HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2018-08-13
Per Person Resultatdatum: 2004-12-31
Ute för 2004
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Abderrahman, Sosse -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-07-08 1 500 m MS 4:01.21  PB 10 B-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-07-15 3 000 m MS ej start  1 [¤] » Norrtelje Galan, Sportcentrum, Norrtälje
2004-07-16 1 500 m MS ej start  1 [¤] » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2004-07-27 1 500 m MS ej start  1 [¤] » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Attersand, Johan -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-20 Tresteg MS 15.02  +1.3 SB 1 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-05-29 100 m MS 11.61  +1.1 SB 4 2 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd MS ej start  1 [¤]
Tresteg MS 15.31  +2.8 1 Final
15.10  +0.6 SB 1 Final
2004-06-06 100 m MS 11.70  +1.4 2 2 » Nya Kils Spelen, Sannerudsvallen, Kil
Tresteg MS ej start  1 [¤]
2004-06-09 Tresteg MS ej start  1 [¤] » Ymerspelen, Ryavallen, Borås
2004-06-08 100 m MS 11.76  0.0 3 2 [¤] » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
Tresteg MS 14.06  +0.3 2 Final [¤]
2004-06-16 100 m MS ej start  1 [¤] » Sommarspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-06-19 Tresteg MS 15.05  -0.8 1 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2004-06-23 100 m MS ej start  1 [¤] » Västerås Games, Arosvallen, Västerås
Tresteg MS 14.85  +0.6 1 Final
2004-07-02 100 m MS 11.64  0.0 5 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg MS 15.41  +2.7 3 Final
14.95  -0.9 3 Final
2004-07-06 Tresteg MS 14.92  +2.5 1 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
14.75  +1.6 1 1
Kula (7,26 kg) MS 10.12  SB 7 1
4 x 100 m MS 43.57  4 1
2004-07-15 Tresteg MS 15.23  +0.4 SB 4 Final » Norrtelje Galan, Sportcentrum, Norrtälje
2004-08-02 Tresteg MS ej start  1 [¤] » MAI-Galan, Malmö Stadion, Malmö
2004-08-06 Tresteg MS 15.65  +1.7 PB 3 Final » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
2004-08-17 100 m MS ej start  1 [¤] » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Tresteg MS ej start  1 [¤]
2004-08-31 Tresteg MS 14.73  +1.7 1 Final » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
   Benjira, Rachid -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-03-21 Terränglopp MS ej start  1 [¤] » 2 Sjöar Runt
2004-05-01 4 000 m terräng MS 12.04  7 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
12 000 m terräng MS 39.40  10 1
2004-05-25 1 500 m MS ej start  1 [¤] » Råslätt-Spelen, Råslätts IP, Jönköping
2004-05-29 800 m MS ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m MS ej start  1 [¤]
2004-06-09 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:00.37  PB 5 Final » Ymerspelen, Ryavallen, Borås
2004-06-12 4 x 1 500 m MS 15:35.41  3 Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-06-19 1 500 m MS 3:54.40  SB 3 1 » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2004-06-29 1 500 m MS ej start  1 [¤] » Wexiö Games, Värendsvallen, Växjö
2004-07-06 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:25.46  2 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2004-07-08 1 500 m MS 3:54.37  SB 6 B-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
3 000 m h (91,4 cm) MS ej start  1 [¤]
2004-07-15 3 000 m MS 8:26.66  SB 11 Final » Norrtelje Galan, Sportcentrum, Norrtälje
2004-07-27 1 500 m MS 3:50.89  SB 7 1 » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-02 3 000 m MS 8:15.15  PB 3 Final » MAI-Galan, Malmö Stadion, Malmö
2004-08-06 5 000 m MS ej start  1 [¤] » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
3 000 m h (91,4 cm) MS 8:59.90  PB 3 Final
2004-09-25 Terränglopp MS 1:45.45  11 1 » Lidingöloppet, Lidingö
2004-10-10 Stadslopp MS ej start  1 [¤] » Hässelbyloppet, Hässelby Idrottsplats, Hässelby
2004-10-17 Stadslopp MS 33.23  6 1 » Tunnelloppet, Södra länken, Stockholm
2004-10-31 Terränglopp MS 34.29  6 1 » Billingehusloppet, Billingen
2004-11-20 Terränglopp MS 34.09  1 1 » Snömilen, Lill-Jansskogen, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Bergenfelt, Niklas -75
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-06-08 3 000 m h (91,4 cm) MS 10:05.16  SB 3 Final [¤] » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
400 m häck (91,4 cm) MS 61.69  SB 2 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   El Guerouaoui, Mounir -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-03-21 Terränglopp MS 35.53  6 » 2 Sjöar Runt
2004-05-01 4 000 m terräng MS 12.02  6 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
12 000 m terräng MS 38.53  6 1
2004-05-15 Gatustafett MS 21:04.10  2 [¤] » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-20 5 000 m MS 14:59.23  PB 1 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-05-25 1 500 m MS brutit  Final » Råslätt-Spelen, Råslätts IP, Jönköping
2004-05-29 3 000 m MS brutit  1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-06-12 4 x 1 500 m MS 15:35.41  3 Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-06-29 1 500 m MS ej start  1 [¤] » Wexiö Games, Värendsvallen, Växjö
2004-07-02 1 500 m MS ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2004-07-06 5 000 m MS 14:42.02  PB 4 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2004-07-27 1 500 m MS ej start  1 [¤] » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-06 5 000 m MS ej start  1 [¤] » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
10 000 m MS ej start  1 [¤]
2004-09-11 ½ maraton MS brutit  1 » S:t Eriksloppet
Not
[¤] - Efteranmäld
   Faskunger, Johan -73
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-18 12 000 m terräng MS 42.41  8 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-05-01 12 000 m terräng MS 44.53  35 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-15 ½ maraton MS 1:13.38  SB 38 » Göteborgsvarvet, Göteborg
2004-06-05 Maraton MS ej start  1 [¤] » Stockholm Marathon, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Gustafsson, Björn -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-03-21 Terränglopp MS 41.36  33 [¤] » 2 Sjöar Runt
2004-04-18 4 000 m terräng MS 13.09  10 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-05-01 4 000 m terräng MS 13.36  46 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-20 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:38.62  SB 2 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-05-25 1 500 m MS 4:04.83  SB 1 C-final » Råslätt-Spelen, Råslätts IP, Jönköping
2004-05-29 800 m MS 2:01.07  SB 4 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m MS 4:01.87  SB 1 B-final
2004-06-09 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:22.22  PB 7 Final » Ymerspelen, Ryavallen, Borås
2004-06-12 4 x 1 500 m MS 17:10.57  8 Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-07-02 1 500 m MS 4:04.87  8 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2 000 m h (91,4 cm) MS 6:06.10  SB 3 Final
2004-07-08 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:30.82  10 Final [¤] » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-07-15 3 000 m MS 8:50.26  PB 3 B-final [¤] » Norrtelje Galan, Sportcentrum, Norrtälje
2004-07-27 1 500 m MS 4:01.77  SB 13 1 » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-06 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:29.85  6 Final » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
2004-08-10 1 500 m MS 4:00.07  PB 1 Final [¤] » Viking-Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-08-17 800 m MS 1:59.40  SB 8 2 [¤] » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1 500 m MS 4:09.04  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Karlsson, Fredrik -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-03-21 Terränglopp MS ej start  1 [¤] » 2 Sjöar Runt
2004-05-01 4 000 m terräng MS 12.53  29 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-15 Gatustafett MS 21:04.10  2 [¤] » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-20 400 m MS 50.68  SB 1 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-05-28 800 m MS 1:52.53  SB 1 Final » Riga, Riga, LAT
2004-05-30 800 m MS 1:56.04  4 Final » Ventspils, Ventspils, LAT
2004-06-09 800 m MS ej start  1 [¤] » Ymerspelen, Ryavallen, Borås
2004-06-09 800 m MS 1:49.96  SB 1 Final » Turku, FIN
2004-06-12 400 m MS 49.46  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m MS 1:50.42  [3] Final
4 x 400 m MS 3:19.28  6 Final
4 x 800 m MS 7:22.63  2 Final
2004-06-27 800 m MS 1:49.66  PB 2 Final » Rhede GER, Rhede, GER
2004-06-29 800 m MS 1:51.03  6 Final » Wexiö Games, Värendsvallen, Växjö
2004-07-02 400 m MS ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
800 m MS 1:53.69  11 Final
2004-07-06 400 m MS 51.15  5 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2004-07-08 800 m MS ej start  1 [¤] » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-07-27 800 m MS 1:57.68  9 1 » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-06 800 m MS 1:51.51  3 1 » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
1:51.65  7 Final
2004-08-31 800 m MS 1:55.12  6 Final » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
2004-09-04 800 m MS 1:51.86  4 B-final » Merksem BEL, Merksem, BEL
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 4x400m
[3] - sträcka #3 i 4x800m
   Kleebinder, Niklas -77
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-20 Kula (7,26 kg) MS 11.63  SB 6 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (2,0 kg) MS 38.66  SB 4 1
2004-07-06 110 m häck (106,7 cm) MS 16.81  +1.6 SB 6 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Diskus (2,0 kg) MS 38.90  SB 7 1
   Klinteskog, Johan -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-03-21 Terränglopp MS 38.15  17 » 2 Sjöar Runt
2004-05-01 4 000 m terräng MS 13.07  36 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-15 Gatustafett MS 21:04.10  2 [¤] » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-20 400 m häck (91,4 cm) MS 56.61  SB 2 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-05-25 1 500 m MS ej start  1 [¤] » Råslätt-Spelen, Råslätts IP, Jönköping
2004-05-29 400 m MS ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m MS 1:55.31  SB 10 Final
2004-06-09 800 m MS ej start  1 [¤] » Ymerspelen, Ryavallen, Borås
2004-06-12 800 m MS 1:50.90  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 400 m MS 3:19.28  6 Final
4 x 800 m MS 7:22.63  2 Final
2004-06-29 800 m MS 1:51.74  SB 4 B-final » Wexiö Games, Värendsvallen, Växjö
2004-07-02 800 m MS ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2004-07-06 400 m häck (91,4 cm) MS 54.44  SB 2 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2004-07-08 800 m MS brutit  B-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-07-15 800 m MS ej start  1 [¤] » Norrtelje Galan, Sportcentrum, Norrtälje
2004-07-27 800 m MS ej start  1 [¤] » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-06 800 m MS 1:52.47  5 1 » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
2004-08-10 200 m MS ej start  1 [¤] » Viking-Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
1 500 m MS brutit  1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 4x800m
   Mårtensson, Magnus -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-20 Slägga (7,26 kg) MS 49.53  SB 2 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-07-06 Slägga (7,26 kg) MS 49.31  3 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
   Norberg, Daniel -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-03-21 Terränglopp MS ej start  1 [¤] » 2 Sjöar Runt
2004-04-18 4 000 m terräng MS 12.27  3 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-05-01 4 000 m terräng MS brutit  1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-15 Gatustafett MS 21:04.10  2 [¤] » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-29 800 m MS 1:52.98  SB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m MS 4:05.18  SB 8 Final
2004-06-09 800 m MS 1:51.94  SB 5 Final » Ymerspelen, Ryavallen, Borås
2004-06-12 400 m MS 48.94  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m MS 1:53.43  [3] Final
4 x 400 m MS 3:19.28  6 Final
4 x 800 m MS 7:22.63  2 Final
4 x 1 500 m MS 15:35.41  3 Final
2004-06-23 800 m MS 1:55.49  4 Final » Västerås Games, Arosvallen, Västerås
2004-06-29 800 m MS 1:51.90  SB 5 B-final » Wexiö Games, Värendsvallen, Växjö
2004-07-02 400 m MS ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
800 m MS 1:51.53  SB 4 Final
2004-07-06 800 m MS 1:53.17  4 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2004-07-08 800 m MS ej start  1 [¤] » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-07-15 800 m MS 1:50.63  PB 9 Final » Norrtelje Galan, Sportcentrum, Norrtälje
2004-07-27 800 m MS 1:51.86  7 1 » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-02 800 m MS 1:59.07  10 B-final » MAI-Galan, Malmö Stadion, Malmö
2004-08-06 800 m MS 1:54.94  8 2 » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
1 500 m MS 4:12.55  8 2
2004-08-31 800 m MS 1:52.93  5 Final » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #4 i 4x400m
[3] - sträcka #1 i 4x800m
»  Pell, Rickard -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-01-27 800 m MS 1:47.52  SB 3 1 » Sydafrika utomhus, Potchefstroom, RSA
2004-05-01 4 000 m terräng MS 12.32  19 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-15 Gatustafett MS 21:04.10  2 [¤] » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-20 800 m MS 1:54.66  1 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-05-22 800 m MS 1:47.96  3 Final » Nijmegen, NED
2004-05-31 800 m MS 1:46.36  PB 3 Final » Pfingstsportfest, Rehlingen, GER
2004-06-09 800 m MS 1:52.58  7 Final » Cottbus GER, Cottbus, GER
2004-06-12 800 m MS 1:46.69  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 400 m MS 3:19.28  6 Final
4 x 800 m MS 7:22.63  2 Final
2004-06-20 800 m MS 1:47.21  7 » Europacupen, Bydgoszcz, POL
2004-08-06 800 m MS 1:59.53  8 3 » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
1 500 m MS ej start  1 [¤]
2004-08-31 800 m MS 2:05.97  7 3 » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #4 i 4x800m
   Phersson, Andreas -75
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-01 4 000 m terräng MS 12.48  26 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
12 000 m terräng MS ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Rappe, Martin -72
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-03-21 Terränglopp MS 37.34  12 » 2 Sjöar Runt
2004-04-04 Terränglopp MS 19.59  3 » Brukslunken, Rånäs
2004-04-12 Terränglopp MS 24.56  10 1 » Påsksmällen
2004-04-18 4 000 m terräng MS 12.36  4 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-05-01 4 000 m terräng MS 12.58  31 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
12 000 m terräng MS 40.39  17 1
2004-06-05 Maraton MS ej start  1 [¤] » Stockholm Marathon, Stockholm
2004-06-12 4 x 1 500 m MS 17:10.57  8 Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-07-02 1 500 m MS ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5 000 m MS ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Synnerman, Per -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-03-21 Terränglopp MS ej start  [¤] » 2 Sjöar Runt
2004-05-01 4 000 m terräng MS 13.05  35 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-15 Gatustafett MS 21:04.10  2 [¤] » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-20 1 500 m MS 4:15.54  SB 1 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-05-25 1 500 m MS 3:56.48  SB 1 B-final » Råslätt-Spelen, Råslätts IP, Jönköping
2004-05-29 1 500 m MS 3:53.64  SB 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-06-09 800 m MS 1:55.84  SB 3 B-final » Ymerspelen, Ryavallen, Borås
2004-06-12 4 x 1 500 m MS 15:35.41  3 Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-06-29 1 500 m MS brutit  1 » Wexiö Games, Värendsvallen, Växjö
2004-07-02 1 500 m MS 3:49.41  SB 4 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2004-07-06 1 500 m MS 4:09.80  4 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2004-07-08 1 500 m MS brutit  1 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-07-15 1 500 m MS ej start  1 » Norrtelje Galan, Sportcentrum, Norrtälje
2004-07-27 800 m MS 1:54.25  SB 3 2 » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-06 1 500 m MS brutit  1 » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
2004-08-10 1 500 m MS brutit  Final [¤] » Viking-Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-08-17 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:45.62  SB 3 Final » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-09-25 Terränglopp MS ej start  1 » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
 M22 - Män 22 år
   Abrahamson, Daniel -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-07-02 Tresteg MS ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2004-07-30 Tresteg MS ej start  1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Attersand, Henrik -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-29 Längd MS 5.97  +0.2 PB 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-06-06 Tresteg MS 12.87  -0.3 SB 3 Final » Nya Kils Spelen, Sannerudsvallen, Kil
2004-06-08 Tresteg M22 12.89  +1.4 SB 7 Final [¤] » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
2004-06-19 Tresteg MS ej res  Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2004-06-23 Tresteg M22 12.80  +0.3 5 Final » Västerås Games, Arosvallen, Västerås
2004-07-02 Längd MS 5.82  0.0 16 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg MS 12.84  +0.9 16
2004-07-30 Längd MS ej start  1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Tresteg MS 12.93  +2.4 2 Final
M22 11.80  +1.4 2 Final
2004-08-31 200 m M22 25.97  -0.4 SB 2 1 » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
Tresteg M22 13.24  +0.8 PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Cedertun, Jacob -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-08-02 800 m MS 1:53.08  PB 4 B-final » MAI-Galan, Malmö Stadion, Malmö
2004-08-06 800 m MS 1:52.06  PB 5 2 » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
1 500 m M22 3:57.43  PB 5 3 [¤]
2004-08-13 800 m M22 1:53.28  5 Final » Junior SM, Kvarnsvedens Idrottsplats, Kvarnsveden
1 500 m M22 3:55.04  PB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Holmberg, Anders -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-01 6 000 m terräng M22 19.43  2 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-06-12 800 m M22 2:01.36  [1] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m M22 6:17.61  3 Final
2004-08-13 5 000 m M22 ej start  1 [¤] » Junior SM, Kvarnsvedens Idrottsplats, Kvarnsveden
2 000 m h (91,4 cm) M22 ej start  1 [¤]
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
   Jensen, Magnus -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-01 6 000 m terräng M22 ej start  1 [¤] » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-07-02 800 m MS ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1 500 m MS ej start  1 [¤]
2004-08-13 5 000 m M22 ej start  1 [¤] » Junior SM, Kvarnsvedens Idrottsplats, Kvarnsveden
2 000 m h (91,4 cm) M22 ej start  1 [¤]
2004-10-10 Stadslopp M20 32.52  7 1 » Hässelbyloppet, Hässelby Idrottsplats, Hässelby
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lerdahl, Emil -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-03-21 Terränglopp M22 18.35  3 » 2 Sjöar Runt
2004-05-01 6 000 m terräng M22 20.17  7 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-29 3 000 m MS 9:03.91  SB 12 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-06-02 800 m M22 2:04.07  PB 3 Final » Sommar-Öset, Vallentuna IP, Vallentuna
2004-06-12 800 m M22 2:11.42  [1] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m M22 6:17.61  3 Final
4 x 1 500 m MS 17:10.57  8 Final
2004-06-19 1 500 m M22 4:12.76  SB 10 Final [¤] » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2004-06-23 1 500 m M22 4:10.88  SB 1 Final » Västerås Games, Arosvallen, Västerås
2004-07-02 1 500 m MS 4:06.36  PB 2 C-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2 000 m h (91,4 cm) MS 6:15.63  SB 7 Final
2004-07-15 800 m MS ej start  1 [¤] » Norrtelje Galan, Sportcentrum, Norrtälje
2004-07-16 1 500 m MS ej start  1 [¤] » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
3 000 m MS ej start  1 [¤]
2004-07-27 1 500 m MS ej start  1 [¤] » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-13 2 000 m h (91,4 cm) M22 6:23.65  6 Final [¤] » Junior SM, Kvarnsvedens Idrottsplats, Kvarnsveden
2004-09-11 ½ maraton MS 1:10.50  PB 10 Final » S:t Eriksloppet
2004-09-19 8 000 m terräng M22 27.12  4 » Hagenloppet, Billingen
2004-09-25 Terränglopp M22 ej start  1 » Lidingöloppet, Lidingö
2004-10-31 Terränglopp MS 35.45  10 1 » Billingehusloppet, Billingen
2004-12-31 4 000 m terräng MS 12.57  1 1 » Nyårsloppet
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
   Rysjö, Niclas -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-06-02 800 m M20 2:00.91  PB 1 Final » Sommar-Öset, Vallentuna IP, Vallentuna
2004-06-12 800 m M22 2:04.83  [1] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m M22 6:17.61  3 Final
2004-07-02 400 m MS 50.90  PB 2 C-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
800 m MS 1:55.06  PB 1 C-final
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
 P19 - Pojkar 19 år
»  Andersson, David -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett M22 7:06.00  2 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-20 100 m P19 11.61  -0.4 SB 2 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m MS brutit  1
2004-05-29 100 m P19 11.54  -0.2 SB 3 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.59  +0.6 7 Final
200 m P19 ej start  1 [¤]
2004-06-08 100 m MS ej start  1 [¤] » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
200 m MS 23.32  +0.4 SB 2 2
P19 ej start  Final [¤]
2004-06-12 4 x 100 m P19 42.89  3 Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-07-02 100 m P19 11.75  -0.1 3 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.57  +1.0 4 B-final
200 m P19 23.21  -0.4 SB 3 2
Längd P19 ej res  1
2004-07-06 100 m MS 11.81  -3.5 7 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 100 m MS 43.57  4 1
2004-08-10 100 m MS 11.36  +1.1 SB 2 3 » Viking-Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-08-13 100 m P19 11.41  -0.3 3 2 » Junior SM, Kvarnsvedens Idrottsplats, Kvarnsveden
11.41  -0.4 7 Final
200 m P19 ej start  1 [¤]
2004-08-31 200 m P19 23.61  -1.0 2 3 » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
2004-09-04 100 m MS 11.87  -1.7 3 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
P19 11.67  -3.2 2 Final
Längd MS ej start  1 [¤]
2004-09-07 200 m P19 ej start  1 [¤] » Spårvägens Säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-09-11 100 m P19 11.49  +1.2 1 Final » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
200 m P19 22.66  +3.0 2 Final
Höjd P19 1.61  SB 3 Final
Längd P19 6.07  +1.3 SB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Andersson, Fredrik -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett M22 7:30.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-20 110 m häck (106,7 cm) MS 16.76  -2.1 PB 6 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m MS brutit  1
2004-05-25 4 x 100 m MS 43.84  1 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 100 m P19 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
110 m häck (100 cm) P19 ej start  1 [¤]
300 m häck (91,4 cm) P19 41.27  PB 1 Final
2004-06-08 100 m MS 11.64  -0.9 PB 2 1 » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
200 m MS ej start  1 [¤]
110 m häck (106,7 cm) MS ej start  1 [¤]
2004-06-12 400 m P19 53.58  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 100 m P19 42.89  3 Final
4 x 400 m P19 3:27.62  1 Final
2004-07-02 100 m P19 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m P19 23.75  +1.2 PB 4 3
110 m häck (100 cm) P19 ej start  1 [¤]
300 m häck (91,4 cm) P19 41.39  3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 4x400m
   Huss, Anders -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-18 4 000 m terräng P19 13.22  3 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-04-22 Gatustafett M22 7:30.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-01 4 000 m terräng P19 ej start  1 [¤] » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-15 Gatustafett MS 21:04.10  2 [¤] » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-29 800 m P19 2:03.60  SB 7 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-06-08 400 m P19 53.02  SB 2 2 [¤] » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
800 m P19 1:58.65  SB 3 2 [¤]
2004-06-12 800 m P19 1:59.62  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m P19 6:05.77  4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Kasiri, Ashtan -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-08-10 1 500 m MS brutit  1 » Viking-Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Nylander, Tobias -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-18 4 000 m terräng P19 13.37  4 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-04-22 Gatustafett M22 7:06.00  2 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-01 4 000 m terräng P19 14.08  21 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-29 400 m P19 55.00  SB 7 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m P19 ej start  1 [¤]
1 500 m P19 brutit  Final
2004-06-02 800 m P19 2:03.63  SB 2 Final » Sommar-Öset, Vallentuna IP, Vallentuna
2004-06-08 800 m P19 2:01.08  SB 6 2 [¤] » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
1 500 m P19 4:10.81  SB 5 Final [¤]
2004-06-12 800 m P19 2:01.15  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m P19 6:05.77  4 Final
4 x 1 500 m MS 17:10.57  8 Final
2004-07-02 800 m P19 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1 500 m P19 ej start  1 [¤]
2004-07-10 800 m P19 2:02.11  7 1 [¤] » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2004-08-02 800 m P19 1:59.78  SB 5 Final » MAI-Galan, Malmö Stadion, Malmö
2004-08-10 1 500 m MS 4:09.99  PB 4 Final » Viking-Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-08-13 800 m P19 2:00.10  4 2 » Junior SM, Kvarnsvedens Idrottsplats, Kvarnsveden
2004-08-17 800 m P19 1:59.92  9 2 [¤] » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
   Nyström, Jimmy -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett M22 7:30.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Thulin, Mikael -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-29 400 m P19 51.16  SB 4 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-06-12 400 m P19 51.15  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 400 m P19 3:27.62  1 Final
2004-07-02 100 m P19 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m P19 diskad  1
400 m P19 50.81  SB 4 B-final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 4x400m
 P18 - Pojkar 18 år
   Björneman, Fredrik -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett M22 7:30.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-07-02 200 m P19 25.19  -0.6 SB 7 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m P19 57.42  SB 5 E-final
300 m häck (91,4 cm) P19 ej start  1 [¤]
2004-07-30 400 m P19 55.87  SB 4 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
300 m häck (91,4 cm) P19 brutit  1
2004-09-04 100 m MS ej start  1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2004-09-11 100 m P19 ej start  1 [¤] » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
300 m häck (91,4 cm) P19 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Granlund, Jonas -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-25 4 x 100 m MS 43.84  1 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
   Lindkvist, Robin -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett M22 7:06.00  2 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-15 Gatustafett MS 21:04.10  2 [¤] » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-29 400 m P19 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m P19 ej start  1 [¤]
2004-06-08 200 m MS ej start  1 [¤] » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
400 m MS ej start  1 [¤]
800 m P19 2:03.62  PB 6 1 [¤]
2004-06-12 400 m P19 52.31  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m P19 2:05.00  [3] Final
4 x 400 m P19 3:27.62  1 Final
3 x 800 m P19 6:05.77  4 Final
2004-07-02 200 m P19 23.91  +1.2 SB 6 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m P19 52.97  SB 4 D-final
800 m P19 ej start  1 [¤]
2004-07-30 200 m P19 23.85  -0.8 SB 3 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
24.11  -1.8 5 Final
400 m P19 ej start  1 [¤]
2004-08-31 200 m P19 24.47  -1.0 4 3 » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
2004-09-11 200 m P19 23.55  +3.0 4 Final » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
Längd P19 ej start  [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #4 i 4x400m
[3] - sträcka #1 i 3x800m
   Nienkerk, Andrée -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett M22 7:06.00  2 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-15 Gatustafett MS 21:04.10  2 [¤] » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-29 400 m P19 54.97  PB 6 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m P19 2:08.71  PB 11 Final
2004-07-02 400 m P19 54.82  PB 4 E-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
800 m P19 2:08.20  PB 8 C-final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nordström, Erik -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett M22 7:30.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-15 Gatustafett MS 21:04.10  2 [¤] » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-20 Längd P18 6.61  +2.3 2 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
4.49  +0.4 SB 2 1
2004-05-25 4 x 100 m MS 43.84  1 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 100 m P19 11.79  -0.2 PB 4 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m P19 24.10  0.0 PB 3 2
2004-06-06 100 m MS 11.53  +1.4 PB 1 2 » Nya Kils Spelen, Sannerudsvallen, Kil
Längd MS 6.49  +2.5 1
2004-06-08 100 m P19 11.47  +2.1 4 3 » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
ej start  Final [¤]
2004-06-12 4 x 100 m P19 42.89  3 Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-07-02 100 m P19 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m P19 23.46  +1.6 PB 5 4
Längd P19 6.89  +1.1 PB 3 Final
2004-07-06 Längd MS 6.57  +2.9 6 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
6.45  +0.4 6 1
4 x 100 m MS 43.57  4 1
2004-07-30 Längd P19 6.45  +0.7 2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Tresteg P19 13.61  +3.5 1 Final
13.56  +0.8 SB 1 Final
2004-08-13 Längd P19 6.72  +0.2 5 Final » Junior SM, Kvarnsvedens Idrottsplats, Kvarnsveden
Tresteg P19 13.87  +1.0 PB 4 Final
2004-09-04 100 m MS ej start  1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd MS ej start  1 [¤]
2004-09-11 100 m P19 ej start  1 [¤] » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
200 m P19 ej start  1 [¤]
Tresteg P19 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Rosencrantz, Patrik -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett M22 7:06.00  2 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-15 Gatustafett MS 21:04.10  2 [¤] » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-20 200 m P18 23.12  -3.1 SB 1 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m MS brutit  1
2004-05-25 4 x 100 m MS 43.84  1 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 100 m P19 11.65  -0.1 SB 4 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m P19 23.52  0.0 1 2
ej start  Final [¤]
400 m P19 50.31  PB 3 Final
2004-06-08 100 m MS 11.45  +2.1 3 3 » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
P19 11.56  +0.2 SB 6 Final
200 m MS 22.97  0.0 3 1
P19 22.87  +0.5 SB 3 Final
2004-06-12 400 m P19 50.58  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 100 m P19 42.89  3 Final
4 x 400 m P19 3:27.62  1 Final
2004-07-02 100 m P19 11.61  -1.1 4 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.43  +1.0 SB 2 B-final
200 m P19 ej start  1 [¤]
400 m P19 ej start  1 [¤]
2004-07-06 200 m MS 23.41  -1.5 7 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 100 m MS 43.57  4 1
2004-07-30 100 m P19 11.61  0.0 2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
200 m P19 22.98  +2.0 2 1
22.82  -1.7 SB 2 Final
400 m P19 50.77  1 1
2004-08-13 200 m P19 ej start  1 [¤] » Junior SM, Kvarnsvedens Idrottsplats, Kvarnsveden
400 m P19 51.77  3 2
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 4x400m
   Steding, John -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-01 4 000 m terräng P18 ej start  1 [¤] » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-29 800 m P19 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m P19 ej start  1 [¤]
2004-07-02 800 m P19 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1 500 m P19 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 P17 - Pojkar 17 år
»  Elgered, Jonas -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-15 Gatustafett P17 8:40.20  1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-23 10-kamp P17 6 414  +0.2 PB 3 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
110 m häck (91,4 cm) 17.10 [671] -1.1 SB 1
Diskus (1,5 kg) 34.92 [704] SB 1
Stav 3.45 [728] SB 1
Spjut (700 gr) 45.79 [678] SB 1
300 m 40.38 [648] PB 1
100 m 12.66 [634] +0.3 PB 1
Längd 5.54 [647] +1.4 PB 1
Kula (5,0 kg) 12.04 [731] PB 1
Höjd 1.51 [519] SB 1
1 000 m 3:05.56 [454] SB 1
2004-05-25 Stafett 1 000 m P17 2:05.40  2 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 100 m P17 12.92  -1.6 4 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
110 m häck (91,4 cm) P17 brutit  1
Stav P17 3.60  SB 7 Final
Längd P17 5.12  +0.1 17
Kula (5,0 kg) P17 11.61  7 Final
Diskus (1,5 kg) P17 35.23  SB 7 Final
Spjut (700 gr) P17 46.88  SB 5 Final
2004-07-02 100 m P17 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
110 m häck (91,4 cm) P17 ej start  1 [¤]
Stav P17 ej start  1 [¤]
Längd P17 ej start  1 [¤]
Kula (5,0 kg) P17 ej start  1 [¤]
Diskus (1,5 kg) P17 ej start  1 [¤]
Spjut (700 gr) P17 ej start  1 [¤]
2004-07-16 100 m P17 ej start  1 [¤] » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
110 m häck (91,4 cm) P17 ej start  1 [¤]
Höjd P17 ej start  1 [¤]
Stav P17 ej start  1 [¤]
Längd P17 ej start  1 [¤]
Diskus (1,5 kg) P17 37.05  PB 5 Final
Spjut (700 gr) P17 51.79  PB 3 Final
2004-07-30 110 m häck (91,4 cm) P17 16.76  -0.8 PB 5 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
brutit  Final
Höjd P17 1.61  SB 8 Final
Stav P17 ej res  1
Längd P17 5.84  +1.0 PB 9
Diskus (1,5 kg) P17 33.10  9
Spjut (700 gr) P17 46.28  3 Final
2004-08-13 Stav P17 3.53  12 » Ungdoms-SM, Lugnets Idrottsplats, Falun
Spjut (700 gr) P17 47.05  11
2004-08-21 800 m P17 2:10.52  PB 6 Final » Lag-USM, Arosvallen, Västerås
4 x 100 m P17 45.44  3 2
2004-08-29 10-kamp P17 7 255  +2.0 PB 5 » JSM/USM mångkamp 2004, Rosvalla IP, Nyköping
110 m häck (91,4 cm) 16.40 [768] +1.5 PB 6 1
Diskus (1,5 kg) 36.15 [728] 4
Stav 3.70 [796] SB 6
Spjut (700 gr) 48.36 [718] 2
300 m 38.46 [775] PB 4 2
100 m 12.46 [677] -0.5 PB 6 2
Längd 5.98 [754] +5.1 6
Kula (5,0 kg) 12.67 [772] PB 4
Höjd 1.63 [645] SB 9
1 000 m 2:53.53 [622] PB 1 Final
2004-09-04 100 m P17 12.38  -0.4 PB 4 2 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.45  -1.0 5 Final
Längd P17 5.84  0.0 2 Final [¤]
Spjut (700 gr) P17 50.12  2 Final [¤]
2004-09-07 Stav P17 ej res  1 » Spårvägens Säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-09-11 110 m häck (91,4 cm) P17 16.09  - 4 Final » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
Stav P17 3.87  PB 3 Final
Längd P17 6.10  +1.3 PB 4 Final
Kula (5,0 kg) P17 12.68  PB 5 Final
Spjut (700 gr) P17 49.30  2 Final
2004-09-17 Stav P17 3.81  5 Final » Skol-SM 04, Gavlestadion, Gävle
Spjut (700 gr) P17 49.85  7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Norgren, Henrik -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett P17 7:12.00  1 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-20 4 x 100 m MS brutit  1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-05-25 4 x 100 m P17 45.11  1 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 100 m P17 diskad  1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m P17 24.05  +1.6 SB 5 1
Höjd P17 1.83  SB 5 Final
2004-06-08 Höjd P17 1.79  5 Final [¤] » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
2004-06-12 Stafett 1 000 m P17 2:05.59  3 1 » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
2:05.05  6 Final
2004-07-02 100 m P17 12.15  -0.6 SB 7 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd MS ej res  1
P17 ej res  1
2004-07-30 200 m P17 23.63  +0.5 2 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
23.27  -0.5 PB 3 Final
2004-08-13 200 m P17 23.64  +0.3 3 2 » Ungdoms-SM, Lugnets Idrottsplats, Falun
23.79  -1.3 3 Semi-1
Höjd P17 1.89  PB 10
2004-08-21 200 m P17 22.71  +4.4 2 2 » Lag-USM, Arosvallen, Västerås
4 x 100 m P17 45.44  3 2
2004-09-11 100 m P17 11.47  +2.6 1 1 [¤] » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
11.29  +2.9 2 Final
200 m P17 23.03  +3.7 1 2 [¤]
22.77  +1.6 PB 1 Final
Höjd P17 1.77  4 Final [¤]
Längd P17 4.47  - 16 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Thorén, Joel -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett P17 7:12.00  1 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-01 Kula (5,0 kg) P17 13.37  SB 2 » Utvecklingsträff, Odenplan, Falköping
Diskus (1,5 kg) P17 38.62  SB 1
Spjut (800 gr) MS 48.33  SB 3
Spjut (700 gr) P17 57.99  SB 1
2004-05-20 Stav P16 3.80  PB 2 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (800 gr) [2] MS 53.50  [1] SB 5 1
2004-05-23 10-kamp P17 7 600  +0.5 PB 1 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
110 m häck (91,4 cm) 15.97 [831] -1.1 SB 1
Diskus (1,5 kg) 38.56 [775] 1
Stav 3.95 [863] PB 1
Spjut (700 gr) 49.11 [730] 1
300 m 38.34 [783] PB 1
100 m 12.12 [754] +0.3 SB 1
Längd 5.86 [725] +2.4 1
Kula (5,0 kg) 13.69 [836] SB 1
Höjd 1.78 [797] SB 1
1 000 m 3:01.64 [506] PB 1
2004-05-25 4 x 100 m P17 45.11  1 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
Stafett 1 000 m P17 2:05.40  2 Final
2004-05-29 100 m P17 12.26  -1.6 2 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
110 m häck (91,4 cm) P17 16.34  -1.0 4 1
ej start  Final [¤]
Höjd P17 1.83  PB 4 Final
Stav P17 3.90  5 Final
Kula (5,0 kg) P17 13.79  SB 5 Final
Diskus (1,5 kg) P17 38.78  SB 5 Final
Spjut (700 gr) P17 59.94  PB 1 Final
2004-06-12 Stafett 1 000 m P17 2:05.59  3 1 » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
2:05.05  6 Final
2004-06-20 10-kamp P17 6 913  -0.3 2 » NM Mångkamp, Harju stadion, Jyväskylä, FIN
110 m häck (91,4 cm) brutit 1
Diskus (1,5 kg) 37.04 [746] 1
Stav 3.85 [837] 1
Spjut (700 gr) 53.09 [790] 1
300 m 37.04 [874] PB 1
100 m 12.12 [754] -1.9 1
Längd 5.99 [757] +1.3 SB 1
Kula (5,0 kg) 13.06 [797] 1
Höjd 1.74 [757] 1
1 000 m 2:54.93 [601] PB 1
2004-07-02 100 m P17 12.00  -0.6 SB 4 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
110 m häck (91,4 cm) P17 15.99  +1.4 5 2
Höjd P17 ej start  1 [¤]
Stav P17 3.85  6 Final
Längd P17 6.10  +0.5 PB 13
Kula (5,0 kg) P17 13.07  13
Diskus (1,5 kg) P17 35.78  11
Spjut (700 gr) P17 54.48  4 Final
2004-07-06 Stav MS 3.60  6 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Spjut (800 gr) [2] MS 55.53  [1,4] PB 3 1
2004-07-16 100 m P17 11.78  +1.5 PB 3 2 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
11.92  -1.2 6 Final
110 m häck (91,4 cm) P17 15.11  0.0 PB 1 Final
Höjd P17 1.86  PB 2 Final
Stav P17 4.03  PB 4 Final
Längd P17 5.66  +2.1 18
3.72  +0.1 18
Diskus (1,5 kg) P17 36.98  6 Final
Spjut (700 gr) P17 52.76  2 Final
2004-07-30 100 m P17 ej start  1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
110 m häck (91,4 cm) P17 15.20  -0.8 2 1
15.18  - 3 Final
Höjd P17 1.81  3 Final
Stav P17 4.03  2 Final
Längd P17 6.18  +1.4 PB 4 Final
Kula (5,0 kg) P17 ej start  1 [¤]
Diskus (1,5 kg) P17 35.05  7 Final
Spjut (700 gr) P17 57.43  1 Final
2004-08-13 110 m häck (91,4 cm) P17 15.46  -1.3 5 2 » Ungdoms-SM, Lugnets Idrottsplats, Falun
Höjd P17 1.92  PB 5 Final
Stav P17 3.84  9
Spjut (700 gr) P17 57.35  5 Final
2004-08-21 Kula (5,0 kg) P17 14.31  PB 2 Final » Lag-USM, Arosvallen, Västerås
4 x 100 m P17 45.44  3 2
2004-08-29 10-kamp P17 8 003  +1.1 PB 1 » JSM/USM mångkamp 2004, Rosvalla IP, Nyköping
110 m häck (91,4 cm) 15.13 [960] +1.5 3 1
Diskus (1,5 kg) 36.49 [735] 3
Stav 4.00 [877] 4
Spjut (700 gr) 55.96 [833] 1
300 m 37.93 [811] 2 2
100 m 12.12 [754] -0.5 3 2
Längd 6.24 [818] +2.2 3
Kula (5,0 kg) 13.63 [833] 2
Höjd 1.81 [827] 3
1 000 m 2:58.10 [555] 3 Final
2004-08-31 200 m P17 24.24  -0.9 PB 3 2 » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
Stav P17 4.07  PB 2 Final
2004-09-04 100 m P17 11.93  -0.4 1 2 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.95  -1.0 2 Final
Längd P17 6.08  0.0 1 Final [¤]
Spjut (700 gr) P17 56.46  1 Final [¤]
2004-09-11 110 m häck (91,4 cm) P17 15.16  +1.4 1 Final » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
300 m häck (84 cm) P17 40.99  PB 1 Final [¤]
Höjd P17 1.83  2 Final
Stav P17 4.07  1 Final
Längd P17 6.22  +1.7 PB 3 Final
Kula (5,0 kg) P17 13.85  3 Final
Spjut (700 gr) P17 54.71  1 Final
2004-09-17 110 m häck (91,4 cm) P17 15.06  +1.3 PB 4 Final » Skol-SM 04, Gavlestadion, Gävle
300 m häck (84 cm) P17 40.50  PB 3 Final
Höjd P17 1.84  6 Final
Stav P17 3.91  3 Final
Längd P17 6.01  +2.7 11
Kula (5,0 kg) P17 14.18  3 Final
Spjut (700 gr) P17 57.29  3 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P17. Ingick i grenprogrammet: 1986-2001
[¤] - Efteranmäld
[4] - Även klubbrekord i klassen MS
 P16 - Pojkar 16 år
   Berg, Jonathan -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-29 Höjd P17 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-06-08 Höjd P17 1.64  SB 7 Final [¤] » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
2004-07-02 Höjd P17 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd P17 5.38  -1.8 PB 38
2004-08-17 Höjd P17 1.72  PB 2 Final [¤] » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Brottman, Stefan -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-06-08 Tresteg P17 11.86  - 9 [¤] » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
11.71  +1.2 PB 9
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ekhamre, Thobias -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-18 4 000 m terräng P17 13.58  5 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-04-22 Gatustafett P17 7:12.00  1 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-01 4 000 m terräng P17 14.12  19 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-15 Gatustafett P17 8:40.20  1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-23 800 m P17 2:06.93  SB 2 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-05-25 3 x 800 m P17 6:19.63  2 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 800 m P17 2:03.16  PB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m P17 ej start  1 [¤]
2004-06-12 800 m P17 2:04.84  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m P17 6:28.64  6 Final
2004-07-02 1 500 m P17 4:13.21  PB 8 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2 000 m h (91,4 cm) P17 6:37.20  PB 4 Final
2004-07-16 800 m P17 2:03.21  1 Final » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
1 500 m P17 4:14.77  1 Final
2004-07-30 1 500 m P17 4:10.16  PB 5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2004-08-07 1 000 m P17 ej start  1 [¤] » PEABs Ungdomsspel, Ekängens IP, Eskilstuna
2004-08-13 1 500 m P17 4:17.43  7 Final » Ungdoms-SM, Lugnets Idrottsplats, Falun
4:13.07  2 3
2004-08-21 2 000 m h (91,4 cm) P17 6:44.01  4 Final » Lag-USM, Arosvallen, Västerås
2004-08-31 1 000 m P17 2:43.90  PB 1 Final » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
2004-09-11 400 m P17 53.05  PB 3 Final » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
800 m P17 2:00.60  PB 3 Final
2004-09-17 800 m P17 2:05.84  2 2 » Skol-SM 04, Gavlestadion, Gävle
2:00.22  PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
»  Eklund, Jonathan -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett P17 7:50.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-25 4 x 100 m P17 45.11  1 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
Stafett 1 000 m P17 2:05.40  2 Final
2004-05-29 110 m häck (91,4 cm) P17 15.67  -0.4 PB 3 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
15.97  -1.5 7 Final
Stav P17 3.70  PB 5 Final
2004-06-12 Stafett 1 000 m P17 2:05.59  3 1 » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
2:05.05  6 Final
2004-07-02 110 m häck (91,4 cm) P17 16.01  -0.4 5 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Stav P17 3.72  PB 11
Längd P17 6.03  +2.5 15
5.75  -1.3 PB 15
2004-07-30 110 m häck (91,4 cm) P17 15.81  -0.8 3 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
15.91  - 4 Final
Stav P17 ej res  1
Längd P17 5.75  +1.6 10
2004-08-13 110 m häck (91,4 cm) P17 15.29  -1.3 PB 4 2 » Ungdoms-SM, Lugnets Idrottsplats, Falun
15.41  -1.5 8 Final
Stav P17 3.53  12
2004-08-21 110 m häck (91,4 cm) P17 15.64  +4.0 2 1 » Lag-USM, Arosvallen, Västerås
Stav P17 3.71  3 Final
Längd P17 5.76  +3.9 7 Final
4 x 100 m P17 45.44  3 2
2004-08-31 Stav P17 3.77  PB 4 Final » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
2004-09-07 Stav P17 3.60  1 Final [¤] » Spårvägens Säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-09-11 110 m häck (91,4 cm) P17 15.22  +1.4 PB 2 Final [¤] » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
Stav P17 4.07  [2] PB 2 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P16
   Hollari Holmberg, Gusten -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-09-01 1 500 m P17 ej start  1 [¤] » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-09-26 Terränglopp P17 51.32  94 1 » Lilla Lidingöloppet, Lidingön, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Liedberg, Niclas -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-20 Höjd P16 1.92  PB 3 1 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-05-29 100 m P17 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd P17 ej start  1 [¤]
2004-06-08 Höjd P16 ej res  1 [¤] » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
2004-06-19 Höjd P17 1.74  2 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-06-23 Höjd P17 1.85  6 H-final » Västerås Games, Arosvallen, Västerås
2004-07-02 Höjd MS ej res  1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
P17 ej res  1
2004-07-06 Höjd MS 1.82  7 1 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2004-07-30 Höjd P17 1.78  4 Final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2004-08-07 Höjd P17 1.75  2 Final [¤] » PEABs Ungdomsspel, Ekängens IP, Eskilstuna
2004-08-13 Höjd P17 1.81  15 » Ungdoms-SM, Lugnets Idrottsplats, Falun
2004-08-17 Höjd P17 1.77  1 Final [¤] » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-09-11 Höjd P17 1.83  3 Final [¤] » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
2004-09-17 Höjd P17 1.90  4 Final » Skol-SM 04, Gavlestadion, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
   Olsson, David -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett P17 7:12.00  1 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-15 Gatustafett P17 8:40.20  1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-23 100 m P17 ej start  1 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (5,0 kg) P17 ej start  1 [¤]
2004-05-29 Diskus (1,5 kg) P17 ej res  1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (5,0 kg) P17 31.31  PB 4 Final
2004-06-05 Slägga (5,0 kg) P17 ej start  1 [¤] » Släggkarneval, Apalby kastplan vid Rockunda, Västerås
2004-07-02 Diskus (1,5 kg) P17 34.78  SB 13 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (700 gr) P17 33.85  PB 23
2004-07-30 Diskus (1,5 kg) P17 ej start  1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Slägga (5,0 kg) P17 ej start  1 [¤]
Spjut (700 gr) P17 ej start  1 [¤]
2004-08-07 Diskus (1,5 kg) P17 40.41  SB 1 Final » PEABs Ungdomsspel, Ekängens IP, Eskilstuna
Spjut (700 gr) P17 37.85  PB 2 Final
2004-08-13 Diskus (1,5 kg) P17 39.45  2 Pool B » Ungdoms-SM, Lugnets Idrottsplats, Falun
Slägga (5,0 kg) P17 31.04  11
2004-08-21 Slägga (5,0 kg) P17 32.74  PB 8 Final » Lag-USM, Arosvallen, Västerås
2004-09-02 Diskus (1,5 kg) P17 36.64  3 Final » Sthlms öppna UDM/JDM i diskus & slä, Sätra IP kastplan, Sätra
Not
[¤] - Efteranmäld
   Pettersson Pablo, Billy -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-18 4 000 m terräng P17 15.38  13 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-04-22 Gatustafett P17 7:50.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-01 4 000 m terräng P17 15.25  48 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-15 Gatustafett P17 8:40.20  1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-23 100 m P17 12.69  +1.9 PB 6 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-06-19 100 m P17 ej start  1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-06-20 100 m P17 12.74  - 2 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[¤] - Efteranmäld
   Röing, Mattias -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-18 4 000 m terräng P17 14.59  12 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-04-22 Gatustafett P17 7:50.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-01 4 000 m terräng P17 15.11  41 1 » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-09 300 m MS ej start  1 [¤] » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 800 m P17 2:14.39  PB 8 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m P17 4:34.85  PB 7 B-final
2004-06-12 800 m P17 2:17.38  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m P17 6:28.64  6 Final
2004-06-20 800 m P17 ej start  1 [¤] » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
   Segerlind, Jonas -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett P17 7:12.00  1 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-15 Gatustafett MS 21:04.10  2 [¤] » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
P17 8:40.20  1
2004-05-25 4 x 100 m P17 45.11  1 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
Stafett 1 000 m P17 2:05.40  2 Final
3 x 800 m P17 6:19.63  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Silén, Gustav -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-18 4 000 m terräng P17 14.30  8 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-04-22 Gatustafett P17 7:50.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-01 4 000 m terräng P17 ej start  1 [¤] » SM i terränglöpning, Ånnaboda
2004-05-09 100 m MS 12.26  -0.7 PB 1 Final » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
300 m MS 38.91  SB 4 Final
2004-05-15 Gatustafett P17 8:40.20  1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-23 100 m P17 ej start  1 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m P17 ej start  1 [¤]
2004-05-25 3 x 800 m P17 6:19.63  2 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 800 m P17 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-06-12 800 m P17 2:06.42  [2] Final » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
Stafett 1 000 m P17 2:05.59  3 1
2:05.05  6 Final
3 x 800 m P17 6:28.64  6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
»  Söderling, Jonathan -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-29 Längd P17 5.50  -0.6 PB 13 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-09-11 Längd P17 5.87  +0.5 PB 6 Final [¤] » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
 P15 - Pojkar 15 år
   Broms, Martin -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-15 Gatustafett P15 10:07.20  4 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-17 2 000 m P15 6:56.32  PB 5 Final [¤] » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-09-01 2 000 m P15 6:55.98  PB 6 Final [¤] » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-09-11 2 000 m P15 6:52.36  PB 3 Final » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
2004-09-26 Terränglopp P15 24.05  43 1 » Lilla Lidingöloppet, Lidingön, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Dahl, Olov -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-29 100 m P15 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P15 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Kårelid, Victor -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-29 100 m P15 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-07-02 100 m P15 12.63  -1.4 PB 6 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd P15 5.17  0.0 PB 28
Kula (4,0 kg) P15 9.48  PB 18
Diskus (1,0 kg) P15 ej start  1 [¤]
2004-09-25 100 m P15 12.04  +2.1 1 1 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Kula (4,0 kg) P15 9.31  6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Niemeyer, Tomas -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-09 Spjut (600 gr) P15 ej start  1 [¤] » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
2004-05-23 Längd P15 4.42  - 7 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P15 9.85  PB 3 Final
2004-06-05 Längd P15 4.51  -1.9 SB 1 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Diskus (1,0 kg) P15 29.74  SB 2 Final
Spjut (600 gr) P15 29.44  SB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Pripp, Alexandre -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-18 4 000 m terräng P15 16.27  9 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-04-22 Gatustafett P15 8:14.00  3 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-15 Gatustafett P15 10:07.20  4 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-25 3 x 800 m P15 diskad  Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
2004-06-05 100 m P15 13.15  - 4 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1 500 m P15 ej start  Final [¤]
2004-06-16 100 m P15 12.74  +1.0 PB 5 2 [¤] » Sommarspel, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m P15 2:16.24  PB 2 Final
2004-06-19 100 m P15 12.61  +2.8 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P15 2:12.86  PB 2 Final
4 x 100 m P15 51.03  2 Final
2004-06-20 800 m P15 2:20.03  1 Final [¤] » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2004-08-17 800 m P15 2:21.69  4 Final » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-09-01 2 000 m P15 6:54.10  PB 5 Final » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-09-04 800 m P15 2:12.70  PB 7 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2004-09-07 800 m P15 ej start  1 [¤] » Spårvägens Säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-09-11 300 m P15 40.06  PB 4 Final » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
800 m P15 2:14.38  4 Final
2004-09-25 800 m P15 2:14.67  2 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Skjutar Apell, Linus -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-18 4 000 m terräng P15 16.41  10 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-04-22 Gatustafett P15 8:14.00  3 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-25 3 x 800 m P15 diskad  Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 800 m P15 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-06-06 Stadslopp P15 15.21  38 » Stockholm Mini Marathon
2004-06-19 800 m P15 ej start  1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-09-01 2 000 m P15 7:02.87  PB 7 Final » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-09-25 300 m P15 45.79  PB 5 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
800 m P15 2:29.87  PB 4 Final
2004-09-26 Terränglopp P15 24.16  45 1 » Lilla Lidingöloppet, Lidingön, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Teramoto, Gen Felix -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-08-17 2 000 m P15 6:52.05  PB 2 Final [¤] » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Wedenborg, Magnus -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-09 300 m P15 ej start  1 [¤] » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Längd P15 ej start  1 [¤]
2004-09-25 100 m P15 12.32  +2.1 2 1 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Längd P15 5.06  +2.8 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Zakrisson, Jimmy -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-09 Spjut (600 gr) P15 ej start  1 [¤] » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 100 m P15 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (5,0 kg) P15 ej start  1 [¤]
Diskus (1,5 kg) P15 ej start  1 [¤]
2004-06-05 100 m P15 12.73  - 1 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Diskus (1,0 kg) P15 37.98  PB 1 Final
Spjut (600 gr) P15 29.12  SB 4 Final
2004-06-19 100 m P15 ej start  1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) P15 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 P14 - Pojkar 14 år
   Bergenstråhle, Ludvig -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett P17 7:50.00  5 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-15 Gatustafett P15 10:07.20  4 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
   Bergman, Viktor -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-08-07 100 m P14 15.02  -1.6 PB 3 Final » Saucony Games, Mariehamn, Åland
Höjd P14 1.30  PB 5 Final
Diskus (1,0 kg) P14 15.17  PB 4 Final
Spjut (600 gr) P14 25.95  PB 3 Final
2004-09-25 Spjut (600 gr) P14 26.45  PB 7 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
   Craaford, David -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-09-25 100 m häck (84 cm) P14 16.11  +3.1 4 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
   Längberg, Joakim -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-09 300 m P15 ej start  1 [¤] » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
100 m häck (84 cm) P15 ej start  1 [¤]
2004-05-25 3 x 800 m P15 diskad  Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 100 m P15 13.95  -0.5 PB 5 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m P15 2:13.87  PB 11 Final
300 m häck (76,2 cm) P15 48.75  PB 4 Final
2004-06-20 2 000 m P14 6:26.76  PB 1 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lööw, Håkan -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett P15 8:14.00  3 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-29 100 m P14 13.47  +0.3 PB 5 3 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-06-05 100 m P14 13.32  - 5 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2004-06-16 100 m P14 13.39  +1.2 PB 2 3 » Sommarspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-06-19 100 m P14 13.25  +1.9 4 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.24  +1.5 PB 6 Final
4 x 100 m P15 51.03  2 Final
2004-06-20 100 m P14 13.78  - 1 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2004-08-21 100 m P14 13.43  0.0 5 1 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
300 m P14 44.59  PB 5 Final
2004-09-01 100 m P14 13.66  -0.4 6 Final » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-09-04 100 m P15 13.58  -1.8 5 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
P14 13.39  -1.3 7 Final
800 m P15 2:40.57  PB 8 1
2004-09-25 300 m P14 44.30  PB 4 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
   Molin, Per -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-18 4 000 m terräng P14 16.34  4 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-04-22 Gatustafett P15 8:14.00  3 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-09 300 m P15 40.45  PB 2 2 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
100 m häck (84 cm) P15 16.33  -0.4 PB 3 Final
2004-05-15 Gatustafett P15 10:07.20  4 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-16 Höjd P15 1.45  PB 6 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd P15 ej start  1 [¤]
Kula (4,0 kg) P15 9.90  PB 2 Final
2004-05-23 8-kamp P14 4 405  +0.3 PB 2 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
100 m häck (84 cm) 16.48 [657] -1.5 1
Diskus (1,0 kg) 24.59 [451] PB 1
Stav 2.65 [599] PB 1
Spjut (600 gr) 26.18 [395] PB 1
Längd 4.73 [564] +2.1 1
Kula (4,0 kg) 10.02 [560] PB 1
Höjd 1.51 [598] PB 1
800 m 2:23.80 [581] PB 1
2004-06-05 100 m P14 12.94  - 2 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
300 m häck (76,2 cm) P14 44.96  PB 1 Final
2004-06-19 Höjd P14 1.53  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) P14 10.96  PB 3 Final
4 x 100 m P15 51.03  2 Final
2004-08-07 800 m P14 2:16.95  PB 1 Final » Saucony Games, Mariehamn, Åland
Höjd P14 1.56  PB 1 Final
Diskus (1,0 kg) P14 25.63  PB 1 Final
2004-08-21 300 m P14 41.84  3 Final » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
300 m häck (76,2 cm) P14 45.47  1 Final
Kula (4,0 kg) P14 10.19  3 Final [¤]
2004-09-11 300 m P14 ej start  1 [¤] » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
100 m häck (84 cm) P14 16.06  +0.9 PB 1 2
ej start  Final [¤]
Stav P14 2.40  6 Final
Tresteg P14 11.09  - 6 Final
Kula (4,0 kg) P14 9.84  8 Final
2004-09-25 100 m häck (84 cm) P14 15.62  +3.1 3 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Höjd P14 1.53  5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Tholander, David -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett P15 8:14.00  3 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-15 Gatustafett P15 10:07.20  4 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-16 100 m P15 13.50  +1.1 PB 4 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Kula (4,0 kg) P15 8.40  PB 7 Final
2004-05-23 100 m P15 ej start  1 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-06-05 100 m P14 13.78  - 6 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Höjd P14 1.39  PB 3 Final
Diskus (1,0 kg) P14 22.55  PB 4 Final
2004-06-19 100 m P14 13.44  +2.2 5 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) P14 8.69  PB 4 Final [¤]
4 x 100 m P15 51.03  2 Final
2004-08-21 100 m P14 ej start  1 [¤] » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Höjd P14 ej start  1 [¤]
2004-09-04 100 m P15 13.85  -1.8 7 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Kula (4,0 kg) P15 8.85  PB 4 Final
2004-09-07 200 m P15 ej start  1 [¤] » Spårvägens Säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P15 ej start  1 [¤]
2004-09-25 Kula (4,0 kg) P14 9.02  PB 7 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Spjut (600 gr) P14 25.78  PB 8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Vadström Björk, André -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-09-25 Längd P15 4.16  +3.0 6 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
3.78  +1.9 PB 4 Final
 P13 - Pojkar 13 år
   Allert, Per -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-03-21 Terränglopp P13 10.24  12 » 2 Sjöar Runt
2004-04-18 2 000 m terräng P13 8.05  6 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-04-22 Gatustafett P13 8:59.00  4 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-09 Terränglopp P13 12.04  10 » Rösjöloppet i Sollentuna
2004-05-15 Gatustafett P13 10:58.40  5 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-06-05 600 m P13 1:54.85  SB 5 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Spjut (400 gr) P13 17.90  PB 10
2004-08-07 800 m P13 2:42.23  PB 5 Final » Saucony Games, Mariehamn, Åland
Höjd P13 1.20  PB 8 Final
Längd (zon) P13 3.73  -0.3 PB 10
2004-08-17 600 m P13 1:53.79  PB 4 Final » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-21 600 m P13 1:53.69  PB 10 Final » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) P13 3.79  -0.5 PB 18
2004-09-11 600 m P13 1:56.00  4 Final [¤] » Nya Nyköpingsspelen, Rosvalla IP, Nyköping
2004-09-25 600 m P13 1:49.84  PB 5 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
2004-09-26 Terränglopp P13 11.59  55 1 » Lilla Lidingöloppet, Lidingön, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Arnesson, Per -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett P13 9:43.00  12 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-15 Gatustafett P13 11:42.00  8 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-29 600 m P13 1:55.66  PB 6 1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-08-21 600 m P13 2:07.88  12 Final [¤] » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
   Axnér, Joakim -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-18 2 000 m terräng P13 8.13  7 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-04-22 Gatustafett P13 8:59.00  4 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-09 Terränglopp P13 ej start  1 [¤] » Rösjöloppet i Sollentuna
2004-05-25 3 x 600 m P13 5:32.61  2 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 600 m P13 1:43.53  PB 3 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-06-05 600 m P13 1:46.84  2 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2004-06-06 Stadslopp P13 8.04  24 » Stockholm Mini Marathon
2004-06-19 600 m P13 1:43.99  2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-06-20 2 000 m P13 7:06.58  PB 2 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2004-07-03 600 m P13 1:44.2m 2 Final » Bosparspelen, Studenternas IP, Uppsala
2004-07-31 600 m P13 1:46.12  6 Final » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
2004-08-07 100 m P13 14.39  -0.9 1 1 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
14.22  -1.6 PB 3 Final
800 m P13 2:25.42  PB 2 Final
2004-08-17 600 m P13 1:46.98  2 Final » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-21 600 m P13 1:42.78  PB 4 Final » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
1 500 m P13 5:13.31  PB 4 Final
2004-08-31 2 000 m P13 7:10.79  2 Final » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
2004-09-04 800 m P13 2:24.13  PB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2004-09-07 800 m P15 2:26.44  4 Final » Spårvägens Säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-09-11 600 m P13 1:42.30  PB 2 Final » Nya Nyköpingsspelen, Rosvalla IP, Nyköping
2004-09-25 600 m P13 1:44.33  3 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
2004-09-26 Terränglopp P13 11.58  54 1 » Lilla Lidingöloppet, Lidingön, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Brodén, Viktor -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-09 60 m häck (76,2 cm) P13 12.25  -0.4 PB 4 1 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Höjd P13 1.37  PB 8 Final
4 x 80 m P13 48.45  6 1
2004-05-15 Gatustafett P15 10:07.20  4 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-22 5-kamp P13 2 601  -0.1 PB 5 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
60 m häck (76,2 cm) 12.41 [553] -1.4 1
Längd (zon) 3.83 [522] +1.3 SB 1
Boll (300 gr) 25.52 [363] PB 1
Höjd 1.32 [714] 1
600 m 2:10.09 [449] SB 1
2004-08-21 80 m P13 11.61  +1.6 PB 5 3 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Höjd P13 1.32  10
Längd (zon) P13 4.15  -0.3 PB 14
Tresteg (zon) P13 9.06  -1.3 PB 9
2004-09-04 80 m P13 11.82  -0.9 6 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd P13 1.45  PB 8 Final
Längd (zon) P13 ej start  1 [¤]
2004-09-25 60 m häck (76,2 cm) P13 12.12  +2.4 7 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Höjd P13 1.30  7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Börjesson, Nils -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-06-05 60 m häck (76,2 cm) P13 13.14  - 4 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) P13 3.65  +2.3 8 Final
4.27  -0.2 PB 8 Final
   Ejergård, Jimmy -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett P13 9:43.00  12 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-09 200 m P13 ej start  1 [¤] » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
2004-05-25 3 x 600 m P13 5:59.27  6 Final » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
   Elgered, Michael -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-09 Spjut (400 gr) P13 26.26  PB 5 Final » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
2004-05-29 Spjut (400 gr) P13 26.72  PB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-06-05 Slungboll P13 26.38  PB 1 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Spjut (400 gr) P13 29.22  PB 3 Final
2004-08-21 Diskus (0,6 kg) P13 20.24  PB 6 Final » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Slägga (3,0 kg/110) P13 ej start  1 [¤]
Spjut (400 gr) P13 32.68  PB 4 Final
2004-09-11 Spjut (600 gr) [3] P16 33.20  [2] PB 1 Final » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
2004-09-25 Spjut (400 gr) P13 33.88  PB 2 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P13
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: 1999-2001
   Engström, Philip -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett P13 9:43.00  12 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-09 200 m P13 31.92  0.0 PB 4 3 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Spjut (400 gr) P13 21.43  PB 17
4 x 80 m P13 48.45  6 1
2004-05-15 Gatustafett P13 11:42.00  8 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-29 80 m P13 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) P13 ej start  1 [¤]
Spjut (400 gr) P13 ej start  1 [¤]
2004-06-05 Höjd P13 1.29  PB 4 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) P13 3.69  +0.4 PB 7 Final
Spjut (400 gr) P13 24.11  PB 7 Final
2004-08-07 100 m P13 14.99  -0.9 PB 2 1 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
Höjd P13 1.30  PB 6 Final
Längd (zon) P13 3.65  +1.7 11
2004-08-21 80 m P13 12.08  +1.0 PB 7 1 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) P13 3.78  -2.8 PB 19
Tresteg (zon) P13 8.90  -0.8 PB 10
2004-09-25 200 m P13 30.48  +3.6 4 2 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) P13 4.43  +2.7 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Fältström, Love -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-09 200 m P13 27.77  -1.0 PB 1 4 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
60 m häck (76,2 cm) P13 10.07  -0.4 PB 1 1
Höjd P13 1.46  PB 4 Final
4 x 80 m P13 43.48  1 Final
2004-05-15 Gatustafett P13 10:58.40  5 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-05-16 80 m P13 10.72  +2.3 2 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
60 m häck (76,2 cm) P13 10.05  +0.6 PB 1 Final
Höjd P13 1.53  PB 1 Final
Längd [1] P13 5.04  - 1 Final
2004-05-20 80 m P13 10.87  - 1 Final » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) P13 5.49  - 1 Final
2004-05-22 5-kamp P13 4 331  -0.5 PB 1 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
60 m häck (76,2 cm) 9.73 [1 042] -1.4 PB 1
Längd (zon) 4.96 [908] +0.4 PB 1
Boll (300 gr) 41.05 [723] PB 1
Höjd 1.47 [886] 1
600 m 1:52.80 [772] PB 1
2004-05-25 4 x 80 m P13 42.94  1 1 » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
42.28  1 Final
3 x 600 m P13 5:32.61  2 Final
2004-06-05 60 m häck (76,2 cm) P13 9.99  - 1 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Höjd P13 1.50  1 Final
Stav P13 2.46  PB 1 Final
Längd (zon) P13 4.97  -0.7 PB 1 Final
2004-06-19 80 m P13 10.65  +2.7 3 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.69  +1.5 PB 4 Final
600 m P13 1:45.85  PB 3 Final [¤]
Längd (zon) P13 5.31  +0.9 PB 2 Final
4 x 80 m P13 42.69  1 Final [¤]
2004-06-20 80 m P13 11.07  - 1 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
60 m häck (76,2 cm) P13 10.52  0.0 1 Final
Stav P13 2.33  2 Final
2004-07-30 80 m P13 11.10  -0.5 2 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.31  -2.2 7 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 10.08  0.0 1 2
10.00  -0.9 2 Final
Höjd P13 1.50  4 Final
Längd (zon) P13 5.00  +0.8 4 Final
Tresteg (zon) P13 11.15  +2.4 2 Final
10.89  +1.4 PB 2 Final
2004-08-07 100 m P13 13.77  -1.8 2 2 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
13.46  -0.5 PB 1 Final
Höjd P13 1.50  1 Final
Längd (zon) P13 4.85  +0.2 1 Final
Diskus (0,6 kg) P13 26.16  PB 1 Final
2004-08-21 80 m P13 10.89  +1.0 3 1 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
10.98  -1.1 4 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 10.02  -1.7 1 Final
Höjd P13 1.50  4 Final
Stav P13 2.00  1 Final
Längd (zon) P13 5.12  -1.3 3 Final
Tresteg (zon) P13 11.03  -1.1 PB 1 Final
Diskus (0,6 kg) P13 31.25  PB 1 Final
Spjut (400 gr) P13 30.86  PB 6 Final
2004-09-04 80 m P13 10.88  -0.9 1 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.64  -1.2 PB 3 Final
Höjd P13 1.58  PB 3 Final
Längd (zon) P13 5.49  - 1 Final
2004-09-11 60 m häck (76,2 cm) P13 9.62  +2.8 1 1 » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
9.52  +2.5 1 Final
Stav P13 2.40  3 Final
Tresteg (zon) P13 11.53  - 2 Final
Diskus (0,6 kg) P13 31.80  PB 7 Final
2004-09-25 60 m häck (76,2 cm) P13 9.40  +2.4 1 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) P13 5.36  +3.0 1 Final
5.19  +1.9 1 Final
4 x 80 m P13 41.23  1 Final
Not
[1] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: -1977
[¤] - Efteranmäld
   Järlefelt, Daniel -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-22 Gatustafett P13 9:43.00  12 1 » Turebergsstafetten, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-09 200 m P13 31.64  -1.0 PB 4 1 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Spjut (400 gr) P13 19.36  PB 22
4 x 80 m P13 48.45  6 1
2004-08-07 100 m P13 15.79  -1.8 PB 4 2 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
800 m P13 2:50.44  PB 7 Final
Längd (zon) P13 3.74  -0.3 PB 9
2004-08-21 80 m P13 12.19  +1.6 PB 6 3 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) P13 3.83  +0.3 PB 16
   Karlsson, Victor -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-03-21 Terränglopp P13 9.28  3 » 2 Sjöar Runt
2004-05-09 Terränglopp P13 11.20  5 » Rösjöloppet i Sollentuna
2004-05-16 800 m P13 2:37.14  PB 2 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2004-06-06 Stadslopp P13 8.10  29 » Stockholm Mini Marathon
2004-08-21 1 500 m P13 5:30.11  PB 8 Final » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
2004-08-31 2 000 m P13 7:51.97  PB 3 Final » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
2004-09-07 800 m P15 2:40.22  6 Final » Spårvägens Säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2004-09-26 Terränglopp P13 11.38  44 1 » Lilla Lidingöloppet, Lidingön, Lidingö
   Karreskog, Gustav -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-05-09 Spjut (400 gr) P13 20.78  PB 19 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
2004-05-15 Kula (3,0 kg) P13 6.70  PB 2 » Hellaskastet, Enskede IP, Enskede
Diskus (0,6 kg) P13 17.77  PB 1
Slägga (3,0 kg/110) P13 15.67  PB 1
Spjut (400 gr) P13 25.73  PB 1
2004-06-05 Stav P13 ej res  Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Slungboll P13 22.31  PB 3 Final
Spjut (400 gr) P13 27.72  PB 4 Final
2004-08-21 Kula (3,0 kg) P13 7.07  PB 12 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Diskus (0,6 kg) P13 19.54  PB 7 Final
Slägga (3,0 kg/110) P13 17.69  PB 2 Final
Spjut (400 gr) P13 26.10  9
2004-09-11 Slägga (3,0 kg/110) P13 17.36  10 » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
2004-09-25 Spjut (400 gr) P13 30.67  PB 3 Final » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
   Linde, Linus -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2004-04-18 2 000 m terräng P13 8.02  5 1 » Terräng-DM 04, Långholmsparken, Stockholm
2004-04-22 Gatustafett P13 8:59.00  4 1