HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2018-11-16
Ute för 2003 Resultatdatum: 2003-12-31
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.21  Campenhausen, Erik -92 -0.2 P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
9.43  » Green, Philip -93 +1.3 P10 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.45      Monsén, Sam -92 -0.8 P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
9.52  Brodén, Viktor -91 +0.5 P12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
9.56  Samuelsson, Filip -92 -0.8 P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
9.56      Doyle, Max -92 -1.0 P11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.61  Semikula, Malkolm -91 -1.8 P12 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.72  Hellström, Mikael -92 -1.3 P11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.90  [1]   Tidblad, Robin -93 -1.7 P10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.01  Odenman, Erik -91 -1.8 P12 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.04  Sundborg, Tommy -92 -1.5 P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
10.06    » Braesh-Andersen, Ken -93 -1.9 P10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.40  Peterson, Simon -92 +0.9 P11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.48  Olsson, Simon -92 -0.2 P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
10.54      Lindberg, Gustav -92 -1.1 P11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.91  Samuelsson, Emil -93 -1.7 P10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.80  Monsén, Max -91 -2.5 P12 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Vinduppgift saknas
9.64  Gramer, Rasmus -92 - P11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.76  [1] Molin, Per -90 +0.3 P13 2003-09-20 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
11.29  Monsén, Max -91 -2.0 P12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
11.34      Ek, August -90 +0.8 P13 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.40  Tholander, David -90 -0.6 P13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
11.62  [2] Nilsson, Sebastian -91 -0.1 P12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
11.75  [3]   Renneus, Hugo -91 +1.2 P12 2003-05-11 » Linnéaspelen, Enskede IP, Stockholm
12.06  [4] Nilsson, Philip -91 -2.0 P12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
12.08  [5] Brodén, Viktor -91 -0.5 P12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
12.27  [6] Älvebrand, Eric -91 -0.5 P12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Ej godkänd vind
12.13  Semikula, Malkolm -91 +2.8 P12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
12.41  Ejergård, Jimmy -91 +3.0 P12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
11.17  Tholander, David -90 - P13 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
11.68  [7] » Fältström, Love -91 - P12 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
13.09  [8] Engström, Philip -91 - P12 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Manuell tidtagning
10.3m Molin, Per -90 +1.3 P13 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
10.9m Tholander, David -90 +1.3 P13 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
11.0m     Hayenhjelm, Filip -90 +0.1 P13 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.7m Odenman, Erik -91 - P12 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[7] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.19  [1,2] » Andersson, David -85 +1.5 P18 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
11.27  [3] Rosencrantz, Patrik -86 +2.0 P17 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
11.56    » Thulin, Mikael -85 +1.4 P18 2003-06-11 » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
11.80  [4] Segerlind, Jonas -88 +1.0 P15 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.86  Ekstedt, Anders -85 0.0 P18 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.88    » Attersand, Johan -74 -0.1 MS 2003-06-25 » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Stockholm
11.89  Lindkvist, Robin -86 +1.4 P17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.91  Thorén, Joel -87 +1.4 P16 2003-07-13 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
12.01      Norgren, Henrik -87 +0.8 P16 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
12.08  Granlund, Jonas -86 -1.3 P17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.13  Olsson, David -88 +2.0 P15 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
12.16      Nordström, Erik -86 -0.1 P17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.29  Björneman, Fredrik -86 -2.8 P17 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.33  Repta, Jonathan -87 -2.4 P16 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.51      Friberg, Daniel -84 -0.3 P19 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.53  [5] Zakrisson, Jimmy -89 +2.0 P14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
12.86  » Elgered, Jonas -87 +0.7 P16 2003-07-13 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
12.87    » Kårelid, Victor -89 +2.0 P14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
13.30  Wedenborg, Magnus -89 -0.6 P14 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
14.35  Niemeyer, Tomas -89 0.0 P14 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
14.49      Sundborg, Håkan -89 -0.6 P14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
14.79  Kårsell, Niklas -89 -0.4 P14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Ej godkänd vind
11.13  Rosencrantz, Patrik -86 +2.4 P17 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
12.61  Westberg, Magnus -85 +2.6 P18 2003-05-11 » Linnéaspelen, Enskede IP, Stockholm
Manuell tidtagning
11.9m Nordström, Erik -86 +1.6 P17 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
22.27  [1,2] Rosencrantz, Patrik -86 +0.7 P17 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
22.75  [3] » Andersson, David -85 -1.0 P18 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
22.83  [4] » Thulin, Mikael -85 +0.7 P18 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.26  » Karlsson, Fredrik -78 0.0 MS 2003-08-12 » Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
23.57  Lindkvist, Robin -86 -0.2 P17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.84      Norgren, Henrik -87 -1.4 P16 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.21  [5] Segerlind, Jonas -88 -1.7 P15 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
24.28  Thorén, Joel -87 +0.2 P16 2003-06-25 » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Stockholm
24.60      Björneman, Fredrik -86 +2.0 P17 2003-05-25 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
24.98  Silén, Gustav -88 -1.0 P15 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
28.06  Molin, Per -90 +1.6 P13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
28.30      Lundh, Robin -87 -3.4 P16 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
28.71  Ek, August -90 0.0 P13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
29.11  [6] » Fältström, Love -91 0.0 P12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
29.57  [7]   Nilsson, Philip -91 0.0 P12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
30.80  [8] Brodén, Viktor -91 +1.8 P12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
26.98  Hayenhjelm, Filip -90 +3.8 P13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
27.73  [9] Ek, August -90 - P13 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
28.01  [10] Molin, Per -90 - P13 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
36.56  Andersson, Patrik -90 - P13 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Manuell tidtagning
29.5m Nilsson, Sebastian -91 0.0 P12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[7] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[9] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[10] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
36.90  Segerlind, Jonas -88 P15 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
38.37  [1] Thorén, Joel -87 P16 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
38.82  [2]   Silén, Gustav -88   P15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
40.53  » Elgered, Jonas -87 P16 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
42.43  Röing, Mattias -88 P15 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
49.20  » Karlsson, Fredrik -78 MS 2003-06-25 » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Stockholm
49.46  Klinteskog, Johan -81 M22 2003-07-10 » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
50.92  [1]   Rosencrantz, Patrik -86   P17 2003-08-12 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
51.13  » Thulin, Mikael -85 P18 2003-08-12 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
52.22  Huss, Anders -85 P18 2003-06-11 » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
52.32      Lindkvist, Robin -86   P17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
53.12  Nylander, Tobias -85 P18 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
53.69  Björneman, Fredrik -86 P17 2003-06-11 » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
56.37      Berg, Jonathan -88   P15 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
56.76  Nienkerk, Andrée -86 P17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
72.87  » Green, Philip -93 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
73.46      Campenhausen, Erik -92   P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
79.99  Sundborg, Tommy -92 P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
87.03  Andersson, Joel -94 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
88.84      Johansson, August -95   P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
88.93  Ström, Olle -95 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
91.59  » Wulff, Jonathan -94 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
91.68      Berglund, Albin -95   P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
91.93  Olsson, Simon -92 P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
92.88  Lord, Adrian -92 P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
96.47      Lindelöw, Viktor -95   P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
96.87  Lind Olsson, David -94 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
98.41  Winqvist, Andreas -95 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
98.96      Bivstedt, Gustav -96   P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
105.03  Nilsson, Jakob -95 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
108.48  Söderhäll, Hampus -95 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
108.56  Nilsson, Richard -95 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:38.61  Hayenhjelm, Filip -90 P13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
1:43.1m [1] Molin, Per -90 P13 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
1:48.58  [2]   Tholander, David -90   P13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
1:54.50  [3] Allert, Per -91 P12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
1:58.47  Samuelsson, Filip -92 P11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
1:59.91  [4]   Ejergård, Jimmy -91   P12 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
2:01.20  [5] Axnér, Joakim -91 P12 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:01.70  Wiklander, Oswald -91 P12 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
2:06.46      Brodén, Viktor -91   P12 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
2:08.20  Engström, Philip -91 P12 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
2:09.34  [6] Campenhausen, Erik -92 P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
2:12.17      Karreskog, Gustav -91   P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2:15.01  Karlsson, Alex -92 P11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
2:35.39  Sundborg, Tommy -92 P11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
2:40.86  Olsson, Simon -92 P11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Stafettsträcka
1:51.69  [7] Ek, August -90 P13 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
1:58.30  [8] Axnér, Joakim -91 P12 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
2:17.59  [9] Rapp, Jonatan -91 P12 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
[7] - sträcka #3 i 3x600m
[8] - sträcka #1 i 3x600m
[9] - sträcka #2 i 3x600m
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:46.50  » Pell, Rickard -79 MS 2003-06-25 » Arnhem, Arnhem, NED
1:50.14  Klinteskog, Johan -81 M22 2003-08-12 » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
1:50.20    » Karlsson, Fredrik -78   MS 2003-07-01 » Växjö Games, Värendsvallen, Växjö
1:51.29  Norberg, Daniel -78 MS 2003-07-24 » Götagalan, Tingvalla, Karlstad
1:53.31  Synnerman, Per -71 MS 2003-07-24 » Götagalan, Tingvalla, Karlstad
1:54.75      Sundell, Per Henrik -79   MS 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1:58.05  Huss, Anders -85 P18 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1:58.55  Nylander, Tobias -85 P18 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:59.88      Gustafsson, Björn -79   MS 2003-06-11 » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
2:04.83  [1] Ekhamre, Thobias -88 P15 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
2:07.64  [2] Silén, Gustav -88 P15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
2:09.30      Segerlind, Jonas -88   P15 2003-07-13 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
2:13.53  Berg, Jonathan -88 P15 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:15.54  Nienkerk, Andrée -86 P17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:18.00      Röing, Mattias -88   P15 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:31.25  Molin, Per -90 P13 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:49.13  Axnér, Joakim -91 P12 2003-05-11 » Linnéaspelen, Enskede IP, Stockholm
2:59.46  [3] » Green, Philip -93   P10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:02.36  Campenhausen, Erik -92 P11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:08.03  Karreskog, Gustav -91 P12 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Stafettsträcka
2:09.88  [4] Björneman, Fredrik -86 P17 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:11.50  [5] » Lerdahl, Emil -82 M22 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:12.48  [4] Berg, Jonathan -88 P15 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P10
[4] - sträcka #1 i 3x800m
[5] - sträcka #2 i 4x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:56.14  » Elgered, Jonas -87 P16 2003-07-13 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
3:10.78  Thorén, Joel -87 P16 2003-08-31 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:50.1m Sundell, Per Henrik -79 MS 2003-07-26 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
3:50.69  Benjira, Rachid -74 MS 2003-09-02 » Göteborg Folksam GP, Slottskogsvallen, Göteborg
3:54.33      Norberg, Daniel -78   MS 2003-06-16 » Upplands DM, Sportcentrum, Norrtälje
3:56.80  » Pell, Rickard -79 MS 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3:57.29  Synnerman, Per -71 MS 2003-09-02 » Göteborg Folksam GP, Slottskogsvallen, Göteborg
4:06.27      Gustafsson, Björn -79   MS 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:07.09  » Lerdahl, Emil -82 M22 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:10.15  [1] Nylander, Tobias -85 P18 2003-08-19 » Fredrikhofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4:24.23  [2]   Ekhamre, Thobias -88   P15 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
4:29.92  [3] Silén, Gustav -88 P15 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
5:42.52  [4] Axnér, Joakim -91 P12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
Stafettsträcka
3:50.29  [5] » Pell, Rickard -79 MS 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4:01.69  [6] » Karlsson, Fredrik -78 MS 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4:25.99  [7] Olsson, Olof -80 MS 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - sträcka #4 i 4x1500m
[6] - sträcka #1 i 4x1500m
[7] - sträcka #3 i 4x1500m
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
6:02.10  [1] Ekhamre, Thobias -88 P15 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6:32.44  [2] Silén, Gustav -88 P15 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
6:51.42  [3] Röing, Mattias -88 P15 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
8:19.93  Benjira, Rachid -74 MS 2003-08-12 » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
8:43.54  » Lerdahl, Emil -82 M22 2003-07-22 » Löparnas kväll, Borgsmo IP, Norrköping
9:30.50  [1]   Ekhamre, Thobias -88   P15 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
10:08.71  [2] Silén, Gustav -88 P15 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
14:58.2m Benjira, Rachid -74 MS 2003-07-01 » Växjö Games, Värendsvallen, Växjö
15:09.8m [1] » Lerdahl, Emil -82 M22 2003-07-01 » Växjö Games, Värendsvallen, Växjö
15:22.46  Norberg, Daniel -78 MS 2003-07-10 » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.02  Benjira, Rachid -74 MS 2003-10-19 » Hässelbyloppet
32.49  » Rappe, Martin -72 MS 2003-10-19 » Hässelbyloppet
38.08  Karlsson, Henrik -80 MS 2003-12-31 » Sylvesterloppet, Göteborg
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:11.04  Faskunger, Johan -73 MS 2003-05-17 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1:12.58  » Rappe, Martin -72 MS 2003-05-17 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1:15.03    » Lerdahl, Emil -82   M22 2003-09-06 » S:t Eriksloppet
1:23.32  [1] » Tailoglou, Panagiotis -66 M35 2003-09-06 » S:t Eriksloppet
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för M35
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
2:29.58  » Rappe, Martin -72 MS 2003-06-14 » Stockholm Marathon, Stockholm
2:33.43  Faskunger, Johan -73 MS 2003-06-14 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:06.50  [1] » Tailoglou, Panagiotis -66   M35 2003-06-14 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:21.50  » Bjurner, Pontus -74 MS 2003-06-14 » Stockholm Marathon, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M35
                 
 1 500 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
4:43.91  [1] Silén, Gustav -88 P15 2003-08-12 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 1 500 m h (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
4:42.38  [1] Silén, Gustav -88 P15 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
5:40.70  Gustafsson, Björn -79 MS 2003-08-10 » Löparnas Dag, Kristineberg, Stockholm
5:48.71  Benjira, Rachid -74 MS 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6:11.13  [1] » Lerdahl, Emil -82 M22 2003-07-24 » Götagalan, Tingvalla, Karlstad
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 3 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
9:04.23  [1] Benjira, Rachid -74 MS 2003-07-10 » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
9:31.40  Gustafsson, Björn -79 MS 2003-07-24 » Götagalan, Tingvalla, Karlstad
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 40 m häck
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.59  Ström, Olle -95 0.0 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
8.04  Tidblad, Robin -93 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.15  Andersson, Joel -94 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.18      Axelsson, David -94 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.33  » Wulff, Jonathan -94 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.55  Ström, Olle -95 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.63      Abrahamsson, Anton -94 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.83  Florestedt, Ludvig -94 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.86  Winqvist, Andreas -95 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
9.17      Lindelöw, Viktor -95 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
9.40  Nilsson, Jakob -95 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
9.56  Johansson, August -95 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
9.60      Berglund, Albin -95 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
9.66  Åhs, Hugo -94 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
9.71  Lind Olsson, David -94 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
9.91      Forsberg, Viktor -94 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
10.02  Bivstedt, Gustav -96 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
10.56  Börjesson, Axel -95 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
10.60      Görhed, Sebastian -95 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
10.78  Nordström, Karl -93 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
11.90  Bristrand, Erik -95 - P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.88  Molin, Per -90 +0.8 P13 2003-09-20 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
10.69  [1] Ek, August -90 +1.8 P13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
10.95  [2]   Nilsson, Sebastian -91 +1.7 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
11.06  [3] Nilsson, Philip -91 +1.0 P12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
11.81  [4] Semikula, Malkolm -91 +1.0 P12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
11.97  Renneus, Hugo -91 +1.7 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
12.55  Brodén, Viktor -91 - P12 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.76  Lindberg, Gustav -92 0.0 P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
11.16  Sundborg, Tommy -92 - P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
11.20  Ferronato, Andreas -92 - P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
11.38      Doyle, Max -92 - P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
11.41  Campenhausen, Erik -92 - P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
15.94  Olsson, Simon -92 - P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.24  [1] » Eklund, Jonathan -88 +1.8 P15 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
14.70  [2] Segerlind, Jonas -88 -0.4 P15 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
15.14  [3]   Silén, Gustav -88 +1.0 P15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
15.19  [4] Olsson, David -88 +1.0 P15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 110 m häck (106,7 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.88  Kleebinder, Niklas -77 -0.4 MS 2003-07-10 » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
                 
 110 m häck (91,4 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.76  [1] Thorén, Joel -87 +0.4 P16 2003-08-30 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
15.83  [2] Granlund, Jonas -86 +0.3 P17 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
16.93  » Elgered, Jonas -87 +0.4 P16 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
15.53  Thorén, Joel -87 +3.6 P16 2003-09-20 » Svealands Distriktscup 17 år, Rosvalla, Nyköping
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
                 
 300 m häck (84 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
41.04  [1] Björneman, Fredrik -86 P17 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
45.43  » Eklund, Jonathan -88 P15 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
39.67  Segerlind, Jonas -88 P15 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
43.75  Silén, Gustav -88 P15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
                 
 400 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
55.93  Klinteskog, Johan -81 M22 2003-07-10 » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.87  [1] Norgren, Henrik -87 P16 2003-07-10 » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
1.85  [2] Liedberg, Niclas -88 P15 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
1.82  [3]   Thorén, Joel -87   P16 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1.80  [4] Segerlind, Jonas -88 P15 2003-07-13 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
1.71  Berg, Jonathan -88 P15 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
1.68      Nordström, Erik -86   P17 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
1.60  Lundh, Robin -87 P16 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
1.58  » Elgered, Jonas -87 P16 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1.55  [5]   Hayenhjelm, Filip -90   P13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
1.45  [6] Älvebrand, Eric -91 P12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
1.40  » Fältström, Love -91 P12 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
1.38  [7]   Doyle, Max -92   P11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
1.36  Sundborg, Håkan -89 P14 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
1.36  Kårsell, Niklas -89 P14 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
1.35      Brodén, Viktor -91   P12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
1.26  Odenman, Erik -91 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
1.17  Ferronato, Andreas -92 P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
1.15      Sundborg, Tommy -92   P11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.15  Monsén, Sam -92 P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
1.15  Campenhausen, Erik -92 P11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.10  Wetteroth, Fabian -92 P11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
4.16  Kleebinder, Niklas -77 MS 2003-07-10 » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
3.73  [1,2] Thorén, Joel -87 P16 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.70  [3,4] » Elgered, Jonas -87   P16 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
3.63  [5] » Eklund, Jonathan -88 P15 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
3.20  [6] Segerlind, Jonas -88 P15 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
2.00  Niemeyer, Tomas -89 P14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
6.39  [1] Nordström, Erik -86 +1.6 P17 2003-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
6.33  » Attersand, Johan -74 +0.1 MS 2003-06-25 » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Stockholm
6.25  [2]   Rosencrantz, Patrik -86 +1.1 P17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6.07  [3] Thorén, Joel -87 +1.5 P16 2003-08-31 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
6.01  » Andersson, David -85 -0.3 P18 2003-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
5.88  [4]   Segerlind, Jonas -88 +0.6 P15 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
5.79  Norgren, Henrik -87 -0.1 P16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
5.45  » Elgered, Jonas -87 +1.8 P16 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
5.33      Lundh, Robin -87 -0.1 P16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
5.19  Olsson, David -88 -0.8 P15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
5.19  Liedberg, Niclas -88 +1.0 P15 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.18      Berg, Jonathan -88 +0.9 P15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
4.94  Repta, Jonathan -87 +0.9 P16 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.63  Niemeyer, Tomas -89 0.0 P14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.51      Zakrisson, Jimmy -89 -1.4 P14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.27  Sonko, Lamin -87 -1.0 P16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
4.06  » Attersand, Henrik -84 -2.4 P19 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.87      Kårsell, Niklas -89 -2.2 P14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
3.52  Sundborg, Håkan -89 -1.1 P14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Ej godkänd vind
6.46  » Attersand, Johan -74 +2.6 MS 2003-07-10 » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
5.94  Segerlind, Jonas -88 +2.7 P15 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
5.47      Olsson, David -88 +2.6 P15 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
5.35  Berg, Jonathan -88 +2.4 P15 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.27  Silén, Gustav -88 +3.9 P15 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.02    » Eklund, Jonathan -88 +2.6 P15 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
4.67  Niemeyer, Tomas -89 +2.5 P14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
4.65  » Kårelid, Victor -89 +4.0 P14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
4.47  [5] Tholander, David -90 - P13 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.90  [1] Hayenhjelm, Filip -90 +0.4 P13 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.62  Ek, August -90 +1.4 P13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
4.54  [2]   Monsén, Max -91 +0.8 P12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.48  [3] » Fältström, Love -91 0.0 P12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.27  » Green, Philip -93 0.0 P10 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
4.26      Nilsson, Philip -91 0.0 P12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.18  Tholander, David -90 +1.5 P13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
4.13  Brodén, Viktor -91 -0.2 P12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.08      Nilsson, Sebastian -91 0.0 P12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.95  Älvebrand, Eric -91 0.0 P12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
3.89  Monsén, Sam -92 -0.1 P11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
3.75      Sundborg, Tommy -92 +0.9 P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
3.75  Semikula, Malkolm -91 +0.2 P12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.70  Samuelsson, Filip -92 -0.1 P11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
3.63      Campenhausen, Erik -92 +0.8 P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
3.62  Tidblad, Robin -93 +1.5 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
3.58  Hellström, Mikael -92 0.0 P11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
3.53      Gramer, Rasmus -92 0.0 P11 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.43  Olsson, Simon -92 +1.5 P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
3.42  Karlsson, Alex -92 0.0 P11 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.30      Ramstedt, Joel -92 0.0 P11 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.29  Ramstedt, Love -92 0.0 P11 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.26  Andersson, Joel -94 +1.4 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
3.24      Axelsson, David -94 +1.7 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
3.11  » Wulff, Jonathan -94 +1.6 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
3.08  Green, Robert -95 +2.0 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.94      Florestedt, Ludvig -94 +1.6 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.88  Winqvist, Andreas -95 +1.7 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.74  Forsberg, Viktor -94 +1.3 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.68      Åhs, Hugo -94 +1.8 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.58  Berglund, Albin -95 +1.4 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.56  Abrahamsson, Anton -94 +1.7 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.47      Lindelöw, Viktor -95 +1.4 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.39  Nilsson, Jakob -95 +1.8 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.33  Lind Olsson, David -94 +1.8 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.28      Börjesson, Axel -95 +1.8 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.28  Bivstedt, Gustav -96 +1.7 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.26  Nilsson, Richard -95 +1.6 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.12  Söderhäll, Hampus -95 +1.7 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
3.79  Samuelsson, Filip -92 +4.9 P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
3.42  Nordström, Karl -93 +3.7 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
3.28      Frykholm, Mattias -93 +2.8 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
3.10  Florestedt, Ludvig -94 +2.1 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.98  Berglund, Albin -95 +2.4 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.60      Lind Olsson, David -94 +2.1 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.53  Görhed, Sebastian -95 +4.5 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.52  Lindelöw, Viktor -95 +3.4 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.52      Bivstedt, Gustav -96 +3.5 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.35  Söderhäll, Hampus -95 +2.1 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.20  Bristrand, Erik -95 +2.5 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
2.04  Nordgren, Christopher -95 +2.9 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
4.99  [4] Ek, August -90 - P13 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
4.42  Nilsson, Philip -91 - P12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
4.31      Brodén, Viktor -91 - P12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
4.30  [5] Doyle, Max -92 - P11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
4.08  Semikula, Malkolm -91 - P12 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.89  [6]   Samuelsson, Emil -93 - P10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.88  Allert, Per -91 - P12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
3.86  Odenman, Erik -91 - P12 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
3.80  [7]   Tidblad, Robin -93 - P10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.75  Campenhausen, Erik -92 - P11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.67  Wiklander, Oswald -91 - P12 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
3.65      Hellström, Mikael -92 - P11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.50  Karreskog, Gustav -91 - P12 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.44  » Braesh-Andersen, Ken -93 - P10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.12  Green, Robert -95 - P10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för P10
[7] - 4:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.47  » Attersand, Johan -74 +0.3 MS 2003-09-05 » Finnkampen, Olympiastadion, Helsingfors
13.65  [1,2] Nordström, Erik -86 -0.3 P17 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
12.89  [3] » Attersand, Henrik -84 +1.6 P19 2003-06-11 » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
11.29  Liedberg, Niclas -88 -0.1 P15 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
10.97  [4] Niemeyer, Tomas -89 +1.6 P14 2003-09-20 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
10.83  Berg, Jonathan -88 +0.3 P15 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
13.02  » Attersand, Henrik -84 +2.3 P19 2003-06-11 » Senior-DM, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.07  [1] Molin, Per -90 +1.4 P13 2003-09-20 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
9.37  [2] Älvebrand, Eric -91 +1.7 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.89  [3]   Nilsson, Sebastian -91 +0.6 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.83  [4] Ström, Julius -91 +2.0 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.48  [5] Campenhausen, Erik -92 +0.9 P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.22  [6]   Ferronato, Andreas -92 +0.9 P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.09  Ejergård, Jimmy -91 +1.7 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
7.78  Odenman, Erik -91 +1.2 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
7.39  Karreskog, Gustav -91 +1.8 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
9.54  Älvebrand, Eric -91 +2.8 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.29  Ejergård, Jimmy -91 +3.3 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
7.62  Karreskog, Gustav -91 +2.3 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Kula (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.40  Mårtensson, Magnus -71 MS 2003-08-09 » Dunderkastet, Strömsvallen, Strömsund
11.28  [1] » Wikström, Peter -57 M45 2003-07-10 » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M45
                 
 Kula (6,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.74  Westberg, Magnus -85 P18 2003-08-28 » Castorama, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Kula (5,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
13.83  [1] Thorén, Joel -87 P16 2003-08-12 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
11.87  [2] » Elgered, Jonas -87 P16 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
13.39  [1] Olsson, David -88 P15 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
11.40  [2] Segerlind, Jonas -88 P15 2003-07-13 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
10.13      Zakrisson, Jimmy -89   P14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
8.59  Niemeyer, Tomas -89 P14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
8.39  » Kårelid, Victor -89 P14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
6.63  Kårsell, Niklas -89 P14 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.26  [1] Molin, Per -90 P13 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.73  [2] Hayenhjelm, Filip -90 P13 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.04      Tholander, David -90   P13 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
7.65  Älvebrand, Eric -91 P12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
7.59  Odenman, Erik -91 P12 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.34      Monsén, Max -91   P12 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
6.84  Olsson, Simon -92 P11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
6.73  Samuelsson, Filip -92 P11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
5.73      Sundborg, Tommy -92   P11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
5.62  Nilsson, Philip -91 P12 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
5.42  Brodén, Viktor -91 P12 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
5.16  Campenhausen, Erik -92 P11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
7.89  [1] Karlsson, Alex -92 P11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
7.82  [2] Monsén, Sam -92 P11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
7.34  [3]   Olsson, Simon -92   P11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.28  Sundborg, Tommy -92 P11 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Diskus (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.67  » Berg, Torbjörn -51 M50 2003-09-25 » Castorama, Källbrinks IP, Huddinge
36.86  Mårtensson, Magnus -71 MS 2003-10-04 » Castorama, Strömsvallen, Strömsund
30.61  Mirkovic, Dejan -78 MS 2003-07-10 » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
                 
 Diskus (1,75 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.03  [1] Westberg, Magnus -85 P18 2003-09-25 » Castorama, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
43.27  Olsson, David -88 P15 2003-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
37.46  [1] Thorén, Joel -87 P16 2003-08-12 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
34.59  [2] » Elgered, Jonas -87 P16 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
45.41  Olsson, David -88 P15 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
35.64  [1] Zakrisson, Jimmy -89 P14 2003-09-20 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
31.46  [2]   Segerlind, Jonas -88   P15 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
29.97  [3] Niemeyer, Tomas -89 P14 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
24.61  » Kårelid, Victor -89 P14 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
18.00  Sundborg, Håkan -89 P14 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
17.55  [1] Nilsson, Philip -91 P12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Slägga (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
49.19  Mårtensson, Magnus -71 MS 2003-08-09 » Dunderkastet, Strömsvallen, Strömsund
                 
 Slägga (6,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
43.35  Westberg, Magnus -85 P18 2003-05-25 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.37  [1] Olsson, David -88 P15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 Slungboll
resultat     namn   klass datum   tävling
34.56  Hayenhjelm, Filip -90 P13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
34.40  Molin, Per -90 P13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
                 
 Spjut (800 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
54.24  [1] Thorén, Joel -87 P16 2003-07-10 » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
41.78  Mårtensson, Magnus -71 MS 2003-08-09 » Dunderkastet, Strömsvallen, Strömsund
36.77  » Berg, Torbjörn -51 M50 2003-09-25 » Castorama, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Klubbrekord för seniorer (MS)
                 
 Spjut (700 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
58.94  Thorén, Joel -87 P16 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
47.47  [1] » Elgered, Jonas -87 P16 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.91  [1] Olsson, David -88 P15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
37.43  [2] » Eklund, Jonathan -88 P15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Stockholm
34.61  [3]   Zakrisson, Jimmy -89   P14 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
31.54  [4] Niemeyer, Tomas -89 P14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
29.79  [5] Segerlind, Jonas -88 P15 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
21.58  » Kårelid, Victor -89 P14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.93  [1] Tholander, David -90 P13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
22.70  Molin, Per -90 P13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
21.95      Odenman, Erik -91   P12 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
21.30  Olsson, Simon -92 P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
20.98  Ström, Julius -91 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
19.17      Ek, August -90   P13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
18.87  Karreskog, Gustav -91 P12 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
15.46  Ejergård, Jimmy -91 P12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
12.00      Sundborg, Tommy -92   P11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
11.13  Älvebrand, Eric -91 P12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1.68  Nilsson, Sebastian -91 P12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.69  [1] Elgered, Michael -91 P12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
37.88  » Green, Philip -93 P10 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
35.67      Semikula, Malkolm -91   P12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
33.85  [2] Doyle, Max -92 P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
33.82  Älvebrand, Eric -91 P12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Stockholm
31.09      Ferronato, Andreas -92   P11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
30.45  Olsson, Simon -92 P11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
30.16  [3] Tidblad, Robin -93 P10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
29.60      Green, Robert -95   P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
28.80  Ström, Olle -95 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
27.28  Forsberg, Viktor -94 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
25.98      Peterson, Simon -92   P11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
25.37  » Wulff, Jonathan -94 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
25.10  Johansson, August -95 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
24.72      Brodén, Viktor -91   P12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
24.60  Nordström, Karl -93 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
23.71  Hellström, Mikael -92 P11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
23.68      Andersson, Joel -94   P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
22.50  Nilsson, Jakob -95 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
22.32  Florestedt, Ludvig -94 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
19.46      Wetteroth, Fabian -92   P11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
19.05  Åhs, Hugo -94 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
17.68  Lind Olsson, David -94 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
17.50      Nordgren, Christopher -95   P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
14.90  Lindelöw, Viktor -95 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
14.20  Nilsson, Richard -95 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
12.40      Bivstedt, Gustav -96   P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
11.10  Bristrand, Erik -95 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
8.00  Görhed, Sebastian -95 P10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 10-kamp
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
7 563  Thorén, Joel -87 +0.6 P16 2003-08-31 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
Resultat:          |  15.76(+0.4)  |  36.35  |  3.73  |  55.41  |  38.87  |  11.93(0.0)  |  6.07(+1.5)  |  13.28  |  1.80  |  3:10.78  |
Poäng:                |  862  |  732  |  805  |  825  |  747  |  799  |  776  |  811  |  817  |  389  |
6 213  [1] » Elgered, Jonas -87 +0.4 P16 2003-07-13 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
Resultat:          |  17.36(-0.7)  |  30.60  |  3.70  |  41.29  |  40.53  |  12.86(+0.7)  |  5.29(+1.1)  |  10.89  |  1.50  |  2:56.14  |
Poäng:                |  637  |  615  |  796  |  605  |  639  |  591  |  585  |  654  |  508  |  583  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
                 
 8-kamp
  |  100 m häck (84 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
6 008  [1] Segerlind, Jonas -88 +0.2 P15 2003-07-13 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
Resultat:          |  14.70(-0.4)  |  25.70  |  3.20  |  29.79  |  5.73(+0.8)  |  11.40  |  1.80  |  2:09.30  |
Poäng:                |  882  |  479  |  804  |  475  |  851  |  680  |  959  |  878  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 Castorama
  |  Kula (7,26 kg)  |  Spjut (800 gr)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Slägga (7,26 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 432  Mårtensson, Magnus -71 MS 2003-10-04 » Castorama, Strömsvallen, Strömsund
Resultat:          |  11.19  |  40.11  |  36.86  |  47.90  |
Poäng:                |  545  |  492  |  622  |  773  |
                 
 3-kamp
  |  60 m  |  Boll (300 gr)  |  Längd (zon)  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
1 589  Semikula, Malkolm -91 +0.1 P12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.62(0.0)  |  35.67  |  3.75(+0.2)  |
Poäng:                |  493  |  601  |  495  |
1 443  Brodén, Viktor -91 +0.2 P12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.52(+0.5)  |  24.72  |  3.99(-0.2)  |
Poäng:                |  523  |  344  |  576  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics