HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-11-01
Inne för 2002 Resultatdatum: 2002-04-07
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2002-04-07 (sö)  | Sista Chansen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P13 » Kårelid, Victor -89 ej start             
Niemeyer, Tomas -89 8.92  3 Heat 1
  8.90      3 Final    
Sundborg, Håkan -89 9.43  PB 4 Heat 2 [¤]
Svensson, Glenn -89 ej start 
P12 Andersson Lind, Tom -90 10.22    PB 4 Heat 3    
Ek, August -90 9.50  PB 1 Heat 5
Knutsson, Johan -90 10.25  PB 2 Heat 5
Molin, Per -90 9.29  PB 1 Heat 3
  9.37      6 Final    
P11 Ejergård, Jimmy -91 9.82  PB 6 Heat 5
Elgered, Michael -91 10.68  PB 5 Heat 1
Frykholm, William -91 9.56  PB 3 Heat 1
  9.66      5 B-final    
Renneus, Hugo -91 9.64  4 Heat 2
9.61  PB 3 B-final
Sabir-T, Zackaria -91 9.98      5 Heat 3    
Älvebrand, Eric -91 9.69  3 Heat 4
P10 Göransson, Anton -92 11.38  4 Heat 4
Langels, Oscar -92 11.52    PB 5 Heat 4    
Olsson-A, Max -92 ej start 
Samuelsson, Filip -92 ej start 
Sundborg, Tommy -92 10.84      5 Heat 2    
Tovatt, Samori -92 9.94  1 Heat 3
9.94  6 Final
P9 Engström, David -93 ej start             
» Green, Philip -93 ej start 
Samuelsson, Emil -93 ej start 
F13 Broth, Johanna -89 9.13      3 Heat 3    
» Carlsson Odell, Sara -89 9.22  5 Heat 1
» Dedrickson M, Fatima -89 8.58  1 Heat 1
  8.46      2 Final    
Fahlén, Catrin -89 9.29  5 Heat 2
Fuentes, Tanita -89 8.87  1 Heat 2
  8.86      3 Final    
Peterson, Sofia -89 8.25  PB 1 Heat 3
8.30  1 Final
F12 » Carls, Sofia -90 9.11  3 Heat 4
  9.12      6 Final    
Görhed, Gabriella -90 9.39  5 Heat 4
9.37  4 B-final
Göth, Camilla -90 9.92      5 Heat 5    
Göth, Linn -90 9.24  2 Heat 2
9.07  PB 1 B-final
Hänninger, Linda -90 10.29      7 Heat 1    
Johansson, Ella -90 9.77  4 Heat 2 [¤]
» Larsson, Louise -90 10.25  6 Heat 1
Lindén, Malin -90 ej start             
Mattsson, Ella -90 ej start 
Nilsson, Jessika -90 9.41  2 Heat 3
  9.47      8 B-final    
Utterström, Emelie -90 9.86  PB 6 Heat 3
F11 Jakobsson, Ulrika -91 9.69  3 Heat 1
  9.75      8 Final    
Lord, Johanna -91 ej start 
Mortensen, Sofie -91 10.54  PB 6 Heat 2
F10 Fagerudd, Rosanna -92 10.22      3 Heat 1    
Forsberg, Frida -92 ej start 
Holmström, Clara -92 ej start 
Johansson, Klara -92 10.37    PB 4 Heat 3    
Kjellqvist, Matilda -92 12.25  PB 7 Heat 2
Niklasson, Felicia -92 10.51  3 Heat 5
» Sabir, Jasmin -92 9.92  PB 1 Heat 4
  10.06      3 B-final    
Zachrisson, Helena -92 ej start 
F9 Ek, Linnéa -93 11.22  PB 5 Heat 4
» Grönros, Lovisa -93 10.57  PB 2 Heat 3
  10.67      7 B-final    
Larsson, Fanny -93 10.95  PB 3 Heat 3
Niväng, Sara -93 ej start 
Nordström, Melina -93 ej start             
Strinde, Angelica -93 ej start 
800 m P13   Kårsell, Niklas -89 2:54.44    PB 4 Heat 1    
Svensson, Glenn -89 ej start 
P12 Ek, August -90 2:57.34    PB 7 Final    
Molin, Per -90 2:51.21  6 Final
P11 Ejergård, Jimmy -91 ej start 
Elgered, Michael -91 3:00.59    PB 4 Heat 2    
P10 Olsson-A, Max -92 ej start 
Samuelsson, Filip -92 ej start 
P9 » Green, Philip -93 ej start             
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 ej start 
Fahlén, Catrin -89 2:41.68  PB 3 Final
F12 Görhed, Gabriella -90 2:56.69      4 Final    
F11 Lord, Johanna -91 ej start 
F10 Fagerudd, Rosanna -92 3:10.15  PB 3 Heat 1
Johansson, Klara -92 3:04.29      4 Heat 2    
F9 » Grönros, Lovisa -93 3:16.02  PB 4 Final
Larsson, Fanny -93 3:30.85  PB 9 Final
Nordström, Melina -93 ej start 
Höjd P11   Älvebrand, Eric -91 1.18    PB 3 Final    
P10 Bojang, Jambo -92 ej start 
Göransson, Anton -92 0.98    PB 11      
Olsson-A, Max -92 ej start 
Samuelsson, Filip -92 ej start 
Sundborg, Tommy -92 1.08    PB 8 Final    
Tovatt, Samori -92 ej start 
P9 Samuelsson, Emil -93 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 1.29      4 Final    
Görhed, Gabriella -90 1.26  PB 6 Final
Mattsson, Ella -90 ej start 
F11 Bristrand, Anna -91 0.98    PB 12      
Jakobsson, Ulrika -91 1.08  10
Lord, Johanna -91 ej start 
F10 Forsberg, Frida -92 ej start             
Kjellqvist, Matilda -92 ej start 
Niklasson, Felicia -92 ej start 
» Sabir, Jasmin -92 0.88    PB 15      
Zachrisson, Helena -92 ej start 
F9 Niväng, Sara -93 ej start 
Längd (zon) P12   Ek, August -90 3.96    PB 5 Final    
Knutsson, Johan -90 3.28  PB 20
Molin, Per -90 3.69      13      
P11 Ejergård, Jimmy -91 3.53  PB 14
Elgered, Michael -91 2.99  29
Frykholm, William -91 3.53    PB 13      
Sabir-T, Zackaria -91 3.69  PB 11
Älvebrand, Eric -91 3.40  22
P10 Bojang, Jambo -92 ej start             
Sundborg, Tommy -92 2.88  15
P9 Engström, David -93 ej start 
» Green, Philip -93 ej start             
Samuelsson, Emil -93 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 4.20  3 Final
Göth, Camilla -90 3.50      20      
Göth, Linn -90 3.72  15
Hänninger, Linda -90 3.36  23
Johansson, Ella -90 3.83      13     [¤]
» Larsson, Louise -90 3.21  30
Lindén, Malin -90 ej start 
Mattsson, Ella -90 ej start             
Nilsson, Jessika -90 3.30  25
Utterström, Emelie -90 3.08  35
F11 Bristrand, Anna -91 3.43    PB 17      
Jakobsson, Ulrika -91 3.58  8 Final
Lord, Johanna -91 ej start 
Mortensen, Sofie -91 3.24    PB 23      
F10 Ahvander, Cindy -92 2.38  47
Fagerudd, Rosanna -92 3.29  PB 20
Forsberg, Frida -92 ej start             
Johansson, Klara -92 3.27  25
Kjellqvist, Matilda -92 2.39  PB 46
Niklasson, Felicia -92 3.18      27      
» Sabir, Jasmin -92 3.35  19
Zachrisson, Helena -92 ej start 
F9 Ek, Linnéa -93 ej start             
» Grönros, Lovisa -93 2.92  16
» Karlsson, Julia -93 2.73  25
Larsson, Fanny -93 2.60    PB 29      
Niväng, Sara -93 ej start 
Nordström, Melina -93 ej start 
Tresteg (zon) P13 » Kårelid, Victor -89 ej start             
Kårsell, Niklas -89 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 10.26      3 Final    
F13 Broth, Johanna -89 8.71  8 Final
» Carlsson Odell, Sara -89 9.75  PB 2 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 10.10    PB 1 Final    
Fuentes, Tanita -89 9.07  6 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Kårelid, Victor -89 7.80      5 Final    
Niemeyer, Tomas -89 9.00  PB 3 Final
P12 Andersson Lind, Tom -90 7.56    PB 4 Final    
P11 Elgered, Michael -91 6.04  14
Kula (2,0 kg) P10   Tovatt, Samori -92 7.50      2      
P9 Engström, David -93 ej start 
» Green, Philip -93 ej start             
F13 Broth, Johanna -89 8.31  8 Final
Fuentes, Tanita -89 8.34  PB 6 Final
F12 J-sson Malmström, Emma -90 7.09    PB 3 Final   [¤]
F10 Ahvander, Cindy -92 3.43  23
Kula (1,0 kg) F9 » Karlsson, Julia -93 3.87    PB 12      
Strinde, Angelica -93 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-03-23 (lö)  | Svealandsmästerskap 13-14år, Munktellarenan, Eskilstuna - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m häck (84 cm) P14 » Eklund, Jonathan -88 9.48      1 Heat 3    
» Eklund, Jonathan -88 9.46  PB 2 Final
Höjd P14   Liedberg, Niclas -88 1.50      14      
Segerlind, Jonas -88 1.58  8 Final
Stav P14 » Eklund, Jonathan -88 2.70      3 Final    
Segerlind, Jonas -88 2.65  PB 4 Final
F14 Trygg, Nadja -88 2.30  5 Final
 2002-03-09/10 (lö-sö)  | Formenkollen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Segerlind, Jonas -88 7.98    PB 1 Final [¤]
P13 Niemeyer, Tomas -89 8.77  PB 2 Final
F13 Broth, Johanna -89 9.11      4 Heat 2  
Fuentes, Tanita -89 8.61  PB 1 Heat 1
8.73  2 Final
Högberg, Elin -89 9.11  3 Heat 2 [¤]
  9.28      8 Final  
Olin, Hanna -89 9.89  6 Heat 1
Peterson, Sofia -89 8.49  1 Heat 2
  8.46    PB 1 Final  
F12 Görhed, Gabriella -90 9.23  PB 1 Heat 1
9.32  4 Final
200 m F13   Fahlén, Catrin -89 30.33      2 Heat 3  
Fuentes, Tanita -89 29.62  PB 1 Heat 3
Olin, Hanna -89 33.71      3 Heat 1  
Peterson, Sofia -89 28.33  PB 1 Heat 2
F12 » Carls, Sofia -90 30.32  PB 1 Heat 3
800 m F12   Görhed, Gabriella -90 2:56.32      3 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13   Niemeyer, Tomas -89 10.87      5 Final  
Svensson, Glenn -89 10.28  PB 1 Final
Waak, Simon -90 10.87  [2] PB 4 Final  
F13 » Dedrickson M, Fatima -89 10.21  1 Final
Fahlén, Catrin -89 11.43  3 Final
Westling, Amanda -89 ej start 
Höjd P14   Liedberg, Niclas -88 1.63    PB 1 Final  
P13 Niemeyer, Tomas -89 1.25  3 Final
P12 Waak, Simon -90 1.35      1 Final  
F13 Olin, Hanna -89 1.10  6 Final
F12 Görhed, Gabriella -90 ej start 
Thorstensson, Moa -90 1.27  3 Final
Stav P13   Thorstensson, Erik -89 2.50      1 Final  
Längd (zon) P13   Niemeyer, Tomas -89 4.74      4 Final  
Svensson, Glenn -89 4.85  3 Final
F13 Broth, Johanna -89 4.09      9    
» Carlsson Odell, Sara -89 4.49  PB 4 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 4.69  1 Final
Fahlén, Catrin -89 4.10    PB 7 Final  
Fuentes, Tanita -89 4.42  PB 5 Final
Högberg, Elin -89 4.10  8 Final
Olin, Hanna -89 3.90      10    
Westling, Amanda -89 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 4.59  PB 1 Final
Tresteg P14   Segerlind, Jonas -88 11.54    PB 1 Final [¤]
Tresteg (zon) P13   Niemeyer, Tomas -89 10.66      1 Final  
F13 Broth, Johanna -89 8.82  5 Final
Fuentes, Tanita -89 9.51      2 Final  
Högberg, Elin -89 8.99  4 Final
Kula (4,0 kg) P13   Niemeyer, Tomas -89 8.68      4 Final  
Kula (2,0 kg) F13   Broth, Johanna -89 8.45      1 Final  
» Carlsson Odell, Sara -89 8.05  2 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 7.86      3 Final [¤]
F12 Görhed, Gabriella -90 7.38  1 Final [¤]
J-sson Malmström, Emma -90 6.65  6 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P12
 2002-03-09/10 (lö-sö)  | IUSM 2002, Friidrottshallen PEAB, Västerås - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17 » Andersson, David -85 7.65      5 Heat 2  
Ekstedt, Anders -85 7.47  3 Heat 4
Erixon, Jakob -86 ej start           
» Thulin, Mikael -85 7.34  SB 3 Heat 5
7.39  5 Semi-2
F17 Carls, Camilla -86 8.55      7 Heat 3  
Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.24  PB 5 Heat 1
Rätteli, Alexandra -85 8.42  7 Heat 5
Teilman, Maria -86 7.80  1 Heat 6
7.78  1 Semi-3
Teilman, Maria -86 7.70  [1] PB 1 Final  
F15 Weinz, Helena -87 8.50  PB 7 Heat 3
200 m F15   Hynning, Elin -87 27.96      2 Heat 1  
Nylander, Elina -87 27.61  PB 4 Heat 4
400 m P17 » Andersson, David -85 ej start           
Lindkvist, Robin -86 53.02  1 Heat 5
  52.91    PB 3 Semi-1  
» Thulin, Mikael -85 52.71  1 Heat 1
52.71  1 Semi-3
  51.49    PB 4 Final  
F17 Lagerblad, Lovisa -85 62.06  3 Heat 2
63.00  4 Semi-2
1 000 m F15   Håkansson, Camilla -87 3:15.93      9 Heat 2  
» Nyström, Michelle -87 3:08.64  PB 5 Heat 1
  3:13.69      8 Final  
Wiking, Jessica -87 3:08.18  PB 3 Heat 1
3:09.28  6 Final
1 500 m P17   Huss, Anders -85 ej start           
Nylander, Tobias -85 4:25.66  PB 5 Heat 3
F17 Söderhult, Ellen -86 4:50.98  [1] PB 3 Heat 2
Söderhult, Ellen -86 4:43.20  [1] PB 4 Final
60 m häck (91,4 cm) P17   Granlund, Jonas -86 9.17      5 Heat 3  
60 m häck (84 cm) P15 » Elgered, Jonas -87 9.54      7 Heat 1  
Thorén, Joel -87 8.83  2 Heat 2
8.86  5 Final
60 m häck (76,2 cm) F17   Carls, Camilla -86 9.89      7 Heat 2  
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Lagerblad, Lovisa -85 9.72      6 Heat 3  
F15 Arvidsson, Emelie -87 9.61  2 Heat 2
9.60  PB 7 Final
Höjd P17   Janson, Robert -86 1.63      26    
P15 Norgren, Henrik -87 1.58  25
Thorén, Joel -87 1.74  4
Stav P17   Granlund, Jonas -86 3.38    PB 12    
P15 » Elgered, Jonas -87 3.47  PB 2
F15 Hynning, Elin -87 2.31  8
Längd P17 » Andersson, David -85 5.89      17    
Nordström, Erik -86 5.88  PB 18
» Thulin, Mikael -85 5.84    SB 21    
F17 Andersson, Annika -86 4.98  23
Krasniqi, Rozafa -86 4.95  24
F15 Arvidsson, Emelie -87 4.58      23    
Nylander, Elina -87 4.69  20
Weinz, Helena -87 4.78  14
Tresteg P17   Janson, Robert -86 11.17      22    
Nordström, Erik -86 11.33  21
P15 Thorén, Joel -87 11.83    PB 8    
F17 Andersson, Annika -86 11.07  [1] SB 9
Kula (4,0 kg) P15 » Elgered, Jonas -87 11.40      17    
Thorén, Joel -87 13.35  5
Kula (3,0 kg) F17   Krasniqi, Rozafa -86 11.23      19    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
 2002-03-01/03 (fr-sö)  | ISM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp MS   Kleebinder, Niklas -77 ej start           
7-kamp P15 » Elgered, Jonas -87 4 930    PB 6    
60 m 8.31 [686] PB 6 1 fr
Stav 3.26 [825] 2 fr
Längd 5.17 [692] PB 10 fr
60 m häck (84 cm) 9.56 [873] 6 2 fr
Höjd 1.54 [635] 11
Kula (4,0 kg) 10.50 [603] 7
600 m 1:40.82 [616]   PB 3 2  
Thorén, Joel -87 5 682  [1] PB 1
60 m 7.82 [879] 5 2 fr
Stav 2.76 [642] PB 6 fr
Längd 5.71 [845] PB 2 fr
60 m häck (84 cm) 9.00 [995] 2 2 fr
Höjd 1.72 [859] 2
Kula (4,0 kg) 12.35 [760] 3
600 m 1:37.65 [702] PB 2 2
5-kamp F17   Krasniqi, Rozafa -86 3 238  [2] SB 7    
60 m häck (76,2 cm) 10.01 [741] 5 2
Höjd 1.49 [618] SB 9
Kula (3,0 kg) 11.79 [760] 2
Längd 4.90 [671] 9
600 m 1:57.25 [448]   SB 2 heat 1  
F15 Arvidsson, Emelie -87 3 273  PB 9 fr
60 m häck (76,2 cm) 9.75 [869] 5 3 fr
Höjd 1.51 [818] SB 6 fr
Kula (3,0 kg) 7.86 [519] SB 15 fr
Längd 4.53 [657] 11 fr
600 m 1:56.63 [410] PB 3 1 fr
Not
[1] - Är ny klubbrekordmångkamp 2002 för P15
[2] - Klubbrekord i klassen F16
 2002-02-23/24 (lö-sö)  | IJSM 2002, Friidrottens Hus, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
1 500 m M22   Olsson, Olof -80 3:58.87    PB 5 Final  
Höjd P19   Ericsson, Mattias -84 ej start           
Stav K22   Lissäng, Sofie -80 ej res        Final  
Wasserman, Marie -82 3.17  6 Final
Längd F19   Bergsten, Moa -83 ej start           
Tresteg F19   Bergsten, Moa -83 ej start           
 2002-02-16/17 (lö-sö)  | Ungdoms-DM inomhus 2002, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17 » Andersson, David -85 ej start           
Ekstedt, Anders -85 7.46  2 Heat 1
  7.48      4 Final  
Erixon, Jakob -86 7.52  PB 3 Heat 3
7.55  7 Final
» Thulin, Mikael -85 7.43  1 Heat 2
  7.54      6 Final  
P14 Olsson, David -88 8.34  3 Heat 1
8.37  5 Final
P13 » Kårelid, Victor -89 ej start           
Niemeyer, Tomas -89 8.83  2 Heat 1
Sundborg, Håkan -89 9.66  PB 6 Heat 3
Svensson, Glenn -89 8.67  3 Heat 2
  8.77      8 Final  
Thorstensson, Erik -89 ej start 
Zakrisson, Jimmy -89 8.62  3 Heat 3
  8.43    PB 5 Final  
P12 Waak, Simon -90 8.97  PB 2 Heat 3
9.05  5 Final
F17 Carls, Camilla -86 8.49  3 Heat 2
  8.43    SB 6 B-final  
Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.33  PB 2 Heat 4
8.38  4 B-final
Rätteli, Alexandra -85 8.38  3 Heat 3
  8.41      5 B-final  
Teilman, Maria -86 7.94  1 Heat 1
7.82  2 Final
F15 Hynning, Elin -87 8.74      4 Heat 5  
Nylander, Elina -87 8.55  3 Heat 1 [¤]
8.62  6 B-final
Weinz, Helena -87 8.73      3 Heat 3  
F14 Gävert, Therése -88 8.84  4 Heat 1
Johansson, Linn -88 ej start 
F13 Broth, Johanna -89 9.11    PB 6 Heat 2  
» Carlsson Odell, Sara -89 9.10  5 Heat 5
» Dedrickson M, Fatima -89 8.60  1 Heat 4
  8.57      5 Final  
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start 
Fuentes, Tanita -89 8.76  PB 2 Heat 4
  8.86      8 Final  
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start 
Högberg, Elin -89 8.95  3 Heat 1
  9.13      7 B-final  
Peterson, Sofia -89 ej start 
Westling, Amanda -89 8.88  PB 4 Heat 3
  8.91      5 B-final  
F12 » Carls, Sofia -90 8.87  1 Heat 2
9.06  8 Final
Görhed, Gabriella -90 9.51      4 Heat 1  
Göth, Camilla -90 9.74  5 Heat 4
Göth, Linn -90 9.35  PB 4 Heat 6
Johansson, Ella -90 9.47    PB 3 Heat 5  
Mattsson, Ella -90 10.17  PB 8 Heat 1
Nilsson, Jessika -90 9.44  5 Heat 2
200 m P15   Thorén, Joel -87 25.12      2 Heat 3  
P14 Segerlind, Jonas -88 25.58  PB 1 Heat 1 [¤]
P13 Niemeyer, Tomas -89 28.95    PB 3 Heat 3 [¤]
Svensson, Glenn -89 29.21  4 Heat 3
F15 Hynning, Elin -87 ej start 
Nylander, Elina -87 ej start           
F13 » Dedrickson M, Fatima -89 ej start 
Fahlén, Catrin -89 29.90  PB 4 Heat 6
Fuentes, Tanita -89 ej start           
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 31.21  2 Heat 5
Olin, Hanna -89 ej start 
Peterson, Sofia -89 ej start 
400 m P19   Lönnies, Henning -83 54.00    SB 4 Heat 2  
P17 » Andersson, David -85 ej start 
Lindkvist, Robin -86 54.36      2 Heat 4 [¤]
» Thulin, Mikael -85 53.44  1 Heat 4
F17 Barman, Emelie -85 70.44  PB 2 Heat 1
Lagerblad, Lovisa -85 ej start           
Söderhult, Ellen -86 61.91  [2,3] PB 2 Heat 2
800 m P13   Sandqvist, Joakim -89 ej start           
P12 Molin, Per -90 2:46.91  PB 1 Heat 1
Tholander, David -90 2:49.56      4 Heat 2  
F13 Fahlén, Catrin -89 2:48.93  6 Heat 2
F12 Görhed, Gabriella -90 2:56.20  6 Heat 2
1 000 m P15   Lisell, Dennis -87 ej start           
F15 Håkansson, Camilla -87 ej start 
» Nyström, Michelle -87 3:12.02      2 Final  
Wiking, Jessica -87 ej start 
F14 Nyrenström, Karolina -88 ej start 
1 500 m P17   Huss, Anders -85 4:23.80    PB 1 Final [¤]
Nylander, Tobias -85 4:26.50  PB 2 Final [¤]
F17 Barman, Emelie -85 5:24.09      5 Final  
Söderhult, Ellen -86 4:59.33  1 Final
60 m häck (91,4 cm) P17   Granlund, Jonas -86 9.13    PB 2 Final  
60 m häck (84 cm) P15 » Elgered, Jonas -87 9.35      5 Final  
Thorén, Joel -87 8.69  2 Final
P14 » Eklund, Jonathan -88 9.76      1 Final  
Segerlind, Jonas -88 ej start 
60 m häck (76,2 cm) P13 » Kårelid, Victor -89 ej start           
Niemeyer, Tomas -89 10.47  PB 3 Final
Sundborg, Håkan -89 11.31      4 Final  
Svensson, Glenn -89 10.36  PB 2 Final
Thorstensson, Erik -89 ej start 
F17 Carls, Camilla -86 9.82      6 Heat 2  
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Lagerblad, Lovisa -85 9.72  4 Heat 1
F15 Arvidsson, Emelie -87 9.87  2 Heat 2
  10.19      5 Final  
Nylander, Elina -87 10.43  5 Heat 1
ej start  Final
F14 Johansson, Linn -88 9.92  4 Heat 1
  9.95      5 Final  
Trygg, Nadja -88 ej start 
F13 Broth, Johanna -89 11.95  5 Heat 1
» Carlsson Odell, Sara -89 11.40    PB 5 Heat 2  
» Dedrickson M, Fatima -89 10.38  1 Heat 1
10.16  PB 2 Final
Fahlén, Catrin -89 11.19  3 Heat 1
  11.31      7 Final  
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start 
Högberg, Elin -89 11.37  4 Heat 2
  11.13    PB 6 Final  
Westling, Amanda -89 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 11.15  1 Heat 1
  10.95    PB 2 Final  
Görhed, Gabriella -90 12.61  7 Heat 2
Thorstensson, Moa -90 ej start 
Höjd P19   Ericsson, Mattias -84 ej start           
P17 Janson, Robert -86 1.73  2 Final
Nordström, Erik -86 1.63    PB 6 Final  
P15 » Elgered, Jonas -87 1.53  6 Final
Lundh, Robin -87 1.58  5 Final
Norgren, Henrik -87 1.73    PB 2 Final [¤]
Thorén, Joel -87 1.73  2 Final
P14 Berg, Jonathan -88 1.48  3 Final
Liedberg, Niclas -88 1.58      1 Final  
Segerlind, Jonas -88 1.58  2 Final
P13 Niemeyer, Tomas -89 1.33  7 Final
Sundborg, Håkan -89 1.33      6 Final  
Svensson, Glenn -89 1.48  3 Final
Thorstensson, Erik -89 ej start 
P12 Waak, Simon -90 1.39      1 Final  
F17 Krasniqi, Rozafa -86 1.43  10
F15 Arvidsson, Emelie -87 1.43  5 Final
F14 Hill, Malin -88 ej start           
Holm, Liv -88 1.43  10
Nyrenström, Karolina -88 ej start 
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 1.23      10    
» Dedrickson M, Fatima -89 1.23  13
Fahlén, Catrin -89 1.18  20
Johansson, Petra -89 ej start           
Strauss, Johanna -89 1.13  21
F12 » Carls, Sofia -90 1.31  3 Final
Görhed, Gabriella -90 1.23      8 Final  
Göth, Camilla -90 1.08  PB 17
Göth, Linn -90 1.13  PB 16
Mattsson, Ella -90 1.18      12    
Nilsson, Jessika -90 1.13  PB 15
Thorstensson, Moa -90 ej start 
Stav P17   Granlund, Jonas -86 3.37    PB 1 Final  
P15 » Elgered, Jonas -87 3.27  1 Final
P14 » Eklund, Jonathan -88 2.73    PB 1 Final  
P13 Thorstensson, Erik -89 ej start 
F15 Arvidsson, Emelie -87 2.13  PB 4 Final
Hynning, Elin -87 2.23      3 Final  
F14 Trygg, Nadja -88 2.43  PB 2 Final
Längd P17 » Andersson, David -85 ej start           
Janson, Robert -86 ej start 
Nordström, Erik -86 5.73    PB 2 Final  
» Thulin, Mikael -85 ej start 
P15 Thorén, Joel -87 5.66  3 Final
P14 Segerlind, Jonas -88 5.30    PB 1 Final  
F17 Andersson, Annika -86 5.14  6 Final
Carls, Camilla -86 4.66  14
Eriksson, Tittchi-Lii -86 4.84    PB 10    
Krasniqi, Rozafa -86 4.99  8 Final
F15 Arvidsson, Emelie -87 ej start 
Nylander, Elina -87 4.67      9    
Weinz, Helena -87 4.38  14
F14 Eklund, Marica -88 ej start 
Johansson, Linn -88 ej start 
Längd (zon) P13 » Kårelid, Victor -89 ej start           
Niemeyer, Tomas -89 4.69  4 Final
Sundborg, Håkan -89 4.02      10    
Svensson, Glenn -89 4.61  5 Final
Zakrisson, Jimmy -89 ej start 
P12 Molin, Per -90 3.98    PB 15    
Tholander, David -90 3.27  24
F13 Broth, Johanna -89 4.22  PB 14
» Carlsson Odell, Sara -89 4.42      8 Final  
» Dedrickson M, Fatima -89 4.71  4 Final
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start 
Fuentes, Tanita -89 ej start           
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 3.50  24
Högberg, Elin -89 4.12  15
Olin, Hanna -89 ej start           
Peterson, Sofia -89 ej start 
Westling, Amanda -89 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 4.57    PB 1 Final  
Göth, Camilla -90 3.68  22
Göth, Linn -90 3.90  15
Mattsson, Ella -90 3.47    PB 33    
Nilsson, Jessika -90 3.64  25
Tresteg P17   Janson, Robert -86 ej start           
P15 » Elgered, Jonas -87 10.79  4 Final [¤]
Lundh, Robin -87 9.84    PB 5 Final  
Thorén, Joel -87 11.66  2 Final
P14 Liedberg, Niclas -88 10.37  PB 3 Final
Segerlind, Jonas -88 11.00    PB 2 Final  
F17 Andersson, Annika -86 10.91  4 Final
F15 Arvidsson, Emelie -87 9.68  PB 7 Final
Håkansson, Camilla -87 ej start           
» Nyström, Michelle -87 9.24  PB 9
Weinz, Helena -87 9.34  8 Final
F14 Eklund, Marica -88 ej start           
Holm, Liv -88 ej start 
Tresteg (zon) P13 » Kårelid, Victor -89 ej start           
Niemeyer, Tomas -89 10.93  1 Final
Sandqvist, Joakim -89 ej start           
Svensson, Glenn -89 10.20  2 Final
F13 Broth, Johanna -89 8.80  12
» Carlsson Odell, Sara -89 9.00      11    
» Dedrickson M, Fatima -89 9.68  7 Final
Fuentes, Tanita -89 9.89  PB 3 Final
Högberg, Elin -89 9.11      8 Final  
Westling, Amanda -89 9.69  6 Final
Kula (5,0 kg) P17   Westberg, Magnus -85 12.30  [4] PB 1 Final  
Kula (4,0 kg) P15 » Elgered, Jonas -87 11.36      6 Final  
Thorén, Joel -87 12.66  2 Final
P14 Olsson, David -88 9.79      4 Final  
P13 » Kårelid, Victor -89 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 8.78  6 Final
Zakrisson, Jimmy -89 9.33  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) F17   Krasniqi, Rozafa -86 11.78      2 Final  
F14 Gävert, Therése -88 8.13  5 Final
Kula (2,0 kg) F13   Broth, Johanna -89 8.73    PB 7 Final  
» Carlsson Odell, Sara -89 8.10  10
» Dedrickson M, Fatima -89 8.60    PB 8 Final  
Johansson, Petra -89 ej start 
Strauss, Johanna -89 7.68  12
Westling, Amanda -89 ej start           
F12 » Carls, Sofia -90 9.26  3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
[3] - Är ny klubbrekordgren 2002 för F16
[4] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P17
 2002-02-16/17 (lö-sö)  | ISM 2002, Athleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:53.55      1 Heat 4  
1:50.46  2 Final
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 ej start          [¤]
3 000 m MS   Olsson, Olof -80 8:23.95    PB 5 Final  
Tresteg KS   Bergsten, Moa -83 ej start          [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-02-10 (sö)  | Hammarby Ungdomsspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m P15 » Elgered, Jonas -87 26.94      1 Heat 2    
Persson, Wilmer -87 28.10  PB 2 Heat 2
Strinde, Zacharias -87 ej start             
Thorén, Joel -87 24.98  PB 2 Heat 3
P14 Berg, Jonathan -88 27.93  3 Heat 1
Liedberg, Niclas -88 28.18    PB 1 Heat 2    
Olsson, David -88 27.93  3 Heat 4
Röing, Mattias -88 30.34  2 Heat 2
Segerlind, Jonas -88 25.70    PB 1 Heat 3    
Silén, Gustav -88 27.35  PB 2 Heat 1
Söderstedt, Johan -88 31.20  PB 4 Heat 4
F15 Hynning, Elin -87 28.38      4 Heat 4    
Nylander, Elina -87 ej start 
Weinz, Helena -87 ej start 
F14 Johansson, Linn -88 ej start             
Nyrenström, Karolina -88 ej start 
Thunström, Sandra -88 31.42  PB 4 Heat 2
400 m P10   Bojang, Jambo -92 ej start             
Elinder, Viktor -92 109.34  PB 6 Heat 3
Göransson, Anton -92 ej start             
Olsson-A, Max -92 ej start 
Samuelsson, Filip -92 84.08  PB 2 Heat 1
Tovatt, Samori -92 ej start             
P9 Engström, David -93 ej start 
» Green, Philip -93 82.21  PB 2 Heat 1
P8 Abrahamsson, Anton -94 ej start             
Axelsson, David -94 117.12  PB 7 Heat 2
Dunér, Samuel -94 106.27  PB 6 Heat 1 [¤]
Lind Olsson, David -94 106.34    PB 7 Heat 1    
Rydbom, Kevin -94 95.25  PB 2 Heat 1
F10 Fagerudd, Rosanna -92 84.68  5 Heat 3
Johansson, Klara -92 81.16      1 Heat 4    
Niklasson, Felicia -92 83.62  2 Heat 4
» Sabir, Jasmin -92 84.89  PB 6 Heat 3
F9 Bergholm, Sofia -93 ej start             
Bidö, Matilda -93 ej start 
Ek, Linnéa -93 92.89  PB 4 Heat 2
Ericsson, Magdalena -93 94.90    PB 5 Heat 1    
» Grönros, Lovisa -93 ej start 
Larsson, Fanny -93 94.01  PB 4 Heat 1
Lindelöw, Hanna -93 ej start             
Lindgren, Elin -93 ej start 
Nordström, Melina -93 107.72  6 Heat 2
F8 Agnesjö, Elin -94 ej start             
Assarsson, Elina -94 ej start 
Bojang, Oumie -94 ej start 
Carlsson, Malin -94 98.89    PB 3 Heat 1    
Ekholm, Emma -94 98.97  PB 4 Heat 1
Gerdin, Annica -94 113.18  PB 6 Heat 2
Lindersson, Malin -94 118.03    PB 7 Heat 3    
Linjo, Sofia -94 115.78  PB 6 Heat 3
Lord, Lise -94 94.38  PB 3 Heat 2
Lundborg, Hanna -94 brutit        Heat 1    
» Sandelius, Josefine -94 106.41  PB 5 Heat 1
600 m P13   Sandqvist, Joakim -89 ej start             
Zakrisson, Jimmy -89 1:59.18  PB 6 Final
P12 Molin, Per -90 1:58.69    PB 2 Heat 1    
Tholander, David -90 ej start 
Vilhelmsson, Leo -90 brutit  Heat 2
P11 Edler, Erik -91 2:07.12    PB 4 Heat 1    
Ejergård, Jimmy -91 2:04.80  PB 4 Heat 2
Elgered, Michael -91 2:05.08  PB 6 Heat 2
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 brutit        Final    
Fahlén, Catrin -89 2:03.73  PB 7 Final
Fuentes, Tanita -89 1:56.82  PB 3 Final [¤]
Olin, Hanna -89 2:10.75    PB 9 Final    
Peterson, Sofia -89 ej start 
F12 Görhed, Gabriella -90 2:09.66  4 Heat 3
J-sson Malmström, Emma -90 ej start             
F11 Gille, Filippa -91 2:12.71  PB 4 Heat 1 [¤]
Lord, Johanna -91 2:10.61  5 Heat 2
1 000 m P15   Lisell, Dennis -87 3:02.08    PB 4 Final    
P14 Silén, Gustav -88 3:09.05  PB 3 Final
Strinde, Gabriel -88 ej start             
Söderstedt, Johan -88 3:24.58  PB 5 Final
F15 Holmström, Sofie -87 3:41.01  PB 7 Final [¤]
  ej start             
Håkansson, Camilla -87 ej start 
» Nyström, Michelle -87 3:10.79  PB 3 Final
Wiking, Jessica -87 ej start             
F14 Nyrenström, Karolina -88 ej start 
40 m häck (special) P10   Elinder, Viktor -92 9.35    PB 6 Heat 2    
Langels, Oscar -92 ej start 
Olsson-A, Max -92 10.08    PB 5 Heat 3    
Samuelsson, Filip -92 8.91  PB 5 Heat 2
Sundborg, Tommy -92 8.32  PB 4 Heat 1
  8.60      8 Final    
Tovatt, Samori -92 8.44  5 Heat 1
8.21  PB 7 Final
P9 Engström, David -93 ej start             
» Green, Philip -93 8.45  1 Heat 2
8.06  PB 2 Final
Melin, Harald -93 ej start             
Samuelsson, Emil -93 10.10  PB 7 Heat 1 [¤]
Westny, Theodor -93 ej start 
P8 Abrahamsson, Anton -94 9.89  4 Heat 2
  9.56    PB 7 Final    
Axelsson, David -94 9.03  PB 2 Heat
9.28  4 Final
Lind Olsson, David -94 10.62    PB 8 Heat 1    
Pihlblad, Hugo -94 11.64  PB 8 Heat 2
Rydbom, Kevin -94 10.09  PB 6 Heat 1
Strand, Adam -94 10.57    PB 7 Heat 1    
F10 Bergsten, Siri -92 ej start 
Fagerudd, Rosanna -92 9.24  PB 5 Heat 1
Gbotto Carlsson, Mathilde -92 7.52  1 Heat 2
  7.35    PB 2 Final    
Johansson, Klara -92 8.75  PB 3 Heat 3
Kjellqvist, Matilda -92 11.09  PB 6 Heat 4
Niklasson, Felicia -92 8.75    PB 3 Heat 5    
» Sabir, Jasmin -92 9.67  PB 5 Heat 6
Zachrisson, Helena -92 9.70  PB 6 Heat 6
Öhman, Louise -92 9.74    PB 6 Heat 3   [¤]
F9 Bergholm, Sofia -93 ej start 
Bidö, Matilda -93 ej start 
Ek, Linnéa -93 8.79  PB 2 Heat 3
  8.94      7 Final    
Ericsson, Magdalena -93 9.62  PB 4 Heat 1
» Grönros, Lovisa -93 ej start 
» Karlsson, Julia -93 9.46    PB 3 Heat 1    
Larsson, Fanny -93 12.92  PB 6 Heat 1
Lindelöw, Hanna -93 ej start 
Nordström, Melina -93 11.08    PB 5 Heat 1    
Strinde, Angelica -93 ej start 
F8 Agnesjö, Elin -94 ej start 
Assarsson, Elina -94 ej start             
Carls, Julia -94 10.08  PB 3 Heat 3
Carlsson, Malin -94 9.36  PB 2 Heat 2
  9.44      6 Final    
Ekholm, Emma -94 10.15  PB 4 Heat 1
Gerdin, Annica -94 10.72  PB 7 Heat 1
Lindersson, Malin -94 11.14    PB 6 Heat 2    
Linjo, Sofia -94 brutit  Heat 3
Lord, Lise -94 10.52  PB 5 Heat 3
Lundborg, Hanna -94 12.91    PB 8 Heat 2    
» Sandelius, Josefine -94 9.74  2 Heat 1
9.16  PB 5 Final
Sävström, Mikaela -94 10.70  PB 6 Heat 1
60 m häck (84 cm) P15 » Elgered, Jonas -87 9.35      5 Final    
Thorén, Joel -87 8.69  [2] PB 2 Final
P14 » Eklund, Jonathan -88 ej start             
P13 » Kårelid, Victor -89 ej start 
60 m häck (76,2 cm) P13   Niemeyer, Tomas -89 10.94    PB 4 Heat 1    
Sundborg, Håkan -89 11.37  Heat 1
Svensson, Glenn -89 10.69  3 Heat 1
  10.64      5 Final    
Thorstensson, Erik -89 10.85  5 Heat 2
11.03  6 Final
P12 Waak, Simon -90 11.33  1 Heat 2
Waak, Simon -90 11.02    PB 3 Final    
F15 Nylander, Elina -87 10.01  SB 3 Heat 1
F14 Johansson, Linn -88 9.94  3 Heat 2
  ej start        Final    
Trygg, Nadja -88 10.26  4 Heat 2
10.25  PB 5 Final
F13 Broth, Johanna -89 12.88      8 Heat 1    
» Carlsson Odell, Sara -89 diskad  Heat 2 [¤]
» Dedrickson M, Fatima -89 10.28  2 Heat 1
  10.21    PB 1 Final    
Fahlén, Catrin -89 10.87  PB 3 Heat 1
11.14  3 Final
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start             
Högberg, Elin -89 ej start 
Peterson, Sofia -89 ej start 
Tedesund, Malin -89 12.03    PB 5 Heat 2    
Westling, Amanda -89 10.20  PB 1 Heat 1
10.24  2 Final
F12 » Carls, Sofia -90 11.31  PB 1 Heat 2
  11.55      2 Final    
Görhed, Gabriella -90 12.48  PB 4 Heat 3
12.50  8 Final
Tedesund, Marthina -90 ej start             
Thorstensson, Moa -90 13.27  6 Heat 3
60 m häck (60 cm) P11   Berg, Theodor -91 12.29    PB 4 Heat 1    
Edler, Erik -91 12.55  PB 6 Heat 1
Ejergård, Jimmy -91 12.07    PB 6 Heat 2    
Elgered, Michael -91 12.27  PB 7 Heat 2
Frykholm, William -91 10.69  1 Heat 2
  10.68    PB 1 Final    
Mineur, Pontus -91 12.77  PB 8 Heat 2
Sabir-T, Zackaria -91 11.33  PB 2 Heat 3
F11 Bristrand, Anna -91 12.75    PB 4 Heat 2    
Gille, Filippa -91 11.56  1 Heat 2
11.54  PB 6 Final
Jakobsson, Ulrika -91 brutit        Heat 3    
Lord, Johanna -91 12.95  PB 6 Final
Mortensen, Sofie -91 13.39  PB 4 Heat 1
Verne, Maja -91 13.94  PB 7 Heat 1
Höjd P13   Kårsell, Niklas -89 1.20    PB 9      
Niemeyer, Tomas -89 1.40  6 Final
Schwerin, Hugo -89 ej res             
Sundborg, Håkan -89 1.30  7 Final
Svensson, Glenn -89 1.52  1 Final
Thorstensson, Erik -89 1.43      4 Final    
P12 Waak, Simon -90 1.42  PB 1 Final
P11 Berg, Theodor -91 1.19  PB 9
Mineur, Pontus -91 1.16    PB 12      
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 ej start 
» Dedrickson M, Fatima -89 1.33  4 Final
Fahlén, Catrin -89 1.23      9      
Johansson, Petra -89 1.18  12
Olin, Hanna -89 1.23  PB 9
Strauss, Johanna -89 1.18      15      
F12 Görhed, Gabriella -90 1.13  7 Final
Thorstensson, Moa -90 1.36  2 Final
Utterström, Emelie -90 ej res             
F11 Gille, Filippa -91 1.07  PB 11
Jakobsson, Ulrika -91 ej start 
Lord, Johanna -91 0.92      19      
Söderström, Anna -91 1.12  PB 7 Final
Stav P15 » Elgered, Jonas -87 3.30    PB 1 Final    
Thorén, Joel -87 2.70  PB 4 Final
P14 » Eklund, Jonathan -88 ej start             
P13 Thorstensson, Erik -89 2.60  2 Final
F15 Hynning, Elin -87 2.20  4 Final
F14 Trygg, Nadja -88 2.40    PB 2 Final    
F12 Thorstensson, Moa -90 1.80  PB 1 Final
Längd P15   Sonko, Lamin -87 4.51    PB 8 Final   [¤]
Thorén, Joel -87 ej start 
P14 Berg, Jonathan -88 4.94    PB 3 Final    
» Eklund, Jonathan -88 ej start 
Liedberg, Niclas -88 4.09  PB 11
Olsson, David -88 ej start             
Segerlind, Jonas -88 5.12  2 Final
F15 Håkansson, Camilla -87 ej start 
Johansson, Linn -88 ej start             
Nylander, Elina -87 4.45  8 Final
» Nyström, Michelle -87 ej start 
Weinz, Helena -87 4.63      6 Final    
F14 Thunström, Sandra -88 3.85  PB 13
Längd (zon) P10   Elinder, Viktor -92 3.06    PB 12      
Göransson, Anton -92 ej start 
Olsson-A, Max -92 2.60      17      
Samuelsson, Filip -92 3.09  PB 11
Sundborg, Tommy -92 3.10  PB 10
Tovatt, Samori -92 3.26    PB 6 Final    
P9 Engström, David -93 ej start 
» Green, Philip -93 3.68  PB 2 Final
Melin, Harald -93 3.04    PB 14      
P8 Abrahamsson, Anton -94 2.42  PB 15
Axelsson, David -94 2.60  PB 10
Dunér, Samuel -94 2.52    PB 12     [¤]
Lind Olsson, David -94 2.30  PB 17
Rydbom, Kevin -94 2.71  PB 7 Final
Strand, Adam -94 2.55    PB 11      
F10 Ahvander, Cindy -92 2.56  PB 37
Bergsten, Siri -92 ej start 
Bruno, Ylva -92 2.71    PB 36      
Fagerudd, Rosanna -92 ej start 
Holmström, Clara -92 2.88  PB 32
Johansson, Klara -92 3.43    PB 10      
Kjellqvist, Matilda -92 2.32  38
Niklasson, Felicia -92 3.36  16
» Sabir, Jasmin -92 3.41    PB 12      
Zachrisson, Helena -92 2.93  PB 31
Öhman, Louise -92 3.09  PB 28 [¤]
F9 Bergholm, Sofia -93 ej start             
Bidö, Matilda -93 ej start 
Ek, Linnéa -93 2.55  PB 29
Ericsson, Magdalena -93 2.80      20      
» Grönros, Lovisa -93 ej start 
» Karlsson, Julia -93 ej start 
Larsson, Fanny -93 2.35    PB 35      
Lindelöw, Hanna -93 ej start 
Lindgren, Elin -93 ej start 
Nordström, Melina -93 2.49    PB 33      
F8 Agnesjö, Elin -94 ej start 
Assarsson, Elina -94 ej start 
Bojang, Oumie -94 ej start             
Carls, Julia -94 2.56  PB 12
Carlsson, Malin -94 2.89  PB 3 Final
Gerdin, Annica -94 2.24    PB 23      
Lindersson, Malin -94 2.36  PB 19
Linjo, Sofia -94 2.28  PB 22
Lord, Lise -94 2.33    PB 21      
Lundborg, Hanna -94 2.50  PB 15
» Sandelius, Josefine -94 2.44  PB 17
Sävström, Mikaela -94 2.69  PB 8 Final
Tresteg (zon) P13 » Kårelid, Victor -89 10.07      6 Final    
Niemeyer, Tomas -89 10.69  2 Final
Sandqvist, Joakim -89 ej start             
Schwerin, Hugo -89 8.84  PB 9 [¤]
Sundborg, Håkan -89 ej start 
Svensson, Glenn -89 9.82      8 Final    
P12 Waak, Simon -90 10.02  1 Final
P11 Berg, Theodor -91 7.83  PB 8 Final
Frykholm, William -91 7.89    PB 7 Final    
Mineur, Pontus -91 7.80  PB 9
Sabir-T, Zackaria -91 7.94  PB 6 Final
F13 Broth, Johanna -89 8.72      12      
» Carlsson Odell, Sara -89 9.36  PB 8 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 9.71  5 Final
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start             
Fuentes, Tanita -89 9.55  PB 6 Final
Högberg, Elin -89 9.33  PB 9
Westling, Amanda -89 9.77    PB 4 Final    
F12 » Carls, Sofia -90 9.17  PB 1 Final
Johansson, Ella -90 8.29  PB 10
J-sson Malmström, Emma -90 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 » Elgered, Jonas -87 11.34      6 Final    
Thorén, Joel -87 13.14  1 Final
P14 Berg, Jonathan -88 8.57      3 Final    
Olsson, David -88 9.36  2 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Kårelid, Victor -89 8.30    PB 9      
Niemeyer, Tomas -89 8.92  7 Final
Zakrisson, Jimmy -89 8.97    PB 6 Final    
P10 Elinder, Viktor -92 5.01  PB 6 Final
P8 Lind Olsson, David -94 6.28  [3,4] PB 4 Final
Rydbom, Kevin -94 5.85  PB 6 Final
Kula (2,0 kg) P11   Elgered, Michael -91 6.17    PB 9      
Mineur, Pontus -91 6.28  PB 8 Final
P10 Bojang, Jambo -92 ej start             
Samuelsson, Filip -92 4.92  PB 7 Final
Tovatt, Samori -92 7.94  [5] PB 1 Final
F13 Broth, Johanna -89 8.43    PB 7 Final    
Fuentes, Tanita -89 ej start 
Johansson, Petra -89 7.72  9
Strauss, Johanna -89 7.82      8 Final    
Tedesund, Malin -89 6.60  PB 11
Westling, Amanda -89 9.09  PB 6 Final
F12 » Carls, Sofia -90 9.30      2 Final    
J-sson Malmström, Emma -90 6.65  PB 7 Final [¤]
Tedesund, Marthina -90 6.13  PB 13
F10 Ahvander, Cindy -92 3.63    PB 20      
Niklasson, Felicia -92 5.68  PB 9
Ström, Freja -92 ej start 
Zachrisson, Helena -92 ej start 
Kula (1,0 kg) P9   Engström, David -93 ej start             
» Green, Philip -93 6.24  PB 5 Final
P8 Axelsson, David -94 5.01    PB 9      
Dunér, Samuel -94 6.41  PB 3 Final
Pihlblad, Hugo -94 ej start 
Strand, Adam -94 ej start             
F9 Ericsson, Magdalena -93 5.15  PB 6 Final
» Grönros, Lovisa -93 ej start 
Larsson, Fanny -93 4.44    PB 12      
Nordström, Melina -93 4.93  PB 9
Strinde, Angelica -93 ej start 
F8 Agnesjö, Elin -94 ej start             
Assarsson, Elina -94 ej start 
Gerdin, Annica -94 2.88  PB 10
Lindersson, Malin -94 2.85    PB 11      
Linjo, Sofia -94 3.24  PB 8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P15
[3] - Klubbrekord i klassen P10
[4] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P10. Ingick i grenprogrammet: -2001
[5] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P10
 2002-02-09/10 (lö-sö)  | Inomhus Veteran-SM, Athleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Kula (6,0 kg) M55   Westberg, Jöran -47 12.74    PB 2 Final  
Vikt (11,34 kg) M55   Westberg, Jöran -47 14.24    PB 2 Final  
 2002-02-09 (lö)  | Rödblå vinter, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 ej res             
 2002-02-09 (lö)  | Sätra Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P17 » Andersson, David -85 7.48      4 Heat 1    
7.48  5 Final
Erixon, Jakob -86 ej start             
Lindkvist, Robin -86 7.82  6 Heat 2 [¤]
» Thulin, Mikael -85 7.43  2 Heat 1
  7.43      4 Final    
P13 » Kårelid, Victor -89 9.81  7 Final
Kårsell, Niklas -89 9.85  PB 4 Heat 2
Lindström, Mikael -90 ej start             
F17 Andersson, Annika -86 8.83  6 Heat 3
Carls, Camilla -86 8.45  5 Heat 4
Rätteli, Alexandra -85 8.57      6 Heat 4    
Teilman, Maria -86 7.84  1 Heat 1
Teilman, Maria -86 7.75  [2] PB 1 Final
F15 Hynning, Elin -87 8.62      4 Heat 2   [¤]
F13 » Dedrickson M, Fatima -89 8.57  1 Heat 3 [¤]
8.59  1 Final
Fuentes, Tanita -89 ej start             
Göth, Camilla -90 9.58  PB 4 Heat 1
Göth, Linn -90 9.39  PB 4 Heat 3
Hänninger, Linda -90 9.91    PB 5 Heat 3    
» Larsson, Louise -90 10.12  PB 4 Heat 2
Lindén, Malin -90 10.76  5 Heat 2
Nilsson, Jessika -90 9.29  PB 3 Heat 1
200 m P19   Anes, Patrick -84 29.29  [3] PB        
Gyllström, Johan -84 28.35  [3] PB
400 m P19   Anes, Patrick -84 63.99    PB 3 Heat 1    
Gyllström, Johan -84 61.67  PB 2 Heat 1
1 500 m P19   Amin, Adam -84 4:46.0m   PB 6 Heat 1    
F17 Barman, Emelie -85 5:26.36  9 Final
Söderhult, Ellen -86 4:51.11  [2] PB 1 Final
60 m häck (91,4 cm) P17   Granlund, Jonas -86 9.18      1 Heat 1    
Janson, Robert -86 9.84  PB 4 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) F17   Carls, Camilla -86 9.80      5 Heat 1    
Krasniqi, Rozafa -86 9.73  4 Heat 1
Höjd F17   Krasniqi, Rozafa -86 1.43    SB 8 Final    
Längd (zon) P13   Kårsell, Niklas -89 3.88    PB 6 Final    
Lindström, Mikael -90 ej start 
F13 » Dedrickson M, Fatima -89 4.67      2 Final   [¤]
Fuentes, Tanita -89 ej start 
Göth, Camilla -90 3.70  PB 8 Final
Göth, Linn -90 4.02    PB 4 Final    
Hänninger, Linda -90 3.17  11
» Larsson, Louise -90 3.33  PB 9
Lindén, Malin -90 3.21      10      
Nilsson, Jessika -90 3.71  PB 7 Final
Tresteg P17   Janson, Robert -86 11.40      6 Final    
Nordström, Erik -86 12.24  PB 2 Final [¤]
F17 Andersson, Annika -86 10.95  [2] SB 5 Final
Kula (3,0 kg) F17   Krasniqi, Rozafa -86 12.29  [2] PB 3 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
[3] - Mellantid
 2002-02-06 (on)  | GE Globen Galan, Globen, Stockholm
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Molinder, Roger -80 ej start             
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:49.46    SB   Heat 1    
4 x 200 m X12    {HIF lag 1} ej start        1    
 {HIF lag 2} ej start  1
 2002-02-03 (sö)  | Raka Spåret, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P19 » Attersand, Henrik -84 7.95      7 Heat 1   [¤]
ej start  Final [¤]
P17 » Andersson, David -85 7.54  4 Heat 1
  7.46      4 Final    
» Thulin, Mikael -85 ej start 
F17 Carls, Camilla -86 ej start 
Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.44  3 Heat 3
  8.39    PB 7 Final    
Rätteli, Alexandra -85 8.45  3 Heat 1 [¤]
8.40  8 Final
200 m MS   Karlsson, Henrik -80 25.10  [2] SB        
Lindkvist, Robin -86 26.03  [2] SB
» Thulin, Mikael -85 27.82  [2]          
KS Carls, Camilla -86 27.80  PB 2 Heat 2
Lagerblad, Lovisa -85 28.50  [2]
Rätteli, Alexandra -85 27.73      1 Heat 1    
Teilman, Maria -86 25.70  1 Heat 4 [¤]
400 m MS   Karlsson, Henrik -80 52.66    PB 2 Heat 2    
Lindkvist, Robin -86 53.99  PB 2 Heat 1 [¤]
» Thulin, Mikael -85 52.84    PB 4 Heat 4    
KS Lagerblad, Lovisa -85 62.89  4 Final
800 m F17   Barman, Emelie -85 2:39.94      5 Final   [¤]
Söderhult, Ellen -86 2:23.57  1 Final
1 500 m MS   Olsson, Olof -80 4:01.47    PB 5 Heat 2    
Höjd MS   Ericsson, Mattias -84 1.91      6 Final    
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.21      5 Final    
Wasserman, Marie -82 3.21  PB 6 Final
Längd P17 » Andersson, David -85 5.98      1 Final    
Janson, Robert -86 5.17  4 Final
F17 Eriksson, Tittchi-Lii -86 4.54    PB 7 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 5.15  PB 2 Final
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 11.27    PB 4 Final    
Kula (5,0 kg) P17   Westberg, Magnus -85 11.54    PB 1 Final    
Kula (3,0 kg) F17   Krasniqi, Rozafa -86 11.87      2 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
 2002-02-02 (lö)  | Ministjärnan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P17 » Andersson, David -85 7.57      2 Heat 1    
7.59  5 Final
Ekstedt, Anders -85 7.41  1 Heat 2
  7.38      1 Final    
Erixon, Jakob -86 7.59  3 Heat 2 [¤]
7.57  PB 4 Final
Lindkvist, Robin -86 7.82  SB 3 Heat 1 [¤]
  7.90      8 Final    
» Thulin, Mikael -85 7.50  2 Heat 2
7.42  SB 3 Final
P15 Brodén, Johan -88 9.07  5 Heat 2
P14 Brodén, Johan -88 8.88    PB 7 Final    
P13 Thorstensson, Erik -89 ej start 
P12 Molin, Per -90 ej start 
Tholander, David -90 ej start             
Waak, Simon -90 9.20  3 Heat 2
9.32  4 Final
F17 Carls, Camilla -86 8.45  SB 5 Heat 1
  8.50      8 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Rätteli, Alexandra -85 ej start 
Teilman, Maria -86 7.86  1 Heat 2
  7.85      1 Final    
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 9.28  5 Heat 1
» Dedrickson M, Fatima -89 8.57  1 Heat 1
  8.53      1 Final    
Fahlén, Catrin -89 9.22  4 Heat 2
9.30  8 Final
Högberg, Elin -89 9.13  4 Heat 1
  9.20      7 Final    
F12 » Carls, Sofia -90 8.82  PB 1 Heat 2
8.87  2 Final
Görhed, Gabriella -90 9.34  1 Heat 5
  9.48      6 Final    
Göth, Camilla -90 10.10  PB 4 Heat 5
Göth, Linn -90 ej start 
Johansson, Ella -90 ej start             
» Larsson, Louise -90 10.30  PB 8 Heat 1
Mattsson, Ella -90 10.36  7 Heat 2
Nilsson, Jessika -90 9.85    PB 4 Heat 4    
Thorstensson, Moa -90 9.43  2 Heat 4
9.53  8 Final
Utterström, Emelie -90 10.14  3 Heat 3
200 m P14   Brodén, Johan -88 diskad        Heat 1   [¤]
800 m P12   Molin, Per -90 2:49.86    PB 3 Heat 2    
Tholander, David -90 ej start 
F15 » Nyström, Michelle -87 2:25.67    PB 2 Final   [¤]
F12 Görhed, Gabriella -90 ej start 
Höjd P13   Thorstensson, Erik -89 1.43    PB 3 Final    
P12 Waak, Simon -90 1.30  2 Final
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 1.30    PB 4 Final    
» Dedrickson M, Fatima -89 1.30  4 Final
Fahlén, Catrin -89 1.30  6 Final
F12 » Carls, Sofia -90 1.24      3 Final    
Görhed, Gabriella -90 ej start 
Mattsson, Ella -90 1.21  PB 4 Final
Thorstensson, Moa -90 1.33  2 Final
Stav P17   Granlund, Jonas -86 3.30    PB 2 Final    
P15 » Elgered, Jonas -87 3.20  2 Final [¤]
Längd (zon) P12   Waak, Simon -90 4.57    PB 3 Final    
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 3.96  6 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 4.55      1 Final    
Fahlén, Catrin -89 3.75  9
Högberg, Elin -89 4.12  4 Final
F12 » Carls, Sofia -90 4.41      1 Final    
Görhed, Gabriella -90 3.85  10
Göth, Camilla -90 3.49  PB 21
Göth, Linn -90 ej start             
Johansson, Ella -90 4.16  PB 3 Final
» Larsson, Louise -90 2.96  45
Mattsson, Ella -90 3.33    PB 30      
Nilsson, Jessika -90 3.42  23
Utterström, Emelie -90 3.15  PB 41
Kula (3,0 kg) F17   Krasniqi, Rozafa -86 ej start             
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-01-26/27 (lö-sö)  | Haninge Open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Höjd F13   Strauss, Johanna -89 1.21    PB 8 Final  
Kula (2,0 kg) F13   Johansson, Petra -89 8.02      4 Final [¤]
Strauss, Johanna -89 7.81  5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-01-26/27 (lö-sö)  | Pallas-spelen, Atleticum, Malmö
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg dag
800 m MS » Pell, Rickard -79 ej start        1  
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 ej start        1  
 2002-01-26/27 (lö-sö)  | Götaspelen, Våxnäshallen, Karlstad
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17 » Andersson, David -85 7.55      1 Heat 2  
7.46  PB 3 Final
Ekstedt, Anders -85 7.36  1 Heat 1
  7.33    PB 2 Final  
Erixon, Jakob -86 7.72  2 Heat 2
Lindkvist, Robin -86 ej start 
» Thulin, Mikael -85 ej start           
P15 » Elgered, Jonas -87 8.38  3 Heat 1
Persson, Wilmer -87 8.62  PB 3 Heat 3
Sonko, Lamin -87 8.77    SB 3 Heat 2  
Thorén, Joel -87 7.86  1 Heat 3
7.76  PB 2 Final
P14 Brodén, Johan -88 8.91    PB 4 Heat 2  
Ceesay, Mohammed -88 8.74  SB 2 Heat 3 [¤]
» Eklund, Jonathan -88 8.62  PB 4 Heat 1
Olsson, David -88 8.25  PB 1 Heat 3
  8.26      5 Final  
Röing, Mattias -88 9.17  4 Heat 3
P13 » Kårelid, Victor -89 8.41  1 Heat 2
  8.28    PB 1 Final  
Niemeyer, Tomas -89 8.80  PB 2 Heat 2
Svensson, Glenn -89 8.54  PB 1 Heat 4
  8.55      4 Final  
Thorstensson, Erik -89 9.12  2 Heat 3
P12 Erixon, Jonathan -90 10.59  PB 5 Heat 2
Molin, Per -90 9.77      5 Heat 1  
Waak, Simon -90 9.15  2 Heat 3
9.04  PB 4 Final
P11 Berg, Theodor -91 10.53    SB 3 Heat 5  
Ejergård, Jimmy -91 9.99  PB 3 Heat 3
Elgered, Michael -91 10.80  PB 3 Heat 4
Lindberg, Thomas -91 12.13    PB 5 Heat 1  
F17 Carls, Camilla -86 8.58  3 Heat 2
Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.43  PB 2 Heat 4
Lagerblad, Lovisa -85 8.60    PB 3 Heat 4  
Rätteli, Alexandra -85 8.32  PB 2 Heat 2
Teilman, Maria -86 7.85  2 Heat 3
F16 Teilman, Maria -86 7.76    PB 1 Final  
F15 Arvidsson, Emelie -87 8.79  PB 4 Heat 3
Hynning, Elin -87 8.52  PB 3 Heat 3
  8.59      4 Final  
Nylander, Elina -87 8.54  SB 1 Heat 2
Weinz, Helena -87 8.55  PB 3 Heat 1
F14 Eklund, Marica -88 8.79      2 Heat 2  
Forsberg, Emma -88 ej start 
Gävert, Therése -88 8.68  PB 2 Heat 5
  8.87      5 B-final  
Johansson, Linn -88 8.44  2 Heat 4
8.36  PB 3 Final
F13 Broth, Johanna -89 9.21    PB 3 Heat 9  
» Carlsson Odell, Sara -89 9.08  3 Heat 5
» Dedrickson M, Fatima -89 8.57  1 Heat 3
» Dedrickson M, Fatima -89 8.32    PB 1 Final  
Fahlén, Catrin -89 9.03  PB 2 Heat 4
Fryers Hellquist, Katarina -89 9.05  PB 3 Heat 6
Fuentes, Tanita -89 8.88      1 Heat 2  
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 9.18  PB 4 Heat 4
Högberg, Elin -89 8.93  PB 1 Heat 1
Olin, Hanna -89 9.75      4 Heat 6  
Peterson, Sofia -89 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 8.98  PB 1 Heat 1
  9.02      5 Final  
Görhed, Gabriella -90 9.26  PB 2 Heat 6
9.34  4 B-final
J-sson Malmström, Emma -90 10.61    PB 5 Heat 3  
Thorstensson, Moa -90 9.50  2 Heat 2
F11 Bristrand, Anna -91 10.38  PB 3 Heat 8
Jakobsson, Ulrika -91 9.94  2 Heat 7
200 m P17 » Andersson, David -85 23.55    PB 1 Heat 2  
Ekstedt, Anders -85 ej start 
Erixon, Jakob -86 24.44    PB 3 Heat 3  
Huss, Anders -85 24.96  PB 2 Heat 2 [¤]
Lindkvist, Robin -86 ej start 
Nylander, Tobias -85 25.18    PB 2 Heat 1  
» Thulin, Mikael -85 23.62  SB 1 Heat 3
P15 » Elgered, Jonas -87 26.57  PB 2 Heat 2 [¤]
Lisell, Dennis -87 27.27    PB 2 Heat 3  
Persson, Wilmer -87 28.11  PB 2 Heat 1
Sonko, Lamin -87 29.25  SB 3 Heat 2
P14 Berg, Jonathan -88 27.56    PB 2 Heat 4  
Brodén, Johan -88 28.97  PB 3 Heat 2
Ceesay, Mohammed -88 27.79  PB 3 Heat 4 [¤]
Liedberg, Niclas -88 ej start           
Olsson, David -88 26.98  PB 2 Heat 1
Röing, Mattias -88 30.59  3 Heat 3
Segerlind, Jonas -88 ej start           
P13 » Kårelid, Victor -89 28.65  PB 2 Heat 2
Sandqvist, Joakim -89 30.65  SB 2 Heat 3
Svensson, Glenn -89 28.22    PB 2 Heat 1  
P12 Erixon, Jonathan -90 35.86  PB 3 Heat 4
Molin, Per -90 33.09  1 Heat 6 [¤]
P11 Ejergård, Jimmy -91 diskad        Heat 4  
Elgered, Michael -91 36.40  PB 2 Heat 1
Lindberg, Thomas -91 44.23  PB 3 Heat 1
F17 Carls, Camilla -86 27.97    SB 3 Heat 2  
Eriksson, Tittchi-Lii -86 27.92  PB 2 Heat 2
Krasniqi, Rozafa -86 28.15  SB 1 Heat 4
Lagerblad, Lovisa -85 27.58    PB 2 Heat 5  
Rätteli, Alexandra -85 27.35  PB 1 Heat 1
Söderhult, Ellen -86 ej start 
Teilman, Maria -86 25.52  [2] PB 3 Heat 3  
F15 Hynning, Elin -87 27.69  PB 1 Heat 1
Håkansson, Camilla -87 29.02  PB 3 Heat 1
Nylander, Elina -87 28.18    PB 1 Heat 4 [¤]
» Nyström, Michelle -87 28.74  PB 1 Heat 2
Weinz, Helena -87 28.16  PB 2 Heat 5 [¤]
Wiking, Jessica -87 28.81    PB 1 Heat 3  
F14 Forsberg, Emma -88 ej start 
Johansson, Linn -88 29.17  PB 1 Heat 2
Nyrenström, Karolina -88 29.86    PB 2 Heat 3  
F13 Broth, Johanna -89 31.97  PB 2 Heat 9 [¤]
» Carlsson Odell, Sara -89 ej start 
» Dedrickson M, Fatima -89 28.85      1 Heat 2  
Fahlén, Catrin -89 30.48  PB 2 Heat 5
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start 
Fuentes, Tanita -89 ej start           
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 31.05  PB 2 Heat 6
Högberg, Elin -89 31.96  PB 2 Heat 1
Olin, Hanna -89 32.98    PB 3 Heat 7  
Peterson, Sofia -89 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 32.46  2 Heat 2
Görhed, Gabriella -90 31.97      2 Heat 1  
J-sson Malmström, Emma -90 ej start 
F11 Jakobsson, Ulrika -91 33.08  PB 2 Heat 8
600 m P12   Molin, Per -90 2:03.42    PB 7 Final  
P11 Berg, Theodor -91 2:08.76  PB 5 Final
Ejergård, Jimmy -91 2:16.27    PB 8 Final  
Elgered, Michael -91 2:14.84  PB 7 Final
Lindberg, Thomas -91 2:38.28  PB 9 Final
F12 Görhed, Gabriella -90 2:07.45  PB 3 Final
800 m P17   Huss, Anders -85 2:04.26    PB 1 Heat 2 [¤]
Nylander, Tobias -85 2:05.17  PB 3 Heat 1
P15 Lisell, Dennis -87 2:20.44    PB 3 Final  
P14 Berg, Jonathan -88 2:34.11  2 Final
Röing, Mattias -88 2:39.57  PB 3 Final
P13 Sandqvist, Joakim -89 2:32.23    SB 2 Heat 1  
F17 Barman, Emelie -85 2:37.90  SB 5 Final
Söderhult, Ellen -86 2:21.84  PB 1 Final
F15 Håkansson, Camilla -87 2:29.57    SB 3 Final  
» Nyström, Michelle -87 2:29.36  SB 2 Final
Wiking, Jessica -87 2:28.78  PB 1 Final
F14 Nyrenström, Karolina -88 2:32.77    PB 4 Final  
F13 Fahlén, Catrin -89 2:42.44  PB 4 Final
1 500 m F17   Barman, Emelie -85 5:23.40    PB 4 Final  
Söderhult, Ellen -86 5:03.48  1 Final [¤]
60 m häck (91,4 cm) P17   Granlund, Jonas -86 9.17    PB 3 Final  
60 m häck (84 cm) P15 » Elgered, Jonas -87 9.34    PB 1 Heat 1  
Thorén, Joel -87 9.00  1 Heat 2
P14 » Eklund, Jonathan -88 9.65    PB 1 Final  
F19 Thulin, Petra -79 9.49  SB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Svensson, Glenn -89 10.60      1 Heat 2  
Thorstensson, Erik -89 10.68  PB 2 Heat 2
P12 Waak, Simon -90 11.33    PB 3 Heat 2  
P11 Ejergård, Jimmy -91 14.44  PB 3 Heat 1
Lindberg, Thomas -91 brutit  Heat 2
F17 Carls, Camilla -86 9.80    SB 4 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 9.69  PB 3 Final
Lagerblad, Lovisa -85 9.68  PB 2 Final
F15 Arvidsson, Emelie -87 9.70    PB 1 Heat 1  
Nylander, Elina -87 10.36  3 Heat 2
F14 Eklund, Marica -88 ej start 
Johansson, Linn -88 9.88      3 Heat 3  
F13 Broth, Johanna -89 11.74  PB 2 Heat 6
» Dedrickson M, Fatima -89 10.47  PB 1 Heat 5
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start           
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start 
Peterson, Sofia -89 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 11.54    PB 1 Heat 3  
Görhed, Gabriella -90 13.01  PB 2 Heat 1
Thorstensson, Moa -90 12.87  PB 3 Heat 2 [¤]
F11 Bristrand, Anna -91 14.33    PB 3 Heat 2  
Jakobsson, Ulrika -91 12.77  PB 1 Heat 4
Höjd P17   Janson, Robert -86 1.75    PB 3 Final  
Nordström, Erik -86 ej start 
P15 » Elgered, Jonas -87 1.63    PB 4 Final  
Lundh, Robin -87 1.63  PB 5 Final
Thorén, Joel -87 1.73  2 Final
P14 Berg, Jonathan -88 1.59    PB 4 Final  
Liedberg, Niclas -88 1.62  PB 1 Final
Segerlind, Jonas -88 1.62  PB 2 Final
P13 Niemeyer, Tomas -89 1.43    PB 4 Final  
Svensson, Glenn -89 1.47  2 Final
Thorstensson, Erik -89 1.38  PB 5 Final
P12 Erixon, Jonathan -90 ej start           
Waak, Simon -90 1.41  PB 2 Final
P11 Berg, Theodor -91 1.01  PB 9
F15 Arvidsson, Emelie -87 1.50    SB 2 Final  
F14 Forsberg, Emma -88 ej start 
Holm, Liv -88 1.43  PB 2 Final
Nyrenström, Karolina -88 1.43    PB 2 Final  
F13 Broth, Johanna -89 ej start 
» Dedrickson M, Fatima -89 1.33  6 Final [¤]
Fahlén, Catrin -89 1.33    PB 4 Final [¤]
Olin, Hanna -89 ej start  1 [¤]
F12 » Carls, Sofia -90 1.28  4 Final
Görhed, Gabriella -90 1.23      6 Final  
Thorstensson, Moa -90 1.38  PB 2 Final
F11 Jakobsson, Ulrika -91 1.09  PB 8 Final
Stav P17   Granlund, Jonas -86 3.10    PB 3 Final  
P15 » Elgered, Jonas -87 3.20  PB 1 Final
Thorén, Joel -87 2.60    PB 3 Final  
P14 » Eklund, Jonathan -88 2.70  PB 2 Final
Thorstensson, Erik -89 2.70  [3] PB 1 Final
F15 Arvidsson, Emelie -87 2.00    SB 7 Final  
Hynning, Elin -87 2.10  4 Final
Längd P17 » Andersson, David -85 ej res           
Janson, Robert -86 5.25  PB 1 Final
» Thulin, Mikael -85 ej start           
P15 Persson, Wilmer -87 4.64  PB 7 Final
Sonko, Lamin -87 4.25  PB 9
Thorén, Joel -87 5.40      4 Final [¤]
P14 Berg, Jonathan -88 4.56  9
Ceesay, Mohammed -88 4.21  PB 12 [¤]
» Eklund, Jonathan -88 ej start           
Segerlind, Jonas -88 5.25  PB 2 Final
F17 Andersson, Annika -86 ej start 
Carls, Camilla -86 4.78    PB 5 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 5.06  PB 4 Final
F15 Arvidsson, Emelie -87 4.84  PB 4 Final
Beijer, Kajsa -87 ej start           
Hynning, Elin -87 4.50  PB 12
Nylander, Elina -87 4.82  PB 5 Final
Weinz, Helena -87 4.90    PB 3 Final  
F14 Eklund, Marica -88 4.39  PB 7 Final
Forsberg, Emma -88 ej start 
Johansson, Linn -88 4.66  PB 3 Final
Längd (zon) P13 » Kårelid, Victor -89 4.56    SB 5 Final  
Niemeyer, Tomas -89 4.82  PB 1 Final
Svensson, Glenn -89 4.66      3 Final  
P12 Erixon, Jonathan -90 3.50  PB 17
Molin, Per -90 3.63  15
Waak, Simon -90 4.54    PB 3 Final  
P11 Berg, Theodor -91 3.54  PB 11
Ejergård, Jimmy -91 3.29  PB 12
Elgered, Michael -91 3.08      17    
Lindberg, Thomas -91 2.39  20
F13 Broth, Johanna -89 4.11  PB 18
» Carlsson Odell, Sara -89 4.16      14    
» Dedrickson M, Fatima -89 4.74  2 Final
Fahlén, Catrin -89 3.93  26
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start           
Fuentes, Tanita -89 ej start 
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 3.70  PB 29
Högberg, Elin -89 4.10      20    
Olin, Hanna -89 3.97  25
Peterson, Sofia -89 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 4.50      2 Final  
Görhed, Gabriella -90 3.93  11
J-sson Malmström, Emma -90 3.26  PB 23
Thorstensson, Moa -90 3.66      16    
F11 Bristrand, Anna -91 3.41  PB 14
Jakobsson, Ulrika -91 3.68  SB 8 Final
Tresteg P17   Janson, Robert -86 ej start           
Nordström, Erik -86 ej start 
P15 » Elgered, Jonas -87 11.01    PB 2 Final  
Sonko, Lamin -87 9.66  PB 5 Final
Thorén, Joel -87 11.70  PB 1 Final
P14 Ceesay, Mohammed -88 9.67    PB 11   [¤]
Liedberg, Niclas -88 10.22  PB 6 Final
Segerlind, Jonas -88 10.82  PB 2 Final
F17 Andersson, Annika -86 ej start           
F15 Håkansson, Camilla -87 8.92  PB 8 Final
» Nyström, Michelle -87 9.13  PB 7 Final
Weinz, Helena -87 9.44    PB 4 Final  
F14 Eklund, Marica -88 9.15  PB 4 Final
Holm, Liv -88 9.58  [4] PB 2 Final
Tresteg (zon) P13 » Kårelid, Victor -89 10.25    SB 3 Final  
Niemeyer, Tomas -89 11.12  PB 1 Final
Sandqvist, Joakim -89 9.61    PB 6 Final  
Svensson, Glenn -89 10.49  PB 2 Final
Waak, Simon -90 10.17  PB 4 Final
F13 Broth, Johanna -89 8.83    PB 12   [¤]
» Carlsson Odell, Sara -89 ej start 
» Dedrickson M, Fatima -89 9.79  PB 5 Final
Fuentes, Tanita -89 ej start           
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 ej start 
Högberg, Elin -89 8.97  PB 9
Kula (4,0 kg) P15 » Elgered, Jonas -87 11.53    PB 3 Final  
Thorén, Joel -87 13.85  [5] PB 1 Final
P14 Berg, Jonathan -88 8.30      9    
Brodén, Johan -88 7.81  PB 10
Olsson, David -88 9.40  7 Final
P13 » Kårelid, Victor -89 8.00    PB 6 Final  
Niemeyer, Tomas -89 8.70  4 Final
Kula (3,0 kg) P11   Elgered, Michael -91 6.45      9    
F17 Karlsson, Lina -85 8.76  PB 4 Final
Krasniqi, Rozafa -86 12.17  [2] PB 3 Final  
F14 Forsberg, Emma -88 ej start 
Gävert, Therése -88 8.44  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F13   Broth, Johanna -89 7.67      11    
» Carlsson Odell, Sara -89 8.26  PB 9
F12 J-sson Malmström, Emma -90 6.10  PB 16
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
[3] - Klubbrekord i klassen P13
[4] - Är ny klubbrekordgren 2002 för F14
[5] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P15
 2002-01-26/27 (lö-sö)  | Öppna IDM för Uppland och Stockholm, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Attersand, Henrik -84 7.91      8 2 [¤]
Molinder, Roger -80 7.28  SB 1 4
  7.28      5 Final  
KS Bergsten, Moa -83 8.19  3 2
200 m MS   Karlsson, Henrik -80 25.32  [2] SB      
Klinteskog, Johan -81 24.06  [2]
400 m MS   Karlsson, Henrik -80 53.01    SB 2 2  
Klinteskog, Johan -81 49.96  SB 1 4 [¤]
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:54.60    SB 2 3 [¤]
1 500 m MS   Brandt, Michael -76 4:13.61    SB 6 2 [¤]
Olsson, Olof -80 4:08.85  PB 5 2
» Rappe, Martin -72 4:27.1m [2] SB      
KS Wallgren, Lisa -79 5:07.62  SB 4 Final [¤]
3 000 m MS   Olsson, Olof -80 ej start        1 [¤]
» Rappe, Martin -72 9:14.90  1 1
9:00.40  SB 4 2
Höjd MS   Ericsson, Mattias -84 1.97    PB 5 Final  
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.22    SB 4 Final  
Wasserman, Marie -82 3.02  5 Final
Längd KS   Bergsten, Moa -83 5.31      3 Final  
Tresteg KS   Bergsten, Moa -83 12.21      1 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
 2002-01-20 (sö)  | IVDM 2002, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 11.25    PB 3 Final    
Kula (6,0 kg) M55   Westberg, Jöran -47 12.34    PB 1 Final    
 2002-01-19/20 (lö-sö)  | Inlagda Gurkspelen, Friidrottshallen PEAB, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Höjd P15   Thorén, Joel -87 1.74    PB 2 Final  
Längd P15   Thorén, Joel -87 5.67    PB 4 Final  
Kula (4,0 kg) P15   Thorén, Joel -87 12.69      2 Final  
 2002-01-19 (lö)  | Rekarnespelen, Munktell Arena, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Norberg, Daniel -78 26.76  [1] PB        
» Pell, Rickard -79 26.95  [1] SB
400 m MS   Norberg, Daniel -78 54.13    SB        
» Pell, Rickard -79 54.34  [1] SB
800 m MS   Norberg, Daniel -78 brutit             
» Pell, Rickard -79 1:49.56  SB 1 Final
Not
[1] - Mellantid
 2002-01-19 (lö)  | Vinthundsvintern, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Molinder, Roger -80 7.35    SB 5 Final    
F19 Bergsten, Moa -83 8.23  1 Final
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 8.97      4 Heat 1   [¤]
» Dedrickson M, Fatima -89 8.70  1 Heat 1 [¤]
8.54  PB 3 Final
Fuentes, Tanita -89 8.85  2 Heat 1
8.78  PB 5 Final
200 m MS   Klinteskog, Johan -81 23.44    SB 3 Heat 1    
P13 Sandqvist, Joakim -89 ej start 
P12 Molin, Per -90 32.89    PB 3 Heat 2    
Tholander, David -90 31.44  PB 3 Heat 1
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 31.45  SB 2 Heat 2 [¤]
Fuentes, Tanita -89 30.23    PB 3 Heat 1    
F12 Görhed, Gabriella -90 31.46  PB 1 Heat 1
Göth, Camilla -90 34.66  PB 3 Heat 1
Göth, Linn -90 32.26    PB 2 Heat 2    
Hänninger, Linda -90 34.65  PB 3 Heat 2
Johansson, Ella -90 33.13  PB 3 Heat 3
» Larsson, Louise -90 ej start             
Lindén, Malin -90 36.32  PB 4 Heat 3
Mattsson, Ella -90 34.89  PB 3 Heat 4
Nilsson, Jessika -90 ej start             
Thorstensson, Moa -90 31.03  PB 2 Heat 4
800 m MS   Danielsson, Stefan -76 2:01.22    SB 3 Final    
P13 Sandqvist, Joakim -89 2:33.41  SB 3 Final
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 2:45.48  PB 2 Final [¤]
3 000 m MS   Olsson, Olof -80 8:47.26    SB 1 Final    
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.20    SB 1 Final   [¤]
Wasserman, Marie -82 3.00  3 Final [¤]
Längd F19   Bergsten, Moa -83 5.34      1 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2002-01-18 (fr)  | IDF mångkamp 2002, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
4-kamp F14   Trygg, Nadja -88 2 397    PB 6      
60 m häck (76,2 cm) 10.66 [684] PB 1
Höjd 1.33 [590] 1
Kula (3,0 kg) 8.12 [547] PB 1
Längd 4.29 [576] PB 1
4-kamp P13 » Kårelid, Victor -89 2 828    PB 5      
60 m häck (76,2 cm) 11.03 [786] PB 1
Längd (zon) 4.45 [733] SB 1
Kula (3,0 kg) 7.96 [631] PB 1
Höjd 1.29 [678]   PB   1    
Niemeyer, Tomas -89 2 863  PB 4
60 m häck (76,2 cm) 11.61 [683] PB 1
Längd (zon) 4.52 [757] 1
Kula (3,0 kg) 8.16 [651] 1
Höjd 1.37 [772]   PB   1    
Sundborg, Håkan -89 2 418  PB 7
60 m häck (76,2 cm) 11.22 [752] PB 1
Längd (zon) 4.04 [593] PB 1
Kula (3,0 kg) 6.22 [442] PB 1
Höjd 1.25 [631]       1    
Svensson, Glenn -89 3 104  PB 3
60 m häck (76,2 cm) 10.57 [873] PB 1
Längd (zon) 4.86 [873] PB 1
Kula (3,0 kg) 6.28 [449] SB 1
Höjd 1.49 [909]       1    
Thorstensson, Erik -89 2 803  PB 6
60 m häck (76,2 cm) 11.09 [775] PB 1
Längd (zon) 4.37 [705] PB 1
Kula (3,0 kg) 7.20 [551] PB 1
Höjd 1.37 [772] PB 1
4-kamp P14 » Eklund, Jonathan -88 2 414    PB 3      
60 m häck (84 cm) 9.77 [830] 1
Längd (zon) 4.69 [552] SB 1
Höjd 1.53 [622] PB 1
Kula (4,0 kg) 8.40 [410] PB 1
4-kamp F13   Broth, Johanna -89 2 310    PB 15      
60 m häck (76,2 cm) 12.08 [699] PB 1
Höjd 1.01 [405] 1
Längd (zon) 4.06 [645] 1
Kula (2,0 kg) 7.15 [561]       1    
» Dedrickson M, Fatima -89 3 340  [1] PB 3
60 m häck (76,2 cm) 10.66 [963] PB 1
Höjd 1.37 [837] PB 1
Längd (zon) 4.69 [876] 1
Kula (2,0 kg) 8.12 [664]   PB   1    
Fahlén, Catrin -89 2 672  PB 9
60 m häck (76,2 cm) 11.33 [833] PB 1
Höjd 1.29 [744] PB 1
Längd (zon) 4.05 [641] PB 1
Kula (2,0 kg) 6.22 [454]   PB   1    
Fryers Hellquist, Katarina -89 2 525  PB 11
60 m häck (76,2 cm) 12.37 [650] PB 1
Höjd 1.21 [649] PB 1
Längd (zon) 4.31 [736] 1
Kula (2,0 kg) 6.53 [490]   PB   1    
Högberg, Elin -89 2 403  PB 13
60 m häck (76,2 cm) 12.25 [670] SB 1
Höjd 1.17 [601] PB 1
Längd (zon) 4.21 [700] PB 1
Kula (2,0 kg) 6.04 [432]   PB   1    
Johansson, Petra -89 2 513  PB 10
60 m häck (76,2 cm) 12.51 [627] PB 1
Höjd 1.25 [697] PB 1
Längd (zon) 3.75 [533] PB 1
Kula (2,0 kg) 8.04 [656]       1    
Westling, Amanda -89 3 127  PB 5
60 m häck (76,2 cm) 10.79 [937] PB 1
Höjd 1.29 [744] PB 1
Längd (zon) 4.30 [733] 1
Kula (2,0 kg) 8.60 [713] 1
3-kamp P12   Molin, Per -90 1 444    PB 9      
Längd (zon) 3.77 [502] PB 1
60 m 9.60 [499] PB 1
Kula (3,0 kg) 6.23 [443]   PB   1    
Tholander, David -90 1 586  PB 7
Längd (zon) 3.82 [519] PB 1
60 m 9.41 [557] PB 1
Kula (3,0 kg) 6.82 [510]   PB   1    
Waak, Simon -90 1 593  PB 6
Längd (zon) 4.33 [692] 1
60 m 9.34 [579] 1
Kula (3,0 kg) 5.25 [322] SB 1
3-kamp F12 » Carls, Sofia -90 2 344    PB 1      
Kula (2,0 kg) 9.51 [803] PB 1
60 m 9.00 [735] PB 1
Längd (zon) 4.50 [806]   PB   1    
Görhed, Gabriella -90 1 828  PB 7
Kula (2,0 kg) 8.08 [660] PB 1
60 m 9.52 [559] 1
Längd (zon) 3.96 [609]   PB   1    
Göth, Linn -90 1 436  PB 13
Kula (2,0 kg) 5.17 [319] PB 1
60 m 9.59 [537] 1
Längd (zon) 3.88 [580]       1    
Johansson, Ella -90 1 535  PB 10
Kula (2,0 kg) 5.69 [388] PB 1
60 m 9.54 [553] 1
Längd (zon) 3.92 [594]   PB   1    
Thorstensson, Moa -90 1 480  PB 12
Kula (2,0 kg) 5.63 [381] PB 1
60 m 9.52 [559] 1
Längd (zon) 3.77 [540] 1
Not
[1] - Är ny klubbrekordmångkamp 2002 för F13
 2002-01-12/13 (lö-sö)  | Scandic Indoor Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17 » Andersson, David -85 7.53      3 Heat 3  
7.51  PB 6 Final
Ekstedt, Anders -85 7.35  PB 1 Heat 3
  7.40      3 Final  
Erixon, Jakob -86 7.69  4 Heat 1
Nordström, Erik -86 8.10  PB 5 Heat 1
» Thulin, Mikael -85 ej start           
P15 » Elgered, Jonas -87 8.48  7 Heat 2
Olsson, David -88 8.41  PB 5 Heat 4
Persson, Wilmer -87 ej start           
Röing, Mattias -88 9.55  8 Heat 3
Segerlind, Jonas -88 ej start 
Strinde, Zacharias -87 ej start           
Thorén, Joel -87 7.80  PB 2 Heat 4
7.84  5 Final
P13 » Kårelid, Victor -89 8.55  3 Heat 2
  8.52    SB 3 Final  
Niemeyer, Tomas -89 8.95  6 Final
Thorstensson, Erik -89 8.97  PB 2 Heat 3
Wallin, Niklas -89 ej start           
P12 Molin, Per -90 10.04  SB 2 Heat 3
Waak, Simon -90 9.33  4 Heat 1
P11 Ejergård, Jimmy -91 ej start           
Elgered, Michael -91 10.98  PB 5 Heat 3
Sabir-T, Zackaria -91 9.96  3 Heat 4
Älvebrand, Eric -91 ej start           
P10 Göransson, Anton -92 11.21  PB 6 Heat 2
Olsson-A, Max -92 12.26  8 Heat 3
Sundborg, Tommy -92 10.66    PB 4 Heat 2  
Tovatt, Samori -92 9.85  PB 2 Heat 1
9.96  8 Final
P9 Engström, David -93 ej start           
» Green, Philip -93 10.44  2 Heat 3
9.89  PB 3 Final
F17 Andersson, Annika -86 8.81      7 Heat 4  
Carls, Camilla -86 8.46  SB 4 Heat 3
Eriksson, Tittchi-Lii -86 8.49  PB 5 Heat 3
Krasniqi, Rozafa -86 8.62    PB 6 Heat 2  
Lagerblad, Lovisa -85 8.64  PB 6 Heat 1
Rätteli, Alexandra -85 8.46  PB 4 Heat 2
Teilman, Maria -86 7.93  1 Heat 4
Teilman, Maria -86 7.83  [1] PB 1 Final  
F15 Eklund, Marica -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 ej start 
Hynning, Elin -87 8.54  PB 3 Heat 6
  8.68      8 B-final  
Hällbom, Hannah -88 9.18  PB 6 Heat 2
Johansson, Linn -88 8.64  3 Heat 8
Nylander, Elina -87 8.72      3 Heat 2  
Nyrenström, Karolina -88 ej start 
Weinz, Helena -87 8.57  PB 3 Heat 9
F13 Broth, Johanna -89 9.30      4 Heat 4  
» Carlsson Odell, Sara -89 9.08  2 Heat 4 [¤]
» Dedrickson M, Fatima -89 8.66  1 Heat 3
  8.64      5 Final  
Fahlén, Catrin -89 9.41  SB 4 Heat 5
Fryers Hellquist, Katarina -89 9.19  PB 4 Heat 1
Fuentes, Tanita -89 8.98    SB 2 Heat 5  
Högberg, Elin -89 9.17  6 Heat 2
Johansson, Petra -89 ej start 
Olin, Hanna -89 9.88      6 Heat 1  
Peterson, Sofia -89 8.50  2 Heat 2
8.52  2 Final
Tannenbaum, Emilie -89 9.52    PB 6 Heat 3 [¤]
Westling, Amanda -89 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 9.04  PB 3 Heat 1
  9.26      7 Final  
Görhed, Gabriella -90 9.44  PB 1 Heat 5
Göth, Camilla -90 ej start 
Göth, Linn -90 9.51    PB 4 Heat 4  
Hänninger, Linda -90 10.28  PB 5 Heat 3
Johansson, Ella -90 9.67  6 Heat 2
Lindén, Malin -90 10.91      7 Heat 4  
Mattsson, Ella -90 10.30  SB 7 Heat 1
Nilsson, Jessika -90 10.22  PB 7 Heat 2
Thorstensson, Moa -90 9.43    PB 4 Heat 2  
Utterström, Emelie -90 10.02  PB 5 Heat 5
F11 Gille, Filippa -91 9.70  PB 3 Heat 5
Hagman, Mathilda -91 10.47    PB 5 Heat 4  
Jakobsson, Ulrika -91 9.65  2 Heat 3
9.60  PB 7 Final
Lord, Johanna -91 10.06    PB 3 Heat 3  
F10 Bergsten, Siri -92 10.75  PB 6 Heat 1
Fagerudd, Rosanna -92 10.58  3 Heat 3
Forsberg, Frida -92 10.59    PB 5 Heat 2  
Gbotto Carlsson, Mathilde -92 ej start 
Hemming, Ida -92 ej start 
Holmström, Clara -92 11.04    PB 6 Heat 2 [¤]
Johansson, Klara -92 10.69  5 Heat 3
Kjellqvist, Matilda -92 12.74  7 Heat 2
Niklasson, Felicia -92 10.15    PB 2 Heat 5  
» Sabir, Jasmin -92 10.19  PB 4 Heat 4
Zachrisson, Helena -92 ej start 
F9 Bergholm, Sofia -93 12.21    PB 6 Heat 1  
Ek, Linnéa -93 11.29  PB 3 Heat 1
Ericsson, Magdalena -93 11.07  PB 7 Heat 2
» Grönros, Lovisa -93 10.73  3 Heat 2
  10.66    PB 6 Final  
» Karlsson, Julia -93 11.43  PB 4 Heat 1
Larsson, Fanny -93 11.40  PB 5 Heat 3
Niväng, Sara -93 12.88    PB 7 Heat 1  
Strinde, Angelica -93 11.77  PB 5 Heat 1
200 m P17 » Andersson, David -85 25.15  [3] PB      
Huss, Anders -85 26.37  [3] PB
Nylander, Tobias -85 26.58  [3] SB      
KS Carls, Camilla -86 28.21  SB 2 Heat 2
Ljungkvist, Jenny -83 27.78  [3] SB
Rätteli, Alexandra -85 28.11    PB 4 Heat 6 [¤]
Teilman, Maria -86 ej start 
Thulin, Petra -79 28.24  PB 3 Heat 3
F17 Lagerblad, Lovisa -85 28.83  [3]        
Söderhult, Ellen -86 30.13  [3] PB
400 m P17 » Andersson, David -85 53.13    PB 1 Heat 3  
Huss, Anders -85 54.78  PB 2 Heat 2
Nylander, Tobias -85 55.16    PB 1 Heat 1  
» Thulin, Mikael -85 ej start 
KS Ljungkvist, Jenny -83 58.22  [4,5] SB 2 Heat 3
F17 Lagerblad, Lovisa -85 61.83    PB 1 Heat 2  
Söderhult, Ellen -86 62.46  [1,6] PB 1 Heat 3
800 m P12   Molin, Per -90 3:04.55    PB 3 Heat 2  
F13 Fahlén, Catrin -89 2:47.24  PB 7 Final
Lord, Linnéa -89 brutit        Final  
F12 Görhed, Gabriella -90 2:54.51  PB 1 Heat 1
1 000 m P15   Strinde, Gabriel -88 ej start           
Söderstedt, Johan -88 3:37.97  SB 6 Heat 1
F15 Holmström, Sofie -87 3:44.63    PB 6 Heat 1  
Håkansson, Camilla -87 3:15.19  PB 3 Heat 3
Nyrenström, Karolina -88 ej start 
» Nyström, Michelle -87 3:22.73    SB 8 Heat 3  
Wiking, Jessica -87 3:15.62  PB 4 Heat 3 [¤]
1 500 m F17   Barman, Emelie -85 5:27.77    SB 7 Final  
Söderhult, Ellen -86 4:57.50  PB 3 Final
60 m häck (84 cm) P15 » Eklund, Jonathan -88 9.87      5 Heat 2  
» Elgered, Jonas -87 9.45  PB 4 Heat 2
Thorén, Joel -87 8.97  [7] PB 2 Heat 2  
KS Thulin, Petra -79 9.51  SB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) F17   Carls, Camilla -86 9.82    SB 4 Heat 2  
Krasniqi, Rozafa -86 9.90  PB 3 Heat 1
Lagerblad, Lovisa -85 9.85    PB 5 Heat 2  
F15 Arvidsson, Emelie -87 9.97  PB 1 Heat 3
Johansson, Linn -88 9.88  SB 5 Heat 4
Nylander, Elina -87 10.29  SB 3 Heat 3
Höjd P19   Ericsson, Mattias -84 1.90    SB 1 Final  
P17 Janson, Robert -86 1.68  PB 9
Nordström, Erik -86 ej start           
P15 » Elgered, Jonas -87 1.50  10
Liedberg, Niclas -88 1.54  8 Final
Lundh, Robin -87 ej start           
Segerlind, Jonas -88 ej start 
Thorén, Joel -87 1.71  PB 3 Final
P13 Sundborg, Håkan -89 1.38    PB 5 Final  
Svensson, Glenn -89 1.53  PB 1 Final
P12 Waak, Simon -90 1.39  1 Final
F15 Arvidsson, Emelie -87 ej start           
Eklund, Marica -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 ej start 
Holm, Liv -88 1.41    SB 7 Pool B  
Nyrenström, Karolina -88 ej start 
F13 Broth, Johanna -89 1.15  15
» Carls, Sofia -90 1.28      11    
Lord, Linnéa -89 1.15  PB 18
Olin, Hanna -89 1.15  PB 17
Strauss, Johanna -89 1.15    PB 15   [¤]
Thorstensson, Moa -90 ej start 
Stav P15 » Eklund, Jonathan -88 2.61    PB 3 Final  
» Elgered, Jonas -87 3.11  PB 2 Final
Thorén, Joel -87 ej start           
KS Lissäng, Sofie -80 3.11  SB 2 Final
Wasserman, Marie -82 3.11  SB 3 Final
F15 Arvidsson, Emelie -87 ej start           
Hynning, Elin -87 2.35  PB 1 Final
Längd P17 » Andersson, David -85 6.18    PB 3 Final  
» Thulin, Mikael -85 ej start 
P15 Berg, Jonathan -88 4.77    PB 11    
» Eklund, Jonathan -88 4.65  13
» Elgered, Jonas -87 ej start 
Segerlind, Jonas -88 5.07    PB 8 Final  
Söderstedt, Johan -88 ej res 
Thorén, Joel -87 5.63  PB 2 Final
KS Bergsten, Moa -83 5.39  [4] PB 3 Final  
F17 Andersson, Annika -86 5.17  PB 2 Final
Krasniqi, Rozafa -86 5.01  PB 6 Final
F15 Arvidsson, Emelie -87 4.68    PB 10    
Beijer, Kajsa -87 3.65  52 [¤]
Eklund, Marica -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 ej start           
Hynning, Elin -87 4.09  36
Håkansson, Camilla -87 4.09  37
Hällbom, Hannah -88 3.98    PB 42    
Johansson, Linn -88 4.17  34
Nylander, Elina -87 4.41  21
Weinz, Helena -87 4.40  23
Längd (zon) P13 » Kårelid, Victor -89 ej start           
Wallin, Niklas -89 ej start 
P12 Waak, Simon -90 4.31      5 Final  
P11 Ejergård, Jimmy -91 ej start 
Elgered, Michael -91 2.97  21
Lindberg, Thomas -91 2.42    PB 23    
Sabir-T, Zackaria -91 3.68  PB 5 Final
Älvebrand, Eric -91 ej start 
P10 Göransson, Anton -92 2.83      19    
Olsson-A, Max -92 2.24  21
Sundborg, Tommy -92 2.90  PB 16
Tovatt, Samori -92 3.09      14    
P9 Engström, David -93 2.74  15
» Green, Philip -93 3.56  PB 3 Final
F13 Broth, Johanna -89 4.09    PB 21    
» Carlsson Odell, Sara -89 4.43  PB 8 Final [¤]
» Dedrickson M, Fatima -89 4.65  2 Final
Fahlén, Catrin -89 3.94    PB 27    
Fryers Hellquist, Katarina -89 4.39  PB 10
Fuentes, Tanita -89 4.22  SB 18
Högberg, Elin -89 3.96    SB 25    
Johansson, Petra -89 ej start 
Olin, Hanna -89 3.97  24
Peterson, Sofia -89 4.44    PB 7 Final  
Westling, Amanda -89 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 4.20  3 Final
Görhed, Gabriella -90 3.78      11    
Göth, Camilla -90 ej start 
Göth, Linn -90 3.91  8 Final
Hänninger, Linda -90 3.30      22    
Johansson, Ella -90 3.90  PB 9
» Larsson, Louise -90 3.19  PB 25 [¤]
Lindén, Malin -90 3.47    PB 17    
Mattsson, Ella -90 3.19  SB 24
Nilsson, Jessika -90 3.54  15
Thorstensson, Moa -90 3.86    PB 10    
Utterström, Emelie -90 2.95  PB 28
F11 Gille, Filippa -91 3.45  13
Hagman, Mathilda -91 2.99    SB 28    
Jakobsson, Ulrika -91 3.62  11
Lord, Johanna -91 3.20  19
F10 Bergsten, Siri -92 2.99    PB 25    
Forsberg, Frida -92 3.11  PB 19
Holmström, Clara -92 2.73  PB 31 [¤]
Johansson, Klara -92 3.29    PB 12    
Kjellqvist, Matilda -92 2.33  PB 33
Niklasson, Felicia -92 3.36  PB 10
» Sabir, Jasmin -92 3.20    PB 16    
Zachrisson, Helena -92 ej start 
F9 Bergholm, Sofia -93 2.35  PB 23
Ek, Linnéa -93 2.46    PB 20    
Ericsson, Magdalena -93 2.80  PB 15
» Grönros, Lovisa -93 2.98  PB 9
» Karlsson, Julia -93 2.91    PB 14    
Larsson, Fanny -93 2.30  PB 24
Niväng, Sara -93 ej res 
Tresteg P17   Janson, Robert -86 11.47    PB 6 Final  
Nordström, Erik -86 11.69  PB 5 Final
KS Bergsten, Moa -83 12.39  [4,8] PB 1 Final
Kula (4,0 kg) P15   Berg, Jonathan -88 9.27    PB 12    
» Elgered, Jonas -87 11.02  6 Final
Olsson, David -88 9.65      9    
Thorén, Joel -87 13.18  1 Final
Kula (3,0 kg) P11   Elgered, Michael -91 6.63    PB 4 Final  
F17 Karlsson, Lina -85 8.64  PB 8 Final
Krasniqi, Rozafa -86 11.61      5 Final  
F15 Forsberg, Emma -88 ej start 
Kula (2,0 kg) F13   Broth, Johanna -89 8.21    PB 10    
Johansson, Petra -89 ej start 
Strauss, Johanna -89 8.06    PB 11   [¤]
F12 » Carls, Sofia -90 9.33  PB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
[¤] - Efteranmäld
[3] - Mellantid
[4] - Klubbrekord i klassen F19
[5] - Är ny klubbrekordgren 2002 för F19
[6] - Är ny klubbrekordgren 2002 för F16
[7] - Är ny klubbrekordgren 2002 för P15
[8] - Även klubbrekord i klassen KS
 2002-01-05 (lö)  | Sthlm Winter Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P19 » Attersand, Henrik -84 7.89    SB 6 Heat 1    
ej start  Final
P17 » Andersson, David -85 ej start             
Erixon, Jakob -86 7.80  5 Heat 1
7.63  PB 5 Final
» Thulin, Mikael -85 ej start             
P15 » Elgered, Jonas -87 8.36  PB 5 Heat 1
8.41  5 Final
Thorén, Joel -87 7.82  PB 2 Heat 1
  7.85      3 Final    
P13 Niemeyer, Tomas -89 9.02  1 Final
Svensson, Glenn -89 ej start 
F19 Bergsten, Moa -83 8.32  4 Heat 1
  8.18    PB 2 Final    
F17 Andersson, Annika -86 8.79  SB 4 Heat 1
Carls, Camilla -86 8.59  SB 3 Heat 1
Krasniqi, Rozafa -86 8.67    PB 4 Heat 3    
Lagerblad, Lovisa -85 8.79  SB 6 Heat 2
Rätteli, Alexandra -85 8.56  PB 3 Heat 3
  8.62      8 Final    
Teilman, Maria -86 8.05  1 Heat 1
Teilman, Maria -86 7.94  [1] SB 1 Final
F15 Forsberg, Emma -88 8.95    SB 4 Heat 3    
Hill, Malin -88 ej start 
Nylander, Elina -87 8.87  5 Heat 2
Weinz, Helena -87 8.67  2 Heat 3
  8.63    PB 6 Final    
F13 » Dedrickson M, Fatima -89 8.74  1 Heat 2
8.70  1 Final
Fahlén, Catrin -89 9.60  3 Heat 2
  9.56      7 Final    
Fryers Hellquist, Katarina -89 9.23  PB 4 Heat 1
ej start  Final
Westling, Amanda -89 9.14    SB 2 Heat 2    
F12 » Carls, Sofia -90 9.14  PB 1 Heat 3 [¤]
9.32  5 Final
Görhed, Gabriella -90 9.48  PB 1 Heat 4
  9.51      8 Final    
Hänninger, Linda -90 10.29  PB 3 Heat 4
Johansson, Ella -90 9.56  3 Heat 5
Lindén, Malin -90 10.73    SB 8 Heat 2   [¤]
F10 Johansson, Klara -92 10.58  5 Heat 3
200 m P17 » Andersson, David -85 ej start             
» Thulin, Mikael -85 ej start 
P15 » Elgered, Jonas -87 26.91    PB 3 Heat 1    
Thorén, Joel -87 25.04  PB 1 Heat 1
P13 Svensson, Glenn -89 ej start 
F17 Carls, Camilla -86 28.40    SB 2 Heat 2    
Krasniqi, Rozafa -86 28.22  SB 1 Heat 2
Lagerblad, Lovisa -85 28.03  SB 3 Heat 3
Rätteli, Alexandra -85 28.29    PB 1 Heat 1    
Teilman, Maria -86 26.12  PB 2 Heat 3
F15 Hynning, Elin -87 27.79  PB 2 Heat 3
F13 » Dedrickson M, Fatima -89 diskad        Heat 1    
Fahlén, Catrin -89 ej start