HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2018-10-08
Ute för 2001 Resultatdatum: 2001-10-19
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
41.66  Niemeyer, Tomas -89 P13 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Waak, Simon -90
Thorstensson, Erik -89
» Kårelid, Victor -89
Svensson, Glenn -89
42.49  Niemeyer, Tomas -89 P13 2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Waak, Simon -90
Thorstensson, Erik -89
» Kårelid, Victor -89
Svensson, Glenn -89
43.32  Niemeyer, Tomas -89 P13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Sandqvist, Joakim -89
Svensson, Glenn -89
Waak, Simon -90
» Kårelid, Victor -89
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.90  » Eklund, Jonathan -88 MS 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
» Elgered, Jonas -87
Olsson, David -88
Segerlind, Jonas -88
42.07  Ceesay, Mohammed -88 P15 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Persson, Wilmer -87
Berg, Jonathan -88
Strinde, Zacharias -87
42.14  » Eklund, Jonathan -88 MS 2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
» Elgered, Jonas -87
Berg, Jonathan -88
Segerlind, Jonas -88
44.76   {Hammarby IF} [1] P14 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
45.23  Nilsson, Nicklas -87 P15 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Lisell, Dennis -87
Söderstedt, Johan -88
Hjälsten, Marcus -88
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
44.41  » Attersand, Johan -74 MS 2001-08-19 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
» Andersson, David -85
» Thulin, Mikael -85
Kleebinder, Niklas -77
44.81   {HIF lag 1} [1] P16 2001-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
45.08  [2] » Andersson, David -85 P17 2001-08-18 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
» Thulin, Mikael -85
Lindkvist, Robin -86
Huss, Anders -85
45.22  » Andersson, David -85 P17 2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
» Thulin, Mikael -85
Lindkvist, Robin -86
Huss, Anders -85
46.98  » Andersson, David -85 P17 2001-05-20 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
» Thulin, Mikael -85
Lindkvist, Robin -86
Ekstedt, Anders -85
121.41  Molinder, Roger -80 MS 2001-05-27 » Serien omg 2 M, Frösåkersvallen, Östhammar
» Thulin, Mikael -85
Benjira, Rachid -74
Johansson, Albin -81
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
3:18.13  [1] Danielsson, Stefan -76 MS 2001-06-10 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
Johansson, Albin -81
Klinteskog, Johan -81
» Karlsson, Fredrik -78
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:58.76  [1] Gustafsson, Björn -79 M22 2001-06-10 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
Karlsson, Henrik -80
Olsson, Olof -80
6:20.56  [2] Lindkvist, Robin -86 P17 2001-06-09 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
Huss, Anders -85
Nylander, Tobias -85
6:20.67  Lindkvist, Robin -86 P17 2001-09-05 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Huss, Anders -85
Nylander, Tobias -85
7:01.55  Nyström, Jimmy -85 MS 2001-09-05 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Granlund, Jonas -86
Lindkvist, Mikael -86
7:13.34  Berg, Jonathan -88 MS 2001-09-05 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Silén, Gustav -88
» Elgered, Jonas -87
7:44.58  Ceesay, Mohammed -88 MS 2001-09-05 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Chernström, Christer -88
Sonko, Lamin -87
8:44.62  Svensson, Glenn -89 MS 2001-09-05 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Molin, Per -90
Kapell, Oscar -90
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:33.32  [1] Johansson, Albin -81 MS 2001-06-09 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
Norberg, Daniel -78
Klinteskog, Johan -81
» Pell, Rickard -79
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
40.67  Peterson, Sofia -89 F13 2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
» Carlsson Odell, Sara -89
Högberg, Elin -89
Fahlén, Catrin -89
» Dedrickson M, Fatima -89
41.84  Peterson, Sofia -89 F13 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
» Carlsson Odell, Sara -89
Högberg, Elin -89
Westling, Amanda -89
» Dedrickson M, Fatima -89
41.89  Peterson, Sofia -89 F13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Westling, Amanda -89
» Dedrickson M, Fatima -89
» Carlsson Odell, Sara -89
Högberg, Elin -89
44.80  Göth, Linn -90 F11 2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Johansson, Ella -90
Görhed, Gabriella -90
» Carls, Sofia -90
Thorstensson, Moa -90
44.82  Fryers Hellquist, Katarina -89 F13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Friberg, Klara -89
Lord, Linnéa -89
Fahlén, Catrin -89
Karlsson, Jessica -89
45.07  Göth, Linn -90 F11 2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Johansson, Ella -90
Görhed, Gabriella -90
» Carls, Sofia -90
Thorstensson, Moa -90
46.82  [1] Göth, Linn -90 F11 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Mattsson, Ella -90
Görhed, Gabriella -90
Johansson, Ella -90
Göth, Camilla -90
48.29  Friberg, Klara -89 F13 2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Lord, Linnéa -89
Mattsson, Ella -90
Tedesund, Marthina -90
49.50  [2] Jakobsson, Ulrika -91 F11 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Lindén, Malin -90
J-sson Malmström, Emma -90
Hänninger, Linda -90
Utterström, Emelie -90
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
42.17  Johansson, Linn -88 F15 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Weinz, Helena -87
Forsberg, Emma -88
Hynning, Elin -87
42.38  Widengren, Johanna -88 KS 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Weinz, Helena -87
Nyrenström, Karolina -88
Eklund, Marica -88
42.47  Johansson, Linn -88 F15 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Gustavsson, Therese -87
Hynning, Elin -87
Nylander, Elina -87
43.00  Johansson, Linn -88 KS 2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Forsberg, Emma -88
Nyrenström, Karolina -88
Hynning, Elin -87
43.09  Johansson, Linn -88 F15 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Forsberg, Emma -88
Nylander, Elina -87
Hynning, Elin -87
43.18  Johansson, Linn -88 KS 2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Forsberg, Emma -88
Nyrenström, Karolina -88
Hynning, Elin -87
43.73   {HIF lag 2} [1] F13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
45.29  [2] Fernandez, Nathalie -88 F13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Hill, Malin -88
Törmälä, Sofia -88
Nyrenström, Karolina -88
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
50.62  Lagerblad, Lovisa -85 KS 2001-08-18 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
Teilman, Maria -86
Krasniqi, Rozafa -86
Carls, Camilla -86
51.17  Lagerblad, Lovisa -85 KS 2001-08-19 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
Ljungkvist, Jenny -83
Krasniqi, Rozafa -86
Carls, Camilla -86
51.42  Wiberg, Karolina -85 KS 2001-06-10 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
Teilman, Maria -86
Krasniqi, Rozafa -86
Carls, Camilla -86
51.50   {HIF lag 1} [1] F16 2001-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
51.57  Wiberg, Karolina -85 KS 2001-06-10 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
Teilman, Maria -86
Krasniqi, Rozafa -86
Carls, Camilla -86
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:21.92  [1] Andersson, Annika -86 F19 2001-06-09 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
Bergsten, Moa -83
Lagerblad, Lovisa -85
Ljungkvist, Jenny -83
2:24.88  [2] Teilman, Maria -86 F19 2001-05-27 » Svealandsserien Kvinnor omg 2, GIH Örebro, Örebro
Bergsten, Moa -83
Lagerblad, Lovisa -85
Ljungkvist, Jenny -83
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F19
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:21.26  Håkansson, Camilla -87 F15 2001-09-05 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
» Nyström, Michelle -87
Wiking, Jessica -87
7:48.91  [1] Hammarberg, Louise -85 F17 2001-06-09 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
Söderhult, Ellen -86
Barman, Emelie -85
8:47.21  [2] » Carlsson Odell, Sara -89 F13 2001-09-05 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Lord, Linnéa -89
Fahlén, Catrin -89
9:04.26  Högberg, Elin -89 F13 2001-09-05 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Fuentes, Tanita -89
Friberg, Klara -89
9:11.00  » Carls, Sofia -90 F11 2001-09-05 » DF stafett (Haninge-spelen), Torvalla IP, Haninge
Görhed, Gabriella -90
Johansson, Ella -90
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
               
 Mix
 5 x 60 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
43.04  » Kårelid, Victor -89 X13 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Niemeyer, Tomas -89
Waak, Simon -90
» Carlsson Odell, Sara -89
Högberg, Elin -89
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics