HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SÄSONGENS NYA KLUBBREKORDNOTERINGAR Rapportdatum: 2018-09-18
Ute för 2004 Resultatdatum: 2004-09-25
Förklaringar            
Nu gällande klubbrekordnotering för 2004.
Tidigare klubbrekordnotering som senare under 2004 har slagits av annan person/lag.
Tangering av eget klubbrekord eller klubbrekordnotering som senare under 2004 har slagits av personen/laget.
               
datum gren klass   namn resultat   vind   tävling
2004-09-25 Kula (2,0 kg) P11 » Green, Philip -93 9.76  » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Spjut (400 gr) P13 Elgered, Michael -91 33.88  » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Spjut (400 gr) F12 Öhman, Louise -92 25.31  » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
4 x 80 m P13 » Fältström, Love -91 41.23  » STH-cup 04, Enskede IP, Enskede
Monsén, Max -91
Älvebrand, Eric -91
» Vikström J, Martin -91
2004-09-17 80 m häck (76,2 cm) F15 » Dedrickson M, Fatima -89 11.88  +1.7 » Skol-SM 04, Gavlestadion, Gävle
110 m häck (91,4 cm) P17 Thorén, Joel -87 15.06  +1.3 » Skol-SM 04, Gavlestadion, Gävle
2004-09-11 80 m P13 » Vikström J, Martin -91 10.36  0.0 » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
80 m F12 » Alstermark, Linnéa -92 10.68  - » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
1 500 m h (76,2 cm) F15 Lord, Linnéa -89 5:56.01  » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
Stav P16 » Eklund, Jonathan -88 4.07  » Öppna JDM/UDM, Vallentuna IP, Vallentuna
Tresteg (zon) P13 » Fältström, Love -91 11.53  - » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
Slägga (3,0 kg/110) P13 Odenman, Erik -91 26.89  » Regionsfinal 13-14 år 2004, Hillängens IP, Ludvika
Spjut (600 gr) [1] P13 Elgered, Michael -91 33.20  » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
Spjut (400 gr) P13 Elgered, Michael -91 33.20  [2] » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
Spjut (400 gr) F12 Öhman, Louise -92 24.17  » MiniGurkan, Arosvallen, Västerås
2004-09-04 Längd (zon) P11 » Green, Philip -93 4.62  - » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2004-08-31 Stav P17 Thorén, Joel -87 4.07  » Höstproppen, Enskede IP, Enskede
2004-08-29 10-kamp P17 Thorén, Joel -87 8 003  +1.1 » JSM/USM mångkamp 2004, Rosvalla IP, Nyköping
7-kamp F17 Arvidsson, Emelie -87 4 945  +1.1 » JSM/USM mångkamp 2004, Rosvalla IP, Nyköping
2004-08-25 80 m F12 » Alstermark, Linnéa -92 11.07  - » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-21 80 m F12 » Alstermark, Linnéa -92 11.08  +1.1 » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
1 500 m F13 Lord, Johanna -91 5:20.74  » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
Spjut (400 gr) P13 Elgered, Michael -91 32.68  » Stockholms Öppna DF, Enskede IP, Enskede
2004-08-17 Tresteg F15 Shehu, Edina -89 11.40  +0.4 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2004-08-13 80 m häck (76,2 cm) F15 » Dedrickson M, Fatima -89 11.92  +0.3 » Ungdoms-SM, Lugnets Idrottsplats, Falun
2004-08-11 600 m F10 Lord, Lise -94 2:11.3m » Augustispelen, Gutavallen, Visby
2004-08-07 100 m [3] F13 Brandt, Moa -91 13.42  -1.4 » Saucony Games, Mariehamn, Åland
2004-08-06 Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.65  +1.7 » Friidrotts-SM, Tingvalla IP, Karlstad
2004-07-30 80 m häck (76,2 cm) F15 » Dedrickson M, Fatima -89 12.04  -0.9 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Slägga (4,0 kg) KS Gävert, Therése -88 39.49  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Slägga (4,0 kg) F16 Gävert, Therése -88 39.49  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2004-07-24 200 m F12 » Alstermark, Linnéa -92 28.32  +1.4 » KFUM-Spelen, GIH Örebro, Örebro
2004-07-16 1 500 m h (76,2 cm) KS » Östlund, Emmi -88 5:30.72  » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
1 500 m h (76,2 cm) F16 » Östlund, Emmi -88 5:30.72  » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
110 m häck (91,4 cm) P17 Thorén, Joel -87 15.11  0.0 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
Stav P17 Thorén, Joel -87 4.03  » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2004-07-06 Spjut (800 gr) MS Thorén, Joel -87 55.53  » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Spjut (800 gr) [4] P17 Thorén, Joel -87 55.53  » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2004-07-02 200 m KS Teilman, Maria -86 24.30  +1.7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m F18 Teilman, Maria -86 24.30  +1.7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m F14 Graziosi, Alessandra -90 42.48  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) F14 Engfors, Paulina -90 46.41  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2004-06-20 80 m P11 » Green, Philip -93 11.48  - » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2004-06-19 80 m F13 Brandt, Moa -91 10.56  +1.7 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
600 m P10 Lind Olsson, David -94 2:27.03  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
600 m F10 Lord, Lise -94 2:11.66  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-06-12 4 x 100 m P19 » Andersson, David -85 42.89  » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
Rosencrantz, Patrik -86
Nordström, Erik -86
Andersson, Fredrik -85
4 x 100 m F15 » Dedrickson M, Fatima -89 49.34  » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
Peterson, Sofia -89
Engfors, Paulina -90
Graziosi, Alessandra -90
3 x 800 m F17 Wiking, Jessica -87 7:06.21  » Stafett-SM 04, Stockholms Stadion, Stockholm
» Östlund, Emmi -88
Nylander, Elina -87
2004-06-09 100 m F18 Teilman, Maria -86 11.85  +1.0 » Ymerspelen, Ryavallen, Borås
2004-06-05 300 m häck (76,2 cm) F14 Engfors, Paulina -90 47.74  » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Tresteg (zon) P11 Giambanco, Django -93 9.73  - » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Tresteg (zon) F12 Gbotto Carlsson, Mathilde -92 9.55  +1.3 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2004-05-31 800 m MS » Pell, Rickard -79 1:46.36  » Pfingstsportfest, Rehlingen, GER
2004-05-30 7-kamp F17 Arvidsson, Emelie -87 4 939  +0.7 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
7-kamp F16 » Davidsson, Jenny -88 4 790  +0.8 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
2004-05-29 80 m F13 Brandt, Moa -91 10.70  [5] -0.1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
100 m F18 Teilman, Maria -86 12.21  -0.4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
600 m F10 Söderqvist, Hanna -95 2:11.68  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
60 m häck (76,2 cm) [6] P11 » Green, Philip -93 10.47  -0.4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (91,4 cm) P19 Andersson, Fredrik -85 41.27  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F17 Arvidsson, Emelie -87 1.64  » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
Kula (2,0 kg) P11 » Green, Philip -93 9.61  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (700 gr) P17 Thorén, Joel -87 59.94  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2004-05-25 4 x 80 m F13 Ekholm, Josephine -91 41.84  » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
Brandt, Moa -91
Taylor, Sofie -91
Tengvall, Tove -91
4 x 100 m F15 » Dedrickson M, Fatima -89 50.23  » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
Peterson, Sofia -89
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Engfors, Paulina -90
3 x 600 m P13 » Fältström, Love -91 5:32.61  » Öppna DM i Stafett, Enskede IP, Enskede
Linde, Linus -91
Axnér, Joakim -91
2004-05-23 Boll (300 gr) P11 » Green, Philip -93 39.52  » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
10-kamp P17 Thorén, Joel -87 7 600  +0.5 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
8-kamp P14 Molin, Per -90 4 405  +0.3 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
7-kamp F17 Arvidsson, Emelie -87 4 650  +1.4 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
6-kamp F14 Engfors, Paulina -90 3 884  -0.4 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
2004-05-22 60 m häck (76,2 cm) P13 » Fältström, Love -91 9.73  -1.4 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
Stav P17 Thorén, Joel -87 3.95  [5] » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F16 » Davidsson, Jenny -88 12.68  » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
Boll (300 gr) P13 » Fältström, Love -91 41.05  » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
5-kamp P13 » Fältström, Love -91 4 331  -0.5 » DM mångkamp -04, Källbrinks IP, Huddinge
2004-05-20 60 m P10 » Wulff, Jonathan -94 9.24  - » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
80 m F12 » Retsloff, Frida -92 11.11  - » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
100 m F18 Teilman, Maria -86 12.42  -2.9 » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
400 m F18 Teilman, Maria -86 56.52  » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P13 » Fältström, Love -91 5.49  - » Lindens Ungdomsspel, Enskede IP, Enskede
Kula (4,0 kg) [7] F16 » Davidsson, Jenny -88 11.09  » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) F19 Karlsson, Lina -85 32.62  » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (4,0 kg) F16 Gävert, Therése -88 36.63  » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (800 gr) [4] P17 Thorén, Joel -87 53.50  » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (600 gr) F18 Krasniqi, Rozafa -86 33.76  » Svenska Cupen, Källbrinks IP, Huddinge
2004-05-16 Längd [8] P13 » Fältström, Love -91 5.04  - » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2004-05-09 60 m P10 » Wulff, Jonathan -94 9.25  -0.5 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
60 m F10 Gustafsson, Mikaela -94 9.40  -0.2 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
200 m F13 Brandt, Moa -91 27.48  +0.2 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
200 m F12 » Alstermark, Linnéa -92 28.51  -0.9 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
300 m F14 Engfors, Paulina -90 43.79  » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
600 m P11 » Green, Philip -93 1:53.33  » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
600 m F10 Schyberger, Jennifer -94 2:48.76  » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
80 m häck (76,2 cm) F15 » Dedrickson M, Fatima -89 12.12  -0.4 » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Kula (3,0 kg) [9] P10 Green, Robert -95 6.65  » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Kula (2,0 kg) P11 » Green, Philip -93 9.11  » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
4 x 80 m F13 Ekholm, Josephine -91 42.02  » Linnéa-Spelen, Enskede IP, Enskede
Brandt, Moa -91
Taylor, Sofie -91
Jakobsson, Ulrika -91
2004-05-01 Spjut (700 gr) P17 Thorén, Joel -87 57.99  » Utvecklingsträff, Odenplan, Falköping
Not
[1] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: 1999-2001
[2] - Tuffare grenpremisser: Spjut (600 gr)
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F13. Ingick i grenprogrammet: -1984
[4] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P17. Ingick i grenprogrammet: 1986-2001
[5] - Tangerat klubbrekord
[6] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P11. Ingick i grenprogrammet: -2001
[7] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F16. Ingick i grenprogrammet: -1985
[8] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: -1977
[9] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P10. Ingick i grenprogrammet: -2001
                   
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics