HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2019-03-11
Ute för 2003 Resultatdatum: 2003-12-31
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2003-12-31 (on)  | Sylvesterloppet, Göteborg
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Karlsson, Henrik -80 38.08      PB 33      
 2003-10-19 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Benjira, Rachid -74 32.02      PB 5 1    
» Rappe, Martin -72 32.49  SB 8 1
Stadslopp MS   El Guerouaoui, Mounir -76 ej start          3 km    
Synnerman, Per -71 ej start  3 km
 2003-10-04 (lö)  | Castorama, Strömsvallen, Strömsund
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Mårtensson, Magnus -71 2 432      SB 1      
Kula (7,26 kg) 11.19 [545] 1
Spjut (800 gr) 40.11 [492] 1
Diskus (2,0 kg) 36.86 [622] SB 1
Slägga (7,26 kg) 47.90 [773] 1
 2003-09-26/28 (fr-sö)  | Lidingö Loppet, Lidingön, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS   Benjira, Rachid -74 1:47.54        15 30 km  
Faskunger, Johan -73 ej start  30 km
Gustafsson, Björn -79 2:07.49        243 30 km  
» Häggström, Niklas -71 2:00.48  136 30 km
Klinteskog, Johan -81 1:01.31  33 15 km
» Liljebäck, Lars-Erik -58 2:07.52        247 30 km  
» Rappe, Martin -72 brutit  30 km
Rehbinder, Otto -72 ej start  30 km
M22 » Lerdahl, Emil -82 ej start          15 km  
KS Grinde, Anette -60 ej start  30 km
 2003-09-27 (lö)  | STH-cup, Vilundavallen, Väsby
  Alla grenar i samlade listor
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11   Campenhausen, Erik -92 9.22    -   2      
Gramer, Rasmus -92 9.64  - 12
Samuelsson, Filip -92 9.92    -   13      
F11 Gbotto Carlsson, Mathilde -92 8.95  - 1
Jacobsson, Andrea -92 10.88  - 16
» Retsloff, Frida -92 9.32  - 4
80 m P13   Engström, Philip -91 13.09    -   7      
Tholander, David -90 11.17  - 3
P12 » Fältström, Love -91 11.68    -   6      
F13 Engfors, Paulina -90 11.33  - 3
Graziosi, Alessandra -90 11.11  - 1
Larsson Fyck, Mikaela -90 11.66  - 11
100 m P15   Olsson, David -88 12.68    -   2      
F14 Shehu, Edina -89 14.28  - 3
200 m P13   Andersson, Patrik -90 36.56    -   12      
Ek, August -90 27.73  - 2
Molin, Per -90 28.01    -   3      
F13 Graziosi, Alessandra -90 27.59  - 1
Görhed, Gabriella -90 30.34  - 10
Göth, Camilla -90 30.42  - 11
300 m P15   Röing, Mattias -88 43.43        5      
Silén, Gustav -88 40.65  2
F14 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 44.68  PB 2
600 m P12   Ejergård, Jimmy -91 1:59.91      PB 5      
Engström, Philip -91 2:08.20  PB 8
Wiklander, Oswald -91 2:01.70      PB 6      
P11 Campenhausen, Erik -92 2:09.88  13
Karlsson, Alex -92 2:15.01  PB 15
Samuelsson, Filip -92 1:58.47      PB 3      
F13 Öster, Kristin -90 2:02.49  6
F12 Jakobsson, Ulrika -91 1:52.59  3
F11 » Alstermark, Linnéa -92 1:57.80      PB 1      
Lindström, Sofia -92 2:11.08  PB 15
» Sabir, Jasmin -92 2:04.89  PB 5
800 m P15   Silén, Gustav -88 2:09.21        1      
F14 » Carlsson Odell, Sara -89 2:49.40  SB 5
60 m häck (76,2 cm) P13   Molin, Per -90 10.17    -   1      
P12 Brodén, Viktor -91 12.55  - 10
Semikula, Malkolm -91 12.19    -   8      
F13 » Carls, Sofia -90 10.24  - 1
F12 Jakobsson, Ulrika -91 10.79  - 3
Nyström, Linnéa -91 11.73  - 5
80 m häck (76,2 cm) F14 » Dedrickson M, Fatima -89 12.36    -   1      
100 m häck (84 cm) P15 » Eklund, Jonathan -88 14.77    -   1      
Höjd P15   Segerlind, Jonas -88 1.70        2      
P12 Brodén, Viktor -91 1.30  13
» Fältström, Love -91 1.40      PB 6      
Älvebrand, Eric -91 1.43  2
P11 Doyle, Max -92 1.38  PB 1
Sundborg, Tommy -92 1.15        6      
Wetteroth, Fabian -92 1.10  PB 13
F14 Shehu, Edina -89 1.46  3
F13 Görhed, Gabriella -90 1.36      PB 3      
Mattsson, Ella -90 1.33  4
F12 Söderström, Anna -91 1.30  6
F11 Gbotto Carlsson, Mathilde -92 1.25        4      
Niklasson, Felicia -92 1.25  7
» Sabir, Jasmin -92 1.15  10
Längd P15   Segerlind, Jonas -88 5.77    -   1      
F14 » Dedrickson M, Fatima -89 5.03  - 1
Längd (zon) P13   Ek, August -90 4.99    -   1      
P12 Wiklander, Oswald -91 3.67  - 13
P11 Doyle, Max -92 4.30    -   2      
Hellström, Mikael -92 3.58  - 12
P10 » Green, Philip -93 4.27  - 3
F13 » Carls, Sofia -90 4.86    -   1      
Göth, Linn -90 4.72  - 2
Ljungqvist, Anneli -90 4.25  - 4
F11 » Alstermark, Linnéa -92 4.47    -   1      
Jacobsson, Andrea -92 3.28  - 17
Niklasson, Felicia -92 4.19  - 4
Kula (4,0 kg) P15   Olsson, David -88 13.39      PB 2      
Kula (3,0 kg) P13   Tholander, David -90 9.04      PB 3      
P12 Odenman, Erik -91 6.96  8
Älvebrand, Eric -91 6.71  9
Kula (2,0 kg) P11   Karlsson, Alex -92 7.89      PB 5      
Olsson, Simon -92 7.32  8
Sundborg, Tommy -92 6.20        14      
F13 J-sson Malmström, Emma -90 8.70  3
Nilsson, Jessika -90 8.15  7
Utterström, Emelie -90 8.32        4      
F11 » Retsloff, Frida -92 4.13  PB 16
Wass Widinghoff, Alina -92 5.69  PB 13
Öhman, Louise -92 8.31  2
Spjut (600 gr) P15 » Eklund, Jonathan -88 34.38        1      
Spjut (400 gr) P12   Ejergård, Jimmy -91 15.05        12      
Karreskog, Gustav -91 18.87  PB 10
Odenman, Erik -91 21.95      PB 8      
F15 Forsberg, Emma -88 31.28  2
F13 Göth, Camilla -90 11.50  PB 13
Nilsson, Jessika -90 17.11  3
Boll (300 gr) P11   Olsson, Simon -92 29.57        6      
Wetteroth, Fabian -92 19.46  PB 16
P10 » Green, Philip -93 37.88      SB 1      
F11 Lindström, Sofia -92 15.99  PB 11
Wass Widinghoff, Alina -92 19.56  PB 8
Öhman, Louise -92 26.29  PB 4
5 x 60 m P11    {Hammarby IF} [1] 46.42        5      
F11  {Hammarby IF} [1] diskad 
4 x 80 m P13    {Hammarby IF} [1] 42.10        1      
F13  {Hammarby IF} [1] 42.28  1
4 x 100 m P15    {Hammarby IF} [1] 47.30        1      
F15  {Hammarby IF} [1] diskad 
Lag Arena X15 » Carlsson Odell, Sara -89 129p        1      
» Dedrickson M, Fatima -89
» Eklund, Jonathan -88
Forsberg, Emma -88
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Olsson, David -88
Röing, Mattias -88
Segerlind, Jonas -88
Shehu, Edina -89
Silén, Gustav -88                
X13 Andersson, Patrik -90 303p  1
Brodén, Viktor -91
» Carls, Sofia -90
Ejergård, Jimmy -91
Ek, August -90
Engfors, Paulina -90
Engström, Philip -91
» Fältström, Love -91
Graziosi, Alessandra -90
Görhed, Gabriella -90
Göth, Camilla -90
Göth, Linn -90
Jakobsson, Ulrika -91
J-sson Malmström, Emma -90
Karreskog, Gustav -91
Larsson Fyck, Mikaela -90
Ljungqvist, Anneli -90
Mattsson, Ella -90
Molin, Per -90
Nilsson, Jessika -90
Nyström, Linnéa -91
Odenman, Erik -91
Semikula, Malkolm -91
Söderström, Anna -91
Tholander, David -90
Utterström, Emelie -90
Wiklander, Oswald -91
Älvebrand, Eric -91
Öster, Kristin -90                
X11 » Alstermark, Linnéa -92 207.5p  1
Campenhausen, Erik -92
Doyle, Max -92
Gbotto Carlsson, Mathilde -92
Gramer, Rasmus -92
» Green, Philip -93
Hellström, Mikael -92
Jacobsson, Andrea -92
Karlsson, Alex -92
Lindström, Sofia -92
Niklasson, Felicia -92
Olsson, Simon -92
» Retsloff, Frida -92
» Sabir, Jasmin -92
Samuelsson, Filip -92
Sundborg, Tommy -92
Wass Widinghoff, Alina -92
Wetteroth, Fabian -92
Öhman, Louise -92
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2003-09-25 (to)  | Castorama, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 37.67      SB 1      
Diskus (1,75 kg) P19   Westberg, Magnus -85 35.03      PB 1      
Spjut (800 gr) MS » Berg, Torbjörn -51 36.77      SB 1      
 2003-09-21 (sö)  | Sundbybergsterrängen, Sundbyberg
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 000 m MS   Benjira, Rachid -74 ej start               
Faskunger, Johan -73 ej start 
 2003-09-21 (sö)  | Brottbyrundan, Brottby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Benjira, Rachid -74 1:12.13        1 20 km   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-09-20/21 (lö-sö)  | Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13   Molin, Per -90 10.76    +0.3 PB 3 Heat 3  
10.84  +2.2 7 Final
F13 Engfors, Paulina -90 11.13  +0.6 2 Heat 1
11.15  +2.3 6 Semi-1
100 m F14   Peterson, Sofia -89 13.12    +0.2   2 Heat 3  
13.21  +0.8 2 Semi-1
13.06  +2.3 3 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Molin, Per -90 9.92    +1.8   2 Heat 1  
Molin, Per -90 9.88  +0.8 PB 3 Final
F13 » Carls, Sofia -90 ej start 
80 m häck (76,2 cm) F14 » Dedrickson M, Fatima -89 12.42    +1.1 PB 1 Heat 3  
12.42  +2.0 1 Final
Stav F13 » Carls, Sofia -90 2.05        5 Final  
Längd F14 » Dedrickson M, Fatima -89 5.13    +0.8 PB 3 Final  
Längd (zon) F13 » Carls, Sofia -90 4.96    +0.5 PB 2 Final  
Tresteg P14   Niemeyer, Tomas -89 10.97    +1.6 PB 6 Final  
F14 » Dedrickson M, Fatima -89 10.99  +2.8 1 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 10.89  +0.7 PB 1
Tresteg (zon) P13   Molin, Per -90 10.07    +1.4 PB 9    
Kula (2,0 kg) F13   J-sson Malmström, Emma -90 8.64        20    
Diskus (1,0 kg) P14   Niemeyer, Tomas -89 27.10        8 Final  
Zakrisson, Jimmy -89 35.64  PB 2 Final
Diskus (0,6 kg) F14   Dahlén, Camilla -89 32.40        3 Final  
Slägga (2,0 kg) F13   J-sson Malmström, Emma -90 23.98      PB 10    
Spjut (600 gr) P14   Zakrisson, Jimmy -89 30.76        10    
 2003-09-20 (lö)  | Svealands Distriktscup 17 år, Rosvalla, Nyköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
110 m häck (91,4 cm) P17   Thorén, Joel -87 15.53    +3.6   1 Final    
Stav P17   Thorén, Joel -87 3.60        2 Final    
Spjut (700 gr) P17   Thorén, Joel -87 56.74        1 Final    
 2003-09-20 (lö)  | ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F17   Carls, Camilla -86 13.45    -0.1   3 Final    
1 500 m P19   Nylander, Tobias -85 4:16.64        1 Final    
100 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 brutit          Final    
 2003-09-12/14 (fr-sö)  | Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
  Slägga avgjordes på Enskede IP
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18 » Andersson, David -85 11.35    +1.0   3 Heat 3 fr  
11.38  -4.0 7 Final fr
P16 Thorén, Joel -87 11.93    +1.2   3 Heat 2 fr  
F16 Nylander, Elina -87 13.52  +0.2 SB 6 Heat 1 fr
Weinz, Helena -87 14.03  +0.6 7 Heat 3 fr
300 m P15   Silén, Gustav -88 39.54        3 Heat 3  
400 m P18 » Thulin, Mikael -85 51.76        1 Heat 2  
51.13  SB 3 Final
P17 Rosencrantz, Patrik -86 50.92  PB 4 Final
800 m P18   Nylander, Tobias -85 1:59.91        5 Heat 1  
1:59.97  7 Final
F16 » Nyström, Michelle -87 2:22.34      SB 5 Final  
Wiking, Jessica -87 2:21.67  SB 4 Final
1 500 m P18   Nylander, Tobias -85 4:10.72        7 Final fr  
1 500 m h (91,4 cm) P15   Silén, Gustav -88 4:43.91      PB 5 Final fr  
80 m häck (76,2 cm) F15   Trygg, Nadja -88 12.89    +0.7 PB 5 Heat 3 fr  
100 m häck (84 cm) P15 » Eklund, Jonathan -88 14.58    +0.5   2 Heat 1 fr  
14.75  +1.0 5 Final fr
110 m häck (91,4 cm) P16   Thorén, Joel -87 brutit          Heat 2  
300 m häck (84 cm) P17   Björneman, Fredrik -86 41.84        4 Heat 2  
41.56  7 Final
300 m häck (76,2 cm) F16   Håkansson, Camilla -87 48.21        3 Heat 1  
48.34  7 Final
Höjd P15   Liedberg, Niclas -88 1.76        6 Final fr  
Stav P16 » Elgered, Jonas -87 ej res             
Thorén, Joel -87 3.61  2 Final
P15 » Eklund, Jonathan -88 3.34  5 Final
Längd P18 » Andersson, David -85 5.74    +1.5   12    
P17 Nordström, Erik -86 6.11  -0.5 13 fr
P16 Thorén, Joel -87 5.99  +0.7 7 Final
Kula (5,0 kg) P16   Thorén, Joel -87 13.83      PB 5 Final  
Kula (4,0 kg) P15   Olsson, David -88 12.64        11    
Diskus (1,75 kg) P18   Westberg, Magnus -85 33.54      PB 7 Final  
Diskus (1,5 kg) P16   Thorén, Joel -87 37.46      SB 8 Final  
Diskus (1,0 kg) P15   Olsson, David -88 42.05        8 Final  
Diskus (0,6 kg) F15   Gävert, Therése -88 29.57        11   fr  
Trygg, Nadja -88 25.57  19 fr
Slägga (6,0 kg) P18   Westberg, Magnus -85 34.33        6 Final  
Slägga (3,0 kg/110) F15   Gävert, Therése -88 36.69        6 Final  
Spjut (700 gr) P16 » Elgered, Jonas -87 44.28        7 Final fr  
Thorén, Joel -87 55.58  1 Final fr
Spjut (400 gr) F15   Forsberg, Emma -88 30.25        11    
Trygg, Nadja -88 29.90  13
 2003-09-13 (lö)  | Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P13   Molin, Per -90 10.3m   +1.3   3 Final    
Tholander, David -90 10.9m +1.3 5 Final
P12 Odenman, Erik -91 12.7m   -   8 Final    
F13 Görhed, Gabriella -90 11.8m +0.9 3 Heat 2
Göth, Camilla -90 11.8m 0.0 4 Heat 3
Göth, Linn -90 11.3m 0.0 3 Heat 3
  11.5m   0.0   5 Final    
Larsson Fyck, Mikaela -90 11.3m +0.9 2 Heat 2
11.9m 0.0 7 Final
Utterström, Emelie -90 12.2m   +1.3   5 Heat 1    
Öster, Kristin -90 12.4m +1.3 6 Heat 1
F12 Jakobsson, Ulrika -91 11.7m - 4 Heat 1
11.9m - 4 B-final
600 m P13   Hayenhjelm, Filip -90 ej start               
Molin, Per -90 1:43.1m PB 4 Final
F13 Görhed, Gabriella -90 1:59.2m     PB 6 Final    
Göth, Camilla -90 2:04.5m PB 8 Final
J-sson Malmström, Emma -90 ej start 
Larsson Fyck, Mikaela -90 2:16.5m     PB 9 Final    
Öster, Kristin -90 1:59.8m PB 7 Final [¤]
F12 Jakobsson, Ulrika -91 ej start 
Höjd P12   Odenman, Erik -91 1.26        3 Final    
F13 Görhed, Gabriella -90 1.31  9
Öster, Kristin -90 ej res 
Längd P13   Hayenhjelm, Filip -90 ej start               
Tholander, David -90 4.47  - 5 Final
Längd (zon) P12   Odenman, Erik -91 3.86    -   7 Final    
F13 Göth, Camilla -90 4.02  - 15
Göth, Linn -90 4.45    -   6 Final    
Utterström, Emelie -90 3.73  - 19
Öster, Kristin -90 3.93  - 16
F12 Jakobsson, Ulrika -91 4.49  - 7 Final
Kula (3,0 kg) P13   Tholander, David -90 8.90        4 Final    
P12 Odenman, Erik -91 7.40  6 Final
Kula (2,0 kg) F13   Görhed, Gabriella -90 9.19        6 Final    
J-sson Malmström, Emma -90 8.37  8 Final
Utterström, Emelie -90 8.37  PB 9
Spjut (400 gr) P13   Tholander, David -90 22.22        7 Final    
P12 Odenman, Erik -91 21.40  PB 12 [¤]
F13 Öster, Kristin -90 ej start               
F12 Jakobsson, Ulrika -91 12.95  15
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-09-13 (lö)  | SM i Halvmarathon - SM : gren
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Faskunger, Johan -73 ej start          1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-09-09 (ti)  | Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P15   Silén, Gustav -88 24.98    -1.0 PB 1 1    
800 m F17   Håkansson, Camilla -87 2:25.85      PB 3 Final    
» Nyström, Michelle -87 2:24.66  1 Final
Wiking, Jessica -87 2:25.31  2 Final [¤]
3-kamp P12   Brodén, Viktor -91 1 443    +0.2 PB 6      
60 m 9.52 [523] +0.5 PB 4 1
Boll (300 gr) 24.72 [344] PB 8 1
Längd (zon) 3.99 [576]   -0.2   4 1    
Semikula, Malkolm -91 1 589  +0.1 PB 5
60 m 9.62 [493] 0.0 2 2
Boll (300 gr) 35.67 [601] PB 3 1
Längd (zon) 3.75 [495]   +0.2 PB 6 1    
F12 Jakobsson, Ulrika -91 1 917  +0.5 PB 3
60 m 9.15 [682] +0.1 PB 5 1
Boll (300 gr) 23.21 [495] PB 7 1
Längd (zon) 4.32 [740]   +0.8   1 1    
Sangstedt, Josefin -91 1 551  +0.2 PB 10
60 m 9.29 [634] +0.8 PB 2 2
Boll (300 gr) 23.57 [506] PB 5 1
Längd (zon) 3.41 [411]   -0.4 PB 13 1    
Sochon, Amanda -91 1 014  +0.7 PB 15
60 m 10.07 [396] +0.8 PB 7 2
Boll (300 gr) 15.24 [236] PB 15 1
Längd (zon) 3.33 [382]   +0.6 PB 14 1    
Tengvall, Tove -91 1 866  +0.5 PB 6 [¤]
60 m 8.79 [813] +0.1 PB 2 1
Boll (300 gr) 21.36 [437] PB 11
Längd (zon) 3.98 [616] +0.9 PB 6 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-09-06/07 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Brodén, Viktor -91 9.77    -1.5 PB 5 Heat 3  
Odenman, Erik -91 10.01  -1.8 PB 8 Heat 1 [¤]
Semikula, Malkolm -91 9.61    -1.8 PB 4 Heat 1  
P11 Campenhausen, Erik -92 9.46  -1.7 3 Heat 4
9.49  -2.3 5 Final
Doyle, Max -92 9.56    -1.0 PB 2 Heat 2  
Hellström, Mikael -92 9.91  -1.4 4 Heat 3
Olsson, Simon -92 ej start 
Samuelsson, Filip -92 10.15    -1.0   5 Heat 2 [¤]
P10 » Braesh-Andersen, Ken -93 10.06  -1.9 PB 4 Heat 3 [¤]
» Green, Philip -93 9.55  -1.0 1 Heat 4
  9.64    -1.8   6 Final  
Samuelsson, Emil -93 10.91  -1.7 PB 6 Heat 4 [¤]
Tidblad, Robin -93 9.90  -1.7 PB 3 Heat 2
P8 Green, Robert -95 ej start             
F12 Bristrand, Anna -91 9.73  -2.6 PB 6 Heat 2
Gille, Filippa -91 9.57  -2.3 PB 5 Heat 3
Jakobsson, Ulrika -91 9.24  -2.6 PB 3 Heat 2
  9.34    -2.8   8 Final  
Sochon, Amanda -91 10.35  -2.3 PB 7 Heat 3
Taylor, Sofie -91 9.69  -3.2 PB 3 Heat 4
F11 Ahvander, Cindy -92 ej start             
» Alstermark, Linnéa -92 9.05  -0.9 4 Heat 1
8.88  -1.6 PB 2 Final
Holmström, Clara -92 10.77    -   8 Heat 2  
Johansson, Klara -92 10.08  -0.4 PB 7 Heat 6
Larsson, Evelina -92 ej start 
Niklasson, Felicia -92 9.45    -0.9   4 Heat 4  
» Sabir, Jasmin -92 9.66  -0.6 SB 5 Heat 1
Svedenlöf, Johanna -92 10.45  -0.6 PB 7 Heat 2
Wass Widinghoff, Alina -92 ej start             
Öhman, Louise -92 9.84  - 4 Heat 3
F10 Lindberg Oyarzo, Isabel -93 10.21  -1.7 PB 2 Heat 5
» Österberg, Sara -93 10.02  -1.8 PB 3 Heat 1
80 m P13   Ek, August -90 ej start             
Tholander, David -90 11.41  -1.7 2 Heat 2 [¤]
  11.98    -4.4   4 Final  
F13 » Carls, Sofia -90 11.51  -2.2 2 Heat 2
ej start  Final [¤]
Görhed, Gabriella -90 12.36    -3.3   4 Heat 3  
Larsson Fyck, Mikaela -90 12.01  -2.2 PB 5 Heat 2 [¤]
» Larsson, Louise -90 ej start 
Ljungqvist, Anneli -90 12.22    -3.3   3 Heat 3  
Mattsson, Ella -90 ej start 
Utterström, Emelie -90 12.73  -3.3 6 Heat 3
Öster, Kristin -90 13.10  -2.9 6 Heat 4
100 m P17 » Elgered, Jonas -87 ej start             
Norgren, Henrik -87 ej start 
Thorén, Joel -87 12.18  -1.8 2 Heat 1
  12.14    -2.4   3 Final  
F17 Carls, Camilla -86 ej start 
Lagerblad, Lovisa -85 14.10  -1.5 SB 5 Final [¤]
800 m P15   Silén, Gustav -88 2:10.66        1 Final  
P13 Hayenhjelm, Filip -90 ej start 
Molin, Per -90 2:31.25      PB 1 Final  
P12 Karreskog, Gustav -91 3:08.03  PB 13 Final
P11 Campenhausen, Erik -92 3:02.36  PB 7 Final
Peterson, Simon -92 ej start             
P10 » Green, Philip -93 2:59.46  PB 8 Final
Samuelsson, Emil -93 diskad  Final [¤]
F16 Håkansson, Camilla -87 ej start             
» Nyström, Michelle -87 ej start 
Wiking, Jessica -87 ej start 
F14 Lord, Linnéa -89 2:43.06        9 Final  
F13 Görhed, Gabriella -90 3:02.07  SB 9 Final
F12 Lord, Johanna -91 ej start 
F11 Johansson, Klara -92 3:03.50      PB 5 Heat 1  
Niklasson, Felicia -92 ej start 
» Sabir, Jasmin -92 3:05.39  PB 6 Heat 1
Wass Widinghoff, Alina -92 ej start             
F9 » Forss, Emma -94 3:20.61  PB 11 Final
Lord, Lise -94 3:05.36  PB 3 Final
Höjd P15   Berg, Jonathan -88 1.63        5 Final [¤]
Liedberg, Niclas -88 1.82  2 Final [¤]
P12 Brodén, Viktor -91 ej start             
Odenman, Erik -91 1.20  16 [¤]
Älvebrand, Eric -91 1.34  6 Final
P11 Campenhausen, Erik -92 1.15      PB 17    
Doyle, Max -92 1.34  PB 7 Final
Peterson, Simon -92 ej start 
F13 Görhed, Gabriella -90 1.35        4 Final  
Mattsson, Ella -90 1.35  4 Final
Öster, Kristin -90 ej start 
F12 Gille, Filippa -91 ej start             
F11 » Alstermark, Linnéa -92 1.20  PB 11
Holmström, Clara -92 ej start 
Niklasson, Felicia -92 1.15        13    
» Sabir, Jasmin -92 1.15  PB 18
Wass Widinghoff, Alina -92 ej start 
Öhman, Louise -92 1.15  15
Längd P17   Norgren, Henrik -87 ej start             
Thorén, Joel -87 ej start 
P15 Berg, Jonathan -88 5.35    +2.4   4 Final  
Liedberg, Niclas -88 5.19  +1.0 PB 8 Final [¤]
Silén, Gustav -88 5.27  +3.9 6 Final
P13 Ek, August -90 ej start             
Hayenhjelm, Filip -90 ej start 
F17 Carls, Camilla -86 4.66  +0.6 8 Final
Längd (zon) P12   Brodén, Viktor -91 4.05    -   12    
Karreskog, Gustav -91 3.50  - 19
Odenman, Erik -91 3.73    -   16   [¤]
Semikula, Malkolm -91 4.08  - 11
P11 Campenhausen, Erik -92 3.75  - 16
Doyle, Max -92 3.92    -   11    
Hellström, Mikael -92 3.65  - 20
Olsson, Simon -92 ej start 
Samuelsson, Filip -92 3.38    0.0   22   [¤]
P10 » Braesh-Andersen, Ken -93 3.44  - 17 [¤]
» Green, Philip -93 4.08  - 2 Final
Samuelsson, Emil -93 3.89    -   12   [¤]
Tidblad, Robin -93 3.80  - 9
P8 Green, Robert -95 3.12  - 2 Final
F13 » Carls, Sofia -90 5.08    -   1 Final  
» Larsson, Louise -90 3.88  - 25
Ljungqvist, Anneli -90 4.46  - 6 Final
Mattsson, Ella -90 3.98    -   20    
Utterström, Emelie -90 3.77  - 30
Öster, Kristin -90 3.58  - 32
F12 Bristrand, Anna -91 3.76    -   20    
Gille, Filippa -91 3.94  - 14
Jakobsson, Ulrika -91 4.43  - 2 Final
Sochon, Amanda -91 3.46    -   24    
Taylor, Sofie -91 4.15  - 8 Final
F11 Ahvander, Cindy -92 ej start 
» Alstermark, Linnéa -92 4.52    -   2 Final  
Holmström, Clara -92 3.51  - 36
Johansson, Klara -92 3.84  0.0 PB 25
Larsson, Evelina -92 ej start             
Leander, Gabriella -92 ej start 
Niklasson, Felicia -92 4.24  - 7 Final
» Sabir, Jasmin -92 3.87    -   22    
Svedenlöf, Johanna -92 3.41  - 39
Öhman, Louise -92 ej res 
F10 Lindberg Oyarzo, Isabel -93 3.27    -   20    
» Österberg, Sara -93 ej start 
Kula (3,0 kg) P13   Molin, Per -90 10.26      PB 3 Final  
Tholander, David -90 8.93  PB 4 Final
P12 Odenman, Erik -91 7.59  PB 8 Final [¤]
Kula (2,0 kg) P11   Olsson, Simon -92 7.34      PB 7 Final  
F13 » Carls, Sofia -90 ej start 
Görhed, Gabriella -90 9.39        9    
J-sson Malmström, Emma -90 9.03  10
Mattsson, Ella -90 8.36  PB 16
Utterström, Emelie -90 8.27      PB 17    
F11 Ahvander, Cindy -92 ej start 
Niklasson, Felicia -92 6.25  19
Öhman, Louise -92 7.91  6 Final
Spjut (700 gr) P17 » Elgered, Jonas -87 ej start             
Thorén, Joel -87 50.51  1 Final
Boll (300 gr) P10 » Green, Philip -93 32.10        3 Final  
Tidblad, Robin -93 30.16  PB 4 Final
P8 Green, Robert -95 22.90  3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-09-06 (lö)  | S:t Eriksloppet, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Faskunger, Johan -73 ej start               
Forsström, Pontus -72 1:18.03  PB 35
» Lerdahl, Emil -82 1:15.03      PB 14      
» Rappe, Martin -72 ej start 
» Tailoglou, Panagiotis -66 1:23.32  PB 97
 2003-09-05/06 (fr-lö)  | Finnkampen, Olympiastadion, Helsingfors
  Ungdom i Leppävaara
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F17   Teilman, Maria -86 12.09    -1.3   1 1  
200 m F17   Teilman, Maria -86 24.97    +0.9   2 1  
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:49.71        3 1 fr  
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.47    +0.3 SB 4 1 fr  
4 x 100 m F17   Teilman, Maria -86 46.56  [1]     2   fr  
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2003-09-02 (ti)  | Göteborg Folksam GP, Slottskogsvallen, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:50.54        2 Final    
Klinteskog, Johan -81 1:51.29  6 Final
Norberg, Daniel -78 1:51.98        8 Final    
» Pell, Rickard -79 ej start 
1 500 m MS   Benjira, Rachid -74 3:50.69      PB 7 Final    
Sundell, Per Henrik -79 ej start 
Synnerman, Per -71 3:57.29  SB 2 B-final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.16    -0.4   6 Final    
 2003-08-31 (sö)  | Järnaloppet, Järna IP, Järna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Faskunger, Johan -73 brutit          10 km    
» Rappe, Martin -72 34.45  1 10 km
 2003-08-30/31 (lö-sö)  | SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp MS   Kleebinder, Niklas -77 ej start             
10-kamp P17   Thorén, Joel -87 7 563  [1] +0.6 PB 2    
110 m häck (91,4 cm) 15.76 [862] +0.4 PB 1
Diskus (1,5 kg) 36.35 [732]
Stav 3.73 [805] 1
Spjut (700 gr) 55.41 [825] 1
300 m 38.87 [747] 1
100 m 11.93 [799] 0.0 1
Längd 6.07 [776] +1.5 PB 1
Kula (5,0 kg) 13.28 [811] PB 1
Höjd 1.80 [817] 1
1 000 m 3:10.78 [389] PB 1
8-kamp P15   Segerlind, Jonas -88 ej start             
7-kamp F17   Arvidsson, Emelie -87 4 410    +1.2 PB 7    
100 m häck (76,2 cm) 16.04 [786] 0.0 PB 1
Höjd 1.62 [799] [2] PB 1
Kula (3,0 kg) 9.31 [541] PB 1
200 m 28.26 [700] +1.9 PB 1
Längd 4.82 [645] +1.7 1
Spjut (600 gr) 19.81 [399] 1
800 m 2:38.35 [540] PB 1
6-kamp F15 » Davidsson, Jenny -88 4 451    +0.7 PB 3    
80 m häck (76,2 cm) 12.86 [777] +0.1 PB 1
Höjd 1.41 [694] 1
Kula (3,0 kg) 10.74 [811] 1
Längd 4.74 [729] +1.2 1
Spjut (400 gr) 31.52 [689] 1
600 m 1:43.17 [751] PB 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P16
[2] - Klubbrekord i klassen F16
 2003-08-30/31 (lö-sö)  | JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P19 » Andersson, David -85 11.43    -0.2   1 Heat 2  
11.19  +1.5 PB 2 Final
P17 Norgren, Henrik -87 12.05  +0.7 3 Heat 1
  12.01    +0.8 SB 7 Final  
Rosencrantz, Patrik -86 11.52  +0.1 1 Heat 2
11.44  +0.8 1 Final
P15 Olsson, David -88 12.26    +1.1   3 Final  
F19 Rätteli, Alexandra -85 ej start 
F17 Carls, Camilla -86 13.34  +0.9 2 Heat 1
  13.47    -0.8   4 Final  
Eriksson, Tittchi-Lii -86 13.03  +0.9 1 Heat 1
13.19  -0.8 1 Final
Teilman, Maria -86 ej start             
F15 Johansson, Linn -88 13.57  +1.3 4 Heat 2
13.57  +0.7 5 Final
200 m P19 » Andersson, David -85 22.75    -1.0 PB 1 Final  
» Thulin, Mikael -85 ej start 
P17 Lindkvist, Robin -86 ej start             
Rosencrantz, Patrik -86 23.17  +1.9 1 Heat 2
22.95  +2.8 1 Final
F17 Carls, Camilla -86 27.69  +0.6 2 Heat 2
  27.42    +1.7   4 Final  
Teilman, Maria -86 ej start 
300 m P15   Silén, Gustav -88 38.82      PB 2 Final  
400 m P19 » Thulin, Mikael -85 ej start             
P17 Björneman, Fredrik -86 53.95  1 Heat 1
Lindkvist, Robin -86 ej start             
Rosencrantz, Patrik -86 53.52  2 Heat 2 [¤]
F19 Lagerblad, Lovisa -85 63.52  2 Final
F17 Håkansson, Camilla -87 ej start             
Nylander, Elina -87 ej start 
800 m P19   Nylander, Tobias -85 2:01.17        4 Final [¤]
P15 Röing, Mattias -88 ej start 
Silén, Gustav -88 2:07.64      PB 2 Final  
F17 Wiking, Jessica -87 ej start 
1 500 m P19   Nylander, Tobias -85 4:12.96        3 Final [¤]
80 m häck (76,2 cm) F15   Johansson, Linn -88 13.08    +0.5   3 Final  
Trygg, Nadja -88 13.02  +0.5 PB 2 Final
100 m häck (84 cm) P15 » Eklund, Jonathan -88 ej start             
Olsson, David -88 15.19  +1.0 PB 3 Final [¤]
Silén, Gustav -88 15.14  +1.0 PB 2 Final [¤]
110 m häck (91,4 cm) P17 » Elgered, Jonas -87 16.93    +0.4 PB 5 Final  
Granlund, Jonas -86 17.65  +0.4 6 Final
300 m häck (84 cm) P17   Björneman, Fredrik -86 41.04      PB 4 Final  
300 m häck (76,2 cm) P15   Silén, Gustav -88 43.75      PB 3 Final  
F19 Lagerblad, Lovisa -85 ej start 
F17 Håkansson, Camilla -87 ej start 
Höjd P17   Nordström, Erik -86 1.68      SB 5 Final [¤]
Norgren, Henrik -87 1.81  3 Final
P15 Berg, Jonathan -88 1.63        2 Final  
Liedberg, Niclas -88 1.73  1 Final
Stav P17 » Elgered, Jonas -87 3.63        2 Final  
P15 » Eklund, Jonathan -88 ej start 
Längd P19 » Andersson, David -85 ej start             
P17 Nordström, Erik -86 ej start 
Norgren, Henrik -87 5.78    0.0   4 Final  
P15 Berg, Jonathan -88 5.18  +0.9 PB 2 Final
Liedberg, Niclas -88 5.11  +1.7 PB 3 Final [¤]
Olsson, David -88 5.19    -0.8 PB 1 Final  
F17 Andersson, Annika -86 5.00  +0.9 2 Final
Carls, Camilla -86 4.50  +2.7 8 Final
  4.49    +0.7        
Nylander, Elina -87 ej start 
Weinz, Helena -87 ej start 
Tresteg P17   Nordström, Erik -86 ej start             
P15 Liedberg, Niclas -88 ej start 
F17 Andersson, Annika -86 11.22    -0.4   1 Final  
F15 Trygg, Nadja -88 9.74  -0.6 PB 1 Final
Kula (5,0 kg) P17 » Elgered, Jonas -87 11.87      PB 4 Final  
Kula (4,0 kg) P15   Olsson, David -88 12.58        3 Final  
Kula (3,0 kg) F17   Davidsson, Sandra -87 9.21        7 Final  
Diskus (1,75 kg) P19   Westberg, Magnus -85 30.91        5 Final  
Diskus (1,5 kg) P17 » Elgered, Jonas -87 34.59      SB 4 Final  
Diskus (1,0 kg) P15   Olsson, David -88 44.90        1 Final  
F19 Karlsson, Lina -85 29.50  SB 2 Final
Diskus (0,6 kg) F15   Gävert, Therése -88 32.72        2 Final  
Trygg, Nadja -88 29.37  SB 4 Final
Slägga (6,0 kg) P19   Westberg, Magnus -85 ej start             
Slägga (4,0 kg) P15   Olsson, David -88 33.37      PB 1 Final  
F19 Karlsson, Lina -85 30.12  SB 1 Final
Slägga (3,0 kg/110) F15   Gävert, Therése -88 38.53        2 Final  
Spjut (700 gr) P17 » Elgered, Jonas -87 ej start             
Spjut (600 gr) P15 » Eklund, Jonathan -88 37.43      PB 4 Final  
Olsson, David -88 37.91  PB 2 Final
F17 Krasniqi, Rozafa -86 34.50  SB 1 Final
Spjut (400 gr) F15   Forsberg, Emma -88 ej start             
Trygg, Nadja -88 34.71  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-08-30 (lö)  | Nike Grand Prix, Scotstoun Stadium, Glasgow, GBR
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:54.01        5 Final    
M22 Klinteskog, Johan -81 1:50.34  4 Final
 2003-08-28 (to)  | Castorama, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (6,0 kg) P19   Westberg, Magnus -85 10.74      PB 3      
Diskus (1,75 kg) P19   Westberg, Magnus -85 33.01      PB 1      
Slägga (6,0 kg) P19   Westberg, Magnus -85 38.03        1      
Spjut (700 gr) P19   Westberg, Magnus -85 30.82      PB        
 2003-08-24 (sö)  | UDM Uppland, Studenternas IP, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Tresteg F17   Andersson, Annika -86 11.57    +3.8   1 Final    
11.12  +1.7 Final
 2003-08-24 (sö)  | Hechtel, BEL
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:48.21        3 Final    
M22 Klinteskog, Johan -81 1:52.46  1 B-final
 2003-08-23/24 (lö-sö)  | Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13   Tholander, David -90 11.40    -0.6 PB 5 Heat 2  
11.43  +0.3 7 Final
P12 Brodén, Viktor -91 12.16    +2.8   5 Heat 1  
Ejergård, Jimmy -91 ej start 
Semikula, Malkolm -91 12.13  +2.8 4 Heat 1 [¤]
F13 Engfors, Paulina -90 11.15  -0.3 1 Heat 1 [¤]
  10.90    +1.8 PB 2 Final  
Görhed, Gabriella -90 12.01  +1.7 6 Heat 4
Göth, Camilla -90 11.87  +0.8 PB 3 Heat 2
Göth, Linn -90 ej start             
Larsson Fyck, Mikaela -90 12.14  -0.3 PB 4 Heat 1
» Larsson, Louise -90 12.76  +0.8 PB 5 Heat 2
Mattsson, Ella -90 12.72    -0.3 PB 6 Heat 1  
Nilsson, Jessika -90 12.20  -0.3 5 Heat 1
Öster, Kristin -90 12.77  +0.8 PB 6 Heat 2
F12 Bristrand, Anna -91 12.27    +1.7 PB 6 Heat 2  
Gille, Filippa -91 12.24  +1.7 5 Heat 2
Jakobsson, Ulrika -91 11.88  +1.7 3 Heat 2 [¤]
Nyström, Linnéa -91 12.44    +1.2   7 Heat 3  
Taylor, Sofie -91 11.97  +1.2 PB 5 Heat 3
Tengvall, Tove -91 ej start 
100 m F14 » Carlsson Odell, Sara -89 13.87    +2.0 PB 8 Heat 2  
Peterson, Sofia -89 12.97  +2.8 1 Heat 1
13.06  +5.7 4 Final
200 m P13   Hayenhjelm, Filip -90 26.98    +3.8   3 Heat 2  
Molin, Per -90 28.06  +1.6 PB 2 Heat 3
P12 Axnér, Joakim -91 ej start             
Brodén, Viktor -91 30.80  +1.8 PB 4 Heat 1 [¤]
Nilsson, Philip -91 ej start 
F13 Engfors, Paulina -90 28.34    +1.6 PB 2 Heat 2 [¤]
Göth, Camilla -90 31.39  +1.4 4 Heat 4
Göth, Linn -90 ej start 
» Larsson, Louise -90 31.32    +1.6 PB 5 Heat 2  
Nilsson, Jessika -90 30.93  +2.2 4 Heat 3
Utterström, Emelie -90 31.84  +1.4 6 Heat 4
F12 Jakobsson, Ulrika -91 30.58    0.0 PB 4 Heat 3  
Sedell, Linde -91 36.39  0.0 PB 6 Heat 2
300 m F14 » Carlsson Odell, Sara -89 46.89      PB 4 Heat 1 [¤]
600 m P13   Hayenhjelm, Filip -90 1:39.06        4 Final  
P12 Allert, Per -91 1:54.50  PB 6 Final
Ejergård, Jimmy -91 ej start             
Engström, Philip -91 2:16.64  PB 10 Final
F13 Görhed, Gabriella -90 2:08.24  4 Final
Göth, Camilla -90 2:10.92        5 Final  
J-sson Malmström, Emma -90 2:01.49  PB 3 Final
Öster, Kristin -90 ej start 
F12 Jakobsson, Ulrika -91 1:52.45        2 Final  
Lord, Johanna -91 2:11.59  6 Final
Lätt, Julia -91 ej start 
Sedell, Linde -91 2:14.18  7 Final
800 m F14   Fahlén, Catrin -89 2:30.45        1 Final  
Lord, Linnéa -89 2:41.46  6 Final
1 500 m P12   Allert, Per -91 ej start             
Axnér, Joakim -91 5:42.52  PB 5 Final
F12 Lord, Johanna -91 5:46.85  PB 4 Final
2 000 m F14   Lord, Linnéa -89 7:59.19        4 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13   Molin, Per -90 10.27    +0.1 PB 1 Final  
P12 Nilsson, Philip -91 11.06  +1.0 PB 3 Final
Semikula, Malkolm -91 11.81    +1.0 PB 5 Final [¤]
F13 » Carls, Sofia -90 9.98  +1.7 PB 1 Heat 2
10.04  +1.3 2 Final
F12 Jakobsson, Ulrika -91 11.70    0.0   6 Final  
Nyström, Linnéa -91 11.62  0.0 PB 4 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 » Dedrickson M, Fatima -89 12.04    +2.7   1 Final  
Höjd P13   Hayenhjelm, Filip -90 1.48        5 Final  
P12 Brodén, Viktor -91 1.30  9
Älvebrand, Eric -91 1.45      PB 2 Final  
F14 » Carlsson Odell, Sara -89 1.32  8 Final
F13 Görhed, Gabriella -90 1.32  8 Final
Mattsson, Ella -90 1.32        6 Final  
Nilsson, Jessika -90 ej res 
Öster, Kristin -90 ej res 
F12 » Eriksson, Sofia -91 ej res             
Gille, Filippa -91 1.27  PB 9
Nyström, Linnéa -91 1.30  6 Final
Sedell, Linde -91 1.17        16    
Söderström, Anna -91 1.27  11
Stav F13 » Carls, Sofia -90 2.10      PB 2 Final  
Längd P14   Niemeyer, Tomas -89 4.52    +1.6   6 Final  
F14 » Carlsson Odell, Sara -89 4.40  +5.3 9
  4.30    +0.1        
» Dedrickson M, Fatima -89 5.08  +1.4 PB 4 Final
Längd (zon) P13   Hayenhjelm, Filip -90 4.88    +2.2   5 Final  
4.79  +0.1
Tholander, David -90 4.18    +1.5 PB 10    
P12 Allert, Per -91 3.88  - 13
Brodén, Viktor -91 4.31  - 7 Final
Ejergård, Jimmy -91 ej start             
Nilsson, Philip -91 4.42  - 4 Final
Älvebrand, Eric -91 3.95  - 11
F13 » Carls, Sofia -90 5.17    -   1 Final  
Engfors, Paulina -90 4.38  - 11 [¤]
Göth, Camilla -90 4.16  - 17
Göth, Linn -90 ej start             
» Larsson, Louise -90 3.89  - 23
Mattsson, Ella -90 3.94  - 21 [¤]
Nilsson, Jessika -90 4.23    -   14    
Utterström, Emelie -90 3.86  - 24
F12 Bristrand, Anna -91 3.59  - 21
» Eriksson, Sofia -91 3.72    -   19    
Jakobsson, Ulrika -91 4.60  - 2 Final
Nyström, Linnéa -91 4.08  - 10
Taylor, Sofie -91 4.02    -   14    
Tengvall, Tove -91 ej start 
Tresteg P14   Niemeyer, Tomas -89 10.17    -   3 Final  
F14 » Dedrickson M, Fatima -89 10.59  - 1 Final
Tresteg (zon) F13 » Carls, Sofia -90 9.71    +2.3   3 Final [¤]
9.68  +0.1
Engfors, Paulina -90 9.29  +4.8 5 Final [¤]
  9.00    +0.1        
Görhed, Gabriella -90 8.60  +2.7 9
8.43  +0.1 PB
Göth, Camilla -90 8.90    +0.9 PB 7 Final  
Göth, Linn -90 ej start 
» Larsson, Louise -90 8.08  +0.9 PB 13
Mattsson, Ella -90 8.17  +3.1 12 [¤]
8.14  +0.1 PB
Kula (3,0 kg) P13   Molin, Per -90 10.21      PB 2 Final  
P12 Älvebrand, Eric -91 6.88  9
Kula (2,0 kg) F13 » Carls, Sofia -90 10.96      PB 5 Final  
J-sson Malmström, Emma -90 9.12  8 Final
» Larsson, Louise -90 5.74        21    
Mattsson, Ella -90 8.15  13 [¤]
Nilsson, Jessika -90 7.36  16
Utterström, Emelie -90 8.06  PB 14
Diskus (1,0 kg) P14   Niemeyer, Tomas -89 29.97      SB 3 Final  
Diskus (0,6 kg) F13 » Carls, Sofia -90 19.20        7 Final  
Göth, Camilla -90 17.64  8 Final
J-sson Malmström, Emma -90 16.81        10    
Nilsson, Jessika -90 20.89  PB 6 Final
Slägga (2,0 kg) F13   J-sson Malmström, Emma -90 23.30      PB 3 Final  
Spjut (600 gr) P14   Niemeyer, Tomas -89 26.76        6 Final  
Zakrisson, Jimmy -89 34.61  PB 1 Final [¤]
Spjut (400 gr) P13   Tholander, David -90 22.93      PB 9    
F13 » Carls, Sofia -90 24.61  PB 4 Final
J-sson Malmström, Emma -90 14.88      PB 12    
Nilsson, Jessika -90 19.33  PB 8 Final
Öster, Kristin -90 15.33  11
Boll (300 gr) P12   Elgered, Michael -91 38.69      PB 4 Final  
Karreskog, Gustav -91 ej start 
Älvebrand, Eric -91 33.82      PB 8 Final  
F12 Nyström, Linnéa -91 28.24  PB 4 Final
Ström, Freja -92 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-08-23 (lö)  | Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P17   Granlund, Jonas -86 12.15    +0.1   6 Heat 1    
Rosencrantz, Patrik -86 11.42  +0.2 2 Heat 2
200 m F17   Bejgarn, Sofia -88 29.85    +0.5 PB 7 Heat 2    
Teilman, Maria -86 25.07  +0.5 2 Heat 2
400 m P17   Berg, Jonathan -88 56.37      PB 6 Heat 2    
Rosencrantz, Patrik -86 51.38  PB 1 Heat 2
800 m F17   Wiking, Jessica -87 2:25.22        7 Heat 1    
» Östlund, Emmi -88 2:34.21  PB 9 Heat 1
3 000 m P17   Ekhamre, Thobias -88 9:30.50      PB 6 Heat 1    
Silén, Gustav -88 10:08.71  PB 8 Heat 1
1 500 m h (76,2 cm) F17   Håkansson, Camilla -87 5:46.02      PB 10 Heat 1    
» Nyström, Michelle -87 5:45.92  PB 9 Heat 1
300 m häck (84 cm) P17   Björneman, Fredrik -86 41.37      PB 3 Heat 1    
» Eklund, Jonathan -88 45.43  PB 5 Heat 2
300 m häck (76,2 cm) F17   Nylander, Elina -87 48.18      SB 3 Heat 2    
Höjd P17   Liedberg, Niclas -88 1.68        9      
Norgren, Henrik -87 1.83  4 Final
Stav F17   Hynning, Elin -87 2.22      SB 10      
Trygg, Nadja -88 1.82  SB 13
Längd F17   Andersson, Annika -86 4.99    +0.1   11      
Hynning, Elin -87 4.17  +0.7 SB 14
Tresteg P17   Berg, Jonathan -88 10.83    +0.3 PB 13      
Nordström, Erik -86 13.29  +0.4 1 Final
Kula (3,0 kg) F17 » Davidsson, Jenny -88 11.19        6 Final    
Davidsson, Sandra -87 9.95  8 Final
Diskus (1,5 kg) P17   Olsson, David -88 35.40        6 Final    
Thorén, Joel -87 35.02  7 Final
Slägga (4,0 kg) F17   Davidsson, Sandra -87 20.36        11      
Gävert, Therése -88 35.40  PB 5 Final
Spjut (700 gr) P17 » Elgered, Jonas -87 47.47      PB 5 Final    
Thorén, Joel -87 58.94  [1] PB 2 Final
4 x 100 m P17   Norgren, Henrik -87 44.10        1 2    
Rosencrantz, Patrik -86
Lindkvist, Robin -86
Thorén, Joel -87                
Granlund, Jonas -86 diskad  1
» Elgered, Jonas -87
Olsson, David -88
Silén, Gustav -88                
F17 Nylander, Elina -87 49.58  2 2
Teilman, Maria -86
Carls, Camilla -86
Eriksson, Tittchi-Lii -86                
Johansson, Linn -88 54.36  5 1
Hynning, Elin -87
» Nyström, Michelle -87
Bejgarn, Sofia -88
Lag Arena X17   Andersson, Annika -86 177p        2      
Björneman, Fredrik -86
Carls, Camilla -86
» Davidsson, Jenny -88
Ekhamre, Thobias -88
Eriksson, Tittchi-Lii -86
Gävert, Therése -88
Lindkvist, Robin -86
Nordström, Erik -86
Norgren, Henrik -87
Nylander, Elina -87
Rosencrantz, Patrik -86
Teilman, Maria -86
Thorén, Joel -87
Trygg, Nadja -88
Wiking, Jessica -87                
Bejgarn, Sofia -88 116.5p  14
Berg, Jonathan -88
Davidsson, Sandra -87
» Eklund, Jonathan -88
» Elgered, Jonas -87
Granlund, Jonas -86
Hynning, Elin -87
Johansson, Linn -88
Liedberg, Niclas -88
» Nyström, Michelle -87
Olsson, David -88
Silén, Gustav -88
» Östlund, Emmi -88
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P16
 2003-08-19/21 (ti-to)  | Fredrikhofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P12   Brodén, Viktor -91 12.21    -0.5   4 Heat 2 ti  
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 49.84        1 Final to [¤]
800 m MS   Norberg, Daniel -78 1:53.80        3 Heat 1 on [¤]
Synnerman, Per -71 1:54.76  6 Heat 1 on [¤]
P19 Nylander, Tobias -85 2:02.12  4 Final on
1 500 m P19   Nylander, Tobias -85 4:10.15      PB 4 Heat 1 on  
100 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 ej start            on  
Höjd P12   Brodén, Viktor -91 1.27        6 Final to  
Älvebrand, Eric -91 1.38  3 Final to
F12 » Eriksson, Sofia -91 1.12  5 to
Stav KS   Wasserman, Marie -82 ej res            to  
Längd (zon) P12   Brodén, Viktor -91 3.98    +0.3   7 Final ti  
Älvebrand, Eric -91 ej start  ti
F12 » Eriksson, Sofia -91 ej start  ti
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-08-15/17 (fr-sö)  | Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P17   Rosencrantz, Patrik -86 11.30    +1.8   1 Heat 4 fr  
11.27  +2.0 PB 3 Semi-1 fr
  11.13    +2.4   5 Final fr  
P15 Olsson, David -88 12.48  +1.3 7 Heat 3 fr
F17 Eriksson, Tittchi-Lii -86 ej start  fr
Teilman, Maria -86 11.90  +4.8 1 Heat 2 fr
11.88  +3.5 1 Semi-2 fr
Teilman, Maria -86 11.85  [1] +1.1 PB 1 Final fr
200 m P17   Lindkvist, Robin -86 ej start             
Norgren, Henrik -87 ej start 
Rosencrantz, Patrik -86 23.30  +0.4 1 Heat 5
22.93  +1.3 3 Semi-2
  22.91    +0.9   6 Final  
F17 Eriksson, Tittchi-Lii -86 ej start 
Teilman, Maria -86 25.05  +0.8 1 Heat 4
25.14  +1.0 1 Semi-2
Teilman, Maria -86 24.72  +1.8 PB 3 Final
300 m P15   Segerlind, Jonas -88 37.35        1 Heat 3 fr  
36.94  3 Final
400 m P17   Lindkvist, Robin -86 53.61        2 Heat 4 fr  
52.94  3 Semi-2
800 m P15   Ekhamre, Thobias -88 2:06.91        3 Heat 1  
2:04.83  PB 6 Final
Silén, Gustav -88 2:13.21  6 Heat 2 [¤]
2 000 m P15   Ekhamre, Thobias -88 6:05.02        5 Final fr  
1 500 m h (76,2 cm) P15   Silén, Gustav -88 4:42.38      PB 3 Final  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Davidsson, Jenny -88 12.93    +0.2 PB 8 Heat 3  
100 m häck (84 cm) P15 » Eklund, Jonathan -88 14.58    +0.7   4 Heat 2  
14.24  +1.8 PB 7 Final
110 m häck (91,4 cm) P17   Granlund, Jonas -86 ej start             
300 m häck (84 cm) P17   Björneman, Fredrik -86 42.27        4 Heat 2 [¤]
300 m häck (76,2 cm) P15   Segerlind, Jonas -88 40.71        1 Heat 1  
40.22  2 Final
F17 Håkansson, Camilla -87 49.03        6 Heat 1  
Nylander, Elina -87 ej start 
Höjd P17   Norgren, Henrik -87 ej start            fr  
P15 Liedberg, Niclas -88 1.75  8 Final fr
Stav P17 » Elgered, Jonas -87 3.52        9    
Thorén, Joel -87 ej start 
P15 » Eklund, Jonathan -88 3.63  PB 5 Final
Längd P17   Nordström, Erik -86 ej start             
P15 Segerlind, Jonas -88 ej start 
F17 Andersson, Annika -86 ej start            fr  
F15 » Davidsson, Jenny -88 4.90  +0.3 14
Tresteg P17   Nordström, Erik -86 13.65    -0.3 PB 7 Final  
F17 Andersson, Annika -86 11.52  +2.7 7 Final
Andersson, Annika -86 11.26  +1.7 SB
Kula (4,0 kg) P15   Olsson, David -88 12.79        12    
Kula (3,0 kg) F17   Krasniqi, Rozafa -86 ej start             
F15 » Davidsson, Jenny -88 11.93  5 Final fr
Forsberg, Emma -88 10.24  PB 12 fr
Diskus (1,0 kg) P15   Olsson, David -88 45.41      PB 5 Final  
Diskus (0,6 kg) F15   Gävert, Therése -88 35.11      PB 7 Final  
Slägga (3,0 kg/110) F15   Gävert, Therése -88 ej res             
Spjut (700 gr) P17   Thorén, Joel -87 ej start             
Spjut (600 gr) F17   Krasniqi, Rozafa -86 28.18        11   fr  
Spjut (400 gr) F15 » Davidsson, Jenny -88 29.43        17    
Forsberg, Emma -88 33.07  7 Final
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
[¤] - Efteranmäld
 2003-08-15/17 (fr-sö)  | JSM 03, Vellinge IP, Vellinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P19 » Andersson, David -85 11.75    -2.4   3 Heat 2 fr  
11.60  -2.3 6 Semi-1 fr
200 m P19 » Andersson, David -85 23.49    -0.8   2 Heat 4  
23.04  -1.0 4 Semi-1
» Thulin, Mikael -85 23.55  -0.8 3 Heat 4
400 m M22   Klinteskog, Johan -81 ej start            fr  
P19 Huss, Anders -85 ej start  fr
Nylander, Tobias -85 ej start            fr  
» Thulin, Mikael -85 51.71  2 Heat 1 fr
51.21  SB 4 Final
F19 Lagerblad, Lovisa -85 ej start  fr
800 m M22   Klinteskog, Johan -81 1:54.49        1 Heat 1  
1:50.71  1 Final
P19 Huss, Anders -85 ej start             
Nylander, Tobias -85 2:01.14  6 Heat 1
5 000 m M22 » Lerdahl, Emil -82 15:12.99        5 Final  
2 000 m h (91,4 cm) M22 » Lerdahl, Emil -82 6:17.49        4 Final fr  
300 m häck (76,2 cm) F19   Lagerblad, Lovisa -85 ej start             
Stav K22   Wasserman, Marie -82 ej start             
Längd K22   Bergsten, Moa -83 5.39    +0.4 SB 4 Final  
Tresteg K22   Bergsten, Moa -83 12.17    +1.7   2 Final fr  
 2003-08-15 (fr)  | Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m F13 » Carls, Sofia -90 11.27    -1.0   1 Heat 1   [¤]
Engfors, Paulina -90 11.15  +0.3 1 Heat 2
Görhed, Gabriella -90 12.37    +0.3   4 Heat 2    
Göth, Camilla -90 12.39  -1.0 6 Heat 1 [¤]
» Larsson, Louise -90 12.78  +0.3 PB 5 Heat 2 [¤]
Mattsson, Ella -90 12.88    +0.3 PB 6 Heat 2    
Nilsson, Jessika -90 12.26  -1.0 4 Heat 1 [¤]
100 m F17   Carls, Camilla -86 13.61    -0.3   1 Final   [¤]
600 m F13   Engfors, Paulina -90 brutit          Final   [¤]
Görhed, Gabriella -90 ej start 
100 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 16.17    +0.3   1 Final    
Stav K22   Wasserman, Marie -82 3.03        2 Final   [¤]
Längd F17   Carls, Camilla -86 4.59    -0.5   2 Final   [¤]
Längd (zon) F13 » Carls, Sofia -90 4.77    -0.9   1 Final   [¤]
Görhed, Gabriella -90 4.10  -0.8 SB 7 Final
Göth, Camilla -90 4.14    -0.8   4 Final   [¤]
» Larsson, Louise -90 3.69  -0.3 PB 11 [¤]
Mattsson, Ella -90 3.71  -0.4 10 [¤]
Nilsson, Jessika -90 3.97  -0.2 PB 8 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F13   Görhed, Gabriella -90 8.16        3 Final    
» Larsson, Louise -90 6.66  8 Final [¤]
Mattsson, Ella -90 8.28      PB 2 Final   [¤]
Nilsson, Jessika -90 7.90  5 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-08-12 (ti)  | Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS » Karlsson, Fredrik -78 23.26    0.0 SB 2 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-08-12 (ti)  | MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 ej start               
Klinteskog, Johan -81 1:50.14  SB 1 B-final
Norberg, Daniel -78 1:51.59        4 B-final    
» Pell, Rickard -79 1:47.97  8 Final
1 500 m MS   Sundell, Per Henrik -79 ej start               
3 000 m MS   Benjira, Rachid -74 8:19.93      PB 7 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.40    0.0 SB 6 Final    
 2003-08-10 (sö)  | Löparnas Dag, Kristineberg, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m h (91,4 cm) MS   Gustafsson, Björn -79 5:40.70      PB 2 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-08-08/10 (fr-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13 » Carls, Sofia -90 11.44    -1.0   4 Heat 1  
Engfors, Paulina -90 11.16  -0.6 1 Heat 3
11.21  -1.1 2 Final
100 m P19 » Andersson, David -85 11.68    -1.2   5 Heat 1  
11.71  -1.8 8 Final
» Thulin, Mikael -85 11.91    -1.9   5 Heat 2  
P17 Lindkvist, Robin -86 12.27  -2.5 6 Heat 2
Rosencrantz, Patrik -86 11.60  -2.5 1 Heat 2
  11.56    -1.7   1 Final  
KS Bergsten, Moa -83 13.25  -1.2 4 Heat 2
13.14  -0.4 SB 6 Final
F19 Rätteli, Alexandra -85 ej start             
F17 Carls, Camilla -86 ej start 
Eriksson, Tittchi-Lii -86 ej start 
Teilman, Maria -86 ej start 
200 m P19 » Andersson, David -85 23.24    +0.9   3 Final  
» Thulin, Mikael -85 23.05  +0.9 2 Final
P17 Lindkvist, Robin -86 ej start             
Rosencrantz, Patrik -86 22.71  +2.4 1 Heat 1
22.56  -0.9 2 Final
F19 Rätteli, Alexandra -85 ej start             
F17 Carls, Camilla -86 27.90  +1.2 5 Heat 2
Eriksson, Tittchi-Lii -86 ej start 
Teilman, Maria -86 25.13  +0.5 1 Heat 1
24.81  +0.5 1 Final
300 m P15   Silén, Gustav -88 38.88      PB 1 Heat 1  
400 m P19   Nylander, Tobias -85 53.87        4 Final  
» Thulin, Mikael -85 ej start 
P17 Björneman, Fredrik -86 ej start             
Lindkvist, Robin -86 52.73  4 Heat 3
F19 Lagerblad, Lovisa -85 62.49  5 Final
600 m F13   Engfors, Paulina -90 1:48.21        4 Heat 2  
800 m P19   Nylander, Tobias -85 1:59.37        5 Final fr  
P15 Silén, Gustav -88 2:07.92  PB 5 Heat 2 fr
2 000 m P15   Ekhamre, Thobias -88 6:05.22        3 Final  
60 m häck (76,2 cm) F13 » Carls, Sofia -90 10.44    -1.1   1 Heat 1  
10.29  +1.4 PB 2 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 » Davidsson, Jenny -88 12.94    -0.4 PB 4 Final fr  
100 m häck (84 cm) P15 » Eklund, Jonathan -88 15.26    -2.2   3 Heat 1 fr  
14.68  -0.5 3 Final fr
300 m häck (84 cm) P17   Björneman, Fredrik -86 41.39      PB 1 Heat 1  
300 m häck (76,2 cm) F19   Lagerblad, Lovisa -85 ej start             
F17 Håkansson, Camilla -87 47.34  PB 3 Heat 1
Nylander, Elina -87 48.71  4 Final
Höjd P17   Norgren, Henrik -87 1.78        5 Final fr  
P15 Liedberg, Niclas -88 1.79  2 Final fr
F13 » Carls, Sofia -90 1.31        10    
Engfors, Paulina -90 1.31  10
Stav P17 » Elgered, Jonas -87 3.70        1 Final  
P15 » Eklund, Jonathan -88 3.35  PB 1 Final
KS Wasserman, Marie -82 3.03  3 Final
Längd P19 » Andersson, David -85 6.01    -0.3 SB 3 Final fr  
P17 Nordström, Erik -86 6.39  +1.6 PB 2 Final
Rosencrantz, Patrik -86 ej start             
KS Bergsten, Moa -83 5.26  +0.3 6 Final
F17 Andersson, Annika -86 ej start 
Carls, Camilla -86 4.48    +0.9   20    
Krasniqi, Rozafa -86 4.32  +1.6 22
F15 » Davidsson, Jenny -88 4.59  +0.8 10
Längd (zon) F13 » Carls, Sofia -90 4.80    +2.2   2 Final  
4.72  +0.7
Engfors, Paulina -90 4.57  +2.4 9
4.47  -0.2
Tresteg P17   Nordström, Erik -86 13.18    +0.7   3 Final fr  
P15 Liedberg, Niclas -88 11.13  +0.8 7 Final fr
KS Bergsten, Moa -83 12.02    +1.1   1 Final fr  
F17 Andersson, Annika -86 ej start  fr
Tresteg (zon) F13 » Carls, Sofia -90 9.22    -0.3   5 Final  
Engfors, Paulina -90 9.03  -0.4 PB 7 Final
Kula (4,0 kg) P15   Olsson, David -88 12.86      PB 3 Final  
Kula (3,0 kg) F17   Davidsson, Sandra -87 10.47      PB 6 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 9.85  8 Final
F15 » Davidsson, Jenny -88 12.51  PB 2 Final
Diskus (1,5 kg) P15   Olsson, David -88 43.27  [1]   PB 2 Final  
Diskus (0,6 kg) F15   Gävert, Therése -88 31.32        5 Final  
Slägga (4,0 kg) F17   Davidsson, Sandra -87 21.19      PB 11   fr  
Slägga (3,0 kg/110) F15   Gävert, Therése -88 39.80      PB 6 Final fr  
Spjut (600 gr) F17   Krasniqi, Rozafa -86 32.87        3 Final  
Spjut (400 gr) F15 » Davidsson, Jenny -88 31.76        3 Final  
Not
[1] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P15. Ingick i grenprogrammet: -2001
 2003-08-09 (lö)  | Nynässpelen, Kvarnhagens IP, Nynäshamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd F13   Mattsson, Ella -90 1.31        3 Final    
Längd (zon) F13   Mattsson, Ella -90 3.77    +0.6   7 Final    
 2003-08-09 (lö)  | Dunderkastet, Strömsvallen, Strömsund
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) MS   Mårtensson, Magnus -71 11.40      SB 3 Final    
Diskus (2,0 kg) MS   Mårtensson, Magnus -71 36.48      SB 2 Final    
Slägga (7,26 kg) MS   Mårtensson, Magnus -71 49.19      SB 2      
Spjut (800 gr) MS   Mårtensson, Magnus -71 41.78      SB 2 Final    
 2003-08-05 (ti)  | DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 brutit          Heat 1    
Norberg, Daniel -78 1:56.19  11 Heat 1
» Pell, Rickard -79 1:57.01        8 Final    
M22 Klinteskog, Johan -81 1:50.44  1 Heat 1
1 500 m MS   Benjira, Rachid -74 3:51.29      PB 6 Heat 1    
Sundell, Per Henrik -79 3:50.30  3 Heat 1
4 x 200 m X12    {HIF} [1] 1:59.22        3 2    
 {HIF} [1] 2:01.24  7 Final
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2003-08-03 (sö)  | Engelholmsspelen, Änglavallen, Ängelholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m P18   Nylander, Tobias -85 53.9m       3 Final    
 2003-08-01/03 (fr-sö)  | SM 2003, Sportcentrum, Norrtälje - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:52.11        2 Heat 3 fr  
1:58.66  8 Final
Klinteskog, Johan -81 1:51.81  1 Heat 2 fr
  1:51.69        4 Final  
» Pell, Rickard -79 1:51.46  1 Heat 2 fr
1:50.91  1 Final
1 500 m MS   Benjira, Rachid -74 ej start             
Norberg, Daniel -78 3:54.40  4 Heat 3
  4:01.17        11 Final  
Sundell, Per Henrik -79 3:56.70  3 Heat 1
3:54.28  7 Final
Synnerman, Per -71 3:57.83  SB 4 Heat 1
5 000 m MS   Benjira, Rachid -74 15:01.63        9 Final  
» Lerdahl, Emil -82 15:12.17  12 Final
10 000 m MS » Rappe, Martin -72 brutit          Final fr  
3 000 m h (91,4 cm) MS   Benjira, Rachid -74 9:05.62        5 Final  
Gustafsson, Björn -79 9:42.40  14 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.33    +1.5 SB 3 Final fr  
KS Bergsten, Moa -83 12.38  [1] +0.4 SB 5 Kval fr
11.88  +0.3 9 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
 2003-07-28/31 (må-to)  | Ungdomsolympiad, Paris, FRA - OS : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F17   Teilman, Maria -86 11.99    -1.1   1 Heat 4  
Teilman, Maria -86 11.91  +0.4 PB 2 Semi-1
12.09  -0.8 4 Final ti
4 x 100 m F17   Teilman, Maria -86 46.57  [1]     1   to  
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2003-07-26/27 (lö-sö)  | Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P19   Nylander, Tobias -85 1:59.82        4 Heat 1 [¤]
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 ej start            [¤]
Sundell, Per Henrik -79 3:50.1m SB 2 Heat 2
Synnerman, Per -71 3:59.0m SB 12 Heat 2
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-07-24 (to)  | Götagalan, Tingvalla, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Klinteskog, Johan -81 ej start          B-final    
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 brutit          B-final    
Norberg, Daniel -78 1:51.29  SB 2 C-final
» Pell, Rickard -79 1:57.65        9 Final    
Synnerman, Per -71 1:53.31  SB 6 D-final
M22 » Karlsson, Fredrik -78 1:56.85  8 B-final
2 000 m h (91,4 cm) M22 » Lerdahl, Emil -82 6:11.13      PB 2 Final    
3 000 m h (91,4 cm) MS   Gustafsson, Björn -79 9:31.40      SB 10 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.11    +1.6 SB 7 Final    
 2003-07-22 (ti)  | Löparnas kväll, Borgsmo IP, Norrköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
3 000 m M22 » Lerdahl, Emil -82 8:43.54      PB 9 Final    
 2003-07-19/20 (lö-sö)  | Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m P19   Nylander, Tobias -85 54.45        4 Final  
 2003-07-18/20 (fr-sö)  | Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m KS   Bergsten, Moa -83 13.18    +1.7 SB 4 Heat 2 fr  
200 m K22   Bergsten, Moa -83 27.32    +0.9 PB 4 Final  
1 500 m MS » Lerdahl, Emil -82 ej start             
3 000 m MS   Gustafsson, Björn -79 ej start            fr  
» Lerdahl, Emil -82 8:45.95  PB 5 Final fr
Längd K22   Bergsten, Moa -83 5.51    +3.6   1 Final  
5.34  +1.7
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.98    +3.0   1 Final [¤]
14.94  +0.8
KS Bergsten, Moa -83 12.12  +1.5 3 Final fr
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-07-17 (to)  | Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Monsén, Max -91 11.80    -2.5 PB 4 Final    
P11 Campenhausen, Erik -92 9.56  -2.0 4 Heat 2
  9.40    -1.4   4 Final    
Monsén, Sam -92 9.48  -2.0 3 Heat 2 [¤]
11.10  -1.4 5 Final
Olsson, Simon -92 11.24  -2.3 7 Heat 1
  11.10    -1.5   5 B-final    
Samuelsson, Filip -92 9.98  -2.3 3 Heat 1
9.88  -1.5 1 B-final
Sundborg, Tommy -92 10.78  -2.3 6 Heat 1
  10.15    -1.5   3 B-final    
F11 Niklasson, Felicia -92 9.61  -2.3 2 Heat 1
9.52  -1.7 3 Final
» Sabir, Jasmin -92 10.06    -2.2   6 Heat 2    
Öhman, Louise -92 9.79  -2.3 4 Heat 1
9.61  -1.7 PB 4 Final
80 m P12   Brodén, Viktor -91 12.65    -2.4   5 Heat 1    
12.59  -2.7 2 B-final
Monsén, Max -91 11.70    -2.3   3 Heat 2   [¤]
Nilsson, Philip -91 12.56  -2.3 7 Heat 2 [¤]
Nilsson, Sebastian -91 12.03  -2.3 5 Heat 2
  12.24    -2.5   8 Final    
Älvebrand, Eric -91 12.77  -2.4 6 Heat 1 [¤]
12.71  -2.7 3 B-final
F13 Göth, Camilla -90 12.48    -1.7   7 Heat 1    
Göth, Linn -90 11.42  -1.7 1 Heat 1
11.61  -1.6 4 Final
Ljungqvist, Anneli -90 12.23  -1.9 4 Heat 2
  12.34    -1.8   6 B-final    
Nilsson, Jessika -90 12.55  -1.9 7 Heat 2
12.67  -1.9 5 C-final
Öster, Kristin -90 13.24  -1.6 6 Heat 3
  13.19    -1.3   2 D-final    
F12 Andersson, Julia -91 13.88  -2.2 7 Heat 4 [¤]
13.74  -1.3 4 D-final
Bristrand, Anna -91 12.81  -2.2 5 Heat 4
  12.92    -1.9   6 C-final    
Jakobsson, Ulrika -91 12.27  -1.6 3 Heat 3
12.31  -1.8 5 B-final
Lord, Johanna -91 13.47  -2.2 6 Heat 4
13.23  -1.3 3 D-final
100 m MS   Lundh, Robin -87 ej start               
Norgren, Henrik -87 12.11  -0.9 SB 4 Heat 2
Thorén, Joel -87 ej start               
P15 Olsson, David -88 12.81  -2.2 3 Heat 1
12.73  -1.7 3 Final
Segerlind, Jonas -88 12.16  -2.2 1 Heat 1
  12.08    -1.7   1 Final    
P14 » Kårelid, Victor -89 13.52  -1.5 2 Heat 2
Niemeyer, Tomas -89 14.35  0.0 PB 4 Heat 2
Zakrisson, Jimmy -89 13.20  -2.2 4 Heat 1
  13.15    -1.7   5 Final    
KS Hynning, Elin -87 ej start 
Håkansson, Camilla -87 ej start 
Nylander, Elina -87 13.77    -1.0   7 Heat 1    
Weinz, Helena -87 13.83  -1.0 8 Heat 1
F15 Gävert, Therése -88 ej start 
F14 Blomberg, Michaela -89 ej start               
Broth, Johanna -89 14.59  -2.0 PB 5 Heat 1
» Carlsson Odell, Sara -89 14.23  -2.0 4 Heat 1
  14.37    -1.1   6 Final    
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start 
Högberg, Elin -89 14.69  -1.2 4 Heat 2
  14.73    -1.1   7 Final    
Peterson, Sofia -89 13.28  -1.2 2 Heat 2
13.36  -1.1 3 Final
400 m KS   Håkansson, Camilla -87 62.11      PB 3 Final    
» Nyström, Michelle -87 64.43  PB 5 Final
600 m P12   Brodén, Viktor -91 2:06.46      PB 7 Final    
Nilsson, Philip -91 ej start 
P11 Campenhausen, Erik -92 2:20.71        9 Final    
Olsson, Simon -92 2:40.86  PB 12 Final
Samuelsson, Filip -92 2:27.67  10 Final
Sundborg, Tommy -92 2:35.39      PB 11 Final    
F13 Göth, Camilla -90 2:07.34  13 Final
Ljungqvist, Anneli -90 2:07.24  12 Final
Öster, Kristin -90 2:07.22      PB 11 Final   [¤]
F12 Jakobsson, Ulrika -91 1:59.77  3 Final
Lord, Johanna -91 2:06.39  8 Final
F11 Niklasson, Felicia -92 2:13.50      PB 3 Final    
» Sabir, Jasmin -92 2:23.10  7 Final
Öhman, Louise -92 2:37.90  PB 8 Final
800 m P15   Berg, Jonathan -88 ej start               
Röing, Mattias -88 2:23.71  2 Final
Silén, Gustav -88 2:08.82      PB 1 Final    
F15 » Davidsson, Jenny -88 2:33.02  PB 4 Final
F14 Fahlén, Catrin -89 ej start 
Lord, Linnéa -89 2:38.35  6 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 » Davidsson, Jenny -88 13.79    -0.9   4 Final    
Trygg, Nadja -88 14.25  -0.9 SB 6 Final
F14 Dahlén, Camilla -89 ej start               
» Dedrickson M, Fatima -89 12.69  -0.9 2 Final
100 m häck (84 cm) P15 » Eklund, Jonathan -88 14.94    -0.7   1 Final    
Segerlind, Jonas -88 ej start 
Höjd P15   Berg, Jonathan -88 1.71      PB 2 Final    
Liedberg, Niclas -88 1.85  PB 1 Final
P14 Kårsell, Niklas -89 1.36      PB 4 Final    
Sundborg, Håkan -89 1.36  SB 5 Final
KS Arvidsson, Emelie -87 1.56  SB 4 Final
F15 » Davidsson, Jenny -88 1.41        4 Final   [¤]
F14 Blomberg, Michaela -89 ej start 
» Carlsson Odell, Sara -89 1.36  7 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 1.36        6 Final    
Fahlén, Catrin -89 1.36  PB 5 Final
Peterson, Sofia -89 1.45  PB 2 Final
Stav MS » Eklund, Jonathan -88 3.25      PB 2 Final    
» Elgered, Jonas -87 3.65  1 Final
Thorén, Joel -87 ej start 
Längd MS   Lundh, Robin -87 5.33    -0.1 PB 8 Final    
Norgren, Henrik -87 5.79  -0.1 PB 4 Final
Sonko, Lamin -87 4.27    -0.1 SB 9      
P15 Segerlind, Jonas -88 5.50  -0.1 7 Final [¤]
KS Arvidsson, Emelie -87 4.86  -0.1 3 Final
Hynning, Elin -87 ej start               
Nylander, Elina -87 3.37  -0.1 SB 7 Final
F14 » Dedrickson M, Fatima -89 4.65  0.0 5 Final [¤]
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start 
Längd (zon) P12   Brodén, Viktor -91 4.08    -0.1   10      
Monsén, Max -91 4.45  -0.1 4 Final [¤]
Nilsson, Philip -91 4.02    -0.1   12      
Nilsson, Sebastian -91 3.90  -0.1 13
P11 Campenhausen, Erik -92 3.54  -0.1 9
Monsén, Sam -92 3.89    -0.1 PB 5 Final   [¤]
Olsson, Simon -92 3.22  -0.1 14
Samuelsson, Filip -92 3.70  -0.1 PB 7 Final
Sundborg, Tommy -92 3.36    -0.1   13      
F13 Göth, Camilla -90 4.15  +1.1 11
Göth, Linn -90 4.57  +1.3 PB 4 Final
Ljungqvist, Anneli -90 3.87    +1.8   19      
Öster, Kristin -90 3.86  +1.1 PB 21
F12 Andersson, Julia -91 3.18  +1.4 27 [¤]
Bristrand, Anna -91 3.88    +1.0 PB 18      
Jakobsson, Ulrika -91 4.39  +0.8 7 Final
Lord, Johanna -91 3.28  +1.0 26
Martinsson, Sara -91 3.63    +0.7 PB 25      
Raask, Emma -91 ej start 
F11 Niklasson, Felicia -92 3.91  +0.8 2 Final
» Sabir, Jasmin -92 3.60    +1.0   8 Final    
Öhman, Louise -92 3.64  +0.8 6 Final
Tresteg P15   Liedberg, Niclas -88 11.29    -0.1 PB 1 Final    
P14 Niemeyer, Tomas -89 10.19  -0.1 PB 3 Final
F17 Weinz, Helena -87 10.16    -0.1 PB 1 Final    
F15 Trygg, Nadja -88 9.37  -0.1 PB 3 Final
F14 Högberg, Elin -89 ej start 
Kula (4,0 kg) P15   Olsson, David -88 12.09        1 Final    
Segerlind, Jonas -88 10.94  2 Final
P14 Kårsell, Niklas -89 6.63      PB 5 Final    
Niemeyer, Tomas -89 7.80  4 Final
Zakrisson, Jimmy -89 10.07  3 Final
Kula (3,0 kg) P12   Brodén, Viktor -91 5.42      PB 8 Final   [¤]
Monsén, Max -91 7.34  PB 3 Final [¤]
Nilsson, Philip -91 5.62      PB 7 Final   [¤]
Älvebrand, Eric -91 7.26  4 Final [¤]
P11 Campenhausen, Erik -92 5.16  PB 11
Olsson, Simon -92 6.84      PB 7 Final    
Samuelsson, Filip -92 6.73  PB 8 Final
Sundborg, Tommy -92 5.73  PB 10
Kula (2,0 kg) P11   Monsén, Sam -92 7.82      PB 3 Final   [¤]
F13 Nilsson, Jessika -90 8.35  PB 4 Final
F12 Lord, Johanna -91 5.84      PB 9      
F11 Niklasson, Felicia -92 6.04  2 Final
» Sabir, Jasmin -92 5.12  PB 8 Final
Öhman, Louise -92 8.29  1 Final
Diskus (1,0 kg) P15   Olsson, David -88 39.91      PB 1 Final    
Segerlind, Jonas -88 31.27  3 Final
P14 » Kårelid, Victor -89 24.61      PB 4 Final    
Sundborg, Håkan -89 18.00  PB 5 Final
Zakrisson, Jimmy -89 32.23  2 Final
F17 Davidsson, Sandra -87 15.93        4 Final    
Håkansson, Camilla -87 16.73  PB 3 Final
» Nyström, Michelle -87 22.05  PB 2 Final
Diskus (0,6 kg) F15   Gävert, Therése -88 33.62      PB 2 Final    
F14 Dahlén, Camilla -89 ej start 
Slägga (4,0 kg) F17   Davidsson, Sandra -87 20.04      PB 3 Final    
Gävert, Therése -88 29.20  PB 1 Final
Nylander, Elina -87 11.48      PB 5 Final    
Weinz, Helena -87 11.62  PB 4 Final
Spjut (700 gr) P17 » Elgered, Jonas -87 41.32        4 Final    
Thorén, Joel -87 49.85  3 Final
Spjut (600 gr) KS   Arvidsson, Emelie -87 20.43      PB 5 Final    
Håkansson, Camilla -87 15.84  PB 6 Final
» Nyström, Michelle -87 22.57  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F15 » Davidsson, Jenny -88 32.76      PB 1 Final    
Trygg, Nadja -88 30.48  3 Final
F14 Broth, Johanna -89 15.30        12      
» Carlsson Odell, Sara -89 16.69  PB 10
» Dedrickson M, Fatima -89 18.16  9
Lord, Linnéa -89 15.61      PB 11      
F13 Göth, Linn -90 15.75  PB 8 Final
Nilsson, Jessika -90 16.54  PB 6 Final
Öster, Kristin -90 16.11      PB 7 Final    
F12 Jakobsson, Ulrika -91 9.79  9
Raask, Emma -91 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-07-16 (on)  | Ölandsspelen, Högby IP, Högby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11   Campenhausen, Erik -92 9.21    -0.2 PB 2 Heat 2    
9.35  -2.5 3 Final
Monsén, Sam -92 9.45    -0.8 PB 2 Heat 1   [¤]
Olsson, Simon -92 10.48  -0.2 PB 5 Heat 2
Samuelsson, Filip -92 9.56  -0.8 PB 4 Heat 1
Sundborg, Tommy -92 10.04    -1.5 PB 4 Heat 3    
F11 Niklasson, Felicia -92 9.18  -0.5 PB 1 Heat 1
9.50  -2.5 4 Final
» Sabir, Jasmin -92 9.93    -1.0 SB 6 Heat 2    
Öhman, Louise -92 9.84  -1.0 PB 5 Heat 2
80 m P12   Brodén, Viktor -91 12.08    -0.5 PB 2 Heat 1    
Monsén, Max -91 11.29  -2.0 PB 1 Heat 2 [¤]
  11.33    -0.1   1 Final    
Nilsson, Philip -91 12.06  -2.0 PB 5 Heat 2
Nilsson, Sebastian -91 11.62  -0.1 PB 3 Heat 3
  11.76    -0.1   6 Final    
Älvebrand, Eric -91 12.27  -0.5 PB 4 Heat 1 [¤]
F13 Göth, Camilla -90 12.00  -0.2 PB 2 Heat 2
Göth, Linn -90 11.23  -0.3 3 Heat 3
  11.39    -1.2   4 Final    
Ljungqvist, Anneli -90 11.95  -0.4 4 Heat 1
Nilsson, Jessika -90 ej start 
Öster, Kristin -90 13.08    -0.4   5 Heat 1    
F12 Andersson, Julia -91 13.51  -0.6 PB 6 Heat 4 [¤]
Bristrand, Anna -91 12.49  -0.2 4 Heat 3
Jakobsson, Ulrika -91 11.75  -0.2 PB 1 Heat 3
  11.97    -1.8   5 Final    
Lord, Johanna -91 12.83  -0.2 PB 6 Heat 3
Nyström, Linnéa -91 12.29  -0.4 PB 4 Heat 2 [¤]
100 m P14 » Kårelid, Victor -89 13.03    -0.4   2 Heat 1    
13.31  -0.7 4 Final
Kårsell, Niklas -89 14.79    -0.4 PB 5 Heat 1    
Sundborg, Håkan -89 14.49  -0.6 PB 4 Heat 2
F15 Trygg, Nadja -88 14.36  -0.4 PB 4 Heat 2
  14.49    -2.2   5 Final    
F14 Blomberg, Michaela -89 ej start 
Dahlén, Camilla -89 14.88  -0.9 PB 6 Heat 3
» Dedrickson M, Fatima -89 13.64  -0.9 1 Heat 3
  13.69    -2.3   2 Final    
Fahlén, Catrin -89 13.88  -1.2 PB 1 Heat 1
14.04  -2.3 6 Final
Högberg, Elin -89 14.66    -1.2 PB 3 Heat 1    
Lord, Linnéa -89 14.92  -1.3 PB 3 Heat 2
Peterson, Sofia -89 13.28  -1.3 1 Heat 2
13.28  -2.3 1 Final
200 m P17   Lundh, Robin -87 28.30    -3.4 PB 4 Heat 1    
Norgren, Henrik -87 ej start 
Sonko, Lamin -87 ej start               
P15 Segerlind, Jonas -88 24.21  -1.7 PB 3 Heat 2
F17 Arvidsson, Emelie -87 28.67  -1.4 PB 2 Heat 2
Håkansson, Camilla -87 30.29    -1.4 PB 4 Heat 2    
Nylander, Elina -87 28.53  -2.6 4 Heat 1
» Nyström, Michelle -87 29.00  -1.4 PB 3 Heat 2
Weinz, Helena -87 28.51    -1.4   1 Heat 2    
F14 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start 
Peterson, Sofia -89 ej start 
600 m P12   Nilsson, Philip -91 ej start               
Nilsson, Sebastian -91 ej start 
P11 Campenhausen, Erik -92 2:09.34      PB 8 Final    
Samuelsson, Filip -92 2:06.91  PB 7 Final
F13 Ljungqvist, Anneli -90 2:06.08  5 Final
F12 Bristrand, Anna -91 2:38.56      PB 10 Final    
Jakobsson, Ulrika -91 1:57.21  2 Final
Lord, Johanna -91 2:05.26  SB 6 Final
F11 » Sabir, Jasmin -92 2:22.45  PB 7 Final
2 000 m P15   Röing, Mattias -88 6:51.42      PB 3 Final    
Silén, Gustav -88 6:32.44  SB 1 Final
F14 Lord, Linnéa -89 7:30.75  PB 2 Final
Höjd P17   Lundh, Robin -87 1.60      SB 5 Final    
Norgren, Henrik -87 1.85  3 Final
Thorén, Joel -87 ej start               
P15 Berg, Jonathan -88 1.70  1 Final
Liedberg, Niclas -88 1.70  3 Final
Segerlind, Jonas -88 1.70        1 Final    
P12 Brodén, Viktor -91 1.35  PB 4 Final
Monsén, Max -91 ej start 
Älvebrand, Eric -91 1.35        5 Final    
P11 Campenhausen, Erik -92 ej start 
Monsén, Sam -92 1.15  PB 6 Final [¤]
Samuelsson, Filip -92 ej start               
Sundborg, Tommy -92 1.10  7 Final
F14 Dahlén, Camilla -89 1.25  PB 3 Final
F13 Nilsson, Jessika -90 1.25        10      
Öster, Kristin -90 1.15  13
F12 Andersson, Julia -91 1.15  13 [¤]
Martinsson, Sara -91 1.20        12      
Nyström, Linnéa -91 1.25  7 Final [¤]
F11 Niklasson, Felicia -92 1.25  PB 2 Final
» Sabir, Jasmin -92 1.10        5 Final    
Öhman, Louise -92 1.20  4 Final
Stav P17 » Elgered, Jonas -87 ej start               
Thorén, Joel -87 ej start 
P15 » Eklund, Jonathan -88 ej start 
Längd P17 » Elgered, Jonas -87 5.45    +1.8 PB 3 Final    
Thorén, Joel -87 ej start 
P15 Berg, Jonathan -88 ej start               
Liedberg, Niclas -88 ej start 
Olsson, David -88 5.47  +2.6 3 Final
  4.97    +1.6 SB        
Segerlind, Jonas -88 5.94  +2.7 1 Final
5.88  +0.6 PB
P14 » Kårelid, Victor -89 ej start               
Kårsell, Niklas -89 3.87  -2.2 PB 6 Final
Niemeyer, Tomas -89 4.23  -0.8 5 Final
Sundborg, Håkan -89 3.52    -1.1 PB 7 Final    
Zakrisson, Jimmy -89 4.51  -1.4 PB 4 Final
F17 Arvidsson, Emelie -87 4.98  +2.4 3 Final
  4.66    +1.7          
Hynning, Elin -87 ej start 
Håkansson, Camilla -87 4.55  +3.8 7 Final
  4.44    +1.9 PB        
Nylander, Elina -87 ej start 
» Nyström, Michelle -87 4.38  +2.7 8 Final
  4.19    +1.2 PB        
Weinz, Helena -87 4.96  +2.2 4 Final
4.65  +1.0
F15 » Davidsson, Jenny -88 4.78    -1.4   4 Final    
F14 Blomberg, Michaela -89 ej start 
Broth, Johanna -89 4.33  0.0 PB 8 Final
» Carlsson Odell, Sara -89 4.58    0.0 PB 3 Final    
» Dedrickson M, Fatima -89 4.89  0.0 PB 1 Final
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start 
Högberg, Elin -89 4.06  0.0 10
Längd (zon) P12   Brodén, Viktor -91 4.13    -0.2 PB 12      
Monsén, Max -91 4.54  +0.8 PB 2 Final
Nilsson, Philip -91 4.04    0.0   13      
Nilsson, Sebastian -91 3.86  0.0 16
Älvebrand, Eric -91 3.95  0.0 PB 14 [¤]
P11 Campenhausen, Erik -92 3.63    +0.8 PB 10      
Olsson, Simon -92 3.43  +1.5 PB 12
Samuelsson, Filip -92 3.79  +4.9 8 Final
  3.67    +0.9 PB        
Sundborg, Tommy -92 3.75  +0.9 PB 9
F13 Göth, Camilla -90 4.07  -0.4 17
Göth, Linn -90 4.35    -0.8   11      
Ljungqvist, Anneli -90 3.89  -0.3 PB 18
Öster, Kristin -90 3.66  -0.4 22
F12 Andersson, Julia -91 3.44    +1.5 PB 25      
Bristrand, Anna -91 3.78  +1.5 PB 19
Jakobsson, Ulrika -91 4.53  +1.4 PB 1 Final
Lord, Johanna -91 3.45    +1.7 PB 24      
Martinsson, Sara -91 ej start 
Nyström, Linnéa -91 4.11  +0.8 PB 10 [¤]
Raask, Emma -91 ej start               
F11 Niklasson, Felicia -92 4.13  +3.4 4 Final
4.06  +2.0 PB
» Sabir, Jasmin -92 3.67  +3.9 8 Final
  3.64    +1.4          
Öhman, Louise -92 3.84  +1.4 PB 7 Final
Kula (4,0 kg) P15   Olsson, David -88 12.58      PB 1 Final    
P14 » Kårelid, Victor -89 8.39  PB 3 Final
Zakrisson, Jimmy -89 10.13  PB 1 Final
Kula (3,0 kg) P12   Monsén, Max -91 6.73      PB 9     [¤]
Älvebrand, Eric -91 7.65  PB 6 Final [¤]
F15 » Davidsson, Jenny -88 10.75      PB 2 Final    
Gävert, Therése -88 8.38  11
Trygg, Nadja -88 9.18  SB 7 Final
F14 Broth, Johanna -89 8.28        2 Final    
» Carlsson Odell, Sara -89 8.21  7 Final
Dahlén, Camilla -89 9.16  PB 4 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 8.16        8 Final    
Högberg, Elin -89 5.90  PB 11
Kula (2,0 kg) F13   Nilsson, Jessika -90 7.55        9      
F11 Niklasson, Felicia -92 6.60  PB 5 Final
Öhman, Louise -92 8.58      PB 2 Final    
F10 Nyström, Emelie -93 6.77  PB 4 Final
Diskus (1,0 kg) P15   Olsson, David -88 38.75        2 Final    
P14 Niemeyer, Tomas -89 28.43  SB 2 Final
Zakrisson, Jimmy -89 32.79      PB 1 Final    
F17 Davidsson, Sandra -87 16.10  PB 5 Final
Håkansson, Camilla -87 ej start 
» Nyström, Michelle -87 21.49  PB 4 Final
Diskus (0,6 kg) P12   Nilsson, Philip -91 17.55      PB 6 Final    
Nilsson, Sebastian -91 ej start 
F15 Gävert, Therése -88 28.78        4 Final    
Trygg, Nadja -88 28.39  SB 5 Final
F14 Broth, Johanna -89 22.34  SB 5 Final
» Carlsson Odell, Sara -89 18.06      PB 7 Final    
Dahlén, Camilla -89 33.53  PB 1 Final
Fahlén, Catrin -89 17.87  PB 8 Final
F13 Göth, Camilla -90 18.20      PB 2 Final    
Nilsson, Jessika -90 19.59  PB 1 Final
F12 Bristrand, Anna -91 17.99  PB 7 Final
Spjut (700 gr) P17   Thorén, Joel -87 ej start               
Spjut (600 gr) P15 » Eklund, Jonathan -88 36.87      PB 1 Final    
Segerlind, Jonas -88 ej start 
P14 Niemeyer, Tomas -89 26.67        4 Final    
Zakrisson, Jimmy -89 27.34  3 Final
F17 Hynning, Elin -87 ej start 
Spjut (400 gr) P12   Nilsson, Philip -91 ej start               
Nilsson, Sebastian -91 ej start 
P11 Olsson, Simon -92 21.30      PB 5 Final    
Sundborg, Tommy -92 12.00  PB 11
F15 » Davidsson, Jenny -88 29.16  PB 3 Final
Trygg, Nadja -88 31.84      SB 1 Final    
F13 Göth, Linn -90 ej start 
Nilsson, Jessika -90 12.06  6 Final
F12 Jakobsson, Ulrika -91 ej start               
Raask, Emma -91 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-07-12/13 (lö-sö)  | Enaspelen, Enavallen, Enköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp P17 » Elgered, Jonas -87 6 213  [1] +0.4 PB 8    
110 m häck (91,4 cm) 17.36 [637] -0.7 1
Diskus (1,5 kg) 30.60 [615] 1
Stav 3.70 [796] PB 1
Spjut (700 gr) 41.29 [605] 1
300 m 40.53 [639] PB 1
100 m 12.86 [591] +0.7 PB 1
Längd 5.29 [585] +1.1 SB 1
Kula (5,0 kg) 10.89 [654] 1
Höjd 1.50 [508] 1
1 000 m 2:56.14 [583]     PB 8 1  
Thorén, Joel -87 6 157  +0.8 PB
110 m häck (91,4 cm) 15.86 [847] -0.7 PB 1
Diskus (1,5 kg) 33.66 [679] 1
Stav 3.70 [796] 1
Spjut (700 gr) 57.35 [853] [1] PB 1
300 m 38.37 [781] PB 1
100 m 11.91 [804] +1.4 PB 1
Längd 5.74 [696] +1.8 1
Kula (5,0 kg) 11.58 [701] 1
Höjd ej res  1
1 000 m brutit  1
8-kamp P15   Segerlind, Jonas -88 6 008    +0.2 PB 1    
100 m häck (84 cm) 14.70 [882] -0.4 PB 1
Diskus (1,0 kg) 25.70 [479] 1
Stav 3.20 [804] PB 1
Spjut (600 gr) 29.79 [475] PB 1
Längd 5.73 [851] +0.8 PB 1
Kula (4,0 kg) 11.40 [680] PB 1
Höjd 1.80 [959] PB 1
800 m 2:09.30 [878] PB 1
6-kamp F15 » Davidsson, Jenny -88 4 228    +1.0 PB 2    
80 m häck (76,2 cm) 13.15 [702] +0.1 PB 1
Höjd 1.44 [732] PB 1
Kula (3,0 kg) 10.29 [767] PB 1
Längd 5.04 [832] +2.0 PB 1
Spjut (400 gr) 23.97 [482] PB 1
600 m 1:44.52 [713]     PB   1  
F14 » Dedrickson M, Fatima -89 3 726  +0.5 PB 1
80 m häck (76,2 cm) 12.71 [817] +0.1 1
Höjd 1.44 [732] 1
Kula (3,0 kg) 8.28 [564] PB 1
Längd 4.76 [736] +0.9 PB 1
Spjut (400 gr) 20.41 [382] PB 1
600 m 1:52.90 [495] PB 1
5-kamp F13   Engfors, Paulina -90 4 115    +1.1 PB 3    
60 m häck (76,2 cm) 11.16 [865] +0.9 PB 1
Längd (zon) 4.62 [850] +1.3 PB 1
Boll (300 gr) 27.90 [640] PB 1
Höjd 1.36 [825] PB 1
600 m 1:50.42 [935] 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P16
 2003-07-11/13 (fr-sö)  | Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P19   Nylander, Tobias -85 ej start            fr  
1 500 m M22 » Lerdahl, Emil -82 ej start            fr  
5 000 m M22 » Lerdahl, Emil -82 ej start            fr  
 2003-07-10 (to)  | "SM-loppet", Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m F12   Jakobsson, Ulrika -91 1:50.44      PB 2 Final    
 2003-07-10 (to)  | Lag-SM, Arosvallen, Västerås - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Andersson, David -85 11.40    -0.4   5      
200 m MS   Rosencrantz, Patrik -86 22.71    0.0   6      
400 m MS   Klinteskog, Johan -81 49.46      SB 4      
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:51.86        1      
1 500 m MS   Sundell, Per Henrik -79 4:17.54        1      
5 000 m MS   Norberg, Daniel -78 15:22.46      PB 2      
3 000 m h (91,4 cm) MS   Benjira, Rachid -74 9:04.23      PB 3      
110 m häck (106,7 cm) MS   Kleebinder, Niklas -77 15.88    -0.4 SB 4      
400 m häck (91,4 cm) MS   Klinteskog, Johan -81 55.93      SB 3      
Höjd MS   Norgren, Henrik -87 1.87      PB 5      
Stav MS   Kleebinder, Niklas -77 4.16      SB 5      
Längd MS » Attersand, Johan -74 6.46    +2.6   6      
6.33  +0.5
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.01    +0.7 SB 1      
Kula (7,26 kg) MS » Wikström, Peter -57 11.28      SB 6      
Diskus (2,0 kg) MS   Mirkovic, Dejan -78 30.61      PB 6      
Slägga (7,26 kg) MS   Mårtensson, Magnus -71 49.05      SB 4      
Spjut (800 gr) MS   Thorén, Joel -87 54.24      PB 4      
4 x 100 m MS   Ekstedt, Anders -85 43.57        6      
Rosencrantz, Patrik -86
» Andersson, David -85
Thorén, Joel -87
Lag Arena MS » Andersson, David -85 54p        5      
» Attersand, Johan -74
Benjira, Rachid -74
Ekstedt, Anders -85
Kleebinder, Niklas -77
Klinteskog, Johan -81
Mirkovic, Dejan -78
Mårtensson, Magnus -71
Norberg, Daniel -78
Norgren, Henrik -87
» Pell, Rickard -79
Rosencrantz, Patrik -86
Sundell, Per Henrik -79
Thorén, Joel -87
» Wikström, Peter -57
 2003-07-04/06 (fr-sö)  | Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13 » Carls, Sofia -90 11.44    +1.1   4 Heat 1  
100 m P19 » Andersson, David -85 11.35    +0.1   3 Heat 1  
11.35  +1.6 7 Final
Ekstedt, Anders -85 11.86    0.0 SB 4 Heat 4  
P17 Granlund, Jonas -86 12.08  -1.3 PB 4 Heat 5
Lindkvist, Robin -86 11.89  +1.4 PB 3 Heat 8
Nordström, Erik -86 12.16    -0.1 PB 5 Heat 3  
Norgren, Henrik -87 12.13  -0.2 SB 4 Heat 7
Rosencrantz, Patrik -86 11.32  -0.9 1 Heat 1
  11.28    +0.1 PB 4 Final  
P15 Segerlind, Jonas -88 11.82  +1.4 3 Heat 1
11.80  +1.0 PB 6 Final
F19 Rätteli, Alexandra -85 13.59    +0.5 SB 8 Heat 3  
F17 Carls, Camilla -86 12.99  +2.0 PB 3 Heat 2
Eriksson, Tittchi-Lii -86 12.78  +1.9 2 Heat 7
Nylander, Elina -87 13.63    +1.6 SB 6 Heat 1  
Teilman, Maria -86 11.94  +2.0 PB 1 Heat 2
12.01  0.0 1 Final
Weinz, Helena -87 13.40    +1.7 PB 7 Heat 6  
F15 Johansson, Linn -88 13.48  -0.5 PB 4 Heat 7
200 m P19 » Andersson, David -85 23.19    +0.4   4 Heat 3  
22.90  -0.1 PB 2 Final
Ekstedt, Anders -85 ej start             
P17 Björneman, Fredrik -86 24.65  -1.3 7 Heat 1
Granlund, Jonas -86 ej start 
Lindkvist, Robin -86 23.57    -0.2 PB 4 Heat 7  
Norgren, Henrik -87 23.84  -1.4 PB 5 Heat 2
Rosencrantz, Patrik -86 22.59  -1.3 1 Heat 1
  22.38    -0.5   2 Final  
KS Thulin, Petra -79 ej start 
F19 Lagerblad, Lovisa -85 27.19  0.0 PB 7 Heat 4
Rätteli, Alexandra -85 28.34    -1.0 SB 7 Heat 1  
Saletic, Bojana -85 ej start 
F17 Carls, Camilla -86 27.03  0.0 PB 6 Heat 3
Eriksson, Tittchi-Lii -86 26.56    -0.4   3 Heat 7  
Nylander, Elina -87 27.87  +0.3 PB 7 Heat 6
Teilman, Maria -86 25.17  +0.1 1 Heat 2
Teilman, Maria -86 24.76    -0.9 PB 1 Final  
Weinz, Helena -87 28.17  -0.4 7 Heat 7
F13 » Carls, Sofia -90 28.20  -0.7 PB 3 Heat 3
300 m P15   Segerlind, Jonas -88 36.99        1 Heat 1  
F15 Forsberg, Emma -88 44.71  PB 1 Heat 4
400 m MS   Klinteskog, Johan -81 ej start            fr  
P19 Ekstedt, Anders -85 ej start 
Huss, Anders -85 52.60        3 Heat 2  
Nylander, Tobias -85 53.61  5 Heat 3
P17 Björneman, Fredrik -86 54.78  7 Heat 3
Lindkvist, Robin -86 52.32      PB 1 Heat 3  
Nienkerk, Andrée -86 56.76  PB 8 Heat 3
F19 Lagerblad, Lovisa -85 61.25  3 Heat 2
F17 Söderhult, Ellen -86 ej start  fr
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 2:04.51        11 Heat 1 [¤]
Klinteskog, Johan -81 1:50.39  SB 4 Heat 1
Norberg, Daniel -78 1:53.88        10 Heat 1 [¤]
Sundell, Per Henrik -79 1:54.75  SB 6 Heat 2
P19 Huss, Anders -85 1:58.05  PB 4 Heat 2
Nylander, Tobias -85 ej start             
P17 Nienkerk, Andrée -86 2:15.54  PB 11 Heat 3 fr
P15 Berg, Jonathan -88 2:16.38  10 Heat 2
Ekhamre, Thobias -88 2:06.63      PB 7 Heat 1  
F19 Barman, Emelie -85 ej start  fr
F17 Söderhult, Ellen -86 ej start 
1 500 m MS   Benjira, Rachid -74 3:57.08      SB 9 Heat 2 [¤]
Gustafsson, Björn -79 4:06.27  SB 9 Heat 3 [¤]
» Lerdahl, Emil -82 4:07.09      PB 6 Heat 4 [¤]
Norberg, Daniel -78 4:07.36  13 Heat 1 [¤]
Sundell, Per Henrik -79 3:52.28  SB 8 Heat 1
P17 Steding, John -86 ej start             
F19 Barman, Emelie -85 ej start 
2 000 m P15   Ekhamre, Thobias -88 6:02.10      PB 5 Heat 1  
3 000 m P17   Steding, John -86 ej start             
2 000 m h (91,4 cm) MS   Benjira, Rachid -74 5:48.71      PB 3 Final fr [¤]
Gustafsson, Björn -79 6:05.47  SB 7 Final fr
» Lerdahl, Emil -82 6:11.71  PB 9 Final fr [¤]
60 m häck (76,2 cm) F13