HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-08-13
Ute för 2005 Resultatdatum: 2005-11-23
Förklaringar
Klubbrekordnotering
¤¤¤¤¤¤CompId1667¤¤¤¤¤¤
 2005-11-23 (on)  | Chiba JPN, Chiba, JPN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m M20   Walleräng, Olle -85 14:23.46      PB   1    
¤¤¤¤¤¤CompId1587¤¤¤¤¤¤
 2005-09-24/25 (lö-sö)  | STH Cup Final, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11   Axelsson, David -94 10.34    -1.6   5 1  
Lundquist, Joel -94 10.07  -1.5 5 2
» Wulff, Jonathan -94 8.83    -0.9   1 4  
F11 Carls, Julia -94 10.03  -1.6 2 1
Gustafsson, Mikaela -94 9.03  -1.5 PB 3 4
» Sandelius, Josefine -94 9.26  -1.3 PB 1 2
80 m P13   Fryklöf, Oskar -92 11.98    -0.5   5 2  
P12 Gramer, Simon -93 11.44  +0.4 PB 3 3
F13 » Alstermark, Linnéa -92 10.81    -0.7   1 3  
Gren, Lilian -92 10.97  -1.9 PB 1 1
Höglund, Matilda -92 10.78  +0.3 PB 1 2
300 m P15   Tholander, David -90 41.17      PB 2 1  
P14 » Vikström J, Martin -91 37.85  PB 2 2
F15 Graziosi, Alessandra -90 42.82        1 3  
F14 Ekholm, Josephine -91 42.81  PB 1 2
600 m P13   Fryklöf, Oskar -92 1:56.97      PB 7 1  
P11 Haaland, Kornelius -94 2:10.22  PB 4 1
Lind Olsson, David -94 2:01.86      PB 4 3  
F13 » Alstermark, Linnéa -92 1:49.16  2 3
Gregersdotter, Elsa -92 1:54.04  2 1
Said, Manal -92 1:59.58        8 1  
F11 » Forss, Emma -94 2:03.64  PB 4 3
Lord, Lise -94 2:09.94  PB 5 2
» Möller, Amelie -94 2:07.50  PB 5 1
800 m P15   Molin, Per -90 2:12.30        1 2  
P14 » Nilsson, Patrik -91 2:20.58  2 1
1 500 m h (76,2 cm) F15   Öster, Kristin -90 5:54.41      PB 3 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13   Sundborg, Tommy -92 11.17    -1.2 PB 1 2  
Torssell, Hjalmar -92 10.73  -1.5 2 3
P12 » Odenman, Gunnar -93 10.89    -0.7 PB 1 1  
F13 Hamrin, Zenobia -92 10.05  -1.1 PB 1 2
Höglund, Matilda -92 9.97  -1.7 PB 2 3
» Retsloff, Frida -92 10.73  -1.6 1 1
80 m häck (76,2 cm) F14   Jakobsson, Ulrika -91 13.11    0.0 PB 1 1  
Nyström, Linnéa -91 14.10  +1.1 PB 4 2
100 m häck (84 cm) P15   Bernebrant, Daniel -90 17.13    -1.2   3 1  
P14 Löfstrand, Christian -91 15.74  +2.0 PB 3 2
Höjd P13   Campenhausen, Erik -92 1.35      PB 16    
Hellström, Mikael -92 1.38  PB 13
Sundborg, Tommy -92 1.38      PB 12    
P11 Barketorp Dirke, Jakob -94 1.10  PB 18
Haaland, Kornelius -94 1.15  PB 14
» Wulff, Jonathan -94 1.37        1 Final  
F15 Ljungqvist, Anneli -90 1.42  9
F14 Shehu, Teuta -91 1.42  5 Final
F13 » Alsing Skoog, Emma -92 1.34        15    
Gregersdotter, Elsa -92 1.40  PB 7 Final
Niklasson, Felicia -92 1.37  PB 10
F11 Gustafsson, Mikaela -94 1.30      PB 2 Final  
Haeffner, Antonia -94 1.24  PB 7 Final
Regnér, Anna -94 1.15  PB 16
Stav P15   Bernebrant, Daniel -90 2.90      PB 2 Final  
P14 Löfstrand, Christian -91 2.60  3 Final
Längd P15   Vigert, Linus -90 5.48    +2.9   4 Final  
5.41  +1.3 PB 4 Final
P14 » Vikström J, Martin -91 4.96  0.0 6 Final
Längd (zon) P13   Campenhausen, Erik -92 4.40    +1.1 PB 10    
P12 Gramer, Simon -93 4.43  +1.1 9
» Odenman, Gunnar -93 4.76    +1.2 PB 5 Final  
P11 Carlström, Jesper -94 3.67  +0.7 17
Lundquist, Joel -94 3.72  +1.0 PB 15
F13 Gren, Lilian -92 4.76  +2.4 4 Final
  4.58    +0.3   4 Final  
Hamrin, Zenobia -92 4.88  +2.2 2 Final
4.77  +0.3 2 Final
Jacobsson, Andrea -92 4.09    +1.9 PB 21    
F11 Holgersson, Hedvig -94 3.83  +2.5 10
3.63  +1.6 PB 10
» Möller, Amelie -94 3.49  +2.7 16
  3.46    +1.5   16    
» Sandelius, Josefine -94 3.76  +1.0 PB 14
Tresteg F14   Gille, Filippa -91 10.06    +1.9   6 Final  
Jakobsson, Ulrika -91 9.78  +0.1 8 Final
Kula (4,0 kg) P15   Molin, Per -90 11.76        2 Final  
Tholander, David -90 9.68  PB 9
Kula (3,0 kg) P13   Olsson, Simon -92 8.39      PB 9    
Torssell, Hjalmar -92 7.35  PB 18
Kula (2,0 kg) P11   Barketorp Dirke, Jakob -94 7.03      PB 12    
Brunnstedt, Anton -94 6.07  PB 19
Lind Olsson, David -94 6.66      PB 14    
F13 Bach, Lise -92 8.60  16
Högblom, Caroline -92 9.64  5 Final
» Retsloff, Frida -92 8.42        18    
F11 Ericsson, Sara -94 6.74  PB 8 Final
Höglund, Elsa -94 4.52  PB 20
Regnér, Anna -94 6.81  PB 7 Final
Diskus (0,6 kg) F15 » Höckerstrand, Sandra -90 31.02        1 Final  
F14 Martinsson, Sara -91 28.28  PB 2 Final
Slägga (4,0 kg) P14   Karreskog, Gustav -91 28.46      PB 3 Final  
Odenman, Erik -91 34.66  2 Final
Spjut (400 gr) P13 » Bougt, Niklas -92 26.43        10    
Olsson, Simon -92 29.21  5 Final
F15 » Höckerstrand, Sandra -90 32.70        1 Final  
F14 Nordgren, Ellen -91 27.22  3 Final
F13 » Sabir, Jasmin -92 23.59  PB 6 Final
F12 Nyström, Emelie -93 26.83  4 Final
Boll (300 gr) P11   Axelsson, David -94 25.61      PB 16    
Brunnstedt, Anton -94 25.42  PB 17
Carlström, Jesper -94 24.78      PB 18    
F11 Carls, Julia -94 24.93  PB 5 Final
Holgersson, Hedvig -94 12.40  PB 20
Lord, Lise -94 19.09  PB 11
5 x 60 m P11   Haaland, Kornelius -94 46.34        1 2  
Lundquist, Joel -94
Lind Olsson, David -94
Barketorp Dirke, Jakob -94
» Wulff, Jonathan -94                
F11 Gustafsson, Mikaela -94 44.62  2 2
Holgersson, Hedvig -94
» Möller, Amelie -94
Carls, Julia -94
» Sandelius, Josefine -94                
Lord, Lise -94 48.05  3 1
Sävström, Mikaela -94
Regnér, Anna -94
Ericsson, Sara -94
» Forss, Emma -94
4 x 80 m P13   Campenhausen, Erik -92 43.23        2 2  
Torssell, Hjalmar -92
» Odenman, Gunnar -93
Gramer, Simon -93                
F13 Hamrin, Zenobia -92 40.52  1 2
Gren, Lilian -92
» Alstermark, Linnéa -92
Höglund, Matilda -92
4 x 100 m P15   Vigert, Linus -90 48.37        2 1  
Löfstrand, Christian -91
Bernebrant, Daniel -90
Tholander, David -90                
F15 Ekholm, Josephine -91 49.77  1 2
Engfors, Paulina -90
Graziosi, Alessandra -90
» Höckerstrand, Sandra -90                
» Alstermark, Linnéa -92 51.47  2 1
Torssell, Jessica -91
Görhed, Gabriella -90
Brandt, Moa -91
¤¤¤¤¤¤CompId1657¤¤¤¤¤¤
 2005-09-24 (lö)  | Lilla Höstmångkampen, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5-kamp P10   Ström, Olle -95 2 797  [1] +2.6 PB 1      
60 m 9.40 [560] +2.6 1
Längd (zon) 3.48 [405] +2.6 1
Boll (300 gr) 33.19 [544] SB 1
Höjd 1.33 [725] 1
600 m 2:03.50 [563] PB 1
Not
[1] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
¤¤¤¤¤¤CompId1632¤¤¤¤¤¤
 2005-09-24 (lö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 000 m terräng F16   Källander, Elin -88 17.35        38      
Lord, Linnéa -89 16.23  20
Terränglopp MS   Foogerbrant, Uno -25 1:41.20        97      
» Häggström, Niklas -71 2:09.41  184
» Liljebäck, Lars-Erik -58 2:10.02        193      
P16 » Skjutar Apell, Linus -89 48.18  103
P14 Karlsson, Victor -91 22.10  14
» Nilsson, Patrik -91 23.02        27      
Refors, Michael -91 23.25  36
P11 Lind Olsson, David -94 6.56  106
P10 Holm, Alexander -95 8.15        221      
Lindelöw, Viktor -95 7.10  105
Stannow Lind, Erik -95 7.56  187
P9 Ekvall, Joakim -96 8.26        198      
Hacksell, Eric -96 7.44  118
Melcher, Eric -96 8.01  148
F15 » Jonsson, Elin -90 12.29        26      
F14 Lord, Johanna -91 11.34  9
F13 Holmström, Gabriella -92 14.05  71
F12 » Grönros, Lovisa -93 12.53        29      
F11 » Forss, Emma -94 6.42  32
» Möller, Amelie -94 6.56  50
» Åberg, Stina -94 7.29        80      
F10 Allert, Anna -95 6.21  10
F8 Torbiörnsson, Ida -97 8.11  44
¤¤¤¤¤¤CompId1656¤¤¤¤¤¤
 2005-09-17/18 (lö-sö)  | Svelandsmästerskapen 13-14 år, Skölvboslätt, Glanshammar
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13 » Alstermark, Linnéa -92 10.78    -1.4   2 2  
10.98  -3.7 2 Semi-2
10.74  -1.2 4 Final
100 m P14 » Vikström J, Martin -91 12.13    -2.1   1 1  
12.07  -2.6 1 Final
F14 Ekholm, Josephine -91 12.95  -1.0 1 1
13.16  -2.7 2 Semi-2
13.14  -2.6 3 Final
200 m F13 » Alstermark, Linnéa -92 27.72    0.0   4 4  
300 m P14 » Vikström J, Martin -91 37.89      PB 1 3  
F14 Ekholm, Josephine -91 43.06  4 3
2 000 m F14   Lord, Johanna -91 7:19.3m       8 Final  
60 m häck (76,2 cm) F13   Hamrin, Zenobia -92 10.22    -3.2   2 1  
10.11  -2.4 PB 4 Final
Höglund, Matilda -92 10.20  -2.4 2 2
10.06  -2.4 3 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Jakobsson, Ulrika -91 13.27    -1.8   2 3  
13.44  -1.9 6 Final
100 m häck (84 cm) P14   Löfstrand, Christian -91 17.08    -2.2   3 2  
brutit  Final
Höjd P14   Älvebrand, Eric -91 1.65        5 Final  
Stav P14   Löfstrand, Christian -91 2.42        9    
F14 Nordgren, Ellen -91 2.12  PB 8 Final
Längd F14   Ekholm, Josephine -91 5.12    +2.1   4 Final  
4.86  +1.7 4 Final
Längd (zon) F13   Höglund, Matilda -92 4.67    +1.3   8 Final  
Tresteg P14   Älvebrand, Eric -91 11.54    +2.1   4 Final  
11.17  +1.0 4 Final
F14 Gille, Filippa -91 9.96    +1.4   15    
Jakobsson, Ulrika -91 10.23  +0.9 12
Tresteg (zon) F13   Hamrin, Zenobia -92 10.62    +2.2   5 Final  
10.35  +2.0 PB 5 Final
Diskus (1,0 kg) P14   Löfstrand, Christian -91 32.61        6 Final  
Odenman, Erik -91 33.20  PB 6 Final
Diskus (0,6 kg) F14   Nyström, Linnéa -91 19.67        20    
Slägga (4,0 kg) P14   Odenman, Erik -91 34.23        2 Final  
Spjut (400 gr) F14   Nordgren, Ellen -91 28.37        8 Final  
¤¤¤¤¤¤CompId1650¤¤¤¤¤¤
 2005-09-17/18 (lö-sö)  | Den 16:e Höstmångkampen, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp MS   Thorén, Joel -87 6 230    +0.8 PB 2    
100 m 12.03 [645] -1.6 SB 1
Längd 6.01 [589] +0.8 1
Kula (7,26 kg) 11.69 [588] 1
Höjd 1.90 [714] 1
400 m 53.90 [644] PB 1
110 m häck (106,7 cm) 16.87 [638] +3.2 1
Diskus (2,0 kg) 31.93 [503] PB 1
Stav 4.12 [651] 1
Spjut (800 gr) 52.72 [629] 1
1 500 m 4:48.36 [629]     PB   1  
M22 Rysjö, Niclas -84 5 340  +1.8 PB 3
100 m 12.12 [628] -1.6 PB 1
Längd 6.48 [693] +3.8 1
Kula (7,26 kg) 9.65 [465] PB 1
Höjd 1.78 [610] PB 1
400 m 52.12 [719] 1
110 m häck (106,7 cm) 17.50 [573] +3.2 1
Diskus (2,0 kg) 24.27 [353] PB 1
Stav 2.62 [268] PB 1
Spjut (800 gr) 29.66 [294] PB 1
1 500 m 4:31.09 [737] PB 1
7-kamp F18   Hynning, Elin -87 2 773    +1.2 PB 2    
100 m häck (84 cm) 20.13 [292] -0.1 PB 1
Höjd 1.32 [429] PB 1
Kula (4,0 kg) 6.57 [308] PB 1
200 m 29.38 [526] +0.6 SB 1
Längd 4.18 [350] +3.0 1
Spjut (600 gr) 22.07 [327] PB 1
800 m 2:42.78 [541]     SB   1  
Håkansson, Camilla -87 3 239  +1.1 PB 1
100 m häck (84 cm) 17.77 [512] -0.1 PB 1
Höjd 1.29 [399] PB 1
Kula (4,0 kg) 7.54 [370] PB 1
200 m 28.07 [625] +0.6 SB 1
Längd 4.50 [428] +2.8 1
Spjut (600 gr) 16.67 [227] SB 1
800 m 2:31.16 [678]     SB   1  
Nicklasson, Sandra -87 2 430  +1.9 PB 5
100 m häck (84 cm) 21.14 [215] -0.1 PB 1
Höjd 1.23 [340] PB 1
Kula (4,0 kg) 6.84 [325] PB 1
200 m 30.48 [449] +0.6 PB 1
Längd 3.96 [299] +5.2 1
Spjut (600 gr) 20.45 [297] SB 1
800 m 2:46.05 [505]         1  
Wiking, Jessica -87 2 717  +1.2 PB 3
100 m häck (84 cm) 21.14 [215] -0.1 PB 1
Höjd 1.20 [312] PB 1
Kula (4,0 kg) 6.60 [309] PB 1
200 m 28.98 [556] +0.6 SB 1
Längd 4.04 [317] +3.2 1
Spjut (600 gr) 20.19 [292] PB 1
800 m 2:28.14 [716] 1
7-kamp F17   Trygg, Nadja -88 4 058    +1.2 PB 4    
100 m häck (76,2 cm) 17.09 [661] +0.3 PB 1
Höjd 1.38 [469] PB 1
Kula (3,0 kg) 9.88 [592] PB 1
200 m 28.03 [718] +0.4 PB 1
Längd 4.39 [509] +2.8 1
Spjut (600 gr) 31.11 [662] PB 1
800 m 2:44.91 [447] PB 1
5-kamp P11   Ström, Olle -95 brutit             
60 m häck (76,2 cm) brutit  1
Längd (zon) 3.48 [405] +2.6
Boll (300 gr) ej res  1
Höjd ej res  1
600 m ej start  1
¤¤¤¤¤¤CompId1649¤¤¤¤¤¤
 2005-09-17 (lö)  | Spårvägens Säsongsavslutning, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P15   Molin, Per -90 ej start          1   [¤]
800 m P17 » Skjutar Apell, Linus -89 ej start          1   [¤]
P15 Allert, Per -91 2:30.17  5 Final
Bernebrant, Daniel -90 2:12.48        1 Final    
» Nilsson, Patrik -91 2:20.41  2 Final
Tholander, David -90 2:22.73  4 Final
Wiklander, Oswald -91 2:20.57        3 Final    
F17 Källander, Elin -88 2:41.87  7 Final
F15 » Jonsson, Elin -90 ej start  1 [¤]
Karlsson, Sara -91 ej start          1   [¤]
Öster, Kristin -90 2:40.53  6 Final
Längd (zon) P12 » Green, Philip -93 4.64    +1.5   3 Final    
» Odenman, Gunnar -93 4.75  +1.8 PB 2 Final
F12 Viklund, Emelie -93 4.27  +1.6 5 Final
3-kamp P12 » Green, Philip -93 2 471    +1.2 PB 2      
60 m 8.77 [772] +2.2 3 1
Boll (300 gr) 47.69 [870] PB 1 Final
Längd (zon) 4.73 [829]   +0.3 PB 3 Final    
» Odenman, Gunnar -93 2 246  [2] +2.6 PB
60 m 8.77 [772] +2.2 3 1
Boll (300 gr) 37.15 [635] PB 4 Final
Längd (zon) 4.76 [839]   +3.0   2 Final    
F12 Viklund, Emelie -93 2 113  [2] +2.7 PB 4
60 m 8.76 [824] +2.2 1 5
Boll (300 gr) 25.08 [553] PB 7 Final
Längd (zon) 4.31 [736] +3.1 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
¤¤¤¤¤¤CompId1659¤¤¤¤¤¤
 2005-09-11 (sö)  | Castorama, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 38.63      SB        
¤¤¤¤¤¤CompId1643¤¤¤¤¤¤
 2005-09-11 (sö)  | Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11   Axelsson, David -94 9.96    +0.3   3 3    
Barketorp Dirke, Jakob -94 10.20  +0.3 5 3
Carlström, Jesper -94 10.07    +0.6 PB 4 2    
Lundquist, Joel -94 9.90  +0.6 PB 2 2
» Wulff, Jonathan -94 9.01  +0.3 1 3
  8.53    +2.9   1 Final    
P10 Bengtsson, Jesper -95 10.04  +1.2 PB 1 4
P9 Granath, Charlie -96 9.44  +0.9 1 2 [¤]
  9.37    +1.0 PB 5 Final    
F11 Carls, Julia -94 9.88  +0.1 PB 2 2
» Forss, Emma -94 9.83  +2.1 5 4
Jacobsson, Frida -94 11.17    +2.1   6 3    
Lindström, Hedvig -94 11.01  +2.1 5 3
» Möller, Amelie -94 9.51  +2.1 3 4
  9.56    +1.8 PB 6 Final    
» Sandelius, Josefine -94 9.32  +2.1 2 4
9.45  +1.8 5 Final
F10 » Breig Lindell, Elin -95 9.32  +0.2 PB 1 2
  9.27    +2.8   1 Final    
Holknekt, Julia -95 10.26  +0.8 PB 2 1
10.00  +2.8 4 Final
Pastor, Kim -95 ej start  1 [¤]
80 m P12   Papadopoulos, Dimitris -93 ej start          1   [¤]
F12 Näslund, Emma -93 ej start  1 [¤]
Paulsson, Frida -93 ej start          1   [¤]
Rhodiner, Tove -93 ej start  1 [¤]
100 m P15   Lööw, Håkan -90 13.27    +2.2   3 Final    
Vadström Björk, André -90 ej start  1 [¤]
Vigert, Linus -90 12.17    +2.2   1 Final    
P14 Löfstrand, Christian -91 12.83  +2.4 2 2
13.09  +1.3 PB 3 Final
» Vikström J, Martin -91 11.97  +2.4 1 1 [¤]
  12.03    +1.3   1 Final    
F15 Forsell, Emilia -90 13.94  +1.6 PB 5 Final
Görhed, Gabriella -90 ej start  1 [¤]
F14 Tengvall, Tove -91 13.53  +0.9 1 2
13.49  +1.3 PB 2 Final
800 m P17 » Skjutar Apell, Linus -89 2:20.92      PB 2 Final    
P14 Allert, Per -91 2:26.20  PB 5 Final
Linde, Linus -91 2:25.90        4 Final    
» Nilsson, Patrik -91 2:19.94  PB 1 Final
Wiklander, Oswald -91 2:20.43  PB 2 Final
F17 Källander, Elin -88 ej start          1   [¤]
F15 Görhed, Gabriella -90 2:46.55  PB 3 Final
» Jonsson, Elin -90 ej start  1 [¤]
Öster, Kristin -90 2:31.05  2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Torssell, Hjalmar -92 10.96    +0.2   3 Final   [¤]
P12 Papadopoulos, Dimitris -93 ej start  1 [¤]
F12 Paulsson, Frida -93 ej start  1 [¤]
80 m häck (76,2 cm) F14   Jakobsson, Ulrika -91 13.71    -0.1   1 Final   [¤]
Nyström, Linnéa -91 14.52  +0.1 3 Final
Tengvall, Tove -91 ej start  1 [¤]
100 m häck (84 cm) P14 » Fältström, Love -91 ej start          1   [¤]
Löfstrand, Christian -91 26.05  -1.1 2 Final
Längd P15   Lööw, Håkan -90 4.41    +0.7 PB 3 Final    
Vigert, Linus -90 5.32  +0.2 PB 1 Final
P14 » Fältström, Love -91 ej start          1   [¤]
F16 Strauss, Johanna -89 4.64  +0.6 PB 1 Final [¤]
F15 Forsell, Emilia -90 4.33  +0.5 5 Final
Görhed, Gabriella -90 ej start          1   [¤]
Göth, Camilla -90 4.74  0.0 PB 3 Final
F14 Andersson, Julia -91 3.94  0.0 16 [¤]
Ekholm, Josephine -91 4.95    +0.4   2 Final   [¤]
Hultgren, Maria -91 ej start  1 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 4.20  +0.7 PB 13 [¤]
Nyström, Linnéa -91 4.27    +1.1 PB 10      
Söderhult, Ellen -91 ej start  1 [¤]
Tengvall, Tove -91 4.27  +0.6 PB 11
Längd (zon) P13   Torssell, Hjalmar -92 4.50    -1.6 PB 3 Final   [¤]
P12 Papadopoulos, Dimitris -93 ej start  1 [¤]
P11 Axelsson, David -94 3.41    -   12      
Barketorp Dirke, Jakob -94 3.40  +0.5 PB 13
Carlström, Jesper -94 3.67  -0.8 PB 7 Final
Lundquist, Joel -94 3.62    -   8 Final    
» Wulff, Jonathan -94 4.11  - 3 Final
P10 Bengtsson, Jesper -95 3.18  -1.0 PB 9
F12 Nyström, Emelie -93 4.01    -0.1   6 Final    
Näslund, Emma -93 ej start  1 [¤]
Paulsson, Frida -93 ej start  1 [¤]
Rhodiner, Tove -93 ej start          1   [¤]
F11 Carls, Julia -94 3.63  +0.4 PB 12
» Forss, Emma -94 3.58  +0.6 PB 14
Jacobsson, Frida -94 2.60    +0.2   23      
Lindström, Hedvig -94 3.00  +0.9 PB 21
» Möller, Amelie -94 3.61  -1.1 PB 13
» Sandelius, Josefine -94 3.65    +0.7 PB 11      
F10 » Breig Lindell, Elin -95 3.83  +0.7 PB 1 Final
Holknekt, Julia -95 3.48  +0.8 PB 3 Final
Spjut (600 gr) P14   Karreskog, Gustav -91 31.22      PB 6 Final    
Löfstrand, Christian -91 28.48  8 Final
Odenman, Erik -91 32.99  PB 3 Final
Spjut (400 gr) P11   Barketorp Dirke, Jakob -94 11.34      PB 14      
Carlström, Jesper -94 ej res 
Lundquist, Joel -94 17.11      PB 9      
» Wulff, Jonathan -94 20.97  PB 4 Final
F15 Sundgren, Lina-Marie -90 ej start  1 [¤]
F14 Nyström, Linnéa -91 25.43        2 Final    
Söderhult, Ellen -91 ej start  1 [¤]
F12 Nyström, Emelie -93 22.27  1 Final
F11 Lindström, Hedvig -94 12.66      PB 5 Final    
» Möller, Amelie -94 10.48  PB 8 Final
Boll (300 gr) P10   Bengtsson, Jesper -95 22.61      PB 8 Final    
Boll (150 gr) F10   Holknekt, Julia -95 18.27      PB 2 Final    
Pastor, Kim -95 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId1658¤¤¤¤¤¤
 2005-09-10 (lö)  | S:t Eriksloppet, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Lerdahl, Emil -82 1:10.54      SB 7 Final    
¤¤¤¤¤¤CompId1648¤¤¤¤¤¤
 2005-09-10 (lö)  | Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P13   Fryklöf, Oskar -92 11.82    0.0   5 1    
11.65  0.0 PB 5 Final
Hellström, Mikael -92 12.07    0.0   5 2    
Sundborg, Tommy -92 ej start  1 [¤]
P12 Gramer, Simon -93 11.51  0.0 PB 1 1
  11.55    0.0   2 Final    
Green, Anton -93 13.73  0.0 7 1
» Green, Philip -93 11.74  0.0 PB 4 2
  12.05    0.0   5 Final    
» Odenman, Gunnar -93 11.98  0.0 3 1
12.20  0.0 8 Final
Wijk, Maksim -93 13.17    0.0 PB 6 2    
F13 Gren, Lilian -92 ej start  1 [¤]
Hamrin, Zenobia -92 10.84  0.0 PB 2 2
  11.00    0.0   3 Final    
Högblom, Caroline -92 11.62  0.0 2 3
ej start  Final [¤]
Höglund, Matilda -92 10.90  0.0 PB 1 1
  10.98    0.0   2 Final    
Niklasson, Felicia -92 ej start  1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 11.21  0.0 3 2
  11.47    0.0   6 Final    
F12 Fagerström Wagner, Hanna -93 13.23  0.0 7 3
Forsbacka Karlsson, Tove -93 12.01  0.0 PB 3 1
  12.24    0.0   5 B-final    
Forsberg, Sofia -93 ej start  1 [¤]
Gille, Evelina -93 13.01  0.0 6 3 [¤]
Hellström, Katarina -93 13.39    0.0 PB 7 4    
» Karlsson, Julia -93 12.76  0.0 PB 6 2
Kårling Kahn, Anna -93 12.01  0.0 PB 4 2
  12.07    0.0   3 B-final    
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 13.24  0.0 PB 8 1
Linnhag, Nelly -93 13.99  0.0 PB 8 4
Nilsson Bach, Sophie -93 14.89    0.0 PB 8 3    
Näslund, Emma -93 13.27  0.0 PB 7 2
Viklund, Emelie -93 11.93  0.0 3 4
  11.86    0.0   1 B-final    
» Österberg, Sara -93 11.85  0.0 PB 2 1
11.99  0.0 2 B-final
600 m F13 » Alstermark, Linnéa -92 1:47.90      PB 2 Final    
Bach, Lise -92 ej start  1 [¤]
Gregersdotter, Elsa -92 1:53.78        6 Final    
Gren, Lilian -92 2:05.69  PB 9 Final [¤]
Hamrin, Zenobia -92 1:48.66  3 Final
Högblom, Caroline -92 ej start          1   [¤]
Jacobsson, Andrea -92 2:10.86  PB 10 Final
» Sabir, Jasmin -92 1:56.78  PB 7 Final
Said, Manal -92 1:58.46        8 Final    
F12 Forsberg, Sofia -93 ej start  1 [¤]
» Grönros, Lovisa -93 1:51.28  PB 3 Final
» Karlsson, Julia -93 3:30.19        10 Final    
Wernolf, Erika -93 2:18.28  PB 9 Final
Höjd P13   Sundborg, Tommy -92 ej start          1   [¤]
P12 Wijk, Maksim -93 ej start  1 [¤]
F13 Gregersdotter, Elsa -92 1.31        12      
Niklasson, Felicia -92 1.31  PB 12
F12 Forsberg, Sofia -93 ej start  1 [¤]
» Grönros, Lovisa -93 1.21      PB 14      
Kårling Kahn, Anna -93 1.21  14
Nyström, Emelie -93 1.16  PB 16
Näslund, Emma -93 1.21        15      
Wernolf, Erika -93 1.26  PB 11
» Österberg, Sara -93 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P13   Fryklöf, Oskar -92 4.24    0.0 PB 6 Final    
Hellström, Mikael -92 4.13  0.0 7 Final
Olsson, Simon -92 3.64    0.0 PB 9      
Sundborg, Tommy -92 ej start  1 [¤]
P12 Gramer, Simon -93 4.50  0.0 PB 5 Final
Green, Anton -93 3.84    0.0 PB 12      
» Green, Philip -93 4.66  0.0 3 Final
» Odenman, Gunnar -93 4.72  0.0 PB 1 Final
Wijk, Maksim -93 3.79    0.0   13      
F13 Bach, Lise -92 3.89  0.0 20
Gren, Lilian -92 4.57  0.0 5 Final
Höglund, Matilda -92 4.66    0.0   3 Final    
Jacobsson, Andrea -92 4.08  0.0 PB 16
Niklasson, Felicia -92 4.29  0.0 PB 9 [¤]
» Retsloff, Frida -92 4.51    0.0 PB 6 Final    
» Sabir, Jasmin -92 4.34  0.0 7 Final
Said, Manal -92 4.29  0.0 PB 10
F12 Fagerström Wagner, Hanna -93 3.52    0.0   28      
Forsbacka Karlsson, Tove -93 4.39  0.0 PB 7 Final [¤]
Forsberg, Sofia -93 ej start  1 [¤]
Gille, Evelina -93 3.37    0.0 PB 31     [¤]
» Grönros, Lovisa -93 3.55  0.0 SB 27
Hellström, Katarina -93 3.15  0.0 PB 34
» Karlsson, Julia -93 3.44    0.0   29      
Kårling Kahn, Anna -93 3.98  0.0 SB 18
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 3.55  0.0 SB 26
Linnhag, Nelly -93 3.14    0.0 PB 35      
Nilsson Bach, Sophie -93 2.75  0.0 PB 37
Nyström, Emelie -93 4.03  0.0 PB 16
Näslund, Emma -93 3.34    0.0   32      
Wernolf, Erika -93 3.43  0.0 PB 30
Viklund, Emelie -93 4.41  0.0 5 Final
» Österberg, Sara -93 3.75  0.0 PB 21
Kula (3,0 kg) P13 » Bougt, Niklas -92 6.81        5 Final    
Olsson, Simon -92 7.96  4 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Alstermark, Linnéa -92 7.82        15      
Bach, Lise -92 8.68  11
Gregersdotter, Elsa -92 7.81      PB 16      
Gren, Lilian -92 8.68  10
Hamrin, Zenobia -92 7.63  17
Högblom, Caroline -92 8.72        9      
» Retsloff, Frida -92 9.14  PB 7 Final
» Sabir, Jasmin -92 8.20  PB 13
F12 Forsberg, Sofia -93 ej start          1   [¤]
Nyström, Emelie -93 ej start  1 [¤]
Spjut (400 gr) P13 » Bougt, Niklas -92 24.83        6 Final    
Fryklöf, Oskar -92 20.07  8 Final
Olsson, Simon -92 25.09        5 Final    
Wetteroth, Fabian -92 17.66  9
P12 » Green, Philip -93 33.89  PB 1 Final
» Odenman, Gunnar -93 25.49      PB 5 Final    
F13 » Alstermark, Linnéa -92 19.08  PB 9
Niklasson, Felicia -92 20.05  6 Final
» Sabir, Jasmin -92 23.25      PB 5 Final   [¤]
Said, Manal -92 19.99  PB 7 Final
F12 Fagerström Wagner, Hanna -93 10.94  PB 18
Gille, Evelina -93 12.01      PB 15      
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 11.42  PB 16
Linnhag, Nelly -93 12.45  PB 13
Nilsson Bach, Sophie -93 10.96      PB 17      
Nyström, Emelie -93 27.45  PB 1 Final
Viklund, Emelie -93 15.18  PB 11
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId1653¤¤¤¤¤¤
 2005-09-07 (on)  | Höstproppen, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m KS   Thulin, Petra -79 27.79    +1.9   4 Final    
800 m MS   Gustafsson, Johan -76 2:02.38        4 Final    
» Löfwing, Joakim -84 1:55.45  1 Final
P15 Tholander, David -90 2:19.72        6 Final    
P14 Allert, Per -91 2:28.65  8 Final
Karlsson, Victor -91 2:33.71  10 Final
Refors, Michael -91 2:32.13      PB 9 Final    
Wiklander, Oswald -91 2:20.91  PB 7 Final
F18 Nicklasson, Sandra -87 2:42.40  PB 7 Final
F16 Lord, Linnéa -89 2:32.27        3 Final    
F15 » Jonsson, Elin -90 2:39.08  PB 5 Final
Öster, Kristin -90 2:29.24  1 Final
F14 Karlsson, Sara -91 2:40.74      PB 6 Final    
Lord, Johanna -91 2:35.99  4 Final
1 500 m P16 » Skjutar Apell, Linus -89 5:14.96      PB 5 Final    
300 m häck (76,2 cm) P14 » Fältström, Love -91 46.17      PB 2 Final    
F18 Nylander, Elina -87 47.59  2 2
F14 Jakobsson, Ulrika -91 49.66  PB 3 2
Stav P14   Löfstrand, Christian -91 ej res          1    
Tresteg KS   Thulin, Petra -79 10.80    -0.9 SB 1 Final    
¤¤¤¤¤¤CompId1654¤¤¤¤¤¤
 2005-09-05/07 (må-on)  | Skol-SM, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P16 » Söderling, Jonathan -88 11.69    +0.9   3 2  
11.80  +0.2 5 Semi-2
300 m F15   Graziosi, Alessandra -90 42.58        2 2  
42.62  5 Final
800 m P16   Ekhamre, Thobias -88 2:01.73        2 2  
1:56.91  PB 4 Final
1 500 m P16   Ekhamre, Thobias -88 4:01.35      PB 2 2  
Röing, Mattias -88 4:31.17  6 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 » Carls, Sofia -90 ej start          1 [¤]
100 m häck (76,2 cm) F16 » Dedrickson M, Fatima -89 21.36    -0.3   6 1  
110 m häck (100 cm) P18   Thorén, Joel -87 15.77    -0.2 PB 3 Final  
300 m häck (91,4 cm) P18   Thorén, Joel -87 41.44      PB 2 1  
41.71  6 Final
300 m häck (76,2 cm) F18   Nylander, Elina -87 47.53      SB 4 Final  
Höjd P18   Thorén, Joel -87 1.86        5 Final  
Stav P18 » Elgered, Jonas -87 3.95        4 Final  
Thorén, Joel -87 4.15  3 Final
Längd P16 » Söderling, Jonathan -88 6.36    +1.0   5 Final  
F15 » Carls, Sofia -90 5.11  +1.9 4 Final
Kula (3,0 kg) F16 » Dedrickson M, Fatima -89 8.97      PB 13    
F15 » Höckerstrand, Sandra -90 12.48  PB 5 Final
Diskus (0,6 kg) F15 » Höckerstrand, Sandra -90 33.10        6 Final  
Spjut (800 gr) P18 » Elgered, Jonas -87 47.73        8 Final  
Thorén, Joel -87 54.74  5 Final
Spjut (400 gr) F15 » Höckerstrand, Sandra -90 31.12        10    
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId1636¤¤¤¤¤¤
 2005-09-03/04 (lö-sö)  | Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m MS » Karlsson, Fredrik -78 4:03.50  [1]       Final  
» Löfwing, Joakim -84 4:02.00  [2] Final
Norberg, Daniel -78 4:07.00  [3]       Final  
Walleräng, Olle -85 3:49.50  [4] Final
4 x 100 m P19   Thorén, Joel -87 43.05        1 Final  
Rosencrantz, Patrik -86
Norgren, Henrik -87
Öberg, Sebastian -87                
P17 » Eklund, Jonathan -88 brutit  2
Segerlind, Jonas -88
» Söderling, Jonathan -88
Liedberg, Niclas -88                
P15 Vigert, Linus -90 46.88  3 Final
» Vikström J, Martin -91
Bernebrant, Daniel -90
» Fältström, Love -91                
F19 » Dedrickson M, Fatima -89 47.69  [5] 1 Final
Teilman, Maria -86
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Carls, Camilla -86                
F15 Ekholm, Josephine -91 49.54  1 3
Engfors, Paulina -90
Graziosi, Alessandra -90
» Carls, Sofia -90                
» Höckerstrand, Sandra -90 51.36  3 2
Torssell, Jessica -91
Brandt, Moa -91
Göth, Linn -90                
Ekholm, Josephine -91 49.16  2 Final
Engfors, Paulina -90
Graziosi, Alessandra -90
» Carls, Sofia -90
Stafett 1 000 m P17 » Eklund, Jonathan -88 2:03.22        2 1  
» Söderling, Jonathan -88
Segerlind, Jonas -88
Ekhamre, Thobias -88                
» Eklund, Jonathan -88 2:02.31  2 Final
» Söderling, Jonathan -88
Segerlind, Jonas -88
Ekhamre, Thobias -88                
F19 Carls, Camilla -86 2:13.71  [5] 1 Final
» Dedrickson M, Fatima -89
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Teilman, Maria -86
4 x 400 m P19 » Elgered, Jonas -87 3:25.05        2 Final  
Rosencrantz, Patrik -86
Norgren, Henrik -87
Öberg, Sebastian -87
3 x 800 m P17    {HIF lag 1} ej start          1 [¤]
P15 Molin, Per -90 6:28.25  1 Final
Bernebrant, Daniel -90
» Vikström J, Martin -91                
F15 Graziosi, Alessandra -90 7:37.79  5 Final
Öster, Kristin -90
Engfors, Paulina -90
4 x 800 m MS   Rysjö, Niclas -84 7:24.93        1 Final  
Walleräng, Olle -85
Norberg, Daniel -78
» Karlsson, Fredrik -78
4 x 1 500 m MS » Löfwing, Joakim -84 16:00.01        3 Final  
Walleräng, Olle -85
» Karlsson, Fredrik -78
Norberg, Daniel -78
Not
[1] - sträcka #3 i 4x1500m
[2] - sträcka #1 i 4x1500m
[3] - sträcka #4 i 4x1500m
[4] - sträcka #2 i 4x1500m
[5] - Även klubbrekord i klassen KS
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId1652¤¤¤¤¤¤
 2005-09-03 (lö)  | Castorama, Strömsvallen, Strömsund
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Mårtensson, Magnus -71 2 411      SB        
Kula (7,26 kg) 10.97 [530] SB 5 Final
Spjut (800 gr) 34.89 [411] SB 3 Final
Diskus (2,0 kg) 39.66 [679] PB 2 Final
Slägga (7,26 kg) 49.14 [791] 2 Final
¤¤¤¤¤¤CompId1637¤¤¤¤¤¤
 2005-08-31 (on)  | Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F19   Nylander, Elina -87 13.92    +0.4   5 1    
F18 Nylander, Elina -87 14.08  -0.2 1 X-final
F17 Trygg, Nadja -88 ej start  1 [¤]
400 m MS   Cumar, Ahmed -83 53.49      PB 3 1    
Gustafsson, Johan -76 54.10  PB 4 1
Valfridsson, Kristofer -84 ej start          1   [¤]
P17 Ekhamre, Thobias -88 51.68  PB 1 1
Segerlind, Jonas -88 ej start  1 [¤]
1 500 m F17   Källander, Elin -88 5:26.29        14 Final    
Lord, Linnéa -89 5:25.03  13 Final
2 000 m P14   Allert, Per -91 6:58.00      PB 17 2    
Karlsson, Victor -91 6:49.42  PB 14 2
Linde, Linus -91 6:46.09      PB 13 2    
» Nilsson, Patrik -91 6:38.01  PB 8 2
Refors, Michael -91 6:40.67  PB 10 2
Wiklander, Oswald -91 6:42.86      PB 11 2    
F15 » Jonsson, Elin -90 7:33.35  PB 6 1
F14 Lord, Johanna -91 7:33.17  5 1
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId1647¤¤¤¤¤¤
 2005-08-30 (ti)  | Viking-Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Gustafsson, Johan -76 4:12.90        4 Final    
3 000 m MS » Gustafsson, Peter -74 9:40.41      SB 4 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId1646¤¤¤¤¤¤
 2005-08-27/28 (lö-sö)  | Nordisk Juniorlandskamp, Kristiansand, NOR - NM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F19   Teilman, Maria -86 12.46    -1.9   5 1  
110 m häck (100 cm) P19   Öberg, Sebastian -87 15.15    -2.6   3 1  
4 x 100 m F19   Teilman, Maria -86 46.55  [1]     2    
4 x 400 m F19   Teilman, Maria -86 3:44.24  [1]     1    
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
¤¤¤¤¤¤CompId1645¤¤¤¤¤¤
 2005-08-27/28 (lö-sö)  | Finnkampen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:52.22        5 1  
¤¤¤¤¤¤CompId1635¤¤¤¤¤¤
 2005-08-27/28 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12 » Odenman, Gunnar -93 9.20    -2.3   4 2  
9.18  -2.6 SB 6 Final
P11 Barketorp Dirke, Jakob -94 10.12    -0.7   5 1  
Lundquist, Joel -94 10.21  -1.0 4 3
P10 Mårdsjö, Simon -95 10.06  -0.1 PB 2 3 [¤]
  10.12    -1.9   7 Final  
P9 Granath, Charlie -96 9.62  -2.0 1 1
9.64  -2.4 2 Final
F11 Carls, Julia -94 10.33    -1.2   7 3  
Regnér, Anna -94 10.14  -1.5 6 2
» Sandelius, Josefine -94 9.72  -1.2 3 3
F10 » Bill, Ellinor -95 9.55  -1.0 1 1
  9.72    -1.5   3 Final  
Ekholm, Elvira -95 10.01  -1.5 4 3 [¤]
10.12  -2.7 7 Final
Pastor, Kim -95 ej start          1 [¤]
Swahn, Julia -95 10.51  -1.0 PB 6 1
100 m P15 » Fältström, Love -91 12.91    +1.2 PB 3 2  
Monsén, Max -91 13.45  +1.7 PB 6 1
Tholander, David -90 13.10  +1.7 PB 5 1
  13.41    -2.1   8 Final  
» Vikström J, Martin -91 12.08  +1.7 1 1
P14 » Fältström, Love -91 12.93  -2.1 7 Final
» Vikström J, Martin -91 12.19    -2.1   2 Final  
F15 Bristrand, Anna -91 ej start  1 [¤]
» Carls, Sofia -90 13.58  -1.9 1 3
  13.55    +0.4   5 Final  
Ekholm, Josephine -91 13.35  -1.5 1 2
» Eriksson, Sofia -91 14.90  -2.9 PB 7 1
Forsell, Emilia -90 14.25    -1.9   4 3  
Görhed, Gabriella -90 14.37  -2.9 4 1
Göth, Camilla -90 ej start  1 [¤]
Göth, Linn -90 ej start          1 [¤]
» Höckerstrand, Sandra -90 13.82  -1.9 3 3
13.75  +0.4 7 Final
Jakobsson, Ulrika -91 14.15    -1.1   4 4  
Ljungqvist, Anneli -90 14.62  -1.5 4 2
Sundgren, Lina-Marie -90 ej start  1 [¤]
Tengvall, Tove -91 ej start          1 [¤]
F14 Ekholm, Josephine -91 13.08  +0.4 1 Final
800 m MS   Cumar, Ahmed -83 2:02.36        6 2  
Gustafsson, Johan -76 2:02.76  4 1
Norberg, Daniel -78 1:53.55        2 2 [¤]
Synnerman, Per -71 brutit  2
M22 Rysjö, Niclas -84 1:53.52  1 2 [¤]
M20 Walleräng, Olle -85 1:54.86      PB 3 2 [¤]
P15 Linde, Linus -91 2:24.77  PB 6 1
Molin, Per -90 2:08.99  PB 2 2 [¤]
Tholander, David -90 2:17.69      PB 1 1  
» Vikström J, Martin -91 ej start  1 [¤]
P10 Lindholm, Jonatan -95 ej start  1 [¤]
Mårdsjö, Simon -95 3:04.39      PB 6 Final [¤]
P9 Granath, Charlie -96 3:16.62  PB 10 2
F17 Lord, Linnéa -89 ej start  1 [¤]
F15 Hultgren, Maria -91 ej start          1 [¤]
» Jonsson, Elin -90 2:40.63  4 1
Lord, Johanna -91 ej start  1 [¤]
Öster, Kristin -90 2:31.92        5 2  
F11 » Forss, Emma -94 2:54.77  PB 4 Final
Lord, Lise -94 ej start  1 [¤]
Regnér, Anna -94 brutit          Final  
F10 Tapper, Fanny -95 3:14.12  PB 2 1
Höjd P15 » Fältström, Love -91 ej start          1 [¤]
Odenman, Erik -91 1.55  3 Final
F15 Ljungqvist, Anneli -90 ej start          1 [¤]
Sundgren, Lina-Marie -90 ej start  1 [¤]
Längd P15 » Fältström, Love -91 5.49    -   2 Final  
Monsén, Max -91 4.86  - 4 Final
Odenman, Erik -91 4.57    -   7 Final  
F15 Bristrand, Anna -91 3.89  - 22 1
» Carls, Sofia -90 4.71  +0.6 6 Final
Ekholm, Josephine -91 4.51    +1.2   9    
» Eriksson, Sofia -91 3.94  - 21
Forsell, Emilia -90 4.26  - 15
Görhed, Gabriella -90 4.31    -   14    
Göth, Camilla -90 ej res  1
Göth, Linn -90 ej start  1 [¤]
Hultgren, Maria -91 4.72    +1.0 PB 5 Final  
Jakobsson, Ulrika -91 4.46  - 11
Ljungqvist, Anneli -90 4.32  +1.4 13
Martinsson, Sara -91 3.94    -   20    
Tengvall, Tove -91 ej start  1 [¤]
F14 Andersson, Julia -91 4.19  +0.9 16 [¤]
Längd (zon) P12 » Odenman, Gunnar -93 4.51    -   1 Final  
P11 Barketorp Dirke, Jakob -94 3.30  - 10
Lundquist, Joel -94 3.55    -   7 Final  
P10 Lindholm, Jonatan -95 ej start  1 [¤]
Mårdsjö, Simon -95 3.36  - 10
P9 Granath, Charlie -96 3.17    -   14    
F11 Carls, Julia -94 3.33  - 25
Regnér, Anna -94 3.25  - 27
» Sandelius, Josefine -94 3.71    -   14    
F10 » Bill, Ellinor -95 3.85  - 2 Final
Ekholm, Elvira -95 3.63  - 6 Final [¤]
Swahn, Julia -95 3.14    -   16    
Tapper, Fanny -95 3.03  - 20
Kula (4,0 kg) P15   Odenman, Erik -91 10.66      PB 2 Final  
Tholander, David -90 9.07  4 Final
Kula (3,0 kg) P12 » Odenman, Gunnar -93 7.75      PB 4 Final  
F15 » Höckerstrand, Sandra -90 11.87  2 Final
Jakobsson, Ulrika -91 ej start          1 [¤]
J-sson Malmström, Emma -90 8.45  5 Final [¤]
Martinsson, Sara -91 8.09  PB 6 Final
Kula (2,0 kg) P11   Barketorp Dirke, Jakob -94 6.91      PB 5 Final  
Lundquist, Joel -94 6.52  8 Final
F11 Regnér, Anna -94 6.34  11
Boll (300 gr) P10   Lindholm, Jonatan -95 ej start          1 [¤]
Boll (150 gr) P9   Granath, Charlie -96 26.55      PB 3 Final  
F10 » Bill, Ellinor -95 22.27  3 Final
Pastor, Kim -95 ej start          1 [¤]
Tapper, Fanny -95 16.79  PB 12
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId1633¤¤¤¤¤¤
 2005-08-25 (to)  | Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11   Avebäck, Freja -95 9.86    +0.4   2 4    
Carls, Julia -94 10.11  +0.4 PB 4 4
Granath, Therese -94 10.71    +0.4   7 4    
Holgersson, Hedvig -94 10.10  +0.8 PB 6 2 [¤]
» Möller, Amelie -94 9.62  -0.9 PB 2 5
Regnér, Anna -94 10.05    +0.8 PB 5 2    
» Sandelius, Josefine -94 9.42  +0.4 1 1
9.45  -0.4 6 Final
100 m F15   Göth, Camilla -90 14.65    +0.1   4 2   [¤]
» Höckerstrand, Sandra -90 13.68  +0.8 2 3 [¤]
  13.58    +0.8 PB 3 Final    
J-sson Malmström, Emma -90 15.34  +0.4 SB 7 1 [¤]
Ljungqvist, Anneli -90 14.02  +0.4 PB 1 1
14.53  +0.8 8 Final
800 m F17   Lord, Linnéa -89 2:38.48        3 Final    
F15 Molin, Sofia -91 2:49.83  4 Final
F11 » Forss, Emma -94 2:55.51      PB 1 3    
Lord, Lise -94 2:56.73  PB 2 3
» Möller, Amelie -94 3:08.43  PB 2 1
Regnér, Anna -94 ej start  1 [¤]
2 000 m F15   Lord, Johanna -91 ej start          1   [¤]
Höjd F15   Ljungqvist, Anneli -90 1.43      PB 2 Final    
Mattsson, Ella -90 1.38  SB 3 Final
Stav F15   J-sson Malmström, Emma -90 ej res          1   [¤]
Längd F16   Bejgarn, Sofia -88 4.82    +1.0 PB 5 Final   [¤]
Lindesten, Sofie -88 4.92  +0.6 4 Final [¤]
Shehu, Edina -89 4.28    +0.7   11      
Sparrenborg, Linn -88 4.48  +1.0 PB 8 Final [¤]
Strauss, Johanna -89 4.46  +0.3 9
F15 Göth, Camilla -90 4.30    -0.6   9     [¤]
Ljungqvist, Anneli -90 4.35  -0.6 PB 8 Final
Längd (zon) F11   Avebäck, Freja -95 3.44    -0.8   14      
Carls, Julia -94 3.30  -0.5 21
Granath, Therese -94 3.17    -1.8   23      
Jacobsson, Frida -94 2.39  -1.2 38
» Möller, Amelie -94 3.38  0.0 PB 18
Regnér, Anna -94 3.16    -0.1 PB 26      
» Sandelius, Josefine -94 3.56  +0.1 9
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId1634¤¤¤¤¤¤
 2005-08-23/24 (ti-on)  | Öppna Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
5 x 60 m P11   Lundquist, Joel -94 brutit          Final ti  
Olofsson, Gustav -94
Lind Olsson, David -94
Andersson, Joel -94
» Wulff, Jonathan -94                
F11 Gustafsson, Mikaela -94 45.82  1 Final ti
Holgersson, Hedvig -94
» Möller, Amelie -94
Carls, Julia -94
» Sandelius, Josefine -94
4 x 80 m P13   Monsén, Sam -92 46.26        4 Final ti  
Olsson, Simon -92
Fryklöf, Oskar -92
Sundborg, Tommy -92                
F13 Hamrin, Zenobia -92 41.70  1 1 ti
Gren, Lilian -92
» Retsloff, Frida -92
Höglund, Matilda -92                
» Sabir, Jasmin -92 44.64  3 2 ti
Högblom, Caroline -92
Gregersdotter, Elsa -92
Said, Manal -92                
Hamrin, Zenobia -92 41.56  1 Final ti
Gren, Lilian -92
» Retsloff, Frida -92
Höglund, Matilda -92                
» Sabir, Jasmin -92 44.60  8 Final ti
Högblom, Caroline -92
Gregersdotter, Elsa -92
Said, Manal -92
4 x 100 m MS   Thorén, Joel -87 brutit          1 ti  
Rosencrantz, Patrik -86
Norgren, Henrik -87
Öberg, Sebastian -87
P19  {HIF lag 1} ej start          1 ti [¤]
P17  {HIF lag 1} ej start          1 ti [¤]
P15 Vigert, Linus -90 48.15  2 Final ti
» Vikström J, Martin -91
Tholander, David -90
Löfstrand, Christian -91                
Bergenstråhle, Ludvig -90 brutit  Final ti
Bernebrant, Daniel -90
Lööw, Håkan -90
Älvebrand, Eric -91                
F19 » Dedrickson M, Fatima -89 48.10  1 Final ti
Teilman, Maria -86
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Carls, Camilla -86                
F15 » Höckerstrand, Sandra -90 52.10  1 3 ti
Torssell, Jessica -91
Göth, Linn -90
Brandt, Moa -91                
Ekholm, Josephine -91 49.93  1 2 ti
Engfors, Paulina -90
Graziosi, Alessandra -90
» Carls, Sofia -90                
Gille, Filippa -91 53.72  4 2 ti
Söderström, Anna -91
Jakobsson, Ulrika -91
Tengvall, Tove -91                
Sundgren, Lina-Marie -90 brutit  1 ti
Göth, Camilla -90
Görhed, Gabriella -90
Forsell, Emilia -90                
Ekholm, Josephine -91 49.50