HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2018-11-16
Ute för 2003 Resultatdatum: 2003-09-05
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
44.24   {HIF lag 1} [1] P13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
44.31  [2] Ek, August -90 P13 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Molin, Per -90
Tholander, David -90
Älvebrand, Eric -91
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
43.57  [1,2] Ekstedt, Anders -85 P19 2003-07-10 » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
Rosencrantz, Patrik -86
» Andersson, David -85
Thorén, Joel -87
44.10  [3] Norgren, Henrik -87 P17 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
Rosencrantz, Patrik -86
Lindkvist, Robin -86
Thorén, Joel -87
44.35  [4] Thorén, Joel -87 P17 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Rosencrantz, Patrik -86
Norgren, Henrik -87
Segerlind, Jonas -88
44.54  [5] Granlund, Jonas -86 P19 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
» Thulin, Mikael -85
» Andersson, David -85
Ekstedt, Anders -85
44.66  Granlund, Jonas -86 P19 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Thulin, Mikael -85
» Andersson, David -85
Ekstedt, Anders -85
48.01  [6] » Eklund, Jonathan -88 P15 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Olsson, David -88
Berg, Jonathan -88
Zakrisson, Jimmy -89
48.78  » Eklund, Jonathan -88 P15 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Olsson, David -88
Berg, Jonathan -88
Zakrisson, Jimmy -89
49.91  [7] » Eklund, Jonathan -88 P15 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Olsson, David -88
Svensson, Glenn -89
Berg, Jonathan -88
Manuell tidtagning
44.8m Thorén, Joel -87 P17 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Lindkvist, Robin -86
Norgren, Henrik -87
Segerlind, Jonas -88
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:01.30  Norgren, Henrik -87 P17 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Thorén, Joel -87
Rosencrantz, Patrik -86
Segerlind, Jonas -88
2:03.20  Norgren, Henrik -87 P17 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Thorén, Joel -87
Rosencrantz, Patrik -86
Segerlind, Jonas -88
               
 3 x 600 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:36.95  [1] Axnér, Joakim -91 P13 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Molin, Per -90
Ek, August -90
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:09.19  [1] Björneman, Fredrik -86 P19 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Nylander, Tobias -85
Huss, Anders -85
6:29.34  Berg, Jonathan -88 P15 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Ekhamre, Thobias -88
Silén, Gustav -88
6:45.64  Ekhamre, Thobias -88 P15 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Silén, Gustav -88
Berg, Jonathan -88
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:23.35  Norberg, Daniel -78 MS 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Karlsson, Fredrik -78
Klinteskog, Johan -81
» Pell, Rickard -79
8:47.66  Gustafsson, Björn -79 MS 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Lerdahl, Emil -82
Nylander, Tobias -85
Björneman, Fredrik -86
               
 4 x 1 500 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
15:35.19  [1] Synnerman, Per -71 MS 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Norberg, Daniel -78
Sundell, Per Henrik -79
» Pell, Rickard -79
16:59.07  » Karlsson, Fredrik -78 MS 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Gustafsson, Björn -79
Olsson, Olof -80
» Lerdahl, Emil -82
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för MS
               
 Kvinnor
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
42.67  [1] Görhed, Gabriella -90 F13 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Engfors, Paulina -90
Göth, Linn -90
Graziosi, Alessandra -90
42.75  [2] » Carls, Sofia -90 F13 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Engfors, Paulina -90
Göth, Linn -90
Graziosi, Alessandra -90
43.50  [3] Ljungqvist, Anneli -90 F13 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Engfors, Paulina -90
Göth, Linn -90
Graziosi, Alessandra -90
43.83   {HIF lag 1} [4] F13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
45.22  Jakobsson, Ulrika -91 F13 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Göth, Camilla -90
Görhed, Gabriella -90
Nilsson, Jessika -90
46.29  Taylor, Sofie -91 F13 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Göth, Camilla -90
Jakobsson, Ulrika -91
Nilsson, Jessika -90
47.05   {HIF lag 2} [4] F13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Manuell tidtagning
44.5m Nilsson, Jessika -90 F13 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Göth, Camilla -90
Göth, Linn -90
Graziosi, Alessandra -90
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
49.31  Weinz, Helena -87 F17 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Teilman, Maria -86
Carls, Camilla -86
Eriksson, Tittchi-Lii -86
49.44  Weinz, Helena -87 F17 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Teilman, Maria -86
Carls, Camilla -86
Eriksson, Tittchi-Lii -86
49.58  [1] Nylander, Elina -87 F17 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
Teilman, Maria -86
Carls, Camilla -86
Eriksson, Tittchi-Lii -86
49.61  Weinz, Helena -87 F17 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Teilman, Maria -86
Carls, Camilla -86
Eriksson, Tittchi-Lii -86
49.93  Weinz, Helena -87 F17 2003-05-24 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
Teilman, Maria -86
Carls, Camilla -86
Eriksson, Tittchi-Lii -86
50.68  [2] Johansson, Linn -88 F15 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Peterson, Sofia -89
» Dedrickson M, Fatima -89
Forsberg, Emma -88
51.18  Johansson, Linn -88 F15 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Peterson, Sofia -89
» Dedrickson M, Fatima -89
Forsberg, Emma -88
51.26  Johansson, Linn -88 F15 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Peterson, Sofia -89
» Dedrickson M, Fatima -89
Forsberg, Emma -88
51.51  [3] Fahlén, Catrin -89 F15 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Peterson, Sofia -89
» Dedrickson M, Fatima -89
» Carlsson Odell, Sara -89
51.59  Johansson, Linn -88 F15 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Peterson, Sofia -89
» Dedrickson M, Fatima -89
Forsberg, Emma -88
52.63  [4] Fryers Hellquist, Katarina -89 F15 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
» Carlsson Odell, Sara -89
Fahlén, Catrin -89
» Davidsson, Jenny -88
52.78  Fryers Hellquist, Katarina -89 F15 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Carlsson Odell, Sara -89
Fahlén, Catrin -89
» Davidsson, Jenny -88
53.36   {HIF lag 1} [5] F15 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
53.49  Fryers Hellquist, Katarina -89 F15 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
» Carlsson Odell, Sara -89
Fahlén, Catrin -89
» Davidsson, Jenny -88
54.36  Johansson, Linn -88 F17 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
Hynning, Elin -87
» Nyström, Michelle -87
Bejgarn, Sofia -88
Manuell tidtagning
49.5m Weinz, Helena -87 F17 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Teilman, Maria -86
Carls, Camilla -86
Eriksson, Tittchi-Lii -86
51.8m Fryers Hellquist, Katarina -89 F15 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Peterson, Sofia -89
» Dedrickson M, Fatima -89
Forsberg, Emma -88
53.4m Shehu, Edina -89 F15 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
» Carlsson Odell, Sara -89
Fahlén, Catrin -89
» Davidsson, Jenny -88
Ej klubblag
46.56  [6] Teilman, Maria -86 KS 2003-09-05 » Finnkampen, Olympiastadion, Helsingfors
46.57  [6] Teilman, Maria -86 KS 2003-07-31 » Ungdomsolympiad, Paris, FRA
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - Lagets deltagare är okända
[6] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:19.09  [1] Carls, Camilla -86 F17 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Eriksson, Tittchi-Lii -86
Wiking, Jessica -87
Teilman, Maria -86
2:25.14  [2] Carls, Camilla -86 F17 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Eriksson, Tittchi-Lii -86
Håkansson, Camilla -87
Wiking, Jessica -87
2:25.96  [3] Weinz, Helena -87 F17 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Hynning, Elin -87
Håkansson, Camilla -87
Söderhult, Ellen -86
2:27.52  Krasniqi, Rozafa -86 F19 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Andersson, Annika -86
Rätteli, Alexandra -85
Lagerblad, Lovisa -85
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F17
               
 3 x 600 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
5:26.76  Jakobsson, Ulrika -91 F13 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Engfors, Paulina -90
Graziosi, Alessandra -90
6:25.25  [1] Görhed, Gabriella -90 F13 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Lord, Johanna -91
Ekholm, Josephine -91
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:14.76  [1] Wiking, Jessica -87 F17 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Håkansson, Camilla -87
Söderhult, Ellen -86
7:25.36  [2] » Davidsson, Jenny -88 F15 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Forsberg, Emma -88
Fahlén, Catrin -89
7:44.40  [3] » Davidsson, Jenny -88 F15 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Lord, Linnéa -89
Fahlén, Catrin -89
7:49.02  [4] » Östlund, Emmi -88 F15 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Lord, Linnéa -89
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
               
 Mix
 4 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
1:59.22   {HIF} [1] X12 2003-08-05 » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.24   {HIF} [1] X12 2003-08-05 » DN Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics