HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2022-08-31
Ute för 2006 Resultatdatum: 2006-11-25
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2006-11-25 (lö)  | Tömilen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Pell, Rickard -79 ej start          1    
 2006-11-05 (sö)  | New York City Marathon, New York, NY, USA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Ŋ maraton MS   Lerdahl, Emil -82 1:14.04      SB 71      
Maraton MS   Lerdahl, Emil -82 2:33.04      PB 71      
Rappe, Martin -72 2:41.15  SB
 2006-10-08 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Liljebäck, Lars-Erik -58 36.48      SB 58 1    
Pell, Rickard -79 32.59  PB 10 1
 2006-10-07 (lö)  | Castorama, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Elgered, Jonas -87 1 940               
Kula (7,26 kg) 10.30 [483] 4 1
Spjut (800 gr) 43.90 [548] 4 1
Diskus (2,0 kg) 29.77 [469] 4 1
Slägga (7,26 kg) 27.38 [440]       3 1    
Rosencrantz, Patrik -86 1 369 
Kula (7,26 kg) 10.30 [483] PB 4 1
Spjut (800 gr) ej res 
Diskus (2,0 kg) 33.02 [541] PB 7 1
Slägga (7,26 kg) 22.58 [345]       7 1    
Thorén, Joel -87 2 501  PB
Kula (7,26 kg) 12.06 [603] 2 1
Spjut (800 gr) 58.75 [746] 1 1
Diskus (2,0 kg) 35.78 [600] PB 3 1
Slägga (7,26 kg) 33.64 [552] [1,2] PB 2 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P19. Ingick i grenprogrammet: -2001
 2006-09-30 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Bernebrant, Daniel -90 1 086      PB        
Kula (7,26 kg) 7.58 [271] PB 1
Spjut (800 gr) 38.02 [461] PB 1
Diskus (2,0 kg) 19.86 [219] PB 1
Slägga (7,26 kg) 13.60 [135]     PB   1    
Fältström, Love -91 1 017  PB
Kula (7,26 kg) 8.13 [316] PB 1
Spjut (800 gr) 31.71 [359] PB 1
Diskus (2,0 kg) 21.67 [269] PB 1
Slägga (7,26 kg) 11.35 [73]     PB   1    
Häggström, Peter -76 1 753  PB
Kula (7,26 kg) 10.14 [471] PB 1
Spjut (800 gr) 40.83 [503] PB 1
Diskus (2,0 kg) 26.86 [400] PB 1
Slägga (7,26 kg) 24.21 [379]     PB   1    
Höckerstrand, Lars -60 681  PB
Kula (7,26 kg) 7.36 [252] PB 1
Spjut (800 gr) 20.50 [149] PB 1
Diskus (2,0 kg) 18.83 [190] PB 1
Slägga (7,26 kg) 11.97 [90]     PB   1    
Kallaste, Rain -89 495  PB
Kula (7,26 kg) 6.77 [201] PB 1
Spjut (800 gr) 25.25 [244] PB 1
Diskus (2,0 kg) 14.29 [50] PB 1
Slägga (7,26 kg) 8.53 [0]     PB   1    
Mereman, Matthew -92 753  PB
Kula (7,26 kg) 7.85 [293] PB 1
Spjut (800 gr) 22.19 [184] PB 1
Diskus (2,0 kg) 18.62 [184] PB 1
Slägga (7,26 kg) 12.04 [92]     PB   1    
Molin, Magnus -60 490  PB
Kula (7,26 kg) 7.49 [263] PB 1
Spjut (800 gr) 15.66 [41] PB 1
Diskus (2,0 kg) 16.75 [128] PB 1
Slägga (7,26 kg) 10.85 [58]     PB   1    
Molin, Per -90 1 524  PB
Kula (7,26 kg) 9.09 [392] PB 1
Spjut (800 gr) 39.47 [483] PB 1
Diskus (2,0 kg) 26.68 [396] PB 1
Slägga (7,26 kg) 18.34 [253] PB 1
Castorama KS   Hellstrand, Linn -79 813      PB        
Kula (4,0 kg) 5.88 [272] PB 1
Spjut (600 gr) 13.48 [242] PB 1
Diskus (1,0 kg) 15.62 [202] PB 1
Slägga (4,0 kg) 8.64 [97]     PB   1    
Höckerstrand, Sandra -90 2 009  PB
Kula (4,0 kg) 9.67 [567] 1
Spjut (600 gr) 30.23 [603] 1
Diskus (1,0 kg) 28.09 [504] 1
Slägga (4,0 kg) 17.19 [335]     PB   1    
Jakobsson, Ulrika -91 1 220  PB
Kula (4,0 kg) 7.45 [403] PB 1
Spjut (600 gr) 18.74 [372] PB 1
Diskus (1,0 kg) 14.88 [180] PB 1
Slägga (4,0 kg) 14.34 [265]     PB   1    
Tengvall, Tove -91 752  PB
Kula (4,0 kg) 6.49 [325] PB 1
Spjut (600 gr) 14.25 [262] PB 1
Diskus (1,0 kg) 13.39 [136] PB 1
Slägga (4,0 kg) 6.73 [29] PB 1
 2006-09-29 (fr)  | Castorama, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Berg, Torbjörn -51 1 665      SB        
Kula (7,26 kg) 9.96 [457] SB 1
Spjut (800 gr) 34.99 [413] SB 1
Diskus (2,0 kg) 31.20 [501] SB 1
Slägga (7,26 kg) 20.16 [294] SB 1
 2006-09-23/24 (lö-sö)  | Sth Cup 2006, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11   Avramovic, Stefan -95 9.54    -0.6 PB 4 1  
Frigell, Viktor -95 9.17  +0.5 PB 7 4
P10 Granath, Charlie -96 9.19    -0.3 PB 1 3  
F11 Breig Lindell, Elin -95 9.04  -0.8 1 4
Ekholm, Elvira -95 9.57  +1.7 4 2
Olsson, Alicia -95 9.35  +1.7 PB 1 2
80 m P13   Green, Anton -93 12.07    0.0 PB 4 1  
P12 Grundberg, Erik -94 12.04  +0.3 PB 7 2
Wulff, Jonathan -94 11.05    +0.3 PB 3 2  
F13 Österberg, Sara -93 10.89  +0.2 PB 1 4
F12 Gustafsson, Mikaela -94 11.35  +0.2 5 4
Sandelius, Josefine -94 11.73  +0.2 PB 7 4
100 m P15   Löfstrand, Christian -91 12.33    +2.2   5 2  
F15 Tengvall, Tove -91 13.13  -1.7 6 2
F14 Alstermark, Linnéa -92 12.93  -1.7 PB 4 2
600 m P13   Braesh-Andersen, Ken -93 1:47.95      PB 1 Final  
P12 Brunnstedt, Anton -94 1:57.78  PB 6 Final
Lind Olsson, David -94 1:55.64      PB 4 Final  
P11 Stannow Lind, Erik -95 2:14.42  PB 6 Final
P10 Östberg, Albin -96 2:15.99  PB 7 Final
F13 Forsbacka Karlsson, Tove -93 1:54.32      PB 1 1  
Linnhag, Nelly -93 1:59.75  PB 3 1
F12 Åberg, Stina -94 2:00.08  PB 10 2
F11 Allert, Anna -95 1:58.56      PB 3 2  
Tapper, Fanny -95 2:15.73  PB 8 1
Tellinger, Mikaela -95 2:10.58  PB 6 1
800 m F14   Gregersdotter, Elsa -92 2:33.96      PB 3 1  
Sabir, Jasmin -92 2:25.94  PB 1 1
1 500 m h (76,2 cm) P15   Allert, Per -91 5:03.12        2 Final  
Nilsson, Patrik -91 4:50.09  1 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Braesh-Andersen, Ken -93 11.35    +0.3   4 2  
Odenman, Gunnar -93 10.19  +1.8 PB 3 3
P12 Lundquist, Joel -94 11.68    +0.1 PB 4 1  
F13 Österberg, Sara -93 11.16  0.0 6 3
F12 Linjo, Sofia -94 13.53  -0.1 PB 5 2
Sandelius, Josefine -94 12.48  +1.4 5 1
300 m häck (76,2 cm) P15   Fältström, Love -91 41.37      PB 1 2  
P14 Mereman, Matthew -92 44.94  PB 1 1
F15 Jakobsson, Ulrika -91 47.58        5 3  
Torssell, Jessica -91 47.14  2 3
Höjd P14   Mereman, Matthew -92 1.64        5 Final  
P13 Bäck, Philip -93 1.50  4 Final
P12 Grundberg, Erik -94 1.38        13    
Wulff, Jonathan -94 1.50  PB 2 Final
P11 Berglund, Albin -95 1.10  PB 21
Ewertzh, Jacob -95 1.20        14    
Ström, Olle -95 1.37  4 Final
F13 Ewertzh, Johanna -93 1.31  16
Kårling Kahn, Anna -93 1.37      PB 10    
F12 Gustafsson, Mikaela -94 1.37  10
F11 Allert, Anna -95 1.15  PB 12
Bill, Ellinor -95 1.33      PB 1 Final  
Breig Lindell, Elin -95 1.18  PB 7 Final
Stav F14   Alsing Skoog, Emma -92 2.10      SB 3 Final  
Niklasson, Felicia -92 ej res  1
Längd F15   Hultgren, Maria -91 4.81    -0.5   3 Final  
Jakobsson, Ulrika -91 4.84  -1.1 2 Final
Längd (zon) P13   Odenman, Gunnar -93 4.94    -0.2 PB 4 Final  
P12 Barketorp Dirke, Jakob -94 3.75  +0.1 PB 15
Carlström, Jesper -94 3.62    0.0   16    
P11 Avramovic, Stefan -95 3.96  -1.6 PB 8 Final
Ewertzh, Jacob -95 3.90  -1.0 9
Frigell, Viktor -95 3.83    +1.3 PB 16    
F13 Forsbacka Karlsson, Tove -93 4.65  +0.9 PB 7 Final
Karlsson, Julia -93 4.25  -0.9 PB 16
Kårling Kahn, Anna -93 4.52    -0.7 PB 10    
F11 Bill, Ellinor -95 4.45  -2.0 PB 1 Final
Romān, Linnéa -95 3.88  -0.6 PB 7 Final
Sene, Maie -95 3.92  -0.7 PB 5 Final
Tresteg P15   Fältström, Love -91 13.20    -1.8   1 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Barketorp Dirke, Jakob -94 6.01      PB 15    
Brunnstedt, Anton -94 6.21  PB 12
Lind Olsson, David -94 5.96      PB 16    
F14 Bach, Lise -92 8.22  7 Final
Gren, Lilian -92 7.97  9
Kula (2,0 kg) P11   Johansson, August -95 8.35      PB 9    
Stannow Lind, Erik -95 5.65  PB 24
Ström, Olle -95 9.82        2 Final  
F13 Ewertzh, Johanna -93 8.02  PB 17
Karlsson, Julia -93 6.64  PB 20
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 8.54      PB 11    
F11 Avebäck, Freja -95 8.21  PB 3 Final
Tapper, Fanny -95 6.21  12
Diskus (1,0 kg) P15   Löfstrand, Christian -91 36.94      PB 3 Final  
Odenman, Erik -91 40.85  PB 1 Final
P14 Olsson, Simon -92 ej res  D-final
Slägga (3,0 kg/110) F15   Almström, Elina -91 33.28        2 Final  
Spjut (600 gr) P15   Odenman, Erik -91 39.20      PB 2 Final  
Spjut (400 gr) P13   Bäck, Philip -93 33.42        1 Final  
P12 Lundquist, Joel -94 19.04  PB 15
F13 Gille, Evelina -93 20.88      PB 8 Final  
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 22.92  PB 6 Final
Linnhag, Nelly -93 13.67  PB 18
Boll (300 gr) P11   Olsson Fahlman, Jonas -95 26.64      PB 18    
P10 Granath, Charlie -96 29.46  9
Östberg, Albin -96 26.59      PB 19    
F11 Avebäck, Freja -95 25.99  6 Final
Ekholm, Elvira -95 21.35  14
Olsson, Alicia -95 16.93  PB 19
5 x 60 m P11   Avramovic, Stefan -95 44.41        2 2  
Frigell, Viktor -95
Olsson Fahlman, Jonas -95
Ewertzh, Jacob -95
Johansson, August -95                
F11 Breig Lindell, Elin -95 43.65  1 2
Ekholm, Elvira -95
Bill, Ellinor -95
Avebäck, Freja -95
Sene, Maie -95
4 x 80 m P13   Grundberg, Erik -94 43.50        3 2  
Odenman, Gunnar -93
Braesh-Andersen, Ken -93
Wulff, Jonathan -94                
F13 Kårling Kahn, Anna -93 42.69  1 2
Gustafsson, Mikaela -94
Forsbacka Karlsson, Tove -93
Österberg, Sara -93
4 x 100 m P15   Löfstrand, Christian -91 46.82        2 1  
Mereman, Matthew -92
Odenman, Erik -91
Fältström, Love -91                
F15 Sabir, Jasmin -92 52.39  1 1
Hultgren, Maria -91
Gille, Filippa -91
Retsloff, Frida -92                
Alstermark, Linnéa -92 50.78  1 2
Jakobsson, Ulrika -91
Torssell, Jessica -91
Höglund, Matilda -92
 2006-09-22/24 (fr-sö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS   Foogerbrant, Uno -25 1:45.57        94 1 fr  
Gustafsson, Johan -76 2:08.12  119 1 fr
Liljebäck, Lars-Erik -58 2:15.43        260 1 fr  
P15 Karlsson, Victor -91 22.21  21 1 fr
Refors, Michael -91 22.03  17 1 fr
P11 Lindelöw, Viktor -95 6.42        73 1 fr  
P10 Sandström, Olle -96 6.55  67 1 fr
P9 Möller, Tim -97 7.57  150 1 fr
F12 Forss, Emma -94 14.36        59 1 fr  
Holgersson, Hedvig -94 14.54  63 1 fr
Möller, Amelie -94 19.49  152 1 fr
Sandström, Niki -94 14.31        57 1 fr  
Åberg, Stina -94 13.10  12 1 fr
F11 Tellinger, Mikaela -95 7.27  90 1 fr
F9 Torbiörnsson, Ida -97 7.44  50 1 fr
 2006-09-22 (fr)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Spjut (600 gr) P15   Älvebrand, Eric -91 32.96          1    
Castorama MS   Attersand, Johan -74 1 994      PB        
Kula (7,26 kg) 10.30 [483] SB 1
Spjut (800 gr) 44.65 [559] SB 1
Diskus (2,0 kg) 31.42 [506] SB 1
Slägga (7,26 kg) 27.71 [446]     SB   1    
Backlund, Esbjörn -89 1 445  PB
Kula (7,26 kg) 8.99 [384] PB 1
Spjut (800 gr) 48.95 [619] PB 1
Diskus (2,0 kg) 21.59 [267] PB 1
Slägga (7,26 kg) 15.12 [175]     PB   1    
Barrefors, Björn -87 2 198  PB
Kula (7,26 kg) 10.61 [505] 1
Spjut (800 gr) 48.85 [617] 1
Diskus (2,0 kg) 36.74 [620] PB 1
Slägga (7,26 kg) 28.25 [456]     PB   1    
Elgered, Jonas -87 2 200  PB
Kula (7,26 kg) 11.15 [542] PB 1
Spjut (800 gr) 49.69 [629] 1
Diskus (2,0 kg) 33.54 [552] PB 1
Slägga (7,26 kg) 29.38 [477]     PB   1    
Gustafsson, Peter -74 623  PB
Kula (7,26 kg) 6.96 [218] PB 1
Spjut (800 gr) 26.01 [258] PB 1
Diskus (2,0 kg) 15.80 [99] PB 1
Slägga (7,26 kg) 10.52 [48]     PB   1    
Karlsson, Fredrik -78 894  PB
Kula (7,26 kg) 7.87 [295] PB 1
Spjut (800 gr) 22.75 [195] PB 1
Diskus (2,0 kg) 18.20 [172] PB 1
Slägga (7,26 kg) 17.47 [232]     PB   1    
Kleebinder, Niklas -77 2 383  PB
Kula (7,26 kg) 12.02 [600] SB 1
Spjut (800 gr) 43.70 [545] SB 1
Diskus (2,0 kg) 39.06 [667] SB 1
Slägga (7,26 kg) 34.74 [571]     PB   1    
Klinteskog, Johan -81 1 260  PB
Kula (7,26 kg) 8.64 [357] PB 1
Spjut (800 gr) 36.45 [436] PB 1
Diskus (2,0 kg) 20.18 [228] PB 1
Slägga (7,26 kg) 17.75 [239]     PB   1    
Lindén, Björn -59 1 438  PB
Kula (7,26 kg) 8.63 [356] SB 1
Spjut (800 gr) 34.47 [405] SB 1
Diskus (2,0 kg) 26.01 [380] SB 1
Slägga (7,26 kg) 20.31 [297]     SB   1    
Mirkovic, Dejan -78 2 042  PB
Kula (7,26 kg) 11.71 [580] SB
Spjut (800 gr) 43.01 [535] PB 1
Diskus (2,0 kg) 33.09 [542] SB 1
Slägga (7,26 kg) 24.55 [385]         1    
Nordström, Erik -86 1 320  PB
Kula (7,26 kg) 9.41 [416] PB 1
Spjut (800 gr) 32.50 [372] PB 1
Diskus (2,0 kg) 25.62 [370] PB 1
Slägga (7,26 kg) 14.62 [162]     PB   1    
Norgren, Henrik -87 1 119  PB
Kula (7,26 kg) 8.86 [374] PB 1
Spjut (800 gr) 29.56 [322] PB 1
Diskus (2,0 kg) 18.44 [179] PB
Slägga (7,26 kg) 17.97 [244]     PB   1    
Nyman, Robert -65 724  PB
Kula (7,26 kg) 7.55 [268] PB 1
Spjut (800 gr) 25.48 [248] PB 1
Diskus (2,0 kg) 15.31 [84] PB 1
Slägga (7,26 kg) 13.16 [124]     PB   1    
Pihlblad, Jan -65 1 051  PB
Kula (7,26 kg) 7.86 [294] PB 1
Spjut (800 gr) 25.87 [255] PB 1
Diskus (2,0 kg) 22.41 [288] PB 1
Slägga (7,26 kg) 16.68 [214]     PB   1    
Rosencrantz, Patrik -86 1 649  PB
Kula (7,26 kg) 10.09 [467] PB 1
Spjut (800 gr) 37.32 [450] PB 1
Diskus (2,0 kg) 24.62 [345] PB 1
Slägga (7,26 kg) 24.64 [387]     PB   1    
Thorén, Joel -87 2 495  PB
Kula (7,26 kg) 12.31 [620] PB 1
Spjut (800 gr) 58.25 [739] 1
Diskus (2,0 kg) 35.48 [594] PB 1
Slägga (7,26 kg) 33.07 [542] [1,2]   PB   1    
Wulff, Jan -64 1 029  PB
Kula (7,26 kg) 6.96 [218] PB 1
Spjut (800 gr) 27.10 [278] PB 1
Diskus (2,0 kg) 22.44 [289] PB 1
Slägga (7,26 kg) 17.98 [244] PB 1
Castorama KS   Engfors, Paulina -90 1 640      PB        
Kula (4,0 kg) 8.63 [493] PB 1
Spjut (600 gr) 26.97 [542] 1
Diskus (1,0 kg) 19.96 [317] PB 1
Slägga (4,0 kg) 15.27 [288]     PB   1    
Hellberg Jonsén, Sofia -89 886  PB
Kula (4,0 kg) 6.18 [299] PB 1
Spjut (600 gr) 11.60 [189] PB 1
Diskus (1,0 kg) 15.48 [198] PB 1
Slägga (4,0 kg) 11.98 [200]     PB   1    
Hellberg, Ulrika -63 867  PB
Kula (4,0 kg) 6.20 [300] [3] PB 1
Spjut (600 gr) 13.47 [241] [3] PB 1
Diskus (1,0 kg) 12.49 [107] [3] PB 1
Slägga (4,0 kg) 12.65 [219] [3]   PB   1    
Karlsson, Lina -85 2 014  PB
Kula (4,0 kg) 8.08 [452] PB 1
Spjut (600 gr) 20.59 [413] SB 1
Diskus (1,0 kg) 30.64 [557] 1
Slägga (4,0 kg) 29.63 [592]     SB   1    
Persson, Emelie -91 1 436  PB
Kula (4,0 kg) 7.29 [391] PB 1
Spjut (600 gr) 21.27 [428] PB 1
Diskus (1,0 kg) 17.43 [251] PB 1
Slägga (4,0 kg) 18.50 [366]     PB   1    
Torssell, Jessica -91 1 420  PB
Kula (4,0 kg) 7.55 [411] PB 1
Spjut (600 gr) 17.69 [347] PB 1
Diskus (1,0 kg) 20.16 [322] PB 1
Slägga (4,0 kg) 17.37 [340] PB 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P19. Ingick i grenprogrammet: -2001
[3] - Klubbrekord i klassen K40
 2006-09-20 (on)  | Spårvägens Säsongsavslutning, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P15   Löfstrand, Christian -91 ej start          1    
F15 Gregersdotter, Elsa -92 ej start  1
Gren, Lilian -92 ej start          1    
Jacobsson, Andrea -92 ej start  1
800 m P19   Dangler, Alexander -88 ej start          1    
Röing, Mattias -88 ej start  1
P15 Bougt, Niklas -92 ej start          1    
Ljung, Christopher -92 ej start  1
F15 Gregersdotter, Elsa -92 ej start  1
Sabir, Jasmin -92 ej start  1
Stav P15   Löfstrand, Christian -91 ej start          1    
Längd (zon) F11   Bill, Ellinor -95 4.24    +0.5 PB 3 Final    
Kula (4,0 kg) P15   Löfstrand, Christian -91 ej start          1    
Kula (3,0 kg) F15   Gren, Lilian -92 ej start          1    
Niväng, Sofie -91 ej start  1
3-kamp P12   Carlström, Jesper -94 1 412    +1.5 PB 15      
60 m 9.93 [405] +2.3 6 1
Boll (300 gr) 31.51 [505] 10 1
Längd (zon) 3.77 [502]   +0.8   14 1    
Grundberg, Erik -94 1 589  +1.8 PB 11
60 m 9.26 [604] +2.2 4 2
Boll (300 gr) 28.25 [429] PB 15 1
Längd (zon) 3.93 [556]   +1.3   9 1    
Wulff, Jonathan -94 2 431  +2.0 PB 3
60 m 8.49 [876] +2.2 2 2
Boll (300 gr) 44.59 [802] PB 1 1
Längd (zon) 4.51 [753]   +1.7     1    
F12 Avebäck, Freja -95 1 893  +1.3 PB 7
60 m 9.36 [611] +1.8 4 1
Boll (300 gr) 28.40 [655] 4 1
Längd (zon) 4.01 [627]   +0.8 PB 6 1    
Bill, Ellinor -95 1 924  [1,2] +2.5 PB 6
60 m 9.12 [693] +2.6 2 2
Boll (300 gr) 23.99 [520] 10 1
Längd (zon) 4.24 [711]   +2.5   3 1    
Gustafsson, Mikaela -94 1 969  +1.9 PB 5
60 m 8.72 [839] +2.6 1 2
Boll (300 gr) 21.76 [449] PB 13 1
Längd (zon) 4.16 [681]   +1.3   5 1    
Holgersson, Hedvig -94 1 114  +2.0 PB
60 m 9.61 [531] +1.9 PB 5 3
Boll (300 gr) ej res  1
Längd (zon) 3.89 [583]   +2.1   10 1    
Sävström, Mikaela -94 1 684  +1.3 PB [¤]
60 m 9.49 [569] +1.8 PB 6 1
Boll (300 gr) 26.49 [597] PB 6 1
Längd (zon) 3.71 [518] +0.8 PB 15 1
Not
[1] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
[2] - Klubbrekord i klassen F11
[¤] - Efteranmäld
 2006-09-17 (sö)  | Sundbybergsterrängen, Sundbyberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Gustafsson, Johan -76 46.59        3 Final    
 2006-09-16/17 (lö-sö)  | Nordea Regionsmästerskap, Arosvallen, Västerås - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F14   Alstermark, Linnéa -92 13.15    +0.7   3 3  
13.20  0.0 5 Final
1 500 m F13   Grönros, Lovisa -93 5:08.38        3 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13   Green, Philip -93 10.15    +1.5   4 2  
9.88  +1.0 PB 4 Final
Odenman, Gunnar -93 10.38  0.0 6 1
80 m häck (76,2 cm) F14   Höglund, Matilda -92 12.87    0.0   3 2  
12.79  0.0 PB 4 Final
Höjd P14   Mereman, Matthew -92 1.74        3    
P13 Bäck, Philip -93 1.50  10
Green, Philip -93 1.50  PB 10
Stav F14   Alsing Skoog, Emma -92 2.03        10    
Längd F14   Alstermark, Linnéa -92 4.93    +0.2   3 Final  
Längd (zon) P13   Green, Philip -93 5.04    +0.2 PB 6 Final  
Tresteg P14   Mereman, Matthew -92 11.59    +0.6   5    
F14 Sabir, Jasmin -92 10.18  +0.4 3 Final
Tresteg (zon) P13   Odenman, Gunnar -93 11.03    +0.6   3 Final  
Kula (3,0 kg) P13   Bäck, Philip -93 10.03        10    
Diskus (0,6 kg) P13   Bäck, Philip -93 34.75      PB 6 Final  
Spjut (600 gr) P14   Olsson, Simon -92 35.05      PB 10    
Spjut (400 gr) P13   Green, Philip -93 38.01      PB 2 Final  
 2006-09-15/17 (fr-sö)  | Skol-SM 2006, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m P18   Dangler, Alexander -88 54.84        5 2 fr  
P16 Bernebrant, Daniel -90 55.60  PB 6 2 fr
Molin, Per -90 53.79  5 2 fr
800 m P18   Ekhamre, Thobias -88 1:59.31        1 2 fr  
1:54.80  1 Final fr
Röing, Mattias -88 2:05.79      PB 5 2 fr  
P16 Tholander, David -90 2:11.71  7 1 fr
F16 Forsell, Emilia -90 2:43.61  PB 8 2 fr
F15 Karlsson, Sara -91 2:32.22  7 1 fr
1 500 m P18   Ekhamre, Thobias -88 3:57.22        2 Final fr  
Röing, Mattias -88 4:23.31  PB 9 Final fr
2 000 m P15   Allert, Per -91 6:30.21      PB 12 Final fr  
Karlsson, Victor -91 6:22.11  PB 9 Final fr
Linde, Linus -91 6:25.02      PB 11 Final fr  
Nilsson, Patrik -91 6:19.97  8 Final fr
Wiklander, Oswald -91 6:24.72  PB 10 Final fr
F16 Forsell, Emilia -90 brutit  Final fr
1 500 m h (76,2 cm) P15   Allert, Per -91 4:49.59      PB 8 Final fr  
Karlsson, Victor -91 4:45.94  PB 5 Final fr
Nilsson, Patrik -91 4:49.55        7 Final fr  
Wiklander, Oswald -91 4:55.20  PB 9 Final fr
80 m häck (76,2 cm) F15   Söderström, Anna -91 ej start          2 fr [¤]
Torssell, Jessica -91 12.66  -0.2 3 3 fr
100 m häck (84 cm) F18   Trygg, Nadja -88 brutit          2 fr  
300 m häck (76,2 cm) F16   Höckerstrand, Sandra -90 50.08        6 3 fr  
F15 Torssell, Jessica -91 48.94  2 1 fr
48.54  6 Final fr
Höjd P15   Älvebrand, Eric -91 1.67        13   fr  
Stav P15   Fältström, Love -91 3.70        3 Final fr  
Längd F17   Dedrickson M, Fatima -89 5.49    +2.4   1 Final fr  
5.35  +1.1 1 Final fr
Tresteg P19   Dzakovic, Mladjen -87 12.84    +0.7   12 Final fr  
P15 Fältström, Love -91 13.22  +1.2 3 Final fr
Kula (3,0 kg) F16   Höckerstrand, Sandra -90 11.14        9 Final fr  
Diskus (1,0 kg) F16   Höckerstrand, Sandra -90 28.17        6 Final fr  
Spjut (700 gr) P17   Backlund, Esbjörn -89 55.83      PB 6 Final fr  
Spjut (600 gr) P15   Älvebrand, Eric -91 38.60      PB 17 Final fr  
F18 Trygg, Nadja -88 33.72  PB 5 Final fr
F16 Höckerstrand, Sandra -90 33.13  PB 9 Final fr
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-09-16 (lö)  | Lilla Höstmångkampen, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5-kamp P11   Ewertzh, Jacob -95 2 616  [1] +2.5 PB 3      
60 m 9.42 [554] +2.8 1
Längd (zon) 3.95 [563] +2.3 1
Boll (300 gr) 24.50 [339] PB 1
Höjd 1.25 [631] 1
600 m 2:05.40 [529]     PB   1    
Ström, Olle -95 3 071  +2.0 PB 2
60 m 9.19 [627] +2.8 1
Längd (zon) 3.80 [512] +1.3 1
Boll (300 gr) 34.98 [586] 1
Höjd 1.44 [852] 1
600 m 2:07.41 [494] 1
Not
[1] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
 2006-09-10 (sö)  | Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11   Ewertzh, Jacob -95 9.71    0.0   3 2    
P10 Granath, Charlie -96 9.43  +0.3 1 3
  9.49    -0.6   3 Final    
F11 Avebäck, Freja -95 9.62  -1.1 2 1
9.39  +0.5 2 Final
80 m P13   Braesh-Andersen, Ken -93 11.54    +0.1 PB 2 1   [¤]
P12 Carlström, Jesper -94 13.03  +0.4 PB 4 2
Grundberg, Erik -94 12.24  0.0 PB 4 1
  12.39    -0.7   6 Final    
Lundquist, Joel -94 ej start  1 [¤]
Wulff, Jonathan -94 11.17  +0.4 1 2 [¤]
Wulff, Jonathan -94 11.11    -0.7 PB 1 Final    
F13 Fagerström Wagner, Hanna -93 12.84  -2.9 4 2 [¤]
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 12.84  -2.6 4 4
Näslund, Emma -93 ej start          2   [¤]
Viklund, Emelie -93 12.09  -2.9 SB 2 2
F12 Ericsson, Sara -94 12.80  +0.9 PB 5 2
Granath, Therese -94 ej start          1   [¤]
Jonsson, Kristina -94 ej start  1 [¤]
Möller, Amelie -94 11.94  +0.7 1 1
  11.92    -2.5   3 Final    
Regnér, Anna -94 ej start  1 [¤]
Sandelius, Josefine -94 12.11  +0.7 2 1
12.16  -2.5 4 Final
100 m F17   Forsell, Emilia -90 14.13    0.0 SB 1 Final    
F15 Hultgren, Maria -91 ej start  1 [¤]
800 m P14   Bougt, Niklas -92 2:27.83      PB 1 Final    
Ljung, Christopher -92 2:28.56  PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Odenman, Gunnar -93 10.38    -2.0   1 Final    
P12 Grundberg, Erik -94 12.31  -0.5 PB 2 Final
Lundquist, Joel -94 ej start          1   [¤]
F12 Möller, Amelie -94 13.23  -0.2 PB 7 Final
Regnér, Anna -94 ej start  1 [¤]
Sandelius, Josefine -94 ej start  1 [¤]
100 m häck (84 cm) P15   Löfstrand, Christian -91 15.45    -0.3   1 Final    
Stav P15   Löfstrand, Christian -91 ej start          1   [¤]
Längd P13   Odenman, Gunnar -93 4.91    -1.6 PB 2 Final    
F17 Forsell, Emilia -90 4.46  +1.4 1 Final
F15 Hultgren, Maria -91 ej start          1   [¤]
Niväng, Sofie -91 3.63  -0.3 5 Final
Längd (zon) P12   Carlström, Jesper -94 3.70    +0.4   11      
Grundberg, Erik -94 4.26  +0.5 5 Final
Wulff, Jonathan -94 4.64    0.0 PB 2 Final   [¤]
P11 Ewertzh, Jacob -95 4.00  +2.5 2 Final
P10 Granath, Charlie -96 3.65  -0.9 3 Final
F13 Fagerström Wagner, Hanna -93 3.80    0.0   16     [¤]
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 3.91  0.0 PB 15
Linnhag, Nelly -93 3.66  +0.8 PB 18
Näslund, Emma -93 ej start          1   [¤]
Viklund, Emelie -93 4.71  +1.1 PB 2 Final
F12 Ericsson, Sara -94 3.91  +1.8 PB 5 Final
Jonsson, Kristina -94 ej start          1   [¤]
Lindström, Hedvig -94 ej start  1 [¤]
Möller, Amelie -94 3.62  +0.9 10
Regnér, Anna -94 ej start          1   [¤]
Sandelius, Josefine -94 3.87  +0.6 PB 7 Final
F11 Avebäck, Freja -95 3.81  +2.0 4 Final
Romān, Linnéa -95 3.57  -0.4 5 Final
Spjut (600 gr) P15   Löfstrand, Christian -91 29.18        2 Final    
P14 Olsson, Simon -92 32.63  1 Final
Spjut (400 gr) P12   Lundquist, Joel -94 ej start          1   [¤]
P11 Ewertzh, Jacob -95 ej start  1
F13 Fagerström Wagner, Hanna -93 10.93      SB 14     [¤]
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 22.29  PB 7 Final
Linnhag, Nelly -93 13.59  PB 13
Nyström, Emelie -93 24.42      SB 3 Final    
F12 Lindström, Hedvig -94 ej start  1 [¤]
F11 Avebäck, Freja -95 13.75  PB 2 Final
Boll (300 gr) P10   Granath, Charlie -96 27.15        4 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-09-09/10 (lö-sö)  | SM i Stafett, Studenternas IP, Uppsala - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 x 100 m P19   Eklund, Jonathan -88 44.18        4 Final  
Barrefors, Björn -87
Norgren, Henrik -87
Elgered, Jonas -87                
F17 Dedrickson M, Fatima -89 48.93  1 2
Engfors, Paulina -90
Hellberg Jonsén, Sofia -89
Jakobsson, Ulrika -91                
Dedrickson M, Fatima -89 48.53  1 Final
Engfors, Paulina -90
Hellberg Jonsén, Sofia -89
Jakobsson, Ulrika -91                
F15 Alstermark, Linnéa -92 50.18  2 1
Persson, Emelie -91
Torssell, Jessica -91
Tengvall, Tove -91                
Sabir, Jasmin -92 52.77  5 2
Hultgren, Maria -91
Söderström, Anna -91
Höglund, Matilda -92                
Alstermark, Linnéa -92 50.47  4 Final
Persson, Emelie -91
Torssell, Jessica -91
Tengvall, Tove -91
Stafett 1 000 m P17   Vigert, Linus -90 2:09.08        4 1  
Fältström, Love -91
Bernebrant, Daniel -90
Molin, Per -90                
F17 Höckerstrand, Sandra -90 2:24.54  2 2
Dedrickson M, Fatima -89
Engfors, Paulina -90
Hellberg Jonsén, Sofia -89                
Höckerstrand, Sandra -90 2:16.56  [1] 1 Final
Dedrickson M, Fatima -89
Engfors, Paulina -90
Hellberg Jonsén, Sofia -89
4 x 400 m MS   Elgered, Jonas -87 3:20.01        4 Final  
Klinteskog, Johan -81
Karlsson, Fredrik -78
Norberg, Daniel -78
M22  {HIF lag 1} ej start          1 [¤]
P19 Elgered, Jonas -87 3:24.63  1 Final
Ekhamre, Thobias -88
Norgren, Henrik -87
Barrefors, Björn -87                
Berg, Jonathan -88 3:40.87  3 Final
Eklund, Jonathan -88
Röing, Mattias -88
Dangler, Alexander -88
3 x 800 m P15   Wiklander, Oswald -91 6:43.62        5 Final  
Nilsson, Patrik -91
Allert, Per -91                
F15 Karlsson, Sara -91 7:17.29  3 Final
Sabir, Jasmin -92
Persson, Emelie -91
4 x 800 m MS   Klinteskog, Johan -81 7:41.81        3 Final  
Löfwing, Joakim -84
Karlsson, Fredrik -78
Pell, Rickard -79
4 x 1 500 m MS   Pell, Rickard -79 15:51.00        2 Final  
Ekhamre, Thobias -88
Walleräng, Olle -85
Löfwing, Joakim -84
Not
[1] - Ej mästare
[¤] - Efteranmäld
 2006-09-06 (on)  | Höstproppen, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m F14   Alstermark, Linnéa -92 27.14    0.0 SB 2 1    
Gregersdotter, Elsa -92 29.16  0.0 PB 5 1
Sabir, Jasmin -92 28.30  0.0 PB 4 1
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:57.84        1 Final    
Norberg, Daniel -78 1:59.43  SB 3 Final
F16 Jonsson, Elin -90 2:37.39  3 Final
3 000 m M22   Kanmert Gustafsson, Oskar -84 9:21.22      PB 5 Final    
Nylander, Tobias -85 9:20.79  PB 4 Final
5 000 m M22   Kanmert Gustafsson, Oskar -84 brutit          Final    
Nylander, Tobias -85 15:32.26  PB 4 Final
300 m häck (76,2 cm) P15   Allert, Per -91 48.11      PB 3 Final    
Linde, Linus -91 50.89  PB 5 Final
Nilsson, Patrik -91 49.11      PB 4 Final    
Wiklander, Oswald -91 47.71  PB 2 Final
F15 Karlsson, Sara -91 51.57  PB 3 Final
Tresteg P19   Dzakovic, Mladjen -87 13.16    +0.3   1 Final    
F14 Sabir, Jasmin -92 10.08  -0.1 3 Final
Spjut (700 gr) P17   Backlund, Esbjörn -89 49.22        1 Final    
Spjut (600 gr) F17   Dedrickson M, Fatima -89 24.48      PB 1 Final    
 2006-09-02/03 (lö-sö)  | Nordic Match 19 år, Ekängens IP, Eskilstuna - NM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m P19   Ekhamre, Thobias -88 4:08.60        3 Final  
110 m häck (100 cm) P19   Barrefors, Björn -87 14.61    +2.5   2 Final  
Längd P19   Barrefors, Björn -87 7.10    +2.4   4 Final  
 2006-09-02/03 (lö-sö)  | SM i Mångkamp, Lugnets IP, Falun - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P19   Elgered, Jonas -87 ej start          1  
10-kamp P19   Eklund, Jonathan -88 5 756    0.0 PB 4    
100 m 11.98 [655] 0.0 4 1
Längd 5.97 [580] 0.0 5 1
Kula (6,0 kg) 11.44 [572] PB 6 1
Höjd 1.71 [552] 7 1
400 m 54.92 [602] PB 1 1
110 m häck (100 cm) 15.50 [790] +0.1 1 1
Diskus (1,75 kg) 28.04 [426] PB 7 1
Stav 4.14 [656] 2 1
Spjut (800 gr) 38.44 [420] PB 6 1
1 500 m 5:10.09 [503]       6 1  
Elgered, Jonas -87 6 401  0.0 3
100 m 11.91 [669] 0.0 PB 4 1
Längd 6.32 [657] 0.0 1 1
Kula (6,0 kg) 12.92 [662] PB 4 1
Höjd 1.74 [577] 5 1
400 m 52.26 [713] PB 2 2
110 m häck (100 cm) 16.04 [728] +0.1 PB 3 1
Diskus (1,75 kg) 35.32 [570] 2 1
Stav 3.94 [601] 3 1
Spjut (800 gr) 46.31 [534] 4 1
1 500 m 4:38.54 [690]       1 1  
Thorén, Joel -87 ej start  [¤]
8-kamp P15   Fältström, Love -91 6 224    +0.6 PB 5    
100 m häck (84 cm) 14.38 [925] +0.3 PB 4 2
Diskus (1,0 kg) 32.82 [648] PB 10 1
Stav 4.04 [1 086] PB 3 1
Spjut (600 gr) 34.98 [585] 9 1
Längd 6.27 [1 001] +1.0 PB 3 1
Kula (4,0 kg) 10.80 [629] PB 10 1
Höjd 1.77 [921] PB 3 1
800 m 2:32.54 [429]     SB 6 2  
Löfstrand, Christian -91 5 318  +0.8 PB 9
100 m häck (84 cm) 15.29 [804] +0.4 2 1
Diskus (1,0 kg) 36.77 [737] PB 7 1
Stav 3.04 [746] 10 1
Spjut (600 gr) 30.46 [489] SB 12 1
Längd 5.28 [723] +1.1 PB 12 1
Kula (4,0 kg) 11.54 [692] 7 1
Höjd 1.56 [659] PB 12 1
800 m 2:30.21 [468] PB 3 1
7-kamp F17   Engfors, Paulina -90 brutit             
100 m häck (76,2 cm) 15.43 [862] 0.0 1 1
Höjd 1.56 [715] PB 10 1
Kula (3,0 kg) 10.08 [610] 10 1
200 m 26.40 [856] -0.5 1 2
Längd 4.74 [620] -0.9 SB 12 1
Spjut (600 gr) ej res  1
800 m ej start  1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-09-02/03 (lö-sö)  | Sätra Spelen, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11   Frigell, Viktor -95 9.80    -1.8 PB 4 Final  
P10 Granath, Charlie -96 9.42  -0.6 3 Final [¤]
F11 Avebäck, Freja -95 9.55  +1.2 3 2
  9.56    +0.7   6 Final  
Breig Lindell, Elin -95 9.02  +1.2 1 2
9.05  +0.7 1 Final
Ekholm, Elvira -95 ej start  1 [¤]
80 m F12   Möller, Amelie -94 11.81    +2.2   4 1 [¤]
11.81  +1.2 PB 5 Final
100 m P14   Wedberg, Henrik -92 ej start          1 [¤]
F15 Hultgren, Maria -91 14.08  +1.5 4 2
  13.75    +2.9   5 Final  
F14 Bach, Lise -92 15.29  -1.9 5 1
Gregersdotter, Elsa -92 14.17  0.0 5 Final
Högblom, Caroline -92 14.19  -1.9 2 1
  14.13    0.0   4 Final  
Höglund, Matilda -92 ej start  1 [¤]
Jacobsson, Andrea -92 15.03  -1.9 4 1
Retsloff, Frida -92 13.98    -0.9   3 2  
Sabir, Jasmin -92 13.87  -0.9 2 2
13.59  0.0 PB 2 Final
200 m P19   Norgren, Henrik -87 23.74    -1.4 SB 2 Final [¤]
P18 Berg, Jonathan -88 25.76  -1.4 PB 4 Final [¤]
400 m P19   Dangler, Alexander -88 ej start          1 [¤]
P11 Ewertzh, Jacob -95 74.40  PB 3 2
P10 Granath, Charlie -96 76.91      PB 5 1 [¤]
P9 Möller, Tim -97 76.77  PB 2 3 [¤]
F12 Holgersson, Hedvig -94 76.32  PB 6 Final [¤]
Möller, Amelie -94 75.26      PB 5 Final [¤]
F11 Breig Lindell, Elin -95 77.12  3 Final
Ekholm, Elvira -95 ej start  1 [¤]
800 m P17   Tholander, David -90 2:12.97        1 Final  
P14 Bougt, Niklas -92 2:35.97  2 Final
F19 Källander, Elin -88 2:38.68        1 Final  
F17 Jonsson, Elin -90 2:31.40  PB 2 Final
F15 Karlsson, Sara -91 2:30.70  1 Final
F14 Gregersdotter, Elsa -92 2:38.04        6 Final  
Sabir, Jasmin -92 2:29.35  4 Final
F12 Forss, Emma -94 2:42.36  PB 4 Final [¤]
1 500 m h (76,2 cm) P15   Allert, Per -91 ej start          1 [¤]
Linde, Linus -91 4:56.85  PB 3 Final
Nilsson, Patrik -91 4:49.25        2 Final [¤]
Wiklander, Oswald -91 4:56.87  PB 4 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Höglund, Matilda -92 ej start          1 [¤]
Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
Höjd P15   Odenman, Erik -91 1.64        1 Final  
P12 Grundberg, Erik -94 1.40  3 Final [¤]
F14 Bach, Lise -92 1.39      PB 3 Final  
Gregersdotter, Elsa -92 1.34  4 Final
Jacobsson, Andrea -92 1.34  PB 5 Final
Retsloff, Frida -92 ej start          1 [¤]
Sabir, Jasmin -92 1.39  2 Final
F13 Ewertzh, Johanna -93 1.32  PB 5 Final
F12 Haeffner, Antonia -94 1.35  PB 4 Final [¤]
Längd P17   Kallaste, Rain -89 5.03    +1.0   3 Final  
P14 Hellström, Mikael -92 ej start  1 [¤]
F15 Hultgren, Maria -91 4.79  +1.2 2 Final
Längd (zon) P12   Carlström, Jesper -94 3.77    -0.2 PB 7 Final [¤]
Grundberg, Erik -94 4.36  -0.1 PB 2 Final
P11 Ewertzh, Jacob -95 3.84    +2.2   5 Final  
P10 Granath, Charlie -96 3.92  +1.4 PB 4 Final [¤]
P9 Möller, Tim -97 3.01  -0.3 8 Final [¤]
F12 Möller, Amelie -94 3.65    +1.9   4 Final [¤]
F11 Avebäck, Freja -95 3.88  +2.2 2 Final
Breig Lindell, Elin -95 3.75  +2.2 3 Final
Ekholm, Elvira -95 ej start  1 [¤]
Tresteg MS   Dzakovic, Mladjen -87 13.68    +3.0   1 Final  
P19 Dzakovic, Mladjen -87 13.59  +1.4 PB 1 Final
Kula (4,0 kg) P15   Odenman, Erik -91 ej start          1 [¤]
P14 Bougt, Niklas -92 7.69  PB 4 Final
Kula (3,0 kg) F14   Bach, Lise -92 8.30        3 Final  
Högblom, Caroline -92 ej start  1 [¤]
Höglund, Matilda -92 ej start          1 [¤]
Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
Slägga (4,0 kg) P15   Odenman, Erik -91 43.44      PB 1 Final  
Spjut (700 gr) P17   Backlund, Esbjörn -89 47.78        1 Final  
Spjut (600 gr) P14   Bougt, Niklas -92 32.53      PB 3 Final  
Olsson, Simon -92 31.46  4 Final
Boll (300 gr) P12   Carlström, Jesper -94 32.59      PB 4 Final [¤]
P11 Frigell, Viktor -95 ej start  1 [¤]
P10 Granath, Charlie -96 35.80      PB 4 Final [¤]
F11 Avebäck, Freja -95 27.44  2 Final
Ekholm, Elvira -95 ej start  1 [¤]
Stafett 1 000 m P14    {HIF lag 1} ej start          1  
F14  {HIF lag 1} ej start  1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-09-02 (lö)  | S:t Eriksloppet
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Ŋ maraton MS   Gustafsson, Johan -76 1:18.42      PB 65 1   [¤]
Lerdahl, Emil -82 1:14.15  SB 22 1 [¤]
Norberg, Daniel -78 1:19.05      PB 71 1   [¤]
Wallin Almås, Artur -85 1:29.46  PB 321 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-08-29/30 (ti-on)  | Stafett DM 06, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 x 80 m P13   Grundberg, Erik -94 49.71        3 1 ti  
Barketorp Dirke, Jakob -94
Lind Olsson, David -94                
Green, Philip -93 43.04  1 2 ti
Odenman, Gunnar -93
Bäck, Philip -93
Wulff, Jonathan -94                
Green, Philip -93 42.48  3 Final ti
Odenman, Gunnar -93
Bäck, Philip -93
Wulff, Jonathan -94                
F13 Grönros, Lovisa -93 45.04  3 1 ti
Ewertzh, Johanna -93
Karlsson, Julia -93
Möller, Amelie -94                
Österberg, Sara -93 43.00  1 3 ti
Forsbacka Karlsson, Tove -93
Gustafsson, Mikaela -94
Kårling Kahn, Anna -93                
Österberg, Sara -93 42.72  2 Final ti
Forsbacka Karlsson, Tove -93
Gustafsson, Mikaela -94
Kårling Kahn, Anna -93
4 x 100 m F15   Sabir, Jasmin -92 51.50        3 2 ti  
Jakobsson, Ulrika -91
Torssell, Jessica -91
Höglund, Matilda -92                
Högblom, Caroline -92 54.62  4 3 ti
Hultgren, Maria -91
Gregersdotter, Elsa -92
Söderström, Anna -91                
Sabir, Jasmin -92 51.41  5 Final ti
Jakobsson, Ulrika -91
Torssell, Jessica -91
Höglund, Matilda -92
Stafett 1 000 m P17   Vigert, Linus -90 2:06.44        2 Final ti  
Kårelid, Victor -89
Bernebrant, Daniel -90
Molin, Per -90                
F19 Johansson, Linn -88 2:25.75  1 Final ti
Trygg, Nadja -88
Wiking, Jessica -87
Håkansson, Camilla -87
3 x 600 m P13   Green, Philip -93 5:44.61        6 Final ti  
Brunnstedt, Anton -94
Vigert, Tobias -93                
F13 Grönros, Lovisa -93 5:32.57  3 Final ti
Kårling Kahn, Anna -93
Forsbacka Karlsson, Tove -93                
Linnhag, Nelly -93 6:20.32  11 Final ti
Forss, Emma -94
Möller, Amelie -94
3 x 800 m P15   Wiklander, Oswald -91 6:43.49        3 Final ti  
Nilsson, Patrik -91
Refors, Michael -91                
Allert, Per -91 6:57.92  5 Final ti
Linde, Linus -91
Karlsson, Victor -91                
F15 Karlsson, Sara -91 7:49.55  5 Final ti
Gregersdotter, Elsa -92
Sabir, Jasmin -92                
Bach, Lise -92 8:38.43  9 Final ti
Högblom, Caroline -92
Lindström, Sofia -92
 2006-08-27 (sö)  | Klubbmatch Hanviken, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m P11   Ewertzh, Jacob -95 78.97      SB 2 1    
Frigell, Viktor -95 91.21  PB 7 1
Reidefors, Stellan -95 82.25        3 1    
P10 Lindgren, Oskar -96 92.88  PB 8 1
Lundblad, Joel -96 89.59  PB 6 1
Persson, Manne -96 98.28      PB 9 1    
Wiklander, Carl Jonas -96 85.62  PB 4 1
Östberg, Albin -96 86.55  PB 5 1
F11 Allert, Anna -95 78.94        1 1    
Bill, Ellinor -95 80.19  SB 3 1
Breig Lindell, Elin -95 79.21  2 1
Sene, Maie -95 84.02      PB 4 1    
F10 Forsberg, Elin -96 98.76  SB 7 1
Johnsson, Sofia -96 91.74  PB 5 1
Norlund, Lina -96 99.11      PB 8 1    
Peterson, Ebba -96 101.48  PB 10 1
Westerberg, Paulina -96 93.79  PB 6 1
600 m P13   Braesh-Andersen, Ken -93 1:56.52        4 1    
Green, Philip -93 1:55.13  3 1
Vigert, Tobias -93 1:50.17      PB 1 1    
F13 Forsbacka Karlsson, Tove -93 1:55.14  PB 2 1
Grönros, Lovisa -93 1:47.50  PB 1 1
Linnhag, Nelly -93 2:05.31      PB 7 1    
Österberg, Sara -93 1:55.29  PB 3 1
F12 Forss, Emma -94 1:55.64  PB 5 1
Åberg, Stina -94 2:02.27  6 1
800 m P16   Bernebrant, Daniel -90 2:12.24      SB 1 1    
P15 Nilsson, Patrik -91 2:14.42  2 1
Wiklander, Oswald -91 2:12.44      PB 1 1    
P14 Ljung, Christopher -92 2:28.67  PB 3 1
F15 Karlsson, Sara -91 2:36.19  2 1
F14 Alstermark, Linnéa -92 2:45.01        3 1    
Bach, Lise -92 2:53.47  PB 5 1
Retsloff, Frida -92 2:48.06  SB 4 1
Sabir, Jasmin -92 2:35.45  1 1
60 m häck (76,2 cm) P13   Braesh-Andersen, Ken -93 11.26    +0.2   1 2    
Green, Philip -93 10.24  -1.9 1 1
Odenman, Gunnar -93 10.34    -1.9 PB 2 1    
P12 Barketorp Dirke, Jakob -94 14.35  0.0 4 2
Carlström, Jesper -94 14.37  +0.2 SB 5 2
Grundberg, Erik -94 13.05    +0.2   3 2    
F13 Ewertzh, Johanna -93 12.89  -1.8 4 1
Forsbacka Karlsson, Tove -93 10.98  -0.3 PB 3 2
Gille, Evelina -93 13.42    -1.8 SB 6 1    
Österberg, Sara -93 10.03  -1.8 PB 1 1
F12 Forss, Emma -94 12.77  -1.8 PB 3 1
Gustafsson, Mikaela -94 10.66    -0.3 PB 2 2    
Möller, Amelie -94 13.57  -1.8 PB 7 1
Sandelius, Josefine -94 13.09  -0.3 6 2
60 m häck (special) P11   Frigell, Viktor -95 11.4m   0.0   1 1    
P10 Carlsten, Robin -96 14.4m 0.0 5 1
Lundblad, Joel -96 14.6m   0.0   6 1    
Persson, Manne -96 14.0m 0.0 4 1
Östberg, Albin -96 12.3m 0.0 2 1
F11 Allert, Anna -95 11.7m   0.0   6 1    
Avebäck, Freja -95 11.2m 0.0 3 1
Bill, Ellinor -95 10.6m 0.0 2 1
Breig Lindell, Elin -95 10.3m   0.0   1 1    
Ekholm, Elvira -95 11.8m 0.0 8 1
Sene, Maie -95 11.3m 0.0 4 1
F10 Altrov Berg, Vera -96 12.2m   0.0   9 1    
Bjuvensjö, Clara -96 12.8m 0.0 11 1
Forsberg, Elin -96 11.5m 0.0 5 1
Johnsson, Sofia -96 11.7m   0.0   7 1    
Norlund, Lina -96 12.9m 0.0 12 1
Ragwalds, Emma -96 13.8m 0.0 14 1
Svensson, Emma -96 14.0m   0.0   15 1    
Westerberg, Paulina -96 12.7m 0.0 10 1
80 m häck (76,2 cm) F15   Torssell, Jessica -91 12.91    -2.5   1 1    
F14 Höglund, Matilda -92 12.91  -2.5 PB 2 1
100 m häck (84 cm) P14   Mereman, Matthew -92 15.39    -2.5   1 1    
Höjd P16   Kallaste, Rain -89 1.61      PB 2 1    
P15 Odenman, Erik -91 1.66  PB 2 1
P14 Hellström, Mikael -92 1.36      SB 6 1    
Mereman, Matthew -92 1.76  PB 1 1
Sundborg, Tommy -92 1.41  4 1
P13 Green, Philip -93 1.46        1 1    
P12 Grundberg, Erik -94 1.26  5 1
Wulff, Jonathan -94 1.36  2 1
F14 Bach, Lise -92 1.31      PB 3 1    
Jacobsson, Andrea -92 1.31  PB 3 1
Jonsson, Kristina -94 1.11  PB 13 1
Sabir, Jasmin -92 1.31        3 1    
F13 Carpenter, Vanessa -93 1.11  PB 13 1
Ewertzh, Johanna -93 1.26  5 1
Forsbacka Karlsson, Tove -93 1.26      PB 7 1    
Grönros, Lovisa -93 1.21  8 1
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 1.21  PB 8 1
Näslund, Emma -93 1.26      PB 5 1    
Reidefors, Cecilia -93 1.11  PB 13 1
F12 Gustafsson, Mikaela -94 1.36  2 1
Lindström, Hedvig -94 1.16  12 1
Längd (zon) P11   Ewertzh, Jacob -95 4.08    0.0 PB 1 1    
P10 Carlsten, Robin -96 2.79  0.0 PB 8 1
Hedman, John -96 2.70    0.0 PB 9 1    
Lindgren, Oskar -96 2.98  0.0 PB 6 1
Lundblad, Joel -96 2.82  0.0 PB 7 1
Persson, Manne -96 3.38    0.0 PB 3 1    
Östberg, Albin -96 3.18  0.0 PB 5 1
F11 Allert, Anna -95 3.33  0.0 PB 7 1
Avebäck, Freja -95 3.74    0.0   3 1    
Bill, Ellinor -95 4.15  0.0 1 1
Ekholm, Elvira -95 3.69  0.0 4 1
Sene, Maie -95 3.80    0.0   2 1    
F10 Bjuvensjö, Clara -96 2.98  0.0 PB 10 1
Forsberg, Elin -96 3.41  0.0 PB 6
Johnsson, Sofia -96 3.43    0.0 PB 5 1    
Peterson, Ebba -96 2.90  0.0 PB 12 1
Ragwalds, Emma -96 2.47  0.0 PB 14 1
Svensson, Emma -96 3.02    0.0 PB 9 1    
Westerberg, Paulina -96 3.19  0.0 PB 8 1
Spjut (700 gr) P17   Backlund, Esbjörn -89 47.51        1 1    
Molin, Per -90 42.41  PB 2 1
Spjut (600 gr) P15   Fältström, Love -91 35.79      PB 3 1    
Nilsson, Patrik -91 29.96  PB 7 1
Odenman, Erik -91 37.93        2 1    
P14 Bougt, Niklas -92 30.12  6 1
Olsson, Simon -92 32.15  5 1
Spjut (400 gr) F14   Alstermark, Linnéa -92 19.16      PB 9 1    
Bach, Lise -92 22.72  PB 4 1
Högblom, Caroline -92 22.39      PB 5 1    
Retsloff, Frida -92 ej res  1
Sabir, Jasmin -92 23.49  SB 3 1
F13 Carpenter, Vanessa -93 15.41      PB 6 1    
Gille, Evelina -93 18.71  PB 3 1
Karlsson, Julia -93 14.10  PB 7 1
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 17.68        4 1    
Linnhag, Nelly -93 12.67  PB 11 1
Näslund, Emma -93 8.50  PB 13 1
F12 Lindström, Hedvig -94 11.84  12 1
5 x 60 m P11   Lundblad, Joel -96 50.74        1 1    
Persson, Manne -96
Stannow Lind, Erik -95
Ewertzh, Jacob -95
Frigell, Viktor -95                
F11 Breig Lindell, Elin -95 45.08  1 1
Sene, Maie -95
Bill, Ellinor -95
Avebäck, Freja -95
Schumacher, Josefin -95
4 x 80 m P13   Odenman, Gunnar -93 44.34        1 1    
Green, Philip -93
Braesh-Andersen, Ken -93
Wulff, Jonathan -94                
Vigert, Tobias -93 48.80  2 1
Grundberg, Erik -94
Carlström, Jesper -94
Barketorp Dirke, Jakob -94                
F13 Karlsson, Julia -93 43.68  1 1
Gustafsson, Mikaela -94
Forsbacka Karlsson, Tove -93
Österberg, Sara -93                
Sandelius, Josefine -94 47.36  2 1
Gille, Evelina -93
Grönros, Lovisa -93
Näslund, Emma -93                
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 48.22  3 1
Möller, Amelie -94
Forss, Emma -94
Holgersson, Hedvig -94
 2006-08-26/27 (lö-sö)  | Finnkamp ungdom, Espoo, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m F17   Hellberg Jonsén, Sofia -89 55.72      PB 1 1  
4 x 400 m F17   Hellberg Jonsén, Sofia -89 3:47.93  [1]     1    
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2006-08-26/27 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F11   Ekholm, Elvira -95 ej start          1 [¤]
100 m P19   Elgered, Jonas -87 12.04    -0.1   4 2 [¤]
12.19  +0.1 8 Final
Thorén, Joel -87 11.86  +1.0 3 1 [¤]
  11.82    +0.2   6 Final  
F16 Forsell, Emilia -90 14.17  0.0 SB 5 2 [¤]
300 m F15   Alsing Skoog, Emma -92 ej start          1 [¤]
Alstermark, Linnéa -92 44.87  2 2
Gren, Lilian -92 ej start          1 [¤]
Högblom, Caroline -92 ej start  1 [¤]
Niklasson, Felicia -92 ej start  1 [¤]
Sabir, Jasmin -92 45.84  2 1
800 m F8   Kapell, Hanna -98 3:19.03      PB 1 2 [¤]
Höjd P13   Bäck, Philip -93 1.53      PB 1 Final  
Stav P19   Elgered, Jonas -87 ej res          1 [¤]
P15 Löfstrand, Christian -91 3.14  PB 1 Final
F15 Alsing Skoog, Emma -92 ej start          1 [¤]
Niklasson, Felicia -92 ej res  1
Längd F16   Forsell, Emilia -90 4.73    +1.6   5 Final [¤]
F15 Hultgren, Maria -91 4.97  -0.3 3 Final
Längd (zon) F11   Ekholm, Elvira -95 ej start          1 [¤]
Kula (3,0 kg) P13   Bäck, Philip -93 10.97      PB 3 Final  
Spjut (800 gr) P19   Elgered, Jonas -87 46.13        6 Final [¤]
Thorén, Joel -87 57.67  2 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-08-25/26 (fr-lö)  | Finnkamp, Olympiastadion, Helsingfors
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS   Pell, Rickard -79 1:52.30        4 1 fr  
1 500 m MS   Pell, Rickard -79 3:49.51      SB 5 1 fr  
 2006-08-24 (to)  | Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11   Bill, Ellinor -95 9.67    -0.1   2 3   [¤]
9.47  -0.7 3 Final
Breig Lindell, Elin -95 9.22  -0.1 1 3
  9.20    -0.7   1 Final    
Olsson, Alicia -95 9.76  -0.2 1 2
9.75  -0.7 7 Final
80 m F13   Holgersson, Hedvig -94 ej start          1   [¤]
Möller, Amelie -94 12.37  -0.1 5 1
Regnér, Anna -94 13.07    -0.1 PB 7 1    
Sävström, Mikaela -94 ej start  1 [¤]
Åberg, Stina -94 ej start  1 [¤]
300 m F13   Möller, Amelie -94 ej start          1    
800 m F19   Källander, Elin -88 2:42.02        2 Final    
F17 Jonsson, Elin -90 ej start  1 [¤]
F13 Holgersson, Hedvig -94 ej start          1   [¤]
Åberg, Stina -94 ej start  1 [¤]
F11 Allert, Anna -95 2:49.84  PB 1 Final
Bill, Ellinor -95 3:06.12      PB 8 Final   [¤]
Olsson, Alicia -95 ej start  1 [¤]
300 m häck (76,2 cm) F12   Forss, Emma -94 59.27      PB 6 1    
Möller, Amelie -94 58.85  PB 5 Final
Längd (zon) F13   Holgersson, Hedvig -94 ej start          1   [¤]
Regnér, Anna -94 3.17  -0.5 PB 21
Sävström, Mikaela -94 ej start          1   [¤]
F11 Bill, Ellinor -95 4.18  +0.8 1 Final [¤]
Olsson, Alicia -95 3.65  +1.2 PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-08-21/23 (må-on)  | Fredrikshofs Spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11   Ström, Olle -95 ej start          1 [¤]
P10 Granath, Charlie -96 9.1m -1.1 2 Final
F11 Breig Lindell, Elin -95 8.7m -1.3 1 2
80 m P12   Wulff, Jonathan -94 ej start          1 [¤]
F12 Granath, Therese -94 14.31  -1.3 PB 7 2
Holgersson, Hedvig -94 12.73    -0.7   6 3  
Möller, Amelie -94 12.20  -0.7 PB 4 3
Sävström, Mikaela -94 13.56  -0.8 PB 7 1
100 m MS   Andersson, David -85 11.59    -0.9   3 2  
P15 Wedberg, Henrik -92 ej start  1 [¤]
KS Trygg, Nadja -88 13.41    -0.4 PB 3 Final  
F15 Alsing Skoog, Emma -92 14.64  -0.6 PB 3 2
Alstermark, Linnéa -92 13.26  -0.7 1 1
Gren, Lilian -92 ej start          1 [¤]
Hultgren, Maria -91 14.07  -0.9 5 3
Sabir, Jasmin -92 13.91  -0.9 2 3
200 m MS   Andersson, David -85 ej start          1 [¤]
Thulin, Mikael -85 23.46  -0.3 SB 6 3
P12 Wulff, Jonathan -94 ej start          1 [¤]
P11 Ström, Olle -95 ej start  1 [¤]
P10 Granath, Charlie -96 31.41  0.0 PB 2 2
F12 Möller, Amelie -94 ej start          1 [¤]
F11 Breig Lindell, Elin -95 30.85  -0.4 PB 2 1
300 m P15   Allert, Per -91 44.25      PB 5 1  
Nilsson, Patrik -91 42.38  PB 4 2
Refors, Michael -91 43.21      PB 2 1  
Wiklander, Oswald -91 43.96  PB 4 1
F15 Högblom, Caroline -92 ej start  1 [¤]
Karlsson, Sara -91 45.24  PB 4 2
400 m MS   Ekhamre, Thobias -88 51.36      PB 3 2  
P18 Berg, Jonathan -88 54.75  PB 4 1 [¤]
Dangler, Alexander -88 55.71        5 1 [¤]
P16 Tholander, David -90 57.29  4 Final
600 m F12   Forss, Emma -94 ej start          1 [¤]
800 m M22   Nylander, Tobias -85 2:03.09        1 1 [¤]
P16 Tholander, David -90 2:11.15  5 Final
P15 Allert, Per -91 2:17.19      PB 6 2  
Bougt, Niklas -92 ej start  1 [¤]
Linde, Linus -91 2:19.73  3 1
Nilsson, Patrik -91 2:14.72        3 2  
Wedberg, Henrik -92 ej start  1 [¤]
Wiklander, Oswald -91 2:16.19  4 2
P14 Ljung, Christopher -92 2:30.52      PB 6 1 [¤]
F18 Källander, Elin -88 2:41.01  6 Final
F15 Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 [¤]
Gregersdotter, Elsa -92 ej start          1 [¤]
Karlsson, Sara -91 2:28.11  PB 5 Final
Sabir, Jasmin -92 2:26.36  PB 3 Final
1 500 m MS   Gustafsson, Johan -76 4:19.18        11 2 [¤]
Lerdahl, Emil -82 4:06.21  2 2
M22 Nylander, Tobias -85 4:07.16        3 2 [¤]
F16 Jonsson, Elin -90 5:33.19  2 Final
2 000 m P14   Ljung, Christopher -92 7:14.17      PB 4 Final [¤]
3 000 m MS   Gustafsson, Johan -76 9:51.44        11 1  
5 000 m MS   Gustafsson, Johan -76 16:23.40      PB 11 1 [¤]
Lerdahl, Emil -82 brutit  1
80 m häck (76,2 cm) F15   Hamrin, Zenobia -92 ej start          1 [¤]
Höglund, Matilda -92 13.24  -1.0 PB 3 2
Retsloff, Frida -92 13.61  -1.6 PB 1 1
100 m häck (84 cm) P15   Löfstrand, Christian -91 15.65    +0.1   3 Final  
KS Trygg, Nadja -88 ej start  1 [¤]
Höjd P15   Löfstrand, Christian -91 ej start          1 [¤]
Wedberg, Henrik -92 ej start  1 [¤]
P14 Mereman, Matthew -92 1.67        2 Final [¤]
P12 Grundberg, Erik -94 ej start  [¤]
Wulff, Jonathan -94 ej start  1 [¤]
P11 Ström, Olle -95 ej start          1 [¤]
P10 Granath, Charlie -96 1.12  PB 7 Final
F15 Alsing Skoog, Emma -92 1.27  6 Final
Gregersdotter, Elsa -92 ej start          1 [¤]
Hamrin, Zenobia -92 ej start  1 [¤]
Högblom, Caroline -92 ej start  1 [¤]
Längd KS   Trygg, Nadja -88 4.48    -0.7 PB 5 Final  
F15 Alstermark, Linnéa -92 4.88  +1.6 2 Final
Gren, Lilian -92 ej start          1 [¤]
Hultgren, Maria -91 4.59  +1.9 4 Final
Högblom, Caroline -92 ej start  1 [¤]
Höglund, Matilda -92 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P12   Grundberg, Erik -94 4.03    -0.2 PB 5 Final  
Wulff, Jonathan -94 ej start  1 [¤]
P11 Ström, Olle -95 ej start          1 [¤]
P10 Granath, Charlie -96 3.65  -0.4 PB 5 Final [¤]
F12 Holgersson, Hedvig -94 3.54  0.0 11
Möller, Amelie -94 3.67    -0.2 PB 10    
Sävström, Mikaela -94 3.32  -0.2 PB 14 [¤]
F11 Breig Lindell, Elin -95 3.93  -0.1 6 Final
Romān, Linnéa -95 3.66  +0.2 7 Final
Tresteg F15   Forsell, Emilia -90 10.35    +0.2 PB 1 Final  
Sabir, Jasmin -92 10.08  -0.6 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-08-22 (ti)  | MAI Galan, Malmö Stadion, Malmö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Karlsson, Fredrik -78 1:50.45        3 B-final    
Klinteskog, Johan -81 ej start  1 [¤]
Löfwing, Joakim -84 1:50.62      PB 4 B-final    
Pell, Rickard -79 1:49.67  1 B-final
1 500 m MS   Pell, Rickard -79 ej start          1   [¤]
Walleräng, Olle -85 3:47.91  9 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-08-19/20 (lö-sö)  | NM U23, Aarhus, DEN - NM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m M22   Löfwing, Joakim -84 3:54.17        6 Final  
Walleräng, Olle -85 3:53.39  3 Final
 2006-08-19/20 (lö-sö)  | Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra IP, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P12   Grundberg, Erik -94 12.42    -0.5 PB 4 Final  
Wulff, Jonathan -94 11.33  -0.5 2 Final
F13 Kårling Kahn, Anna -93 ej start          1 [¤]
Österberg, Sara -93 ej start  1 [¤]
F12 Gustafsson, Mikaela -94 11.58  -0.1 2 2
11.56  -0.6 3 Final
100 m F14   Alstermark, Linnéa -92 13.61    -0.2   4 3  
13.35  -0.2 5 Final
Gren, Lilian -92 13.65  -0.2 6 3
  13.48    -0.2   6 Final  
Högblom, Caroline -92 14.60  -0.2 7 3
Höglund, Matilda -92 13.80  -1.2 PB 2 2
200 m P12   Wulff, Jonathan -94 29.23    -1.4   2 Final  
F13 Österberg, Sara -93 ej start  1 [¤]
F12 Gustafsson, Mikaela -94 29.26    -0.7   3 1  
Möller, Amelie -94 31.19  -1.5 PB 3 2
Sandelius, Josefine -94 30.66  -1.5 2 2
300 m P14   Mereman, Matthew -92 39.64        1 Final [¤]
Wedberg, Henrik -92 ej start  1 [¤]
F14 Alstermark, Linnéa -92 43.81        3 2  
Gren, Lilian -92 43.70  PB 2 2
Högblom, Caroline -92 46.91  PB 5 1
Sabir, Jasmin -92 44.68  4 2
600 m P13   Green, Philip -93 1:49.35      PB 4 Final  
F12 Möller, Amelie -94 2:06.49  PB 7 Final
800 m P14   Bougt, Niklas -92 2:30.48        4 Final  
Wedberg, Henrik -92 2:21.62  PB 1 Final
F14 Alstermark, Linnéa -92 ej start          1 [¤]
Gregersdotter, Elsa -92 2:34.23  PB 5 Final
Sabir, Jasmin -92 2:31.71  PB 4 Final
1 500 m P12   Lind Olsson, David -94 5:41.48      PB 4 Final  
F13 Grönros, Lovisa -93 5:07.77  PB 2 Final
F12 Forss, Emma -94 ej start  1 [¤]
2 000 m P14   Bougt, Niklas -92 ej start          1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) P13   Green, Philip -93 10.20    -0.6   1 Final  
Odenman, Gunnar -93 10.58  -0.6 PB 4 Final
P12 Lundquist, Joel -94 12.31    -1.9   5 Final  
F12 Gustafsson, Mikaela -94 11.21  -0.3 PB 2 2
11.67  +0.6 4 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Höglund, Matilda -92 13.75    0.0   2 2  
13.25  -0.1 PB 2 Final
Retsloff, Frida -92 brutit  2
100 m häck (84 cm) P14   Mereman, Matthew -92 15.05    -4.0 PB 2 Final  
300 m häck (76,2 cm) F14   Retsloff, Frida -92 49.16      PB 1 Final  
Höjd P14   Mereman, Matthew -92 1.72        2 Final  
Torssell, Hjalmar -92 ej start  1 [¤]
P13 Bäck, Philip -93 1.47      PB 2 Final  
Green, Philip -93 1.47  PB 3 Final
P12 Grundberg, Erik -94 1.32  5 Final
Wulff, Jonathan -94 1.41        1 Final  
F14 Gregersdotter, Elsa -92 1.37  SB 5 Final
Högblom, Caroline -92 ej start  1 [¤]
Niklasson, Felicia -92 ej start          1 [¤]
F12 Gustafsson, Mikaela -94 1.32  2 Final
Haeffner, Antonia -94 ej start  1 [¤]
Stav F14   Alsing Skoog, Emma -92 2.04      SB 1 Final  
Längd P14   Hellström, Mikael -92 ej res          1  
Mereman, Matthew -92 5.24  -0.2 6 Final
Wedberg, Henrik -92 ej start          1 [¤]
P13 Odenman, Gunnar -93 4.88  +1.9 PB 5 Final
F14 Alstermark, Linnéa -92 5.00  -1.0 PB 1 Final
Gren, Lilian -92 ej start          1 [¤]
Högblom, Caroline -92 ej start  1 [¤]
Jacobsson, Andrea -92 4.43  +0.1 PB 12
Retsloff, Frida -92 4.63  -1.6 7 Final
Längd (zon) F13   Forsbacka Karlsson, Tove -93 4.48    +0.4 PB 9    
F12 Gustafsson, Mikaela -94 4.45  +1.3 PB 3 Final
Tresteg P14   Mereman, Matthew -92 11.61    0.0 PB 1 Final [¤]
F14 Sabir, Jasmin -92 10.52  +1.2 PB 1 Final
Said, Manal -92 ej start  1 [¤]
Tresteg (zon) P13   Odenman, Gunnar -93 11.06    +0.5   2 Final  
F13 Kårling Kahn, Anna -93 ej start  1 [¤]
Kula (4,0 kg) P14   Wedberg, Henrik -92 ej start          1 [¤]
Kula (3,0 kg) P13   Bäck, Philip -93 10.68      PB 3 Final  
F14 Bach, Lise -92 8.35  PB 7 Final
Gren, Lilian -92 8.83  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F13   Nyström, Emelie -93 9.83      PB 8 Final  
F12 Gustafsson, Mikaela -94 8.25  5 Final
Diskus (1,0 kg) P14   Olsson, Simon -92 23.43      PB 5 Final  
Diskus (0,6 kg) P13   Bäck, Philip -93 34.35      PB 3 Final  
Green, Philip -93 24.83  PB 8 Final
Odenman, Gunnar -93 22.89      PB 9    
F13 Nyström, Emelie -93 27.76  PB 3 Final
Slägga (3,0 kg/110) P13   Green, Philip -93 17.63      PB 4 Final  
Slägga (2,0 kg) F13   Nyström, Emelie -93 21.07      PB 3 Final  
Spjut (600 gr) P14   Bougt, Niklas -92 29.72        5 Final  
Olsson, Simon -92 33.77  PB 3 Final
Spjut (400 gr) P13   Bäck, Philip -93 33.47      PB 5 Final  
Green, Philip -93 37.65  PB 2 Final
F14 Sabir, Jasmin -92 ej res          1  
Said, Manal -92 ej start  1 [¤]
F13 Nyström, Emelie -93 22.75  SB 5 Final
Boll (300 gr) P12   Wulff, Jonathan -94 42.03      PB 2 Final  
F12 Carls, Julia -94 27.63  PB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-08-18/20 (fr-sö)  | Veteran-SM, Hällåsen, Söderhamn - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Höjd M80   Andersson, Rune -25 1.06      PB 2 Final fr  
Stav M55   Andersson, Kjell -50 2.20      SB 5 Final fr  
Tresteg M80   Andersson, Rune -25 5.36    +0.3 PB 1 Final fr  
Kula (6,0 kg) M55   Andersson, Kjell -50 9.75      PB 7 Final fr  
Diskus (1,5 kg) M55   Andersson, Kjell -50 22.95      PB 8 Final fr  
 2006-08-19 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Broms, Martin -89 39.15        201 1    
Lerdahl, Emil -82 34.03  31 1
Svidén, Lars -45 41.02        350 1    
Tailoglou, Panagiotis -66 44.24  961 1
P15 Allert, Per -91 6.59  4 1
Linde, Linus -91 7.30        9 1    
Wiklander, Oswald -91 6.58  3 1
P12 Olofsson, Gustav -94 9.11  35 1
P11 Ewertzh, Jacob -95 8.43        24 1    
Reidefors, Stellan -95 8.43  23 1
P10 Eulers, Manfred -96 8.23  6 1
Frykholm, Ludvig -96 8.50        11 1    
Kraft, Arvid -96 11.43  67 1
Modig, Ruben -96 10.40  47 1
Persson, Manne -96 10.50        53 1    
KS Högblom, Carina -58 53.52  698 1
F13 Forsbacka Karlsson, Tove -93 8.48  11 1
Grönros, Lovisa -93 7.59        3 1    
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 10.55  48 1
Linnhag, Nelly -93 9.09  16 1
Österberg, Sara -93 9.37        23 1    
F12 Forss, Emma -94 10.00  28 1
Holgersson, Hedvig -94 9.15  13 1
Möller, Amelie -94 9.42        21 1    
F11 Tellinger, Mikaela -95 9.53  16 1
Wåle, Emma -95 11.00  37 1
F10 Ahlstrand, Felicia -96 11.08        60 1    
Johnsson, Sofia -96 9.27  8 1
 2006-08-19 (lö)  | Lag USM 2006, Gavlestadion, Gävle - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F16   Hellberg Jonsén, Sofia -89 13.10    -2.4   2 2    
200 m P16   Vigert, Linus -90 24.99    -1.6 PB 5 1    
400 m F16   Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.35        1 1    
800 m P16   Tholander, David -90 2:10.92      PB 9 1    
3 000 m F16   Jonsson, Elin -90 11:47.38      PB 7 1    
2 000 m h (91,4 cm) P17   Nilsson, Patrik -91 7:00.63      PB 6 1    
100 m häck (76,2 cm) F17   Dedrickson M, Fatima -89 14.75    +0.2   1 2    
110 m häck (91,4 cm) P17   Löfstrand, Christian -91 18.29    -2.3 PB 3 2    
Höjd F16   Engfors, Paulina -90 1.55      SB 5 1    
Stav P15   Fältström, Love -91 3.92      PB 2 1    
Längd P16   Kårelid, Victor -89 5.76    +1.2   10 1    
Tresteg F17   Dedrickson M, Fatima -89 10.86    +2.5   4 1    
10.69  +0.7 SB 4 1
Kula (5,0 kg) P16   Backlund, Esbjörn -89 11.93      PB 6 1    
Diskus (1,0 kg) F16   Höckerstrand, Sandra -90 30.37      PB 3 1    
Slägga (4,0 kg) P15   Odenman, Erik -91 37.59        2 1    
Spjut (400 gr) F15   Jakobsson, Ulrika -91 20.51        10 1    
4 x 100 m P16   Vigert, Linus -90 brutit          2    
Fältström, Love -91
Bernebrant, Daniel -90
Kårelid, Victor -89                
F17 Dedrickson M, Fatima -89 49.28  2 2
Engfors, Paulina -90
Hellberg Jonsén, Sofia -89
Höckerstrand, Sandra -90
 2006-08-17 (to)  | Viking Line-Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Andersson, David -85 11.44    +0.5 SB 5 4    
M20 Rosencrantz, Patrik -86 11.36  +0.5 2 4 [¤]
P19 Elgered, Jonas -87 11.95    0.0 PB 2 1   [¤]
Norgren, Henrik -87 11.81  +0.9 SB 1 3 [¤]
Thorén, Joel -87 11.75  0.0 1 1 [¤]
P18 Eklund, Jonathan -88 11.90  +1.7 PB 2 2 [¤]
200 m MS   Andersson, David -85 23.44    0.0 SB 3 3    
Thulin, Mikael -85 ej start  1 [¤]
M20 Rosencrantz, Patrik -86 22.75  0.0 3 3 [¤]
Stav P19   Elgered, Jonas -87 4.00        4 Final   [¤]
P18 Eklund, Jonathan -88 4.30  1 Final [¤]
Längd MS   Andersson, David -85 5.84    +0.2 SB 9      
Kula (7,26 kg) MS   Elgered, Jonas -87 10.96      PB 8 Final   [¤]
Thorén, Joel -87 12.07  PB 5 Final [¤]
Diskus (1,0 kg) KS   Karlsson, Lina -85 31.18        6 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-08-16/17 (on-to)  | JVM 19, Beijing, CHN - VM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp P19   Barrefors, Björn -87 7 332    +0.7 PB 11   to  
100 m 11.29 [797] +1.9 PB 1 on
Längd 6.78 [762] -1.1 1 on
Kula (6,0 kg) 13.70 [710] PB 1 on
Höjd 1.92 [731] 1 on
400 m 50.95 [771] PB 1 on
110 m häck (100 cm) 14.48 [913] +1.2 PB 1 to
Diskus (1,75 kg) 38.68 [638] 1 to
Stav 4.60 [790] 1 to
Spjut (800 gr) 52.87 [631] 1 to
1 500 m 4:55.03 [589] 1 to
 2006-08-15 (ti)  | Löparnas Kväll, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Andersson, David -85 11.65    +0.1 SB 1 1    
M22 Andersson, David -85 11.77  -1.1 1 Final
F16 Höckerstrand, Sandra -90 14.11  -1.6 6 1
13.94  0.0 SB 1 B-final
400 m P18   Berg, Jonathan -88 55.40      PB 4 1    
P17 Tholander, David -90 57.23  PB 6 1
F19 Källander, Elin -88 69.43      PB 3 1    
F17 Jonsson, Elin -90 66.07  PB 2 1
2 000 m P15   Allert, Per -91 ej start          1   [¤]
Karlsson, Victor -91 6:27.07  10 1
Linde, Linus -91 6:27.09      PB 11 1    
Nilsson, Patrik -91 6:24.25  8 1
Refors, Michael -91 6:26.72  9 1
Wiklander, Oswald -91 6:33.40  13 1
10 000 m MS   Lerdahl, Emil -82 ej start          1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-08-12/13 (lö-sö)  | Augustispelen, Sätra IP, Sätra
  Inställd
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Andersson, David -85 ej start          1  
200 m MS   Andersson, David -85 ej start          1  
Längd MS   Andersson, David -85 ej start          1  
Diskus (1,0 kg) KS   Karlsson, Lina -85 ej start          1  
 2006-08-12 (lö)  | Nynässpelen, Kvarnängen, Nynäshamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11   Ström, Olle -95 9.78    -1.1   1 1    
9.47  +1.3 1 Final
100 m P14   Mereman, Matthew -92 12.50    -0.4   2 Final    
F14 Alstermark, Linnéa -92 13.31  0.0 1 Final
Höjd P14   Mereman, Matthew -92 1.55        1 Final    
P11 Ström, Olle -95 1.39  1 Final
Längd F14   Alstermark, Linnéa -92 4.51    0.0   3 Final    
Kula (2,0 kg) P11   Ström, Olle -95 10.31        1 Final    
Spjut (400 gr) P11   Ström, Olle -95 28.60        2 Final    
 2006-08-12 (lö)  | Manchester, GBR
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Karlsson, Fredrik -78 1:52.19        6 Final    
 2006-08-11 (fr)  | Road to Barcelona, Vallhamra IP, Sävedalen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Lerdahl, Emil -82 3:59.49      PB 9 2    
M22 Jensen, Magnus -84 4:11.21  14 2
Löfwing, Joakim -84 3:52.05        4 1    
Nylander, Tobias -85 4:09.74  6 3
 2006-08-04/06 (fr-sö)  | USM 2006, Rosvalla IP, Nyköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F15   Tengvall, Tove -91 13.16    -1.3   2 Heat 1 fr  
ej start  Semi-2 fr [¤]
200 m F16   Hellberg Jonsén, Sofia -89 26.33    +2.3   1 Heat 4 fr  
25.49  0.0 1 Semi-2 fr
25.45  -0.4 2 Final fr
400 m F17   Hellberg Jonsén, Sofia -89 58.02        1 Heat 1 fr  
F16 Hellberg Jonsén, Sofia -89 57.48  1 Semi-1 fr
Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.29  [2] PB 1 Final fr
800 m P16   Molin, Per -90 2:08.05        5 Heat 4 fr  
F15 Persson, Emelie -91 2:23.24  2 Heat 1 fr
diskad  Final fr
2 000 m P15   Nilsson, Patrik -91 6:14.44        7 Final fr  
1 500 m h (76,2 cm) P15   Allert, Per -91 4:53.96        6 Final fr  
Karlsson, Victor -91 4:57.63  10 Final fr
Nilsson, Patrik -91 4:47.10        5 Final fr  
Refors, Michael -91 5:03.52  13 Final fr
Wiklander, Oswald -91 4:57.77  PB 11 Final fr
80 m häck (76,2 cm) F15   Jakobsson, Ulrika -91 12.23    -1.9   2 Heat 2 fr  
12.22  +0.5 4 Semi-1 fr
  12.26    +1.4   7 Final fr  
Torssell, Jessica -91 12.52  -0.4 2 Heat 1 fr
12.40  +0.2 6 Semi-2 fr
100 m häck (84 cm) P15   Löfstrand, Christian -91 brutit          Heat 3 fr  
100 m häck (76,2 cm) F17   Dedrickson M, Fatima -89 14.43    +0.9 PB 1 Heat 3 fr  
14.36  +0.8 2 Semi 1
Dedrickson M, Fatima -89 14.26  -1.4 PB 3 Final
300 m häck (76,2 cm) F15   Torssell, Jessica -91 48.47        3 Heat 3 fr  
Höjd P15   Älvebrand, Eric -91 1.73        13   fr  
Stav P15   Fältström, Love -91 3.78        4 Final fr  
Löfstrand, Christian -91 ej res  fr
Längd F17   Dedrickson M, Fatima -89 5.52    +0.7   2 Pool A fr  
5.04  0.0 11 Final fr
F15 Hultgren, Maria -91 4.69    -2.7   10 Pool B fr  
Jakobsson, Ulrika -91 5.06  -0.4 3 Pool B fr
4.98  +0.5 11 Final fr
Tresteg P15   Fältström, Love -91 12.66    -0.3   4 Final fr  
Älvebrand, Eric -91 11.48  +0.9 18 fr
Kula (4,0 kg) P15   Löfstrand, Christian -91 11.90        14   fr  
Odenman, Erik -91 12.37  11 fr
Kula (3,0 kg) F16   Höckerstrand, Sandra -90 11.07        17   fr  
Diskus (1,0 kg) P15   Löfstrand, Christian -91 34.37        14   fr  
Odenman, Erik -91 39.78  8 Final fr
Slägga (4,0 kg) P15   Odenman, Erik -91 43.22      PB 6 Final fr  
Slägga (3,0 kg/110) F15   Almström, Elina -91 31.82        12   fr  
Spjut (700 gr) P17   Backlund, Esbjörn -89 47.42        11   fr  
Spjut (600 gr) F16   Höckerstrand, Sandra -90 31.85        14   fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F17
 2006-08-04/06 (fr-sö)  | JSM 2006, Källbrinks IP, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M20   Rosencrantz, Patrik -86 11.29    +2.4   4 3 fr [¤]
200 m M20   Rosencrantz, Patrik -86 22.81    -1.5   3 2 fr [¤]
22.26  +1.6 SB 6 Final fr
800 m M22   Löfwing, Joakim -84 1:56.59        4 1 fr  
1:52.63  2 Final fr
Rysjö, Niclas -84 1:55.76  1 2 fr
  1:52.68      SB 4 Final fr  
Walleräng, Olle -85 ej start  1 fr [¤]
P19 Ekhamre, Thobias -88 2:10.57  2 2 fr
P18 Ekhamre, Thobias -88 1:54.61  6 Final fr
1 500 m M22   Jensen, Magnus -84 ej start          1 fr [¤]
Löfwing, Joakim -84 3:50.95  PB 3 Final fr [¤]
Nylander, Tobias -85 4:05.89        9 Final fr  
Walleräng, Olle -85 3:50.44  1 Final fr
P19 Ekhamre, Thobias -88 4:02.68  1 2 fr
P18 Ekhamre, Thobias -88 3:58.49  4 Final fr
5 000 m M22   Jensen, Magnus -84 15:45.86      PB 3 Final fr  
2 000 m h (91,4 cm) M22   Holmberg, Anders -84 6:02.57      PB 4 Final fr [¤]
Kanmert Gustafsson, Oskar -84 brutit  Final fr
110 m häck (100 cm) P19   Barrefors, Björn -87 14.63    +1.7   1 2 fr [¤]
Barrefors, Björn -87 14.53  -0.4 PB 1 Final fr
P18 Eklund, Jonathan -88 15.06  +1.7 PB 2 2 fr [¤]
15.08  -0.4 5 Final fr
Höjd P19   Barrefors, Björn -87 2.00      PB 3 Final fr [¤]
Stav P19   Barrefors, Björn -87 4.71  [2]   PB 1 Final fr [¤]
Elgered, Jonas -87 4.16  6 Final fr [¤]
P18 Eklund, Jonathan -88 4.36  4 Final fr [¤]
Längd M22   Nordström, Erik -86 ej start          1 fr [¤]
P19 Barrefors, Björn -87 6.70  0.0 3 Pool A fr [¤]
  7.14    +0.3 PB 1 Final fr  
Elgered, Jonas -87 6.09  +0.7 16 Pool A fr [¤]
Tresteg M22   Attersand, Henrik -84 ej start          1 fr [¤]
P19 Dzakovic, Mladjen -87 12.87  +2.7 14 fr
Diskus (1,75 kg) P18   Olsson, David -88 39.81      PB 7 Final fr  
Spjut (800 gr) P19   Elgered, Jonas -87 49.10        7 Final fr [¤]
Thorén, Joel -87 55.07  6 Final fr [¤]
Spjut (600 gr) F18   Trygg, Nadja -88 30.88        9 Final fr [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
 2006-07-30 (sö)  | Bohus-spelen, Uddevalla
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m M22   Nylander, Tobias -85 4:06.06        4 1    
 2006-07-28/30 (fr-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Andersson, David -85 ej start          1 fr [¤]
Nordström, Erik -86 ej start  1 fr [¤]
F15 Tengvall, Tove -91 12.98  +1.5 1 3 fr [¤]
13.04  +1.5 5 Final fr
200 m MS   Andersson, David -85 ej start          1 fr [¤]
Gustafsson, Johan -76 25.75  -2.9 PB 5 X-final fr [¤]
300 m P14   Mereman, Matthew -92 39.39      PB 1 2 fr [¤]
400 m MS   Löfwing, Joakim -84 ej start          1 fr [¤]
Rysjö, Niclas -84 ej start  1 fr [¤]
800 m MS   Gustafsson, Peter -74 ej start          1 fr [¤]
Löfwing, Joakim -84 1:51.71  PB 1 Final fr
Rysjö, Niclas -84 brutit          Final fr  
P16 Molin, Per -90 2:04.63  9 2 fr [¤]
P15 Allert, Per -91 2:17.70  PB 3 1 fr
Karlsson, Victor -91 2:16.04        4 2 fr  
Linde, Linus -91 2:22.13  5 1 fr
Nilsson, Patrik -91 2:10.94  PB 2 2 fr
Refors, Michael -91 ej start  1 fr [¤]
1 500 m MS   Gustafsson, Peter -74 ej start          1 fr [¤]
Kanmert Gustafsson, Oskar -84 ej start  1 fr [¤]
2 000 m P15   Allert, Per -91 6:32.12      PB 8 Final fr  
Karlsson, Victor -91 6:23.48  PB 4 Final fr
Linde, Linus -91 6:30.94        6 Final fr  
Nilsson, Patrik -91 6:17.60  3 Final fr
Refors, Michael -91 ej start  1 fr [¤]
80 m häck (76,2 cm) F15   Jakobsson, Ulrika -91 12.50    +1.8   2 2 fr [¤]
12.21  +1.5 PB 3 Final fr
Torssell, Jessica -91 12.30  +1.9 1 1 fr [¤]
12.89  +1.5 6 Final fr
100 m häck (84 cm) P14   Mereman, Matthew -92 15.04    +2.7   2 Final fr [¤]
KS Thulin, Petra -79 15.30  +2.0 2 Final fr
300 m häck (76,2 cm) F16   Höckerstrand, Sandra -90 48.78      SB 3 1 fr [¤]
F15 Jakobsson, Ulrika -91 47.15  PB 1 2 fr [¤]
Stav P15   Fältström, Love -91 3.78      PB 1 Final fr [¤]
Löfstrand, Christian -91 3.03  PB 7 Final fr [¤]
Längd MS   Nordström, Erik -86 ej start          1 fr [¤]
P15 Fältström, Love -91 5.97  +1.1 4 Final fr [¤]
F16 Höckerstrand, Sandra -90 4.66    +1.4   13   fr [¤]
F15 Tengvall, Tove -91 4.29  -0.6 PB 15 fr [¤]
Tresteg MS   Attersand, Henrik -84 ej start          1 fr [¤]
P14 Mereman, Matthew -92 11.25  -2.1 PB 1 Final fr [¤]
KS Thulin, Petra -79 10.79  -0.7 3 Final fr
Kula (5,0 kg) P16   Vigert, Linus -90 ej res          1 fr [¤]
Kula (3,0 kg) F16   Höckerstrand, Sandra -90 11.39        5 Final fr [¤]
Diskus (1,5 kg) P16   Vigert, Linus -90 ej res          1 fr [¤]
Diskus (1,0 kg) P15   Löfstrand, Christian -91 36.67      PB 5 Final fr [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-07-29 (lö)  | Öbackaspelen, Högslättens IP, Härnösand
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11   Ekholm, Elvira -95 9.55    0.0   2 1    
9.46  +1.4 2 Final
200 m F11   Ekholm, Elvira -95 33.32    +1.2 PB 3 1    
33.32  +1.2 4 Final
Längd (zon) F11   Ekholm, Elvira -95 4.01    +2.6   3 Final    
Boll (300 gr) F11   Ekholm, Elvira -95 25.40      PB 2 Final    
 2006-07-28 (fr)  | Aalborg, DEN, Aarhus, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Pell, Rickard -79 1:51.64        4 Final    
 2006-07-26/27 (on-to)  | Rosenbomspelen, Västra Mark, Karlskrona
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F11   Olsson, Alicia -95 9.59    +1.1 PB 6 1 on  
100 m M20   Rosencrantz, Patrik -86 11.34    -0.5   5 1 on  
P16 Kårelid, Victor -89 12.02  0.0 3 Final on
F17 Dedrickson M, Fatima -89 12.97  0.0 2 1 on
  ej start          Final on [¤]
F16 Hellberg Jonsén, Sofia -89 12.58  0.0 1 2 on
12.71  -1.0 1 Final on
200 m M20   Rosencrantz, Patrik -86 22.53    +1.4 SB 1 1 on  
F16 Engfors, Paulina -90 27.34  +3.2 3 Final on
Graziosi, Alessandra -90 ej start          Final on [¤]
Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.15  +3.2 1 Final on
600 m F11   Olsson, Alicia -95 2:10.32      PB 5 Final on  
100 m häck (76,2 cm) F17   Dedrickson M, Fatima -89 14.65    +0.5   2 Final on  
110 m häck (106,7 cm) MS   Thorén, Joel -87 brutit          1 on  
110 m häck (100 cm) P19   Eklund, Jonathan -88 15.35    +1.9   1 1 on  
300 m häck (76,2 cm) F16   Engfors, Paulina -90 47.56      SB 1 Final on  
Stav MS   Eklund, Jonathan -88 4.36        6 Final on  
Elgered, Jonas -87 4.21  PB 7 Final on
P19 Elgered, Jonas -87 3.90        2 Final on  
P18 Eklund, Jonathan -88 4.30  1 Final on
Längd P16   Kårelid, Victor -89 5.92    +1.4 PB 3 Final on  
F17 Dedrickson M, Fatima -89 5.63  +1.2 PB 1 Final on
Längd (zon) F11   Olsson, Alicia -95 3.57    +2.0 PB 9   on  
Kula (6,0 kg) P19   Barrefors, Björn -87 12.83        2 Final on  
Elgered, Jonas -87 12.35  3 Final on
Thorén, Joel -87 13.19  1 Final on
Kula (2,0 kg) F11   Olsson, Alicia -95 4.50      PB 14   on  
Diskus (1,75 kg) P19   Barrefors, Björn -87 38.69      PB 3 Final on  
Elgered, Jonas -87 34.02  4 Final on
Thorén, Joel -87 38.77  2 Final on
Spjut (800 gr) P19   Barrefors, Björn -87 52.50        2 Final on  
Elgered, Jonas -87 49.50  3 Final on
Thorén, Joel -87 55.34  1 Final on
Spjut (600 gr) F16   Engfors, Paulina -90 29.16      PB 3 Final on  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-07-25 (ti)  | GP-galan, Vallhamra IP, Sävedalen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m M22   Nylander, Tobias -85 4:07.24        4 1    
 2006-07-25 (ti)  | DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Klinteskog, Johan -81 49.91      SB 5 Final    
Rysjö, Niclas -84 brutit  1
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 3:56.92  [1]   PB 4 2    
Löfwing, Joakim -84 3:52.42  PB 1 2
Walleräng, Olle -85 3:46.56  1 2
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
 2006-07-22/23 (lö-sö)  | ENA-spelen, Enavallen, Enköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Längd P19   Barrefors, Björn -87 6.72    -1.9     1  
Thorén, Joel -87 6.16  +1.6 1
10-kamp P19   Elgered, Jonas -87 6 568    +1.4 PB 1    
100 m 11.86 [679] +3.9 1
Längd 6.57 [713] +0.4 PB 1
Kula (6,0 kg) 12.35 [628] 1
Höjd 1.75 [585] PB 1
400 m 52.84 [688] PB 1
110 m häck (100 cm) 16.15 [716] -0.2 PB 1
Diskus (1,75 kg) 36.48 [593] PB 1
Stav 4.00 [617] 1
Spjut (800 gr) 51.98 [618] 1
1 500 m 4:32.01 [731]     PB   1  
Thorén, Joel -87 brutit 
100 m 11.69 [713] +3.9 1
Längd 6.32 [657] +2.3 1
Kula (6,0 kg) 13.93 [724] PB 1
Höjd 1.81 [636] 1
400 m ej start  1
10-kamp MS   Barrefors, Björn -87 7 012  [1,2,3] +2.0 PB 1    
100 m 11.29 [797] +3.9 1
Längd 6.83 [774] +2.2 1
Kula (7,26 kg) 12.19 [618] PB 1
Höjd 1.99 [794] PB 1
400 m 51.09 [765] PB 1
110 m häck (106,7 cm) 14.95 [856] -0.2 1
Diskus (2,0 kg) 34.60 [556] 1
Stav 4.10 [645] 1
Spjut (800 gr) 50.79 [600] 1
1 500 m 4:51.94 [607] PB 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Mångkampen har utgått ur grenprogrammet för P19. Ingick i grenprogrammet: 1986-2001
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
 2006-07-21/23 (fr-sö)  | Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11   Ewertzh, Jacob -95 9.57    +0.5 PB 4 1 fr  
9.62  +2.3 8 Final fr
Ström, Olle -95 9.51  -0.4 3 2 fr
  9.43    +2.3   6 Final fr  
F11 Breig Lindell, Elin -95 9.07  -1.5 1 2 fr [¤]
8.95  +2.3 3 Final fr
100 m P17   Vigert, Linus -90 12.11    -0.7 PB 3 1 fr  
P16 Vigert, Linus -90 11.87  +2.2 6 Final fr
P15 Hedlund, Eddie -91 ej start          1 fr [¤]
Löfstrand, Christian -91 ej start  1 fr [¤]
F19 Trygg, Nadja -88 13.58  -0.6 PB 6 Final fr
F15 Alstermark, Linnéa -92 13.40    -1.3   2 2 fr  
Jakobsson, Ulrika -91 13.41  -1.7 3 3 fr
12.99  +1.3 PB 1 Final fr
Sabir, Jasmin -92 14.19    -0.3   4 4 fr  
F14 Alstermark, Linnéa -92 13.23  +1.3 2 Final fr
200 m P19   Dangler, Alexander -88 24.41    +2.3   5 2 fr  
P17 Tholander, David -90 25.84  +1.3 5 2 fr
300 m P15   Mereman, Matthew -92 ej start          1 fr [¤]
F15 Alstermark, Linnéa -92 44.21  7 1 fr
Persson, Emelie -91 41.13      PB 1 1 fr  
Sabir, Jasmin -92 45.52  5 2 fr
400 m P19   Dangler, Alexander -88 53.19      PB 1 2 fr  
800 m MS   Gustafsson, Peter -74 2:07.63        6 Final fr  
P17 Tholander, David -90 2:13.36  PB 5 2 fr
F19 Källander, Elin -88 2:37.71        7 Final fr  
F17 Jonsson, Elin -90 2:37.24  9 Final fr
F15 Alstermark, Linnéa -92 2:38.58  PB 7 2 fr
Persson, Emelie -91 2:20.57      PB 3 1 fr  
Sabir, Jasmin -92 ej start  1 fr [¤]
1 500 m F19   Källander, Elin -88 5:37.39      SB 6 Final fr  
F17 Jonsson, Elin -90 5:27.18  PB 5 Final fr
2 000 m P15   Allert, Per -91 6:38.10        7 Final fr  
Linde, Linus -91 6:28.73  PB 4 Final fr
Wiklander, Oswald -91 6:26.97  PB 3 Final fr
3 000 m MS   Gustafsson, Johan -76 brutit          1 fr  
Gustafsson, Peter -74 9:12.89  SB 8 Final fr
Lerdahl, Emil -82 8:38.43  PB 2 Final fr
1 500 m h (76,2 cm) P15   Allert, Per -91 5:01.40        5 Final fr  
Linde, Linus -91 5:01.04  PB 4 Final fr
Wiklander, Oswald -91 5:00.67  3 Final fr
60 m häck (76,2 cm) P11   Ewertzh, Jacob -95 12.80    +0.9 PB 4 2 fr  
Ström, Olle -95 12.12  +0.5 PB 2 1 fr
80 m häck (76,2 cm) F15   Jakobsson, Ulrika -91 12.34    +2.0   3 1 fr  
100 m häck (84 cm) P15   Fältström, Love -91 ej start          1 fr [¤]
Löfstrand, Christian -91 15.63  +1.4 5 1 fr
Mereman, Matthew -92 ej start          1 fr [¤]
KS Thulin, Petra -79 15.59  0.0 1 Final fr
15.17  +0.1 1 X-final fr
300 m häck (76,2 cm) P17   Bernebrant, Daniel -90 ej start          1 fr [¤]
Höjd P15   Fältström, Love -91 1.76      PB 3 Final fr  
Mereman, Matthew -92 1.65  8 Final fr
Älvebrand, Eric -91 1.73      PB 6 Final fr  
P11 Ewertzh, Jacob -95 1.30  PB 3 Final fr
Ström, Olle -95 1.40  2 Final fr
F15 Sabir, Jasmin -92 1.35  15 fr
Stav P15   Fältström, Love -91 3.63      PB 1 Final fr  
Löfstrand, Christian -91 2.93  PB 3 Final fr
Längd P17   Vigert, Linus -90 5.21    0.0   12   fr  
P15 Fältström, Love -91 ej start  1 fr [¤]
F15 Jakobsson, Ulrika -91 5.09  -0.6 3 Final fr
Längd (zon) P11   Ewertzh, Jacob -95 3.79    -1.2   9   fr  
Ström, Olle -95 3.95  -0.8 PB 6 Final fr
Tresteg P19   Dzakovic, Mladjen -87 13.56    +0.8 PB 3 Final fr  
P15 Mereman, Matthew -92 ej start  1 fr [¤]
Älvebrand, Eric -91 11.54    +1.7 SB 6 Final fr  
KS Thulin, Petra -79 10.49  +0.6 4 Final fr
Kula (5,0 kg) P17   Vigert, Linus -90 9.78      PB 4 Final fr  
Kula (4,0 kg) P15   Fältström, Love -91 10.21      PB 8 Final fr  
Hedlund, Eddie -91 ej start  1 fr [¤]
Löfstrand, Christian -91 11.06        7 Final fr  
Odenman, Erik -91 12.61  3 Final fr
Kula (3,0 kg) F15   Almström, Elina -91 7.95      PB 20   fr  
Kula (2,0 kg) P11   Ewertzh, Jacob -95 8.39      PB 8 Final fr  
Ström, Olle -95 10.43  PB 3 Final fr
Diskus (1,75 kg) P19   Olsson, David -88 37.79        6 Final fr  
Diskus (1,5 kg) P16   Vigert, Linus -90 33.00        4 Final fr [¤]
Diskus (1,0 kg) P15   Fältström, Love -91 27.01      PB 9   fr  
Löfstrand, Christian -91 34.48  5 Final fr
Odenman, Erik -91 39.60        2 Final fr  
Älvebrand, Eric -91 25.65  PB 11 fr
Diskus (0,6 kg) F15   Almström, Elina -91 ej start          1 fr [¤]
Slägga (4,0 kg) F17   Almström, Elina -91 35.87      PB 5 Final fr  
Spjut (700 gr) P17   Backlund, Esbjörn -89 49.56      PB 3 Final fr  
Spjut (600 gr) P15   Fältström, Love -91 32.04      PB 11   fr  
Hedlund, Eddie -91 ej start  1 fr [¤]
Löfstrand, Christian -91 ej start          1 fr [¤]
Odenman, Erik -91 38.57  PB 6 Final fr
F19 Trygg, Nadja -88 32.91  PB 3 Final fr
Spjut (400 gr) P13   Ström, Olle -95 27.30        11   fr  
F15 Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 fr [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-07-21/23 (fr-sö)  | Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m M22   Nylander, Tobias -85 4:04.79      PB 4 1 fr  
300 m häck (76,2 cm) F19   Nylander, Elina -87 ej start          1 fr [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-07-22 (lö)  | Heusden-Zolder, BEL
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Karlsson, Fredrik -78 1:49.18      SB 5 C-final    
Pell, Rickard -79 1:49.14  4 C-final
1 500 m M22   Walleräng, Olle -85 3:44.04        14 B-final    
 2006-07-20 (to)  | Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Ekhamre, Thobias -88 1:54.37      PB 4 3    
Klinteskog, Johan -81 1:52.95  2 2
Löfwing, Joakim -84 1:53.30      SB 2 3    
Rysjö, Niclas -84 1:54.93  SB 6 3
 2006-07-19 (on)  | Kasttävling, Rosvalla (Tessinfältet), Nyköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (3,0 kg/110) F15   Almström, Elina -91 34.47        1 Final    
 2006-07-14/16 (fr-sö)  | SM 2006, Sollentunavallen, Sollentuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m MS   Rosencrantz, Patrik -86 23.03    -1.0   5 2 fr  
800 m MS   Karlsson, Fredrik -78 1:53.13        2 1 fr  
1:53.89  3 Final fr
Klinteskog, Johan -81 1:54.71        5 1 fr  
Löfwing, Joakim -84 1:54.64  4 3 fr
Pell, Rickard -79 1:52.88  1 2 fr
  1:53.78        2 Final fr  
Rysjö, Niclas -84 ej start  1 fr [¤]
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 3:59.60        8 2 fr  
Jensen, Magnus -84 ej start  1 fr [¤]
Kanmert Gustafsson, Oskar -84 ej start          1 fr [¤]
Walleräng, Olle -85 3:55.40  1 1 fr
M22 Walleräng, Olle -85 3:52.56  5 Final fr
5 000 m MS   Lerdahl, Emil -82 14:59.55      PB 11 Final fr  
10 000 m MS   Lerdahl, Emil -82 32:00.32      PB 11 Final fr  
100 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 14.83    +0.3 SB 5 2 fr  
110 m häck (106,7 cm) MS   Barrefors, Björn -87 15.33    -0.2   4 1 fr  
15.38  +0.6 7 Final fr
Längd MS   Barrefors, Björn -87 6.67    +0.6   14   fr  
M20 Nordström, Erik -86 6.48  +1.5 15 Försök fr
Tresteg MS   Attersand, Henrik -84 ej res          Försök fr  
Attersand, Johan -74 14.53  -1.5 8 Försök fr
  15.39    -1.3 SB 3 Final fr  
Dzakovic, Mladjen -87 ej res  Försök fr
Spjut (800 gr) MS   Thorén, Joel -87 54.21        16 Försök fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-07-15 (lö)  | Victorialoppet
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Rappe, Martin -72 30.13        10      
 2006-07-15 (lö)  | PEABs Ungdomsspel, Ekängens IP, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m häck (84 cm) P15   Löfstrand, Christian -91 15.3m   +0.2   2 Final    
Stav P15   Löfstrand, Christian -91 2.70        5 Final    
Kula (4,0 kg) P15   Löfstrand, Christian -91 11.00        1 Final    
 2006-07-11 (ti)  | Ölandsspelen, Högby IP, Högby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11   Avebäck, Freja -95 9.16    +1.9 PB 2 4    
9.40  +4.4 6 Final
Längd (zon) F12   Forss, Emma -94 3.59    +2.0 PB 12      
F11 Avebäck, Freja -95 3.67  -1.0 10
Kula (2,0 kg) F11   Avebäck, Freja -95 7.49      PB 7 Final    
 2006-07-07/09 (fr-sö)  | Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13   Kårling Kahn, Anna -93 11.26    +2.1   3 6 fr [¤]
100 m MS   Attersand, Henrik -84 12.70    +1.5 SB 9 6 fr  
Attersand, Johan -74 ej start  1 fr [¤]
M20 Rosencrantz, Patrik -86 11.31    +2.7   5 7 fr [¤]
P19 Norgren, Henrik -87 11.99  +0.4 SB 7 3 fr [¤]
Thorén, Joel -87 11.65  +1.2 PB 7 1 fr [¤]
P17 Bernebrant, Daniel -90 12.52    -0.8 PB 7 1 fr  
Vigert, Linus -90 12.29  +0.1 PB 7 5 fr
P15 Fältström, Love -91 ej start  1 fr [¤]
P14 Mereman, Matthew -92 12.27  +0.3 PB 2 9 fr
  ej start          Final fr [¤]
KS Thulin, Petra -79 13.30  -0.7 5 1 fr
F17 Dedrickson M, Fatima -89 ej start  8 fr [¤]
F16 Graziosi, Alessandra -90 13.25    +0.3   3 6 fr [¤]
Hellberg Jonsén, Sofia -89 12.46  +0.5 1 9 fr [¤]
12.45  +0.4 PB 6 Final fr
F15 Jakobsson, Ulrika -91 13.15  +0.4 2 11 fr
  13.07    0.0   7 B-final fr  
Tengvall, Tove -91 12.94  +0.4 2 3 fr
12.69  0.0 PB 1 B-final fr
200 m M20   Rosencrantz, Patrik -86 22.80    -0.4   2 3 fr [¤]
P19 Norgren, Henrik -87 23.94  -0.3 5 2 fr [¤]
P17 Bernebrant, Daniel -90 ej start          1 fr [¤]
Molin, Per -90 24.45  +0.2 PB 5 7 fr
Vigert, Linus -90 ej start  1 fr [¤]
P16 Tholander, David -90 25.75    +0.4 PB 9 6 fr [¤]
F16 Graziosi, Alessandra -90 27.46  +0.2 5 7 fr [¤]
Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.23  +0.9 PB 1 6 fr [¤]
25.23  +1.1 3 Final fr
300 m F15   Tengvall, Tove -91 42.99      PB 1 7 fr  
400 m MS   Klinteskog, Johan -81 50.78      SB 8 2 fr  
Rysjö, Niclas -84 ej start  1 fr [¤]
800 m MS   Cedertun, Jacob -82 ej start          1 fr [¤]
Kanmert Gustafsson, Oskar -84 ej start  1 fr [¤]
Klinteskog, Johan -81 1:52.59      SB 10 1 fr  
Löfwing, Joakim -84 1:54.38  SB 6 2 fr
Nylander, Tobias -85 ej start  1 fr [¤]
Rysjö, Niclas -84 ej start          1 fr [¤]
P19 Ekhamre, Thobias -88 1:54.91  PB 2 1 fr
P17 Molin, Per -90 brutit  1 fr
P16 Tholander, David -90 2:13.69  PB 2 5 fr [¤]
1 500 m MS   Cedertun, Jacob -82 ej start          1 fr [¤]
Jensen, Magnus -84 4:01.65  PB 2 3 fr
Kanmert Gustafsson, Oskar -84 4:09.72      SB 15 2 fr  
Nylander, Tobias -85 ej start  1 fr [¤]
P19 Ekhamre, Thobias -88 4:03.99  1 1 fr
2 000 m P15   Karlsson, Victor -91 6:26.78        6 2 fr [¤]
Nilsson, Patrik -91 ej start  1 fr [¤]
Refors, Michael -91 6:20.22  PB 2 2 fr [¤]
1 500 m h (76,2 cm) P15   Karlsson, Victor -91 4:59.99        9 Final fr [¤]
Nilsson, Patrik -91 4:40.36  PB 4 Final fr [¤]
Refors, Michael -91 4:54.74  8 Final fr [¤]
80 m häck (76,2 cm) F15   Jakobsson, Ulrika -91 12.40    -0.7   2 1 fr  
100 m häck (84 cm) P15   Fältström, Love -91 ej start          1 fr [¤]
KS Thulin, Petra -79 15.03  +0.2 SB 4 2 fr
15.35  -1.3 9 Final fr
100 m häck (76,2 cm) F17   Dedrickson M, Fatima -89 14.75    -1.2   1 5 fr [¤]
Dedrickson M, Fatima -89 14.60  +0.1 SB 5 Final fr
110 m häck (100 cm) P19   Elgered, Jonas -87 16.45    -0.2   4 1 fr [¤]
Thorén, Joel -87 16.18  -0.2 2 1 fr [¤]
  diskad          Final fr  
P18 Eklund, Jonathan -88 15.26  +0.6 1 2 fr [¤]
15.21  +0.5 PB 2 Final fr
300 m häck (76,2 cm) P17   Bernebrant, Daniel -90 44.24        4 3 fr  
Höjd P19   Elgered, Jonas -87 1.73      PB 14   fr [¤]
Norgren, Henrik -87 1.73  14 fr [¤]
P14 Mereman, Matthew -92 1.73        6 Final fr  
F17 Höckerstrand, Sandra -90 ej start  1 fr [¤]
Stav P19   Elgered, Jonas -87 4.18        13   fr [¤]
P18 Eklund, Jonathan -88 4.18  12 fr [¤]
Längd P19   Elgered, Jonas -87 6.29    +2.0   15   fr [¤]
Thorén, Joel -87 6.17  -1.2 SB 17 fr [¤]
P17 Vigert, Linus -90 5.63    +1.6 PB 39   fr  
P15 Fältström, Love -91 6.03  +1.3 PB 4 Försök fr
5.88  +0.3 7 Final fr
P14 Mereman, Matthew -92 5.42  +0.7 15 fr
  5.46    +2.7   14 Final fr  
F17 Dedrickson M, Fatima -89 5.31  +0.1 10 Försök fr [¤]
5.49  -0.1 4 Final fr
Höckerstrand, Sandra -90 5.04    +1.7 PB 28   fr  
F15 Jakobsson, Ulrika -91 5.38  +2.3 3 Försök fr
5.26  -0.3 PB 5 Final fr
Tresteg MS   Attersand, Henrik -84 ej start          1 fr [¤]
Attersand, Johan -74 ej start  1 fr [¤]
P15 Fältström, Love -91 12.48  +0.1 4 Försök fr
Fältström, Love -91 13.34    -1.7 PB 1 Final fr  
KS Thulin, Petra -79 10.83  +1.2 11 fr
Kula (6,0 kg) P19   Elgered, Jonas -87 12.69      PB 6 Final fr [¤]
Thorén, Joel -87 13.65  PB 5 Final fr [¤]
Kula (5,0 kg) P17   Molin, Per -90 11.35        21   fr  
Kula (3,0 kg) F17   Höckerstrand, Sandra -90 12.03        10   fr  
Diskus (1,75 kg) P19   Elgered, Jonas -87 ej res            fr  
Thorén, Joel -87 38.78  8 Final fr [¤]
Diskus (1,5 kg) P17   Vigert, Linus -90 32.78        18   fr  
Spjut (600 gr) F17   Höckerstrand, Sandra -90 29.28        22   fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-07-02 (sö)  | Niklas minne, Söderhamn, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd P10   Viklund Bylin, Joel -96 1.05        4 Final    
 2006-07-02 (sö)  | Dunderkastet, Strömsvallen, Strömsund
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Spjut (700 gr) P17   Backlund, Esbjörn -89 45.92        1 Final    
 2006-07-01/02 (lö-sö)  | Bospararspelen, Studenternas IP, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11   Ström, Olle -95 9.10    +2.1   3 2 [¤]
9.28  +1.6 6 Final
F11