HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-08-13
Inne för 2007 Resultatdatum: 2007-04-06
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2007-04-06 (fr)  | Munktellarenans Ungdomsspel, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m P12   Ström, Olle -95 30.79    PB 3 3    
Höjd P12   Ström, Olle -95 1.44      2 Final    
Längd (zon) P12   Ström, Olle -95 4.21    PB 6 Final    
 2007-03-24/25 (lö-sö)  | Sista Chansen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P13   Carlström, Jesper -94 9.55    PB 6 1  
P12 Ewertzh, Jacob -95 9.19  PB 3 2
  9.34      6 Final  
Frigell, Viktor -95 9.29  3 1
9.29  4 Final
Olsson Fahlman, Jonas -95 9.73      6 2  
Stannow Lind, Erik -95 ej start  1 [¤]
P11 » Alenäs, Hans -96 10.57  PB 8 1 [¤]
Wiklander, Carl Jonas -96 9.88    PB 6 2  
P10 Agnesjö, Elias -97 10.40  PB 4 2
Engfors, Kalle -97 10.52  PB 4 4
» Möller, Tim -97 9.51  2 5
  9.41    PB 2 Final  
Samuelberg, Arvid -97 ej start  1 [¤]
P9 Apell Skjutar, Felix -98 ej start  1 [¤]
Biörck, Johan -98 11.30    PB 4 3  
Grönlund, Edward -98 11.21  PB 4 5
» Krüsell Berg, Carl -98 11.21  PB 5 1
Nordström, Leo -98 10.97    PB 4 6  
Stannow Lind, Alfred -98 12.10  PB 7 2
Sundberg Hansson, Erik -98 10.38  1 4
  10.33    PB 6 Final  
Söderström, Axel -98 11.77  PB 4 2
P8 Blanken Wiiburg, Oliver -99 13.63  PB 7 1
Edman-Valberg, David -99 13.76    PB 7 3  
» Forsberg, Martin -99 11.90  3 1
11.79  PB 8 B-final
Forsén, Markus -99 10.85  2 3
  10.65    PB 4 Final  
Fosselius, Edgar -00 13.93  PB 6 2
Glansberg, Rasmus -99 11.95  PB 3 2
Hultman, Anton -99 12.20    PB 4 4  
» Karlsson, John -99 10.74  1 5
10.66  PB 5 Final
Liljemark, Hjalmar -99 ej start        1 [¤]
Lindbärg, Hugo -99 12.50  PB 5 4
Lindström, Anton -99 12.60  PB 6 4
» Lund, Jonathan -99 12.19    PB 6 5  
Mahisa, Edwin -99 10.72  1 3
10.04  PB 2 Final
Olausson, Martin -99 11.93    PB 5 3  
» Rodhe, Albin -99 12.08  PB 5 2
» Rodhe, Gustav -99 12.96  PB 7 5
Sjöholm, Jimmy -99 11.19  1 2
  11.06    PB 1 B-final  
Torbiörnsson, Lukas -99 11.01  3 5
11.08  7 Final
Widlund, Kevin -99 12.12    PB 6 2  
Wilson, Samuel -99 10.79  1 1
10.52  PB 3 Final
F14 Carpenter, Vanessa -93 9.51      6 4  
Ewertzh, Johanna -93 9.12  5 1
9.32  8 B-final
Forsbacka Karlsson, Tove -93 8.46  2 3
  8.45    PB 6 Final  
» Karlsson, Julia -93 8.69  2 2
8.95  5 B-final
F13 Lindström, Hedvig -94 10.09    PB 6 1  
» Möller, Amelie -94 9.01  3 3
9.00  3 B-final
F12 Andersson, Klara -95 9.77    PB 7 5  
Batu, Tessabeth -95 ej start  1 [¤]
» Bill, Ellinor -95 9.00  PB 1 6
  9.01      6 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 8.91  1 2
8.93  4 Final
Olsson, Alicia -95 9.39    PB 4 3  
Sene, Maie -95 9.30  2 2
Åkeson, Ellinor -95 9.04  PB 3 1
  9.14      8 Final  
F11 Altrov Berg, Vera -96 9.58  3 6
» Forsberg, Elin -96 9.63  5 5
Hedenstedt, Andrea -96 9.66    PB 3 1  
Linder, Fanny -96 ej start  1 [¤]
Norlund, Lina -96 9.84  PB 4 3
Peterson, Ebba -96 9.96      6 7  
Sjöholm, Denise -96 10.02  PB 4 4
Wahlström, Elin -96 ej start  1 [¤]
» Westerberg, Paulina -96 10.11    PB 5 2  
F10 Abrahamsson, Emelie -97 ej start  1 [¤]
Andreé, Josefin -97 10.85  PB 4 3
Hartell, Hannah -97 13.04    PB 6 4  
Jahfel, Nadja -97 10.56  PB 6 7 [¤]
Nadam, Judit -97 10.05  PB 2 6
  10.14      7 B-final  
Orpana, Agnes -97 12.24  PB 7 1
» Strömbeck, Hanna -97 10.38  PB 5 2
Torbiörnsson, Ida -97 10.16    PB 3 7  
F9 » Agbonkhese, Efe -98 9.77  1 4 [¤]
9.59  PB 1 Final
Bill, Ulrika -98 10.74      4 3  
Ekvall, Jessica -98 11.65  PB 5 5
Forsberg, Filippa -98 11.45  PB 5 2
Fosselius, Hedda -98 11.32    PB 7 4  
» Hansson, Pernilla -98 9.66  1 8
9.61  PB 2 Final
Hedenstedt, Alice -98 10.81    PB 3 1  
Hellström Ryckert, Astrid -98 11.51  PB 6 7
» Herstedt, Josefin -98 10.67  PB 4 5
Holgersson, Linn -98 11.63    PB 7 6  
» Jakobsson, Ylva -98 10.12  2 4
10.07  6 Final
Lindholm, Elsa -98 11.58    PB 8 8  
Lindholm, Klara -98 12.68  PB 8 5
Lundquist, Lova -98 ej start  1 [¤]
Nadam, Nora -98 11.13    PB 6 8  
Sjönell, Ronja -98 10.85  PB 1 2
Sparremo, Denise -98 ej start  1 [¤]
Swahn, Jenny -98 11.38    PB 6 6  
Westerberg, Filippa -98 13.75  PB 6 1
Winst, Agnes -98 11.56  PB 7 7
» Åkeson, Magdalena -98 10.19  PB 1 7
  10.23      1 B-final  
F8 Berg, Elin -99 12.55  PB 4 5
Fellenius, Emilia -99 11.85  PB 3 2
Franzén, Stina -99 11.77    PB 3 4  
Gefvert, Malva -99 12.90  PB 5 5
Gillan, Julia -99 12.10  PB 3 6
Gothe, Miranda -99 13.33    PB 6 5  
Green, Moa -99 11.29  2 1 [¤]
11.02  PB 6 Final
» Hansson, Jessica -00 11.81  PB 1 2
  11.89      4 Final  
» Jansson, Fanny -99 11.50  4 3
11.48  PB 3 B-final
Koont, Zabrina -99 11.96    PB 3 5  
Lindström, Penny -99 12.44  PB 6 3
Lövgren, Tove -99 11.80  PB 5 4
Manna Bairu, Neyat -99 11.50  PB 2 4
  11.53      5 B-final  
Norberg, Ida -99 11.54  PB 3 1
11.75  7 B-final
Sennersten, Filippa -99 12.42    PB 4 6 [¤]
Sjöberg, Adrienne -99 11.74  PB 2 6
Strandberg, Ebba -99 11.61  3 4
  11.57    PB 6 B-final  
Sundén, Maja -99 12.94  PB 6 2
800 m P14 » Braesh-Andersen, Ken -93 2:23.29    PB 3 Final  
P12 Ewertzh, Jacob -95 ej start  1 [¤]
Frigell, Viktor -95 ej start        1 [¤]
Stannow Lind, Erik -95 ej start  1 [¤]
P11 Carlsten, Robin -96 3:01.88  PB 4 1
Modig, Ruben -96 3:17.84    PB 5 1  
P10 Agnesjö, Elias -97 3:04.47  PB 4 3
Annell, Simon -97 ej start  1 [¤]
Faustino, David -97 ej start        1 [¤]
» Möller, Tim -97 2:55.08  PB 1 2
Samuelberg, Arvid -97 3:09.97  PB 5 2
Svensson, Benjamin -97 3:24.77    PB 4 1 [¤]
P9 Biörck, Johan -98 3:29.61  PB 5 1
Högberg-Yilmaz, Leo -98 3:33.84  PB 5 4
» Krüsell Berg, Carl -98 ej start        1 [¤]
Larsson, Henning -98 3:25.39  PB 5 2
Sundberg Hansson, Erik -98 3:08.66  PB 2 3
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 2:37.60    PB 2 1  
» Grönros, Lovisa -93 2:25.60  PB 1 1 [¤]
F13 » Forss, Emma -94 2:36.93  PB 4 2
» Åberg, Stina -94 2:36.33    PB 3 2  
F11 » Westerberg, Paulina -96 3:08.05  PB 4 1
Vinasco, Emelie -96 ej start  1 [¤]
F10 Nadam, Judit -97 3:11.43    PB 5 1  
F9 » Agbonkhese, Efe -98 ej start  1 [¤]
Forsberg, Filippa -98 3:31.17  PB 4 1
Fosselius, Hedda -98 3:22.92    PB 4 2  
» Hansson, Pernilla -98 3:26.05  PB 1 1
» Hård, Elsa -98 3:33.03  PB 6 2
» Kapell, Hanna -98 3:15.31    PB 1 3  
Lundquist, Lova -98 ej start  1 [¤]
Nadam, Nora -98 ej start  1 [¤]
Sjönell, Ronja -98 3:27.75    PB 4 3  
Sparremo, Denise -98 ej start  1 [¤]
Höjd P14 » Green, Philip -93 1.51      2 Final  
P12 Ewertzh, Jacob -95 1.41  2 Final
Ström, Olle -95 1.44      1 Final  
P11 Carlsten, Robin -96 1.05  19
Ekvall, Joakim -96 1.14  PB 13
Grönlund, Artur -96 1.22    PB 10    
Kormikhin, Jens -96 ej start  1 [¤]
Modig, Ruben -96 1.05  PB 20
» Persson, Manne -96 1.14    PB 14    
P10 Agnesjö, Elias -97 0.95  PB 21
Engfors, Kalle -97 ej start  1 [¤]
Faustino, David -97 0.90    PB 25    
Samuelberg, Arvid -97 1.13  PB 10
Torstensen, Nils -97 1.05  PB 19 [¤]
P9 Apell Skjutar, Felix -98 ej start        1 [¤]
Grönlund, Edward -98 1.00  PB 9
Nordström, Leo -98 0.85  PB 21
Stannow Lind, Alfred -98 0.85    PB 21    
Söderström, Axel -98 0.80  PB 28
F13 Lindström, Hedvig -94 1.13  9
F12 » Bill, Ellinor -95 1.23      7 Final  
Sene, Maie -95 1.23  16
F11 Altrov Berg, Vera -96 1.18  PB 13
» Forsberg, Elin -96 1.18      9    
Hedenstedt, Andrea -96 1.05  15
Linder, Fanny -96 ej start  1 [¤]
Sjöholm, Denise -96 1.00      19    
Vinasco, Emelie -96 ej start  1 [¤]
F10 Andreé, Josefin -97 1.07  PB 12
Hartell, Hannah -97 0.80    PB 20    
Nadam, Judit -97 1.11  PB 8 Final
Orpana, Agnes -97 ej start  1 [¤]
F9 » Agbonkhese, Efe -98 ej start        1 [¤]
Carlsten, Sandra -98 0.98  PB 12
Ekvall, Jessica -98 0.94  PB 15
Forsberg, Filippa -98 0.85    PB 24    
Fosselius, Hedda -98 0.85  PB 21
» Hansson, Pernilla -98 1.10  PB 3 Final
Holgersson, Linn -98 0.85    PB 21    
» Hård, Elsa -98 1.05  PB 5 Final
» Kapell, Hanna -98 0.98  PB 14
Lundquist, Lova -98 ej start        1 [¤]
Sjönell, Ronja -98 0.98  PB 13
Westerberg, Filippa -98 ej res  1
Winst, Agnes -98 0.75  PB 28
Stav P14 » Green, Philip -93 2.72    PB 4 Final  
P13 » Wulff, Jonathan -94 2.82  PB 1 Final
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 2.12  2 Final
Längd (zon) P13   Carlström, Jesper -94 3.76    SB 16    
P12 Berglund, Albin -95 3.44  24
Ewertzh, Jacob -95 4.46    PB 2 Final  
Ström, Olle -95 4.17  4 Final
P11 » Alenäs, Hans -96 3.62  PB 15 [¤]
Ekvall, Joakim -96 3.26      18    
Kormikhin, Jens -96 ej start  1 [¤]
Wiklander, Carl Jonas -96 3.80  13
P10 Agnesjö, Elias -97 3.34    PB 17    
Annell, Simon -97 ej start  1 [¤]
Faustino, David -97 2.56  PB 29
» Möller, Tim -97 3.44    PB 11    
Samuelberg, Arvid -97 3.36  PB 14
Svensson, Benjamin -97 3.31  PB 18 [¤]
P9 Högberg-Yilmaz, Leo -98 2.81    PB 19    
» Krüsell Berg, Carl -98 2.83  PB 17
Stannow Lind, Alfred -98 2.80  PB 21
P8 Blanken Wiiburg, Oliver -99 1.63    PB 37    
Edman-Valberg, David -99 1.98  PB 36
» Forsberg, Martin -99 2.67  PB 15
Forsén, Markus -99 2.74    PB 13    
Glansberg, Rasmus -99 2.46  PB 25
Hultman, Anton -99 2.34  PB 30
Jonsson, Teodor -99 2.45    PB 26   [¤]
» Karlsson, John -99 3.09  PB 3 Final
Liljemark, Hjalmar -99 ej start  1 [¤]
Lindbärg, Hugo -99 2.22    PB 32    
Lindström, Anton -99 2.19  PB 34
» Lund, Jonathan -99 2.44  PB 27
Mahisa, Edwin -99 3.18    PB 2 Final  
Olausson, Martin -99 2.55  PB 24
» Rodhe, Albin -99 2.80  PB 12
» Rodhe, Gustav -99 2.59    PB 22    
Sjöholm, Jimmy -99 2.72  PB 14
Torbiörnsson, Lukas -99 2.90  PB 7 Final
Widlund, Kevin -99 2.63    PB 16    
F13 » Möller, Amelie -94 4.19  PB 13
F12 Avebäck, Freja -95 3.86  15
Batu, Tessabeth -95 3.14    PB 31    
» Bill, Ellinor -95 4.44  4 Final
Olsson, Alicia -95 3.96  PB 13
Åkeson, Ellinor -95 4.20    PB 7 Final  
F11 » Forsberg, Elin -96 3.70  18
Hedenstedt, Andrea -96 3.69  PB 19
Linder, Fanny -96 ej start        1 [¤]
Norlund, Lina -96 3.15  PB 33
Peterson, Ebba -96 2.94  PB 39
Sjöholm, Denise -96 3.36    PB 27    
Wahlström, Elin -96 ej start  1 [¤]
» Westerberg, Paulina -96 3.12  37
F10 Andreé, Josefin -97 3.12    PB 28    
Hartell, Hannah -97 2.05  PB 46
Jahfel, Nadja -97 3.25  23 [¤]
Nadam, Judit -97 3.39    PB 18    
Orpana, Agnes -97 2.53  PB 43
» Strömbeck, Hanna -97 2.96  35
Torbiörnsson, Ida -97 3.39    PB 16    
F9 » Agbonkhese, Efe -98 3.32  PB 10
Bill, Ulrika -98 ej res  1
Ekvall, Jessica -98 2.91    PB 21    
Forsberg, Filippa -98 2.74  PB 31
Fosselius, Hedda -98 2.72  32
» Hansson, Pernilla -98 3.41    PB 6 Final  
Hedenstedt, Alice -98 2.86  PB 24
Hellström Ryckert, Astrid -98 2.82  PB 27
» Herstedt, Josefin -98 2.93    PB 20    
Holgersson, Linn -98 2.54  PB 43
» Jakobsson, Ylva -98 3.07  PB 17
Lindholm, Elsa -98 2.31    PB 51    
Lindholm, Klara -98 1.97  PB 53
Lundquist, Lova -98 ej start  1 [¤]
Sjönell, Ronja -98 2.80    PB 28    
Swahn, Jenny -98 2.67  PB 34
Westerberg, Filippa -98 1.99  PB 52
Winst, Agnes -98 2.43    PB 48    
» Åkeson, Magdalena -98 3.30  PB 11
F8 Berg, Elin -99 2.00  PB 36
Fellenius, Emilia -99 2.49    PB 23    
Franzén, Stina -99 2.28  PB 27
Gefvert, Malva -99 1.89  PB 37
Gillan, Julia -99 2.20    PB 29    
Gothe, Miranda -99 2.06  PB 34
» Jansson, Fanny -99 2.82  PB 8 Final
Koont, Zabrina -99 2.75    PB 11    
Lindström, Penny -99 ej start  1 [¤]
Lövgren, Tove -99 2.72  PB 13
Manna Bairu, Neyat -99 2.56    PB 19    
Norberg, Ida -99 2.59  PB 16
Sennersten, Filippa -99 2.12  PB 32 [¤]
Sjöberg, Adrienne -99 2.17    PB 30    
Strandberg, Ebba -99 2.52  PB 21
Sundén, Maja -99 2.26  PB 28
Tresteg P14 » Green, Philip -93 ej start        1 [¤]
» Odenman, Gunnar -93 11.29  2 Final
F14 Ewertzh, Johanna -93 8.12  PB 10
Tresteg (zon) P13   Carlström, Jesper -94 8.69    PB 8 Final  
F13 » Möller, Amelie -94 8.42  18
Regnér, Anna -94 8.19  PB 19 [¤]
Kula (3,0 kg) P12   Ström, Olle -95 8.90    PB 3 Final  
F14 Carpenter, Vanessa -93 ej start  1 [¤]
Ewertzh, Johanna -93 6.21  8 Final
Kula (2,0 kg) P11   Ekvall, Joakim -96 7.49    PB 5 Final  
Kormikhin, Jens -96 ej start  1 [¤]
» Persson, Manne -96 6.29    SB 10    
P10 Agnesjö, Elias -97 6.06  PB 12
Faustino, David -97 4.60  21
Samuelberg, Arvid -97 ej start        1 [¤]
Svensson, Benjamin -97 5.83  PB 15 [¤]
F12 Avebäck, Freja -95 7.47  10
» Bill, Ellinor -95 6.54    SB 20    
F11 Altrov Berg, Vera -96 6.60  3 Final
» Westerberg, Paulina -96 5.45  PB 10
Vinasco, Emelie -96 ej start        1 [¤]
F10 Abrahamsson, Emelie -97 ej start  1 [¤]
Andreé, Josefin -97 4.07  PB 18
Hartell, Hannah -97 3.47    PB 20    
Nadam, Judit -97 ej start  1 [¤]
Orpana, Agnes -97 3.87  19
Kula (1,0 kg) P9   Högberg-Yilmaz, Leo -98 5.43    PB 9    
» Krüsell Berg, Carl -98 3.84  PB 19
F9 » Agbonkhese, Efe -98 ej start        1 [¤]
Fosselius, Hedda -98 3.61  PB 14
» Hansson, Pernilla -98 4.87  PB 4 Final
Holgersson, Linn -98 ej start        1 [¤]
Höglund, Lotta -98 ej start  1 [¤]
Lundquist, Lova -98 ej start  1 [¤]
Sjönell, Ronja -98 ej start        1 [¤]
Westerberg, Filippa -98 3.40  PB 16
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-03-17/18 (lö-sö)  | Falu-Kurirspelen, Lugnethallen, Falun
  Ingen startande
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Höjd P12   Ström, Olle -95 ej start        1 [¤]
Kula (3,0 kg) P12   Ström, Olle -95 ej start        1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-03-10/11 (lö-sö)  | IUSM, Atleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P15   Mereman, Matthew -92 7.61    PB 4 4  
7.62  8 Semi-1
Wedberg, Henrik -92 7.65  4 2
  7.59    PB 8 Semi-2  
F16 Tengvall, Tove -91 8.17  3 2
8.09  4 Semi-3
F15 » Alstermark, Linnéa -92 8.08  PB 3 3
  8.10      7 Semi-2  
» Retsloff, Frida -92 8.60  7 4
200 m P15   Wedberg, Henrik -92 24.13      1 1  
24.12  1 Semi-2
  24.07    PB 3 Final  
F15 Gren, Lilian -92 26.88  1 5
26.76  2 Semi-2
Höglund, Matilda -92 26.87  1 3
27.33  3 Semi-3
400 m F16   Persson, Emelie -91 59.69    PB 2 3  
60.41  2 Semi-3
1 000 m F15   Gregersdotter, Elsa -92 3:14.98      4 3  
» Sabir, Jasmin -92 3:13.91  3 3
1 500 m P16   Karlsson, Victor -91 4:39.38      8 2  
» Nilsson, Patrik -91 4:21.07  PB 3 1
4:23.54  7 Final
60 m häck (76,2 cm) F16   Jakobsson, Ulrika -91 9.20      5 2  
F15 Höglund, Matilda -92 ej start  1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
Höjd P15   Mereman, Matthew -92 1.70      9    
Stav P16 » Fältström, Love -91 3.72    SB 8 Final  
F15 » Alsing Skoog, Emma -92 2.31  16
Längd P16 » Fältström, Love -91 6.06      12    
F16 Jakobsson, Ulrika -91 5.06  12
Jakobsson, Ulrika -91 5.34    PB 4 Final  
F15 » Alstermark, Linnéa -92 4.79  19
Gren, Lilian -92 ej res  1
» Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
Tresteg P16   Älvebrand, Eric -91 12.12      11    
F15 » Sabir, Jasmin -92 10.72  PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-03-10 (lö)  | Regionsfinal 14, Lugnethallen, Falun - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
1 000 m F14 » Grönros, Lovisa -93 3:22.21      3 4    
60 m häck (84 cm) P14 » Green, Philip -93 10.17      5 2    
9.75  PB 1 Final
» Odenman, Gunnar -93 9.90  3 1
9.86  PB 2 Final
Höjd P14   Bäck, Philip -93 1.52      12      
Stav F14   Forsbacka Karlsson, Tove -93 2.42    PB 2 Final    
Längd P14 » Green, Philip -93 5.05      6 Final    
Kula (4,0 kg) P14   Bäck, Philip -93 10.34    PB 9      
 2007-03-03/04 (lö-sö)  | Mångkamps DM F/P 12-14, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
800 m P13   Strand, Eddie -94 2:29.30      5 Final [¤]
1 000 m P17   Karlsson, Victor -91 2:51.66    PB 2 Final  
Refors, Michael -91 2:57.00  SB 4 Final
7-kamp P14   Bäck, Philip -93 3 922    PB 4    
60 m 8.71 [545] PB 5 2
Stav 2.30 [457] PB 5 1
Längd 4.62 [532] PB 4 1
60 m häck (84 cm) 10.42 [701] PB 1 2
Höjd 1.52 [610] 4 1
Kula (4,0 kg) 9.98 [557] 2 1
600 m 1:44.62 [520] PB 3 2
» Green, Philip -93 ej start          [¤]
» Odenman, Gunnar -93 ej start 
5-kamp F14   Forsbacka Karlsson, Tove -93 3 070    PB 3    
60 m häck (76,2 cm) 10.57 [701] 3 1
Höjd 1.35 [617] PB 5 1
Kula (3,0 kg) 7.27 [454] PB 5 1
Längd 4.36 [600] 3 1
600 m 1:45.04 [698] PB 1 1
4-kamp P13 » Grundberg, Erik -94 2 375    PB 7    
60 m häck (76,2 cm) 12.59 [525] 7 1
Längd (zon) 4.29 [678] 6 1
Kula (3,0 kg) 5.78 [389] PB 8 1
Höjd 1.38 [783]     7 1  
» Wulff, Jonathan -94 3 227  PB 4
60 m häck (76,2 cm) 10.52 [882] 3 1
Längd (zon) 4.48 [743] 4 1
Kula (3,0 kg) 9.17 [750] PB 3 1
Höjd 1.44 [852]     3 1  
P12 Ewertzh, Jacob -95 2 488  PB 5
60 m häck (76,2 cm) 11.58 [689] 3 2
Längd (zon) 4.20 [647] 4 1
Kula (3,0 kg) 5.71 [380] 10 1
Höjd 1.37 [772] 4 1
4-kamp F13   Gustafsson, Mikaela -94 3 384    PB 4    
60 m häck (76,2 cm) 10.78 [939] PB 2 2
Höjd 1.40 [872] 3 1
Längd (zon) 4.45 [788] 1 1
Kula (2,0 kg) 9.32 [785]     5 1  
Regnér, Anna -94 ej start  [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-02-24/25 (lö-sö)  | ISM, Friidrottens Hus, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m MS   Nordström, Erik -86 22.60  [1] PB 2 3  
Rosencrantz, Patrik -86 22.94  2 2
KS » Dedrickson M, Fatima -89 ej start        1 [¤]
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start  1 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 ej start  1 [¤]
400 m KS   Engfors, Paulina -90 58.40      3 1  
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.42  1 3
55.82  2 Semi-2
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 55.19  [3,4] PB 2 Final
800 m MS   Ekhamre, Thobias -88 1:54.20    PB 3 3  
1:54.77  7 Final
» Karlsson, Fredrik -78 1:54.90  1 1
  1:52.79      2 Final  
Klinteskog, Johan -81 1:53.57  1 2
1:53.97  4 Final
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 ej start        1 [¤]
El Guerouaoui, Mounir -76 ej start  1 [¤]
» Emilsson, Erik -82 3:52.63  4 1
  3:55.59      6 Final  
» Pell, Rickard -79 ej start  1 [¤]
3 000 m MS   Jensen, Magnus -84 8:51.39    PB 9 2  
» Lerdahl, Emil -82 9:00.42  SB 10 2
Mbonabirama, Therence -86 8:30.75  PB 6 2
60 m häck (106,7 cm) MS » Barrefors, Björn -87 8.24      5 2  
» Eklund, Jonathan -88 8.62  7 2
M20 » Barrefors, Björn -87 8.22  [1,5] PB 6 Final
60 m häck (84 cm) KS » Dedrickson M, Fatima -89 8.96      4 1  
Höjd MS   Liedberg, Niclas -88 ej start        1 [¤]
Stav MS » Barrefors, Björn -87 4.48      8 B-final  
» Eklund, Jonathan -88 4.32  10 B-final
Längd MS » Barrefors, Björn -87 6.83      10 Försök  
M20 » Barrefors, Björn -87 7.00  [1] SB 6 Final
KS » Dedrickson M, Fatima -89 5.35  8 Försök
5.29  11 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.20      4 Final  
Liedberg, Niclas -88 14.28  PB 8 Final
Kula (4,0 kg) KS » Davidsson, Jenny -88 13.05  [6] PB 9    
4 x 200 m MS   Nordström, Erik -86 1:30.03      4 Final  
Rosencrantz, Patrik -86
» Barrefors, Björn -87
» Karlsson, Fredrik -78              
KS » Dedrickson M, Fatima -89 diskad  2
Engfors, Paulina -90
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Persson, Emelie -91
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[¤] - Efteranmäld
[3] - Klubbrekord i klassen F18
[4] - Även klubbrekord i klassen KS
[5] - Även klubbrekord i klassen MS
[6] - Klubbrekord i klassen F19
 2007-02-24 (lö)  | Formenkollen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Kallaste, Rain -89 ej start        1   [¤]
Rodrig. de la Cruz, Jaime -83 7.62  PB 2 1 [¤]
  ej start        Final   [¤]
P17 » Fältström, Love -91 ej start  1 [¤]
Löfstrand, Christian -91 7.95  4 2
Molin, Per -90 7.76    PB 3 3    
Vigert, Linus -90 7.57  2 1
P16 Vigert, Linus -90 7.59  7 Final
P15 Mereman, Matthew -92 ej start        1   [¤]
F17 Hultgren, Maria -91 ej start  1 [¤]
» Höckerstrand, Sandra -90 8.68  6 1
Jakobsson, Ulrika -91 ej start        1   [¤]
Tengvall, Tove -91 ej start  1 [¤]
F15 Erixon-Svensk, Ellen -92 9.23  PB 7 1
Fogelström, Nora -92 9.89  6 2
800 m P17   Tholander, David -90 2:10.52    PB 3 Final    
P16 Wiklander, Oswald -91 2:12.56  PB 5 Final [¤]
F16 » Jonsson, Elin -90 2:31.50    PB 3 Final    
Karlsson, Sara -91 2:31.48  PB 2 Final
3 000 m MS » Gustafsson, Peter -74 9:23.50    SB 7 Final    
Karlsson, Victor -91 9:57.09  PB 4 B-final
Refors, Michael -91 10:14.19  PB 8 B-final
60 m häck (106,7 cm) MS   Rodrig. de la Cruz, Jaime -83 9.05    PB 1 Final   [¤]
60 m häck (91,4 cm) P17   Löfstrand, Christian -91 9.29      2 Final    
60 m häck (76,2 cm) F17   Jakobsson, Ulrika -91 ej start        1   [¤]
Torssell, Jessica -91 ej start  1 [¤]
Höjd P15   Mereman, Matthew -92 1.72      2 Final    
Tresteg MS   Dzakovic, Mladjen -87 ej start        1   [¤]
P17 » Fältström, Love -91 ej start  1 [¤]
P16 Älvebrand, Eric -91 12.36    PB 2 Final   [¤]
F17 Hultgren, Maria -91 ej start  1 [¤]
Kula (5,0 kg) P16   Löfstrand, Christian -91 10.61      2 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-02-20 (ti)  | GE Galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:49.88    PB 1 1    
Klinteskog, Johan -81 1:50.96  PB 3 1
1 500 m MS » Emilsson, Erik -82 3:50.18    PB 4 1    
» Pell, Rickard -79 3:55.34  7 1
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej res        Final    
Dzakovic, Mladjen -87 13.31  5 Final
4 x 200 m X13    {HIF lag 1} [1] 1:58.62      3 6    
 {HIF lag 2} [1] 2:01.65  4 2
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2007-02-17/18 (lö-sö)  | IUDM-IDF, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16 » Fältström, Love -91 ej start        1 [¤]
P15 Mereman, Matthew -92 ej start  1 [¤]
Wedberg, Henrik -92 7.83  3 2
  7.79      3 Final  
P14 Green, Anton -93 ej start  1 [¤]
» Green, Philip -93 8.49  4 1
  8.70      7 Final  
» Odenman, Gunnar -93 8.27  2 2
8.22  PB 2 Final
P13 Brunnstedt, Anton -94 ej start        1 [¤]
» Grundberg, Erik -94 8.99  1 2
8.97  PB 3 Final
Lundquist, Joel -94 9.20  PB 3 1
  9.31      5 Final  
» Wulff, Jonathan -94 ej start  1 [¤]
P12 Frigell, Viktor -95 ej start  1 [¤]
Olsson Fahlman, Jonas -95 9.63      3 2  
F16 Hultgren, Maria -91 8.69  6 1
ej start  B-final [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 ej start        1 [¤]
Tengvall, Tove -91 ej start  1 [¤]
Torssell, Jessica -91 ej start  1 [¤]
F15 » Alstermark, Linnéa -92 8.09  PB 1 1
  8.13      1 Final  
Höglund, Matilda -92 ej start  1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 ej start  3 [¤]
F14 Ewertzh, Johanna -93 9.08      5 6  
Forsbacka Karlsson, Tove -93 8.78  3 3
» Karlsson, Julia -93 8.74  5 1
  8.74      5 B-final  
Paulsson, Frida -93 8.81  PB 3 5 [¤]
» Österberg, Sara -93 8.62  2 6
  ej start        B-final [¤]
F13 Gustafsson, Mikaela -94 ej start  1 [¤]
» Möller, Amelie -94 9.09  3 1
  9.00      3 B-final  
F12 Avebäck, Freja -95 9.38  3 4
» Breig Lindell, Elin -95 8.90  1 5
  8.75      2 Final  
Ekholm, Elvira -95 ej start  1 [¤]
Olsson, Alicia -95 9.43  6 1
Sene, Maie -95 9.25  2 5
9.35  6 B-final
200 m P15   Mereman, Matthew -92 24.61      2 2  
Wedberg, Henrik -92 24.29  PB 1 2
P14 Green, Anton -93 ej start        1 [¤]
» Green, Philip -93 27.46  PB 3 4
» Odenman, Gunnar -93 27.51  PB 2 3
P13 Strand, Eddie -94 ej start          [¤]
» Wulff, Jonathan -94 ej start  1 [¤]
F15 » Alstermark, Linnéa -92 27.57  4 7
Gregersdotter, Elsa -92 27.74    PB 1 4  
Gren, Lilian -92 26.43  PB 2 7
Höglund, Matilda -92 26.26  PB 1 7
» Sabir, Jasmin -92 27.11    PB 1 6  
F14 Ewertzh, Johanna -93 29.26  PB 1 5
Forsbacka Karlsson, Tove -93 28.36  PB 1 7
» Grönros, Lovisa -93 ej start        1 [¤]
» Karlsson, Julia -93 28.09  PB 1 2
Linnhag, Nelly -93 31.82  PB 1 1 [¤]
» Österberg, Sara -93 ej start        1 [¤]
F13 Dahlin, Victoria -94 ej start  1 [¤]
Fagerström, Sara -94 ej start  1 [¤]
Gustafsson, Mikaela -94 ej start        1 [¤]
» Möller, Amelie -94 30.58  1 6
Regnér, Anna -94 31.28  PB 1 2
» Åberg, Stina -94 diskad  1
400 m F16   Karlsson, Sara -91 ej start        1 [¤]
800 m P13   Brunnstedt, Anton -94 ej start        1 [¤]
Strand, Eddie -94 2:27.21  PB 1 Final
P12 Frigell, Viktor -95 brutit        1  
F13 » Forss, Emma -94 2:38.98  PB 5 Final
» Åberg, Stina -94 2:38.36  PB 4 Final
F12 Allert, Anna -95 2:42.59    PB 3 2  
Tapper, Fanny -95 ej start  1 [¤]
1 000 m P15 » Bougt, Niklas -92 3:11.84      7 Final  
Hillman, Paul -92 ej start  1 [¤]
Jonsson, Niklas -92 ej start        1 [¤]
» Ljung, Christopher -92 3:04.56  PB 4 Final
Wedberg, Henrik -92 ej start  1 [¤]
P14 » Braesh-Andersen, Ken -93 ej start        1 [¤]
F15 Gregersdotter, Elsa -92 3:17.62  6 Final
Lindström, Sofia -92 3:23.85  PB 10 Final
» Sabir, Jasmin -92 3:11.49      3 Final  
F14 » Grönros, Lovisa -93 ej start  1 [¤]
Linnhag, Nelly -93 3:34.96  PB 7 Final
1 500 m P16   Allert, Per -91 ej start        1 [¤]
Axnér, Joakim -91 5:05.25  PB 12 Final
Karlsson, Victor -91 4:32.92    PB 4 Final  
Linde, Linus -91 ej start  1 [¤]
» Nilsson, Patrik -91 4:30.69  PB 3 Final
Refors, Michael -91 4:35.36    PB 6 Final  
Wiklander, Oswald -91 4:44.59  11 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Löfstrand, Christian -91 ej start        1 [¤]
60 m häck (84 cm) P14 » Braesh-Andersen, Ken -93 ej start        1 [¤]
» Green, Philip -93 10.24  2 Final
» Odenman, Gunnar -93 10.11  1 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Lundquist, Joel -94 11.44    PB 7 Final  
P12 Ewertzh, Jacob -95 11.35  PB 4 Final
Ström, Olle -95 10.92    PB 2 Final  
F16 Jakobsson, Ulrika -91 9.24  2 Final
Torssell, Jessica -91 ej start  1 [¤]
F15 Höglund, Matilda -92 9.47  2 2
  brutit        Final  
» Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 10.83  4 1
  10.84      8 Final  
» Österberg, Sara -93 ej start  1 [¤]
F12 » Bill, Ellinor -95 12.40  PB 4 2
» Breig Lindell, Elin -95 11.47  1 3
  11.34      2 Final  
Sene, Maie -95 12.06  2 1
11.54  PB 4 Final
Höjd P16   Löfstrand, Christian -91 1.62      5 Final  
Odenman, Erik -91 1.68  4 Final
P15 Mereman, Matthew -92 1.62      2 Final  
P14 Bäck, Philip -93 1.55  PB 6 Final
» Green, Philip -93 1.55  PB 6 Final
P13 » Grundberg, Erik -94 1.44      4 Final  
» Wulff, Jonathan -94 ej start  1 [¤]
P12 Ewertzh, Jacob -95 1.35  4 Final
Ström, Olle -95 1.46      1 Final  
F15 Gregersdotter, Elsa -92 1.34  8 Final
F13 Ericsson, Sara -94 1.24  11
Gustafsson, Mikaela -94 ej start        1 [¤]
F12 Avebäck, Freja -95 1.19  11
» Bill, Ellinor -95 ej start  1 [¤]
Sene, Maie -95 1.28  PB 5 Final [¤]
Stav P16 » Fältström, Love -91 ej start        1 [¤]
Löfstrand, Christian -91 3.02  1 Final
P14 Bäck, Philip -93 2.22    PB 6 Final  
» Green, Philip -93 2.42  PB 4 Final
P13 » Wulff, Jonathan -94 ej start  1 [¤]
F15 » Alsing Skoog, Emma -92 ej res        1  
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 2.12  PB 2 Final
Längd P16 » Fältström, Love -91 ej start        1 [¤]
P15 Hellström, Mikael -92 4.72  8 Final
P14 » Green, Philip -93 5.09      2 Final  
» Odenman, Gunnar -93 4.71  11
F16 Hultgren, Maria -91 4.90  6 Final
Jakobsson, Ulrika -91 5.28    PB 2 Final [¤]
F15 » Alstermark, Linnéa -92 4.70  4 Final
Gren, Lilian -92 5.06  PB 2 Final
Jacobsson, Andrea -92 ej start        1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 4.81  3 Final
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 4.30  14
Viklund, Emelie -93 4.47  PB 10
Längd (zon) P13 » Wulff, Jonathan -94 4.98    PB 3 Final  
P12 Ewertzh, Jacob -95 4.26  PB 5 Final
F13 Gustafsson, Mikaela -94 ej start        1 [¤]
F12 » Bill, Ellinor -95 4.49  PB 2 Final
» Breig Lindell, Elin -95 4.02  11
Ekholm, Elvira -95 4.03      10    
» Romàn, Linnéa -95 ej start  1 [¤]
Sene, Maie -95 3.96  13
Tresteg P14   Bäck, Philip -93 10.11    PB 5 Final  
» Odenman, Gunnar -93 11.39  PB 2 Final
F15 » Sabir, Jasmin -92 10.71  PB 2 Final
Tresteg (zon) P13 » Grundberg, Erik -94 9.10      4 Final  
Lundquist, Joel -94 8.75  6 Final
» Wulff, Jonathan -94 ej start        1 [¤]
F13 Gustafsson, Mikaela -94 ej start  1 [¤]
» Möller, Amelie -94 8.62  PB 8 Final
Kula (5,0 kg) P16   Löfstrand, Christian -91 10.74    PB 3 Final  
Odenman, Erik -91 11.29  2 Final
Kula (4,0 kg) P14   Bäck, Philip -93 10.10    PB 3 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Johansson, August -95 8.87    PB 2 Final  
Ström, Olle -95 8.60  3 Final
F15 Bach, Lise -92 8.84    PB 7 Final  
Högblom, Caroline -92 ej start  1 [¤]
F14 Viklund, Emelie -93 8.15  7 Final
Kula (2,0 kg) F13   Dahlin, Victoria -94 8.61      6 Final  
Regnér, Anna -94 7.85  12
F12 Avebäck, Freja -95 8.08    PB 7 Final  
Tapper, Fanny -95 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-02-17/18 (lö-sö)  | IJSM, Rosvalla Multihall, Nyköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22   Nordström, Erik -86 7.34      5 2  
Norgren, Henrik -87 ej start  1 [¤]
P19 » Kårelid, Victor -89 7.65  6 3
400 m M22   Rosencrantz, Patrik -86 ej start        1 [¤]
P17 Molin, Per -90 53.61  PB 3 3
F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 59.62  1 4
F18 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.66  1 Semi-2
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 55.91  [2] PB 1 Final  
F17 Engfors, Paulina -90 60.95  1 5
Tolvers, Nathalie -90 ej start  1 [¤]
F16 Engfors, Paulina -90 58.29  3 Semi-2
58.50  3 Final
1 500 m M22   Walleräng, Olle -85 ej start        1 [¤]
P19 Ekhamre, Thobias -88 3:59.83  1 1
  3:58.55    PB 2 Final  
F17 » Jonsson, Elin -90 5:07.51  PB 9 Final
60 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 8.37      1 Final  
» Elgered, Jonas -87 8.99  2 Final
60 m häck (100 cm) P19 » Eklund, Jonathan -88 8.49      2 2  
8.45  PB 4 Final
60 m häck (84 cm) F19 » Dedrickson M, Fatima -89 8.95      1 1  
F18 » Dedrickson M, Fatima -89 8.90  2 Final
60 m häck (76,2 cm) F17   Engfors, Paulina -90 ej start        1 [¤]
Höjd M22 » Barrefors, Björn -87 ej res        1  
Norgren, Henrik -87 ej start  1 [¤]
P19 Liedberg, Niclas -88 1.98  4 Final
Stav M22 » Barrefors, Björn -87 4.50      2 Final  
» Elgered, Jonas -87 4.30  PB 3 Final
P19 » Eklund, Jonathan -88 4.40  4 Final
Längd M22 » Barrefors, Björn -87 6.89      3 Final  
F19 » Dedrickson M, Fatima -89 5.23  9
Tresteg M22   Dzakovic, Mladjen -87 13.28      4 Final  
P19 Liedberg, Niclas -88 14.17  PB 2 Final
F17 Forsell, Emilia -90 10.64  8 Final
Kula (4,0 kg) F19 » Davidsson, Jenny -88 12.79      2 Final  
Kula (3,0 kg) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 12.30    PB 10    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 2007-02-11 (sö)  | Raka Spåret, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Nordström, Erik -86 ej start        1   [¤]
P19 Kallaste, Rain -89 8.59  8 Final
P17 » Fältström, Love -91 ej start        1   [¤]
Mereman, Matthew -92 ej start  1 [¤]
Vigert, Linus -90 7.59  4 1
P16 Vigert, Linus -90 7.57      6 Final    
F18 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.93  1 Final [¤]
7.87  SB 1 X-final
F17 Bylund, Jenny -90 8.52    PB 4 1    
Forsell, Emilia -90 8.66  5 3
Hultgren, Maria -91 8.48  PB 3 3
Jakobsson, Ulrika -91 8.20    PB 1 2    
Tengvall, Tove -91 ej start  1 [¤]
Torssell, Jessica -91 ej start  1 [¤]
200 m MS   Jonsson, Jesper -90 ej start        1   [¤]
Nordström, Erik -86 diskad  Final
Vadström Björk, André -90 24.75    PB 2 Final F    
KS Bylund, Jenny -90 28.33  PB 1 Final F
Gren, Lilian -92 26.49  PB 2 C-final
400 m P17   Bernebrant, Daniel -90 ej start        1   [¤]
Molin, Per -90 54.46  1 D-final
KS Tolvers, Nathalie -90 ej start  1 [¤]
800 m MS » Emilsson, Erik -82 1:55.93    PB 6 Final   [¤]
Klinteskog, Johan -81 1:54.54  2 Final
P17 Wiklander, Oswald -91 2:13.75    PB 6 Final    
F17 Karlsson, Sara -91 2:37.62  1 Final
1 500 m MS   Jansson, Jacob -79 4:33.35    PB 6 B-final   [¤]
KS » Jonsson, Elin -90 5:19.76  4 B-final
60 m häck (91,4 cm) P17   Löfstrand, Christian -91 brutit        Final    
P16 Löfstrand, Christian -91 brutit  X-final
60 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 9.44      2 Final    
brutit  X-final
60 m häck (76,2 cm) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 ej start        1   [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 9.67  4 Final
Torssell, Jessica -91 ej start        1   [¤]
F16 Jakobsson, Ulrika -91 9.30  2 X-final
Höjd MS   Liedberg, Niclas -88 1.98  [2] SB 1 Final    
P15 Mereman, Matthew -92 1.71  5 Final [¤]
Längd P19   Kallaste, Rain -89 4.82    PB 7 Final    
P17 » Fältström, Love -91 ej start  1 [¤]
Jonsson, Jesper -90 5.64    PB 4 Final    
Mereman, Matthew -92 5.55  6 Final
Vadström Björk, André -90 5.57  5 Final
F17 Hultgren, Maria -91 4.85  2 Final
Tresteg MS   Dzakovic, Mladjen -87 13.35    SB 3 Final    
Liedberg, Niclas -88 13.84  PB 1 Final
» Söderling, Jonathan -88 ej start        1   [¤]
KS Forsell, Emilia -90 10.55  7 Final
Kula (5,0 kg) P17   Löfstrand, Christian -91 9.93      1 Final    
Kula (3,0 kg) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 12.04      2 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P19
 2007-02-10/11 (lö-sö)  | Eskilstuna Indoor-Games, MunktellArenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 ej start        1 [¤]
El Guerouaoui, Mounir -76 4:04.82  PB 7 2
» Emilsson, Erik -82 3:53.70      4 1  
» Lerdahl, Emil -82 ej start  1 [¤]
» Pell, Rickard -79 3:46.64  PB 1 2
Walleräng, Olle -85 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-02-10/11 (lö-sö)  | ISM i mångkamp, Höghammarhallen, Bollnäs - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp MS   de la Cruz Rodr., Jaime -83 4 109    PB 4    
60 m 7.66 [662] PB 1
Längd 5.86 [556] PB 1
Kula (7,26 kg) 11.68 [587] PB 1
Höjd 1.69 [536] 1
60 m häck (106,7 cm) 9.01 [744] PB 1
Stav 3.43 [464] 1
1 000 m 3:11.08 [560]   PB   1  
M22 » Barrefors, Björn -87 5 173  [1] PB 3
60 m 7.28 [785] PB 1
Längd 6.68 [739] 1
Kula (7,26 kg) 11.33 [566] PB 1
Höjd 1.87 [687] 1
60 m häck (106,7 cm) 8.40 [884] 1
Stav 4.53 [769] PB 1
1 000 m 2:52.13 [743]   PB   1  
» Elgered, Jonas -87 4 733  PB 4
60 m 7.65 [665] SB 1
Längd 6.45 [686] PB 1
Kula (7,26 kg) 10.99 [545] 1
Höjd 1.78 [610] PB 1
60 m häck (106,7 cm) 8.92 [764] PB 1
Stav 4.13 [654] 1
1 000 m 2:45.91 [809] SB 1
7-kamp P19 » Eklund, Jonathan -88 4 874    PB 4    
60 m 7.52 [706] PB 1
Längd 6.32 [657] 1
Kula (6,0 kg) 10.39 [509] PB 1
Höjd 1.85 [670] PB 1
60 m häck (100 cm) 8.46 [869] PB 1
Stav 4.53 [769] PB 1
1 000 m 2:56.96 [694] PB 1
5-kamp F19 » Davidsson, Jenny -88 brutit           
60 m häck (84 cm) 10.07 [699] SB 1
Höjd 1.49 [610] 1
Kula (4,0 kg) 12.19 [674] 1
Längd 4.35 [391] SB 1
800 m ej start        1  
Trygg, Nadja -88 2 781  PB 9
60 m häck (84 cm) 9.84 [742] 1
Höjd 1.40 [512] SB 1
Kula (4,0 kg) 9.11 [471] 1
Längd 4.63 [461] PB 1
800 m 2:38.06 [595] PB 1
5-kamp F17   Engfors, Paulina -90 3 941    PB 2    
60 m häck (76,2 cm) 9.00 [949] PB 1
Höjd 1.61 [785] PB 1
Kula (3,0 kg) 10.94 [686] 1
Längd 5.02 [710] SB 1
600 m 1:39.91 [811]   PB   1  
F15 » Retsloff, Frida -92 3 422  PB 14
60 m häck (76,2 cm) 9.46 [932] 1
Höjd 1.37 [643] PB 1
Kula (3,0 kg) 8.24 [559] PB 1
Längd 5.01 [821] PB 1
600 m 1:54.10 [467]   PB   1  
» Sabir, Jasmin -92 3 229  PB 17
60 m häck (76,2 cm) 9.75 [869] 1
Höjd 1.34 [603] 1
Kula (3,0 kg) 8.00 [534] PB 1
Längd 4.60 [681] 1
600 m 1:50.95 [542] PB 1
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 2007-02-10 (lö)  | Lilla GE Galan, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P15 » Odenman, Gunnar -93 8.46      3 3    
Wedberg, Henrik -92 7.75  1 3
  7.78      3 Final    
P13 Barketorp Dirke, Jakob -94 ej start  1 [¤]
Carlström, Jesper -94 9.77  PB 3 4
Frigell, Viktor -95 9.55      6 1    
Olsson Fahlman, Jonas -95 9.50  6 2
» Wulff, Jonathan -94 8.53  1 1
  ej start        Final   [¤]
P11 Faustino, David -97 12.75  PB 7 1
Granath, Charlie -96 ej start  1 [¤]
» Möller, Tim -97 9.77  3 3
P10 » Möller, Tim -97 9.70      6 Final    
F15 » Alstermark, Linnéa -92 8.15  1 5
8.18  1 Final
Ewertzh, Johanna -93 9.04      5 3    
Fagerström Wagner, Hanna -93 9.36  PB 7 6
Forsbacka Karlsson, Tove -93 8.63  1 3
Paulsson, Frida -93 8.87      3 2    
» Österberg, Sara -93 ej start  1 [¤]
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 8.65  6 Final
F13 Avebäck, Freja -95 9.36      7 7    
» Bill, Ellinor -95 ej start  1 [¤]
» Breig Lindell, Elin -95 8.78  1 9
Dahlin, Victoria -94 8.99    PB 2 4    
Ericsson, Sara -94 9.37  PB 2 1
Gustafsson, Mikaela -94 8.78  3 7
» Möller, Amelie -94 ej start        1   [¤]
Regnér, Anna -94 9.56  4 3
Tapper, Fanny -95 9.78  PB 6 9
600 m P13   Carlström, Jesper -94 2:16.16    PB 3 E-final    
Frigell, Viktor -95 2:05.65  PB 6 B-final
Strand, Eddie -94 1:51.77      5 Final   [¤]
P11 Faustino, David -97 3:14.07  PB 8 Final
» Möller, Tim -97 2:04.06  PB 2 B-final
F13 Allert, Anna -95 1:54.37  [2] PB 4 Final    
» Forss, Emma -94 2:04.22  8 Final
» Möller, Amelie -94 ej start  1 [¤]
800 m P15 » Bougt, Niklas -92 ej start        1   [¤]
Hillman, Paul -92 2:30.73  PB 6 B-final
Jonsson, Niklas -92 2:20.56    PB 6 Final    
» Ljung, Christopher -92 2:26.80  4 B-final [¤]
Wedberg, Henrik -92 2:17.69  PB 3 Final
F15 Carpenter, Vanessa -93 3:01.76    PB 2 C-final    
Forsbacka Karlsson, Tove -93 2:41.40  PB 3 B-final
Lindström, Sofia -92 2:37.75  PB 2 B-final
Paulsson, Frida -93 3:04.25    PB 5 B-final    
Rhodiner, Tove -93 3:01.74  PB 2 C-final
Höjd P15   Bäck, Philip -93 1.49    PB 2 Final    
» Green, Philip -93 ej start  1 [¤]
P13 Ewertzh, Jacob -95 1.39      4 Final    
» Wulff, Jonathan -94 1.39  6 Final
P12 Ström, Olle -95 1.46  2 Final [¤]
F13 Avebäck, Freja -95 1.21      21      
» Bill, Ellinor -95 1.11  34
Ericsson, Sara -94 1.21  26
Gustafsson, Mikaela -94 1.36      7 Final    
Lindström, Hedvig -94 1.21  21
Stav P15 » Green, Philip -93 ej start        1   [¤]
P14 Bäck, Philip -93 2.03  4 Final [¤]
F15 Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start  1 [¤]
Längd P15 » Green, Philip -93 ej start        1   [¤]
» Odenman, Gunnar -93 4.86  4 Final
F15 » Alstermark, Linnéa -92 4.76      7 Final    
Carpenter, Vanessa -93 3.89  26
Fagerström Wagner, Hanna -93 3.76  PB 28
Forsbacka Karlsson, Tove -93 4.17      17      
Paulsson, Frida -93 3.93  24
Rhodiner, Tove -93 3.16  32
» Österberg, Sara -93 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P11   Faustino, David -97 2.19      38      
Granath, Charlie -96 ej start  1 [¤]
» Möller, Tim -97 3.37  PB 20
Kula (4,0 kg) P15 » Bougt, Niklas -92 ej start        1   [¤]
Bäck, Philip -93 ej start  1 [¤]
Kula (3,0 kg) P13   Barketorp Dirke, Jakob -94 6.30    PB 19      
» Wulff, Jonathan -94 ej start  1 [¤]
P12 Ström, Olle -95 8.01      10     [¤]
F15 Ewertzh, Johanna -93 7.14  PB 8 Final
Kula (2,0 kg) P11   Faustino, David -97 4.63    PB 22      
Granath, Charlie -96 ej start  1 [¤]
F13 Avebäck, Freja -95 7.99    PB 14      
» Breig Lindell, Elin -95 7.23  25
Dahlin, Victoria -94 8.79  10
Gustafsson, Mikaela -94 9.95    PB 5 Final    
Lindström, Hedvig -94 6.67  32
Regnér, Anna -94 ej start  1 [¤]
Tapper, Fanny -95 7.29  24
4 x 200 m X13    {HIF lag 1} [3] 2:04.78      3 4    
 {HIF lag 4} [3] 1:56.94      2 5    
 {HIF lag 2} [3] 2:04.81      4 3    
 {HIF lag 3} [3] 2:06.87      4 5    
 {HIF lag 4} [3] 1:58.94  3 Bfinal
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F12
[3] - Lagets deltagare är okända
 2007-02-03/04 (lö-sö)  | Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   de la Cruz Rodr., Jaime -83 7.69    PB 4 6  
» Kårelid, Victor -89 7.55  4 2
M22 Nordström, Erik -86 7.35  2 2
  7.32      2 B-final  
M20 » Barrefors, Björn -87 7.34  PB 2 6
7.36  4 B-final
P16 Vigert, Linus -90 7.57  3 3
  ej start        Final [¤]
P15 Hellström, Mikael -92 8.85  5 1
Mereman, Matthew -92 7.63  1 1
  7.62    PB 1 Final  
Wedberg, Henrik -92 7.78  1 2
7.74  PB 3 Final
P14 » Green, Philip -93 8.38  PB 3 2
  8.39      5 Final  
» Odenman, Gunnar -93 8.34  PB 2 2
8.39  4 Final
Robertsson, Marcus -93 8.61  4 2
  8.43    PB 6 Final  
P13 Barketorp Dirke, Jakob -94 10.09  PB 8 1
Brunnstedt, Anton -94 9.02  4 3
Carlström, Jesper -94 9.97      6 2  
Lundquist, Joel -94 9.38  3 2
Strand, Eddie -94 9.20  PB 5 3
» Wulff, Jonathan -94 8.52  1 1
  8.39      2 Final  
P12 Ewertzh, Jacob -95 9.38  PB 4 3
Olsson Fahlman, Jonas -95 9.31  2 2
  9.49      8 Final  
P11 Granath, Charlie -96 ej start  3 [¤]
Grönlund, Artur -96 10.09  4 2
  9.93      1 B-final  
Nilsson, Viktor -96 9.14  PB 2 3
9.16  2 Final
Schubert, Vincent -96 10.44  5 3
  10.31    PB 6 B-final  
KS » Dedrickson M, Fatima -89 8.05  3 3
Trygg, Nadja -88 8.43  PB 8 1
F18 » Dedrickson M, Fatima -89 ej start        Final [¤]
F16 Bylund, Jenny -90 8.60  5 5
Engfors, Paulina -90 8.31  SB 3 4
  8.41      4 B-final  
Forsell, Emilia -90 8.62  6 5
Hultgren, Maria -91 8.60  5 4
Niväng, Sofie -91 9.33    PB 7 3  
Tengvall, Tove -91 8.05  2 4
8.08  7 Final
Torssell, Jessica -91 8.45  4 2
  ej start        B-final [¤]
F15 » Alstermark, Linnéa -92 8.26  1 4
8.18  3 Final
Fogelström, Nora -92 9.85      7 1  
Gregersdotter, Elsa -92 8.73  4 4
8.74  8 B-final
Höglund, Matilda -92 8.37  3 2
  8.36      5 Final  
Jacobsson, Andrea -92 9.19  6 1
» Retsloff, Frida -92 8.43  3 3
  8.43      3 B-final  
» Sabir, Jasmin -92 8.40  2 1
8.29  PB 1 B-final
F14 Ewertzh, Johanna -93 9.32      4 1  
Fagerström Wagner, Hanna -93 9.39  5 1
Gille, Evelina -93 9.36  PB 7 3
Hellström, Katarina -93 10.13    PB 6 1  
» Karlsson, Julia -93 8.80  3 4
8.88  8 B-final
Paulsson, Frida -93 8.82  PB 3 5
  8.86      7 B-final  
F13 Holgersson, Hedvig -94 9.55  PB 6 4
Jonasson, Elin -94 9.69  7 5
Linjo, Sofia -94 9.33    PB 5 3  
» Möller, Amelie -94 9.02  5 1
9.00  4 B-final
» Åberg, Stina -94 9.41      5 4  
F12 Avebäck, Freja -95 9.52  3 1
9.62  5 B-final
» Bill, Ellinor -95 9.23  2 2
  ej start        Final [¤]
» Breig Lindell, Elin -95 8.82  1 2
8.79  2 Final
Ekholm, Elvira -95 9.53  3 3
  9.69      6 B-final  
Sene, Maie -95 9.24  2 4
9.38  7 Final
F11 Altrov Berg, Vera -96 9.61  2 2
  9.54      5 Final  
Ekberg, Jennifer -96 10.66  6 4
» Forsberg, Elin -96 9.61  3 3
  9.56    PB 6 Final  
Hedenstedt, Andrea -96 9.67  PB 2 1
9.82  2 B-final
Morris-Andersén, Olivia -96 11.03      7 4  
Niklasson, Micaela -96 9.92  PB 4 4
9.96  5 B-final
Peterson, Ebba -96 9.86  3 1
  9.93      4 B-final  
Ringvall, Amanda -96 10.80  PB 6 2
Wahlström, Elin -96 10.33  PB 4 3
400 m M22   Rosencrantz, Patrik -86 52.19    SB 3 4  
P19 Dangler, Alexander -88 56.28  SB 2 7
P16 Allert, Per -91 59.44    PB 3 13  
Karlsson, Victor -91 61.13  PB 4 13
Molin, Per -90 54.13  PB 1 10
Refors, Michael -91 57.72    PB 2 13  
Tholander, David -90 57.60  PB 1 13
P10 Agnesjö, Elias -97 80.26  PB 1 6
Annell, Simon -97 77.28    PB 2 2  
Carleson, Örn -97 102.63  PB 5 4
Ekstrand, Artur -97 83.48  PB 3 3
Engfors, Kalle -97 92.24    PB 4 3  
Faustino, David -97 117.46  PB 6 4
» Möller, Tim -97 ej start  5 [¤]
Samuelberg, Arvid -97 82.91    PB 4 2  
Svensson, Benjamin -97 ej start  6 [¤]
Wiberg, Kalle -97 91.94  PB 3 5
KS Görhed, Gabriella -90 71.53    PB 3 10  
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.17  [2,3] PB 1 1
Karlsson, Sara -91 64.09  PB 1 10
» Larsson, Louise -90 70.02    PB 2 10  
F10 Abrahamsson, Emelie -97 92.52  PB 5 6
Andreé, Josefin -97 96.16  PB 4 7
Fredholm L, Madeleine -97 81.44    PB 1 4  
Hartell, Hannah -97 127.39  PB 6 2
Jahfel, Nadja -97 92.44  PB 4 3
Lucas, Nora -97 ej start        7 [¤]
Nadam, Judit -97 85.44  PB 1 3
Nyqvist, Camilla -97 88.44  PB 3 2
» Strömbeck, Hanna -97 87.05    PB 3 4  
Styfberg, Matilda -97 98.09  PB 7 5
Sävelin, Johanna -97 87.82  PB 3 6
» Österberg, Hanna -97 ej start  7 [¤]
600 m P13   Brunnstedt, Anton -94 1:56.18    PB 5 1  
Strand, Eddie -94 1:47.11  PB 2 1
F13 » Forss, Emma -94 1:54.15    PB 3 1  
Holgersson, Hedvig -94 2:00.26  PB 2 2
Jonasson, Elin -94 2:19.01  PB 5 2
» Möller, Amelie -94 ej start        2 [¤]
» Åberg, Stina -94 1:57.62  PB 1 1
F12 Allert, Anna -95 1:55.58  PB 1 1
F11 Sjöholm, Denise -96 2:15.89  PB 5 1
800 m MS » Emilsson, Erik -82 1:59.79    PB 7 1  
» Karlsson, Fredrik -78 1:51.09  SB 1 1
Klinteskog, Johan -81 1:53.23    SB 6 1  
» Pell, Rickard -79 1:51.69  SB 2 1
P19 Ekhamre, Thobias -88 1:54.90  PB 1 2
Röing, Mattias -88 2:05.54      3 3  
P11 Liljemark, Ludvig -96 ej start  1 [¤]
Schubert, Vincent -96 brutit  1
1 000 m P16   Allert, Per -91 2:56.47    PB 5 2  
Karlsson, Victor -91 2:57.79  SB 6 1
» Nilsson, Patrik -91 2:49.35    SB 2 1  
Refors, Michael -91 brutit  1
Tholander, David -90 2:56.28  PB 4 2
P15 » Bougt, Niklas -92 3:09.60      5 Final  
P14 Robertsson, Marcus -93 3:20.17  PB 5 3
F16 Gålsman, Gabrielle -90 3:30.32  PB 11 1
» Jonsson, Elin -90 3:17.76  [4] PB 7 1  
F15 Gregersdotter, Elsa -92 3:19.59  2 2
F14 » Grönros, Lovisa -93 3:12.49  PB 2 Final
Linnhag, Nelly -93 3:42.21      7 Final  
Paulsson, Frida -93 3:58.30  9 Final
Rhodiner, Tove -93 4:02.08  PB 10 Final
1 500 m MS » Emilsson, Erik -82 3:52.45    PB 2 1  
» Pell, Rickard -79 4:00.81  SB 5 1
P19 Röing, Mattias -88 4:25.56  3 3
40 m häck (special) P10   Agnesjö, Elias -97 9.05    PB 6 3  
Annell, Simon -97 8.27  PB 3 2
Ekstrand, Artur -97 9.04    PB 5 4  
Engfors, Kalle -97 9.52  PB 7 1
Faustino, David -97 10.21  PB 6 4
» Möller, Tim -97 8.31    PB 4 3  
Nordenfelt, Jakob -97 9.08  PB 5 2
Samuelberg, Arvid -97 8.79  PB 4 5
Svensson, Benjamin -97 ej start        5 [¤]
Wiberg, Kalle -97 9.88  PB 8 1
F10 Abrahamsson, Emelie -97 10.10  PB 5 5
Andreé, Josefin -97 9.25    PB 4 4  
Fredholm L, Madeleine -97 8.64  PB 2 7
Hartell, Hannah -97 11.65  PB 6 4
Jahfel, Nadja -97 9.04    PB 5 1  
Lucas, Nora -97 10.17  PB 8 6
Nyqvist, Camilla -97 9.46  PB 7 6
Orpana, Agnes -97 10.28    PB 7 1  
» Strömbeck, Hanna -97 9.28  PB 5 7
Styfberg, Matilda -97 9.94  PB 4 5
Sävelin, Johanna -97 8.93    PB 5 6  
Torbiörnsson, Ida -97 ej start  4 [¤]
» Österberg, Hanna -97 8.40  PB 3 2
60 m häck (106,7 cm) MS   de la Cruz Rodr., Jaime -83 brutit        1  
9.33  5 2
» Eklund, Jonathan -88 8.67  3 2
  8.59    PB 3 Final  
» Elgered, Jonas -87 9.02  PB 3 1
9.10  5 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Löfstrand, Christian -91 9.42      5 2  
ej start  Final [¤]
60 m häck (84 cm) P14   Bäck, Philip -93 11.03    PB 5 Final  
» Green, Philip -93 10.09  PB 1 Final
» Odenman, Gunnar -93 10.16      2 Final  
KS » Davidsson, Jenny -88 10.18  SB 5 2
» Dedrickson M, Fatima -89 8.91  1 3
» Dedrickson M, Fatima -89 8.84  [2] PB 2 Final  
Thulin, Petra -79 9.41  SB 3 3
Trygg, Nadja -88 9.69  PB 6 1
60 m häck (76,2 cm) P13   Carlström, Jesper -94 13.64    PB 5 2  
» Grundberg, Erik -94 11.99  5 1
  11.69    PB 7 Final  
Lundquist, Joel -94 11.47  PB 4 1
11.62  6 Final
» Wulff, Jonathan -94 10.44  1 2
  10.15    PB 1 Final  
P12 Berglund, Albin -95 13.95  PB 5 1
Ewertzh, Jacob -95 11.78  PB 2 2
  11.78      6 Final  
Olsson Fahlman, Jonas -95 13.02  PB 3 3
Ström, Olle -95 11.88  3 1
  11.42    PB 4 Final  
F16 Engfors, Paulina -90 9.25  1 2
9.33  5 Final
F15 Höglund, Matilda -92 9.29  2 2
  9.37      2 Final  
» Retsloff, Frida -92 9.37  PB 2 1
9.53  3 Final
» Sabir, Jasmin -92 9.74  PB 3 2
  9.83      5 Final  
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 10.66  6 2
F13 Dahlin, Victoria -94 12.50  PB 6 2
» Forss, Emma -94 12.25    PB 4 2  
» Möller, Amelie -94 ej start  1 [¤]
F12 » Bill, Ellinor -95 12.76  PB 4 1
» Breig Lindell, Elin -95 11.37  2 3
  11.12    PB 3 Final  
Olsson, Alicia -95 13.38  PB 6 2
Sene, Maie -95 11.69  2 1
  11.61    PB 6 Final  
Tapper, Fanny -95 13.44  PB 8 3
60 m häck (60 cm) P11   Liljemark, Ludvig -96 12.54    PB 4 3  
Schubert, Vincent -96 12.39  PB 3 3
F11 » Forsberg, Elin -96 10.94  1 3
  10.85    PB 3 Final  
Ringvall, Amanda -96 12.61  PB 4 3
Sjöholm, Denise -96 12.22  PB 4 1
» Westerberg, Paulina -96 11.98  PB 3 1
Höjd M20 » Elgered, Jonas -87 1.77    PB 6 Final  
P19 Liedberg, Niclas -88 1.97  SB 1 Final
P18 Kallaste, Rain -89 1.67      8 Final  
P15 Hellström, Mikael -92 1.43  PB 4 Final
Mereman, Matthew -92 1.64  3 Final
P13 » Grundberg, Erik -94 1.41      4 Final  
» Wulff, Jonathan -94 1.41  4 Final
P12 Ewertzh, Jacob -95 1.41  5 Final
Ström, Olle -95 1.51      1 Final  
P11 Grönlund, Artur -96 1.21  PB 9
Olofsson, Johan -96 1.07  20
» Persson, Manne -96 1.07      18    
Schubert, Vincent -96 1.07  PB 21
KS » Davidsson, Jenny -88 1.54  SB 10
Trygg, Nadja -88 ej res           
F16 Engfors, Paulina -90 1.54  6 Final
F15 Gregersdotter, Elsa -92 1.34  13
Jacobsson, Andrea -92 ej res           
F13 Ericsson, Sara -94 1.23  5 Final
Regnér, Anna -94 1.11  7 Final
F12 Allert, Anna -95 1.19      14    
Avebäck, Freja -95 1.31  4 Final
» Bill, Ellinor -95 1.23  7 Final
Sene, Maie -95 1.19      11    
F11 » Forsberg, Elin -96 1.17  6 Final
Hedenstedt, Andrea -96 1.01  13
Niklasson, Micaela -96 1.01    PB 13    
Sjöholm, Denise -96 1.07  12
» Westerberg, Paulina -96 1.01  PB 13
Stav MS   de la Cruz Rodr., Jaime -83 3.55    PB 11    
M20 » Barrefors, Björn -87 ej res 
» Elgered, Jonas -87 4.15      7 Final  
P19 » Eklund, Jonathan -88 4.35  SB 4 Final
P16 » Fältström, Love -91 ej start  1 [¤]
Löfstrand, Christian -91 3.14      4 Final  
P14 Bäck, Philip -93 2.04  PB 5 Final
» Green, Philip -93 2.24  PB 4 Final
P13 » Wulff, Jonathan -94 1.97    PB 1 Final  
F15 » Alsing Skoog, Emma -92 2.54  PB 3 Final
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 1.94  PB 4 Final
Längd P15   Hellström, Mikael -92 4.82    PB 6 Final  
Mereman, Matthew -92 5.63  2 Final
P14 » Green, Philip -93 5.10      2 Final  
» Odenman, Gunnar -93 5.06  PB 3 Final
Robertsson, Marcus -93 4.73  PB 7 Final
F15 » Alstermark, Linnéa -92 4.77      7 Final  
Fogelström, Nora -92 3.67  22
Gren, Lilian -92 4.92  PB 4 Final
Jacobsson, Andrea -92 4.45      14    
» Retsloff, Frida -92 4.90  PB 5 Final
» Sabir, Jasmin -92 4.67  PB 11
F14 Carpenter, Vanessa -93 4.17    PB 21    
Forsbacka Karlsson, Tove -93 4.51  PB 8 Final
Gille, Evelina -93 4.03  PB 27
Hellström, Katarina -93 3.45    PB 34    
» Karlsson, Julia -93 4.11  22
Paulsson, Frida -93 4.20  PB 18
Reidefors, Cecilia -93 3.82    PB 31    
Rhodiner, Tove -93 3.31  PB 35
Viklund, Emelie -93 4.46  PB 9
Längd (zon) P10   Agnesjö, Elias -97 3.17    PB 21    
Annell, Simon -97 3.15  PB 23
Carleson, Örn -97 2.67    PB 37    
Ekstrand, Artur -97 2.77  PB 34
Engfors, Kalle -97 2.68  PB 36
Faustino, David -97 2.40    PB 39    
» Möller, Tim -97 3.18  19
Nordenfelt, Jakob -97 2.84  PB 33
Samuelberg, Arvid -97 3.11    PB 25    
Svensson, Benjamin -97 ej start  [¤]
Wiberg, Kalle -97 3.17  PB 21
F10 Abrahamsson, Emelie -97 2.81    PB 40    
Andreé, Josefin -97 3.05  PB 29 1
Fredholm L, Madeleine -97 3.11  PB 24
Hartell, Hannah -97 2.01    PB 56    
Jahfel, Nadja -97 3.38  PB 11
Lucas, Nora -97 2.16  PB 55
Nadam, Judit -97 3.35    PB 12    
Nyqvist, Camilla -97 2.85  PB 39
Orpana, Agnes -97 2.26  PB 54
» Strömbeck, Hanna -97 2.99    PB 33    
Styfberg, Matilda -97 2.47  PB 52
Sävelin, Johanna -97 3.06  PB 27
Torbiörnsson, Ida -97 ej start        1 [¤]
» Österberg, Hanna -97 3.26  PB 19
Tresteg M20   Dzakovic, Mladjen -87 13.28    SB 3 Final  
P19 Liedberg, Niclas -88 ej res 
KS » Sabir, Jasmin -92 10.69    PB 11    
Thulin, Petra -79 10.75  9
F16 Forsell, Emilia -90 10.74  3 Final
Tresteg (zon) P13   Barketorp Dirke, Jakob -94 8.60    PB 7 Final  
Carlström, Jesper -94 8.44  PB 8 Final
» Grundberg, Erik -94 9.10    PB 4 Final  
Lundquist, Joel -94 8.79  PB 6 Final
» Wulff, Jonathan -94 9.63  PB 3 Final
P12 Berglund, Albin -95 7.98    PB 13    
Ewertzh, Jacob -95 9.36  PB 3 Final
Reidefors, Stellan -95 8.47  PB 9
Ström, Olle -95 9.16    PB 4 Final  
P11 Schubert, Vincent -96 6.82  PB 13
F13 Holgersson, Hedvig -94 7.97  PB 17
Linjo, Sofia -94 8.15    PB 16    
» Möller, Amelie -94 8.44  PB 14
F12 Avebäck, Freja -95 8.43  PB 8 Final
» Bill, Ellinor -95 9.05    SB 4 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 8.42  PB 9
Ekholm, Elvira -95 8.37  PB 10
» Romàn, Linnéa -95 8.03    PB 14    
Sene, Maie -95 8.74  PB 6 Final
F11 Altrov Berg, Vera -96 8.02  PB 5 Final
» Forsberg, Elin -96 8.04    PB 4 Final  
Hedenstedt, Andrea -96 7.81  PB 7 Final
Morris-Andersén, Olivia -96 6.06  PB 10
Niklasson, Micaela -96 7.82  PB 6 Final
Kula (7,26 kg) MS   de la Cruz Rodr., Jaime -83 11.38      5 Final  
M20 » Barrefors, Björn -87 10.99  6 Final
» Elgered, Jonas -87 10.97  7 Final
Kula (5,0 kg) P16   Löfstrand, Christian -91 10.23      5 Final  
Odenman, Erik -91 11.69  4 Final
Kula (4,0 kg) P15   Olsson, Simon -92 9.44    PB 5 Final  
Wedberg, Henrik -92 9.89  PB 3 Final
P14 Bäck, Philip -93 9.20      5 Final  
Robertsson, Marcus -93 8.71  PB 6 Final
KS » Davidsson, Jenny -88 12.67  1 Final
Trygg, Nadja -88 9.54  PB 6 Final
Kula (3,0 kg) P13   Lundquist, Joel -94 6.13    PB 6 Final  
P12 Ström, Olle -95 8.44  4 Final
F16 Engfors, Paulina -90 10.66      7 Final  
» Höckerstrand, Sandra -90 11.90  5 Final
F15 Gren, Lilian -92 8.83  9
» Retsloff, Frida -92 7.33      10    
F14 Carpenter, Vanessa -93 7.16  PB 8 Final
Ewertzh, Johanna -93 6.72  PB 9
Niväng, Sara -93 6.63    PB 10    
Reidefors, Cecilia -93 5.21  15
Viklund, Emelie -93 8.15  PB 6 Final
Kula (2,0 kg) P11   Granath, Charlie -96 7.74    PB 5 Final  
Schubert, Vincent -96 6.03  PB 13
P10 Agnesjö, Elias -97 5.59    PB 18    
Annell, Simon -97 4.42  PB 32
Carleson, Örn -97 4.54  PB 30
Ekstrand, Artur -97 4.37    PB 34    
Engfors, Kalle -97 4.18  PB 36
Faustino, David -97 4.38  PB 33
» Möller, Tim -97 5.12    PB 24    
Nordenfelt, Jakob -97 4.35  PB 35
Samuelberg, Arvid -97 4.84  PB 26
Svensson, Benjamin -97 ej start        1 [¤]
Wiberg, Kalle -97 5.29  PB 22
F13 Dahlin, Victoria -94 9.02  PB 5 Final
Ericsson, Sara -94 8.07    PB 8 Final  
Regnér, Anna -94 8.55  PB 6 Final
F12 Avebäck, Freja -95 7.97  PB 7 Final
» Breig Lindell, Elin -95 6.91      14    
Tapper, Fanny -95 6.96  13
F11 Altrov Berg, Vera -96 6.40  7 Final
Ekberg, Jennifer -96 5.26    PB 9    
» Forsberg, Elin -96 5.22  PB 10
F10 Abrahamsson, Emelie -97 3.29  PB 43
Andreé, Josefin -97 3.68    PB 39    
Fredholm L, Madeleine -97 4.04  PB 31
Hartell, Hannah -97 2.69  PB 45
Jahfel, Nadja -97 4.86    PB 17    
Lucas, Nora -97 3.31  PB 42
Orpana, Agnes -97 4.00  PB 33
» Strömbeck, Hanna -97 2.65    PB 46    
Styfberg, Matilda -97 3.46  PB 41
Sävelin, Johanna -97 4.28  PB 28
» Österberg, Hanna -97 3.24  PB 44
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F18
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
[4] - Klubbrekord i klassen F17
 2007-02-03/04 (lö-sö)  | Atleticumspelen, Atleticum, Malmö
  Ingen deltagande
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m häck (76,2 cm) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 ej start        1 [¤]
Kula (3,0 kg) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 ej start        1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-01-31 (on)  | Eurojump, Scandinavium, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m häck (106,7 cm) MS » Barrefors, Björn -87 8.29  [1] SB 6 2    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
 2007-01-27/28 (lö-sö)  | Haninge open, Torvalla IP, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Höjd P12   Ewertzh, Jacob -95 1.35      3 Final  
Ström, Olle -95 1.40  2 Final
P11 Olofsson, Johan -96 1.10      3 Final  
F12 Avebäck, Freja -95 1.25  1 Final
Tapper, Fanny -95 1.15  PB 6 Final
F11 Altrov Berg, Vera -96 1.15    PB 6 Final  
» Forsberg, Elin -96 1.15  5 Final
Linder, Fanny -96 1.15  PB 7 Final
Längd (zon) P12   Ewertzh, Jacob -95 4.21    PB 5 Final  
Ström, Olle -95 4.18  PB 6 Final
P11 Cedervall Högberg, Pontus -96 2.96    PB 8 Final  
Wiklander, Carl Jonas -96 3.85  PB 2 Final
F12 Avebäck, Freja -95 3.93  PB 4 Final
» Romàn, Linnéa -95 3.76      6 Final  
Tapper, Fanny -95 3.66  PB 8 Final
F11 Altrov Berg, Vera -96 3.97  PB 2 Final
» Forsberg, Elin -96 3.78    PB 4 Final  
Linder, Fanny -96 3.75  SB 5 Final
Kula (3,0 kg) P12   Ström, Olle -95 8.19      4 Final  
Kula (2,0 kg) P11   Cedervall Högberg, Pontus -96 4.72    PB 7 Final  
F12 Avebäck, Freja -95 7.76  3 Final
Tapper, Fanny -95 7.30    PB 5 Final  
F11 Altrov Berg, Vera -96 7.16  2 Final
 2007-01-27/28 (lö-sö)  | IDM/IUDM 07, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Barrefors, Björn -87 7.39    SB 3 3  
Nordström, Erik -86 7.31  PB 2 1
  ej start        Final [¤]
P19 » Kårelid, Victor -89 7.48  SB 1 2
7.48  4 Final
P17 Jonsson, Jesper -90 7.97    PB 4 2  
KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.98  1 2
Thulin, Petra -79 8.50  SB 6 2
F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.89    SB 1 Final  
F17 Forsell, Emilia -90 8.54  PB 4 1
8.66  4 Final
200 m MS   Jonsson, Jesper -90 25.21    PB 4 1  
Nordström, Erik -86 22.95  1 5
Norgren, Henrik -87 23.99      3 4  
KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.62  3 6
400 m MS   Rosencrantz, Patrik -86 ej start        3 [¤]
P17 Bernebrant, Daniel -90 ej start  2 [¤]
Molin, Per -90 54.25    PB 3 2  
F17 Engfors, Paulina -90 58.11  SB 2 2
1 500 m P19   Röing, Mattias -88 4:24.34    PB 8 Final  
60 m häck (106,7 cm) MS » Barrefors, Björn -87 8.37  [2] SB 1 Final  
de la Cruz Rodr., Jaime -83 9.27  7 Final
  9.27      3 X-final  
» Eklund, Jonathan -88 8.77  PB 4 Final
brutit  X-final
» Elgered, Jonas -87 9.24  6 Final
9.32  4 X-final
60 m häck (84 cm) KS » Dedrickson M, Fatima -89 9.00      1 Final  
9.00  1 X-final
Thulin, Petra -79 9.51  5 Final
  9.58      5 X-final  
Trygg, Nadja -88 brutit  Final
brutit  Final
F19 » Dedrickson M, Fatima -89 8.99  1 Final
9.01  2 X-final
60 m häck (76,2 cm) F17   Engfors, Paulina -90 9.18      2 Final  
9.22  4 X-final
Höjd MS » Barrefors, Björn -87 1.94      2 Final  
Norgren, Henrik -87 1.84  SB 3 Final
P19 Kallaste, Rain -89 1.67    PB 1 Final  
F17 Engfors, Paulina -90 1.57  SB 2 Final
Stav MS » Barrefors, Björn -87 4.20  [2] SB 4 Final  
de la Cruz Rodr., Jaime -83 3.50  PB 7 Final
» Elgered, Jonas -87 4.10  6 Final
Längd MS » Attersand, Henrik -84 5.65    SB 13    
» Barrefors, Björn -87 6.89  SB 1 Final
de la Cruz Rodr., Jaime -83 5.78    PB 12    
Dzakovic, Mladjen -87 5.59  PB 14
» Eklund, Jonathan -88 6.43  PB 3 Final
» Elgered, Jonas -87 6.39    PB 4 Final  
P17 Jonsson, Jesper -90 5.45  4 Final
Vadström Björk, André -90 5.69  3 Final
F19 » Dedrickson M, Fatima -89 5.50    SB 1 Final  
F17 Engfors, Paulina -90 4.96  SB 4 Final
Forsell, Emilia -90 4.71  7 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.39    SB 1 Final  
Dzakovic, Mladjen -87 13.10  SB 3 Final
KS Thulin, Petra -79 10.91    SB 5 Final  
F17 Forsell, Emilia -90 10.77  PB 1 Final
Kula (7,26 kg) MS   de la Cruz Rodr., Jaime -83 11.54      8 Final  
» Elgered, Jonas -87 10.80  9
Kula (6,0 kg) P19 » Backlund, Esbjörn -89 10.83    PB 2 Final  
Kula (3,0 kg) F17   Engfors, Paulina -90 11.02      2 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen M22
 2007-01-27/28 (lö-sö)  | Göta Ungdomsspel, Våxnäshallen, Karlstad
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17 » Fältström, Love -91 7.46    PB 2 2  
Löfstrand, Christian -91 7.94  2 1
P15 Hellström, Mikael -92 8.84      4 2  
Mereman, Matthew -92 7.67  1 3
7.63  PB 2 Final
P14 Bäck, Philip -93 ej start        1 [¤]
Green, Anton -93 8.85  PB 5 1
» Green, Philip -93 8.43  PB 3 2
Segerholt, Daniel -93 8.92    PB 4 1  
P13 Barketorp Dirke, Jakob -94 10.10  PB 5 2
Brunnstedt, Anton -94 8.95  PB 4 3
Carlström, Jesper -94 9.96    SB 5 4  
» Grundberg, Erik -94 9.01  PB 2 5
Lundquist, Joel -94 9.27  PB 5 1
» Wulff, Jonathan -94 8.50  2 2
  8.39      4 Final  
P11 Granath, Charlie -96 9.12  1 2
9.08  PB 2 Final
F17 Bylund, Jenny -90 8.56    PB 3 1  
Hultgren, Maria -91 8.49  PB 3 5
Jakobsson, Ulrika -91 8.24  PB 1 5
Persson, Emelie -91 ej start          [¤]
Torssell, Jessica -91 ej start  1 [¤]
F16 Jakobsson, Ulrika -91 8.26  5 B-final
F15 » Alsing Skoog, Emma -92 8.94    PB 4 4  
» Alstermark, Linnéa -92 8.16  1 5
8.12  PB 3 Final
Erixon-Svensk, Ellen -92 9.46    PB 5 1  
Fogelström, Nora -92 9.82  PB 5 7
Gregersdotter, Elsa -92 8.72  PB 4 7
Gren, Lilian -92 ej start        1 [¤]
Höglund, Matilda -92 8.26  1 6
8.23  PB 5 Final
Jacobsson, Andrea -92 9.10    PB 2 1  
» Retsloff, Frida -92 8.44  1 3
Rudengren, Lisa -92 8.71  PB 3 2
» Sabir, Jasmin -92 8.46      2 6  
F14 Ewertzh, Johanna -93 9.00  3 1
Fagerström Wagner, Hanna -93 9.38  PB 5 2
Forsbacka Karlsson, Tove -93 8.58    PB 2 4  
» Karlsson, Julia -93 8.68  PB 2 6 [¤]
Linnhag, Nelly -93 9.72  PB 4 8
» Österberg, Sara -93 8.40      1 7  
F13 Ericsson, Sara -94 9.53  PB 5 7
Gustafsson, Mikaela -94 8.77  2 8
  8.63    PB 3 Final  
Höglund, Elsa -94 10.06  PB 4 9
Jonasson, Elin -94 9.44  PB 3 1
Lindström, Hedvig -94 10.10    PB 5 2  
» Möller, Amelie -94 8.93  2 3
8.92  PB 2 B-final
Regnér, Anna -94 9.39    PB 2 4  
» Åberg, Stina -94 9.26  PB 2 5
200 m P17   Axnér, Joakim -91 ej start        1 [¤]
» Fältström, Love -91 24.04  PB 1 1
Tholander, David -90 26.13    PB 2 1  
P15 » Bougt, Niklas -92 29.65  3 1
Hillman, Paul -92 32.02  3 2
Mereman, Matthew -92 24.48    PB 2 2  
Wedberg, Henrik -92 24.45  PB 1 2
P14 » Braesh-Andersen, Ken -93 28.85  PB 2 4
Bäck, Philip -93 ej start        1 [¤]
Green, Anton -93 30.72  PB 2 3
» Green, Philip -93 27.62  PB 1 2
» Odenman, Gunnar -93 27.62    PB 1 3  
Segerholt, Daniel -93 ej start  1 [¤]
P13 Brunnstedt, Anton -94 29.62  PB 1 5
Carlström, Jesper -94 ej start        1 [¤]
» Grundberg, Erik -94 30.15  PB 1 6
Lundquist, Joel -94 diskad  4 [¤]
» Wulff, Jonathan -94 28.24    PB 1 3  
P11 Granath, Charlie -96 31.85  PB 2 1
F17 Bylund, Jenny -90 29.31  PB 2 9
Hultgren, Maria -91 28.19    PB 2 8  
Jakobsson, Ulrika -91 27.17  PB 2 5
Karlsson, Sara -91 28.13  PB 2 6
» Larsson, Louise -90 29.75    PB 2 10  
Persson, Emelie -91 ej start  1 [¤]
Tolvers, Nathalie -90 26.99  PB 3 2
Torssell, Jessica -91 27.26    PB 1 6  
F15 » Alsing Skoog, Emma -92 29.85  PB 2 6
» Alstermark, Linnéa -92 27.06  PB 2 2
Erixon-Svensk, Ellen -92 32.33    PB 2 9  
Fogelström, Nora -92 33.82  PB 3 7
Gregersdotter, Elsa -92 28.22  PB 1 5
Gren, Lilian -92 ej start        1 [¤]
Höglund, Matilda -92 26.71  PB 2 1
» Retsloff, Frida -92 27.50  PB 2 3
Rudengren, Lisa -92 28.60    PB 2 8  
» Sabir, Jasmin -92 27.37  PB 1 4
F14 Ewertzh, Johanna -93 30.40  PB 1 5
Fagerström Wagner, Hanna -93 31.70    PB 1 6  
Forsbacka Karlsson, Tove -93 29.13  PB 1 4
» Grönros, Lovisa -93 29.46  PB 3 7
» Karlsson, Julia -93 ej start        1 [¤]
Linnhag, Nelly -93 32.20  PB 3 8 [¤]
Nilsson Bach, Sophie -93 ej start  10 [¤]
Niväng, Sara -93 36.37    PB 3 9  
Reidefors, Cecilia -93 32.25  PB 3 6
» Österberg, Sara -93 27.83  PB 2 1
F13 » Forss, Emma -94 33.19    PB 1 9  
Gustafsson, Mikaela -94 29.30  PB 1 2
Holgersson, Hedvig -94 32.99  PB 3 11
Jonasson, Elin -94 32.68    PB 3 8  
» Möller, Amelie -94 30.48  PB 1 5
» Åberg, Stina -94 ej start  1 [¤]
800 m P17   Axnér, Joakim -91 ej start        1 [¤]
Karlsson, Victor -91 2:14.67  PB 3 1
Refors, Michael -91 2:12.65    PB 1 1  
Tholander, David -90 2:12.90  PB 2 1
Wiklander, Oswald -91 diskad  1
P13 Barketorp Dirke, Jakob -94 2:59.93    PB 5 2  
Brunnstedt, Anton -94 2:55.89  PB 3 2
F17 Gålsman, Gabrielle -90 2:47.45  PB 8 Final
» Jonsson, Elin -90 2:32.78    PB 4 Final  
Karlsson, Sara -91 2:32.13  PB 3 Final
» Larsson, Louise -90 ej start  1 [¤]
Persson, Emelie -91 ej start        1  
Tolvers, Nathalie -90 2:22.54  PB 2 Final
F13 » Forss, Emma -94 brutit  1
Holgersson, Hedvig -94 2:59.68      6 2  
» Åberg, Stina -94 2:45.70  PB 1 2
1 000 m P15 » Bougt, Niklas -92 3:03.62    PB 2 Final  
Hillman, Paul -92 3:05.68  PB 3 Final
» Ljung, Christopher -92 3:08.24      6 Final  
Wedberg, Henrik -92 3:06.09  PB 5 Final
P14 » Braesh-Andersen, Ken -93 3:13.29  PB 6 Final
F15 Gregersdotter, Elsa -92 3:23.36      5 Final  
» Sabir, Jasmin -92 3:16.35  3 Final
F14 » Grönros, Lovisa -93 3:18.28  PB 3 Final
Linnhag, Nelly -93 3:36.09  PB 5 Final
1 500 m MS » Gustafsson, Peter -74 4:17.12    SB 2 Final [¤]
P17 Karlsson, Victor -91 4:39.06  PB 4 Final
» Nilsson, Patrik -91 4:33.04    PB 3 Final  
Refors, Michael -91 4:42.86  PB 7 Final
Wiklander, Oswald -91 4:40.53  PB 5 Final
F17 Gålsman, Gabrielle -90 5:43.01    PB 5 Final  
» Jonsson, Elin -90 5:12.89  PB 3 Final
60 m häck (91,4 cm) P17   Löfstrand, Christian -91 9.24    PB 3 1  
60 m häck (84 cm) P14 » Braesh-Andersen, Ken -93 11.22    PB 2 3  
» Green, Philip -93 10.28  PB 3 2
» Odenman, Gunnar -93 10.02  PB 2 2
60 m häck (76,2 cm) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 9.57    PB 3 2  
Jakobsson, Ulrika -91 9.16  PB 2 2
Torssell, Jessica -91 9.38    SB 4 1  
F15 Höglund, Matilda -92 9.28  PB 3 1
» Retsloff, Frida -92 9.51  PB 3 2
F14 Forsbacka Karlsson, Tove -93 10.31    PB 2 2  
» Grönros, Lovisa -93 ej start  1 [¤]
» Karlsson, Julia -93 ej start  1 [¤]
» Österberg, Sara -93 ej start  3 [¤]
Höjd P17   Löfstrand, Christian -91 1.65    PB 6 Final  
Odenman, Erik -91 1.70  5 Final
P15 Hellström, Mikael -92 1.40    PB 7 Final  
Mereman, Matthew -92 1.78  PB 1 Final
P14 Bäck, Philip -93 ej start  1 [¤]
» Green, Philip -93 1.51    SB 5 Final  
Segerholt, Daniel -93 1.40  PB 7 Final
P13 » Grundberg, Erik -94 1.46  SB 5 Final
» Wulff, Jonathan -94 1.52    PB 3 Final  
F15 Gregersdotter, Elsa -92 1.40  8 Final
Jacobsson, Andrea -92 1.30  10
» Sabir, Jasmin -92 1.40    PB 6 Final  
F14 Ewertzh, Johanna -93 1.30  PB 13
F13 Ericsson, Sara -94 1.35  8 Final
Gustafsson, Mikaela -94 1.43      2 Final  
Höglund, Elsa -94 ej start  1 [¤]
Lindström, Hedvig -94 1.25  PB 18
Regnér, Anna -94 1.25  PB 18
Stav P17   Löfstrand, Christian -91 3.17    PB 4 Final  
F15 » Alsing Skoog, Emma -92 2.37  SB 3 Final
Längd P17 » Fältström, Love -91 5.84      5 Final  
Odenman, Erik -91 4.92  PB 12
P15 Hellström, Mikael -92 4.67    PB 7 Final  
Mereman, Matthew -92 5.64  PB 2 Final
Wedberg, Henrik -92 ej start  1 [¤]
P14 Bäck, Philip -93 ej start        1 [¤]
Segerholt, Daniel -93 4.01  PB 10
F17 Bylund, Jenny -90 3.99  PB 20
Hultgren, Maria -91 4.85      10    
» Höckerstrand, Sandra -90 4.41  SB 18
Jakobsson, Ulrika -91 ej start  1 [¤]
F15 » Alstermark, Linnéa -92 5.08    PB 2 Final  
Erixon-Svensk, Ellen -92 3.62  PB 23
Fogelström, Nora -92 3.91  19
Gren, Lilian -92 ej start        1 [¤]
Jacobsson, Andrea -92 4.63  PB 5 Final
» Retsloff, Frida -92 4.89  PB 4 Final
Rudengren, Lisa -92 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P14   Green, Anton -93 4.26    PB 12    
» Green, Philip -93 4.98  SB 5 Final
» Odenman, Gunnar -93 5.13    PB 4 Final  
P13 Barketorp Dirke, Jakob -94 3.90  PB 17
Carlström, Jesper -94 3.72  SB 19
» Grundberg, Erik -94 4.11      14    
Lundquist, Joel -94 3.89  PB 18
» Wulff, Jonathan -94 4.46  5 Final
P11 Granath, Charlie -96 3.68      6 Final  
F14 Ewertzh, Johanna -93 3.67  PB 36
Fagerström Wagner, Hanna -93 3.92  PB 34
Forsbacka Karlsson, Tove -93 4.04    SB 29    
» Karlsson, Julia -93 ej res  1
Linnhag, Nelly -93 ej res  1
Nilsson Bach, Sophie -93 2.41    SB 42    
Niväng, Sara -93 3.33  PB 40
Reidefors, Cecilia -93 3.48  PB 38
» Österberg, Sara -93 ej start        1 [¤]
F13 Ericsson, Sara -94 3.96  PB 19
» Forss, Emma -94 3.52  SB 36
Gustafsson, Mikaela -94 4.49    PB 6 Final  
Holgersson, Hedvig -94 3.90  PB 24
Höglund, Elsa -94 3.49  PB 38
Jonasson, Elin -94 3.57    PB 35    
» Möller, Amelie -94 3.46  39
Regnér, Anna -94 3.51  PB 37
Kula (5,0 kg) P16   Löfstrand, Christian -91 9.97      8 1  
Odenman, Erik -91 11.71  6 1
Kula (4,0 kg) P15 » Bougt, Niklas -92 7.52      7 Final  
P14 Bäck, Philip -93 ej start  1 [¤]
Kula (3,0 kg) P13   Brunnstedt, Anton -94 7.09    PB 9    
Carlström, Jesper -94 4.94  PB 12
F17 » Höckerstrand, Sandra -90 12.11      3 Final  
Sundqvist, Alycia -91 8.93  PB 12
F15 Bach, Lise -92 8.40  SB 10
Gren, Lilian -92 9.14    PB 7 Final  
Högblom, Caroline -92 8.53  SB 9
F14 Nilsson Bach, Sophie -93 6.37  PB 14
Niväng, Sara -93 6.37    PB 13    
Reidefors, Cecilia -93 5.64  PB 16
Kula (2,0 kg) P11   Granath, Charlie -96 7.59    PB 5 Final  
F13 Ericsson, Sara -94 7.53  PB 15
Jonasson, Elin -94 5.36      21    
Lindström, Hedvig -94 6.75  SB 18
Regnér, Anna -94 8.30  PB 11
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-01-20/21 (lö-sö)  | Adeccospelen, Athleticum, Malmö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   de la Cruz Rodr., Jaime -83 7.71    PB 5 3  
» Elgered, Jonas -87 7.81  7 2
Rosencrantz, Patrik -86 7.42      4 4  
KS » Dedrickson M, Fatima -89 8.04  SB 5 4
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.95  4 2
200 m MS » Barrefors, Björn -87 23.40    PB 1 5  
Rosencrantz, Patrik -86 22.84  [1] PB 1 6
KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.39  3 5
400 m KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start        1 [¤]
F17 Engfors, Paulina -90 ej start  1 [¤]
60 m häck (106,7 cm) MS » Barrefors, Björn -87 8.50  [1] SB 4 Final  
de la Cruz Rodr., Jaime -83 ej start  1 [¤]
» Elgered, Jonas -87 9.27  7 Final
60 m häck (84 cm) KS » Davidsson, Jenny -88 10.45    SB 5 1  
» Dedrickson M, Fatima -89 9.20  4 2
» Dedrickson M, Fatima -89 8.89  [3] PB 4 Final
60 m häck (76,2 cm) F17   Engfors, Paulina -90 9.22      2 2  
9.05  SB 2 Final
Höjd MS » Barrefors, Björn -87 1.98    PB 5 Final  
de la Cruz Rodr., Jaime -83 1.70  PB 12
» Elgered, Jonas -87 1.70      11    
KS » Davidsson, Jenny -88 1.50  SB 9
F17 Engfors, Paulina -90 1.56  SB 9
Längd MS   de la Cruz Rodr., Jaime -83 5.70    PB 20    
» Elgered, Jonas -87 6.19  SB 17
KS » Davidsson, Jenny -88 ej start        1 [¤]
» Dedrickson M, Fatima -89 ej start  1 [¤]
Kula (7,26 kg) MS » Barrefors, Björn -87 11.31    PB 2 Final  
» Elgered, Jonas -87 10.92  3 Final
Kula (4,0 kg) KS » Davidsson, Jenny -88 12.91  [4] PB 2 Final  
Kula (3,0 kg) F17   Engfors, Paulina -90 11.16    PB 4 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[¤] - Efteranmäld
[3] - Klubbrekord i klassen F18
[4] - Klubbrekord i klassen F19
 2007-01-20/21 (lö-sö)  | Inlagda Gurkspelen, PEAB-hallen, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P12   Ewertzh, Jacob -95 9.39    PB 3 2  
Frigell, Viktor -95 9.01  PB 3 3
  9.15      7 Final  
Jansson, Anton -95 10.12  PB 8 1
Johansson, August -95 9.72  PB 5 1
Ström, Olle -95 9.47    SB 4 2  
F12 Avebäck, Freja -95 9.40  4 5
Batu, Tessabeth -95 9.95  PB 6 3
» Bill, Ellinor -95 ej start        1 [¤]
» Breig Lindell, Elin -95 8.74  1 2
8.70  PB 4 Final
Ekholm, Elvira -95 9.35    PB 5 3  
Olsson, Alicia -95 9.42  PB 4 4
Sene, Maie -95 9.30  2 7
Tapper, Fanny -95 9.94  PB 7 4
800 m P12   Frigell, Viktor -95 2:49.01    PB 3 Final  
F12 Olsson, Alicia -95 brutit  1
Tapper, Fanny -95 2:51.46  PB 4 2
Höjd P12   Ewertzh, Jacob -95 1.37      3 Final  
Ström, Olle -95 1.52  PB 1 Final
F12 Avebäck, Freja -95 1.26      10    
Batu, Tessabeth -95 1.16  PB 22
» Bill, Ellinor -95 1.21  14
» Breig Lindell, Elin -95 1.16      20    
Sene, Maie -95 1.16  19
Längd (zon) P12   Ewertzh, Jacob -95 4.15    PB 7 Final  
Frigell, Viktor -95 ej res  1
Jansson, Anton -95 3.49    PB 13    
Johansson, August -95 3.04  SB 18
F12 Batu, Tessabeth -95 ej res  Pool A
» Bill, Ellinor -95 3.95      8 Pool A  
» Breig Lindell, Elin -95 3.94  8 Pool B
Ekholm, Elvira -95 3.74  14 Pool B
Olsson, Alicia -95 3.61    PB 12 Pool A  
Sene, Maie -95 3.82  11 Pool B
Tresteg MS   Liedberg, Niclas -88 13.69    PB 2 Final  
» Söderling, Jonathan -88 ej start  1 [¤]
Kula (3,0 kg) P12   Johansson, August -95 8.39    PB 2 Final  
Ström, Olle -95 8.10  3 Final
Kula (2,0 kg) F12   Avebäck, Freja -95 7.73      10    
Tapper, Fanny -95 6.67  18
Not
[¤] - Efteranmäld
 2007-01-20 (lö)  | Vinthundsvinter, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Nordström, Erik -86 7.35      2 2    
Norgren, Henrik -87 7.64  5 1
M22 Nordström, Erik -86 7.34      5 Final    
P19 Kallaste, Rain -89 8.50  PB 6 2
P18 » Kårelid, Victor -89 7.59  SB 2 2 [¤]
  7.60      6 Final    
P17 » Fältström, Love -91 7.56  3 1
Jonsson, Jesper -90 7.98  PB 5 2
Löfstrand, Christian -91 7.98      4 2    
Vadström Björk, André -90 7.96  PB 3 2
Vigert, Linus -90 7.63  5 1
P16 » Fältström, Love -91 7.51    PB 5 Final    
Vigert, Linus -90 7.62  6 Final
P15 Mereman, Matthew -92 ej start  1 [¤]
F17 Bylund, Jenny -90 ej start        1   [¤]
Hultgren, Maria -91 8.54  PB 3 2
» Höckerstrand, Sandra -90 ej start  1 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 8.31      2 2    
Niväng, Sofie -91 9.36  PB 7 2
Tengvall, Tove -91 8.08  2 1
Torssell, Jessica -91 8.41    SB 3 1    
F16 Jakobsson, Ulrika -91 8.39  6 Final
Tengvall, Tove -91 8.03  PB 2 Final
Torssell, Jessica -91 ej start        Final   [¤]
F15 » Alstermark, Linnéa -92 8.29  1 2
8.22  SB 1 Final
Fogelström, Nora -92 10.07  6 2
200 m P15 » Bougt, Niklas -92 29.42    PB 2 1    
Hillman, Paul -92 30.69  PB 4 1
Mereman, Matthew -92 24.70    PB 1 4   [¤]
Wedberg, Henrik -92 25.25  PB 1 1 [¤]
F15 » Alstermark, Linnéa -92 27.21  SB 3 1
Gregersdotter, Elsa -92 28.46    PB 3 5    
Gren, Lilian -92 26.95  PB 2 1
Jacobsson, Andrea -92 30.31  PB 2 4
» Retsloff, Frida -92 28.00  PB 2 5
400 m MS   Bernebrant, Daniel -90 ej start        1   [¤]
Molin, Per -90 ej start  1 [¤]
KS Håkansson, Camilla -87 62.35  SB 4 Final
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:54.22    SB 2 Final   [¤]
Röing, Mattias -88 2:05.03  PB 2 C-final
P15