HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-11-08
Ute för 2002 Resultatdatum: 2002-10-27
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2002-10-27 (sö)  | Billingehusloppet, Billingen, Skövde
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp M22   Olsson, Olof -80 39.14        4      
 2002-09-25 (on)  | Castorama, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Westberg, Jöran -47 1 981               
Kula (7,26 kg) 10.55 [500]
Spjut (800 gr) 30.71 [342]
Diskus (2,0 kg) 37.32 [632]
Slägga (7,26 kg) 31.05 [507]
 2002-09-23 (må)  | Sth-cup final, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P13   Hammarberg, Johan -89 11.57    -2.1 PB 2 Heat 1    
» Kårelid, Victor -89 11.04  -1.7 1 Heat 3
Zakrisson, Jimmy -89 10.75    -0.3   2 Heat 2    
F13 » Dedrickson M, Fatima -89 10.98  -2.7 1 Heat 2
Fuentes, Tanita -89 11.71  -1.3 1 Heat 3
Peterson, Sofia -89 10.73  -1.5 1 Heat 1
100 m P15   Norgren, Henrik -87 12.33    0.0   2 Heat 1    
Olsson, David -88 12.80  -1.5 PB 2 Heat 2
Segerlind, Jonas -88 12.20    -0.1   1 Heat 1    
F15 Hynning, Elin -87 13.96  -2.3 3 Heat 1
Nylander, Elina -87 13.33  +0.8 PB 3 Heat 2
Weinz, Helena -87 14.09  -2.3 4 Heat 1
600 m P13   Hammarberg, Johan -89 1:45.38      PB 3 Heat 1    
Niemeyer, Tomas -89 1:51.28  PB 8 Heat 1
F13 Fahlén, Catrin -89 1:47.61        1 Heat 1    
Graziosi, Alessandra -90 1:49.63  [1,2] PB 4 Heat 1
Lord, Linnéa -89 2:02.14  9 Heat 1
800 m P15   Brodén, Johan -88 2:33.39        8 Heat 1    
Röing, Mattias -88 2:31.65  7 Heat 1
F15 Håkansson, Camilla -87 2:32.57        5 Heat 1    
» Nyström, Michelle -87 2:25.76  4 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P13   Svensson, Glenn -89 10.36    -1.5   3 Heat 1    
Waak, Simon -90 10.68  +0.5 PB 2 Heat 2
F13 » Carls, Sofia -90 10.80    +0.4   2 Heat 1    
» Dedrickson M, Fatima -89 9.88  [3] +0.4 PB 1 Heat 1
Högberg, Elin -89 11.40  -0.6 2 Heat 2
80 m häck (76,2 cm) F15   Arvidsson, Emelie -87 13.08    -1.4   2 Heat 1    
Trygg, Nadja -88 13.67  -1.4 4 Heat 1
100 m häck (84 cm) P15 » Eklund, Jonathan -88 15.62    -1.6   2 Heat 2    
» Elgered, Jonas -87 15.68  -2.4 1 Heat 1
Thorén, Joel -87 14.11  [4] -1.6 PB 1 Heat 2
Höjd P13   Svensson, Glenn -89 1.42        4      
Waak, Simon -90 1.45  PB 2
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 1.25        6      
Thorstensson, Moa -90 1.36  3
Längd P15   Norgren, Henrik -87 5.26    -0.9   4      
Persson, Wilmer -87 5.05  -0.5 PB 6
Segerlind, Jonas -88 5.22    +0.7   5      
F15 Arvidsson, Emelie -87 4.92  +1.8 2
Nylander, Elina -87 4.73  +1.7 PB 5
Kula (2,0 kg) F13   Broth, Johanna -89 9.80        4      
» Carls, Sofia -90 9.39  7
Strauss, Johanna -89 9.61  PB 5
Spjut (600 gr) P15 » Elgered, Jonas -87 40.21        2      
Olsson, David -88 29.49  6
Thorén, Joel -87 51.54  PB 1
Spjut (400 gr) F15   Forsberg, Emma -88 29.44        4      
Trygg, Nadja -88 33.70  PB 2
4 x 80 m P13   Niemeyer, Tomas -89 41.98        1 Final    
Zakrisson, Jimmy -89
Svensson, Glenn -89
» Kårelid, Victor -89                
F13 Broth, Johanna -89 42.72  1 Final
» Dedrickson M, Fatima -89
Fuentes, Tanita -89
Peterson, Sofia -89
4 x 100 m P15   Thorén, Joel -87 47.31        1 Final    
Segerlind, Jonas -88
Norgren, Henrik -87
Olsson, David -88                
F15 Weinz, Helena -87 brutit  Final
Nylander, Elina -87
Hynning, Elin -87
Arvidsson, Emelie -87
Lag Arena X15   Arvidsson, Emelie -87 158p        1      
Brodén, Johan -88
» Eklund, Jonathan -88
» Elgered, Jonas -87
Forsberg, Emma -88
Hynning, Elin -87
Håkansson, Camilla -87
Norgren, Henrik -87
Nylander, Elina -87
» Nyström, Michelle -87
Olsson, David -88
Persson, Wilmer -87
Röing, Mattias -88
Segerlind, Jonas -88
Thorén, Joel -87
Trygg, Nadja -88
Weinz, Helena -87                
X13 Broth, Johanna -89 217.5p  1
» Carls, Sofia -90
» Carlsson Odell, Sara -89
» Dedrickson M, Fatima -89
Fahlén, Catrin -89
Fuentes, Tanita -89
Graziosi, Alessandra -90
Hammarberg, Johan -89
Högberg, Elin -89
» Kårelid, Victor -89
Lord, Linnéa -89
Niemeyer, Tomas -89
Peterson, Sofia -89
Strauss, Johanna -89
Svensson, Glenn -89
Thorstensson, Moa -90
Waak, Simon -90
Zakrisson, Jimmy -89
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F12
[2] - Är ny klubbrekordgren 2002 för F12
[3] - Är ny klubbrekordgren 2002 för F13
[4] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P15
 2002-09-22 (sö)  | Sundbybergs terrängen, Sundbyberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp P19   Amin, Adam -84 19.16        1 1    
Anes, Patrick -84 ej start  1 [¤]
Gyllström, Johan -84 22.49        2 1    
F12 Graziosi, Alessandra -90 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-09-22 (sö)  | Castorama, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Westberg, Jöran -47 2 063      PB        
Kula (7,26 kg) 10.63 [506] 3
Spjut (800 gr) 31.87 [362] SB 3
Diskus (2,0 kg) 37.44 [634] 1
Slägga (7,26 kg) 34.19 [561] PB 3
 2002-09-13/15 (fr-sö)  | Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
  Slägga avgjordes på Enskede IP
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P17 » Andersson, David -85 11.62    -2.1   2 Heat 1 fr  
11.44  0.0 PB 5 Final fr
» Thulin, Mikael -85 11.68    -1.5   2 Heat 4 fr  
P16 Rosencrantz, Patrik -86 12.02  -0.4 PB 5 Heat 1
F16 Carls, Camilla -86 13.63  -0.8 6 Heat 1 fr
Eriksson, Tittchi-Lii -86 12.98    +0.1   4 Heat 3 fr  
Teilman, Maria -86 12.40  -0.8 1 Heat 1 fr
12.17  -0.3 1 Final fr
F15 Hynning, Elin -87 13.93    -3.2   5 Heat 2  
Nylander, Elina -87 13.78  -2.2 3 Heat 5
13.68  -1.7 7 Semi-3
Weinz, Helena -87 13.78  -0.5 5 Heat 3
400 m P17 » Thulin, Mikael -85 52.16        2 Heat 1  
51.30  3 Final
F17 Lagerblad, Lovisa -85 63.66  7 Final
800 m P17   Nylander, Tobias -85 2:07.26        4 Heat 2  
F16 Söderhult, Ellen -86 2:20.44  SB 5 Final
F15 » Nyström, Michelle -87 2:24.04  5 Heat 2 fr
  2:29.02        7 Final  
Wiking, Jessica -87 2:23.60  3 Heat 1 fr
2:20.51  PB 4 Final
1 500 m F16   Söderhult, Ellen -86 4:54.99        4 Final fr  
80 m häck (76,2 cm) F15   Arvidsson, Emelie -87 12.97    -0.8 PB 5 Heat 1 fr  
100 m häck (84 cm) P15 » Elgered, Jonas -87 15.30    -0.4 PB 5 Heat 1 fr  
Thorén, Joel -87 14.53  [1] -0.4 PB 3 Heat 1 fr
14.54  -1.6 5 Final fr
100 m häck (76,2 cm) F17   Lagerblad, Lovisa -85 16.60    -1.3   6 Final  
F16 Krasniqi, Rozafa -86 16.58  -2.2 4 Final
300 m häck (84 cm) P17   Nylander, Tobias -85 43.17      PB 4 Final  
300 m häck (76,2 cm) F15   Håkansson, Camilla -87 50.65        4 Heat 1  
Höjd P18   Ericsson, Mattias -84 2.01      PB 2 Final fr  
P17 » Andersson, David -85 1.73  SB 11 fr
P15 Norgren, Henrik -87 1.70        12   fr  
Thorén, Joel -87 1.61  15 fr
F15 Arvidsson, Emelie -87 1.50  12
Stav P15 » Elgered, Jonas -87 3.48        3 Final  
Thorén, Joel -87 3.38  PB 4 Final
F15 Hynning, Elin -87 2.33  13 fr
Längd P17 » Andersson, David -85 5.86    -0.2   11 Kval  
» Thulin, Mikael -85 6.13  +1.9 SB 5 Final
P16 Nordström, Erik -86 5.66    -0.5   14    
F16 Krasniqi, Rozafa -86 4.86  +0.3 11
F15 Arvidsson, Emelie -87 4.77  -0.1 18 fr
Hynning, Elin -87 4.43    -0.1   28   fr  
Nylander, Elina -87 4.60  +0.2 PB 25 fr
Weinz, Helena -87 4.62  +1.0 24 fr
Tresteg P18   Ericsson, Mattias -84 13.12    -1.2   4 Final fr  
P16 Nordström, Erik -86 12.79  +0.1 PB 8 Final
F16 Andersson, Annika -86 11.03  -0.2 4 Final fr
Kula (4,0 kg) P15 » Elgered, Jonas -87 12.26        12    
Thorén, Joel -87 15.17  1 Final
Diskus (1,5 kg) P15 » Elgered, Jonas -87 33.23        15   fr  
Thorén, Joel -87 41.52  [2] PB 5 Final fr
Diskus (1,0 kg) F17   Karlsson, Lina -85 26.07        10    
Slägga (4,0 kg) F17   Karlsson, Lina -85 27.08        13    
Spjut (600 gr) P15 » Elgered, Jonas -87 38.17        14    
Thorén, Joel -87 50.56  PB 2 Final
F16 Krasniqi, Rozafa -86 33.00  5 Final
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P15
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P15. Ingick i grenprogrammet: -2001
 2002-09-11 (on)  | Spårvägens säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
3-kamp P12   Ek, August -90 1 744    -0.3 PB 6      
60 m 9.17 [634] -0.6 PB 2 1
Boll (300 gr) 29.85 [466] PB 10
Längd (zon) 4.19 [644]   0.0 PB 4      
Molin, Per -90 1 752  -0.5 PB 5
60 m 9.19 [627] -0.6 PB 3 1
Boll (300 gr) 33.83 [559] PB 4
Längd (zon) 3.96 [566] -0.3 7
Tholander, David -90 ej start               
F12 » Carls, Sofia -90 2 138  -0.5 PB 2 [¤]
60 m 9.10 [700] -0.8 2 5
Boll (300 gr) 30.54 [720] PB 5
Längd (zon) 4.26 [718]   -0.1   1      
Johansson, Ella -90 1 427  -0.3 PB 11
60 m 9.67 [512] -0.3 3 1
Boll (300 gr) 19.44 [375] SB 12
Längd (zon) 3.77 [540]   -0.3   8      
Nilsson, Jessika -90 1 456  0.0 PB 10
60 m 9.39 [601] +0.3 PB 2 4
Boll (300 gr) 18.70 [351] PB 14
Längd (zon) 3.67 [504] -0.3 PB 10
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-09-10 (ti)  | Höstproppen, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS » Andersson, David -85 23.20    +0.3   1 Heat 2    
ej start  Final [¤]
Nylander, Tobias -85 24.77    +0.1 PB 3 Heat 1   [¤]
KS Broth, Johanna -89 29.93  +2.0 PB 5 Heat 2 [¤]
» Dedrickson M, Fatima -89 28.33  +2.0 PB 4 Heat 2 [¤]
Eriksson, Tittchi-Lii -86 26.62  +2.0 1 Heat 2
  26.46    +0.6 PB 1 Final    
Fuentes, Tanita -89 ej start 
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 29.51  +1.2 4 Heat 1 [¤]
Lagerblad, Lovisa -85 27.57  +2.0 3 Heat 2
  27.47    +0.6 PB 3 Final    
Rätteli, Alexandra -85 27.65  +1.2 3 Heat 1
27.32  +0.6 PB 2 Final
Tedesund, Marthina -90 32.46  +2.0 PB 6 2 [¤]
1 000 m KS   Barman, Emelie -85 3:28.06      PB 5 Final    
Fahlén, Catrin -89 3:27.03  PB 4 Final [¤]
Lord, Linnéa -89 3:36.24      PB 6 Final   [¤]
Söderhult, Ellen -86 3:09.13  PB 3 Final
3 000 m MS   Norberg, Daniel -78 9:39.46  [2]   PB 5 Final    
» Pell, Rickard -79 9:39.19  [2] SB 3 Final
5 000 m MS » Karlsson, Fredrik -78 15:57.94      PB 4 Final   [¤]
Norberg, Daniel -78 brutit  Heat 1 [¤]
» Pell, Rickard -79 15:57.71  PB 3 Final [¤]
Höjd KS » Dedrickson M, Fatima -89 1.30        2 Final   [¤]
Fuentes, Tanita -89 1.30  PB 3 Final [¤]
Strauss, Johanna -89 1.25  4 Final [¤]
Stav P13   Thorstensson, Erik -89 2.92      PB 4 Final   [¤]
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 10.49        3 Final    
Kula (5,0 kg) P17   Westberg, Magnus -85 11.87        1 Final    
Kula (2,0 kg) F13   Broth, Johanna -89 9.80        3 Final   [¤]
» Dedrickson M, Fatima -89 9.88  PB 2 Final [¤]
Fuentes, Tanita -89 7.77        5 Final   [¤]
F12 » Carls, Sofia -90 9.59  4 Final [¤]
Slägga (5,0 kg) P17   Westberg, Magnus -85 38.23        1 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
 2002-09-09 (må)  | Castorama, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 36.96        2      
 2002-09-08 (sö)  | S:t Eriksloppet, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Faskunger, Johan -73 1:10.14      PB 11      
» Tailoglou, Panagiotis -66 1:32.11  PB 377
 2002-09-07/08 (lö-sö)  | Täby Open + UDM, Tibblevallen, Täby - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Ek, August -90 9.19    +0.5 PB 3 Heat 3  
Knutsson, Johan -90 9.89  +0.1 PB 6 Heat 2
Lindström, Mikael -90 ej start             
Tholander, David -90 ej start 
P10 Langels, Oscar -92 ej start 
Lord, Adrian -92 ej start             
Olsson, Simon -92 10.90  -0.6 PB 7 Heat 3
Samuelsson, Filip -92 ej start 
Sundborg, Tommy -92 ej start             
Tovatt, Samori -92 ej start 
P9 » Green, Philip -93 9.88  -0.6 PB 2 Heat 3
  10.17    -2.7   7 Final  
Samuelsson, Emil -93 ej start 
P8 Green, Robert -95 brutit  Heat 1
Lind Olsson, David -94 12.93    -1.8 PB 5 Heat 3  
F12 » Carls, Sofia -90 8.84  +0.3 PB 2 Heat 3
9.19  -1.9 5 Final
Görhed, Gabriella -90 ej start             
Hänninger, Linda -90 9.90  +0.6 PB 7 Heat 1
Johansson, Ella -90 9.51  +0.6 SB 5 Heat 1
Lindén, Malin -90 10.70    +0.3 PB 8 Heat 3  
Ljungqvist, Anneli -90 9.85  +0.3 PB 5 Heat 3
Mattsson, Ella -90 ej start 
Nilsson, Jessika -90 9.51    +0.9 PB 4 Heat 4  
Utterström, Emelie -90 9.77  +0.9 PB 5 Heat 4
F10 Johansson, Klara -92 10.32  -1.5 PB 4 Heat 5
Niklasson, Felicia -92 ej start             
» Retsloff, Frida -92 10.04  -1.5 PB 2 Heat 5
» Sabir, Jasmin -92 10.14  -3.2 2 Heat 6
F9 Nordström, Melina -93 10.93    -1.8 PB 6 Heat 2  
Näslund, Emma -93 11.82  -2.7 PB 7 Heat 3
F8 Almebäck, Julia -94 ej start 
Carls, Julia -94 ej start             
Gerdin, Annica -94 ej start 
Linjo, Sofia -94 12.12  -2.1 PB 6 Heat 4
» Sandelius, Josefine -94 10.81  -2.1 3 Heat 4
10.79  -2.0 7 Final
80 m P14 » Eklund, Jonathan -88 10.59    +1.0 PB 4 Heat 2  
10.74  -1.4 7 Final
Segerlind, Jonas -88 10.21  +0.2 2 Heat 1
  10.07    -1.4 PB 2 Final  
P13 Niemeyer, Tomas -89 11.43  +0.7 4 Heat 2
11.72  -1.3 6 Final
Svensson, Glenn -89 10.98  +0.7 3 Heat 2
  11.11    -1.3   4 Final  
F13 Broth, Johanna -89 11.52  +1.0 PB 3 Heat 3
11.60  -2.1 7 Final
» Carlsson Odell, Sara -89 11.74    -0.8 PB 4 Heat 1  
Fuentes, Tanita -89 11.33  -0.8 2 Heat 1
11.58  -2.1 5 Final
Högberg, Elin -89 12.01  -0.1 5 Heat 2
100 m P17   Erixon, Jakob -86 ej start             
Rosencrantz, Patrik -86 12.21  -2.5 3 Heat 2 [¤]
» Thulin, Mikael -85 11.74    -2.5   2 Heat 2 [¤]
P15 Norgren, Henrik -87 12.76  -3.8 2 Heat 2
12.16  -2.2 3 Final
Repta, Jonathan -87 12.94  -3.8 4 Heat 2
  12.39    -2.2 PB 7 Final  
F17 Carls, Camilla -86 13.77  -1.3 3 Heat 1
13.88  -1.1 8 Final
Eriksson, Tittchi-Lii -86 13.28  -2.4 3 Heat 2
  13.05    -1.1   2 Final  
Rätteli, Alexandra -85 13.74  -2.4 5 Heat 2
13.75  -1.1 7 Final
F15 Hynning, Elin -87 14.07    -2.6   5 Heat 2  
Weinz, Helena -87 ej start 
200 m P17 » Andersson, David -85 23.20    +1.1   1 Heat 1  
23.34  -0.3 2 Final
Erixon, Jakob -86 ej start             
Lindkvist, Robin -86 24.94  +1.1 SB 4 Heat 1 [¤]
Rosencrantz, Patrik -86 24.34  0.0 PB 4 Heat 2 [¤]
F17 Carls, Camilla -86 28.72  -2.0 3 Heat 2
  28.99    -1.8   5 Final  
Eriksson, Tittchi-Lii -86 26.91  -1.7 1 Heat 1
26.85  -1.8 1 Final
Lagerblad, Lovisa -85 28.10  -1.7 3 Heat 1
  27.77    -1.8 PB 3 Final  
Rätteli, Alexandra -85 27.93  -2.0 1 Heat 2
27.89  -1.8 4 Final
300 m P15   Norgren, Henrik -87 38.88        3 Heat 2  
Persson, Wilmer -87 44.24  6 Heat 2
Repta, Jonathan -87 40.48  5 Heat 2
400 m P17   Nylander, Tobias -85 53.44      PB 1 Heat 1 [¤]
800 m P17   Nylander, Tobias -85 2:03.26        5 Heat 2 [¤]
Nyström, Jimmy -85 2:12.08  3 Heat 1 [¤]
P14 Röing, Mattias -88 2:27.10      PB 5 Final [¤]
P13 Svensson, Glenn -89 2:25.67  PB 5 Final
P12 Molin, Per -90 2:39.75  PB 3 Final
Tholander, David -90 2:46.23      PB 5 Final  
P10 Lord, Adrian -92 ej start 
Olsson, Simon -92 3:19.26  PB 7 Final
Sundborg, Tommy -92 ej start             
P9 Samuelsson, Emil -93 ej start 
P8 Lind Olsson, David -94 3:47.66  PB 10 Final
F17 Söderhult, Ellen -86 2:20.68      SB 2 Final [¤]
F15 Håkansson, Camilla -87 ej start 
Wiking, Jessica -87 2:24.75  4 Final
F13 Fahlén, Catrin -89 2:37.82        1 Final  
Lord, Linnéa -89 2:41.16  PB 4 Final
F12 Görhed, Gabriella -90 ej start 
F11 Lord, Johanna -91 2:52.60      PB 4 Final  
F10 Fagerudd, Rosanna -92 ej start 
Johansson, Klara -92 3:09.20  SB 7 Final
» Retsloff, Frida -92 3:14.44      PB 8 Final  
F9 Nordström, Melina -93 3:04.42  PB 4 Final
Näslund, Emma -93 ej start 
F8 Linjo, Sofia -94 ej start             
Lord, Lise -94 3:17.90  PB 2 Final
1 500 m F17   Barman, Emelie -85 5:43.36        4 Final  
Söderhult, Ellen -86 4:56.30  2 Final [¤]
3 000 m F17   Barman, Emelie -85 11:48.84      SB 1 Final  
60 m häck (76,2 cm) P10   Olsson, Simon -92 ej start             
100 m häck (76,2 cm) F17   Carls, Camilla -86 19.07    -0.4   5 Final  
Lagerblad, Lovisa -85 16.47  -0.4 4 Final
300 m häck (76,2 cm) P15   Norgren, Henrik -87 42.76        2 Final  
F17 Lagerblad, Lovisa -85 48.31  3 Final
F15 Håkansson, Camilla -87 ej start             
Wiking, Jessica -87 ej start 
Höjd MS   Ericsson, Mattias -84 1.94        6 Final  
P15 Norgren, Henrik -87 1.79  PB 1 Final
Persson, Wilmer -87 1.59      PB 5 Final  
P14 Berg, Jonathan -88 1.61  PB 5 Final [¤]
Liedberg, Niclas -88 1.67  PB 2 Final
Segerlind, Jonas -88 1.64      PB 3 Final  
P13 Kårsell, Niklas -89 1.35  5 Final
Svensson, Glenn -89 1.50  3 Final
F13 Broth, Johanna -89 ej res             
» Carlsson Odell, Sara -89 1.30  9
» Dedrickson M, Fatima -89 1.35  5 Final [¤]
Johansson, Petra -89 1.35      PB 5 Final  
Olin, Hanna -89 ej start 
Strauss, Johanna -89 1.30  PB 10
F12 Görhed, Gabriella -90 ej start             
Mattsson, Ella -90 1.20  6 Final
Nilsson, Jessika -90 1.30  PB 4 Final
Stav F15   Hynning, Elin -87 2.40        3 Final [¤]
Längd P17   Nordström, Erik -86 6.17    +2.9   6 Final [¤]
6.03  +0.7 PB 6 Final
» Thulin, Mikael -85 6.33  +3.3 4 Final [¤]
  5.96    +1.5 SB 4 Final  
P15 Norgren, Henrik -87 5.74  +3.5 5 Final
Persson, Wilmer -87 5.03  +2.9 7 Final
P14 » Eklund, Jonathan -88 4.98    +0.8 PB 4 Final  
Segerlind, Jonas -88 5.52  +0.6 1 Final
P13 Niemeyer, Tomas -89 4.67  - 7 Final
F17 Andersson, Annika -86 5.12    +0.8 PB 4 Final  
F15 Hynning, Elin -87 4.58  +1.6 8 Final [¤]
Weinz, Helena -87 ej start 
Längd (zon) P12   Ek, August -90 4.50    -   8 Final  
Lindström, Mikael -90 ej start 
Molin, Per -90 4.02    -   16    
P10 Langels, Oscar -92 ej start 
Lord, Adrian -92 ej start 
Samuelsson, Filip -92 ej start             
Sundborg, Tommy -92 ej start 
Tovatt, Samori -92 ej start 
P9 » Green, Philip -93 3.66    -   5 Final  
P8 Axelsson, David -94 2.99  - 6 Final
Green, Robert -95 2.54  - 15
Pihlblad, Hugo -94 ej start             
F13 Broth, Johanna -89 4.47  - 4 Final
» Carlsson Odell, Sara -89 4.71  - 2 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 4.90    -   1 Final [¤]
Fahlén, Catrin -89 4.32  - 6 Final
Högberg, Elin -89 4.09  - 10
Olin, Hanna -89 ej start             
F12 » Carls, Sofia -90 4.40  - 6 Final
Görhed, Gabriella -90 ej start 
Hänninger, Linda -90 3.52    -   27    
Johansson, Ella -90 3.96  - 13
Lindén, Malin -90 3.34  - 32
Ljungqvist, Anneli -90 3.86    -   16    
Mattsson, Ella -90 3.50  - 28
Utterström, Emelie -90 3.36  - 31
F11 Lord, Johanna -91 ej start             
F10 Fagerudd, Rosanna -92 ej start 
Johansson, Klara -92 3.59  - 12
Niklasson, Felicia -92 ej start             
» Retsloff, Frida -92 3.30  - 26
» Sabir, Jasmin -92 3.57  - 13
F9 Nordström, Melina -93 3.06    -   11    
Näslund, Emma -93 2.84  - 20
F8 Almebäck, Julia -94 ej start 
Carls, Julia -94 2.72    -   13    
Gerdin, Annica -94 ej start 
Linjo, Sofia -94 2.37  - 23
Lord, Lise -94 ej start             
» Sandelius, Josefine -94 2.76  - 11
Swartling, Alida -94 ej start 
Tresteg P17   Nordström, Erik -86 12.53    +1.2   4 Final [¤]
P15 Norgren, Henrik -87 10.89  +0.4 PB 3 Final
Persson, Wilmer -87 10.32    +1.1 PB 6 Final  
F17 Andersson, Annika -86 10.93  +1.7 4 Final
Kula (4,0 kg) P13   Niemeyer, Tomas -89 9.14      PB 5 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Andersson Lind, Tom -90 7.65      PB 11    
Kula (2,0 kg) F13   Broth, Johanna -89 10.29  [2]   PB 4 Final  
Fuentes, Tanita -89 8.71  10
Strauss, Johanna -89 9.04        9    
F12 » Carls, Sofia -90 10.20  PB 5 Final
Görhed, Gabriella -90 ej start 
J-sson Malmström, Emma -90 ej start             
Utterström, Emelie -90 6.66  PB 18
Boll (300 gr) P10   Langels, Oscar -92 ej start             
Olsson, Simon -92 27.88  PB 5 Final [¤]
Samuelsson, Filip -92 ej start             
Tovatt, Samori -92 ej start 
P9 » Green, Philip -93 35.05  1 Final
Samuelsson, Emil -93 ej start             
P8 Green, Robert -95 17.66  PB 9
Lind Olsson, David -94 13.31  PB 15
F10 Niklasson, Felicia -92 ej start             
F9 Näslund, Emma -93 15.90  PB 4 Final [¤]
F8 Carls, Julia -94 11.03  PB 12 [¤]
Linjo, Sofia -94 7.07      PB 19   [¤]
» Sandelius, Josefine -94 11.65  PB 9
Swartling, Alida -94 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Är ny klubbrekordgren 2002 för F13
 2002-09-06/08 (fr-sö)  | JSM och USM i mångkamp, Karlskrona IP, Karlskrona - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
8-kamp P15 » Elgered, Jonas -87 5 925    +1.7   5    
100 m häck (84 cm) 15.34 [797] +3.0 5 2
Diskus (1,0 kg) 35.48 [708] 4
Stav 3.51 [911] 1
Spjut (600 gr) 41.88 [723] 4
Längd 5.11 [675] +0.4 6
Kula (4,0 kg) 12.29 [755] PB 5
Höjd 1.63 [746] PB 8
800 m 2:22.27 [610]       2 1  
Thorén, Joel -87 6 686  [1,2] +2.3 PB 1
100 m häck (84 cm) 13.95 [985] +3.0 2 2
Diskus (1,0 kg) 38.43 [774] 3
Stav 3.31 [842] PB 2
Spjut (600 gr) 46.32 [809] 2
Längd 5.63 [822] +1.6 3
Kula (4,0 kg) 15.20 [988] [3] PB 1
Höjd 1.69 [821] 3
800 m 2:20.42 [645] 1 1
7-kamp F17   Krasniqi, Rozafa -86 4 775  [4] +2.0 SB 3    
100 m häck (76,2 cm) 16.02 [788] +0.7 SB 3 1
Höjd 1.54 [687] PB 3
Kula (3,0 kg) 11.81 [762] [4] PB 3
200 m 27.89 [730] +2.7 5 1
Längd 5.01 [706] +2.7 5
Spjut (600 gr) 31.19 [663] 2
800 m 2:45.48 [439] SB 5 1
6-kamp F15   Arvidsson, Emelie -87 4 185  [1,5] +2.6 PB 8    
80 m häck (76,2 cm) 12.92 [761] +3.9 6 2
Höjd 1.60 [924] PB 2
Kula (3,0 kg) 9.01 [639] PB 9
Längd 4.94 [797] +1.2 PB 5
Spjut (400 gr) 21.79 [421] 8
600 m 1:47.05 [643] PB 5
Not
[1] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
[2] - Är ny klubbrekordmångkamp 2002 för P15
[3] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P15
[4] - Klubbrekord i klassen F16
[5] - Är ny klubbrekordmångkamp 2002 för F15
 2002-09-07 (lö)  | Klarälvsstafetten, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Gatustafett MS    {Hammarby IF} [1] 40.23        3      
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2002-09-01 (sö)  | Lag USM 2002, Tingvalla IP, Karlstad - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F17   Eriksson, Tittchi-Lii -86 12.80    +5.4   4      
200 m P17 » Thulin, Mikael -85 22.83    +3.3   3      
400 m F17   Lagerblad, Lovisa -85 62.46        4      
800 m P17   Lindkvist, Robin -86 2:07.05        5      
3 000 m F17   Söderhult, Ellen -86 10:58.54      PB 3      
2 000 m h (91,4 cm) P17   Nyström, Jimmy -85 7:21.79      PB 5      
100 m häck (76,2 cm) F17   Lagerblad, Lovisa -85 16.00    +2.7   4      
110 m häck (91,4 cm) P17   Thorén, Joel -87 16.19    +2.8   4      
Höjd F17   Arvidsson, Emelie -87 1.53        2      
Stav P17 » Elgered, Jonas -87 2.90        4      
Längd P17 » Andersson, David -85 6.08    +2.0   4      
Tresteg F17   Andersson, Annika -86 11.27    +2.2   2      
Andersson, Annika -86 11.23  [1] +2.0 SB
Kula (5,0 kg) P17   Thorén, Joel -87 12.72      PB 5      
Diskus (1,0 kg) F17   Karlsson, Lina -85 30.07      PB 4      
Slägga (5,0 kg) P17   Westberg, Magnus -85 44.45  [2]   PB 2      
Spjut (600 gr) F17   Krasniqi, Rozafa -86 30.73        3      
4 x 100 m P17   Erixon, Jakob -86 43.94        2      
» Thulin, Mikael -85
» Andersson, David -85
Ekstedt, Anders -85                
F17 Eriksson, Tittchi-Lii -86 51.12  2
Rätteli, Alexandra -85
Lagerblad, Lovisa -85
Carls, Camilla -86
Lag Arena X17   Andersson, Annika -86 103.5p        3      
» Andersson, David -85
Arvidsson, Emelie -87
Carls, Camilla -86
Ekstedt, Anders -85
» Elgered, Jonas -87
Eriksson, Tittchi-Lii -86
Erixon, Jakob -86
Karlsson, Lina -85
Krasniqi, Rozafa -86
Lagerblad, Lovisa -85
Lindkvist, Robin -86
Nyström, Jimmy -85
Rätteli, Alexandra -85
Söderhult, Ellen -86
Thorén, Joel -87
» Thulin, Mikael -85
Westberg, Magnus -85
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
[2] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P17
 2002-08-31/09-01 (lö-sö)  | Folksammästerskapen, Sportcentrum, Norrtälje - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13   Zakrisson, Jimmy -89 11.38    -5.4   6 Heat 1  
F13 Peterson, Sofia -89 11.27  -3.3 2 Heat 1
11.54  -3.4 3 Semi-2
11.81  -6.3 3 Final
200 m P13   Zakrisson, Jimmy -89 27.81    -1.3   2 Heat 2  
27.51  -2.6 PB 5 Final
F13 Peterson, Sofia -89 28.24  -2.3 1 Heat
28.59  -1.5 5 A-final
300 m P14   Berg, Jonathan -88 42.38      PB 3 Heat 3  
Segerlind, Jonas -88 39.00  1 Heat 2
Segerlind, Jonas -88 38.62  [1] PB 2 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Trygg, Nadja -88 13.91    -1.8   4 Heat 1  
100 m häck (84 cm) P14 » Eklund, Jonathan -88 15.61    -0.9   2 Heat 2  
» Eklund, Jonathan -88 15.23  [1] 0.0 PB 2 Final
Segerlind, Jonas -88 15.48  -0.8 3 Heat
15.27  0.0 PB 3 Final
Höjd P14   Berg, Jonathan -88 1.59      PB 10    
Liedberg, Niclas -88 1.62  8 Final
Stav P14 » Eklund, Jonathan -88 ej start             
P13 Thorstensson, Erik -89 2.50  1 Final
Zakrisson, Jimmy -89 ej start 
Längd (zon) F13   Broth, Johanna -89 4.40    +2.4   23    
» Dedrickson M, Fatima -89 5.23  +3.1 2 Final
Tresteg P14 » Eklund, Jonathan -88 10.88    +2.0   6 Final  
Segerlind, Jonas -88 11.67  +3.2 1 Final
11.61  +2.0 Final
Tresteg (zon) F13 » Dedrickson M, Fatima -89 10.52    -3.7 PB 1 Final  
Kula (4,0 kg) P14   Olsson, David -88 9.80        9    
Kula (3,0 kg) P13   Zakrisson, Jimmy -89 10.65      PB 5 Final  
F14 Gävert, Therése -88 8.02  11
Trygg, Nadja -88 9.82  2 Final
Diskus (1,0 kg) P14   Olsson, David -88 36.85      PB 3 Final  
Diskus (0,6 kg) F14   Gävert, Therése -88 30.99      PB 4 Final  
F13 Broth, Johanna -89 22.51  PB 11
Slägga (3,0 kg/110) F14   Gävert, Therése -88 ej res             
Spjut (600 gr) P14   Olsson, David -88 29.18        11    
Spjut (400 gr) F14   Trygg, Nadja -88 31.68        2 Final  
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P14
 2002-08-31 (lö)  | Seriefinal Svealand Kvinnor, GIH Örebro, Örebro
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Eriksson, Tittchi-Lii -86 12.78    +3.5   1      
200 m KS   Eriksson, Tittchi-Lii -86 26.83    +2.4   1      
400 m KS   Ljungkvist, Jenny -83 64.30        3      
800 m KS » Nyström, Michelle -87 2:32.61        2      
1 500 m KS   Söderhult, Ellen -86 5:06.90        3      
3 000 m KS » Nyström, Michelle -87 11:41.43      PB 3      
100 m häck (84 cm) KS   Lagerblad, Lovisa -85 16.19    +3.9   2      
400 m häck (76,2 cm) KS   Lagerblad, Lovisa -85 69.80      PB 1      
Höjd KS   Arvidsson, Emelie -87 1.50        3      
Stav KS   Wasserman, Marie -82 2.85        1      
Längd KS   Bergsten, Moa -83 5.46    +3.2   1      
Tresteg KS   Bergsten, Moa -83 11.99    +3.6   1      
Kula (4,0 kg) KS   Krasniqi, Rozafa -86 10.20  [1,2]   PB 3      
Diskus (1,0 kg) KS   Karlsson, Lina -85 28.58      PB 2      
Slägga (4,0 kg) KS   Karlsson, Lina -85 29.68        4      
Spjut (600 gr) KS   Krasniqi, Rozafa -86 33.00        3      
4 x 100 m KS   Eriksson, Tittchi-Lii -86 51.73        1 1    
Lagerblad, Lovisa -85
Rätteli, Alexandra -85
Carls, Camilla -86
Lag Arena KS   Arvidsson, Emelie -87 124p        1      
Bergsten, Moa -83
Carls, Camilla -86
Eriksson, Tittchi-Lii -86
Karlsson, Lina -85
Krasniqi, Rozafa -86
Lagerblad, Lovisa -85
Ljungkvist, Jenny -83
» Nyström, Michelle -87
Rätteli, Alexandra -85
Söderhult, Ellen -86
Wasserman, Marie -82
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F16. Ingick i grenprogrammet: -1985
 2002-08-29 (to)  | Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Attersand, Johan -74 12.00    -1.6   3 Heat 2    
11.94  0.0 5 Final
KS Bergsten, Moa -83 ej start 
1 500 m MS   Amin, Adam -84 ej start               
Klinteskog, Johan -81 4:01.97  PB 2 Heat 2 [¤]
Längd MS » Attersand, Henrik -84 5.67    +1.0   3      
Ericsson, Mattias -84 5.97  -0.4 PB 2 [¤]
KS Bergsten, Moa -83 5.31  +0.2 1
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 10.96        4      
Kula (4,0 kg) KS   Wasserman, Marie -82 7.17      PB 1     [¤]
Diskus (2,0 kg) MS   Westberg, Jöran -47 36.82        4      
Diskus (1,0 kg) KS   Wasserman, Marie -82 18.42      PB 1     [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-08-28 (on)  | Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11   Lord, Johanna -91 ej start               
80 m F13   Göth, Camilla -90 13.10    -1.0 PB 5 Heat 3    
Hänninger, Linda -90 13.49  -1.0 7 Heat 3
» Larsson, Louise -90 ej start          Heat 2    
Mattsson, Ella -90 13.81  +0.6 8 Heat 1
100 m F19   Bergsten, Moa -83 13.12    -0.2 PB 2 Final    
F17 Andersson, Annika -86 13.80  +0.5 SB 8 Final
Carls, Camilla -86 13.61    +0.5   6 Final    
Eriksson, Tittchi-Lii -86 12.94  +0.5 1 Final
Lagerblad, Lovisa -85 13.79  +0.5 SB 7 Final
Rätteli, Alexandra -85 13.53    +0.5   4 Final    
Söderhult, Ellen -86 ej start 
800 m F17   Barman, Emelie -85 2:44.34        2 Final    
Söderhult, Ellen -86 ej start 
100 m häck (76,2 cm) F17   Carls, Camilla -86 brutit          Final    
Krasniqi, Rozafa -86 16.45  -0.2 SB 4 Final
Lagerblad, Lovisa -85 16.05  -0.2 3 Final
Längd F19   Bergsten, Moa -83 5.30    +0.4   1 Final    
F17 Andersson, Annika -86 4.92  +0.4 SB 5 Final
Carls, Camilla -86 4.61    -0.4   8 Final    
Eriksson, Tittchi-Lii -86 4.92  -0.2 PB 6 Final
Krasniqi, Rozafa -86 ej res 
Lagerblad, Lovisa -85 4.79    0.0 PB 7 Final    
Rätteli, Alexandra -85 4.27  +0.3 PB 11
Längd (zon) F13   Göth, Camilla -90 3.50    -0.3   13      
Hänninger, Linda -90 3.45  +0.2 PB 14
Mattsson, Ella -90 3.52    -0.1 PB 11      
F11 Lord, Johanna -91 ej start 
Kula (3,0 kg) F17   Krasniqi, Rozafa -86 11.54        2 Final    
F13 Mattsson, Ella -90 7.20  PB 6 Final
Spjut (600 gr) F17   Andersson, Annika -86 18.51      PB 4 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 32.76  2 Final
 2002-08-27 (ti)  | Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 ej start               
Klinteskog, Johan -81 1:50.32  7 Final
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 ej start               
» Pell, Rickard -79 ej start 
Sundell, Per Henrik -79 4:00.78  8 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start               
 2002-08-24/25 (lö-sö)  | DF 12-14 år 2002, Enskede IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13 » Kårelid, Victor -89 11.20    +0.1   4 Heat 2  
Niemeyer, Tomas -89 11.71  +0.1 5 Heat 2
Svensson, Glenn -89 10.92  +0.1 2 Heat 1 [¤]
  10.78    +1.3 PB 6 Final  
Zakrisson, Jimmy -89 10.96  +0.1 3 Heat 1
10.62  +1.3 PB 3 Final
P12 Ek, August -90 ej start             
F13 Broth, Johanna -89 11.72  +1.3 5 Heat 1 [¤]
» Carlsson Odell, Sara -89 12.26  +1.3 6 Heat 2 [¤]
» Dedrickson M, Fatima -89 11.26  +1.3 3 Heat 1
  11.31    0.0   5 Final  
Peterson, Sofia -89 11.33  +1.3 2 Heat 2
11.20  0.0 4 Final
F12 » Carls, Sofia -90 12.01  +1.4 1 Heat 1
  12.07    +0.1   6 Final  
Görhed, Gabriella -90 ej start 
Göth, Linn -90 12.14  +1.0 PB 3 Heat 2
  12.42    +0.1   7 Final  
Johansson, Ella -90 ej start 
Nilsson, Jessika -90 12.46  +0.6 PB 4 Heat 3
100 m P14 » Eklund, Jonathan -88 13.35    -1.0 PB 4 Heat 2  
Olsson, David -88 13.02  -1.8 2 Heat 3
  13.07    -0.6   8 Final  
Segerlind, Jonas -88 12.72  -2.4 2 Heat 1
12.45  -0.6 3 Final
F14 Gävert, Therése -88 ej start             
Johansson, Linn -88 ej start 
200 m P13   Zakrisson, Jimmy -89 27.64    0.0 PB 3 Final  
P12 Ek, August -90 30.35  -1.2 PB 2 Heat 1
Tholander, David -90 31.38    -2.6 PB 3 Heat 2  
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 30.32  +0.4 PB 4 Heat 1
Fuentes, Tanita -89 29.86  -0.7 PB 4 Heat 2 [¤]
Olin, Hanna -89 32.14    +0.4 PB 5 Heat 1 [¤]
Peterson, Sofia -89 28.43  -0.7 1 Heat 2
F12 » Carls, Sofia -90 30.88  -0.9 4 Heat 1
Graziosi, Alessandra -90 28.93  [2] -2.0 PB 1 Heat 2  
Görhed, Gabriella -90 ej start 
Göth, Linn -90 ej start 
Nilsson, Jessika -90 31.62  -1.1 PB 2 Heat 4
300 m P14   Berg, Jonathan -88 42.51      PB 2 Heat 1  
Brodén, Johan -88 ej start 
Segerlind, Jonas -88 38.64  [3] PB 1 Heat 2
600 m P13   Svensson, Glenn -89 1:45.53      PB 3 Final [¤]
P12 Molin, Per -90 1:56.46  PB 6 Final
Tholander, David -90 1:56.88        8 Final  
F13 Fahlén, Catrin -89 ej start 
Lord, Linnéa -89 2:00.70  9 Final [¤]
Peterson, Sofia -89 ej start             
F12 Graziosi, Alessandra -90 1:52.46  [2] PB 2 Heat 2
Görhed, Gabriella -90 ej start 
Hänninger, Linda -90 2:09.35      PB 5 Heat 2  
» Larsson, Louise -90 2:12.44  PB 6 Heat 2
Utterström, Emelie -90 2:11.03  PB 7 Heat 1
800 m P14   Berg, Jonathan -88 2:26.46        7 Final  
Brodén, Johan -88 ej start 
Silén, Gustav -88 ej start 
1 500 m P12   Molin, Per -90 5:35.26      PB 6 Final  
F13 Lord, Linnéa -89 5:56.62  PB 5 Final [¤]
2 000 m P14   Silén, Gustav -88 ej start             
60 m häck (76,2 cm) P13   Niemeyer, Tomas -89 11.26    -2.3   4 Final  
Zakrisson, Jimmy -89 10.53  -2.3 3 Final
P12 Waak, Simon -90 11.58  -1.6 2 Heat 2 [¤]
  11.25    -1.1   3 Final  
F13 » Dedrickson M, Fatima -89 10.14  -1.4 2 Heat 1
10.20  -2.7 2 Final
F12 » Carls, Sofia -90 11.09  -0.8 1 Heat 1
  11.21    -1.6   1 Final  
Graziosi, Alessandra -90 11.66  -0.9 PB 1 Heat 2
11.71  -1.6 2 Final
Görhed, Gabriella -90 12.67  -0.8 2 Heat 1
  brutit          Final  
Mattsson, Ella -90 14.03  -0.9 5 Heat 2
Utterström, Emelie -90 14.40  -0.8 5 Heat 1
80 m häck (76,2 cm) F14   Johansson, Linn -88 brutit          Final  
Trygg, Nadja -88 14.06  +1.4 5 Final
100 m häck (84 cm) P14 » Eklund, Jonathan -88 15.35  [3] -1.2 PB 1 Final  
Segerlind, Jonas -88 15.79  -1.2 PB 2 Final
300 m häck (76,2 cm) P14   Segerlind, Jonas -88 44.95        1 Final  
F14 Trygg, Nadja -88 brutit  Final
Höjd P14   Berg, Jonathan -88 1.58      PB 3 Final  
Liedberg, Niclas -88 1.64  1 Final
Olsson, David -88 1.55      PB 5 Final  
Segerlind, Jonas -88 1.58  2 Final
P13 Kårsell, Niklas -89 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 ej res             
Sundborg, Håkan -89 1.26  5 Final [¤]
F14 Hill, Malin -88 ej start 
Holm, Liv -88 ej start             
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 1.31  6 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 ej start 
Fahlén, Catrin -89 ej start             
Olin, Hanna -89 1.21  PB 13 [¤]
F12 » Carls, Sofia -90 1.25  5 Final
Görhed, Gabriella -90 ej start             
Mattsson, Ella -90 1.16  12
Nilsson, Jessika -90 ej start 
Stav P14 » Eklund, Jonathan -88 2.90      PB 1 Final  
P13 Thorstensson, Erik -89 2.80  1 Final [¤]
F14 Trygg, Nadja -88 ej start 
Längd P14   Berg, Jonathan -88 3.96    -2.1   10    
Olsson, David -88 5.01  0.0 PB 4 Final
Segerlind, Jonas -88 5.30    -1.1   1 Final  
F14 Johansson, Linn -88 ej start 
Längd (zon) P13 » Kårelid, Victor -89 4.27    -0.7   11    
Niemeyer, Tomas -89 ej start 
Svensson, Glenn -89 4.64    -1.1   7 Final [¤]
Zakrisson, Jimmy -89 4.51  -1.6 9
P12 Ek, August -90 4.10  +2.1 13
  3.87    +1.1 PB 13    
Waak, Simon -90 4.68  +0.8 4 Final [¤]
F13 Broth, Johanna -89 4.52  +2.1 5 Final [¤]
  4.50    +1.5 PB 5 Final  
» Carlsson Odell, Sara -89 4.26  +2.8 11
4.22  +1.9 11
» Dedrickson M, Fatima -89 4.78  +3.0 2 Final
  4.51    +2.0   2 Final  
Fahlén, Catrin -89 ej start 
Olin, Hanna -89 3.89  +1.9 18 [¤]
F12 » Carls, Sofia -90 4.36    +2.1   5 Final  
Graziosi, Alessandra -90 4.58  +1.4 PB 1 Final
Görhed, Gabriella -90 4.11  +2.1 11
Göth, Camilla -90 3.60    +1.3 PB 24    
Göth, Linn -90 ej start 
Johansson, Ella -90 ej start 
Nilsson, Jessika -90 3.64  +1.6 PB 21
Tresteg P14 » Eklund, Jonathan -88 10.89    -1.5 PB 2 Final  
Liedberg, Niclas -88 10.19  -1.4 PB 6 Final
Segerlind, Jonas -88 11.70  [3] -0.7 PB 1 Final  
F14 Holm, Liv -88 ej start 
Tresteg (zon) P13   Kårsell, Niklas -89 ej start             
Niemeyer, Tomas -89 10.21  -1.2 3 Final
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 8.99    -0.6   5 Final  
» Dedrickson M, Fatima -89 10.14  +0.2 1 Final
Kula (4,0 kg) P14   Olsson, David -88 11.23      PB 3 Final  
Kula (3,0 kg) P13   Niemeyer, Tomas -89 8.97        7 Final  
Zakrisson, Jimmy -89 10.30  PB 4 Final
P12 Andersson Lind, Tom -90 7.16        9    
F14 Forsberg, Emma -88 ej start 
Gävert, Therése -88 8.80  PB 5 Final
Trygg, Nadja -88 9.80  2 Final
Kula (2,0 kg) F13   Broth, Johanna -89 8.91        10   [¤]
» Carlsson Odell, Sara -89 7.82  14
» Dedrickson M, Fatima -89 8.25        13    
F12 » Carls, Sofia -90 9.35  5 Final
J-sson Malmström, Emma -90 7.65  PB 8 Final [¤]
Diskus (1,0 kg) P14   Olsson, David -88 34.27        1 Final  
Diskus (0,6 kg) P13   Niemeyer, Tomas -89 31.73      PB 2 Final  
Zakrisson, Jimmy -89 24.65  PB 5 Final
F14 Forsberg, Emma -88 ej start             
Gävert, Therése -88 26.47  4 Final
Trygg, Nadja -88 29.25  3 Final
F13 Broth, Johanna -89 21.64  PB 3 Final [¤]
Slägga (4,0 kg) P14   Olsson, David -88 26.66      PB 1 Final  
Slägga (3,0 kg/110) F14   Forsberg, Emma -88 ej start             
Gävert, Therése -88 29.78  PB 3 Final
Trygg, Nadja -88 23.36  PB 5 Final
Spjut (600 gr) P14   Olsson, David -88 36.81      PB 2 Final  
P13 Zakrisson, Jimmy -89 31.41  PB 4 Final [¤]
Spjut (400 gr) F14   Forsberg, Emma -88 ej start             
Gävert, Therése -88 16.57  PB 13
Trygg, Nadja -88 32.66      PB 2 Final  
F13 Broth, Johanna -89 23.08  8 Final [¤]
» Carlsson Odell, Sara -89 ej start 
Fuentes, Tanita -89 15.96  14 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Är ny klubbrekordgren 2002 för F12
[3] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P14
 2002-08-23/24 (fr-lö)  | Finnkampen, Ålberga IP, Espo, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F17   Teilman, Maria -86 12.08    +0.6   2   fr  
4 x 100 m F17   Teilman, Maria -86 45.66  [1]     1   fr  
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2002-08-18 (sö)  | Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P15 » Elgered, Jonas -87 13.52    -2.4   4 Final    
Thorén, Joel -87 12.44  -2.4 2 Final
P14 Berg, Jonathan -88 13.67    -0.3 PB 2 Final    
Brodén, Johan -88 13.81  -0.3 5 Final
Olsson, David -88 12.92  -0.3 1 Final
F15 Nylander, Elina -87 13.57    -1.1   2 Heat 1    
Weinz, Helena -87 13.84  -1.1 4 Heat 1
F14 Gävert, Therése -88 14.31  -3.1 3 Heat 2
Johansson, Linn -88 14.44  +0.1 PB 3 Heat 1
400 m P11   Elgered, Michael -91 82.32      PB 6 Final    
P10 Carlsson, Olle -92 86.98  PB 7 Heat 2
Göransson, Anton -92 95.36      PB 7 Heat 1    
Lundberg, Johan -92 80.60  PB 4 Heat 2
Samuelsson, Filip -92 80.91  PB 5 Heat 2
Sundborg, Tommy -92 87.22      PB 5 Heat 1    
F11 Jakobsson, Ulrika -91 73.40  PB 4 Final
Lord, Johanna -91 81.16  PB 8 Final
F10 Fagerudd, Rosanna -92 84.13        5 Heat 1    
Johansson, Klara -92 79.09  PB 3 Heat 1
600 m P12   Molin, Per -90 2:01.71      PB 4 Final    
Tholander, David -90 2:05.03  5 Final
F13 Fahlén, Catrin -89 1:49.94        1 Final    
Fuentes, Tanita -89 1:57.16  PB 4 Final
Lord, Linnéa -89 2:02.46  7 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Niemeyer, Tomas -89 13.66    -3.0   4 Final    
Sundborg, Håkan -89 11.22  -3.0 PB 3 Final
Zakrisson, Jimmy -89 10.37    -3.0 PB 2 Final    
P12 Tholander, David -90 12.85  -2.5 4 Final
300 m häck (76,2 cm) P15 » Elgered, Jonas -87 45.57      PB 1 Final    
P14 Segerlind, Jonas -88 41.83  PB 1 Final
F15 Håkansson, Camilla -87 50.08      PB 4 Final 1    
» Nyström, Michelle -87 50.03  6 Final 2
Wiking, Jessica -87 49.97  4 Final2
F14 Trygg, Nadja -88 50.29  3 Final
Höjd P15   Thorén, Joel -87 1.75        2 Final    
P14 Berg, Jonathan -88 1.57  PB 2 Final
Liedberg, Niclas -88 1.57        1 Final    
Segerlind, Jonas -88 1.54  3 Final
P13 Kårsell, Niklas -89 1.35  3 Final
Niemeyer, Tomas -89 1.30      PB 4 Final    
Sundborg, Håkan -89 1.38  PB 2 Final
P11 Berg, Theodor -91 1.23  PB 4 Final
Älvebrand, Eric -91 1.20        6 Final    
P10 Göransson, Anton -92 0.95  PB 11
Samuelsson, Filip -92 1.00  PB 9
Sundborg, Tommy -92 1.00      PB 9      
F15 Arvidsson, Emelie -87 1.54  PB 1 Final
F13 Broth, Johanna -89 1.15  PB 11
» Carlsson Odell, Sara -89 1.35      PB 6 Final    
» Dedrickson M, Fatima -89 1.35  4 Final
Fahlén, Catrin -89 1.30  7 Final
Olin, Hanna -89 1.20      PB 10      
Strauss, Johanna -89 1.25  8 Final
F12 » Carls, Sofia -90 1.25  4 Final
Mattsson, Ella -90 1.10        10      
Thorstensson, Moa -90 1.38  3 Final
F11 Gille, Filippa -91 1.00  PB 13
Jakobsson, Ulrika -91 1.10        10      
Söderström, Anna -91 1.20  PB 9
F10 Niklasson, Felicia -92 1.16  PB 2 Final
Stav P15 » Elgered, Jonas -87 3.50        1 Final    
Thorén, Joel -87 3.00  2 Final
P14 » Eklund, Jonathan -88 2.80        1 Final    
P13 Thorstensson, Erik -89 2.80  1 Final
F15 Hynning, Elin -87 2.50  PB 1 Final
F12 » Carls, Sofia -90 1.20  PB 2 Final
Längd P14   Olsson, David -88 5.31    -   1 Final    
F15 Arvidsson, Emelie -87 2.93  +1.8 10
Hynning, Elin -87 4.69  +3.0 6 Final
  4.36    +1.1   6 Final    
Weinz, Helena -87 4.79  +1.9 PB 3 Final
F14 Johansson, Linn -88 4.58  [1] +1.9 PB 2 Final
Längd (zon) P13 » Kårelid, Victor -89 4.54    +1.9   3 Final    
Kårsell, Niklas -89 3.95  +2.6 4 Final
  3.94    +0.3          
Niemeyer, Tomas -89 4.72  +2.3 1 Final
4.66  +1.6 PB
Zakrisson, Jimmy -89 4.70    +1.2   2 Final    
P10 Carlsson, Olle -92 3.60  - 7 Final
Lundberg, Johan -92 3.32  - 11
Samuelsson, Filip -92 3.13    -   15      
Sundborg, Tommy -92 3.32  - 12
P9 Samuelsson, Emil -93 2.94  - 10
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 4.27    +1.8   6 Final    
» Dedrickson M, Fatima -89 4.76  +1.7 2 Final
Fahlén, Catrin -89 4.15  +0.7 8 Final
Olin, Hanna -89 3.97    +0.7   12      
F10 Fagerudd, Rosanna -92 3.31  - 13
Johansson, Klara -92 3.43  - 9
Niklasson, Felicia -92 3.44  - 7 Final
Tresteg (zon) P12   Knutsson, Johan -90 8.68    +2.0 PB 5 Final    
P11 Berg, Theodor -91 8.32  - 6 Final
Elgered, Michael -91 7.50    -   12      
Älvebrand, Eric -91 9.00  - 3 Final
F12 » Carls, Sofia -90 8.51  - 6 Final
Johansson, Ella -90 8.09    +0.2   8 Final    
» Larsson, Louise -90 7.32  - 13
Utterström, Emelie -90 7.36  +1.1 PB 12
F11 Gille, Filippa -91 8.59    -   4 Final    
Jakobsson, Ulrika -91 8.51  - 6 Final
Lord, Johanna -91 7.30  - 13
Mortensen, Sofie -91 7.32  - 12
Diskus (1,0 kg) P15 » Elgered, Jonas -87 37.14      PB 4 Final    
Thorén, Joel -87 44.09  1 Final
P14 Brodén, Johan -88 24.57      PB 3 Final    
Olsson, David -88 35.04  PB 1 Final
Diskus (0,6 kg) F14   Gävert, Therése -88 29.80      PB 2 Final    
Trygg, Nadja -88 29.80  PB 1 Final
Slungboll P13 » Kårelid, Victor -89 29.86      PB 4 Final    
Niemeyer, Tomas -89 33.50  PB 3 Final
Zakrisson, Jimmy -89 35.43      PB 2 Final    
P12 Andersson Lind, Tom -90 31.89  PB 3 Final
Molin, Per -90 21.22  PB 5 Final
Tholander, David -90 23.59      PB 4 Final    
F13 » Dedrickson M, Fatima -89 26.62  PB 2 Final
F12 » Carls, Sofia -90 30.03  PB 1 Final
Görhed, Gabriella -90 12.97      PB 6 Final    
Johansson, Ella -90 24.23  PB 4 Final
J-sson Malmström, Emma -90 26.13  PB 3 Final
» Larsson, Louise -90 15.01      PB 12      
Mattsson, Ella -90 20.78  PB 8 Final
Spjut (600 gr) P15 » Elgered, Jonas -87 44.62        1 Final    
Thorén, Joel -87 40.15  2 Final
Spjut (400 gr) P13   Kårsell, Niklas -89 26.59      PB 4 Final    
Zakrisson, Jimmy -89 32.44  PB 2 Final
P12 Andersson Lind, Tom -90 18.72      PB 8 Final    
Molin, Per -90 20.49  PB 7 Final
Tholander, David -90 20.97  PB 5 Final
F15 Arvidsson, Emelie -87 26.24      PB 1 Final    
F14 Trygg, Nadja -88 28.36  2 Final
F13 Broth, Johanna -89 23.32  PB 3 Final
» Carlsson Odell, Sara -89 10.74      PB 10      
Fuentes, Tanita -89 16.60  PB 7 Final
Strauss, Johanna -89 16.35  8 Final
F12 » Carls, Sofia -90 20.36        4 Final    
Görhed, Gabriella -90 17.11  PB 6 Final
J-sson Malmström, Emma -90 13.05  PB 9
Boll (300 gr) P11   Berg, Theodor -91 29.66      SB 8 Final    
Elgered, Michael -91 32.19  PB 5 Final
Älvebrand, Eric -91 32.33      PB 4 Final    
P9 Samuelsson, Emil -93 27.92  PB 6 Final
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2002 för F14
 2002-08-16/18 (fr-sö)  | SM 2002, Gavlestadion, Gävle - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m KS   Teilman, Maria -86 12.13    -1.1   3 Heat 2 fr  
12.10  -0.6 5 Final fr
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:52.36        4 Heat 1 fr  
2:02.00  8 Final
Klinteskog, Johan -81 1:52.63  2 Heat 2 fr
  1:51.36        5 Final  
» Pell, Rickard -79 1:54.40  5 Heat 2 fr
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 3:53.27        4 Heat 3  
4:11.15  12 Final
» Pell, Rickard -79 ej start             
Sundell, Per Henrik -79 3:52.43  3 Heat 1
3:58.36  7 Final
3 000 m MS   Olsson, Olof -80 8:53.18  [1]          
5 000 m MS   Olsson, Olof -80 15:20.85        17 Final  
3 000 m h (91,4 cm) MS   Benjira, Rachid -74 brutit          Final  
Gustafsson, Björn -79 9:30.57  PB 10 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.26    +1.8   4 Final  
KS Bergsten, Moa -83 12.12  +2.1 9 Försök
11.84  +0.7 9 Försök
12.13  +1.9 9 Final
Not
[1] - Mellantid
 2002-08-13 (ti)  | Malmö GP, Malmö Stadion, Malmö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Sundell, Per Henrik -79 3:51.04        2 B-final    
 2002-08-13 (ti)  | Viking-Linespelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Nylander, Tobias -85 2:04.02        6 Final    
3 000 m MS   Benjira, Rachid -74 8:39.72      PB 1 Final   [¤]
Diskus (1,5 kg) M55   Westberg, Jöran -47 37.66        9 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-08-10 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
  Resultat från ML statistik
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Faskunger, Johan -73 32.24      PB 21      
Ròpeter, Tom -62 36.26  PB 173
Stadslopp P15 » Elgered, Jonas -87 5.53        7      
Lisell, Dennis -87 6.00  9
P14 Brodén, Johan -88 6.30        23      
Ekhamre, Thobias -88 5.46  2
Liedberg, Niclas -88 6.29  22
Silén, Gustav -88 5.47        3      
Söderstedt, Johan -88 6.38  26
P13 Broms, Martin -89 6.19  10
» Kårelid, Victor -89 7.49        78      
» Skjutar Apell, Linus -89 7.16  58
Sundborg, Håkan -89 6.50  42
P11 Elgered, Michael -91 7.04        23      
P10 Karlsson, Alex -92 8.01  47
Lord, Adrian -92 8.41  63
Sundborg, Tommy -92 7.46        34      
P9 Robertsson, Marcus -93 7.34  10
Samuelsson, Emil -93 7.44  20
P8 Mattsson, Linde -94 8.32        30      
P7 Johansson, August -95 9.17  53
Lindelöw, Viktor -95 9.12  49
F15 Håkansson, Camilla -87 6.20        3      
» Nyström, Michelle -87 6.30  4
F14 Lindesten, Sofie -88 6.43  8
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 7.10        14      
Fahlén, Catrin -89 6.48  8
Högberg, Elin -89 8.43  56
Lord, Linnéa -89 6.54        9      
Olin, Hanna -89 7.59  39
F12 » Carls, Sofia -90 7.14  12
Görhed, Gabriella -90 7.16        18      
Hänninger, Linda -90 7.28  18
» Larsson, Louise -90 8.01  35
Lindén, Malin -90 9.48        87      
Mattsson, Ella -90 8.36  71
Nilsson, Jessika -90 7.59  33
Utterström, Emelie -90 7.57        31      
Öster, Kristin -90 8.18  51
F11 Andersson, Julia -91 8.30  39
Gille, Filippa -91 7.39        22      
Jakobsson, Ulrika -91 6.47  3
Lord, Johanna -91 6.50  4
Söderström, Anna -91 8.37        43      
F10 Fagerudd, Rosanna -92 7.10  4
Forsberg, Frida -92 8.24  28
Johansson, Klara -92 7.24        9      
» Retsloff, Frida -92 8.01  17
» Sabir, Jasmin -92 8.00  16
F9 Lindberg Oyarzo, Isabel -93 10.51        61      
Lindelöw, Hanna -93 9.10  31
Näslund, Emma -93 9.43  41
F8 » Forss, Emma -94 8.56        13      
Lord, Lise -94 8.23  7
Regnér, Anna -94 10.26  47
 2002-08-06/08 (ti-to)  | Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m MS   Klinteskog, Johan -81 22.64    +0.9 SB 3 Heat 3 on  
400 m P17   Nylander, Tobias -85 53.79        2 Heat 1 to [¤]
1 500 m MS   Amin, Adam -84 4:40.69      SB 9 Final on  
Gustafsson, Björn -79 4:01.66  PB 1 Final on
Höjd MS   Ericsson, Mattias -84 1.97        4 Final on  
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 12.49    +0.7   4 Final ti  
» Attersand, Johan -74 15.02  +0.8 2 Final ti
Bergsten, Moa -83 ej start  ti
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-08-06 (ti)  | Team Sportia Cup, Glysisvallen, Hudiksvall
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS » Andersson, David -85 23.53    +1.6   1 Heat 1    
300 m häck (84 cm) MS » Andersson, David -85 42.99      PB 1 Heat  1    
Längd MS » Andersson, David -85 5.69    +0.9   2 Pool 1    
 2002-08-02/04 (fr-sö)  | JSM 2002, Sollentunavallen, Sollentuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m M22   Klinteskog, Johan -81 ej start             
800 m M22   Karlsson, Henrik -80 ej start             
Klinteskog, Johan -81 1:52.84  1 Heat 1
ej start  Final
5 000 m M22   Olsson, Olof -80 14:52.85        2 Final  
Höjd P19   Ericsson, Mattias -84 1.97        6 Final  
Längd F19   Bergsten, Moa -83 5.00    +1.3   9   fr  
Tresteg P19 » Attersand, Henrik -84 12.68    +0.1   8 Final  
Ericsson, Mattias -84 ej start 
F19 Bergsten, Moa -83 12.45  [1] +0.4 PB 2 Final
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
 2002-08-02/04 (fr-sö)  | USM 2002, Källbrinks IP, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P17 » Andersson, David -85 11.66    -0.9   2 Heat 3 fr  
11.54  0.0 4 Semi-2 fr
  11.68    -0.9   7 Final fr  
Ekstedt, Anders -85 11.85  -1.2 4 Heat 4 fr
11.84  0.0 8 Semi-2 fr
Erixon, Jakob -86 12.32    -1.7   6 Heat 1 fr  
Rosencrantz, Patrik -86 12.06  -2.7 PB 6 Heat 5 fr
» Thulin, Mikael -85 11.71  -0.3 2 Heat 2 fr
  11.64    -1.2 SB 5 Semi-1 fr  
P15 Norgren, Henrik -87 ej start 
F17 Carls, Camilla -86 13.53  +1.9 7 Heat 5 fr
Eriksson, Tittchi-Lii -86 13.03    -0.4   4 Heat 1 fr  
Rätteli, Alexandra -85 13.37  +1.9 6 Heat 5 fr
Teilman, Maria -86 12.05  +1.9 1 Heat 5 fr
12.08  -1.8 1 Semi-1 fr
  12.01    -0.4   1 Final fr  
F15 Hynning, Elin -87 13.53  -0.6 7 Heat 2
200 m P17 » Andersson, David -85 23.18    +1.4 PB 3 Heat 5  
23.49  -0.6 5 Semi-2
Rosencrantz, Patrik -86 25.09    +0.4 PB 7 Heat 3  
» Thulin, Mikael -85 22.85  +1.9 SB 2 Heat 2
23.15  -0.6 4 Semi-2
  23.21    -0.4   8 Final  
F17 Carls, Camilla -86 27.61  +0.3 SB 6 Heat 1
Eriksson, Tittchi-Lii -86 26.47  +0.7 PB 3 Heat 4
  26.80    0.0   6 Semi-2  
Rätteli, Alexandra -85 27.70  +0.1 7 Heat 2
Teilman, Maria -86 25.44  +0.9 1 Heat 3
24.86  0.0 1 Semi-1
Teilman, Maria -86 24.79  [1] +0.3 PB 2 Final
300 m P15   Norgren, Henrik -87 ej start            fr  
F15 Nylander, Elina -87 ej start  fr
400 m P17   Lindkvist, Robin -86 54.09      PB 5 Heat 1  
800 m P17   Huss, Anders -85 2:00.49        2 Heat 3  
2:00.69  6 Final
Nylander, Tobias -85 2:03.28        3 Heat 1  
Nyström, Jimmy -85 brutit  Heat 2
F17 Söderhult, Ellen -86 2:22.37  4 Heat 3
  2:21.63        9 Final  
F15 Håkansson, Camilla -87 2:29.37  7 Heat 2
» Nyström, Michelle -87 2:20.56  PB 3 Heat 2
  2:22.69        7 Final  
Wiking, Jessica -87 2:21.72  PB 1 Heat 1
2:21.68  PB 6 Final
1 500 m P17   Lindkvist, Mikael -86 4:36.64      PB 9 Heat 1 fr  
F17 Söderhult, Ellen -86 4:53.70  PB 4 Final fr
80 m häck (76,2 cm) F15   Arvidsson, Emelie -87 13.12    -1.0   6 Heat 2  
100 m häck (76,2 cm) F17   Carls, Camilla -86 brutit          Heat 2  
Lagerblad, Lovisa -85 16.04  +0.4 7 Heat 1
110 m häck (91,4 cm) P17   Granlund, Jonas -86 ej start             
300 m häck (76,2 cm) P15   Norgren, Henrik -87 42.88        3 Heat 1  
F17 Lagerblad, Lovisa -85 47.65  6 Heat 2
F15 Nylander, Elina -87 48.71  3 Heat 2
47.70  PB 6 Final
Höjd P15   Lundh, Robin -87 ej res            fr  
Norgren, Henrik -87 1.71  11 fr
Thorén, Joel -87 1.71  9 fr
Stav P17   Granlund, Jonas -86 ej start             
P15 » Elgered, Jonas -87 3.62  PB 2 Final
F15 Hynning, Elin -87 2.37  PB 9
Längd P17   Nyström, Jimmy -85 5.39    +0.5   20   fr  
F17 Krasniqi, Rozafa -86 4.83  +1.8 16 fr
F15 Arvidsson, Emelie -87 4.60    -1.2   21    
Hynning, Elin -87 4.70  +1.8 19
Nylander, Elina -87 ej start 
Tresteg F17   Andersson, Annika -86 10.89    +1.9 SB 10    
Kula (4,0 kg) P15   Thorén, Joel -87 14.50      PB 2 Final fr  
Kula (3,0 kg) F17   Krasniqi, Rozafa -86 11.32        14    
Diskus (1,0 kg) P15   Thorén, Joel -87 43.71        5 Final  
F17 Karlsson, Lina -85 28.50  SB 14
Slägga (4,0 kg) F17   Karlsson, Lina -85 29.64        26 Pool B fr  
Spjut (600 gr) P15 » Elgered, Jonas -87 40.27        14    
Thorén, Joel -87 48.36  PB 3 Final
F17 Krasniqi, Rozafa -86 34.47  6 Final fr
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
 2002-08-01 (to)  | Norrtelje löp-gala, Sportcentrum, Norrtälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 ej start               
Karlsson, Henrik -80 2:07.62  6 Final
Klinteskog, Johan -81 ej start               
Norberg, Daniel -78 1:52.36  3 Final
1 500 m MS   Sundell, Per Henrik -79 3:49.41        5 Final    
 2002-07-27/28 (lö-sö)  | Skelleftespelen, Norrvalla IP, Skellefteå
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Höjd F13   Thorstensson, Moa -90 1.40        4    
Stav P13   Thorstensson, Erik -89 2.80        1    
Tresteg (zon) P13   Thorstensson, Erik -89 10.25    +3.6   2    
 2002-07-26/28 (fr-sö)  | Veteran-SM, Baldershovs IP, Sundsvall - SM : gren
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Kula (6,0 kg) M55   Westberg, Jöran -47 11.68        2 Final  
Diskus (1,5 kg) M55   Westberg, Jöran -47 44.81      SB 2 Final  
Slägga (6,0 kg) M55   Westberg, Jöran -47 36.52        2 Final  
Spjut (700 gr) M55   Westberg, Jöran -47 35.00      PB 4 Final  
 2002-07-26/28 (fr-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F12 » Carls, Sofia -90 11.93    +2.4   4 Heat 4 [¤]
11.91  -0.5 3 B-final
100 m P17 » Andersson, David -85 ej start             
Ekstedt, Anders -85 11.55  +2.7 2 Heat 2
  11.64    +1.1 SB 4 Final  
Erixon, Jakob -86 ej start 
» Thulin, Mikael -85 11.58  +2.7 3 Heat 2
  ej start          Final  
P15 Norgren, Henrik -87 11.89  +3.0 2 Heat 1
11.92  +2.0 PB 4 Final
P14 Segerlind, Jonas -88 12.23  +1.5 1 Heat 2
  12.11    +2.9   1 Final  
F17 Carls, Camilla -86 ej start 
Eriksson, Tittchi-Lii -86 ej start 
Rätteli, Alexandra -85 13.29    +1.2 PB 5 Heat 1  
Teilman, Maria -86 12.05  +3.5 1 Heat 3
11.97  +3.4 1 Final
F15 Hynning, Elin -87 13.40  +2.7 3 Heat 3
200 m P17 » Andersson, David -85 ej start             
» Thulin, Mikael -85 23.41  +1.9 2 Heat 1
  23.32    +0.4   4 Final  
F17 Carls, Camilla -86 28.00  0.0 3 Heat 4
Eriksson, Tittchi-Lii -86 ej start 
Teilman, Maria -86 25.47  0.0 1 Heat 4
24.97  -0.6 1 Final
300 m P14   Silén, Gustav -88 42.19      PB 1 B-final [¤]
400 m P17   Lindkvist, Robin -86 ej start             
F19 Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
800 m P17   Huss, Anders -85 2:00.10      PB 2 Final fr  
F17 Söderhult, Ellen -86 2:21.34  SB 3 Final fr
F15 Håkansson, Camilla -87 ej start            fr  
Wiking, Jessica -87 2:22.18  PB 2 Final fr
1 500 m MS   Olsson, Olof -80 4:08.43        4 Final [¤]
1 500 m h (91,4 cm) P15   Silén, Gustav -88 4:58.02      PB 1 Final [¤]
60 m häck (76,2 cm) F12 » Carls, Sofia -90 10.96    0.0   1 Heat 2 [¤]
10.99  0.0 1 Final
100 m häck (84 cm) P15 » Elgered, Jonas -87 15.65    +3.6   6 Final fr [¤]
Thorén, Joel -87 14.15  +3.6 2 Final fr
100 m häck (76,2 cm) F17   Carls, Camilla -86 16.40    +3.1   6 Final fr [¤]
Krasniqi, Rozafa -86 16.43  +3.1 7 Final fr
300 m häck (76,2 cm) P15   Norgren, Henrik -87 41.68      PB 3 Final  
P14 Segerlind, Jonas -88 42.62  PB 1 Final
F17 Carls, Camilla -86 52.92  3 Final
Höjd P19   Ericsson, Mattias -84 ej start            fr  
P15 » Elgered, Jonas -87 1.61  PB 6 Final fr [¤]
Lundh, Robin -87 1.64        4 Final fr  
Thorén, Joel -87 1.79  1 Final fr
P14 Liedberg, Niclas -88 1.63  5 Final
Stav P15 » Elgered, Jonas -87 3.53      PB 1 Final  
Thorén, Joel -87 3.03  PB 3 Final
Längd P17 » Andersson, David -85 ej start             
P15 » Elgered, Jonas -87 5.23  +0.2 6 Final
Thorén, Joel -87 5.65    +0.9   2 Final  
P14 Segerlind, Jonas -88 5.61  +0.8 PB 1 Final
F19 Bergsten, Moa -83 5.27  -1.4 3 Final
F17 Krasniqi, Rozafa -86 4.68    -2.5   8 Final  
F15 Hynning, Elin -87 4.66  +1.8 8 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.38    +3.6   1 Final fr  
14.85  +1.4 1 Final fr
P19 » Attersand, Henrik -84 12.48    +1.6   4 Final fr  
Ericsson, Mattias -84 ej start  fr
F19 Bergsten, Moa -83 11.90  +3.8 3 Final fr
Kula (4,0 kg) P15 » Elgered, Jonas -87 12.10        5 Final  
Thorén, Joel -87 12.60  4 Final
Diskus (1,5 kg) P15 » Elgered, Jonas -87 35.79      PB 3 Final  
Diskus (1,0 kg) P15   Thorén, Joel -87 44.19  [2]   PB 1 Final  
F17 Karlsson, Lina -85 ej start 
Spjut (600 gr) P15 » Elgered, Jonas -87 44.28        2 Final  
Thorén, Joel -87 46.88  1 Final
F17 Krasniqi, Rozafa -86 33.29  3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P15
 2002-07-27 (lö)  | Sommarspel, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Hofverberg, Christian -78 52.0m       1 Final    
800 m P19   Amin, Adam -84 2:12.88      PB 6 Final    
 2002-07-25 (to)  | Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:54.27        10 B-final    
Klinteskog, Johan -81 1:50.03  6 Final
Norberg, Daniel -78 1:57.21        11 B-final   [¤]
» Pell, Rickard -79 1:47.76  2 Final
Sundell, Per Henrik -79 ej start 
3 000 m h (91,4 cm) MS   Gustafsson, Björn -79 9:36.04        14 Final   [¤]
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.27    +1.1   4 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-07-21 (sö)  | Tallin, Parnu Rannastaadion, EST
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:57.44        14 Final    
 2002-07-20/21 (lö-sö)  | Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
300 m F15   Nylander, Elina -87 43.95        4 Heat 2 [¤]
400 m P17   Nylander, Tobias -85 54.48        3 Heat 1 [¤]
800 m F15   Wiking, Jessica -87 2:23.52        3 Heat 1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) F13   Thorstensson, Moa -90 12.48    0.0   7 Heat 1 [¤]
80 m häck (76,2 cm) F15   Trygg, Nadja -88 13.54    +1.6 PB 5 Heat 2  
300 m häck (76,2 cm) F15   Nylander, Elina -87 48.08        2 Heat 1 [¤]
Höjd F13   Thorstensson, Moa -90 1.32        5 Final [¤]
Kula (3,0 kg) F15   Trygg, Nadja -88 9.30        8 Final [¤]
Diskus (0,6 kg) F15   Trygg, Nadja -88 28.91      PB 8 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-07-19/21 (fr-sö)  | Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m MS   Klinteskog, Johan -81 48.67      SB 2 Heat 1 [¤]
F19 Ljungkvist, Jenny -83 60.14  4 Final
1 500 m MS   Gustafsson, Björn -79 4:04.48        3 Heat A [¤]
3 000 m MS   Olsson, Olof -80 8:33.28        2 Final fr  
Sundell, Per Henrik -79 ej start  fr
Höjd MS   Ericsson, Mattias -84 1.93        3 Final fr  
Längd F19   Bergsten, Moa -83 5.13    -0.3   5 Final fr  
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.73    +0.2        
P19 » Attersand, Henrik -84 12.09  0.0 5 Final
Ericsson, Mattias -84 ej start             
KS Bergsten, Moa -83 11.66  +0.3 fr
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-07-18 (to)  | Löparnas kväll, Borgsmo IP, Norrköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 3:51.96      SB 6 2    
 2002-07-16 (ti)  | DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Karlsson, Henrik -80 ej start               
800 m MS   Danielsson, Stefan -76 2:00.85        9 Heat 1    
» Karlsson, Fredrik -78 1:54.13  9 Heat 2
Klinteskog, Johan -81 1:52.61        8 Heat 2    
» Pell, Rickard -79 1:47.27  PB 2 Final
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 4:06.00        18 Heat 1    
Sundell, Per Henrik -79 3:49.11  PB 6 Heat 1
6 x 200 m P16   Kapell, Oscar -90 2:46.51        4 1    
» Carls, Sofia -90
Segerlind, Jonas -88
» Dedrickson M, Fatima -89
Lindkvist, Robin -86
Teilman, Maria -86                
Kapell, Oscar -90 2:45.62  4 Final
Görhed, Gabriella -90
Segerlind, Jonas -88
» Dedrickson M, Fatima -89
Thorén, Joel -87
Teilman, Maria -86
 2002-07-13/14 (lö-sö)  | Räkanspelen, Strömsvallen, Strömstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13   Thorstensson, Erik -89 11.57    +0.1 PB 3 2  
60 m häck (76,2 cm) P13   Thorstensson, Erik -89 10.3m   -0.8   1 Final  
F12 Thorstensson, Moa -90 11.35  0.0 PB 2 Final
Höjd P13   Thorstensson, Erik -89 1.35        6    
F12 Thorstensson, Moa -90 1.43  PB 1
Längd (zon) P13   Thorstensson, Erik -89 4.69    -   3    
P10 Thorstensson, Oskar -92 3.53  +0.2 PB 8
F12 Thorstensson, Moa -90 3.81  +0.3 PB 10
 2002-07-11 (to)  | Dunderkastet, Strömsvallen, Strömsund
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (7,26 kg) MS   Mårtensson, Magnus -71 50.65        2      
 2002-07-05/07 (fr-sö)  | Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F12 » Carls, Sofia -90 11.44    +0.6   2 Heat 4 fr [¤]
11.66  -0.2 7 B-final fr
100 m MS » Attersand, Johan -74 ej start             
P17 » Andersson, David -85 11.73  -0.9 2 Heat 4 fr
  11.51    -0.3 PB 1 B-final fr  
Ekstedt, Anders -85 11.73  -0.3 3 Heat 3 fr
ej start  B-final fr [¤]
Erixon, Jakob -86 11.77    -0.3 PB 4 Heat 3 fr  
Lindkvist, Robin -86 12.29  -0.4 SB 7 Heat 2 fr
» Thulin, Mikael -85 11.76  -0.7 SB 4 Heat 6 fr
P15 Norgren, Henrik -87 12.03  +0.7 PB 3 Heat 1 fr
  12.18    +0.2   5 B-final fr  
P14 Brodén, Johan -88 13.41  +1.6 PB 7 Heat 6 fr [¤]
Olsson, David -88 12.87  +0.2 PB 3 Heat 3 fr [¤]
Segerlind, Jonas -88 12.18  +2.8 1 Heat 2 fr
Segerlind, Jonas -88 12.05  [2] +0.9 PB 2 Final fr  
F17 Carls, Camilla -86 13.71  +0.6 5 Heat 2
Eriksson, Tittchi-Lii -86 12.96  -0.4 2 Heat 8
  12.96    -0.7   6 B-final  
Rätteli, Alexandra -85 13.52  0.0 PB 5 Heat 6
Teilman, Maria -86 12.18  +0.6 1 Heat 5
  12.15    -0.2   2 Final  
F15 Hynning, Elin -87 13.33  +1.6 3 Heat 7
F14 Forsberg, Emma -88 13.97  +0.7 8 Heat 6 fr
Gävert, Therése -88 14.23    +0.2 PB 6 Heat 5 fr  
Hill, Malin -88 ej start  fr
200 m P17 » Andersson, David -85 23.47    -0.9 SB 1 Heat 5 fr  
23.39  +0.2 SB 1 B-final
Ekstedt, Anders -85 ej start             
Erixon, Jakob -86 23.82  +0.4 PB 3 Heat 1
24.12  +0.2 7 B-final
Lindkvist, Robin -86 ej start             
» Thulin, Mikael -85 23.11  0.0 SB 1 Heat 2
23.22  +0.6 4 Final
F19 Ljungkvist, Jenny -83 27.31  -0.2 SB 6 Heat 1
  ej start          B-final [¤]
F17 Carls, Camilla -86 27.87  -0.1 SB 6 Heat 5
Eriksson, Tittchi-Lii -86 27.92  +0.7 PB 8 Heat 4
Rätteli, Alexandra -85 27.56    +0.8 PB 6 Heat 3  
Teilman, Maria -86 24.99  0.0 1 Heat 6
Teilman, Maria -86 24.89  [3] -0.6 PB 2 Final
F12 » Carls, Sofia -90 29.13  [4] +0.5 PB 1 Heat 2 [¤]
Thorstensson, Moa -90 30.41  +1.3 PB 5 Heat 4
300 m P15   Brodén, Johan -88 44.71      PB 7 Heat 5  
Norgren, Henrik -87 38.44  PB 4 Heat 5
Persson, Wilmer -87 43.87      PB 4 Heat 4  
Segerlind, Jonas -88 38.86  6 Heat 1 [¤]
F15 Forsberg, Emma -88 45.64  PB 4 Heat 7
Holm, Liv -88 ej start             
Håkansson, Camilla -87 48.71  PB 6 Heat 7
Nylander, Elina -87 43.50  PB 5 Heat 2
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 49.25      SB 8 Heat 1  
Karlsson, Henrik -80 53.35  SB 6 Heat 4
Klinteskog, Johan -81 48.79      SB 5 Heat 1 fr  
P19 Gyllström, Johan -84 61.20  5 Heat 4
P17 » Andersson, David -85 53.25  PB 2 Heat 3 fr
Lindkvist, Robin -86 54.41      PB 7 Heat 1 fr  
Nylander, Tobias -85 54.50  6 Heat 3 fr [¤]
» Thulin, Mikael -85 50.81  SB 4 Heat 1 fr
F19 Ljungkvist, Jenny -83 59.05      SB 2 Heat 1  
F17 Lagerblad, Lovisa -85 62.09  PB 3 Heat 2
Söderhult, Ellen -86 63.24  PB 2 Heat 3
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:50.18      SB 6 Heat 1 fr  
Karlsson, Henrik -80 2:01.16  SB 2 Heat 4 fr
Klinteskog, Johan -81 1:49.41      PB 4 Heat 1 fr  
Norberg, Daniel -78 1:50.65  PB 8 Heat 1 fr
» Pell, Rickard -79 1:49.44  5 Heat 1 fr [¤]
Sundell, Per Henrik -79 1:54.76        6 Heat 2 fr [¤]
P19 Amin, Adam -84 2:16.08  PB 12 Heat 2 fr [¤]
Gyllström, Johan -84 2:29.66  PB 13 Heat 2 fr
P17 Huss, Anders -85 2:01.78        5 Heat 1  
Lindkvist, Mikael -86 diskad  Heat 3
Nylander, Tobias -85 2:02.65  7 Heat 1
Nyström, Jimmy -85 2:09.50        3 Heat 3  
P14 Berg, Jonathan -88 2:23.17  PB 7 Heat 2 fr
Brodén, Johan -88 2:31.12  PB 10 Heat 2 fr
Silén, Gustav -88 ej start            fr  
F17 Barman, Emelie -85 2:41.88  15 Heat 2
Söderhult, Ellen -86 2:26.85  12 Heat 1
F15 Håkansson, Camilla -87 2:28.40        13 Heat 1 fr  
» Nyström, Michelle -87 2:20.58  PB 6 Heat 1 fr [¤]
1 500 m MS   Benjira, Rachid -74 ej start             
Gustafsson, Björn -79 4:02.44  PB 4 Heat 3
Norberg, Daniel -78 brutit          Heat 1  
Olsson, Olof -80 4:00.58  PB 3 Heat 3
Sundell, Per Henrik -79 3:54.90  10 Heat 1 [¤]
P19 Amin, Adam -84 4:43.69      SB 10 Final  
P17 Huss, Anders -85 ej start  fr
Lindkvist, Mikael -86 4:39.29  PB 7 Heat 2 fr
Nylander, Tobias -85 ej start            fr [¤]
F17 Barman, Emelie -85 5:24.58  SB 6 Heat 2
2 000 m P15   Silén, Gustav -88 6:22.17      PB 4 Heat 2  
1 500 m h (91,4 cm) P15   Silén, Gustav -88 5:14.19      PB 5 Final fr [¤]
1 500 m h (76,2 cm) F17   Söderhult, Ellen -86 5:34.46  [3,5]   PB 9 Final fr  
2 000 m h (91,4 cm) MS   Benjira, Rachid -74 ej start            fr  
Gustafsson, Björn -79 6:03.14  SB 5 Final fr
60 m häck (76,2 cm) P13   Thorstensson, Erik -89 10.94    +0.5 PB 5 Heat 3  
F12 » Carls, Sofia -90 10.45  +0.7 PB 1 Heat 3
  10.85    +0.7   4 Final  
Thorstensson, Moa -90 12.57  +0.8 PB 6 Heat 2
80 m häck (76,2 cm) F15   Arvidsson, Emelie -87 13.13    0.0   5 Heat 2  
F14 Trygg, Nadja -88 13.93  0.0 4 Heat 3
100 m häck (84 cm) P15 » Elgered, Jonas -87 15.48    -0.3 PB 3 Heat 1  
Thorén, Joel -87 14.72  0.0 2 Heat 3
  14.74    +0.7   6 Final  
P14 » Eklund, Jonathan -88 15.72  +0.1 PB 3 Heat 1
15.74  +0.3 7 Final
100 m häck (76,2 cm) F17   Carls, Camilla -86 16.86    -0.2 SB 7 Heat 1  
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Lagerblad, Lovisa -85 15.95  -0.3 3 Heat 2
15.62  +0.5 PB 7 Final
300 m häck (84 cm) P17   Huss, Anders -85 diskad          Heat 2 fr  
Nylander, Tobias -85 ej start  fr
300 m häck (76,2 cm) P15   Norgren, Henrik -87 42.93      PB 4 Final fr [¤]
Segerlind, Jonas -88 42.78  PB 3 Final fr
F17 Carls, Camilla -86 50.52      SB 6 Heat 3 fr  
Lagerblad, Lovisa -85 47.53  2 Heat 3 fr
F15 Holm, Liv -88 ej start  fr
Håkansson, Camilla -87 50.87        8 Heat 2 fr  
Nylander, Elina -87 49.32  4 Heat 1 fr
Trygg, Nadja -88 50.11  [6] PB 6 Heat 2 fr
Höjd P19   Ericsson, Mattias -84 1.98      PB 2 Final  
P17 Janson, Robert -86 1.67  PB 15 fr
P15 » Elgered, Jonas -87 1.55        20    
Lundh, Robin -87 1.66  PB 14
Norgren, Henrik -87 1.70  8 Final
Persson, Wilmer -87 1.55      PB 24    
Thorén, Joel -87 1.76  1 Final
P14 Berg, Jonathan -88 1.52  15
» Eklund, Jonathan -88 ej start             
Segerlind, Jonas -88 ej start 
P13 Thorstensson, Erik -89 1.31  19
F15 Arvidsson, Emelie -87 1.49        12    
F14 Hill, Malin -88 1.37  PB 30
Holm, Liv -88 1.43  18
Trygg, Nadja -88 1.37      PB 30    
F12 » Carls, Sofia -90 1.33  PB 11 [¤]
Thorstensson, Moa -90 1.38  SB 7 Final
Stav P15 » Eklund, Jonathan -88 2.88      PB 7 Final  
» Elgered, Jonas -87 3.40  PB 2 Final
Thorén, Joel -87 2.88      PB 6 Final  
P14 » Eklund, Jonathan -88 2.80  PB 4 Final
P13 Thorstensson, Erik -89 2.80  PB 1 Final
F15 Hynning, Elin -87 2.35      PB 8 Final  
F14 Trygg, Nadja -88 ej start 
F13 Thorstensson, Moa -90 1.98  [7] PB 6 Final
Längd P19 » Attersand, Henrik -84 2.74    +0.3   16    
P17 » Andersson, David -85 ej res 
Janson, Robert -86 5.28    +0.4 PB 28    
Nordström, Erik -86 5.94  +0.5 PB 13
Nyström, Jimmy -85 5.94  +0.5 PB 14
P15 » Elgered, Jonas -87 5.29    -1.0 PB 20   fr  
Norgren, Henrik -87 5.23  +0.9 22 fr
Persson, Wilmer -87 4.94  +0.1 PB 33 fr
Thorén, Joel -87 5.80    +1.3 PB 6 Final fr  
P14 Berg, Jonathan -88 ej res  fr
» Eklund, Jonathan -88 ej res  fr
Segerlind, Jonas -88 5.47    +2.1   9   fr  
F19 Bergsten, Moa -83 5.41  -1.0 SB 3 Final
F17 Carls, Camilla -86 4.71  0.0 17
Krasniqi, Rozafa -86 4.95    +0.9 PB 13    
Rätteli, Alexandra -85 3.86  -0.5 PB 31
F15 Arvidsson, Emelie -87 4.81  +1.5 PB 17 fr
Hynning, Elin -87 4.93    +0.6 PB 15   fr  
Nylander, Elina -87 ej res  fr
Längd (zon) F12 » Carls, Sofia -90 4.21    -   23   [¤]
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.53    -1.9   5 Final  
P19 » Attersand, Henrik -84 12.69  +1.8 SB 6 Final
Ericsson, Mattias -84 13.44    +0.3 PB 4 Final  
P17 Janson, Robert -86 ej start 
Nordström, Erik -86 12.74  +0.6 PB 7 Final
P15 Lundh, Robin -87 10.16    -1.4 PB 25    
Segerlind, Jonas -88 10.74  [8,2] -1.0 PB 17
F19 Bergsten, Moa -83 11.78  +0.1 SB 1 Final
F15 Arvidsson, Emelie -87 9.83  +1.0 PB 21
Kula (4,0 kg) P15 » Elgered, Jonas -87 12.28      PB 11   fr  
Thorén, Joel -87 14.27  PB 1 Final fr
P14 Berg, Jonathan -88 9.43        19    
Olsson, David -88 10.84  PB 11 [¤]
Kula (3,0 kg) F17   Karlsson, Lina -85 8.11      SB 15    
Krasniqi, Rozafa -86 11.17  9
F15 Arvidsson, Emelie -87 7.97      PB 16   fr  
F14 Forsberg, Emma -88 9.12  PB 6 Final
Gävert, Therése -88 7.38  SB 15
Trygg, Nadja -88 9.15  5 Final
Kula (2,0 kg) F12 » Carls, Sofia -90 8.96        3 Final fr [¤]
Diskus (1,0 kg) P15 » Elgered, Jonas -87 33.28        14    
Olsson, David -88 32.94  PB 15 [¤]
Thorén, Joel -87 37.11        9    
F17 Karlsson, Lina -85 26.17  8 Final
F15 Gävert, Therése -88 ej start 
Spjut (600 gr) P15 » Elgered, Jonas -87 42.52        8 Final  
Thorén, Joel -87 45.54  6 Final
P14 Olsson, David -88 28.89      PB 13    
F17 Krasniqi, Rozafa -86 33.63  5 Final fr
Spjut (400 gr) F14   Forsberg, Emma -88 29.93      PB 5 Final  
Holm, Liv -88 20.90  SB 17
Trygg, Nadja -88 31.25  PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P14
[3] - Klubbrekord i klassen F16
[4] - Är ny klubbrekordgren 2002 för F12
[5] - Även klubbrekord i klassen KS
[6] - Klubbrekord i klassen F14
[7] - Klubbrekord i klassen F12
[8] - Klubbrekord i klassen P14
 2002-06-30 (sö)  | Olympiadag, Diekirch, LUX
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 3:45.79      SB 5 Final    
 2002-06-29/30 (lö-sö)  | Europacupen mångkamp, Maribor, SLO
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp MS   Kleebinder, Niklas -77 6 639  [1] -   13    
100 m 11.94 [663] -
Längd 6.40 [675] -
Kula (7,26 kg) 11.71 [589]
Höjd 1.80 [627] SB
400 m 53.03 [680]
110 m häck (106,7 cm) 15.74 [762] -
Diskus (2,0 kg) 44.47 [756] SB
Stav 4.00 [617]
Spjut (800 gr) 50.25 [592] SB
1 500 m 4:40.4m[678] SB
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
 2002-06-29/30 (lö-sö)  | Rosenbomspelen, Karlskrona IP, Karlskrona
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11   Älvebrand, Eric -91 9.64    -1.1 PB 4 Heat 1  
9.82  -0.5 8 Final
F11 Jakobsson, Ulrika -91 9.65  -0.8 4 Heat 2
10.29  -2.0 7 Final
80 m P13 » Kårelid, Victor -89 10.75    +1.9 PB 2 Heat 1  
10.85  +2.7 6 Final
Niemeyer, Tomas -89 11.44    +1.9   6 Heat 3  
Svensson, Glenn -89 ej start 
Zakrisson, Jimmy -89 10.65  +1.9 PB 1 Heat 1
  10.60    +2.7   3 Final  
P12 Molin, Per -90 12.16  +2.3 6 Final
Tholander, David -90 12.13  +2.3 5 Final
F13 Broth, Johanna -89 11.61    +1.4   4 Heat 2  
» Carlsson Odell, Sara -89 ej start 
» Dedrickson M, Fatima -89 11.14  +2.3 2 Heat 3
  11.22    +1.5   6 Final  
Fuentes, Tanita -89 11.54  +2.3 3 Heat 3
Högberg, Elin -89 11.52  +1.4 PB 3 Heat 2
  11.58    +1.5   7 Final  
Lord, Linnéa -89 12.31  +3.1 5 Heat 1
Peterson, Sofia -89 10.70  +1.4 PB 1 Heat 2
  10.75    +1.5   2 Final  
F12 » Carls, Sofia -90 11.38  [1] +1.7 PB 1 Heat 2
11.26  +3.5 1 Final
Görhed, Gabriella -90 12.00  +1.9 PB 4 Heat 1
  12.17    +3.5   7 Final  
Johansson, Ella -90 12.56  0.0 PB 6 Heat 2
600 m P13   Svensson, Glenn -89 ej start             
Zakrisson, Jimmy -89 ej start 
P12 Tholander, David -90 1:55.40      PB 3 Final  
P11 Berg, Theodor -91 2:11.2m PB 8 Final
F13 Fahlén, Catrin -89 1:47.60  PB 1 Final
Fuentes, Tanita -89 ej start             
Lord, Linnéa -89 2:00.29  PB 4 Final
Peterson, Sofia -89 ej start 
F12 Görhed, Gabriella -90 ej start             
F11 Jakobsson, Ulrika -91 ej start 
Lord, Johanna -91 2:04.49  PB 5 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Kårelid, Victor -89 10.78    +0.4 PB 3 Heat 1  
11.12  +0.2 8 Final
Niemeyer, Tomas -89 11.15  -0.9 4 Heat 2
  10.65    +0.2 PB 4 Final  
Svensson, Glenn -89 10.41  +0.4 1 Heat 1
Svensson, Glenn -89 10.10  [2] +0.2 PB 1 Final
Zakrisson, Jimmy -89 10.46  -0.9 PB 1 Heat 2
  10.47    +0.2   2 Final  
P12 Molin, Per -90 12.23  -0.8 PB 4 Final
Tholander, David -90 12.74  -0.8 PB 5 Final
F13 » Dedrickson M, Fatima -89 10.24  -1.0 1 Heat 1
  10.03    -2.2   1 Final  
Fahlén, Catrin -89 11.23  -1.0 2 Heat 1
11.21  -2.2 PB 3 Final
Högberg, Elin -89 10.86  -1.7 PB 2 Heat 2
  11.07    -2.2   2 Final  
Lord, Linnéa -89 12.46  -1.7 PB 4 Heat 2
12.62  -2.2 8 Final
F12 » Carls, Sofia -90 12.39    -1.9   3 Final  
Görhed, Gabriella -90 12.55  -1.9 PB 5 Final
Höjd P13   Kårsell, Niklas -89 1.32        10    
Svensson, Glenn -89 1.50  2 Final
P11 Berg, Theodor -91 1.20      PB 2 Final  
Älvebrand, Eric -91 1.23  PB 1 Final
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 1.22  11
» Dedrickson M, Fatima -89 1.32        10    
Fahlén, Catrin -89 1.32  PB 8 Final
F12 Görhed, Gabriella -90 ej start 
F11 Jakobsson, Ulrika -91 1.15        5 Final  
Lord, Johanna -91 ej start 
Längd (zon) P13 » Kårelid, Victor -89 4.49    +0.3   5 Final  
Kårsell, Niklas -89 4.03  -1.1 PB 12
Niemeyer, Tomas -89 4.31    +1.3   10    
Svensson, Glenn -89 ej start 
Zakrisson, Jimmy -89 4.91  +0.9 PB 1 Final
P12 Molin, Per -90 ej start             
P11 Berg, Theodor -91 3.72  +0.9 PB 7 Final
Älvebrand, Eric -91 3.43  -1.9 PB 14
F13 Broth, Johanna -89 4.04    -0.6   11    
» Carlsson Odell, Sara -89 4.21  -0.8 8 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 4.78  +1.5 3 Final
Fahlén, Catrin -89 4.23    +0.2 PB 7 Final  
Högberg, Elin -89 4.15  +0.8 PB 10
Lord, Linnéa -89 3.60  -0.7 PB 13
Peterson, Sofia -89 4.52    +1.5   5 Final  
F12 » Carls, Sofia -90 4.39  +0.5 2 Final
Görhed, Gabriella -90 4.09  +0.8 7 Final
Johansson, Ella -90 3.95    +0.3 PB 8 Final  
F11 Jakobsson, Ulrika -91 3.65  +0.4 6 Final
Lord, Johanna -91 3.41  +1.2 PB 10
Tresteg (zon) P13   Niemeyer, Tomas -89 10.69    +1.1 PB 2 Final  
F13 Broth, Johanna -89 8.69  +0.5 PB 11
» Carlsson Odell, Sara -89 9.69    +0.6 PB 5 Final  
» Dedrickson M, Fatima -89 10.32  +0.4 PB 3 Final
Högberg, Elin -89 9.15  +0.5 PB 9
F12 » Carls, Sofia -90 9.33    +0.9 PB 2 Final  
Johansson, Ella -90 8.36  +0.6 PB 7 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Kårelid, Victor -89 8.19        10    
Kårsell, Niklas -89 6.12  PB 11
Niemeyer, Tomas -89 9.03        8 Final  
Zakrisson, Jimmy -89 9.99  PB 5 Final
P12 Molin, Per -90 7.07  PB 5 Final
Tholander, David -90 6.63  6 Final
Kula (2,0 kg) P11   Älvebrand, Eric -91 6.81      PB 9    
F13 Broth, Johanna -89 9.48  PB 6 Final
» Carlsson Odell, Sara -89 7.31        12    
» Dedrickson M, Fatima -89 8.33  9
Fuentes, Tanita -89 8.47  8 Final
F12 Görhed, Gabriella -90 7.69  3 Final
Diskus (1,0 kg) P13 » Kårelid, Victor -89 24.17      PB 5 Final  
Niemeyer, Tomas -89 31.34  2 Final
Zakrisson, Jimmy -89 31.80  PB 1 Final
Diskus (0,6 kg) F13   Broth, Johanna -89 19.70      PB 4 Final  
F12 » Carls, Sofia -90 24.36  PB 1 Final
Johansson, Ella -90 14.03  PB 5 Final
Spjut (400 gr) P13   Kårsell, Niklas -89 21.88      PB 9    
Niemeyer, Tomas -89 26.29  6 Final
F13 Broth, Johanna -89 19.95        5 Final  
F12 » Carls, Sofia -90 20.36  PB 4 Final [¤]
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2002 för F12
[2] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P13
[¤] - Efteranmäld
 2002-06-27 (to)  | Ludvika GP, Hillängens IP, Ludvika
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F17   Teilman, Maria -86 ej start               
800 m MS   Danielsson, Stefan -76 ej start               
» Karlsson, Fredrik -78 1:55.54  9 B-final
Klinteskog, Johan -81 1:50.47      SB 7 A-final    
» Pell, Rickard -79 1:48.02  SB 2 A-final
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 3:56.62        8 Final    
Sundell, Per Henrik -79 3:53.05  5 Final
5 000 m MS   Olsson, Olof -80 14:34.01      PB 15 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.39    0.0 SB 1 Final    
 2002-06-19 (on)  | Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m KS   Fitinghoff, Sophie -82 ej start               
400 m P19   Anes, Patrick -84 67.21      PB 3 Final    
Gyllström, Johan -84 60.59  PB 2 Final
1 500 m P19   Amin, Adam -84 4:45.29        8 B-final    
100 m häck (84 cm) KS   Fitinghoff, Sophie -82 ej start               
 2002-06-19 (on)  | Vätterspelen, Råslätts IP, Jönköping
  esultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Olsson, Olof -80 ej start               
 2002-06-16 (sö)  | VSM kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (6,0 kg) M55   Westberg, Jöran -47 11.70        2      
Diskus (1,5 kg) M55   Westberg, Jöran -47 40.95        2      
Slägga (6,0 kg) M55   Westberg, Jöran -47 38.24      PB 2      
Spjut (700 gr) M55   Westberg, Jöran -47 27.06      PB 2      
Vikt (11,34 kg) M55   Westberg, Jöran -47 13.28      PB 2      
 2002-06-16 (sö)  | Katrineholmsspelen, Backavallen, Katrineholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Spjut (600 gr) KS   Wasserman, Marie -82 27.79  [1]   PB 2 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
 2002-06-15/16 (lö-sö)  | Stafett-SM, Vellinge IP, Vellinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 x 100 m P17   Erixon, Jakob -86 44.82        1 Heat 1  
» Thulin, Mikael -85
» Andersson, David -85
Ekstedt, Anders -85                
Erixon, Jakob -86 44.43  1 Final
» Thulin, Mikael -85
» Andersson, David -85
Ekstedt, Anders -85                
P15 Thorén, Joel -87 46.29  4 Final
Segerlind, Jonas -88
Norgren, Henrik -87
Repta, Jonathan -87                
F17 Eriksson, Tittchi-Lii -86 49.66  1 Heat 1
Teilman, Maria -86
Lagerblad, Lovisa -85
Carls, Camilla -86                
Eriksson, Tittchi-Lii -86 49.51  2 Final
Teilman, Maria -86
Lagerblad, Lovisa -85
Carls, Camilla -86                
F15 Weinz, Helena -87 50.63  3 Heat 3
Nylander, Elina -87
Wiking, Jessica -87
Hynning, Elin -87                
Weinz, Helena -87 50.73  6 Final
Nylander, Elina -87
Wiking, Jessica -87
Hynning, Elin -87
Stafett 1 000 m P17   Ekstedt, Anders -85 2:06.17        2 Heat 1  
» Andersson, David -85
» Thulin, Mikael -85
Lindkvist, Robin -86                
Ekstedt, Anders -85 2:03.07  3 Final
» Andersson, David -85
» Thulin, Mikael -85
Lindkvist, Robin -86                
F17 Carls, Camilla -86 2:23.28  1 Heat 2
Eriksson, Tittchi-Lii -86
Lagerblad, Lovisa -85
Teilman, Maria -86                
Carls, Camilla -86 2:20.44  3 Final
Eriksson, Tittchi-Lii -86
Lagerblad, Lovisa -85
Teilman, Maria -86
4 x 400 m MS   Hofverberg, Christian -78 3:19.07        4 Final  
Danielsson, Stefan -76
» Karlsson, Fredrik -78
Klinteskog, Johan -81
3 x 800 m P17   Nylander, Tobias -85 6:16.87        3 Final  
Huss, Anders -85
Nyström, Jimmy -85                
P15 Thorén, Joel -87 6:51.90  4 Final [¤]
» Elgered, Jonas -87
Segerlind, Jonas -88                
F17 Håkansson, Camilla -87 7:19.92  5 Final
Lagerblad, Lovisa -85
Söderhult, Ellen -86                
F15 Wiking, Jessica -87 7:10.40  2 Final