HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2018-10-10
Per Person Resultatdatum: 2001-12-31
Ute för 2001
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Andersson, Magnus R -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-13 100 m MS ej start  » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-15 300 m MS ej start  » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-07-29 400 m MS ej start  » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
   Arkad, Martin -69
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-19 Gatustafett MS 23.10  8 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Attersand, Johan -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-20 Tresteg MS 14.35  -1.5 SB 1 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
Spjut (800 gr) MS 44.43  SB 5 1
2001-06-03 100 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-12 100 m MS 11.40  +3.5 3 Heat 1 » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-13 Tresteg MS 14.64  +1.4 SB 1 Final
2001-06-27 Tresteg MS 15.07  +0.5 SB 5 Final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2001-06-30 100 m MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-01 Tresteg MS ej start 
2001-08-03 Tresteg MS 15.24  +1.5 SB 1 Final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-19 Tresteg MS 15.34  -1.0 SB 1 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
4 x 100 m MS 44.41  3
2001-08-25 Tresteg MS 15.06  -0.4 5 Försök » SM, Värendsvallen, Växjö
2001-08-26 Tresteg MS 15.25  +0.7 4 Final
2001-09-08 10-kamp MS brutit  » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
100 m 11.46 [761] +0.5 SB 1
Längd ej start
Not
[¤] - Efteranmäld
   Benjira, Rachid -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-21 4 000 m terräng MS 12.28  3 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
2001-04-29 4 000 m terräng MS 12.50  18 » Terräng SM, Västra Mark, Karlskrona
2001-05-19 Gatustafett MS 21.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 1 500 m MS 3:56.61  PB 10 2 [¤] » Nordic Challange, Sportcentrum, Norrtälje
2001-05-27 1 500 m MS 4:16.00  1 1 » Serien omg 2 M, Frösåkersvallen, Östhammar
4 x 100 m MS 121.41  1 1
Lag Arena MS 56p  1
2001-06-03 1 500 m MS 3:51.84  PB 7 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-12 1 500 m MS ej start  » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-13 800 m MS ej start 
2001-06-27 800 m MS 1:52.73  PB 2 C-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2001-07-03 800 m MS 1:53.13  3 B-final » Västerås Games, Arosvallen, Västerås
2001-07-08 1 500 m MS ej start  » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2001-07-19 800 m MS 1:53.54  1 B-final [¤] » Visbyspelen, Gutavallen, Visby
3 000 m MS ej start 
2001-08-19 800 m MS 1:53.64  2 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
2001-08-25 1 500 m MS 3:53.63  7 Heat 1 » SM, Värendsvallen, Växjö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Brandt, Michael -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-08 Terränglopp MS 20.22  5 1 » Brukslunken, Rånäs, Norrtälje
2001-05-19 Gatustafett MS 23.10  8 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
   Danielsson, Erik -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-08-19 Spjut (800 gr) MS 48.05  SB 4 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
   Danielsson, Stefan -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-19 Gatustafett MS 21.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-31 Gatustafett MS 8:49.30  2 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
2001-06-03 400 m MS 50.60  SB 5 B-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-10 400 m MS 50.49  [2] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
4 x 400 m MS 3:18.13  2 Final
2001-07-28 800 m MS 1:56.89  SB 4 Final » Sommarspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-08-03 800 m MS 1:55.86  SB 7 Heat 1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 4x400m
   Fadlou Allah, Abdel -75
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-03-24 Terränglopp MS 17.14  3 5 km » Runrundan, Vallentuna
2001-04-07 4 000 m terräng MS 13.57  2 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2001-04-21 4 000 m terräng MS ej start  » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
»  Gustafsson, Peter -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-19 Gatustafett MS 23.10  8 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-08-18 10 km (gatulopp) MS 35.40  PB 9 » Bollmoraloppet, Bollmora Centrum, Tyresö
»  Häggström, Niklas -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-31 Gatustafett MS 9:11.20  4 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
   Jedemo, Mats -72
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-19 Gatustafett MS 23.10  8 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-31 Gatustafett MS 9:11.20  4 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
»  Karlsson, Fredrik -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-15 600 m MS 1:20.05  SB 2 Heat 2 [¤] » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett MS 21.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 400 m MS 52.59  SB 1 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-05-31 Gatustafett MS 8:49.10  1 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
2001-06-02 800 m MS 1:51.77  SB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 400 m MS 49.92  SB 4 B-final
2001-06-10 400 m MS 49.56  [2] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
4 x 400 m MS 3:18.13  2 Final
2001-06-12 800 m MS 1:59.71  7 Final [¤] » Proffice Nordic Challange, Studenternas IP, Uppsala
2001-06-27 800 m MS 1:58.19  8 Final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2001-07-17 800 m MS ej start  1 » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-07-19 800 m MS ej start  » Visbyspelen, Gutavallen, Visby
2001-08-19 400 m MS 50.40  1 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
2001-08-21 800 m MS 1:54.24  1 Heat 2 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #4 i 4x400m
   Kleebinder, Niklas -77
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-13 Diskus (2,0 kg) MS 41.00  SB 3 Final [¤] » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-20 10-kamp MS brutit  » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
100 m 11.92 [667] +2.4 2
Längd 6.53 [704] +2.9 1
Kula (7,26 kg) 12.30 [625] SB 1
Höjd 1.86 [679] SB 1
400 m 56.23 [550] SB 1
110 m häck (106,7 cm) 16.50 [677] +2.0 SB 1
Diskus (2,0 kg) 40.08 [666] 1
Stav ej res 1
Spjut (800 gr) 51.62 [613] SB 1
1 500 m ej start 1
2001-05-27 Stav MS 3.50  SB 2 1 » Serien omg 2 M, Frösåkersvallen, Östhammar
Längd MS 6.06  0.0 SB 1 1
Lag Arena MS 56p  1
2001-08-05 10-kamp MS 6 419  +1.6 SB 3 » Gefle-Kampen, Gavlestadion, Gävle
100 m 11.97 [657] +1.9 SB 1
Längd 6.36 [666] +1.2 SB 1
Kula (7,26 kg) 12.21 [619] 1
Höjd 1.87 [687] SB 1
400 m 54.35 [625] SB 1
110 m häck (106,7 cm) 16.07 [725] +1.8 SB 1
Diskus (2,0 kg) 40.39 [672] 1
Stav 4.06 [634] SB 1
Spjut (800 gr) 47.92 [558] 1
1 500 m 4:57.20 [576] SB 1
2001-08-19 110 m häck (106,7 cm) MS 16.27  -0.7 1 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
Stav MS 4.20  SB 2
4 x 100 m MS 44.41  3
2001-08-30 100 m MS 12.09  -1.2 4 Heat 1 [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2001-09-08 10-kamp MS 6 893  [2] - SB 3 » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
100 m 11.70 [711] +1.1 PB 1
Längd 6.80 [767] 0.0 SB
Kula (7,26 kg) 11.64 [585]
Höjd 1.91 [723] SB
400 m 52.31 [711] SB
110 m häck (106,7 cm) 15.94 [740] -
Diskus (2,0 kg) 41.32 [691] SB
Stav 4.28 [696] SB
Spjut (800 gr) 51.21 [607]
1 500 m 4:42.90 [662] SB
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
   Magnusson, Jan -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-15 600 m MS 1:27.35  PB 9 Heat 2 [¤] » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett MS 21.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-31 Gatustafett MS 9:11.20  4 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Mårtensson, Magnus -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-13 Diskus (2,0 kg) MS 38.14  PB 6 Final » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
Slägga (7,26 kg) MS 50.31  PB 1 Final
Vikt (18 kg) MS 13.91  PB 2 Final
2001-05-27 Kula (7,26 kg) MS 11.35  PB 5 1 » Serien omg 2 M, Frösåkersvallen, Östhammar
Slägga (7,26 kg) MS 50.86  PB 2 1
Lag Arena MS 56p  1
2001-06-14 Slägga (7,26 kg) MS 51.05  PB 2 Final » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-08-19 Slägga (7,26 kg) MS 50.60  1 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
2001-09-08 Castorama MS 2 373  PB 5 » Castorama, Strömsvallen, Strömsund
Kula (7,26 kg) 10.93 [527] 8
Spjut (800 gr) 40.94 [505] PB 6
Diskus (2,0 kg) 34.25 [568] 5
Slägga (7,26 kg) 47.88 [773] 4
2001-09-11 Slägga (7,26 kg) MS 51.21  PB 1 Final » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-09-29 Castorama MS 2 519  PB 1 » Castorama nr 2, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (7,26 kg) 11.80 [586] PB 1 1
Spjut (800 gr) 42.30 [525] PB 1 1
Diskus (2,0 kg) 36.27 [612] 1 1
Slägga (7,26 kg) 49.51 [796] 1 1
   Norberg, Daniel -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-06 800 m MS 2:01.00  SB 5 Final » Princeton, NJ, USA
2001-05-06 800 m MS 1:52.99  SB 3 Final » Lawrenceville, NJ, USA
2001-05-12 800 m MS 1:56.24  5 D-final » Princeton, NJ, USA
2001-05-31 Gatustafett MS 8:49.30  2 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
2001-06-09 800 m MS 1:55.18  [1] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
4 x 800 m MS 7:33.32  2 Final
2001-06-27 800 m MS 1:53.91  7 B-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2001-07-03 400 m MS 51.21  PB 2 B-final [¤] » Västerås Games, Arosvallen, Västerås
800 m MS brutit  Final
2001-07-17 1 500 m MS ej start  1 » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-07-19 400 m MS ej start  » Visbyspelen, Gutavallen, Visby
800 m MS 1:54.95  8 Final [¤]
2001-08-06 800 m MS ej start  » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-08-09 1 500 m MS 3:48.93  PB 3 Final » Personliga Rekordens Kväll, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-08-19 1 500 m MS 3:55.00  2 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
2001-08-20 800 m MS 1:54.11  2 B-final » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
2001-08-25 1 500 m MS 3:50.42  2 Heat 2 » SM, Värendsvallen, Växjö
2001-08-26 1 500 m MS 4:01.51  10 Final
Not
[1] - sträcka #2 i 4x800m
[¤] - Efteranmäld
   Phersson, Andreas -75
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-08-11 10 km (gatulopp) MS 33.21  SB 33 » Midnattsloppet

idnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Rappe, Jonas -70
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-19 Gatustafett MS 23.10  8 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Rappe, Martin -72
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-02-18 Maraton MS 2:26.02  PB 18 » Austin Marathon, Austin Texas, USA
2001-03-18 Terränglopp MS 39.11  19 11 200 m » Två Sjöar Runt, Sundbybergs IP, Sundbyberg
2001-05-12 ½ maraton MS 1:12.13  SB 27 » Göteborgsvarvet, Göteborg
2001-05-19 Gatustafett MS 23.10  8 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-07-21 1 500 m MS 4:04.73  SB 10 Heat 2 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2001-08-24 10 000 m MS 31:27.58  SB 11 Final » SM, Värendsvallen, Växjö
2001-09-02 Terränglopp MS 34.43  3 10 km » Järnaloppet, Järna IP, Järna
2001-10-07 Terränglopp MS ej start  1 » Lidingöloppet, Lidingö
   Synnerman, Per -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-19 Gatustafett MS 21.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-02 800 m MS brutit  B-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
   Tholander, Jakob -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-19 Gatustafett MS 23.10  8 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-31 Gatustafett MS 9:11.20  4 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
   Wagner, Henrik -69
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-05 Terränglopp MS ej start  1 » Rösjöloppet, Sollentuna
   Wallén, Mattias -72
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-15 600 m MS 1:25.49  SB 7 Heat 2 [¤] » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett MS 21.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-31 Gatustafett MS 9:11.20  4 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
 M22 - Män 22 år
   Adolfsson, Christian -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-08-18 10 km (gatulopp) MS 37.10  PB 15 » Bollmoraloppet, Bollmora Centrum, Tyresö
2001-09-02 Terränglopp MS 37.57  9 10 km » Järnaloppet, Järna IP, Järna
2001-10-07 Terränglopp M22 ej start  1 » Lidingöloppet, Lidingö
   Gustafsson, Björn -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-03-18 Terränglopp M22 19.21  5 5 700 m » Två Sjöar Runt, Sundbybergs IP, Sundbyberg
2001-03-24 Terränglopp MS 16.55  1 5 km » Runrundan, Vallentuna
2001-04-28 4 000 m terräng M22 13.44  26 » Terräng SM, Västra Mark, Karlskrona
Lag Terräng M22 40.49  6
2001-05-13 800 m MS 2:01.66  SB 4 Final » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett MS 23.10  8 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 800 m M22 1:59.78  SB 1 Final » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-05-31 Gatustafett MS 8:49.30  2 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
2001-06-02 800 m MS 1:57.10  PB 6 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-10 800 m M22 1:58.34  [1] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
3 x 800 m M22 5:58.76  4 Final
2001-06-13 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:43.68  PB 2 Final » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-20 1 500 m MS 4:09.19  SB 2 Final » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-07-07 2 000 m h (91,4 cm) MS 6:11.99  SB 5 Final » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2001-07-08 1 500 m MS 4:07.55  PB 7 Heat 2
2001-08-04 2 000 m h (91,4 cm) M22 6:09.08  SB 2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-11 2 000 m h (91,4 cm) M22 6:07.41  SB 5 Final » JSM -01, Ryavallen, Borås
2001-08-19 400 m häck (91,4 cm) MS 60.38  PB 3 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
2001-09-02 Terränglopp MS 16.54  1 5 km » Järnaloppet, Järna IP, Järna
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
   Johansson, Albin -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-03-18 Terränglopp M22 20.31  10 5 700 m » Två Sjöar Runt, Sundbybergs IP, Sundbyberg
2001-04-28 4 000 m terräng M22 ej start  » Terräng SM, Västra Mark, Karlskrona
2001-05-13 300 m MS 35.76  SB 5 Heat 3 [¤] » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-15 600 m MS 1:22.40  SB 5 Heat 2 [¤] » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett MS 21.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 800 m MS 2:24.07  SB 1 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-05-27 400 m häck (91,4 cm) MS 61.51  SB 2 1 » Serien omg 2 M, Frösåkersvallen, Östhammar
Höjd MS 1.57  PB 6 1
4 x 100 m MS 121.41  1 1
Lag Arena MS 56p  1
2001-05-31 Gatustafett MS 8:49.30  2 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
2001-06-02 800 m MS 1:58.74  SB 10 B-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 400 m MS 49.57  SB 1 B-final [¤]
2001-06-09 800 m MS 1:59.03  [2] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
4 x 800 m MS 7:33.32  2 Final
2001-06-10 400 m MS 49.79  [3] Final
4 x 400 m MS 3:18.13  2 Final
2001-06-14 200 m MS ej start  » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-20 400 m MS 50.15  3 Final [¤] » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-27 800 m MS 2:00.65  8 C-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2001-06-30 400 m MS 49.60  4 Final [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-19 800 m MS 2:01.48  10 Final » Visbyspelen, Gutavallen, Visby
2001-07-21 400 m MS 49.99  2 Heat 1 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2001-07-28 800 m M20 1:56.52  SB 2 Final » Sommarspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-08-03 800 m MS 1:53.68  SB 2 Heat 1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-05 400 m MS 49.16  PB 1 Final [¤]
2001-08-10 400 m M22 50.07  3 Heat 1 » JSM -01, Ryavallen, Borås
2001-08-11 400 m M22 50.03  6 Final
800 m M22 1:57.71  2 Heat 2
2001-08-12 800 m M22 2:02.82  8 Final
2001-08-21 800 m MS 1:57.78  9 Heat 1 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2001-08-24 800 m MS 2:00.41  8 Heat 2 » SM, Värendsvallen, Växjö
2001-09-30 Terränglopp MS 18.06  1 [¤] » Sundbybergsterrängen, Sundbyberg
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 4x800m
[3] - sträcka #2 i 4x400m
   Karlsson, Henrik -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-07 2 000 m terräng M22 6.24  1 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2001-05-13 300 m MS 38.24  PB 5 Heat 2 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-15 600 m MS 1:25.02  PB 6 Heat 2 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett MS 21.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-31 Gatustafett MS 8:49.10  1 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
2001-06-02 800 m MS 2:03.47  SB 11 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 400 m MS 52.42  PB 2 D-final
2001-06-10 800 m M22 1:59.62  [1] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
3 x 800 m M22 5:58.76  4 Final
2001-06-12 400 m MS 53.19  4 Heat 2 » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-13 400 m MS 53.50  4 Final
800 m MS ej start 
2001-06-29 800 m M22 1:57.87  PB 4 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-07 800 m MS 2:08.20  11 Heat 2 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2001-07-08 400 m MS 52.68  4 Heat 3
2001-07-17 800 m MS ej start  1 » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-07-28 800 m MS 2:02.24  8 Heat 2 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
2001-07-29 400 m MS 52.87  1 Heat 2
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
   Klinteskog, Johan -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-19 Gatustafett MS 21.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 800 m MS 2:01.41  SB 1 1 » Serien omg 2 M, Frösåkersvallen, Östhammar
Lag Arena MS 56p  1
2001-05-31 Gatustafett MS 8:49.10  1 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
2001-06-02 800 m MS 1:52.50  SB 1 B-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-09 800 m MS 1:50.21  [2] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
4 x 800 m MS 7:33.32  2 Final
2001-06-10 400 m MS 48.50  [3] Final
4 x 400 m MS 3:18.13  2 Final
2001-06-27 800 m MS 1:50.21  PB 4 B-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2001-06-30 400 m MS 49.04  SB 1 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-08-11 800 m M22 ej start  » JSM -01, Ryavallen, Borås
2001-08-18 800 m M22 ej start  » Juniorlandskamp, Lillehammer, NOR
2001-08-24 800 m MS 1:53.74  4 Heat 3 » SM, Värendsvallen, Växjö
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 4x800m
[3] - sträcka #3 i 4x400m
   Molinder, Roger -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-20 100 m MS 11.91  -3.2 SB 2 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-05-27 100 m MS 11.45  -0.8 SB 1 1 » Serien omg 2 M, Frösåkersvallen, Östhammar
4 x 100 m MS 121.41  1 1
Lag Arena MS 56p  1
2001-06-03 100 m MS 11.77  -0.8 7 1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-12 100 m MS 11.46  +2.4 5 Heat 2 » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-30 100 m M22 11.54  -0.2 6 Heat 2 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-06 100 m MS 11.73  -1.9 5 Heat 2 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2001-08-05 100 m M22 11.41  +4.4 3 Heat 2 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.25  +4.8 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Olsson, Olof -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-07 2 000 m terräng M22 6.26  2 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
4 000 m terräng MS 13.11  1 Final
2001-04-28 4 000 m terräng M22 12.52  6 » Terräng SM, Västra Mark, Karlskrona
Lag Terräng M22 40.49  6
2001-05-19 Gatustafett MS 21.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 3 000 m MS 8:56.69  PB 1 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-05-31 Gatustafett MS 8:49.10  1 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
2001-06-02 3 000 m MS 8:34.01  PB 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-10 800 m M22 2:00.80  [1] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
3 x 800 m M22 5:58.76  4 Final
2001-06-20 1 500 m MS 4:05.67  PB 1 Final » Vätterspelen, Råslätts IP, Jönköping
2001-06-27 5 000 m MS 14:51.06  PB 5 Final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2001-07-08 1 500 m MS 4:01.91  PB 1 Heat 2 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2001-07-21 1 500 m MS 4:09.54  4 Heat 1 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2001-07-28 3 000 m MS 8:29.11  PB 6 A-final » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
2001-08-05 1 500 m MS 4:01.35  PB 5 Heat 1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-12 5 000 m M22 15:14.06  6 Final » JSM -01, Ryavallen, Borås
2001-08-19 3 000 m MS 8:42.93  1 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
2001-08-26 3 000 m MS 8:54.08  [3] 10 » SM, Värendsvallen, Växjö
5 000 m MS 14:59.10  9 Final
2001-10-28 Terränglopp M22 57.32  4 » Billingehusloppet, Billingen
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
[3] - Mellantid
»  Pell, Rickard -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-06 1 500 m MS 3:51.00  SB 1 Final » Princeton, NJ, USA
2001-04-13 800 m MS 1:52.35  SB 9 Final » Knoxville, TN, USA
2001-04-21 1 500 m MS 3:43.15  PB 1 1 » Princeton, NJ, USA
2001-05-06 800 m MS 1:51.19  SB 1 Final » Lawrenceville, NJ, USA
2001-05-14 1 eng. mil MS 4:22.29  PB 8 Final » Villanova, PA, USA
2001-05-17 800 m MS 1:47.59  [1,2] PB 1 Heat 1 » Princeton, NJ, USA
800 m MS 1:49.37  2 Final
2001-06-09 800 m MS 1:48.90  [3] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
4 x 800 m MS 7:33.32  2 Final
2001-06-12 1 500 m MS 3:51.13  6 A-final » Proffice Nordic Challange, Studenternas IP, Uppsala
2001-06-27 800 m MS 1:47.40  [1,2] PB 3 Final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2001-07-13 800 m M22 1:49.43  försök » JEM, Amsterdam, NED
2001-07-19 800 m MS ej start  » Visbyspelen, Gutavallen, Visby
2001-08-18 1 500 m MS 3:43.27  7 1 » Zürich-galan, Zürich, SUI
2001-08-20 800 m MS 1:49.01  2 Final » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
2001-08-24 800 m MS 1:50.75  1 Heat 2 » SM, Värendsvallen, Växjö
2001-08-25 800 m MS 1:47.49  1 Final
1 500 m MS 3:50.35  1 Heat 2
2001-08-26 1 500 m MS 3:47.48  1 Final
2001-09-01 800 m MS 1:49.66  2 » Finnkampen, Ullevi, Göteborg
2001-09-02 1 500 m MS 3:51.66  1
2001-09-09 800 m MS 1:48.64  1 1 » Arena Games, Hilversum, NED
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
[3] - sträcka #4 i 4x800m
»  Suhard, Karl Henrik -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-19 Gatustafett MS 23.10  8 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
 P19 - Pojkar 19 år
   Granlund, Anton -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-03-18 Terränglopp M22 20.37  12 5 700 m » Två Sjöar Runt, Sundbybergs IP, Sundbyberg
2001-03-24 Terränglopp MS 17.24  4 5 km » Runrundan, Vallentuna
2001-04-07 2 000 m terräng M22 6.45  3 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
4 000 m terräng MS 13.58  3 Final
2001-04-28 4 000 m terräng M22 14.13  31 » Terräng SM, Västra Mark, Karlskrona
Lag Terräng M22 40.49  6
2001-09-02 Terränglopp MS 19.09  3 5 km » Järnaloppet, Järna IP, Järna
   Nerman, Linus -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-22 4 000 m terräng M22 15.26  4 [¤] » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
Not
[¤] - Efteranmäld
 P18 - Pojkar 18 år
   Lönnies, Henning -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-15 300 m MS 38.16  PB 3 Final » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett MS 21.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-31 Gatustafett MS 8:49.10  1 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
2001-06-02 200 m P18 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 400 m P18 ej start 
2001-06-12 400 m MS 54.30  PB 4 Heat 1 » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-14 200 m MS 24.55  -0.5 PB 5 Heat 2
2001-06-30 100 m P18 12.27  -1.5 PB 6 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m P18 53.86  PB 5 B-final
2001-07-01 200 m P18 24.31  +1.0 PB 6 Heat 3
 P17 - Pojkar 17 år
   Amin, Adam -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-07 2 000 m terräng P18 7.02  1 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2001-05-06 800 m P18 2:22.38  SB 3 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-05-15 2 000 m MS 6:41.15  PB 2 Heat 1 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett MS 23.10  8 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-03 1 500 m P18 4:53.46  SB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-20 1 500 m P18 4:39.79  PB 11 Final » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-08-18 Stadslopp MS 19.15  4 5 km » Bollmoraloppet, Bollmora Centrum, Tyresö
2001-09-30 Terränglopp P18 19.09  3 » Sundbybergsterrängen, Sundbyberg
   Anes, Patrick -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-08-18 Stadslopp MS 21.03  8 5 km » Bollmoraloppet, Bollmora Centrum, Tyresö
2001-09-30 Terränglopp P18 22.48  5 » Sundbybergsterrängen, Sundbyberg
»  Attersand, Henrik -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-13 Tresteg MS ej res  Final » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-30 Längd P18 ej res  [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-01 Tresteg P18 12.67  +0.8 PB 6 Final
2001-07-22 Tresteg P18 12.48  +1.1 2 Final » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2001-08-03 Tresteg P18 12.53  +3.2 2 Final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
12.37  -0.5
2001-08-11 Tresteg P18 ej start  » JSM -01, Ryavallen, Borås
2001-08-30 100 m MS 12.44  -1.2 PB 6 Heat 1 [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
Längd MS 5.79  +1.3 PB 6 Final [¤]
2001-09-11 200 m MS 25.31  -0.5 PB 1 Heat 1 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-09-14 Tresteg P18 12.77  +0.4 PB 7 Final » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ericsson, Mattias -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-20 Höjd MS 1.85  SB 2 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-06-12 Höjd MS ej start  » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-29 Höjd P18 1.94  PB 4 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 Längd P18 5.64  +2.9 14
2001-07-20 Höjd MS 1.93  3 Final » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2001-08-03 Höjd P18 1.94  2 Final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-11 Höjd P18 1.89  7 Final » JSM -01, Ryavallen, Borås
2001-09-14 Höjd P18 1.89  5 Final » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Gyllström, Johan -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-20 400 m P18 65.85  PB 4 Final » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-08-18 Stadslopp MS 24.36  15 5 km » Bollmoraloppet, Bollmora Centrum, Tyresö
2001-09-30 Terränglopp P18 25.13  6 » Sundbybergsterrängen, Sundbyberg
   Holmberg, Anders -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-03 1 500 m P18 4:16.84  PB 2 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
 P16 - Pojkar 16 år
»  Andersson, David -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P16 7:31.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 100 m P16 ej start  » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett P16 12.57  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 Längd MS 5.73  +3.0 4 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
5.63  +1.8 PB 1
4 x 100 m MS 46.98  2 1
2001-06-02 100 m P16 11.63  +0.7 PB 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.66  +0.3 4 Final
Höjd P16 ej start 
Längd P16 4.93  -1.4 11
2001-06-10 4 x 100 m P16 diskad  1 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
2001-06-29 800 m P16 2:09.79  PB 1 E-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 100 m P16 11.80  -1.5 1 Heat 2
11.76  -0.1 2 B-final
Höjd P16 1.71  PB 10
Längd P16 ej res 
2001-07-01 300 m P16 37.74  PB 1 Final
2001-08-04 200 m P16 22.86  +3.3 3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Längd P16 6.24  -0.8 PB 1 Final [¤]
2001-08-05 100 m P16 11.49  +3.5 3 Heat 1 [¤]
2001-08-10 300 m P16 37.19  PB 2 Heat 2 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
37.71  5 Final
2001-08-11 100 m P16 11.55  +1.7 PB 4 Heat 3
2001-08-12 200 m P16 23.54  +0.2 3 Heat 3
23.35  +0.7 PB 5 Final
Längd P16 ej res 
2001-08-18 Höjd P16 1.76  PB 2 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
4 x 100 m P16 45.08  1
Lag Arena X16 59p  4
2001-08-19 Höjd MS 1.73  4 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
Längd MS 5.73  -1.0 5
4 x 100 m MS 44.41  3
2001-09-01 Längd P16 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2001-09-02 100 m P16 ej start 
2001-09-04 4 x 100 m P16 45.22  1 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-08 100 m P16 ej start  » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
300 m P16 ej start 
Stav P16 ej start 
2001-09-09 200 m P16 ej start 
800 m P16 ej start 
Höjd P16 ej start 
Längd P16 ej start 
2001-09-14 100 m P16 11.64  +1.4 4 Heat 3 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-09-15 Höjd P16 1.68  16
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ekstedt, Anders -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P16 7:31.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 100 m P16 11.95  -2.6 PB 2 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett P16 12.57  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 4 x 100 m MS 46.98  2 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-06-02 100 m P16 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m P18 23.55  +1.6 PB 3 Heat 2
Längd P16 ej start 
2001-06-10 4 x 100 m P16 diskad  1 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
2001-06-30 100 m P16 11.72  -0.1 PB 2 Heat 9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.87  -1.9 5 A-final
2001-07-01 300 m P16 ej start 
2001-07-14 100 m P16 11.52  +2.8 1 Heat 1 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
11.52  +1.8 PB 2 Final
2001-07-15 200 m P16 23.30  +5.2 1 Heat 2
23.04  +2.4 2 Final
2001-08-04 200 m P16 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-06 100 m P16 ej start  » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-08-10 300 m P16 ej start  » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2001-08-11 100 m P16 11.47  +1.4 PB 3 Heat 2
2001-08-12 200 m P16 23.34  +0.3 PB 2 Heat 2
52.82  +0.7 6 Final
   Gauffin, Joakim -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-16 Kula (5,5 kg) P16 9.85  PB 6 1 » Mångkampsfestival, Rosvalla IP, Nyköping
Diskus (1,5 kg) P16 25.96  PB 4 1
Slägga (5,5 kg) P16 21.97  PB 5 1
Spjut (600 gr) P16 38.58  PB 4 1
   Huss, Anders -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-07 2 000 m terräng P16 6.53  1 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2001-04-19 Gatustafett P16 7:31.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 4 000 m terräng P16 ej start  [¤] » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
2001-04-29 4 000 m terräng P16 ej start  » Terräng SM, Västra Mark, Karlskrona
2001-05-13 800 m P16 2:05.11  PB 2 Final » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-15 600 m MS 1:29.41  PB 2 Heat 1 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett MS 23.10  8 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
P16 12.57  1 1
2001-06-02 800 m P16 2:06.91  3 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 400 m P18 ej start 
2001-06-09 800 m P16 2:05.11  [2] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
3 x 800 m P16 6:20.56  1 Final
2001-06-29 800 m P16 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) P16 ej start 
2001-08-03 800 m P16 2:07.73  2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-05 300 m P16 40.40  PB 3 Final
2001-08-11 800 m P16 2:04.90  PB 3 Heat 1 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2001-08-12 800 m P16 2:02.87  PB 5 Final
2001-08-18 300 m häck (76,2 cm) P16 43.11  PB 4 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
4 x 100 m P16 45.08  1
Lag Arena X16 59p  4
2001-08-30 400 m MS 54.60  PB 6 Heat 1 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2001-09-01 800 m P16 2:04.55  2 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2001-09-04 4 x 100 m P16 45.22  1 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-05 3 x 800 m P16 6:20.67  1 Final
2001-09-09 800 m P16 2:04.59  2 Final » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
   Nylander, Tobias -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P16 7:31.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 4 000 m terräng P16 14.34  3 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
2001-04-29 4 000 m terräng P16 ej start  [¤] » Terräng SM, Västra Mark, Karlskrona
2001-05-13 800 m P16 2:09.55  PB 5 Final » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-15 600 m MS 1:30.45  PB 3 Heat 1 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett P16 12.57  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-02 800 m P16 2:09.24  PB 7 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 400 m P18 ej start 
2001-06-09 800 m P16 2:07.80  [2] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
3 x 800 m P16 6:20.56  1 Final
2001-06-29 800 m P16 ej start  B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-01 300 m P16 ej start 
2001-07-15 300 m P16 40.07  PB 3 Heat 2 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
Längd P16 5.23  +3.5 14
2001-07-18 800 m P16 2:07.09  PB 2 Final » Sommarspelen, Falkenbergs IP, Falkenberg
2001-07-29 800 m P16 2:07.02  PB 2 Final » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
2001-08-11 800 m P16 2:08.31  5 Heat 2 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2001-08-18 3 000 m P16 10:17.69  PB 2 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
Lag Arena X16 59p  4
2001-08-21 800 m MS 2:04.81  PB 6 Heat 1 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2001-08-30 400 m MS 55.51  PB 1 Heat 2 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2001-09-01 800 m P16 2:11.01  1 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2001-09-05 3 x 800 m P16 6:20.67  1 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-09 800 m P16 2:06.64  4 Final » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
2001-09-16 800 m P16 2:04.81  5 Final » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Nyström, Jimmy -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P16 7:42.00  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 4 000 m terräng P16 15.17  5 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
2001-04-29 4 000 m terräng P16 15.20  21 » Terräng SM, Västra Mark, Karlskrona
2001-05-13 800 m P16 ej start  » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-15 600 m MS 1:36.18  PB 6 Heat 1 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett P16 12.57  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-02 800 m P16 2:14.03  PB 6 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-29 800 m P16 2:13.36  PB 3 E-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 Längd P16 5.72  +0.3 PB 16
2001-07-01 3 000 m P16 10:13.15  PB 9 B-final
2001-07-15 Längd P16 5.80  +6.1 5 Final » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
5.26  +0.8 5 Final
2001-07-18 800 m P16 2:13.56  8 Final » Sommarspelen, Falkenbergs IP, Falkenberg
2001-09-01 800 m P16 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd P16 5.52  -0.2 5 Final
2001-09-05 3 x 800 m P16 7:01.55  4 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-09 1 500 m h (91,4 cm) P16 ej start  » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P16 ej start 
   Redner, Patrik -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P16 7:42.00  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
»  Thulin, Mikael -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P16 7:31.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 100 m P16 11.74  -2.6 SB 1 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
300 m P16 36.25  PB 1 Heat 2
2001-05-19 Gatustafett MS 21.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
P16 12.57  1 1
2001-05-20 4 x 100 m MS 46.98  2 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-05-27 200 m MS 23.34  -0.2 SB 2 1 » Serien omg 2 M, Frösåkersvallen, Östhammar
4 x 100 m MS 121.41  1 1
Lag Arena MS 56p  1
2001-06-02 200 m P18 22.85  +1.6 PB 2 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.07  +0.3 4 Final
2001-06-03 100 m P18 11.58  -0.3 PB 2 Heat 1
11.60  -0.6 4 Final
2001-06-10 4 x 100 m P16 diskad  1 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
2001-06-12 100 m MS 11.30  +2.8 3 Heat 3 » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
11.35  +2.7 8 Final
2001-06-14 200 m MS ej start 
2001-06-30 100 m P16 11.40  +0.2 PB 1 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.61  -1.9 3 A-final
Längd P16 6.42  -0.8 PB 1 Final
2001-07-01 300 m P16 35.47  PB 1 Final
2001-08-04 200 m P16 22.70  +3.3 2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Längd P16 5.85  -1.6 3 Final
2001-08-05 100 m P16 11.29  +3.5 1 Heat 1
11.42  +1.2 4 Final
2001-08-10 300 m P16 36.73  1 Heat 2 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
36.47  2 Final
2001-08-11 100 m P16 11.43  +1.0 1 Heat 1
11.50  +0.4 6 Final
2001-08-12 200 m P16 23.00  +1.5 1 Heat 1
22.91  +0.7 2 Final
Längd P16 6.17  +1.4 4 Final
2001-08-18 100 m P16 11.34  0.0 PB 1 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
4 x 100 m P16 45.08  1
Lag Arena X16 59p  4
2001-08-19 100 m MS 11.74  -1.9 3 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
200 m MS 23.26  -2.1 2
4 x 100 m MS 44.41  3
2001-08-30 400 m MS 51.67  PB 3 Heat 1 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2001-09-01 100 m P16 11.79  -2.3 1 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.81  -2.3 1 Final
Längd P16 5.84  -1.2 1 Final
2001-09-04 4 x 100 m P16 45.22  1 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-08 100 m P16 11.36  +0.6 1 Final » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
300 m P16 35.96  1 Final
2001-09-09 200 m P16 23.05  -0.4 1 Final
Längd P16 5.83  +0.6 2 Final
2001-09-14 100 m P16 11.47  +1.3 1 Heat 1 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
11.50  +1.6 6 Final
2001-09-16 400 m P16 50.32  PB 1 Final
Längd P16 5.77  -1.4 9
   Westberg, Magnus -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-13 Diskus (2,0 kg) MS 28.06  SB 12 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
Slägga (7,26 kg) MS 33.39  PB 3 Final
Vikt (18 kg) MS 7.81  PB 9
2001-05-15 Kula (7,26 kg) MS 9.02  PB 3 Final [¤] » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-27 Kula (5,5 kg) P16 10.29  SB 1 Final » Back on field 2001, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,5 kg) P16 31.55  SB 1 Final
Slägga (5,5 kg) P16 39.35  PB 1 Final
2001-06-02 Diskus (1,5 kg) P16 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 Kula (5,5 kg) P16 ej start 
Slägga (5,5 kg) P16 38.62  4 Final
2001-06-12 Kula (7,26 kg) MS ej start  » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-14 Slägga (7,26 kg) MS 31.73  6 Final
2001-06-16 Kula (5,5 kg) P16 9.87  5 1 » Mångkampsfestival, Rosvalla IP, Nyköping
Diskus (1,5 kg) P16 33.51  SB 2 1
Slägga (5,5 kg) P16 32.25  2 1
Spjut (600 gr) P16 23.40  SB 6 1
2001-06-27 Diskus (1,5 kg) P16 ej start  » Midsommarträffen, Gutavallen, Visby
Slägga (5,5 kg) P16 ej start 
2001-06-30 Kula (5,5 kg) P16 10.68  SB 1 1 » Team-Sportiaspelen, Gutavallen, Visby
Diskus (1,75 kg) P18 32.58  PB 1 1
2001-08-11 Slägga (5,5 kg) P16 36.91  6 Final » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2001-08-18 Diskus (1,5 kg) P16 33.64  SB 3 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
Spjut (600 gr) P16 30.66  SB 6
Lag Arena X16 59p  4
2001-08-30 Kula (7,26 kg) MS 9.13  PB 5 Final [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
Diskus (2,0 kg) MS 25.95  3 Final [¤]
2001-09-08 Kula (5,5 kg) P16 ej start  » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,5 kg) P16 ej start 
2001-09-09 Slägga (5,5 kg) P16 30.57  2 Final
2001-09-11 Slägga (5,5 kg) P16 30.31  2 Final » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-10-06 Castorama MS 1 308  PB 4 » Castorama nr 3, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (7,26 kg) 8.17 [319] 4 1
Spjut (800 gr) 21.78 [176] PB 7 1
Diskus (2,0 kg) 28.17 [432] SB 3 1
Slägga (7,26 kg) 24.33 [381] 4 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 P15 - Pojkar 15 år
   Erixon, Jakob -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P16 7:42.00  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 100 m P16 12.56  -2.6 PB 6 Heat 1 [¤] » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett P16 12.57  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-02 100 m P16 12.21  +0.3 PB 4 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-30 100 m P16 12.19  -0.1 PB 4 Heat 9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-01 300 m P16 40.47  PB 3 E-final
2001-08-05 100 m P15 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
200 m P15 ej start 
2001-08-06 100 m P16 12.01  +0.9 PB 1 Final » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-08-11 200 m P15 24.85  -0.2 PB 3 Heat 2 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2001-09-08 100 m P15 ej start  » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
2001-09-09 200 m P15 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Granlund, Jonas -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-02 Höjd P16 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 Stav P16 2.60  PB 2 Final
2001-06-30 100 m P16 12.74  -0.1 PB 7 Heat 9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd P16 ej start 
2001-07-01 Stav P16 ej res 
2001-09-05 3 x 800 m P16 7:01.55  4 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-08 Stav P15 3.13  PB 1 Final [¤] » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
2001-09-15 Stav P15 3.03  4 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Janson, Robert -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-02 Höjd P16 1.55  SB 12 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-30 Höjd P16 1.60  PB 23 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-08-03 Höjd P15 1.56  7 Final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lindkvist, Mikael -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-13 800 m P16 ej start  » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-06-03 1 500 m P16 4:56.79  PB 10 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-29 800 m P16 2:24.61  SB 5 E-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-01 3 000 m P16 10:17.63  PB 10 B-final
2001-09-05 3 x 800 m P16 7:01.55  4 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
   Lindkvist, Robin -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P16 7:42.00  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 100 m P16 12.52  -2.6 PB 5 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
800 m P16 2:06.69  PB 3 Heat 1
2001-05-15 300 m MS 39.26  PB 4 Final » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett MS 23.10  8 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
P16 12.57  1 1
2001-05-20 4 x 100 m MS 46.98  2 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-05-31 Gatustafett MS 8:49.30  2 » Parkstafetten, Långbro Park, Stockholm
2001-06-02 100 m P16 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m P18 24.14  +1.1 PB 6 Heat 1
2001-06-09 800 m P16 2:07.65  [1] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
3 x 800 m P16 6:20.56  1 Final
2001-06-10 4 x 100 m P16 diskad  1
2001-06-29 800 m P16 2:12.82  8 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 100 m P16 12.16  -0.6 PB 3 Heat 5
Längd P16 5.64  -0.8 PB 19
2001-07-01 300 m P16 38.74  PB 1 E-final
2001-08-03 300 m P15 38.52  PB 1 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
800 m P15 ej start 
2001-08-04 200 m P15 24.02  +1.7 1 Heat 3
23.99  +1.3 PB 3 Final
2001-08-11 200 m P15 24.21  -0.2 1 Heat 2 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
23.92  +1.1 PB 2 Semi-1
24.06  -0.1 3 Final
800 m P15 ej start 
2001-08-18 4 x 100 m P16 45.08  1 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
Lag Arena X16 59p  4
2001-09-04 4 x 100 m P16 45.22  1 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-05 3 x 800 m P16 6:20.67  1 Final
2001-09-08 100 m P15 12.15  0.0 PB 3 Final » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
2001-09-09 200 m P15 24.15  +0.4 2 Final
800 m P15 ej start 
2001-09-14 800 m P15 2:07.73  4 Heat 1 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-09-15 800 m P15 2:05.34  PB 3 Final
2001-09-16 100 m P15 12.24  +0.1 5 Heat
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
   Nordström, Erik -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P16 7:42.00  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 Höjd P16 1.69  PB 2 Final » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-15 Höjd MS ej start  » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-06-02 Höjd P16 1.65  7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P16 ej start 
2001-08-03 Tresteg P15 12.21  +1.1 PB 3 Final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-12 Tresteg P15 11.82  +0.1 13 [¤] » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2001-08-18 Tresteg P16 12.13  +1.7 4 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
Lag Arena X16 59p  4
Not
[¤] - Efteranmäld
 P14 - Pojkar 14 år
»  Elgered, Jonas -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P14 8:58.00  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 80 m P14 11.19  +0.7 PB 3 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.87  +3.9 3 Final
Längd P14 4.44  +1.4 PB 2 Final
Längd (zon) P14 4.78  +2.2 2 Final
Kula (4,0 kg) P14 10.28  PB 2 Final
2001-05-13 80 m P14 11.38  -1.2 3 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
11.20  -1.2 3 Final
Kula (4,0 kg) P14 10.72  PB 1 Final
2001-05-19 Gatustafett P14 15.25  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 80 m P14 11.18  +1.0 2 Heat 2 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
10.95  +0.7 PB 3 Final
Höjd P14 1.43  PB 7 Final
2001-06-02 80 m P14 10.81  +2.0 PB 3 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (4,0 kg) P14 10.41  2 Final
Diskus (1,0 kg) P14 32.73  PB 2 Final
2001-06-03 Spjut (600 gr) P14 ej start 
2001-06-09 200 m P14 29.00  -0.1 PB 2 Heat 1 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (84 cm) P14 13.72  +0.1 PB 3 Final
Stav P14 2.50  PB 3 Final
Diskus (1,0 kg) P14 28.70  3 Final
Spjut (600 gr) P14 36.86  PB 2 Final
4 x 80 m P14 diskad  Final
2001-06-17 80 m P14 11.14  0.0 5 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P14 2:28.06  PB 3 Final [¤]
Kula (4,0 kg) P14 10.89  PB 2 Final [¤]
Diskus (1,0 kg) P14 28.11  3 Final [¤]
2001-06-29 80 m P14 10.99  +0.3 6 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 80 m häck (84 cm) P14 13.72  +0.1 6 Heat 1
Stav P14 2.72  PB 5 Final
Spjut (600 gr) P14 39.42  PB 7 Final
2001-07-01 200 m P14 27.80  +2.4 7 C-final
Kula (4,0 kg) P14 10.18  8 Final
2001-07-08 6-kamp P14 3 636  -0.5 PB 3 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
80 m häck (84 cm) 13.52 [485] -0.5 PB 3 Heat 2
Längd (zon) 5.05 [657] -0.5 PB 5
Kula (4,0 kg) 10.61 [612] 2
Höjd 1.54 [635] PB 4
Spjut (600 gr) 38.44 [655] 2
800 m 2:23.2m[592] PB 4 Heat 1
2001-08-25 Höjd P14 1.49  7 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P14 4.99  -1.4 7 Final
Kula (4,0 kg) P14 10.89  5 Final
Diskus (1,0 kg) P14 32.93  PB 3 Final
2001-08-26 80 m häck (84 cm) P14 13.24  -0.7 PB 4 Final
Stav P14 2.58  3 Final
Slägga (4,0 kg) P14 26.53  PB 4 Final
Spjut (600 gr) P14 42.21  PB 2 Final
2001-09-02 80 m P14 11.18  -0.7 5 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.11  +0.2 6 Final
Höjd P14 1.45  5 Final
Längd (zon) P14 4.96  -0.1 5 Final
Kula (4,0 kg) P14 10.36  3 Final
2001-09-04 4 x 80 m P14 42.14  4 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-05 3 x 800 m P14 7:13.34  3 Final
2001-09-09 Stav P14 2.90  PB 2 Final » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
Diskus (1,0 kg) P14 33.41  PB 5 Final
Spjut (600 gr) P14 45.83  PB 1 Final
2001-09-11 200 m MS 27.33  -0.4 PB 1 Heat 2 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-09-12 800 m P14 ej start  » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Stav P14 3.00  PB 1 Final
Kula (4,0 kg) P14 10.20  3 Final
2001-10-19 80 m häck (84 cm) P14 12.87  -0.3 PB 1 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P14 41.36  1 Final
4 x 80 m P14 40.90  3 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lisell, Dennis -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-13 80 m P14 ej start  » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
800 m P14 ej start 
2001-05-27 800 m P14 ej start  » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-09 200 m P14 28.86  +1.0 PB 3 Heat 2 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m P14 45.23  3 Final
2001-06-29 80 m P14 11.24  +0.7 PB 8 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 800 m P14 2:28.12  PB 8 B-final
2001-08-26 2 000 m P14 7:05.12  PB 5 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2001-09-11 200 m MS 28.91  -0.4 3 Heat 3 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-10-19 800 m P14 2:22.36  PB 2 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
   Lundh, Robin -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-06 Höjd P14 1.39  SB 2 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-05-27 Höjd P14 1.49  PB 4 Final » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-03 Höjd P14 1.48  9 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-09 Höjd P14 1.50  PB 3 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-07-01 Höjd P14 1.45  14 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-08-25 Höjd P14 1.55  PB 6 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 26.11  PB 7 Final
2001-09-02 Höjd P14 1.58  PB 2 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2001-10-19 Höjd P14 1.55  5 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Mellström, Johan -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-07 2 000 m terräng P14 8.05  2 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2001-04-19 Gatustafett P14 8:58.00  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 2 000 m terräng P14 ej start  » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
   Nilsson, Nicklas -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-06 80 m P14 12.25  -0.5 SB 4 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd P14 1.24  SB 5 Final
Längd (zon) P14 ej start 
Kula (4,0 kg) P14 7.37  PB 5 Final
2001-05-19 Gatustafett P14 15.25  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-09 200 m P14 30.30  +1.0 PB 4 Heat 2 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd P14 1.40  PB 5 Final
4 x 80 m P14 45.23  3 Final
2001-06-29 Tresteg (zon) P14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 800 m P14 ej start 
Längd (zon) P14 4.28  - 29
2001-07-01 Höjd P14 1.38  18
   Persson, Wilmer -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-08-25 Höjd P14 1.35  PB 10 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2001-08-26 200 m P14 29.02  +1.8 PB 3 Heat 1
2001-09-11 200 m MS 28.85  -0.4 PB 3 Heat 2 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-10-19 80 m P14 11.14  +0.5 PB 4 Heat 2 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m P14 42.07  4 1
   Roslinde, Alex -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-09-11 200 m MS 30.81  -0.4 PB 4 Heat 2 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
   Sonko, Lamin -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P14 8:58.00  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 80 m P14 11.77  -1.2 PB 6 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
800 m P14 ej start 
2001-05-19 Gatustafett P14 15.25  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-09 200 m P14 29.94  -0.1 PB 4 Heat 1 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-08-25 80 m P14 12.00  -1.5 8 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P14 4.24  -1.0 SB 11
2001-08-26 200 m P14 29.92  +1.8 PB 4 Heat 1
2001-09-02 80 m P14 11.94  -0.7 8 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd P14 4.40  0.0 PB 8 Final
2001-09-05 3 x 800 m P14 7:44.58  6 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-10-19 Längd (zon) P14 4.27  +0.1 SB 7 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
   Strinde, Zacharias -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-27 80 m P14 ej start  » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m P14 ej start 
2001-06-03 800 m P14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P14 ej start 
2001-06-09 200 m P14 29.08  -0.1 PB 3 Heat 1 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-09-11 200 m MS 28.54  -0.5 PB 2 Heat 1 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-10-19 4 x 80 m P14 42.07  4 1 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
 P13 - Pojkar 13 år
   Berg, Jonathan -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P14 9:14.00  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 80 m P14 11.80  -1.2 PB 7 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett P14 15.25  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 80 m P14 11.66  +1.6 PB 3 Heat 1 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.68  +0.7 7 Final
Höjd P14 1.46  PB 6 Final
2001-06-09 200 m P13 29.72  +0.2 PB 3 Heat 1 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.45  1 Final
4 x 80 m P14 diskad  Final
2001-06-29 80 m P13 11.56  +0.7 PB 5 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
800 m P13 2:29.45  PB 3 B-final
2001-06-30 Höjd P13 1.47  PB 8 Final
Kula (4,0 kg) P13 7.62  PB 17
2001-07-01 Längd (zon) P13 4.55  +0.8 PB 17
2001-08-25 800 m P13 2:31.31  7 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.46  5 Final
Längd (zon) P13 4.62  -0.6 PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P13 8.16  PB 4 Final
2001-09-02 800 m P13 2:33.76  2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd P13 1.54  PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P13 8.33  PB 3 Final
2001-09-04 4 x 80 m P14 42.14  4 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-05 3 x 800 m P14 7:13.34  3 Final
2001-09-11 200 m MS 28.17  -0.4 PB 2 Heat 3 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-09-12 200 m P14 ej start  » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m P14 ej start 
2001-10-19 Längd (zon) P14 4.71  +2.0 PB 5 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P14 8.01  4 Final
4 x 80 m P14 42.07  4 1
   Brodén, Johan -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-21 2 000 m terräng P13 8.49  14 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
2001-05-06 80 m P14 12.29  +0.7 PB 6 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) P14 ej start 
Kula (4,0 kg) P14 6.77  PB 7 Final
2001-06-09 200 m P13 31.47  +0.2 PB 5 Heat » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P13 17.44  PB 4 Final
Spjut (600 gr) P13 20.31  PB 5 Final
2001-06-29 80 m P13 12.03  +1.4 PB 6 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (600 gr) P13 20.68  PB 19
2001-06-30 Kula (4,0 kg) P13 8.39  PB 12
2001-08-25 80 m P13 12.43  -1.1 7 Heat 2 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P13 6.68  8 Final
Diskus (1,0 kg) P13 22.00  PB 4 Final
2001-08-26 Slägga (4,0 kg) P13 14.51  PB 6 Final
Spjut (600 gr) P13 20.11  8 Final
   Ceesay, Mohammed -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P14 9:14.00  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 2 000 m terräng P13 8.01  11 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
Lag Terräng P14 23.01  2
2001-05-13 80 m P14 11.39  -1.2 PB 4 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
800 m P14 ej start 
2001-06-09 200 m P13 29.90  -0.4 PB 3 Heat 2 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-09-02 80 m P13 11.52  -0.8 5 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.58  -0.1 5 Final
800 m P13 2:37.86  SB 3 Final
Längd (zon) P13 4.76  +2.4 4 Final [¤]
2001-09-05 3 x 800 m P14 7:44.58  6 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-10-19 Längd (zon) P14 4.67  +0.2 PB 6 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m P14 42.07  4 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Chernström, Christer -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-21 2 000 m terräng P13 8.12  13 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
2001-05-19 Gatustafett P14 15.25  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-09 200 m P13 30.55  +0.2 PB 4 Heat 2 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1 500 m P13 5:18.27  PB 3 Final
4 x 80 m P14 diskad  Final
2001-08-25 80 m P13 12.03  -1.6 PB 5 Heat 3 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
800 m P13 2:38.33  PB 9
2001-08-26 2 000 m P13 7:17.95  PB 6 Final
2001-09-05 3 x 800 m P14 7:44.58  6 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-11 200 m MS 32.52  -0.4 4 Heat 3 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-10-19 800 m P14 2:27.85  PB 6 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
»  Eklund, Jonathan -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P14 9:14.00  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 80 m P14 11.91  -0.5 PB 3 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.19  +3.9 5 Final
Längd (zon) P14 4.20  +1.5 SB 5 Final
Kula (4,0 kg) P14 7.06  PB 6 Final
2001-05-13 80 m P14 11.64  -1.2 PB 5 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P14 7.01  3 Final
2001-05-19 Gatustafett P14 15.25  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 6-kamp P13 ej start  » Vårkampen + DF, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2001-06-09 80 m häck (84 cm) P13 13.74  +1.5 PB 2 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.30  SB 6 Final
Spjut (600 gr) P13 26.40  PB 2 Final
4 x 80 m P14 diskad  Final
2001-06-29 80 m P13 11.31  +1.1 PB 4 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (600 gr) P13 21.90  18
2001-06-30 80 m häck (84 cm) P13 13.70  -0.9 1 Heat 2
80 m häck (84 cm) P13 13.68  -1.1 PB 5 Final
Höjd P13 1.42  PB 14
Kula (4,0 kg) P13 5.97  23
2001-07-01 Längd (zon) P13 4.63  +0.3 PB 14
2001-07-08 6-kamp P13 2 303  +0.2 PB 4 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
80 m häck (84 cm) 13.54 [481] +0.6 PB 2 Heat 1
Längd (zon) 4.28 [430] -0.3 5 Final
Kula (4,0 kg) 6.53 [217] 6 Final
Höjd 1.39 [451] 4 Final
Spjut (600 gr) 26.70 [406] PB 4 Final
800 m 2:39.9m[318] PB 3 Heat 1
2001-08-07 80 m häck (84 cm) P14 14.11  -1.2 3 Final [¤] » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) P14 4.74  +1.6 PB 4 Final [¤]
2001-08-25 80 m P13 11.47  -0.9 4 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.40  7 Final
Längd (zon) P13 4.37  -0.1 10
2001-08-26 80 m häck (84 cm) P13 14.06  -1.2 1 Final
Stav P13 2.43  PB 1 Final
Spjut (600 gr) P13 27.21  PB 3 Final
2001-09-02 80 m P13 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P13 ej start 
2001-09-04 4 x 80 m P14 42.14  4 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-09 80 m häck (84 cm) P13 13.83  -3.5 2 Final » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
Stav P13 2.55  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P13 27.80  PB 10
2001-09-11 200 m MS 28.59  -0.5 PB 3 Heat 1 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-09-12 Stav P14 2.50  3 Final » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-10-19 80 m häck (84 cm) P14 13.12  [2] -0.3 PB 2 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P14 28.03  PB 5 Final
4 x 80 m P14 40.90  3 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P13
   Hjälsten, Marcus -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-06 80 m P14 ej start  » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd P14 ej start 
2001-05-27 80 m P14 11.91  +1.0 PB 5 Heat 2 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd P14 1.35  PB 8 Final
2001-06-09 Höjd P13 1.35  5 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m P14 45.23  3 Final
   Liedberg, Niclas -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-20 6-kamp P13 ej start  » Vårkampen + DF, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2001-05-27 80 m P14 11.91  +1.0 PB 6 Heat 2 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd P14 1.49  PB 5 Final
2001-06-09 200 m P13 ej start  Heat 2 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (84 cm) P13 ej start  Final
Höjd P13 1.45  2 Final
2001-06-16 80 m häck (84 cm) P14 ej start  » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) P14 9.40  +0.6 PB 2 Final
2001-06-17 80 m P13 12.44  0.0 6 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd P13 1.38  4 Final
2001-07-07 100 m P16 14.87  -0.1 PB 3 Heat 2 [¤] » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-07-08 Höjd P14 1.40  4 Final [¤]
2001-08-25 Höjd P13 1.49  1 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P13 3.93  -1.2 PB 15
2001-08-26 80 m häck (84 cm) P13 ej start 
Tresteg (zon) P13 9.20  -0.4 8 Final
2001-09-02 80 m P13 11.94  -0.8 6 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
ej start  Final
Höjd P13 1.54  PB 4 Final
2001-09-08 Höjd P13 1.53  5 Final » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
2001-09-11 200 m MS 29.83  -0.5 PB 4 Heat 1 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-10-19 Höjd P14 1.55  PB 4 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Olsson, David -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-06 80 m P14 11.47  -0.5 PB 1 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.18  +3.9 4 Final
Längd P14 4.20  +0.8 PB 4 Final
Längd (zon) P14 4.30  +2.2 4 Final
Kula (4,0 kg) P14 8.68  PB 4 Final
2001-06-29 80 m P13 11.50  +0.7 4 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (600 gr) P13 24.67  PB 14
2001-06-30 Kula (4,0 kg) P13 7.75  16
2001-07-01 200 m P14 ej start 
2001-08-06 80 m P14 10.97  +1.1 PB 5 Heat 2 » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd P14 1.37  PB 4 Final
2001-08-07 Längd (zon) P14 4.52  +0.9 PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P14 8.02  5 Final
2001-08-25 80 m P13 11.15  -0.9 3 Heat 1 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P13 7.59  6 Final
Diskus (1,0 kg) P13 27.97  PB 1 Final
2001-08-26 Slägga (4,0 kg) P13 16.45  PB 4 Final
Spjut (600 gr) P13 26.30  PB 4 Final
2001-09-02 80 m P13 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P13 ej start 
Kula (4,0 kg) P13 ej start 
2001-09-08 Slägga (4,0 kg) P13 18.04  PB 6 Final » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
2001-09-09 Diskus (1,0 kg) P13 26.11  6 Final
Spjut (600 gr) P13 25.56  11
2001-09-11 200 m MS 28.29  -0.4 PB 2 Heat 2 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-09-12 200 m P14 ej start  » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P14 8.43  5 Final
2001-10-19 80 m P14 10.93  -0.4 PB 5 Heat 1 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P14 9.08  PB 2 Final
4 x 80 m P14 40.90  3 1
   Renholm, Mattias -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-09 Diskus (1,0 kg) P13 20.51  PB 3 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-08-25 Kula (4,0 kg) P13 ej start  » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P13 22.39  PB 3 Final
2001-08-26 Slägga (4,0 kg) P13 17.27  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P13 ej start 
2001-09-08 Slägga (4,0 kg) P13 20.16  PB 5 Final » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
2001-09-09 Diskus (1,0 kg) P13 22.45  PB 7 Final
   Röing, Mattias -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-09-11 200 m MS 31.47  -0.4 PB 5 Heat 2 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
   Segerlind, Jonas -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-06 80 m P14 11.72  -0.5 PB 2 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.30  +3.9 6 Final
Höjd P14 ej start 
Längd P14 4.04  +1.8 PB 7 Final [¤]
2001-05-20 6-kamp P13 ej start  » Vårkampen + DF, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2001-06-02 80 m P14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg (zon) P14 9.79  +1.4 PB 9
2001-06-03 80 m häck (84 cm) P14 ej start 
Höjd P14 ej start 
2001-06-17 80 m P13 11.38  0.0 3 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.33  0.0 PB 5 Final
Höjd P13 1.38  PB 3 Final
2001-06-20 200 m P14 27.98  -1.2 PB 4 Final [¤] » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-29 80 m P13 11.13  -1.7 2 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.02  +1.8 PB 4 B-final
2001-06-30 Höjd P13 ej start 
Stav P14 2.26  PB 12
2001-07-01 Längd (zon) P13 4.34  +0.5 PB 25
2001-08-06 80 m P14 10.85  +1.0 PB 3 Heat 1 » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
10.85  +0.6 3 Final
Höjd P14 1.37  3 Final
2001-08-25 80 m P13 11.02  -1.1 2 Heat 2 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
10.93  -0.6 8 Final
Höjd P13 1.46  PB 6 Final
Diskus (1,0 kg) P13 23.99  PB 2 Final
2001-08-26 80 m häck (84 cm) P13 15.75  -1.2 PB 4 Final
Stav P13 1.98  2 Final
Tresteg (zon) P13 10.51  +0.1 PB 1 Final
Slägga (4,0 kg) P13 16.02  PB 5 Final
2001-09-02 80 m P13 11.06  -0.8 2 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.88  -0.1 3 Final
Höjd P13 1.54  PB 3 Final
2001-09-04 4 x 80 m P14 42.14  4 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-08 Tresteg (zon) P13 10.41  - 6 Final » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
2001-09-09 Stav P13 2.20  3 Final
Diskus (1,0 kg) P13 20.54  8 Final
2001-09-11 200 m MS 27.08  -0.4 PB 1 Heat 3 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-09-12 200 m P14 ej start  » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Stav P14 2.10  4 Final
2001-10-19 80 m P14 10.70  -0.4 PB 4 Heat 1 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd P14 1.55  PB 6 Final
4 x 80 m P14 40.90  3 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Silén, Gustav -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-07 2 000 m terräng P14 7.16  1 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2001-04-19 Gatustafett P14 9:14.00  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 2 000 m terräng P13 7.04  3 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
Lag Terräng P14 23.01  2
2001-05-13 80 m P14 11.89  -1.2 PB 8 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
800 m P14 2:37.69  SB 5 Final
2001-05-19 Gatustafett P14 15.25  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-03 800 m P14 2:25.74  PB 4 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
80 m häck (84 cm) P14 ej start 
2001-06-09 1 500 m P13 5:01.89  PB 2 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-06-16 2 000 m P14 6:50.00  PB 2 Final » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2001-08-25 80 m P13 11.56  -1.1 PB 5 Heat 2 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
800 m P13 2:25.43  PB 6 Final
2001-08-26 2 000 m P13 7:00.40  4 Final
2001-09-05 3 x 800 m P14 7:13.34  3 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-10-19 800 m P14 2:26.79  5 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
   Strinde, Gabriel -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-09 Spjut (600 gr) P13 18.48  PB 7 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-09-11 200 m MS 34.23  -0.4 PB 5 Heat 3 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
   Söderstedt, Johan -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P14 9:14.00  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 2 000 m terräng P13 7.59  9 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
Lag Terräng P14 23.01  2
2001-05-13 800 m P14 2:41.94  PB 6 Final » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett P14 15.25  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 6-kamp P13 ej start  » Vårkampen + DF, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2001-06-09 1 500 m P13 5:25.69  PB 6 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (84 cm) P13 17.36  +1.5 PB 4 Final
Höjd P13 ej res  Final
4 x 80 m P14 45.23  3 Final
2001-08-25 80 m P13 12.44  -1.6 PB 7 Heat 3 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
800 m P13 2:45.51  10
Höjd P13 ej res 
Längd (zon) P13 3.82  -0.8 PB 17
 P12 - Pojkar 12 år
   Anderberg, Linus -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P12 9:32.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 60 m P12 9.33  +0.1 2 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9.31  +0.5 PB 2 Final
Höjd P12 1.27  PB 2 Final
Längd (zon) P12 3.43  -1.6 PB 3 Final
Kula (3,0 kg) P12 7.02  SB 1 Final
2001-05-13 60 m P12 9.70  -1.0 5 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
9.62  -0.8 4 Final
800 m P12 ej start 
Kula (3,0 kg) P12 6.98  2 Final
2001-05-19 Gatustafett P12 16.58  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 Kula (3,0 kg) P12 ej start  » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-02 Kula (3,0 kg) P12 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 Höjd P12 ej start 
2001-06-09 Höjd P12 1.25  4 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) P12 22.91  PB 3 Final
2001-08-25 Höjd P12 1.23  8 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2001-08-26 Kula (3,0 kg) P12 ej start 
   Forsström, Fredrik -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P12 10:45.00  10 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-19 Gatustafett F12 18.20  9 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Kårelid, Victor -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P12 9:32.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-19 Gatustafett P12 16.58  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 60 m P12 8.69  +2.0 SB 2 Heat 1 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
8.81  +0.9 4 Final
Kula (3,0 kg) P12 6.92  PB 4 Final
5 x 60 m X12 43.04  1 Heat 1
2001-06-03 Längd (zon) P12 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-09 5 x 60 m P12 43.32  1 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-06-29 60 m P12 8.71  -0.5 1 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.83  +0.8 6 Final
Längd (zon) P12 4.19  +0.5 SB 13 Final
Kula (3,0 kg) P12 6.79  12 Final
2001-06-30 Spjut (400 gr) P12 22.31  PB 11 Final
2001-08-25 60 m P12 8.84  -1.6 3 Heat 1 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
8.68  -0.3 SB 2 Final
Boll (300 gr) P12 34.07  PB 4 Final
2001-09-02 60 m P12 8.73  -0.7 1 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.65  -0.7 PB 3 Final
Längd (zon) P12 ej start 
Kula (3,0 kg) P12 7.54  PB 4 Final
2001-09-04 5 x 60 m P12 42.49  2 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-12 3-kamp P12 2 142  +0.1 PB 2 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 8.61 [831] -0.5 PB 1 1
Boll (300 gr) 35.42 [596] PB 4
Längd (zon) 4.40 [715] +0.7 SB 4
2001-10-19 60 m P12 8.52  +0.6 PB 1 Heat 3 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) P12 6.72  8 Final
5 x 60 m P12 41.66  1 1
   Malmros, Axel -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P12 10:45.00  10 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 800 m P12 2:48.50  PB 6 Final » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-08-25 800 m P12 2:48.28  PB 9 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) P12 40.75  PB 1 Final
2001-10-19 800 m P12 2:50.66  9 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) P12 36.52  6 Final
   Niemeyer, Tomas -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P12 9:32.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 60 m P12 8.98  -1.0 1 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
8.90  -0.8 PB 1 Final
Kula (3,0 kg) P12 8.19  PB 1 Final
2001-05-19 Gatustafett P12 16.58  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 60 m P12 8.90  +0.9 3 Heat 2 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
8.87  +0.9 PB 5 Final
Kula (3,0 kg) P12 8.48  PB 2 Final
5 x 60 m X12 43.04  1 Heat 1
2001-06-02 60 m P12 8.91  +0.8 2 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.82  +2.3 7 Final
Kula (3,0 kg) P12 7.94  4 Final
2001-06-09 60 m häck (76,2 cm) P12 12.19  - 3 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P12 10.34  0.0 PB 1 Final
Spjut (400 gr) P12 24.63  PB 2 Final
5 x 60 m P12 43.32  1 Final
2001-09-02 60 m P12 9.07  -0.4 3 Heat 2 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.04  -0.7 5 Final
Längd (zon) P12 4.42  -0.4 PB 3 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P12 8.07  2 Final [¤]
2001-09-04 5 x 60 m P12 42.49  2 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-12 3-kamp P12 1 975  +0.1 PB 5 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.14 [644] -0.4 3 2
Boll (300 gr) 35.69 [602] PB 3
Längd (zon) 4.44 [729] +0.7 PB 2
2001-10-19 Längd (zon) P12 4.53  -0.4 PB 1 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) P12 8.21  3 Final
5 x 60 m P12 41.66  1 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Sandqvist, Joakim -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P12 9:32.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 60 m P12 9.10  -1.0 PB 3 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
9.10  -0.8 3 Final
800 m P12 2:33.17  PB 1 Final
2001-06-09 600 m P12 ej start  » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) P12 12.89  - 4 Final
5 x 60 m P12 43.32  1 Final
2001-07-07 800 m P12 2:31.11  PB 1 Heat 1 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-07-08 Boll (300 gr) P12 37.19  PB 3 Final
2001-08-25 60 m P12 9.70  -1.6 6 Heat 1 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
800 m P12 2:27.86  PB 2 Final
Boll (300 gr) P12 ej start 
2001-10-19 800 m P12 2:31.28  1 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
   Schwerin, Hugo -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-10-19 60 m P12 9.53  +0.3 PB 3 Heat 2 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
   Sundborg, Håkan -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-09 60 m häck (76,2 cm) P12 11.68  - 1 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd P12 1.25  PB 3 Final
Spjut (400 gr) P12 19.10  SB 4 Final
2001-09-02 60 m P12 9.77  -0.7 PB 6 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P12 3.73  -1.5 PB 9
2001-09-12 3-kamp P12 1 517  +0.1 PB 8 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.79 [444] -0.4 6 2
Boll (300 gr) 30.43 [480] PB 8 1
Längd (zon) 4.04 [593] +0.6 PB 4
2001-10-19 60 m häck (76,2 cm) P12 11.80  -0.4 PB 3 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd P12 1.25  8 Final
   Svensson, Glenn -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P12 9:32.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 60 m P12 ej start  » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
800 m P12 ej start 
2001-05-19 Gatustafett P12 16.58  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-02 60 m P12 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 Höjd P12 ej start 
Längd (zon) P12 4.46  +1.4 PB 2 Final
2001-06-09 600 m P12 1:51.16  PB 1 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd P12 1.36  PB 2 Final
Tresteg (zon) P12 9.55  - 2 Final
5 x 60 m P12 43.32  1 Final
2001-08-25 60 m P12 8.85  -0.6 1 Heat 2 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
8.74  -0.3 PB 5 Final
Höjd P12 1.40  PB 4 Final
2001-08-26 Längd (zon) P12 4.40  +0.6 5 Final
2001-09-04 5 x 60 m P12 42.49  2 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-05 3 x 800 m P12 8:44.62  5 Final
2001-10-19 60 m P12 8.78  -1.0 2 Heat 1 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd P12 1.38  2 Final