HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-08-13
Inne för 2006 Resultatdatum: 2006-04-14
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2006-04-14 (fr)  | MunktellArenans Ungdomsspel, MunktellArenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P12   Carlström, Jesper -94 9.84    PB 4 4    
» Grundberg, Erik -94 9.47  PB 5 3
  ej start        B-final   [¤]
Lundquist, Joel -94 9.53  PB 2 1
9.55  5 B-final
» Wulff, Jonathan -94 8.65  2 3
  8.74      6 Final    
P10 Granath, Charlie -96 9.32  1 1
9.20  PB 3 Final
P9 » Möller, Tim -97 10.14  3 1 [¤]
  9.83    PB 2 Final    
P8 Grundberg, Johan -98 12.64  PB 5 1
F12 Granath, Therese -94 10.34  4 4
Gustafsson, Mikaela -94 8.73  PB 1 2
  8.99      6 Final    
» Möller, Amelie -94 9.33  3 4
» Sandelius, Josefine -94 9.04  3 3
8.96  PB 1 B-final
200 m P12   Carlström, Jesper -94 34.00    PB 4 2    
» Wulff, Jonathan -94 29.91  PB 1 3
P10 Granath, Charlie -96 32.10    PB 1 2    
P9 » Möller, Tim -97 34.07  PB 1 1 [¤]
F12 Gustafsson, Mikaela -94 30.25  PB 2 1
» Möller, Amelie -94 31.12    PB 2 4    
» Sandelius, Josefine -94 31.12  PB 2 3
Höjd P12 » Grundberg, Erik -94 1.40      2 Final    
Haaland, Kornelius -94 1.25  8 Final
P10 Granath, Charlie -96 1.10      9      
F12 Gustafsson, Mikaela -94 1.35  3 Final
Lindström, Hedvig -94 1.20  PB 11
Längd (zon) P12   Carlström, Jesper -94 3.43      18      
» Grundberg, Erik -94 3.98  10
Haaland, Kornelius -94 3.83      12      
Lundquist, Joel -94 3.63  16
» Wulff, Jonathan -94 4.21  6 Final
P9 » Möller, Tim -97 2.95      10      
P8 Grundberg, Johan -98 2.27  PB 14
F12 Granath, Therese -94 2.91  26
Gustafsson, Mikaela -94 4.27    PB 5 Final    
Lindström, Hedvig -94 2.92  25
» Möller, Amelie -94 3.41  24
» Sandelius, Josefine -94 3.57  23
Kula (2,0 kg) P9 » Möller, Tim -97 4.22    PB 13     [¤]
F13 Lindström, Hedvig -94 6.71  23
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-04-01/02 (lö-sö)  | Sista Chansen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P13   Green, Anton -93 ej start        1 [¤]
» Odenman, Gunnar -93 8.76  2 2
  9.12      7 Final  
Vigert, Tobias -93 9.10  PB 5 1
9.32  5 B-final
P12 Carlström, Jesper -94 10.25      6 2  
Haaland, Kornelius -94 9.88  5 4
ej start  B-final [¤]
» Wulff, Jonathan -94 ej start        1 [¤]
P11 Bengtsson, Jesper -95 9.91  PB 6 5 [¤]
Ewertzh, Jacob -95 ej start  1 [¤]
Frigell, Viktor -95 9.23  PB 3 4
  9.44      6 B-final  
Ström, Olle -95 9.54  4 6
P10 Granath, Charlie -96 9.34  1 2
  9.35      3 Final  
P9 » Möller, Tim -97 9.93  2 1 [¤]
9.87  PB 4 Final
F14 » Alstermark, Linnéa -92 8.17  1 2 [¤]
  8.16      2 Final  
F13 Ewertzh, Johanna -93 9.26  5 1
Fagerström Wagner, Hanna -93 ej start  1 [¤]
Gille, Evelina -93 9.71      7 5  
» Karlsson, Julia -93 ej start  1 [¤]
Kårling Kahn, Anna -93 8.62  1 3
  8.58    PB 4 Final  
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 ej start  1 [¤]
Paulsson, Frida -93 9.55  7 2
» Österberg, Sara -93 8.48  1 1
  8.45      1 Final  
F12 » Forss, Emma -94 9.76  PB 6 1
Holgersson, Hedvig -94 ej start  1 [¤]
» Möller, Amelie -94 9.35  2 2
  9.33    PB 2 B-final  
» Åberg, Stina -94 9.82  PB 4 2
F11 Avebäck, Freja -95 9.70  3 4
» Bill, Ellinor -95 9.36  1 3
  9.30      7 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 9.10  1 4
9.08  PB 3 Final
Ekholm, Elvira -95 9.62  2 8 [¤]
  9.75      7 B-final  
Flink, Nadine -95 ej start  1 [¤]
Holknekt, Julia -95 ej start  1 [¤]
800 m P13 » Green, Philip -93 2:38.40    SB 4 Final  
P12 Lind Olsson, David -94 2:51.58  PB 3 2
P11 Ewertzh, Jacob -95 ej start        1 [¤]
Frigell, Viktor -95 ej start  1 [¤]
Ström, Olle -95 2:44.54  PB 3 1
P9 » Möller, Tim -97 3:06.78    PB 4 2  
F12 » Forss, Emma -94 2:51.33  5 3
Holgersson, Hedvig -94 ej start  1 [¤]
» Möller, Amelie -94 brutit        3  
» Åberg, Stina -94 3:04.74  PB 4 2
F11 Allert, Anna -95 2:48.19  PB 3 3
60 m häck (76,2 cm) P12   Barketorp Dirke, Jakob -94 13.69    PB 6 4  
Carlström, Jesper -94 14.15  PB 7 1
F12 Linjo, Sofia -94 14.28      7 4  
» Möller, Amelie -94 13.31  PB 7 2
Sävström, Mikaela -94 ej start  1 [¤]
Höjd P13   Green, Anton -93 1.23    PB 10    
» Green, Philip -93 1.42  3 Final
P12 Haaland, Kornelius -94 1.26    PB 15    
P11 Bengtsson, Jesper -95 1.26  PB 6 Final [¤]
Ewertzh, Jacob -95 ej start  1 [¤]
Ström, Olle -95 1.41      1 Final  
P10 Granath, Charlie -96 1.05  14
P9 » Möller, Tim -97 0.95  PB 16 [¤]
F12 » Möller, Amelie -94 1.10      42   [¤]
Sävström, Mikaela -94 ej start  1 [¤]
F11 Avebäck, Freja -95 1.19  9
» Bill, Ellinor -95 1.19      7 Final  
Holknekt, Julia -95 1.19  PB 9
Längd (zon) P13   Green, Anton -93 3.97    SB 14    
» Green, Philip -93 5.02  PB 1 Final
» Odenman, Gunnar -93 4.57      7 Final  
Vigert, Tobias -93 4.37  PB 11
P12 Barketorp Dirke, Jakob -94 3.69  PB 27
Carlström, Jesper -94 3.52      32    
Haaland, Kornelius -94 3.93  PB 17
P11 Frigell, Viktor -95 ej start  1 [¤]
Ström, Olle -95 3.93    PB 10    
P9 » Möller, Tim -97 2.87  20 [¤]
F13 Fagerström Wagner, Hanna -93 ej start  1 [¤]
Gille, Evelina -93 3.67    PB 41    
Kårling Kahn, Anna -93 4.35  PB 15
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 3.39  SB 47
Paulsson, Frida -93 3.73    SB 39    
» Österberg, Sara -93 ej start  1 [¤]
F12 Carls, Julia -94 3.49  42 [¤]
Ericsson, Sara -94 3.39      49    
Granath, Therese -94 3.04  62
Holgersson, Hedvig -94 ej start  1 [¤]
Jacobsson, Frida -94 2.91    PB 66    
Linjo, Sofia -94 3.42  PB 47
» Möller, Amelie -94 3.53  PB 37 [¤]
Regnér, Anna -94 ej start        1 [¤]
Sävström, Mikaela -94 ej start  1 [¤]
F11 Avebäck, Freja -95 3.89  PB 7 Final
» Bill, Ellinor -95 4.26    PB 1 Final  
Ekholm, Elvira -95 3.92  PB 5 Final [¤]
Flink, Nadine -95 ej start  1 [¤]
Holknekt, Julia -95 ej start        1 [¤]
» Romàn, Linnéa -95 ej start  1 [¤]
Tresteg F14 » Sabir, Jasmin -92 9.83    PB 1 Final [¤]
Tresteg (zon) P13 » Odenman, Gunnar -93 10.76      1 Final  
Kula (3,0 kg) P13   Vigert, Tobias -93 7.08    PB 7 Final  
P12 Barketorp Dirke, Jakob -94 5.89  15
Kula (2,0 kg) P11   Bristrand, Erik -95 4.94      27    
Ström, Olle -95 9.92  PB 3 Final
P10 Gustafsson, Bill -96 8.00      2 Final  
F13 Ewertzh, Johanna -93 7.94  PB 12
F12 Carls, Julia -94 6.49  PB 23
Ericsson, Sara -94 6.94    PB 14    
Jacobsson, Frida -94 4.08  PB 49
Linjo, Sofia -94 6.26  25
Regnér, Anna -94 ej start        1 [¤]
Sävström, Mikaela -94 ej start  1 [¤]
F11 Avebäck, Freja -95 6.93  PB 4 Final
» Bill, Ellinor -95 6.10      14    
Holknekt, Julia -95 6.11  13
Kula (1,0 kg) P9 » Möller, Tim -97 3.89      20   [¤]
4-kamp P12 » Grundberg, Erik -94 2 273    PB 9    
60 m häck (76,2 cm) 11.92 [631] PB 4 1
Längd (zon) 3.89 [542] 22
Kula (3,0 kg) 4.96 [282] PB 22
Höjd 1.41 [818]     3 Final  
Lundquist, Joel -94 1 804  PB 11
60 m häck (76,2 cm) 12.36 [561] 4 2
Längd (zon) 3.58 [438] 30
Kula (3,0 kg) 5.41 [342] 19
Höjd 1.11 [463]   PB 25    
Wetterberg, Klas -94 2 152  PB 10
60 m häck (76,2 cm) 12.34 [564] PB 4 3
Längd (zon) 4.09 [610] PB 12
Kula (3,0 kg) 5.63 [370] 16
Höjd 1.23 [608]     17    
» Wulff, Jonathan -94 2 396  PB 8
60 m häck (76,2 cm) 12.74 [503] 4 4
Längd (zon) 4.19 [644] 11
Kula (3,0 kg) 7.05 [535] 8 Final
Höjd 1.32 [714] 11
4-kamp F12   Gustafsson, Mikaela -94 2 707    PB 5    
60 m häck (76,2 cm) 12.81 [579] PB 1 6
Höjd 1.40 [872] PB 2 Final
Längd (zon) 4.22 [703] PB 3 Final
Kula (2,0 kg) 7.08 [553]     11    
Lindström, Hedvig -94 1 397  PB 30
60 m häck (76,2 cm) brutit  1
Höjd 1.16 [589] PB 32
Längd (zon) 3.00 [266] PB 64
Kula (2,0 kg) 6.98 [542]   PB 13    
» Sandelius, Josefine -94 2 190  PB 15
60 m häck (76,2 cm) 12.18 [682] PB 1 5
Höjd 1.16 [589] PB 35
Längd (zon) 3.82 [558] PB 19
Kula (2,0 kg) 5.48 [361] 39
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-03-25 (lö)  | Marsspelen, Mässhallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg
3 000 m MS » Gustafsson, Peter -74 9:15.47    PB 2 Final    
P15 Karlsson, Victor -91 10:20.93  PB 6 Final
Refors, Michael -91 10:17.92  PB 5 Final
 2006-03-18 (lö)  | Regionsfinal  P/F 14, Sätra Friidrottshall, Sätra - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F14 » Alstermark, Linnéa -92 8.27      1 3    
8.13  PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) F14   Höglund, Matilda -92 9.61      3 3    
10.45  7 Final
Stav F14   Niklasson, Felicia -92 1.87      14      
Kula (4,0 kg) P14   Olsson, Simon -92 7.52      16      
 2006-03-11/12 (lö-sö)  | SM i mångkamp inomhus, Rosvalla, Nyköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp P19 » Barrefors, Björn -87 5 228    PB 1    
60 m 7.35 [762] 3 1
Längd 7.05 [826] PB 1 Final
Kula (6,0 kg) 12.91 [662] 4 Final
Höjd 1.94 [749] PB 1 Final
60 m häck (100 cm) 8.28 [913] 1 2
Stav 4.40 [731] 1 Final
1 000 m 3:08.35 [585]   PB 5 2  
» Eklund, Jonathan -88 4 542  PB 7
60 m 7.64 [668] PB 4 2
Längd 6.36 [666] PB 4
Kula (6,0 kg) 10.32 [505] PB 10
Höjd 1.70 [544] PB 10
60 m häck (100 cm) 8.61 [834] 1 1
Stav 4.40 [731] [1] PB 2 Final
1 000 m 3:07.31 [594]   PB 4 2  
» Elgered, Jonas -87 4 652  PB 5
60 m 7.59 [684] PB 2 2
Längd 6.09 [606] SB 6 Final
Kula (6,0 kg) 12.25 [622] SB 6 Final
Höjd 1.67 [520] 12
60 m häck (100 cm) 8.93 [761] PB 3 1
Stav 4.10 [645] PB 5 Final
1 000 m 2:45.44 [814]   PB 1 1  
Thorén, Joel -87 4 821  SB 4
60 m 7.47 [723] PB 6 1
Längd 6.18 [626] SB 5 Final
Kula (6,0 kg) 12.84 [657] 5 Final
Höjd 1.82 [644] 4 Final
60 m häck (100 cm) 8.71 [811] 4 2
Stav 4.20 [673] 4 Final
1 000 m 2:57.73 [687] SB 1 2
7-kamp P15 » Fältström, Love -91 ej start          [¤]
Löfstrand, Christian -91 3 929  PB 12
60 m 8.16 [743] PB 4 2
Stav 2.90 [695] 7 Final
Längd 4.78 [579] PB 12
60 m häck (84 cm) 9.74 [836] 2 1
Höjd ej res 
Kula (4,0 kg) 11.17 [661] 6 Final
600 m 1:49.15 [415] PB 5 1
5-kamp KS   Arvidsson, Emelie -87 3 190  [3] SB 6   [¤]
60 m häck (84 cm) 9.67 [775] SB 2 2
Höjd 1.61 [747] 6 Final
Kula (4,0 kg) 8.00 [399] 11
Längd 5.09 [584] 8 Final
800 m 2:30.60 [685]   PB 3 2  
» Davidsson, Jenny -88 3 001  PB 8
60 m häck (84 cm) 10.30 [657] 5 2
Höjd 1.55 [678] 10
Kula (4,0 kg) 11.92 [656] 4 Final
Längd 4.74 [490] SB 13
800 m 2:44.70 [520] PB 8 2
5-kamp F17   Engfors, Paulina -90 brutit           
60 m häck (76,2 cm) 9.07 [934] 2 2
Höjd 1.58 [743] PB 2 Final
Kula (3,0 kg) 9.91 [595] 11
Längd ej start  1
» Höckerstrand, Sandra -90 ej start          [¤]
F15 Jakobsson, Ulrika -91 ej start  [¤]
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
[¤] - Efteranmäld
[3] - Klubbrekord i klassen F19
 2006-03-04/05 (lö-sö)  | Sätra Mini Champ, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P11   Ewertzh, Jacob -95 9.74      3 1  
Frigell, Viktor -95 9.69  2 3
Ström, Olle -95 9.65  4 2 [¤]
  9.74      8 Final  
F13 Ewertzh, Johanna -93 9.32  4 1
9.56  8 Final
Gille, Evelina -93 ej start        2 [¤]
F11 Allert, Anna -95 9.78  PB 4 3
9.78  2 B-final
Avebäck, Freja -95 9.77  3 3
  9.76      1 B-final  
» Bill, Ellinor -95 9.34  1 1
9.24  PB 3 Final
» Romàn, Linnéa -95 10.67  6 2 [¤]
200 m F13   Ewertzh, Johanna -93 30.86    PB 1 2  
Gille, Evelina -93 32.91  PB 3 1
400 m P11   Ewertzh, Jacob -95 78.28    PB 4 3  
Frigell, Viktor -95 81.31  PB 2 1
Ström, Olle -95 72.09    PB 1 2 [¤]
F11 Allert, Anna -95 74.13  PB 1 2
» Bill, Ellinor -95 77.36  PB 4 3 [¤]
60 m häck (76,2 cm) P13 » Odenman, Gunnar -93 10.39      1 Final [¤]
Höjd P11   Ewertzh, Jacob -95 1.29    PB 5 Final  
Ström, Olle -95 1.37  1 Final
F11 Avebäck, Freja -95 1.13      4 Final  
» Bill, Ellinor -95 1.25  2 Final
» Romàn, Linnéa -95 0.98  PB 16 [¤]
Längd (zon) P13 » Odenman, Gunnar -93 4.92      1 Final [¤]
P11 Ewertzh, Jacob -95 3.57  7 Final [¤]
Frigell, Viktor -95 3.55      8 Final  
Ström, Olle -95 3.89  PB 4 Final [¤]
F13 Gille, Evelina -93 ej start  1 [¤]
F11 Avebäck, Freja -95 3.61      5 Final  
» Bill, Ellinor -95 4.14  1 Final
» Romàn, Linnéa -95 3.22  18 [¤]
Kula (2,0 kg) P11   Ström, Olle -95 9.53    PB 2 Final  
F11 Avebäck, Freja -95 6.73  3 Final
» Bill, Ellinor -95 6.26  7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-03-03/05 (fr-sö)  | IUJSM, PEAB-hallen, Västerås - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P19   Norgren, Henrik -87 7.42      6 1 fr [¤]
P17 » Kårelid, Victor -89 7.45  PB 2 3 fr
  7.46      6 Semi-1 fr  
Vigert, Linus -90 7.73  6 5 fr
400 m M22   Rysjö, Niclas -84 49.84    PB 2 3 fr  
50.19  3 Semi-2 fr
  50.99      4 Final fr  
P19 Segerlind, Jonas -88 52.59  3 6 fr
F19 Håkansson, Camilla -87 60.39  PB 3 2 fr
F17 Engfors, Paulina -90 59.70  1 9 fr
Engfors, Paulina -90 57.04  [2] PB 2 Semi-1 fr
  57.43      3 Final fr  
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 58.02  1 3 fr
56.60  1 Semi-1 fr
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.22  [3] PB 1 Final fr
1 000 m P15   Karlsson, Victor -91 3:01.39      8 1 fr  
» Nilsson, Patrik -91 2:48.88  PB 3 3 fr
Refors, Michael -91 2:50.09    PB 4 4 fr  
Wiklander, Oswald -91 ej start  1 fr [¤]
F15 Lord, Johanna -91 ej start  1 fr [¤]
1 500 m M22 » Kanmert Gustafsson, Oskar -84 brutit        Final fr  
Nylander, Tobias -85 4:09.30  7 Final fr
Walleräng, Olle -85 4:02.82      1 Final fr  
F19 Wiking, Jessica -87 4:59.28  4 1 fr
F17 Wiking, Jessica -87 brutit  Final fr
60 m häck (100 cm) P19 » Barrefors, Björn -87 8.17      1 2 fr  
8.19  1 Final fr
» Eklund, Jonathan -88 8.55  [4] PB 2 1 fr
  8.66      5 Final fr  
Thorén, Joel -87 8.64  PB 4 1 fr
8.76  8 Final fr
60 m häck (84 cm) P15 » Fältström, Love -91 ej start        1 fr [¤]
F19 Arvidsson, Emelie -87 ej start  1 fr [¤]
60 m häck (76,2 cm) F17 » Dedrickson M, Fatima -89 8.70    PB 1 2 fr  
8.73  1 Semi-2 fr
  8.73      2 Final fr  
Engfors, Paulina -90 9.25  4 4 fr
9.60  8 Semi-1 fr
» Höckerstrand, Sandra -90 10.13    PB 8 5 fr  
F15 Jakobsson, Ulrika -91 9.60  4 1 fr
9.80  8 Semi-1 fr
Torssell, Jessica -91 ej start  1 fr [¤]
Höjd P19   Thorén, Joel -87 1.91    SB 13   fr  
P15 Älvebrand, Eric -91 ej res  fr
F19 Arvidsson, Emelie -87 1.67  5 Final fr
Stav P19 » Barrefors, Björn -87 4.46    PB 5 Final fr  
» Eklund, Jonathan -88 ej res  fr
» Elgered, Jonas -87 3.92      7 Final fr  
Thorén, Joel -87 4.36  PB 6 Final fr
P15 » Fältström, Love -91 3.79  PB 3 Final fr
Längd P19 » Barrefors, Björn -87 7.00    PB 2 Final fr  
P17 » Kårelid, Victor -89 ej start  1 fr [¤]
P15 » Fältström, Love -91 ej start        1 fr [¤]
F19 Arvidsson, Emelie -87 4.81  19 fr
F17 » Dedrickson M, Fatima -89 5.59  6 Final fr
» Höckerstrand, Sandra -90 ej start        1 fr [¤]
F15 Hultgren, Maria -91 ej start  1 fr [¤]
Tresteg M22 » Attersand, Henrik -84 13.70    PB 3 Final fr  
P19 Dzakovic, Mladjen -87 12.67  14 fr
F15 Jakobsson, Ulrika -91 9.77      23   fr  
Shehu, Teuta -91 10.15  15 fr
Kula (4,0 kg) P15   Löfstrand, Christian -91 11.48      18   fr  
Odenman, Erik -91 13.06  PB 9 fr
Kula (3,0 kg) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 11.17      14   fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
[4] - Klubbrekord i klassen P18
 2006-02-25/26 (lö-sö)  | Löplabbet Inomhus, Friidrottens Hus, Göteborg
  Ingen startande
gren klass   namn resultat  plac omg dag
400 m P17   Molin, Per -90 ej start        1 [¤]
60 m häck (91,4 cm) P17   Molin, Per -90 ej start        1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-02-25/26 (lö-sö)  | ISM, Sätra Friidrottshall, Sätra - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.75      2 5  
25.25  3 Semi-2
400 m KS   Engfors, Paulina -90 58.40      2 1  
59.10  4 Semi-1
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:54.60      1 1  
1:51.46  SB 2 Final
Norberg, Daniel -78 1:55.49    SB 4 1 [¤]
» Pell, Rickard -79 1:54.23  1 2
1:51.08  1 Final
Rysjö, Niclas -84 1:54.65  3 2
1:55.41  6 Final
1 500 m MS   Nylander, Tobias -85 4:06.82      6 1  
Walleräng, Olle -85 ej start  1 [¤]
3 000 m MS   Holmberg, Anders -84 8:43.68    PB 2 B-final  
» Lerdahl, Emil -82 8:58.56  5 B-final
60 m häck (106,7 cm) MS » Barrefors, Björn -87 8.27  [2,3,4] PB 2 1  
60 m häck (100 cm) P19 » Barrefors, Björn -87 8.25      4 Final  
60 m häck (84 cm) KS » Dedrickson M, Fatima -89 8.93  [5,6] PB 5 3  
Höjd KS   Arvidsson, Emelie -87 1.67  [7] SB 8 Final  
Längd MS » Barrefors, Björn -87 6.95    PB 8 Final  
KS » Dedrickson M, Fatima -89 5.47  10 Pool A
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.25    SB 2 Final  
Dzakovic, Mladjen -87 13.19  13
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P19
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P19. Ingick i grenprogrammet: -2001
[4] - Även klubbrekord i klassen MS
[5] - Klubbrekord i klassen F17
[6] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F17. Ingick i grenprogrammet: 1974-2001
[7] - Klubbrekord i klassen F19
 2006-02-18/19 (lö-sö)  | Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P19 » Elgered, Jonas -87 7.79      6 4 [¤]
Norgren, Henrik -87 7.57  3 4 [¤]
  7.56      6 B-final  
Thorén, Joel -87 7.54  5 3 [¤]
7.56  7 B-final
P18 » Eklund, Jonathan -88 7.71    PB 6 3 [¤]
P17 Ekholm, Andrej -89 7.45  PB 1 1
Lööw, Håkan -90 8.48  6 4
Molin, Per -90 7.84    PB 4 2  
Strömbäck Eklund, Jesper -90 8.08  PB 7 1
Tholander, David -90 8.28  5 4
Vigert, Linus -90 7.67      2 3  
P16 Ekholm, Andrej -89 7.47  2 Final
» Kårelid, Victor -89 7.60  1 4 [¤]
  7.65      7 Final  
Molin, Per -90 7.92  5 B-final
Vigert, Linus -90 7.72  3 B-final
P15 » Fältström, Love -91 7.73  2 1
  7.81      6 Final  
P14 Campenhausen, Erik -92 8.88  6 2
Fryklöf, Oskar -92 8.87  PB 5 1
Hellström, Mikael -92 9.20      8 2  
Sundborg, Tommy -92 8.98  PB 7 2
Torssell, Hjalmar -92 8.85  4 1
P13 Green, Anton -93 ej start        1 [¤]
P12 Carlström, Jesper -94 ej start  1 [¤]
Haaland, Kornelius -94 ej start  1 [¤]
Lundquist, Joel -94 9.70    PB 3 2  
» Wulff, Jonathan -94 8.67  1 4
8.65  2 Final
P11 Ewertzh, Jacob -95 9.60    PB 4 4  
Fagerström, Christoffer -95 10.09  PB 5 4
Frigell, Viktor -95 9.54  PB 2 4
  9.60      5 B-final  
Johansson, August -95 10.15  6 2
Lindelöw, Viktor -95 10.48  PB 6 1
Nilsson, Jakob -95 10.29    PB 7 4  
Olsson Fahlman, Jonas -95 9.61  4 5
Reidefors, Stellan -95 10.51  PB 7 2
Ström, Olle -95 9.43    PB 3 2  
KS Thulin, Petra -79 8.51  6 2
F17 Forsell, Emilia -90 8.69  SB 6 3
» Höckerstrand, Sandra -90 8.66    PB 6 1  
J-sson Malmström, Emma -90 ej start  1 [¤]
F16 Engfors, Paulina -90 8.19  PB 2 3 [¤]
  8.22      5 Final  
F15 Gille, Filippa -91 8.67  3 1
8.74  4 B-final
Jakobsson, Ulrika -91 8.58  2 1
  8.58      3 B-final  
Tengvall, Tove -91 8.51  5 3 [¤]
8.36  PB 2 B-final
Torssell, Jessica -91 8.42  3 3
  8.35    PB 5 Final  
F14 » Alsing Skoog, Emma -92 ej start  1 [¤]
» Alstermark, Linnéa -92 8.27  1 3
  8.21      1 Final  
Gren, Lilian -92 8.57  4 1
brutit  Final
Hamrin, Zenobia -92 ej start        1 [¤]
Högblom, Caroline -92 8.63  2 3
8.59  5 Final
Höglund, Matilda -92 8.46  3 1
  8.43      3 Final  
Jacobsson, Andrea -92 9.29  PB 7 3
Niklasson, Felicia -92 ej start  1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 8.71      6 1  
» Sabir, Jasmin -92 8.96  6 3
Said, Manal -92 ej start  1 [¤]
F13 Carpenter, Vanessa -93 9.58    PB 7 2  
Ewertzh, Johanna -93 9.22  PB 6 4
Fagerström Wagner, Hanna -93 9.54  PB 7 3
Forsbacka Karlsson, Tove -93 8.75  PB 2 4 [¤]
  8.88      4 B-final  
Gille, Evelina -93 9.40  PB 6 2 [¤]
» Karlsson, Julia -93 9.20  PB 5 1
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 9.91    PB 8 3  
Lindelöw, Hanna -93 10.19  PB 7 1
Nyström, Emelie -93 ej start  1 [¤]
Paulsson, Frida -93 9.38    PB 7 5  
Reidefors, Cecilia -93 10.26  PB 6 6
» Österberg, Sara -93 8.42  1 1
  8.40    PB 2 Final  
F12 Appelgren, Sofia -94 ej start  1 [¤]
Carls, Julia -94 9.89  7 1
Granath, Therese -94 10.31      7 5  
Hesselgren, Maria -94 10.18  PB 7 6
Holgersson, Hedvig -94 ej start  1 [¤]
Jacobsson, Frida -94 ej start        1 [¤]
Lindström, Hedvig -94 ej start  1 [¤]
Linjo, Sofia -94 9.97  PB 5 6
» Möller, Amelie -94 9.63      5 7  
» Sandelius, Josefine -94 9.17  2 7
9.38  6 B-final
Sandström, Niki -94 9.98    PB 4 2  
Sävström, Mikaela -94 ej start  1 [¤]
F11 Allert, Anna -95 9.85  PB 5 8
Avebäck, Freja -95 9.66  PB 2 4
  9.71      8 B-final  
» Bill, Ellinor -95 9.33  2 3
9.36  8 Final
» Breig Lindell, Elin -95 9.13  1 6
  9.21      3 Final  
Ekholm, Elvira -95 9.58  PB 2 8
9.64  7 B-final
Flink, Nadine -95 10.60    PB 6 6  
Holknekt, Julia -95 9.86  PB 4 2
Lindqvist, Tova -95 10.67  PB 8 1
Schumacher, Josefin -95 ej start        1 [¤]
Sene, Maie -95 9.81  PB 5 5
Tellinger, Mikaela -95 10.79  PB 7 5
Werner, Tove -95 10.28    PB 5 3  
Wåle, Emma -95 11.18  PB 7 7
200 m P17   Bernebrant, Daniel -90 ej start        1 [¤]
Ekholm, Andrej -89 24.41  PB 1 4
Luode, Marcus -90 28.16    PB 3 7  
Lööw, Håkan -90 28.90  3 6
Molin, Per -90 24.89  PB 2 4
Strömbäck Eklund, Jesper -90 ej start        7 [¤]
Tholander, David -90 26.80  PB 2 7
Vigert, Linus -90 25.40  PB 1 7
P15 Karlsson, Victor -91 30.65    PB 4 5  
» Nilsson, Patrik -91 27.98  PB 3 5
Wiklander, Oswald -91 27.90  PB 2 5
P14 Campenhausen, Erik -92 29.44      2 2  
Fryklöf, Oskar -92 29.22  PB 1 4
Hellström, Mikael -92 29.66  PB 3 2
Torssell, Hjalmar -92 ej start        1 [¤]
F17 » Höckerstrand, Sandra -90 ej start  7 [¤]
F16 Engfors, Paulina -90 26.06  PB 1 2 [¤]
F15 Hultgren, Maria -91 29.06    PB 2 4  
Tengvall, Tove -91 27.97  PB 2 6 [¤]
Torssell, Jessica -91 27.60  PB 1 3
F14 » Alstermark, Linnéa -92 27.28      1 1  
Bach, Lise -92 ej start  1 [¤]
Gregersdotter, Elsa -92 29.37  1 3
Gren, Lilian -92 27.40    PB 1 6  
Hamrin, Zenobia -92 ej start  1 [¤]
Högblom, Caroline -92 ej start  2 [¤]
Höglund, Matilda -92 27.43      3 1  
Jacobsson, Andrea -92 30.95  PB 4 4
» Retsloff, Frida -92 28.92  1 2
» Sabir, Jasmin -92 30.15  4 3
400 m P10   Appelgren, Filip -97 83.68    PB 5 2  
Ekvall, Joakim -96 98.15  PB 5 4
Frykholm, Ludvig -96 85.68    PB 4 7 [¤]
Granath, Charlie -96 77.04  PB 3 1
Hacksell, Eric -96 82.91  PB 7 1
Modig, Ruben -96 99.35    PB 6 4 [¤]
Movin, Andreas -96 84.69  PB 5 5 [¤]
Sandström, Olle -96 81.94  PB 5 1
Sylwan, Oskars -96 84.50    PB 4 5  
P9 » Möller, Tim -97 83.99  PB 3 3 [¤]
F10 Ahlstrand, Felicia -96 89.77  PB 5 4 [¤]
Altrov Berg, Vera -96 ej start        1 [¤]
» Forsberg, Elin -96 ej start  1 [¤]
Gille, Isa -96 94.23  SB 7 1
Hedenstedt, Andrea -96 91.83    PB 5 1 [¤]
Isaksson, Isabel -96 ej start  1 [¤]
Johnsson, Sofia -96 89.06  PB 3 5 [¤]
Linder, Fanny -96 ej start        1 [¤]
Nordlund, Lina -96 97.22  PB 5 5 [¤]
Peterson, Ebba -96 ej start  1 [¤]
Sidenlund, Laura -96 90.38    PB 5 3 [¤]
Sundstedt, Anna -96 88.54  PB 4 3
» Westerberg, Paulina -96 86.95  PB 5 2 [¤]
Öhman, Rebecca -96 brutit  1
600 m P13 » Green, Philip -93 1:51.75    PB 4 1  
P12 Lind Olsson, David -94 2:05.31  PB 5 1
Wetterberg, Klas -94 ej start        1 [¤]
» Wulff, Jonathan -94 ej start  1 [¤]
P11 Ewertzh, Jacob -95 2:08.89  SB 4 1
Frigell, Viktor -95 2:16.54    PB 3 4  
Johannesson-S, Oscar -95 brutit  2
Lindelöw, Viktor -95 ej start  1 [¤]
Reidefors, Stellan -95 2:14.25      3 2  
Stannow Lind, Erik -95 2:15.15  PB 5 3
F13 » Karlsson, Julia -93 ej start  2 [¤]
Lindelöw, Hanna -93 2:19.75    PB 6 3  
Linnhag, Nelly -93 2:10.22  PB 5 3
Rhodiner, Tove -93 ej start  1 [¤]
F12 Appelgren, Sofia -94 2:33.45    PB 7 3  
» Forss, Emma -94 1:59.67  PB 4 1
Hesselgren, Maria -94 brutit  3
Holgersson, Hedvig -94 ej start        1 [¤]
Janhager, Johanna -94 ej start  1 [¤]
» Möller, Amelie -94 2:06.11  PB 7 1
Sandström, Niki -94 brutit        2  
F11 Allert, Anna -95 2:04.03  PB 1 4
Lindqvist, Tova -95 2:24.81  PB 6 3
Tapper, Fanny -95 2:20.26      3 2  
Tellinger, Mikaela -95 2:24.27  6 2
800 m MS   Dangler, Alexander -88 2:09.93    PB 3 3  
» Kanmert Gustafsson, Oskar -84 ej start  1 [¤]
Nylander, Tobias -85 2:01.34    SB 5 1  
» Pell, Rickard -79 1:50.67  1 1 [¤]
Rysjö, Niclas -84 ej start  1 [¤]
Röing, Mattias -88 2:12.01      4 3  
Walleräng, Olle -85 ej start  1 [¤]
KS Källander, Elin -88 2:40.56  5 2
1 000 m P17   Tholander, David -90 3:09.90    PB 7 2  
P15 Allert, Per -91 ej start  1 [¤]
Karlsson, Victor -91 2:57.76      2 2  
Linde, Linus -91 3:04.44  3 2
» Nilsson, Patrik -91 2:49.42  PB 4 1
Refors, Michael -91 2:57.74      5 1  
Wiklander, Oswald -91 2:57.24  1 2
P14 » Bougt, Niklas -92 3:31.41  8 Final
F17 » Jonsson, Elin -90 3:27.06    PB 5 2  
Öster, Kristin -90 ej start  1 [¤]
F15 Karlsson, Sara -91 3:28.27  PB 4 2
Lord, Johanna -91 3:26.05      7 1  
Molin, Sofia -91 ej start  1 [¤]
F14 Gregersdotter, Elsa -92 3:31.79  PB 3 Final
Holmström, Gabriella -92 3:49.61  5 Final
1 500 m MS » Kanmert Gustafsson, Oskar -84 ej start        1 [¤]
Nylander, Tobias -85 4:08.73  7 1
Röing, Mattias -88 ej start        1 [¤]
KS Källander, Elin -88 ej start  1 [¤]
Wiking, Jessica -87 4:54.96  4 Final
40 m häck (special) P10   Appelgren, Filip -97 8.84    PB 6 1  
Ekvall, Joakim -96 8.90  PB 5 2
Frykholm, Ludvig -96 9.09    PB 6 3 [¤]
Granath, Charlie -96 8.16  PB 3 1
Grönlund, Artur -96 8.53  PB 2 6
Hacksell, Eric -96 8.20    PB 2 2  
Modig, Ruben -96 10.35  PB 8 5 [¤]
» Persson, Manne -96 9.04  PB 6 2 [¤]
Sandström, Olle -96 8.58    PB 3 3  
Sylwan, Oskars -96 8.84  PB 5 3
P9 » Möller, Tim -97 10.44  PB 7 3 [¤]
F10 Ahlstrand, Felicia -96 8.98    PB 4 6 [¤]
Altrov Berg, Vera -96 ej start  1 [¤]
» Forsberg, Elin -96 8.43  PB 2 2
Gille, Isa -96 8.38    PB 2 5  
Hedenstedt, Andrea -96 8.85  PB 3 2 [¤]
Johnsson, Sofia -96 8.64  PB 3 7 [¤]
Linder, Fanny -96 8.01    PB 1 2  
Nordlund, Lina -96 9.26  PB 6 2
Peterson, Ebba -96 ej start  1 [¤]
Pihlblad, Elvira -96 8.98    PB 4 6  
Sidenlund, Laura -96 9.11  PB 5 1 [¤]
Sundstedt, Anna -96 9.11  PB 4 1
» Westerberg, Paulina -96 9.65    PB 7 3 [¤]
Öhman, Rebecca -96 9.45  PB 7 3
60 m häck (91,4 cm) P17   Bernebrant, Daniel -90 ej start        1 [¤]
60 m häck (84 cm) P15 » Fältström, Love -91 9.03    PB 1 1  
10.05  6 Final
Löfstrand, Christian -91 9.70  3 2
  9.48    PB 4 Final  
P14 Sundborg, Tommy -92 10.90  PB 3 2
Torssell, Hjalmar -92 brutit  1
KS Thulin, Petra -79 9.35  4 1
9.29  SB 3 X-final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Braesh-Andersen, Ken -93 11.64      3 2 [¤]
11.50  PB 7 Final
» Green, Philip -93 10.41  2 1
  10.06      1 Final  
» Odenman, Gunnar -93 10.04  PB 1 2
10.09  2 Final
P12 Carlström, Jesper -94 ej start        1 [¤]
Lundquist, Joel -94 12.18  PB 1 2
13.19  8 Final
Wetterberg, Klas -94 12.35  PB 3 2 [¤]
  13.09      7 Final  
» Wulff, Jonathan -94 12.24  3 1
12.23  4 Final
F17 » Höckerstrand, Sandra -90 brutit        2  
F16 Engfors, Paulina -90 9.02  PB 1 1 [¤]
9.17  3 Final
F15 Andersson, Julia -91 11.50      6 3  
Jakobsson, Ulrika -91 9.78  3 2
Torssell, Jessica -91 9.38  1 2
  9.35      3 Final  
F14 Hamrin, Zenobia -92 ej start  1 [¤]
Höglund, Matilda -92 9.62  2 1
  9.60      2 Final  
» Retsloff, Frida -92 9.93  PB 3 2
10.11  5 Final
» Sabir, Jasmin -92 10.71      6 1  
F13 Kårling Kahn, Anna -93 11.65  3 1
11.40  PB 5 B-final
Lindelöw, Hanna -93 14.05    SB 5 2  
» Österberg, Sara -93 11.39  3 4
11.25  PB 4 B-final
F12 Appelgren, Sofia -94 ej start        1 [¤]
» Forss, Emma -94 12.48  PB 2 2
12.49  7 Final
Hesselgren, Maria -94 14.22    PB 6 3  
» Möller, Amelie -94 13.52  PB 4 2
13.77  6 B-final
Regnér, Anna -94 14.10    PB 7 1  
» Sandelius, Josefine -94 12.67  PB 3 3
12.84  8 Final
Sandström, Niki -94 15.04    PB 8 1  
Sävström, Mikaela -94 ej start  1 [¤]
60 m häck (60 cm) P11   Berglund, Albin -95 11.82      4 1  
11.68  PB 3 B-final
Lindelöw, Viktor -95 12.19  6 3
  11.80    PB 5 B-final  
Nilsson, Jakob -95 ej start  1 [¤]
F11 Allert, Anna -95 11.64  PB 4 3
  11.71      5 B-final  
Avebäck, Freja -95 11.41  2 3
10.78  PB 7 Final
» Bill, Ellinor -95 10.82  1 1
  10.40    PB 1 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 10.81  1 4
10.51  PB 2 Final
Ekholm, Elvira -95 11.59  PB 3 2
  11.66      4 B-final  
Eriksson, Anna -95 13.56  PB 2 5
» Lidbeck, Linnéa -95 12.11  PB 7 1
Pastor, Kim -95 12.13    PB 5 4  
Sene, Maie -95 12.74  PB 5 2
Höjd P19   Thorén, Joel -87 ej res        Final  
P17 Kallaste, Rain -89 ej start  1 [¤]
Vigert, Linus -90 1.47      7 Final  
P12 » Grundberg, Erik -94 1.48  PB 1 Final
Wetterberg, Klas -94 1.40  3 Final
» Wulff, Jonathan -94 1.40    PB 4 Final  
P11 Ewertzh, Jacob -95 1.28  PB 7 Final
Fagerström, Christoffer -95 1.12  PB 21
Johannesson-S, Oscar -95 ej start        1 [¤]
Johansson, August -95 ej start  1 [¤]
Lindelöw, Viktor -95 1.00  PB 26
Nilsson, Jakob -95 1.12    PB 18    
Ström, Olle -95 1.44  PB 1 Final
F18 » Davidsson, Jenny -88 1.58  PB 5 Final [¤]
F16 » Höckerstrand, Sandra -90 1.48      6 Final [¤]
F13 Forsbacka Karlsson, Tove -93 1.22  PB 13 [¤]
Lindelöw, Hanna -93 1.16  PB 18
Reidefors, Cecilia -93 ej res           
Westerberg, Fanny -93 1.22  PB 13
Viklund, Emelie -93 ej start  1 [¤]
F12 Appelgren, Sofia -94 1.12    PB 19    
Haeffner, Antonia -94 1.34  PB 4 Final
Hesselgren, Maria -94 1.06  PB 23
Höglund, Elsa -94 1.06      21    
» Möller, Amelie -94 1.12  PB 18 [¤]
Regnér, Anna -94 ej start  1 [¤]
Sandström, Niki -94 1.18    PB 15    
Sävström, Mikaela -94 ej start  1 [¤]
F11 Avebäck, Freja -95 1.16  9
» Bill, Ellinor -95 1.28    PB 3 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 1.00  29
Holknekt, Julia -95 1.12  PB 13
Werner, Tove -95 1.06  PB 20
Stav P19 » Elgered, Jonas -87 4.04    PB 8 Final [¤]
Thorén, Joel -87 ej res 
P18 » Eklund, Jonathan -88 4.24    PB 5 Final [¤]
P17 Bernebrant, Daniel -90 ej start  1 [¤]
Vigert, Linus -90 ej start  1 [¤]
P15 » Fältström, Love -91 3.43      1 Final  
Löfstrand, Christian -91 2.93  PB 3 Final
P14 Sundborg, Tommy -92 ej res  1
Torssell, Hjalmar -92 ej res        1  
F14 » Alsing Skoog, Emma -92 ej start  1 [¤]
Niklasson, Felicia -92 ej start  1 [¤]
Längd P15 » Fältström, Love -91 5.66      3 Final  
Odenman, Erik -91 4.86  PB 11
P14 Campenhausen, Erik -92 4.17    PB 16    
Fryklöf, Oskar -92 4.26  PB 15
Hellström, Mikael -92 4.60  PB 8 Final
Olsson, Simon -92 3.70    PB 17    
F15 Andersson, Julia -91 3.19  37
Gille, Filippa -91 3.90  33
Hultgren, Maria -91 4.92      7 Final  
Jakobsson, Ulrika -91 4.65  PB 13
Niväng, Sofie -91 3.40  36
Nordgren, Ellen -91 4.56    PB 17    
Sochon, Amanda -91 4.19  PB 21
Tengvall, Tove -91 4.32  PB 20 [¤]
Torssell, Jessica -91 4.64    PB 14   [¤]
F14 » Alstermark, Linnéa -92 5.06  PB 3 Final
Bach, Lise -92 3.82  21
Gregersdotter, Elsa -92 4.19    PB 14    
Gren, Lilian -92 ej start  1 [¤]
Höglund, Matilda -92 4.06  17
Jacobsson, Andrea -92 4.19      15    
Niklasson, Felicia -92 ej start  1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 4.60  5 Final
» Sabir, Jasmin -92 4.23      11    
Said, Manal -92 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P10   Appelgren, Filip -97 3.05    PB 36    
Ekvall, Joakim -96 3.44  19
Frykholm, Ludvig -96 3.15    PB 34   [¤]
Granath, Charlie -96 3.24  32
Hacksell, Eric -96 3.52  PB 11
Hjalmarsson, Erik -96 ej start        1 [¤]
Modig, Ruben -96 2.64  PB 44 [¤]
Movin, Andreas -96 2.81  SB 41 [¤]
Norlinger, Mathias -96 3.21    PB 33   [¤]
» Persson, Manne -96 3.33  28 [¤]
Pettersson, Gustav -96 2.26  SB 46
Sandström, Olle -96 3.36    PB 24    
Sylwan, Oskars -96 3.31  PB 29
P9 » Möller, Tim -97 3.06  PB 35 [¤]
F10 Ahlstrand, Felicia -96 3.13    PB 29   [¤]
Altrov Berg, Vera -96 2.87  41
» Forsberg, Elin -96 3.11  31
Gille, Isa -96 3.35    PB 18    
Hedenstedt, Andrea -96 3.29  PB 22 [¤]
Isaksson, Isabel -96 ej start  1 [¤]
Johnsson, Sofia -96 3.30    PB 21   [¤]
Nordlund, Lina -96 2.79  PB 46
Peterson, Ebba -96 ej start  1 [¤]
Pihlblad, Elvira -96 2.82    PB 44    
Sidenlund, Laura -96 3.16  PB 26 [¤]
Sundstedt, Anna -96 3.02  PB 36
» Westerberg, Paulina -96 3.04    PB 34   [¤]
Öhman, Rebecca -96 2.97  PB 39
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 12.84      6 Final  
Dzakovic, Mladjen -87 13.25  2 Final
KS Gille, Filippa -91 9.59      14   [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 10.20  PB 12 [¤]
Thulin, Petra -79 11.09  PB 5 Final
F17 Forsell, Emilia -90 9.75  PB 5 Final
Tresteg (zon) P13 » Green, Philip -93 9.57      7 Final  
» Odenman, Gunnar -93 10.87  PB 1 Final
P12 Barketorp Dirke, Jakob -94 8.40    PB 15    
Carlström, Jesper -94 ej start  1 [¤]
» Grundberg, Erik -94 8.98  PB 6 Final
Haaland, Kornelius -94 ej start        1 [¤]
Lundquist, Joel -94 8.34  PB 16
» Wulff, Jonathan -94 8.94  PB 7 Final
P11 Berglund, Albin -95 7.41    PB 13    
Lindelöw, Viktor -95 6.79  PB 15
Nilsson, Jakob -95 ej start  1 [¤]
Ström, Olle -95 8.26    PB 7 Final  
F13 » Grönros, Lovisa -93 8.52  PB 19 [¤]
Kårling Kahn, Anna -93 9.87  5 Final
Niväng, Sara -93 6.80    PB 26    
Nyström, Emelie -93 ej start  1 [¤]
» Österberg, Sara -93 9.27  PB 10
F12 Appelgren, Sofia -94 ej start        1 [¤]
Carls, Julia -94 7.70  PB 21
Granath, Therese -94 7.45  PB 26
Hesselgren, Maria -94 7.14    PB 29    
Holgersson, Hedvig -94 ej start  1 [¤]
Höglund, Elsa -94 7.47  PB 25
Jacobsson, Frida -94 ej start        1 [¤]
Lindström, Hedvig -94 ej start  1 [¤]
Linjo, Sofia -94 7.59  PB 23
» Möller, Amelie -94 7.84    PB 18    
» Sandelius, Josefine -94 8.36  PB 13
Sandström, Niki -94 7.41  PB 28
F11 Avebäck, Freja -95 8.23    PB 5 Final  
» Bill, Ellinor -95 9.06  PB 2 Final
» Breig Lindell, Elin -95 7.94  PB 11
Ekholm, Elvira -95 7.98    PB 10    
Holknekt, Julia -95 8.39  PB 3 Final
Sene, Maie -95 8.03  PB 8 Final
Tapper, Fanny -95 7.28  PB 17
Kula (5,0 kg) P17   Bernebrant, Daniel -90 ej start        1 [¤]
Tholander, David -90 9.19  PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P15   Karreskog, Gustav -91 8.63    PB 7 Final  
Löfstrand, Christian -91 11.93  PB 4 Final
Odenman, Erik -91 12.14    PB 3 Final  
P14 » Bougt, Niklas -92 6.43  3 Final
Olsson, Simon -92 7.75  1 Final
KS Trygg, Nadja -88 ej start        1 [¤]
F18 » Davidsson, Jenny -88 12.25  1 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P12   Barketorp Dirke, Jakob -94 5.74      14    
Lundquist, Joel -94 5.76  13
Wetterberg, Klas -94 6.11    PB 11    
» Wulff, Jonathan -94 7.64  PB 4 Final
F17 » Höckerstrand, Sandra -90 12.04  PB 5 Final
J-sson Malmström, Emma -90 8.66      9    
F15 Jakobsson, Ulrika -91 8.87  4 Final
Martinsson, Sara -91 7.75  PB 12
Niväng, Sofie -91 6.01    PB 15    
Nordgren, Ellen -91 8.56  7 Final
F14 Bach, Lise -92 8.44  4 Final
Gren, Lilian -92 8.88    PB 2 Final  
Högblom, Caroline -92 8.65  PB 3 Final
Niklasson, Felicia -92 ej start  1 [¤]
Said, Manal -92 ej start  1 [¤]
Kula (2,0 kg) P11   Bristrand, Erik -95 ej res           
Nilsson, Jakob -95 ej start  1 [¤]
Ström, Olle -95 9.39    PB 3 Final  
P10 Appelgren, Filip -97 5.70  PB 24
Ekvall, Joakim -96 6.97  PB 7 Final
Frykholm, Ludvig -96 5.90    PB 20   [¤]
Granath, Charlie -96 6.94  PB 9
Hacksell, Eric -96 7.66  PB 2 Final
Movin, Andreas -96 4.32    PB 38   [¤]
» Persson, Manne -96 6.84  PB 10 [¤]
Pettersson, Gustav -96 4.40  PB 37
Sandström, Olle -96 7.00    PB 6 Final  
Sylwan, Oskars -96 5.94  PB 18
F13 Carpenter, Vanessa -93 7.65  15
Ewertzh, Johanna -93 7.92    PB 13    
Fagerström Wagner, Hanna -93 6.29  PB 19
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 8.33  PB 11
Lindelöw, Hanna -93 5.70    SB 21    
Nyström, Emelie -93 ej start  1 [¤]
Reidefors, Cecilia -93 5.90  PB 20
Viklund, Emelie -93 ej start        1 [¤]
F12 Appelgren, Sofia -94 5.92  PB 23
Carls, Julia -94 6.42  19
Hesselgren, Maria -94 5.84    PB 25    
Jacobsson, Frida -94 ej start  1 [¤]
Lindström, Hedvig -94 ej start  1 [¤]
Linjo, Sofia -94 6.87    PB 15    
» Möller, Amelie -94 4.93  32
Regnér, Anna -94 6.75  18
Sandström, Niki -94 5.44    PB 30    
F11 Avebäck, Freja -95 6.81  6 Final
» Bill, Ellinor -95 6.59  PB 8 Final
» Breig Lindell, Elin -95 5.66      21    
Ekholm, Elvira -95 5.29  PB 25
Flink, Nadine -95 4.50  PB 31
Holknekt, Julia -95 6.46    PB 11    
» Lidbeck, Linnéa -95 5.48  PB 23
Pastor, Kim -95 7.01  PB 4 Final
Tapper, Fanny -95 6.52    PB 10    
F10 Ahlstrand, Felicia -96 5.24  PB 19 [¤]
Altrov Berg, Vera -96 5.57  PB 12
» Forsberg, Elin -96 4.96      26    
Gille, Isa -96 4.18  PB 44
Hedenstedt, Andrea -96 4.67  PB 34 [¤]
Isaksson, Isabel -96 ej start        1 [¤]
Johnsson, Sofia -96 5.73  PB 7 Final [¤]
Linder, Fanny -96 4.39  PB 40
Peterson, Ebba -96 ej start        1 [¤]
Pihlblad, Elvira -96 5.35  PB 16
Sidenlund, Laura -96 4.15  PB 45 [¤]
Sundstedt, Anna -96 6.25    PB 4 Final  
» Westerberg, Paulina -96 4.90  PB 28 [¤]
Öhman, Rebecca -96 3.82  PB 47
Kula (1,0 kg) P9 » Möller, Tim -97 4.64    PB 35   [¤]
3-kamp F10   Linder, Fanny -96 558    PB      
Kula (2,0 kg) ej res  1
60 m brutit  1
Längd (zon) 3.82 [558] PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-02-11/12 (lö-sö)  | KA 2 spelen, Karlskrona IP, Karlskrona
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P19 » Barrefors, Björn -87 7.35    PB 2 Final  
7.39  2 X-final
60 m häck (106,7 cm) MS » Barrefors, Björn -87 8.38  [1,2,3] PB 1 Final  
Stav P19 » Barrefors, Björn -87 4.05    PB 2 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P19. Ingick i grenprogrammet: -2001
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
 2006-02-11/12 (lö-sö)  | Eskilstuna Indoor-Games, MunktellArenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Attersand, Henrik -84 ej start        1 [¤]
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:50.79      1 2 [¤]
1 500 m MS » Kanmert Gustafsson, Oskar -84 brutit        2  
Nylander, Tobias -85 4:06.10  PB 3 1
Walleräng, Olle -85 3:48.73  [2] PB 1 2 [¤]
60 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 ej start        1 [¤]
Längd KS   Hortobagyi, Elisabeth -84 ej start        1 [¤]
Thulin, Petra -79 ej start  1 [¤]
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 12.65      3 Final  
P19 Dzakovic, Mladjen -87 12.99  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen M22
 2006-02-11/12 (lö-sö)  | Ungdoms-DM inomhus, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17   Ekholm, Andrej -89 7.46    PB 2 4  
7.46  3 Final
» Kårelid, Victor -89 7.54  1 1
  7.53      4 Final  
Lööw, Håkan -90 8.69  6 2
Strömbäck Eklund, Jesper -90 8.12  PB 7 4
Vigert, Linus -90 ej start        3 [¤]
P15 » Fältström, Love -91 7.86  3 2
7.91  6 Final
Löfstrand, Christian -91 ej start        1 [¤]
P14 Campenhausen, Erik -92 8.90  5 1
Fryklöf, Oskar -92 8.97  PB 4 2
Torssell, Hjalmar -92 ej start        1 [¤]
Wetteroth, Fabian -92 ej start  1 [¤]
P13 » Odenman, Gunnar -93 8.70  PB 2 1
  8.79      3 Final  
P12 » Wulff, Jonathan -94 8.61  1 1
8.49  PB 2 Final
F17 » Dedrickson M, Fatima -89 ej start        2 [¤]
Engfors, Paulina -90 8.20  SB 2 3
Forsell, Emilia -90 8.74  SB 7 1
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.89  1 4
  7.87    PB 2 Final  
» Höckerstrand, Sandra -90 ej start  1 [¤]
» Larsson, Louise -90 8.82  PB 5 3
F15 Gille, Filippa -91 8.86      2 2  
Hultgren, Maria -91 8.81  PB 4 4
Sundqvist, Alycia -91 ej start  1 [¤]
Tengvall, Tove -91 8.40  PB 2 3
  8.44      8 Final  
Torssell, Jessica -91 ej start  1 [¤]
F14 » Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 [¤]
Hamrin, Zenobia -92 ej start        1 [¤]
Högblom, Caroline -92 8.59  1 5
Höglund, Matilda -92 8.39  1 4
  8.49      5 Final  
Lindström, Sofia -92 ej start  6 [¤]
» Retsloff, Frida -92 8.54  PB 2 1
  8.60      6 Final  
» Sabir, Jasmin -92 8.65  PB 3 2
8.67  3 B-final
F13 Kårling Kahn, Anna -93 8.76  PB 2 2
  8.90      5 B-final  
» Österberg, Sara -93 8.49  1 4
8.42  PB 1 Final
F12 Gustafsson, Mikaela -94 8.93  PB 3 2
  9.05      6 Final  
» Möller, Amelie -94 9.62  6 4
» Sandelius, Josefine -94 9.20  3 4
200 m P14   Campenhausen, Erik -92 30.38      3 3  
Torssell, Hjalmar -92 ej start  1 [¤]
Wetteroth, Fabian -92 ej start        1 [¤]
P13 » Green, Philip -93 29.39  3 5
F15 Sundqvist, Alycia -91 ej start  1 [¤]
Tengvall, Tove -91 28.81    PB 2 3  
Torssell, Jessica -91 ej start  1 [¤]
F14 » Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 [¤]
Gregersdotter, Elsa -92 ej start        1 [¤]
Gren, Lilian -92 ej start  1 [¤]
Hamrin, Zenobia -92 ej start  1 [¤]
Högblom, Caroline -92 28.53      2 8  
Höglund, Matilda -92 27.36  PB 1 8
» Retsloff, Frida -92 28.33  PB 1 7
F13 Carpenter, Vanessa -93 33.30    PB 4 4  
» Österberg, Sara -93 28.75  PB 1 7
400 m P17   Bernebrant, Daniel -90 ej start        1 [¤]
Luode, Marcus -90 62.42  PB 3 1
Lööw, Håkan -90 68.08    PB 4 1  
Molin, Per -90 54.79  PB 3 4
Vadström Björk, André -90 57.97  PB 2 2
F17 Börjeson, Helena -89 ej start        1 [¤]
Engfors, Paulina -90 ej start  1 [¤]
» Larsson, Louise -90 ej start  1 [¤]
Öster, Kristin -90 ej start  1 [¤]
800 m P12   Wetterberg, Klas -94 2:33.87    PB 3 2  
F12 » Forss, Emma -94 2:46.90  PB 3 2
Holgersson, Hedvig -94 3:01.47    PB 4 1  
» Möller, Amelie -94 3:00.73  PB 3 1
1 000 m P15   Karlsson, Victor -91 2:56.01    PB 5 Final  
Linde, Linus -91 3:04.58  8 2
» Nilsson, Patrik -91 2:51.50    PB 3 Final  
Refors, Michael -91 2:51.65  PB 4 2
Wiklander, Oswald -91 2:56.94  PB 6 Final
P14 » Bougt, Niklas -92 3:32.73      4 Final  
F15 Karlsson, Sara -91 3:28.98  PB 7 Final
Lord, Johanna -91 3:15.37  PB 3 Final
Molin, Sofia -91 3:44.04    SB 9 Final  
F14 Gregersdotter, Elsa -92 ej start  1 [¤]
Holmström, Gabriella -92 3:49.34  PB 6 Final
1 500 m P17   Tholander, David -90 5:04.17      6 1  
F17 » Jonsson, Elin -90 5:25.22  PB 7 Final
60 m häck (91,4 cm) P17   Bernebrant, Daniel -90 ej start        1 [¤]
Molin, Per -90 9.74  PB 5 Final
Vigert, Linus -90 10.51  8 Final
60 m häck (84 cm) P15 » Fältström, Love -91 9.04    PB 2 Final  
9.22  2 X-final
Löfstrand, Christian -91 9.84    PB 7 Final  
P14 Sundborg, Tommy -92 ej start  1 [¤]
Torssell, Hjalmar -92 10.51  4 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Braesh-Andersen, Ken -93 ej start        1 [¤]
» Green, Philip -93 10.10  1 2
  10.06    PB 1 Final  
» Odenman, Gunnar -93 10.27  PB 1 1
10.33  2 Final
P12 Barketorp Dirke, Jakob -94 ej start        1 [¤]
Lundquist, Joel -94 12.27  PB 4 2
12.74  7 Final
» Wulff, Jonathan -94 12.14  PB 2 1
  12.30      4 Final  
F17 » Dedrickson M, Fatima -89 8.79  PB 1 1
8.89  1 Final
» Höckerstrand, Sandra -90 ej start        1 [¤]
F15 Jakobsson, Ulrika -91 ej start  1 [¤]
Torssell, Jessica -91 9.37  1 1
  9.18    PB 1 Final  
F14 Hamrin, Zenobia -92 ej start  1 [¤]
Höglund, Matilda -92 9.90  2 1
  9.73      4 Final  
» Retsloff, Frida -92 9.96  PB 2 3
10.13  6 Final
» Sabir, Jasmin -92 10.59      4 3  
F13 Carpenter, Vanessa -93 brutit  3
» Österberg, Sara -93 11.33  PB 2 4
F12 Linjo, Sofia -94 13.94    PB 5 1  
» Sandelius, Josefine -94 13.37  PB 6 2
Höjd P17   Bernebrant, Daniel -90 ej start        1 [¤]
Kallaste, Rain -89 ej start  1 [¤]
Molin, Per -90 1.58      8 Final  
Vigert, Linus -90 ej start  1 [¤]
P15 » Fältström, Love -91 1.68  3 Final
Odenman, Erik -91 1.54      5 Final  
Älvebrand, Eric -91 1.79  PB 2 Final
P14 Campenhausen, Erik -92 ej start  1 [¤]
Sundborg, Tommy -92 ej start        1 [¤]
Torssell, Hjalmar -92 1.39  PB 4 Final
P13 » Green, Philip -93 1.52  PB 2 Final
P12 » Grundberg, Erik -94 1.40      4 Final  
Ström, Olle -95 1.28  7 Final
Wetterberg, Klas -94 1.40  PB 5 Final
» Wulff, Jonathan -94 1.28      8 Final  
F17 Engfors, Paulina -90 1.55  PB 4 Final
» Höckerstrand, Sandra -90 ej start  1 [¤]
F15 Jakobsson, Ulrika -91 ej start        1 [¤]
Shehu, Teuta -91 ej start  1 [¤]
F14 » Alsing Skoog, Emma -92 ej start  1 [¤]
Gregersdotter, Elsa -92 ej start        1 [¤]
Gren, Lilian -92 1.34  15
Niklasson, Felicia -92 1.38  PB 12
F13 Kårling Kahn, Anna -93 1.34    PB 14    
Viklund, Emelie -93 ej start  1 [¤]
F12 Avebäck, Freja -95 1.14  16
Gustafsson, Mikaela -94 1.35      3 Final  
Haeffner, Antonia -94 ej start  1 [¤]
Stav P15 » Fältström, Love -91 3.62      1 Final  
Löfstrand, Christian -91 2.72  PB 3 Final
P14 Wetteroth, Fabian -92 ej start        1 [¤]
F14 » Alsing Skoog, Emma -92 2.02  3 Final
Niklasson, Felicia -92 2.12  PB 2 Final
Längd P17   Bernebrant, Daniel -90 ej start        1 [¤]
Kallaste, Rain -89 ej start  1 [¤]
» Kårelid, Victor -89 6.14    PB 2 Final  
Luode, Marcus -90 4.83  15
Lööw, Håkan -90 4.24  16
Strömbäck Eklund, Jesper -90 ej start        1 [¤]
Vadström Björk, André -90 5.57  PB 8 Final
Vigert, Linus -90 5.35  9
P14 Campenhausen, Erik -92 4.15    PB 8 Final  
Fryklöf, Oskar -92 4.09  PB 9
F17 » Dedrickson M, Fatima -89 5.57  2 Final
Engfors, Paulina -90 5.07      8 Final  
Forsell, Emilia -90 4.39  21 1
Göth, Camilla -90 4.57  17
» Larsson, Louise -90 4.42    PB 20    
F15 Edgarsson, Anna -91 3.99  PB 23
Gille, Filippa -91 4.18  18
Hultgren, Maria -91 4.92    PB 4 Final  
Nordgren, Ellen -91 ej start  1 [¤]
Shehu, Teuta -91 ej start  1 [¤]
Sochon, Amanda -91 ej start        1 [¤]
Sundqvist, Alycia -91 ej start  1 [¤]
Tengvall, Tove -91 4.08  19
Torssell, Jessica -91 ej start        1 [¤]
F14 » Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 [¤]
Hamrin, Zenobia -92 ej start  1 [¤]
Höglund, Matilda -92 4.57      7 Final  
Jacobsson, Andrea -92 3.97  25
Niklasson, Felicia -92 ej res  1
» Retsloff, Frida -92 4.36      9    
» Sabir, Jasmin -92 4.45  PB 8 Final
Längd (zon) P13 » Green, Philip -93 4.76      6 Final  
» Odenman, Gunnar -93 4.98  PB 3 Final
P12 Carlström, Jesper -94 3.77    PB 14    
F13 Nilsson Bach, Sophie -93 2.65  PB 57
F12 » Bill, Ellinor -95 4.24  PB 6 Final
Carls, Julia -94 3.67    PB 24    
» Forss, Emma -94 3.66  25
Tresteg P15 » Fältström, Love -91 12.25    PB 1 Final  
Älvebrand, Eric -91 ej start  1 [¤]
F15 Gille, Filippa -91 9.82    PB 5 Final  
Jakobsson, Ulrika -91 ej start  1 [¤]
Shehu, Teuta -91 10.54  PB 3 Final
F14 » Sabir, Jasmin -92 9.75    PB 3 Final  
Said, Manal -92 9.14  PB 7 Final
Tresteg (zon) P13 » Green, Philip -93 9.88    PB 4 Final  
» Odenman, Gunnar -93 10.83  PB 1 Final
F13 Kårling Kahn, Anna -93 10.12    PB 3 Final  
Nyström, Emelie -93 ej start  1 [¤]
Viklund, Emelie -93 ej start  1 [¤]
» Österberg, Sara -93 9.19  PB 12
Kula (5,0 kg) P17   Bernebrant, Daniel -90 ej start        1 [¤]
Molin, Per -90 12.40  PB 3 Final
Tholander, David -90 8.79      9    
Vigert, Linus -90 ej start  1 [¤]
Kula (4,0 kg) P15   Löfstrand, Christian -91 11.21    PB 4 Final  
Odenman, Erik -91 12.05  PB 3 Final
P14 » Bougt, Niklas -92 ej start        1 [¤]
Falk, Sebastian -92 ej start  1 [¤]
Olsson, Simon -92 8.10  PB 2 Final
Sundborg, Tommy -92 ej start        1 [¤]
Wetteroth, Fabian -92 ej start  1 [¤]
Kula (3,0 kg) P12   Barketorp Dirke, Jakob -94 ej start        1 [¤]
Lundquist, Joel -94 4.96  11
F17 Engfors, Paulina -90 10.41    PB 5 Final  
» Höckerstrand, Sandra -90 11.40  3 Final
J-sson Malmström, Emma -90 8.98  8 Final
F15 » Almström, Elina -91 ej start        1 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 ej start  1 [¤]
Martinsson, Sara -91 ej start  1 [¤]
Nordgren, Ellen -91 ej start        1 [¤]
Nyström, Linnéa -91 ej start  1 [¤]
F14 Bach, Lise -92 8.63  PB 7 Final
Gren, Lilian -92 8.52    PB 8 Final  
Högblom, Caroline -92 7.96  10
Said, Manal -92 6.57  17
Kula (2,0 kg) F13   Nilsson Bach, Sophie -93 6.36    PB 28    
Nyström, Emelie -93 8.87  PB 12
F12 Avebäck, Freja -95 6.87    PB 15    
Gustafsson, Mikaela -94 9.08  PB 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-02-11 (lö)  | Ames, IA, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
1 Eng. mil MS   Cedertun, Jacob -82 4:09.60  [1] PB 16 1    
Not
[1] - Överlång bana
 2006-02-04/05 (lö-sö)  | IDM + Formenkollen, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Attersand, Henrik -84 ej start        1 [¤]
Berg, Jonathan -88 8.16  PB 7 1
Ekholm, Andrej -89 7.54      4 5 [¤]
Rosencrantz, Patrik -86 ej start  1 [¤]
P19 » Kårelid, Victor -89 ej start  1 [¤]
Norgren, Henrik -87 7.46  1 3
  7.36    SB 1 Final  
Thorén, Joel -87 7.51  2 2
7.49  PB 5 Final
P15 Löfstrand, Christian -91 8.30    PB 6 1  
» Nilsson, Patrik -91 9.12  PB 7 1
KS » Dedrickson M, Fatima -89 ej start  1 [¤]
F19 Johansson, Linn -88 8.48    SB 6 2  
F17 Forsell, Emilia -90 8.83  4 2
200 m MS » Barrefors, Björn -87 23.70    PB 1 D-final  
Ekholm, Andrej -89 24.93  PB 2 Final [¤]
Rosencrantz, Patrik -86 ej start        1 [¤]
KS Thulin, Petra -79 27.20  PB 1 E-final
F15 Torssell, Jessica -91 ej start  1 [¤]
400 m MS » Pell, Rickard -79 51.63    SB 4 Final [¤]
Rysjö, Niclas -84 50.55  PB 2 Final
P19 Berg, Jonathan -88 58.36      3 B-final  
Dangler, Alexander -88 54.56  PB 1 B-final
Segerlind, Jonas -88 52.04  SB 1 Final [¤]
Öberg, Sebastian -87 ej start        1 [¤]
P17 Tholander, David -90 ej start  1 [¤]
F19 Håkansson, Camilla -87 60.74  PB 1 B-final
Nylander, Elina -87 64.04    SB 3 B-final  
F17 Engfors, Paulina -90 58.13  [2] PB 1 Final
1 000 m P15   Refors, Michael -91 ej start        1 [¤]
F15 Holmström, Gabriella -92 brutit  1
Lord, Johanna -91 ej start  1 [¤]
1 500 m MS » Kanmert Gustafsson, Oskar -84 ej start        1 [¤]
Nylander, Tobias -85 4:08.42  PB 8 Final
Walleräng, Olle -85 3:51.79      1 Final  
F19 Källander, Elin -88 5:31.12  PB 8 Final
Wiking, Jessica -87 4:54.79  PB 2 Final
3 000 m MS   Gustafsson, Johan -76 ej start        1 [¤]
Holmberg, Anders -84 8:51.08  PB 8 Final [¤]
» Lerdahl, Emil -82 8:45.71  PB 6 Final
60 m häck (100 cm) P19 » Barrefors, Björn -87 8.20      1 1  
» Barrefors, Björn -87 8.10  PB 1 Final
» Eklund, Jonathan -88 8.61  1 2
  8.61      3 Final  
» Elgered, Jonas -87 9.21  4 1
9.04  PB 5 Final
Thorén, Joel -87 8.92      2 2  
Öberg, Sebastian -87 8.58  2 1
8.50  2 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Löfstrand, Christian -91 9.87    PB 4 Final [¤]
60 m häck (84 cm) KS » Davidsson, Jenny -88 10.03    PB 7 Final  
» Dedrickson M, Fatima -89 9.05  [3,4] PB 2 Final
Thulin, Petra -79 9.30    SB 5 Final  
F19 Arvidsson, Emelie -87 9.73  SB 4 Final
60 m häck (76,2 cm) F17 » Dedrickson M, Fatima -89 8.85    PB 1 1 [¤]
8.89  1 Final
Engfors, Paulina -90 9.10    PB 2 1  
F15 Torssell, Jessica -91 ej start  1 [¤]
Höjd P19 » Elgered, Jonas -87 1.71    SB 7 Final  
Norgren, Henrik -87 1.81  SB 5 Final
Thorén, Joel -87 ej start        1 [¤]
P17 Kallaste, Rain -89 ej start  1 [¤]
KS Arvidsson, Emelie -87 1.66  [5] SB 4 Final
F19 Arvidsson, Emelie -87 1.61  3 Final
Stav P19 » Eklund, Jonathan -88 4.11    PB 2 Final  
» Elgered, Jonas -87 4.01  3 Final
Thorén, Joel -87 4.21  1 Final
Längd P19 » Eklund, Jonathan -88 6.12      5 Final  
» Elgered, Jonas -87 6.06  SB 7 Final
Norgren, Henrik -87 5.67    SB 10    
Thorén, Joel -87 6.06  SB 8 Final
P17 Kallaste, Rain -89 ej start  1 [¤]
KS » Davidsson, Jenny -88 4.72    SB 21    
» Dedrickson M, Fatima -89 5.63  [3] PB 6 Final [¤]
Hortobagyi, Elisabeth -84 4.75  19
Johansson, Linn -88 4.86      14    
Weinz, Helena -87 4.95  SB 13
F19 Arvidsson, Emelie -87 5.18  SB 6 Final
Johansson, Linn -88 4.50      15    
Weinz, Helena -87 4.26  16
Tresteg MS   Abrahamson, Daniel -82 ej start        1 [¤]
» Attersand, Henrik -84 12.80  7 Final
P19 Dzakovic, Mladjen -87 13.19      2 Final  
KS Thulin, Petra -79 10.99  PB 5 Final
F17 Forsell, Emilia -90 9.64  PB 6 Final
F15 Gille, Filippa -91 ej start        1 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 ej start  1 [¤]
Kula (6,0 kg) P19 » Barrefors, Björn -87 13.13    PB 4 Final  
» Elgered, Jonas -87 11.22  SB 7 Final
Thorén, Joel -87 13.51  SB 3 Final
Kula (5,0 kg) P17   Tholander, David -90 8.83    PB 6 Final  
Kula (4,0 kg) P15   Karreskog, Gustav -91 8.50    PB 5 Final [¤]
Löfstrand, Christian -91 10.78  2 Final
F19 Arvidsson, Emelie -87 8.27    SB 6 Final  
» Davidsson, Jenny -88 12.66  [6] PB 2 Final
Trygg, Nadja -88 8.06  7 Final
Kula (3,0 kg) F17   J-sson Malmström, Emma -90 9.19    PB 7    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
[3] - Klubbrekord i klassen F17
[4] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F17. Ingick i grenprogrammet: 1974-2001
[5] - Klubbrekord i klassen F19
[6] - Klubbrekord i klassen F18
 2006-02-04 (lö)  | Houston, TX, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Cedertun, Jacob -82 1:53.87    SB 1 Final    
1 Eng. mil MS   Cedertun, Jacob -82 4:13.39    PB 3 Final    
 2006-02-02 (to)  | GE Galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS » Kanmert Gustafsson, Oskar -84 1:59.65    PB 5 1    
» Pell, Rickard -79 1:49.56  SB 2 B-final
Rysjö, Niclas -84 1:53.32  PB 1 2
4 x 200 m F13    {HIF lag 1} [1] 2:02.12      4 5    
 {HIF lag 2} [1] 2:00.80  2 2
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2006-01-28/29 (lö-sö)  | Pallas-Spelen, Atleticum, Malmö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F17 » Dedrickson M, Fatima -89 8.11      2 4  
8.02  SB 1 B-final
60 m häck (100 cm) P19 » Barrefors, Björn -87 8.24    PB 1 Final  
60 m häck (76,2 cm) F17 » Dedrickson M, Fatima -89 8.89    PB 1 1  
8.92  2 Final
Längd P19 » Barrefors, Björn -87 6.74    PB 2 Final  
F17 » Dedrickson M, Fatima -89 5.33  PB 7 Final
 2006-01-28/29 (lö-sö)  | Haninge Open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Höjd P15   Löfstrand, Christian -91 1.45    PB 2 Final [¤]
P11 Ström, Olle -95 ej start  1 [¤]
P10 Berggren Eklund, Isac -96 ej start        1 [¤]
Ekvall, Joakim -96 1.05  PB 3 Final
Gustafsson, Bill -96 0.95  8 Final
Kraft, Arvid -96 ej start        1 [¤]
Ljungqvist, Gustav -96 1.00  PB 6 Final
Modig, Ruben -96 1.00  PB 5 Final
» Persson, Manne -96 1.10    PB 2 Final  
F13 Carpenter, Vanessa -93 ej start  1 [¤]
F11 Avebäck, Freja -95 1.20  PB 3 Final
» Breig Lindell, Elin -95 1.10      5 Final  
F10 Altrov Berg, Vera -96 1.10  PB 3 Final
» Forsberg, Elin -96 1.05  PB 7 Final
Isaksson, Isabel -96 0.90    PB 14    
Linder, Fanny -96 1.10  PB 4 Final
Längd F15   Niväng, Sofie -91 3.67    PB 9    
Längd (zon) P11   Ström, Olle -95 ej start        1 [¤]
P10 Berggren Eklund, Isac -96 ej start  1 [¤]
Cedervall Högberg, Pontus -96 2.82    PB 12    
Ekvall, Joakim -96 3.50  PB 2 Final
Gustafsson, Bill -96 3.16  PB 7 Final
Kraft, Arvid -96 ej start        1 [¤]
Modig, Ruben -96 ej start  1 [¤]
» Persson, Manne -96 3.44  PB 4 Final
F13 Carpenter, Vanessa -93 ej start        1 [¤]
Niväng, Sara -93 ej start  1 [¤]
F11 Avebäck, Freja -95 3.84  PB 2 Final
» Breig Lindell, Elin -95 3.46      7 Final  
F10 Ahlstrand, Felicia -96 3.07  PB 10
Altrov Berg, Vera -96 3.03  SB 13
» Forsberg, Elin -96 3.14    PB 9    
Isaksson, Isabel -96 2.92  PB 15
Johnsson, Sofia -96 3.27  PB 6 Final
Linder, Fanny -96 3.56    PB 3 Final  
Peterson, Ebba -96 2.87  PB 16
Sidenlund, Laura -96 3.05  PB 11
Kula (4,0 kg) P15   Löfstrand, Christian -91 11.17    PB 1 Final [¤]
Kula (2,0 kg) P11   Ström, Olle -95 ej start        1 [¤]
P10 Berggren Eklund, Isac -96 ej start  1 [¤]
Ekvall, Joakim -96 6.34    PB 3 Final [¤]
Gustafsson, Bill -96 8.48  PB 1 Final
Ljungqvist, Gustav -96 5.29  PB 8 Final
F11 Avebäck, Freja -95 6.76    PB 2 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 6.04  3 Final
F10 Ahlstrand, Felicia -96 5.07  PB 8 Final
» Forsberg, Elin -96 5.11    PB 7 Final  
Isaksson, Isabel -96 4.67  PB 11 [¤]
Johnsson, Sofia -96 5.46  PB 3 Final
Linder, Fanny -96 4.10    PB 19    
Peterson, Ebba -96 4.17  PB 16
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-01-28/29 (lö-sö)  | Götas Ungdomsspel, Våxnäshallen, Karlstad
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17   Lööw, Håkan -90 8.26    PB 5 1  
Strömbäck Eklund, Jesper -90 ej start  1 [¤]
Tholander, David -90 ej start        1 [¤]
Vadström Björk, André -90 7.97  PB 5 3
Vigert, Linus -90 7.48  PB 1 4
P16 Vigert, Linus -90 7.55      4 Final  
P15 » Fältström, Love -91 7.69  1 2
7.65  PB 2 Final
P14 Campenhausen, Erik -92 8.82    PB 4 1  
Sundborg, Tommy -92 9.53  5 1 [¤]
Torssell, Hjalmar -92 9.10  4 3
Wetteroth, Fabian -92 8.62    PB 4 2  
F17 Göth, Camilla -90 8.88  SB 4 7
J-sson Malmström, Emma -90 9.42  SB 5 1
» Larsson, Louise -90 ej start        1 [¤]
F15 Gille, Filippa -91 8.75  5 2
Hultgren, Maria -91 ej start  1 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 8.54    PB 3 3  
Nyström, Linnéa -91 9.44  SB 4 4 [¤]
F14 » Alsing Skoog, Emma -92 9.03  PB 4 1
» Alstermark, Linnéa -92 8.32  1 3
  8.17    PB 3 Final  
Gregersdotter, Elsa -92 8.82  PB 3 5
Gren, Lilian -92 ej start  1 [¤]
Hamrin, Zenobia -92 8.32  1 7
  8.30    PB 4 Final  
Högblom, Caroline -92 8.35  PB 1 9
8.39  2 B-final
Höglund, Matilda -92 8.35  PB 1 8
  8.35      5 Final  
Jacobsson, Andrea -92 9.46  PB 4 6
» Retsloff, Frida -92 8.64  PB 2 4
» Sabir, Jasmin -92 8.74    PB 4 2  
Said, Manal -92 8.93  3 7
200 m P17   Bernebrant, Daniel -90 25.09    PB 2 4  
Lööw, Håkan -90 28.48  SB 3 6
Molin, Per -90 25.06    PB 1 5  
Strömbäck Eklund, Jesper -90 ej start  1 [¤]
Tholander, David -90 ej start  1 [¤]
Vadström Björk, André -90 25.61    PB 3 7  
P15 Allert, Per -91 ej start  1 [¤]
» Fältström, Love -91 25.18  PB 1 2
Karlsson, Victor -91 30.80    PB 3 3  
Linde, Linus -91 30.25  PB 2 2
» Nilsson, Patrik -91 28.27  PB 3 1
Refors, Michael -91 27.74    PB 1 3  
Wiklander, Oswald -91 28.71  PB 3 2
Älvebrand, Eric -91 ej start  1 [¤]
P14 » Bougt, Niklas -92 32.04    PB 3 1  
Campenhausen, Erik -92 28.96  PB 2 1
Sundborg, Tommy -92 diskad  4 [¤]
Torssell, Hjalmar -92 29.99    PB 2 3  
F17 Göth, Camilla -90 29.25  PB 2 6
» Larsson, Louise -90 ej start  1 [¤]
Öster, Kristin -90 29.88    PB 2 7  
F16 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.13  [2] PB 1 1 [¤]
F15 Andersson, Julia -91 31.70  PB 3 13 [¤]
Gille, Filippa -91 28.65    PB 1 6  
Hultgren, Maria -91 ej start  1 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 28.02  PB 1 4
Karlsson, Sara -91 29.60    PB 1 7  
Nyström, Linnéa -91 30.82  SB 2 7
F14 » Alsing Skoog, Emma -92 30.27  PB 2 2
» Alstermark, Linnéa -92 27.19    PB 1 3  
Bach, Lise -92 ej start  1 [¤]
Gregersdotter, Elsa -92 28.93  PB 2 4
Gren, Lilian -92 ej start        1 [¤]
Hamrin, Zenobia -92 27.96  PB 1 6
Högblom, Caroline -92 27.99  PB 3 1
Höglund, Matilda -92 27.59    PB 1 7  
Jacobsson, Andrea -92 31.13  PB 3 8
Niklasson, Felicia -92 ej start  1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 28.76    PB 2 9  
» Sabir, Jasmin -92 29.32  PB 1 10
Said, Manal -92 ej start  1 [¤]
800 m P17   Lööw, Håkan -90 ej start        1 [¤]
Tholander, David -90 ej start  1 [¤]
KS Källander, Elin -88 2:38.3m   PB 3 Final  
F17 » Jonsson, Elin -90 2:34.4m PB 6 Final
» Larsson, Louise -90 ej start  1 [¤]
Öster, Kristin -90 2:34.4m PB 3 Final
1 000 m P15   Allert, Per -91 ej start        1 [¤]
Karlsson, Victor -91 2:56.8m PB 4 1
Linde, Linus -91 3:00.8m   PB 7 1  
» Nilsson, Patrik -91 2:53.6m PB 1 1
Refors, Michael -91 2:53.6m PB 2 1
Wiklander, Oswald -91 2:57.0m   PB 5 1  
P14 » Bougt, Niklas -92 3:29.3m 5 Final [¤]
F15 Karlsson, Sara -91 ej start  1 [¤]
1 500 m KS   Källander, Elin -88 brutit        1  
F17 » Jonsson, Elin -90 brutit  1
60 m häck (91,4 cm) P17   Bernebrant, Daniel -90 9.29    PB 3 1  
Molin, Per -90 ej start  1 [¤]
60 m häck (84 cm) P15 » Fältström, Love -91 9.06    PB 2 2  
P14 Sundborg, Tommy -92 11.16  PB 3 2 [¤]
Torssell, Hjalmar -92 10.28  PB 1 1
60 m häck (76,2 cm) F15   Andersson, Julia -91 11.33    PB 4 4  
Hultgren, Maria -91 ej start  1 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 9.55      4 6  
Nyström, Linnéa -91 ej start  1 [¤]
F14 Hamrin, Zenobia -92 ej start  1 [¤]
Högblom, Caroline -92 ej start        1 [¤]
Höglund, Matilda -92 9.55  PB 2 4
» Retsloff, Frida -92 10.13  PB 2 2
» Sabir, Jasmin -92 10.26      2 3  
Said, Manal -92 ej start  1 [¤]
Höjd P17   Kallaste, Rain -89 1.55           
Molin, Per -90 1.66  PB
P15 » Fältström, Love -91 ej start        1 [¤]
Älvebrand, Eric -91 1.72  2 Final
P14 Campenhausen, Erik -92 1.40  PB 4 Final
Sundborg, Tommy -92 1.40    PB 5 Final [¤]
Torssell, Hjalmar -92 1.35  6 Final
F17 » Höckerstrand, Sandra -90 1.50  PB 5 Final
F15 Jakobsson, Ulrika -91 1.45      18   [¤]
Nordgren, Ellen -91 1.35  PB 20
F14 » Alsing Skoog, Emma -92 1.25  12
» Alstermark, Linnéa -92 1.40    PB 5 Final  
Gregersdotter, Elsa -92 1.40  7 Final
Gren, Lilian -92 ej start  1 [¤]
Niklasson, Felicia -92 1.35  8 Final
Stav P17   Bernebrant, Daniel -90 ej start        1 [¤]
Molin, Per -90 ej start  1 [¤]
P15 » Fältström, Love -91 3.74    PB 1 Final  
Wetteroth, Fabian -92 2.14  PB 13
F15 » Alsing Skoog, Emma -92 2.44  [3] PB 2 Final
Niklasson, Felicia -92 ej res  1
Längd P17   Bernebrant, Daniel -90 5.61      9    
Kallaste, Rain -89 4.71  PB 17
Lööw, Håkan -90 4.44    SB 18    
Strömbäck Eklund, Jesper -90 ej start  1 [¤]
Vadström Björk, André -90 5.17  PB 14
Vigert, Linus -90 5.41    PB 12    
P15 » Fältström, Love -91 5.78  PB 3 Final
Älvebrand, Eric -91 4.97  PB 7 Final
P14 Campenhausen, Erik -92 4.06    PB 11    
Olsson, Simon -92 3.60  13
Torssell, Hjalmar -92 4.11  10
F17 Göth, Camilla -90 2.70      21    
» Höckerstrand, Sandra -90 4.57  PB 8 Final
» Larsson, Louise -90 ej start  1 [¤]
F15 Andersson, Julia -91 3.74      35    
Gille, Filippa -91 3.88  31
Hultgren, Maria -91 ej start  1 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 4.54      13    
Nordgren, Ellen -91 4.38  PB 19
F14 » Alstermark, Linnéa -92 4.70  PB 2 Final
Bach, Lise -92 ej start        1 [¤]
Gregersdotter, Elsa -92 4.14  PB 24
Hamrin, Zenobia -92 4.61  5 Final
Högblom, Caroline -92 ej start        1 [¤]
Höglund, Matilda -92 4.50  8 Final
Jacobsson, Andrea -92 4.27  PB 14
Niklasson, Felicia -92 ej start        1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 4.61  PB 6 Final
» Sabir, Jasmin -92 4.16  21
Said, Manal -92 4.15  23
Kula (5,0 kg) P17   Bernebrant, Daniel -90 10.81      9    
Kallaste, Rain -89 8.07  PB 15
Molin, Per -90 11.53      8 Final  
Vigert, Linus -90 9.51  11
Kula (4,0 kg) P14 » Bougt, Niklas -92 6.60    PB 8 Final  
Olsson, Simon -92 7.44  PB 7 Final
Sundborg, Tommy -92 3.41      14   [¤]
Wetteroth, Fabian -92 7.60  PB 6 Final
Kula (3,0 kg) F17 » Höckerstrand, Sandra -90 11.50      3 Final  
J-sson Malmström, Emma -90 7.84  10
F15 Gille, Filippa -91 8.09    PB 15    
Jakobsson, Ulrika -91 9.37  PB 4 Final
Nordgren, Ellen -91 ej start  1 [¤]
Nyström, Linnéa -91 8.36      13    
Söderström, Anna -91 ej start  1 [¤]
F14 Bach, Lise -92 ej start  1 [¤]
Gren, Lilian -92 ej start        1 [¤]
Högblom, Caroline -92 8.41  PB 7 Final
Said, Manal -92 6.98  PB 13 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F17
[3] - Klubbrekord i klassen F14
 2006-01-28 (lö)  | VII:e Vinthundsvintern, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Attersand, Henrik -84 ej start        1   [¤]
Rosencrantz, Patrik -86 7.52  1 1
M20 Rosencrantz, Patrik -86 7.49    SB 4 Final    
P19 Norgren, Henrik -87 7.56  3 1
7.50  3 Final
Segerlind, Jonas -88 7.57  SB 2 2
  7.60      5 Final    
P17 Ekholm, Andrej -89 7.53  2 1 [¤]
7.51  PB 2 Final
» Kårelid, Victor -89 7.51  1 1
  7.50    SB 1 Final    
KS Hortobagyi, Elisabeth -84 8.69  PB 3 Final
F19 Novo, Johanna -88 8.55  SB 2 1
  8.59      2 Final    
Trygg, Nadja -88 ej start  1 [¤]
Weinz, Helena -87 8.62  SB 3 1
8.78  3 Final
200 m P13 » Odenman, Gunnar -93 29.59    PB 3 4    
F13 Fagerström Wagner, Hanna -93 34.64  PB 3 4
Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start        1   [¤]
Rhodiner, Tove -93 34.72  PB 3 3
400 m MS   Rysjö, Niclas -84 50.86    PB 3 4    
P19 Berg, Jonathan -88 54.88  PB 3 2
Dangler, Alexander -88 54.84    PB 2 2    
KS Håkansson, Camilla -87 60.88  PB 3 2
Nylander, Elina -87 ej start  1 [¤]
800 m MS   Nylander, Tobias -85 2:02.47    SB 1 Final    
P19 Röing, Mattias -88 2:11.03  SB 2 Final
F19 Nicklasson, Sandra -87 2:48.75    SB 4 Final    
Wiking, Jessica -87 2:23.19  SB 2 Final
F17 Engfors, Paulina -90 2:22.38  PB 1 Final
F13 Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start  1 [¤]
3 000 m MS   Holmberg, Anders -84 8:58.28    PB 3 Final    
» Lerdahl, Emil -82 ej start  1 [¤]
60 m häck (100 cm) P19 » Eklund, Jonathan -88 8.62      1 Final    
Thorén, Joel -87 8.91  PB 2 Final
60 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 9.52      2 Final    
F19 Arvidsson, Emelie -87 9.79  SB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) F17   Engfors, Paulina -90 brutit        Final    
Stav P19 » Eklund, Jonathan -88 ej res        1    
» Elgered, Jonas -87 4.01  PB 1 Final
Thorén, Joel -87 4.01  1 Final
Längd MS » Attersand, Henrik -84 2.87    SB 2 Final    
» Attersand, Johan -74 ej start  1 [¤]
P19 » Eklund, Jonathan -88 6.20    PB 1 Final    
» Elgered, Jonas -87 6.00  SB 2 Final
Segerlind, Jonas -88 5.99  PB 3 Final
Thorén, Joel -87 5.76    SB 5 Final    
KS Hortobagyi, Elisabeth -84 4.70  3 Final
Thulin, Petra -79 4.91  SB 2 Final
F19 Arvidsson, Emelie -87 5.12    SB 2 Final    
Weinz, Helena -87 ej res  Final
F17 Engfors, Paulina -90 5.08  3 Final
Längd (zon) P13 » Odenman, Gunnar -93 4.85    PB 1 Final    
F13 Fagerström Wagner, Hanna -93 3.75  PB 16
Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start        1   [¤]
Rhodiner, Tove -93 3.63  PB 17
Viklund, Emelie -93 4.43  7 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Odenman, Gunnar -93 7.80    PB 3 Final    
Kula (2,0 kg) F13   Fagerström Wagner, Hanna -93 6.11    PB 10      
Viklund, Emelie -93 9.09  PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2006-01-25 (on)  | Rundbanekväll, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m KS   Nicklasson, Sandra -87 2:48.79    SB 4 Final    
Wiking, Jessica -87 2:24.04  SB 1 Final
 2006-01-25 (on)  | Mångkamps DM FP13, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
4-kamp P13 » Green, Philip -93 3 202    PB 3      
60 m häck (76,2 cm) 10.37 [912] PB 2 2
Längd (zon) 4.71 [822] 2
Kula (3,0 kg) 7.92 [627] 7
Höjd 1.43 [841] 4
 2006-01-22 (sö)  | Inlagda Gurkspelen
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m K20   Teilman, Maria -86 7.82    SB 1 1    
7.91  6 Final
 2006-01-22 (sö)  | Raka Spåret, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Attersand, Henrik -84 8.16    SB 6 3    
» Attersand, Johan -74 ej start  1 [¤]
P19 » Elgered, Jonas -87 7.78    SB 5 2    
Norgren, Henrik -87 7.49  2 1
7.44  SB 2 Final
P17 Strömbäck Eklund, Jesper -90 ej start        1   [¤]
KS Hortobagyi, Elisabeth -84 ej start  1 [¤]
F19 Johansson, Linn -88 8.56  SB 6 1
Weinz, Helena -87 8.69    SB 7 1    
F17 Forsell, Emilia -90 8.80  SB 6 2
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 7.94  PB 2 1 [¤]
  8.06      1 X-final    
J-sson Malmström, Emma -90 9.59  SB 8 1
200 m MS   Strömbäck Eklund, Jesper -90 ej start        1   [¤]
KS Håkansson, Camilla -87 27.81  PB 3 E-final
Nicklasson, Sandra -87 29.76    PB 4 B-final    
Nylander, Elina -87 29.07  SB 4 E-final
Thulin, Petra -79 27.65  SB 2 E-final
F17 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.66  PB 1 Final [¤]
400 m MS   Berg, Jonathan -88 55.54    PB 1 E-final    
Dangler, Alexander -88 55.63  PB 2 E-final
Norberg, Daniel -78 ej start        1   [¤]
Rysjö, Niclas -84 51.46  PB 2 B-final
800 m F19   Källander, Elin -88 2:40.9m   SB 1 B-final    
F17 » Jonsson, Elin -90 2:41.3m PB 4 B-final
Öster, Kristin -90 2:37.3m PB 3 B-final
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 ej start        1   [¤]
» Pell, Rickard -79 brutit  1
Röing, Mattias -88 ej start        1   [¤]
Walleräng, Olle -85 3:50.77  [2] PB 1 Final
60 m häck (100 cm) P19 » Eklund, Jonathan -88 8.57  [3] PB 2 Final   [¤]
Öberg, Sebastian -87 8.48  PB 1 Final [¤]
60 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 9.41      2 Final    
60 m häck (76,2 cm) F17 » Dedrickson M, Fatima -89 8.95    SB 1 Final    
Engfors, Paulina -90 ej start  1 [¤]
Höjd MS   Norgren, Henrik -87 ej start        1   [¤]
Stav MS » Elgered, Jonas -87 3.83    SB 7 Final    
P19 » Eklund, Jonathan -88 3.83  7 Final [¤]
Längd P17   Kallaste, Rain -89 4.60    PB 7 Final   [¤]
» Kårelid, Victor -89 5.55  PB 4 Final
Luode, Marcus -90 4.94    PB 6 Final    
KS Hortobagyi, Elisabeth -84 ej start  1 [¤]
F19 Johansson, Linn -88 4.91  SB 3 Final
Weinz, Helena -87 4.76    SB 5 Final    
F17 » Dedrickson M, Fatima -89 5.32  PB 1 Final
Engfors, Paulina -90 ej start  1 [¤]
Forsell, Emilia -90 4.49      7 Final    
Göth, Camilla -90 4.59  6 Final
Tresteg M22 » Attersand, Henrik -84 12.88    SB 4 Final    
P19 Dzakovic, Mladjen -87 13.50  PB 2 Final [¤]
Kula (4,0 kg) KS   Trygg, Nadja -88 8.25    PB 3 Final    
F19 » Davidsson, Jenny -88 11.40  [4] PB 2 Final
Kula (3,0 kg) F17   Engfors, Paulina -90 ej start        1   [¤]
J-sson Malmström, Emma -90 8.60  SB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen M22
[3] - Klubbrekord i klassen P18
[4] - Klubbrekord i klassen F18
 2006-01-21 (lö)  | Lubbock, TX, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Cedertun, Jacob -82 1:54.57      1 Final    
 2006-01-21 (lö)  | Lilla GE Galan, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P15   Campenhausen, Erik -92 ej start        1   [¤]
Fryklöf, Oskar -92 9.05  PB 7 3
» Fältström, Love -91 7.94  1 1
  ej start        Final   [¤]
Hellström, Mikael -92 9.08  6 2
Torssell, Hjalmar -92 8.85  PB 5 2
Wedberg, Henrik -92 ej start        1   [¤]
P13 Barketorp Dirke, Jakob -94 10.18  PB 7 5
Carlström, Jesper -94 10.10  PB 6 1
Lundquist, Joel -94 10.07      6 5    
» Odenman, Gunnar -93 8.92  2 5
8.90  6 Final
Wetterberg, Klas -94 ej start        1   [¤]
» Wulff, Jonathan -94 8.68  2 6
P12 » Wulff, Jonathan -94 8.74  4 Final
P11 Ewertzh, Jacob -95 10.04      4 3    
P9 » Möller, Tim -97 10.04  2 Final [¤]
F15 » Alstermark, Linnéa -92 8.36  1 3
Gille, Filippa -91 8.64  PB 3 1
  8.69      2 B-final    
Hamrin, Zenobia -92 ej start  1 [¤]
Hultgren, Maria -91 8.90  PB 4 3
  8.96      7 B-final    
Högblom, Caroline -92 ej start  1 [¤]
Höglund, Matilda -92 ej start  1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92 8.84      2 2    
F14 » Alstermark, Linnéa -92 8.29  4 Final
» Sabir, Jasmin -92 8.77  PB 4 B-final
F13 Ewertzh, Johanna -93 9.44    PB 3 2    
Forsbacka Karlsson, Tove -93 8.94  PB 1 2
9.04  6 B-final
» Grönros, Lovisa -93 9.60    SB 3 8    
Gustafsson, Mikaela -94 9.06  2 4
Holgersson, Hedvig -94 9.81  PB 6 11
» Karlsson, Julia -93 9.29    PB 3 10    
Kårling Kahn, Anna -93 8.78  PB 1 1
8.87  5 Final
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 ej start        1   [¤]
» Möller, Amelie -94 9.52  PB 6 12
Näslund, Emma -93 10.19  SB 6 8
Paulsson, Frida -93 9.56    PB 4 4    
» Sandelius, Josefine -94 9.16  PB 1 9
Schlichter, Claire -94 10.46  PB 7 5
Viklund, Emelie -93 8.92  PB 3 3
  9.09      7 B-final    
» Österberg, Sara -93 ej start  1 [¤]
F11 Avebäck, Freja -95 9.88  3 5
» Bill, Ellinor -95 9.31  1 5
  9.25    PB 3 Final    
» Breig Lindell, Elin -95 9.21  1 7
9.27  5 Final
Ekholm, Elvira -95 9.83  2 7
  9.88      8 B-final    
Flink, Nadine -95 10.97  7 8
Olsson, Alicia -95 9.76  2 6
  9.86      7 B-final    
Schumacher, Josefin -95 9.64  3 4
9.64  5 B-final
600 m P13 » Green, Philip -93 ej start        1   [¤]
Wetterberg, Klas -94 ej start  1 [¤]
P11 Ewertzh, Jacob -95 2:15.54    SB 5 Final    
Johannesson-S, Oscar -95 2:28.80  6 B-final
Reidefors, Stellan -95 2:13.50  PB 6 C-final
F13 Carpenter, Vanessa -93 2:25.33    PB 7 E-final    
Forsbacka Karlsson, Tove -93 ej start  1 [¤]
» Grönros, Lovisa -93 1:54.75  PB 1 D-final
Holgersson, Hedvig -94 2:08.21    PB 4 B-final    
» Karlsson, Julia -93 2:00.25  PB 5 Final
» Möller, Amelie -94 2:13.19  PB 8 Final
Rhodiner, Tove -93 2:16.86    PB 7 B-final    
F11 Tapper, Fanny -95 2:17.09  PB 6 Final
800 m P15 » Bougt, Niklas -92 2:35.25    PB 8 B-final    
Refors, Michael -91 2:16.39  PB 8 Final
Wiklander, Oswald -91 2:20.51    PB 9 Final    
F15 Bach, Lise -92 2:53.08  PB 6 Final
Gregersdotter, Elsa -92 2:48.44  PB 4 Final
Molin, Sofia -91 2:46.55  PB 3 Final
Höjd P15   Campenhausen, Erik -92 ej start        1   [¤]
Hellström, Mikael -92 1.31  9
Odenman, Erik -91 1.56    SB 4 Final    
Torssell, Hjalmar -92 1.31  8 Final
Älvebrand, Eric -91 1.76  PB 1 Final
P13 » Green, Philip -93 1.47    PB 3 Final    
» Grundberg, Erik -94 1.36  6 Final
Wetterberg, Klas -94 ej start  1 [¤]
» Wulff, Jonathan -94 1.31      10      
F15 Gregersdotter, Elsa -92 1.41  7 Final
Högblom, Caroline -92 1.26  SB 12
F13 » Grönros, Lovisa -93 1.26      17      
Gustafsson, Mikaela -94 1.36  PB 8 Final
Holgersson, Hedvig -94 1.16  PB 26
Kårling Kahn, Anna -93 1.11    SB 38      
Lindström, Hedvig -94 1.01  44
Näslund, Emma -93 1.11  PB 38
Rhodiner, Tove -93 ej start  1 [¤]
Stav P15 » Fältström, Love -91 3.50    PB 1 Final    
F15 Niklasson, Felicia -92 2.00  1 Final
Längd P15   Fryklöf, Oskar -92 4.02    PB 8 Final    
» Fältström, Love -91 ej start  1 [¤]
Hellström, Mikael -92 3.95      10      
Olsson, Simon -92 3.60  PB 12
Torssell, Hjalmar -92 4.28  6 Final
Wedberg, Henrik -92 ej start        1   [¤]
F15 » Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 [¤]
Andersson, Julia -91 4.17  PB 17
Gille, Filippa -91 4.22    SB 14      
Hultgren, Maria -91 4.89  PB 3 Final
Höglund, Matilda -92 ej start  1 [¤]
Jacobsson, Andrea -92 4.16    PB 19      
Niklasson, Felicia -92 4.32  PB 7 Final
Nordgren, Ellen -91 4.23  PB 13
» Sabir, Jasmin -92 4.27  9
Längd (zon) P11   Bristrand, Erik -95 2.36      36      
Ewertzh, Jacob -95 3.58  20
Johannesson-S, Oscar -95 2.58      35      
Reidefors, Stellan -95 3.24  SB 27
F11 Avebäck, Freja -95 3.70  PB 14
» Bill, Ellinor -95 4.14      3 Final    
» Breig Lindell, Elin -95 3.83  8 Final
Ekholm, Elvira -95 3.83  7 Final
Flink, Nadine -95 2.94    PB 36