HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2018-09-25
Per Person Resultatdatum: 2001-12-31
Ute för 2001
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 K22 - Kvinnor 22 år
   Lissäng, Sofie -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-27 Stav KS 3.30  SB 1 » Svealandsserien Kvinnor omg 2, GIH Örebro, Örebro
Lag Arena KS 52p  2 1
2001-06-02 Stav KS 3.40  [1] PB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-12 Stav KS 3.33  5 Final » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-29 Stav K22 3.24  6 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-01 Stav KS 3.28  3 Pool B [¤]
2001-07-21 Stav KS ej start  » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2001-08-04 Stav KS 3.13  5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-12 Stav K22 3.22  8 Final » JSM -01, Ryavallen, Borås
2001-08-19 Stav KS 3.40  2 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
2001-08-24 Stav KS 3.30  15 Försök » SM, Värendsvallen, Växjö
2001-08-28 Stav K22 ej res  [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-09-12 Stav K22 3.20  2 Final » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[¤] - Efteranmäld
   Mattsson, Sofii -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-14 Slägga (4,0 kg) KS 38.77  [2] SB 1 Final [¤] » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen K22
   Wallgren, Lisa -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-08-19 3 000 m KS 10:33.12  SB 1 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
2001-09-02 Terränglopp KS 41.25  1 10 km » Järnaloppet, Järna IP, Järna
   Wikström, Linda -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-13 Diskus (1,0 kg) KS 23.83  SB 6 Final » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
 F19 - Flickor 19 år
   Fitinghoff, Sophie -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-15 100 m häck (84 cm) KS 17.14  -1.1 SB 2 Final » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-20 100 m häck (84 cm) KS 17.61  -2.9 1 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-05-27 400 m häck (76,2 cm) KS 70.99  SB 1 1 » Svealandsserien Kvinnor omg 2, GIH Örebro, Örebro
Lag Arena KS 52p  2 1
   Wasserman, Marie -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-02 Stav KS 3.00  PB 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-12 Stav KS 3.03  PB 6 Final » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-29 Stav K22 ej start  [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-21 Stav KS 3.02  4 Final » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2001-08-04 Stav KS 2.93  7 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
 F18 - Flickor 18 år
   Berglund, Matilda -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-07 2 000 m terräng F18 9.02  1 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2001-05-06 400 m F18 73.18  SB 2 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-05-13 300 m F18 50.25  PB 6 Final » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-27 800 m F18 2:53.75  SB 2 Final [¤] » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-03 400 m F18 71.69  SB 7 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-20 400 m F18 71.08  PB 2 Final » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Bergsten, Moa -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-15 100 m häck (84 cm) KS 16.75  -1.1 PB 1 Final » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
Längd KS 5.07  -0.7 PB 1 Final
2001-05-20 Längd KS 5.45  +2.2 2 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
5.24  0.0 PB 1
Tresteg KS 11.63  [1,2] -2.3 PB 1 1
2001-05-27 Längd KS 5.50  +4.8 2 » Svealandsserien Kvinnor omg 2, GIH Örebro, Örebro
5.47  -0.8 PB
Stafett 1 000 m KS 2:24.88  2 1
Lag Arena KS 52p  2 1
2001-06-03 Tresteg KS 11.86  [1,2] +1.7 PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-09 Stafett 1 000 m F18 2:21.92  4 2 [¤] » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
2001-06-12 Längd KS 5.36  +1.2 3 Final » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-13 100 m häck (84 cm) KS ej start 
Tresteg KS 11.88  [1,2] +1.7 PB 1 Final
2001-06-30 Längd F18 5.48  +2.1 5 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.35  +1.0
2001-07-01 Tresteg F18 12.04  +2.1 2 Final
Tresteg F18 11.95  [2] +1.3 PB
2001-07-22 Tresteg KS 12.17  [1,2] +0.3 PB 1 Final » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2001-07-28 Längd F18 5.45  +1.7 2 Final » Sommarspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-08-10 Längd F18 ej start  » JSM -01, Ryavallen, Borås
2001-08-11 Tresteg F18 ej start 
2001-08-19 Längd KS 5.28  +2.3 3 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
Tresteg KS 12.19  +2.2 1
2001-08-24 Tresteg KS 11.75  +0.2 13 Försök » SM, Värendsvallen, Växjö
2001-08-30 100 m KS 13.67  -1.2 PB 3 Heat 2 [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2001-09-15 Längd F18 5.61  +2.3 4 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
5.20  +1.1
2001-09-16 Tresteg F18 12.08  +2.3 3
12.02  +1.3
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
[¤] - Efteranmäld
   Ljungkvist, Jenny -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-15 300 m KS 43.10  SB 4 Heat 3 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-20 400 m KS 60.73  SB 1 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-05-27 200 m KS 26.67  +1.1 SB 2 1 » Svealandsserien Kvinnor omg 2, GIH Örebro, Örebro
Stafett 1 000 m KS 2:24.88  2 1
Lag Arena KS 52p  2 1
2001-06-09 Stafett 1 000 m F18 2:21.92  4 2 [¤] » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
2001-06-30 100 m F18 13.08  -0.5 SB 4 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.28  -0.9 8 B-final
2001-07-01 200 m F18 26.79  +0.4 2 Heat 2
2001-08-05 400 m F18 58.20  SB 1 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-10 400 m F18 57.78  SB 2 Heat 2 » JSM -01, Ryavallen, Borås
2001-08-11 400 m F18 57.92  3 Final
2001-08-19 200 m KS 26.59  -0.1 SB 1 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
400 m KS 58.11  1
4 x 100 m KS 51.17  3
2001-09-15 400 m F18 59.16  1 Heat 2 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-09-16 400 m F18 diskad  Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 F16 - Flickor 16 år
   Barman, Emelie -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-07 2 000 m terräng F16 7.37  2 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2001-04-19 Gatustafett F16 9:27.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 4 000 m terräng F16 16.41  2 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
2001-04-29 4 000 m terräng F16 16.45  6 » Terräng SM, Västra Mark, Karlskrona
2001-05-15 600 m KS 1:56.04  PB 2 Final [¤] » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett F16 15.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 3 000 m KS 11:29.07  PB 3 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-05-27 1 500 m KS 5:28.37  SB 5 1 » Svealandsserien Kvinnor omg 2, GIH Örebro, Örebro
Lag Arena KS 52p  2 1
2001-06-09 800 m F16 2:42.14  [2] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
3 x 800 m F16 7:48.91  9 Final
2001-06-12 1 500 m KS 5:26.15  SB 4 Final [¤] » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-13 800 m KS ej start 
2001-06-29 2 000 m F16 7:16.93  PB 11 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-01 800 m F16 2:36.18  PB 5 C-final
2001-08-05 1 500 m F16 5:31.83  10 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-30 100 m KS 16.19  -1.2 PB 6 Heat 2 [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
800 m KS 2:41.75  5 Final
2001-09-01 800 m F16 2:41.21  6 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2001-09-08 2 000 m F16 7:25.31  2 Final [¤] » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
2001-09-09 800 m F16 2:41.45  3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Hammarberg, Louise -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F16 9:27.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-15 300 m KS 47.60  PB 2 Heat 1 [¤] » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-06-03 400 m F18 68.51  PB 6 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-09 800 m F16 2:46.21  [2] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
3 x 800 m F16 7:48.91  9 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
   Karlsson, Lina -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-20 Slägga (4,0 kg) KS 19.03  PB 5 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-05-27 Diskus (1,0 kg) KS 27.96  PB 4 » Svealandsserien Kvinnor omg 2, GIH Örebro, Örebro
Lag Arena KS 52p  2 1
2001-06-02 Diskus (1,0 kg) F16 28.18  PB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 Kula (3,0 kg) F16 7.89  PB 6 Final
2001-06-13 Diskus (1,0 kg) KS 28.50  PB 5 Final » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-29 Kula (3,0 kg) F16 7.10  30 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 100 m F16 ej start 
2001-07-01 300 m F16 ej start 
Diskus (1,0 kg) F16 24.33  14 [¤]
2001-08-03 Slägga (3,0 kg/110) F16 29.13  PB 7 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-04 Diskus (1,0 kg) F16 21.73  2 Final
2001-08-05 Kula (3,0 kg) F16 8.19  PB 3 Final
2001-08-11 Diskus (1,0 kg) F16 21.61  12 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2001-08-18 Slägga (3,0 kg/110) F16 26.68  5 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
Lag Arena X16 59p  4
2001-08-19 Diskus (1,0 kg) KS 23.75  5 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
2001-08-30 Diskus (1,0 kg) KS 26.79  6 Final » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2001-09-09 Slägga (3,0 kg/110) F16 30.02  PB 2 Final » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
2001-09-15 Slägga (3,0 kg/110) F16 32.44  PB 15 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-09-16 Diskus (1,0 kg) F16 24.85  14
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lagerblad, Lovisa -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F16 9:10.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-15 300 m KS 46.01  SB 1 Heat 1 [¤] » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
100 m häck (84 cm) KS ej start 
2001-05-19 Gatustafett F16 15.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 Stafett 1 000 m KS 2:24.88  2 1 » Svealandsserien Kvinnor omg 2, GIH Örebro, Örebro
Lag Arena KS 52p  2 1
2001-06-02 100 m F16 13.72  +0.8 SB 4 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) F16 48.61  PB 3 Final
2001-06-03 100 m häck (76,2 cm) F16 16.75  -0.3 PB 5 Heat 1
2001-06-09 Stafett 1 000 m F18 2:21.92  4 2 [¤] » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
2001-06-29 300 m häck (76,2 cm) F16 48.82  6 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 100 m F16 13.90  -0.7 7 Heat 7
2001-07-01 300 m F16 44.26  PB 2 C-final [¤]
100 m häck (76,2 cm) F16 16.34  +0.3 PB 4 Heat 3
2001-08-10 300 m F16 45.08  5 Heat 2 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2001-08-11 300 m häck (76,2 cm) F16 47.64  PB 4 Heat 1
2001-08-12 300 m häck (76,2 cm) F16 48.25  6 Final
2001-08-18 4 x 100 m F16 50.62  4 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
Lag Arena X16 59p  4
2001-08-19 400 m häck (76,2 cm) KS 70.81  PB 3 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
4 x 100 m KS 51.17  3
2001-08-30 100 m KS 14.03  -1.5 5 Heat 1 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
800 m KS 2:34.97  PB 4 Final
2001-09-01 100 m F16 13.81  +0.3 3 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.89  -0.3 7 Final
Längd F16 4.44  -0.8 PB 6 Final
Spjut (600 gr) F16 22.43  SB 3 Final
2001-09-04 4 x 100 m F16 diskad  Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-08 300 m F16 43.61  PB 2 Final » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
100 m häck (76,2 cm) F16 15.93  +0.5 PB 2 Final
2001-09-09 200 m F16 28.25  +0.8 SB 2 Final
300 m häck (76,2 cm) F16 49.03  2 Final
2001-09-15 100 m häck (76,2 cm) F16 16.85  +1.5 7 Heat 1 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Rätteli, Alexandra -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F16 9:27.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 100 m F16 14.04  0.0 PB 5 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
14.13  -0.9 6 Final
2001-05-19 Gatustafett F16 15.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-02 100 m F16 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-08-30 100 m KS 14.32  -1.5 6 Heat 1 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2001-09-01 100 m F16 14.08  +0.3 5 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2001-09-08 100 m F16 13.93  -0.8 PB 4 Final » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
2001-09-09 200 m F16 28.53  +0.8 PB 3 Final
   Wiberg, Karolina -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F16 9:27.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 100 m F16 13.73  0.0 PB 3 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
13.93  -0.9 5 Final
2001-05-15 100 m häck (84 cm) KS brutit  Final » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-06-02 100 m F16 13.79  +0.9 4 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) F16 49.33  PB 4 Final
2001-06-03 100 m häck (76,2 cm) F16 17.03  0.0 SB 7 Heat 2
2001-06-10 4 x 100 m F16 51.57  3 2 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
51.42  5 Final
2001-06-29 300 m häck (76,2 cm) F16 49.03  PB 2 C-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 100 m F16 13.58  +0.4 PB 6 Heat 1
2001-07-01 800 m F16 2:37.37  PB 7 C-final [¤]
100 m häck (76,2 cm) F16 16.22  +0.8 PB 5 Heat 2
2001-08-03 100 m häck (76,2 cm) F16 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-04 200 m F16 ej start 
300 m häck (76,2 cm) F16 ej start 
2001-08-05 100 m F16 ej start 
2001-08-10 100 m häck (76,2 cm) F16 16.32  -0.3 5 Heat 1 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2001-08-11 300 m häck (76,2 cm) F16 49.08  5 Heat 2
2001-09-04 4 x 100 m F16 diskad  Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Not
[¤] - Efteranmäld
 F15 - Flickor 15 år
   Andersson, Annika -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F16 9:27.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 100 m F16 13.73  0.0 PB 3 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
13.91  -0.9 4 Final
2001-05-15 Längd KS 4.54  -0.3 PB 2 Final » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett F16 15.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 4 x 100 m KS diskad  1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-06-02 100 m F16 14.06  +0.3 7 Haet 6 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F16 4.84  +1.9 PB 8 Final
2001-06-03 Tresteg F16 10.53  [1] +0.9 PB 5 Final
2001-06-09 Stafett 1 000 m F18 2:21.92  4 2 [¤] » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
2001-06-29 Längd F16 4.73  -1.5 23 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 100 m F16 13.92  +0.4 7 Heat 1
2001-07-01 Tresteg F16 10.89  [1] +2.0 PB 6 Final
2001-07-14 Tresteg F16 10.82  +0.6 4 Final » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
2001-08-03 Tresteg F15 10.84  -3.7 1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-05 100 m F15 13.90  +2.8 6 Heat 3
Längd F15 4.63  +0.3 9
2001-08-10 Tresteg F15 11.39  +3.7 1 Final » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
Tresteg F15 11.26  +0.1 PB
2001-08-12 Längd F15 4.83  +0.9 13
2001-08-18 Längd F16 5.04  +3.0 4 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
4.84  -0.2
Lag Arena X16 59p  4
2001-08-19 Höjd KS 1.50  PB 5 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
2001-09-01 100 m F16 14.02  +0.3 4 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
14.23  -0.3 8 Final
Längd F16 4.95  -0.9 PB 2 Final
2001-09-08 Tresteg F15 10.76  +1.4 2 Final [¤] » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
2001-09-09 300 m häck (76,2 cm) F15 49.66  PB 1 Final [¤]
Längd F15 4.98  +1.3 PB 2 Final [¤]
2001-09-14 Längd F15 4.72  -1.4 8 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-09-15 Tresteg F15 11.27  +1.4 PB 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[¤] - Efteranmäld
   Carls, Camilla -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F16 9:10.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 100 m F16 ej start  » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-15 100 m häck (84 cm) KS ej start  » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett F16 15.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 4 x 100 m KS diskad  1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-06-02 100 m F16 13.65  +0.8 PB 3 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) F16 51.71  SB 6 Final
Diskus (1,0 kg) F16 21.20  PB 4 Final
2001-06-03 100 m häck (76,2 cm) F16 18.04  -0.3 PB 7 Heat 1
2001-06-10 4 x 100 m F16 51.57  3 2 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
51.42  5 Final
2001-06-14 200 m KS ej start  » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-29 300 m häck (76,2 cm) F16 brutit  D-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 100 m F16 13.61  -0.7 PB 4 Heat 7
2001-07-01 200 m F18 27.49  +1.8 PB 5 Heat 4
100 m häck (76,2 cm) F16 17.17  +0.3 PB 6 Heat 3
Diskus (1,0 kg) F16 22.75  PB 16
2001-07-20 100 m F15 13.82  -3.0 5 Heat 3 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2001-07-22 200 m F15 27.40  +1.3 PB 5 Heat 2
2001-08-04 200 m F15 27.17  +3.2 4 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
27.35  +2.5 3 B-final
100 m häck (76,2 cm) F15 16.37  -1.8 PB 6 Final
300 m häck (76,2 cm) F15 53.52  5 Final
2001-08-05 100 m F15 12.96  +6.6 4 Heat 2
2001-08-06 100 m F16 ej start  » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-08-10 100 m häck (76,2 cm) F15 17.55  +0.2 5 Heat 2 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2001-08-11 300 m häck (76,2 cm) F15 51.01  PB 5 Heat 2
2001-08-12 200 m F15 27.82  +0.8 4 Heat 1
2001-08-18 4 x 100 m F16 50.62  4 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
Lag Arena X16 59p  4
2001-08-19 100 m KS 13.64  -2.4 4 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
100 m häck (84 cm) KS 17.54  -1.6 PB 3
4 x 100 m KS 51.17  3
2001-08-30 100 m KS 13.41  -1.2 PB 1 Heat 2 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
800 m KS 2:53.25  SB 6 Final [¤]
Längd KS ej start 
2001-09-01 100 m F16 13.83  -1.2 4 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.66  -0.3 5 Final
Längd F16 4.62  0.0 PB 5 Final
2001-09-04 4 x 100 m F16 diskad  Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-08 100 m F15 13.45  +0.4 2 Heat 1 » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
brutit  Final
100 m häck (76,2 cm) F15 17.33  +0.4 2 Final
2001-09-09 200 m F15 27.87  +2.3 6 Final
300 m häck (76,2 cm) F15 50.17  PB 2 Final
2001-09-14 100 m häck (76,2 cm) F15 16.06  +1.2 PB 4 Heat 1 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
16.68  +1.0 8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Krasniqi, Rozafa -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F16 9:10.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 100 m F16 ej start  » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-15 100 m häck (84 cm) KS ej start  » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
Längd KS 4.46  +0.1 PB 3 Final [¤]
2001-05-19 Gatustafett F16 15.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 7-kamp F15 ej start  » Vårkampen + DF, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2001-05-20 Kula (4,0 kg) [3] KS 9.39  [2] PB 5 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
Spjut (600 gr) KS 31.25  [2] SB 3 1
4 x 100 m KS diskad  1
2001-05-27 Kula (4,0 kg) KS 9.30  3 » Svealandsserien Kvinnor omg 2, GIH Örebro, Örebro
Spjut (600 gr) KS 30.50  3
Lag Arena KS 52p  2 1
2001-06-02 100 m F16 13.87  +0.3 PB 5 Heat 6 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F16 1.50  SB 8 Final
2001-06-03 100 m häck (76,2 cm) F16 17.27  -0.3 PB 6 Heat 1
Kula (3,0 kg) F16 10.95  [2] SB 3 Final
Spjut (600 gr) F16 29.42  3 Final
2001-06-10 4 x 100 m F16 51.57  3 2 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
51.42  5 Final
2001-06-29 Kula (3,0 kg) F16 9.35  21 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 100 m F16 13.71  -0.8 PB 5 Heat 4
Spjut (600 gr) F16 31.50  [2] SB 9
2001-07-01 100 m häck (76,2 cm) F16 16.70  +0.8 PB 8 Heat 2
Höjd F16 ej start 
Diskus (1,0 kg) F16 ej start 
2001-08-04 200 m F15 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
100 m häck (76,2 cm) F15 16.09  -1.8 PB 4 Final
Höjd F15 1.41  5 Final
2001-08-05 100 m F15 13.64  +2.8 5 Heat 3
Längd F15 4.63  +2.3 10
4.55  -0.2 PB
Spjut (600 gr) F15 32.17  SB 2 Final
2001-08-10 100 m häck (76,2 cm) F15 16.66  +0.4 3 Heat 3 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2001-08-12 200 m F15 ej start 
Spjut (600 gr) F15 29.36  7 Final
2001-08-18 100 m häck (76,2 cm) F16 16.24  0.0 5 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
Kula (3,0 kg) F16 11.76  [2] PB 3
4 x 100 m F16 50.62  4
Lag Arena X16 59p  4
2001-08-19 Kula (4,0 kg) [3] KS 9.60  [2] PB 5 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
Spjut (600 gr) KS 27.91  5
4 x 100 m KS 51.17  3
2001-09-01 100 m F16 13.81  -1.2 3 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.84  -0.3 6 Final
Längd F16 4.81  -1.6 PB 3 Final
Spjut (600 gr) F16 29.44  2 Final
2001-09-08 7-kamp F15 4 438  -0.5 PB 3 » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
100 m häck (76,2 cm) 16.58 [720] -1.7
Höjd 1.46 [577]
Kula (3,0 kg) 10.94 [686]
200 m 28.01 [720] -0.3 PB
Längd 4.71 [610] +0.5
Spjut (600 gr) 30.62 [651]
800 m 2:42.95 [474] PB
2001-09-08 Spjut (600 gr) F15 ej start  » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
2001-09-09 200 m F15 ej start 
300 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
2001-09-14 100 m häck (76,2 cm) F15 15.81  +1.2 PB 3 Heat 2 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
16.23  +1.0 7 Final
2001-09-15 Spjut (600 gr) F15 30.81  6
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F15
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F15. Ingick i grenprogrammet: -1985
   Söderhult, Ellen -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-07 2 000 m terräng F16 7.26  1 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2001-04-19 Gatustafett F16 9:10.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 4 000 m terräng F15 16.34  2 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
2001-04-29 4 000 m terräng F15 16.31  8 » Terräng SM, Västra Mark, Karlskrona
2001-05-15 400 m KS 69.3m [1] » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
600 m KS 1:45.17  PB 1 Final [¤]
2001-05-19 Gatustafett F16 15.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 800 m KS 2:28.92  SB 4 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-05-27 800 m KS 2:24.26  PB 2 1 » Svealandsserien Kvinnor omg 2, GIH Örebro, Örebro
Lag Arena KS 52p  2 1
2001-06-02 800 m F16 2:22.33  PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-09 800 m F16 2:20.56  [3] Final » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
3 x 800 m F16 7:48.91  9 Final
2001-06-13 800 m KS 2:21.08  PB 2 Final » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
2001-06-29 2 000 m F16 6:53.81  PB 3 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 Stav F16 2.10  SB 6 Final
2001-07-01 300 m F16 46.20  PB 4 C-final
800 m F16 2:23.05  9 Final
2001-08-03 800 m F15 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-05 1 500 m F16 ej start 
2001-08-10 2 000 m F15 6:46.53  PB 4 Final » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2001-08-11 800 m F15 2:24.68  2 Heat 3
2001-08-12 800 m F15 2:19.15  PB 4 Final
2001-08-18 800 m F16 2:18.29  PB 1 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
Stav F16 2.00  5
Lag Arena X16 59p  4
2001-08-19 800 m KS 2:23.59  2 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
1 500 m KS 4:58.77  PB 3
2001-08-30 100 m KS 14.85  -1.2 PB 5 Heat 2 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
400 m KS 63.48  PB 4 Heat 1
800 m KS 2:25.22  3 Final [¤]
2001-09-01 800 m F16 2:20.22  3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd F16 4.13  -1.2 PB 9
2001-09-08 2 000 m F15 6:53.17  1 Final [¤] » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
2001-09-09 800 m F15 2:20.05  1 Final
2001-09-16 2 000 m F15 6:44.42  PB 2 Final » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[¤] - Efteranmäld
[3] - sträcka #2 i 3x800m
   Teilman, Maria -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F16 9:10.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 100 m F16 12.55  0.0 PB 1 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
12.67  -0.9 1 Final
2001-05-19 Gatustafett F16 15.28  3 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 100 m KS 12.88  -3.6 1 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
4 x 100 m KS diskad  1
2001-05-27 100 m KS 12.68  -1.3 2 1 » Svealandsserien Kvinnor omg 2, GIH Örebro, Örebro
Stafett 1 000 m KS 2:24.88  2 1
Lag Arena KS 52p  2 1
2001-06-02 100 m F16 12.55  +1.9 1 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.39  +1.5 PB 2 Final
200 m F18 ej start 
2001-06-10 4 x 100 m F16 51.57  3 2 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
51.42  5 Final
2001-06-29 Längd F16 ej res  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 100 m F16 12.56  -0.5 1 Heat 6
12.64  -1.4 5 Final
2001-07-01 200 m F18 25.64  [1] +1.8 PB 1 Heat 4
200 m F18 25.78  +0.6 4 Final
2001-07-20 100 m F15 12.97  -1.2 1 Heat 1 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
12.88  -2.3 1 Semi-1
12.49  +0.8 1 Final
2001-07-22 200 m F15 25.77  +1.1 2 Heat 3
2001-08-04 200 m F15 26.14  +2.9 1 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
25.69  +1.8 1 Final
2001-08-05 100 m F15 12.55  +3.3 1 Heat 1
12.56  +0.7 1 Final
2001-08-11 100 m F15 12.48  +0.9 1 Heat 2 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
12.18  +4.7 1 Semi-2
12.18  +2.4 1 Final
2001-08-12 200 m F15 26.14  -0.1 1 Heat 2
26.12  +0.3 1 Semi-2
200 m F15 25.56  +0.1 PB 1 Final
2001-08-18 300 m F16 40.75  PB 3 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
4 x 100 m F16 50.62  4
Lag Arena X16 59p  4
2001-09-01 100 m F16 12.67  -1.2 1 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.45  -0.3 1 Final
2001-09-04 4 x 100 m F16 diskad  Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-08 100 m F15 12.54  0.0 1 Heat 2 » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
brutit  Final
2001-09-09 200 m F15 25.83  +2.3 1 Final
2001-09-15 200 m F15 25.64  +1.7 1 Heat » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m F15 25.39  +1.8 PB 3 Final
2001-09-16 100 m F15 12.63  +0.1 1 Heat 1
12.40  -0.2 1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
 F14 - Flickor 14 år
   Arvidsson, Emelie -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 9:08.00  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-20 6-kamp F14 ej start  » Vårkampen + DF, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2001-05-20 Höjd KS 1.45  SB 5 1 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
2001-05-27 Höjd KS 1.45  5 » Svealandsserien Kvinnor omg 2, GIH Örebro, Örebro
Lag Arena KS 52p  2 1
2001-06-02 Tresteg (zon) F14 9.96  +1.7 PB 8 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 80 m häck (76,2 cm) F14 14.07  -0.8 SB 4 Heat 4
Höjd F14 1.50  SB 1 Final
2001-06-09 80 m häck (76,2 cm) F14 13.30  +2.5 1 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.45  2 Final
2001-06-29 Tresteg (zon) F14 9.81  -1.5 16 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 80 m häck (76,2 cm) F14 13.52  +0.5 SB 4 Heat 5
Längd (zon) F14 4.54  0.0 SB 33
2001-07-01 Höjd F14 1.42  16
2001-07-08 6-kamp F14 3 128  +0.4 PB 5 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
80 m häck (76,2 cm) 13.62 [589] +0.2 3 Heat 1
Höjd 1.41 [694] 6 Final
Spjut (400 gr) 17.92 [311] SB 8 Final
Längd (zon) 4.64 [695] +0.7 SB 7 Final
Kula (3,0 kg) 7.61 [492] PB 9 Final
800 m 2:47.9m[347] SB 4 Final
2001-08-25 Höjd F14 1.46  2 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.55  +0.2 10
2001-08-26 80 m häck (76,2 cm) F14 13.82  -0.4 1 Heat 1
13.89  -1.8 4 Final
Stav F14 2.00  SB 1 Final
Tresteg (zon) F14 ej start 
2001-09-08 Stav F14 2.10  SB 3 Final » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
2001-09-09 Höjd F14 1.47  8 Final
2001-10-19 80 m häck (76,2 cm) F14 13.93  -0.4 7 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.46  1 Final
   Beijer, Kajsa -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-27 Höjd F14 1.15  PB 13 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-03 Höjd F14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-09 Höjd F14 ej start  » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-06-30 Längd (zon) F14 3.78  0.0 PB 68 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-01 Höjd F14 ej start 
2001-08-25 Diskus (0,6 kg) F14 18.13  PB 6 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
   Bennedicks, Zarah -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 9:49.00  8 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 80 m F14 12.22  -1.6 PB 3 Heat 1 [¤] » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-27 400 m F14 74.4m [2] » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m F14 2:42.13  PB 2 Heat 2
2001-06-09 200 m F14 30.75  +0.6 PB 5 Heat 2 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-08-07 800 m F14 ej start  » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F14 ej start 
2001-08-26 200 m F14 30.60  -1.8 PB 6 Heat 1 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
   Gustavsson, Therese -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 8:50.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 80 m F14 11.75  +0.1 SB 4 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F14 ej start 
Kula (3,0 kg) F14 6.80  PB 3 Final
2001-05-13 80 m F14 11.52  -1.6 SB 1 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett F14 14.55  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 4 x 80 m F14 42.47  2 Heat 1 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-02 80 m F14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-09 200 m F14 29.26  -0.6 SB 4 Heat 1 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-06-17 80 m F14 11.47  +0.4 SB 6 Heat 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2001-06-20 200 m F14 ej start  » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-29 80 m F14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 Spjut (400 gr) F14 26.96  PB 12
2001-07-01 200 m F14 28.67  +2.4 5 E-final
2001-10-19 Spjut (400 gr) F14 23.52  4 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Holmström, Sofie -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-09-02 800 m F14 2:47.46  PB 7 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2001-09-11 200 m KS 32.39  -0.8 PB 4 Heat 1 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
   Hynning, Elin -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 8:50.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 80 m F14 11.39  -0.4 1 Heat 3 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.07  +1.3 PB 2 Final
Längd (zon) F14 4.20  -2.3 SB 7 Final
Kula (3,0 kg) F14 7.03  PB 2 Final
2001-05-13 80 m F14 11.28  -0.6 2 Heat 2 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
11.20  -1.0 3 Final
2001-05-19 Gatustafett F14 14.55  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 4 x 80 m F14 42.47  2 Heat 1 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-02 80 m F14 11.03  +1.6 PB 3 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-09 200 m F14 28.24  -0.6 PB 3 Heat 1 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F14 21.49  PB 3 Final
4 x 80 m F14 42.17  1 Final
2001-06-17 80 m F14 11.19  0.0 3 Heat 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.19  +0.6 6 Final
2001-06-20 200 m F14 27.86  -1.3 PB 2 B-final » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-29 80 m F14 10.99  +1.2 PB 3 Heat 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 Spjut (400 gr) F14 21.92  PB 21
2001-07-01 200 m F14 27.58  -0.1 PB 4 C-final
2001-08-06 80 m F14 11.08  -0.1 2 Final » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-08-07 Längd (zon) F14 4.40  +1.2 PB 3 Final
2001-08-25 80 m F14 11.34  -1.6 3 Heat 3 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
11.37  -0.8 7 Final
2001-08-26 200 m F14 28.80  -2.2 5 Heat 2
Stav F14 1.90  PB 3 Final
Spjut (400 gr) F14 21.27  7 Final
2001-09-02 80 m F14 11.30  -1.0 3 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.19  +0.1 4 Final
2001-09-04 4 x 80 m F14 43.00  3 Heat 1 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
43.18  5 Final
2001-09-08 80 m F14 11.37  -0.6 2 Heat 5 » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
11.24  -0.3 6 Semi-1
Stav F14 2.10  PB 4 Final
2001-09-12 Stav F14 1.90  1 Final » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-10-19 80 m F14 11.32  +0.7 4 Heat 1 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m F14 43.09  3 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Håkansson, Camilla -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 8:50.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 2 000 m terräng F14 7.58  7 [¤] » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
Lag Terräng F14 25.35  6
2001-05-06 800 m F16 ej start  » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd F14 1.27  PB 4 Final
2001-05-13 800 m F14 2:29.30  PB 3 Final » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett F14 14.55  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 800 m F14 ej start  » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd F14 ej start 
2001-06-03 800 m F14 2:27.42  PB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F14 4.27  +0.4 PB 16 Grupp A
2001-06-09 1 500 m F14 5:20.11  PB 2 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 ej start 
2001-06-30 Längd (zon) F14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (400 gr) F14 16.48  SB 25
2001-07-01 800 m F14 ej start 
2001-08-25 800 m F14 2:27.85  4 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F14 20.82  PB 5 Final
2001-09-05 3 x 800 m F14 7:21.26  [2] 1 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-08 800 m F14 2:29.37  8 Heat 2 » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
2001-09-09 2 000 m F14 7:17.41  PB 5 Final
2001-09-11 200 m KS 37.51  -0.4 PB 5 Heat 2 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-10-19 800 m F14 2:27.67  4 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F15
   Nylander, Elina -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 8:50.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 80 m F14 11.54  -0.1 2 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.38  +1.3 PB 5 Final
Längd (zon) F14 4.41  -2.2 SB 3 Final
Kula (3,0 kg) F14 5.58  SB 10
2001-05-19 Gatustafett F14 14.55  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 80 m F14 11.35  +1.9 PB 5 Heat 3 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4 x 80 m F14 42.47  2 Heat 1
2001-06-02 80 m F14 11.29  +1.6 PB 5 Heat 6 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 80 m häck (76,2 cm) F14 14.18  0.0 SB 3 Heat 3 [¤]
Längd (zon) F14 4.55  +1.5 SB 9 Grupp A
2001-06-09 200 m F14 28.91  +1.5 PB 4 Heat 3 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F14 13.86  +2.5 3 Final
2001-07-14 200 m F14 28.98  0.0 5 Heat 5 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
80 m häck (76,2 cm) F14 14.10  +3.0 5 Heat 3
2001-07-29 200 m F14 29.07  -0.2 3 B-final » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
2001-08-25 80 m F14 11.31  -0.1 3 Heat 1 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
11.56  -0.8 8 Final
Längd (zon) F14 4.67  -1.2 SB 4 Final
2001-08-26 80 m häck (76,2 cm) F14 13.98  -0.4 2 Heat 1
13.97  -1.8 SB 5 Final
2001-09-02 80 m F14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F14 ej start 
2001-10-19 80 m häck (76,2 cm) F14 13.79  -0.4 SB 4 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.74  -1.0 PB 5 Final
4 x 80 m F14 43.09  3 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Nyström, Michelle -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 8:50.00  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 2 000 m terräng F14 8.01  8 [¤] » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
Lag Terräng F14 25.35  6
2001-05-06 800 m F16 ej start  » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-05-13 800 m F14 2:27.88  PB 2 Final » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett F14 14.55  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 800 m F14 ej start  » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-02 Diskus (0,6 kg) F14 23.85  PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 800 m F14 2:29.59  7 Final
Spjut (400 gr) F14 ej start 
2001-06-09 1 500 m F14 ej start  » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F14 22.88  2 Final
Spjut (400 gr) F14 20.75  PB 4 Final
2001-06-17 Längd (zon) F14 4.27  - 11 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2001-06-30 Längd (zon) F14 4.09  0.0 PB 61 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (400 gr) F14 23.49  PB 17
2001-07-01 800 m F14 2:24.78  PB 4 Final
2001-08-03 800 m F14 2:27.27  4 Final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2001-08-25 800 m F14 2:28.48  5 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2001-08-26 2 000 m F14 ej start  Final [¤]
Spjut (400 gr) F14 22.87  6 Final
2001-09-02 800 m F14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2001-09-05 3 x 800 m F14 7:21.26  [2] 1 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-08 800 m F14 2:23.93  PB 3 Heat 2 » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
Diskus (0,6 kg) F14 23.33  11
2001-09-11 200 m KS 29.61  -0.4 PB 3 Heat 2 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-10-19 800 m F14 2:25.52  2 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F14 21.06  6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F15
   Weinz, Helena -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 9:08.00  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 80 m F14 11.49  +1.3 PB 6 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.49  +0.3 SB 2 Final [¤]
2001-05-27 80 m F14 ej start  » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-02 80 m F14 11.18  +1.3 PB 4 Heat 7 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 Längd (zon) F14 4.49  -0.4 10 Grupp A
2001-06-09 200 m F14 28.57  +1.5 PB 2 Heat 3 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m F14 42.17  1 Final
2001-08-25 80 m F14 11.59  -1.6 4 Heat 3 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.58  +2.1 6 Final
4.48  -1.5 6 Final
2001-08-26 200 m F14 29.09  -1.8 4 Heat 1
2001-09-02 80 m F14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F14 ej start 
2001-10-19 80 m F14 11.21  +0.5 5 Heat 2 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m F14 42.38  1 2
Not
[¤] - Efteranmäld
   Wiking, Jessica -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 9:08.00  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 2 000 m terräng F14 7.56  5 [¤] » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
Lag Terräng F14 25.35  6
2001-05-06 800 m F16 ej start  » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett F14 14.55  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 200 m F14 32.3m [2] - » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
400 m F14 67.7m [2]
600 m F14 1:46.9m [2] PB
800 m F14 2:25.10  PB 1 Heat 1 [¤]
2001-06-03 800 m F14 2:28.70  5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-09 1 500 m F14 5:10.58  PB 1 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-06-17 800 m F14 2:27.06  2 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2001-06-30 Längd (zon) F14 4.19  0.0 PB 55 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (400 gr) F14 17.01  PB 24
2001-07-01 800 m F14 brutit  Final
2001-07-14 800 m F14 2:27.91  3 Final » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
2001-08-25 800 m F14 2:23.59  PB 2 Final » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2001-08-26 2 000 m F14 7:01.54  PB 2 Final
2001-09-02 800 m F14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2001-09-05 3 x 800 m F14 7:21.26  [3] 1 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-08 800 m F14 2:23.92  2 Heat 2 » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
2001-09-11 200 m KS 28.83  -0.4 PB 2 Heat 2 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-10-19 800 m F14 2:25.74  3 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen F15
 F13 - Flickor 13 år
   Eklund, Marica -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-06 80 m F14 11.52  -0.4 3 Heat 3 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.50  +1.3 PB 7 Final
Längd (zon) F14 4.11  -1.4 SB 9
Kula (3,0 kg) F14 6.71  PB 4 Final
2001-05-20 6-kamp F13 ej start  » Vårkampen + DF, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2001-06-29 80 m F13 11.51  -0.2 5 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-01 Längd (zon) F13 4.30  0.0 SB 31
2001-08-25 Höjd F13 1.25  PB 19 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.60  +0.3 PB 5 Final
Diskus (0,6 kg) F13 19.66  PB 7 Final
2001-10-19 Längd (zon) F14 4.51  -1.3 9 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m F14 42.38  1 2
   Fernandez, Nathalie -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-06 80 m F14 11.94  +0.1 PB 5 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F14 3.89  -1.9 PB 11
2001-06-02 80 m F14 11.72  +0.8 PB 6 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg (zon) F14 9.13  +1.0 PB 18
2001-06-03 Längd (zon) F14 3.84  -0.4 23 Grupp A
2001-06-09 Höjd F13 1.20  PB 9 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Stav F13 1.90  PB 1 Final
4 x 80 m F13 45.29  5 Final
2001-06-17 80 m F13 12.03  -0.8 4 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Stav F14 2.07  PB 2 Final
Längd (zon) F13 4.10  - 5 Final
2001-06-29 80 m F13 11.93  0.0 6 Heat 8 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 Stav F14 1.90  10
2001-07-01 Längd (zon) F13 3.97  0.0 PB 51
2001-08-25 80 m F13 11.79  -1.0 3 Heat 2 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.29  PB 18
Längd (zon) F13 4.18  +1.2 PB 20
2001-08-26 Stav F13 2.15  PB 1 Final
   Forsberg, Emma -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 9:08.00  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 80 m F14 11.65  -0.1 PB 6 Heat 3 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 7.86  PB 2 Final
2001-05-19 Gatustafett F14 14.55  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-20 6-kamp F13 ej start  » Vårkampen + DF, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2001-06-02 80 m F14 11.19  +1.6 PB 5 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (3,0 kg) F14 8.37  PB 6 Final
2001-06-03 800 m F14 2:29.57  PB 6 Final
Längd (zon) F14 4.28  -0.3 SB 15 Grupp A
Spjut (400 gr) F14 ej start 
2001-06-09 200 m F13 ej start  » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.35  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F13 22.49  PB 2 Final
4 x 80 m F14 42.17  1 Final
2001-06-16 80 m F14 11.19  +0.4 2 Heat 1 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) F14 9.37  +0.7 PB 4 Final
Kula (3,0 kg) F14 7.69  3 Final
2001-07-08 6-kamp F13 3 129  +0.1 PB 6 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
80 m häck (76,2 cm) 16.23 [137] -1.2 PB 5 Heat 1
Höjd 1.38 [656] PB 8 Final
Spjut (400 gr) 21.64 [417] 3 Final
Längd (zon) 4.58 [674] +1.5 PB 6 Final
Kula (3,0 kg) 8.53 [590] PB 1 Final
800 m 2:29.9m[655] 1 Heat 1
2001-08-06 80 m F14 ej start  » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd F14 1.32  2 Final
2001-08-07 Längd (zon) F14 ej start 
Kula (3,0 kg) F14 ej start 
2001-08-25 80 m F13 11.37  -0.5 2 Heat 1 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
11.29  -1.7 6 Final
800 m F13 2:37.58  5 Heat 2
Längd (zon) F13 ej start 
Kula (3,0 kg) F13 ej res  Final
2001-08-26 Slägga (3,0 kg/110) F13 21.28  PB 3 Final
Spjut (400 gr) F13 22.29  6 Final
2001-09-02 80 m F13 11.38  +0.8 2 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.51  -0.8 4 Final
800 m F13 2:31.61  3 Final [¤]
Höjd F13 ej start 
Kula (3,0 kg) F13 8.53  1 Final
2001-09-04 4 x 80 m F14 43.00  3 Heat 1 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
43.18  5 Final
2001-09-08 800 m F13 2:33.45  4 Heat 2 » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
2001-09-09 Kula (3,0 kg) F13 8.55  PB 6 Final
Slägga (3,0 kg/110) F13 23.03  PB 7 Final
2001-10-19 Kula (3,0 kg) F14 7.98  2 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F14 26.56  PB 2 Final
4 x 80 m F14 43.09  3 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Gävert, Therése -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-10-19 Kula (3,0 kg) F14 7.55  PB 4 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
   Hellström, Hanna -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-13 800 m F14 2:46.23  PB 10 Final » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
   Hill, Malin -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-09 Höjd F13 1.30  PB 8 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 14.56  PB 9 Final
4 x 80 m F13 45.29  5 Final
2001-06-29 80 m F13 11.94  +0.2 PB 5 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2001-06-30 Höjd F13 1.31  PB 23
2001-08-06 Höjd F14 1.32  PB 3 Final [¤] » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-08-25 Höjd F13 1.29  14 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2001-08-28 80 m F14 12.14  -1.4 4 Heat 1 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-09-02 80 m F13 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F13 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Holm, Liv -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-07 2 000 m terräng F14 8.13  1 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2001-04-19 Gatustafett F14 9:49.00  8 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 2 000 m terräng F13 8.05  1 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
2001-05-06 Höjd F14 1.39  PB 2 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.15  -2.5 PB 8 Final
2001-05-13 800 m F14 ej start  » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-27 800 m F14 ej start  » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd F14 1.38  8 Final
2001-06-02 Tresteg (zon) F14 9.03  +1.6 PB 19 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 Höjd F14 1.38  12
Längd (zon) F14 4.23  +0.7 PB 18 Grupp A
Spjut (400 gr) F14 12.80  SB 14
2001-06-09 Höjd F13 1.35  5 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 20.41  PB 4 Final
2001-06-29 Spjut (400 gr) F13 22.04  PB 10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 Höjd F13 1.41  PB 13
2001-07-01 800 m F13 ej start 
Längd (zon) F13 4.51  0.0 PB 15
2001-07-08 Höjd F14 1.40  5 Final [¤] » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-08-25 Höjd F13 1.33  12 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 22.85  PB 5 Final
2001-08-26 Spjut (400 gr) F13 23.03  PB 5 Final
2001-09-02 Höjd F13 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 ej start 
2001-10-19 Höjd F14 1.35  5 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Johansson, Emelie -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-06 80 m F14 12.80  -0.1 PB 6 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F14 3.01  -2.1 PB 18
   Johansson, Linn -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 9:08.00  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 80 m F14 11.29  +0.1 1 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.06  +1.3 PB 1 Final
Längd (zon) F14 4.30  -1.2 SB 5 Final
2001-05-19 Gatustafett F14 14.55  1 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 80 m F14 11.35  +1.9 4 Heat 3 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4 x 80 m F14 42.47  2 Heat 1
2001-06-03 80 m häck (76,2 cm) F14 13.71  -0.8 PB 3 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F14 4.64  +0.8 PB 6 Final
2001-06-09 200 m F13 ej start  » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F13 13.67  +0.5 PB 2 Final
4 x 80 m F14 42.17  1 Final
2001-06-16 80 m F14 10.88  +1.6 PB 2 Heat 2 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.16  +0.4 4 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 12.87  +2.1 1 Heat 2
2001-08-07 80 m häck (76,2 cm) F14 13.47  +0.1 PB 2 Final » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-08-25 80 m F13 11.43  -0.5 3 Heat 1 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
11.29  -1.7 6 Final
Längd (zon) F13 4.70  +0.4 PB 4 Final
2001-08-26 80 m häck (76,2 cm) F13 13.81  0.0 5 Final
2001-09-04 4 x 80 m F14 43.00  3 Heat 1 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
43.18  5 Final
2001-09-08 80 m F13 11.62  -1.1 4 Heat 5 » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
Längd (zon) F13 4.65  +0.5 9
2001-09-09 80 m häck (76,2 cm) F13 14.02  -1.3 4 1
2001-10-19 80 m häck (76,2 cm) F14 13.88  -0.4 6 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.59  +0.4 8 Final
4 x 80 m F14 43.09  3 1
   Liljebäck, Mika -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 9:49.00  8 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 2 000 m terräng F13 9.11  15 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
2001-06-29 80 m F13 11.72  -0.9 PB 4 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-07-01 800 m F13 2:48.18  PB 4 C-final
2001-08-06 80 m F14 11.77  -0.1 3 Final » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-08-07 800 m F14 2:47.23  PB 2 Final
2001-08-28 80 m F14 11.99  -2.3 5 Heat 2 [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
12.02  +0.8 8 Final
800 m F14 ej start 
2001-09-11 200 m KS 31.02  -0.8 PB 3 Heat 1 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nyrenström, Karolina -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-07 2 000 m terräng F14 8.48  2 Final » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2001-04-19 Gatustafett F14 9:49.00  8 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-04-21 2 000 m terräng F13 8.19  4 » Terräng DM, Alby Friluftsgård, Tyresö
2001-05-06 80 m F14 11.89  -0.1 PB 4 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd F14 1.36  PB 3 Final
Längd (zon) F14 3.82  -3.2 SB 13
Kula (3,0 kg) F14 6.16  PB 7 Final
2001-06-02 80 m F14 11.84  +1.0 PB 5 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg (zon) F14 8.90  -0.2 PB 21
2001-06-03 800 m F14 2:46.99  SB 7 B-final
Höjd F14 1.30  21
Längd (zon) F14 4.40  +1.4 PB 12 Grupp A
2001-06-09 200 m F13 30.59  -1.3 PB 2 Heat 1 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.40  PB 1 Final
4 x 80 m F13 45.29  5 Final
2001-06-16 80 m F14 11.82  +1.9 PB 5 Heat 3 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) F14 9.23  -0.3 PB 6 Final
2001-06-17 80 m F13 11.88  +0.1 5 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.89  +0.6 8 Final
800 m F13 2:45.50  SB 5 Final
Längd (zon) F13 4.06  - 6 Final
2001-08-25 80 m F13 12.09  -1.7 5 Heat 3 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
800 m F13 2:44.56  SB 7 Heat 1
Höjd F13 1.37  10
Längd (zon) F13 4.07  +1.2 22
2001-08-26 2 000 m F13 8:14.26  PB 9 Final
Tresteg (zon) F13 8.58  -2.7 13
2001-08-28 80 m F14 12.16  -1.4 5 Heat 1 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m F14 2:45.36  7 Final
2001-09-04 4 x 80 m F14 43.00  3 Heat 1 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
43.18  5 Final
2001-09-11 100 m KS 29.53  -0.8 PB 2 Heat 1 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
2001-09-12 200 m F14 ej start  » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m F14 2:46.28  2 Heat 1
2001-10-19 Höjd F14 1.35  5 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 7.15  PB 7 Final
4 x 80 m F14 42.38  1 2
   Thunström, Sandra -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-02 80 m F14 12.41  +1.8 PB 7 Heat 5 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-09 200 m F13 31.70  -1.3 PB 3 Heat 1 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-08-25 80 m F13 12.30  -1.7 PB 7 Heat 3 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 3.93  -0.5 PB 25
Not
[¤] - Efteranmäld
   Törmälä, Sofia -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-06 80 m F14 12.02  -0.4 PB 4 Heat 3 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F14 3.78  +0.5 PB 14
2001-06-02 80 m F14 11.59  +2.0 PB 4 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg (zon) F14 8.15  +2.2 27
7.82  -0.2 PB 23
2001-06-03 Längd (zon) F14 3.86  -0.3 PB 22 Grupp A
2001-06-09 Höjd F13 1.20  PB 13 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Stav F13 1.90  PB 2 Final
4 x 80 m F13 45.29  5 Final
2001-06-17 80 m F13 12.12  +0.1 7 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Stav F14 1.82  5 Final
Längd (zon) F13 4.02  0.0 PB 7 Final
2001-06-29 80 m F13 11.81  +1.2 7 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2001-06-30 Stav F14 1.90  11
2001-07-01 Längd (zon) F13 3.91  0.0 57
2001-08-25 80 m F13 12.19  -1.0 6 Heat 2 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.29  PB 14
Längd (zon) F13 3.96  -0.2 24
2001-08-26 Stav F13 ej start 
   Widengren, Johanna -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F14 9:49.00  8 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 80 m F14 11.67  -0.1 PB 3 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F14 3.87  -1.8 SB 12
2001-05-13 80 m F14 11.61  -0.6 PB 4 Heat 2 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-06-02 80 m F14 11.42  +1.8 PB 5 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 Längd (zon) F14 4.18  -0.3 SB 19 Grupp A
2001-06-16 80 m F14 11.41  +1.6 PB 3 Heat 1 [¤] » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2001-09-02 80 m F13 11.74  0.0 4 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.67  -0.8 6 Final
Längd (zon) F13 4.56  +0.8 PB 3 Final
2001-10-19 80 m F14 11.52  +0.5 6 Heat 2 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m F14 42.38  1 2
Not
[¤] - Efteranmäld
 F12 - Flickor 12 år
   Broth, Johanna -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-10-19 Boll (300 gr) F12 31.05  PB 4 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m F12 brutit  2
»  Carlsson Odell, Sara -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F12 10:17.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 60 m F12 9.25  +0.7 3 Heat 1 [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9.11  +1.6 PB 3 Final
Längd (zon) F12 3.96  +2.6 3 Final [¤]
3.94  +1.8 PB Final
Kula (2,0 kg) F12 6.87  PB 6 Final
2001-05-13 60 m F12 9.21  -0.3 1 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
9.30  -1.5 6 Final
800 m F12 2:47.01  PB 2 Final
2001-05-27 60 m F12 9.13  +2.9 4 Heat 3 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
9.32  +1.2 8 Final
800 m F12 2:45.76  PB 3 Final
5 x 60 m F12 diskad  Heat 1
X12 43.04  1 Heat 1
2001-06-02 60 m F12 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 800 m F12 ej start 
Längd (zon) F12 ej start 
2001-06-09 600 m F12 ej start  » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F12 12.00  - 2 Heat 1
ej start  Final
Tresteg (zon) F12 8.79  - 7 Final
5 x 60 m F12 41.89  1 2
2001-06-29 60 m F12 9.19  +0.9 6 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.93  +0.4 34
Kula (2,0 kg) F12 7.39  PB 19
2001-06-30 60 m häck (76,2 cm) F12 11.49  0.0 PB 1 Heat 1
ej start  Final [¤]
2001-07-01 800 m F12 2:43.48  PB 2 B-final
2001-07-07 60 m F12 9.32  -0.6 4 Heat 4 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-07-08 800 m F12 ej start 
Längd (zon) F12 4.42  0.0 PB 3 Final
2001-08-25 60 m F12 9.24  -1.0 4 Heat 5 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
800 m F12 2:44.49  1 Heat 1
2001-08-26 60 m häck (76,2 cm) F12 ej start  Heat 2
Längd (zon) F12 4.22  - 3 Final
2001-08-28 60 m F12 9.25  +0.2 2 Heat 3 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.34  -1.1 5 Final
Längd (zon) F12 4.23  -0.6 4 Final
2001-09-04 5 x 60 m F12 40.67  1 Heat 1 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
diskad  Final
2001-09-05 3 x 800 m F12 8:47.21  1 Final
2001-09-12 3-kamp F12 1 910  +0.5 PB 6 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.12 [693] +0.6 4 3
Boll (300 gr) 23.80 [514] PB 13
Längd (zon) 4.22 [703] +0.3 4
2001-10-19 800 m F12 2:43.07  PB 1 Heat 1 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m F12 41.84  1 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Cotgreave, Alice -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-19 Gatustafett F12 18.20  9 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-08-28 Längd (zon) F12 3.27  -1.3 PB 16 [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Dedrickson M, Fatima -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F12 10:31.00  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 60 m F12 9.19  -0.6 3 Heat 2 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
8.99  -1.5 PB 3 Final
2001-06-09 Tresteg (zon) F12 9.17  - 5 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m F12 41.89  1 2
2001-08-25 60 m F12 9.04  -0.9 1 Heat 4 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
8.87  -0.3 PB 3 Final
Höjd F12 ej start 
2001-08-26 60 m häck (76,2 cm) F12 12.16  -2.0 PB 2 Heat 2
ej start  Final
Längd (zon) F12 4.19  - 5 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.43  PB 11
2001-08-28 60 m F12 9.06  -2.6 1 Heat 1 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
8.98  -1.1 1 Final
Längd (zon) F12 4.32  +0.3 PB 2 Final
2001-09-04 5 x 60 m F12 40.67  1 Heat 1 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
diskad  Final
2001-09-12 3-kamp F12 1 894  -0.6 PB 7 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.00 [735] -0.9 1 4
Boll (300 gr) 21.84 [452] PB 16
Längd (zon) 4.23 [707] -0.4 3
2001-10-19 60 m F12 8.66  +1.7 PB 2 Heat 2 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 4.34  -0.7 PB 2 Final
5 x 60 m F12 41.84  1 1
   Fahlén, Catrin -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F12 10:31.00  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 60 m F12 9.38  +0.7 PB 4 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9.61  +1.6 7 Final
Längd (zon) F12 3.49  +1.2 SB 8 Final
Kula (2,0 kg) F12 5.46  PB 10
2001-05-13 60 m F12 ej start  » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
800 m F12 ej start 
2001-05-19 Gatustafett F12 18.20  9 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-02 60 m F12 9.61  +2.1 3 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 60 m häck (76,2 cm) F12 12.77  -1.1 PB 3 Heat 4 [¤]
Längd (zon) F12 3.78  -0.7 PB 10
2001-06-09 60 m häck (76,2 cm) F12 13.16  - 4 Heat 3 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F12 8.04  - 14
5 x 60 m F12 44.82  2 2
2001-06-29 60 m F12 9.37  +2.0 PB 3 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.56  +1.1 51
Kula (2,0 kg) F12 5.71  PB 26
2001-06-30 60 m häck (76,2 cm) F12 12.02  +1.0 PB 2 Heat 2
2001-07-01 800 m F12 2:55.66  PB 7 B-final
2001-07-07 60 m F12 9.53  -0.1 4 Heat 1 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-07-08 Längd (zon) F12 3.84  +0.9 PB 13
2001-08-25 60 m F12 9.78  -1.4 6 Heat 2 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2001-08-26 60 m häck (76,2 cm) F12 12.71  -2.0 4 Heat 2
Längd (zon) F12 3.65  - 21
2001-08-28 60 m F12 9.79  -2.6 4 Heat 1 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m F12 2:57.33  1 Final [¤]
Längd (zon) F12 3.61  -0.7 10
2001-09-02 60 m F12 9.69  -0.4 5 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 3.71  +0.1 18
2001-09-04 5 x 60 m F12 40.67  1 Heat 1 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
diskad  Final
2001-09-05 3 x 800 m F12 8:47.21  1 Final
2001-09-12 3-kamp F12 ej start  » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-10-19 800 m F12 2:51.32  PB 3 Heat 2 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m F12 brutit  2
Not
[¤] - Efteranmäld
   Friberg, Klara -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F12 10:31.00  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-06-09 600 m F12 ej start  » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F12 12.57  - 4 Heat 1
Tresteg (zon) F12 8.01  - 15
5 x 60 m F12 44.82  2 2
2001-08-25 Boll (300 gr) F12 23.41  PB 12 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2001-08-26 60 m häck (76,2 cm) F12 12.58  +0.2 5 Heat 1
12.38  -1.4 PB 6 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.78  PB 9
2001-08-28 Längd (zon) F12 3.42  -3.1 PB 12 [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Kula (2,0 kg) F12 7.89  PB 3 Final
2001-09-04 5 x 60 m F12 48.29  2 Heat 2 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-05 3 x 800 m F12 9:04.26  2 Final
2001-10-19 Kula (2,0 kg) F12 7.62  8 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) F12 22.14  11
Not
[¤] - Efteranmäld
   Fryers Hellquist, Katarina -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-19 Gatustafett P12 16.58  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-09 60 m häck (76,2 cm) F12 12.32  - 1 Heat 3 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
12.13  -2.7 PB 5 Final
Tresteg (zon) F12 ej start 
5 x 60 m F12 44.82  2 2
2001-08-25 60 m F12 9.23  -0.3 PB 2 Heat 6 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2001-08-26 60 m häck (76,2 cm) F12 12.43  +0.2 4 Heat 1
12.43  -1.4 7 Final
Längd (zon) F12 4.21  - 4 Final
2001-08-28 60 m F12 9.14  +0.2 1 Heat 3 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.08  -1.1 PB 2 Final
2001-10-19 60 m F12 9.02  +0.4 PB 1 Heat 3 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 4.17  0.0 PB 3 Final
5 x 60 m F12 brutit  2
   Fuentes, Tanita -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F12 10:17.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 60 m F12 ej start  » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-06-16 60 m F12 8.86  +2.1 2 Heat 1 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
9.27  +0.2 PB 5 Final
Höjd F12 1.22  PB 4 Final
2001-08-25 60 m F12 9.08  -1.0 PB 2 Heat 5 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
9.28  -0.3 7 Final
Höjd F12 1.20  14
2001-08-26 Längd (zon) F12 3.93  - 16
Kula (2,0 kg) F12 6.92  PB 15
2001-08-28 60 m F12 9.41  -2.6 2 Heat 1 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.37  -1.1 6 Final
Längd (zon) F12 3.89  -1.8 PB 7 Final
2001-09-05 3 x 800 m F12 9:04.26  2 Final » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
   Högberg, Elin -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F12 10:17.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 60 m F12 9.19  -0.1 PB 4 Heat 3 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
9.33  -1.5 8 Final
2001-05-19 Gatustafett P12 16.58  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 60 m F12 9.18  +0.6 PB 2 Heat 4 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
9.18  +1.2 6 Final
5 x 60 m F12 diskad  Heat 1
X12 43.04  1 Heat 1
2001-06-09 600 m F12 2:13.85  PB 6 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F12 12.33  - 5 Heat 2
12.63  -2.7 PB 7 Final
Tresteg (zon) F12 8.52  - 8 Final
5 x 60 m F12 41.89  1 2
2001-06-16 60 m F12 9.10  +2.1 3 Heat 1 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
9.16  +0.2 PB 4 Final
2001-06-17 60 m F12 9.23  - 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.30  -0.8 3 Final
800 m F12 3:05.39  PB 4 Final
2001-06-29 60 m F12 9.43  +0.9 7 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.67  +0.1 PB 46
2001-06-30 60 m häck (76,2 cm) F12 12.34  -0.2 PB 5 Heat 1
2001-07-01 800 m F12 ej start 
2001-07-07 60 m F12 9.46  -0.6 5 Heat 4 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-07-08 800 m F12 2:56.32  PB 5 Heat 1 [¤]
2001-08-06 60 m F12 9.18  +0.4 2 Final » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-08-07 800 m F12 3:11.73  3 Final
60 m häck (76,2 cm) F12 12.19  -1.0 PB 2 Final
Längd (zon) F12 4.05  +0.6 PB 2 Final
2001-08-25 60 m F12 9.22  -1.0 3 Heat 5 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
800 m F12 2:59.75  5 Heat 1
2001-08-26 60 m häck (76,2 cm) F12 12.07  +0.2 3 Heat 1
11.92  -1.4 PB 4 Final
Längd (zon) F12 4.16  - 7 Final
2001-08-28 60 m F12 9.22  -0.9 1 Heat 2 [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.26  -1.1 4 Final
Längd (zon) F12 4.06  0.0 PB 6 Final [¤]
2001-09-02 60 m F12 9.28  -0.4 2 Heat 1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.20  -0.9 8 Final
800 m F12 3:00.82  7 Final [¤]
Längd (zon) F12 3.90  -0.6 10 [¤]
2001-09-04 5 x 60 m F12 40.67  1 Heat 1 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
diskad  Final
2001-09-05 3 x 800 m F12 9:04.26  2 Final
2001-10-19 60 m häck (76,2 cm) F12 12.24  -0.4 3 Heat 1 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 4.08  -2.3 PB 4 Final
5 x 60 m F12 41.84  1 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Johansson, Petra -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-27 Kula (2,0 kg) F12 7.82  PB 1 Final » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
2001-06-02 60 m F12 9.58  +1.0 PB 5 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F12 8.29  PB 4 Final
2001-06-03 Längd (zon) F12 3.36  -1.7 PB 21
2001-08-26 Kula (2,0 kg) F12 7.19  14 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2001-10-19 Kula (2,0 kg) F12 7.48  9 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
   Jonasson, Hanna -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F12 10:31.00  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 60 m F12 ej start  » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
   Karlsson, Jessica -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-09 Tresteg (zon) F12 8.42  - 10 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m F12 44.82  2 2
   Lord, Linnéa -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F12 10:17.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 60 m F12 ej start  » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F12 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 ej start 
2001-05-13 800 m F12 3:00.91  PB 5 Final » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2001-05-19 Gatustafett P12 16.58  4 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-06-03 800 m F12 3:04.63  4 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
60 m häck (76,2 cm) F12 13.06  -0.4 PB 1 Heat 3
Längd (zon) F12 3.31  -1.3 PB 24
2001-06-09 600 m F12 2:04.31  PB 4 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F12 15.00  - 6 Heat 3
5 x 60 m F12 44.82  2 2
2001-06-17 60 m F12 10.15  - 5 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F12 3:05.21  3 Final
2001-06-29 60 m F12 9.82  +0.1 PB 7 Heat 8 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.22  +0.1 65
2001-06-30 60 m häck (76,2 cm) F12 12.76  -0.2 PB 5 Heat 4
2001-07-01 800 m F12 2:55.27  PB 6 B-final
2001-08-25 60 m F12 ej start  Heat 4 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
800 m F12 3:00.74  5 Heat 2
2001-08-28 800 m F12 2:58.26  2 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-09-02 800 m F12 2:58.93  6 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2001-09-04 5 x 60 m F12 48.29  2 Heat 2 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
2001-09-05 3 x 800 m F12 8:47.21  1 Final
   Olin, Hanna -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-05-19 Gatustafett F12 18.20  9 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 60 m F12 10.46  +0.8 PB 6 Heat 1 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
5 x 60 m F12 diskad  Heat 1
2001-06-02 60 m F12 10.04  +2.0 PB 8 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2001-06-03 60 m häck (76,2 cm) F12 14.54  -0.8 PB 6 Heat 1
Längd (zon) F12 3.37  -1.1 PB 20
2001-08-25 60 m F12 10.24  -1.1 6 Heat 3 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Höjd F12 1.09  PB 23
2001-08-26 Längd (zon) F12 3.49  - 25
2001-08-28 60 m F12 10.19  -0.9 4 Heat 3 [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F12 3.37  -1.8 14 [¤]
2001-09-12 3-kamp F12 1 385  +0.5 PB 21 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 10.13 [380] +0.6 7 3
Boll (300 gr) 22.61 [476] PB 15
Längd (zon) 3.74 [529] +0.4 PB 19
2001-10-19 Boll (300 gr) F12 26.16  PB 8 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Peterson, Sofia -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F12 10:17.00  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 60 m F12 8.69  -0.6 1 Heat 2 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
8.62  -1.5 PB 2 Final
2001-05-27 60 m F12 8.69  +0.6 1 Heat 4 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
8.59  +1.2 PB 2 Final
5 x 60 m F12 diskad  Heat 1
2001-06-09 5 x 60 m F12 41.89  1 2 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2001-06-16 60 m F12 8.43  -1.4 PB 1 Heat 2 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
60 m F12 8.59  +0.2 1 Final
Höjd F12 ej start 
2001-08-28 60 m F12 ej start  » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-09-04 5 x 60 m F12 40.67  1 Heat 1 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
diskad  Final
2001-10-19 60 m F12 8.57  +0.3 1 Heat 1 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m F12 41.84  1 1
   Tedesund, Malin -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P12 10:45.00  10 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-08-28 Längd (zon) F12 3.37  -1.0 PB 13 [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Kula (2,0 kg) F12 6.27  PB 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Westling, Amanda -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F12 10:31.00  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-06 60 m F12 8.93  +0.8 1 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
8.92  +1.6 PB 1 Final
Längd (zon) F12 4.18  +1.6 PB 2 Final
3.95  +0.2 2 Final
Kula (2,0 kg) F12 9.02  PB 1 Final
2001-05-13 60 m F12 8.99  -0.6 2 Heat 2 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
9.09  -1.5 5 Final
Kula (2,0 kg) F12 8.49  2 Final
2001-06-03 60 m häck (76,2 cm) F12 10.99  -1.1 PB 1 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F12 ej res 
Längd (zon) F12 4.15  -0.1 3 Final
2001-06-09 60 m häck (76,2 cm) F12 11.02  - 1 Heat 2 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
10.82  -2.7 PB 1 Final
Höjd F12 ej start 
Tresteg (zon) F12 9.31  - 2 Final
5 x 60 m F12 41.89  1 2
2001-08-26 60 m häck (76,2 cm) F12 11.45  -2.0 1 Heat 2 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
11.19  -1.4 2 Final
Längd (zon) F12 4.19  - 6 Final
Kula (2,0 kg) F12 8.99  5 Final
2001-08-28 60 m F12 9.25  -0.9 2 Heat 2 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.23  -1.1 3 Final
800 m F12 3:05.18  PB 3 Final
Längd (zon) F12 4.17  -1.4 5 Final
Kula (2,0 kg) F12 9.02  1 Final [¤]
2001-09-12 3-kamp F12 2 085  -0.6 PB 2 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.07 [710] -0.9 2 4
Boll (300 gr) 26.43 [595] PB 7
Längd (zon) 4.43 [780] -0.4 PB 2
2001-10-19 60 m häck (76,2 cm) F12 10.85  -0.4 1 Heat 1 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F12 8.39  5 Final
5 x 60 m F12 41.84  1 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 F11 - Flickor 11 år
»  Carls, Sofia -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-06-16 Kula (2,0 kg) F12 6.75  PB 4 Final [¤] » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2001-06-29 60 m F12 9.94  +0.1 SB 7 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 ej start  [¤]
Kula (2,0 kg) F12 6.90  PB 21
2001-06-30 60 m häck (76,2 cm) F12 ej start 
Spjut (400 gr) F12 12.44  PB 13 [¤]
2001-07-01 800 m F12 ej start 
2001-08-04 60 m F11 9.51  +2.3 4 Heat 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Kula (2,0 kg) F11 6.48  8 Final
2001-08-05 Höjd F11 1.29  PB 3 Final [¤]
Längd (zon) F11 3.93  - 8 Final
2001-08-25 60 m F12 9.57  -0.9 SB 4 Heat 4 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Höjd F12 1.28  7 Final
2001-08-26 60 m häck (76,2 cm) F12 12.84  -2.0 PB 5 Heat 2
Längd (zon) F12 4.07  - 10
Kula (2,0 kg) F12 7.37  PB 12
2001-09-02 60 m F11 9.33  -0.5 1 Heat 4 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.31  -1.4 PB 2 Final
Höjd F13 1.25  9
Längd (zon) F11 4.12  -0.5 PB 4 Final
2001-09-04 5 x 60 m F12 44.80  [2] 2 Heat 3 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
5 x 60 m F12 45.07  3 Final
2001-09-05 3 x 800 m F12 9:11.00  4 Final
2001-09-12 3-kamp F12 1 692  +0.2 PB 13 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.45 [581] -0.1 3 1
Boll (300 gr) 23.67 [510] PB 14
Längd (zon) 3.94 [601] +0.5 9
2001-10-19 Höjd F12 1.25  4 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m F12 brutit  2
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F11
   Görhed, Gabriella -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett F12 11:26.00  13 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13 60 m F12 9.62  -0.3 PB 3 Heat 1 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
800 m F12 3:03.54  PB 6 Final
2001-05-19 Gatustafett F12 18.20  9 1 » Dagbladsstafetten, Stockholms Stadion, Stockholm
2001-05-27 60 m F12 9.54  +0.8 PB 3 Heat 1 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
5 x 60 m F12 diskad  Heat 1
2001-06-03 Höjd F12 1.24  PB 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F12 3.33  -0.6 SB 23
2001-06-09 60 m häck (special) F11 11.48  - 1 Heat 1 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.17  +2.9 4 Final
Höjd F11 1.21  4 Final
5 x 60 m F12 46.82  1 1
2001-06-16 60 m F12 9.41  -1.4 PB 4 Heat 2 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
800 m F12 3:09.55  4 Final
Höjd F12 1.22  3 Final
2001-07-07 60 m F12 9.61  +0.6 3 Heat 3 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd F12 1.20  7 Heat 1
2001-07-08 800 m F12 2:59.64  PB 6 Heat 1
Längd (zon) F12 3.71  -1.6 PB 16
2001-08-25 60 m F12 9.72  -1.7 6 Heat 1 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
800 m F12 3:02.20  6 Heat 1
Höjd F12 1.23  13
2001-08-26 60 m häck (76,2 cm) F12 13.52  +0.2 PB 7 Heat 1
Längd (zon) F12 3.60  - 23
2001-08-28 60 m F12 9.77  -0.9 3 Heat 2 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m F12 ej start 
Längd (zon) F12 3.69  -0.9 8 Final
2001-09-02 60 m F11 9.55  -0.7 1 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.64  -1.4 7 Final
800 m F11 3:03.08  7 Final
Längd (zon) F11 3.54  -1.0 19
2001-09-04 5 x 60 m F12 44.80  [1] 2 Heat 3 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
5 x 60 m F12 45.07  3 Final
2001-09-05 3 x 800 m F12 9:11.00  4 Final
2001-09-12 3-kamp F12 1 581  -0.8 PB 16 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.44 [585] -1.2 2 2
Boll (300 gr) 20.05 [395] PB 19
Längd (zon) 3.94 [601] -0.4 PB 11
2001-10-19 800 m F12 2:56.82  PB 4 Heat 2 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd F12 1.15  13
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
   Göth, Camilla -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2001-04-19 Gatustafett P12 10:45.00  10 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2001-05-13