HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2018-11-16
Per Person Resultatdatum: 2003-12-31
Ute för 2003
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
   Thulin, Petra -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-24 100 m häck (84 cm) KS 15.68  0.0 SB 4 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2003-05-30 100 m häck (84 cm) KS ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2003-06-11 200 m KS 28.56  -1.6 SB 4 3 [¤] » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
100 m häck (84 cm) KS 15.58  +3.7 5 Final
2003-06-28 100 m häck (84 cm) KS 16.39  -0.9 6 Final » Bospararspelen, Studenternas IP, Uppsala
2003-07-04 200 m KS ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
100 m häck (84 cm) KS 16.09  -0.6 4 1
2003-08-15 100 m häck (84 cm) KS 16.17  +0.3 1 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-08-19 100 m häck (84 cm) KS ej start  1 [¤] » Fredrikhofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-09-20 100 m häck (84 cm) KS brutit  1 » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
 K22 - Kvinnor 22 år
   Bergsten, Moa -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-24 Längd K22 5.37  +1.0 SB 2 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
Tresteg K22 12.02  +0.8 SB 1 1
2003-06-11 200 m KS 27.42  +0.1 PB 4 2 [¤] » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
Tresteg KS 12.14  [2] +1.3 SB 1 Final [¤]
2003-07-18 100 m K22 13.18  +1.7 SB 4 2 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
200 m KS 27.32  +0.9 PB 4 Final
Längd K22 5.51  +3.6 1 Final
5.34  +1.7 1 Final
Tresteg KS 12.12  +1.5 3 Final
2003-08-01 Tresteg K22 12.38  +0.4 SB 5 Försök » SM 2003, Sportcentrum, Norrtälje
Tresteg K22 11.88  +0.3 9 Final
2003-08-08 100 m K22 13.25  -1.2 4 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
13.14  -0.4 SB 6 Final
Längd K22 5.26  +0.3 6 Final
Tresteg K22 12.02  +1.1 1 Final
2003-08-15 Längd K22 5.39  +0.4 SB 4 Final » JSM 03, Vellinge IP, Vellinge
Tresteg K22 12.17  +1.7 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen K22
   Wasserman, Marie -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-24 Stav K22 3.15  SB 2 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2003-05-30 Stav KS 3.18  SB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2003-06-11 Stav KS ej start  1 [¤] » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
2003-06-28 Stav K22 3.10  3 Final » Bospararspelen, Studenternas IP, Uppsala
2003-08-08 Stav K22 3.03  3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2003-08-15 Stav K22 3.03  2 Final [¤] » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-08-15 Stav K22 ej start  [¤] » JSM 03, Vellinge IP, Vellinge
2003-08-19 Stav K22 ej res  » Fredrikhofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
 F18 - Flickor 18 år
   Barman, Emelie -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F19 9:25.00  4 1 [¤] » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-24 3 000 m KS 12:30.60  SB 4 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
5 000 m KS 20:25.52  PB 4 1
2003-05-30 1 500 m F19 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2003-07-04 800 m F19 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1 500 m F19 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Karlsson, Lina -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-11 Slägga (4,0 kg) KS 28.35  SB 1 [¤] » Linnéaspelen, Enskede IP, Stockholm
2003-05-24 Diskus (1,0 kg) F19 26.56  SB 5 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2003-05-30 Diskus (1,0 kg) F19 27.27  SB 12 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (4,0 kg) F19 27.34  15 [¤]
2003-06-11 Slägga (4,0 kg) KS 29.15  SB 5 Final [¤] » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
2003-07-04 Diskus (1,0 kg) F19 28.17  SB 6 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2003-08-30 Diskus (1,0 kg) F19 29.50  SB 2 Final » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) F19 30.12  SB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lagerblad, Lovisa -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F19 8:36.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-24 400 m häck (76,2 cm) KS 70.34  SB 5 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2003-05-30 200 m F19 27.70  -0.5 SB 5 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
100 m häck (84 cm) F19 17.56  -1.3 PB 4 Final
300 m häck (76,2 cm) F19 47.30  SB 2 B-final
2003-06-07 4 x 100 m F19 diskad  Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Stafett 1 000 m F19 2:27.52  6 Final
2003-06-11 400 m KS 59.68  PB 1 1 [¤] » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
100 m häck (84 cm) KS ej start  1 [¤]
400 m häck (76,2 cm) KS ej start  1 [¤]
2003-07-04 200 m F19 27.19  0.0 PB 7 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m F19 61.25  3 2
100 m häck (84 cm) F19 ej start  1 [¤]
300 m häck (76,2 cm) F19 48.66  6 Final
2003-08-08 400 m F19 62.49  5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
300 m häck (76,2 cm) F19 ej start  1 [¤]
2003-08-15 400 m F19 ej start  [¤] » JSM 03, Vellinge IP, Vellinge
300 m häck (76,2 cm) F19 ej start  [¤]
2003-08-30 400 m F19 63.52  2 Final » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
300 m häck (76,2 cm) F19 ej start  1 [¤]
2003-09-06 100 m F17 14.10  -1.5 SB 5 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[¤] - Efteranmäld
   Rätteli, Alexandra -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F19 8:36.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-30 100 m F19 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m F19 ej start  1 [¤]
2003-06-07 4 x 100 m F19 diskad  Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Stafett 1 000 m F19 2:27.52  6 Final
2003-06-11 100 m KS ej start  1 [¤] » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
200 m KS ej start  1 [¤]
2003-07-04 100 m F19 13.59  +0.5 SB 8 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m F19 28.34  -1.0 SB 7 1
2003-08-08 100 m F19 ej start  1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
200 m F19 ej start  1 [¤]
2003-08-30 100 m F19 ej start  1 [¤] » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Saletic, Bojana -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-30 300 m häck (76,2 cm) F19 53.94  PB 4 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2003-07-04 200 m F19 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) F19 55.45  7 Final
Längd F19 4.39  +0.8 PB 20
Not
[¤] - Efteranmäld
 F17 - Flickor 17 år
   Andersson, Annika -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F19 9:25.00  4 1 [¤] » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-24 Höjd F17 1.40  SB 5 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2003-05-30 100 m F17 14.25  -2.2 SB 6 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F17 5.04  +1.4 SB 5 Final
Tresteg KS 10.85  +0.9 SB 12
2003-06-07 4 x 100 m F19 diskad  Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Stafett 1 000 m F19 2:27.52  6 Final
2003-06-11 Längd KS 4.99  +1.5 5 Final » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
Tresteg KS 11.21  +3.3 2 Final
11.00  +1.4 SB 2 Final
2003-07-04 Längd F17 5.21  +0.1 PB 6 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg F17 11.15  0.0 SB 8 Final
2003-08-08 Längd F17 ej start  1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Tresteg F17 ej start  1 [¤]
2003-08-15 Längd F17 ej start  1 [¤] » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
Tresteg F17 11.52  +2.7 7 Final
Tresteg F17 11.26  +1.7 SB 7 Final
2003-08-23 Längd F17 4.99  +0.1 11 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
2003-08-24 Tresteg F17 11.57  +3.8 1 Final » UDM Uppland, Studenternas IP, Uppsala
11.12  +1.7 1 Final
2003-08-30 Längd F17 5.00  +0.9 2 Final » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Tresteg F17 11.22  -0.4 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Carls, Camilla -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F19 9:25.00  4 1 [¤] » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-17 Gatustafett F17 9:52.50  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-18 100 m F17 13.2m +1.1 5 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4 x 100 m F17 49.5m 1 1
2003-05-21 4 x 100 m F17 49.44  1 Final » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Stafett 1 000 m F17 2:25.14  3 Final
2003-05-24 800 m F17 3:00.11  SB 6 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m KS 49.93  3 1
2003-05-30 100 m F17 13.67  -1.9 SB 6 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m F19 ej start  1 [¤]
2003-06-07 4 x 100 m F17 49.61  3 2 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F17 49.31  4 Final
Stafett 1 000 m F17 2:19.09  4 Final
2003-06-09 100 m F17 ej start  1 [¤] » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Tyresö
2003-06-11 100 m KS 13.45  +1.6 SB 6 1 [¤] » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
200 m KS 27.87  +0.1 SB 5 2
2003-07-04 100 m F17 12.99  +2.0 PB 3 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m F17 27.03  0.0 PB 6 3
Längd F17 5.04  +0.7 PB 9
2003-08-08 100 m F17 ej start  1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
200 m F17 27.90  +1.2 5 2
Längd F17 4.48  +0.9 20
2003-08-15 100 m F17 13.61  -0.3 1 Final [¤] » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F17 4.59  -0.5 2 Final [¤]
2003-08-23 4 x 100 m F17 49.58  2 2 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
2003-08-30 100 m F17 13.34  +0.9 2 1 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
13.47  -0.8 4 Final
200 m F17 27.69  +0.6 2 2
27.42  +1.7 4 Final
Längd F17 4.50  +2.7 8 Final
4.49  +0.7 8 Final
2003-09-06 100 m F17 ej start  1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd F17 4.66  +0.6 8 Final
2003-09-20 100 m F17 13.45  -0.1 3 1 » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Eriksson, Tittchi-Lii -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F19 8:36.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-17 Gatustafett F17 9:52.50  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-18 100 m F17 12.5m +1.1 2 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4 x 100 m F17 49.5m 1 1
2003-05-21 4 x 100 m F17 49.44  1 Final » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Stafett 1 000 m F17 2:25.14  3 Final
2003-05-24 200 m F17 26.30  +2.3 4 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m KS 49.93  3 1
2003-05-30 100 m F17 12.94  -2.0 3 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.80  -2.0 PB 7 Final
200 m F19 26.84  0.0 SB 2 1
2003-06-07 4 x 100 m F17 49.61  3 2 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F17 49.31  4 Final
Stafett 1 000 m F17 2:19.09  4 Final
2003-06-11 100 m KS 12.78  +0.9 PB 2 2 » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
12.97  +1.2 7 Final
200 m KS 26.32  +0.8 PB 2 1
26.51  -0.7 5 Final
2003-07-04 100 m F17 12.78  +1.9 2 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m F17 26.56  -0.4 3 7
Längd F17 4.66  -0.6 SB 25
2003-08-08 100 m F17 ej start  1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
200 m F17 ej start  1 [¤]
2003-08-15 100 m F17 ej start  1 [¤] » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
200 m F17 ej start  1 [¤]
2003-08-23 4 x 100 m F17 49.58  2 2 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
2003-08-30 100 m F17 13.03  +0.9 1 1 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
13.19  -0.8 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Krasniqi, Rozafa -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F19 9:25.00  4 1 [¤] » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-24 Kula (4,0 kg) [3] KS 10.02  [2] SB 4 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) F17 34.13  SB 5 1
2003-05-30 100 m häck (76,2 cm) F17 17.91  +0.1 SB 6 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F17 4.76  +1.0 SB 14
Kula (3,0 kg) F17 11.91  PB 4 Final
Spjut (600 gr) F17 32.83  5 Final
2003-06-07 4 x 100 m F19 diskad  Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Stafett 1 000 m F19 2:27.52  6 Final
2003-06-11 Längd KS ej start  1 [¤] » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) KS ej start  1 [¤]
Spjut (600 gr) KS ej start  1 [¤]
2003-08-08 Längd F17 4.32  +1.6 22 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Kula (3,0 kg) F17 9.85  8 Final
Spjut (600 gr) F17 32.87  3 Final
2003-08-15 Kula (3,0 kg) F17 ej start  1 [¤] » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
Spjut (600 gr) F17 28.18  11
2003-08-30 Spjut (600 gr) F17 34.50  SB 1 Final » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F17
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F17. Ingick i grenprogrammet: -2001
   Söderhult, Ellen -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F19 8:36.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-04-13 4 000 m terräng F17 ej start  1 [¤] » Terräng-DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2003-05-17 Gatustafett F17 9:52.50  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-21 800 m F17 2:26.89  SB 1 1 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
2003-05-24 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:32.96  [2] PB 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2003-06-07 800 m F17 2:26.60  [3] Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Stafett 1 000 m F17 2:25.96  8 Final
3 x 800 m F17 7:14.76  5 Final
2003-07-04 400 m F17 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
800 m F17 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
[3] - sträcka #3 i 3x800m
   Teilman, Maria -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F19 8:36.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-17 Gatustafett F17 9:52.50  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-18 100 m F17 12.1m +1.1 1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4 x 100 m F17 49.5m 1 1
2003-05-21 4 x 100 m F17 49.44  1 Final » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
2003-05-24 100 m F17 12.06  +2.6 2 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
400 m F17 57.95  PB 1 1
4 x 100 m KS 49.93  3 1
2003-05-30 100 m F17 12.46  +0.5 1 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
100 m F17 12.19  -2.0 SB 1 Final
200 m F19 25.47  [1] -1.8 SB 1 1
200 m F19 ej start  Final [¤]
2003-06-07 4 x 100 m F17 49.61  3 2 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F17 49.31  4 Final
Stafett 1 000 m F17 2:19.09  4 Final
2003-06-14 200 m KS ej start  1 [¤] » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2003-06-11 100 m KS ej start  1 [¤] » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
200 m KS ej start  1 [¤]
2003-06-17 100 m KS 11.93  +2.8 2 Final » Västerås Games, Arosvallen, Västerås
200 m KS 24.78  - 1 2
2003-07-04 100 m F17 11.94  +2.0 PB 1 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
100 m F17 12.01  0.0 1 Final
200 m F17 25.17  +0.1 1 2
200 m F17 24.76  -0.9 PB 1 Final
2003-07-28 100 m F17 11.99  -1.1 1 4 » Ungdomsolympiad, Paris, FRA
100 m F17 11.91  +0.4 PB 2 Semi-1
100 m F17 12.09  -0.8 4 Final
2003-07-31 4 x 100 m F17 46.57  [3] 1
2003-08-08 100 m F17 ej start  1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
200 m F17 25.13  +0.5 1 1
24.81  +0.5 1 Final
2003-08-15 100 m F17 11.90  +4.8 1 2 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
11.88  +3.5 1 Semi-2
100 m F17 11.85  [4] +1.1 PB 1 Final
200 m F17 25.05  +0.8 1 4
25.14  +1.0 1 Semi-2
200 m F17 24.72  +1.8 PB 3 Final
2003-08-23 200 m F17 25.07  +0.5 2 2 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F17 49.58  2 2
2003-08-30 100 m F17 ej start  1 [¤] » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
200 m F17 ej start  1 [¤]
2003-09-05 100 m F17 12.09  -1.3 1 1 » Finnkampen, Olympiastadion, Helsingfors
200 m F17 24.97  +0.9 2 1
4 x 100 m F17 46.56  [3] 2
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
[¤] - Efteranmäld
[3] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[4] - Även klubbrekord i klassen KS
 F16 - Flickor 16 år
   Arvidsson, Emelie -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-18 Höjd F17 ej start  1 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F17 ej start  1 [¤]
Kula (3,0 kg) F17 ej start  1 [¤]
2003-05-30 100 m häck (76,2 cm) F17 16.53  -1.0 PB 6 1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F17 1.48  SB 9 [¤]
Längd F17 4.98  +1.4 PB 6 Final [¤]
2003-07-16 200 m F17 28.67  -1.4 PB 2 2 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Längd F17 4.98  +2.4 3 Final
4.66  +1.7 3 Final
2003-07-17 Höjd KS 1.56  SB 4 Final » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Längd KS 4.86  -0.1 3 Final
Spjut (600 gr) KS 20.43  PB 5 Final
2003-08-31 7-kamp F17 4 410  +1.2 PB 7 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
100 m häck (76,2 cm) 16.04 [786] 0.0 PB 1
Höjd 1.62 [799] [2] PB 1
Kula (3,0 kg) 9.31 [541] PB 1
200 m 28.26 [700] +1.9 PB 1
Längd 4.82 [645] +1.7 1
Spjut (600 gr) 19.81 [399] 1
800 m 2:38.35 [540] PB 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
   Davidsson, Sandra -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-07-16 Diskus (1,0 kg) F17 16.10  PB 5 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
2003-07-17 Diskus (1,0 kg) F17 15.93  4 Final » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Slägga (4,0 kg) F17 20.04  PB 3 Final
2003-08-08 Kula (3,0 kg) F17 10.47  PB 6 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Slägga (4,0 kg) F17 21.19  PB 11
2003-08-23 Kula (3,0 kg) F17 9.95  8 Final » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (4,0 kg) F17 20.36  11
2003-08-30 Kula (3,0 kg) F17 9.21  7 Final » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
   Hynning, Elin -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-30 100 m F17 13.73  -2.0 SB 7 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2003-06-07 Stafett 1 000 m F17 2:25.96  8 Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2003-06-25 100 m F17 13.80  -0.4 7 1 [¤] » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Stockholm
2003-07-16 Längd F17 ej start  1 [¤] » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Spjut (600 gr) F17 ej start  1 [¤]
2003-07-17 100 m KS ej start  1 [¤] » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Längd KS ej start  1 [¤]
2003-08-23 Stav F17 2.22  SB 10 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
Längd F17 4.17  +0.7 SB 14
4 x 100 m F17 54.36  5 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Håkansson, Camilla -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F17 8:33.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-17 Gatustafett F17 9:52.50  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-18 800 m F17 2:26.0m PB 3 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2003-05-21 800 m F17 2:29.66  2 1 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Stafett 1 000 m F17 2:25.14  3 Final
2003-05-30 800 m F17 2:26.14  7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) F17 ej start  1 [¤]
2003-06-07 800 m F17 2:26.82  [2] Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Stafett 1 000 m F17 2:25.96  8 Final
3 x 800 m F17 7:14.76  5 Final
2003-06-25 800 m F17 2:29.05  7 Final [¤] » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Stockholm
2003-07-16 200 m F17 30.29  -1.4 PB 4 2 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Längd F17 4.55  +3.8 7 Final
4.44  +1.9 PB 7 Final
Diskus (1,0 kg) F17 ej start  1 [¤]
2003-07-17 100 m KS ej start  1 [¤] » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
400 m KS 62.11  PB 3 Final
Diskus (1,0 kg) F17 16.73  PB 3 Final
Spjut (600 gr) KS 15.84  PB 6 Final
2003-08-08 300 m häck (76,2 cm) F17 47.34  PB 3 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2003-08-12 300 m häck (76,2 cm) F17 48.21  3 1 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
48.34  7 Final
2003-08-15 300 m häck (76,2 cm) F17 49.03  6 1 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
2003-08-23 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:46.02  PB 10 1 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
2003-08-30 400 m F17 ej start  1 [¤] » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
300 m häck (76,2 cm) F17 ej start  1 [¤]
2003-09-06 800 m F16 ej start  1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2003-09-09 800 m F17 2:25.85  PB 3 Final » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
   Nylander, Elina -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F17 8:33.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-18 100 m F17 ej start  1 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F17 ej start  1 [¤]
2003-07-04 100 m F17 13.63  +1.6 SB 6 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m F17 27.87  +0.3 PB 7 6
300 m häck (76,2 cm) F17 48.71  SB 4 1
2003-07-16 200 m F17 28.53  -2.6 4 1 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Längd F17 ej start  1 [¤]
2003-07-17 100 m KS 13.77  -1.0 7 1 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Längd KS 3.37  -0.1 SB 7 Final
Slägga (4,0 kg) F17 11.48  PB 5 Final
2003-08-08 300 m häck (76,2 cm) F17 48.71  4 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2003-08-12 100 m F17 13.52  +0.2 SB 6 1 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-08-15 300 m häck (76,2 cm) F17 ej start  1 [¤] » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
2003-08-23 300 m häck (76,2 cm) F17 48.18  SB 3 2 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F17 49.58  2 2
2003-08-30 400 m F17 ej start  1 [¤] » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Längd F17 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Nyström, Michelle -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-18 800 m F17 2:24.6m SB 1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2003-05-21 800 m F17 2:31.72  3 1 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
2003-05-30 800 m F17 2:33.86  8 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2003-07-16 200 m F17 29.00  -1.4 PB 3 2 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Längd F17 4.38  +2.7 8 Final
4.19  +1.2 PB 8 Final
Diskus (1,0 kg) F17 21.49  PB 4 Final
2003-07-17 400 m KS 64.43  PB 5 Final » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Diskus (1,0 kg) F17 22.05  PB 2 Final
Spjut (600 gr) KS 22.57  PB 4 Final
2003-08-12 800 m F17 2:22.34  SB 5 Final » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-08-23 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:45.92  PB 9 1 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F17 54.36  5 1
2003-09-06 800 m F16 ej start  1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2003-09-09 800 m F17 2:24.66  1 Final » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Weinz, Helena -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F17 8:33.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-18 100 m F17 13.4m +1.1 7 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F17 4.69  +1.5 SB 5 Final
4 x 100 m F17 49.5m 1 1
2003-05-21 4 x 100 m F17 49.44  1 Final » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
2003-05-24 4 x 100 m KS 49.93  3 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2003-05-30 100 m F17 13.77  +0.5 SB 8 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F17 4.70  +2.0 SB 15
2003-06-07 4 x 100 m F17 49.61  3 2 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F17 49.31  4 Final
Stafett 1 000 m F17 2:25.96  8 Final
2003-06-25 100 m F17 13.64  -0.4 SB 6 1 [¤] » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Stockholm
200 m F17 27.92  -0.4 PB 3 1 [¤]
2003-07-04 100 m F17 13.40  +1.7 PB 7 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m F17 28.17  -0.4 7 7
2003-07-16 200 m F17 28.51  -1.4 1 2 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Längd F17 4.96  +2.2 4 Final
4.65  +1.0 4 Final
2003-07-17 100 m KS 13.83  -1.0 8 1 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Tresteg F17 10.16  -0.1 PB 1 Final
Slägga (4,0 kg) F17 11.62  PB 4 Final
2003-08-12 100 m F17 14.03  +0.6 7 3 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-08-30 Längd F17 ej start  1 [¤] » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Wiking, Jessica -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F17 8:33.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-17 Gatustafett F17 9:52.50  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-18 800 m F17 ej start  1 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2003-05-21 Stafett 1 000 m F17 2:25.14  3 Final » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
2003-05-24 1 500 m F17 5:04.48  SB 5 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2003-05-30 100 m F17 13.92  -2.0 PB 8 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m F17 2:23.08  SB 4 Final
2003-06-07 800 m F17 2:21.34  [2] Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Stafett 1 000 m F17 2:19.09  4 Final
3 x 800 m F17 7:14.76  5 Final
2003-06-25 800 m F17 2:22.91  SB 2 Final [¤] » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Stockholm
2003-08-12 800 m F17 2:21.67  SB 4 Final » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-08-23 800 m F17 2:25.22  7 1 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
2003-08-30 800 m F17 ej start  1 [¤] » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
2003-09-06 800 m F16 ej start  1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2003-09-09 800 m F17 2:25.31  2 Final [¤] » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
 F15 - Flickor 15 år
   Bejgarn, Sofia -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-08-23 200 m F15 29.85  +0.5 PB 7 2 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F17 54.36  5 1
»  Davidsson, Jenny -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F15 8:54.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 80 m häck (76,2 cm) F15 13.50  +0.8 PB 2 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F15 4.64  0.0 PB 3
2003-05-18 4 x 100 m F15 53.4m 3 1 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2003-05-21 800 m F15 2:30.47  [2] Final » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m F15 52.63  1 2
53.49  4 Final
3 x 800 m F15 7:44.40  4 Final
2003-05-24 100 m F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
800 m F15 ej start  1 [¤]
2003-05-30 80 m häck (76,2 cm) F15 13.60  +0.3 2 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.74  -1.9 7 Final
Längd F15 4.55  +1.4 12
2003-06-07 800 m F15 2:27.68  [2] Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F15 52.78  7 2
3 x 800 m F15 7:25.36  4 Final
2003-06-14 300 m häck (76,2 cm) F15 48.66  PB 1 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Längd F15 4.65  +3.1 2 Final
2003-06-25 100 m F15 14.19  -0.7 PB 7 1 [¤] » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Stockholm
800 m F15 2:35.70  PB 4 B-final [¤]
2003-07-04 80 m häck (76,2 cm) F15 13.16  -0.3 PB 4 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) F15 50.90  6 1
Längd KS ej start  1 [¤]
2003-07-13 6-kamp F15 4 228  +1.0 PB 2 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
80 m häck (76,2 cm) 13.15 [702] +0.1 PB 1
Höjd 1.44 [732] PB 1
Kula (3,0 kg) 10.29 [767] PB 1
Längd 5.04 [832] +2.0 PB 1
Spjut (400 gr) 23.97 [482] PB 1
600 m 1:44.52 [713] PB 1
2003-07-16 Längd F15 4.78  -1.4 4 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Kula (3,0 kg) F15 10.75  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F15 29.16  PB 3 Final
2003-07-17 800 m F15 2:33.02  PB 4 Final » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
80 m häck (76,2 cm) F15 13.79  -0.9 4 Final
Höjd F15 1.41  4 Final [¤]
Spjut (400 gr) F15 32.76  PB 1 Final
2003-08-08 80 m häck (76,2 cm) F15 12.94  -0.4 PB 4 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Längd F15 4.59  +0.8 10
Kula (3,0 kg) F15 12.51  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F15 31.76  3 Final
2003-08-15 80 m häck (76,2 cm) F15 12.93  +0.2 PB 8 3 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
Längd F15 4.90  +0.3 14
Kula (3,0 kg) F15 11.93  5 Final
Spjut (400 gr) F15 29.43  17
2003-08-23 Kula (3,0 kg) F15 11.19  6 Final » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
2003-08-31 6-kamp F15 4 451  +0.7 PB 3 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
80 m häck (76,2 cm) 12.86 [777] +0.1 PB 1
Höjd 1.41 [694] 1
Kula (3,0 kg) 10.74 [811] 1
Längd 4.74 [729] +1.2 1
Spjut (400 gr) 31.52 [689] 1
600 m 1:43.17 [751] PB 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
   Forsberg, Emma -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-10 300 m F15 45.6m 2 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F15 4.09  0.0 SB 19
Spjut (400 gr) F15 35.13  PB 1 [¤]
2003-05-18 100 m F15 ej start  1 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd F15 ej start  1 [¤]
4 x 100 m F15 51.8m 2 1
2003-05-21 4 x 100 m F15 51.59  1 3 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
51.18  2 Final
2003-05-24 100 m F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
800 m F15 ej start  1 [¤]
2003-06-07 800 m F15 2:31.22  [2] Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F15 50.68  1 1
51.26  4 Final
3 x 800 m F15 7:25.36  4 Final
2003-07-04 300 m F15 44.71  PB 1 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd KS ej start  1 [¤]
Spjut (400 gr) F15 34.51  7 Final
2003-08-12 Spjut (400 gr) F15 30.25  11 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-08-15 Kula (3,0 kg) F15 10.24  PB 12 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
Spjut (400 gr) F15 33.07  7 Final
2003-08-30 Spjut (400 gr) F15 ej start  1 [¤] » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
2003-09-27 Spjut (400 gr) F15 31.28  2 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
   Gävert, Therése -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-18 100 m F15 13.9m +0.9 5 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2003-05-24 Kula (3,0 kg) F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2003-05-24 Slägga (4,0 kg) KS 26.88  PB 5 1 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2003-05-30 100 m F15 14.58  -1.7 SB 5 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (3,0 kg) F15 10.02  PB 5 Final
Diskus (0,6 kg) F15 33.47  PB 4 Final
Slägga (3,0 kg/110) F15 ej start  1 [¤]
2003-06-14 100 m F15 14.14  +2.4 5 2 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F15 31.33  1 Final
2003-07-16 Kula (3,0 kg) F15 8.38  11 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Diskus (0,6 kg) F15 28.78  4 Final
2003-07-17 100 m F15 ej start  1 [¤] » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Diskus (0,6 kg) F15 33.62  PB 2 Final
Slägga (4,0 kg) F17 29.20  PB 1 Final
2003-08-08 Diskus (0,6 kg) F15 31.32  5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Slägga (3,0 kg/110) F15 39.80  PB 6 Final
2003-08-12 Diskus (0,6 kg) F15 29.57  11 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
Slägga (3,0 kg/110) F15 36.69  6 Final
2003-08-15 Diskus (0,6 kg) F15 35.11  PB 7 Final » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
Slägga (3,0 kg/110) F15 ej res 
2003-08-23 Slägga (4,0 kg) F17 35.40  PB 5 Final » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
2003-08-30 Diskus (0,6 kg) F15 32.72  2 Final » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/110) F15 38.53  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Johansson, Linn -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F15 8:54.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 80 m häck (76,2 cm) F15 12.98  +0.8 PB 1 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F15 4.49  0.0 SB 6
2003-05-18 100 m F15 ej start  1 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2003-05-21 4 x 100 m F15 51.59  1 3 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
51.18  2 Final
2003-05-24 100 m F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2003-05-30 80 m häck (76,2 cm) F15 13.10  0.0 1 3 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.05  -1.9 8 Final
2003-06-07 4 x 100 m F15 50.68  1 1 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
51.26  4 Final
2003-06-14 100 m F15 13.23  +2.9 2 1 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Längd F15 4.64  +2.6 2 Final
4.50  +0.4 SB 2 Final
2003-07-04 100 m F15 13.48  -0.5 PB 4 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
80 m häck (76,2 cm) F15 13.01  +0.3 3 2
Längd KS ej start  1 [¤]
2003-08-23 4 x 100 m F17 54.36  5 1 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
2003-08-30 100 m F15 13.57  +1.3 4 2 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
13.57  +0.7 5 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 13.08  +0.5 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Trygg, Nadja -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-10 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 ej start  [¤]
Spjut (400 gr) F15 ej start  [¤]
2003-05-24 Kula (3,0 kg) F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2003-05-30 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Stav F17 ej start  1 [¤]
Kula (3,0 kg) F15 ej start  1 [¤]
Spjut (400 gr) F15 ej start  1 [¤]
2003-06-14 Stav F15 ej start  1 [¤] » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F15 ej start  1 [¤]
2003-07-16 100 m F15 14.36  -0.4 PB 4 2 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
14.49  -2.2 5 Final
Kula (3,0 kg) F15 9.18  SB 7 Final
Diskus (0,6 kg) F15 28.39  SB 5 Final
Spjut (400 gr) F15 31.84  SB 1 Final
2003-07-17 80 m häck (76,2 cm) F15 14.25  -0.9 SB 6 Final » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Tresteg F15 9.37  -0.1 PB 3 Final
Spjut (400 gr) F15 30.48  3 Final
2003-08-12 80 m häck (76,2 cm) F15 12.89  +0.7 PB 5 3 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F15 25.57  19
Spjut (400 gr) F15 29.90  13
2003-08-23 Stav F15 1.82  SB 13 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
2003-08-30 80 m häck (76,2 cm) F15 13.02  +0.5 2 Final » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Tresteg F15 9.74  -0.6 PB 1 Final
Diskus (0,6 kg) F15 29.37  SB 4 Final
Spjut (400 gr) F15 34.71  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Östlund, Emmi -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F15 9:27.00  9 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-24 800 m F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2003-06-07 800 m F15 2:30.60  [2] Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 800 m F15 7:49.02  9 Final
2003-06-14 1 500 m F15 5:21.53  PB 2 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2003-08-23 800 m F15 2:34.21  PB 9 1 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
 F14 - Flickor 14 år
   Blomberg, Michaela -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-07-16 100 m F14 ej start  1 [¤] » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Längd F14 ej start  1 [¤]
2003-07-17 100 m F14 ej start  1 [¤] » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Höjd F14 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Broth, Johanna -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-10 Längd F15 ej start  [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 8.74  PB 2
Spjut (400 gr) F15 22.30  SB 6
2003-05-24 Kula (3,0 kg) F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2003-06-14 Längd F15 4.55  +2.2 5 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
3.97  +1.1 PB 5 Final
Diskus (0,6 kg) F15 21.93  SB 4 Final
2003-07-16 Längd F14 4.33  0.0 PB 8 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Kula (3,0 kg) F14 8.28  2 Final
Diskus (0,6 kg) F14 22.34  SB 5 Final
2003-07-17 100 m F14 14.59  -2.0 PB 5 1 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Spjut (400 gr) F14 15.30  12
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Carlsson Odell, Sara -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F15 9:27.00  9 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 80 m häck (76,2 cm) F15 16.19  +0.8 PB 6 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F15 ej start  [¤]
2003-05-18 100 m F15 13.8m -0.1 4 3 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd F15 1.28  SB 6
4 x 100 m F15 53.4m 3 1 [¤]
2003-05-21 4 x 100 m F15 52.63  1 2 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
53.49  4 Final
2003-05-24 100 m F15 14.17  -1.6 PB 2 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Höjd F14 1.30  SB 7
4 x 100 m F15 51.51  1 Final
2003-06-07 4 x 100 m F15 52.78  7 2 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2003-06-09 100 m F14 14.31  -2.0 5 Final » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (3,0 kg) F14 10.06  PB 1 Final [¤]
2003-06-14 100 m F15 13.62  +2.9 5 1 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.38  PB 8 Final
Längd F15 4.34  +2.9 7 Final
3.77  +1.9 PB 7 Final
2003-07-16 Längd F14 4.58  0.0 PB 3 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Kula (3,0 kg) F14 8.21  7 Final
Diskus (0,6 kg) F14 18.06  PB 7 Final
2003-07-17 100 m F14 14.23  -2.0 4 1 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
14.37  -1.1 6 Final
Höjd F14 1.36  7 Final
Spjut (400 gr) F14 16.69  PB 10
2003-08-23 100 m F14 13.87  +2.0 PB 8 2 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
300 m F14 46.89  PB 4 1 [¤]
Höjd F14 1.32  8 Final
Längd F14 4.40  +5.3 9
4.30  +0.1 9
2003-09-27 800 m F14 2:49.40  SB 5 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
   Dahlén, Camilla -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-10 Kula (3,0 kg) F15 ej start  [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2003-05-24 Kula (3,0 kg) F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2003-05-30 Diskus (0,6 kg) F15 29.34  PB 5 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2003-07-16 100 m F14 14.88  -0.9 PB 6 3 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Höjd F14 1.25  PB 3 Final
Kula (3,0 kg) F14 9.16  PB 4 Final
Diskus (0,6 kg) F14 33.53  PB 1 Final
2003-07-17 80 m häck (76,2 cm) F14 ej start  1 [¤] » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Diskus (0,6 kg) F14 ej start  1 [¤]
2003-09-20 Diskus (0,6 kg) F14 32.40  3 Final » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Dedrickson M, Fatima -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F17 8:33.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
F15 8:54.00  3 1
2003-05-10 100 m F15 13.32  +1.3 PB 2 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 12.59  [1] +1.0 PB 1 3
Längd F15 4.61  [1] 0.0 PB 4
2003-05-18 100 m F15 13.3m -0.1 3 3 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
F14 13.3m +0.7 5 Final
Höjd F15 1.48  PB 2
4 x 100 m F15 51.8m 2 1
2003-05-21 4 x 100 m F15 51.59  1 3 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
51.18  2 Final
2003-05-24 100 m F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Höjd F15 1.40  2
4 x 100 m F15 51.51  1 Final
2003-05-30 100 m F15 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
80 m häck (76,2 cm) F15 12.82  +0.3 1 1
12.70  -1.9 2 Final
Längd F14 4.72  +0.4 PB 3 Final
Kula (3,0 kg) F15 ej start  1 [¤]
2003-06-07 4 x 100 m F15 50.68  1 1 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
51.26  4 Final
2003-06-14 100 m F15 ej start  1 [¤] » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
300 m häck (76,2 cm) F15 ej start  1 [¤]
Längd F15 ej start  1 [¤]
2003-07-13 6-kamp F14 3 726  +0.5 PB 1 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
80 m häck (76,2 cm) 12.71 [817] +0.1 1
Höjd 1.44 [732] 1
Kula (3,0 kg) 8.28 [564] PB 1
Längd 4.76 [736] +0.9 PB 1
Spjut (400 gr) 20.41 [382] PB 1
600 m 1:52.90 [495] PB 1
2003-07-16 100 m F14 13.64  -0.9 1 3 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
13.69  -2.3 2 Final
Längd F14 4.89  0.0 PB 1 Final
Kula (3,0 kg) F14 8.16  8 Final
2003-07-17 80 m häck (76,2 cm) F14 12.69  -0.9 2 Final » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Höjd F14 1.36  6 Final
Längd F14 4.65  0.0 5 Final [¤]
Spjut (400 gr) F14 18.16  9
2003-08-23 80 m häck (76,2 cm) F14 12.04  +2.7 1 Final » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
Längd F14 5.08  +1.4 PB 4 Final
Tresteg F14 10.59  - 1 Final
2003-09-20 80 m häck (76,2 cm) F14 12.42  +1.1 PB 1 3 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
80 m häck (76,2 cm) F14 12.42  +2.0 1 Final
Längd F14 5.13  +0.8 PB 3 Final
Tresteg F14 10.99  +2.8 1 Final
Tresteg F14 10.89  +0.7 PB 1 Final
2003-09-27 80 m häck (76,2 cm) F14 12.36  0.0 PB 1 1 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Längd F14 5.03  - 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F14
[¤] - Efteranmäld
   Fahlén, Catrin -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F15 8:54.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 300 m F15 44.5m 2 4 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2003-05-18 100 m F15 13.5m +0.9 3 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
ej start  Final [¤]
800 m F15 2:23.7m PB 1 Final
4 x 100 m F15 53.4m 3 1 [¤]
2003-05-21 800 m F15 2:29.05  [2] Final » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m F15 52.63  1 2
53.49  4 Final
3 x 800 m F15 7:44.40  4 Final
2003-05-24 800 m F15 2:27.14  2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4 x 100 m F15 51.51  1 Final
2003-06-07 800 m F15 2:26.46  [2] Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m F15 52.78  7 2
3 x 800 m F15 7:25.36  4 Final
2003-06-14 100 m F15 13.56  +2.9 4 1 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2003-06-25 800 m F14 2:27.49  1 B-final [¤] » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Stockholm
2003-07-16 100 m F14 13.88  -1.2 PB 1 1 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
14.04  -2.3 6 Final
Diskus (0,6 kg) F14 17.87  PB 8 Final
2003-07-17 800 m F14 ej start  1 [¤] » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Höjd F14 1.36  PB 5 Final
2003-08-23 800 m F14 2:30.45  1 Final » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Fryers Hellquist, Katarina -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-10 100 m F15 13.65  +4.0 3 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F15 ej start  [¤]
2003-05-18 100 m F15 13.7m +1.3 2 1 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4 x 100 m F15 51.8m 2 1
2003-05-21 4 x 100 m F15 52.63  1 2 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
53.49  4 Final
2003-05-24 100 m F15 14.13  +0.6 PB 5 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2003-06-07 4 x 100 m F15 52.78  7 2 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Hellberg Jonsén, Sofia -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F15 9:27.00  9 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-24 100 m F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
800 m F15 2:38.10  PB 8
2003-06-07 800 m F15 2:42.18  [2] Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 800 m F15 7:49.02  9 Final
2003-07-16 200 m F14 ej start  1 [¤] » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Längd F14 ej start  1 [¤]
2003-07-17 100 m F14 ej start  1 [¤] » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Längd F14 ej start  1 [¤]
2003-09-27 300 m F14 44.68  PB 2 1 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
   Högberg, Elin -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F15 9:27.00  9 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 100 m F15 14.14  +4.0 5 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2003-05-18 100 m F15 14.2m -0.1 6 3 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2003-05-24 100 m F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2003-05-30 100 m F15 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F15 ej start  1 [¤]
2003-06-14 100 m F15 14.33  +2.4 7 2 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Längd F15 4.26  +1.1 PB 9
2003-07-16 100 m F14 14.66  -1.2 PB 3 1 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Längd F14 4.06  0.0 10
Kula (3,0 kg) F14 5.90  PB 11
2003-07-17 100 m F14 14.69  -1.2 4 2 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
14.73  -1.1 7 Final
Tresteg F14 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Johansson, Petra -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-06-14 Höjd F15 1.41  PB 7 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
   Lord, Linnéa -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F15 9:27.00  9 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-04-13 4 000 m terräng F14 17.35  5 » Terräng-DM, Vallentuna IP, Vallentuna
2003-05-10 300 m F15 47.92  PB 4 3 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2003-05-18 800 m F15 2:39.60  PB 9 Final [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2003-05-21 800 m F15 2:44.88  [2] Final » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m F15 7:44.40  4 Final
2003-05-24 800 m F15 2:33.58  PB 4 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2003-06-07 800 m F15 2:36.24  [3] Final » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 800 m F15 7:49.02  9 Final
2003-06-14 1 500 m F15 5:21.10  PB 1 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2003-07-16 100 m F14 14.92  -1.3 PB 3 2 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
2 000 m F14 7:30.75  PB 2 Final
2003-07-17 800 m F14 2:38.35  6 Final » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Spjut (400 gr) F14 15.61  PB 11
2003-08-23 800 m F14 2:41.46  6 Final » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
2 000 m F14 7:59.19  4 Final
2003-09-06 800 m F14 2:43.06  9 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
[3] - sträcka #3 i 3x800m
   Olin, Hanna -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-10 100 m F15 ej start  [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F15 ej start  [¤]
2003-05-24 100 m F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2003-06-14 100 m F15 14.71  +2.9 8 1 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Längd F15 4.08  +2.5 11
Not
[¤] - Efteranmäld
   Peterson, Sofia -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F15 8:54.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 100 m F15 13.12  +1.3 PB 1 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.07  +3.6 2 Final
300 m F15 ej start  [¤]
2003-05-18 100 m F15 13.0m +0.9 1 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
13.1m +0.7 4 Final
4 x 100 m F15 51.8m 2 1
2003-05-21 4 x 100 m F15 51.59  1 3 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
51.18  2 Final
2003-05-24 100 m F15 13.27  -0.2 1 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
F14 13.21  -1.8 1 Final
4 x 100 m F15 51.51  1 Final
2003-06-07 4 x 100 m F15 50.68  1 1 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
51.26  4 Final
2003-06-14 100 m F15 12.75  +2.9 1 1 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2003-06-25 100 m F14 13.07  -0.7 2 1 [¤] » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Stockholm
13.05  -0.1 PB 3 Final
2003-07-16 100 m F14 13.28  -1.3 1 2 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
13.28  -2.3 1 Final
200 m F14 ej start  1 [¤]
2003-07-17 100 m F14 13.28  -1.2 2 2 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
13.36  -1.1 3 Final
Höjd F14 1.45  PB 2 Final
2003-08-23 100 m F14 12.97  +2.8 1 1 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
13.06  +5.7 4 Final
2003-09-20 100 m F14 13.12  +0.2 2 3 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
13.21  +0.8 2 Semi-1
13.06  +2.3 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Pikkarinen, Jana -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-10 Kula (3,0 kg) F15 ej start  [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F15 ej start  [¤]
2003-05-24 Kula (3,0 kg) F14 9.67  PB 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2003-05-30 Kula (3,0 kg) F15 9.38  7 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (0,6 kg) F15 27.32  PB 7 Final [¤]
Slägga (3,0 kg/110) F15 28.16  PB 6 Final [¤]
Spjut (400 gr) F15 29.86  PB 6 Final [¤]
2003-06-14 Diskus (0,6 kg) F15 25.36  2 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F15 29.17  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Shehu, Edina -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-10 100 m F15 13.84  +1.3 PB 3 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F15 4.00  0.0 PB 21
2003-05-18 100 m F15 13.6m +0.9 4 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
13.7m +0.7 7 Final
Höjd F15 1.38  PB 4
4 x 100 m F15 53.4m 3 1 [¤]
2003-05-24 100 m F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Höjd F15 ej start  1 [¤]
2003-05-30 Höjd F15 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F15 ej start  1 [¤]
2003-06-14 100 m F15 13.79  +2.4 4 2 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Höjd F15 1.47  PB 5 Final
Längd F15 ej start  1 [¤]
2003-09-27 100 m F14 14.28  0.0 3 1 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Höjd F14 1.46  3
Not
[¤] - Efteranmäld
   Strauss, Johanna -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-10 Längd F15 3.67  0.0 PB 27 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
 F13 - Flickor 13 år
   Andersson, Johanna -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F13 10:41.00  18 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
»  Carls, Sofia -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F19 9:25.00  4 1 [¤] » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
F13 9:08.00  2 1
2003-05-10 80 m F13 11.10  +1.4 PB 1 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.22  +0.2 4 Final
200 m F13 29.06  0.0 PB 2 7
60 m häck (76,2 cm) F13 10.58  0.0 SB 1 1
Höjd F13 ej start  [¤]
Spjut (400 gr) F13 20.54  PB 1
2003-05-18 80 m F13 ej start  1 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 ej start  1 [¤]
2003-05-21 4 x 80 m F13 42.75  1 1 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
2003-05-24 80 m F13 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd (zon) F13 ej start  1 [¤]
Kula (2,0 kg) F13 ej start  1 [¤]
2003-05-30 80 m F13 11.31  -1.9 1 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.22  -0.5 4 Final
60 m häck (76,2 cm) F13 10.54  0.0 1 2
10.44  +0.6 PB 3 Final
Höjd F13 1.33  SB 4
Längd (zon) F13 4.53  - 3 Final
Diskus (0,6 kg) F13 25.35  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 20.84  PB 3 Final
2003-06-09 80 m F13 11.42  +0.5 1 2 [¤] » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.58  -2.1 3 Final
60 m häck (76,2 cm) F13 10.88  -2.7 1 1 [¤]
Kula (2,0 kg) F13 9.65  SB 4 Final [¤]
2003-06-14 60 m häck (76,2 cm) F13 10.60  +2.1 1 2 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
10.60  +2.5 2 Final
Stav F13 1.95  PB 1 Final
Längd (zon) F13 4.81  +1.3 PB 1 Final
Slungboll F13 25.69  SB 1 Final
Spjut (400 gr) F13 20.34  2 Final
2003-07-04 80 m F13 11.44  +1.1 4 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m F13 28.20  -0.7 PB 3 3
60 m häck (76,2 cm) F13 10.44  -1.1 1 1
Höjd F13 1.35  PB 24
Stav F13 2.00  PB 15
Längd (zon) F13 4.70  +0.7 11
Tresteg (zon) F13 9.87  -0.8 PB 12
Spjut (400 gr) F13 24.06  PB 9
2003-08-08 80 m F13 11.44  -1.0 4 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
60 m häck (76,2 cm) F13 10.44  -1.1 1 1
10.29  +1.4 PB 2 Final
Höjd F13 1.31  10
Längd (zon) F13 4.80  +2.2 2 Final
4.72  +0.7 2 Final
Tresteg (zon) F13 9.22  -0.3 5 Final
2003-08-15 80 m F13 11.27  -1.0 1 1 [¤] » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F13 4.77  -0.9 1 Final [¤]
2003-08-23 60 m häck (76,2 cm) F13 9.98  +1.7 PB 1 2 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
10.04  +1.3 2 Final
Stav F13 2.10  PB 2 Final
Längd (zon) F13 5.17  - 1 Final
Tresteg (zon) F13 9.71  +2.3 3 Final [¤]
9.68  +0.1 3 Final
Kula (2,0 kg) F13 10.96  PB 5 Final
Diskus (0,6 kg) F13 19.20  7 Final
Spjut (400 gr) F13 24.61  PB 4 Final
2003-09-06 80 m F13 11.51  -2.2 2 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
ej start  Final [¤]
Längd (zon) F13 5.08  - 1 Final
Kula (2,0 kg) F13 ej start  1 [¤]
2003-09-20 60 m häck (76,2 cm) F13 ej start  1 [¤] » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
Stav F13 2.05  5 Final
Längd (zon) F13 4.96  +0.5 PB 2 Final
2003-09-27 60 m häck (76,2 cm) F13 10.24  - 1 1 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Längd (zon) F13 4.86  - 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Engfors, Paulina -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F13 9:08.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 80 m F13 11.16  +1.4 2 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.03  +0.2 PB 2 Final
200 m F13 28.5m 0.0 1 2
2003-05-18 80 m F13 ej start  1 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
600 m F13 ej start  1 [¤]
2003-05-21 600 m F13 1:46.89  [2] Final » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m F13 42.75  1 1
42.67  Final
3 x 600 m F13 5:26.76  2 Final
2003-05-24 80 m F13 11.05  +1.1 2 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.23  -1.7 5 Final
600 m F13 ej start  1 [¤]
Längd (zon) F13 4.78  - 1 [¤]
4 x 80 m F13 43.50  1
2003-06-09 80 m F13 11.35  -0.8 1 1 [¤] » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.23  -2.1 1 Final
2003-06-14 600 m F13 1:44.71  PB 1 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.71  +3.3 2 Final
4.07  +1.8 PB 2 Final
2003-07-12 5-kamp F14 4 115  [3] +1.1 PB » Enaspelen, Enavallen, Enköping
60 m häck (76,2 cm) 11.16 [865] +0.9 PB 1
Längd (zon) 4.62 [850] +1.3 PB 1
Boll (300 gr) 27.90 [640] [3] PB 1
Höjd 1.36 [825] PB 1
600 m 1:50.42 [935] 1
2003-08-08 80 m F13 11.16  -0.6 1 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.21  -1.1 2 Final
600 m F13 1:48.21  4 2
Höjd F13 1.31  10
Längd (zon) F13 4.57  +2.4 9
4.47  -0.2 9
Tresteg (zon) F13 9.03  -0.4 PB 7 Final
2003-08-15 80 m F13 11.15  +0.3 1 2 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
600 m F13 brutit  [¤]
2003-08-23 80 m F13 11.15  -0.3 1 1 [¤] » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
10.90  +1.8 PB 2 Final
200 m F13 28.34  +1.6 PB 2 2 [¤]
Längd (zon) F13 4.38  - 11 [¤]
Tresteg (zon) F13 9.29  +4.8 5 Final [¤]
9.00  +0.1 5 Final
2003-09-20 80 m F13 11.13  +0.6 2 1 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
11.15  +2.3 6 Semi-1
2003-09-27 80 m F13 11.33  - 3 1 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x600m
[3] - Klubbrekord i klassen F13
   Graziosi, Alessandra -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F13 9:08.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 80 m F13 ej start  1 [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
200 m F13 ej start  1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) F13 ej start  1 [¤]
2003-05-17 Gatustafett F13 9:16.00  3 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-18 80 m F13 10.8m -0.1 1 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
600 m F13 1:50.4m SB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) F13 10.8m +1.0 2 Final
4 x 80 m F13 44.5m 2 1 [¤]
2003-05-21 600 m F13 1:45.49  [2] Final » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m F13 42.75  1 1
42.67  Final
3 x 600 m F13 5:26.76  2 Final
2003-05-24 80 m F13 10.97  +1.1 PB 1 2 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.19  -1.7 4 Final
600 m F13 1:52.84  2
Längd (zon) F13 4.44  - 5
4 x 80 m F13 43.50  1
2003-05-30 600 m F13 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 ej start  1 [¤]
Diskus (0,6 kg) F13 ej start  1 [¤]
2003-06-14 600 m F13 ej start  1 [¤] » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F13 ej start  1 [¤]
Längd (zon) F13 ej start  1 [¤]
2003-09-27 80 m F13 11.11  - 1 1 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
200 m F13 27.59  - 1 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x600m
   Görhed, Gabriella -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F13 9:08.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 80 m F13 11.85  +1.6 PB 3 4 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
200 m F13 30.02  0.0 PB 1 9
Höjd F13 1.23  SB 15
2003-05-11 Kula (2,0 kg) F13 9.62  PB 1 [¤] » Linnéaspelen, Enskede IP, Stockholm
2003-05-17 Gatustafett F13 9:16.00  3 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-21 600 m F13 1:57.10  [2] 1 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m F13 45.22  2 2
42.67  Final
3 x 600 m F13 6:25.25  5 1
2003-05-24 80 m F13 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Höjd F13 ej start  1 [¤]
2003-05-30 80 m F13 12.08  -1.2 4 5 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F13 1.33  SB 4 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F13 9.26  6 Final [¤]
2003-06-09 80 m F13 11.87  -0.7 2 5 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Tyresö
60 m häck (76,2 cm) F13 12.24  -1.6 PB 3 2
Kula (2,0 kg) F13 8.66  5
2003-06-14 600 m F13 2:00.91  PB 3 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F13 11.91  +2.1 2 2
11.82  +2.5 4 Final
Höjd F13 1.35  PB 4 Final
Slungboll F13 ej start  1 [¤]
Spjut (400 gr) F13 16.90  SB 3 Final
2003-08-15 80 m F13 12.37  +0.3 4 2 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
600 m F13 ej start  1 [¤]
Längd (zon) F13 4.10  -0.8 SB 7 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.16  3 Final
2003-08-23 80 m F13 12.01  +1.7 6 4 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
600 m F13 2:08.24  4 Final
Höjd F13 1.32  8 Final
Tresteg (zon) F13 8.60  +2.7 9
8.43  +0.1 PB 9
2003-09-06 80 m F13 12.36  -3.3 4 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m F13 3:02.07  SB 9 Final
Höjd F13 1.35  4 Final
Kula (2,0 kg) F13 9.39  9
2003-09-13 80 m F13 11.8m +0.9 3 2 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
600 m F13 1:59.2m PB 6 Final
Höjd F13 1.31  9
Kula (2,0 kg) F13 9.19  6 Final
2003-09-27 200 m F13 30.34  - 10 1 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Höjd F13 1.36  PB 3
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x600m
   Göth, Camilla -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F13 10:22.00  15 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 80 m F13 12.04  +1.3 PB 4 3 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
200 m F13 30.85  0.0 PB 2 6
Längd (zon) F13 3.90  0.0 PB 14 [¤]
Kula (2,0 kg) F13 7.27  PB 5 [¤]
2003-05-11 80 m F13 11.77  +2.4 2 2 » Linnéaspelen, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 6.97  4
2003-05-17 Gatustafett F13 9:16.00  3 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-18 80 m F13 11.9m +1.8 5 1 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 6.74  4 Final
4 x 80 m F13 44.5m 2 1 [¤]
2003-05-21 4 x 80 m F13 45.22  2 2 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
2003-05-24 80 m F13 12.18  -0.5 3 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd (zon) F13 3.89  - 20
Kula (2,0 kg) F13 5.68  19
4 x 80 m F13 46.29  6
2003-05-30 80 m F13 12.33  -1.9 6 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 3.98  - 15
Kula (2,0 kg) F13 6.53  19
Diskus (0,6 kg) F13 14.89  PB 8 Final
2003-06-09 80 m F13 12.32  +0.5 4 2 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (2,0 kg) F13 ej start  1 [¤]
2003-06-14 600 m F13 2:05.98  PB 7 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.21  +1.6 PB 8 Final
Slungboll F13 19.60  PB 2 Final
2003-07-16 80 m F13 12.00  -0.2 PB 2 2 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Längd (zon) F13 4.07  -0.4 17
Diskus (0,6 kg) F13 18.20  PB 2 Final
2003-07-17 80 m F13 12.48  -1.7 7 1 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
600 m F13 2:07.34  13 Final
Längd (zon) F13 4.15  +1.1 11
2003-08-15 80 m F13 12.39  -1.0 6 1 [¤] » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F13 4.14  -0.8 4 Final [¤]
2003-08-23 80 m F13 11.87  +0.8 PB 3 2 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
200 m F13 31.39  +1.4 4 4
600 m F13 2:10.92  5 Final
Längd (zon) F13 4.16  - 17
Tresteg (zon) F13 8.90  +0.9 PB 7 Final
Diskus (0,6 kg) F13 17.64  8 Final
2003-09-13 80 m F13 11.8m 0.0 4 3 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
600 m F13 2:04.5m PB 8 Final
Längd (zon) F13 4.02  - 15
2003-09-27 200 m F13 30.42  - 11 1 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Spjut (400 gr) F13 11.50  PB 13
Not
[¤] - Efteranmäld
   Göth, Linn -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F13 10:22.00  15 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 80 m F13 11.47  +2.0 PB 1 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.57  +0.2 7 Final
200 m F13 30.0m 0.0 2 4
Längd (zon) F13 4.38  0.0 PB 3 [¤]
2003-05-11 80 m F13 11.37  +2.6 3 1 » Linnéaspelen, Enskede IP, Stockholm
2003-05-17 Gatustafett F13 9:16.00  3 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-18 80 m F13 11.2m -0.2 2 3 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.3m +1.0 6 Final
4 x 80 m F13 44.5m 2 1 [¤]
2003-05-21 4 x 80 m F13 42.75  1 1 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
42.67  Final
2003-05-24 80 m F13 11.33  -0.5 PB 1 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd (zon) F13 4.15  - 9
4 x 80 m F13 43.50  1
2003-05-30 80 m F13 11.40  -1.2 1 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.23  -0.5 PB 5 Final
Längd (zon) F13 4.39  - 7 Final
2003-06-09 80 m F13 11.51  -0.7 1 5 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.64  -2.1 4 Final
60 m häck (76,2 cm) F13 11.69  -2.7 PB 2 1
2003-06-14 60 m häck (76,2 cm) F13 11.06  +2.7 2 1 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
10.95  +2.5 3 Final
Längd (zon) F13 4.67  +2.8 4 Final
4.42  +1.3 PB 4
Slungboll F13 17.73  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F13 14.62  PB 5 Final
2003-07-16 80 m F13 11.23  -0.3 3 3 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
11.39  -1.2 4 Final
Längd (zon) F13 4.35  -0.8 11
Spjut (400 gr) F13 ej start  1 [¤]
2003-07-17 80 m F13 11.42  -1.7 1 1 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
11.61  -1.6 4 Final
Längd (zon) F13 4.57  +1.3 PB 4 Final
Spjut (400 gr) F13 15.75  PB 8 Final
2003-08-23 80 m F13 ej start  [¤] » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
200 m F13 ej start  [¤]
Längd (zon) F13 ej start  [¤]
Tresteg (zon) F13 ej start  [¤]
2003-09-13 80 m F13 11.3m 0.0 3 3 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
11.5m 0.0 5 Final
Längd (zon) F13 4.45  - 6 Final
2003-09-27 Längd (zon) F13 4.72  - 2 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
   Johansson, Ella -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-17 Gatustafett F13 12:14.10  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Jonsson, Elin -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-13 2 000 m terräng F13 ej start  1 [¤] » Terräng-DM, Vallentuna IP, Vallentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
   J-sson Malmström, Emma -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F13 10:41.00  18 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 80 m F13 12.50  +2.0 PB 6 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 8.97  PB 2
Spjut (400 gr) F13 14.13  PB 6
2003-05-11 Kula (2,0 kg) F13 9.14  PB 2 [¤] » Linnéaspelen, Enskede IP, Stockholm
2003-05-17 Gatustafett F13 12:14.10  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-18 80 m F13 ej start  1 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 ej start  1 [¤]
2003-05-24 80 m F13 12.31  +2.0 PB 5 4 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
600 m F13 2:06.53  PB 10 [¤]
Kula (2,0 kg) F13 8.43  4
2003-05-30 Kula (2,0 kg) F13 8.70  7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (0,6 kg) F13 18.23  PB 6 Final
2003-06-09 80 m F13 12.36  -0.5 3 4 [¤] » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (2,0 kg) F13 8.05  7 Final [¤]
2003-06-14 600 m F13 2:05.93  PB 6 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Slungboll F13 17.85  SB 3 Final
Spjut (400 gr) F13 11.92  6 Final
2003-08-23 600 m F13 2:01.49  PB 3 Final » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 9.12  8 Final
Diskus (0,6 kg) F13 16.81  10
Slägga (2,0 kg) F13 23.30  PB 3 Final
Spjut (400 gr) F13 14.88  PB 12
2003-09-06 Kula (2,0 kg) F13 9.03  10 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2003-09-13 600 m F13 ej start  1 [¤] » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
Kula (2,0 kg) F13 8.37  8 Final
2003-09-20 Kula (2,0 kg) F13 8.64  20 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
Slägga (2,0 kg) F13 23.98  PB 10
2003-09-27 Kula (2,0 kg) F13 8.70  3 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
   Larsson Fyck, Mikaela -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-08-23 80 m F13 12.14  -0.3 PB 4 1 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
2003-09-06 80 m F13 12.01  -2.2 PB 5 2 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2003-09-13 80 m F13 11.3m +0.9 2 2 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
11.9m 0.0 7 Final
600 m F13 2:16.5m PB 9 Final
2003-09-27 80 m F13 11.66  - 11 1 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Larsson, Louise -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F13 10:41.00  18 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 200 m F13 ej start  [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F13 ej start  1 [¤]
2003-05-11 80 m F13 ej start  1 [¤] » Linnéaspelen, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 6.81  PB 5
2003-05-17 Gatustafett F13 12:14.10  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-06-14 Längd (zon) F13 3.90  +4.9 15 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2003-08-15 80 m F13 12.78  +0.3 PB 5 2 [¤] » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F13 3.69  -0.3 PB 11 [¤]
Kula (2,0 kg) F13 6.66  8 Final [¤]
2003-08-23 80 m F13 12.76  +0.8 PB 5 2 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
200 m F13 31.32  +1.6 PB 5 2
Längd (zon) F13 3.89  - 23
Tresteg (zon) F13 8.08  +0.9 PB 13
Kula (2,0 kg) F13 5.74  21
2003-09-06 80 m F13 ej start  1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 3.88  - 25
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ljungqvist, Anneli -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-11 80 m F13 11.77  +2.4 1 2 [¤] » Linnéaspelen, Enskede IP, Stockholm
2003-05-17 Gatustafett F13 9:16.00  3 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-24 80 m F13 11.81  +1.0 PB 2 5 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
600 m F13 2:10.45  PB 13
Längd (zon) F13 3.92  - 17
Kula (2,0 kg) F13 6.83  PB 11
4 x 80 m F13 43.50  1
2003-06-14 600 m F13 2:05.31  PB 5 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 3.92  +2.9 14
2003-07-16 80 m F13 11.95  -0.4 4 1 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
600 m F13 2:06.08  5 Final
Längd (zon) F13 3.89  -0.3 PB 18
2003-07-17 80 m F13 12.23  -1.9 4 2 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
12.34  -1.8 6 B-final
600 m F13 2:07.24  12 Final
Längd (zon) F13 3.87  +1.8 19
2003-09-06 80 m F13 12.22  -3.3 3 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.46  - 6 Final
2003-09-27 Längd (zon) F13 4.25  - 4 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
   Mattsson, Ella -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-30 80 m F13 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F13 ej start  1 [¤]
Längd (zon) F13 ej start  1 [¤]
2003-06-14 60 m häck (76,2 cm) F13 13.15  +2.7 3 1 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
13.09  +2.5 8 Final
Höjd F13 1.38  PB 3 Final
Längd (zon) F13 3.94  +4.0 12
3.84  +1.5 PB 12
2003-08-09 Höjd F13 1.31  3 Final » Nynässpelen, Kvarnhagens IP, Nynäshamn
Längd (zon) F13 3.77  +0.6 7 Final
2003-08-15 80 m F13 12.88  +0.3 PB 6 2 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F13 3.71  -0.4 10 [¤]
Kula (2,0 kg) F13 8.28  PB 2 Final [¤]
2003-08-23 80 m F13 12.72  -0.3 PB 6 1 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.32  6 Final
Längd (zon) F13 3.94  - 21 [¤]
Tresteg (zon) F13 8.17  +3.1 12 [¤]
8.14  +0.1 PB 12
Kula (2,0 kg) F13 8.15  13 [¤]
2003-09-06 80 m F13 ej start  1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F13 1.35  4 Final
Längd (zon) F13 3.98  - 20
Kula (2,0 kg) F13 8.36  PB 16
2003-09-27 Höjd F13 1.33  4 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nilsson, Jessika -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F13 10:41.00  18 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-17 Gatustafett F13 12:14.10  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-18 80 m F13 11.7m -0.2 5 3 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 8.21  PB 2 [¤]
4 x 80 m F13 44.5m 2 1 [¤]
2003-05-21 4 x 80 m F13 45.22  2 2 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
2003-05-24 80 m F13 11.94  +1.1 PB 3 2 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Höjd F13 1.30  SB 4 [¤]
Kula (2,0 kg) F13 7.40  8 [¤]
4 x 80 m F13 46.29  6
2003-05-30 80 m F13 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F13 ej start  1 [¤]
Längd (zon) F13 ej start  1 [¤]
Kula (2,0 kg) F13 ej start  1 [¤]
2003-06-09 80 m F13 ej start  1 [¤] » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (2,0 kg) F13 ej start  1 [¤]
2003-06-14 Höjd F13 1.32  PB 5 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 ej start  1 [¤]
Slungboll F13 ej start  1 [¤]
Spjut (400 gr) F13 15.72  PB 4 Final
2003-07-16 80 m F13 ej start  1 [¤] » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Höjd F13 1.25  10
Kula (2,0 kg) F13 7.55  9
Diskus (0,6 kg) F13 19.59  PB 1 Final
Spjut (400 gr) F13 12.06  6 Final
2003-07-17 80 m F13 12.55  -1.9 7 2 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
12.67  -1.9 5 C-final
Kula (2,0 kg) F13 8.35  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F13 16.54  PB 6 Final
2003-08-15 80 m F13 12.26  -1.0 4 1 [¤] » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F13 3.97  -0.2 PB 8 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F13 7.90  5 Final [¤]
2003-08-23 80 m F13 12.20  -0.3 5 1 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
200 m F13 30.93  +2.2 4 3
Höjd F13 ej res 
Längd (zon) F13 4.23  - 14
Kula (2,0 kg) F13 7.36  16
Diskus (0,6 kg) F13 20.89  PB 6 Final
Spjut (400 gr) F13 19.33  PB 8 Final
2003-09-27 Kula (2,0 kg) F13 8.15  7 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Spjut (400 gr) F13 17.11  3
Not
[¤] - Efteranmäld
   Utterström, Emelie -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-04-10 Gatustafett F13 10:41.00  18 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2003-05-10 80 m F13 12.32  +2.0 PB 5 1 [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
200 m F13 31.58  0.0 PB 4 6
60 m häck (76,2 cm) F13 13.71  0.0 SB 3 4
2003-05-11 80 m F13 12.09  +2.6 5 1 » Linnéaspelen, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 7.17  PB 3
2003-05-17 Gatustafett F13 12:14.10  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2003-05-21 600 m F13 2:11.25  [2] 1 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
3 x 600 m F13 brutit  1
2003-05-24 80 m F13 12.25  +1.6 PB 4 9 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd (zon) F13 3.40  - 31
Kula (2,0 kg) F13 6.43  14
2003-06-14 600 m F13 2:10.75  PB 8 Final » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F13 13.43  +2.1 5 2
13.09  +2.5 7 Final
Längd (zon) F13 3.65  +1.7 PB 17
2003-08-23 200 m F13 31.84  +1.4 6 4 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 3.86  - 24
Kula (2,0 kg) F13 8.06  PB 14
2003-09-06 80 m F13 12.73  -3.3 6 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 3.77  - 30
Kula (2,0 kg) F13 8.27  PB 17
2003-09-13 80 m F13 12.2m +1.3 5 1 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
Längd (zon) F13 3.73  - 19
Kula (2,0 kg) F13 8.37  PB 9
2003-09-27 Kula (2,0 kg) F13 8.32  4 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x600m
   Öster, Kristin -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-10 200 m F13 32.5m 0.0 4 4 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd F13 ej res  1
Längd (zon) F13 3.61  0.0 PB 25
2003-06-09 80 m F13 13.01  -0.8 PB 6 1 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Tyresö
60 m häck (76,2 cm) F13 14.11  -1.6 PB 4 2
2003-06-14 60 m häck (76,2 cm) F13 ej start  1 [¤] » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.15  PB 8 Final
Längd (zon) F13 3.66  +1.1 PB 16
2003-07-16 80 m F13 13.08  -0.4 5 1 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Höjd F13 1.15  13
Längd (zon) F13 3.66  -0.4 22
2003-07-17 80 m F13 13.24  -1.6 6 3 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
13.19  -1.3 2 D-final
600 m F13 2:07.22  PB 11 Final [¤]
Längd (zon) F13 3.86  +1.1 PB 21
Spjut (400 gr) F13 16.11  PB 7 Final
2003-08-23 80 m F13 12.77  +0.8 PB 6 2 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
600 m F13 ej start  [¤]
Höjd F13 ej res 
Spjut (400 gr) F13 15.33  11
2003-09-06 80 m F13 13.10  -2.9 6 4 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F13 ej start  1 [¤]
Längd (zon) F13 3.58  - 32
2003-09-13 80 m F13 12.4m +1.3 6 1 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
600 m F13 1:59.8m PB 7 Final [¤]
Höjd F13 ej res 
Längd (zon) F13 3.93  - 16
Spjut (400 gr) F13 ej start  1 [¤]
2003-09-27 600 m F13 2:02.49  6 1 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
 F12 - Flickor 12 år
   Alfredsson, Karin -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-06-14 Slungboll F12 ej start  1 [¤] » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F12 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Andersson, Julia -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-06-14 60 m häck (76,2 cm) F12 14.94  +4.0 3 1 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Höjd F12 1.17  PB 7 Final
Tresteg (zon) F12 7.60  - 8 Final
2003-07-16 80 m F12 13.51  -0.6 PB 6 4 [¤] » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Höjd F12 1.15  13 [¤]
Längd (zon) F12 3.44  +1.5 PB 25
2003-07-17 80 m F12 13.88  -2.2 7 4 [¤] » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
13.74  -1.3 4 D-final
Längd (zon) F12 3.18  +1.4 27 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Bristrand, Anna -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2003-05-10 200 m F13 32.9m 0.0 5 4 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F13 ej start  [¤]
Längd (zon) F13 3.74  0.0 PB 20
2003-05-24 80 m F13 12.40  -0.8 PB 3 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd (zon) F12 3.76  - 9
2003-06-14 60 m häck (76,2 cm) F12 13.48  +4.0 2 1 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm