HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2018-10-10
Ute för 2004 Resultatdatum: 2004-09-25
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.72  [1] Gramer, Simon -93 -2.7 P11 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
8.76  [2] Giambanco, Django -93 -0.8 P11 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.88  [3] » Green, Philip -93 -0.5 P11 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
8.95  [4] » Odenman, Gunnar -93 -2.7 P11 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
9.00  [5] Tidblad, Robin -93 -0.7 P11 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.24      Wetteroth, Fabian -92 -1.5 P12 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.25  » Wulff, Jonathan -94 -0.5 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
9.80  Granath, Charlie -96 +1.5 P10 2004-07-03 » Bosparspelen, Studenternas IP, Uppsala
9.81      Green, Anton -93 -0.4 P11 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.97  Gustafsson, Bill -96 +0.1 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
10.39  Olofsson, Johan -96 +1.8 P10 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.53      Lindholm, Jonatan -95 +0.1 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
10.91  Mårdsjö, Simon -95 +1.2 P10 2004-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.47  Hellgren, Måns -95 +0.1 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
11.69  Lind Olsson, David -94 +0.8 P10 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
9.53  Olofsson, Gustav -94 +2.4 P10 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.30  Olofsson, Johan -96 +2.2 P10 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
9.24  » Wulff, Jonathan -94 - P10 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
10.19  Green, Robert -95 - P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
10.33      Barketorp Dirke, Jakob -94 - P10 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
10.38  Ström, Olle -95 - P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
10.38  Madenteg, Viktor -95 - P10 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.55      Johansson, August -95 - P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
10.77  Mårdsjö, Simon -95 - P10 2004-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.42  Lind Olsson, David -94 - P10 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.36  » Vikström J, Martin -91 0.0 P13 2004-09-11 » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
10.64  [1] » Fältström, Love -91 -1.2 P13 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.78      Monsén, Max -91 +1.7 P13 2004-08-17 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.37  Löfstrand, Christian -91 +1.7 P13 2004-08-17 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.57  Älvebrand, Eric -91 +1.5 P13 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.61      Brodén, Viktor -91 +1.6 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
11.80  Campenhausen, Erik -92 -0.1 P12 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
12.08  Doyle, Max -92 +0.7 P12 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
12.08      Engström, Philip -91 +1.0 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
12.19  Järlefelt, Daniel -91 +1.6 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
10.67  Monsén, Max -91 +2.9 P13 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.08  Campenhausen, Erik -92 +3.4 P12 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
11.46      Älvebrand, Eric -91 +2.9 P13 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.49  Wetteroth, Fabian -92 +4.0 P12 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
11.52  Doyle, Max -92 +3.4 P12 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
11.73      Odenman, Erik -91 +2.9 P13 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.84  Hellström, Mikael -92 +6.1 P12 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
11.97  Englund, Jesper -92 +3.1 P12 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
11.42  [2] Wetteroth, Fabian -92 - P12 2004-09-11 » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
11.48  » Green, Philip -93 - P11 2004-06-20 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.62  [3]   Campenhausen, Erik -92 - P12 2004-06-20 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.72  [4] Doyle, Max -92 - P12 2004-09-11 » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
11.83  [5] Hellström, Mikael -92 - P12 2004-09-11 » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
12.52  Fryklöf, Oskar -92 - P12 2004-09-11 » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.36  [1] » Andersson, David -85 +1.1 P19 2004-08-10 » Viking-Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.43  [2] Rosencrantz, Patrik -86 +1.0 P18 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.53      Nordström, Erik -86 +1.4 P18 2004-06-06 » Nya Kils Spelen, Sannerudsvallen, Kil
11.61  » Attersand, Johan -74 +1.1 MS 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.64  [3] Andersson, Fredrik -85 -0.9 P19 2004-06-08 » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
11.78      Thorén, Joel -87 +1.5 P17 2004-07-16 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
12.15  Norgren, Henrik -87 -0.6 P17 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.26  Silén, Gustav -88 -0.7 P16 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
12.38    » Elgered, Jonas -87 -0.4 P17 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.63  » Kårelid, Victor -89 -1.4 P15 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.69  Pettersson Pablo, Billy -88 +1.9 P16 2004-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.74      Pripp, Alexandre -89 +1.0 P15 2004-06-16 » Sommarspel, Kristinebergs IP, Stockholm
13.24  Lööw, Håkan -90 +1.5 P14 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.46  [4] » Fältström, Love -91 -0.5 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
13.50      Tholander, David -90 +1.1 P14 2004-05-16 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.56  [5] Monsén, Max -91 -1.6 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
13.95  Längberg, Joakim -90 -0.5 P14 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.22  [6]   Axnér, Joakim -91 -1.6 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
14.82  Älvebrand, Eric -91 -1.8 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
14.99  Engström, Philip -91 -0.9 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
15.02      Bergman, Viktor -90 -1.6 P14 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
15.06  Wiklander, Oswald -91 -0.9 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
15.79  Järlefelt, Daniel -91 -1.8 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
Ej godkänd vind
11.29  Norgren, Henrik -87 +2.9 P17 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
11.47  Nordström, Erik -86 +2.1 P18 2004-06-08 » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
12.04    » Kårelid, Victor -89 +2.1 P15 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
12.32  Wedenborg, Magnus -89 +2.1 P15 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
12.61  Pripp, Alexandre -89 +2.8 P15 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.44  Tholander, David -90 +2.2 P14 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
12.73  Zakrisson, Jimmy -89 - P15 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
12.94  Molin, Per -90 - P14 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
22.77  [1] Norgren, Henrik -87 +1.6 P17 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
22.82  [2] Rosencrantz, Patrik -86 -1.7 P18 2004-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
23.21  [3] » Andersson, David -85 -0.4 P19 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.46  Nordström, Erik -86 +1.6 P18 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.75  Andersson, Fredrik -85 +1.2 P19 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.85      Lindkvist, Robin -86 -0.8 P18 2004-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
24.24  Thorén, Joel -87 -0.9 P17 2004-08-31 » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
25.19  Björneman, Fredrik -86 -0.6 P18 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
25.97    » Attersand, Henrik -84 -0.4 M22 2004-08-31 » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
27.77  [4] » Fältström, Love -91 -1.0 P13 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
28.29  [5] Monsén, Max -91 +0.1 P13 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
29.72  [6]   Campenhausen, Erik -92 -1.0 P12 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
29.97  [7] Wetteroth, Fabian -92 +1.6 P12 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
30.54  [8] Doyle, Max -92 +0.1 P12 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
30.76  [9]   Hellström, Mikael -92 -0.4 P12 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
31.64  Järlefelt, Daniel -91 -1.0 P13 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
31.92  Engström, Philip -91 0.0 P13 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
32.22  Winner, Rickard -91 +0.1 P13 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
22.66  » Andersson, David -85 +3.0 P19 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
22.71  Norgren, Henrik -87 +4.4 P17 2004-08-21 » Lag-USM, Arosvallen, Västerås
23.55      Lindkvist, Robin -86 +3.0 P18 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
26.38  » Vikström J, Martin -91 +2.9 P13 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
27.47  Monsén, Max -91 +2.4 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
29.35      Löfstrand, Christian -91 +3.1 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
29.90  Wetteroth, Fabian -92 +3.6 P12 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
30.48  Engström, Philip -91 +3.6 P13 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[9] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
37.04  [1] Thorén, Joel -87 P17 2004-06-19 » NM Mångkamp, Harju stadion, Jyväskylä, FIN
38.46  » Elgered, Jonas -87 P17 2004-08-28 » JSM/USM mångkamp 2004, Rosvalla IP, Nyköping
38.91      Silén, Gustav -88   P16 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
40.06  [2] Pripp, Alexandre -89 P15 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
40.45  [3] Molin, Per -90 P14 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
44.30  [4]   Lööw, Håkan -90   P14 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
45.79  » Skjutar Apell, Linus -89 P15 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
50.31  [1] Rosencrantz, Patrik -86 P18 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
50.68  » Karlsson, Fredrik -78 MS 2004-05-20 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
50.81  [2] » Thulin, Mikael -85   P19 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
50.90  Rysjö, Niclas -84 M22 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
52.97  Lindkvist, Robin -86 P18 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
53.02      Huss, Anders -85   P19 2004-06-08 » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
53.05  [3] Ekhamre, Thobias -88 P16 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
54.82  Nienkerk, Andrée -86 P18 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
55.00      Nylander, Tobias -85   P19 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
55.87  Björneman, Fredrik -86 P18 2004-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
67.92  » Green, Philip -93 P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
75.49    » Odenman, Gunnar -93   P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
77.52  Ström, Olle -95 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
77.91  Andersson, Joel -94 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
80.79      Ewertzh, Jacob -95   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
83.59  Green, Anton -93 P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
84.83  » Wulff, Jonathan -94 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
86.50      Granath, Charlie -96   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
87.30  Olofsson, Johan -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
88.66  Fagerström, Christoffer -95 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
90.49      Mårdsjö, Simon -95   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
90.68  Grönlund, Artur -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
91.21  Berglund, Albin -95 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
91.40      Bivstedt, Gustav -96   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
93.89  Hacksell, Eric -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
94.05  Hallstedt, Zakarias -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
94.21      Movin, Andreas -96   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
94.47  Holm, Alexander -95 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
96.20  Magnusson, Gustav -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
96.49      Börjesson, Axel -95   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
101.77  Karlsten, Robin -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
103.14  Ljungqvist, Gustav -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
109.80      Modig, Ruben -96   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
113.87  Pettersson, Gustav -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
114.52  Berger, André -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
124.53  Hultgren Wärn, Buster -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Stafettsträcka
48.94  [4] Norberg, Daniel -78 MS 2004-06-12 » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
49.46  [5] » Karlsson, Fredrik -78 MS 2004-06-12 » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
52.31  [4]   Lindkvist, Robin -86   P18 2004-06-12 » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
53.58  [5] Andersson, Fredrik -85 P19 2004-06-12 » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - sträcka #4 i 4x400m
[5] - sträcka #3 i 4x400m
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:42.30  [1] Axnér, Joakim -91 P13 2004-09-11 » Nya Nyköpingsspelen, Rosvalla IP, Nyköping
1:45.85  [2] » Fältström, Love -91 P13 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:48.18  [3]   Linde, Linus -91   P13 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
1:49.84  Allert, Per -91 P13 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
1:52.01  Wiklander, Oswald -91 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
1:53.33    » Green, Philip -93   P11 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
1:55.66  Arnesson, Per -91 P13 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:58.09  [4] Wetteroth, Fabian -92 P12 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1:59.24      Odenman, Erik -91   P13 2004-05-22 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
2:03.59  Hellström, Mikael -92 P12 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2:04.73  [5] » Braesh-Andersen, Ken -93 P11 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
2:10.09      Brodén, Viktor -91   P13 2004-05-22 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
2:27.03  Lind Olsson, David -94 P10 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:46.36  » Pell, Rickard -79 MS 2004-05-31 » Pfingstsportfest, Rehlingen, GER
1:49.66  [1] » Karlsson, Fredrik -78 MS 2004-06-27 » Rhede GER, Rhede, GER
1:50.63  [2]   Norberg, Daniel -78   MS 2004-07-15 » Norrtelje Galan, Sportcentrum, Norrtälje
1:51.74  Klinteskog, Johan -81 MS 2004-06-29 » Wexiö Games, Värendsvallen, Växjö
1:52.06  [3] Cedertun, Jacob -82 M22 2004-08-06 » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
1:54.25      Synnerman, Per -71   MS 2004-07-27 » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1:55.06  Rysjö, Niclas -84 M22 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1:58.65  Huss, Anders -85 P19 2004-06-08 » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
1:59.40      Gustafsson, Björn -79   MS 2004-08-17 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1:59.78  Nylander, Tobias -85 P19 2004-08-02 » MAI-Galan, Malmö Stadion, Malmö
2:00.22  [4] Ekhamre, Thobias -88 P16 2004-09-17 » Skol-SM 04, Gavlestadion, Gävle
2:03.62      Lindkvist, Robin -86   P18 2004-06-08 » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
2:04.07  » Lerdahl, Emil -82 M22 2004-06-02 » Sommar-Öset, Vallentuna IP, Vallentuna
2:08.20  Nienkerk, Andrée -86 P18 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:10.52    » Elgered, Jonas -87   P17 2004-08-21 » Lag-USM, Arosvallen, Västerås
2:12.70  Pripp, Alexandre -89 P15 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:13.87  Längberg, Joakim -90 P14 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:14.39      Röing, Mattias -88   P16 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:16.95  Molin, Per -90 P14 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
2:24.13  [5] Axnér, Joakim -91 P13 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:29.87    » Skjutar Apell, Linus -89   P15 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
2:37.14  Karlsson, Victor -91 P13 2004-05-16 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:38.45  Wiklander, Oswald -91 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
2:40.57      Lööw, Håkan -90   P14 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:42.23  Allert, Per -91 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
2:50.44  Järlefelt, Daniel -91 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
2:59.87    » Odenman, Gunnar -93   P11 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:13.11  Lindholm, Jonatan -95 P10 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:13.90  Johansson, August -95 P10 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:18.40  Granath, Charlie -96 P10 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Stafettsträcka
1:50.90  [6] Klinteskog, Johan -81 MS 2004-06-12 » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.36  [7] Holmberg, Anders -84 M22 2004-06-12 » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
2:06.42  [7] Silén, Gustav -88 P16 2004-06-12 » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - sträcka #2 i 4x800m
[7] - sträcka #1 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:43.90  [1] Ekhamre, Thobias -88 P16 2004-08-31 » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
2:53.53  » Elgered, Jonas -87 P17 2004-08-29 » JSM/USM mångkamp 2004, Rosvalla IP, Nyköping
2:54.93  Thorén, Joel -87 P17 2004-06-20 » NM Mångkamp, Harju stadion, Jyväskylä, FIN
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:49.41  Synnerman, Per -71 MS 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3:50.89  Benjira, Rachid -74 MS 2004-07-27 » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
3:55.04  [1]   Cedertun, Jacob -82   M22 2004-08-13 » Junior SM, Kvarnsvedens Idrottsplats, Kvarnsveden
4:00.07  Gustafsson, Björn -79 MS 2004-08-10 » Viking-Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:01.21  Abderrahman, Sosse -76 MS 2004-07-08 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
4:05.18      Norberg, Daniel -78   MS 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:06.36  » Lerdahl, Emil -82 M22 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:09.99  Nylander, Tobias -85 P19 2004-08-10 » Viking-Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:10.16  [2]   Ekhamre, Thobias -88   P16 2004-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4:34.85  Röing, Mattias -88 P16 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5:13.31  [3] Axnér, Joakim -91 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
5:14.24  [4]   Linde, Linus -91   P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
5:30.11  Karlsson, Victor -91 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
6:26.76  [1] Längberg, Joakim -90 P14 2004-06-20 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
6:52.05  [2] Teramoto, Gen Felix -89 P15 2004-08-17 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
6:52.36  [3]   Broms, Martin -89   P15 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
6:54.10  [4] Pripp, Alexandre -89 P15 2004-09-01 » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
7:02.87  » Skjutar Apell, Linus -89 P15 2004-09-01 » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
7:06.58  [5]   Axnér, Joakim -91   P13 2004-06-20 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
7:06.87  [6] Linde, Linus -91 P13 2004-08-31 » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
7:51.97  Karlsson, Victor -91 P13 2004-08-31 » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
8:15.15  Benjira, Rachid -74 MS 2004-08-02 » MAI-Galan, Malmö Stadion, Malmö
8:50.26  Gustafsson, Björn -79 MS 2004-07-15 » Norrtelje Galan, Sportcentrum, Norrtälje
9:03.91  » Lerdahl, Emil -82 M22 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
14:42.02  El Guerouaoui, Mounir -76 MS 2004-07-06 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:10.50  » Lerdahl, Emil -82 M22 2004-09-11 » S:t Eriksloppet
1:13.38  Faskunger, Johan -73 MS 2004-05-15 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1:29.37  » Tailoglou, Panagiotis -66 M35 2004-09-11 » S:t Eriksloppet
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
3:12.38  » Tailoglou, Panagiotis -66 M35 2004-06-05 » Stockholm Marathon, Stockholm
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
6:06.10  Gustafsson, Björn -79 MS 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6:15.63  » Lerdahl, Emil -82 M22 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6:37.20  [1] Ekhamre, Thobias -88 P16 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 3 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
8:59.90  [1] Benjira, Rachid -74 MS 2004-08-06 » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
9:22.22  Gustafsson, Björn -79 MS 2004-06-09 » Ymerspelen, Ryavallen, Borås
9:45.62      Synnerman, Per -71   MS 2004-08-17 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10:05.16  Bergenfelt, Niklas -75 MS 2004-06-08 » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.61  » Wulff, Jonathan -94 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.79  Ewertzh, Jacob -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.91      Ström, Olle -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.21  Andersson, Joel -94 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.22  Hacksell, Eric -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.31      Mårdsjö, Simon -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.35  Madenteg, Viktor -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.36  Sköldmark, Jacob -94 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.61      Lundquist, Joel -94 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.64  Granath, Charlie -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.65  Gustafsson, Bill -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.66      Green, Robert -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.69  Grönlund, Artur -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.77  Holm, Alexander -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.79      Olofsson, Johan -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.91  Magnusson, Oskar -94 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.01  Barketorp Dirke, Jakob -94 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.07      Kaarle, Lukas -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.08  Lindholm, Jonatan -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.22  Bivstedt, Gustav -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.26      Danielsson, Jonas -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.36  Ärnbäck Ferm, Love -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.39  Östberg, Albin -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.43      Forsberg, Viktor -94 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.44  Kärnekull, Zacharias -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.46  Hallstedt, Zakarias -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.46      Magnusson, Gustav -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.61  Frykholm, Ludvig -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.80  Movin, Andreas -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.89      Ljungqvist, Gustav -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.65  Modig, Ruben -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.70  Karlsten, Robin -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.75      Pettersson, Gustav -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
11.09  Hultgren Wärn, Buster -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
11.36  Cedervall Högberg, Pontus -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
11.85      Lav, Theodor -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
12.41  Berger, André -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.73  » Fältström, Love -91 -1.4 P13 2004-05-22 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
10.14  [1] Monsén, Max -91 -1.7 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
10.47    » Green, Philip -93 -0.4 P11 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.51  [2] Giambanco, Django -93 -0.4 P11 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.53  [3] Tidblad, Robin -93 -1.7 P11 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.41      Odenman, Erik -91 -1.4 P13 2004-05-22 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
12.25  Brodén, Viktor -91 -0.4 P13 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
12.66  Sundborg, Tommy -92 0.0 P12 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.72  Englund, Jesper -92 +1.3 P12 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
9.40  » Fältström, Love -91 +2.4 P13 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
9.49  Monsén, Max -91 +2.4 P13 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
12.12  Brodén, Viktor -91 +2.4 P13 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
13.14  Börjesson, Nils -91 - P13 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
13.52  Hellström, Mikael -92 - P12 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.08  Tidblad, Oliver -95 -0.8 P10 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.56  » Wulff, Jonathan -94 -0.4 P10 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
10.16  » Green, Philip -93 - P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.30  Giambanco, Django -93 - P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.37      Tidblad, Robin -93 - P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
12.65  Green, Anton -93 - P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.06  [1] Molin, Per -90 +0.9 P14 2004-09-11 » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
Ej godkänd vind
15.62  Molin, Per -90 +3.1 P14 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
16.11  Craaford, David -90 +3.1 P14 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 110 m häck (106,7 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.76  [1,2] Andersson, Fredrik -85 -2.1 P19 2004-05-20 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
16.81  Kleebinder, Niklas -77 +1.6 MS 2004-07-06 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 110 m häck (91,4 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.06  Thorén, Joel -87 +1.3 P17 2004-09-17 » Skol-SM 04, Gavlestadion, Gävle
15.22  [1] » Eklund, Jonathan -88 +1.4 P16 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
16.40  [2] » Elgered, Jonas -87 +1.5 P17 2004-08-28 » JSM/USM mångkamp 2004, Rosvalla IP, Nyköping
Vinduppgift saknas
16.09  » Elgered, Jonas -87 - P17 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 300 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
41.27  Andersson, Fredrik -85 P19 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 300 m häck (84 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.50  [1] Thorén, Joel -87 P17 2004-09-17 » Skol-SM 04, Gavlestadion, Gävle
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.96  [1] Molin, Per -90 P14 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
48.75  [2] Längberg, Joakim -90 P14 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
54.44  Klinteskog, Johan -81 MS 2004-07-06 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
61.69  Bergenfelt, Niklas -75 MS 2004-06-08 » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.92  [1,2] Liedberg, Niclas -88 P16 2004-05-20 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
1.92  [3,2] Thorén, Joel -87 P17 2004-08-13 » Ungdoms-SM, Lugnets Idrottsplats, Falun
1.89  [4]   Norgren, Henrik -87   P17 2004-08-13 » Ungdoms-SM, Lugnets Idrottsplats, Falun
1.72  Berg, Jonathan -88 P16 2004-08-17 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1.63  » Elgered, Jonas -87 P17 2004-08-29 » JSM/USM mångkamp 2004, Rosvalla IP, Nyköping
1.61    » Andersson, David -85   P19 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
1.58  [5] » Fältström, Love -91 P13 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.56  [6] Älvebrand, Eric -91 P13 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
1.56      Molin, Per -90   P14 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
1.50  Odenman, Erik -91 P13 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.45  Brodén, Viktor -91 P13 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.45    » Vikström J, Martin -91   P13 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.44  [7] Doyle, Max -92 P12 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.39  Tholander, David -90 P14 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.38  [8] » Green, Philip -93   P11 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.34  Wetteroth, Fabian -92 P12 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.31  [9] Giambanco, Django -93 P11 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
1.30      Bergman, Viktor -90   P14 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
1.30  Engström, Philip -91 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
1.29  Campenhausen, Erik -92 P12 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
1.27  [10]   Tidblad, Robin -93   P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.27  Löfstrand, Christian -91 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
1.26  Hellström, Mikael -92 P12 2004-09-11 » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
1.25      Sundborg, Tommy -92   P12 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
1.24  Englund, Jesper -92 P12 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.22  [11] Andersson, Joel -94 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.21      Fryklöf, Oskar -92   P12 2004-09-11 » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
1.20  Allert, Per -91 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
1.10  » Odenman, Gunnar -93 P11 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
0.99  [12] Barketorp Dirke, Jakob -94 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[9] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[10] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
[11] - 2:a plats på 10-bästalista för P10
[12] - 10:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
4.07  [1] Thorén, Joel -87 P17 2004-08-31 » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
4.07  [1] » Eklund, Jonathan -88 P16 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
3.87  [2,3] » Elgered, Jonas -87   P17 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
2.65  [4] Molin, Per -90 P14 2004-05-22 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
2.46  [5] » Fältström, Love -91 P13 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.96  Odenman, Erik -91 P13 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
6.89  [1,2] Nordström, Erik -86 +1.1 P18 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6.22  [3] Thorén, Joel -87 +1.7 P17 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
6.10    » Elgered, Jonas -87 +1.3 P17 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
6.07  [4] » Andersson, David -85 +1.3 P19 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
5.97  » Attersand, Henrik -84 +0.2 M22 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.87    » Söderling, Jonathan -88 +0.5 P16 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
5.75  » Eklund, Jonathan -88 -1.3 P16 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.38  Berg, Jonathan -88 -1.8 P16 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.17    » Kårelid, Victor -89 0.0 P15 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.51  Niemeyer, Tomas -89 -1.9 P15 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.78  Vadström Björk, André -90 +1.9 P14 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
6.24  Thorén, Joel -87 +2.2 P17 2004-08-29 » JSM/USM mångkamp 2004, Rosvalla IP, Nyköping
6.03  » Eklund, Jonathan -88 +2.5 P16 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.06      Wedenborg, Magnus -89 +2.8 P15 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
4.73  Molin, Per -90 +2.1 P14 2004-05-23 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
4.36  Älvebrand, Eric -91 +3.4 P13 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.16  Vadström Björk, André -90 +3.0 P14 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
5.04  » Fältström, Love -91 - P13 2004-05-16 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4.47  Norgren, Henrik -87 - P17 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.31  » Fältström, Love -91 +0.9 P13 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.90  Monsén, Max -91 +1.0 P13 2004-08-17 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.62      Odenman, Erik -91 +1.6 P13 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
4.57  » Green, Philip -93 +1.3 P11 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
4.52  Älvebrand, Eric -91 +2.0 P13 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
4.44  [1]   Giambanco, Django -93 -0.2 P11 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.39  Wetteroth, Fabian -92 +1.1 P12 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
4.37  [2] Tidblad, Robin -93 +1.8 P11 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
4.27      Börjesson, Nils -91 -0.2 P13 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
4.16  Doyle, Max -92 +1.1 P12 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
4.15  Brodén, Viktor -91 -0.3 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
4.14      Campenhausen, Erik -92 +1.6 P12 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
4.12  Wiklander, Oswald -91 +1.9 P13 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.85  Gramer, Simon -93 +0.1 P11 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
3.83      Järlefelt, Daniel -91 +0.3 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
3.82  » Odenman, Gunnar -93 -1.4 P11 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
3.80  Hellström, Mikael -92 -0.6 P12 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
3.79      Allert, Per -91 -0.5 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
3.78  Engström, Philip -91 -2.8 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
3.65  Green, Robert -95 -0.2 P10 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.43    » Wulff, Jonathan -94 +1.9 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
3.31  Olsson, Simon -92 -0.4 P12 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
3.22  Madenteg, Viktor -95 -0.3 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
3.14      Lindholm, Jonatan -95 +0.1 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
3.11  Ström, Olle -95 -1.6 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
3.05  Tidblad, Oliver -95 -2.9 P10 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.96      Johansson, August -95 +0.4 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
2.91  Granath, Charlie -96 +1.8 P10 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.85  Mårdsjö, Simon -95 -0.8 P10 2004-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2.81      Hellgren, Måns -95 +0.3 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
2.50  Brunnstedt, Anton -94 +2.0 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
5.36  » Fältström, Love -91 +3.0 P13 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
4.91  Monsén, Max -91 +2.6 P13 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.43      Engström, Philip -91 +2.7 P13 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
3.13  Granath, Charlie -96 +3.3 P10 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.68  Olofsson, Johan -96 +2.6 P10 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
5.49  » Fältström, Love -91 - P13 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
4.71  [3] Wetteroth, Fabian -92 - P12 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.62    » Green, Philip -93 - P11 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.40  Doyle, Max -92 - P12 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
4.19  Campenhausen, Erik -92 - P12 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
4.19      Gramer, Simon -93 - P11 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.18  » Odenman, Gunnar -93 - P11 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.10  Hellström, Mikael -92 - P12 2004-09-11 » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
4.04      Englund, Jesper -92 - P12 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3.95  Fryklöf, Oskar -92 - P12 2004-09-11 » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
3.85  Green, Anton -93 - P11 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.82  [4] » Wulff, Jonathan -94 - P10 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3.46  Olsson, Simon -92 - P12 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3.41  Ström, Olle -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.41      Granath, Charlie -96 - P10 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.36  Barketorp Dirke, Jakob -94 - P10 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3.36  Ewertzh, Jacob -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.35      Holm, Alexander -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.16  Andersson, Joel -94 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.14  Lind Olsson, David -94 - P10 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
3.13      Berglund, Albin -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.12  Hacksell, Eric -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.11  Mårdsjö, Simon -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.99      Johansson, August -95 - P10 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.94  Danielsson, Jonas -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.92  Bivstedt, Gustav -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.92      Lundquist, Joel -94 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.88  Olofsson, Johan -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.86  Grönlund, Artur -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.85      Kärnekull, Zacharias -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.81  Sedell, Love -94 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.78  Fagerström, Christoffer -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.75      Kaarle, Lukas -95 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.71  Hallstedt, Zakarias -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.71  Östberg, Albin -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.63      Ärnbäck Ferm, Love -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.63  Ljungqvist, Gustav -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.61  Norlinger, Mathias -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.51      Movin, Andreas -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.43  Lydén, Viktor -94 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.40  Frykholm, Ludvig -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.34      Pettersson, Gustav -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.27  Cedervall Högberg, Pontus -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.26  Karlsten, Robin -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.23      Magnusson, Gustav -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.21  Modig, Ruben -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.12  Hultgren Wärn, Buster -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.99  Lav, Theodor -96 - P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.65  » Attersand, Johan -74 +1.7 MS 2004-08-06 » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
13.87  [1,2] Nordström, Erik -86 +1.0 P18 2004-08-13 » Junior SM, Kvarnsvedens Idrottsplats, Kvarnsveden
13.24  [3] » Attersand, Henrik -84 +0.8 M22 2004-08-31 » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
11.71  Brottman, Stefan -88 +1.2 P16 2004-06-08 » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
11.86  Brottman, Stefan -88 - P16 2004-06-08 » Öppna Senior-DM, Enskede IP, Enskede
11.09  Molin, Per -90 - P14 2004-09-11 » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.03  » Fältström, Love -91 -1.1 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
10.19  [1] Monsén, Max -91 +0.2 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
10.10  [2]   Älvebrand, Eric -91 -2.3 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
9.60  Löfstrand, Christian -91 -0.5 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
9.59  Odenman, Erik -91 -1.4 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
9.19  [3]   Doyle, Max -92 0.0 P12 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.06  Brodén, Viktor -91 -1.3 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
8.90  Engström, Philip -91 -0.8 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
8.88  [4] Englund, Jesper -92 0.0 P12 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
11.15  » Fältström, Love -91 +2.4 P13 2004-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
10.11  Älvebrand, Eric -91 +3.4 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
11.53  » Fältström, Love -91 - P13 2004-09-11 » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
9.73  Giambanco, Django -93 - P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.30  [5]   Wetteroth, Fabian -92 - P12 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.07  [6] » Green, Philip -93 - P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.00  [7] Tidblad, Robin -93 - P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.58  Hellström, Mikael -92 - P12 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Kula (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.63  Kleebinder, Niklas -77 MS 2004-05-20 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
10.12  » Attersand, Johan -74 MS 2004-07-06 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
                 
 Kula (5,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
14.31  [1] Thorén, Joel -87 P17 2004-08-21 » Lag-USM, Arosvallen, Västerås
12.68  [2] » Elgered, Jonas -87 P17 2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.96  Molin, Per -90 P14 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.85  Niemeyer, Tomas -89 P15 2004-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
9.48    » Kårelid, Victor -89   P15 2004-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.02  Tholander, David -90 P14 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.42  [1] Löfstrand, Christian -91 P13 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
9.00  Odenman, Erik -91 P13 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.13      Monsén, Max -91   P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
7.56  Olsson, Simon -92 P12 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
7.52  » Green, Philip -93 P11 2004-06-20 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
7.07      Karreskog, Gustav -91   P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
6.65  Green, Robert -95 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
6.30  Johansson, August -95 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
6.19      Hellström, Mikael -92   P12 2004-09-11 » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
6.15  Doyle, Max -92 P12 2004-06-20 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
5.48  Madenteg, Viktor -95 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
5.01      Campenhausen, Erik -92   P12 2004-06-20 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
4.42  Hellgren, Måns -95 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.76  » Green, Philip -93 P11 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
7.72  [1] Tidblad, Robin -93 P11 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.08  [2] » Wulff, Jonathan -94   P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
6.93  » Odenman, Gunnar -93 P11 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.20  Ström, Olle -95 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
3.99  Brunnstedt, Anton -94 P10 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P10
                 
 Diskus (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.90  Kleebinder, Niklas -77 MS 2004-07-06 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
37.21  » Berg, Torbjörn -51 M50 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
                 
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.41  [1] Olsson, David -88 P16 2004-08-07 » PEABs Ungdomsspel, Ekängens IP, Eskilstuna
38.78  [2] Thorén, Joel -87 P17 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
37.05  [3] » Elgered, Jonas -87 P17 2004-07-16 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.98  [1] Zakrisson, Jimmy -89 P15 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
29.74  Niemeyer, Tomas -89 P15 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
25.63      Molin, Per -90   P14 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
22.55  Tholander, David -90 P14 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
15.17  Bergman, Viktor -90 P14 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.80  [1] » Fältström, Love -91 P13 2004-09-11 » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
30.39  [2] Löfstrand, Christian -91 P13 2004-09-11 » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
28.08  [3]   Odenman, Erik -91   P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
24.75  Älvebrand, Eric -91 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
21.74  [4] Sundborg, Tommy -92 P12 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
20.34  [5]   Olsson, Simon -92   P12 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
20.24  Elgered, Michael -91 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
19.54  Karreskog, Gustav -91 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
18.58  Monsén, Max -91 P13 2004-08-07 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Slägga (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
49.53  Mårtensson, Magnus -71 MS 2004-05-20 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Slägga (5,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.74  [1] Olsson, David -88 P16 2004-08-21 » Lag-USM, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
26.89  Odenman, Erik -91 P13 2004-09-11 » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
17.69  [1] Karreskog, Gustav -91 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Slungboll
resultat     namn   klass datum   tävling
26.38  Elgered, Michael -91 P13 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
25.27  Olsson, Simon -92 P12 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
22.31  Karreskog, Gustav -91 P13 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
                 
 Spjut (800 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
55.53  [1] Thorén, Joel -87 P17 2004-07-06 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
                 
 Spjut (700 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
59.94  Thorén, Joel -87 P17 2004-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
51.79  [1] » Elgered, Jonas -87 P17 2004-07-16 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
37.85  [2] Olsson, David -88 P16 2004-08-07 » PEABs Ungdomsspel, Ekängens IP, Eskilstuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.20  Elgered, Michael -91 P13 2004-09-11 » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
29.44  [1] Niemeyer, Tomas -89 P15 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
29.12  [2]   Zakrisson, Jimmy -89   P15 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
26.45  [3] Bergman, Viktor -90 P14 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
26.18  [4] Molin, Per -90 P14 2004-05-22 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
25.78  [5] Tholander, David -90 P14 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.88  Elgered, Michael -91 P13 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
32.15  [1] Löfstrand, Christian -91 P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
30.86  [2] » Fältström, Love -91   P13 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
30.67  [3] Karreskog, Gustav -91 P13 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
26.53  [4] Älvebrand, Eric -91 P13 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
25.28  [5]   Olsson, Simon -92   P12 2004-09-11 » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
24.78  [6] Doyle, Max -92 P12 2004-09-11 » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
24.36  Odenman, Erik -91 P13 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
24.11      Engström, Philip -91   P13 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
19.36  Järlefelt, Daniel -91 P13 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
18.18  Sundborg, Tommy -92 P12 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
17.90      Allert, Per -91   P13 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
14.62  Hellström, Mikael -92 P12 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
11.60  Wetteroth, Fabian -92 P12 2004-05-09 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
41.05  » Fältström, Love -91 P13 2004-05-22 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
39.52  » Green, Philip -93 P11 2004-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
38.97  [1]   Doyle, Max -92   P12 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
36.26  [2] Tidblad, Robin -93 P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
35.65  Olsson, Simon -92 P12 2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
33.57      Ström, Olle -95   P10 2004-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
33.04  [3] Giambanco, Django -93 P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
31.73  » Odenman, Gunnar -93 P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
30.25  [4] » Wulff, Jonathan -94   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
29.84  Mårdsjö, Simon -95 P10 2004-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
29.67  Gramer, Simon -93 P11 2004-09-25 » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
26.66  [5]   Odenman, Erik -91   P13 2004-05-22 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
26.66  Green, Anton -93 P11 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
25.61  Sedell, Love -94 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
25.52  [6]   Brodén, Viktor -91   P13 2004-05-22 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
24.45  Forsberg, Viktor -94 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
23.31  Lundquist, Joel -94 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
22.86      Granath, Charlie -96   P10 2004-06-20 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
22.24  Andersson, Joel -94 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
22.21  Olofsson, Gustav -94 P10 2004-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
21.47      Magnusson, Oskar -94   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
21.09  Gustafsson, Bill -96 P10 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
18.52  Lind Olsson, David -94 P10 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
16.95      Lydén, Viktor -94   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
15.75  Barketorp Dirke, Jakob -94 P10 2004-05-20 » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P10
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.94  Green, Robert -95 P10 2004-06-20 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
35.28  Ström, Olle -95 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
30.54      Holm, Alexander -95   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
29.87  Mårdsjö, Simon -95 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
26.99  Madenteg, Viktor -95 P10 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
24.71      Johansson, August -95   P10 2004-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
24.37  Hacksell, Eric -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
24.07  Kaarle, Lukas -95 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
23.04      Granath, Charlie -96   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
22.69  Lindholm, Jonatan -95 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
21.61  Danielsson, Jonas -95 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
20.65      Östberg, Albin -96   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
20.45  Ärnbäck Ferm, Love -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
19.86  Gustafsson, Bill -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
19.65      Frykholm, Ludvig -96   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
19.37  Ljungqvist, Gustav -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
19.17  Hellgren, Måns -95 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
18.20      Olofsson, Johan -96   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
17.65  Börjesson, Axel -95 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
17.17  Grönlund, Artur -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
16.12      Hallstedt, Zakarias -96   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
15.52  Kärnekull, Zacharias -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
13.24  Magnusson, Gustav -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
12.93      Karlsten, Robin -96   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
12.51  Bivstedt, Gustav -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
11.71  Movin, Andreas -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
11.26      Modig, Ruben -96   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.64  Pettersson, Gustav -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.96  Berger, André -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.55      Lav, Theodor -96   P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.30  Cedervall Högberg, Pontus -96 P10 2004-06-05 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
                 
 10-kamp
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
8 003  Thorén, Joel -87 +1.1 P17 2004-08-29 » JSM/USM mångkamp 2004, Rosvalla IP, Nyköping
Resultat:          |  15.13(+1.5)  |  36.49  |  4.00  |  55.96  |  37.93  |  12.12(-0.5)  |  6.24(+2.2)  |  13.63  |  1.81  |  2:58.10  |
Poäng:                |  960  |  735  |  877  |  833  |  811  |  754  |  818  |  833  |  827  |  555  |
7 255  [1] » Elgered, Jonas -87 +2.0 P17 2004-08-29 » JSM/USM mångkamp 2004, Rosvalla IP, Nyköping
Resultat:          |  16.40(+1.5)  |  36.15  |  3.70  |  48.36  |  38.46  |  12.46(-0.5)  |  5.98(+5.1)  |  12.67  |  1.63  |  2:53.53  |
Poäng:                |  768  |  728  |  796  |  718  |  775  |  677  |  754  |  772  |  645  |  622  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
                 
 8-kamp
  |  100 m häck (84 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 405  Molin, Per -90 +0.3 P14 2004-05-23 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  16.48(-1.5)  |  24.59  |  2.65  |  26.18  |  4.73(+2.1)  |  10.02  |  1.51  |  2:23.80  |
Poäng:                |  657  |  451  |  599  |  395  |  564  |  560  |  598  |  581  |
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Boll (300 gr)  |  Höjd  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 331  » Fältström, Love -91 -0.5 P13 2004-05-22 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  9.73(-1.4)  |  4.96(+0.4)  |  41.05  |  1.47  |  1:52.80  |
Poäng:                |  1 042  |  908  |  723  |  886  |  772  |
3 244  [1] Odenman, Erik -91 -0.3 P13 2004-05-22 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  11.41(-1.4)  |  4.18(+0.8)  |  26.66  |  1.44  |  1:59.24  |
Poäng:                |  718  |  641  |  391  |  852  |  642  |
2 601  [2] Brodén, Viktor -91 -0.1 P13 2004-05-22 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  12.41(-1.4)  |  3.83(+1.3)  |  25.52  |  1.32  |  2:10.09  |
Poäng:                |  553  |  522  |  363  |  714  |  449  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics