HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-08-13
Ute för 2004 Resultatdatum: 2004-12-31
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2004-12-31 (fr)  | Nyårsloppet
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 000 m terräng MS » Lerdahl, Emil -82 12.57        1 1    
 2004-11-20 (lö)  | Snömilen, Lill-Jansskogen, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Benjira, Rachid -74 34.09        1 1    
F15 Lord, Linnéa -89 22.39  4 1
F13 Lord, Johanna -91 22.46  5 1
 2004-10-31 (sö)  | Billingehusloppet, Billingen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Benjira, Rachid -74 34.29        6 1    
» Lerdahl, Emil -82 35.45  10 1
 2004-10-17 (sö)  | Tunnelloppet, Södra länken, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Benjira, Rachid -74 33.23        6 1    
 2004-10-10 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby Idrottsplats, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Benjira, Rachid -74 ej start          1   [¤]
M20 Jensen, Magnus -84 32.52  7 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-09-26 (sö)  | Lilla Lidingöloppet, Lidingön, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp P17   Hollari Holmberg, Gusten -88 51.32        94 1    
P15 Broms, Martin -89 24.05  43 1
» Skjutar Apell, Linus -89 24.16        45 1    
P13 Allert, Per -91 11.59  55 1
Axnér, Joakim -91 11.58  54 1
Karlsson, Victor -91 11.38        44 1    
Linde, Linus -91 11.33  39 1
Winner, Rickard -91 14.24  146 1
F17 Källander, Elin -88 19.09        34 1    
F15 » Jonsson, Elin -90 ej start  1 [¤]
Lord, Linnéa -89 12.21  14 1
F13 Karlsson, Sara -91 12.46        34 1    
Lord, Johanna -91 11.45  8 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-09-25/26 (lö-sö)  | Höstmångkampen, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
7-kamp F17   Hynning, Elin -87 3 264    -0.2 PB 5    
100 m häck (76,2 cm) 17.78 [585] +0.4 PB
Höjd 1.23 [271] SB 1
Kula (3,0 kg) 7.34 [358] PB 1
200 m 29.12 [632] -0.2 SB
Längd 4.27 [472] -0.7 SB 1
Spjut (600 gr) 20.57 [419] PB 1
800 m 2:39.20 [527]     PB      
Håkansson, Camilla -87 3 384  +0.5 PB 3
100 m häck (76,2 cm) 17.91 [571] +2.2 1
Höjd 1.26 [310] SB 1
Kula (3,0 kg) 7.54 [377] PB 1
200 m 28.61 [672] -0.2 1
Längd 4.51 [547] -0.4 PB 1
Spjut (600 gr) 18.93 [375] PB 1
800 m 2:38.88 [532]         1  
Nicklasson, Sandra -87 2 450  +0.8 PB 9
100 m häck (76,2 cm) 20.94 [291] +2.2 1
Höjd 1.17 [195] PB 1
Kula (3,0 kg) 6.64 [290] PB 1
200 m 31.46 [464] -0.2 PB 1
Längd 4.09 [416] +0.5 PB 1
Spjut (600 gr) 23.22 [486] PB 1
800 m 2:56.04 [308]     PB   1  
Nylander, Elina -87 3 425  0.0 PB 2
100 m häck (76,2 cm) 17.15 [655] +0.4 PB 1
Höjd 1.32 [389] PB 1
Kula (3,0 kg) 6.60 [286] PB 1
200 m 28.58 [674] -0.2 1
Längd 4.58 [569] -0.2 SB 1
Spjut (600 gr) 13.63 [207] PB 1
800 m 2:31.54 [645]     SB   1  
» Nyström, Michelle -87 3 316  +0.6 PB 4
100 m häck (76,2 cm) 19.41 [422] +2.2 1
Höjd 1.29 [349] PB 1
Kula (3,0 kg) 7.23 [347] PB 1
200 m 29.55 [599] -0.2 SB 1
Längd 4.28 [475] -0.1 PB 1
Spjut (600 gr) 23.67 [497] PB 1
800 m 2:32.61 [627]     SB   1  
Wiking, Jessica -87 3 216  +0.5 PB 6
100 m häck (76,2 cm) 20.06 [363] +2.2
Höjd 1.14 [158] PB
Kula (3,0 kg) 8.06 [426] PB 1
200 m 28.47 [683] -0.2 PB
Längd 4.08 [413] -0.4 PB
Spjut (600 gr) 20.12 [407] PB 1
800 m 2:24.28 [766]     SB   1  
» Östlund, Emmi -88 2 761  +0.1 PB 8
100 m häck (76,2 cm) 20.04 [365] +0.4 PB 1
Höjd 1.26 [310] PB 1
Kula (3,0 kg) 6.80 [306] PB 1
200 m 29.82 [579] -0.2 PB 1
Längd 3.74 [310] 0.0 PB 1
Spjut (600 gr) 12.86 [177] PB 1
800 m 2:27.30 [714] 1
 2004-09-25 (lö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Benjira, Rachid -74 1:45.45        11 1    
» Liljebäck, Lars-Erik -58 2:09.17  220 1
 2004-09-25 (lö)  | STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11   Gramer, Simon -93 8.72    -2.7 PB 1 1    
» Odenman, Gunnar -93 8.95  -2.7 PB 1 2
F11 Gille, Evelina -93 9.82    +4.3   5 1    
Kårling Kahn, Anna -93 8.84  +4.3 1 1
80 m P13 » Vikström J, Martin -91 10.41    +4.0   1 2    
P12 Campenhausen, Erik -92 11.86  +4.0 5 2
Wetteroth, Fabian -92 11.49    +4.0   2 2    
F13 Ekholm, Josephine -91 10.83  +3.7 1 2
Tengvall, Tove -91 10.86  +2.2 2 1
F12 » Alstermark, Linnéa -92 10.61  +2.2 1 1
100 m P15 » Kårelid, Victor -89 12.04    +2.1   1 1    
Wedenborg, Magnus -89 12.32  +2.1 2 1
F14 Göth, Linn -90 13.16    +4.1   2 Final    
Larsson Fyck, Mikaela -90 14.32  +4.1 5 Final
200 m P13   Engström, Philip -91 30.48    +3.6   4 2    
» Vikström J, Martin -91 26.38  +2.9 1 1
P12 Wetteroth, Fabian -92 29.90    +3.6   3 2    
F13 Brandt, Moa -91 26.93  +3.0 1 1
Tengvall, Tove -91 29.53  +3.0 4 1
F12 » Alstermark, Linnéa -92 27.53  +2.3 1 2
300 m P15 » Skjutar Apell, Linus -89 45.79      PB 5 Final    
P14 Lööw, Håkan -90 44.30  PB 4 Final
F14 Göth, Linn -90 44.77  1 Final
600 m P13   Allert, Per -91 1:49.84      PB 5 Final    
Axnér, Joakim -91 1:44.33  3 Final
Linde, Linus -91 1:48.18      PB 4 Final    
P11 » Braesh-Andersen, Ken -93 2:04.73  PB 3 Final
F13 Andersson, Julia -91 1:56.55  5 Final
Jakobsson, Ulrika -91 1:52.37        1 Final    
Lord, Johanna -91 1:54.23  PB 2 Final
F11 Forsberg, Sofia -93 2:02.82  PB 4 Final
800 m P15   Pripp, Alexandre -89 2:14.67        2 Final    
» Skjutar Apell, Linus -89 2:29.87  PB 4 Final
F15 Lord, Linnéa -89 2:32.59  2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Brodén, Viktor -91 12.12    +2.4   7 Final    
» Fältström, Love -91 9.40  +2.4 1 Final
Monsén, Max -91 9.49    +2.4   2 Final    
F13 Jakobsson, Ulrika -91 10.19  +2.7 1 1
Nyström, Linnéa -91 11.80  +2.6 4 2
Taylor, Sofie -91 10.75  +2.7 3 1
80 m häck (76,2 cm) F14 » Carls, Sofia -90 13.03    +3.9   1 Final    
100 m häck (84 cm) P14   Craaford, David -90 16.11    +3.1   4 Final    
Molin, Per -90 15.62  +3.1 3 Final
Höjd P14   Molin, Per -90 1.53        5 Final    
P13 Brodén, Viktor -91 1.30  7 Final
Odenman, Erik -91 1.43        2 Final    
P12 Doyle, Max -92 1.40  4 Final
P11 » Odenman, Gunnar -93 1.10  PB 9
F15 Shehu, Edina -89 1.54        1 Final    
F14 Mattsson, Ella -90 1.35  3 Final
F13 Sundqvist, Alycia -91 1.20  PB 10
F12 Högblom, Caroline -92 1.33        3 Final    
» Sabir, Jasmin -92 1.25  7 Final
F11 » Grönros, Lovisa -93 1.15  PB 6 Final
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 1.05  9 Final
Längd P15   Vadström Björk, André -90 4.16    +3.0   6 Final    
3.78  +1.9 PB 4 Final
Wedenborg, Magnus -89 5.06    +2.8   4 Final    
F14 » Carls, Sofia -90 5.08  +3.4 1 Final
4.98  +1.8 1 Final
Göth, Camilla -90 4.19  +3.2 5 Final
Längd (zon) P13   Engström, Philip -91 4.43    +2.7   7 Final    
» Fältström, Love -91 5.36  +3.0 1 Final
  5.19    +1.9   1 Final    
Monsén, Max -91 4.88  +3.0 3 Final
4.87  +1.2 3 Final
P11 » Green, Philip -93 4.57    +1.3 PB 2 Final    
Tidblad, Robin -93 4.37  +1.8 PB 4 Final
F13 Brandt, Moa -91 4.74  +1.2 PB 2 Final
Ekholm, Josephine -91 4.74  +2.2 3 Final
  3.94    +1.9   3 Final    
F11 Gille, Evelina -93 3.67  +3.8 11
Kårling Kahn, Anna -93 4.22  +2.6 1 Final
» Österberg, Sara -93 3.70  +4.8 10
Kula (4,0 kg) P15 » Kårelid, Victor -89 9.31        6 Final    
P14 Tholander, David -90 9.02  PB 7 Final
Kula (3,0 kg) P13   Löfstrand, Christian -91 10.42      PB 1 Final    
Odenman, Erik -91 8.13  5 Final
P12 Olsson, Simon -92 7.56      PB 8 Final    
F15 » Carlsson Odell, Sara -89 8.34  2 Final
F14 J-sson Malmström, Emma -90 8.79  1 Final
Kula (2,0 kg) P11 » Green, Philip -93 9.76      PB 1 Final    
F13 Sangstedt, Josefin -91 8.43  5 Final
F12 Högblom, Caroline -92 7.88        8 Final    
Öhman, Louise -92 9.14  PB 1 Final
F11 » Karlsson, Julia -93 5.07  8 Final
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 6.91  PB 3 Final
Spjut (600 gr) P14   Bergman, Viktor -90 26.45      PB 7 Final    
Tholander, David -90 25.78  PB 8 Final
Spjut (400 gr) P13   Elgered, Michael -91 33.88      PB 2 Final    
Karreskog, Gustav -91 30.67  PB 3 Final
Löfstrand, Christian -91 30.57        4 Final    
F14 J-sson Malmström, Emma -90 11.44  7 Final
Sundgren, Lina-Marie -90 19.11  PB 4 Final
F13 Gille, Filippa -91 21.36        7 Final    
Nordgren, Ellen -91 25.54  PB 2 Final
F12 Öhman, Louise -92 25.31  PB 3 Final
Boll (300 gr) P11   Gramer, Simon -93 29.67      PB 6 Final    
» Green, Philip -93 38.72  1 Final
Tidblad, Robin -93 32.40        5 Final    
F11 Forsberg, Sofia -93 15.27  PB 8 Final
» Karlsson, Julia -93 10.70  PB 10
» Österberg, Sara -93 14.98  PB 9
4 x 80 m P13 » Fältström, Love -91 41.23        1 Final    
Monsén, Max -91
Älvebrand, Eric -91
» Vikström J, Martin -91
 2004-09-25 (lö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Liljebäck, Lars-Erik -58 ej start          1    
» Lindelöw, Jan -59 ej start  1
Synnerman, Per -71 ej start          1    
M22 » Lerdahl, Emil -82 ej start  1
 2004-09-19 (sö)  | Hagenloppet, Billingen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
8 000 m terräng M22 » Lerdahl, Emil -82 27.12        4      
 2004-09-19 (sö)  | Brottbyrundan, Brottby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp K20   Eklund, Sofie -84 21.22        1      
 2004-09-17/19 (fr-sö)  | Skol-SM 04, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P17   Ekhamre, Thobias -88 2:05.84        2 2 fr  
2:00.22  PB 3 Final fr
3 000 m F17 » Östlund, Emmi -88 10:54.31      PB 3 Final fr  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Dedrickson M, Fatima -89 11.97    +2.7   1 1 fr  
» Dedrickson M, Fatima -89 11.88  +1.7 PB 2 Final fr
110 m häck (91,4 cm) P17   Thorén, Joel -87 15.06    +1.3 PB 4 Final fr  
300 m häck (84 cm) P17   Thorén, Joel -87 40.50      PB 3 Final fr  
Höjd P17   Liedberg, Niclas -88 1.90        4 Final fr  
Thorén, Joel -87 1.84  6 Final fr
Stav P17 » Elgered, Jonas -87 3.81        5 Final fr  
Thorén, Joel -87 3.91  3 Final fr
Längd P17   Thorén, Joel -87 6.01    +2.7   11   fr  
Tresteg F15 » Dedrickson M, Fatima -89 10.71    -0.3 SB 5 Final fr  
Kula (5,0 kg) P17   Thorén, Joel -87 14.18        3 Final fr  
Spjut (700 gr) P17 » Elgered, Jonas -87 49.85        7 Final fr  
Thorén, Joel -87 57.29  3 Final fr
 2004-09-11/12 (lö-sö)  | JNM, Fredrikstad, NOR - NM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m K22   Eklund, Sofie -84 2:23.44        5    
1 500 m K22   Eklund, Sofie -84 4:53.67      PB 4    
 2004-09-11/12 (lö-sö)  | Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13 » Vikström J, Martin -91 10.42    +0.6   2 1  
» Vikström J, Martin -91 10.36  0.0 PB 3 Semi-2
  10.46    0.0   5 Final  
F13 Brandt, Moa -91 10.60  0.0 1 5
10.61  +0.8 2 Semi-3
  10.86    0.0   5 Final  
Ekholm, Josephine -91 10.76  +0.6 PB 3 6
10.80  +1.2 3 Semi-2
11.03  0.0 8 Final
100 m F14 » Carls, Sofia -90 13.23    +1.3 PB 2 1  
Göth, Linn -90 13.67  -0.4 3 2
13.54  +0.5 4 Semi-1
13.49  +0.6 6 Final
200 m F13   Brandt, Moa -91 27.30    +2.6   2 2  
27.51  0.0 3 Final
Ekholm, Josephine -91 28.22  +2.3 1 5
300 m P14   Molin, Per -90 ej start          1 [¤]
F14 Engfors, Paulina -90 45.04  2 1
600 m F13   Jakobsson, Ulrika -91 1:48.26      PB 3 2  
1 500 m F13   Lord, Johanna -91 5:23.96        6 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13 » Fältström, Love -91 9.62    +2.8   1 1  
9.52  +2.5 1 Final
F13 Jakobsson, Ulrika -91 10.16  +1.4 PB 2 2
  10.21    +2.2   5 Final  
Nyström, Linnéa -91 10.61  +3.6 6 1
Taylor, Sofie -91 10.45  +1.3 1 3
80 m häck (76,2 cm) F14 » Carls, Sofia -90 13.16    +2.0   3 2  
12.88  +1.3 PB 4 Final
100 m häck (84 cm) P14   Molin, Per -90 16.06    +0.9 PB 1 2  
ej start  Final [¤]
Stav P14   Molin, Per -90 2.40        6 Final  
P13 » Fältström, Love -91 2.40  3 Final
Odenman, Erik -91 ej res             
F14 Mattsson, Ella -90 2.00  7 Final
F13 Nordgren, Ellen -91 1.90  7 Final
Nyström, Linnéa -91 1.50  9
Längd F14 » Carls, Sofia -90 4.99    -   3 Final  
Tresteg P14   Molin, Per -90 11.09    -   6 Final  
Tresteg (zon) P13 » Fältström, Love -91 11.53    -   2 Final  
Älvebrand, Eric -91 9.36  - 17
F13 Jakobsson, Ulrika -91 9.79  -0.3 PB 13
Kula (4,0 kg) P14   Molin, Per -90 9.84        8 Final  
Diskus (0,6 kg) P13 » Fältström, Love -91 31.80      PB 7 Final  
Löfstrand, Christian -91 30.39  PB 9
F13 Martinsson, Sara -91 20.05  19
Slägga (3,0 kg/110) P13   Karreskog, Gustav -91 17.36        10    
Odenman, Erik -91 26.89  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F14   Engfors, Paulina -90 28.67        9    
F13 Nordgren, Ellen -91 21.28  21
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-09-11/12 (lö-sö)  | Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P19 » Andersson, David -85 11.49    +1.2   1 Final  
Björneman, Fredrik -86 ej start  1 [¤]
Nordström, Erik -86 ej start          1 [¤]
P17 Norgren, Henrik -87 11.47  +2.6 1 1 [¤]
11.29  +2.9 2 Final
F19 Carls, Camilla -86 13.15    +1.4   2 Final  
Teilman, Maria -86 ej start  [¤]
F17 Johansson, Linn -88 13.53  +1.3 4 2
Novo, Johanna -88 14.05    +1.5 PB 4 1  
F15 Peterson, Sofia -89 13.15  +1.4 2 Final
13.04  +2.4 2 2
200 m P19 » Andersson, David -85 22.66    +3.0   2 Final  
Lindkvist, Robin -86 23.55  +3.0 4 Final
Nordström, Erik -86 ej start          1 [¤]
P17 Norgren, Henrik -87 23.03  +3.7 1 2 [¤]
22.77  +1.6 PB 1 Final
F19 Carls, Camilla -86 26.91    +3.7   1 Final  
Teilman, Maria -86 ej start  1 [¤]
F17 Lindesten, Sofie -88 28.16  - 5 Final [¤]
300 m P15   Pripp, Alexandre -89 40.06      PB 4 Final  
400 m P17   Ekhamre, Thobias -88 53.05      PB 3 Final  
800 m P17   Ekhamre, Thobias -88 2:00.60      PB 3 Final  
P15 Pripp, Alexandre -89 2:14.38  4 Final
F17 Källander, Elin -88 2:38.13      PB 4 Final [¤]
» Östlund, Emmi -88 brutit  Final
1 500 m F17   Nicklasson, Sandra -87 6:19.90        5 Final  
» Östlund, Emmi -88 5:06.66  3 Final
2 000 m P15   Broms, Martin -89 6:52.36      PB 3 Final  
F15 Lord, Linnéa -89 7:22.74  1 Final
1 500 m h (76,2 cm) F15   Lord, Linnéa -89 5:56.01      PB 1 Final  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Dedrickson M, Fatima -89 12.20    +1.3   2 Final  
110 m häck (91,4 cm) P17 » Eklund, Jonathan -88 15.22    +1.4 PB 2 Final [¤]
» Elgered, Jonas -87 16.09  - 4 Final
Thorén, Joel -87 15.16  +1.4 1 Final
300 m häck (91,4 cm) P19   Björneman, Fredrik -86 ej start          1 [¤]
300 m häck (84 cm) P17   Thorén, Joel -87 40.99      PB 1 Final [¤]
Höjd P19 » Andersson, David -85 1.61      SB 3 Final  
P17 Liedberg, Niclas -88 1.83  3 Final [¤]
Norgren, Henrik -87 1.77        4 Final [¤]
Thorén, Joel -87 1.83  2 Final
F17 Arvidsson, Emelie -87 1.63  1 Final [¤]
F15 Shehu, Edina -89 1.54  1 Final [¤]
Stav P17 » Eklund, Jonathan -88 4.07  [2]   PB 2 Final [¤]
» Elgered, Jonas -87 3.87  PB 3 Final
Thorén, Joel -87 4.07  1 Final
Längd P19 » Andersson, David -85 6.07    +1.3 SB 3 Final  
Lindkvist, Robin -86 ej start  [¤]
P17 » Elgered, Jonas -87 6.10    +1.3 PB 4 Final  
Norgren, Henrik -87 4.47  - 16 [¤]
» Söderling, Jonathan -88 5.87  +0.5 PB 6 Final [¤]
Thorén, Joel -87 6.22    +1.7 PB 3 Final  
F19 Carls, Camilla -86 ej start  1 [¤]
Teilman, Maria -86 ej start  1 [¤]
F17 Arvidsson, Emelie -87 5.16    -0.2   1 Final [¤]
Bejgarn, Sofia -88 4.56  +1.2 PB 12
Johansson, Linn -88 4.69  +1.6 PB 10
Sparrenborg, Linn -88 4.30    +1.8 PB 15   [¤]
F15 » Carlsson Odell, Sara -89 4.71  +5.2 4 Final
Tresteg P19   Nordström, Erik -86 ej start          1 [¤]
F19 Andersson, Annika -86 11.34  +3.4 1 Final
F15 » Dedrickson M, Fatima -89 11.33    -   1 Final  
Shehu, Edina -89 11.28  - 2 Final [¤]
Kula (5,0 kg) P17 » Elgered, Jonas -87 12.68      PB 5 Final  
Thorén, Joel -87 13.85  3 Final
Spjut (700 gr) P17 » Elgered, Jonas -87 49.30        2 Final  
Thorén, Joel -87 54.71  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P16
 2004-09-11 (lö)  | MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P12   Doyle, Max -92 12.06    -   3 3    
11.72  - 2 B-final
Fryklöf, Oskar -92 12.52    -   4 4    
Hellström, Mikael -92 12.10  - 3 1
11.83  - 4 B-final
Wetteroth, Fabian -92 11.69  - 2 2
  11.42    -   4 Final    
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 12.01  - 4 4
12.08  - 5 B-final
» Alstermark, Linnéa -92 10.68  - 1 1
  10.69    -   1 Final    
Bach, Lise -92 ej start  1 [¤]
Gregersdotter, Elsa -92 11.88  - 3 3
  11.97    -   3 B-final    
Högblom, Caroline -92 11.40  - 2 4
11.44  - 6 Final
Höglund, Matilda -92 ej start          1   [¤]
Lindström, Sofia -92 13.35  - 8 5
Niklasson, Felicia -92 11.92  - 1 5
  12.21    -   7 B-final    
» Retsloff, Frida -92 11.63  - 3 4
ej start  B-final [¤]
» Sabir, Jasmin -92 11.56  - 2 2
  11.60    -   1 B-final    
Öhman, Louise -92 12.03  - 5 2
600 m F12 » Alstermark, Linnéa -92 1:51.67      PB 1 Final   [¤]
Lindström, Sofia -92 2:06.89  PB 10 Final
» Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
Höjd P12   Doyle, Max -92 1.37        4 Final    
Fryklöf, Oskar -92 1.21  PB 12
Hellström, Mikael -92 1.26      PB 10      
Wetteroth, Fabian -92 1.26  11
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 1.21  18
Högblom, Caroline -92 1.34        8 Final    
Jacobsson, Andrea -92 1.11  27
Niklasson, Felicia -92 1.26  13
» Retsloff, Frida -92 ej res               
» Sabir, Jasmin -92 1.21  17
Öhman, Louise -92 1.31  PB 10
Längd (zon) P12   Doyle, Max -92 4.28    -   7 Final    
Fryklöf, Oskar -92 3.95  - 16
Hellström, Mikael -92 4.10    -   10      
Wetteroth, Fabian -92 4.56  - 3 Final
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 4.13  - 19
» Alstermark, Linnéa -92 4.64    -   4 Final    
Bach, Lise -92 ej start  1 [¤]
Gregersdotter, Elsa -92 4.15  - 16
Höglund, Matilda -92 ej start          1   [¤]
Jacobsson, Andrea -92 3.72  - 32
Lindström, Sofia -92 2.57  - 51
Niklasson, Felicia -92 4.18    -   14      
» Sabir, Jasmin -92 4.44  - 7 Final
Kula (3,0 kg) P12   Hellström, Mikael -92 6.19      PB 13      
Olsson, Simon -92 7.01  8 Final
Kula (2,0 kg) F12 » Alsing Skoog, Emma -92 6.21        29      
Bach, Lise -92 ej start  1 [¤]
Gregersdotter, Elsa -92 6.76      PB 21      
Högblom, Caroline -92 8.69  PB 8 Final
Höglund, Matilda -92 ej start  1 [¤]
Jacobsson, Andrea -92 4.55        32      
Niklasson, Felicia -92 6.31  26
» Retsloff, Frida -92 6.68  22
Öhman, Louise -92 9.04  PB 7 Final
Spjut (600 gr) P16   Elgered, Michael -91 33.20  [2,3]   PB 1 Final    
Spjut (400 gr) P12   Doyle, Max -92 24.78      PB 8 Final    
Olsson, Simon -92 25.28  PB 6 Final
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 10.50        25     [¤]
» Alstermark, Linnéa -92 13.85  PB 19
Högblom, Caroline -92 20.05  PB 7 Final
Höglund, Matilda -92 ej start          1   [¤]
Niklasson, Felicia -92 11.18  PB 23
» Sabir, Jasmin -92 16.35  PB 12
Öhman, Louise -92 24.17  PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P13
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: 1999-2001
 2004-09-11 (lö)  | Nya Nyköpingsspelen, Rosvalla IP, Nyköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m P13   Allert, Per -91 1:56.00        4 Final   [¤]
Axnér, Joakim -91 1:42.30  PB 2 Final
Linde, Linus -91 ej start          1   [¤]
Wiklander, Oswald -91 1:52.36  3 Final
F13 Andersson, Julia -91 1:56.07  1 Final
Karlsson, Sara -91 ej start  1 [¤]
800 m F15   Göth, Camilla -90 2:57.45        6 Final    
Odin Ekman, Tuss -89 ej start  1 [¤]
Öster, Kristin -90 2:35.88        2 Final    
F14 J-sson Malmström, Emma -90 2:52.07  PB 4 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-09-11 (lö)  | S:t Eriksloppet
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   El Guerouaoui, Mounir -76 brutit          1    
» Lerdahl, Emil -82 1:10.50  PB 10 Final
» Tailoglou, Panagiotis -66 1:29.37  SB 263 Final
 2004-09-07 (ti)  | Spårvägens Säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P19 » Andersson, David -85 ej start          1   [¤]
P15 Tholander, David -90 ej start  1 [¤]
800 m P15   Axnér, Joakim -91 2:26.44        4 Final    
Karlsson, Victor -91 2:40.22  6 Final
Pripp, Alexandre -89 ej start  1 [¤]
Stav P17 » Eklund, Jonathan -88 3.60        1 Final   [¤]
» Elgered, Jonas -87 ej res  1
Kula (4,0 kg) P15   Tholander, David -90 ej start          1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-09-04/05 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Wetteroth, Fabian -92 9.24    -1.5 PB 4 2  
P11 Gramer, Simon -93 9.19  -2.3 2 2
  9.04    -0.7 PB 6 Final  
Green, Anton -93 9.81  -0.4 PB 4 1
» Green, Philip -93 9.20  -2.9 1 4 [¤]
  8.95    -0.7   3 Final  
» Odenman, Gunnar -93 9.23  -1.2 2 3
9.20  -0.7 PB 8 Final
Tidblad, Robin -93 9.32  -2.9 2 4
  9.00    -0.7 PB 4 Final  
P9 Johansson, August -95 10.69  - 4 2
Lindholm, Jonatan -95 ej start  1 [¤]
Madenteg, Viktor -95 10.38    -   3 3  
Tidblad, Oliver -95 ej start  1 [¤]
P8 Granath, Charlie -96 9.86  - 1 1
  9.81    -0.3   2 Final  
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 ej start  1 [¤]
» Alstermark, Linnéa -92 8.57  -1.6 1 5 [¤]
  8.47    -2.3 PB 2 Final  
Högblom, Caroline -92 8.78  -0.6 PB 2 3
9.02  -2.3 6 Final
» Sabir, Jasmin -92 9.07    -1.6 PB 2 5  
F11 Forsberg, Sofia -93 10.06  -0.8 PB 4 5
» Grönros, Lovisa -93 9.79  -0.8 2 5
» Karlsson, Julia -93 10.03    -1.3   5 1  
Kårling Kahn, Anna -93 9.23  +0.2 1 3 [¤]
9.60  -4.5 6 Final
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 ej start          1 [¤]
Näslund, Emma -93 10.51  -1.3 7 1
Ström, Linnéa -93 10.74  +0.2 7 3 [¤]
» Österberg, Sara -93 9.44  +0.2 2 3
  9.87    -4.5   8 Final  
F10 Granath, Therese -94 10.28  -0.1 PB 4 3
F9 Avebäck, Freja -95 10.24  - 1 1
  10.39    -0.8 PB 7 Final  
» Bill, Ellinor -95 9.83  - 1 2
9.77  -0.8 PB 2 Final
» Breig Lindell, Elin -95 10.15  - 2 5
  10.02    -0.8   4 Final  
Cladi, Nelly -95 11.76  - 6 1
Ekholm, Elvira -95 10.25  - 3 5 [¤]
  10.37    -0.8   6 Final  
Holknekt, Julia -95 10.80  - 3 3
Pastor, Kim -95 ej start  1 [¤]
Rachelle, Haddar -95 10.81    -   5 2 [¤]
Swahn, Julia -95 10.90  - 4 1
80 m P13   Brodén, Viktor -91 11.82    -0.9   6 2  
» Fältström, Love -91 10.88  -0.9 1 2
  10.64    -1.2 PB 3 Final  
Löfstrand, Christian -91 11.47  -0.5 5 1
ej start  Final [¤]
Monsén, Max -91 11.11    -0.9   2 2  
Wiklander, Oswald -91 ej start  1 [¤]
» Vikström J, Martin -91 10.66  -0.5 1 1
  10.60    -1.2 PB 1 Final  
Winner, Rickard -91 ej start  1 [¤]
F13 Andersson, Julia -91 12.24  -1.6 4 2
Brandt, Moa -91 11.01  -2.5 1 3
  10.76    +0.5   1 Final  
Bristrand, Anna -91 12.13  - 3 5
Ekholm, Josephine -91 10.81  -1.6 1 2
  10.78    +0.5 PB 2 Final  
» Eriksson, Sofia -91 12.26  - 5 5
Gille, Filippa -91 11.77  - 2 5
Jakobsson, Ulrika -91 11.53  -2.5 2 3
  11.46    +0.5 PB 5 Final  
Lätt, Julia -91 ej start  1 [¤]
Sangstedt, Josefin -91 11.96  -1.6 PB 3 2
Sochon, Amanda -91 12.95    -2.2   7 1  
Taylor, Sofie -91 11.74  -1.6 2 2
Tengvall, Tove -91 ej start  1 [¤]
100 m MS » Andersson, David -85 11.87    -1.7   3 1  
Björneman, Fredrik -86 ej start  1 [¤]
Nordström, Erik -86 ej start          1 [¤]
P19 » Andersson, David -85 11.67  -3.2 2 Final
P17 » Elgered, Jonas -87 12.38  -0.4 PB 4 2 [¤]
  12.45    -1.0   5 Final  
Thorén, Joel -87 11.93  -0.4 1 2 [¤]
11.95  -1.0 2 Final
P15 Lööw, Håkan -90 13.58    -1.8   5 2  
Tholander, David -90 13.85  -1.8 7 2
P14 Lööw, Håkan -90 13.39  -1.3 7 Final
F17 Arvidsson, Emelie -87 14.00    +0.7   5 Final [¤]
Nicklasson, Sandra -87 15.39  +0.7 6 Final
F15 » Carls, Sofia -90 13.73  -0.7 4 4
» Carlsson Odell, Sara -89 14.24    -0.7   4 6  
Görhed, Gabriella -90 ej start  1 [¤]
Ljungqvist, Anneli -90 14.46  -0.7 6 4
Mattsson, Ella -90 15.80    -0.7   7 6  
Utterström, Emelie -90 15.03  -0.7 7 4
F14 Göth, Camilla -90 15.00  -1.8 7 1 [¤]
Göth, Linn -90 13.67  -0.7 1 6 [¤]
  13.67    -1.1   5 Final  
J-sson Malmström, Emma -90 15.15  -0.7 6 6 [¤]
» Larsson, Louise -90 14.91  -3.0 PB 5 5 [¤]
Öster, Kristin -90 15.43  -0.5 7 2 [¤]
800 m P15   Lööw, Håkan -90 2:40.57      PB 8 1  
Pripp, Alexandre -89 2:12.70  PB 7 2
P13 Axnér, Joakim -91 2:24.13      PB 2 Final  
P11 » Odenman, Gunnar -93 2:59.87  PB 6 2
P9 Berglund, Albin -95 ej start  1 [¤]
Johansson, August -95 3:13.90      PB 8 Final  
Lindholm, Jonatan -95 3:13.11  PB 7 Final
P8 Granath, Charlie -96 3:18.40  PB 3 1 [¤]
F15 Lord, Linnéa -89 2:31.07        5 1  
F13 Andersson, Julia -91 2:42.19  PB 6 Final
Lord, Johanna -91 2:37.19  5 Final
Lätt, Julia -91 ej start          1 [¤]
F11 Forsberg, Sofia -93 ej start  1 [¤]
» Grönros, Lovisa -93 2:36.93  PB 2 2
Näslund, Emma -93 ej start          1 [¤]
F10 » Forss, Emma -94 3:03.82  PB 6 Final
Lord, Lise -94 2:57.63  PB 4 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Monsén, Max -91 10.91    -1.2   4 Final  
Höjd P13   Brodén, Viktor -91 1.45      PB 8 Final  
» Fältström, Love -91 1.58  PB 3 Final
Odenman, Erik -91 1.50      PB 5 Final  
» Vikström J, Martin -91 1.45  PB 7 Final
P12 Doyle, Max -92 1.44  PB 3 Final
Sundborg, Tommy -92 ej start          1 [¤]
Wetteroth, Fabian -92 1.25  7 Final
F15 Mattsson, Ella -90 1.35  11
F13 Andersson, Julia -91 1.30        13    
Jakobsson, Ulrika -91 1.20  18
Nordgren, Ellen -91 1.25  14
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 ej start          1 [¤]
Högblom, Caroline -92 1.25  10
» Sabir, Jasmin -92 1.25  12
Längd MS » Andersson, David -85 ej start          1 [¤]
Nordström, Erik -86 ej start  1 [¤]
P17 » Elgered, Jonas -87 5.84    0.0   2 Final [¤]
Thorén, Joel -87 6.08  0.0 1 Final [¤]
F17 Arvidsson, Emelie -87 5.06  0.0 2 Final [¤]
F15 » Carls, Sofia -90 5.05    +2.0 PB 4 Final  
» Carlsson Odell, Sara -89 4.77  0.0 PB 8 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 4.89  0.0 5 Final [¤]
Görhed, Gabriella -90 ej start          1 [¤]
Ljungqvist, Anneli -90 ej start  1 [¤]
Mattsson, Ella -90 ej start  1 [¤]
Utterström, Emelie -90 2.48    +2.6   32    
F14 Göth, Camilla -90 4.40  +2.2 22 [¤]
Göth, Linn -90 4.49  +2.4 18 [¤]
» Larsson, Louise -90 4.02  +1.0 PB 27 [¤]
Längd (zon) P13   Brodén, Viktor -91 ej start          1 [¤]
» Fältström, Love -91 5.49  - 1 Final
Monsén, Max -91 4.80    -   2 Final  
Odenman, Erik -91 4.55  - 4 Final
Wiklander, Oswald -91 ej start  1 [¤]
P12 Doyle, Max -92 4.36    -   9    
Wetteroth, Fabian -92 4.71  - 4 Final
P11 Gramer, Simon -93 4.19  - 6 Final
Green, Anton -93 3.85    -   15    
» Green, Philip -93 4.62  - 1 Final [¤]
» Odenman, Gunnar -93 4.18  - 7 Final
Tidblad, Robin -93 4.24    -   5 Final  
P9 Berglund, Albin -95 2.86  - 20
Green, Robert -95 ej start  1 [¤]
Johansson, August -95 2.99    -   18    
Lindholm, Jonatan -95 3.09  - 15
Madenteg, Viktor -95 3.21  - 11
Tidblad, Oliver -95 ej start          1 [¤]
P8 Granath, Charlie -96 3.41  - 1 Final
F13 Brandt, Moa -91 4.73  - 1 Final
Bristrand, Anna -91 3.83    -   26    
Ekholm, Josephine -91 4.62  - 5 Final
» Eriksson, Sofia -91 3.95  - 21
Gille, Filippa -91 4.26    -   11    
Jakobsson, Ulrika -91 4.54  - 8 Final
Martinsson, Sara -91 3.76  - 28
Nordgren, Ellen -91 4.05    -   17    
Sangstedt, Josefin -91 3.93  - 22
Sochon, Amanda -91 3.85  - 24
Taylor, Sofie -91 4.55    -   7 Final  
Tengvall, Tove -91 ej start  1 [¤]
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 ej start  1 [¤]
» Alstermark, Linnéa -92 4.70    -   2 Final [¤]
Högblom, Caroline -92 4.05  - 14
» Sabir, Jasmin -92 4.40  - 6 Final
F11 » Grönros, Lovisa -93 3.86    -   12    
» Karlsson, Julia -93 3.39  - 37
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 3.89  - 10
Näslund, Emma -93 3.24    -   42    
Ström, Linnéa -93 3.02  - 46 [¤]
» Österberg, Sara -93 3.48  - 32
F10 Granath, Therese -94 3.22    -   23    
F9 Avebäck, Freja -95 3.29  - 9
» Bill, Ellinor -95 3.84  - 1 Final
» Breig Lindell, Elin -95 3.68    -   4 Final  
Cladi, Nelly -95 2.55  - 36
Ekholm, Elvira -95 3.33  - 8 Final [¤]
Holknekt, Julia -95 3.16    -   15    
Swahn, Julia -95 2.96  - 23
Kula (4,0 kg) P15   Tholander, David -90 8.85      PB 4 Final  
Kula (3,0 kg) P13   Löfstrand, Christian -91 9.97        3 Final  
Odenman, Erik -91 8.38  4 Final
F15 Görhed, Gabriella -90 ej start          1 [¤]
F14 J-sson Malmström, Emma -90 8.12  3 Final [¤]
Öster, Kristin -90 6.24  PB 7 Final [¤]
Kula (2,0 kg) P11 » Green, Philip -93 9.31        4 Final [¤]
» Odenman, Gunnar -93 6.93  PB 16
Tidblad, Robin -93 7.72      PB 11    
F13 Jakobsson, Ulrika -91 8.04  10
Martinsson, Sara -91 7.90  12
Sangstedt, Josefin -91 8.81      PB 7 Final  
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 ej start  1 [¤]
Högblom, Caroline -92 8.64  PB 8 Final
F11 Forsberg, Sofia -93 6.33        13    
» Karlsson, Julia -93 5.33  PB 19
Kårling Kahn, Anna -93 6.94  PB 8 Final [¤]
Spjut (700 gr) P17 » Elgered, Jonas -87 50.12        2 Final [¤]
Thorén, Joel -87 56.46  1 Final [¤]
Spjut (600 gr) F17 » Dedrickson M, Fatima -89 19.49      PB 5 Final [¤]
Boll (150 gr) P9   Green, Robert -95 24.02        10    
Johansson, August -95 24.71  PB 8 Final
Lindholm, Jonatan -95 20.90        15    
Madenteg, Viktor -95 26.99  PB 6 Final
Tidblad, Oliver -95 ej start  1 [¤]
P8 Granath, Charlie -96 17.05        13    
F9 Avebäck, Freja -95 14.78  PB 12
» Bill, Ellinor -95 21.40  PB 3 Final
Holknekt, Julia -95 ej start          1 [¤]
Pastor, Kim -95 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-09-04 (lö)  | Merksem BEL, Merksem, BEL
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:51.86        4 B-final    
 2004-09-02 (to)  | Sthlms öppna UDM/JDM i diskus & slä, Sätra IP kastplan, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (1,5 kg) P17   Olsson, David -88 36.64        3 Final    
 2004-09-01 (on)  | Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P14   Lööw, Håkan -90 13.66    -0.4   6 Final    
1 500 m P17   Hollari Holmberg, Gusten -88 ej start          1   [¤]
F17 Nicklasson, Sandra -87 6:13.99  5 Final
» Östlund, Emmi -88 ej start  1 [¤]
2 000 m P15   Broms, Martin -89 6:55.98      PB 6 Final   [¤]
Pripp, Alexandre -89 6:54.10  PB 5 Final
» Skjutar Apell, Linus -89 7:02.87      PB 7 Final    
F15 Lord, Linnéa -89 7:31.76  10 Final
F13 Lord, Johanna -91 7:21.76  PB 9 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-08-31 (ti)  | Höstproppen, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m M22 » Attersand, Henrik -84 25.97    -0.4 SB 2 1    
P19 » Andersson, David -85 23.61  -1.0 2 3
Lindkvist, Robin -86 24.47    -1.0   4 3    
P17 Thorén, Joel -87 24.24  -0.9 PB 3 2
F19 Carls, Camilla -86 27.29  -1.2 6 3
F17 Arvidsson, Emelie -87 27.85    -1.0   2 1    
F16 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 26.81  -1.2 PB 4 2
F14 Engfors, Paulina -90 27.70  -1.0 1 1
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:55.12        6 Final    
Norberg, Daniel -78 1:52.93  5 Final
» Pell, Rickard -79 2:05.97  7 3
1 000 m P17   Ekhamre, Thobias -88 2:43.90      PB 1 Final    
F17 Nicklasson, Sandra -87 3:57.90  PB 2 Final
2 000 m P13   Axnér, Joakim -91 7:10.79        2 Final    
Karlsson, Victor -91 7:51.97  PB 3 Final
Linde, Linus -91 7:06.87      PB 1 Final    
F13 Karlsson, Sara -91 7:59.70  PB 1 Final
Molin, Sofia -91 8:11.15  PB 2 Final
Höjd F17   Arvidsson, Emelie -87 1.54        2 Final    
Stav P17 » Eklund, Jonathan -88 3.77      PB 4 Final    
Thorén, Joel -87 4.07  PB 2 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.73    +1.7   1 Final    
M22 » Attersand, Henrik -84 13.24  +0.8 PB 3 Final
F19 Andersson, Annika -86 10.77  +0.6 3 Final
 2004-08-28/29 (lö-sö)  | JSM/USM mångkamp 2004, Rosvalla IP, Nyköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp P17 » Elgered, Jonas -87 7 255    +2.0 PB 5    
110 m häck (91,4 cm) 16.40 [768] +1.5 PB 6 1
Diskus (1,5 kg) 36.15 [728] 4
Stav 3.70 [796] SB 6
Spjut (700 gr) 48.36 [718] 2
300 m 38.46 [775] PB 4 2
100 m 12.46 [677] -0.5 PB 6 2
Längd 5.98 [754] +5.1 6
Kula (5,0 kg) 12.67 [772] PB 4
Höjd 1.63 [645] SB 9
1 000 m 2:53.53 [622]     PB 1 Final  
Thorén, Joel -87 8 003  +1.1 PB 1
110 m häck (91,4 cm) 15.13 [960] +1.5 3 1
Diskus (1,5 kg) 36.49 [735] 3
Stav 4.00 [877] 4
Spjut (700 gr) 55.96 [833] 1
300 m 37.93 [811] 2 2
100 m 12.12 [754] -0.5 3 2
Längd 6.24 [818] +2.2 3
Kula (5,0 kg) 13.63 [833] 2
Höjd 1.81 [827] 3
1 000 m 2:58.10 [555] 3 Final
7-kamp F17   Arvidsson, Emelie -87 4 945    +1.1 PB 3    
100 m häck (76,2 cm) 15.45 [860] +1.4 4 1
Höjd 1.63 [813] 1
Kula (3,0 kg) 9.49 [557] 10
200 m 27.81 [736] +0.7 4 2
Längd 5.30 [800] +1.1 PB 2
Spjut (600 gr) 26.46 [561] PB 5
800 m 2:33.21 [618]       2 Final  
» Davidsson, Jenny -88 brutit 
100 m häck (76,2 cm) 16.98 [674] +1.4 6 1
Höjd 1.39 [482] 12
Kula (3,0 kg) 12.01 [780] 3
200 m ej start  1
Längd ej start  1
Spjut (600 gr) ej start  1
800 m ej start  1
 2004-08-25 (on)  | Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11   Bergholm, Sofia -93 diskad          1   [¤]
» Karlsson, Julia -93 10.17  - 2 2 [¤]
  10.11    -   7 Final    
Näslund, Emma -93 10.54  - 3 1 [¤]
80 m F13 » Alsing Skoog, Emma -92 12.27    -   6 2    
» Alstermark, Linnéa -92 11.11  - 2 1
Bach, Lise -92 13.57    -   7 3    
Gregersdotter, Elsa -92 12.41  - 5 3
Högblom, Caroline -92 11.78  - 3 2
Höglund, Matilda -92 11.90    -   4 2    
» Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92 11.91  - 5 2
Öberg, Selina -92 14.42    -   7 2    
F12 » Alstermark, Linnéa -92 11.07  - 2 Final
Högblom, Caroline -92 11.81  - 6 Final
100 m F19   Carls, Camilla -86 13.11    -2.1 SB 2 Final    
F15 » Carls, Sofia -90 13.66  - 1 1
Utterström, Emelie -90 14.94    -   6 3    
F14 Göth, Camilla -90 14.79  - 5 1 [¤]
Göth, Linn -90 13.71  - 2 1 [¤]
» Larsson, Louise -90 14.69    -   5 3   [¤]
Mattsson, Ella -90 15.56  - 4 2 [¤]
Öster, Kristin -90 15.72  - 5 2 [¤]
400 m F17   Lindesten, Sofie -88 66.45      PB 2 Final   [¤]
600 m F13   Nyström, Linnéa -91 ej start          1   [¤]
» Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
800 m F17 » Östlund, Emmi -88 2:30.05        2 Final    
F15 Lord, Linnéa -89 ej start  1 [¤]
100 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 15.75    -   1 Final    
Höjd F15   Vedin, Caroline -89 1.34        3 Final   [¤]
F14 J-sson Malmström, Emma -90 ej res  1 [¤]
Mattsson, Ella -90 1.34        4 Final   [¤]
Öster, Kristin -90 1.24  5 Final [¤]
Längd F17   Bejgarn, Sofia -88 4.48    -   5 Final   [¤]
Lindesten, Sofie -88 4.38  - 6 Final
Sparrenborg, Linn -88 4.28    -   7 Final    
Weinz, Helena -87 4.57  - 4 Final [¤]
F15 » Carls, Sofia -90 4.74  - 2 Final
Strauss, Johanna -89 4.02    -   7 Final   [¤]
F14 Göth, Camilla -90 4.11  - 6 Final [¤]
Göth, Linn -90 4.42  - 3 Final [¤]
» Larsson, Louise -90 3.84    -   9     [¤]
Mattsson, Ella -90 3.66  - 10 [¤]
Öster, Kristin -90 3.85  - 8 Final [¤]
Längd (zon) F13 » Alsing Skoog, Emma -92 3.86    -   17      
» Alstermark, Linnéa -92 4.45  - 4 Final
Gregersdotter, Elsa -92 3.97    -   13      
Högblom, Caroline -92 4.08  - 11
Höglund, Matilda -92 4.08  - 10
Jacobsson, Andrea -92 3.57    -   21      
Nyström, Linnéa -91 4.20  - 8 Final
» Sabir, Jasmin -92 4.18  - 9
F12 Bach, Lise -92 3.06    -   23      
Niklasson, Felicia -92 3.89  - 15 [¤]
Öberg, Selina -92 3.24  - 22 [¤]
F11 Bergholm, Sofia -93 ej res              [¤]
» Karlsson, Julia -93 3.41  - 11 [¤]
Näslund, Emma -93 3.09  - 14 [¤]
Kula (3,0 kg) F15   Utterström, Emelie -90 7.42      PB 7 Final    
F14 J-sson Malmström, Emma -90 8.69  5 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F13 » Alsing Skoog, Emma -92 6.32      PB 13      
» Alstermark, Linnéa -92 6.20  14
Bach, Lise -92 6.47      PB 12      
Högblom, Caroline -92 8.33  7 Final
Jacobsson, Andrea -92 4.66  15
Nyström, Linnéa -91 ej start          1   [¤]
» Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
Öberg, Selina -92 ej start  1 [¤]
F12 Bergstedt Falk, Llyn -92 7.70        8 Final   [¤]
Niklasson, Felicia -92 7.10  PB 10 [¤]
Spjut (600 gr) F17   J-sson Malmström, Emma -90 19.96      PB 2 Final   [¤]
Utterström, Emelie -90 12.18  PB 3 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-08-21/22 (lö-sö)  | Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13   Brodén, Viktor -91 11.61    +1.6 PB 5 3  
Engström, Philip -91 12.08  +1.0 PB 7 1
» Fältström, Love -91 10.89  +1.0 3 1
  10.98    -1.1   4 Final  
Järlefelt, Daniel -91 12.19  +1.6 PB 6 3
Löfstrand, Christian -91 11.61  +1.0 5 1
Monsén, Max -91 10.85  +2.1 1 2
  11.00    -1.1   6 Final  
» Vikström J, Martin -91 10.70  +1.6 PB 3 3
10.77  -1.1 2 Final
Älvebrand, Eric -91 ej start          1 [¤]
P12 Campenhausen, Erik -92 11.63  +3.1 5 2
11.80  -0.1 PB 7 Final
Doyle, Max -92 12.08    +0.7 PB 6 1  
Wetteroth, Fabian -92 11.71  +3.1 6 2
F13 Andersson, Julia -91 12.06  +1.5 PB 4 3
Brandt, Moa -91 10.83  +1.7 1 1
  10.64    +2.8   1 Final  
Bristrand, Anna -91 12.09  +0.7 PB 5 4
Ekholm, Josephine -91 11.01  +1.5 1 3
  10.84    +2.8   2 Final  
Gille, Filippa -91 11.84  +1.7 PB 3 1
11.89  +2.3 4 B-final
Hultgren, Maria -91 12.09    +0.7   6 4  
Lätt, Julia -91 12.14  +1.5 PB 5 3
Söderström, Anna -91 12.02  +1.7 5 1
Taylor, Sofie -91 11.77  +2.1 5 2
  11.66    +2.3   3 B-final  
Tengvall, Tove -91 11.36  +2.1 2 2
11.34  +2.3 1 B-final
F12 » Alstermark, Linnéa -92 11.08  +1.1 PB 1 1
  11.08    -0.6   2 Final  
Gbotto Carlsson, Mathilde -92 ej start  1 [¤]
Högblom, Caroline -92 11.64  +2.1 3 2
  11.90    -0.6 PB 7 Final  
Höglund, Matilda -92 11.49  +2.1 2 2
11.65  -0.6 PB 6 Final
» Retsloff, Frida -92 ej start          1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92 11.87  +1.1 PB 6 1
100 m P14   Lööw, Håkan -90 13.43    0.0   5 1  
Tholander, David -90 ej start  1 [¤]
F14 » Carls, Sofia -90 13.32  +1.6 1 3
  13.27    +1.2 PB 2 Final  
Görhed, Gabriella -90 ej start  1 [¤]
Göth, Camilla -90 14.44  -0.8 6 1
Göth, Linn -90 13.44  -1.2 1 2
  13.37    +1.2 PB 3 Final  
Ljungqvist, Anneli -90 14.28  +1.6 PB 6 3
Utterström, Emelie -90 14.69  -0.8 PB 7 1
200 m P13   Löfstrand, Christian -91 29.35    +3.1   6 2  
Monsén, Max -91 27.47  +2.4 3 1
Winner, Rickard -91 ej start          1 [¤]
P12 Campenhausen, Erik -92 29.73  +3.2 2 1
Doyle, Max -92 31.01  +2.8 4 3
Hellström, Mikael -92 33.85    +1.6   5 2  
Wetteroth, Fabian -92 29.97  +1.6 PB 2 2
F13 Brandt, Moa -91 27.96  +1.4 2 4
Bristrand, Anna -91 ej start          1 [¤]
Ekholm, Josephine -91 28.47  +2.7 1 1
Gille, Filippa -91 30.26  +2.1 5 3 [¤]
Hultgren, Maria -91 30.63    +2.1   6 3  
Karlsson, Sara -91 32.51  +1.4 PB 6 4 [¤]
Söderström, Anna -91 30.72  +1.4 PB 4 4
Taylor, Sofie -91 ej start  1 [¤]
300 m P14   Lööw, Håkan -90 44.59      PB 5 Final  
Molin, Per -90 41.84  3 Final
F14 Engfors, Paulina -90 44.30        3 3  
Görhed, Gabriella -90 ej start  1 [¤]
Göth, Linn -90 44.74  4 3
J-sson Malmström, Emma -90 53.59  5 2
600 m P13   Allert, Per -91 1:53.69      PB 10 Final  
Arnesson, Per -91 2:07.88  12 Final [¤]
Axnér, Joakim -91 1:42.78      PB 4 Final  
Linde, Linus -91 1:50.09  PB 7 Final
Wiklander, Oswald -91 1:52.01  PB 8 Final
P12 Hellström, Mikael -92 2:14.63        9 Final  
Wetteroth, Fabian -92 ej start  1 [¤]
F13 Andersson, Julia -91 1:56.07  PB 8 Final
Brandt, Moa -91 1:52.11        4 Final  
Jakobsson, Ulrika -91 1:50.80  SB 3 Final
Karlsson, Sara -91 2:01.73  PB 11 Final [¤]
Lord, Johanna -91 ej start          1 [¤]
Lätt, Julia -91 2:04.71  12 Final
F12 » Alstermark, Linnéa -92 1:55.83  2 Final
Högblom, Caroline -92 1:58.10        5 Final  
» Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
800 m F14   Öster, Kristin -90 2:42.45        4 Final  
1 500 m P13   Axnér, Joakim -91 5:13.31      PB 4 Final  
Karlsson, Victor -91 5:30.11  PB 8 Final
Linde, Linus -91 5:14.24      PB 5 Final  
F13 Lord, Johanna -91 5:20.74  PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Fältström, Love -91 10.02    -1.7   1 Final  
Monsén, Max -91 10.14  -1.7 PB 2 Final
F13 Jakobsson, Ulrika -91 10.77  +0.3 1 2
  10.60    +1.7   1 Final  
Nyström, Linnéa -91 10.64  +0.1 PB 1 1
10.75  +1.7 3 Final
Taylor, Sofie -91 10.79  +0.1 2 1
  10.71    +1.7   2 Final  
Tengvall, Tove -91 11.63  +0.1 3 1
11.61  +1.7 PB 6 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 » Carls, Sofia -90 12.89    -0.1 PB 1 Final  
Utterström, Emelie -90 15.82  -0.1 PB 6 Final
300 m häck (76,2 cm) P14   Molin, Per -90 45.47        1 Final  
F14 Engfors, Paulina -90 49.71  1 Final
Höjd P14   Tholander, David -90 ej start          1 [¤]
P13 Brodén, Viktor -91 1.32  10
» Fältström, Love -91 1.50        4 Final  
Löfstrand, Christian -91 1.27  PB 11
Odenman, Erik -91 1.47  PB 7 Final
» Vikström J, Martin -91 1.42      PB 8 Final  
Älvebrand, Eric -91 1.50  5 Final
P12 Campenhausen, Erik -92 1.27  11
Doyle, Max -92 1.30        9    
Sundborg, Tommy -92 ej start  1 [¤]
Wetteroth, Fabian -92 1.33  6 Final
F14 Mattsson, Ella -90 1.37        7 Final  
Öster, Kristin -90 ej start  1 [¤]
F13 Andersson, Julia -91 1.32  11
Nordgren, Ellen -91 1.27      PB 14   [¤]
Nyström, Linnéa -91 1.32  12
Söderström, Anna -91 1.27  13
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 1.22        10    
Gbotto Carlsson, Mathilde -92 1.36  PB 6 Final
Niklasson, Felicia -92 1.27  PB 9
» Sabir, Jasmin -92 1.22  11
Stav P13 » Fältström, Love -91 2.00        1 Final  
Odenman, Erik -91 1.50  3 Final
F14 Mattsson, Ella -90 1.90        3 Final  
F13 Nordgren, Ellen -91 1.60  1 Final
Nyström, Linnéa -91 1.60  PB 2 Final [¤]
Längd P13   Älvebrand, Eric -91 ej start          1 [¤]
F14 » Carls, Sofia -90 4.87  - 3 Final
Engfors, Paulina -90 4.56    -   7 Final  
Görhed, Gabriella -90 ej start  1 [¤]
Göth, Camilla -90 4.19  - 10
Göth, Linn -90 4.56    -   6 Final  
Ljungqvist, Anneli -90 3.94  - 19
Nilsson, Jessika -90 4.26  - 9
Öster, Kristin -90 3.91  - 20
Längd (zon) P13   Allert, Per -91 3.79    -0.5 PB 18    
Brodén, Viktor -91 4.15  -0.3 PB 14
Engström, Philip -91 3.78    -2.8 PB 19    
» Fältström, Love -91 5.12  -1.3 3 Final
Järlefelt, Daniel -91 3.83  +0.3 PB 16
Monsén, Max -91 4.65    -3.5   6 Final  
Odenman, Erik -91 4.29  0.0 10
Wiklander, Oswald -91 3.96  +0.2 15
P12 Campenhausen, Erik -92 4.14    +1.6 PB 7 Final  
Doyle, Max -92 4.16  +1.1 PB 6 Final
Hellström, Mikael -92 3.80  -0.6 PB 16
Wetteroth, Fabian -92 4.39    +1.1 PB 4 Final  
F13 Brandt, Moa -91 ej start  1 [¤]
Bristrand, Anna -91 3.95  -2.0 20
Ekholm, Josephine -91 4.35    -1.4   8 Final  
Gille, Filippa -91 4.02  -1.2 PB 17
Hultgren, Maria -91 4.34  -0.3 PB 9
Jakobsson, Ulrika -91 4.24    -0.8   13    
Martinsson, Sara -91 3.85  -2.8 PB 25
Nordgren, Ellen -91 4.02  -0.5 PB 18
Nyström, Linnéa -91 3.97    -1.0   19    
Söderström, Anna -91 4.12  -0.3 15
Taylor, Sofie -91 4.48  -1.1 5 Final
Tengvall, Tove -91 4.20    -1.6   14    
F12 » Alstermark, Linnéa -92 4.49  +2.4 3 Final
4.41  0.0 PB 3 Final
Gbotto Carlsson, Mathilde -92 4.34    +1.3 PB 9    
Högblom, Caroline -92 4.09  +0.9 PB 20
Höglund, Matilda -92 4.36  -1.6 8 Final
Jacobsson, Andrea -92 3.40    +0.3 PB 28    
Niklasson, Felicia -92 4.08  -1.1 PB 21
» Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92 4.15  +1.3 PB 18
Tresteg F14   Göth, Camilla -90 8.96    -0.2   7 Final  
Göth, Linn -90 9.51  +1.1 PB 4 Final
Tresteg (zon) P13   Brodén, Viktor -91 9.06    -1.3 PB 9    
Engström, Philip -91 8.90  -0.8 PB 10
» Fältström, Love -91 11.03    -1.1 PB 1 Final  
Löfstrand, Christian -91 9.60  -0.5 PB 5 Final
Monsén, Max -91 10.19  +0.2 PB 2 Final
Odenman, Erik -91 9.59    -1.4 PB 6 Final  
Älvebrand, Eric -91 10.11  +3.4 3 Final
10.10  -2.3 PB 3 Final
F13 Bristrand, Anna -91 8.35    +1.8 PB 16    
Ekholm, Josephine -91 8.98  +0.9 PB 11
» Eriksson, Sofia -91 8.62  +0.9 PB 13
Gille, Filippa -91 9.21    +0.7 PB 8 Final  
Hultgren, Maria -91 9.04  +1.6 PB 10
Jakobsson, Ulrika -91 9.75  +1.9 PB 3 Final
Lätt, Julia -91 ej start          1 [¤]
Martinsson, Sara -91 8.58  +1.6 PB 14
Söderström, Anna -91 8.52  +1.6 PB 15
Taylor, Sofie -91 9.47    +3.2   6 Final  
Tengvall, Tove -91 8.76  +1.0 PB 12
Kula (4,0 kg) P14   Molin, Per -90 10.19        3 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P13   Karreskog, Gustav -91 7.07      PB 12    
Löfstrand, Christian -91 10.23  PB 4 Final
Odenman, Erik -91 8.47        9    
P12 Hellström, Mikael -92 5.61  9 [¤]
Olsson, Simon -92 7.39  PB 5 Final
F14 » Carls, Sofia -90 9.71      PB 4 Final  
Görhed, Gabriella -90 ej start  1 [¤]
Kula (2,0 kg) F13   Brandt, Moa -91 ej res          1  
Ekholm, Josephine -91 7.81  12
Jakobsson, Ulrika -91 7.52        13    
Nordgren, Ellen -91 8.50  PB 9
Nyström, Linnéa -91 7.30  15
Söderström, Anna -91 7.90      PB 11    
F12 Bergstedt Falk, Llyn -92 7.57  16
Högblom, Caroline -92 8.45  PB 8 Final
Niklasson, Felicia -92 6.72      PB 19   [¤]
» Retsloff, Frida -92 6.73  PB 18 [¤]
Öhman, Louise -92 8.54  SB 7 Final
Diskus (0,6 kg) P13   Elgered, Michael -91 20.24      PB 6 Final  
» Fältström, Love -91 31.25  PB 1 Final
Karreskog, Gustav -91 19.54      PB 7 Final  
Löfstrand, Christian -91 29.69  PB 3 Final
Odenman, Erik -91 28.08  PB 4 Final
Älvebrand, Eric -91 ej start          1 [¤]
F14 » Carls, Sofia -90 ej start  1 [¤]
Görhed, Gabriella -90 ej start  1 [¤]
J-sson Malmström, Emma -90 18.14        8 Final  
Nilsson, Jessika -90 ej start  1 [¤]
F13 Bristrand, Anna -91 17.28  SB 9
» Eriksson, Sofia -91 16.89      PB 10    
Martinsson, Sara -91 25.00  PB 3 Final
Nordgren, Ellen -91 21.67  PB 5 Final
Nyström, Linnéa -91 18.75      PB 8 Final  
Taylor, Sofie -91 17.87  PB 7 Final
Slägga (3,0 kg/110) P13   Elgered, Michael -91 ej start          1 [¤]
Karreskog, Gustav -91 17.69  PB 2 Final
Odenman, Erik -91 19.41  PB 1 Final
Spjut (400 gr) P13   Elgered, Michael -91 32.68      PB 4 Final  
» Fältström, Love -91 30.86  PB 6 Final
Karreskog, Gustav -91 26.10        9    
Löfstrand, Christian -91 32.15  PB 5 Final
Odenman, Erik -91 ej start  1 [¤]
F14 » Carls, Sofia -90 ej start          1 [¤]
Engfors, Paulina -90 30.66  2 Final
J-sson Malmström, Emma -90 21.92  PB 8 Final
Ljungqvist, Anneli -90 21.66        9   [¤]
Nilsson, Jessika -90 ej start  1 [¤]
F13 Nordgren, Ellen -91 23.76  2 Final
Nyström, Linnéa -91 18.52  4 Final
Boll (300 gr) P12   Doyle, Max -92 38.97      PB 4 Final  
Olsson, Simon -92 35.65  PB 6 Final
Sundborg, Tommy -92 ej start          1 [¤]
F12 Bergstedt Falk, Llyn -92 24.41  PB 15
Gbotto Carlsson, Mathilde -92 28.22  PB 7 Final
Högblom, Caroline -92 26.47      PB 9    
Niklasson, Felicia -92 25.22  SB 13
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-08-20/22 (fr-sö)  | Veteran-SM, Källbrinks IP, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Diskus (1,5 kg) M50 » Berg, Torbjörn -51 ej start          1 fr [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-08-21 (lö)  | Nordisk Juniorlandskamp, Espoo, FIN - NM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F19   Teilman, Maria -86 12.26    -2.7   3 Final    
4 x 100 m F19   Teilman, Maria -86 46.16  [1]     1      
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2004-08-21 (lö)  | Lag-USM, Arosvallen, Västerås - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F15 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 12.98    +2.3   3 1    
200 m P17   Norgren, Henrik -87 22.71    +4.4   2 2    
400 m F17   Nylander, Elina -87 63.10      PB 4 1    
800 m P17 » Elgered, Jonas -87 2:10.52      PB 6 Final    
3 000 m F17 » Östlund, Emmi -88 11:22.73      PB 2 Final    
2 000 m h (91,4 cm) P17   Ekhamre, Thobias -88 6:44.01        4 Final    
100 m häck (76,2 cm) F15 » Dedrickson M, Fatima -89 14.89    +4.6   1 2    
110 m häck (91,4 cm) P17 » Eklund, Jonathan -88 15.64    +4.0   2 1    
Höjd F17   Arvidsson, Emelie -87 1.61        4 Final    
Stav P17 » Eklund, Jonathan -88 3.71        3 Final    
Längd P17 » Eklund, Jonathan -88 5.76    +3.9   7 Final    
Tresteg F15   Shehu, Edina -89 11.27    +3.5   4 Final    
Kula (5,0 kg) P17   Thorén, Joel -87 14.31      PB 2 Final    
Diskus (1,0 kg) F17   Gävert, Therése -88 23.09        6 Final    
Slägga (5,0 kg) P17   Olsson, David -88 32.74      PB 8 Final    
Spjut (600 gr) F17 » Davidsson, Jenny -88 34.05      PB 3 Final    
4 x 100 m P17 » Eklund, Jonathan -88 45.44        3 2    
Thorén, Joel -87
Norgren, Henrik -87
» Elgered, Jonas -87                
F17 Shehu, Edina -89 diskad  2
Johansson, Linn -88
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
» Dedrickson M, Fatima -89
 2004-08-17/19 (ti-to)  | Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F10   Granath, Therese -94 10.45    +1.6 PB 5 3 ti [¤]
80 m P13   Löfstrand, Christian -91 11.37    +1.7 PB 6 1 ti  
Monsén, Max -91 10.78  +1.7 PB 3 1 ti
F13 Ekholm, Josephine -91 11.06    +1.3   1 2 ti  
Sangstedt, Josefin -91 11.88  +2.4 2 1 ti
Sochon, Amanda -91 12.91  +2.4 4 1 ti
100 m MS » Attersand, Johan -74 ej start          1 ti [¤]
F15 Görhed, Gabriella -90 14.71  +1.4 6 3 ti
Göth, Camilla -90 14.68    +1.7   4 2 ti  
Göth, Linn -90 13.76  +0.4 6 4 ti
J-sson Malmström, Emma -90 15.17  +1.4 7 3 ti
Mattsson, Ella -90 15.31    +1.7 PB 6 2 ti  
Odin Ekman, Tuss -89 15.74  +0.3 PB 6 1 ti [¤]
Öster, Kristin -90 15.34  +1.7 7 2 ti
200 m P13   Monsén, Max -91 ej start          1 ti [¤]
F13 Lord, Johanna -91 31.59  -0.2 PB 7 Final ti
300 m F15   Göth, Linn -90 44.40      PB 3 2 ti  
Lindvall, Anna -90 ej start  1 ti [¤]
600 m P13   Allert, Per -91 1:53.79      PB 4 Final ti  
Axnér, Joakim -91 1:46.98  2 Final ti
F13 Andersson, Julia -91 1:57.10      PB 8 Final ti  
Lord, Johanna -91 ej start  1 ti [¤]
F10 Lord, Lise -94 2:15.15  9 Final ti
800 m MS   Gustafsson, Björn -79 1:59.40      SB 8 2 ti [¤]
P19 Nylander, Tobias -85 1:59.92  9 2 ti [¤]
P15 Pripp, Alexandre -89 2:21.69        4 Final ti  
K22 Eklund, Sofie -84 2:20.20  PB 3 Final ti [¤]
F15 Lindvall, Anna -90 ej start  1 ti [¤]
Lord, Linnéa -89 2:35.20        4 Final ti  
Odin Ekman, Tuss -89 3:00.02  PB 8 Final ti [¤]
F14 Göth, Camilla -90 2:55.94  PB 7 Final ti [¤]
1 500 m MS   Gustafsson, Björn -79 4:09.04        1 Final ti  
2 000 m P15   Broms, Martin -89 6:56.32      PB 5 Final ti [¤]
Teramoto, Gen Felix -89 6:52.05  PB 2 Final ti [¤]
F15 Lord, Linnéa -89 7:20.84      PB 1 Final ti  
F13 Lord, Johanna -91 7:23.13  PB 3 Final ti [¤]
3 000 m h (91,4 cm) MS   Synnerman, Per -71 9:45.62      SB 3 Final ti  
60 m häck (76,2 cm) P13   Monsén, Max -91 10.15    -1.0   1 1 ti  
F13 Andersson, Julia -91 12.17  -0.6 PB 5 2 ti
Nyström, Linnéa -91 11.19  -0.6 PB 2 2 ti
80 m häck (76,2 cm) F15 » Carls, Sofia -90 13.26    -0.8   2 Final ti  
Görhed, Gabriella -90 ej start  1 ti [¤]
100 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 15.67    -0.8   2 Final ti  
Höjd P17   Berg, Jonathan -88 1.72      PB 2 Final ti [¤]
Liedberg, Niclas -88 1.77  1 Final ti [¤]
F15 Görhed, Gabriella -90 1.27        12   ti  
Mattsson, Ella -90 1.37  10 ti
Odin Ekman, Tuss -89 1.22  PB 15 ti [¤]
Vedin, Caroline -89 1.42      PB 3 Final ti [¤]
F14 Göth, Camilla -90 1.27  14 ti [¤]
F13 Andersson, Julia -91 1.27  7 Final ti [¤]
Nyström, Linnéa -91 1.38        4 Final ti  
Söderström, Anna -91 1.27  8 Final ti
Stav F15   Mattsson, Ella -90 2.03      PB 3 Final ti  
Längd F15 » Carls, Sofia -90 4.75    +0.9   5 Final ti  
Göth, Camilla -90 ej start  1 ti [¤]
Göth, Linn -90 ej start  1 ti [¤]
Längd (zon) P13   Monsén, Max -91 4.90    +1.0 PB 1 Final ti  
F13 Ekholm, Josephine -91 4.52  -1.3 PB 5 Final ti
Sangstedt, Josefin -91 4.24    -0.2 PB 9   ti  
Sochon, Amanda -91 3.62  -0.7 13 ti
F10 Lord, Lise -94 3.19  +1.6 PB 25 ti
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start          1 ti [¤]
F17 Bejgarn, Sofia -88 9.63  +1.3 3 Final ti [¤]
Lindesten, Sofie -88 9.74    +1.2   1 Final ti [¤]
Sparrenborg, Linn -88 9.70  +1.6 PB 2 Final ti [¤]
F15 Shehu, Edina -89 11.40  +0.4 PB 1 Final ti [¤]
Strauss, Johanna -89 8.40    +1.0 PB 6 Final ti [¤]
F14 Göth, Camilla -90 8.36  -0.5 7 Final ti
Göth, Linn -90 9.26  +2.0 PB 4 Final ti
Kula (3,0 kg) F15   Görhed, Gabriella -90 8.62        4 Final ti  
J-sson Malmström, Emma -90 8.72  3 Final ti
Kula (2,0 kg) F13   Nyström, Linnéa -91 8.08      PB 5 Final ti  
Sangstedt, Josefin -91 8.73  PB 3 Final ti
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-08-13/15 (fr-sö)  | Ungdoms-SM, Lugnets Idrottsplats, Falun - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F15   Peterson, Sofia -89 13.40    -2.0   4 4 fr  
200 m P17   Norgren, Henrik -87 23.64    +0.3   3 2 fr  
23.79  -1.3 3 Semi-1 fr
300 m F15 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 42.59        3 2 fr  
42.09  PB 4 Semi-1 fr
42.39  6 Final fr
1 500 m P17   Ekhamre, Thobias -88 4:17.43        7 Final fr  
4:13.07  2 3 fr
F17 » Östlund, Emmi -88 5:03.80  4 1 fr
1 500 m h (76,2 cm) F17 » Östlund, Emmi -88 ej start          1 fr [¤]
80 m häck (76,2 cm) F15 » Dedrickson M, Fatima -89 12.10    -1.0   1 2 fr  
» Dedrickson M, Fatima -89 11.92  +0.3 PB 1 Semi-1 fr
11.92  -1.5 2 Final fr
100 m häck (76,2 cm) F17   Arvidsson, Emelie -87 15.95    -0.5   7 1 fr  
» Davidsson, Jenny -88 ej start  1 fr [¤]
110 m häck (91,4 cm) P17 » Eklund, Jonathan -88 15.29    -1.3 PB 4 2 fr  
15.41  -1.5 8 Final fr
Thorén, Joel -87 15.46  -1.3 5 2 fr
300 m häck (76,2 cm) F17   Nylander, Elina -87 48.03        4 2 fr  
F15 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start  1 fr [¤]
Höjd P17   Liedberg, Niclas -88 1.81        15   fr  
Norgren, Henrik -87 1.89  PB 10 fr
Thorén, Joel -87 1.92      PB 5 Final fr  
F17 Arvidsson, Emelie -87 1.62  9 fr
F15 Shehu, Edina -89 1.59  PB 6 Final fr
Stav P17 » Eklund, Jonathan -88 3.53        12   fr  
» Elgered, Jonas -87 3.53  12 fr
Thorén, Joel -87 3.84  9 fr
Längd F17   Arvidsson, Emelie -87 5.01    0.0   15 Pool A fr [¤]
Tresteg F15 » Dedrickson M, Fatima -89 10.54    +1.4 SB 7 Pool A fr  
ej res  Final fr
Kula (3,0 kg) F17 » Davidsson, Jenny -88 12.59        7 Final fr  
Diskus (1,5 kg) P17   Olsson, David -88 39.45        2 Pool B fr  
Diskus (1,0 kg) F17   Gävert, Therése -88 23.56        20   fr  
Slägga (5,0 kg) P17   Olsson, David -88 31.04        11   fr  
Slägga (4,0 kg) F17   Gävert, Therése -88 37.77        11   fr  
Spjut (700 gr) P17 » Elgered, Jonas -87 47.05        11   fr  
Thorén, Joel -87 57.35  5 Final fr
Spjut (600 gr) F17 » Davidsson, Jenny -88 31.40        9   fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-08-13/15 (fr-sö)  | Junior SM, Kvarnsvedens Idrottsplats, Kvarnsveden - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P19 » Andersson, David -85 11.41    -0.3   3 2 fr  
11.41  -0.4 7 Final fr
F19 Carls, Camilla -86 13.23    -0.2   8 2 fr  
Teilman, Maria -86 12.32  -0.2 2 2 fr
12.27  0.0 4 Final fr
200 m P19 » Andersson, David -85 ej start          1 fr [¤]
Rosencrantz, Patrik -86 ej start  1 fr [¤]
F19 Carls, Camilla -86 26.94    +1.2   5 2 fr  
Teilman, Maria -86 ej start  1 fr [¤]
400 m P19   Rosencrantz, Patrik -86 51.77        3 2 fr  
800 m M22   Cedertun, Jacob -82 1:53.28        5 Final fr  
P19 Nylander, Tobias -85 2:00.10  4 2 fr
K22 Eklund, Sofie -84 2:22.46  PB 2 Final fr
1 500 m M22   Cedertun, Jacob -82 3:55.04      PB 4 Final fr  
K22 Eklund, Sofie -84 brutit  Final fr
5 000 m M22   Holmberg, Anders -84 ej start          1 fr [¤]
Jensen, Magnus -84 ej start  1 fr [¤]
2 000 m h (91,4 cm) M22   Holmberg, Anders -84 ej start          1 fr [¤]
Jensen, Magnus -84 ej start  1 fr [¤]
» Lerdahl, Emil -82 6:23.65  6 Final fr [¤]
Längd P19   Nordström, Erik -86 6.72    +0.2   5 Final fr  
Tresteg P19   Nordström, Erik -86 13.87    +1.0 PB 4 Final fr  
F19 Andersson, Annika -86 11.59  -0.2 5 Final fr
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-08-11 (on)  | Augustispelen, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m F10   Lord, Lise -94 2:11.3m     PB 3 Final    
800 m F15   Lord, Linnéa -89 2:35.0m       1 Final    
F13 Lord, Johanna -91 2:36.0m PB 1 Final
 2004-08-10 (ti)  | Viking-Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Andersson, David -85 11.36    +1.1 SB 2 3    
200 m MS   Klinteskog, Johan -81 ej start          1   [¤]
1 500 m MS   Gustafsson, Björn -79 4:00.07      PB 1 Final   [¤]
Kasiri, Ashtan -85 brutit  1
Klinteskog, Johan -81 brutit          1    
Nylander, Tobias -85 4:09.99  PB 4 Final
Synnerman, Per -71 brutit  Final [¤]
K22 Eklund, Sofie -84 4:57.11  PB 5 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-08-07/08 (lö-sö)  | Saucony Games, Mariehamn, Åland
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11   Giambanco, Django -93 8.78    -0.3   1 2  
8.86  -1.0 2 Final
» Green, Philip -93 9.16  -1.2 1 1
  9.18    -1.0   4 Final  
Tidblad, Robin -93 9.27  -0.2 1 3
9.11  -1.0 PB 3 Final
F11 » Karlsson, Julia -93 10.14    -0.4   2 4  
Kårling Kahn, Anna -93 9.36  -1.0 1 3
9.33  -0.4 1 Final
» Österberg, Sara -93 9.26  0.0 1 1
9.34  -0.4 2 Final
100 m P14   Bergman, Viktor -90 15.02    -1.6 PB 3 Final  
P13 Axnér, Joakim -91 14.39  -0.9 1 1
  14.22    -1.6 PB 3 Final  
Engström, Philip -91 14.99  -0.9 PB 2 1
» Fältström, Love -91 13.77  -1.8 2 2
  13.46    -0.5 PB 1 Final  
Järlefelt, Daniel -91 15.79  -1.8 PB 4 2
Monsén, Max -91 13.64  -1.8 1 2
  13.56    -1.6 PB 2 Final  
Wiklander, Oswald -91 15.06  -0.9 PB 3 1
Älvebrand, Eric -91 14.82  -1.8 PB 3 2
  14.94    -1.6   6 Final  
F15 Odin Ekman, Tuss -89 15.89  -2.0 5 2
F14 Görhed, Gabriella -90 14.92  +1.2 3 1
Göth, Camilla -90 14.44  +1.2 PB 2 1
  14.59    -0.6   6 Final  
Göth, Linn -90 13.53  -0.1 PB 1 3
13.87  -0.6 2 Final
J-sson Malmström, Emma -90 15.00    +1.2   5 1  
Ljungqvist, Anneli -90 14.86  -2.0 PB 2 2
Mattsson, Ella -90 15.54  -0.1 PB 5 3
Nilsson, Jessika -90 15.23    -2.0 PB 3 2  
Utterström, Emelie -90 14.95  +1.2 PB 4 1
Öster, Kristin -90 15.35  -2.0 4 2
F13 Andersson, Julia -91 15.27    -1.6 PB 3 4  
Brandt, Moa -91 13.56  -0.7 1 3
Brandt, Moa -91 13.42  [1] -1.4 PB 1 Final
Bristrand, Anna -91 15.29    -1.5 PB 4 2  
Ekholm, Josephine -91 13.60  +0.7 PB 1 1
13.65  -1.4 3 Final
» Eriksson, Sofia -91 15.45    +0.7 PB 4 1  
Gille, Filippa -91 14.64  -1.5 PB 2 2
Hultgren, Maria -91 15.14  -1.6 PB 1 4
Jakobsson, Ulrika -91 14.64    -1.0 PB 3 6  
Molin, Sofia -91 16.12  -0.5 PB 5 5
Nyström, Linnéa -91 15.80  -1.6 PB 4 4
Taylor, Sofie -91 14.78    -1.5 PB 3 2  
Tengvall, Tove -91 14.35  -0.7 PB 2 3
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 15.53  -1.0 PB 5 6
» Alstermark, Linnéa -92 13.75  -0.5 1 5
  13.68    -1.4 PB 4 Final  
Högblom, Caroline -92 14.95  -0.5 PB 3 5
Jacobsson, Andrea -92 17.31  0.0 PB 6 6
» Retsloff, Frida -92 14.41    -0.7 PB 3 3  
» Sabir, Jasmin -92 15.08  +0.7 PB 2 1
600 m P11 » Green, Philip -93 2:00.87        2 Final  
F11 Forsberg, Sofia -93 2:04.92  2 Final
800 m P14   Molin, Per -90 2:16.95      PB 1 Final  
P13 Allert, Per -91 2:42.23  PB 5 Final
Axnér, Joakim -91 2:25.42      PB 2 Final  
Järlefelt, Daniel -91 2:50.44  PB 7 Final
Wiklander, Oswald -91 2:38.45  PB 4 Final
F16 Källander, Elin -88 2:47.09        3 Final  
F15 Odin Ekman, Tuss -89 3:05.05  7 Final
F14 Görhed, Gabriella -90 2:55.41  PB 6 Final
Göth, Linn -90 2:51.14        3 Final  
Utterström, Emelie -90 3:09.72  PB 8 Final
Öster, Kristin -90 2:36.52  1 Final
F13 Andersson, Julia -91 3:00.94      PB 7 Final  
Ekholm, Josephine -91 2:49.37  PB 6 Final
Jakobsson, Ulrika -91 2:44.85  PB 1 Final
Molin, Sofia -91 2:47.33      PB 3 Final  
Tengvall, Tove -91 3:12.03  PB 10 Final
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 3:23.69  PB 12 Final
Högblom, Caroline -92 2:48.67      PB 5 Final  
Jacobsson, Andrea -92 3:24.22  13 Final
» Retsloff, Frida -92 2:47.94  PB 4 Final
» Sabir, Jasmin -92 3:05.24  PB 8 Final
40 m häck (special) F11   Forsberg, Sofia -93 10.02    -0.4 PB 1 4  
Höjd P14   Bergman, Viktor -90 1.30      PB 5 Final  
Molin, Per -90 1.56  PB 1 Final
P13 Allert, Per -91 1.20      PB 8 Final  
Engström, Philip -91 1.30  PB 6 Final
» Fältström, Love -91 1.50  1 Final
Älvebrand, Eric -91 1.50        2 Final  
P12 Sundborg, Tommy -92 1.25  PB 7 Final
P11 Giambanco, Django -93 1.31  PB 3 Final
» Green, Philip -93 1.28        4 Final  
Tidblad, Robin -93 1.20  8 Final
F15 Odin Ekman, Tuss -89 1.20  PB 10
F14 Görhed, Gabriella -90 1.40        2 Final  
Göth, Camilla -90 1.30  PB 4 Final
J-sson Malmström, Emma -90 1.20  9
Mattsson, Ella -90 1.30        5 Final  
Öster, Kristin -90 1.30  PB 6 Final
F13 Andersson, Julia -91 1.35  PB 5 Final
Brandt, Moa -91 1.30        13    
Gille, Filippa -91 1.25  SB 16
Jakobsson, Ulrika -91 1.30  PB 8 Final
Nordgren, Ellen -91 1.25      PB 14    
Nyström, Linnéa -91 1.39  PB 3 Final
Söderström, Anna -91 1.30  11
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 1.25        15    
» Alstermark, Linnéa -92 1.30  PB 7 Final
Högblom, Caroline -92 1.25  17
Jacobsson, Andrea -92 1.15        20    
» Retsloff, Frida -92 1.30  PB 10
» Sabir, Jasmin -92 1.25  PB 18
F11 Kårling Kahn, Anna -93 1.21  PB 4 Final
Längd (zon) P13   Allert, Per -91 3.73    -0.3 PB 10    
Engström, Philip -91 3.65  +1.7 11
» Fältström, Love -91 4.85    +0.2   1 Final  
Järlefelt, Daniel -91 3.74  -0.3 PB 9
Monsén, Max -91 4.71  +0.2 2 Final
Wiklander, Oswald -91 4.01    +0.2   6 Final  
Älvebrand, Eric -91 4.30  -0.2 4 Final
P12 Olsson, Simon -92 3.31  -0.4 SB 15
P11 Giambanco, Django -93 4.43    -   1 Final  
» Green, Philip -93 4.23  - 3 Final
Tidblad, Robin -93 4.13  - 4 Final
F13 Brandt, Moa -91 4.11    -0.9   9    
Bristrand, Anna -91 4.10  -0.9 PB 10
Ekholm, Josephine -91 4.38  +0.3 PB 3 Final
» Eriksson, Sofia -91 3.80    -1.4 PB 22    
Gille, Filippa -91 3.87  +0.3 19
Hultgren, Maria -91 4.03  +1.9 13
Jakobsson, Ulrika -91 4.26    -0.3   6 Final  
Nordgren, Ellen -91 3.56  +1.1 24
Nyström, Linnéa -91 4.07  -1.2 SB 12
Taylor, Sofie -91 4.47    +0.6   2 Final  
Tengvall, Tove -91 4.11  -0.3 8 Final
F12 » Alsing Skoog, Emma -92 3.42  +0.8 PB 25
» Alstermark, Linnéa -92 4.35    -0.3   5 Final  
Högblom, Caroline -92 3.85  +0.1 PB 20
Jacobsson, Andrea -92 3.29  +0.4 PB 28
» Retsloff, Frida -92 3.93    +1.1   16    
» Sabir, Jasmin -92 3.77  -0.7 PB 23
F11 » Karlsson, Julia -93 3.48  - 8 Final
Kårling Kahn, Anna -93 4.07    -   1 Final  
» Österberg, Sara -93 3.66  - 4 Final
Tresteg F14   Göth, Camilla -90 9.45    +0.3 PB 2 Final  
Ljungqvist, Anneli -90 9.26  -0.2 PB 4 Final
Kula (3,0 kg) P13   Monsén, Max -91 8.13      PB 1 Final  
P12 Olsson, Simon -92 6.76  6 Final
Kula (2,0 kg) P11 » Green, Philip -93 8.04        2 Final  
F11 Forsberg, Sofia -93 6.40  PB 3 Final
» Karlsson, Julia -93 4.98        9    
Kårling Kahn, Anna -93 6.48  PB 2 Final
Diskus (1,0 kg) P14   Bergman, Viktor -90 15.17      PB 4 Final  
Molin, Per -90 25.63  PB 1 Final
Diskus (0,6 kg) P13 » Fältström, Love -91 26.16      PB 1 Final  
Monsén, Max -91 18.58  PB 7 Final
Älvebrand, Eric -91 24.75      PB 2 Final  
P12 Olsson, Simon -92 16.84  8 Final
Sundborg, Tommy -92 21.74  PB 5 Final
F13 Nordgren, Ellen -91 14.49      PB 8 Final  
Nyström, Linnéa -91 17.55  PB 6 Final
F12 Högblom, Caroline -92 15.74  PB 7 Final
» Retsloff, Frida -92 14.05      PB 9    
» Sabir, Jasmin -92 12.55  PB 13
Spjut (600 gr) P14   Bergman, Viktor -90 25.95      PB 3 Final  
Spjut (400 gr) F14   J-sson Malmström, Emma -90 20.24      PB 7 Final  
Ljungqvist, Anneli -90 22.57  PB 6 Final
Nilsson, Jessika -90 18.64      SB 8 Final  
Öster, Kristin -90 15.03  SB 11
Not
[1] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F13. Ingick i grenprogrammet: -1984
 2004-08-06/08 (fr-sö)  | Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m KS   Teilman, Maria -86 12.07    +1.0   3 3 fr  
200 m KS   Teilman, Maria -86 25.13    -   5 1 fr  
800 m MS   Cedertun, Jacob -82 1:52.06      PB 5 2 fr  
» Karlsson, Fredrik -78 1:51.51  3 1 fr
  1:51.65        7 Final fr  
Klinteskog, Johan -81 1:52.47  5 1 fr
Norberg, Daniel -78 1:54.94  8 2 fr
» Pell, Rickard -79 1:59.53  8 3 fr
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 4:12.55        8 2 fr  
» Pell, Rickard -79 ej start  1 fr [¤]
Synnerman, Per -71 brutit          1 fr  
M22 Cedertun, Jacob -82 3:57.43  PB 5 3 fr [¤]
5 000 m MS   Benjira, Rachid -74 ej start          1 fr [¤]
El Guerouaoui, Mounir -76 ej start  1 fr [¤]
10 000 m MS   El Guerouaoui, Mounir -76 ej start          1 fr [¤]
3 000 m h (91,4 cm) MS   Benjira, Rachid -74 8:59.90      PB 3 Final fr  
Gustafsson, Björn -79 9:29.85  6 Final fr
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.65    +1.7 PB 3 Final fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-08-07 (lö)  | PEABs Ungdomsspel, Ekängens IP, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m F15   Engfors, Paulina -90 27.70    +1.8 PB 5 2    
Graziosi, Alessandra -90 ej start  1 [¤]
Peterson, Sofia -89 26.56  +1.8 PB 1 2 [¤]
1 000 m P17   Ekhamre, Thobias -88 ej start          1   [¤]
F17 » Östlund, Emmi -88 3:12.34  PB 3 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 » Dedrickson M, Fatima -89 12.13    +0.9   1 2    
Engfors, Paulina -90 14.31  +0.9 6 2
100 m häck (76,2 cm) F17   Arvidsson, Emelie -87 16.0m   -0.8   1 Final    
300 m häck (76,2 cm) F15 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 48.7m       2 Final   [¤]
Höjd P17   Liedberg, Niclas -88 1.75        2 Final   [¤]
F17 Arvidsson, Emelie -87 1.61  1 Final
Kula (3,0 kg) F17   Davidsson, Sandra -87 10.36        3 Final   [¤]
Diskus (1,5 kg) P17   Olsson, David -88 40.41      SB 1 Final    
Diskus (1,0 kg) F17   Gävert, Therése -88 21.96        5 Final    
Slägga (4,0 kg) F17   Davidsson, Sandra -87 26.52      PB 4 Final    
Gävert, Therése -88 37.20  2 Final
Spjut (700 gr) P17   Olsson, David -88 37.85      PB 2 Final    
Spjut (600 gr) F17   Arvidsson, Emelie -87 23.45        2 Final   [¤]
Davidsson, Sandra -87 21.04  PB 3 Final
Spjut (400 gr) F15   Engfors, Paulina -90 25.72        8 Final    
Graziosi, Alessandra -90 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-08-02 (må)  | MAI-Galan, Malmö Stadion, Malmö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Cedertun, Jacob -82 1:53.08      PB 4 B-final    
Norberg, Daniel -78 1:59.07  10 B-final
P19 Nylander, Tobias -85 1:59.78  SB 5 Final
3 000 m MS   Benjira, Rachid -74 8:15.15      PB 3 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start          1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-07-31/08-01 (lö-sö)  | Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
600 m P13   Axnér, Joakim -91 1:46.12        6 Final  
 2004-07-30/08-01 (fr-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13 » Fältström, Love -91 11.10    -0.5   2 1 fr  
11.31  -2.2 7 Final fr
100 m P19   Rosencrantz, Patrik -86 11.61    0.0   2 Final fr  
P17 Thorén, Joel -87 ej start  1 fr [¤]
F19 Carls, Camilla -86 ej start          1 fr [¤]
Teilman, Maria -86 12.70  -3.3 1 1 fr
F15 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 13.61  -1.5 PB 4 3 fr
F14 » Carls, Sofia -90 13.57    0.0   3 1 fr  
Graziosi, Alessandra -90 ej start  1 fr [¤]
200 m P19   Lindkvist, Robin -86 23.85    -0.8 SB 3 2 fr  
24.11  -1.8 5 Final fr
Rosencrantz, Patrik -86 22.98  +2.0 2 1 fr
  22.82    -1.7 SB 2 Final fr  
P17 Norgren, Henrik -87 23.63  +0.5 2 3 fr
23.27  -0.5 PB 3 Final fr
F19 Carls, Camilla -86 26.66  -1.1 2 1 fr
  26.85    -2.1   3 Final fr  
Teilman, Maria -86 25.48  -1.1 1 1 fr
25.22  -2.1 1 Final fr
F17 Arvidsson, Emelie -87 ej start          1 fr [¤]
» Davidsson, Jenny -88 ej start  1 fr [¤]
300 m F14   Engfors, Paulina -90 44.10        4 1 fr  
Graziosi, Alessandra -90 ej start  1 fr [¤]
400 m P19   Björneman, Fredrik -86 55.87      SB 4 2 fr  
Lindkvist, Robin -86 ej start  1 fr [¤]
Rosencrantz, Patrik -86 50.77  1 1 fr
1 500 m P17   Ekhamre, Thobias -88 4:10.16      PB 5 Final fr  
KS Eklund, Sofie -84 5:03.62  PB 11 Final fr
F17 » Östlund, Emmi -88 5:01.83  3 Final fr
60 m häck (76,2 cm) P13 » Fältström, Love -91 10.08    0.0   1 2 fr  
10.00  -0.9 2 Final fr
80 m häck (76,2 cm) F15 » Dedrickson M, Fatima -89 12.04    -0.9 PB 1 Final fr [¤]
F14 » Carls, Sofia -90 13.11  -1.8 PB 1 1 fr
13.13  -0.8 3 Final fr
100 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 15.70    -0.4   3 Final fr  
100 m häck (76,2 cm) F17 » Davidsson, Jenny -88 ej start          1 fr [¤]
110 m häck (91,4 cm) P17 » Eklund, Jonathan -88 15.81    -0.8   3 2 fr  
15.91  - 4 Final fr
» Elgered, Jonas -87 16.76  -0.8 PB 5 2 fr
  brutit          Final fr  
Thorén, Joel -87 15.20  -0.8 2 1 fr
15.18  - 3 Final fr
300 m häck (91,4 cm) P19   Björneman, Fredrik -86 brutit          1 fr  
300 m häck (76,2 cm) F15 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 brutit          1 fr  
F14 Engfors, Paulina -90 48.28  2 Final fr
Graziosi, Alessandra -90 ej start  1 fr [¤]
Höjd P17 » Elgered, Jonas -87 1.61      SB 8 Final fr  
Liedberg, Niclas -88 1.78  4 Final fr [¤]
Thorén, Joel -87 1.81        3 Final fr  
P13 » Fältström, Love -91 1.50  4 Final fr
F17 Arvidsson, Emelie -87 1.60  3 Final fr
» Davidsson, Jenny -88 ej start          1 fr [¤]
F14 Engfors, Paulina -90 1.46  PB 5 Final fr
Stav P17 » Eklund, Jonathan -88 ej res          1 fr  
» Elgered, Jonas -87 ej res  1 fr
Thorén, Joel -87 4.03  2 Final fr
Längd MS » Attersand, Henrik -84 ej start          1 fr [¤]
P19 Nordström, Erik -86 6.45  +0.7 2 Final fr
P17 » Eklund, Jonathan -88 5.75    +1.6   10   fr  
» Elgered, Jonas -87 5.84  +1.0 PB 9 fr
Thorén, Joel -87 6.18  +1.4 PB 4 Final fr
F19 Carls, Camilla -86 ej start          1 fr [¤]
F17 Arvidsson, Emelie -87 5.24  +0.3 PB 5 Final fr
» Davidsson, Jenny -88 ej start  1 fr [¤]
F14 » Carls, Sofia -90 4.98    -0.1   1 Final fr  
Engfors, Paulina -90 ej start  1 fr [¤]
Graziosi, Alessandra -90 ej start  1 fr [¤]
Längd (zon) P13 » Fältström, Love -91 5.00    +0.8   4 Final fr  
Tresteg MS   Abrahamson, Daniel -82 ej start          1 fr [¤]
» Attersand, Henrik -84 12.93  +2.4 2 Final fr
M22 » Attersand, Henrik -84 11.80    +1.4   2 Final fr  
P19 Nordström, Erik -86 13.61  +3.5 1 Final fr
13.56  +0.8 SB 1 Final fr
F19 Andersson, Annika -86 11.53  +0.9 2 Final fr
Tresteg (zon) P13 » Fältström, Love -91 11.15    +2.4   2 Final fr  
10.89  +1.4 PB 2 Final fr
Kula (5,0 kg) P17   Thorén, Joel -87 ej start          1 fr [¤]
Kula (3,0 kg) F17   Arvidsson, Emelie -87 9.39        6 Final fr  
» Davidsson, Jenny -88 ej start  1 fr [¤]
Gävert, Therése -88 9.77  5 Final fr [¤]
Diskus (1,5 kg) P17 » Elgered, Jonas -87 33.10        9   fr  
Olsson, David -88 ej start  1 fr [¤]
Thorén, Joel -87 35.05  7 Final fr
Diskus (1,0 kg) F17   Gävert, Therése -88 26.09      PB 6 Final fr  
Diskus (0,6 kg) F14 » Carls, Sofia -90 25.67      PB 7 Final fr  
Slägga (5,0 kg) P17   Olsson, David -88 ej start          1 fr [¤]
Slägga (4,0 kg) F17   Gävert, Therése -88 39.49  [2,3]   PB 6 Final fr  
Spjut (700 gr) P17 » Elgered, Jonas -87 46.28        3 Final fr  
Olsson, David -88 ej start  1 fr [¤]
Thorén, Joel -87 57.43  1 Final fr
Spjut (600 gr) F17   Arvidsson, Emelie -87 25.33      PB 4 Final fr  
Spjut (400 gr) F14 » Carls, Sofia -90 26.13      PB 7 Final fr  
Engfors, Paulina -90 32.42  PB 2 Final fr
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
 2004-07-27 (ti)  | DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:57.68        9 1    
Klinteskog, Johan -81 ej start  1 [¤]
Norberg, Daniel -78 1:51.86        7 1    
Synnerman, Per -71 1:54.25  SB 3 2
1 500 m MS   Abderrahman, Sosse -76 ej start          1   [¤]
Benjira, Rachid -74 3:50.89  SB 7 1
El Guerouaoui, Mounir -76 ej start          1   [¤]
Gustafsson, Björn -79 4:01.77  SB 13 1
» Lerdahl, Emil -82 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-07-24 (lö)  | KFUM-Spelen, GIH Örebro, Örebro
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m F12 » Alstermark, Linnéa -92 10.96    +2.2   2 1    
200 m F12 » Alstermark, Linnéa -92 28.32    +1.4 PB 3 Final    
Längd (zon) F12 » Alstermark, Linnéa -92 4.36    +1.2 PB 2 Final    
 2004-07-16/18 (fr-sö)  | Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P17 » Elgered, Jonas -87 ej start          1 fr [¤]
Thorén, Joel -87 11.78  +1.5 PB 3 2 fr
  11.92    -1.2   6 Final fr  
F19 Carls, Camilla -86 13.27  -2.8 4 Final fr
F15 » Carls, Sofia -90 13.51  -0.5 PB 3 1 fr
» Dedrickson M, Fatima -89 13.23  -1.3 1 3 fr
  13.03    -0.5   4 Final fr  
F14 » Carls, Sofia -90 13.64  0.0 8 Final fr
200 m F19   Carls, Camilla -86 26.39    +1.8 PB 2 Final fr  
F17 » Davidsson, Jenny -88 28.08  +3.2 4 B-final fr
300 m F15 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 43.15        5 Final fr  
800 m P17   Ekhamre, Thobias -88 2:03.21        1 Final fr  
1 500 m MS   Abderrahman, Sosse -76 ej start          1 fr [¤]
» Lerdahl, Emil -82 ej start  1 fr [¤]
P17 Ekhamre, Thobias -88 4:14.77        1 Final fr  
F17 » Östlund, Emmi -88 5:04.66  2 Final fr
3 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 ej start          1 fr [¤]
1 500 m h (76,2 cm) F17 » Östlund, Emmi -88 5:30.72  [2,3]   PB 1 Final fr  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Dedrickson M, Fatima -89 12.06    +3.0   1 Final fr  
100 m häck (76,2 cm) F17 » Davidsson, Jenny -88 15.88    +2.1   5 Final fr  
110 m häck (91,4 cm) P17 » Elgered, Jonas -87 ej start          1 fr [¤]
Thorén, Joel -87 15.11  0.0 PB 1 Final fr
300 m häck (76,2 cm) F15 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 48.88      PB 1 B-final fr  
Höjd P17 » Elgered, Jonas -87 ej start          1 fr [¤]
Thorén, Joel -87 1.86  PB 2 Final fr
F17 » Davidsson, Jenny -88 ej start  1 fr [¤]
Stav P17 » Elgered, Jonas -87 ej start          1 fr [¤]
Thorén, Joel -87 4.03  PB 4 Final fr
Längd P17 » Elgered, Jonas -87 ej start          1 fr [¤]
Thorén, Joel -87 5.66  +2.1 18 fr
  3.72    +0.1   18   fr  
F17 » Davidsson, Jenny -88 4.91  +0.9 SB 11 fr
F15 » Carls, Sofia -90 4.99  +1.1 PB 4 Final fr
Tresteg KS   Andersson, Annika -86 11.08    +0.6   11   fr  
Kula (3,0 kg) F17 » Davidsson, Jenny -88 12.53        2 Final fr  
Davidsson, Sandra -87 10.36  SB 5 Final fr
Gävert, Therése -88 10.09  7 Final fr
Diskus (1,5 kg) P17 » Elgered, Jonas -87 37.05      PB 5 Final fr  
Thorén, Joel -87 36.98  6 Final fr
Diskus (1,0 kg) F17   Davidsson, Sandra -87 20.98      PB 11   fr  
Gävert, Therése -88 ej res  1 fr
Slägga (4,0 kg) F17   Davidsson, Sandra -87 20.98        11   fr  
Gävert, Therése -88 36.29  5 Final fr
Spjut (700 gr) P17 » Elgered, Jonas -87 51.79      PB 3 Final fr  
Thorén, Joel -87 52.76  2 Final fr
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
 2004-07-16/18 (fr-sö)  | Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13   Brandt, Moa -91 10.80    +1.8   1 5 fr  
10.91  0.0 6 Final fr
200 m F13   Brandt, Moa -91 28.06    +1.0   4 3 fr  
Längd (zon) F13   Brandt, Moa -91 4.49    +0.4 PB 15   fr  
 2004-07-13/18 (ti-sö)  | JVM, Grosseto, ITA - VM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 x 100 m F19   Teilman, Maria -86 brutit  [1]       Heat 3 ti  
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2004-07-15 (to)  | Norrtelje Galan, Sportcentrum, Norrtälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 ej start          1   [¤]
» Lerdahl, Emil -82 ej start  1 [¤]
Norberg, Daniel -78 1:50.63  PB 9 Final
1 500 m MS   Synnerman, Per -71 ej start          1    
3 000 m MS   Abderrahman, Sosse -76 ej start          1   [¤]
Benjira, Rachid -74 8:26.66  SB 11 Final
Gustafsson, Björn -79 8:50.26  PB 3 B-final [¤]
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.23    +0.4 SB 4 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-07-13 (ti)  | Ölandsspelen, Högby IP, Högby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m F12 » Retsloff, Frida -92 11.64    -0.6   3 1    
11.56  +0.4 4 Final
600 m F12 » Retsloff, Frida -92 1:56.31        3 Final    
Längd (zon) F12 » Retsloff, Frida -92 4.06    0.0 PB 9      
Spjut (400 gr) F12 » Retsloff, Frida -92 ej start          1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2004-07-10/11 (lö-sö)  | ENA-Spelen Mångkamp, Enavallen, Enköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
6-kamp F14   Engfors, Paulina -90 3 840    0.0   3    
80 m häck (76,2 cm) 13.42 [636] 0.0 1
Höjd 1.41 [694] 1
Kula (3,0 kg) 8.12 [547] 1
Längd 4.74 [729] 0.0 1
Spjut (400 gr) 28.94 [619] 1
600 m 1:48.11 [615] SB 1
 2004-07-10 (lö)  | Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg