 [616] 1
Diskus (2,0 kg) 24.01 [330] PB 1
Slägga (7,26 kg) 18.54 [257]     PB   1    
» Barrefors, Björn -87 brutit 
Kula (7,26 kg) ej start  1
Spjut (800 gr) 47.10 [593] 1
Diskus (2,0 kg) ej start 
Slägga (7,26 kg) 30.52 [498]     PB   1    
de la Cruz Rodr., Jaime -83 1 385  PB
Kula (7,26 kg) 11.25 [549] 1
Spjut (800 gr) 18.15 [98] PB 1
Diskus (2,0 kg) 30.31 [481] 1
Slägga (7,26 kg) 18.52 [257]     PB   1    
Ekhamre, Thobias -88 brutit 
Kula (7,26 kg) 5.73 [105] PB 1
Spjut (800 gr) ej start 
Diskus (2,0 kg) ej start 
Slägga (7,26 kg) ej start               
» Eklund, Jonathan -88 1 643  PB
Kula (7,26 kg) 9.10 [393] PB 1
Spjut (800 gr) 39.39 [482] 1
Diskus (2,0 kg) 29.69 [467] PB 1
Slägga (7,26 kg) 20.48 [301]     PB   1    
» Elgered, Jonas -87 1 884  SB
Kula (7,26 kg) 10.24 [478] 1
Spjut (800 gr) 44.12 [551] 1
Diskus (2,0 kg) 28.00 [428] 1
Slägga (7,26 kg) 26.68 [427]     SB   1    
» Fältström, Love -91 1 166  PB
Kula (7,26 kg) 8.28 [328] PB 1
Spjut (800 gr) 39.81 [488] PB 1
Diskus (2,0 kg) 19.56 [211] SB 1
Slägga (7,26 kg) 13.73 [139]     PB   1    
Granlund, Jonas -86 brutit 
Kula (7,26 kg) 8.92 [379] PB 1
Spjut (800 gr) ej start               
» Gustafsson, Peter -74 634  PB
Kula (7,26 kg) 6.87 [210] SB 1
Spjut (800 gr) 23.26 [205] SB 1
Diskus (2,0 kg) 15.77 [98] SB 1
Slägga (7,26 kg) 13.07 [121]     PB   1    
Jonsson, Jesper -90 734  PB
Kula (7,26 kg) 7.48 [263] PB 1
Spjut (800 gr) 23.44 [209] PB 1
Diskus (2,0 kg) 15.40 [86] PB 1
Slägga (7,26 kg) 15.16 [176]     PB   1    
Kallaste, Rain -89 788  PB
Kula (7,26 kg) 7.36 [252] PB 1
Spjut (800 gr) 27.32 [282] PB 1
Diskus (2,0 kg) 18.85 [191] PB 1
Slägga (7,26 kg) 11.02 [63]     PB   1    
Liedberg, Niclas -88 brutit 
Kula (7,26 kg) 9.10 [393] PB 1
Spjut (800 gr) ej start 
Diskus (2,0 kg) ej start 
Slägga (7,26 kg) ej start               
Lindén, Björn -59 1 362  SB
Kula (7,26 kg) 8.49 [345] SB 1
Spjut (800 gr) 30.70 [342] SB 1
Diskus (2,0 kg) 25.61 [370] SB 1
Slägga (7,26 kg) 20.67 [305]     SB   1    
Löfstrand, Christian -91 1 071  PB
Kula (7,26 kg) 8.27 [327] PB 1
Spjut (800 gr) 22.37 [188] PB 1
Diskus (2,0 kg) 23.50 [317] PB 1
Slägga (7,26 kg) 17.75 [239]     PB   1    
» Löfwing, Joakim -84 929  PB
Kula (7,26 kg) 8.00 [306] PB 1
Spjut (800 gr) 29.55 [322] PB 1
Diskus (2,0 kg) 16.65 [125] PB 1
Slägga (7,26 kg) 15.14 [176]     PB   1    
Molin, Per -90 1 411  SB
Kula (7,26 kg) 9.05 [389] SB 1
Spjut (800 gr) 38.72 [471] SB 1
Diskus (2,0 kg) 23.09 [306] SB 1
Slägga (7,26 kg) 18.01 [245]     SB   1    
» Nilsson, Patrik -91 618  PB
Kula (7,26 kg) 6.86 [209] PB 1
Spjut (800 gr) 28.51 [304] PB 1
Diskus (2,0 kg) 14.54 [59] PB 1
Slägga (7,26 kg) 10.45 [46]     PB   1    
Nordström, Erik -86 brutit 
Kula (7,26 kg) ej start  1
Spjut (800 gr) 34.20 [400] PB 1
Diskus (2,0 kg) ej start 
Slägga (7,26 kg) 18.04 [246]     PB   1    
Norgren, Henrik -87 1 220  PB
Kula (7,26 kg) 8.87 [375] PB 1
Spjut (800 gr) 31.50 [355] PB 1
Diskus (2,0 kg) 17.74 [158] SB 1
Slägga (7,26 kg) 21.93 [332]     PB   1    
» Pihlblad, Jan -65 1 087  PB
Kula (7,26 kg) 7.65 [276] SB 1
Spjut (800 gr) 25.04 [240] SB 1
Diskus (2,0 kg) 22.97 [303] PB 1
Slägga (7,26 kg) 19.00 [268]     PB   1    
Refors, Michael -91 540  PB
Kula (7,26 kg) 6.53 [179] PB 1
Spjut (800 gr) 27.02 [277] PB 1
Diskus (2,0 kg) 13.22 [14] PB 1
Slägga (7,26 kg) 11.27 [70]     PB   1    
Rosencrantz, Patrik -86 brutit 
Kula (7,26 kg) 10.15 [471] SB 1
Spjut (800 gr) ej start 
Diskus (2,0 kg) ej start 
Slägga (7,26 kg) ej start               
» Skjutar Apell, Linus -89 676  PB
Kula (7,26 kg) 6.48 [175] PB 1
Spjut (800 gr) 25.30 [245] PB 1
Diskus (2,0 kg) 19.43 [207] PB 1
Slägga (7,26 kg) 10.57 [49]     PB   1    
» Söderling, Jonathan -88 1 248  PB
Kula (7,26 kg) 8.99 [384] PB 1
Spjut (800 gr) 34.22 [401] PB 1
Diskus (2,0 kg) 19.04 [196] PB 1
Slägga (7,26 kg) 18.95 [267]     PB   1    
Tholander, David -90 908  PB
Kula (7,26 kg) 7.83 [292] PB 1
Spjut (800 gr) 23.28 [206] PB 1
Diskus (2,0 kg) 19.92 [221] PB 1
Slägga (7,26 kg) 15.68 [189]     PB   1    
Vadström Björk, André -90 721  PB
Kula (7,26 kg) 7.13 [233] PB 1
Spjut (800 gr) 24.11 [222] PB 1
Diskus (2,0 kg) 18.20 [172] PB 1
Slägga (7,26 kg) 12.08 [94]     PB   1    
Wallgren, Jens -79 1 813  PB
Kula (7,26 kg) 10.41 [490] SB 1
Spjut (800 gr) 36.80 [442] SB 1
Diskus (2,0 kg) 26.12 [383] SB 1
Slägga (7,26 kg) 30.55 [498]     SB   1    
Vigert, Linus -90 1 211  PB
Kula (7,26 kg) 8.22 [323] PB 1
Spjut (800 gr) 28.36 [301] PB 1
Diskus (2,0 kg) 25.76 [374] PB 1
Slägga (7,26 kg) 16.64 [213]     PB   1    
» Wikström, Peter -57 1 859  PB
Kula (7,26 kg) 10.59 [503] SB 1
Spjut (800 gr) 39.40 [482] SB 1
Diskus (2,0 kg) 31.62 [510] SB 1
Slägga (7,26 kg) 23.47 [364]     PB   1    
Wulff, Jan -64 1 127  PB
Kula (7,26 kg) 7.45 [260] PB 1
Spjut (800 gr) 25.03 [240] SB 1
Diskus (2,0 kg) 22.87 [300] PB 1
Slägga (7,26 kg) 21.71 [327] PB 1
Castorama KS » Almström, Elina -91 1 809      PB        
Kula (4,0 kg) 7.53 [409] PB 1
Spjut (600 gr) 18.78 [373] PB 1
Diskus (1,0 kg) 17.71 [259] PB 1
Slägga (4,0 kg) 40.10 [768] [1]   PB   1    
Gille, Filippa -91 1 535  PB
Kula (4,0 kg) 7.56 [412] PB 1
Spjut (600 gr) 20.28 [406] PB 1
Diskus (1,0 kg) 20.56 [332] PB 1
Slägga (4,0 kg) 19.35 [385]     PB   1    
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 772  SB
Kula (4,0 kg) 5.73 [259] SB 1
Spjut (600 gr) 10.45 [155] SB 1
Diskus (1,0 kg) 13.22 [131] SB 1
Slägga (4,0 kg) 12.95 [227]     PB   1    
Hellberg, Ulrika -63 783  SB
Kula (4,0 kg) 6.15 [296] SB 1
Spjut (600 gr) 12.83 [224] SB 1
Diskus (1,0 kg) 10.64 [47] SB 1
Slägga (4,0 kg) 12.55 [216]     SB   1    
Hellstrand, Linn -79 857  PB
Kula (4,0 kg) 6.06 [288] PB 1
Spjut (600 gr) 10.90 [169] SB 1
Diskus (1,0 kg) 13.87 [150] SB 1
Slägga (4,0 kg) 13.79 [250]     PB   1    
» Höckerstrand, Sandra -90 brutit 
Kula (4,0 kg) 9.21 [534] SB 1
Spjut (600 gr) 30.98 [616] 1
Diskus (1,0 kg) ej start 
Slägga (4,0 kg) ej start               
Karlsson, Lina -85 1 928  SB
Kula (4,0 kg) 7.33 [394] SB 1
Spjut (600 gr) 20.33 [407] SB 1
Diskus (1,0 kg) 28.14 [506] 1
Slägga (4,0 kg) 31.24 [621]     PB   1    
Söderström, Anna -91 1 539  PB
Kula (4,0 kg) 8.05 [450] PB 1
Spjut (600 gr) 17.19 [335] PB 1
Diskus (1,0 kg) 20.36 [327] PB 1
Slägga (4,0 kg) 21.25 [427]     PB   1    
» Östlund, Emmi -88 brutit 
Kula (4,0 kg) 6.38 [316] PB 1
Spjut (600 gr) ej start 
Diskus (1,0 kg) ej start 
Slägga (4,0 kg) ej start 
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
 2007-09-22/23 (lö-sö)  | STH-CUP, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11   Granath, Charlie -96 8.96    +2.3   1 1  
Sandholm, Ludvig -96 9.93  +1.4 PB 5 3
F11 Henry, Faye -96 9.23    +4.2   6 2  
Herkess, Mercedes -96 9.78  +3.3 5 4
Olofsson, Hanna -96 10.07  +1.7 PB 5 3
80 m P13   Brunnstedt, Anton -94 11.00    +1.8 PB 1 3  
Lundquist, Joel -94 11.70  +2.2 5 2
P12 Olsson Fahlman, Jonas -95 11.96    +2.4   8 1  
F13 » Möller, Amelie -94 11.47  -0.5 PB 3 1
F12 » Breig Lindell, Elin -95 11.11  +2.9 1 4
Ferneman, Lisa -95 11.07  +2.6 1 3
300 m P15   Wedberg, Henrik -92 38.39        1 2  
F15 Gren, Lilian -92 43.66  1 2
» Retsloff, Frida -92 45.42  2 2
600 m P13   Brunnstedt, Anton -94 1:51.54      PB 1 2  
P12 Reidefors, Stellan -95 1:59.89  PB 7 2
P11 Carlsten, Robin -96 2:06.31      PB 2 1  
Lundström, William -96 1:54.67  PB 4 3
F13 Regnér, Anna -94 2:01.11  PB 3 1
» Åberg, Stina -94 1:51.32        6 3  
F12 Tapper, Fanny -95 2:01.62  PB 4 1
F11 Niklasson, Emilia -96 2:15.85  PB 3 2
Wahlström, Elin -96 2:13.84      PB 4 1  
Westman Persson, Ellen -96 2:16.12  PB 5 1
800 m P15 » Bougt, Niklas -92 2:18.23      PB 1 1  
» Jonsson, Niklas -92 2:16.07  5 2
1 500 m h (76,2 cm) F15   Gregersdotter, Elsa -92 6:00.66      PB 3 Final  
» Wåhlin, Lova -92 5:58.12  2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Wulff, Jonathan -94 9.98    +1.9   2 2  
P12 Ewertzh, Jacob -95 11.15  +1.3 PB 2 3
F12 » Bill, Ellinor -95 10.43    +3.9   2 3  
» Breig Lindell, Elin -95 10.59  +0.9 PB 3 1
80 m häck (76,2 cm) F15   Gren, Lilian -92 13.35    -1.6 PB 4 2  
» Sabir, Jasmin -92 12.71  +2.3 1 1
100 m häck (84 cm) P14 » Green, Philip -93 16.58    +1.3   3 1  
» Odenman, Gunnar -93 16.00  +1.8 4 2
Höjd P13 » Wulff, Jonathan -94 1.48        3 Final  
P12 Ström, Olle -95 1.40  7 Final
P11 Grönlund, Artur -96 1.20      PB 10    
» Persson, Manne -96 1.12  PB 13
F15 » Alstermark, Linnéa -92 1.38  7 Final
Högblom, Caroline -92 1.42        6 Final  
F13 Ericsson, Sara -94 1.32  13
Gustafsson, Mikaela -94 1.48  PB 3 Final
F11 » Forsberg, Elin -96 1.28      PB 7 Final  
Huldin, Louise -95 1.28  16
Johnsson, Sofia -96 1.16  12
» Westerberg, Paulina -96 1.16  PB 13
Stav P14 » Green, Philip -93 2.93      PB 4 Final  
Längd P15   Wedberg, Henrik -92 5.60    +4.8   2 Final  
P14 » Odenman, Gunnar -93 5.22  +0.4 PB 7 Final
Längd (zon) P13   Lundquist, Joel -94 4.25    +1.1 PB 9    
P12 Ewertzh, Jacob -95 4.49  +0.6 PB 7 Final
Reidefors, Stellan -95 4.24  +3.0 11
  4.09    +0.5 PB 11    
P11 Granath, Charlie -96 4.04  +0.5 PB 8
Modig, Ruben -96 3.20  +0.4 23
F12 » Bill, Ellinor -95 4.43    +0.6   8 Final  
Ferneman, Lisa -95 4.75  +1.8 PB 1 Final
F11 » Asplund, Felicia -96 3.22  0.0 PB 21
Linder, Fanny -96 2.68    -   11    
Peterson, Ebba -96 3.04  - 23
Tresteg F15 » Retsloff, Frida -92 9.17    +3.0   8 Final  
8.90  +1.2 PB 8 Final
» Sabir, Jasmin -92 11.05  +1.8 2 Final
Kula (4,0 kg) P14   Bäck, Philip -93 9.81        6 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Magnuson, Daniel -95 6.91      PB 14    
Stjernberg, Mathias -95 7.61  PB 10
Kula (2,0 kg) P11   Cedervall Högberg, Pontus -96 4.06      PB 23    
Johansson, Emil -96 5.25  PB 21
F13 Gustafsson, Mikaela -94 10.20      PB 3 Final  
F12 Avebäck, Freja -95 8.69  9
Tapper, Fanny -95 7.47  PB 15
F11 Altrov Berg, Vera -96 6.63        9    
Wass, Tove -96 5.75  PB 14
Diskus (0,6 kg) F14   Ewertzh, Johanna -93 16.50        9    
Viklund, Emelie -93 29.07  2 Final
Slägga (4,0 kg) P14   Bäck, Philip -93 31.43        4 Final  
Spjut (400 gr) P12   Stjernberg, Mathias -95 24.46      PB 12    
Ström, Olle -95 34.66  PB 6 Final
F15 Högblom, Caroline -92 24.97      PB 6 Final  
» Wåhlin, Lova -92 21.11  12
F13 Regnér, Anna -94 17.63  PB 13
F12 Avebäck, Freja -95 15.74  16
Boll (300 gr) F11   Johnsson, Sofia -96 26.88      PB 2 Final  
Wass, Tove -96 17.35  PB 11
Boll (150 gr) P11   de Jager, David -96 28.52      PB 11    
5 x 60 m P11    {HIF lag 1} [1] diskad          2  
F11 Altrov Berg, Vera -96 46.84  3 1
Henry, Faye -96
Svensson, Emma -96
» Asplund, Felicia -96
Anderson, Isabella -96
4 x 80 m P13 » Wulff, Jonathan -94 43.59        3 1  
Lundquist, Joel -94
Ewertzh, Jacob -95
Ström, Olle -95                
F13 » Breig Lindell, Elin -95 42.73  1 1
» Bill, Ellinor -95
Ferneman, Lisa -95
Gustafsson, Mikaela -94
4 x 100 m P15 » Green, Philip -93 49.17        4 Final  
» Odenman, Gunnar -93
Wedberg, Henrik -92
» Bougt, Niklas -92                
F15 » Alstermark, Linnéa -92 49.72  1 2
Gren, Lilian -92
» Sabir, Jasmin -92
Gregersdotter, Elsa -92                
» Österberg, Sara -93 diskad  2
» Karlsson, Julia -93
Kårling Kahn, Anna -93
Paulsson, Frida -93
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2007-09-19 (on)  | Spårvägens Säsongsavslutning, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m F15   Carpenter, Vanessa -93 31.21    +0.6 PB 5 Final    
Gren, Lilian -92 26.75  +0.6 1 Final
Höglund, Matilda -92 ej start  1 [¤]
800 m P18 » Skjutar Apell, Linus -89 2:15.70      PB 5 Final   [¤]
P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 2:19.99  7 Final
F15 » Grönros, Lovisa -93 ej start  1 [¤]
3-kamp F12   Avebäck, Freja -95 1 847    -0.4 SB 5      
60 m 9.43 [588] -0.6 SB 6 Final
Boll (300 gr) 29.90 [701] 2 Final
Längd (zon) 3.82 [558]   -0.2 SB 7 Final    
» Bill, Ellinor -95 2 005  -1.0 PB 3
60 m 9.03 [724] -0.6 SB 2 Final
Boll (300 gr) 24.32 [530] SB 5 Final
Längd (zon) 4.35 [751]   -1.4   2 Final    
Ekholm, Elvira -95 1 856  -0.6 PB 4
60 m 9.35 [614] -0.6 PB 4 Final
Boll (300 gr) 26.61 [601] PB 4 Final
Längd (zon) 4.05 [641]   -0.5 PB 5 Final    
Ferneman, Lisa -95 2 238  -0.9 PB 1
60 m 8.83 [798] -0.6 PB 1 Final
Boll (300 gr) 28.18 [649] PB 3 Final
Längd (zon) 4.46 [791] -1.1 PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-09-18 (ti)  | Löparnas Kväll, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P17   Vadström Björk, André -90 11.89    +2.4   3 Final    
400 m P17 » Nilsson, Patrik -91 54.36      PB 1 Final    
P16 Jonsson, Jesper -90 54.81  2 Final [¤]
1 500 m P17   Allert, Per -91 ej start          1   [¤]
Tholander, David -90 4:44.43  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-09-15/16 (lö-sö)  | Regionsmästerskap, Backavallen, Katrineholm - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13 » Wulff, Jonathan -94 10.53    -1.8 PB 2 1  
10.70  -2.5 2 Final
300 m F14 » Österberg, Sara -93 43.00      PB 2 2  
800 m F14 » Grönros, Lovisa -93 2:28.83        3 Final  
2 000 m F14 » Grönros, Lovisa -93 7:22.68        7 Final  
100 m häck (84 cm) P14 » Odenman, Gunnar -93 16.06    +1.2   4 1  
15.94  +1.8 PB 7 Final
Höjd P13 » Wulff, Jonathan -94 1.46        10    
Stav P13 » Wulff, Jonathan -94 2.97      PB 1 Final  
Längd P14 » Green, Philip -93 5.18    +1.1 PB 6 Final  
Längd (zon) F13   Gustafsson, Mikaela -94 4.83    -0.1 PB 6 Final  
Tresteg P14 » Odenman, Gunnar -93 11.62    0.0 PB 3 Final  
Kula (4,0 kg) P14   Bäck, Philip -93 10.39        11    
Kula (2,0 kg) F13   Gustafsson, Mikaela -94 8.43        21    
Diskus (1,0 kg) P14   Bäck, Philip -93 32.75        7 Final  
Slägga (4,0 kg) P14   Bäck, Philip -93 31.90      PB 6 Final  
Spjut (600 gr) P14   Bäck, Philip -93 36.41        7 Final  
Spjut (400 gr) P13 » Wulff, Jonathan -94 36.01        6 Final  
 2007-09-14/16 (fr-sö)  | Skol-SM, Gunder Häggstadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F15 » Alstermark, Linnéa -92 12.59    +2.3   1 2 fr  
12.66  +0.4 PB 3 Final fr
400 m P17   Molin, Per -90 53.19        4 2 fr  
52.76  PB 5 Final fr
F17 Tolvers, Nathalie -90 62.23      PB 5 1 fr  
F16 Forsell, Emilia -90 64.37  PB 5 1 fr
800 m P17   Tholander, David -90 2:13.00        7 1 fr  
P16 » Nilsson, Patrik -91 2:04.11  6 Final fr
F15 » Sabir, Jasmin -92 2:24.88  6 Final fr
3 000 m P17   Tholander, David -90 10:07.41      PB 7 Final fr  
2 000 m h (91,4 cm) P17 » Nilsson, Patrik -91 6:32.65      PB 3 Final fr  
100 m häck (76,2 cm) F16   Jakobsson, Ulrika -91 15.09    +1.5 PB 2 1 fr  
15.91  -1.3 8 Final fr
300 m häck (76,2 cm) P16 » Fältström, Love -91 40.92      PB 3 Final fr  
ej start  Final fr [¤]
F15 » Retsloff, Frida -92 48.65  3 1 fr
49.31  7 Final fr
Längd F15 » Alstermark, Linnéa -92 4.82    +2.5   17   fr  
4.57  +1.3 17 fr
Jacobsson, Andrea -92 4.57    +2.0 PB 20   fr  
» Retsloff, Frida -92 5.12  -0.8 PB 9 fr
Tresteg P16 » Fältström, Love -91 13.62    -0.2 PB 1 Final fr  
F15 » Sabir, Jasmin -92 11.31  +0.4 PB 2 Final fr
Spjut (800 gr) P18 » Backlund, Esbjörn -89 51.02        6 Final fr  
Spjut (600 gr) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 38.50        2 1 fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-09-11/12 (ti-on)  | Öppna Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 x 80 m P13   Ström, Olle -95 brutit          Final ti  
Brunnstedt, Anton -94
Ewertzh, Jacob -95
Lundquist, Joel -94                
Olsson Fahlman, Jonas -95 brutit  Final ti
Magnuson, Daniel -95
Stannow Lind, Erik -95
Jansson, Anton -95
 {HIF lag 3} ej start          1 ti [¤]
F13 » Breig Lindell, Elin -95 42.62  2 2 ti
» Möller, Amelie -94
Ferneman, Lisa -95
Gustafsson, Mikaela -94                
Olsson, Alicia -95 45.15  2 1 ti
Avebäck, Freja -95
» Bill, Ellinor -95
Schumacher, Josefin -95                
Lidbeck, Linnéa -95 47.40  6 1 ti
Ekholm, Elvira -95
Batu, Tessabeth -95
Tapper, Fanny -95                
Linjo, Sofia -94 45.87  7 2 ti
Jonasson, Elin -94
Ericsson, Sara -94
Regnér, Anna -94                
» Breig Lindell, Elin -95 42.69  2 Final ti
» Möller, Amelie -94
Ferneman, Lisa -95
Gustafsson, Mikaela -94                
Olsson, Alicia -95 45.36  8 Final ti
Avebäck, Freja -95
» Bill, Ellinor -95
Schumacher, Josefin -95
4 x 100 m P17   Vigert, Linus -90 44.74        1 Final ti  
» Fältström, Love -91
Vadström Björk, André -90
Jonsson, Jesper -90                
P15 » Green, Philip -93 50.42  5 Final ti
» Odenman, Gunnar -93
» Braesh-Andersen, Ken -93
» Wulff, Jonathan -94                
F17 Tengvall, Tove -91 49.93  1 Final ti
Engfors, Paulina -90
» Höckerstrand, Sandra -90
Jakobsson, Ulrika -91                
F15 » Alstermark, Linnéa -92 49.95  1 2 ti
Gren, Lilian -92
» Retsloff, Frida -92
» Sabir, Jasmin -92                
» Österberg, Sara -93 53.22  2 1 ti
Paulsson, Frida -93
» Karlsson, Julia -93
Kårling Kahn, Anna -93                
Ewertzh, Johanna -93 58.30  5 2 ti
Stenvall, Nellie -93
Viklund, Emelie -93
Solander, Anna -93                
» Alstermark, Linnéa -92 49.32  1 Final ti
Gren, Lilian -92
» Retsloff, Frida -92
» Sabir, Jasmin -92
Stafett 1 000 m P17   Vigert, Linus -90 2:05.47        1 Final ti  
» Fältström, Love -91
Vadström Björk, André -90
Jonsson, Jesper -90                
F17 Hultgren, Maria -91 2:19.41  1 Final ti
Tengvall, Tove -91
Jakobsson, Ulrika -91
Engfors, Paulina -90
3 x 600 m P13   Brunnstedt, Anton -94 5:19.28        4 Final ti  
» Wulff, Jonathan -94
Strand, Eddie -94
 {HIF lag 2} ej start          1 ti [¤]
F13 » Forss, Emma -94 5:38.31  2 Final ti
» Åberg, Stina -94
Allert, Anna -95                
 {HIF lag 2} ej start  1 ti [¤]
3 x 800 m P17 » Nilsson, Patrik -91 6:21.83        1 Final ti [¤]
Allert, Per -91
Molin, Per -90                
P15 » Green, Philip -93 7:11.50  3 Final ti
» Odenman, Gunnar -93
» Braesh-Andersen, Ken -93
 {HIF lag 2} ej start          1 ti [¤]
F15 » Grönros, Lovisa -93 7:43.19  1 Final ti
Paulsson, Frida -93
» Wåhlin, Lova -92                
 {HIF lag 2} ej start  1 ti [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-09-09 (sö)  | Lilla Höstmångkampen, Gunder Häggstadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd (zon) P12   Ström, Olle -95 4.49    +0.4 PB 1      
5-kamp P12   Ström, Olle -95 3 755    +1.3 PB 1      
60 m häck (76,2 cm) 11.16 [763] -0.3 PB 1 1
Längd (zon) 4.54 [763] +2.9 1 1
Boll (300 gr) 40.72 [716] SB 1 1
Höjd 1.51 [932] 1 1
600 m 2:02.53 [581] SB 1 1
 2007-09-09 (sö)  | Hanviken Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11   Granath, Charlie -96 9.16    -   2 1    
9.22  +0.8 SB 2 Final
Grönlund, Artur -96 9.75  - 3 1
  9.82    +0.8 PB 3 Final    
Hedman, John -96 10.52  - 3 2 [¤]
Johansson, Emil -96 11.16  - 4 2
Lundahl, Joel -96 10.29  - 1 2
  10.12    +0.8 PB 5 Final    
Sandholm, Ludvig -96 ej start  1 [¤]
P10 Agnesjö, Elias -97 10.09  - 2 1
  9.93    +1.4 PB 5 Final    
Almerfors, Zacharias -97 10.99  - 6 1
Annell, Simon -97 9.78  - 2 2
  9.71    +1.4 PB 4 Final    
Nordenfelt, Jakob -97 10.59  - 5 2
Sundin, Olle -97 9.74  - 1 3
  9.69    +1.4 PB 3 Final    
F11 Altrov Berg, Vera -96 ej start  1 [¤]
» Asplund, Felicia -96 10.59  - 3 1
» Forsberg, Elin -96 ej start          1   [¤]
Hedenstedt, Andrea -96 ej start  1 [¤]
Henry, Faye -96 9.74  - 2 2
  9.62    -   5 Final    
Johnsson, Sofia -96 ej start  1 [¤]
Peterson, Ebba -96 ej start  1 [¤]
Wahlström, Elin -96 10.20    -   5 3    
» Westerberg, Paulina -96 10.03  - 4 3
Östergren, Amanda -96 ej start  1 [¤]
F10 Nyqvist, Camilla -97 10.35  - 2 2
10.30  - 2 Final
80 m F12   Ferneman, Lisa -95 ej start          1   [¤]
100 m F17   Bylund, Jenny -90 13.79    -   4 2    
Forsell, Emilia -90 ej start  1 [¤]
Hultgren, Maria -91 13.64    -   3 2    
Niväng, Sofie -91 14.95  - 4 1
F16 Bylund, Jenny -90 13.80  +0.5 5 Final
Hultgren, Maria -91 13.61    +0.5   4 Final    
F15 Rudengren, Lisa -92 ej start  1 [¤]
800 m P15 » Bougt, Niklas -92 2:20.68        2 Final   [¤]
60 m häck (76,2 cm) F12   Ferneman, Lisa -95 ej start          1   [¤]
Stav P17   Löfstrand, Christian -91 3.41      PB 3 Final    
Längd F17   Forsell, Emilia -90 ej start          1   [¤]
Hultgren, Maria -91 5.00  +1.4 SB 3 Final
F15 Jacobsson, Andrea -92 4.38    +0.6   2 Final    
Rudengren, Lisa -92 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P11   Granath, Charlie -96 3.62    -8.0   2 Final    
Grönlund, Artur -96 3.38  0.0 PB 4 Final
Hedman, John -96 3.03    0.0 PB 7 Final   [¤]
Johansson, Emil -96 2.63  -1.0 PB 8 Final
Lundahl, Joel -96 3.35  0.0 PB 5 Final
Modig, Ruben -96 3.23    -1.1   6 Final    
Sandholm, Ludvig -96 ej start  1 [¤]
P10 Agnesjö, Elias -97 3.39  +0.3 PB 6 Final
Almerfors, Zacharias -97 3.05    -1.2 PB 15      
Annell, Simon -97 3.52  -0.8 PB 5 Final
Nordenfelt, Jakob -97 2.94  -0.8 PB 18
Samuelberg, Arvid -97 3.04    -1.0 PB 16      
Sundin, Olle -97 3.55  -1.0 PB 4 Final
F12 Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
F11 Altrov Berg, Vera -96 ej start          1   [¤]
» Asplund, Felicia -96 2.96  -1.9 PB 12
» Forsberg, Elin -96 3.42  -0.3 PB 4 Final
Hedenstedt, Andrea -96 ej start          1   [¤]
Henry, Faye -96 3.38  0.0 PB 5 Final
Johnsson, Sofia -96 3.59  -1.0 PB 3 Final
Peterson, Ebba -96 ej start          1   [¤]
Wahlström, Elin -96 3.19  -2.0 PB 8 Final
» Westerberg, Paulina -96 3.11  -0.7 10
Östergren, Amanda -96 2.75    -1.3 PB 13      
F10 Jahfel, Nadja -97 3.22  -1.7 PB 2 Final
Nyqvist, Camilla -97 3.03  -1.4 PB 5 Final
Spjut (400 gr) P11   Granath, Charlie -96 16.65      PB 8 Final    
Hedman, John -96 16.61  PB 9 [¤]
Johansson, Emil -96 12.56      PB 12      
Modig, Ruben -96 11.12  PB 13
Sandholm, Ludvig -96 ej start  1 [¤]
F11 Altrov Berg, Vera -96 16.83      PB 2 Final    
» Asplund, Felicia -96 10.29  PB 8 Final
» Forsberg, Elin -96 9.77  PB 9
Henry, Faye -96 10.95      PB 7 Final    
Johnsson, Sofia -96 15.65  PB 3 Final
Peterson, Ebba -96 ej start  1 [¤]
» Westerberg, Paulina -96 11.94      PB 6 Final    
Östergren, Amanda -96 9.73  PB 10
Boll (300 gr) P10   Agnesjö, Elias -97 30.52      PB 2 Final    
Annell, Simon -97 23.39  PB 7 Final
Gawell, William -97 23.03      PB 8 Final   [¤]
Nordenfelt, Jakob -97 16.62  PB 15
Samuelberg, Arvid -97 24.54  PB 6 Final
Boll (150 gr) F10   Nyqvist, Camilla -97 17.66      PB 3 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-09-08/09 (lö-sö)  | Finnkampen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:52.77        6 1  
3 000 m h (91,4 cm) MS » Emilsson, Erik -82 8:55.33        4 1  
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej res             
Spjut (600 gr) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 39.39  [1]   PB 3    
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
 2007-09-07/09 (fr-sö)  | Kraftmätningen, Slottskogsvallen, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P15   Hägglund, Philip -92 2:08.97        2 8 fr  
Wedberg, Henrik -92 2:19.88  PB 9 7 fr
P14 Bäck, Philip -93 2:28.35      PB 6 3 fr  
» Green, Philip -93 2:33.61  PB 3 2 fr
» Odenman, Gunnar -93 2:29.86  PB 8 3 fr
F15 Gregersdotter, Elsa -92 2:30.07        8   fr  
» Sabir, Jasmin -92 2:47.69  11 fr
» Wåhlin, Lova -92 2:31.84  9 fr
80 m häck (76,2 cm) F15   Gren, Lilian -92 13.62    +1.1 PB 4 12 fr  
» Sabir, Jasmin -92 12.96  +0.9 PB 13 3 fr
100 m häck (84 cm) P15   Wedberg, Henrik -92 17.75    +1.3 PB 7 4 fr  
» Wulff, Jonathan -94 16.56  +0.9 PB 1 2 fr
P14 » Green, Philip -93 16.57    +0.7 PB 3 3 fr  
» Odenman, Gunnar -93 16.05  +0.1 PB 3 8 fr
Höjd P14   Bäck, Philip -93 1.52        7   fr  
» Green, Philip -93 1.48  SB 11 fr
» Odenman, Gunnar -93 1.52      PB 7   fr  
P13 » Wulff, Jonathan -94 1.48  10 fr
F15 Gregersdotter, Elsa -92 1.36  9 fr
Gren, Lilian -92 1.36      PB 9   fr  
Högblom, Caroline -92 1.48  PB 2 fr
» Retsloff, Frida -92 1.36  14 fr
Längd P15   Wedberg, Henrik -92 5.52    +0.5 PB 3   fr  
P14 Bäck, Philip -93 4.77  +0.2 PB 17 fr
» Green, Philip -93 5.09    -0.1   9   fr  
» Odenman, Gunnar -93 5.04  +0.3 10 fr
» Wulff, Jonathan -94 4.94  -0.8 PB 12 fr
F15 Gregersdotter, Elsa -92 4.22    0.0 SB 31   fr  
Gren, Lilian -92 4.46  0.0 22 fr
» Retsloff, Frida -92 4.72  -0.2 14 fr
» Sabir, Jasmin -92 4.87    -0.4 PB 8   fr  
» Wåhlin, Lova -92 4.11  -1.2 PB 32 fr
F14 Viklund, Emelie -93 4.01  -0.3 34 fr
Kula (4,0 kg) P15   Olsson, Simon -92 11.09      PB 3   fr  
Wedberg, Henrik -92 10.93  SB 4 fr
P14 Bäck, Philip -93 10.34        8   fr  
» Odenman, Gunnar -93 8.50  PB 19 fr
P13 » Wulff, Jonathan -94 9.48  PB 15 fr
Kula (3,0 kg) F15   Gren, Lilian -92 9.28      PB 10   fr  
Högblom, Caroline -92 8.43  SB 14 fr
» Retsloff, Frida -92 8.36      PB 16   fr  
» Wåhlin, Lova -92 8.71  PB 11 fr
F14 Viklund, Emelie -93 ej res  1 fr
Spjut (600 gr) P15   Olsson, Simon -92 46.49      PB 2   fr  
P14 Bäck, Philip -93 37.07  PB 4 fr
» Green, Philip -93 36.70      PB 5 1 fr  
» Wulff, Jonathan -94 37.45  [1,2] PB 3 fr
Spjut (400 gr) F15   Högblom, Caroline -92 22.97      PB 12   fr  
» Retsloff, Frida -92 ej res  1 fr
» Sabir, Jasmin -92 28.85      PB 8   fr  
» Wåhlin, Lova -92 21.66  PB 15 fr
F14 Viklund, Emelie -93 18.61  PB 18 fr
6 x 200 m X15   Wedberg, Henrik -92 2:32.32        2 1 fr  
» Sabir, Jasmin -92
Hägglund, Philip -92
» Retsloff, Frida -92
» Wulff, Jonathan -94
Gren, Lilian -92
Lag Kraftmätningen P15   Bäck, Philip -93 11 895p        9   fr  
» Green, Philip -93
Hägglund, Philip -92
» Odenman, Gunnar -93
Olsson, Simon -92
Wedberg, Henrik -92
» Wulff, Jonathan -94                
F15 Gregersdotter, Elsa -92 106.39p  16 fr
Gren, Lilian -92
Högblom, Caroline -92
» Retsloff, Frida -92
» Sabir, Jasmin -92
Viklund, Emelie -93
» Wåhlin, Lova -92                
X15 Bäck, Philip -93 28 166p  9 fr
» Green, Philip -93
Gregersdotter, Elsa -92
Gren, Lilian -92
Hägglund, Philip -92
Högblom, Caroline -92
» Odenman, Gunnar -93
Olsson, Simon -92
» Retsloff, Frida -92
» Sabir, Jasmin -92
Wedberg, Henrik -92
Viklund, Emelie -93
» Wulff, Jonathan -94
» Wåhlin, Lova -92
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: 1999-2001
 2007-09-08 (lö)  | Nyköpingsspelen, Rosvalla IP, Nyköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m F13 » Forss, Emma -94 1:51.58        3 Final    
» Åberg, Stina -94 1:49.74  PB 1 Final
F12 Allert, Anna -95 1:54.84  PB 4 Final
 2007-09-05 (on)  | Hässelbyspelen, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P10 » Möller, Tim -97 9.40    0.0   1 1    
100 m F15 » Alstermark, Linnéa -92 ej start          1   [¤]
Gregersdotter, Elsa -92 13.51  +0.8 PB 2 1
F14 Ewertzh, Johanna -93 ej start          1   [¤]
» Österberg, Sara -93 ej start  1 [¤]
F13 » Möller, Amelie -94 14.35  +0.9 PB 1 2 [¤]
600 m MS   Molin, Per -90 1:27.12      PB 4 1    
KS » Sabir, Jasmin -92 1:42.19  PB 2 1
800 m P15 » Jonsson, Niklas -92 2:19.98        2 1    
F15 Gregersdotter, Elsa -92 ej start  1 [¤]
F14 » Grönros, Lovisa -93 ej start  1 [¤]
Kula (3,0 kg) F14   Ewertzh, Johanna -93 ej start          1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-09-01/02 (lö-sö)  | Nordiska 19-årskampen, Esbjerg, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 55.57        1 Final  
800 m P19   Ekhamre, Thobias -88 1:52.10        2 Final  
1 500 m P19   Ekhamre, Thobias -88 3:58.40        1 Final  
100 m häck (84 cm) F19 » Dedrickson M, Fatima -89 14.74    +2.2   5 Final  
Längd P19 » Barrefors, Björn -87 7.10    -   4 Final  
4 x 400 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 3:44.71  [1]     1    
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2007-09-01/02 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F9   Bill, Ulrika -98 10.55    -0.9   2 5 [¤]
80 m P12   Ewertzh, Jacob -95 12.05    -3.0   4 1  
F12 » Breig Lindell, Elin -95 11.59  -2.6 1 3
  11.39    -1.9   2 Final  
Ferneman, Lisa -95 11.62  -1.2 PB 1 1
11.78  -1.9 5 Final
Huldin, Louise -95 12.82    -1.9 PB 4 2  
Olsson, Alicia -95 ej start  1 [¤]
Schumacher, Josefin -95 11.99  -1.2 PB 3 1
Sene, Maie -95 12.12  -1.7 1 4
100 m F17   Forsell, Emilia -90 14.02    -1.0   5 1  
Hultgren, Maria -91 13.70  -1.0 4 1
F16 Hultgren, Maria -91 13.80    -3.6   5 Final  
F15 » Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 [¤]
Ewertzh, Johanna -93 14.80  +0.8 5 2
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 15.51    +1.9 PB 5 3  
» Österberg, Sara -93 13.20  -2.0 1 4
F14 » Österberg, Sara -93 13.39  -0.9 4 Final
300 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 44.40      PB 4 Final  
F15 » Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92 ej start  1 [¤]
800 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 ej start          1 [¤]
F15 » Grönros, Lovisa -93 ej start  1 [¤]
Linnhag, Nelly -93 2:48.16        8 Final  
F13 » Forss, Emma -94 2:39.65  4 Final
Holgersson, Hedvig -94 2:55.01  PB 6 Final
» Åberg, Stina -94 ej start          1 [¤]
F9 » Kapell, Hanna -98 3:17.85  PB 6 2 [¤]
F8 Kapell, Maja -99 3:45.48  PB 5 2 [¤]
» Kapell, Tilda -01 4:16.12  PB 8 2 [¤]
Höjd MS   Kallaste, Rain -89 1.65        7 Final  
P13 » Grundberg, Erik -94 1.40  2 Final
P12 Ewertzh, Jacob -95 1.40        3 Final  
Ström, Olle -95 1.46  2 Final
F13 Ericsson, Sara -94 1.25  7 Final
F12 » Bill, Ellinor -95 1.29      SB 8 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 1.29  6 Final
Huldin, Louise -95 1.29  10
Sene, Maie -95 1.20  14
Längd P13 » Grundberg, Erik -94 3.97    -   5 Final  
F17 Forsell, Emilia -90 4.53  +0.5 6 Final
Hultgren, Maria -91 4.92    -2.3 SB 4 Final  
F15 » Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P12   Ewertzh, Jacob -95 4.01    -   12    
Ström, Olle -95 4.15  - 8 Final
F13 Ericsson, Sara -94 4.06    -   10    
Holgersson, Hedvig -94 3.88  - 14
F12 Batu, Tessabeth -95 ej start  1 [¤]
» Bill, Ellinor -95 4.46    -   6 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 4.27  - 9
Ferneman, Lisa -95 4.65  - 2 Final
Olsson, Alicia -95 ej start          1 [¤]
Tapper, Fanny -95 3.59  - 23
F9 Bill, Ulrika -98 3.44  - 5 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P12   Ström, Olle -95 8.69        4 Final  
Kula (2,0 kg) F12   Avebäck, Freja -95 8.94        5 Final  
Tapper, Fanny -95 7.08  12
Spjut (800 gr) MS » Backlund, Esbjörn -89 49.26        3 Final  
Spjut (400 gr) P13   Carlström, Jesper -94 ej start          1 [¤]
F15 Ewertzh, Johanna -93 14.14  PB 11
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 15.08        10    
» Sabir, Jasmin -92 ej start  1 [¤]
F12 Tapper, Fanny -95 15.20  PB 9
4 x 80 m F12 » Breig Lindell, Elin -95 44.32        1 Final  
Avebäck, Freja -95
» Bill, Ellinor -95
Ferneman, Lisa -95
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-09-01 (lö)  | Road to Berlin, Vallhamra IP, Sävedalen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Nordström, Erik -86 ej start          1    
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 ej start          1    
1 500 m MS » Emilsson, Erik -82 brutit          1    
» Pell, Rickard -79 ej start  1
Längd MS   Nordström, Erik -86 ej start          1    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.92    0.0 SB 1 Final    
 2007-09-01 (lö)  | Lag USM, Värendsvallen, Växjö - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P17   Wedberg, Henrik -92 11.90    -0.7   4 1    
200 m F17   Gren, Lilian -92 26.07    +1.7 PB 2 2    
400 m P17   Jonsson, Jesper -90 53.17        2 3    
800 m F17 » Sabir, Jasmin -92 2:24.24        2 2    
3 000 m P17 » Nilsson, Patrik -91 9:29.49      PB 2 Final    
1 500 m h (76,2 cm) F17 » Wåhlin, Lova -92 5:41.13  [1]   PB 6 Final    
300 m häck (84 cm) P17 » Fältström, Love -91 40.32  [2]   PB 1 3    
300 m häck (76,2 cm) F17   Engfors, Paulina -90 43.74      PB 1 1    
Höjd P17   Odenman, Erik -91 1.75        9      
Stav F17 » Alsing Skoog, Emma -92 2.54  [1]   PB 9      
Längd F17   Jakobsson, Ulrika -91 4.99    -0.2   8 Final    
Tresteg P17 » Fältström, Love -91 13.51    +3.0   2 Final    
13.49  -0.7 PB 2 Final
Kula (3,0 kg) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 12.68        4 Final    
Diskus (1,5 kg) P17   Odenman, Erik -91 22.43        10      
Slägga (4,0 kg) F17 » Almström, Elina -91 34.61        7 Final    
Spjut (700 gr) P17   Molin, Per -90 44.48      PB 3 Final    
4 x 100 m P17   Vigert, Linus -90 44.74        2 2    
» Fältström, Love -91
Vadström Björk, André -90
Wedberg, Henrik -92                
F17 » Alstermark, Linnéa -92 48.94  2 3
Gren, Lilian -92
Engfors, Paulina -90
Tengvall, Tove -91
Lag Arena X17 » Almström, Elina -91 199p        1      
» Alsing Skoog, Emma -92
» Alstermark, Linnéa -92
Engfors, Paulina -90
» Fältström, Love -91
Gren, Lilian -92
» Höckerstrand, Sandra -90
Jakobsson, Ulrika -91
Jonsson, Jesper -90
Molin, Per -90
» Nilsson, Patrik -91
Odenman, Erik -91
» Sabir, Jasmin -92
Tengvall, Tove -91
Vadström Björk, André -90
Wedberg, Henrik -92
Vigert, Linus -90
» Wåhlin, Lova -92
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Klubbrekord i klassen P16
 2007-08-24/26 (fr-sö)  | JSM, Rimnersvallen, Uddevalla - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m M22   Nordström, Erik -86 22.61    +2.2   3 2 fr  
400 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 57.45        2 1 fr  
56.16  1 Final fr
F17 Engfors, Paulina -90 59.65  3 1 fr
800 m P19   Ekhamre, Thobias -88 1:56.22        2 2 fr  
1:53.75  2 Final fr
1 500 m P19   Ekhamre, Thobias -88 4:00.07        1 1 fr  
4:00.99  1 Final fr
3 000 m F19 » Östlund, Emmi -88 10:53.41        5 Final fr  
2 000 m h (91,4 cm) P17   Tholander, David -90 6:35.72      PB 4 Final fr  
2 000 m h (76,2 cm) F19 » Östlund, Emmi -88 7:18.25      PB 3 Final fr  
100 m häck (84 cm) F19 » Dedrickson M, Fatima -89 14.65    +1.8   2 1 fr  
14.75  +1.7 2 Final fr
110 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 14.57    +2.8   1 Final fr  
110 m häck (100 cm) P19 » Eklund, Jonathan -88 14.80    +1.2   2 3 fr  
14.56  +3.1 3 Final fr
300 m häck (76,2 cm) F17   Engfors, Paulina -90 44.73      SB 3 Final fr  
F16 Engfors, Paulina -90 45.28  2 2 fr
400 m häck (91,4 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 58.35        2 1 fr  
55.71  PB 4 Final fr
» Elgered, Jonas -87 58.85  3 1 fr
67.70  6 Final fr
Stav M22 » Elgered, Jonas -87 4.15        3 Final fr  
P19 » Eklund, Jonathan -88 4.38  SB 4 Final fr
Längd M22 » Barrefors, Björn -87 ej res          Försök fr  
» Elgered, Jonas -87 6.13  -0.5 15 Försök fr
Nordström, Erik -86 2.16    -0.6   17 Försök fr  
P19 » Eklund, Jonathan -88 6.42  +0.2 11 Försök fr
5.95  -1.8 11 Final fr
F17 » Höckerstrand, Sandra -90 4.54  +0.6 17 Försök fr
Tresteg P19 » Söderling, Jonathan -88 14.09    0.0   3 Final fr  
Kula (3,0 kg) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 12.60        9 Final fr  
Spjut (800 gr) P19 » Backlund, Esbjörn -89 50.39        8 Final fr  
Spjut (600 gr) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 39.18  [1]   PB 2 Final fr  
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
 2007-08-24/26 (fr-sö)  | USM, Nösnäsvallen, Stenungssund - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P15   Wedberg, Henrik -92 11.96    -1.5   5 1 fr  
F16 Tengvall, Tove -91 13.22  -2.6 3 1 fr
  13.12    -2.6   6 Semi-1 fr  
F15 » Alstermark, Linnéa -92 12.88  -0.4 1 1 fr
12.81  -1.9 3 Semi-1 fr
  diskad          Final fr  
Gren, Lilian -92 13.20  -0.4 4 1 fr
ej start  Semi-2 fr [¤]
» Sabir, Jasmin -92 13.56  -0.7 6 3 fr
200 m F16   Tengvall, Tove -91 27.97    -3.3   3 5 fr  
300 m P15   Hägglund, Philip -92 37.91      PB 3 3 fr  
Wedberg, Henrik -92 37.80  2 3 fr
  37.73        3 Final fr  
F15 Gren, Lilian -92 42.64  2 1 fr
42.88  3 Semi-2 fr
43.20  5 Final fr
800 m P15   Hägglund, Philip -92 2:11.00        4 2 fr  
2:06.52  7 Final fr
F16 Persson, Emelie -91 2:25.75  1 2 fr
  2:24.20        5 Final fr  
F15 Gregersdotter, Elsa -92 2:34.43  5 3 fr
» Sabir, Jasmin -92 2:28.99  3 1 fr
» Wåhlin, Lova -92 2:28.83  4 2 fr
2:27.91  7 Final fr
1 500 m h (76,2 cm) P15 » Bougt, Niklas -92 5:05.39        11 Final fr  
» Jonsson, Niklas -92 4:57.59  PB 10 Final fr
2 000 m h (91,4 cm) P16   Allert, Per -91 6:48.40      PB 6 Final fr  
» Nilsson, Patrik -91 6:36.70  4 Final fr
100 m häck (76,2 cm) F16   Jakobsson, Ulrika -91 brutit          3 fr  
110 m häck (91,4 cm) P16 » Fältström, Love -91 15.80    -0.3   2 2 fr  
15.97  -1.1 6 Final fr
300 m häck (76,2 cm) F15 » Retsloff, Frida -92 49.10        5 1 fr  
Längd P16 » Fältström, Love -91 4.90    +2.6   23 Final fr  
F16 Jakobsson, Ulrika -91 5.00  +1.9 8 Försök fr
F15 » Alstermark, Linnéa -92 4.71  +2.2 16 Pool A fr
  4.51    +1.9   16 Pool A fr  
» Retsloff, Frida -92 4.94  +4.4 11 Pool B fr
4.92  +2.0 PB 16 Pool B fr
Tresteg P16 » Fältström, Love -91 13.81    +2.8   2 Final fr  
13.36  +1.7 PB 2 Final fr
Slägga (4,0 kg) F16 » Almström, Elina -91 32.58        10 Final fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-08-25 (lö)  | London, London, GBR
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:49.55        5 Final    
Klinteskog, Johan -81 1:50.04  SB 1 C-final
1 500 m MS » Emilsson, Erik -82 3:46.58        4 Final    
 2007-08-20/22 (må-on)  | Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P10 » Möller, Tim -97 9.90    -1.7   3 Final  
80 m P13   Strand, Eddie -94 11.81    -0.3 PB 1 Final [¤]
F13 » Möller, Amelie -94 11.68  -0.4 2 Final
F12 » Breig Lindell, Elin -95 11.38    -0.9   1 Final  
Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
100 m MS » Andersson, David -85 11.48    -0.5 SB 3 Final [¤]
» Attersand, Johan -74 11.78  -0.5 6 Final
P17 Vigert, Linus -90 12.16    -1.0   4 Final  
P15 Hägglund, Philip -92 12.33  -1.3 2 Final [¤]
KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 12.44  -0.1 1 Final [¤]
Trygg, Nadja -88 13.63    -0.1 SB 5 Final  
F17 Bylund, Jenny -90 14.23  -1.8 4 2
Tengvall, Tove -91 13.04  -0.1 1 1
F15 » Alstermark, Linnéa -92 12.98    -1.2   2 Final  
Gren, Lilian -92 ej start  1 [¤]
200 m P17   Jonsson, Jesper -90 24.31    0.0   1 2  
Löfstrand, Christian -91 24.61  0.0 PB 3 2
Vadström Björk, André -90 24.61    +0.3   1 1  
Vigert, Linus -90 24.69  0.0 4 2
P13 Strand, Eddie -94 29.56  -0.9 PB 2 Final [¤]
P10 » Möller, Tim -97 33.77    -0.1 PB 2 1  
KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.04  -0.4 1 Final [¤]
F17 Bylund, Jenny -90 ej start  1 [¤]
Persson, Emelie -91 27.47    -0.1   2 Final [¤]
Tengvall, Tove -91 ej start  1 [¤]
F13 » Forss, Emma -94 31.87  -1.4 PB 6 Final
» Möller, Amelie -94 29.84    -0.4 PB 2 Final  
F12 » Breig Lindell, Elin -95 29.22  +0.3 PB 1 Final
Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
300 m P15 » Bougt, Niklas -92 42.59      PB 3 1  
Hägglund, Philip -92 39.25  1 1
» Jonsson, Niklas -92 43.00      PB 4 1  
Wedberg, Henrik -92 37.77  1 2
F15 Gregersdotter, Elsa -92 43.34  3 2
» Retsloff, Frida -92 43.85      PB 2 1  
» Sabir, Jasmin -92 43.05  2 2
» Wåhlin, Lova -92 44.18  3 1 [¤]
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 48.64      SB 2 Final [¤]
Klinteskog, Johan -81 50.07  SB 5 Final [¤]
P17 Jonsson, Jesper -90 53.02      PB 1 Final  
Molin, Per -90 53.78  SB 3 Final
Vadström Björk, André -90 54.61  3 Final
600 m P13   Strand, Eddie -94 ej start          1 [¤]
P10 » Möller, Tim -97 2:16.45  7 Final
F13 » Forss, Emma -94 1:52.90  4 Final
800 m P15   Hillman, Paul -92 ej start          1 [¤]
F15 » Grönros, Lovisa -93 2:26.23  2 Final
1 500 m P17   Allert, Per -91 4:31.23      PB 6 Final  
Karlsson, Victor -91 brutit  Final
» Nilsson, Patrik -91 4:14.62      PB 1 Final  
Tholander, David -90 4:30.71  PB 5 Final
F17 » Jonsson, Elin -90 ej start  1 [¤]
2 000 m F15 » Grönros, Lovisa -93 7:11.19        2 Final  
100 m häck (84 cm) KS » Dedrickson M, Fatima -89 15.06    -1.0   1 Final [¤]
Trygg, Nadja -88 brutit  Final
100 m häck (76,2 cm) F17   Jakobsson, Ulrika -91 16.17    -0.5   3 Final  
Höjd P17   Odenman, Erik -91 1.77        1 Final  
P12 Ström, Olle -95 1.39  2 Final [¤]
F12 » Breig Lindell, Elin -95 1.35      PB 3 Final  
Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
Längd MS » Attersand, Johan -74 6.73    +2.1   2 Final  
6.72  +1.2 2 Final
P17 » Fältström, Love -91 6.12    +0.8   3 Final  
Jonsson, Jesper -90 ej start  1 [¤]
Vadström Björk, André -90 ej start  1 [¤]
KS Hortobagyi, Elisabeth -84 4.48    +1.8 SB 5 Final  
Thulin, Petra -79 5.24  +0.9 SB 1 Final
F17 Hultgren, Maria -91 4.91  +1.4 SB 3 Final
F15 Gren, Lilian -92 ej start          1 [¤]
Viklund, Emelie -93 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P12   Sjölinder, Daniel -95 3.78    +0.1 PB 3 Final  
P10 » Möller, Tim -97 3.37  +0.8 PB 5 Final
F13 » Möller, Amelie -94 3.91    +1.5 PB 2 Final  
F12 » Breig Lindell, Elin -95 4.35  +0.6 1 Final
Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
» Romàn, Linnéa -95 3.83  +1.1 SB 7 Final
Tresteg KS   Thulin, Petra -79 11.17    +0.4 SB 1 Final  
F17 Forsell, Emilia -90 10.17  +0.5 SB 3 Final
Kula (3,0 kg) P12   Sjölinder, Daniel -95 6.74      PB 2 Final  
F15 » Sabir, Jasmin -92 8.46  PB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-08-18/19 (lö-sö)  | Stockholms öppna DF, Sollentunavallen, Sollentuna - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13 » Grundberg, Erik -94 ej start          1 [¤]
» Wulff, Jonathan -94 10.58  -0.1 PB 2 1
  10.61    +0.6   3 Final  
F13 Gustafsson, Mikaela -94 11.64  -0.7 3 1
F12 » Breig Lindell, Elin -95 11.48  +0.3 1 5
  11.39    -0.7   1 Final  
Ekholm, Elvira -95 12.36  -0.1 3 2 [¤]
Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
100 m F14   Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start          1 [¤]
» Karlsson, Julia -93 14.13  -0.7 4 2
Kårling Kahn, Anna -93 14.45    -0.6 PB 5 3  
Paulsson, Frida -93 14.35  -0.2 PB 3 4
» Österberg, Sara -93 ej start  1 [¤]
200 m P13   Brunnstedt, Anton -94 28.99    +0.5   2 B-final  
» Wulff, Jonathan -94 28.39  -2.0 PB 2 Final
F13 Regnér, Anna -94 31.08    -0.1 PB 2 C-final  
F12 Avebäck, Freja -95 ej start  1 [¤]
» Bill, Ellinor -95 ej start  B-final [¤]
» Breig Lindell, Elin -95 29.51    -1.8 PB 1 Final  
Ekholm, Elvira -95 32.84  +0.2 PB 3 D-final [¤]
Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
300 m P14 » Green, Philip -93 43.49      PB 6 Final  
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 45.94  4 B-final
» Karlsson, Julia -93 ej start          Final [¤]
» Österberg, Sara -93 44.17  2 B-final
600 m P13   Barketorp Dirke, Jakob -94 2:12.86      PB 5 B-final  
Brunnstedt, Anton -94 1:52.41  PB 3 B-final
Strand, Eddie -94 1:44.85        2 Final  
F13 » Forss, Emma -94 1:57.43  6 Final
» Åberg, Stina -94 1:54.80  4 B-final
800 m P14 » Braesh-Andersen, Ken -93 2:22.03        6 Final  
F14 » Grönros, Lovisa -93 2:27.62  2 Final
1 500 m P13   Strand, Eddie -94 ej start          1 [¤]
F13 » Forss, Emma -94 ej start  1 [¤]
» Åberg, Stina -94 ej start  1 [¤]
2 000 m P14 » Braesh-Andersen, Ken -93 7:23.13      PB 6 Final  
F14 » Grönros, Lovisa -93 7:25.98  2 Final
Linnhag, Nelly -93 ej start  1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) P13   Lundquist, Joel -94 ej start          1 [¤]
F12 Avebäck, Freja -95 ej start  1 [¤]
» Breig Lindell, Elin -95 13.49  +0.5 5 2
100 m häck (84 cm) P14 » Odenman, Gunnar -93 16.59    -2.0   2 Final  
300 m häck (76,2 cm) P14 » Green, Philip -93 47.45      PB 2 Final  
» Odenman, Gunnar -93 48.76  PB 3 Final
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 50.70  PB 3 Final
Höjd P14   Bäck, Philip -93 1.52        4 Final  
P13 » Grundberg, Erik -94 1.42  4 Final
» Wulff, Jonathan -94 1.58      PB 1 Final  
F13 Ericsson, Sara -94 1.37  PB 6 Final
F12 Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
Stav P13 » Wulff, Jonathan -94 2.43        1 Final  
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 2.43  PB 2 Final
Längd P14 » Green, Philip -93 5.22    +2.2   3 Final  
5.09  +1.9 PB 3 Final
» Odenman, Gunnar -93 5.14    +0.5 PB 4 Final  
P13 » Grundberg, Erik -94 4.33  +0.5 5 Final
Lundquist, Joel -94 ej start  1 [¤]
F14 » Karlsson, Julia -93 ej start          1 [¤]
Kårling Kahn, Anna -93 4.20  +0.6 PB 14
Paulsson, Frida -93 3.86  - 21
Viklund, Emelie -93 4.73  +0.8 6 Final
Längd (zon) F13   Gustafsson, Mikaela -94 4.75    -0.1 PB 2 Final  
F12 » Bill, Ellinor -95 4.69  +2.5 2 Final
Ferneman, Lisa -95 ej start  1 [¤]
Tresteg P14 » Odenman, Gunnar -93 10.83    -1.2   2 Final  
F14 Viklund, Emelie -93 9.33  -1.4 PB 8 Final [¤]
Kula (4,0 kg) P14   Bäck, Philip -93 12.06      PB 2 Final  
Kula (3,0 kg) F14   Lindberg Oyarzo, Isabel -93 7.66      PB 5 Final  
Viklund, Emelie -93 9.43  PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F13   Gustafsson, Mikaela -94 9.95      PB 3 Final  
F12 Avebäck, Freja -95 ej start  1 [¤]
» Breig Lindell, Elin -95 7.24        11    
Ekholm, Elvira -95 6.39  PB 13 [¤]
Diskus (1,0 kg) P14   Bäck, Philip -93 35.59      PB 2 Final  
Diskus (0,6 kg) F14   Ewertzh, Johanna -93 22.95      PB 7 Final  
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 14.93  PB 9
Viklund, Emelie -93 29.89  PB 4 Final
Slägga (4,0 kg) P14   Bäck, Philip -93 28.23      PB 4 Final  
Spjut (600 gr) P14   Bäck, Philip -93 36.86      PB 2 Final  
» Green, Philip -93 35.05  4 Final
Spjut (400 gr) P13 » Wulff, Jonathan -94 39.78      PB 1 Final  
F14 Lindberg Oyarzo, Isabel -93 17.91  SB 11
Boll (300 gr) F12   Avebäck, Freja -95 ej start          1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-08-15 (on)  | Viking-Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Nordström, Erik -86 ej start          1   [¤]
» Söderling, Jonathan -88 ej start  1 [¤]
P15 Wedberg, Henrik -92 11.75  +2.1 4 3
200 m MS » Karlsson, Fredrik -78 22.66    +0.8 PB 4 4   [¤]
Nordström, Erik -86 ej start  1 [¤]
P15 Hägglund, Philip -92 24.53    +2.2   2 1    
Wedberg, Henrik -92 23.74  +2.2 1 1
F15 » Alstermark, Linnéa -92 26.42  +3.2 1 2
3 000 m KS » Östlund, Emmi -88 10:47.30      PB 6 Final   [¤]
1 500 m h (76,2 cm) P15 » Bougt, Niklas -92 5:06.56        3 Final    
» Jonsson, Niklas -92 4:59.88  2 Final
» Ljung, Christopher -92 5:44.47        7 Final    
F17 » Jonsson, Elin -90 ej start  1 [¤]
2 000 m h (91,4 cm) P17   Allert, Per -91 6:58.07        4 Final    
Karlsson, Victor -91 7:07.50  5 Final
» Nilsson, Patrik -91 6:40.32        1 Final    
Tholander, David -90 6:43.18  PB 2 Final
Slägga (4,0 kg) KS » Almström, Elina -91 33.90        7 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-08-14 (ti)  | Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F9   Bill, Ulrika -98 10.43    -1.1 PB 3 Final   [¤]
80 m F13 » Bill, Ellinor -95 11.82    -   5 Final    
100 m F17   Forsell, Emilia -90 13.98    -0.1   4 1    
F16 Forsell, Emilia -90 13.90  +0.1 5 Final
F15 Gren, Lilian -92 13.36  -0.4 2 2
800 m F15   Gregersdotter, Elsa -92 2:24.08        6 Final    
» Wåhlin, Lova -92 2:21.70  PB 5 Final
F13 Allert, Anna -95 2:44.41      PB 5 Final    
» Forss, Emma -94 brutit  Final
F12 Kjellgren, Jenny -95 2:46.77  PB 6 Final [¤]
300 m häck (76,2 cm) F16   Engfors, Paulina -90 45.83        2 2   [¤]
F13 » Forss, Emma -94 56.02  PB 4 2
Längd KS   Hortobagyi, Elisabeth -84 4.40    0.0 SB 3 Final    
Thulin, Petra -79 5.04  0.0 SB 1 Final
F17 Forsell, Emilia -90 4.63    0.0   4 Final    
F15 Gren, Lilian -92 4.57  +0.3 8 Final
Viklund, Emelie -93 ej start  1 [¤]
Längd (zon) F13 » Bill, Ellinor -95 4.48    +0.1   6 Final    
F9 Bill, Ulrika -98 3.42  0.0 PB 3 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-08-11/12 (lö-sö)  | Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m F9 » Retsloff, Hanne -98 39.11    -0.6 PB 4 2  
300 m F15 » Retsloff, Frida -92 45.02        2 1  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Retsloff, Frida -92 brutit          Final  
Boll (150 gr) F9 » Retsloff, Hanne -98 9.15      PB 10 Final  
 2007-08-10/12 (fr-sö)  | SM i Friidrott, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Nordström, Erik -86 ej start          1 fr [¤]
400 m KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 55.64        2 1 fr  
54.98  4 Final fr
800 m MS   Ekhamre, Thobias -88 ej start          1 fr [¤]
» Karlsson, Fredrik -78 1:51.69  2 2 fr
  1:50.78        2 Final fr  
Klinteskog, Johan -81 1:52.15  3 2 fr
1:51.07  SB 4 Final fr
» Löfwing, Joakim -84 1:53.78        4 3 fr  
» Pell, Rickard -79 1:51.93  1 1 fr
1:57.07  9 Final fr
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 3:55.45        2 2 fr  
3:57.90  9 Final fr
» Emilsson, Erik -82 3:56.33  5 1 fr
  3:56.01        6 Final fr  
Klinteskog, Johan -81 4:01.71  5 3 fr
» Löfwing, Joakim -84 4:00.76  7 2 fr
» Pell, Rickard -79 3:54.19  1 1 fr
  3:54.59        3 Final fr  
Walleräng, Olle -85 ej start  1 fr [¤]
5 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 14:48.93      PB 10 Final fr  
10 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 31:37.01      PB 13 Final fr  
3 000 m h (91,4 cm) MS » Emilsson, Erik -82 ej start          1 fr [¤]
100 m häck (84 cm) KS » Dedrickson M, Fatima -89 15.66    -1.0   6 1 fr  
110 m häck (106,7 cm) MS » Barrefors, Björn -87 14.97    -1.4   3 1 fr  
14.91  -1.6 4 Final fr
» Eklund, Jonathan -88 15.91  -2.3 PB 8 2 fr
400 m häck (91,4 cm) MS » Elgered, Jonas -87 57.72        5 2 fr  
400 m häck (76,2 cm) KS   Engfors, Paulina -90 ej start          1 fr [¤]
Stav MS » Eklund, Jonathan -88 4.34        14 Final fr  
Längd MS » Barrefors, Björn -87 6.84    +1.0   15 Försök fr  
Nordström, Erik -86 7.02  +1.6 9 Försök fr
7.55  +3.3 3 Final fr
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.72    +1.7 SB 3 Final fr  
» Söderling, Jonathan -88 ej res  1 fr
Spjut (600 gr) KS » Höckerstrand, Sandra -90 ej start          1 fr [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-08-11 (lö)  | Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P12   Ewertzh, Jacob -95 11.82    0.0 PB 2 Final   [¤]
100 m MS   Gustafsson, Johan -76 12.89    -2.2 PB 4 1   [¤]
F15 » Alstermark, Linnéa -92 12.87  0.0 1 1
  12.81    +0.1 PB 1 Final    
F14 Ewertzh, Johanna -93 14.64  -0.3 3 2 [¤]
14.82  +0.1 6 Final
Höjd P12   Ström, Olle -95 1.56      PB 1 Final    
Längd MS   Gustafsson, Johan -76 4.97    -   6 Final   [¤]
F15 » Alstermark, Linnéa -92 4.71  - 1 Final
Längd (zon) P12   Ewertzh, Jacob -95 4.24    -   3 Final    
Ström, Olle -95 4.29  - 2 Final [¤]
Kula (3,0 kg) F14   Ewertzh, Johanna -93 7.39      PB 6 Final   [¤]
Spjut (800 gr) MS   Gustafsson, Johan -76 40.41      PB 3 Final    
Spjut (400 gr) P12   Ström, Olle -95 32.60        1 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-08-08/09 (on-to)  | DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13 » Wulff, Jonathan -94 10.84    -0.6   4 2 on  
F12 Avebäck, Freja -95 ej start  1 on [¤]
» Bill, Ellinor -95 11.75  +0.4 4 1 on
  11.68    +0.2   6 Final on  
» Breig Lindell, Elin -95 11.39  +0.3 1 3 on
11.24  +0.2 PB 1 Final on
100 m P16 » Fältström, Love -91 11.59    +1.6 PB 4 2 on [¤]
11.71  -0.5 8 Final on
Löfstrand, Christian -91 12.26    +0.1 PB 7 1 on  
P15 Wedberg, Henrik -92 11.81  0.0 3 2 on
11.93  -1.0 4 Final on
P14 Bäck, Philip -93 13.66    -0.2   8 2 on  
F19 » Dedrickson M, Fatima -89 12.64  0.0 PB 1 2 on [¤]
12.68  -0.1 3 Final on
F16 Hultgren, Maria -91 13.84    -0.7   5 2 on  
Tengvall, Tove -91 13.04  -1.1 2 1 on
F15 Gregersdotter, Elsa -92 13.72  +0.5 PB 6 2 on
Högblom, Caroline -92 14.01    +0.5   7 2 on  
Höglund, Matilda -92 ej start  1 on [¤]
Jacobsson, Andrea -92 15.18  -1.2 8 3 on
» Sabir, Jasmin -92 13.42    -1.2   3 3 on  
» Wåhlin, Lova -92 ej start  1 on [¤]
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 14.22  -0.8 7 1 on [¤]
» Karlsson, Julia -93 14.03    -0.5   7 5 on  
» Österberg, Sara -93 13.34  -0.8 3 2 on
200 m P17   Jonsson, Jesper -90 24.31    -0.1 PB 5 Final on  
Vadström Björk, André -90 ej start  1 on [¤]
F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.15    -0.1   1 Final on [¤]
F16 Hultgren, Maria -91 28.33  0.0 7 1 on
Tengvall, Tove -91 26.61  +1.2 4 3 on
300 m P15   Wedberg, Henrik -92 37.13      PB 2 2 on  
F15 » Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 on [¤]
Gren, Lilian -92 42.01        2 2 on  
Höglund, Matilda -92 ej start  1 on [¤]
» Retsloff, Frida -92 45.46  4 1 on [¤]
» Wåhlin, Lova -92 44.04      PB 1 1 on  
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 44.84  PB 3 1 on
» Karlsson, Julia -93 44.82  PB 2 2 on
» Österberg, Sara -93 43.94  PB 2 1 on
600 m P13   Strand, Eddie -94 ej start          1 on [¤]
F13 » Åberg, Stina -94 ej start  1 on [¤]
F12 Kjellgren, Jenny -95 1:54.75  PB 7 Final on [¤]
800 m P17   Bernebrant, Daniel -90 ej start          1 on [¤]
Tholander, David -90 2:10.30  4 2 on [¤]
P16 » Nilsson, Patrik -91 2:02.78      PB 8 2 on [¤]
P15 » Bougt, Niklas -92 2:21.52  5 1 on
Hägglund, Philip -92 2:05.36  PB 2 1 on
» Jonsson, Niklas -92 2:16.05      PB 5 2 on  
» Ljung, Christopher -92 ej start  1 on [¤]
F16 Persson, Emelie -91 2:24.19  4 Final on
F15 Gregersdotter, Elsa -92 2:28.98        7 1 on  
» Sabir, Jasmin -92 2:22.04  PB 3 1 on
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start  1 on [¤]
1 500 m P15 » Bougt, Niklas -92 4:57.57      PB 11 Final on  
» Jonsson, Niklas -92 4:44.17  PB 5 Final on
» Ljung, Christopher -92 ej start          1 on [¤]
F19 » Östlund, Emmi -88 4:58.18  SB 4 Final on
F17 Gålsman, Gabrielle -90 ej start  1 on [¤]
» Jonsson, Elin -90 5:09.29  3 Final on [¤]
2 000 m P13   Strand, Eddie -94 ej start          1 on [¤]
F13 » Forss, Emma -94 ej start  1 on [¤]
60 m häck (76,2 cm) P13   Lundquist, Joel -94 11.82    -1.0   5 2 on  
» Wulff, Jonathan -94 ej start  1 on [¤]
F13 » Forss, Emma -94 12.52    -0.8   5 4 on  
F12 Avebäck, Freja -95 ej start  1 on [¤]
» Bill, Ellinor -95 11.96  -0.3 SB 3 3 on
» Breig Lindell, Elin -95 11.35  -0.1 2 1 on
10.85  -1.2 SB 4 Final on
80 m häck (76,2 cm) F15   Höglund, Matilda -92 ej start          1 on [¤]
» Retsloff, Frida -92 brutit  2 on
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 14.84  +0.3 PB 5 1 on
100 m häck (84 cm) P14 » Odenman, Gunnar -93 17.47    -0.4   6 Final on  
F19 » Dedrickson M, Fatima -89 15.00  -1.3 1 Final on [¤]
100 m häck (76,2 cm) F16   Jakobsson, Ulrika -91 16.46    -0.4   7 Final on  
110 m häck (91,4 cm) P16 » Fältström, Love -91 15.41    -0.1 PB 5 Final on [¤]
300 m häck (84 cm) P17   Jonsson, Jesper -90 brutit          Final on  
300 m häck (76,2 cm) F17   Engfors, Paulina -90 45.59        3 Final on [¤]
F15 » Retsloff, Frida -92 49.51  1 1 on
» Sabir, Jasmin -92 ej start  1 on [¤]
Höjd P19   Kallaste, Rain -89 1.67      PB 4 Final on  
P16 Odenman, Erik -91 1.70  5 Final on [¤]
P14 Bäck, Philip -93 1.55        5 Final on  
P13 » Grundberg, Erik -94 1.42  10 on
» Wulff, Jonathan -94 1.50  SB 8 Final on
F12 » Bill, Ellinor -95 1.26  SB 9 on
Stav P16   Löfstrand, Christian -91 ej start          1 on [¤]
F15 » Alsing Skoog, Emma -92 2.46  PB 6 Final on
Längd P19   Kallaste, Rain -89 5.36    -0.6 PB 6 Final on  
P17 Jonsson, Jesper -90 5.82  +0.1 6 Final on
Vadström Björk, André -90 ej res            on  
P16 » Fältström, Love -91 6.38  +0.1 PB 3 Final on [¤]
P14 Bäck, Philip -93 4.70  -1.2 PB 10 on
» Odenman, Gunnar -93 5.00    -0.1   7 Final on  
F17 » Höckerstrand, Sandra -90 ej start  1 on [¤]
F16 Hultgren, Maria -91 4.86  +1.0 11 on
Jakobsson, Ulrika -91 5.10    +0.6   7 Final on  
F15 » Alstermark, Linnéa -92 5.34  +0.4 PB 3 Final on
Gren, Lilian -92 4.80  +0.1 8 Final on
Jacobsson, Andrea -92 4.24    -0.1   17   on  
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 4.53  -2.5 13 on
» Karlsson, Julia -93 4.15  -1.2 PB 18 on
Viklund, Emelie -93 4.71    +2.0   8 Final on [¤]
» Österberg, Sara -93 4.60  -0.2 PB 11 on
Längd (zon) P13 » Grundberg, Erik -94 4.05    -0.2 SB 18   on  
Lundquist, Joel -94 4.15  0.0 PB 16 on
» Wulff, Jonathan -94 4.75    -0.3 PB 10   on  
P12 Sjölinder, Daniel -95 3.23  +0.4 PB 13 on
F13 Lindström, Hedvig -94 2.94  +0.2 SB 33 on
F12 Avebäck, Freja -95 ej start          1 on [¤]
» Bill, Ellinor -95 4.56  -0.2 6 Final on
» Breig Lindell, Elin -95 4.45  0.0 PB 8 Final on
Kula (4,0 kg) P14   Bäck, Philip -93 10.73      PB 3 Final on  
Kula (3,0 kg) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 10.74        7 Final on  
F14 Viklund, Emelie -93 8.78  PB 6 Final on [¤]
Spjut (800 gr) P19 » Backlund, Esbjörn -89 53.06      PB 2 Final on  
Spjut (600 gr) P15   Olsson, Simon -92 41.00        6 Final on  
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 37.45  2 Final on
Trygg, Nadja -88 32.61  5 Final on
Spjut (400 gr) P13 » Wulff, Jonathan -94 37.41      PB 4 Final on  
F15 » Wåhlin, Lova -92 ej start  1 on [¤]
F13 Lindström, Hedvig -94 11.42  SB 13 on
Stafett 1 000 m P14    {HIF lag 1} [2] 2:25.13        4 1 on  
P13  {HIF lag 1} ej start          1 on [¤]
F14  {HIF lag 1} [2] 2:29.92        2 1 on  
F13  {HIF lag 1} ej start  1 on
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Lagets deltagare är okända
 2007-08-05 (sö)  | Vänerspelen, Framnäs IP, Linköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m h (76,2 cm) P15 » Jonsson, Niklas -92 4:59.25      PB 2 1    
F17 » Jonsson, Elin -90 5:33.25  PB 1 1
 2007-08-04/05 (lö-sö)  | Mångkamps SM, Rosvalla IP, Nyköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp P19 » Eklund, Jonathan -88 6 444    +0.4 PB 3    
100 m 11.63 [725] +0.2 PB 4 1
Längd 6.70 [743] +0.8 PB 1 1
Kula (6,0 kg) 11.50 [576] PB 7 1
Höjd 1.78 [610] SB 5 1
400 m 53.34 [667] PB 4 1
110 m häck (100 cm) 15.12 [835] +0.3 2 1
Diskus (1,75 kg) 31.52 [494] 5 1
Stav 4.26 [691] 2 1
Spjut (800 gr) 44.48 [507] PB 3 1
1 500 m 4:53.86 [596] SB 2 1
10-kamp MS » Barrefors, Björn -87 7 174  [1,2] +0.2 PB 3    
100 m 11.40 [774] -1.1 2 2
Längd 7.05 [826] +1.0 3 1
Kula (7,26 kg) 11.71 [589] SB 9 1
Höjd 1.96 [767] 3 1
400 m 51.16 [762] 3 2
110 m häck (106,7 cm) 14.79 [875] +0.8 1 2
Diskus (2,0 kg) 36.03 [584] SB 7 1
Stav 4.36 [719] 1 1
Spjut (800 gr) 53.76 [644] [1] SB 6 1
1 500 m 4:47.50 [634]       5 1  
M22 » Elgered, Jonas -87 6 156  +0.9 PB 3
100 m 12.13 [626] -0.2 3 1
Längd 6.58 [716] +1.5 PB 7 1
Kula (7,26 kg) 11.03 [548] 10 1
Höjd 1.75 [585] SB 9 1
400 m 53.25 [671] SB 1 1
110 m häck (106,7 cm) 16.77 [648] +1.5 PB 4 1
Diskus (2,0 kg) 32.54 [515] 9 1
Stav 3.96 [606] 7 1
Spjut (800 gr) 49.50 [581] SB 8 1
1 500 m 4:43.28 [660] SB 3 1
7-kamp F17 » Höckerstrand, Sandra -90 5 113    +0.6 PB 3    
100 m häck (76,2 cm) 15.92 [800] -0.6 5 1
Höjd 1.46 [577] 4 1
Kula (3,0 kg) 12.77 [845] 2 1
200 m 26.92 [811] +1.6 PB 4 1
Längd 5.09 [732] +0.7 5 1
Spjut (600 gr) 37.30 [784] 2 1
800 m 2:36.72 [564] PB 4 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
 2007-08-04 (lö)  | SISU-spelen, Skogsvallen, Nässjö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F15   Höglund, Matilda -92 ej start          1   [¤]
80 m häck (76,2 cm) F15   Höglund, Matilda -92 ej start          1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-08-04 (lö)  | Malmö-spelen, Heleneholms IP, Malmö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Tresteg MS   Dzakovic, Mladjen -87 13.07    +1.4   1 Final    
 2007-08-01 (on)  | GP Göteborg, Slottskogsvallen, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:52.89        4 B-final    
» Löfwing, Joakim -84 1:52.48  2 B-final
» Pell, Rickard -79 1:48.15  SB 5 Final
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 3:50.98  [1]   PB 8 B-final    
» Emilsson, Erik -82 3:45.2m PB 10 Final
3 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 8:33.97      PB 13 Final    
Längd KS   Korneeva, Julia -87 6.08    0.0   4 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
 2007-07-27/29 (fr-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Elgered, Jonas -87 12.13    +0.8   4 1 fr [¤]
P19 » Kårelid, Victor -89 11.73  +0.7 PB 6 2 fr [¤]
F15 » Alstermark, Linnéa -92 12.77  +3.0 1 1 fr [¤]
  12.82    +0.6 PB 1 Final fr  
» Sabir, Jasmin -92 13.37  +1.7 2 2 fr [¤]
13.50  +0.6 5 Final fr
200 m MS » Barrefors, Björn -87 22.76    +1.4 PB 1 2 fr  
P17 Jonsson, Jesper -90 24.00  +2.2 1 1 fr [¤]
300 m F15 » Alstermark, Linnéa -92 43.77        2 2 fr [¤]
» Sabir, Jasmin -92 43.83  3 2 fr [¤]
400 m P17   Jonsson, Jesper -90 53.97      PB 5 2 fr [¤]
F17 Engfors, Paulina -90 59.15  PB 2 4 fr [¤]
800 m F17   Persson, Emelie -91 2:24.86        7 Final fr [¤]
1 500 m P17 » Nilsson, Patrik -91 4:22.54      PB 4 Final fr  
KS » Östlund, Emmi -88 5:02.12  SB 5 Final fr [¤]
F17 » Jonsson, Elin -90 5:19.66  5 Final fr
2 000 m P15 » Jonsson, Niklas -92 6:40.68        3 Final fr [¤]
100 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 15.65    +1.8   3 Final fr  
110 m häck (106,7 cm) MS » Barrefors, Björn -87 14.52    +3.0   1 Final fr  
» Elgered, Jonas -87 16.66  +3.0 6 Final fr [¤]
110 m häck (100 cm) P19 » Eklund, Jonathan -88 14.70    +1.0 PB 2 Final fr  
110 m häck (91,4 cm) P17 » Fältström, Love -91 15.76    +6.0   5 2 fr  
300 m häck (76,2 cm) P17 » Fältström, Love -91 42.19      SB 4 2 fr  
F17 Engfors, Paulina -90 46.46  3 Final fr [¤]
F15 » Retsloff, Frida -92 49.65  3 Final fr [¤]
Höjd MS » Elgered, Jonas -87 1.66        5 Final fr [¤]
P19 » Eklund, Jonathan -88 1.71  4 Final fr
Stav MS » Barrefors, Björn -87 ej res          1 fr  
» Elgered, Jonas -87 4.03  2 Final fr [¤]
P19 » Eklund, Jonathan -88 4.18  3 Final fr
Längd MS » Barrefors, Björn -87 6.90    +1.5   1 Final fr  
P17 Jonsson, Jesper -90 5.80  +3.8 7 Final fr [¤]
Tresteg MS   Dzakovic, Mladjen -87 13.38    +3.3   2 Final fr  
13.31  +2.0 2 Final fr
P19 » Söderling, Jonathan -88 14.22  +2.5 1 Final fr
  13.79    +1.3   1 Final fr  
P17 » Fältström, Love -91 12.99  +2.4 5 Final fr [¤]
12.79  +1.5 SB 5 Final fr
KS Thulin, Petra -79 10.98  +0.5 SB 1 Final fr
Kula (7,26 kg) MS » Elgered, Jonas -87 10.76        6 Final fr [¤]
Kula (3,0 kg) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 12.45        6 Final fr [¤]
Diskus (2,0 kg) MS » Barrefors, Björn -87 34.85        7 Final fr  
Rodrig. de la Cruz, Jaime -83 29.62  PB 8 Final fr [¤]
Diskus (1,75 kg) P19 » Eklund, Jonathan -88 33.86      PB 3 Final fr  
Diskus (1,5 kg) P17   Löfstrand, Christian -91 30.85      PB 7 Final fr  
Spjut (800 gr) MS » Barrefors, Björn -87 53.61  [2]   SB 3 Final fr  
» Elgered, Jonas -87 47.83  5 Final fr [¤]
Spjut (600 gr) KS » Höckerstrand, Sandra -90 35.30        5 Final fr [¤]
F17 » Höckerstrand, Sandra -90 38.30  [3] PB 2 Final fr [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen M22
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
 2007-07-28 (lö)  | Heusden Zolder BEL, Heusden-Zolder, BEL
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:52.96        10 C-final    
5 000 m MS   Mbonabirama, Therence -86 14:05.49  [1]   PB 8 C-final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
 2007-07-26 (to)  | Götagalan, Tingvalla, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Ekhamre, Thobias -88 1:51.80        4 B-final    
» Karlsson, Fredrik -78 ej start  1 [¤]
Klinteskog, Johan -81 1:51.16      SB 6 Final    
» Löfwing, Joakim -84 1:54.39  6 B-final
» Pell, Rickard -79 1:49.01  SB 4 Final
3 000 m h (91,4 cm) MS » Emilsson, Erik -82 8:54.38      PB 9 Final    
Längd MS » Attersand, Johan -74 ej start          1   [¤]
Nordström, Erik -86 6.97  +1.4 9
KS Korneeva, Julia -87 6.04  +0.9 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-07-22 (sö)  | Lapinlahti FIN, Lapinlahti, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:52.54        9 Final    
 2007-07-20/22 (fr-sö)  | Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m MS   Klinteskog, Johan -81 50.18      SB 2 1 fr  
P19 Ekhamre, Thobias -88 50.59  PB 4 1 fr
1 500 m MS » Emilsson, Erik -82 3:49.19        3 1 fr  
» Lerdahl, Emil -82 4:02.35  SB 5 1 fr
» Pell, Rickard -79 3:47.64      SB 1 1 fr  
M22 Mbonabirama, Therence -86 3:50.71  4 1 fr
F19 » Östlund, Emmi -88 ej start  1 fr [¤]
110 m häck (100 cm) P19 » Eklund, Jonathan -88 14.77    -0.4 PB 2 Final fr  
Längd P19 » Eklund, Jonathan -88 6.60    -0.1 PB 5 Final fr  
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start          1 fr [¤]
Dzakovic, Mladjen -87 13.30  +0.1 6 Final fr
» Söderling, Jonathan -88 ej start          1 fr [¤]
KS Thulin, Petra -79 ej start  1 fr [¤]
Diskus (2,0 kg) M20 » Elgered, Jonas -87 31.11        12 Final fr  
Diskus (1,75 kg) P19 » Eklund, Jonathan -88 ej res            fr  
Spjut (800 gr) M20 » Elgered, Jonas -87 46.63        7 Final fr  
P19 » Eklund, Jonathan -88 41.44  PB 9 Final fr
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-07-21 (lö)  | Nya släggcupen, Jerikovallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (1,75 kg) P19   Olsson, David -88 39.34      SB 2      
 2007-07-19 (to)  | JEM 19, Hengelo, NED - EM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 55.25        5 2    
 2007-07-18 (on)  | Kalmar sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m F13 » Forss, Emma -94 1:50.67        3 Final    
 2007-07-13/15 (fr-sö)  | Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F17   Hultgren, Maria -91 13.69    +2.3   4 1 fr  
1 500 m F17 » Jonsson, Elin -90 5:02.71      PB 3 Final fr  
2 000 m P15 » Jonsson, Niklas -92 6:35.08      PB 6 Final fr  
Längd F17   Hultgren, Maria -91 4.81    -1.0   12   fr  
 2007-07-14 (lö)  | PEABs Ungdomsspel, Ekängens IP, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P17   Löfstrand, Christian -91 24.70    +1.4 PB 4 Final    
Stav P17   Löfstrand, Christian -91 3.30      PB 2 Final    
Diskus (1,5 kg) P17   Löfstrand, Christian -91 29.70      PB 3 Final    
 2007-07-11 (on)  | Ölandsspelen, Högby IP, Högby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m P19   Dangler, Alexander -88 2:19.98      SB 9 Final    
 2007-07-07/08 (lö-sö)  | Europacup mångkamp, Szczecin, POL
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp MS » Barrefors, Björn -87 7 007  [1] +2.6   22    
100 m 11.25 [806] +2.5 1
Längd 6.62 [725] +2.8 1
Kula (7,26 kg) 11.13 [554] 1
Höjd 1.98 [785] SB 1
400 m 51.11 [764] SB 1
110 m häck (106,7 cm) 14.59 [900] +2.4 1
Diskus (2,0 kg) 34.55 [555] 1
Stav 4.30 [702] 1
Spjut (800 gr) 48.10 [561] 1
1 500 m 4:44.05 [655] PB 1
Not
[1] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
 2007-07-07/08 (lö-sö)  | Bosparspelen, Studenternas IP, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13   Dahlin, Victoria -94 11.90    -2.5   4 1  
200 m P13   Strand, Eddie -94 29.73    -1.3 PB 2 B-final  
600 m P13   Strand, Eddie -94 1:44.15      PB 2 Final  
1 500 m P13   Strand, Eddie -94 ej start          1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) F13   Dahlin, Victoria -94 12.74    -1.7 PB 2 2  
Tresteg M22   Dzakovic, Mladjen -87 12.91    +1.0   3 Final  
Diskus (0,6 kg) F13   Dahlin, Victoria -94 18.45      PB 3 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-07-06/08 (fr-sö)  | Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.27    0.0   2 2 fr  
100 m häck (84 cm) F19 » Dedrickson M, Fatima -89 14.60    +1.0   5 Final fr  
14.76  +1.9 4 X-final fr
100 m häck (76,2 cm) F16 » Höckerstrand, Sandra -90 16.93    0.0   5 2 fr  
Kula (3,0 kg) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 12.80      SB 4 Final fr  
Spjut (600 gr) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 37.27        4 Final fr  
 2007-07-04 (on)  | McDonalds cup, Sportcentrum, Norrtälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m P13   Strand, Eddie -94 2:27.70      PB 2 Final    
 2007-07-02 (må)  | MAI Galan, Malmö Stadion, Malmö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Ekhamre, Thobias -88 1:51.59      PB 4 B-final    
» Karlsson, Fredrik -78 1:49.33  9 Final
Klinteskog, Johan -81 1:51.86      SB 5 B-final    
» Löfwing, Joakim -84 1:51.48  SB 3 B-final
» Pell, Rickard -79 ej start  1 [¤]
Synnerman, Per -71 brutit  B-final
1 500 m MS   El Guerouaoui, Mounir -76 ej start          1   [¤]
» Emilsson, Erik -82 3:46.32  PB 14 Final
Mbonabirama, Therence -86 3:50.08  PB 6 B-final
5 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 ej start          1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-06-29/07-01 (fr-sö)  | Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Attersand, Henrik -84 ej start          1 fr [¤]
» Attersand, Johan -74 11.60  +0.8 SB 7 5 fr
» Barrefors, Björn -87 11.35    -0.1 SB 4 3 fr  
Nordström, Erik -86 11.08  -0.4 4 2 fr
P17 Jonsson, Jesper -90 12.24  +0.2 PB 6 2 fr
Vigert, Linus -90 11.96    +0.6   3 4 fr  
P16 » Fältström, Love -91 11.94  0.0 PB 5 1 fr
Hedlund, Eddie -91 12.62  +0.4 PB 8 2 fr
P15 Hägglund, Philip -92 12.22    -0.8 PB 5 2 fr  
KS Korneeva, Julia -87 ej start  1 fr [¤]
F17 Bylund, Jenny -90 13.71  +0.3 PB 6 5 fr
Forsell, Emilia -90 13.67    -0.5 PB 6 1 fr  
Hultgren, Maria -91 13.56  -0.3 PB 3 6 fr
Jakobsson, Ulrika -91 13.22  0.0 SB 3 4 fr
Tengvall, Tove -91 12.75    +0.8 SB 2 7 fr  
F16 Persson, Emelie -91 13.29  +0.6 SB 5 5 fr
Tengvall, Tove -91 12.87  +0.4 9 Final fr
F15 » Alsing Skoog, Emma -92 14.70    +0.9   9 8 fr  
» Alstermark, Linnéa -92 13.04  +0.4 1 2 fr
12.86  -0.4 2 B-final fr
Gren, Lilian -92 12.99  +0.3 2 6 fr
  12.87    -0.4 PB 3 B-final fr  
Högblom, Caroline -92 13.65  +0.5 6 1 fr
Höglund, Matilda -92 12.82  +0.5 2 1 fr
  12.80    -0.2   7 Final fr  
Rudengren, Lisa -92 14.58  +0.2 PB 7 7 fr
» Sabir, Jasmin -92 13.23  +0.6 2 3 fr
200 m MS   Nordström, Erik -86 22.28    +1.5 PB 4 2 fr  
P17 Jonsson, Jesper -90 24.81  -2.0 8 2 fr
Löfstrand, Christian -91 ej start          1 fr [¤]
Vadström Björk, André -90 23.96  -0.2 PB 6 4 fr
Vigert, Linus -90 24.34  -1.4 7 3 fr
P16 » Fältström, Love -91 23.86    +1.0 PB 4 5 fr  
Hedlund, Eddie -91 ej start  1 fr [¤]
KS Korneeva, Julia -87 24.88  +0.5 PB 3 4 fr
F17 Bylund, Jenny -90 28.56    -1.2 PB 8 5 fr  
Forsell, Emilia -90 29.06  -0.9 8 3 fr
» Larsson, Louise -90 29.94  -1.0 SB 6 2 fr
F16 Hultgren, Maria -91 27.79    -1.0 PB 6 6 fr  
Tengvall, Tove -91 26.27  -0.2 PB 3 1 fr
26.39  +1.0 7 B-final fr
300 m P15 » Bougt, Niklas -92 43.59      PB 6 6 fr  
Hägglund, Philip -92 38.06  PB 1 6 fr
F15 » Alstermark, Linnéa -92 42.87      PB 8 2 fr  
Gregersdotter, Elsa -92 43.92  7 3 fr
Gren, Lilian -92 41.66  PB 2 1 fr
Högblom, Caroline -92 45.97      PB 4 7 fr  
Höglund, Matilda -92 42.54  PB 2 4 fr
» Retsloff, Frida -92 44.26  PB 1 6 fr
» Sabir, Jasmin -92 42.03  PB 4 2 fr
400 m P17   Tholander, David -90 55.98        5 5 fr  
Vadström Björk, André -90 54.41  PB 1 6 fr
P16 Jonsson, Jesper -90 54.36        8 3 fr [¤]
F17 Karlsson, Sara -91 63.80  PB 8 3 fr
Tengvall, Tove -91 ej start  1 fr [¤]
Tolvers, Nathalie -90 ej start  1 fr [¤]
600 m F13 » Forss, Emma -94 1:50.26      PB 3 3 fr [¤]
800 m P17   Molin, Per -90 2:02.43      SB 8 2 fr  
Tholander, David -90 2:09.59  8 4 fr
Wiklander, Oswald -91 2:10.34      PB 6 5 fr  
P15 » Bougt, Niklas -92 2:19.66  5 3 fr
Hillman, Paul -92 ej start  1 fr [¤]
Hägglund, Philip -92 2:06.93      PB 2 2 fr  
F17 Gålsman, Gabrielle -90 2:43.74  PB 8 4 fr
» Jonsson, Elin -90 ej start  1 fr [¤]
Karlsson, Sara -91 2:33.67      SB 9 3 fr  
Persson, Emelie -91 2:21.80