HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-11-16
Inne för 2003 Resultatdatum: 2003-04-06
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2003-04-05/06 (lö-sö)  | Sista Chansen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P13   Ek, August -90 8.82      2 3  
8.93  7 Final
Molin, Per -90 9.84  SB 5 3
  ej start        B-final [¤]
Tholander, David -90 8.72  PB 3 2
8.99  8 Final
Thunström, Daniel -90 ej start        1 [¤]
P12 Axnér, Joakim -91 ej start  1 [¤]
Börjesson, Nils -91 10.46  PB 6 3
Ejergård, Jimmy -91 9.29  5 2
  9.27    PB 3 B-final  
» Fältström, Love -91 8.69  PB 1 2
8.81  2 Final
Nilsson, Philip -91 8.82  2 3
  8.84      4 Final  
Nilsson, Sebastian -91 9.04  1 1
8.98  6 Final
Älvebrand, Eric -91 ej start        1 [¤]
P11 Campenhausen, Erik -92 9.74  PB 3 3
9.74  4 B-final
Doyle, Max -92 9.77  5 2
  9.31    PB 1 B-final  
Olsson, Simon -92 10.59  PB 7 5
Samuelsson, Filip -92 9.89  PB 3 4
  9.94      3 C-final  
Sundborg, Tommy -92 10.19  PB 4 1
P10 Frykholm, Mattias -93 10.47  PB 5 1
  10.60      7 C-final  
Green, Anton -93 10.56  PB 6 3
» Green, Philip -93 9.35  1 3
  9.22      1 Final  
Samuelsson, Emil -93 10.48  PB 6 2
F13 Görhed, Gabriella -90 9.09  2 7 [¤]
  9.10      6 B-final  
Göth, Camilla -90 9.48  6 7
Göth, Linn -90 8.81  1 4
  8.77    PB 7 Final  
» Larsson, Louise -90 9.59  5 1
Ljungqvist, Anneli -90 9.40  PB 6 2
Mattsson, Ella -90 9.78    PB 5 6  
Nilsson, Jessika -90 9.22  6 5
9.18  PB 8 C-final
Utterström, Emelie -90 9.45    PB 4 4  
Öster, Kristin -90 9.97  PB 8 1
F12 Andersson, Julia -91 ej start  1 [¤]
Gille, Filippa -91 9.42  5 6
  9.39      6 C-final  
Jakobsson, Ulrika -91 9.22  5 2
9.16  PB 2 C-final
Klaus, Annika -91 10.38      8 7  
Taylor, Sofie -91 9.79  PB 5 3
Yeibio, Sara -91 10.17  PB 6 1
F11 » Alstermark, Linnéa -92 ej start        1 [¤]
Jacobsson, Andrea -92 10.76  PB 6 3
Johansson, Klara -92 9.94  PB 4 5
Larsson, Elin -92 ej start        1 [¤]
Niklasson, Felicia -92 9.55  PB 4 6
9.62  3 C-final
» Retsloff, Frida -92 9.48  PB 2 2
  9.60      7 B-final  
» Sabir, Jasmin -92 9.51  PB 5 1
9.57  6 B-final
Öhman, Louise -92 9.79    PB 4 4  
F10 Dahlby-Österlund, Alexandra -93 ej start  1 [¤]
Ek, Linnéa -93 10.56  PB 3 6
» Grönros, Lovisa -93 ej start        1 [¤]
» Karlsson, Julia -93 10.67  PB 4 1
Näslund, Emma -93 10.71  6 3
» Österberg, Sara -93 ej start  1 [¤]
800 m P13   Ek, August -90 2:43.26    PB 4 2  
Molin, Per -90 2:25.31  PB 2 2
P12 Allert, Per -91 2:41.26    PB 4 3  
Axnér, Joakim -91 2:43.67  PB 3 2
Ejergård, Jimmy -91 2:47.77  PB 7 3
Elgered, Michael -91 2:52.62    PB 6 1  
Karreskog, Gustav -91 3:12.63  PB 7 2
P10 Frykholm, Mattias -93 3:05.66  PB 4 1
» Green, Philip -93 2:48.35    PB 1 1  
Samuelsson, Emil -93 3:05.63  PB 3 1
F12 Jakobsson, Ulrika -91 2:42.95  3 3
Lord, Johanna -91 2:53.05      7 3  
Sedell, Linde -91 3:05.05  PB 8 3
F11 Fagerudd, Rosanna -92 3:03.01  PB 6 2
Johansson, Klara -92 2:58.63    PB 3 1  
F10 Ek, Linnéa -93 3:27.22  PB 7 2
» Grönros, Lovisa -93 ej start  1 [¤]
Höjd P12   Allert, Per -91 1.26    PB 11    
» Fältström, Love -91 1.32  5 Final
Karreskog, Gustav -91 ej res        1  
Odenman, Erik -91 1.15  15
Älvebrand, Eric -91 1.34  PB 3 Final
P11 Sundborg, Tommy -92 1.22    PB 8 Final  
P10 Green, Anton -93 ej start  1 [¤]
» Green, Philip -93 1.06  5 Final
Samuelsson, Emil -93 1.01    PB 8 Final [¤]
F13 » Larsson, Louise -90 ej start  1 [¤]
Mattsson, Ella -90 1.29  7 Final
Nilsson, Jessika -90 1.33    PB 6 Final  
F12 » Eriksson, Sofia -91 1.15  17
Jakobsson, Ulrika -91 1.15  21
Martinsson, Sara -91 1.26    PB 10    
Söderström, Anna -91 1.26  9
F11 » Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 [¤]
Granqvist, Anna -92 1.01    PB 23    
Niklasson, Felicia -92 1.26  PB 6 Final
» Retsloff, Frida -92 1.05  18
» Sabir, Jasmin -92 1.05      20    
Öhman, Louise -92 1.22  PB 8 Final
F10 Näslund, Emma -93 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P13   Ek, August -90 4.64      5 Final  
Molin, Per -90 ej start  1 [¤]
Tholander, David -90 4.08    PB 12    
Thunström, Daniel -90 ej start  1 [¤]
P12 Allert, Per -91 3.99  PB 16
Börjesson, Nils -91 3.22    PB 32    
Ejergård, Jimmy -91 4.06  PB 11
Elgered, Michael -91 3.51  25
» Fältström, Love -91 4.50      1 Final  
Karreskog, Gustav -91 3.26  PB 31
Nilsson, Philip -91 4.36  3 Final
Nilsson, Sebastian -91 4.28    PB 6 Final  
Odenman, Erik -91 3.77  PB 20
Älvebrand, Eric -91 4.02  14 [¤]
P11 Campenhausen, Erik -92 3.57    PB 17    
Doyle, Max -92 3.76  PB 10
Olsson, Simon -92 3.18  30
Samuelsson, Filip -92 3.43    PB 22    
Sundborg, Tommy -92 3.47  PB 20
P10 Green, Anton -93 3.39  PB 16
» Green, Philip -93 4.06    PB 2 Final  
Samuelsson, Emil -93 3.16  PB 24
P9 Mattsson, Linde -94 3.10  12 [¤]
F13 Göth, Camilla -90 4.21    PB 14    
Göth, Linn -90 4.49  PB 4 Final
» Larsson, Louise -90 3.69  PB 30
Ljungqvist, Anneli -90 3.72    PB 29    
Mattsson, Ella -90 3.94  PB 19
Utterström, Emelie -90 3.67  PB 36
Öster, Kristin -90 3.78    PB 24    
F12 Andersson, Julia -91 ej start  1 [¤]
Gille, Filippa -91 3.95  PB 16
Jakobsson, Ulrika -91 4.20      12    
Klaus, Annika -91 3.38  PB 42
Taylor, Sofie -91 3.94  PB 18
F11 » Alstermark, Linnéa -92 ej start        1 [¤]
Jacobsson, Andrea -92 3.19  PB 39
Johansson, Klara -92 3.38  SB 30
Larsson, Elin -92 ej start        1 [¤]
Niklasson, Felicia -92 3.83  PB 11
» Retsloff, Frida -92 3.65  PB 21
» Sabir, Jasmin -92 3.73    PB 16    
Öhman, Louise -92 3.05  SB 46
F10 Ek, Linnéa -93 2.91  41
» Grönros, Lovisa -93 ej start        1 [¤]
» Karlsson, Julia -93 2.98  PB 39
Näslund, Emma -93 3.14  PB 34 [¤]
Tresteg (zon) P13   Ek, August -90 9.95    PB 3 Final  
Thunström, Daniel -90 ej start  1 [¤]
Älvebrand, Eric -91 9.49    PB 5 Final  
F13 Göth, Camilla -90 8.62  PB 12
Göth, Linn -90 9.07  PB 7 Final
» Larsson, Louise -90 8.30  PB 13
Kula (3,0 kg) P13   Tholander, David -90 8.44    PB 5 Final  
P12 Allert, Per -91 5.92  PB 10
Odenman, Erik -91 7.10      5 Final  
Älvebrand, Eric -91 ej start  1 [¤]
Kula (2,0 kg) P10 » Green, Philip -93 5.58      9    
F13 Göth, Camilla -90 6.72  14
J-sson Malmström, Emma -90 8.96    PB 5 Final  
» Larsson, Louise -90 6.48  16
Ljungqvist, Anneli -90 7.04  PB 9
Mattsson, Ella -90 6.82      12    
Nilsson, Jessika -90 8.24  PB 6 Final
Utterström, Emelie -90 6.79  PB 13
F12 Alfredsson, Karin -91 7.16    PB 12    
Yeibio, Sara -91 6.94  PB 13
F11 Larsson, Elin -92 6.49  PB 8 Final
F10 Linder, Therese -93 ej start        1 [¤]
Näslund, Emma -93 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-03-22 (lö)  | Regionsfinal 2003, Friidrottshallen Örebromässan, Örebro - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
1 000 m F14   Fahlén, Catrin -89 3:21.65      5 2    
60 m häck (76,2 cm) F14 » Dedrickson M, Fatima -89 9.36      1 2    
» Dedrickson M, Fatima -89 9.32  PB 2 Final
Höjd F14   Shehu, Edina -89 1.35      17      
Stav P14   Thorstensson, Erik -89 3.02      1 Final    
F13 Thorstensson, Moa -90 2.42  5 Final
Längd F14 » Dedrickson M, Fatima -89 4.86      5 Final    
Kula (3,0 kg) F14   Pikkarinen, Jana -89 9.12      9      
 2003-03-15/16 (lö-sö)  | IUSM 2003, Athleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17   Rosencrantz, Patrik -86 7.37      3 6  
7.28  PB 3 Semi-1
P15 Segerlind, Jonas -88 7.60  3 3
  7.61      7 Final  
F17 Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.05  PB 3 4
8.14  8 Semi-1
Teilman, Maria -86 7.69  1 2
7.71  1 Semi-1
Teilman, Maria -86 7.59  [1] PB 1 Final
200 m P15   Segerlind, Jonas -88 23.71      1 6  
23.72  1 Semi-3
Segerlind, Jonas -88 23.54  PB 2 Final
400 m P17   Norgren, Henrik -87 53.72      4 3  
Rosencrantz, Patrik -86 52.99  2 1
  54.07      4 Semi-2  
F17 Nylander, Elina -87 ej start  1 [¤]
Wiking, Jessica -87 62.63  3 1
1 000 m F15   Forsberg, Emma -88 3:12.40      2 2  
1 500 m F17 » Nyström, Michelle -87 5:07.02      5 1  
Söderhult, Ellen -86 5:00.64  3 1
60 m häck (91,4 cm) P17   Granlund, Jonas -86 8.85      5 2  
Thorén, Joel -87 ej start  1 [¤]
60 m häck (84 cm) P15 » Eklund, Jonathan -88 9.00    PB 4 1  
9.01  6 Final
Segerlind, Jonas -88 ej start  1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) F17   Arvidsson, Emelie -87 9.61      4 4  
F15 Johansson, Linn -88 9.41  2 2
9.39  4 Semi-1
Johansson, Linn -88 9.37  PB 6 Final
Höjd P17   Norgren, Henrik -87 1.80    PB 13    
Thorén, Joel -87 1.80  15
P15 Liedberg, Niclas -88 1.74      6 Final  
Segerlind, Jonas -88 1.71  10
F17 Arvidsson, Emelie -87 ej start  1 [¤]
Stav P17 » Elgered, Jonas -87 3.88  [3] PB 4 Final  
Thorén, Joel -87 3.73  PB 7 Final
P15 » Eklund, Jonathan -88 3.58  PB 6 Final
Längd P17   Nordström, Erik -86 6.12    PB 10    
P15 Segerlind, Jonas -88 ej start  1 [¤]
F17 Andersson, Annika -86 5.05      13    
Arvidsson, Emelie -87 4.83  SB 22
F15 Johansson, Linn -88 4.60  23
Tresteg P17   Nordström, Erik -86 13.00    PB 9    
F17 Andersson, Annika -86 11.62  PB 3 Final
Kula (5,0 kg) P17   Thorén, Joel -87 ej start        1  
Kula (3,0 kg) F15   Trygg, Nadja -88 9.78      12    
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
[¤] - Efteranmäld
[3] - Klubbrekord i klassen P16
 2003-03-08/09 (lö-sö)  | ISM mångkamp 2003, Friidrottens Hus, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp P17 » Elgered, Jonas -87 4 863    PB 6    
60 m 7.90 [688] PB 1 4
Stav 3.76 [813] [1] PB 2
Längd 5.36 [602] 14
60 m häck (91,4 cm) 9.18 [787] PB 4 2
Höjd 1.64 [655] 11
Kula (5,0 kg) 12.39 [754] PB 7 1
800 m 2:16.27 [564]   PB 3 1  
Thorén, Joel -87 5 283  [1] PB 3
60 m 7.54 [827] PB 3 1
Stav 3.56 [758] PB 6
Längd 5.85 [722] 6
60 m häck (91,4 cm) 8.94 [846] 3 3
Höjd 1.76 [777] 6
Kula (5,0 kg) 13.03 [795] 4
800 m 2:16.59 [558] 4 2
7-kamp P15 » Eklund, Jonathan -88 5 019    PB 12    
60 m 8.11 [762] PB 3 3
Stav 3.26 [825] 3
Längd 5.21 [703] 10
60 m häck (84 cm) 9.01 [993] PB 3 2
Höjd 1.61 [721] PB 12
Kula (4,0 kg) 10.32 [587] PB 12
600 m 1:48.53 [428]   PB 5 1  
Segerlind, Jonas -88 6 114  PB 1
60 m 7.51 [1 011] PB 2 3
Stav 3.16 [789] PB 4
Längd 5.47 [777] 5
60 m häck (84 cm) 8.92 [1 013] 2 3
Höjd 1.70 [834] 3
Kula (4,0 kg) 11.72 [708] PB 7
600 m 1:28.38 [982] 1 2
5-kamp F17   Arvidsson, Emelie -87 3 328  [2] PB 7    
60 m häck (76,2 cm) 9.58 [827] 4 2
Höjd 1.55 [701] 8
Kula (3,0 kg) 9.59 [566] PB 10
Längd 4.79 [636] SB 9
600 m 1:49.52 [598] PB 1 2
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P16
[2] - Klubbrekord i klassen F16
 2003-03-08/09 (lö-sö)  | IUDM 2003, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17   Björneman, Fredrik -86 7.81      6 3  
Granlund, Jonas -86 7.68  4 3
  7.61      3 B-final  
Nordström, Erik -86 ej start  1 [¤]
Norgren, Henrik -87 7.74  4 1
  7.67      5 B-final  
Repta, Jonathan -87 7.88  6 2
Rosencrantz, Patrik -86 7.42  1 4
  7.33      3 Final  
P15 Olsson, David -88 7.87  3 1
7.86  3 Final
P14 Niemeyer, Tomas -89 8.53  4 1
  8.58      8 Final  
Zakrisson, Jimmy -89 8.24  4 2 [¤]
8.35  6 Final
P13 Andersson Lind, Tom -90 ej start        1 [¤]
Ek, August -90 8.66  1 3
8.67  3 Final
Lindström, Mikael -90 ej start        1 [¤]
Tholander, David -90 8.96  4 1
Thunström, Daniel -90 9.96  PB 7 1
P12 Frykholm, William -91 ej start        1 [¤]
» Fältström, Love -91 8.85  3 4
8.83  PB 6 Final
Nilsson, Philip -91 8.84  2 4
  8.79      5 Final  
Nilsson, Sebastian -91 9.16  2 2
ej start  B-final [¤]
Renneus, Hugo -91 ej start        1 [¤]
Sabir-T, Zackaria -91 10.71  8 3
Älvebrand, Eric -91 9.52  6 4
F17 Carls, Camilla -86 8.53      5 3  
Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.12  1 4
8.08  3 Final
Hynning, Elin -87 8.58      6 2  
Nylander, Elina -87 8.53  6 1
Teilman, Maria -86 7.86  1 3
  7.76      1 Final  
Weinz, Helena -87 8.51  6 4
F15 Gävert, Therése -88 8.78  5 2
Johansson, Linn -88 8.48  3 1
  8.41    SB 6 Final  
F14 » Dedrickson M, Fatima -89 8.41  2 5
ej start  Final [¤]
Fahlén, Catrin -89 8.81      4 4 [¤]
Högberg, Elin -89 8.79  PB 4 3
8.94  7 B-final
Peterson, Sofia -89 8.26  1 1
  8.29      4 Final  
Shehu, Edina -89 9.06  PB 5 2
F13 » Carls, Sofia -90 8.99  3 2
Görhed, Gabriella -90 9.02    PB 4 1  
Göth, Camilla -90 9.48  7 2
Göth, Linn -90 8.83  2 6
  8.79    PB 3 B-final  
» Larsson, Louise -90 9.58  7 5
F12 Bristrand, Anna -91 9.68  PB 7 3
Gille, Filippa -91 9.37    PB 4 6  
Jakobsson, Ulrika -91 9.30  3 6
Söderström, Anna -91 9.73  65 2
200 m P17   Björneman, Fredrik -86 26.14      1 2  
Norgren, Henrik -87 25.47  PB 2 4
Repta, Jonathan -87 28.58      3 4  
Rosencrantz, Patrik -86 24.83  4 5
P14 Niemeyer, Tomas -89 28.50  PB 1 1
Zakrisson, Jimmy -89 26.93    PB 2 2  
P13 Ek, August -90 28.43  PB 3 6
Molin, Per -90 28.87  PB 1 5
Tholander, David -90 29.92    PB 1 4  
Thunström, Daniel -90 29.90  PB 1 3 [¤]
F17 Nylander, Elina -87 30.05  2 2
Wiking, Jessica -87 28.85    SB 1 2  
F15 Forsberg, Emma -88 ej start  1 [¤]
F14 » Carlsson Odell, Sara -89 29.03  2 1 [¤]
Fahlén, Catrin -89 28.85    PB 1 4  
Olin, Hanna -89 31.73  PB 4 2
Peterson, Sofia -89 27.63  PB 1 5
F13 Engfors, Paulina -90 diskad        9  
Görhed, Gabriella -90 29.91  PB 1 5
Göth, Camilla -90 31.47  PB 1 4
Göth, Linn -90 30.00    PB 3 6  
J-sson Malmström, Emma -90 ej start  1 [¤]
Nilsson, Jessika -90 31.41  PB 3 3
400 m P17   Björneman, Fredrik -86 55.88    PB 1 2  
Norgren, Henrik -87 53.56  PB 2 4
Repta, Jonathan -87 57.50      3 4  
Rosencrantz, Patrik -86 52.65  4 5
F17 Nylander, Elina -87 62.43  2 2
Wiking, Jessica -87 61.77  1 2
800 m P13   Molin, Per -90 2:31.39    PB 4 Final  
P12 Allert, Per -91 2:47.70  PB 2 1
Ejergård, Jimmy -91 2:51.18    PB 5 1  
Nilsson, Philip -91 ej start  1 [¤]
F13 Engfors, Paulina -90 ej start  1 [¤]
Graziosi, Alessandra -90 2:39.10      4 2  
Görhed, Gabriella -90 3:00.60  7 2
F12 Jakobsson, Ulrika -91 2:51.36  7 3
Lord, Johanna -91 2:56.98      8 3  
Sedell, Linde -91 3:07.11  6 2
1 000 m P15   Röing, Mattias -88 3:10.96    PB 4 1  
F15 Forsberg, Emma -88 3:09.63  PB 3 Final
F14 Fahlén, Catrin -89 3:18.79      4 Final  
Lord, Linnéa -89 3:38.17  7 Final
1 500 m P17   Lisell, Dennis -87 5:10.91    PB 13 Final  
Steding, John -86 ej start  1 [¤]
F17 Håkansson, Camilla -87 ej start        1 [¤]
Söderhult, Ellen -86 4:59.51  SB 3 Final
60 m häck (91,4 cm) P17   Björneman, Fredrik -86 ej start        1 [¤]
Granlund, Jonas -86 8.86  2 Final
60 m häck (84 cm) P14   Thorstensson, Erik -89 ej start        1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) P13   Ek, August -90 10.68      1 1  
10.40  PB 2 Final
Molin, Per -90 10.81  2 2
  10.75    PB 3 Final  
P12 Frykholm, William -91 ej start  1 [¤]
Nilsson, Philip -91 11.49  1 2
  11.54      3 Final  
Nilsson, Sebastian -91 ej start  1 [¤]
Renneus, Hugo -91 ej start  1 [¤]
Sabir-T, Zackaria -91 ej start        1 [¤]
F15 » Davidsson, Jenny -88 10.10  PB 4 Final
Johansson, Linn -88 9.67  3 Final
F14 » Dedrickson M, Fatima -89 9.45  1 1
» Dedrickson M, Fatima -89 9.38    PB 1 Final  
Högberg, Elin -89 10.97  2 2
11.05  7 Final
F13 » Carls, Sofia -90 10.54  1 1
  10.51      2 Final  
F12 Bristrand, Anna -91 13.47  PB 6 2
Jakobsson, Ulrika -91 11.94  2 1
11.81  PB 5 Final
Höjd P17   Norgren, Henrik -87 1.79    PB 2 Final  
P15 Berg, Jonathan -88 1.68  PB 2 Final
Liedberg, Niclas -88 1.71      1 Final  
P12 Berg, Theodor -91 1.28  11
Frykholm, William -91 ej start  1 [¤]
» Fältström, Love -91 1.38      2 Final  
Älvebrand, Eric -91 1.32  PB 4 Final
F14 » Dedrickson M, Fatima -89 ej start  1 [¤]
Shehu, Edina -89 1.48    PB 2 Final  
F13 » Carls, Sofia -90 1.34  7 Final
Görhed, Gabriella -90 1.38  5 Final
Mattsson, Ella -90 1.29      10    
Nilsson, Jessika -90 1.29  PB 11
Thorstensson, Moa -90 1.45  2 Final
F12 Martinsson, Sara -91 1.24    PB 10    
Söderström, Anna -91 1.32  PB 6 Final
Stav P14   Thorstensson, Erik -89 3.63    PB 1 Final  
F17 Hynning, Elin -87 2.34  4 Final
F13 » Carls, Sofia -90 1.83    PB 2 Final  
Thorstensson, Moa -90 2.33  1 Final
Längd P17   Nordström, Erik -86 5.97    PB 5 Final  
Norgren, Henrik -87 5.92  PB 7 Final
Repta, Jonathan -87 4.89    PB 11    
P15 Berg, Jonathan -88 5.04  3 Final
P14 » Kårelid, Victor -89 4.63  PB 8 Final
F17 Andersson, Annika -86 5.29    PB 2 Final [¤]
Carls, Camilla -86 4.68  SB 11
Hynning, Elin -87 4.46  16
Krasniqi, Rozafa -86 4.72    SB 9    
Nylander, Elina -87 4.66  SB 12
Weinz, Helena -87 4.57  13
F15 » Davidsson, Jenny -88 4.60    PB 7 Final  
Johansson, Linn -88 4.71  6 Final
F14 » Dedrickson M, Fatima -89 4.89  2 Final
Olin, Hanna -89 4.02      12    
Shehu, Edina -89 4.46  PB 6 Final
Längd (zon) P13   Ek, August -90 4.85      5 Final  
Lindström, Mikael -90 ej start  1 [¤]
Molin, Per -90 4.33    PB 14    
Tholander, David -90 3.57  31
Thunström, Daniel -90 4.25  PB 18
P12 Frykholm, William -91 ej start        1 [¤]
» Fältström, Love -91 4.50  PB 4 Final
Nilsson, Philip -91 4.33  6 Final
Nilsson, Sebastian -91 ej start        1 [¤]
Renneus, Hugo -91 ej start  1 [¤]
Sabir-T, Zackaria -91 ej start  1 [¤]
Älvebrand, Eric -91 4.31    PB 7 Final  
F13 » Carls, Sofia -90 4.61  3 Final
Engfors, Paulina -90 4.35  10
Graziosi, Alessandra -90 4.45      6 Final  
Görhed, Gabriella -90 4.23  PB 15
Göth, Camilla -90 3.92  PB 25
Göth, Linn -90 4.00      24    
» Larsson, Louise -90 3.46  35
Mattsson, Ella -90 3.53  34
Utterström, Emelie -90 ej start        1 [¤]
Öster, Kristin -90 3.68  PB 31
F12 Bristrand, Anna -91 3.54  32
Gille, Filippa -91 3.84      18    
Jakobsson, Ulrika -91 4.32  PB 5 Final
Tresteg P17   Nordström, Erik -86 12.82    PB 1 Final  
P15 Liedberg, Niclas -88 10.79  2 Final
P14 » Kårelid, Victor -89 9.87    PB 7 Final  
Niemeyer, Tomas -89 10.66  PB 4 Final
F17 Andersson, Annika -86 11.35  SB 1 Final
F14 » Dedrickson M, Fatima -89 10.46  PB 1 Final
Tresteg (zon) P13   Ek, August -90 9.80      2 Final  
Thunström, Daniel -90 ej start  1 [¤]
F13 » Carls, Sofia -90 9.53    PB 2 Final  
Göth, Camilla -90 8.10  PB 15
Göth, Linn -90 8.68  PB 11
Kula (4,0 kg) P15   Olsson, David -88 10.15      3 Final  
P14 Almström, Axel -89 ej start  1 [¤]
» Kårelid, Victor -89 7.60      9    
Niemeyer, Tomas -89 8.77  SB 6 Final
Zakrisson, Jimmy -89 9.95  5 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P13   Andersson Lind, Tom -90 ej start        1 [¤]
Molin, Per -90 8.49  PB 6 Final
Tholander, David -90 7.67      8 Final  
P12 Älvebrand, Eric -91 6.93  7 Final
F17 Krasniqi, Rozafa -86 ej start  1 [¤]
F15 Gävert, Therése -88 9.27      4 Final  
Trygg, Nadja -88 9.17  5 Final
F14 Pikkarinen, Jana -89 9.94  2 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F13 » Carls, Sofia -90 9.47      7 Final  
Görhed, Gabriella -90 7.91  11
J-sson Malmström, Emma -90 ej start        1 [¤]
Mattsson, Ella -90 7.02  14
Utterström, Emelie -90 ej start  1 [¤]
F12 Alfredsson, Karin -91 7.01    PB 12    
» Almström, Elina -91 ej start  1 [¤]
Nordgren, Ellen -91 5.83  22
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-03-01/02 (lö-sö)  | ISM 2003, Sätra Friidrottshall, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m KS   Teilman, Maria -86 7.75      4 1  
200 m MS » Thulin, Mikael -85 22.88    SB 3 5  
23.00  3 Semi-3
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 50.62      2 1  
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:55.76      2 1  
» Pell, Rickard -79 1:53.55  1 3
1:50.62  1 Final
1 500 m MS   Benjira, Rachid -74 3:55.73    PB 4 1  
Norberg, Daniel -78 3:55.27  SB 4 1
4:09.29  8 Final
3 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 8:54.24    PB 3 B-final  
Stav KS   Wasserman, Marie -82 3.19    SB 11 B-final [¤]
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.76      5 Final  
KS Bergsten, Moa -83 12.35  [2] SB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen K22
 2003-02-22/23 (lö-sö)  | Formenkollen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17 » Elgered, Jonas -87 8.12      5 1  
Norgren, Henrik -87 7.64  3 2
  7.74      8 Final  
Repta, Jonathan -87 ej start  1 [¤]
Rosencrantz, Patrik -86 ej start  1 [¤]
Sonko, Lamin -87 ej start        1 [¤]
Thorén, Joel -87 ej start  1 [¤]
P15 » Kårelid, Victor -89 ej start  1 [¤]
Niemeyer, Tomas -89 8.50    PB 4 4  
Olsson, David -88 7.77  PB 1 2
7.83  2 Final
F17 Carls, Camilla -86 8.51      5 1  
Eriksson, Tittchi-Lii -86 ej start  1 [¤]
Hynning, Elin -87 8.54  SB 4 2
Söderhult, Ellen -86 9.15    SB 6 3  
Teilman, Maria -86 7.83  1 2
Teilman, Maria -86 7.71  SB 1 Final
F15 » Dedrickson M, Fatima -89 8.46  3 2
  8.41    SB 7 Final  
Gävert, Therése -88 8.62  4 4
Peterson, Sofia -89 8.35  2 3
8.40  6 Final
200 m P15   Segerlind, Jonas -88 ej start        1 [¤]
P13 Andersson Lind, Tom -90 37.88  15
Ek, August -90 28.64    PB 2    
» Fältström, Love -91 ej start  1 [¤]
Molin, Per -90 28.98  PB 3
F15 Fahlén, Catrin -89 ej start        1 [¤]
Lord, Linnéa -89 ej start  1 [¤]
Peterson, Sofia -89 28.15  PB 11
Shehu, Edina -89 30.54    PB 25    
F13 » Carls, Sofia -90 30.32  SB 11
Engfors, Paulina -90 28.95  PB 3
Göth, Camilla -90 31.58    PB 20    
Göth, Linn -90 30.01  PB 7
» Larsson, Louise -90 32.54  23
Mattsson, Ella -90 33.48    PB 27    
Öster, Kristin -90 32.88  PB 25
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 51.62      3    
P17 Björneman, Fredrik -86 56.11  PB 6
Norgren, Henrik -87 54.34    PB 2    
Repta, Jonathan -87 ej start  1 [¤]
Rosencrantz, Patrik -86 52.52  PB 1
F17 Hynning, Elin -87 62.51    PB 3    
Söderhult, Ellen -86 63.99  SB 4 [¤]
Wiking, Jessica -87 61.69  [2] PB 2 [¤]
800 m P13   Nilsson, Philip -91 ej start        1 [¤]
F13 Engfors, Paulina -90 2:35.92  PB 1 Final
Graziosi, Alessandra -90 ej start  1 [¤]
1 000 m F15   Fahlén, Catrin -89 ej start        1 [¤]
Forsberg, Emma -88 3:11.45  PB 2 Final
Lord, Linnéa -89 ej start  1 [¤]
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 3:59.30      1 Final  
P17 Lisell, Dennis -87 ej start  1 [¤]
F17 » Nyström, Michelle -87 5:06.82    PB 3 Final  
Söderhult, Ellen -86 ej start  1 [¤]
Wiking, Jessica -87 ej start  1 [¤]
60 m häck (91,4 cm) P17 » Elgered, Jonas -87 9.20    PB 6 Final  
Granlund, Jonas -86 8.86  4 Final
Thorén, Joel -87 ej start  1 [¤]
60 m häck (84 cm) P15 » Eklund, Jonathan -88 9.07    PB 1 1  
9.19  3 Final
Segerlind, Jonas -88 9.01  2 2
  8.84    PB 1 Final  
Thorstensson, Erik -89 ej start  1 [¤]
KS Thulin, Petra -79 ej start  1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) P13   Ek, August -90 10.77    PB 2 Final  
Nilsson, Philip -91 10.88  PB 3 Final
Nilsson, Sebastian -91 11.48    PB 4 Final  
F17 Arvidsson, Emelie -87 9.53  PB 2 Final
F15 » Davidsson, Jenny -88 ej start  1 [¤]
» Dedrickson M, Fatima -89 9.51  2 2
  brutit        Final  
Johansson, Linn -88 9.69  2 1
9.61  3 Final
F13 » Carls, Sofia -90 10.53  2 1
10.77  3 Final
Höjd P17 » Elgered, Jonas -87 1.64      8    
Lundh, Robin -87 ej start  1 [¤]
Norgren, Henrik -87 1.75    PB 3 Final  
Thorén, Joel -87 1.78  2 Final
P13 » Fältström, Love -91 1.29  5 Final
KS Svanberg, Li -87 ej start        1 [¤]
F15 » Dedrickson M, Fatima -89 1.39  10
Peterson, Sofia -89 ej start  1 [¤]
Shehu, Edina -89 1.29      14    
F13 » Carls, Sofia -90 1.38  3 Final
» Larsson, Louise -90 ej start  1
Mattsson, Ella -90 1.34      5 Final  
Thorstensson, Moa -90 ej start  1 [¤]
Öster, Kristin -90 1.14  14
Stav MS » Elgered, Jonas -87 3.63      5 Final [¤]
Thorén, Joel -87 3.43  9 [¤]
P15 » Eklund, Jonathan -88 3.23      3 Final  
Segerlind, Jonas -88 2.93  PB 5 Final
Thorstensson, Erik -89 ej start  1 [¤]
KS Wasserman, Marie -82 ej res          [¤]
F17 Hynning, Elin -87 ej start  1 [¤]
Längd P17 » Elgered, Jonas -87 5.22      10    
Norgren, Henrik -87 5.70  PB 5 Final
Sonko, Lamin -87 4.87      13    
Thorén, Joel -87 5.77  4 Final
P15 » Eklund, Jonathan -88 ej start  1 [¤]
Niemeyer, Tomas -89 4.66      11    
Segerlind, Jonas -88 5.52  3 Final
KS » Dedrickson M, Fatima -89 4.96  [3] PB 7 Final [¤]
Längd (zon) P13   Ek, August -90 4.85    PB 4 Final  
» Fältström, Love -91 4.22  7 Final
Nilsson, Philip -91 4.37      6 Final  
Nilsson, Sebastian -91 3.94  10
F13 » Carls, Sofia -90 4.64  5 Final
Engfors, Paulina -90 4.53    PB 7 Final  
Graziosi, Alessandra -90 ej start  1 [¤]
Göth, Camilla -90 3.86  24
Göth, Linn -90 4.18      12    
» Larsson, Louise -90 3.53  30
Tedesund, Marthina -90 4.12  PB 16
Öster, Kristin -90 3.62  PB 29
Tresteg F17   Andersson, Annika -86 11.00      1 Final  
F15 » Dedrickson M, Fatima -89 10.21  [3] PB 5 Final
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 11.48    PB 4 Final  
Kula (5,0 kg) P17 » Elgered, Jonas -87 12.07    PB 4 Final  
Thorén, Joel -87 13.44  [4] PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P15   Niemeyer, Tomas -89 7.03      13    
Olsson, David -88 11.25  PB 7 Final
Kula (3,0 kg) P13   Andersson Lind, Tom -90 7.20      10    
F17 Arvidsson, Emelie -87 9.58  PB 4 Final
Davidsson, Sandra -87 9.20      6 Final  
F15 Gävert, Therése -88 9.16  11
Pikkarinen, Jana -89 10.23  [3] PB 6 Final [¤]
Trygg, Nadja -88 10.58  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Carls, Sofia -90 9.80      5 Final  
Göth, Camilla -90 7.82  PB 10
Göth, Linn -90 4.96    SB 19   [¤]
» Larsson, Louise -90 6.47  14
Mattsson, Ella -90 6.84  13
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
[3] - Klubbrekord i klassen F14
[4] - Klubbrekord i klassen P16
 2003-02-22/23 (lö-sö)  | IJSM 2003, Friidrottshallen, Västerås - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P19 » Andersson, David -85 ej start        1 [¤]
Ekstedt, Anders -85 ej start  1 [¤]
» Thulin, Mikael -85 7.39  5 1
400 m P19 » Thulin, Mikael -85 52.76      1 3  
51.53  SB 2 Semi-1
  51.55      4 Final  
F19 Lagerblad, Lovisa -85 61.29  3 3
1 500 m M22   Klinteskog, Johan -81 4:00.66    PB 5 Final  
60 m häck (84 cm) F19   Lagerblad, Lovisa -85 ej start        1 [¤]
Längd P19 » Andersson, David -85 ej start        1 [¤]
» Thulin, Mikael -85 ej start  1 [¤]
K22 Bergsten, Moa -83 ej start  1 [¤]
Tresteg P19 » Attersand, Henrik -84 13.00    SB 5 Final [¤]
K22 Bergsten, Moa -83 11.82  5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-02-18 (ti)  | GE-galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m KS   Teilman, Maria -86 7.76      1 2    
7.75  5 Semi-2
800 m MS   Benjira, Rachid -74 1:54.97    PB 3 2    
Klinteskog, Johan -81 1:54.45  4 E-final
Norberg, Daniel -78 1:53.27      1 2    
» Pell, Rickard -79 ej start  1 [¤]
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.91    SB 3 Final    
KS Bergsten, Moa -83 11.94  [2] SB 5 Final
4 x 200 m X12    {HIF lag 1} [3] 2:03.15      3 6    
 {HIF lag 2} [3] 2:14.84      5 2    
 {HIF lag 1} [3] 2:04.63  5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen K22
[3] - Lagets deltagare är okända
 2003-02-15/16 (lö-sö)  | IVSM 2003, Munktellarenan, Eskilstuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Kula (6,0 kg) M55   Westberg, Jöran -47 12.43    SB 1 Final  
Vikt (10 kg) M55   Westberg, Jöran -47 13.00      2 Final  
 2003-02-15/16 (lö-sö)  | IDM 2003, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Attersand, Johan -74 7.59      7 3 [¤]
Ekstedt, Anders -85 7.45  5 2
Rosencrantz, Patrik -86 7.41      4 4 [¤]
» Thulin, Mikael -85 7.34  4 1
7.35  4 B-final
P19 » Andersson, David -85 ej start        1 [¤]
Ekstedt, Anders -85 ej start  1 [¤]
» Thulin, Mikael -85 7.40  1 1
  7.36      2 Final  
Westberg, Magnus -85 7.81  PB 7 1
KS Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.10  2 1 [¤]
  8.15      7 Final  
Rätteli, Alexandra -85 8.48  6 3 [¤]
Thulin, Petra -79 8.71  SB 7 3 [¤]
F19 Rätteli, Alexandra -85 8.40  5 Final [¤]
200 m MS » Andersson, David -85 ej start        1 [¤]
Ekstedt, Anders -85 ej start  1 [¤]
Segerlind, Jonas -88 23.84  [2] PB 1 5 [¤]
» Thulin, Mikael -85 22.95  SB 2 7
KS Eriksson, Tittchi-Lii -86 26.25  PB 1 4 [¤]
Teilman, Maria -86 25.26  2 6
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 50.20    SB 3 5  
Klinteskog, Johan -81 brutit  1
P19 Huss, Anders -85 ej start        1 [¤]
Nylander, Tobias -85 ej start  1 [¤]
F19 Lagerblad, Lovisa -85 60.56  PB 3 Final
800 m MS   Benjira, Rachid -74 1:57.14    PB 2 2  
Huss, Anders -85 2:00.45  PB 1 1 [¤]
Nylander, Tobias -85 2:00.95    PB 2 1 [¤]
Steding, John -86 2:11.22  PB 5 1
KS Söderhult, Ellen -86 2:27.17  SB 8 Final
1 500 m MS   Gustafsson, Björn -79 4:11.47    PB 1 1  
» Lerdahl, Emil -82 4:15.65  PB 3 1
Norberg, Daniel -78 3:58.64    SB 6 2  
KS Söderhult, Ellen -86 5:02.54  SB 4 Final
Wiking, Jessica -87 5:15.47  PB 7 Final [¤]
3 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 8:57.54    PB 6 2  
» Rappe, Martin -72 9:05.66  SB 8 2
60 m häck (84 cm) KS   Lagerblad, Lovisa -85 9.79    PB 5 2  
Thulin, Petra -79 9.45  SB 6 1
  9.54      3   [¤]
F19 Lagerblad, Lovisa -85 ej start  1 [¤]
Stav MS   Thorstensson, Erik -89 3.36      8   [¤]
KS Wasserman, Marie -82 3.16  SB 5 Final
Längd P19 » Andersson, David -85 ej start        1 [¤]
KS Bergsten, Moa -83 5.24  2 Final [¤]
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 12.89    SB 5 Final [¤]
» Attersand, Johan -74 14.53  SB 1 Final [¤]
P19 » Attersand, Henrik -84 12.78      1 Final [¤]
KS Andersson, Annika -86 10.91  7 Final [¤]
Bergsten, Moa -83 11.86  2 Final [¤]
Kula (6,0 kg) P19   Westberg, Magnus -85 11.01    PB 4 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P15
 2003-02-09 (sö)  | Hammarby Ungdomsspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m P15 » Kårelid, Victor -89 28.35    PB 3 1    
Niemeyer, Tomas -89 ej start  1 [¤]
Segerlind, Jonas -88 24.07    PB 1 3    
Wåhlander, Robert -89 27.58  PB 2 1
P12 Semikula, Malkolm -91 33.19  PB 4 2
F15 » Carlsson Odell, Sara -89 28.82    PB 1 7    
Fahlén, Catrin -89 ej start  1 [¤]
Johansson, Linn -88 28.08  PB 1 8
Olin, Hanna -89 ej start        1   [¤]
Peterson, Sofia -89 ej start  1 [¤]
400 m P10 » Green, Philip -93 74.39      1 1    
Hess, Sebastian -93 ej start  1 [¤]
Samuelsson, Emil -93 82.43    PB 4 3    
P9 Andersson, Joel -94 ej start  1 [¤]
Lind Olsson, David -94 ej start  1 [¤]
Mattsson, Linde -94 88.92    PB 3 2    
Åhs, Hugo -94 100.62  PB 6 1
P8 Almlöf, Andreas -95 99.20  PB 5 1
Börjesson, Axel -95 ej start        1   [¤]
Ewertzh, Jacob -95 ej start  1 [¤]
Grahn, Didrik -95 124.72  PB 8 2
Green, Robert -95 99.46    PB 6 1    
Nilsson, Richard -95 ej start  1 [¤]
Palmberg, Nicolas -95 97.10  PB 4 2
Ström, Olle -95 93.98    PB 3 2    
Söderhäll, Hampus -95 117.03  PB 7 1
Winqvist, Andreas -95 115.35  PB 7 2
F10 Arvidsson, Fanny -93 105.87    PB 7 2    
Bergholm, Sofia -93 ej start  1 [¤]
Ek, Linnéa -93 91.66  PB 6 4
Gille, Evelina -93 98.91    PB 8 1    
» Grönros, Lovisa -93 88.85  SB 5 5
Lundqvist, Sara -93 85.83  PB 4 2
Niväng, Sara -93 ej start        1   [¤]
Näslund, Emma -93 91.79  PB 6 3
F9 Carlsson, Malin -94 ej start  1 [¤]
Ericsson, Sara -94 106.50    PB 4 1    
» Forss, Emma -94 ej start  [¤]
Gerdin, Annica -94 101.33  PB 8 2
Granath, Therese -94 100.25    PB 5 3    
Gustafsson, Mikaela -94 86.36  PB 1 4
Kullman, Nellie -94 94.71  PB 5 4
Lindersson, Malin -94 101.05    PB 6 2    
Lord, Lise -94 91.73  PB 4 5
F8 Allert, Anna -95 93.16  PB 2 1
Avebäck, Freja -95 95.30    PB 2 2    
» Breig Lindell, Elin -95 103.78  PB 6 2
Danielsson, Emma -95 brutit  1
Lekander, Erika -95 112.23    PB 8 1    
Söderlund, Annifrid -95 123.86  PB 8 2
600 m P13   Ek, August -90 1:53.86    PB 3 Final    
Molin, Per -90 1:51.76  PB 2 Final
Wallgren, Egon -90 ej start        1   [¤]
P12 Allert, Per -91 1:59.75  PB 4 3
Arnesson, Per -91 2:20.28  PB 6 2
Axnér, Joakim -91 2:04.93    PB 4 2    
Elgered, Michael -91 2:13.18  SB 7 1
Frykholm, William -91 2:02.90  PB 3 2
» Fältström, Love -91 ej start        1   [¤]
Nilsson, Philip -91 1:52.48  PB 3 1
Nilsson, Sebastian -91 ej start  1 [¤]
Renneus, Hugo -91 2:01.29    PB 5 3    
Sabir-T, Zackaria -91 2:03.12  PB 6 3
P11 Campenhausen, Erik -92 2:10.73  PB 2 1
Karlsson, Alex -92 2:16.83    PB 2 2    
Olsson, Simon -92 2:18.71  PB 5 3
Sundborg, Tommy -92 2:06.69  PB 3 3
F13 Andersson, Johanna -90 ej start        1   [¤]
Graziosi, Alessandra -90 1:48.10  PB 1 3
Görhed, Gabriella -90 2:07.28  PB 5 1
J-sson Malmström, Emma -90 ej start        1   [¤]
Utterström, Emelie -90 2:14.74  PB 4 2
Öster, Kristin -90 ej start  1 [¤]
F12 Ekholm, Josephine -91 2:07.18    PB 5 3    
Jakobsson, Ulrika -91 1:55.47  PB 1 2
Lord, Johanna -91 ej start  1 [¤]
Lätt, Julia -91 ej start        1   [¤]
Sedell, Linde -91 2:11.91  PB 7 1
F11 » Alstermark, Linnéa -92 2:02.10  PB 2 3
Fagerudd, Rosanna -92 ej start        1   [¤]
Johansson, Klara -92 ej start  1 [¤]
Larsson, Elin -92 ej start  1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 2:16.93    PB 4 4    
» Sabir, Jasmin -92 2:08.61  PB 1 5
1 000 m P15   Röing, Mattias -88 3:11.24    PB 6 1    
Svensson, Glenn -89 ej start  1 [¤]
F15 Fahlén, Catrin -89 3:18.72      3 1    
Lord, Linnéa -89 ej start  1 [¤]
40 m häck (special) P10   Green, Anton -93 9.02    PB 4 5    
» Green, Philip -93 8.09  2 2
  7.96    PB 4 Final    
Hess, Sebastian -93 9.88  PB 6 3
P9 Andersson, Joel -94 ej start  1 [¤]
Florestedt, Ludvig -94 10.25    PB 4 2    
Forsberg, Viktor -94 10.25  PB 4 3
Mattsson, Linde -94 8.66  2 2
  8.54    PB 6 Final    
Åhs, Hugo -94 9.62  PB 7 1
P8 Bristrand, Erik -95 11.71  PB 6 3
Börjesson, Axel -95 11.32    PB 6 2    
Ewertzh, Jacob -95 ej start  1 [¤]
Grahn, Didrik -95 11.03  PB 5 3
Green, Robert -95 9.99    PB 3 2    
Görhed, Sebastian -95 10.40  PB 4 1
Nilsson, Richard -95 ej start  1 [¤]
Nordgren, Christopher -95 11.47    PB 5 1    
Palmberg, Nicolas -95 8.73  1 3
8.36  PB 3 Final
Skagerling, Eric -95 11.05    PB 5 2    
Ström, Olle -95 9.37  PB 3 3
9.47  6 Final
Winqvist, Andreas -95 12.26    PB 6 1    
F10 Arvidsson, Fanny -93 10.64  PB 6 6
Askervall, Erika -93 8.84  2 4
  8.79    PB 6 B-final    
Bergholm, Sofia -93 10.49  PB 8 2
Ek, Linnéa -93 8.94  SB 3 2
Gille, Evelina -93 9.88    PB 6 2    
» Grönros, Lovisa -93 8.76  3 3
8.64  PB 5 B-final
Lundqvist, Sara -93 8.97    PB 2 1    
Niväng, Sara -93 11.33  PB 7 3
Näslund, Emma -93 9.83  PB 7 5
F9 Almebäck, Julia -94 10.51    PB 7 2    
Carls, Julia -94 9.21  PB 4 7
Carlsson, Malin -94 8.52  PB 2 6
  8.66      7 Final    
Ericsson, Sara -94 12.69  PB 8 2
Gerdin, Annica -94 10.75  SB 7 6
Granath, Therese -94 10.27    PB 7 5    
Gustafsson, Mikaela -94 8.76  PB 1 3
brutit  Final
Kullman, Nellie -94 9.40    PB 5 6    
Lindersson, Malin -94 10.73  8 4
9.23  PB 5 7
Linjo, Sofia -94 10.06    PB 6 4    
Lord, Lise -94 9.34  PB 3 1
» Sandelius, Josefine -94 8.20  PB 1 2
  8.24      1 Final    
Sävström, Mikaela -94 9.98  PB 6 5
F8 Allert, Anna -95 9.83  PB 5 2
Andersson Lind, Tove -95 10.53    PB 6 2    
Avebäck, Freja -95 9.37  3 2
9.33  PB 6 Final
» Bill, Ellinor -95 10.69    PB 4 1    
» Breig Lindell, Elin -95 9.33  2 2
9.18  PB 5 Final
Danielsson, Emma -95 9.49    PB 4 2    
Nordgren, Rebecca -95 10.62  PB 6 4
Skagerling, Emmy -95 11.98  PB 6 1
Söderlund, Annifrid -95 10.61  PB 4 3
60 m häck (84 cm) P15 » Eklund, Jonathan -88 9.25    PB 2 Final    
Kårsell, Niklas -89 11.28  PB 8 Final
Sundborg, Håkan -89 10.85  PB 7 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Ek, August -90 10.95      4 2    
10.88  PB 6 Final
Molin, Per -90 11.10  2 1
  10.82    PB 4 Final    
P12 Frykholm, William -91 ej start  1 [¤]
Nilsson, Philip -91 11.36  1 1
  10.93    PB 1 Final    
Nilsson, Sebastian -91 ej start  1 [¤]
Renneus, Hugo -91 12.38  PB 2 2
Sabir-T, Zackaria -91 12.07  PB 1 2
  12.58      8 Final    
Älvebrand, Eric -91 ej start  3 [¤]
F15 » Carlsson Odell, Sara -89 10.18  PB 3 1
» Davidsson, Jenny -88 10.17  PB 2 4
  10.24      2 B-final    
» Dedrickson M, Fatima -89 9.41  [2] PB 1 2
9.43  3 Final
Högberg, Elin -89 10.66  4 3
  10.65    PB 5 B-final    
Johansson, Linn -88 9.59  2 2
Johansson, Linn -88 9.43  PB 5 Final
Trygg, Nadja -88 ej start        1   [¤]
F14 » Carlsson Odell, Sara -89 10.35  3 B-final
F13 » Carls, Sofia -90 10.58  1 2
  10.79      3 Final    
Görhed, Gabriella -90 12.28  4 3
Larsson Fyck, Mikaela -90 ej start  1 [¤]
Mattsson, Ella -90 14.18      7 3    
Tedesund, Marthina -90 ej start  1 [¤]
Utterström, Emelie -90 13.45  PB 5 3
Öster, Kristin -90 ej start        1   [¤]
F12 Andersson, Julia -91 14.82  PB 6 1
Bristrand, Anna -91 13.70  PB 4 4
» Eriksson, Sofia -91 18.22    PB 6 2    
Gille, Filippa -91 ej start  1 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 12.08  PB 3 2
60 m häck (60 cm) P11   Bärnehjält, Tobias -92 ej start        1   [¤]
Campenhausen, Erik -92 12.09  PB 1 4
Ferronato, Andreas -92 ej start        1   [¤]
Karlsson, Alex -92 11.92  PB 3 3
Lindberg, Gustav -92 13.73  PB 7 2
Olsson, Simon -92 13.04    PB 6 2    
Samuelsson, Filip -92 12.22  PB 3 4
Sundborg, Tommy -92 11.95  PB 4 3
F11 » Alstermark, Linnéa -92 12.06    PB 3 5    
Holmström, Clara -92 12.99  PB 6 5
Johansson, Klara -92 ej start  1 [¤]
Larsson, Elin -92 12.39    PB 5 4    
Larsson, Evelina -92 12.99  PB 5 5
Mansiamina, Christelle -92 13.02  PB 5 6
Niklasson, Felicia -92 11.86    PB 3 3    
» Retsloff, Frida -92 12.06  PB 3 6
» Sabir, Jasmin -92 11.75  PB 2 6
  12.00      4 B-final    
Wass Widinghoff, Alina -92 12.50  PB 4 3
Höjd P12   Frykholm, William -91 1.36    PB 2 Final    
» Fältström, Love -91 1.39  PB 1 Final
Älvebrand, Eric -91 1.27      6 Final    
P11 Ferronato, Andreas -92 ej start  1 [¤]
Sundborg, Tommy -92 1.10  15
F13 » Carls, Sofia -90 1.39    PB 4 Final    
Görhed, Gabriella -90 1.39  PB 2 Final
Mattsson, Ella -90 1.30  6 Final
Öster, Kristin -90 ej start        1   [¤]
F12 Andersson, Julia -91 1.05  16
Bristrand, Anna -91 1.10  PB 14
Gille, Filippa -91 ej start        1   [¤]
Martinsson, Sara -91 1.18  PB 5 Final
Söderström, Anna -91 1.18  5 Final
F11 » Alstermark, Linnéa -92 1.05    PB 22      
Holmström, Clara -92 1.05  PB 23
Larsson, Evelina -92 0.90  29
Niklasson, Felicia -92 1.18    PB 9      
» Retsloff, Frida -92 1.05  PB 21
Wass Widinghoff, Alina -92 1.24  PB 5 Final
Stav P15 » Eklund, Jonathan -88 3.42    PB 2 Final    
Segerlind, Jonas -88 2.92  PB 3 Final
Thorstensson, Erik -89 3.52  [3] PB 1 Final    
F13 Thorstensson, Moa -90 2.42  PB 1 1
Längd P15 » Kårelid, Victor -89 4.37    PB 9      
Kårsell, Niklas -89 3.96  14
Niemeyer, Tomas -89 4.66    PB 7 Final    
Segerlind, Jonas -88 5.56  2 Final
Sundborg, Håkan -89 4.13  11
Wåhlander, Robert -89 4.66    PB 8 Final    
F15 » Carlsson Odell, Sara -89 4.35  14
» Davidsson, Jenny -88 4.32  16
» Dedrickson M, Fatima -89 4.89  [2] PB 6 Final    
Olin, Hanna -89 4.04  22
Peterson, Sofia -89 ej start  1 [¤]
Shehu, Edina -89 3.99      25      
Trygg, Nadja -88 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P10   Green, Anton -93 3.22    PB 18      
» Green, Philip -93 3.82  3 Final
Hess, Sebastian -93 ej start        1   [¤]
Samuelsson, Emil -93 2.99  PB 26
P9 Andersson, Joel -94 ej start  1 [¤]
Axelsson, David -94 3.31    PB 5 Final    
Florestedt, Ludvig -94 3.26  PB 10
Mattsson, Linde -94 3.29  PB 8 Final
Åhs, Hugo -94 2.95    PB 14      
P8 Almlöf, Andreas -95 2.43  PB 14
Berglund, Albin -95 2.66  PB 10
Bristrand, Erik -95 1.84    PB 24      
Börjesson, Axel -95 1.88  PB 23
Ewertzh, Jacob -95 ej start  1 [¤]
Grahn, Didrik -95 2.14    PB 17      
Green, Robert -95 2.81  PB 6 Final
Hällegårdh, Gustav -95 1.89  PB 22
Nordgren, Christopher -95 1.79    PB 25      
Palmberg, Nicolas -95 2.95  PB 2 Final
Skagerling, Eric -95 1.94  PB 20
Söderhäll, Hampus -95 2.63    PB 11      
Winqvist, Andreas -95 2.58  PB 12
F10 Askervall, Erika -93 2.83  PB 36
Bergholm, Sofia -93 2.69    PB 42      
Ek, Linnéa -93 2.92  PB 32
Gille, Evelina -93 2.87  PB 34
» Grönros, Lovisa -93 3.19      19      
» Karlsson, Julia -93 2.64  44
Linder, Therese -93 ej start  1 [¤]
Niväng, Sara -93 2.50    PB 47      
Näslund, Emma -93 2.98  31
F9 Carls, Julia -94 2.97  PB 18
Carlsson, Malin -94 3.14    PB 6 Final    
Ericsson, Sara -94 2.82  PB 31
Gerdin, Annica -94 2.37  PB 55
Granath, Therese -94 2.62    PB 42      
Gustafsson, Mikaela -94 2.77  PB 37
Kullman, Nellie -94 2.61  PB 43
Lindersson, Malin -94 2.49    PB 51      
Linjo, Sofia -94 2.65  PB 41
Lord, Lise -94 2.82  PB 30
» Sandelius, Josefine -94 2.75    PB 39      
Swartling, Alida -94 2.40  PB 53
Sävström, Mikaela -94 2.59  SB 44
F8 Allert, Anna -95 2.68    PB 6 Final    
Andersson Lind, Tove -95 2.02  PB 24
Avebäck, Freja -95 2.64  PB 10
» Bill, Ellinor -95 2.40    PB 17      
» Breig Lindell, Elin -95 2.54  PB 14
Danielsson, Emma -95 2.30  PB 20
Nordgren, Rebecca -95 2.10    PB 23      
Skagerling, Emmy -95 1.98  PB 26
Söderlund, Annifrid -95 2.29  PB 21
Tresteg (zon) P13   Ek, August -90 9.93    PB 1 Final    
Knutsson, Johan -90 8.84  PB 5 Final
Thunström, Daniel -90 9.33    PB 2 Final    
P12 Axnér, Joakim -91 ej start  1 [¤]
Nilsson, Philip -91 9.32  PB 3 Final
Nilsson, Sebastian -91 ej start        1   [¤]
Sabir-T, Zackaria -91 7.87  SB 14
Älvebrand, Eric -91 9.48  PB 1 Final
P11 Ferronato, Andreas -92 ej start        1   [¤]
Karlsson, Alex -92 7.63  PB 10
Lindberg, Gustav -92 ej res  1
F13 » Carls, Sofia -90 9.16    SB 3 Final    
» Larsson, Louise -90 7.91  PB 11
F12 Andersson, Julia -91 7.22  PB 13
» Eriksson, Sofia -91 7.58    PB 12      
Jakobsson, Ulrika -91 8.69  PB 3 Final
Martinsson, Sara -91 7.81  PB 9
F11 Johansson, Klara -92 ej start        1   [¤]
Larsson, Elin -92 7.17  PB 13
Niklasson, Felicia -92 8.11  PB 5 Final
» Sabir, Jasmin -92 7.13  PB 14
Kula (4,0 kg) P15   Niemeyer, Tomas -89 7.39      8 Final    
Kula (3,0 kg) P13   Molin, Per -90 7.72      3 Final    
Thunström, Daniel -90 6.64  PB 4 Final
P12 Elgered, Michael -91 5.73      14      
Älvebrand, Eric -91 ej start  1 [¤]
F15 Gävert, Therése -88 ej start  1 [¤]
Johansson, Petra -89 7.72    PB 8 Final    
Pikkarinen, Jana -89 9.93  2 Final
Strauss, Johanna -89 7.66  10
Trygg, Nadja -88 ej start  1 [¤]
Kula (2,0 kg) P11   Bärnehjält, Tobias -92 ej start        1   [¤]
P10 » Green, Philip -93 7.15  PB 6 Final
P9 Andersson, Joel -94 ej start        1   [¤]
Florestedt, Ludvig -94 5.03  PB 7 Final
Forsberg, Viktor -94 5.23  PB 5 Final
Lind Olsson, David -94 5.07    PB 6 Final    
Mattsson, Linde -94 4.94  PB 8 Final
Åhs, Hugo -94 3.24  PB 16
P8 Börjesson, Axel -95 ej start        1   [¤]
Grahn, Didrik -95 3.08  PB 16
Green, Robert -95 3.66  PB 13
Görhed, Sebastian -95 2.71    PB 17      
Hällegårdh, Gustav -95 3.24  PB 15
Palmberg, Nicolas -95 4.25  PB 7 Final
Ström, Olle -95 4.25    PB 8 Final    
Söderhäll, Hampus -95 4.64  PB 4 Final
Winqvist, Andreas -95 3.98  PB 11
F13 Görhed, Gabriella -90 8.22      5 Final    
J-sson Malmström, Emma -90 8.22  6 Final
» Larsson, Louise -90 6.19  14
Mattsson, Ella -90 6.83      12      
Utterström, Emelie -90 6.48  13
F12 Alfredsson, Karin -91 6.81  PB 11
» Eriksson, Sofia -91 4.53    PB 23      
Lindgren, Michaela -91 ej start  1 [¤]
Nordgren, Ellen -91 6.21  PB 14
F11 Larsson, Elin -92 6.47    PB 10      
Ström, Freja -92 6.59  PB 9
F9 Carls, Julia -94 4.48  PB 6 Final
Ericsson, Sara -94 4.31    PB 7 Final    
Lindersson, Malin -94 3.57  PB 16
Swartling, Alida -94 4.03  PB 9
Sävström, Mikaela -94 4.02    PB 10      
F8 Andersson Lind, Tove -95 3.24  PB 4 Final
Skagerling, Emmy -95 2.43  PB 8 Final
Kula (1,0 kg) F8   Nordgren, Rebecca -95 2.37    PB 9      
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F14
[3] - Klubbrekord i klassen P14
 2003-02-08 (lö)  | Rödblå Vinter, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:48.83    SB 1 1    
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 4:11.30    SB 10 1    
3 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 9:01.01    PB 7 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.46    SB 6 Final    
KS Bergsten, Moa -83 11.71  8 Final
 2003-02-08 (lö)  | Sätra Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Andersson, David -85 ej start        1   [¤]
» Thulin, Mikael -85 7.40  4 1
  7.38      5 Final    
P17 Björneman, Fredrik -86 7.76  PB 1 3
7.78  6 Final
» Elgered, Jonas -87 8.03    PB 5 3    
Granlund, Jonas -86 7.61  PB 1 2 [¤]
7.62  4 Final
Norgren, Henrik -87 ej start        1   [¤]
Repta, Jonathan -87 7.72  2 2
7.80  7 Final
Rosencrantz, Patrik -86 7.36  1 1 [¤]
  7.37      1 Final    
Sonko, Lamin -87 ej start  1 [¤]
P13 Ek, August -90 8.61  PB 2 1
  8.61      2 Final    
KS Rätteli, Alexandra -85 8.37  SB 5 2 [¤]
F17 Carls, Camilla -86 8.55  6 2
Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.09      2 1    
Hynning, Elin -87 8.68  8 3
Nylander, Elina -87 8.44  5 3
Weinz, Helena -87 8.49    PB 4 1    
F15 Gävert, Therése -88 ej start  1 [¤]
F13 Görhed, Gabriella -90 9.21  4 1
  9.20      7 Final    
Göth, Camilla -90 9.45  6 2
Göth, Linn -90 8.86  2 1
  8.82      2 Final    
» Larsson, Louise -90 ej start  1 [¤]
Nilsson, Jessika -90 9.55  SB 7 2
200 m P17   Repta, Jonathan -87 26.88      2 3    
F19 Lagerblad, Lovisa -85 28.99  1 1
F17 Hynning, Elin -87 29.62      2 1    
Nylander, Elina -87 28.97  SB 4 2
400 m P17   Repta, Jonathan -87 54.58      2 3    
Thorén, Joel -87 ej start  1 [¤]
F19 Lagerblad, Lovisa -85 62.44    SB 1 1   [¤]
F17 Hynning, Elin -87 63.19  PB 2 1
Nylander, Elina -87 61.79  [2] PB 4 2
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 ej start        1   [¤]
F17 Håkansson, Camilla -87 brutit  1
» Nyström, Michelle -87 5:10.05    PB 6 Final    
Söderhult, Ellen -86 5:04.24  SB 3 Final
Wiking, Jessica -87 ej start  1 [¤]
Höjd P17 » Elgered, Jonas -87 1.68    PB 9      
Lundh, Robin -87 ej start  1 [¤]
Norgren, Henrik -87 ej start        1   [¤]
Thorén, Joel -87 1.82  PB 1 Final
P15 Berg, Jonathan -88 1.59  9
Liedberg, Niclas -88 1.74    PB 1 Final    
Segerlind, Jonas -88 1.71  3 Final
F17 Arvidsson, Emelie -87 1.44  4 Final
Längd (zon) P13   Ek, August -90 4.70    PB 3 Final    
F13 Graziosi, Alessandra -90 ej start  1 [¤]
Görhed, Gabriella -90 4.16      8 Final    
Göth, Camilla -90 3.83  14
Göth, Linn -90 4.27  PB 6 Final
» Larsson, Louise -90 ej start        1   [¤]
Nilsson, Jessika -90 ej start  1 [¤]
Tresteg P19 » Attersand, Henrik -84 ej res        1    
P17 Nordström, Erik -86 ej start  1 [¤]
P15 Liedberg, Niclas -88 10.90    PB 4 Final    
Segerlind, Jonas -88 11.39  SB 3 Final
F17 Andersson, Annika -86 11.07  SB 2 Final
F15 » Dedrickson M, Fatima -89 10.07  [3] PB 3 Final [¤]
Kula (5,0 kg) P17 » Elgered, Jonas -87 11.58      5 Final    
Norgren, Henrik -87 ej start  1 [¤]
Thorén, Joel -87 12.32  4 Final
Kula (3,0 kg) F17   Arvidsson, Emelie -87 8.94      10      
Davidsson, Sandra -87 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
[3] - Klubbrekord i klassen F14
 2003-02-02 (sö)  | Raka Spåret, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Attersand, Johan -74 7.56      3 2    
7.55  SB 7 Final
P19 » Andersson, David -85 7.36  3 2 [¤]
  7.31      3 Final    
» Attersand, Henrik -84 ej start  1 [¤]
P17 Norgren, Henrik -87 7.69  3 2
  7.73      7 Final    
Repta, Jonathan -87 8.02  8 2
Rosencrantz, Patrik -86 7.42  1 2
  7.31    PB 1 Final    
Sonko, Lamin -87 8.63  PB 8 1
Thorén, Joel -87 7.70  3 1
  7.73      7 Final    
P15 » Eklund, Jonathan -88 ej start  1 [¤]
Segerlind, Jonas -88 7.70  1 Final
KS Bergsten, Moa -83 ej start        1   [¤]
Teilman, Maria -86 7.74  1 1 [¤]
7.72  1 Final
F19 Rätteli, Alexandra -85 8.41  5 1
  8.39      5 Final    
F17 Andersson, Annika -86 8.55  PB 5 1 [¤]
8.64  8 Final
Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.10  1 1 [¤]
  8.09      2 Final    
Hynning, Elin -87 ej start  1 [¤]
Nylander, Elina -87 8.38  3 2
  8.42      6 Final    
Weinz, Helena -87 8.58  SB 4 2
Wiking, Jessica -87 8.48  PB 4 1
  8.51      7 Final    
F15 Fahlén, Catrin -89 ej start  1 [¤]
Gävert, Therése -88 8.53  PB 4 1
  8.56      4 Final    
Lord, Linnéa -89 ej start  1 [¤]
Shehu, Edina -89 ej start  1 [¤]
200 m KS   Carls, Camilla -86 28.24    SB 2 1    
Rätteli, Alexandra -85 27.93  1 1
Teilman, Maria -86 25.25  [2] PB 1 4   [¤]
Thulin, Petra -79 diskad  2
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 50.82    SB 3 4   [¤]
Rosencrantz, Patrik -86 ej start  1 [¤]
» Thulin, Mikael -85 51.54  SB 2 2
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:53.63    PB 5 2   [¤]
Norberg, Daniel -78 1:53.23  PB 3 2
» Pell, Rickard -79 1:49.91    SB 1 2   [¤]
F17 Håkansson, Camilla -87 ej start  1 [¤]
Söderhult, Ellen -86 2:27.84  SB 2 Final [¤]
Wiking, Jessica -87 2:28.33    PB 4 Final    
F15 Fahlén, Catrin -89 ej start  1 [¤]
Lord, Linnéa -89 ej start  1 [¤]
1 500 m MS   Benjira, Rachid -74 3:59.83    PB 5 2    
Gustafsson, Björn -79 ej start  1 [¤]
Steding, John -86 ej start  1 [¤]
60 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 9.81      6 Final    
Stav KS   Wasserman, Marie -82 3.11    SB 4 Final    
Längd MS » Attersand, Johan -74 6.39    SB 2 Final    
P19 » Andersson, David -85 5.84  SB 3 Final [¤]
» Attersand, Henrik -84 ej res        1    
P17 » Elgered, Jonas -87 ej start  1 [¤]
Nordström, Erik -86 ej start  1 [¤]
Norgren, Henrik -87 5.48      6 Final    
Sonko, Lamin -87 4.90  PB 9
Thorén, Joel -87 ej start  1 [¤]
P15 Berg, Jonathan -88 ej start        1   [¤]
Segerlind, Jonas -88 5.61  1 Final
KS Bergsten, Moa -83 ej start  1 [¤]
F17 Andersson, Annika -86 5.04      4 Final   [¤]
Carls, Camilla -86 4.50  10
Hynning, Elin -87 ej start  1 [¤]
Nylander, Elina -87 4.64    SB 8 Final    
Weinz, Helena -87 4.71  7 Final
F15 » Davidsson, Jenny -88 ej start  1 [¤]
Olin, Hanna -89 4.05    PB 9      
Shehu, Edina -89 ej start  1 [¤]
Kula (5,0 kg) P17 » Elgered, Jonas -87 11.58    PB 4 Final    
Thorén, Joel -87 13.09  [3] PB 2 Final
Kula (3,0 kg) F17   Krasniqi, Rozafa -86 11.84    SB 4 Final   [¤]
F15 Gävert, Therése -88 9.27  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F17
[3] - Klubbrekord i klassen P16
 2003-02-01 (lö)  | Lilla GE-galan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P17   Nordström, Erik -86 ej start        1   [¤]
Repta, Jonathan -87 7.71  5 Final
Rosencrantz, Patrik -86 7.38      2 Final    
P16 Norgren, Henrik -87 7.66  3 Final
7.63  PB 2 X-final
P15 » Kårelid, Victor -89 8.21    PB 3 2    
Niemeyer, Tomas -89 8.57  6 2
P14 » Kårelid, Victor -89 8.28  5 Final
Niemeyer, Tomas -89 8.53    PB 7 Final    
P13 Andersson Lind, Tom -90 10.06  PB 7 4
» Fältström, Love -91 9.16  PB 4 2
Lindström, Mikael -90 9.62    PB 6 1    
Nilsson, Philip -91 8.81  2 2
Nilsson, Sebastian -91 9.05  1 4
Renneus, Hugo -91 9.34    PB 4 1    
Tholander, David -90 8.97  3 3
8.84  PB 4 Final
P12 Ejergård, Jimmy -91 9.82      5 4   [¤]
» Fältström, Love -91 9.31  5 B-final
Nilsson, Philip -91 8.84  3 Final
Nilsson, Sebastian -91 9.01      2 B-final    
Renneus, Hugo -91 ej start  B-final [¤]
P10 Green, Anton -93 ej start  1 [¤]
» Green, Philip -93 9.32  2 2
» Green, Philip -93 9.15    PB 1 Final    
F17 Carls, Camilla -86 8.46  SB 3 2
8.53  7 Final
Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.17  1 2
  8.07    PB 1 Final    
Teilman, Maria -86 ej start  1 [¤]
Weinz, Helena -87 8.63  SB 6 1
F15 » Dedrickson M, Fatima -89 8.53      3 3    
Gävert, Therése -88 8.62  PB 3 1
ej start  B-final [¤]
Högberg, Elin -89 8.91      6 3    
Peterson, Sofia -89 8.33  1 3
Shehu, Edina -89 ej start  1 [¤]
F14 » Dedrickson M, Fatima -89 8.52      5 Final    
Högberg, Elin -89 8.80  PB 2 B-final
Peterson, Sofia -89 8.26  3 Final
F13 Andersson, Julia -91 10.05    PB 8 3    
» Eriksson, Sofia -91 10.03  6 7
Gille, Filippa -91 9.58  PB 5 2
Göth, Camilla -90 9.46      4 7    
Göth, Linn -90 9.11  2 6
8.92  4 B-final
Jakobsson, Ulrika -91 9.29      4 5    
J-sson Malmström, Emma -90 ej start  1 [¤]
Klaus, Annika -91 10.06  PB 6 5
» Larsson, Louise -90 9.68      5 6    
Mattsson, Ella -90 ej start  1 [¤]
Nilsson, Jessika -90 ej start  1 [¤]
Söderström, Anna -91 9.54    PB 5 3    
Tedesund, Marthina -90 9.26  2 7
9.35  7 C-final
Öster, Kristin -90 10.10    PB 8 5   [¤]
F12 » Eriksson, Sofia -91 9.90  PB 8 2 [¤]
F10 Ek, Linnéa -93 11.02  PB 5 2
» Grönros, Lovisa -93 10.50    PB 4 3    
» Karlsson, Julia -93 10.80  PB 7 1
Näslund, Emma -93 10.76  5 3
400 m P17   Björneman, Fredrik -86 56.36    PB 3 1    
Norgren, Henrik -87 ej start  1 [¤]
Repta, Jonathan -87 54.30    PB 1 1    
F17 Hynning, Elin -87 ej start  1 [¤]
Nylander, Elina -87 62.49  PB 1 1
800 m P17   Lisell, Dennis -87 2:19.21    PB 5 3    
Steding, John -86 ej start  1 [¤]
P15 Röing, Mattias -88 ej start        1   [¤]
P13 Allert, Per -91 2:51.33  PB 4 2
Arnesson, Per -91 3:07.80  PB 5 2
Molin, Per -90 ej start        1   [¤]
Tholander, David -90 2:50.75  SB 5 1
F17 » Nyström, Michelle -87 2:28.97  SB 2 Final
F15 Fahlén, Catrin -89 2:33.90    PB 2 1    
Lord, Linnéa -89 2:47.32  PB 5 1
F13 Andersson, Johanna -90 3:10.92  PB 6 2
Ekholm, Josephine -91 ej start        1   [¤]
Graziosi, Alessandra -90 2:34.68  PB 2 1
Görhed, Gabriella -90 3:04.49  3 2
Jakobsson, Ulrika -91 ej start        1   [¤]
J-sson Malmström, Emma -90 ej start  1 [¤]
Lord, Johanna -91 ej start  1 [¤]
Lätt, Julia -91 3:02.76    PB 2 2    
Sedell, Linde -91 3:06.84  PB 4 2
60 m häck (91,4 cm) P17 » Elgered, Jonas -87 9.46    PB 4 Final    
Granlund, Jonas -86 8.69  1 Final
Thorén, Joel -87 8.98  3 Final
60 m häck (84 cm) P15 » Eklund, Jonathan -88 ej start        1   [¤]
60 m häck (76,2 cm) F17   Arvidsson, Emelie -87 ej start        1   [¤]
F15 » Carlsson Odell, Sara -89 10.26  PB 2 1
» Dedrickson M, Fatima -89 brutit        1    
Högberg, Elin -89 ej start  1 [¤]
Höjd P17 » Elgered, Jonas -87 1.57    SB 4 Final    
Lundh, Robin -87 ej start  1 [¤]
Repta, Jonathan -87 ej start        1   [¤]
Thorén, Joel -87 1.75  2 Final
P15 Berg, Jonathan -88 1.62  3 Final
Liedberg, Niclas -88 1.67    PB 2 Final    
P13 Älvebrand, Eric -91 1.27  10
F17 Arvidsson, Emelie -87 ej start  1 [¤]
F15 » Dedrickson M, Fatima -89 1.48    PB 7 Final    
Johansson, Petra -89 1.32  PB 9
Shehu, Edina -89 ej start  1 [¤]
Strauss, Johanna -89 1.27    PB 13      
F13 Andersson, Julia -91 1.12  PB 21
» Carls, Sofia -90 1.32  7 Final [¤]
» Eriksson, Sofia -91 1.17    PB 15      
Görhed, Gabriella -90 1.37  PB 4 Final
Mattsson, Ella -90 1.27  12
Söderström, Anna -91 1.22    PB 14      
Thorstensson, Moa -90 1.49  PB 1 Final [¤]
Stav P17 » Elgered, Jonas -87 3.71    PB 1 Final    
Thorén, Joel -87 3.50  2 Final
P15 » Eklund, Jonathan -88 ej start        1   [¤]
P14 Thorstensson, Erik -89 3.40  PB 1 Final [¤]
F17 Hynning, Elin -87 ej start  1 [¤]
F13 Thorstensson, Moa -90 2.25  1 Final [¤]
Längd P17   Nordström, Erik -86 ej start        1   [¤]
P16 Norgren, Henrik -87 5.65  PB 3 Final [¤]
F17 Carls, Camilla -86 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P13   Andersson Lind, Tom -90 3.40    PB 25      
» Fältström, Love -91 4.36  PB 7 Final
Lindström, Mikael -90 3.71    PB 19      
Molin, Per -90 ej start  1 [¤]
Nilsson, Philip -91 4.13  10
Nilsson, Sebastian -91 3.77      17      
Tholander, David -90 3.63  21
Älvebrand, Eric -91 4.05  11
P12 Ejergård, Jimmy -91 3.58      23     [¤]
P10 Green, Anton -93 ej start  1 [¤]
» Green, Philip -93 4.04  PB 2 Final
F13 Andersson, Julia -91 3.30    PB 48      
» Carls, Sofia -90 4.71  PB 1 Final [¤]
Gille, Filippa -91 3.93  PB 23
Graziosi, Alessandra -90 4.57      5 Final    
Göth, Camilla -90 3.74  32
Göth, Linn -90 4.06  19
Jakobsson, Ulrika -91 4.10      17      
Klaus, Annika -91 3.26  PB 52
» Larsson, Louise -90 3.54  39
Lord, Johanna -91 3.28      49      
Mattsson, Ella -90 3.56  38
Nilsson, Jessika -90 ej start  1 [¤]
Öster, Kristin -90 3.51    PB 42     [¤]
F10 Ek, Linnéa -93 2.81  PB 20
» Grönros, Lovisa -93 3.35  PB 10
» Karlsson, Julia -93 2.97    PB 16      
Näslund, Emma -93 2.95  17
Kula (4,0 kg) P15 » Kårelid, Victor -89 7.79    SB 5 Final    
Niemeyer, Tomas -89 8.44  SB 3 Final
Kula (3,0 kg) P13   Andersson Lind, Tom -90 7.14      6 Final    
Tholander, David -90 7.83  PB 4 Final
Älvebrand, Eric -91 ej start        1   [¤]
F17 Krasniqi, Rozafa -86 ej start  1 [¤]
F15 Gävert, Therése -88 7.60  11
Johansson, Petra -89 6.99    PB 14      
Strauss, Johanna -89 7.50  12
F14 Pikkarinen, Jana -89 9.68  4 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F13 » Eriksson, Sofia -91 ej start        1   [¤]
Görhed, Gabriella -90 8.60  PB 5 Final
J-sson Malmström, Emma -90 8.80      4 Final    
» Larsson, Louise -90 6.07  17
Mattsson, Ella -90 6.63  11
4 x 200 m X12    {HIF lag 1} [2] 2:05.15      1 1    
 {HIF lag 2} [2] 2:12.43      4 3    
 {HIF lag 1} [2] 2:03.81  3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Lagets deltagare är okända
 2003-01-25/26 (lö-sö)  | Haninge Open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P19 » Andersson, David -85 7.58      4 2  
» Thulin, Mikael -85 7.39  4 Final
  7.41      1 1  
P17 Björneman, Fredrik -86 7.86  3 2
» Elgered, Jonas -87 8.04  PB 5 1
Norgren, Henrik -87 7.79  PB 2 2
  7.83      5 Final  
Repta, Jonathan -87 7.78  4 1
7.91  6 Final
Rosencrantz, Patrik -86 7.38  1 Final
  7.43      1 2  
Thorén, Joel -87 7.69  3 1
7.62  PB 4 Final
P15 Segerlind, Jonas -88 7.78  1 2
  7.76      4 Final  
P12 Nilsson, Philip -91 8.77  PB 1 Final
8.81  1 2 [¤]
Nilsson, Sebastian -91 8.87  PB 2 Final
  9.36      2 1 [¤]
Sabir-T, Zackaria -91 9.60  PB 2 3
P10 » Green, Philip -93 9.32  1 1
  9.37      1 Final  
KS Rätteli, Alexandra -85 8.39  SB 5 Final
F17 Carls, Camilla -86 8.54  SB 3 1
Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.22  5 Final
  8.21      2 3  
Hynning, Elin -87 8.59  4 1
Nylander, Elina -87 8.57  3 2
Teilman, Maria -86 7.81  1 3
  7.82      1 Final  
Weinz, Helena -87 8.67  SB 5 3
F11 » Alstermark, Linnéa -92 9.39  PB 2 Final
  9.57      2 2 [¤]
Larsson, Elin -92 10.37  4 3
Niklasson, Felicia -92 ej start  1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 9.88    PB 3 2  
» Sabir, Jasmin -92 9.64  PB 3 1
9.67  5 Final
F10 Askervall, Erika -93 10.90    PB 4 3  
Näslund, Emma -93 10.58  PB 4 1 [¤]
Höjd P15   Berg, Jonathan -88 1.66    PB 2 Final [¤]
Liedberg, Niclas -88 ej start  1 [¤]
Segerlind, Jonas -88 1.76    PB 1 Final  
P14 Kårsell, Niklas -89 1.28  PB 2 Final
Sundborg, Håkan -89 1.33  SB 1 Final
Svensson, Glenn -89 ej start        1 [¤]
P12 Sabir-T, Zackaria -91 ej start  1 [¤]
P11 Sundborg, Tommy -92 1.11  PB 6 Final
P10 » Green, Philip -93 1.06    PB 8 Final  
F14 Strauss, Johanna -89 ej start  1 [¤]
F11 Niklasson, Felicia -92 ej start  1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 ej start        1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92 1.06  PB 10 [¤]
F10 Näslund, Emma -93 0.96  PB 6 Final
Stav P17 » Elgered, Jonas -87 3.70    PB 2 Final  
Thorén, Joel -87 3.50  3 Final
P15 Segerlind, Jonas -88 ej start        1  
F17 Hynning, Elin -87 2.35  SB 3 Final
Längd P17   Thorén, Joel -87 5.86    PB 5 Final  
P15 » Eklund, Jonathan -88 5.35  PB 1 Final [¤]
P14 Kårsell, Niklas -89 4.28    PB 2 Final  
Sundborg, Håkan -89 4.23  PB 3 Final
Svensson, Glenn -89 ej start  1 [¤]
F17 Hynning, Elin -87 4.51    PB 13    
Nylander, Elina -87 4.45  14
Weinz, Helena -87 4.72  9
F15 » Davidsson, Jenny -88 4.56      7 Final  
F14 Pikkarinen, Jana -89 4.05  PB 3 Final
Längd (zon) P12   Nilsson, Philip -91 4.61    PB 1 Final [¤]
Nilsson, Sebastian -91 4.10  PB 6 Final [¤]
Sabir-T, Zackaria -91 3.97    PB 8 Final  
P11 Bärnehjält, Tobias -92 2.73  PB 18
Ferronato, Andreas -92 3.69  PB 5 Final [¤]
Tovatt, Samori -92 3.30    PB 11    
P10 » Green, Philip -93 4.03  PB 1 Final
F13 Graziosi, Alessandra -90 ej start  1 [¤]
F11 » Alstermark, Linnéa -92 3.87    PB 4 Final [¤]
Jacobsson, Andrea -92 3.10  PB 21
Larsson, Elin -92 3.10  22
Niklasson, Felicia -92 ej start        1 [¤]
» Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92 3.45  12
F10 Askervall, Erika -93 ej start        1 [¤]
Näslund, Emma -93 3.05  PB 13
Kula (3,0 kg) F15   Gävert, Therése -88 8.89    PB 4 Final  
F14 Pikkarinen, Jana -89 8.93  2 Final
Strauss, Johanna -89 7.84  PB 4 Final
Kula (2,0 kg) P11   Ferronato, Andreas -92 7.13    PB 5 Final [¤]
Tovatt, Samori -92 8.60  PB 3 Final
P10 » Green, Philip -93 7.08    PB 4 Final  
F11 Larsson, Elin -92 6.05  7 Final
Niklasson, Felicia -92 ej start  1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92 5.52    PB 9    
F10 Näslund, Emma -93 3.11  PB 17
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-01-25/26 (lö-sö)  | Götas Ungdomsspel, Våxnäshallen, Karlstad
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P13   Andersson Lind, Tom -90 10.10    PB 4 1  
Ek, August -90 8.93  2 2
  8.89    PB 4 Final  
P12 Axnér, Joakim -91 10.03  4 4
Ejergård, Jimmy -91 9.65  3 3
Frykholm, William -91 9.62  2 1
  9.37    PB 4 B-final  
Odenman, Erik -91 10.14  PB 2 5
Älvebrand, Eric -91 ej start  1 [¤]
F13 » Carls, Sofia -90 8.87  2 1
  9.98      5 B-final  
Görhed, Gabriella -90 9.22  3 5
Göth, Camilla -90 9.28  PB 2 6
Göth, Linn -90 8.89  1 2
  8.80    PB 3 B-final  
» Larsson, Louise -90 9.69  4 5
Mattsson, Ella -90 9.92  PB 4 3
Nilsson, Jessika -90 ej start        1 [¤]
Tedesund, Marthina -90 9.26  PB 3 4
Utterström, Emelie -90 9.62  PB 4 2
Öster, Kristin -90 10.18    PB 4 6  
F12 Andersson, Julia -91 10.51  PB 5 8
Bristrand, Anna -91 9.74  PB 2 8
Edgarsson, Anna -91 10.72    PB 5 1  
Jakobsson, Ulrika -91 9.34  2 1
F11 Holmström, Clara -92 10.70  PB 5 6
Larsson, Evelina -92 10.36    PB 2 2  
Niklasson, Felicia -92 9.78  PB 2 6
9.80  4 Final
Wass Widinghoff, Alina -92 10.04  1 3
9.85  PB 3 B-final
200 m P13   Andersson Lind, Tom -90 34.31    PB 2 5  
Ek, August -90 29.53  PB 1 3
Molin, Per -90 29.12    PB 1 2  
P12 Axnér, Joakim -91 ej start  1 [¤]
Ejergård, Jimmy -91 31.89  PB 2 4
Elgered, Michael -91 34.03    PB 1 3  
Frykholm, William -91 31.94  PB 2 6
Karreskog, Gustav -91 38.17  PB 3 8
Odenman, Erik -91 35.31    PB 3 7  
F13 » Carls, Sofia -90 30.82  SB 2 2
Graziosi, Alessandra -90 ej start  1 [¤]
Görhed, Gabriella -90 32.03    SB 2 3  
Göth, Camilla -90 32.04  PB 2 4
Göth, Linn -90 30.67  PB 1 3
J-sson Malmström, Emma -90 32.33    PB 3 11  
» Larsson, Louise -90 32.04  PB 1 6
Mattsson, Ella -90 ej start  1 [¤]
Nilsson, Jessika -90 ej start        1 [¤]
Tedesund, Marthina -90 ej start  1 [¤]
Utterström, Emelie -90 33.16  PB 3 8
Öster, Kristin -90 35.27    PB 3 9  
F12 Andersson, Julia -91 35.56  PB 5 4
Edgarsson, Anna -91 36.90  PB 5 2
Jakobsson, Ulrika -91 31.73    PB 3 1  
F11 Holmström, Clara -92 37.32  PB 4 2
Larsson, Evelina -92 36.47  PB 2 5
Niklasson, Felicia -92 34.09    PB 3 3  
Wass Widinghoff, Alina -92 36.14  PB 4 3
600 m F11   Larsson, Evelina -92 2:26.72    PB 5 1  
800 m P13   Molin, Per -90 2:37.38    PB 4 1  
P12 Axnér, Joakim -91 ej start  1 [¤]
Ejergård, Jimmy -91 2:59.24      6 1  
Elgered, Michael -91 3:01.00  SB 7 1
Frykholm, William -91 3:01.04  PB 3 2
Karreskog, Gustav -91 3:20.63    PB 5 2  
F13 Graziosi, Alessandra -90 2:37.02  PB 1 2
Görhed, Gabriella -90 2:58.10  5 1
Öster, Kristin -90 ej start        1 [¤]
F12 Jakobsson, Ulrika -91 2:41.80  PB 3 2
60 m häck (76,2 cm) P13   Ek, August -90 11.55    PB 2 3  
Molin, Per -90 11.41  1 2
P12 Axnér, Joakim -91 ej start        1 [¤]
Frykholm, William -91 12.31  PB 2 3
Älvebrand, Eric -91 ej start  1 [¤]
F14 » Carls, Sofia -90 10.49  PB 2 4
F13 » Carls, Sofia -90 diskad        1  
Graziosi, Alessandra -90 10.65  PB 1 3
Görhed, Gabriella -90 12.34  3 2
Mattsson, Ella -90 14.10    PB 3 3  
Utterström, Emelie -90 14.70  PB 3 4
Öster, Kristin -90 13.90  PB 4 5
F12 Andersson, Julia -91 15.11    PB 4 5  
Bristrand, Anna -91 13.96  PB 4 1
Edgarsson, Anna -91 14.41  PB 4 2
Jakobsson, Ulrika -91 12.12      1 1  
F11 Larsson, Evelina -92 14.89  PB 3 2
Wass Widinghoff, Alina -92 13.61  PB 3 4
60 m häck (60 cm) F11   Holmström, Clara -92 14.11    PB 3 1  
Höjd P12   Berg, Theodor -91 1.25      8 Final  
Frykholm, William -91 1.28  PB 5 Final
Odenman, Erik -91 1.15    PB 13    
Älvebrand, Eric -91 ej start  1 [¤]
F13 » Carls, Sofia -90 1.35  PB 8 Final
Görhed, Gabriella -90 1.35    PB 9    
Mattsson, Ella -90 1.35  PB 11
Nilsson, Jessika -90 ej start  1 [¤]
Utterström, Emelie -90 ej start        1 [¤]
Öster, Kristin -90 1.17  PB 17
F12 Andersson, Julia -91 1.10  PB 23
Jakobsson, Ulrika -91 1.20    PB 7 Final  
F11 Holmström, Clara -92 1.00  PB 11
Larsson, Evelina -92 0.90  PB 16
Niklasson, Felicia -92 1.10    PB 7 Final  
Wass Widinghoff, Alina -92 1.00  PB 13
Längd (zon) P13   Ek, August -90 4.30    PB 5 Final  
P12 Berg, Theodor -91 3.89  PB 10
Ejergård, Jimmy -91 3.65    PB 13    
Elgered, Michael -91 3.58  PB 16
Frykholm, William -91 4.04  PB 7 Final
Karreskog, Gustav -91 3.24    PB 23    
Odenman, Erik -91 3.56  PB 18
Älvebrand, Eric -91 ej start  1 [¤]
F13 » Carls, Sofia -90 4.69    PB 3 Final  
Graziosi, Alessandra -90 4.61  PB 6 Final
Görhed, Gabriella -90 3.97  23
Göth, Camilla -90 3.91    PB 24    
Göth, Linn -90 4.06  18
» Larsson, Louise -90 3.51  31
Mattsson, Ella -90 3.81    PB 28    
Nilsson, Jessika -90 ej start  1 [¤]
Tedesund, Marthina -90 4.05  PB 19
Utterström, Emelie -90 3.65    PB 29    
Öster, Kristin -90 3.13  PB 36
F12 Andersson, Julia -91 3.20  PB 33
Bristrand, Anna -91 3.59    PB 22    
Edgarsson, Anna -91 3.39  PB 29
Jakobsson, Ulrika -91 4.29  PB 2 Final
F11 Holmström, Clara -92 3.01    PB 25    
Larsson, Evelina -92 3.05  PB 23
Niklasson, Felicia -92 3.66  PB 5 Final
Wass Widinghoff, Alina -92 3.30  PB 14
Kula (3,0 kg) P13   Andersson Lind, Tom -90 7.77    PB 7 Final  
Molin, Per -90 8.44  PB 4 Final
P12 Elgered, Michael -91 6.04    SB 12    
Odenman, Erik -91 7.14  PB 6 Final
Älvebrand, Eric -91 ej start  1 [¤]
Kula (2,0 kg) F13 » Carls, Sofia -90 9.82      4 Final  
Görhed, Gabriella -90 8.08  15
J-sson Malmström, Emma -90 8.82    PB 10    
» Larsson, Louise -90 6.75  PB 19
Mattsson, Ella -90 6.97  18
Utterström, Emelie -90 6.48    PB 20    
F11 Holmström, Clara -92 ej start  1 [¤]
Niklasson, Felicia -92 5.34  SB 12
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-01-25 (lö)  | VDM Stockholm 03, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 10.98    SB 2      
Kula (6,0 kg) M55   Westberg, Jöran -47 12.41    SB 1 Final    
Vikt (10 kg) M55   Westberg, Jöran -47 15.20    PB 2 Final    
 2003-01-19 (sö)  | Vinthundsvintern, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P19 » Andersson, David -85 ej start        1   [¤]
Ekstedt, Anders -85 7.46  3 1 [¤]
  7.45      4 Final    
Huss, Anders -85 ej start  1 [¤]
» Thulin, Mikael -85 7.37  2 1
  7.35      2 Final    
P17 Repta, Jonathan -87 7.86  6 1
Rosencrantz, Patrik -86 7.44  1 1
  7.36    PB 3 Final    
F17 Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.20  3 1
8.14  3 Final
Nylander, Elina -87 8.35  PB 1 1
  8.39      6 Final    
F14 » Carlsson Odell, Sara -89 9.05  5 1
» Dedrickson M, Fatima -89 8.63  2 1
200 m P19   Ekstedt, Anders -85 23.43    PB 3 1   [¤]
Huss, Anders -85 ej start  1 [¤]
P17 Björneman, Fredrik -86 24.94    PB 1 B-final    
» Elgered, Jonas -87 diskad  1
Repta, Jonathan -87 25.48  PB 2 C-final
Rosencrantz, Patrik -86 23.68    PB 1 C-final    
Thorén, Joel -87 24.52  PB 2 Final
P15 Berg, Jonathan -88 diskad  1
Segerlind, Jonas -88 diskad        1    
P13 Molin, Per -90 29.50  PB 2 1 [¤]
F19 Lagerblad, Lovisa -85 27.39  PB 3 1 [¤]
F17 Carls, Camilla -86 28.45      3 Final    
Eriksson, Tittchi-Lii -86 26.42  PB 1 Final
Hynning, Elin -87 27.56  PB 2 C-final [¤]
F14 » Carlsson Odell, Sara -89 29.90  PB 4 1
400 m MS   Huss, Anders -85 54.15    PB 1 2   [¤]
Nylander, Tobias -85 54.94  PB 3 1 [¤]
800 m F12   Lord, Johanna -91 3:00.10      5 1   [¤]
1 000 m MS » Pell, Rickard -79 2:30.20    PB 1 1   [¤]
Steding, John -86 2:51.61  PB 4 1 [¤]
KS Barman, Emelie -85 3:27.11    PB 4 1    
Söderhult, Ellen -86 3:18.07  [2] PB 1 1
F15 Forsberg, Emma -88 3:14.20  PB 1 1 [¤]
F14 Fahlén, Catrin -89 3:22.29      5 1    
Lord, Linnéa -89 3:35.45  PB 6 1
5 000 m MS » Rappe, Martin -72 ej start        1   [¤]
60 m häck (91,4 cm) P17   Granlund, Jonas -86 8.68      1 1    
Thorén, Joel -87 8.94  PB 4 1
60 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 ej start        1   [¤]
F19 Lagerblad, Lovisa -85 9.90  PB 4 1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) P13   Molin, Per -90 11.39    PB 2 1   [¤]
F17 Arvidsson, Emelie -87 9.82  SB 5 1
F15 » Davidsson, Jenny -88 10.40    PB 2 1    
F14 » Dedrickson M, Fatima -89 9.70  1 1
F13 » Carls, Sofia -90 10.59  1 1 [¤]
Görhed, Gabriella -90 12.43      5 1   [¤]
F12 Bristrand, Anna -91 ej start  1 [¤]
Stav MS   Thorstensson, Erik -89 3.34  [3] PB 3 Final   [¤]
KS Wasserman, Marie -82 3.04  SB 2 Final [¤]
Längd P19 » Andersson, David -85 ej start        1   [¤]
» Thulin, Mikael -85 6.08  PB 3 Final
P17 » Elgered, Jonas -87 5.46    PB 5 Final    
Thorén, Joel -87 5.74  PB 2 Final
P15 Berg, Jonathan -88 5.10  2 Final
Segerlind, Jonas -88 5.79    PB 1 Final    
F17 Andersson, Annika -86 5.04  1 Final
Arvidsson, Emelie -87 ej start  1 [¤]
Carls, Camilla -86 4.60      7 Final    
Hynning, Elin -87 4.46  SB 9
Krasniqi, Rozafa -86 ej start  1 [¤]
Nylander, Elina -87 4.54    SB 8 Final    
Weinz, Helena -87 4.72  SB 4 Final
F15 » Davidsson, Jenny -88 4.57  PB 2 Final
F14 » Carlsson Odell, Sara -89 4.00      3 Final    
» Dedrickson M, Fatima -89 4.82  1 Final
Shehu, Edina -89 ej start  1 [¤]
Längd (zon) F14   Bristrand, Anna -91 ej start        1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F17
[3] - Klubbrekord i klassen P14
 2003-01-18 (lö)  | Inlagda Gurkspelen, Friidrottshallen, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Attersand, Johan -74 7.66    SB 6 1    
KS Bergsten, Moa -83 8.35  3 2
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 12.41    SB 3 Final    
» Attersand, Johan -74 14.41  SB 1 Final
KS Bergsten, Moa -83 11.87  [1] SB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
 2003-01-17 (fr)  | IDF mångkamp 2003, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
4-kamp P14   Svensson, Glenn -89 1 326    PB 5      
60 m häck (84 cm) 11.47 [515] PB 6 1
Längd (zon) 4.32 [442] SB 7 1
Höjd 1.22 [247] SB 4 1
Kula (4,0 kg) 5.75 [122] PB 8 1
4-kamp F13 » Carls, Sofia -90 3 396    PB 1      
60 m häck (76,2 cm) 10.55 [985] PB 1 2
Höjd 1.30 [755] 4 1
Längd (zon) 4.54 [821] 2 1
Kula (2,0 kg) 9.84 [835]     2 1    
Görhed, Gabriella -90 2 884  PB 7
60 m häck (76,2 cm) 12.24 [672] PB 2 3
Höjd 1.34 [802] PB 3 1
Längd (zon) 4.21 [700] PB 6 1
Kula (2,0 kg) 8.57 [710]   PB 5 1    
Mattsson, Ella -90 ej start  [¤]
4-kamp F14 » Dedrickson M, Fatima -89 2 719    PB 3      
60 m häck (76,2 cm) 9.81 [856] 1 1
Kula (3,0 kg) 7.36 [464] 8 1
Längd (zon) 4.78 [743] PB 3
Höjd 1.38 [656] 3 1
3-kamp P12   Frykholm, William -91 1 333    PB 13     [¤]
Längd (zon) 3.92 [553] PB 11 1
60 m 9.64 [487] 7 2
Kula (3,0 kg) 5.04 [293] PB 15 1
Semikula, Malkolm -91 ej start            [¤]
Älvebrand, Eric -91 1 736  PB 8
Längd (zon) 4.28 [675] PB 4 1
60 m 9.51 [526] PB 4 2
Kula (3,0 kg) 7.05 [535] PB 6 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2003-01-11/12 (lö-sö)  | Scandic Indoor Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Andersson, David -85 7.27    PB 2 Heat 4  
7.30  3 B-final
» Attersand, Henrik -84 8.25    SB 7 Heat 3  
» Attersand, Johan -74 ej start 
Ekstedt, Anders -85 7.44  SB 3 Heat 6 [¤]
» Thulin, Mikael -85 7.32  SB 2 Heat 5
  7.39      6 B-final  
P17 Björneman, Fredrik -86 7.78  PB 5 Heat 1
Nordström, Erik -86 7.86  PB 5 Heat 3
Repta, Jonathan -87 7.65    PB 3 Heat 3  
Rosencrantz, Patrik -86 7.47  1 Heat 4
7.42  PB 4 Final
Thorén, Joel -87 7.68    PB 4 Heat 3  
P15 » Kårelid, Victor -89 8.44  SB 3 Heat 4
Niemeyer, Tomas -89 8.71  PB 7 Heat 3
Olsson, David -88 7.94  PB 3 Heat 1
  ej start        Final [¤]
Segerlind, Jonas -88 7.72  2 Heat 2
7.75  4 Final
P13 Tholander, David -90 9.16    PB 4 Heat 2  
P12 Axnér, Joakim -91 9.92  PB 6 Heat 3
Börjesson, Nils -91 10.96  PB 7 Heat 2 [¤]
Ejergård, Jimmy -91 9.65    PB 5 Heat 3  
Frykholm, William -91 9.52  PB 3 Heat 1
ej start  Final
» Fältström, Love -91 9.45  PB 3 Heat 2
  9.58      7 Final  
Nilsson, Philip -91 8.94  1 Heat 4
8.89  PB 3 Final
Nilsson, Sebastian -91 9.18  1 Heat 5
  9.16    PB 6 Final  
Renneus, Hugo -91 9.41  4 Heat 5
9.40  PB 4 B-final
Sabir-T, Zackaria -91 9.81    PB 5 Heat 4  
Stiller, Linus -91 10.36  PB 7 Heat 1
Thallaug, Philip -91 10.23  PB 7 Heat 3
Älvebrand, Eric -91 9.63    SB 5 Heat 1  
P11 Bärnehjält, Tobias -92 11.06  PB 8 Heat 5
Campenhausen, Erik -92 9.83  PB 5 Heat 4
  ej start        B-final  
Carlsson, Alex -92 9.98  PB 6 Heat 2
Olsson, Simon -92 10.73  PB 7 Heat 3
Samuelsson, Filip -92 ej start           
Sundborg, Tommy -92 10.28  PB 4 Heat 1
Tovatt, Samori -92 10.18  SB 7 Heat 2
P10 » Green, Philip -93 9.29  PB 2 Final
  9.34      1 Heat 1  
Samuelsson, Emil -93 ej start 
P8 Green, Robert -95 ej start 
KS Bergsten, Moa -83 8.29    SB 4 Heat 3  
Rätteli, Alexandra -85 8.54  SB 5 Heat 1
F17 Carls, Camilla -86 8.67  7 Heat 3
Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.14  PB 2 Heat 4
  8.17      5 Final  
Hynning, Elin -87 8.55  SB 6 Heat 3
Teilman, Maria -86 7.77  1 Heat 1
Teilman, Maria -86 7.72    SB 2 Final  
Weinz, Helena -87 8.76  SB 6 Heat 2
F15 » Carlsson Odell, Sara -89 8.92  SB 4 Heat 6
» Dedrickson M, Fatima -89 ej start           
Fahlén, Catrin -89 8.67  PB 6 Heat 3
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 8.88  6 Heat 5 [¤]
Högberg, Elin -89 8.95      6 Heat 4  
Johansson, Linn -88 ej start 
Lord, Linnéa -89 9.37  PB 7 Heat 4
Peterson, Sofia -89 8.26  SB 3 Heat 3
  8.34      5 Final  
Shehu, Edina -89 9.07  PB 7 Heat 5 [¤]
Trygg, Nadja -88 ej start 
F13 » Carls, Sofia -90 8.90  2 Heat 2
  8.83      5 Final  
Göth, Camilla -90 9.54  PB 4 Heat 5
Göth, Linn -90 8.89  PB 3 Heat 1
  8.98      7 Final  
» Larsson, Louise -90 9.59  5 Heat 5 [¤]
Mattsson, Ella -90 10.00  PB 7 Heat 2
Utterström, Emelie -90 9.70    PB 6 Heat 4 [¤]
F12 » Eriksson, Sofia -91 10.35  PB 6 Heat 4
Jakobsson, Ulrika -91 9.62  3 Heat 4
  9.56      6 B-final  
Lord, Johanna -91 ej start 
Martinsson, Sara -91 ej start 
Mortensen, Sofie -91 9.83    PB 4 Heat 3  
Raask, Emma -91 11.24  PB 7 Heat 1
F11 Fagerudd, Rosanna -92 ej start 
Gbotto Carlsson, Mathilde -92 8.89  PB 1 Heat 6
  9.01      2 Final  
Holmström, Clara -92 ej start 
Larsson, Elin -92 10.35  PB 6 Heat 5
Larsson, Evelina -92 ej start           
Lindström, Sofia -92 10.53  PB 5 Heat 2
Niklasson, Felicia -92 ej start 
» Retsloff, Frida -92 10.02    PB 5 Heat 3  
» Sabir, Jasmin -92 ej start 
Wass Widinghoff, Alina -92 10.04  PB 4 Heat 5
F10 » Karlsson, Julia -93 ej start           
Lundqvist, Sara -93 10.94  PB 7 Heat 2 [¤]
Näslund, Emma -93 11.08  PB 7 Heat 1 [¤]
200 m MS » Andersson, David -85 ej start           
Ekstedt, Anders -85 23.47  PB 2 Heat 7
Rosencrantz, Patrik -86 diskad        Heat 5  
» Thulin, Mikael -85 23.39  2 Heat 5
23.14  SB 1 B-final
KS Carls, Camilla -86 28.27    SB 3 Heat 5  
Eriksson, Tittchi-Lii -86 26.50  2 Heat 7 [¤]
26.47  PB 2 B-final
Lagerblad, Lovisa -85 27.67    SB 3 Heat 6  
Rätteli, Alexandra -85 27.89  SB 2 Heat 1
Thulin, Petra -79 27.64  PB 3 Heat 4 [¤]
400 m P17   Björneman, Fredrik -86 56.50    PB 2 Heat 3  
Repta, Jonathan -87 57.29  PB 1 Heat 1
F17 Söderhult, Ellen -86 65.03  SB 4 Heat 2
800 m P12   Axnér, Joakim -91 2:53.58    PB 6 Heat 1  
Ejergård, Jimmy -91 2:52.90  PB 5 Heat 1
Stiller, Linus -91 3:26.03    PB 7 Heat 2  
Thallaug, Philip -91 ej start 
Thunell Karlöf, Fredrik -90 3:14.88  PB 9 Heat 1 [¤]
F13 Görhed, Gabriella -90 2:52.66    PB 3 Heat 1 [¤]
F12 Ekholm, Josephine -91 2:55.49  PB 3 Heat 1
Jakobsson, Ulrika -91 2:51.97  PB 2 Heat 1
» Jonsson, Elin -90 2:57.15    PB 7 Heat 2  
Lord, Johanna -91 2:52.85  PB 5 Heat 2
Sedell, Linde -91 3:10.78  PB 7 Heat 1
1 000 m F15   Fahlén, Catrin -89 3:13.53  [2] PB 2 Heat 1  
Forsberg, Emma -88 ej start 
Lord, Linnéa -89 3:37.45  PB 4 Heat 1
1 500 m