HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2018-10-10
Ute för 2003 Resultatdatum: 2003-09-27
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.72  Gbotto Carlsson, Mathilde -92 -1.4 F11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
8.79  [1] Tengvall, Tove -91 +0.1 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
8.88  [2] » Alstermark, Linnéa -92 -1.6 F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.15  Jakobsson, Ulrika -91 +0.1 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
9.18  [3] Niklasson, Felicia -92 -0.5 F11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
9.29      Sangstedt, Josefin -91 +0.8 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
9.57  Gille, Filippa -91 -2.3 F12 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.61  Öhman, Louise -92 -1.7 F11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
9.66    » Sabir, Jasmin -92 -0.6 F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.69  Taylor, Sofie -91 -3.2 F12 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.73  Bristrand, Anna -91 -2.6 F12 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.00      Wass Widinghoff, Alina -92 -1.3 F11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.02  » Österberg, Sara -93 -1.8 F10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.05  Gustafsson, Mikaela -94 +0.3 F10 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.07      Sochon, Amanda -91 +0.8 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
10.08  Johansson, Klara -92 -0.4 F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.13  » Sandelius, Josefine -94 -0.4 F10 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.21      Lindberg Oyarzo, Isabel -93 -1.7 F10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.27  Larsson, Elin -92 -0.6 F11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.45  Svedenlöf, Johanna -92 -0.6 F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.54      Mansiamina, Christelle -92 -1.3 F11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.82  Carls, Julia -94 +0.1 F10 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.01  Gille, Evelina -93 -0.7 F10 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.23  Jacobsson, Andrea -92 -0.8 F11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Ej godkänd vind
9.99  Gustafsson, Mikaela -94 +2.7 F10 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
9.32  » Retsloff, Frida -92 - F11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
10.77  Holmström, Clara -92 - F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.88  Jacobsson, Andrea -92 - F11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.90  [1] Engfors, Paulina -90 +1.8 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
10.97  [2] Graziosi, Alessandra -90 +1.1 F13 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.10    » Carls, Sofia -90 +1.4 F13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.23  Göth, Linn -90 -0.5 F13 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.75  [3] Jakobsson, Ulrika -91 -0.2 F12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
11.80  [4]   Tengvall, Tove -91 -2.1 F12 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.81  Ljungqvist, Anneli -90 +1.0 F13 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.85  Görhed, Gabriella -90 +1.6 F13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.87      Göth, Camilla -90 +0.8 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
11.94  Nilsson, Jessika -90 +1.1 F13 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.97  [5] Taylor, Sofie -91 +1.2 F12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
12.00  [6]   Ekholm, Josephine -91 -0.8 F12 2003-05-25 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.01  Larsson Fyck, Mikaela -90 -2.2 F13 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.18  Gille, Filippa -91 +2.0 F12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
12.25      Utterström, Emelie -90 +1.6 F13 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.27  Bristrand, Anna -91 +1.7 F12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
12.29  Nyström, Linnéa -91 -0.4 F12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
12.31      J-sson Malmström, Emma -90 +2.0 F13 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.72  Mattsson, Ella -90 -0.3 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
12.76  » Larsson, Louise -90 +0.8 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
12.77      Öster, Kristin -90 +0.8 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
12.83  Lord, Johanna -91 -0.2 F12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
13.17  Sedell, Linde -91 -0.8 F12 2003-05-25 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.51  Andersson, Julia -91 -0.6 F12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Ej godkänd vind
11.77  Göth, Camilla -90 +2.4 F13 2003-05-11 » Linnéaspelen, Enskede IP, Enskede
11.77  Ljungqvist, Anneli -90 +2.4 F13 2003-05-11 » Linnéaspelen, Enskede IP, Enskede
12.09  Utterström, Emelie -90 +2.6 F13 2003-05-11 » Linnéaspelen, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
11.66  Larsson Fyck, Mikaela -90 - F13 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Manuell tidtagning
11.3m Larsson Fyck, Mikaela -90 +0.9 F13 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
12.4m Öster, Kristin -90 +1.3 F13 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.85  [1] Teilman, Maria -86 +1.1 F17 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
12.78  [2] Eriksson, Tittchi-Lii -86 +0.9 F17 2003-06-11 » Senior-DM, Enskede IP, Enskede
12.99      Carls, Camilla -86 +2.0 F17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.05  [3] Peterson, Sofia -89 -0.1 F14 2003-06-25 » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Enskede
13.14  Bergsten, Moa -83 -0.4 K22 2003-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
13.32  [4] » Dedrickson M, Fatima -89 +1.3 F14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.40  Weinz, Helena -87 +1.7 F16 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.48  Johansson, Linn -88 -0.5 F15 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.52      Nylander, Elina -87 +0.2 F16 2003-08-12 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
13.59  Rätteli, Alexandra -85 +0.5 F18 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.73  Hynning, Elin -87 -2.0 F16 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.84      Shehu, Edina -89 +1.3 F14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.87  » Carlsson Odell, Sara -89 +2.0 F14 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
13.88  Fahlén, Catrin -89 -1.2 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
13.92      Wiking, Jessica -87 -2.0 F16 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.10  Lagerblad, Lovisa -85 -1.5 F18 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
14.13  Fryers Hellquist, Katarina -89 +0.6 F14 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
14.19    » Davidsson, Jenny -88 -0.7 F15 2003-06-25 » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Enskede
14.25  Andersson, Annika -86 -2.2 F17 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.36  Trygg, Nadja -88 -0.4 F15 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
14.58      Gävert, Therése -88 -1.7 F15 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.59  Broth, Johanna -89 -2.0 F14 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
14.66  Högberg, Elin -89 -1.2 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
14.88      Dahlén, Camilla -89 -0.9 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
14.92  Lord, Linnéa -89 -1.3 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Ej godkänd vind
12.75  Peterson, Sofia -89 +2.9 F14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
13.23  Johansson, Linn -88 +2.9 F15 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
13.56      Fahlén, Catrin -89 +2.9 F14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
13.62  » Carlsson Odell, Sara -89 +2.9 F14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
13.65  Fryers Hellquist, Katarina -89 +4.0 F14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.79      Shehu, Edina -89 +2.4 F14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
14.14  Högberg, Elin -89 +4.0 F14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
14.14  Gävert, Therése -88 +2.4 F15 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
14.71  Olin, Hanna -89 +2.9 F14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Manuell tidtagning
12.5m Eriksson, Tittchi-Lii -86 +1.1 F17 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
13.5m Fahlén, Catrin -89 +0.9 F14 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
13.7m     Fryers Hellquist, Katarina -89 +1.3 F14 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
13.9m Gävert, Therése -88 +0.9 F15 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
14.2m Högberg, Elin -89 -0.1 F14 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.72  [1] Teilman, Maria -86 +1.8 F17 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
26.32  [2] Eriksson, Tittchi-Lii -86 +0.8 F17 2003-06-11 » Senior-DM, Enskede IP, Enskede
27.03      Carls, Camilla -86 0.0 F17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.19  Lagerblad, Lovisa -85 0.0 F18 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.32  Bergsten, Moa -83 +0.9 K22 2003-07-18 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
27.87      Nylander, Elina -87 +0.3 F16 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.92  Weinz, Helena -87 -0.4 F16 2003-06-25 » Sommarspelen 2003, Enskede IP, Enskede
28.20  [3] » Carls, Sofia -90 -0.7 F13 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.26      Arvidsson, Emelie -87 +1.9 F16 2003-08-30 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
28.34  Rätteli, Alexandra -85 -1.0 F18 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.34  [4] Engfors, Paulina -90 +1.6 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
28.56      Thulin, Petra -79 -1.6 KS 2003-06-11 » Senior-DM, Enskede IP, Enskede
29.00  » Nyström, Michelle -87 -1.4 F16 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
29.85  Bejgarn, Sofia -88 +0.5 F15 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
30.02      Görhed, Gabriella -90 0.0 F13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
30.29  Håkansson, Camilla -87 -1.4 F16 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
30.58  [5] Jakobsson, Ulrika -91 0.0 F12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
30.85      Göth, Camilla -90 0.0 F13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
31.32  » Larsson, Louise -90 +1.6 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
31.58  Utterström, Emelie -90 0.0 F13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
33.79      Lord, Johanna -91 0.0 F12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
36.39  Sedell, Linde -91 0.0 F12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
26.30  Eriksson, Tittchi-Lii -86 +2.3 F17 2003-05-24 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
30.93  Nilsson, Jessika -90 +2.2 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
27.59  Graziosi, Alessandra -90 - F13 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
30.42  Göth, Camilla -90 - F13 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Manuell tidtagning
30.0m Göth, Linn -90 0.0 F13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
31.0m Gille, Filippa -91 0.0 F12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
32.5m     Öster, Kristin -90 0.0 F13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
32.9m Bristrand, Anna -91 0.0 F12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
44.68  » Hellberg Jonsén, Sofia -89 F14 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
44.71  [1] Forsberg, Emma -88 F15 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
46.89  [2] » Carlsson Odell, Sara -89   F14 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
47.92  [3] Lord, Linnéa -89 F14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Manuell tidtagning
44.5m Fahlén, Catrin -89 F14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
57.95  [1] Teilman, Maria -86 F17 2003-05-24 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
59.68  [2] Lagerblad, Lovisa -85 F18 2003-06-11 » Senior-DM, Enskede IP, Enskede
62.11  [3]   Håkansson, Camilla -87   F16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
64.43  [4] » Nyström, Michelle -87 F16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
77.57  » Retsloff, Frida -92 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
80.71    » Sabir, Jasmin -92   F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
82.38  Johansson, Klara -92 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
85.11  Gustafsson, Mikaela -94 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
87.19      Allert, Anna -95   F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
88.14  Jacobsson, Andrea -92 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
90.10  Lord, Lise -94 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
93.12    » Bill, Ellinor -95   F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
95.20  Bivstedt, Emma -94 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
97.80  Almebäck, Julia -94 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
103.13      Pastor, Kim -95   F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
103.29  Ekholm, Elvira -95 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
105.05  Wolf, Signe -95 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
106.29      Hårdén, Emilia -95   F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
118.22  Swartling, Alida -94 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F18
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:43.17  [1] » Davidsson, Jenny -88 F15 2003-08-31 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
1:44.71  Engfors, Paulina -90 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1:50.4m [2]   Graziosi, Alessandra -90   F13 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1:50.44  [3] Jakobsson, Ulrika -91 F12 2003-07-10 » "SM-loppet", Arosvallen, Västerås
1:52.90  [4] » Dedrickson M, Fatima -89 F14 2003-07-13 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
1:57.80    » Alstermark, Linnéa -92   F11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
1:59.2m [5] Görhed, Gabriella -90 F13 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
1:59.8m [6] Öster, Kristin -90 F13 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
2:01.49  [7]   J-sson Malmström, Emma -90   F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
2:04.5m Göth, Camilla -90 F13 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
2:04.89  [8] » Sabir, Jasmin -92 F11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
2:05.09      Lätt, Julia -91   F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2:05.26  Lord, Johanna -91 F12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
2:05.31  Ljungqvist, Anneli -90 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2:06.95      Ekholm, Josephine -91   F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2:08.30  Sedell, Linde -91 F12 2003-05-25 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:10.75  Utterström, Emelie -90 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2:11.08  [9]   Lindström, Sofia -92   F11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
2:13.50  [10] Niklasson, Felicia -92 F11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
2:16.24  Taylor, Sofie -91 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2:16.5m     Larsson Fyck, Mikaela -90   F13 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
2:37.90  Öhman, Louise -92 F11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
2:38.56  Bristrand, Anna -91 F12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Stafettsträcka
1:45.49  [11] Graziosi, Alessandra -90 F13 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Enskede
1:57.10  [12] Görhed, Gabriella -90 F13 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[8] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[9] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[10] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
[11] - sträcka #3 i 3x600m
[12] - sträcka #1 i 3x600m
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:21.67  [1] Wiking, Jessica -87 F16 2003-08-12 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
2:22.34  [2] » Nyström, Michelle -87 F16 2003-08-12 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
2:23.7m [3]   Fahlén, Catrin -89   F14 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2:25.85  [4] Håkansson, Camilla -87 F16 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2:26.89  [5] Söderhult, Ellen -86 F17 2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Enskede
2:33.02    » Davidsson, Jenny -88   F15 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
2:33.58  Lord, Linnéa -89 F14 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:34.21  » Östlund, Emmi -88 F15 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
2:38.10    » Hellberg Jonsén, Sofia -89   F14 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:38.35  Arvidsson, Emelie -87 F16 2003-08-31 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
2:49.40  » Carlsson Odell, Sara -89 F14 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
3:00.11      Carls, Camilla -86   F17 2003-05-24 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
3:02.07  Görhed, Gabriella -90 F13 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:03.50  Johansson, Klara -92 F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:05.36      Lord, Lise -94   F10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:05.39  » Sabir, Jasmin -92 F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:20.61  » Forss, Emma -94 F10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Stafettsträcka
2:21.34  [6] Wiking, Jessica -87 F16 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:26.60  [7] Söderhult, Ellen -86 F17 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:27.68  [6] » Davidsson, Jenny -88   F15 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:30.60  [6] » Östlund, Emmi -88 F15 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:31.22  [8] Forsberg, Emma -88 F15 2003-06-07 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
[6] - sträcka #1 i 3x800m
[7] - sträcka #3 i 3x800m
[8] - sträcka #2 i 3x800m
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
5:04.48  [1] Wiking, Jessica -87 F16 2003-05-24 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
5:21.10  Lord, Linnéa -89 F14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
5:21.53  [2] » Östlund, Emmi -88   F15 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
5:46.85  [3] Lord, Johanna -91 F12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
7:30.75  [1] Lord, Linnéa -89 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
12:30.60  [1] Barman, Emelie -85 F18 2003-05-24 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
20:25.52  [1] Barman, Emelie -85 F18 2003-05-24 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 1 500 m h (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
5:32.96  [1] Söderhult, Ellen -86 F17 2003-05-24 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
5:45.92  [2,3] » Nyström, Michelle -87 F16 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
5:46.02  [4,5] Håkansson, Camilla -87 F16 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 40 m häck
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.81  » Bill, Ellinor -95 0.0 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
7.83  » Sandelius, Josefine -94 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.04  » Grönros, Lovisa -93 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.57      Gustafsson, Mikaela -94 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.74  Carls, Julia -94 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.78  » Karlsson, Julia -93 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.92      Allert, Anna -95 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.57  Kullman, Nellie -94 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.67  Gille, Evelina -93 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.69      Ericsson, Sara -94 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.80  Bivstedt, Emma -94 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.96  Hårdén, Emilia -95 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.97      Almebäck, Julia -94 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.99  Danielsson, Emma -95 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.07  Granath, Therese -94 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.07      Wallén, Cecilia -95 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.12  Nordgren, Rebecca -95 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.12  Pastor, Kim -95 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.18      Söderlund, Annifrid -95 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.31  Ekholm, Elvira -95 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.94  Mickelsson, Johanna -95 - F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.98  [1] » Carls, Sofia -90 +1.7 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
10.90  Jakobsson, Ulrika -91 +1.4 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
11.16  [2]   Engfors, Paulina -90 +0.9 F13 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
11.62  Nyström, Linnéa -91 0.0 F12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
11.69  [3] Göth, Linn -90 -2.7 F13 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.24  [4]   Görhed, Gabriella -90 -1.6 F13 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
13.71  [5] Utterström, Emelie -90 0.0 F13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
13.90  Bristrand, Anna -91 +1.4 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
14.11  [6] Öster, Kristin -90 -1.6 F13 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
Ej godkänd vind
10.80  Jakobsson, Ulrika -91 +4.0 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.95  Göth, Linn -90 +2.5 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
11.82      Görhed, Gabriella -90 +2.5 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
13.09  Mattsson, Ella -90 +2.5 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
13.09  Utterström, Emelie -90 +2.5 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
13.48      Bristrand, Anna -91 +4.0 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
14.94  Andersson, Julia -91 +4.0 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
10.79  [7] Jakobsson, Ulrika -91 - F12 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Manuell tidtagning
10.8m Graziosi, Alessandra -90 +1.0 F13 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[7] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
9.97  Gbotto Carlsson, Mathilde -92 - F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
11.43  Johansson, Klara -92 - F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
11.74    » Sabir, Jasmin -92 - F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
11.98  » Retsloff, Frida -92 - F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
12.53  Larsson, Elin -92 - F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
                 
 80 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.36  » Dedrickson M, Fatima -89 0.0 F14 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
12.86  [1] » Davidsson, Jenny -88 +0.1 F15 2003-08-30 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
12.89  [2]   Trygg, Nadja -88 +0.7 F15 2003-08-12 » Skol-SM 2003, Stockholms Stadion, Stockholm
12.98  [3] Johansson, Linn -88 +0.8 F15 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
16.19  » Carlsson Odell, Sara -89 +0.8 F14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
12.04  » Dedrickson M, Fatima -89 +2.7 F14 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.68  Thulin, Petra -79 0.0 KS 2003-05-24 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
17.56  [1] Lagerblad, Lovisa -85 -1.3 F18 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
15.58  Thulin, Petra -79 +3.7 KS 2003-06-11 » Senior-DM, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 100 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.04  [1] Arvidsson, Emelie -87 0.0 F16 2003-08-30 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
17.91  Krasniqi, Rozafa -86 +0.1 F17 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
47.30  [1] Lagerblad, Lovisa -85 F18 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
47.34  [2] Håkansson, Camilla -87 F16 2003-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
48.18  [3]   Nylander, Elina -87   F16 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
48.66  [4] » Davidsson, Jenny -88 F15 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
53.94  Saletic, Bojana -85 F18 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 400 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
70.34  Lagerblad, Lovisa -85 F18 2003-05-24 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.62  [1] Arvidsson, Emelie -87 F16 2003-08-30 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
1.48  [2] » Dedrickson M, Fatima -89 F14 2003-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1.47  [3]   Shehu, Edina -89   F14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.45  Peterson, Sofia -89 F14 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
1.44  » Davidsson, Jenny -88 F15 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
1.41      Johansson, Petra -89   F14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.40  [4] Andersson, Annika -86 F17 2003-05-24 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
1.38  » Carlsson Odell, Sara -89 F14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.38      Mattsson, Ella -90   F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.36  Engfors, Paulina -90 F13 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
1.36  Fahlén, Catrin -89 F14 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
1.36      Görhed, Gabriella -90   F13 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
1.35  » Carls, Sofia -90 F13 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.34  [5] Söderström, Anna -91 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.32      Nilsson, Jessika -90   F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.30  Nyström, Linnéa -91 F12 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.29  [6] Gbotto Carlsson, Mathilde -92 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.27      Gille, Filippa -91   F12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
1.25  [7] Öhman, Louise -92 F11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.25  Martinsson, Sara -91 F12 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.25  [7]   Niklasson, Felicia -92   F11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
1.25  Dahlén, Camilla -89 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
1.22  Sedell, Linde -91 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.20    » Eriksson, Sofia -91   F12 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.20  » Alstermark, Linnéa -92 F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.17  Andersson, Julia -91 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.17      Sochon, Amanda -91   F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.15  Wass Widinghoff, Alina -92 F11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.15  Öster, Kristin -90 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.15    » Sabir, Jasmin -92   F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.12  Bristrand, Anna -91 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.12  » Retsloff, Frida -92 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
1.02  [8] Näslund, Emma -93 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[7] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[8] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
3.18  Wasserman, Marie -82 K22 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.22  [1] Hynning, Elin -87 F16 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
2.10  [2] » Carls, Sofia -90   F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
1.82  [3] Trygg, Nadja -88 F15 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.39  [1] Bergsten, Moa -83 +0.4 K22 2003-08-15 » JSM 03, Vellinge IP, Vellinge
5.21  [2] Andersson, Annika -86 +0.1 F17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.13    » Dedrickson M, Fatima -89 +0.8 F14 2003-09-20 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
5.04  [3] Carls, Camilla -86 +0.7 F17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.04  [4] » Davidsson, Jenny -88 +2.0 F15 2003-07-13 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
4.98  [5]   Arvidsson, Emelie -87 +1.4 F16 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.76  Krasniqi, Rozafa -86 +1.0 F17 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.70  Weinz, Helena -87 +2.0 F16 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.66      Eriksson, Tittchi-Lii -86 -0.6 F17 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.58  [6] » Carlsson Odell, Sara -89 0.0 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.50  Johansson, Linn -88 +0.4 F15 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
4.44      Håkansson, Camilla -87 +1.9 F16 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.39  Saletic, Bojana -85 +0.8 F18 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.33  [7] Broth, Johanna -89 0.0 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.26      Högberg, Elin -89 +1.1 F14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
4.19  » Nyström, Michelle -87 +1.2 F16 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.17  Hynning, Elin -87 +0.7 F16 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
4.09      Forsberg, Emma -88 0.0 F15 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.00  Shehu, Edina -89 0.0 F14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.67  Strauss, Johanna -89 0.0 F14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.37  Nylander, Elina -87 -0.1 F16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Ej godkänd vind
5.51  Bergsten, Moa -83 +3.6 K22 2003-07-18 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
4.96  Weinz, Helena -87 +2.2 F16 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.64      Johansson, Linn -88 +2.6 F15 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
4.55  Broth, Johanna -89 +2.2 F14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
4.55  Håkansson, Camilla -87 +3.8 F16 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.38    » Nyström, Michelle -87 +2.7 F16 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.08  Olin, Hanna -89 +2.5 F14 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.96  » Carls, Sofia -90 +0.5 F13 2003-09-20 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
4.62  Engfors, Paulina -90 +1.3 F13 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
4.57      Göth, Linn -90 +1.3 F13 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
4.53  Jakobsson, Ulrika -91 +1.4 F12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.21  Göth, Camilla -90 +1.6 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
4.11      Nyström, Linnéa -91 +0.8 F12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.10  Görhed, Gabriella -90 -0.8 F13 2003-08-15 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.06  Niklasson, Felicia -92 +2.0 F11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
4.00  [1]   Gbotto Carlsson, Mathilde -92 0.0 F11 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.98  Tengvall, Tove -91 +0.9 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.97  Nilsson, Jessika -90 -0.2 F13 2003-08-15 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.89      Ljungqvist, Anneli -90 -0.3 F13 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
3.88  Bristrand, Anna -91 +1.0 F12 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
3.86  Öster, Kristin -90 +1.1 F13 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
3.84      Mattsson, Ella -90 +1.5 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.84  Öhman, Louise -92 +1.4 F11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
3.84  Johansson, Klara -92 0.0 F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.77      Gille, Filippa -91 0.0 F12 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.70  » Sabir, Jasmin -92 0.0 F11 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.69  » Larsson, Louise -90 -0.3 F13 2003-08-15 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.65      Utterström, Emelie -90 +1.7 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.63  Martinsson, Sara -91 +0.7 F12 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
3.59  Ekholm, Josephine -91 -0.9 F12 2003-05-25 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.54      Sedell, Linde -91 -0.2 F12 2003-05-25 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.45  Lord, Johanna -91 +1.7 F12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
3.44  Andersson, Julia -91 +1.5 F12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
3.41      Sangstedt, Josefin -91 -0.4 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.39  » Retsloff, Frida -92 0.0 F11 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.37  » Grönros, Lovisa -93 +1.4 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.33      Sochon, Amanda -91 +0.6 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.14  Gille, Evelina -93 +1.6 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.09  Jacobsson, Andrea -92 0.0 F11 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.08    » Bill, Ellinor -95 +1.8 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.07  » Karlsson, Julia -93 +1.0 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.94  Carls, Julia -94 +0.8 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.84      Ericsson, Sara -94 +0.8 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.79  Kullman, Nellie -94 +0.8 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.78  Lord, Lise -94 +0.8 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.74      Granath, Therese -94 +1.6 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.70  Bivstedt, Emma -94 +1.7 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.57  Allert, Anna -95 +1.8 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.54      Danielsson, Emma -95 +1.4 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.43  Nordgren, Rebecca -95 +1.9 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.39  Söderlund, Annifrid -95 +2.0 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.34      Almebäck, Julia -94 +1.1 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.17  Ekholm, Elvira -95 +1.5 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
4.71  Engfors, Paulina -90 +3.3 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
4.67  Göth, Linn -90 +2.8 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
4.13      Niklasson, Felicia -92 +3.4 F11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
3.94  Mattsson, Ella -90 +4.0 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.92  Ljungqvist, Anneli -90 +2.9 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.90    » Larsson, Louise -90 +4.9 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.05  Näslund, Emma -93 +2.6 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
3.01  Carls, Julia -94 +2.3 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.88    » Sandelius, Josefine -94 +2.2 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.75  Granath, Therese -94 +2.4 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.62  Söderlund, Annifrid -95 +2.5 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.62      Mickelsson, Johanna -95 +3.8 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.37  Ekholm, Elvira -95 +5.6 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.37  Wallén, Cecilia -95 +2.1 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.36      Hårdén, Emilia -95 +4.5 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2.09  Wolf, Signe -95 +2.5 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
5.17  » Carls, Sofia -90 - F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
4.78  [2] Engfors, Paulina -90 - F13 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4.72  [3]   Göth, Linn -90 - F13 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
4.60  [4] Jakobsson, Ulrika -91 - F12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
4.52  » Alstermark, Linnéa -92 - F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.46      Ljungqvist, Anneli -90 - F13 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.44  Graziosi, Alessandra -90 - F13 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4.24  [5] Niklasson, Felicia -92 - F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.23      Nilsson, Jessika -90 - F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
4.15  Taylor, Sofie -91 - F12 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.98  Mattsson, Ella -90 - F13 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.94      Gille, Filippa -91 - F12 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.93  Öster, Kristin -90 - F13 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
3.89  » Larsson, Louise -90 - F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
3.87    » Sabir, Jasmin -92 - F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.86  Utterström, Emelie -90 - F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
3.72  » Eriksson, Sofia -91 - F12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
3.51      Holmström, Clara -92 - F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.46  Sochon, Amanda -91 - F12 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.41  Svedenlöf, Johanna -92 - F11 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.28      Jacobsson, Andrea -92 - F11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
3.27  Lindberg Oyarzo, Isabel -93 - F10 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.77  » Sandelius, Josefine -94 - F10 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.38  Bergsten, Moa -83 +0.4 K22 2003-08-01 » SM 2003, Sportcentrum, Norrtälje
11.26  Andersson, Annika -86 +1.7 F17 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
10.89  [1] » Dedrickson M, Fatima -89 +0.7 F14 2003-09-20 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
10.16  [2] Weinz, Helena -87 -0.1 F16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
9.74  [3] Trygg, Nadja -88 -0.6 F15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
11.57  Andersson, Annika -86 +3.8 F17 2003-08-24 » UDM Uppland, Studenternas IP, Uppsala
10.99  » Dedrickson M, Fatima -89 +2.8 F14 2003-09-20 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.87  [1] » Carls, Sofia -90 -0.8 F13 2003-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.21  [2] Jakobsson, Ulrika -91 +2.0 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
9.03      Engfors, Paulina -90 -0.4 F13 2003-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
8.96  [3] Taylor, Sofie -91 +1.8 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.90  Göth, Camilla -90 +0.9 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
8.65    » Sabir, Jasmin -92 +1.4 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.43  Görhed, Gabriella -90 +0.1 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
8.14  Mattsson, Ella -90 +0.1 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
8.08    » Larsson, Louise -90 +0.9 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
8.07  [4] Johansson, Klara -92 +1.5 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.72  Nyström, Linnéa -91 +1.6 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.42  [5]   Öhman, Louise -92 +0.9 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.39  [6] Fagerudd, Rosanna -92 +1.2 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.33  Sedell, Linde -91 +1.3 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.32  [7]   Larsson, Elin -92 +1.3 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
6.68  Raask, Emma -91 +0.9 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
6.67  Jacobsson, Andrea -92 +1.4 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
9.29  Engfors, Paulina -90 +4.8 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
8.60  Görhed, Gabriella -90 +2.7 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
8.17      Mattsson, Ella -90 +3.1 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
7.87  Nyström, Linnéa -91 +3.6 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.85  Nyström, Emelie -93 +2.7 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.65      Bristrand, Anna -91 +3.9 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.54  Nordgren, Ellen -91 +4.1 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.40  Larsson, Elin -92 +2.2 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.22  Jacobsson, Andrea -92 +2.3 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
8.06  Söderström, Anna -91 - F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.60  Andersson, Julia -91 - F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
7.58  Martinsson, Sara -91 - F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.02  Krasniqi, Rozafa -86 F17 2003-05-24 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.51  » Davidsson, Jenny -88 F15 2003-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.91  Krasniqi, Rozafa -86 F17 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.47  [1]   Davidsson, Sandra -87   F16 2003-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
10.24  [2] Forsberg, Emma -88 F15 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
10.06  [3] » Carlsson Odell, Sara -89 F14 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.02  [4]   Gävert, Therése -88   F15 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.67  [5] Pikkarinen, Jana -89 F14 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.31  [6] Arvidsson, Emelie -87 F16 2003-08-30 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
9.18  [7]   Trygg, Nadja -88   F15 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
9.16  [8] Dahlén, Camilla -89 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
8.74  Broth, Johanna -89 F14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
8.28    » Dedrickson M, Fatima -89   F14 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
5.90  Högberg, Elin -89 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.96  » Carls, Sofia -90 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
9.62  [1] Görhed, Gabriella -90 F13 2003-05-11 » Linnéaspelen, Enskede IP, Enskede
9.14  [2]   J-sson Malmström, Emma -90   F13 2003-05-11 » Linnéaspelen, Enskede IP, Enskede
8.58  [3] Öhman, Louise -92 F11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
8.37  Utterström, Emelie -90 F13 2003-09-13 » Mini Gurkan, Arosvallen, Västerås
8.36      Mattsson, Ella -90   F13 2003-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.35  Nilsson, Jessika -90 F13 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
7.27  Göth, Camilla -90 F13 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
6.83      Ljungqvist, Anneli -90   F13 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
6.81  » Larsson, Louise -90 F13 2003-05-11 » Linnéaspelen, Enskede IP, Enskede
6.77  [4] Nyström, Emelie -93 F10 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
6.60  [5]   Niklasson, Felicia -92   F11 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
6.47  Nyström, Linnéa -91 F12 2003-06-09 » Tyresö u-spel, Trollbäckens IP, Hanviken
5.84  Lord, Johanna -91 F12 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
5.70      Lind, Jannika -92   F11 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
5.69  Wass Widinghoff, Alina -92 F11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
5.12  » Sabir, Jasmin -92 F11 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
4.13  » Retsloff, Frida -92 F11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.50  [1] Karlsson, Lina -85 F18 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Enskede
22.05  [2] » Nyström, Michelle -87 F16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
16.73      Håkansson, Camilla -87   F16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
16.10  Davidsson, Sandra -87 F16 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.11  Gävert, Therése -88 F15 2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
33.53  Dahlén, Camilla -89 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
29.37  [1]   Trygg, Nadja -88   F15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Enskede
27.32  [2] Pikkarinen, Jana -89 F14 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
25.35  [3] » Carls, Sofia -90 F13 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
22.34      Broth, Johanna -89   F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
20.89  [4] Nilsson, Jessika -90 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
18.23  J-sson Malmström, Emma -90 F13 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
18.20      Göth, Camilla -90   F13 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
18.06  » Carlsson Odell, Sara -89 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
17.99  [5] Bristrand, Anna -91 F12 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
17.87  Fahlén, Catrin -89 F14 2003-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.40  [1] Gävert, Therése -88 F15 2003-08-23 » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
30.12  [2] Karlsson, Lina -85 F18 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Enskede
21.19  [3,4]   Davidsson, Sandra -87   F16 2003-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.62  [5,6] Weinz, Helena -87 F16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
11.48  [7] Nylander, Elina -87 F16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
39.80  Gävert, Therése -88 F15 2003-08-08 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
28.16  [1] Pikkarinen, Jana -89 F14 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
23.98  J-sson Malmström, Emma -90 F13 2003-09-20 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
                 
 Slungboll
resultat     namn   klass datum   tävling
25.69  » Carls, Sofia -90 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
19.60  Göth, Camilla -90 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
17.85      J-sson Malmström, Emma -90   F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
17.83  Lord, Johanna -91 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
17.73  Göth, Linn -90 F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
15.19  Sochon, Amanda -91 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.50  Krasniqi, Rozafa -86 F17 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Enskede
22.57  [1,2] » Nyström, Michelle -87 F16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
20.43  [3,4]   Arvidsson, Emelie -87   F16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
15.84  [5] Håkansson, Camilla -87 F16 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.13  Forsberg, Emma -88 F15 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
34.71  [1] Trygg, Nadja -88 F15 2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede IP, Enskede
32.76  [2] » Davidsson, Jenny -88   F15 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
29.86  [3] Pikkarinen, Jana -89 F14 2003-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
24.61  [4] » Carls, Sofia -90 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
22.30      Broth, Johanna -89   F14 2003-05-10 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
20.41  » Dedrickson M, Fatima -89 F14 2003-07-13 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
19.33  Nilsson, Jessika -90 F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
16.90      Görhed, Gabriella -90   F13 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
16.69  » Carlsson Odell, Sara -89 F14 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
16.11  Öster, Kristin -90 F13 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
15.75      Göth, Linn -90   F13 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
15.61  Lord, Linnéa -89 F14 2003-07-17 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
15.46  [5] Nordgren, Ellen -91 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
14.88      J-sson Malmström, Emma -90   F13 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
14.12  Jakobsson, Ulrika -91 F12 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
11.50  Göth, Camilla -90 F13 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.24  [1] Nyström, Linnéa -91 F12 2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
27.90  Engfors, Paulina -90 F13 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
27.77  [2]   Niklasson, Felicia -92   F11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
26.29  [3] Öhman, Louise -92 F11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
24.65  [4] Nyström, Emelie -93 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
24.08  [5]   Gbotto Carlsson, Mathilde -92   F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
23.57  Sangstedt, Josefin -91 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
23.21  Jakobsson, Ulrika -91 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
21.36      Tengvall, Tove -91   F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
19.78  Larsson, Elin -92 F11 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
19.56  Wass Widinghoff, Alina -92 F11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
17.42      Mansiamina, Christelle -92   F11 2003-05-24 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
17.00  Carls, Julia -94 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
16.65  Swartling, Alida -94 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
16.35      Näslund, Emma -93   F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
15.99  Lindström, Sofia -92 F11 2003-09-27 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
15.90  Pastor, Kim -95 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
15.24      Sochon, Amanda -91   F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
14.90  » Sandelius, Josefine -94 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
12.93  Wolf, Signe -95 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
12.80      Ericsson, Sara -94   F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
12.24  Mickelsson, Johanna -95 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
11.90  Wallén, Cecilia -95 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
10.60      Bivstedt, Emma -94   F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
8.36  Nordgren, Rebecca -95 F10 2003-06-14 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 7-kamp
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 410  [1] Arvidsson, Emelie -87 +1.2 F16 2003-08-31 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
Resultat:          |  16.04(0.0)  |  1.62  |  9.31  |  28.26(+1.9)  |  4.82(+1.7)  |  19.81  |  2:38.35  |
Poäng:                |  786  |  799  |  541  |  700  |  645  |  399  |  540  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
                 
 6-kamp
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (400 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 451  » Davidsson, Jenny -88 +0.7 F15 2003-08-31 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
Resultat:          |  12.86(+0.1)  |  1.41  |  10.74  |  4.74(+1.2)  |  31.52  |  1:43.17  |
Poäng:                |  777  |  694  |  811  |  729  |  689  |  751  |
3 726  » Dedrickson M, Fatima -89 +0.5 F14 2003-07-13 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
Resultat:          |  12.71(+0.1)  |  1.44  |  8.28  |  4.76(+0.9)  |  20.41  |  1:52.90  |
Poäng:                |  817  |  732  |  564  |  736  |  382  |  495  |
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Boll (300 gr)  |  Höjd  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 115  Engfors, Paulina -90 +1.1 F13 2003-07-12 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
Resultat:          |  11.16(+0.9)  |  4.62(+1.3)  |  27.90  |  1.36  |  1:50.42  |
Poäng:                |  865  |  850  |  640  |  825  |  935  |
                 
 3-kamp
  |  60 m  |  Boll (300 gr)  |  Längd (zon)  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
1 917  [1] Jakobsson, Ulrika -91 +0.5 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.15(+0.1)  |  23.21  |  4.32(+0.8)  |
Poäng:                |  682  |  495  |  740  |
1 866  Tengvall, Tove -91 +0.5 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  8.79(+0.1)  |  21.36  |  3.98(+0.9)  |
Poäng:                |  813  |  437  |  616  |
1 551  Sangstedt, Josefin -91 +0.2 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.29(+0.8)  |  23.57  |  3.41(-0.4)  |
Poäng:                |  634  |  506  |  411  |
1 014  Sochon, Amanda -91 +0.7 F12 2003-09-09 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  10.07(+0.8)  |  15.24  |  3.33(+0.6)  |
Poäng:                |  396  |  236  |  382  |
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics