HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SÄSONGENS NYA KLUBBREKORDNOTERINGAR Rapportdatum: 2018-09-18
Ute för 2003 Resultatdatum: 2003-09-27
Förklaringar            
Nu gällande klubbrekordnotering för 2003.
Tidigare klubbrekordnotering som senare under 2003 har slagits av annan person/lag.
Tangering av eget klubbrekord eller klubbrekordnotering som senare under 2003 har slagits av personen/laget.
               
datum gren klass   namn resultat   vind   tävling
2003-09-27 200 m F13 Graziosi, Alessandra -90 27.59  - » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
300 m F14 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 44.68  » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
600 m P11 Samuelsson, Filip -92 1:58.47  » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
600 m F11 » Alstermark, Linnéa -92 1:57.80  » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
80 m häck (76,2 cm) F14 » Dedrickson M, Fatima -89 12.36  0.0 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
Längd (zon) P10 » Green, Philip -93 4.27  0.0 » STH-cup, Vilundavallen, Väsby
2003-09-25 Spjut (700 gr) M50 » Berg, Torbjörn -51 36.77  [1] » Castorama, Källbrinks IP, Huddinge
2003-09-20 60 m häck (76,2 cm) P13 Molin, Per -90 9.88  +0.8 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
80 m häck (76,2 cm) F14 » Dedrickson M, Fatima -89 12.42  +1.1 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
Längd F14 » Dedrickson M, Fatima -89 5.13  +0.8 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
Tresteg F14 » Dedrickson M, Fatima -89 10.89  +0.7 » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
Slägga (2,0 kg) F13 J-sson Malmström, Emma -90 23.98  » Reg.-final 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
2003-09-06 Längd (zon) P10 » Green, Philip -93 4.08  - » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F11 » Alstermark, Linnéa -92 4.52  - » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2003-08-31 10-kamp P16 Thorén, Joel -87 7 563  +0.6 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
6-kamp F15 » Davidsson, Jenny -88 4 451  +0.7 » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
2003-08-30 Höjd F16 Arvidsson, Emelie -87 1.62  » SM Mångkamp, Gavlestadion, Gävle
Spjut (600 gr) F17 Krasniqi, Rozafa -86 34.50  » JDM - UDM 03, Enskede IP, Enskede
2003-08-23 Längd F14 » Dedrickson M, Fatima -89 5.08  +1.4 » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F13 » Carls, Sofia -90 5.17  - » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
Kula (2,0 kg) F13 » Carls, Sofia -90 10.96  » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
Slägga (2,0 kg) F13 J-sson Malmström, Emma -90 23.30  » Stockholms öppna DF, Enskede IP, Enskede
Spjut (700 gr) P16 Thorén, Joel -87 58.94  » Lag-USM 2003, Källbrinks IP, Huddinge
2003-08-15 100 m KS Teilman, Maria -86 11.85  +1.1 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
100 m F17 Teilman, Maria -86 11.85  +1.1 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
200 m F17 Teilman, Maria -86 24.72  +1.8 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
Stav P15 » Eklund, Jonathan -88 3.63  » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
Tresteg F17 Andersson, Annika -86 11.26  +1.7 » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
Diskus (1,0 kg) P15 Olsson, David -88 45.41  » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
Diskus (0,6 kg) F15 Gävert, Therése -88 35.11  » Ungdoms-SM 03, Heleneholms IP, Malmö
2003-08-08 Kula (3,0 kg) F15 » Davidsson, Jenny -88 12.51  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Diskus (1,5 kg) [2] P15 Olsson, David -88 43.27  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Slägga (3,0 kg/110) F15 Gävert, Therése -88 39.80  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2003-08-01 Tresteg K22 Bergsten, Moa -83 12.38  +0.4 » SM 2003, Sportcentrum, Norrtälje
2003-07-28 100 m F17 Teilman, Maria -86 11.91  +0.4 » Ungdomsolympiad, Paris, FRA
2003-07-17 Diskus (0,6 kg) F15 Gävert, Therése -88 33.62  » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Slägga (3,0 kg/110) F15 Gävert, Therése -88 29.20  [3] » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
2003-07-16 80 m P12 Monsén, Max -91 11.29  -2.0 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Längd F14 » Dedrickson M, Fatima -89 4.89  0.0 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Diskus (0,6 kg) F14 Dahlén, Camilla -89 33.53  » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Spjut (400 gr) P11 Olsson, Simon -92 21.30  » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
2003-07-13 Längd F14 » Dedrickson M, Fatima -89 4.76  +0.9 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
10-kamp P16 » Elgered, Jonas -87 6 213  +0.4 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
6-kamp F15 » Davidsson, Jenny -88 4 228  +1.0 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
6-kamp F14 » Dedrickson M, Fatima -89 3 726  +0.5 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
2003-07-12 Boll (300 gr) F13 Engfors, Paulina -90 27.90  » Enaspelen, Enavallen, Enköping
5-kamp F13 Engfors, Paulina -90 4 115  +1.1 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
2003-07-10 Spjut (800 gr) MS Thorén, Joel -87 54.24  » Lag-SM, Arosvallen, Västerås
2003-07-04 100 m F17 Teilman, Maria -86 11.94  +2.0 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m F17 Teilman, Maria -86 24.76  -0.9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) P15 Segerlind, Jonas -88 39.67  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg F17 Andersson, Annika -86 11.15  0.0 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2003-06-25 800 m MS » Pell, Rickard -79 1:46.50  » Arnhem, Arnhem, NED
2003-06-14 600 m P13 Hayenhjelm, Filip -90 1:38.61  » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
600 m F13 Engfors, Paulina -90 1:44.71  » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
300 m häck (76,2 cm) P15 Segerlind, Jonas -88 39.77  » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
Tresteg (zon) F11 » Sabir, Jasmin -92 8.65  +1.4 » Hammarby U-spel, Enskede IP, Enskede
2003-06-11 Tresteg K22 Bergsten, Moa -83 12.14  +1.3 » Senior-DM, Enskede IP, Enskede
2003-06-07 4 x 100 m F17 Weinz, Helena -87 49.31  » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Teilman, Maria -86
Carls, Camilla -86
Eriksson, Tittchi-Lii -86
Stafett 1 000 m P17 Norgren, Henrik -87 2:01.30  » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Thorén, Joel -87
Rosencrantz, Patrik -86
Segerlind, Jonas -88
Stafett 1 000 m F17 Carls, Camilla -86 2:19.09  » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Eriksson, Tittchi-Lii -86
Wiking, Jessica -87
Teilman, Maria -86
3 x 800 m P15 Berg, Jonathan -88 6:29.34  » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Ekhamre, Thobias -88
Silén, Gustav -88
2003-05-30 100 m F17 Teilman, Maria -86 12.19  -2.0 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m F17 Teilman, Maria -86 25.47  -1.8 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 » Dedrickson M, Fatima -89 4.72  +0.4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (3,0 kg) F17 Krasniqi, Rozafa -86 11.91  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (0,6 kg) F15 Gävert, Therése -88 33.47  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2003-05-25 Slägga (6,0 kg) P18 Westberg, Magnus -85 43.35  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2003-05-24 60 m P10 » Green, Philip -93 9.43  +1.3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
60 m [4] F11 Gbotto Carlsson, Mathilde -92 8.72  -1.4 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
80 m P12 Nilsson, Sebastian -91 11.68  -0.2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1 500 m h (76,2 cm) KS Söderhult, Ellen -86 5:32.96  » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
1 500 m h (76,2 cm) F17 Söderhult, Ellen -86 5:32.96  » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
Tresteg K22 Bergsten, Moa -83 12.02  +0.8 » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
Kula (4,0 kg) [5] F17 Krasniqi, Rozafa -86 10.02  » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
Kula (3,0 kg) F17 Krasniqi, Rozafa -86 10.02  [6] » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
Slägga (3,0 kg/110) F15 Gävert, Therése -88 26.88  [3] » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
Spjut (600 gr) F17 Krasniqi, Rozafa -86 34.13  » Kval Lag-SM, Enskede IP, Enskede
2003-05-21 4 x 100 m F17 Weinz, Helena -87 49.44  » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Enskede
Teilman, Maria -86
Carls, Camilla -86
Eriksson, Tittchi-Lii -86
3 x 600 m F13 Jakobsson, Ulrika -91 5:26.76  » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Enskede
Engfors, Paulina -90
Graziosi, Alessandra -90
3 x 800 m P15 Ekhamre, Thobias -88 6:45.64  » Stafett-DM 2003, Enskede IP, Enskede
Silén, Gustav -88
Berg, Jonathan -88
2003-05-11 80 m P12 Renneus, Hugo -91 11.75  +1.2 » Linnéaspelen, Enskede IP, Enskede
2003-05-10 300 m P15 Segerlind, Jonas -88 36.90  » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F14 » Dedrickson M, Fatima -89 12.59  +1.0 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F14 » Dedrickson M, Fatima -89 4.61  0.0 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F15 Forsberg, Emma -88 35.13  » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - Tuffare grenpremisser: Spjut (800 gr)
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P15. Ingick i grenprogrammet: -2001
[3] - Tuffare grenpremisser: Slägga (4,0 kg)
[4] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F11. Ingick i grenprogrammet: -2001
[5] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F17. Ingick i grenprogrammet: -2001
[6] - Tuffare grenpremisser: Kula (4,0 kg)
                   
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics