HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2021-03-07
Ute för 2001 Resultatdatum: 2001-12-31
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2001-12-31 (må)  | 1985 Utomhus
  Dessa 2 resultat finns inget underlag för
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m KS   Lindoff, Rigmor -39 20:53.1m [1]   SB   1    
Slägga (7,26 kg) MS   Karlsson, Per -60 28.92      SB   1    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K60
 2001-10-28 (sö)  | Billingehusloppet, Billingen
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp M22   Olsson, Olof -80 57.32        4      
 2001-10-19 (fr)  | Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12 » Kårelid, Victor -89 8.52    +0.6 PB 1 Heat 3    
Schwerin, Hugo -89 9.53  +0.3 PB 3 Heat 2
Svensson, Glenn -89 8.78    -1.0   2 Heat 1    
F12 » Dedrickson M, Fatima -89 8.66  +1.7 PB 2 Heat 2
Fryers Hellquist, Katarina -89 9.02  +0.4 PB 1 Heat 3
Peterson, Sofia -89 8.57  +0.3 1 Heat 1
80 m P14   Olsson, David -88 10.93    -0.4 PB 5 Heat 1    
Persson, Wilmer -87 11.14  +0.5 PB 4 Heat 2
Segerlind, Jonas -88 10.70    -0.4 PB 4 Heat 1    
F14 Hynning, Elin -87 11.32  +0.7 4 Heat 1
Weinz, Helena -87 11.21  +0.5 5 Heat 2
Widengren, Johanna -88 11.52  +0.5 6 Heat 2
800 m P14   Chernström, Christer -88 2:27.85      PB 6 Final    
Lisell, Dennis -87 2:22.36  PB 2 Final
Silén, Gustav -88 2:26.79        5 Final    
P12 Malmros, Axel -89 2:50.66  9 Final
Molin, Per -90 2:58.09  PB 13 Final
Sandqvist, Joakim -89 2:31.28        1 Final    
F14 Håkansson, Camilla -87 2:27.67  4 Final
» Nyström, Michelle -87 2:25.52  2 Final
Wiking, Jessica -87 2:25.74        3 Final    
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 2:43.07  PB 1 Heat 1
Fahlén, Catrin -89 2:51.32  PB 3 Heat 2
Görhed, Gabriella -90 2:56.82  PB 4 Heat 2
60 m häck (76,2 cm) P12   Kapell, Oscar -90 13.43    -0.4 PB 7 Final    
Sundborg, Håkan -89 11.80  -0.4 PB 3 Final
Waak, Simon -90 12.39    -0.4 PB 6 Final    
F12 Högberg, Elin -89 12.24  -0.4 3 Heat 1
Westling, Amanda -89 10.85  -0.4 1 Heat 1
80 m häck (84 cm) P14 » Eklund, Jonathan -88 13.12  [1] -0.3 PB 2 Final    
» Elgered, Jonas -87 12.87  -0.3 PB 1 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Arvidsson, Emelie -87 13.93    -0.4   7 Final    
Johansson, Linn -88 13.88  -0.4 6 Final
Nylander, Elina -87 13.79  -0.4 SB 4 Final
Höjd P14   Liedberg, Niclas -88 1.55      PB 4 Final    
Lundh, Robin -87 1.55  5 Final
Segerlind, Jonas -88 1.55      PB 6 Final    
P12 Sundborg, Håkan -89 1.25  8 Final
Svensson, Glenn -89 1.38  2 Final
Thorstensson, Erik -89 1.41      PB 1 Final    
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.46  1 Final
Holm, Liv -88 1.35  5 Final
Nyrenström, Karolina -88 1.35        5 Final    
F12 » Carls, Sofia -90 1.25  4 Final
Görhed, Gabriella -90 1.15  13
Thorstensson, Moa -90 1.39  [2] PB 2 Final
Längd (zon) P14   Berg, Jonathan -88 4.71    +2.0 PB 5 Final    
Ceesay, Mohammed -88 4.67  +0.2 PB 6 Final
Sonko, Lamin -87 4.27    +0.1 SB 7 Final    
P12 Niemeyer, Tomas -89 4.53  -0.4 PB 1 Final
Waak, Simon -90 4.24  +0.5 2 Final
Wallin, Niklas -89 4.15    0.0 PB 7 Final    
F14 Eklund, Marica -88 4.51  -1.3 9
Johansson, Linn -88 4.59  +0.4 8 Final
Nylander, Elina -87 4.74    -1.0 PB 5 Final    
F12 » Dedrickson M, Fatima -89 4.34  -0.7 PB 2 Final
Fryers Hellquist, Katarina -89 4.17  0.0 PB 3 Final
Högberg, Elin -89 4.08  -2.3 PB 4 Final
Kula (4,0 kg) P14   Berg, Jonathan -88 8.01        4 Final    
Olsson, David -88 9.08  PB 2 Final
Kula (3,0 kg) P12   Kapell, Oscar -90 4.99      PB 14      
» Kårelid, Victor -89 6.72  8 Final
Niemeyer, Tomas -89 8.21        3 Final    
F14 Forsberg, Emma -88 7.98  2 Final
Gävert, Therése -88 7.55  PB 4 Final
Nyrenström, Karolina -88 7.15  PB 7 Final
Kula (2,0 kg) F12   Friberg, Klara -89 7.62        8 Final    
Johansson, Petra -89 7.48  9
Westling, Amanda -89 8.39  5 Final
Spjut (600 gr) P14 » Eklund, Jonathan -88 28.03      PB 5 Final    
» Elgered, Jonas -87 41.36  1 Final
Spjut (400 gr) F14   Forsberg, Emma -88 26.56      PB 2 Final    
Gustavsson, Therese -87 23.52  4 Final
» Nyström, Michelle -87 21.06  6 Final
Boll (300 gr) P12   Malmros, Axel -89 36.52        6 Final    
Thorstensson, Erik -89 35.20  7 Final
Wallin, Niklas -89 38.05      PB 4 Final    
F12 Broth, Johanna -89 31.05  PB 4 Final
Friberg, Klara -89 22.14  11
Olin, Hanna -89 26.16  PB 8 Final
5 x 60 m P12   Niemeyer, Tomas -89 41.66        1 1    
Waak, Simon -90
Thorstensson, Erik -89
» Kårelid, Victor -89
Svensson, Glenn -89                
F12 Peterson, Sofia -89 41.84  1 1
» Carlsson Odell, Sara -89
Högberg, Elin -89
Westling, Amanda -89
» Dedrickson M, Fatima -89                
Fryers Hellquist, Katarina -89 brutit  2
Fahlén, Catrin -89
Broth, Johanna -89
» Carls, Sofia -90
Thorstensson, Moa -90
4 x 80 m P14 » Eklund, Jonathan -88 40.90        3 1    
» Elgered, Jonas -87
Olsson, David -88
Segerlind, Jonas -88                
Ceesay, Mohammed -88 42.07  4 1
Persson, Wilmer -87
Berg, Jonathan -88
Strinde, Zacharias -87                
F14 Johansson, Linn -88 43.09  3 1
Forsberg, Emma -88
Nylander, Elina -87
Hynning, Elin -87                
Widengren, Johanna -88 42.38  1 2
Weinz, Helena -87
Nyrenström, Karolina -88
Eklund, Marica -88
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
[2] - Klubbrekord i klassen F11
 2001-10-07 (sö)  | Lidingöloppet, Lidingö
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Rappe, Martin -72 ej start          1    
M22 Adolfsson, Christian -81 ej start  1
 2001-10-06 (lö)  | Castorama nr 3, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Westberg, Jöran -47 1 842        2      
Kula (7,26 kg) 10.79 [517] 1 1
Spjut (800 gr) 27.79 [291] 4 1
Diskus (2,0 kg) 32.90 [538] 2 1
Slägga (7,26 kg) 30.41 [496]       2 1    
Westberg, Magnus -85 1 308  PB 4
Kula (7,26 kg) 8.17 [319] 4 1
Spjut (800 gr) 21.78 [176] PB 7 1
Diskus (2,0 kg) 28.17 [432] SB 3 1
Slägga (7,26 kg) 24.33 [381] 4 1
 2001-09-30 (sö)  | Sundbybergsterrängen, Sundbyberg
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Johansson, Albin -81 18.06        1     [¤]
P18 Amin, Adam -84 19.09  3
Anes, Patrick -84 22.48        5      
Gyllström, Johan -84 25.13  6
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-09-29 (lö)  | Castorama nr 2, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Mårtensson, Magnus -71 2 519      PB 1      
Kula (7,26 kg) 11.80 [586] PB 1 1
Spjut (800 gr) 42.30 [525] PB 1 1
Diskus (2,0 kg) 36.27 [612] 1 1
Slägga (7,26 kg) 49.51 [796] 1 1
 2001-09-26 (on)  | Castorama, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Westberg, Jöran -47 1 945      PB 4      
Kula (7,26 kg) 11.03 [534] 3 1
Spjut (800 gr) 27.69 [289] 7 1
Diskus (2,0 kg) 36.57 [616] 3 1
Slägga (7,26 kg) 30.99 [506] PB 3 1
 2001-09-26 (on)  | Castorama, Sportcentrum, Norrtälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Westberg, Jöran -47 brutit               
Kula (7,26 kg) 11.26 [549] 1
Spjut (800 gr) 16.92 [70] 9
Diskus (2,0 kg) 35.65 [597] 2
Slägga (7,26 kg) ej start 
 2001-09-14/16 (fr-sö)  | Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P16 » Andersson, David -85 11.64    +1.4   4 Heat 3 fr  
» Thulin, Mikael -85 11.47  +1.3 1 Heat 1 fr
  11.50    +1.6   6 Final fr  
P15 Lindkvist, Robin -86 12.24  +0.1 5 Heat
F15 Teilman, Maria -86 12.63  +0.1 1 Heat 1
12.40  -0.2 1 Final
200 m F15   Teilman, Maria -86 25.64    +1.7   1 Heat  
Teilman, Maria -86 25.39  +1.8 PB 3 Final
400 m P16 » Thulin, Mikael -85 50.32      PB 1 Final  
F18 Ljungkvist, Jenny -83 59.16  1 Heat 2
diskad  Final
800 m P16   Nylander, Tobias -85 2:04.81        5 Final  
P15 Lindkvist, Robin -86 2:07.73  4 Heat 1 fr
2:05.34  PB 3 Final
2 000 m F15   Söderhult, Ellen -86 6:44.42      PB 2 Final  
100 m häck (76,2 cm) F16   Lagerblad, Lovisa -85 16.85    +1.5   7 Heat 1  
F15 Carls, Camilla -86 16.06  +1.2 PB 4 Heat 1 fr
  16.68    +1.0   8 Final fr  
Krasniqi, Rozafa -86 15.81  +1.2 PB 3 Heat 2 fr
16.23  +1.0 7 Final fr
Höjd P18   Ericsson, Mattias -84 1.89        5 Final fr  
P16 » Andersson, David -85 1.68  16
Stav P15   Granlund, Jonas -86 3.03        4    
Längd P16 » Thulin, Mikael -85 5.77    -1.4   9    
F18 Bergsten, Moa -83 5.61  +2.3 4
  5.20    +1.1        
F15 » Andersson, Annika -86 4.72  -1.4 8 fr
Tresteg P18 » Attersand, Henrik -84 12.77    +0.4 PB 7 Final fr  
F18 Bergsten, Moa -83 12.08  +2.3 3
  12.02    +1.3        
F15 » Andersson, Annika -86 11.27  +1.4 PB 1
Diskus (1,0 kg) F16   Karlsson, Lina -85 24.85        14    
Slägga (3,0 kg/110) F16   Karlsson, Lina -85 32.44      PB 15    
Spjut (600 gr) F15   Krasniqi, Rozafa -86 30.81        6    
 2001-09-15 (lö)  | Mini-gurkan, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F10   Jakobsson, Ulrika -91 9.66    -   4 Heat 2    
9.76  - 7 Final
Längd (zon) F10   Jakobsson, Ulrika -91 3.74    -   5 Final    
Kula (2,0 kg) F10   Jakobsson, Ulrika -91 5.01      PB 13      
 2001-09-12 (on)  | Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P14   Berg, Jonathan -88 ej start               
Olsson, David -88 ej start 
Segerlind, Jonas -88 ej start               
F14 Nyrenström, Karolina -88 ej start 
800 m P14   Berg, Jonathan -88 ej start               
» Elgered, Jonas -87 ej start 
F14 Nyrenström, Karolina -88 2:46.28  2 Heat 1
Stav P14 » Eklund, Jonathan -88 2.50        3 Final    
» Elgered, Jonas -87 3.00  PB 1 Final
Segerlind, Jonas -88 2.10        4 Final    
K22 Lissäng, Sofie -80 3.20  2 Final
F14 Hynning, Elin -87 1.90  1 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 10.20        3 Final    
Olsson, David -88 8.43  5 Final
3-kamp P12 » Kårelid, Victor -89 2 142    +0.1 PB 2      
60 m 8.61 [831] -0.5 PB 1 1
Boll (300 gr) 35.42 [596] PB 4
Längd (zon) 4.40 [715]   +0.7 SB 4      
Niemeyer, Tomas -89 1 975  +0.1 PB 5
60 m 9.14 [644] -0.4 3 2
Boll (300 gr) 35.69 [602] PB 3
Längd (zon) 4.44 [729]   +0.7 PB 2      
Sundborg, Håkan -89 1 517  +0.1 PB 8
60 m 9.79 [444] -0.4 6 2
Boll (300 gr) 30.43 [480] PB 8 1
Längd (zon) 4.04 [593]   +0.6 PB 4      
F12 » Carls, Sofia -90 1 692  +0.2 PB 13
60 m 9.45 [581] -0.1 3 1
Boll (300 gr) 23.67 [510] PB 14
Längd (zon) 3.94 [601]   +0.5   9      
» Carlsson Odell, Sara -89 1 910  +0.5 PB 6
60 m 9.12 [693] +0.6 4 3
Boll (300 gr) 23.80 [514] PB 13
Längd (zon) 4.22 [703]   +0.3   4      
» Dedrickson M, Fatima -89 1 894  -0.6 PB 7
60 m 9.00 [735] -0.9 1 4
Boll (300 gr) 21.84 [452] PB 16
Längd (zon) 4.23 [707] -0.4 3
Fahlén, Catrin -89 ej start               
Görhed, Gabriella -90 1 581  -0.8 PB 16
60 m 9.44 [585] -1.2 2 2
Boll (300 gr) 20.05 [395] PB 19
Längd (zon) 3.94 [601] -0.4 PB 11
Mattsson, Ella -90 ej start               
Olin, Hanna -89 1 385  +0.5 PB 21
60 m 10.13 [380] +0.6 7 3
Boll (300 gr) 22.61 [476] PB 15
Längd (zon) 3.74 [529]   +0.4 PB 19      
Westling, Amanda -89 2 085  -0.6 PB 2
60 m 9.07 [710] -0.9 2 4
Boll (300 gr) 26.43 [595] PB 7
Längd (zon) 4.43 [780] -0.4 PB 2
 2001-09-11 (ti)  | Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Nyrenström, Karolina -88 29.53    -0.8 PB 2 Heat 1    
200 m MS » Attersand, Henrik -84 25.31    -0.5 PB 1 Heat 1    
Berg, Jonathan -88 28.17  -0.4 PB 2 Heat 3
Chernström, Christer -88 32.52    -0.4   4 Heat 3    
» Eklund, Jonathan -88 28.59  -0.5 PB 3 Heat 1
» Elgered, Jonas -87 27.33  -0.4 PB 1 Heat 2
Liedberg, Niclas -88 29.83    -0.5 PB 4 Heat 1    
Lisell, Dennis -87 28.91  -0.4 3 Heat 3
Olsson, David -88 28.29  -0.4 PB 2 Heat 2
Persson, Wilmer -87 28.85    -0.4 PB 3 Heat 2    
Roslinde, Alex -87 30.81  -0.4 PB 4 Heat 2
Röing, Mattias -88 31.47  -0.4 PB 5 Heat 2
Segerlind, Jonas -88 27.08    -0.4 PB 1 Heat 3    
Strinde, Gabriel -88 34.23  -0.4 PB 5 Heat 3
Strinde, Zacharias -87 28.54  -0.5 PB 2 Heat 1
KS Holmström, Sofie -87 32.39    -0.8 PB 4 Heat 1    
Håkansson, Camilla -87 37.51  -0.4 PB 5 Heat 2
Liljebäck, Mika -88 31.02  -0.8 PB 3 Heat 1
» Nyström, Michelle -87 29.61    -0.4 PB 3 Heat 2    
Wiking, Jessica -87 28.83  -0.4 PB 2 Heat 2
Slägga (7,26 kg) MS   Mårtensson, Magnus -71 51.21      PB 1 Final    
Slägga (5,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 30.31        2 Final    
 2001-09-09 (sö)  | Arena Games, Hilversum, NED
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:48.64        1 1    
 2001-09-08/09 (lö-sö)  | Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F14   Hynning, Elin -87 11.37    -0.6   2 Heat 5  
11.24  -0.3 6 Semi-1
F13 Johansson, Linn -88 11.62  -1.1 4 Heat 5
800 m F14   Håkansson, Camilla -87 2:29.37        8 Heat 2  
» Nyström, Michelle -87 2:23.93  PB 3 Heat 2
Wiking, Jessica -87 2:23.92        2 Heat 2  
F13 Forsberg, Emma -88 2:33.45  4 Heat 2
2 000 m F14   Håkansson, Camilla -87 7:17.41      PB 5 Final  
80 m häck (84 cm) P13 » Eklund, Jonathan -88 13.83    -3.5   2 Final  
80 m häck (76,2 cm) F13   Johansson, Linn -88 14.02    -1.3   4 1  
Höjd P13   Liedberg, Niclas -88 1.53        5 Final  
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.47  8 Final
Stav P14 » Elgered, Jonas -87 2.90      PB 2 Final  
P13 » Eklund, Jonathan -88 2.55  PB 2 Final
Segerlind, Jonas -88 2.20        3 Final  
F14 Arvidsson, Emelie -87 2.10  SB 3 Final
Hynning, Elin -87 2.10  PB 4 Final
Längd (zon) F13   Johansson, Linn -88 4.65    +0.5   9    
Tresteg (zon) P13   Segerlind, Jonas -88 10.41    -   6 Final  
Kula (3,0 kg) F13   Forsberg, Emma -88 8.55      PB 6 Final  
Diskus (1,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 33.41      PB 5 Final  
P13 Olsson, David -88 26.11  6 Final
Renholm, Mattias -88 22.45      PB 7 Final  
Segerlind, Jonas -88 20.54  8 Final
Diskus (0,6 kg) F14 » Nyström, Michelle -87 23.33        11    
Slägga (4,0 kg) P13   Olsson, David -88 18.04      PB 6 Final  
Renholm, Mattias -88 20.16  PB 5 Final
Slägga (3,0 kg/110) F13   Forsberg, Emma -88 23.03      PB 7 Final  
Spjut (600 gr) P14 » Elgered, Jonas -87 45.83      PB 1 Final  
P13 » Eklund, Jonathan -88 27.80  PB 10
Olsson, David -88 25.56  11
 2001-09-08/09 (lö-sö)  | Veteran-SM, Frösåkersvallen, Östhammar - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Kula (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 12.16        3    
Diskus (1,5 kg) M50   Westberg, Jöran -47 46.05      PB 1    
Slägga (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 34.99        3    
Spjut (800 gr) M50   Westberg, Jöran -47 33.35      PB 2    
Vikt (18 kg) M50   Westberg, Jöran -47 13.57        3    
 2001-09-08/09 (lö-sö)  | UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P16 » Andersson, David -85 ej start             
» Thulin, Mikael -85 11.36  +0.6 1 Final
P15 Erixon, Jakob -86 ej start             
Lindkvist, Robin -86 12.15  0.0 PB 3 Final
F16 Rätteli, Alexandra -85 13.93  -0.8 PB 4 Final
F15 Carls, Camilla -86 13.45  +0.4 2 Heat 1
  brutit          Final  
Teilman, Maria -86 12.54  0.0 1 Heat 2
brutit  Final
200 m P16 » Andersson, David -85 ej start             
» Thulin, Mikael -85 23.05  -0.4 1 Final
P15 Erixon, Jakob -86 ej start             
Lindkvist, Robin -86 24.15  +0.4 2 Final
F16 Lagerblad, Lovisa -85 28.25  +0.8 SB 2 Final
Rätteli, Alexandra -85 28.53    +0.8 PB 3 Final  
F15 Carls, Camilla -86 27.87  +2.3 6 Final
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Teilman, Maria -86 25.83  +2.3 1 Final
300 m P16 » Andersson, David -85 ej start             
» Thulin, Mikael -85 35.96  1 Final
F16 Lagerblad, Lovisa -85 43.61  PB 2 Final
800 m P16 » Andersson, David -85 ej start             
Huss, Anders -85 2:04.59  2 Final
Nylander, Tobias -85 2:06.64        4 Final  
P15 Lindkvist, Robin -86 ej start 
F16 Barman, Emelie -85 2:41.45  3 Final
F15 Söderhult, Ellen -86 2:20.05  1 Final
2 000 m F16   Barman, Emelie -85 7:25.31        2 Final [¤]
F15 Söderhult, Ellen -86 6:53.17  1 Final [¤]
1 500 m h (91,4 cm) P16   Nyström, Jimmy -85 ej start             
100 m häck (76,2 cm) F16   Lagerblad, Lovisa -85 15.93    +0.5 PB 2 Final  
F15 Carls, Camilla -86 17.33  +0.4 2 Final
300 m häck (76,2 cm) F16   Lagerblad, Lovisa -85 49.03        2 Final  
F15 » Andersson, Annika -86 49.66  PB 1 Final [¤]
Carls, Camilla -86 50.17      PB 2 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Höjd P16 » Andersson, David -85 ej start             
Stav P16 » Andersson, David -85 ej start             
P15 Granlund, Jonas -86 3.13  PB 1 Final [¤]
Längd P16 » Andersson, David -85 ej start             
Nyström, Jimmy -85 ej start 
» Thulin, Mikael -85 5.83    +0.6   2 Final  
F15 » Andersson, Annika -86 4.98  +1.3 PB 2 Final [¤]
Tresteg F15 » Andersson, Annika -86 10.76    +1.4   2 Final [¤]
Kula (5,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 ej start             
Diskus (1,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 ej start             
Slägga (5,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 30.57        2 Final  
Slägga (3,0 kg/110) F16   Karlsson, Lina -85 30.02      PB 2 Final  
Spjut (600 gr) F15   Krasniqi, Rozafa -86 ej start             
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-09-07/09 (fr-sö)  | Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp MS » Attersand, Johan -74 brutit             
100 m 11.46 [761] +0.5 SB 1 fr
Längd ej start            fr  
Kleebinder, Niklas -77 6 893  [1] - SB 3
100 m 11.70 [711] +1.1 PB 1 fr
Längd 6.80 [767] 0.0 SB fr
Kula (7,26 kg) 11.64 [585] fr
Höjd 1.91 [723] SB fr
400 m 52.31 [711] SB fr
110 m häck (106,7 cm) 15.94 [740] -
Diskus (2,0 kg) 41.32 [691] SB
Stav 4.28 [696] SB
Spjut (800 gr) 51.21 [607]
1 500 m 4:42.90 [662] SB
7-kamp F15   Krasniqi, Rozafa -86 4 438    -0.5 PB 3    
100 m häck (76,2 cm) 16.58 [720] -1.7 fr
Höjd 1.46 [577] fr
Kula (3,0 kg) 10.94 [686] fr
200 m 28.01 [720] -0.3 PB fr
Längd 4.71 [610] +0.5
Spjut (600 gr) 30.62 [651]
800 m 2:42.95 [474] PB
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
 2001-09-08 (lö)  | Veberödsrundan, Veberöd
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton M40   Höjgård, Karsten -57 1:19.12      SB 1      
 2001-09-08 (lö)  | Castorama, Strömsvallen, Strömsund
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Mårtensson, Magnus -71 2 373      PB 5      
Kula (7,26 kg) 10.93 [527] 8
Spjut (800 gr) 40.94 [505] PB 6
Diskus (2,0 kg) 34.25 [568] 5
Slägga (7,26 kg) 47.88 [773] 4
 2001-09-04/05 (ti-on)  | DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
5 x 60 m P12   Niemeyer, Tomas -89 42.49        2 Final ti  
Waak, Simon -90
Thorstensson, Erik -89
» Kårelid, Victor -89
Svensson, Glenn -89                
F12 Peterson, Sofia -89 40.67  1 Heat 1 ti
» Carlsson Odell, Sara -89
Högberg, Elin -89
Fahlén, Catrin -89
» Dedrickson M, Fatima -89                
Friberg, Klara -89 48.29  2 Heat 2 ti
Lord, Linnéa -89
Mattsson, Ella -90
Tedesund, Marthina -90                
Göth, Linn -90 44.80  [1] 2 Heat 3 ti
Johansson, Ella -90
Görhed, Gabriella -90
» Carls, Sofia -90
Thorstensson, Moa -90                
Göth, Linn -90 45.07  3 Final ti
Johansson, Ella -90
Görhed, Gabriella -90
» Carls, Sofia -90
Thorstensson, Moa -90                
Peterson, Sofia -89 diskad  Final ti
» Carlsson Odell, Sara -89
Högberg, Elin -89
Fahlén, Catrin -89
» Dedrickson M, Fatima -89
4 x 80 m P14 » Eklund, Jonathan -88 42.14        4 Final ti  
» Elgered, Jonas -87
Berg, Jonathan -88
Segerlind, Jonas -88
 {Hammarby IF lag 2} ej start            ti  
F14 Johansson, Linn -88 43.00  3 Heat 1 ti
Forsberg, Emma -88
Nyrenström, Karolina -88
Hynning, Elin -87                
Johansson, Linn -88 43.18  5 Final ti
Forsberg, Emma -88
Nyrenström, Karolina -88
Hynning, Elin -87
 {Hammarby IF lag 2} ej start            ti  
 {Hammarby IF lag 3} ej start  ti
4 x 100 m P16 » Andersson, David -85 45.22        1 Final ti  
» Thulin, Mikael -85
Lindkvist, Robin -86
Huss, Anders -85                
F16 Wiberg, Karolina -85 diskad  Final ti
Teilman, Maria -86
Lagerblad, Lovisa -85
Carls, Camilla -86
3 x 800 m P16   Lindkvist, Robin -86 6:20.67        1 Final on  
Huss, Anders -85
Nylander, Tobias -85                
Nyström, Jimmy -85 7:01.55  4 Final on
Granlund, Jonas -86
Lindkvist, Mikael -86                
P14 Berg, Jonathan -88 7:13.34  3 Final on
Silén, Gustav -88
» Elgered, Jonas -87                
Ceesay, Mohammed -88 7:44.58  6 Final on
Chernström, Christer -88
Sonko, Lamin -87                
P12 Svensson, Glenn -89 8:44.62  5 Final on
Molin, Per -90
Kapell, Oscar -90
 {Hammarby IF lag 2} ej start            on  
F16  {Hammarby IF} ej start            on  
F14 Håkansson, Camilla -87 7:21.26  [2] 1 Final on
» Nyström, Michelle -87
Wiking, Jessica -87
 {Hammarby IF lag 2} ej start            on  
 {Hammarby IF lag 3} ej start            on  
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 8:47.21  1 Final on
Lord, Linnéa -89
Fahlén, Catrin -89                
Högberg, Elin -89 9:04.26  2 Final on
Fuentes, Tanita -89
Friberg, Klara -89                
» Carls, Sofia -90 9:11.00  4 Final on
Görhed, Gabriella -90
Johansson, Ella -90
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
[2] - Klubbrekord i klassen F15
 2001-09-02 (sö)  | Järnaloppet, Järna IP, Järna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Adolfsson, Christian -81 37.57        9 10 km    
Granlund, Anton -82 19.09  3 5 km
Gustafsson, Björn -79 16.54        1 5 km    
» Rappe, Martin -72 34.43  3 10 km
KS Wallgren, Lisa -79 41.25  1 10 km
 2001-09-01/02 (lö-sö)  | Finnkampen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:49.66        2    
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 3:51.66        1    
 2001-09-01/02 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12 » Kårelid, Victor -89 8.73    -0.7   1 Heat 1  
8.65  -0.7 PB 3 Final
Niemeyer, Tomas -89 9.07  -0.4 3 Heat 2 [¤]
  9.04    -0.7   5 Final  
Sundborg, Håkan -89 9.77  -0.7 PB 6 Heat 1
P11 Molin, Per -90 9.86  -0.1 PB 5 Heat 3
Waak, Simon -90 9.59  -1.9 2 Heat 1
  9.56    -0.5   8 Final  
F12 Fahlén, Catrin -89 9.69  -0.4 5 Heat 1
Högberg, Elin -89 9.28  -0.4 2 Heat 1 [¤]
  9.20    -0.9   8 Final  
F11 » Carls, Sofia -90 9.33  -0.5 1 Heat 4
9.31  -1.4 PB 2 Final
Görhed, Gabriella -90 9.55  -0.7 1 Heat 3
  9.64    -1.4   7 Final  
Hänninger, Linda -90 10.20  -0.2 7 Heat 1
Johansson, Ella -90 9.59  -0.2 3 Heat 1
  9.78    -1.4   8 Final  
Lindén, Malin -90 11.22  -0.5 8 Heat 4
Mattsson, Ella -90 ej start 
Utterström, Emelie -90 10.27    -0.8 PB 5 Heat 2  
F10 Jakobsson, Ulrika -91 9.80  -1.1 PB 3 Heat 3
9.91  -2.2 8 Final
80 m P14 » Elgered, Jonas -87 11.18    -0.7   5 Heat 1  
11.11  +0.2 6 Final
Sonko, Lamin -87 11.94    -0.7   8 Heat 1  
P13 Ceesay, Mohammed -88 11.52  -0.8 5 Heat 1
11.58  -0.1 5 Final
» Eklund, Jonathan -88 ej start             
Liedberg, Niclas -88 11.94  -0.8 6 Heat 1
ej start  Final
Olsson, David -88 ej start             
Segerlind, Jonas -88 11.06  -0.8 2 Heat 1
10.88  -0.1 3 Final
F14 Hynning, Elin -87 11.30  -1.0 3 Heat 2
  11.19    +0.1   4 Final  
Nylander, Elina -87 ej start 
Weinz, Helena -87 ej start 
F13 Forsberg, Emma -88 11.38  +0.8 2 Heat 1
  11.51    -0.8   4 Final  
Hill, Malin -88 ej start 
Widengren, Johanna -88 11.74  0.0 4 Heat 2
11.67  -0.8 6 Final
100 m P16 » Andersson, David -85 ej start             
» Thulin, Mikael -85 11.79  -2.3 1 Heat 1
  11.81    -2.3   1 Final  
F16 » Andersson, Annika -86 14.02  +0.3 4 Heat 1
14.23  -0.3 8 Final
Carls, Camilla -86 13.83  -1.2 4 Heat 2
  13.66    -0.3   5 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 13.81  -1.2 3 Heat 2
13.84  -0.3 6 Final
Lagerblad, Lovisa -85 13.81  +0.3 3 Heat 1
  13.89    -0.3   7 Final  
Rätteli, Alexandra -85 14.08  +0.3 5 Heat 1
Teilman, Maria -86 12.67  -1.2 1 Heat 2
12.45  -0.3 1 Final
800 m P16   Huss, Anders -85 2:04.55        2 Heat 2  
Nylander, Tobias -85 2:11.01  1 Heat 1
Nyström, Jimmy -85 ej start             
P13 Berg, Jonathan -88 2:33.76  2 Final
Ceesay, Mohammed -88 2:37.86  SB 3 Final
P11 Molin, Per -90 2:59.61      PB 9 Final  
F16 Barman, Emelie -85 2:41.21  6 Final
Söderhult, Ellen -86 2:20.22  3 Final
F14 Holmström, Sofie -87 2:47.46      PB 7 Final  
» Nyström, Michelle -87 ej start 
Wiking, Jessica -87 ej start 
F13 Forsberg, Emma -88 2:31.61        3 Final [¤]
F12 Högberg, Elin -89 3:00.82  7 Final [¤]
Lord, Linnéa -89 2:58.93  6 Final
F11 Görhed, Gabriella -90 3:03.08        7 Final  
Utterström, Emelie -90 3:19.14  PB 10 Final [¤]
F10 Lord, Johanna -91 3:05.15  PB 7 Final
Höjd P14 » Elgered, Jonas -87 1.45        5 Final  
Lundh, Robin -87 1.58  PB 2 Final [¤]
P13 Berg, Jonathan -88 1.54      PB 2 Final  
Liedberg, Niclas -88 1.54  PB 4 Final
Segerlind, Jonas -88 1.54  PB 3 Final
P11 Waak, Simon -90 1.25        4 Final [¤]
F13 » Carls, Sofia -90 1.25  9
Forsberg, Emma -88 ej start 
Hill, Malin -88 ej start             
Holm, Liv -88 ej start 
Längd P16 » Andersson, David -85 ej start             
Nyström, Jimmy -85 5.52  -0.2 5 Final
» Thulin, Mikael -85 5.84    -1.2   1 Final  
P14 Sonko, Lamin -87 4.40  0.0 PB 8 Final
F16 » Andersson, Annika -86 4.95  -0.9 PB 2 Final
Carls, Camilla -86 4.62    0.0 PB 5 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 4.81  -1.6 PB 3 Final
Lagerblad, Lovisa -85 4.44  -0.8 PB 6 Final
Söderhult, Ellen -86 4.13  -1.2 PB 9
Längd (zon) P14 » Elgered, Jonas -87 4.96    -0.1   5 Final  
P13 Ceesay, Mohammed -88 4.76  +2.4 4 Final [¤]
» Eklund, Jonathan -88 ej start             
Olsson, David -88 ej start 
P12 » Kårelid, Victor -89 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 4.42    -0.4 PB 3 Final [¤]
Sundborg, Håkan -89 3.73  -1.5 PB 9
P11 Waak, Simon -90 4.25  +1.4 4 Final
F14 Nylander, Elina -87 ej start             
Weinz, Helena -87 ej start 
F13 Holm, Liv -88 ej start 
Widengren, Johanna -88 4.56    +0.8 PB 3 Final  
F12 Fahlén, Catrin -89 3.71  +0.1 18
Högberg, Elin -89 3.90  -0.6 10 [¤]
F11 » Carls, Sofia -90 4.12    -0.5 PB 4 Final  
Görhed, Gabriella -90 3.54  -1.0 19
Hänninger, Linda -90 3.32  -0.3 PB 21
Johansson, Ella -90 3.79    -1.9 PB 9    
» Larsson, Louise -90 3.16  +1.5 PB 22
Lindén, Malin -90 2.99  +0.1 PB 24
Mattsson, Ella -90 ej start             
F10 Jakobsson, Ulrika -91 3.65  - 5 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 10.36        3 Final  
P13 Berg, Jonathan -88 8.33  PB 3 Final
Olsson, David -88 ej start 
Kula (3,0 kg) P12 » Kårelid, Victor -89 7.54      PB 4 Final  
Niemeyer, Tomas -89 8.07  2 Final [¤]
F13 Forsberg, Emma -88 8.53  1 Final
Spjut (600 gr) F16   Krasniqi, Rozafa -86 29.44        2 Final  
Lagerblad, Lovisa -85 22.43  SB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-08-30 (to)  | Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Attersand, Henrik -84 12.44    -1.2 PB 6 Heat 1   [¤]
Kleebinder, Niklas -77 12.09  -1.2 4 Heat 1 [¤]
KS Barman, Emelie -85 16.19    -1.2 PB 6 Heat 2   [¤]
Bergsten, Moa -83 13.67  -1.2 PB 3 Heat 2 [¤]
Carls, Camilla -86 13.41  -1.2 PB 1 Heat 2
Lagerblad, Lovisa -85 14.03    -1.5   5 Heat 1    
Rätteli, Alexandra -85 14.32  -1.5 6 Heat 1
Söderhult, Ellen -86 14.85  -1.2 PB 5 Heat 2
400 m MS   Huss, Anders -85 54.60      PB 6 Heat 1    
Nylander, Tobias -85 55.51  PB 1 Heat 2
» Thulin, Mikael -85 51.67      PB 3 Heat 1    
KS Söderhult, Ellen -86 63.48  PB 4 Heat 1
800 m KS   Barman, Emelie -85 2:41.75        5 Final    
Carls, Camilla -86 2:53.25  SB 6 Final [¤]
Lagerblad, Lovisa -85 2:34.97      PB 4 Final    
Söderhult, Ellen -86 2:25.22  3 Final [¤]
Längd MS » Attersand, Henrik -84 5.79    +1.3 PB 6 Final   [¤]
KS Carls, Camilla -86 ej start 
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 11.20        1 Final   [¤]
Westberg, Magnus -85 9.13  PB 5 Final [¤]
Diskus (2,0 kg) MS   Westberg, Jöran -47 36.69        1 Final   [¤]
Westberg, Magnus -85 25.95  3 Final [¤]
Diskus (1,0 kg) KS   Karlsson, Lina -85 26.79        6 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-08-28 (ti)  | Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F12 » Carlsson Odell, Sara -89 9.25    +0.2   2 Heat 3    
9.34  -1.1 5 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 9.06  -2.6 1 Heat 1
  8.98    -1.1   1 Final    
Fahlén, Catrin -89 9.79  -2.6 4 Heat 1
Fryers Hellquist, Katarina -89 9.14  +0.2 1 Heat 3
  9.08    -1.1 PB 2 Final    
Fuentes, Tanita -89 9.41  -2.6 2 Heat 1
9.37  -1.1 6 Final
Görhed, Gabriella -90 9.77    -0.9   3 Heat 2    
Göth, Camilla -90 10.65  -0.9 6 Heat 2
Göth, Linn -90 9.81  -2.6 5 Heat 1
Hänninger, Linda -90 10.19    +0.2 PB 5 Heat 3    
Högberg, Elin -89 9.22  -0.9 1 Heat 2 [¤]
9.26  -1.1 4 Final
Lindén, Malin -90 11.15    -0.9   7 Heat 2    
Mattsson, Ella -90 10.57  +0.2 PB 6 Heat 3
Nilsson, Jessika -90 10.52  -2.6 PB 6 Heat 1 [¤]
Olin, Hanna -89 10.19    -0.9   4 Heat 3   [¤]
Peterson, Sofia -89 ej start 
Thorstensson, Moa -90 9.76  +0.2 3 Heat 3
  9.83    -1.1   8 Final    
Utterström, Emelie -90 10.34  -0.9 5 Heat 2
Westling, Amanda -89 9.25  -0.9 2 Heat 2
9.23  -1.1 3 Final
80 m F14   Hill, Malin -88 12.14    -1.4   4 Heat 1    
Liljebäck, Mika -88 11.99  -2.3 5 Heat 2 [¤]
  12.02    +0.8   8 Final    
Nyrenström, Karolina -88 12.16  -1.4 5 Heat 1
800 m F14   Liljebäck, Mika -88 ej start               
Nyrenström, Karolina -88 2:45.36  7 Final
F12 Fahlén, Catrin -89 2:57.33        1 Final   [¤]
Görhed, Gabriella -90 ej start 
Lord, Linnéa -89 2:58.26  2 Final
Westling, Amanda -89 3:05.18  PB 3 Final
Stav K22   Lissäng, Sofie -80 ej res              [¤]
Längd (zon) F12 » Carlsson Odell, Sara -89 4.23    -0.6   4 Final    
Cotgreave, Alice -89 3.27  -1.3 PB 16 [¤]
» Dedrickson M, Fatima -89 4.32    +0.3 PB 2 Final    
Fahlén, Catrin -89 3.61  -0.7 10
Friberg, Klara -89 3.42  -3.1 PB 12 [¤]
Fuentes, Tanita -89 3.89    -1.8 PB 7 Final    
Görhed, Gabriella -90 3.69  -0.9 8 Final
Göth, Camilla -90 3.17  -1.4 PB 18
Göth, Linn -90 3.32    -2.4 PB 15      
Hänninger, Linda -90 3.13  -1.6 PB 19
Högberg, Elin -89 4.06  0.0 PB 6 Final [¤]
» Larsson, Louise -90 3.04    -2.5 PB 21      
Lindén, Malin -90 2.78  -1.3 23
Mattsson, Ella -90 2.88  -2.3 PB 22
Nilsson, Jessika -90 3.19    -1.0 PB 17     [¤]
Olin, Hanna -89 3.37  -1.8 14 [¤]
Tedesund, Malin -89 3.37  -1.0 PB 13 [¤]
Thorstensson, Moa -90 3.64    -2.3   9      
Westling, Amanda -89 4.17  -1.4 5 Final
Kula (2,0 kg) F12   Friberg, Klara -89 7.89      PB 3 Final    
Tedesund, Malin -89 6.27  PB 5 Final
Westling, Amanda -89 9.02  1 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-08-25/26 (lö-sö)  | DF 12-14, Enskede IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12 » Kårelid, Victor -89 8.84    -1.6   3 Heat 1  
8.68  -0.3 SB 2 Final
Sandqvist, Joakim -89 9.70    -1.6   6 Heat 1  
Svensson, Glenn -89 8.85  -0.6 1 Heat 2
8.74  -0.3 PB 5 Final
F12 » Carls, Sofia -90 9.57    -0.9 SB 4 Heat 4  
» Carlsson Odell, Sara -89 9.24  -1.0 4 Heat 5
» Dedrickson M, Fatima -89 9.04  -0.9 1 Heat 4
  8.87    -0.3 PB 3 Final  
Fahlén, Catrin -89 9.78  -1.4 6 Heat 2
Fryers Hellquist, Katarina -89 9.23  -0.3 PB 2 Heat 6
Fuentes, Tanita -89 9.08  -1.0 PB 2 Heat 5
  9.28    -0.3   7 Final  
Görhed, Gabriella -90 9.72  -1.7 6 Heat 1
Högberg, Elin -89 9.22  -1.0 3 Heat 5
Lord, Linnéa -89 ej start          Heat 4  
Olin, Hanna -89 10.24  -1.1 6 Heat 3
Thorstensson, Moa -90 9.79  0.0 5 Heat 6
Utterström, Emelie -90 10.34  -1.7 PB 7 Heat 1
80 m P14   Sonko, Lamin -87 12.00    -1.5   8 Final  
P13 Brodén, Johan -88 12.43  -1.1 7 Heat 2
Chernström, Christer -88 12.03    -1.6 PB 5 Heat 3  
» Eklund, Jonathan -88 11.47  -0.9 4 Final
Olsson, David -88 11.15  -0.9 3 Heat 1
Segerlind, Jonas -88 11.02  -1.1 2 Heat 2
  10.93    -0.6   8 Final  
Silén, Gustav -88 11.56  -1.1 PB 5 Heat 2
Söderstedt, Johan -88 12.44  -1.6 PB 7 Heat 3
F14 Hynning, Elin -87 11.34  -1.6 3 Heat 3
  11.37    -0.8   7 Final  
Nylander, Elina -87 11.31  -0.1 3 Heat 1
11.56  -0.8 8 Final
Weinz, Helena -87 11.59    -1.6   4 Heat 3  
F13 Fernandez, Nathalie -88 11.79  -1.0 3 Heat 2
Forsberg, Emma -88 11.37  -0.5 2 Heat 1
  11.29    -1.7   6 Final  
Johansson, Linn -88 11.43  -0.5 3 Heat 1
11.29  -1.7 6 Final
Nyrenström, Karolina -88 12.09    -1.7   5 Heat 3  
Thunström, Sandra -88 12.30  -1.7 PB 7 Heat 3
Törmälä, Sofia -88 12.19  -1.0 6 Heat 2
200 m P14   Persson, Wilmer -87 29.02    +1.8 PB 3 Heat 1  
Sonko, Lamin -87 29.92  +1.8 PB 4 Heat 1
F14 Bennedicks, Zarah -87 30.60    -1.8 PB 6 Heat 1  
Hynning, Elin -87 28.80  -2.2 5 Heat 2
Weinz, Helena -87 29.09  -1.8 4 Heat 1
800 m P13   Berg, Jonathan -88 2:31.31        7 Final  
Chernström, Christer -88 2:38.33  PB 9
Silén, Gustav -88 2:25.43      PB 6 Final  
Söderstedt, Johan -88 2:45.51  10
P12 Malmros, Axel -89 2:48.28  PB 9 Final
Sandqvist, Joakim -89 2:27.86      PB 2 Final  
F14 Håkansson, Camilla -87 2:27.85  4 Final
» Nyström, Michelle -87 2:28.48  5 Final
Wiking, Jessica -87 2:23.59      PB 2 Final  
F13 Forsberg, Emma -88 2:37.58  5 Heat 2
Nyrenström, Karolina -88 2:44.56  SB 7 Heat 1
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 2:44.49        1 Heat 1  
Görhed, Gabriella -90 3:02.20  6 Heat 1
Högberg, Elin -89 2:59.75  5 Heat 1
Lord, Linnéa -89 3:00.74  5 Heat 2
2 000 m P14   Lisell, Dennis -87 7:05.12      PB 5 Final  
P13 Chernström, Christer -88 7:17.95  PB 6 Final
Silén, Gustav -88 7:00.40        4 Final  
F14 » Nyström, Michelle -87 ej start  Final [¤]
Wiking, Jessica -87 7:01.54  PB 2 Final
F13 Nyrenström, Karolina -88 8:14.26  PB 9 Final
60 m häck (76,2 cm) F12 » Carls, Sofia -90 12.84    -2.0 PB 5 Heat 2  
» Carlsson Odell, Sara -89 ej start  Heat 2
» Dedrickson M, Fatima -89 12.16  -2.0 PB 2 Heat 2
  ej start          Final  
Fahlén, Catrin -89 12.71  -2.0 4 Heat 2
Friberg, Klara -89 12.58  +0.2 5 Heat 1
  12.38    -1.4 PB 6 Final  
Fryers Hellquist, Katarina -89 12.43  +0.2 4 Heat 1
12.43  -1.4 7 Final
Görhed, Gabriella -90 13.52    +0.2 PB 7 Heat 1  
Högberg, Elin -89 12.07  +0.2 3 Heat 1
11.92  -1.4 PB 4 Final
Westling, Amanda -89 11.45  -2.0 1 Heat 2
11.19  -1.4 2 Final
80 m häck (84 cm) P14 » Elgered, Jonas -87 13.24    -0.7 PB 4 Final  
P13 » Eklund, Jonathan -88 14.06  -1.2 1 Final
Liedberg, Niclas -88 ej start             
Segerlind, Jonas -88 15.75  -1.2 PB 4 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Arvidsson, Emelie -87 13.82    -0.4   1 Heat 1  
13.89  -1.8 4 Final
Nylander, Elina -87 13.98  -0.4 2 Heat 1
  13.97    -1.8 SB 5 Final  
F13 Johansson, Linn -88 13.81  0.0 5 Final
Höjd P14 » Elgered, Jonas -87 1.49        7 Final  
Lundh, Robin -87 1.55  PB 6 Final
Persson, Wilmer -87 1.35      PB 10    
P13 Berg, Jonathan -88 1.46  5 Final
» Eklund, Jonathan -88 1.40  7 Final
Liedberg, Niclas -88 1.49        1 Final  
Segerlind, Jonas -88 1.46  PB 6 Final
Söderstedt, Johan -88 ej res 
P12 Anderberg, Linus -89 1.23        8 Final  
Svensson, Glenn -89 1.40  PB 4 Final
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.46  2 Final
F13 Eklund, Marica -88 1.25      PB 19    
Fernandez, Nathalie -88 1.29  PB 18
Hill, Malin -88 1.29  14
Holm, Liv -88 1.33        12    
Nyrenström, Karolina -88 1.37  10
Törmälä, Sofia -88 1.29  PB 14
F12 » Carls, Sofia -90 1.28        7 Final  
» Dedrickson M, Fatima -89 ej start 
Fuentes, Tanita -89 1.20  14
Görhed, Gabriella -90 1.23        13    
Olin, Hanna -89 1.09  PB 23
Thorstensson, Moa -90 1.23  10
Stav P14 » Elgered, Jonas -87 2.58        3 Final  
P13 » Eklund, Jonathan -88 2.43  PB 1 Final
Segerlind, Jonas -88 1.98        2 Final  
F14 Arvidsson, Emelie -87 2.00  SB 1 Final
Hynning, Elin -87 1.90  PB 3 Final
F13 Fernandez, Nathalie -88 2.15      PB 1 Final  
Törmälä, Sofia -88 ej start 
Längd (zon) P14 » Elgered, Jonas -87 4.99    -1.4   7 Final  
Sonko, Lamin -87 4.24  -1.0 SB 11
P13 Berg, Jonathan -88 4.62    -0.6 PB 6 Final  
» Eklund, Jonathan -88 4.37  -0.1 10
Liedberg, Niclas -88 3.93  -1.2 PB 15
Söderstedt, Johan -88 3.82    -0.8 PB 17    
P12 Svensson, Glenn -89 4.40  +0.6 5 Final
F14 Arvidsson, Emelie -87 4.55  +0.2 10
Nylander, Elina -87 4.67    -1.2 SB 4 Final  
Weinz, Helena -87 4.58  +2.1 6 Final
4.48  -1.5 6 Final
F13 Eklund, Marica -88 4.60    +0.3 PB 5 Final  
Fernandez, Nathalie -88 4.18  +1.2 PB 20
Forsberg, Emma -88 ej start 
Johansson, Linn -88 4.70    +0.4 PB 4 Final  
Nyrenström, Karolina -88 4.07  +1.2 22
Thunström, Sandra -88 3.93  -0.5 PB 25
Törmälä, Sofia -88 3.96    -0.2   24    
F12 » Carls, Sofia -90 4.07  - 10
» Carlsson Odell, Sara -89 4.22  - 3 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 4.19    -   5 Final  
Fahlén, Catrin -89 3.65  - 21
Fryers Hellquist, Katarina -89 4.21  - 4 Final
Fuentes, Tanita -89 3.93    -   16    
Görhed, Gabriella -90 3.60  - 23
Högberg, Elin -89 4.16  - 7 Final
Olin, Hanna -89 3.49    -   25    
Utterström, Emelie -90 2.94  - 29
Westling, Amanda -89 4.19  - 6 Final
Tresteg (zon) P13   Liedberg, Niclas -88 9.20    -0.4   8 Final  
Segerlind, Jonas -88 10.51  +0.1 PB 1 Final
F14 Arvidsson, Emelie -87 ej start             
F13 Nyrenström, Karolina -88 8.58  -2.7 13
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 10.89        5 Final  
P13 Berg, Jonathan -88 8.16  PB 4 Final
Brodén, Johan -88 6.68        8 Final  
Olsson, David -88 7.59  6 Final
Renholm, Mattias -88 ej start 
Kula (3,0 kg) P12   Anderberg, Linus -89 ej start             
F13 Forsberg, Emma -88 ej res  Final
Kula (2,0 kg) F12 » Carls, Sofia -90 7.37      PB 12    
» Dedrickson M, Fatima -89 7.43  PB 11
Friberg, Klara -89 7.78      PB 9    
Fuentes, Tanita -89 6.92  PB 15
Johansson, Petra -89 7.19  14
Westling, Amanda -89 8.99  5 Final
Diskus (1,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 32.93      PB 3 Final  
Lundh, Robin -87 26.11  PB 7 Final
P13 Brodén, Johan -88 22.00      PB 4 Final  
Olsson, David -88 27.97  PB 1 Final
Renholm, Mattias -88 22.39  PB 3 Final
Segerlind, Jonas -88 23.99  PB 2 Final
Diskus (0,6 kg) F14   Beijer, Kajsa -87 18.13      PB 6 Final  
Håkansson, Camilla -87 20.82  PB 5 Final
F13 Eklund, Marica -88 19.66      PB 7 Final  
Holm, Liv -88 22.85  PB 5 Final
Slägga (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 26.53      PB 4 Final  
P13 Brodén, Johan -88 14.51  PB 6 Final
Olsson, David -88 16.45      PB 4 Final  
Renholm, Mattias -88 17.27  PB 2 Final
Segerlind, Jonas -88 16.02  PB 5 Final
Slägga (3,0 kg/110) F13   Forsberg, Emma -88 21.28      PB 3 Final  
Spjut (600 gr) P14 » Elgered, Jonas -87 42.21      PB 2 Final  
P13 Brodén, Johan -88 20.11  8 Final
» Eklund, Jonathan -88 27.21      PB 3 Final  
Olsson, David -88 26.30  PB 4 Final
Renholm, Mattias -88 ej start 
Spjut (400 gr) F14   Hynning, Elin -87 21.27        7 Final  
» Nyström, Michelle -87 22.87  6 Final
F13 Forsberg, Emma -88 22.29        6 Final  
Holm, Liv -88 23.03  PB 5 Final
Boll (300 gr) P12 » Kårelid, Victor -89 34.07      PB 4 Final  
Malmros, Axel -89 40.75  PB 1 Final
Sandqvist, Joakim -89 ej start             
F12 Friberg, Klara -89 23.41  PB 12
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-08-24/26 (fr-sö)  | SM, Värendsvallen, Växjö - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS   Johansson, Albin -81 2:00.41        8 Heat 2 fr  
Klinteskog, Johan -81 1:53.74  4 Heat 3 fr
» Pell, Rickard -79 1:50.75  1 Heat 2 fr
1:47.49  1 Final
1 500 m MS   Benjira, Rachid -74 3:53.63        7 Heat 1  
Norberg, Daniel -78 3:50.42  2 Heat 2
  4:01.51        10 Final  
» Pell, Rickard -79 3:50.35  1 Heat 2
3:47.48  1 Final
3 000 m MS   Olsson, Olof -80 8:54.08  [1]     10    
5 000 m MS   Olsson, Olof -80 14:59.10        9 Final  
10 000 m MS » Rappe, Martin -72 31:27.58      SB 11 Final fr  
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.30        15 Försök fr  
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.06    -0.4   5 Försök  
15.25  +0.7 4 Final
KS Bergsten, Moa -83 11.75  +0.2 13 Försök fr
Not
[1] - Mellantid
 2001-08-21 (ti)  | Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Johansson, Albin -81 1:57.78        9 Heat 1    
» Karlsson, Fredrik -78 1:54.24  1 Heat 2
Nylander, Tobias -85 2:04.81  PB 6 Heat 1
 2001-08-20 (må)  | MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Norberg, Daniel -78 1:54.11        2 B-final    
» Pell, Rickard -79 1:49.01  2 Final
 2001-08-19 (sö)  | Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Thulin, Mikael -85 11.74    -1.9   3      
KS Carls, Camilla -86 13.64  -2.4 4
200 m MS » Thulin, Mikael -85 23.26    -2.1   2      
KS Ljungkvist, Jenny -83 26.59  -0.1 SB 1
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 50.40        1      
KS Ljungkvist, Jenny -83 58.11  1
800 m MS   Benjira, Rachid -74 1:53.64        2      
KS Söderhult, Ellen -86 2:23.59  2
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 3:55.00        2      
KS Söderhult, Ellen -86 4:58.77  PB 3
3 000 m MS   Olsson, Olof -80 8:42.93        1      
KS Wallgren, Lisa -79 10:33.12  SB 1
100 m häck (84 cm) KS   Carls, Camilla -86 17.54    -1.6 PB 3      
110 m häck (106,7 cm) MS   Kleebinder, Niklas -77 16.27    -0.7   1      
400 m häck (91,4 cm) MS   Gustafsson, Björn -79 60.38      PB 3      
400 m häck (76,2 cm) KS   Lagerblad, Lovisa -85 70.81      PB 3      
Höjd MS » Andersson, David -85 1.73        4      
KS » Andersson, Annika -86 1.50  PB 5
Stav MS   Kleebinder, Niklas -77 4.20      SB 2      
KS Lissäng, Sofie -80 3.40  2
Längd MS » Andersson, David -85 5.73    -1.0   5      
KS Bergsten, Moa -83 5.28  +2.3 3
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.34    -1.0 SB 1      
KS Bergsten, Moa -83 12.19  +2.2 1
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 11.21        3      
Kula (4,0 kg) KS   Krasniqi, Rozafa -86 9.60  [1,2]   PB 5      
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 39.64      SB 2      
Diskus (1,0 kg) KS   Karlsson, Lina -85 23.75        5      
Slägga (7,26 kg) MS   Mårtensson, Magnus -71 50.60        1      
Spjut (800 gr) MS   Danielsson, Erik -71 48.05      SB 4      
Spjut (600 gr) KS   Krasniqi, Rozafa -86 27.91        5      
4 x 100 m MS » Attersand, Johan -74 44.41        3      
» Andersson, David -85
» Thulin, Mikael -85
Kleebinder, Niklas -77                
KS Lagerblad, Lovisa -85 51.17  3
Ljungkvist, Jenny -83
Krasniqi, Rozafa -86
Carls, Camilla -86
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F15. Ingick i grenprogrammet: -1985
 2001-08-18/19 (lö-sö)  | Juniorlandskamp, Lillehammer, NOR
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m M22   Klinteskog, Johan -81 ej start             
 2001-08-17/19 (fr-sö)  | Nordiska Veteranmästerskapen, Ekängens IP, Eskilstuna - NM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Kula (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 12.51        6 Final  
Diskus (1,5 kg) M50   Westberg, Jöran -47 40.64        7 Final fr  
Vikt (18 kg) M50   Westberg, Jöran -47 13.98      SB 4 Final  
 2001-08-18 (lö)  | Zürich-galan, Zürich, SUI
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 3:43.27        7 1    
 2001-08-18 (lö)  | Bollmoraloppet, Bollmora Centrum, Tyresö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Adolfsson, Christian -81 37.10      PB 15      
» Gustafsson, Peter -74 35.40  PB 9
Stadslopp MS   Amin, Adam -84 19.15        4 5 km    
Anes, Patrick -84 21.03  8 5 km
Gyllström, Johan -84 24.36        15 5 km    
F7 » Forss, Emma -94 5.47  3 1,3 km
 2001-08-18 (lö)  | Lag-USM, Värendsvallen, Växjö - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P16 » Thulin, Mikael -85 11.34    0.0 PB 1      
300 m F16   Teilman, Maria -86 40.75      PB 3      
800 m F16   Söderhult, Ellen -86 2:18.29      PB 1      
3 000 m P16   Nylander, Tobias -85 10:17.69      PB 2      
100 m häck (76,2 cm) F16   Krasniqi, Rozafa -86 16.24    0.0   5      
300 m häck (76,2 cm) P16   Huss, Anders -85 43.11      PB 4      
Höjd P16 » Andersson, David -85 1.76      PB 2      
Stav F16   Söderhult, Ellen -86 2.00        5      
Längd F16 » Andersson, Annika -86 5.04    +3.0   4      
4.84  -0.2
Tresteg P16   Nordström, Erik -86 12.13    +1.7   4      
Kula (3,0 kg) F16   Krasniqi, Rozafa -86 11.76  [1]   PB 3      
Diskus (1,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 33.64      SB 3      
Slägga (3,0 kg/110) F16   Karlsson, Lina -85 26.68        5      
Spjut (600 gr) P16   Westberg, Magnus -85 30.66      SB 6      
4 x 100 m P16 » Andersson, David -85 45.08        1      
» Thulin, Mikael -85
Lindkvist, Robin -86
Huss, Anders -85                
F16 Lagerblad, Lovisa -85 50.62  4
Teilman, Maria -86
Krasniqi, Rozafa -86
Carls, Camilla -86
Lag Arena X16 » Andersson, Annika -86 59p        4      
» Andersson, David -85
Carls, Camilla -86
Huss, Anders -85
Karlsson, Lina -85
Krasniqi, Rozafa -86
Lagerblad, Lovisa -85
Lindkvist, Robin -86
Nordström, Erik -86
Nylander, Tobias -85
Söderhult, Ellen -86
Teilman, Maria -86
» Thulin, Mikael -85
Westberg, Magnus -85
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
 2001-08-10/12 (fr-sö)  | USM -01, Stenkullens IP, Lerum - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P16 » Andersson, David -85 11.55    +1.7 PB 4 Heat 3  
Ekstedt, Anders -85 11.47  +1.4 PB 3 Heat 2
» Thulin, Mikael -85 11.43  +1.0 1 Heat 1
  11.50    +0.4   6 Final  
F15 Teilman, Maria -86 12.48  +0.9 1 Heat 2
12.18  +4.7 1 Semi-2
12.18  +2.4 1 Final
200 m P16 » Andersson, David -85 23.54    +0.2   3 Heat 3  
23.35  +0.7 PB 5 Final
Ekstedt, Anders -85 23.34  +0.3 PB 2 Heat 2
  52.82    +0.7   6 Final  
» Thulin, Mikael -85 23.00  +1.5 1 Heat 1
22.91  +0.7 2 Final
P15 Erixon, Jakob -86 24.85    -0.2 PB 3 Heat 2  
Lindkvist, Robin -86 24.21  -0.2 1 Heat 2
23.92  +1.1 PB 2 Semi-1
  24.06    -0.1   3 Final  
F15 Carls, Camilla -86 27.82  +0.8 4 Heat 1
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Teilman, Maria -86 26.14  -0.1 1 Heat 2
26.12  +0.3 1 Semi-2
Teilman, Maria -86 25.56  +0.1 PB 1 Final
300 m P16 » Andersson, David -85 37.19      PB 2 Heat 2 fr  
37.71  5 Final fr
Ekstedt, Anders -85 ej start            fr  
» Thulin, Mikael -85 36.73  1 Heat 2 fr
36.47  2 Final fr
F16 Lagerblad, Lovisa -85 45.08  5 Heat 2 fr
800 m P16   Huss, Anders -85 2:04.90      PB 3 Heat 1  
2:02.87  PB 5 Final
Nylander, Tobias -85 2:08.31        5 Heat 2  
P15 Lindkvist, Robin -86 ej start 
F15 Söderhult, Ellen -86 2:24.68  2 Heat 3
2:19.15  PB 4 Final
2 000 m F15   Söderhult, Ellen -86 6:46.53      PB 4 Final fr  
100 m häck (76,2 cm) F16   Wiberg, Karolina -85 16.32    -0.3   5 Heat 1 fr  
F15 Carls, Camilla -86 17.55  +0.2 5 Heat 2 fr
Krasniqi, Rozafa -86 16.66  +0.4 3 Heat 3 fr
300 m häck (76,2 cm) F16   Lagerblad, Lovisa -85 47.64      PB 4 Heat 1  
48.25  6 Final
Wiberg, Karolina -85 49.08        5 Heat 2  
F15 Carls, Camilla -86 51.01  PB 5 Heat 2
Längd P16 » Andersson, David -85 ej res             
» Thulin, Mikael -85 6.17  +1.4 4 Final
F15 » Andersson, Annika -86 4.83  +0.9 13
Tresteg P15   Nordström, Erik -86 11.82    +0.1   13   [¤]
F15 » Andersson, Annika -86 11.39  +3.7 1 Final fr
» Andersson, Annika -86 11.26  +0.1 PB fr
Diskus (1,0 kg) F16   Karlsson, Lina -85 21.61        12    
Slägga (5,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 36.91        6 Final  
Spjut (600 gr) F15   Krasniqi, Rozafa -86 29.36        7 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-08-10/12 (fr-sö)  | JSM -01, Ryavallen, Borås - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m M22   Johansson, Albin -81 50.07        3 Heat 1 fr  
50.03  6 Final
F18 Ljungkvist, Jenny -83 57.78  SB 2 Heat 2 fr
57.92  3 Final
800 m M22   Johansson, Albin -81 1:57.71        2 Heat 2  
2:02.82  8 Final
Klinteskog, Johan -81 ej start 
5 000 m M22   Olsson, Olof -80 15:14.06        6 Final  
2 000 m h (91,4 cm) M22   Gustafsson, Björn -79 6:07.41      SB 5 Final  
Höjd P18   Ericsson, Mattias -84 1.89        7 Final  
Stav K22   Lissäng, Sofie -80 3.22        8 Final  
Längd F18   Bergsten, Moa -83 ej start            fr  
Tresteg P18 » Attersand, Henrik -84 ej start             
F18 Bergsten, Moa -83 ej start 
 2001-08-11 (lö)  | Midnattsloppet

idnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Phersson, Andreas -75 33.21      SB 33      
 2001-08-09 (to)  | Personliga Rekordens Kväll, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 3:48.93      PB 3 Final    
 2001-08-06/07 (må-ti)  | Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F12   Högberg, Elin -89 9.18    +0.4   2 Final  
80 m P14   Olsson, David -88 10.97    +1.1 PB 5 Heat 2  
Segerlind, Jonas -88 10.85  +1.0 PB 3 Heat 1
  10.85    +0.6   3 Final  
F14 Forsberg, Emma -88 ej start 
Hynning, Elin -87 11.08  -0.1 2 Final
Liljebäck, Mika -88 11.77  -0.1 3 Final
100 m P16   Ekstedt, Anders -85 ej start             
Erixon, Jakob -86 12.01  +0.9 PB 1 Final
F16 Carls, Camilla -86 ej start 
800 m MS   Norberg, Daniel -78 ej start             
F14 Bennedicks, Zarah -87 ej start  ti
Liljebäck, Mika -88 2:47.23      PB 2 Final ti  
F12 Högberg, Elin -89 3:11.73  3 Final ti
60 m häck (76,2 cm) F12   Högberg, Elin -89 12.19    -1.0 PB 2 Final ti  
80 m häck (84 cm) P14 » Eklund, Jonathan -88 14.11    -1.2   3 Final ti [¤]
80 m häck (76,2 cm) F14   Johansson, Linn -88 13.47    +0.1 PB 2 Final ti  
Höjd P14   Olsson, David -88 1.37      PB 4 Final  
Segerlind, Jonas -88 1.37  3 Final
F14 Forsberg, Emma -88 1.32        2 Final  
Hill, Malin -88 1.32  PB 3 Final [¤]
Längd (zon) P14 » Eklund, Jonathan -88 4.74    +1.6 PB 4 Final ti [¤]
Olsson, David -88 4.52  +0.9 PB 6 Final ti
F14 Bennedicks, Zarah -87 ej start            ti  
Forsberg, Emma -88 ej start  ti
Hynning, Elin -87 4.40  +1.2 PB 3 Final ti
F12 Högberg, Elin -89 4.05  +0.6 PB 2 Final ti
Kula (4,0 kg) P14   Olsson, David -88 8.02        5 Final ti  
Kula (3,0 kg) F14   Forsberg, Emma -88 ej start            ti  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-08-04/05 (lö-sö)  | Gefle-Kampen, Gavlestadion, Gävle - NM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp MS   Kleebinder, Niklas -77 6 419    +1.6 SB 3    
100 m 11.97 [657] +1.9 SB 1
Längd 6.36 [666] +1.2 SB 1
Kula (7,26 kg) 12.21 [619] 1
Höjd 1.87 [687] SB 1
400 m 54.35 [625] SB 1
110 m häck (106,7 cm) 16.07 [725] +1.8 SB 1
Diskus (2,0 kg) 40.39 [672] 1
Stav 4.06 [634] SB 1
Spjut (800 gr) 47.92 [558] 1
1 500 m 4:57.20 [576] SB 1
 2001-08-03/05 (fr-sö)  | Veteran-SM, Källbrinks IP, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Längd M50 » Wahlberg, Tommy -49 4.64    -1.3 SB 3 Final  
Kula (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 12.54        3 Final  
Diskus (1,5 kg) M50   Westberg, Jöran -47 44.47      SB 1 Final  
Slägga (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 35.38        3 Final fr  
 2001-08-03/05 (fr-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F11 » Carls, Sofia -90 9.51    +2.3   4 Heat 3  
100 m M22   Molinder, Roger -80 11.41    +4.4   3 Heat 2 [¤]
11.25  +4.8 5 Final
P16 » Andersson, David -85 11.49    +3.5   3 Heat 1 [¤]
» Thulin, Mikael -85 11.29  +3.5 1 Heat 1
11.42  +1.2 4 Final
P15 Erixon, Jakob -86 ej start             
F16 Wiberg, Karolina -85 ej start 
F15 » Andersson, Annika -86 13.90  +2.8 6 Heat 3
Carls, Camilla -86 12.96    +6.6   4 Heat 2  
Krasniqi, Rozafa -86 13.64  +2.8 5 Heat 3
Teilman, Maria -86 12.55  +3.3 1 Heat 1
12.56  +0.7 1 Final
200 m P16 » Andersson, David -85 22.86    +3.3   3 Final  
Ekstedt, Anders -85 ej start 
» Thulin, Mikael -85 22.70    +3.3   2 Final  
P15 Erixon, Jakob -86 ej start 
Lindkvist, Robin -86 24.02  +1.7 1 Heat 3
  23.99    +1.3 PB 3 Final  
F16 Wiberg, Karolina -85 ej start 
F15 Carls, Camilla -86 27.17  +3.2 4 Heat 2
  27.35    +2.5   3 B-final  
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Teilman, Maria -86 26.14  +2.9 1 Heat 1
25.69  +1.8 1 Final
300 m P16   Huss, Anders -85 40.40      PB 3 Final  
P15 Lindkvist, Robin -86 38.52  PB 1 Heat 1 fr
400 m MS   Johansson, Albin -81 49.16      PB 1 Final [¤]
F18 Ljungkvist, Jenny -83 58.20  SB 1 Heat 2
800 m MS   Danielsson, Stefan -76 1:55.86      SB 7 Heat 1 fr [¤]
Johansson, Albin -81 1:53.68  SB 2 Heat 1 fr [¤]
P16 Huss, Anders -85 2:07.73        2 Final fr  
P15 Lindkvist, Robin -86 ej start  fr
F15 Söderhult, Ellen -86 ej start  fr
F14 » Nyström, Michelle -87 2:27.27  4 Final fr [¤]
1 500 m MS   Olsson, Olof -80 4:01.35      PB 5 Heat 1 [¤]
F16 Barman, Emelie -85 5:31.83  10 Final
Söderhult, Ellen -86 ej start 
2 000 m h (91,4 cm) M22   Gustafsson, Björn -79 6:09.08      SB 2 Final  
100 m häck (76,2 cm) F16   Wiberg, Karolina -85 ej start            fr  
F15 Carls, Camilla -86 16.37  -1.8 PB 6 Final
Krasniqi, Rozafa -86 16.09  -1.8 PB 4 Final
300 m häck (76,2 cm) F16   Wiberg, Karolina -85 ej start             
F15 Carls, Camilla -86 53.52  5 Final
Höjd P18   Ericsson, Mattias -84 1.94        2 Final fr [¤]
P15 Janson, Robert -86 1.56  7 Final fr [¤]
F15 Krasniqi, Rozafa -86 1.41        5 Final  
F11 » Carls, Sofia -90 1.29  PB 3 Final [¤]
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.13        5 Final  
Wasserman, Marie -82 2.93  7 Final
Längd P16 » Andersson, David -85 6.24    -0.8 PB 1 Final [¤]
» Thulin, Mikael -85 5.85  -1.6 3 Final
F15 » Andersson, Annika -86 4.63    +0.3   9    
Krasniqi, Rozafa -86 4.63  +2.3 10
4.55  -0.2 PB
Längd (zon) F11 » Carls, Sofia -90 3.93    -   8 Final  
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.24    +1.5 SB 1 Final fr [¤]
P18 » Attersand, Henrik -84 12.53  +3.2 2 Final fr [¤]
  12.37    -0.5       fr  
P15 Nordström, Erik -86 12.21  +1.1 PB 3 Final fr [¤]
F15 » Andersson, Annika -86 10.84  -3.7 1 Final fr
Kula (3,0 kg) F16   Karlsson, Lina -85 8.19      PB 3 Final  
Kula (2,0 kg) F11 » Carls, Sofia -90 6.48        8 Final  
Diskus (1,0 kg) F16   Karlsson, Lina -85 21.73        2 Final  
Slägga (3,0 kg/110) F16   Karlsson, Lina -85 29.13      PB 7 Final fr  
Spjut (600 gr) F15   Krasniqi, Rozafa -86 32.17      SB 2 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-07-28/29 (lö-sö)  | HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m F14   Nylander, Elina -87 29.07    -0.2   3 B-final  
800 m P16   Nylander, Tobias -85 2:07.02      PB 2 Final  
 2001-07-28/29 (lö-sö)  | Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Thorstensson, Erik -89 9.48    -1.3 SB 2 Heat 3  
F11 Thorstensson, Moa -90 9.61  +0.9 PB 2 Heat 2
400 m MS   Andersson, Magnus R -78 ej start             
Karlsson, Henrik -80 52.87  1 Heat 2
800 m MS   Karlsson, Henrik -80 2:02.24        8 Heat 2  
3 000 m MS   Olsson, Olof -80 8:29.11      PB 6 A-final  
Höjd P12   Thorstensson, Erik -89 1.33      SB 4 Final  
F11 Thorstensson, Moa -90 1.30  3 Final
Längd (zon) F11   Thorstensson, Moa -90 3.75    +0.7 SB 8 Final  
Boll (300 gr) P12   Thorstensson, Erik -89 38.60      PB 2 Final  
P10 Thomasson, Oskar -00 21.82  PB 6 Final
F11 Thorstensson, Moa -90 21.20  PB 4 Final
 2001-07-28 (lö)  | Sommarspel, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Danielsson, Stefan -76 1:56.89      SB 4 Final    
M20 Johansson, Albin -81 1:56.52  SB 2 Final
Längd F18   Bergsten, Moa -83 5.45    +1.7   2 Final    
 2001-07-20/22 (fr-sö)  | Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F15   Carls, Camilla -86 13.82    -3.0   5 Heat 3 fr  
Teilman, Maria -86 12.97  -1.2 1 Heat 1 fr
12.88  -2.3 1 Semi-1 fr
12.49  +0.8 1 Final fr
200 m F15   Carls, Camilla -86 27.40    +1.3 PB 5 Heat 2  
Teilman, Maria -86 25.77  +1.1 2 Heat 3
400 m MS   Johansson, Albin -81 49.99        2 Heat 1  
1 500 m MS   Olsson, Olof -80 4:09.54        4 Heat 1  
» Rappe, Martin -72 4:04.73  SB 10 Heat 2
Höjd MS   Ericsson, Mattias -84 1.93        3 Final fr  
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 ej start             
Wasserman, Marie -82 3.02  4 Final
Tresteg P18 » Attersand, Henrik -84 12.48    +1.1   2 Final  
KS Bergsten, Moa -83 12.17  [1,2] +0.3 PB 1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 2001-07-19 (to)  | Visbyspelen, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Norberg, Daniel -78 ej start               
800 m MS   Benjira, Rachid -74 1:53.54        1 B-final   [¤]
Johansson, Albin -81 2:01.48  10 Final
» Karlsson, Fredrik -78 ej start               
Norberg, Daniel -78 1:54.95  8 Final [¤]
» Pell, Rickard -79 ej start 
3 000 m MS   Benjira, Rachid -74 ej start               
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-07-18 (on)  | Sommarspelen, Falkenbergs IP, Falkenberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m P16   Nylander, Tobias -85 2:07.09      PB 2 Final    
Nyström, Jimmy -85 2:13.56  8 Final
 2001-07-17 (ti)  | DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 ej start          1    
Karlsson, Henrik -80 ej start  1
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 ej start          1    
6 x 200 m P16    {HIF lag 1} ej start          1    
 {HIF lag 2} ej start  1
 2001-07-14/15 (lö-sö)  | Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P16   Ekstedt, Anders -85 11.52    +2.8   1 Heat 1  
11.52  +1.8 PB 2 Final
200 m P16   Ekstedt, Anders -85 23.30    +5.2   1 Heat 2  
23.04  +2.4 2 Final
F14 Nylander, Elina -87 28.98  0.0 5 Heat 5
300 m P16   Nylander, Tobias -85 40.07      PB 3 Heat 2  
800 m F14   Wiking, Jessica -87 2:27.91        3 Final  
80 m häck (76,2 cm) F14   Nylander, Elina -87 14.10    +3.0   5 Heat 3  
Höjd P12   Thorstensson, Erik -89 1.32      SB 4 Final  
F12 Thorstensson, Moa -90 1.22  4 Final
Stav P16   Thorstensson, Erik -89 2.35        5 Final  
Längd P16   Nylander, Tobias -85 5.23    +3.5   14    
Nyström, Jimmy -85 5.80  +6.1 5 Final
5.26  +0.8 5 Final
Tresteg F16 » Andersson, Annika -86 10.82    +0.6   4 Final  
 2001-07-12/15 (to-sö)  | JEM, Amsterdam, NED - EM : gren
  Oklart tävlingsdatum
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m M22 » Pell, Rickard -79 1:49.43          försök fr  
 2001-07-07/08 (lö-sö)  | Enaspelen, Enavallen, Enköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
6-kamp P14 » Elgered, Jonas -87 3 636    -0.5 PB 3    
80 m häck (84 cm) 13.52 [485] -0.5 PB 3 Heat 2
Längd (zon) 5.05 [657] -0.5 PB 5
Kula (4,0 kg) 10.61 [612] 2
Höjd 1.54 [635] PB 4
Spjut (600 gr) 38.44 [655] 2
800 m 2:23.2m[592]     PB 4 Heat 1  
P13 » Eklund, Jonathan -88 2 303  +0.2 PB 4
80 m häck (84 cm) 13.54 [481] +0.6 PB 2 Heat 1
Längd (zon) 4.28 [430] -0.3 5 Final
Kula (4,0 kg) 6.53 [217] 6 Final
Höjd 1.39 [451] 4 Final
Spjut (600 gr) 26.70 [406] PB 4 Final
800 m 2:39.9m[318] PB 3 Heat 1
6-kamp F14   Arvidsson, Emelie -87 3 128    +0.4 PB 5    
80 m häck (76,2 cm) 13.62 [589] +0.2 3 Heat 1
Höjd 1.41 [694] 6 Final
Spjut (400 gr) 17.92 [311] SB 8 Final
Längd (zon) 4.64 [695] +0.7 SB 7 Final
Kula (3,0 kg) 7.61 [492] PB 9 Final
800 m 2:47.9m[347] SB 4 Final
6-kamp F13   Forsberg, Emma -88 3 129    +0.1 PB 6    
80 m häck (76,2 cm) 16.23 [137] -1.2 PB 5 Heat 1
Höjd 1.38 [656] PB 8 Final
Spjut (400 gr) 21.64 [417] 3 Final
Längd (zon) 4.58 [674] +1.5 PB 6 Final
Kula (3,0 kg) 8.53 [590] PB 1 Final
800 m 2:29.9m[655] 1 Heat 1
 2001-07-07/08 (lö-sö)  | Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F12 » Carlsson Odell, Sara -89 9.32    -0.6   4 Heat 4  
Fahlén, Catrin -89 9.53  -0.1 4 Heat 1
Görhed, Gabriella -90 9.61    +0.6   3 Heat 3  
Högberg, Elin -89 9.46  -0.6 5 Heat 4
100 m P16   Liedberg, Niclas -88 14.87    -0.1 PB 3 Heat 2 [¤]
800 m P12   Sandqvist, Joakim -89 2:31.11      PB 1 Heat 1  
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 ej start 
Görhed, Gabriella -90 2:59.64      PB 6 Heat 1  
Högberg, Elin -89 2:56.32  PB 5 Heat 1 [¤]
Höjd P14   Liedberg, Niclas -88 1.40        4 Final [¤]
F14 Holm, Liv -88 1.40  5 Final [¤]
F12 Görhed, Gabriella -90 1.20  7 Heat 1
Längd (zon) F12 » Carlsson Odell, Sara -89 4.42    0.0 PB 3 Final  
Fahlén, Catrin -89 3.84  +0.9 PB 13
Görhed, Gabriella -90 3.71  -1.6 PB 16
Boll (300 gr) P12   Sandqvist, Joakim -89 37.19      PB 3 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-07-06/08 (fr-sö)  | Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS   Molinder, Roger -80 11.73    -1.9   5 Heat 2 fr  
400 m MS   Karlsson, Henrik -80 52.68        4 Heat 3  
800 m MS   Karlsson, Henrik -80 2:08.20        11 Heat 2  
1 500 m MS   Benjira, Rachid -74 ej start             
Gustafsson, Björn -79 4:07.55  PB 7 Heat 2
Olsson, Olof -80 4:01.91  PB 1 Heat 2
2 000 m h (91,4 cm) MS   Gustafsson, Björn -79 6:11.99      SB 5 Final  
 2001-07-03 (ti)  | Västerås Games, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Norberg, Daniel -78 51.21      PB 2 B-final   [¤]
800 m MS   Benjira, Rachid -74 1:53.13        3 B-final    
Norberg, Daniel -78 brutit  Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-06-29/07-01 (fr-sö)  | Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12 » Kårelid, Victor -89 8.71    -0.5   1 Heat 1 fr  
8.83  +0.8 6 Final fr
F12 » Carls, Sofia -90 9.94    +0.1 SB 7 Heat 5 fr  
» Carlsson Odell, Sara -89 9.19  +0.9 6 Heat 6 fr
Fahlén, Catrin -89 9.37  +2.0 PB 3 Heat 3 fr
Högberg, Elin -89 9.43    +0.9   7 Heat 6 fr  
Lord, Linnéa -89 9.82  +0.1 PB 7 Heat 8 fr
80 m P14 » Elgered, Jonas -87 10.99    +0.3   6 Heat 4 fr  
Lisell, Dennis -87 11.24  +0.7 PB 8 Heat 1 fr
P13 Berg, Jonathan -88 11.56    +0.7 PB 5 Heat 4 fr  
Brodén, Johan -88 12.03  +1.4 PB 6 Heat 3 fr
» Eklund, Jonathan -88 11.31  +1.1 PB 4 Heat 6 fr
Olsson, David -88 11.50    +0.7   4 Heat 4 fr  
Segerlind, Jonas -88 11.13  -1.7 2 Heat 5 fr
11.02  +1.8 PB 4 B-final fr
F14 Gustavsson, Therese -87 ej start            fr  
Hynning, Elin -87 10.99  +1.2 PB 3 Heat 7 fr
F13 Eklund, Marica -88 11.51  -0.2 5 Heat 6 fr
Fernandez, Nathalie -88 11.93    0.0   6 Heat 8 fr  
Hill, Malin -88 11.94  +0.2 PB 5 Heat 4 fr
Liljebäck, Mika -88 11.72  -0.9 PB 4 Heat 5 fr
Törmälä, Sofia -88 11.81  +1.2 7 Heat 3 fr
100 m MS » Attersand, Johan -74 ej start             
M22 Molinder, Roger -80 11.54  -0.2 6 Heat 2 [¤]
P18 Lönnies, Henning -83 12.27    -1.5 PB 6 Heat 4  
P16 » Andersson, David -85 11.80  -1.5 1 Heat 2
11.76  -0.1 2 B-final
Ekstedt, Anders -85 11.72  -0.1 PB 2 Heat 9
  11.87    -1.9   5 A-final  
Erixon, Jakob -86 12.19  -0.1 PB 4 Heat 9
Granlund, Jonas -86 12.74  -0.1 PB 7 Heat 9
Lindkvist, Robin -86 12.16    -0.6 PB 3 Heat 5  
» Thulin, Mikael -85 11.40  +0.2 PB 1 Heat 6
11.61  -1.9 3 A-final
F18 Ljungkvist, Jenny -83 13.08  -0.5 SB 4 Heat 3
  13.28    -0.9   8 B-final  
F16 » Andersson, Annika -86 13.92  +0.4 7 Heat 1
Carls, Camilla -86 13.61  -0.7 PB 4 Heat 7
Karlsson, Lina -85 ej start             
Krasniqi, Rozafa -86 13.71  -0.8 PB 5 Heat 4
Lagerblad, Lovisa -85 13.90  -0.7 7 Heat 7
Teilman, Maria -86 12.56  -0.5 1 Heat 6
  12.64    -1.4   5 Final  
Wiberg, Karolina -85 13.58  +0.4 PB 6 Heat 1
200 m P18   Lönnies, Henning -83 24.31    +1.0 PB 6 Heat 3  
P14 » Elgered, Jonas -87 27.80  +2.4 7 C-final
Olsson, David -88 ej start             
F18 Carls, Camilla -86 27.49  +1.8 PB 5 Heat 4
Ljungkvist, Jenny -83 26.79  +0.4 2 Heat 2
Teilman, Maria -86 25.64  [2] +1.8 PB 1 Heat 4
  25.78    +0.6   4 Final  
F14 Gustavsson, Therese -87 28.67  +2.4 5 E-final
Hynning, Elin -87 27.58  -0.1 PB 4 C-final
300 m P16 » Andersson, David -85 37.74      PB 1 Final  
Ekstedt, Anders -85 ej start 
Erixon, Jakob -86 40.47      PB 3 E-final  
Lindkvist, Robin -86 38.74  PB 1 E-final
Nylander, Tobias -85 ej start 
» Thulin, Mikael -85 35.47      PB 1 Final  
F16 Karlsson, Lina -85 ej start 
Lagerblad, Lovisa -85 44.26  PB 2 C-final [¤]
Söderhult, Ellen -86 46.20  PB 4 C-final
400 m MS   Johansson, Albin -81 49.60        4 Final [¤]
Klinteskog, Johan -81 49.04  SB 1 Final
P18 Lönnies, Henning -83 53.86  PB 5 B-final
800 m M22   Karlsson, Henrik -80 1:57.87      PB 4 Final fr  
P16 » Andersson, David -85 2:09.79  PB 1 E-final fr
Huss, Anders -85 ej start            fr  
Lindkvist, Mikael -86 2:24.61  SB 5 E-final fr
Lindkvist, Robin -86 2:12.82  8 B-final fr
Nylander, Tobias -85 ej start          B-final fr  
Nyström, Jimmy -85 2:13.36  PB 3 E-final fr
P14 Lisell, Dennis -87 2:28.12  PB 8 B-final
Nilsson, Nicklas -87 ej start             
P13 Berg, Jonathan -88 2:29.45  PB 3 B-final fr
F16 Barman, Emelie -85 2:36.18  PB 5 C-final
Söderhult, Ellen -86 2:23.05        9 Final  
Wiberg, Karolina -85 2:37.37  PB 7 C-final [¤]
F14 Håkansson, Camilla -87 ej start 
» Nyström, Michelle -87 2:24.78      PB 4 Final  
Wiking, Jessica -87 brutit  Final
F13 Holm, Liv -88 ej start 
Liljebäck, Mika -88 2:48.18      PB 4 C-final  
F12 » Carls, Sofia -90 ej start 
» Carlsson Odell, Sara -89 2:43.48  PB 2 B-final
Fahlén, Catrin -89 2:55.66      PB 7 B-final  
Högberg, Elin -89 ej start 
Lord, Linnéa -89 2:55.27  PB 6 B-final
2 000 m F16   Barman, Emelie -85 7:16.93      PB 11 Final fr  
Söderhult, Ellen -86 6:53.81  PB 3 Final fr
3 000 m P16   Lindkvist, Mikael -86 10:17.63      PB 10 B-final  
Nyström, Jimmy -85 10:13.15  PB 9 B-final
60 m häck (76,2 cm) F12 » Carls, Sofia -90 ej start             
» Carlsson Odell, Sara -89 11.49  0.0 PB 1 Heat 1
  ej start          Final [¤]
Fahlén, Catrin -89 12.02  +1.0 PB 2 Heat 2
Högberg, Elin -89 12.34  -0.2 PB 5 Heat 1
Lord, Linnéa -89 12.76  -0.2 PB 5 Heat 4
80 m häck (84 cm) P14 » Elgered, Jonas -87 13.72    +0.1   6 Heat 1  
P13 » Eklund, Jonathan -88 13.70  -0.9 1 Heat 2
13.68  -1.1 PB 5 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Arvidsson, Emelie -87 13.52    +0.5 SB 4 Heat 5  
100 m häck (76,2 cm) F16   Carls, Camilla -86 17.17    +0.3 PB 6 Heat 3  
Krasniqi, Rozafa -86 16.70  +0.8 PB 8 Heat 2
Lagerblad, Lovisa -85 16.34    +0.3 PB 4 Heat 3  
Wiberg, Karolina -85 16.22  +0.8 PB 5 Heat 2
300 m häck (76,2 cm) P16   Huss, Anders -85 ej start            fr  
F16 Carls, Camilla -86 brutit  D-final fr
Lagerblad, Lovisa -85 48.82        6 B-final fr  
Wiberg, Karolina -85 49.03  PB 2 C-final fr
Höjd P18   Ericsson, Mattias -84 1.94      PB 4 Final fr  
P16 » Andersson, David -85 1.71  PB 10
Granlund, Jonas -86 ej start             
Janson, Robert -86 1.60  PB 23
P14 Lundh, Robin -87 1.45  14
Nilsson, Nicklas -87 1.38        18    
P13 Berg, Jonathan -88 1.47  PB 8 Final
» Eklund, Jonathan -88 1.42  PB 14
Segerlind, Jonas -88 ej start             
P12 Thorstensson, Erik -89 1.31  SB 7 Final [¤]
F16 Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.42        16    
Beijer, Kajsa -87 ej start 
F13 Hill, Malin -88 1.31  PB 23
Holm, Liv -88 1.41      PB 13    
F12 Thorstensson, Moa -90 1.31  [3] PB 12 [¤]
Stav P16   Granlund, Jonas -86 ej res             
P14 » Elgered, Jonas -87 2.72  PB 5 Final
Segerlind, Jonas -88 2.26      PB 12    
KS Lissäng, Sofie -80 3.28  3 Pool B [¤]
K22 Lissäng, Sofie -80 3.24  6 Final fr
Wasserman, Marie -82 ej start            fr [¤]
F16 Söderhult, Ellen -86 2.10  SB 6 Final
F14 Fernandez, Nathalie -88 1.90  10
Törmälä, Sofia -88 1.90  11
Längd P18 » Attersand, Henrik -84 ej res            [¤]
Ericsson, Mattias -84 5.64  +2.9 14
P16 » Andersson, David -85 ej res             
Lindkvist, Robin -86 5.64  -0.8 PB 19
Nyström, Jimmy -85 5.72  +0.3 PB 16
» Thulin, Mikael -85 6.42    -0.8 PB 1 Final  
F18 Bergsten, Moa -83 5.48  +2.1 5 Final
5.35  +1.0
F16 » Andersson, Annika -86 4.73    -1.5   23   fr  
Teilman, Maria -86 ej res  fr
Längd (zon) P14   Nilsson, Nicklas -87 4.28    -   29    
P13 Berg, Jonathan -88 4.55  +0.8 PB 17
» Eklund, Jonathan -88 4.63    +0.3 PB 14    
Segerlind, Jonas -88 4.34  +0.5 PB 25
P12 » Kårelid, Victor -89 4.19  +0.5 SB 13 Final fr
F14 Arvidsson, Emelie -87 4.54    0.0 SB 33    
Beijer, Kajsa -87 3.78  0.0 PB 68
Håkansson, Camilla -87 ej start 
» Nyström, Michelle -87 4.09    0.0 PB 61    
Wiking, Jessica -87 4.19  0.0 PB 55
F13 Eklund, Marica -88 4.30  0.0 SB 31
Fernandez, Nathalie -88 3.97    0.0 PB 51    
Holm, Liv -88 4.51  0.0 PB 15
Törmälä, Sofia -88 3.91  0.0 57
F12 » Carls, Sofia -90 ej start            fr [¤]
» Carlsson Odell, Sara -89 3.93  +0.4 34 fr
Fahlén, Catrin -89 3.56  +1.1 51 fr
Högberg, Elin -89 3.67    +0.1 PB 46   fr  
Lord, Linnéa -89 3.22  +0.1 65 fr
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start             
P18 » Attersand, Henrik -84 12.67  +0.8 PB 6 Final
F18 Bergsten, Moa -83 12.04  +2.1 2 Final
Bergsten, Moa -83 11.95  [4] +1.3 PB      
F16 » Andersson, Annika -86 10.89  [2] +2.0 PB 6 Final
Tresteg (zon) P14   Nilsson, Nicklas -87 ej start            fr  
F14 Arvidsson, Emelie -87 9.81  -1.5 16 fr
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 10.18        8 Final  
P13 Berg, Jonathan -88 7.62  PB 17
Brodén, Johan -88 8.39      PB 12    
» Eklund, Jonathan -88 5.97  23
Olsson, David -88 7.75  16
Kula (3,0 kg) P12 » Kårelid, Victor -89 6.79        12 Final fr  
F16 Karlsson, Lina -85 7.10  30 fr [¤]
Krasniqi, Rozafa -86 9.35  21 fr
Kula (2,0 kg) F12 » Carls, Sofia -90 6.90      PB 21   fr  
» Carlsson Odell, Sara -89 7.39  PB 19 fr
Fahlén, Catrin -89 5.71  PB 26 fr
Diskus (1,0 kg) F16   Carls, Camilla -86 22.75      PB 16    
Karlsson, Lina -85 24.33  14 [¤]
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Spjut (600 gr) P14 » Elgered, Jonas -87 39.42      PB 7 Final  
P13 Brodén, Johan -88 20.68  PB 19 fr
» Eklund, Jonathan -88 21.90        18   fr  
Olsson, David -88 24.67  PB 14 fr
F16 Krasniqi, Rozafa -86 31.50  [2] SB 9
Spjut (400 gr) P12 » Kårelid, Victor -89 22.31      PB 11 Final  
F14 Gustavsson, Therese -87 26.96  PB 12
Hynning, Elin -87 21.92      PB 21    
Håkansson, Camilla -87 16.48  SB 25
» Nyström, Michelle -87 23.49  PB 17
Wiking, Jessica -87 17.01      PB 24    
F13 Hill, Malin -88 ej start  fr
Holm, Liv -88 22.04  PB 10 fr
F12 » Carls, Sofia -90 12.44  PB 13 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F15
[3] - Klubbrekord i klassen F11
[4] - Även klubbrekord i klassen KS
 2001-06-30 (lö)  | Team-Sportiaspelen, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (5,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 10.68      SB 1 1    
Diskus (2,0 kg) MS   Westberg, Jöran -47 32.84        3 1    
Diskus (1,75 kg) P18   Westberg, Magnus -85 32.58      PB 1 1    
 2001-06-27 (on)  | Midsommarträffen, Gutavallen, Visby
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS   Westberg, Jöran -47 ej start               
Diskus (1,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 ej start               
Slägga (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 ej start               
Slägga (5,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 ej start               
 2001-06-27 (on)  | Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Benjira, Rachid -74 1:52.73      PB 2 C-final    
Johansson, Albin -81 2:00.65  8 C-final
» Karlsson, Fredrik -78 1:58.19        8 Final    
Klinteskog, Johan -81 1:50.21  PB 4 B-final
Norberg, Daniel -78 1:53.91  7 B-final
» Pell, Rickard -79 1:47.40  [1,2] PB 3 Final
5 000 m MS   Olsson, Olof -80 14:51.06      PB 5 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.07    +0.5 SB 5 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
 2001-06-20 (on)  | Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P14   Segerlind, Jonas -88 27.98    -1.2 PB 4 Final   [¤]
F14 Gustavsson, Therese -87 ej start 
Hynning, Elin -87 27.86  -1.3 PB 2 B-final
400 m MS   Johansson, Albin -81 50.15        3 Final   [¤]
P18 Gyllström, Johan -84 65.85  PB 4 Final
F18 Berglund, Matilda -83 71.08  PB 2 Final
1 500 m MS   Gustafsson, Björn -79 4:09.19      SB 2 Final    
P18 Amin, Adam -84 4:39.79  PB 11 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-06-20 (on)  | Vätterspelen, Råslätts IP, Jönköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Olsson, Olof -80 4:05.67      PB 1 Final    
 2001-06-17 (sö)  | Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11   Erixon, Jonathan -90 11.31    -1.3 PB 5 Heat 2    
F12 Högberg, Elin -89 9.23  - 2 Heat 2
  9.30    -0.8   3 Final    
Lord, Linnéa -89 10.15  - 5 Heat 1
F10 Fagerudd, Rosanna -92 10.47  -0.3 PB 5 Heat 4 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 9.97  -0.5 PB 2 Heat 3
  9.97    -0.6   5 Final    
Lord, Johanna -91 10.56  -1.0 PB 5 Heat 2 [¤]
80 m P14 » Elgered, Jonas -87 11.14    0.0   5 Final   [¤]
P13 Liedberg, Niclas -88 12.44  0.0 6 Heat 2
Segerlind, Jonas -88 11.38  0.0 3 Heat 2
  11.33    0.0 PB 5 Final    
F14 Gustavsson, Therese -87 11.47  +0.4 SB 6 Heat 2 [¤]
Hynning, Elin -87 11.19  0.0 3 Heat 1 [¤]
  11.19    +0.6   6 Final    
F13 Fernandez, Nathalie -88 12.03  -0.8 4 Heat 1
Nyrenström, Karolina -88 11.88  +0.1 5 Heat 2
  11.89    +0.6   8 Final    
Törmälä, Sofia -88 12.12  +0.1 7 Heat 2
400 m F10   Jakobsson, Ulrika -91 79.66      PB 1 Heat 2    
Lord, Johanna -91 86.14  4 Final [¤]
800 m P14 » Elgered, Jonas -87 2:28.06      PB 3 Final   [¤]
F14 Wiking, Jessica -87 2:27.06  2 Final [¤]
F13 Nyrenström, Karolina -88 2:45.50      SB 5 Final    
F12 Högberg, Elin -89 3:05.39  PB 4 Final
Lord, Linnéa -89 3:05.21  3 Final
Höjd P13   Liedberg, Niclas -88 1.38        4 Final    
Segerlind, Jonas -88 1.38  PB 3 Final
Stav F14   Fernandez, Nathalie -88 2.07      PB 2 Final    
Törmälä, Sofia -88 1.82  5 Final
Längd (zon) P11   Erixon, Jonathan -90 2.68    +0.3 PB 16      
F14 » Nyström, Michelle -87 4.27  - 11 [¤]
F13 Fernandez, Nathalie -88 4.10    -   5 Final    
Nyrenström, Karolina -88 4.06  - 6 Final
Törmälä, Sofia -88 4.02  0.0 PB 7 Final
F10 Fagerudd, Rosanna -92 3.15    -   13 Final   [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 3.45  - 6 Final
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 11.62      SB 4 Final   [¤]
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 10.89      PB 2 Final   [¤]
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 36.56        8 Final   [¤]
Westberg, Jöran -47 37.77  SB 7 Final [¤]
Diskus (1,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 28.11        3 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-06-16 (lö)  | Mångkampsfestival, Rosvalla IP, Nyköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 12.46        2 1    
Kula (5,5 kg) P16   Gauffin, Joakim -85 9.85      PB 6 1    
Westberg, Magnus -85 9.87  5 1
Diskus (1,5 kg) P16   Gauffin, Joakim -85 25.96      PB 4 1    
Westberg, Magnus -85 33.51  SB 2 1
M50 Westberg, Jöran -47 42.06  1 1
Slägga (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 36.16      PB 1 1    
Slägga (5,5 kg) P16   Gauffin, Joakim -85 21.97      PB 5 1    
Westberg, Magnus -85 32.25  2 1
Spjut (600 gr) P16   Gauffin, Joakim -85 38.58      PB 4 1    
Westberg, Magnus -85 23.40  SB 6 1
 2001-06-16 (lö)  | Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F12   Fuentes, Tanita -89 8.86    +2.1   2 Heat 1    
9.27  +0.2 PB 5 Final
Görhed, Gabriella -90 9.41    -1.4 PB 4 Heat 2    
Högberg, Elin -89 9.10  +2.1 3 Heat 1
9.16  +0.2 PB 4 Final
Peterson, Sofia -89 8.43  -1.4 PB 1 Heat 2
8.59  +0.2 1 Final
80 m F14   Forsberg, Emma -88 11.19    +0.4   2 Heat 1    
Johansson, Linn -88 10.88  +1.6 PB 2 Heat 2
  11.16    +0.4   4 Final    
Nyrenström, Karolina -88 11.82  +1.9 PB 5 Heat 3
Widengren, Johanna -88 11.41  +1.6 PB 3 Heat 1 [¤]
800 m F12   Görhed, Gabriella -90 3:09.55        4 Final    
2 000 m P14   Silén, Gustav -88 6:50.00      PB 2 Final    
80 m häck (84 cm) P14   Liedberg, Niclas -88 ej start               
80 m häck (76,2 cm) F14   Johansson, Linn -88 12.87    +2.1   1 Heat 2    
Höjd F12   Fuentes, Tanita -89 1.22      PB 4 Final    
Görhed, Gabriella -90 1.22  3 Final
Peterson, Sofia -89 ej start 
Tresteg (zon) P14   Liedberg, Niclas -88 9.40    +0.6 PB 2 Final    
F14 Forsberg, Emma -88 9.37  +0.7 PB 4 Final
Nyrenström, Karolina -88 9.23  -0.3 PB 6 Final
Kula (3,0 kg) F14   Forsberg, Emma -88 7.69        3 Final    
Kula (2,0 kg) F12 » Carls, Sofia -90 6.75      PB 4 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-06-12/14 (ti-to)  | Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Attersand, Johan -74 11.40    +3.5   3 Heat 1 ti  
Molinder, Roger -80 11.46  +2.4 5 Heat 2 ti
» Thulin, Mikael -85 11.30  +2.8 3 Heat 3 ti
11.35  +2.7 8 Final ti
200 m MS   Johansson, Albin -81 ej start            to  
Lönnies, Henning -83 24.55  -0.5 PB 5 Heat 2 to
» Thulin, Mikael -85 ej start            to  
KS Carls, Camilla -86 ej start  to
400 m MS   Karlsson, Henrik -80 53.19        4 Heat 2 ti  
53.50  4 Final on
Lönnies, Henning -83 54.30  PB 4 Heat 1 ti
800 m MS   Benjira, Rachid -74 ej start            on  
Karlsson, Henrik -80 ej start  on
KS Barman, Emelie -85 ej start            on  
Söderhult, Ellen -86 2:21.08  PB 2 Final on
1 500 m MS   Benjira, Rachid -74 ej start            ti  
KS Barman, Emelie -85 5:26.15  SB 4 Final ti [¤]
3 000 m h (91,4 cm) MS   Gustafsson, Björn -79 9:43.68      PB 2 Final on  
100 m häck (84 cm) KS   Bergsten, Moa -83 ej start            on  
Höjd MS   Ericsson, Mattias -84 ej start            ti  
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.33        5 Final ti  
Wasserman, Marie -82 3.03  PB 6 Final ti
Längd KS   Bergsten, Moa -83 5.36    +1.2   3 Final ti  
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 ej res          Final on  
» Attersand, Johan -74 14.64  +1.4 SB 1 Final on
KS Bergsten, Moa -83 11.88  [2,3] +1.7 PB 1 Final on
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 ej start            ti  
Westberg, Magnus -85 ej start  ti