HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2018-11-15
Ute för 2001 Resultatdatum: 2001-12-31
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.52  » Kårelid, Victor -89 +0.6 P12 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
8.74  [1] Svensson, Glenn -89 -0.3 P12 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
8.87  [2]   Niemeyer, Tomas -89 +0.9 P12 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
9.10  Sandqvist, Joakim -89 -1.0 P12 2001-05-13 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
9.31  Anderberg, Linus -89 +0.5 P12 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9.35      Waak, Simon -90 +0.9 P11 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
9.48  Thorstensson, Erik -89 -1.3 P12 2001-07-28 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
9.53  Schwerin, Hugo -89 +0.3 P12 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
9.64  [3]   Frykholm, William -91 +1.8 P10 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
9.77  Sundborg, Håkan -89 -0.7 P12 2001-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.86  Molin, Per -90 -0.1 P11 2001-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.91  [4]   Sabir-T, Zackaria -91 -0.1 P10 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
10.05  Björkén, Alexander -91 -1.6 P10 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.19  Lindberg, Christian -91 0.0 P10 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.35      Älvebrand, Eric -91 -1.6 P10 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
10.69  Mineur, Pontus -91 -1.6 P10 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.31  Elgered, Michael -91 -0.1 P10 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.31      Erixon, Jonathan -90 -1.3 P11 2001-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.59  Ejergård, Jimmy -91 +0.3 P10 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.86  Lindberg, Thomas -91 +1.8 P10 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
8.82  Niemeyer, Tomas -89 +2.3 P12 2001-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.07  Elgered, Michael -91 +2.1 P10 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P10
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.70  [1] Segerlind, Jonas -88 -0.4 P13 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
10.81  » Elgered, Jonas -87 +2.0 P14 2001-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.93  [2]   Olsson, David -88 -0.4 P13 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
11.14  Persson, Wilmer -87 +0.5 P14 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
11.24  Lisell, Dennis -87 +0.7 P14 2001-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.31    » Eklund, Jonathan -88 +1.1 P13 2001-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.39  Ceesay, Mohammed -88 -1.2 P13 2001-05-13 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
11.56  Berg, Jonathan -88 +0.7 P13 2001-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.56      Silén, Gustav -88 -1.1 P13 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
11.77  Sonko, Lamin -87 -1.2 P14 2001-05-13 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
11.91  Liedberg, Niclas -88 +1.0 P13 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
11.91      Hjälsten, Marcus -88 +1.0 P13 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.03  Brodén, Johan -88 +1.4 P13 2001-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.03  Chernström, Christer -88 -1.6 P13 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
12.25      Nilsson, Nicklas -87 -0.5 P14 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
12.44  Söderstedt, Johan -88 -1.6 P13 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
11.19  » Eklund, Jonathan -88 +3.9 P13 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.34  [1] » Thulin, Mikael -85 0.0 P16 2001-08-18 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
11.45  Molinder, Roger -80 -0.8 M22 2001-05-27 » Serien omg 2 M, Frösåkersvallen, Östhammar
11.46    » Attersand, Johan -74 +0.5 MS 2001-09-07 » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
11.47  [2] Ekstedt, Anders -85 +1.4 P16 2001-08-11 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
11.55  [3] » Andersson, David -85 +1.7 P16 2001-08-11 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
11.70      Kleebinder, Niklas -77 +1.1 MS 2001-09-07 » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
12.01  [4] Erixon, Jakob -86 +0.9 P15 2001-08-06 » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
12.15  [5] Lindkvist, Robin -86 0.0 P15 2001-09-08 » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
12.27      Lönnies, Henning -83 -1.5 P18 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.44  » Attersand, Henrik -84 -1.2 P17 2001-08-30 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
12.74  Granlund, Jonas -86 -0.1 P15 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
14.87  [6] Liedberg, Niclas -88 -0.1 P13 2001-07-07 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
Ej godkänd vind
11.25  Molinder, Roger -80 +4.8 M22 2001-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.29  » Thulin, Mikael -85 +3.5 P16 2001-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.40    » Attersand, Johan -74 +3.5 MS 2001-06-12 » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
11.49  » Andersson, David -85 +3.5 P16 2001-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
22.85  [1] » Thulin, Mikael -85 +1.6 P16 2001-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.34  [2] Ekstedt, Anders -85 +0.3 P16 2001-08-12 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
23.35  [3] » Andersson, David -85 +0.7 P16 2001-08-12 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
23.92  [4] Lindkvist, Robin -86 +1.1 P15 2001-08-11 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
24.31  Lönnies, Henning -83 +1.0 P18 2001-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.85      Erixon, Jakob -86 -0.2 P15 2001-08-11 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
25.31  » Attersand, Henrik -84 -0.5 P17 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
27.08  [5] Segerlind, Jonas -88 -0.4 P13 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
27.33    » Elgered, Jonas -87 -0.4 P14 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
28.17  [6] Berg, Jonathan -88 -0.4 P13 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
28.29  [7] Olsson, David -88 -0.4 P13 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
28.54      Strinde, Zacharias -87 -0.5 P14 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
28.59  [8] » Eklund, Jonathan -88 -0.5 P13 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
28.85  Persson, Wilmer -87 -0.4 P14 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
28.86      Lisell, Dennis -87 +1.0 P14 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
29.83  [9] Liedberg, Niclas -88 -0.5 P13 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
29.90  [10] Ceesay, Mohammed -88 -0.4 P13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
29.92      Sonko, Lamin -87 +1.8 P14 2001-08-26 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
30.30  Nilsson, Nicklas -87 +1.0 P14 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
30.55  Chernström, Christer -88 +0.2 P13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
30.81      Roslinde, Alex -87 -0.4 P14 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
31.47  Brodén, Johan -88 +0.2 P13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
31.47  Röing, Mattias -88 -0.4 P13 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
34.23  Strinde, Gabriel -88 -0.4 P13 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
22.70  » Thulin, Mikael -85 +3.3 P16 2001-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
22.86  » Andersson, David -85 +3.3 P16 2001-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
23.04  Ekstedt, Anders -85 +2.4 P16 2001-07-15 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[8] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[9] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[10] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
35.47  » Thulin, Mikael -85 P16 2001-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
35.76  Johansson, Albin -81 M22 2001-05-13 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
37.19  [1] » Andersson, David -85   P16 2001-08-10 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
38.16  Lönnies, Henning -83 P18 2001-05-15 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
38.24  Karlsson, Henrik -80 M22 2001-05-13 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
38.52      Lindkvist, Robin -86   P15 2001-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
40.07  Nylander, Tobias -85 P16 2001-07-15 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
40.40  Huss, Anders -85 P16 2001-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
40.47  Erixon, Jakob -86 P15 2001-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
49.04  [1] Klinteskog, Johan -81 M22 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
49.16  [2,3] Johansson, Albin -81 M22 2001-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
49.92    » Karlsson, Fredrik -78   MS 2001-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
50.32  » Thulin, Mikael -85 P16 2001-09-16 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
50.60  Danielsson, Stefan -76 MS 2001-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
51.21      Norberg, Daniel -78   MS 2001-07-03 » Västerås Games, Arosvallen, Västerås
52.31  Kleebinder, Niklas -77 MS 2001-09-07 » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
52.42  Karlsson, Henrik -80 M22 2001-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
53.86      Lönnies, Henning -83   P18 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
54.60  Huss, Anders -85 P16 2001-08-30 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
55.51  Nylander, Tobias -85 P16 2001-08-30 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
65.85      Gyllström, Johan -84   P17 2001-06-20 » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
74.48  Björkén, Alexander -91 P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
77.85  Frykholm, William -91 P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
89.02      Mineur, Pontus -91   P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
89.49  Elgered, Michael -91 P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Stafettsträcka
48.50  [4] Klinteskog, Johan -81 M22 2001-06-10 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
49.56  [5] » Karlsson, Fredrik -78 MS 2001-06-10 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
50.49  [6] Danielsson, Stefan -76 MS 2001-06-10 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - sträcka #3 i 4x400m
[5] - sträcka #4 i 4x400m
[6] - sträcka #1 i 4x400m
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:20.05  » Karlsson, Fredrik -78 MS 2001-05-15 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
1:22.40  Johansson, Albin -81 M22 2001-05-15 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
1:25.02      Karlsson, Henrik -80   M22 2001-05-15 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
1:25.49  Wallén, Mattias -72 MS 2001-05-15 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
1:27.35  Magnusson, Jan -74 MS 2001-05-15 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
1:29.41      Huss, Anders -85   P16 2001-05-15 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
1:30.45  Nylander, Tobias -85 P16 2001-05-15 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
1:36.18  Nyström, Jimmy -85 P16 2001-05-15 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
1:51.16      Svensson, Glenn -89   P12 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:09.16  [1] Kapell, Oscar -90 P11 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:47.40  [1] » Pell, Rickard -79 M22 2001-06-27 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1:50.21  [2,3] Klinteskog, Johan -81 M22 2001-06-27 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1:51.77    » Karlsson, Fredrik -78   MS 2001-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:52.73  Benjira, Rachid -74 MS 2001-06-27 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1:52.99  Norberg, Daniel -78 MS 2001-05-06 » Lawrenceville, NJ, USA
1:53.68      Johansson, Albin -81   M22 2001-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1:55.86  Danielsson, Stefan -76 MS 2001-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1:57.10  Gustafsson, Björn -79 M22 2001-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:57.87      Karlsson, Henrik -80   M22 2001-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:02.87  [4] Huss, Anders -85 P16 2001-08-12 » USM -01, Stenkullens IP, Lerum
2:04.81  Nylander, Tobias -85 P16 2001-08-21 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:05.34  [5]   Lindkvist, Robin -86   P15 2001-09-15 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:09.79  » Andersson, David -85 P16 2001-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:13.36  Nyström, Jimmy -85 P16 2001-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:22.36      Lisell, Dennis -87   P14 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:22.38  Amin, Adam -84 P17 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2:23.2m » Elgered, Jonas -87 P14 2001-07-08 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
2:24.61      Lindkvist, Mikael -86   P15 2001-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:25.43  [6] Silén, Gustav -88 P13 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2:27.85  [7] Chernström, Christer -88 P13 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:27.86  [8]   Sandqvist, Joakim -89   P12 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2:29.45  Berg, Jonathan -88 P13 2001-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:37.86  Ceesay, Mohammed -88 P13 2001-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:39.9m   » Eklund, Jonathan -88   P13 2001-07-08 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
2:41.94  Söderstedt, Johan -88 P13 2001-05-13 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
2:48.28  Malmros, Axel -89 P12 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
2:58.09      Molin, Per -90   P11 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:59.1m [9] Frykholm, William -91 P10 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
3:16.9m Elgered, Michael -91 P10 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Stafettsträcka
2:00.80  [10] Olsson, Olof -80 M22 2001-06-10 » Stafett-SM, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[8] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[9] - 7:e plats på 10-bästalista för P10
[10] - sträcka #3 i 3x800m
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:43.15  [1,2] » Pell, Rickard -79 M22 2001-04-21 » Princeton, NJ, USA
3:48.93  Norberg, Daniel -78 MS 2001-08-09 » Personliga Rekordens Kväll, Sollentunavallen, Sollentuna
3:51.84      Benjira, Rachid -74   MS 2001-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:01.35  Olsson, Olof -80 M22 2001-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4:04.73  » Rappe, Martin -72 MS 2001-07-21 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
4:07.55      Gustafsson, Björn -79   M22 2001-07-08 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
4:16.84  [3] Holmberg, Anders -84 P17 2001-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:39.79  Amin, Adam -84 P17 2001-06-20 » Löparnas Kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
4:42.90      Kleebinder, Niklas -77   MS 2001-09-08 » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
4:56.79  Lindkvist, Mikael -86 P15 2001-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5:01.89  Silén, Gustav -88 P13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
5:18.27      Chernström, Christer -88   P13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
5:25.69  Söderstedt, Johan -88 P13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 1 eng. mil
resultat     namn   klass datum   tävling
4:22.29  » Pell, Rickard -79 M22 2001-05-14 » Villanova, PA, USA
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
6:41.15  Amin, Adam -84 P17 2001-05-15 » Vårproppen, Enskede IP, Stockholm
6:50.00  [1] Silén, Gustav -88 P13 2001-06-16 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
7:05.12  [2]   Lisell, Dennis -87   P14 2001-08-26 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
7:17.95  [3] Chernström, Christer -88 P13 2001-08-26 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
8:29.11  Olsson, Olof -80 M22 2001-07-28 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
10:13.15  Nyström, Jimmy -85 P16 2001-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10:17.63  [1]   Lindkvist, Mikael -86   P15 2001-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10:17.69  Nylander, Tobias -85 P16 2001-08-18 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
14:51.06  [1] Olsson, Olof -80 M22 2001-06-27 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 10 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
31:27.58  » Rappe, Martin -72 MS 2001-08-24 » SM, Värendsvallen, Växjö
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.21  Phersson, Andreas -75 MS 2001-08-11 » Midnattsloppet

idnattsloppet, Södermalm, Stockholm
35.40  » Gustafsson, Peter -74 MS 2001-08-18 » Bollmoraloppet, Bollmora Centrum, Tyresö
37.10  Adolfsson, Christian -81 M22 2001-08-18 » Bollmoraloppet, Bollmora Centrum, Tyresö
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:12.13  » Rappe, Martin -72 MS 2001-05-12 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1:19.12  Höjgård, Karsten -57 M40 2001-09-08 » Veberödsrundan, Veberöd
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
2:26.02  [1] » Rappe, Martin -72 MS 2001-02-18 » Austin Marathon, Austin Texas, USA
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
6:07.41  Gustafsson, Björn -79 M22 2001-08-11 » JSM -01, Ryavallen, Borås
                 
 3 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
9:43.68  Gustafsson, Björn -79 M22 2001-06-13 » Öppna DM 2001, Enskede IP, Stockholm
                 
 40 m häck
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.88  Björkén, Alexander -91 - P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.15  Frykholm, William -91 - P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.39      Älvebrand, Eric -91 - P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.33  Mineur, Pontus -91 - P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.95  Lindberg, Thomas -91 - P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.80  Sundborg, Håkan -89 -0.4 P12 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
12.39  [1] Waak, Simon -90 -0.4 P11 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
13.43  [2] Kapell, Oscar -90 -0.4 P11 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
11.68  [3] Sundborg, Håkan -89 - P12 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
12.19  Niemeyer, Tomas -89 - P12 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
12.89  Sandqvist, Joakim -89 - P12 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 80 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.87  [1] » Elgered, Jonas -87 -0.3 P14 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
13.12  » Eklund, Jonathan -88 -0.3 P13 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
15.75      Segerlind, Jonas -88 -1.2 P13 2001-08-26 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
17.36  Söderstedt, Johan -88 +1.5 P13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 110 m häck (106,7 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.07  Kleebinder, Niklas -77 +1.8 MS 2001-08-05 » Gefle-Kampen, Gavlestadion, Gävle
Vinduppgift saknas
15.94  Kleebinder, Niklas -77 - MS 2001-09-08 » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
43.11  Huss, Anders -85 P16 2001-08-18 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
                 
 400 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
60.38  [1] Gustafsson, Björn -79 M22 2001-08-19 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
61.51  Johansson, Albin -81 M22 2001-05-27 » Serien omg 2 M, Frösåkersvallen, Östhammar
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.94  [1,2] Ericsson, Mattias -84 P17 2001-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.91  Kleebinder, Niklas -77 MS 2001-09-07 » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1.76  [3] » Andersson, David -85   P16 2001-08-18 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
1.69  Nordström, Erik -86 P15 2001-05-13 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
1.60  Janson, Robert -86 P15 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.58      Lundh, Robin -87   P14 2001-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.57  [4] Johansson, Albin -81 M22 2001-05-27 » Serien omg 2 M, Frösåkersvallen, Östhammar
1.55  [5] Liedberg, Niclas -88 P13 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1.55  [5]   Segerlind, Jonas -88   P13 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1.54  » Elgered, Jonas -87 P14 2001-07-08 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
1.54  [6] Berg, Jonathan -88 P13 2001-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.42    » Eklund, Jonathan -88   P13 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.41  [7] Thorstensson, Erik -89 P12 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1.40  Nilsson, Nicklas -87 P14 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1.40  [8]   Svensson, Glenn -89   P12 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
1.37  Olsson, David -88 P13 2001-08-06 » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
1.35  Hjälsten, Marcus -88 P13 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1.35      Persson, Wilmer -87   P14 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
1.30  [9] Waak, Simon -90 P11 2001-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.27  Anderberg, Linus -89 P12 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1.25  Sundborg, Håkan -89 P12 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[9] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
4.28  Kleebinder, Niklas -77 MS 2001-09-08 » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
3.13  [1] Granlund, Jonas -86 P15 2001-09-08 » UDM 15-16, Källbrinks IP, Huddinge
3.00    » Elgered, Jonas -87   P14 2001-09-12 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2.55  [2] » Eklund, Jonathan -88 P13 2001-09-09 » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
2.50  Thorstensson, Erik -89 P12 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2.26  [3] Segerlind, Jonas -88 P13 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
6.80  Kleebinder, Niklas -77 0.0 MS 2001-09-07 » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
6.42  [1] » Thulin, Mikael -85 -0.8 P16 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6.24  [2] » Andersson, David -85 -0.8 P16 2001-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
5.79  » Attersand, Henrik -84 +1.3 P17 2001-08-30 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
5.72  Nyström, Jimmy -85 +0.3 P16 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.64  [3]   Lindkvist, Robin -86 -0.8 P15 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.64  » Wahlberg, Tommy -49 -1.3 M50 2001-08-04 » Veteran-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4.44  [4] » Elgered, Jonas -87 +1.4 P14 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.40  [5]   Sonko, Lamin -87 0.0 P14 2001-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.20  Olsson, David -88 +0.8 P13 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.04  Segerlind, Jonas -88 +1.8 P13 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
5.80  Nyström, Jimmy -85 +6.1 P16 2001-07-15 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
5.64  Ericsson, Mattias -84 +2.9 P17 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.23  Nylander, Tobias -85 +3.5 P16 2001-07-15 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.05  » Elgered, Jonas -87 -0.5 P14 2001-07-07 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
4.74  [1] » Eklund, Jonathan -88 +1.6 P13 2001-08-07 » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
4.71      Berg, Jonathan -88 +2.0 P13 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
4.67  Ceesay, Mohammed -88 +0.2 P13 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
4.53  [2] Niemeyer, Tomas -89 -0.4 P12 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
4.52      Olsson, David -88 +0.9 P13 2001-08-07 » Fredrikshofs jubileumsspel, Stockholms Stadion, Stockholm
4.46  [3] Svensson, Glenn -89 +1.4 P12 2001-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.40  » Kårelid, Victor -89 +0.7 P12 2001-09-12 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
4.34      Segerlind, Jonas -88 +0.5 P13 2001-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.29  [4] Waak, Simon -90 +1.0 P11 2001-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.27  Sonko, Lamin -87 +0.1 P14 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
4.15      Wallin, Niklas -89 0.0 P12 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
4.04  Sundborg, Håkan -89 +0.6 P12 2001-09-12 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.93  Liedberg, Niclas -88 -1.2 P13 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
3.82      Söderstedt, Johan -88 -0.8 P13 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
3.58  [5] Berg, Theodor -91 +0.9 P10 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
3.43  Anderberg, Linus -89 -1.6 P12 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.40      Frykholm, William -91 -1.0 P10 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.30  Mineur, Pontus -91 +0.8 P10 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.18  Sabir-T, Zackaria -91 +0.8 P10 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.15      Ejergård, Jimmy -91 -0.2 P10 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2.68  Erixon, Jonathan -90 +0.3 P11 2001-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.37  Älvebrand, Eric -91 +1.3 P10 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
4.76  Ceesay, Mohammed -88 +2.4 P13 2001-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Vinduppgift saknas
4.28  Nilsson, Nicklas -87 - P14 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.47  Frykholm, William -91 - P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3.38      Söderstedt, Erik -91 - P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3.32  Mineur, Pontus -91 - P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2.88  Älvebrand, Eric -91 - P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2.44  Lindberg, Thomas -91 - P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.34  » Attersand, Johan -74 -1.0 MS 2001-08-19 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
12.77  [1] » Attersand, Henrik -84 +0.4 P17 2001-09-14 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
12.21  [2] Nordström, Erik -86 +1.1 P15 2001-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.51  [1] Segerlind, Jonas -88 +0.1 P13 2001-08-26 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
10.34  Niemeyer, Tomas -89 0.0 P12 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.40  Liedberg, Niclas -88 +0.6 P13 2001-06-16 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Vinduppgift saknas
9.55  [2] Svensson, Glenn -89 - P12 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.44  Waak, Simon -90 - P11 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
                 
 Kula (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.30  Kleebinder, Niklas -77 MS 2001-05-19 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
11.80  Mårtensson, Magnus -71 MS 2001-09-29 » Castorama nr 2, Källbrinks IP, Huddinge
11.62      Westberg, Jöran -47   M50 2001-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.13  Westberg, Magnus -85 P16 2001-08-30 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
                 
 Kula (6,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
13.01  Westberg, Jöran -47 M50 2001-05-22 » Veteran-DM dag 1, Brunna IP, Botkyrka
                 
 Kula (5,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.68  Westberg, Magnus -85 P16 2001-06-30 » Team-Sportiaspelen, Gutavallen, Visby
9.85  Gauffin, Joakim -85 P16 2001-06-16 » Mångkampsfestival, Rosvalla IP, Nyköping
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.89  » Elgered, Jonas -87 P14 2001-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.08  [1] Olsson, David -88 P13 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
8.39      Brodén, Johan -88   P13 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.33  Berg, Jonathan -88 P13 2001-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.37  Nilsson, Nicklas -87 P14 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
7.06  » Eklund, Jonathan -88 P13 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.48  [1] Niemeyer, Tomas -89 P12 2001-05-27 » Sundbybergs ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
7.54  » Kårelid, Victor -89 P12 2001-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.02      Anderberg, Linus -89   P12 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
5.56  [2] Mineur, Pontus -91 P10 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
5.03  [3] Ejergård, Jimmy -91 P10 2001-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.99  Kapell, Oscar -90 P11 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Diskus (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
41.32  Kleebinder, Niklas -77 MS 2001-09-08 » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
39.64  » Berg, Torbjörn -51 M50 2001-08-19 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
38.14      Mårtensson, Magnus -71   MS 2001-05-13 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
37.77  Westberg, Jöran -47 M50 2001-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.17  Westberg, Magnus -85 P16 2001-10-06 » Castorama nr 3, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Diskus (1,75 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.58  Westberg, Magnus -85 P16 2001-06-30 » Team-Sportiaspelen, Gutavallen, Visby
                 
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
46.05  Westberg, Jöran -47 M50 2001-09-09 » Veteran-SM, Frösåkersvallen, Östhammar
43.35  [1] » Berg, Torbjörn -51 M50 2001-06-12 » Veteran-DM dag 3, Brunna IP, Botkyrka
33.64  [2]   Westberg, Magnus -85   P16 2001-08-18 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
25.96  Gauffin, Joakim -85 P16 2001-06-16 » Mångkampsfestival, Rosvalla IP, Nyköping
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M50
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.41  [1] » Elgered, Jonas -87 P14 2001-09-09 » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
27.97  [2] Olsson, David -88 P13 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
26.11      Lundh, Robin -87   P14 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
23.99  Segerlind, Jonas -88 P13 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
22.45  Renholm, Mattias -88 P13 2001-09-09 » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
22.00  Brodén, Johan -88 P13 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Slägga (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
51.21  Mårtensson, Magnus -71 MS 2001-09-11 » Höstpropp, Enskede IP, Stockholm
33.39  Westberg, Magnus -85 P16 2001-05-13 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
30.99      Westberg, Jöran -47   M50 2001-09-26 » Castorama, Gutavallen, Visby
28.92  [1] Karlsson, Per -60 M40 2001-12-31 » 1985 Utomhus
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M40
                 
 Slägga (6,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.16  Westberg, Jöran -47 M50 2001-06-16 » Mångkampsfestival, Rosvalla IP, Nyköping
                 
 Slägga (5,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
39.35  Westberg, Magnus -85 P16 2001-05-27 » Back on field 2001, Källbrinks IP, Huddinge
21.97  [1] Gauffin, Joakim -85 P16 2001-06-16 » Mångkampsfestival, Rosvalla IP, Nyköping
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
26.53  [1] » Elgered, Jonas -87 P14 2001-08-26 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
20.16  Renholm, Mattias -88 P13 2001-09-08 » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
18.04  [2]   Olsson, David -88   P13 2001-09-08 » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
16.02  [3] Segerlind, Jonas -88 P13 2001-08-26 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
14.51  [4] Brodén, Johan -88 P13 2001-08-26 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (800 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
51.62  Kleebinder, Niklas -77 MS 2001-05-20 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
48.05  Danielsson, Erik -71 MS 2001-08-19 » Seriefinal 2001, GIH Örebro, Örebro
44.43    » Attersand, Johan -74   MS 2001-05-20 » Serien omgång 1 M+K, Studenternas IP, Uppsala
42.30  Mårtensson, Magnus -71 MS 2001-09-29 » Castorama nr 2, Källbrinks IP, Huddinge
40.06  [1] Börjesson, Anders -62 M35 2001-05-27 » Serien omg 2 M, Frösåkersvallen, Östhammar
33.35      Westberg, Jöran -47   M50 2001-09-09 » Veteran-SM, Frösåkersvallen, Östhammar
21.78  Westberg, Magnus -85 P16 2001-10-06 » Castorama nr 3, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
45.83  » Elgered, Jonas -87 P14 2001-09-09 » Regionsfinal 12 - 14 år, Björnevi, Torsby
38.58  [1] Gauffin, Joakim -85 P16 2001-06-16 » Mångkampsfestival, Rosvalla IP, Nyköping
30.66  [2]   Westberg, Magnus -85   P16 2001-08-18 » Lag-USM, Värendsvallen, Växjö
28.03  [3] » Eklund, Jonathan -88 P13 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
26.30  [4] Olsson, David -88 P13 2001-08-26 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
20.68  [5]   Brodén, Johan -88   P13 2001-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
18.48  Strinde, Gabriel -88 P13 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
24.63  [1] Niemeyer, Tomas -89 P12 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
22.91  Anderberg, Linus -89 P12 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
22.31    » Kårelid, Victor -89   P12 2001-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
19.78  [2] Kapell, Oscar -90 P11 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
19.10  Sundborg, Håkan -89 P12 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Vikt (18 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
13.98  Westberg, Jöran -47 M50 2001-08-18 » Nordiska Veteranmästerskapen, Ekängens IP, Eskilstuna
13.91  [1] Mårtensson, Magnus -71 MS 2001-05-13 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
7.81  [2] Westberg, Magnus -85 P16 2001-05-13 » Linnéa-spelen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.75  [1] Malmros, Axel -89 P12 2001-08-25 » DF 12-14, Enskede IP, Stockholm
38.60  [2] Thorstensson, Erik -89 P12 2001-07-29 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
38.05      Wallin, Niklas -89   P12 2001-10-19 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
37.19  Sandqvist, Joakim -89 P12 2001-07-08 » Sthlm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
35.69  Niemeyer, Tomas -89 P12 2001-09-12 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
35.42    » Kårelid, Victor -89   P12 2001-09-12 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
30.43  Sundborg, Håkan -89 P12 2001-09-12 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
21.82  Thomasson, Oskar -00 P10 2001-07-29 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.14  Berg, Theodor -91 P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
36.11  Elgered, Michael -91 P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
31.87      Söderstedt, Erik -91   P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
31.77  Mineur, Pontus -91 P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
24.50  Lindberg, Thomas -91 P10 2001-06-09 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
                 
 10-kamp
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
6 893  [1] Kleebinder, Niklas -77 - MS 2001-09-08 » Mångkamps-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Resultat:          |  11.70(+1.1)  |  6.80(0.0)  |  11.64  |  1.91  |  52.31  |  15.94(-)  |  41.32  |  4.28  |  51.21  |  4:42.90  |
Poäng:                |  711  |  767  |  585  |  723  |  711  |  740  |  691  |  696  |  607  |  662  |
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
                 
 6-kamp
  |  80 m häck (84 cm)  |  Längd (zon)  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 636  » Elgered, Jonas -87 -0.5 P14 2001-07-08 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
Resultat:          |  13.52(-0.5)  |  5.05(-0.5)  |  10.61  |  1.54  |  38.44  |  2:23.2m  |
Poäng:                |  485  |  657  |  612  |  635  |  655  |  592  |
2 303  [1] » Eklund, Jonathan -88 +0.2 P13 2001-07-08 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
Resultat:          |  13.54(+0.6)  |  4.28(-0.3)  |  6.53  |  1.39  |  26.70  |  2:39.9m  |
Poäng:                |  481  |  430  |  217  |  451  |  406  |  318  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Castorama
  |  Kula (7,26 kg)  |  Spjut (800 gr)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Slägga (7,26 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 519  Mårtensson, Magnus -71 MS 2001-09-29 » Castorama nr 2, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  11.80  |  42.30  |  36.27  |  49.51  |
Poäng:                |  586  |  525  |  612  |  796  |
1 945  [1] Westberg, Jöran -47 M50 2001-09-26 » Castorama, Gutavallen, Visby
Resultat:          |  11.03  |  27.69  |  36.57  |  30.99  |
Poäng:                |  534  |  289  |  616  |  506  |
1 308  [2] Westberg, Magnus -85 P16 2001-10-06 » Castorama nr 3, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  8.17  |  21.78  |  28.17  |  24.33  |
Poäng:                |  319  |  176  |  432  |  381  |
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 3-kamp
  |  60 m  |  Boll (300 gr)  |  Längd (zon)  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 142  » Kårelid, Victor -89 +0.1 P12 2001-09-12 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  8.61(-0.5)  |  35.42  |  4.40(+0.7)  |
Poäng:                |  831  |  596  |  715  |
1 975  [1] Niemeyer, Tomas -89 +0.1 P12 2001-09-12 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.14(-0.4)  |  35.69  |  4.44(+0.7)  |
Poäng:                |  644  |  602  |  729  |
1 517  Sundborg, Håkan -89 +0.1 P12 2001-09-12 » Spårvägens säsongsavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.79(-0.4)  |  30.43  |  4.04(+0.6)  |
Poäng:                |  444  |  480  |  593  |
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics