HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-09-03
Inne för 2001 Resultatdatum: 2001-04-01
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2001-04-01 (sö)  | Sista Chansen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Sonko, Lamin -87 8.89      4 Heat 2    
8.97  7 Final
P13 Ceesay, Mohammed -88 8.66  2 Heat 1
  8.75      6 Final    
» Eklund, Jonathan -88 8.97  3 Heat 1
8.97  7 Final
Silén, Gustav -88 8.97  PB 5 Heat 2
  8.99      8 Final    
Söderstedt, Johan -88 9.24  PB 4 Heat 1
P12 » Kårelid, Victor -89 8.72  1 Heat 1
  8.64      3 Final    
Niemeyer, Tomas -89 9.07  1 Heat 2
9.07  6 Final
Waak, Simon -90 9.26      3 Heat 1    
P11 Kapell, Oscar -90 10.20  5 Heat 4
Larsson, Zebastian -90 ej start 
Waak, Simon -90 9.29      6 Final    
P10 Björkén, Alexander -91 10.14  PB 4 Heat 3
Ejergård, Jimmy -91 10.55  PB 4 Heat 4
Frykholm, William -91 9.94  2 Heat 3
  9.95      6 Final    
Hyttstrand, Johan -91 ej start 
Sabir-T, Zackaria -91 10.78  PB 8 Heat 2
P9 » Skugghall, Hannes -92 10.05  4 Heat 1
  9.95    PB 5 Final    
F14 Eklund, Marica -88 ej start 
Fernandez, Nathalie -88 9.06  1 Heat 1
Gustavsson, Therese -87 ej start             
Hynning, Elin -87 8.72  4 Heat 1
Håkansson, Camilla -87 9.35  8 Heat 3
Nylander, Elina -87 ej start             
Thunström, Sandra -88 ej start 
Törmälä, Sofia -88 9.38  4 Heat 2
Weinz, Helena -87 8.90      7 Heat 1    
F13 Fernandez, Nathalie -88 9.03  PB 5 Final
Johansson, Emelie -88 10.07  PB 6 Heat 3
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 9.27  2 Heat 4
  9.11    PB 1 B-final    
Fahlén, Catrin -89 9.51  5 Heat 5
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start 
Fuentes, Tanita -89 9.18  2 Heat 3
  9.36      4 B-final    
Högberg, Elin -89 9.30  PB 2 6Heat 6
9.36  6 B-final
Lord, Linnéa -89 10.16      7 Heat 2    
Peterson, Sofia -89 8.67  1 Heat 6
Peterson, Sofia -89 8.65  PB 1 Final
F11 » Carls, Sofia -90 9.36  1 Heat 1
  9.44      7 Final    
Görhed, Gabriella -90 9.70  3 Heat 3
9.72  2 B-final
Göth, Camilla -90 12.47      8 Heat 4    
Göth, Linn -90 9.90  4 Heat 2
9.88  PB 5 B-final
Lindén, Malin -90 11.14      8 Heat 1    
Mattsson, Ella -90 10.32  SB 5 Heat 2 [¤]
F10 Hagman, Mathilda -91 10.74  5 Heat 6
Jakobsson, Ulrika -91 10.02  1 Heat 2
  9.97    PB 1 B-final    
Lord, Johanna -91 10.69  4 Heat 5 [¤]
F9 Ström, Freja -92 11.34  SB 7 Heat 2
F8 » Grönros, Lovisa -93 11.39  4 Heat 4
  11.26    PB 1 B-final    
» Karlsson, Julia -93 11.89  PB 6 Heat 5
800 m P14   Ceesay, Mohammed -88 ej start             
Sonko, Lamin -87 ej start 
P13 Silén, Gustav -88 2:27.45      4 Heat 2    
Söderstedt, Johan -88 2:41.03  PB 6 Heat 2
P11 Kapell, Oscar -90 3:12.55  PB 8 Final
Larsson, Zebastian -90 3:05.94    PB 6 Final   [¤]
P10 Ejergård, Jimmy -91 3:20.21  PB 6 Heat 1
Frykholm, William -91 3:07.11  PB 4 Heat 1
Hyttstrand, Johan -91 ej start             
Sabir-T, Zackaria -91 3:05.90  PB 3 Heat 2
F14 » Nyström, Michelle -87 2:29.13  2 Final
F13 Liljebäck, Mika -88 2:47.43      4 Heat 2   [¤]
F12 Lord, Linnéa -89 3:08.37  7 Heat 2
F11 Görhed, Gabriella -90 ej start 
F10 Hagman, Mathilda -91 3:23.22    PB 7 Heat 1    
Lord, Johanna -91 3:17.35  PB 4 Heat 1 [¤]
Höjd P12   Anderberg, Linus -89 ej start             
Sundborg, Håkan -89 1.23  7 Final
Waak, Simon -90 1.23      4 Final    
F12 » Carls, Sofia -90 1.21  1 Final
F11 Görhed, Gabriella -90 1.13  PB 5 Final
Mattsson, Ella -90 1.08    PB 7 Final    
F10 Hagman, Mathilda -91 ej res 
Jakobsson, Ulrika -91 0.98  PB 13
Lord, Johanna -91 0.83  PB 19 [¤]
Stav F13   Eklund, Marica -88 1.77    PB 4 Final    
Fernandez, Nathalie -88 1.92  PB 3 Final
Törmälä, Sofia -88 1.72  PB 5 Final
Längd (zon) P12   Niemeyer, Tomas -89 4.38      4 Final    
P11 Kapell, Oscar -90 3.37  15 [¤]
Larsson, Zebastian -90 3.42    PB 14      
P10 Ejergård, Jimmy -91 3.28  PB 17
Frykholm, William -91 3.30  PB 16
Hyttstrand, Johan -91 ej start             
Mineur, Pontus -91 3.13  PB 21
Sabir-T, Zackaria -91 3.45  PB 10
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 4.25    PB 5 Final    
Fahlén, Catrin -89 3.79  PB 18
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start 
Fuentes, Tanita -89 3.80      17      
Högberg, Elin -89 3.96  10
Lindén, Malin -90 3.02  34
Lord, Linnéa -89 3.22      31      
F11 » Carls, Sofia -90 3.79  4 Final
Görhed, Gabriella -90 3.39  19
Göth, Camilla -90 3.19    PB 24      
Göth, Linn -90 3.12  PB 28
Mattsson, Ella -90 3.15  SB 26
F10 Hagman, Mathilda -91 2.77      34      
Jakobsson, Ulrika -91 3.70  PB 4 Final
Lord, Johanna -91 2.88  31 [¤]
Yeibio, Sara -91 2.78      33     [¤]
F9 Ström, Freja -92 2.97  19
F8 » Grönros, Lovisa -93 2.72  PB 10
» Karlsson, Julia -93 2.63  PB 14
Tresteg (zon) P14   Sonko, Lamin -87 9.90    PB 4 Final    
P13 Ceesay, Mohammed -88 9.46  PB 5 Final
» Eklund, Jonathan -88 9.72      2 Final    
» Kårelid, Victor -89 9.48  4 Final
Niemeyer, Tomas -89 9.31  7 Final
Waak, Simon -90 9.41  [2] PB 6 Final    
F14 Nylander, Elina -87 ej start 
Weinz, Helena -87 9.43  7 Final
F13 Holm, Liv -88 9.64      2 Final    
Thunström, Sandra -88 7.91  PB 13 Final
Kula (4,0 kg) P13   Berg, Jonathan -88 7.83      4 Final    
Kula (3,0 kg) P12   Anderberg, Linus -89 ej start             
» Kårelid, Victor -89 ej start 
P10 Mineur, Pontus -91 5.54    PB 12      
F13 Eklund, Marica -88 6.04  4 Final
Kula (2,0 kg) F11 » Carls, Sofia -90 6.52    PB 3 Final    
F10 Hagman, Mathilda -91 4.30  PB 18
Yeibio, Sara -91 4.27  19 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P11
 2001-03-24 (lö)  | Regionsmästerskap 2001, Friidrottshallen PEAB, Västerås - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m F14 » Nyström, Michelle -87 2:27.33      2 Final    
60 m häck (76,2 cm) F14   Johansson, Linn -88 9.85      1 Heat 2    
9.81  3 Final
Nylander, Elina -87 10.49  5 Heat 1
Höjd F14   Arvidsson, Emelie -87 1.49      1 Final    
Stav P14   Mellström, Johan -87 2.31      7 Final    
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.91  5 Final
 2001-03-23 (fr)  | Tempe, AZ, USA
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Norberg, Daniel -78 1:57.41      7 B-final    
» Pell, Rickard -79 1:48.63  [1,2] PB 1 Final
1 500 m MS   Norberg, Daniel -78 3:52.57    PB 7 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
 2001-03-10/11 (lö-sö)  | IUSM 2001, Sätra Friidrottshall, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Ekstedt, Anders -85 ej start           
» Thulin, Mikael -85 7.37  1 Heat 4
7.34  2 Semi-2
  7.40      6 Final  
P15 Lindkvist, Robin -86 7.88  6 Heat 3
F15 Carls, Camilla -86 8.53  6 Heat 5
Teilman, Maria -86 8.13  2 Heat 2
8.11  5 Semi-1
200 m P16   Ekstedt, Anders -85 ej start           
» Thulin, Mikael -85 24.00  1 Heat 7
22.99  1 Semi-3
» Thulin, Mikael -85 22.88    PB 1 Final  
P15 Lindkvist, Robin -86 24.49  1 Heat 1
24.73  3 Semi-3
F16 Lagerblad, Lovisa -85 28.16      3 Heat 1  
F15 Carls, Camilla -86 27.89  PB 2 Heat 4
Teilman, Maria -86 26.74  1 Heat 5
26.70  3 Semi-2
1 500 m P16   Huss, Anders -85 4:28.98    PB 6 Heat 1  
4:34.10  8 Final
Nylander, Tobias -85 4:40.03      6 Heat 2  
Nyström, Jimmy -85 ej start 
F16 Barman, Emelie -85 5:33.25  6 Heat 2
F15 Söderhult, Ellen -86 5:08.61  3 Heat 1
5:04.91  PB 6 Final
60 m häck (91,4 cm) P15   Granlund, Jonas -86 9.97      5 Heat 2  
60 m häck (76,2 cm) F16   Lagerblad, Lovisa -85 9.87    PB 6 Heat 2  
Wiberg, Karolina -85 9.78  PB 4 Heat 2
F15 Carls, Camilla -86 9.79  PB 4 Heat 3
Höjd P15   Janson, Robert -86 1.66    PB 9 Final  
F15 Krasniqi, Rozafa -86 1.46  15
Stav P15   Granlund, Jonas -86 2.87    PB 6 Final  
F15 Söderhult, Ellen -86 2.26  10
Längd P16 » Thulin, Mikael -85 5.78      8 Final  
P15 Lindkvist, Robin -86 ej start 
F15 Andersson, Annika -86 4.89  13
Tresteg P15   Nordström, Erik -86 11.17    PB 11    
F15 Andersson, Annika -86 11.41  PB 1 Final
Kula (3,0 kg) F15   Krasniqi, Rozafa -86 11.28      6 Final  
 2001-03-04 (sö)  | Ministjärnan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Ekstedt, Anders -85 7.70      3 Heat 1    
7.59  4 Final
Erixon, Jakob -86 7.80  PB 5 Heat 1
  7.82      7 Final    
Gauffin, Joakim -85 10.70  PB 7 Heat 2 [¤]
» Thulin, Mikael -85 7.33  1 Heat 2
» Thulin, Mikael -85 7.28    PB 1 Final    
Westberg, Magnus -85 8.10  PB 6 Heat 1 [¤]
P14 Brodén, Johan -88 9.78  7 Heat 1
Ceesay, Mohammed -88 8.70  2 Heat 1
  8.56      5 Final    
Chernström, Christer -88 ej start 
» Elgered, Jonas -87 8.80  6 Heat 3
  8.87      4 B-final    
Liedberg, Niclas -88 9.45  SB 6 Heat 2
Segerlind, Jonas -88 9.30  5 Heat 1
Sonko, Lamin -87 8.92  4 Heat 1
  8.98      6 B-final    
P12 Kapell, Oscar -90 ej start 
» Kårelid, Victor -89 8.79  1 Heat 2
  8.76      2 Final    
Niemeyer, Tomas -89 8.91  1 Heat 3
9.05  3 Final
Rosenberg, Alexander -89 ej start             
Sandqvist, Joakim -89 9.21  3 Heat 3
9.13  4 Final
Sundborg, Håkan -89 ej start             
Svensson, Glenn -89 8.86  1 Heat 1
8.76  1 Final
Waak, Simon -90 9.24  PB 2 Heat 2
  9.32      7 Final    
P10 Berg, Theodor -91 10.45  PB 5 Heat 1
10.51  6 B-final
Björkén, Alexander -91 ej start             
Eurenius, Douglas -92 ej start 
Frykholm, William -91 9.97  4 Heat 3
  9.86    PB 1 B-final    
Norén, Patrik -92 12.08  PB 7 Heat 1
» Skugghall, Hannes -92 10.00  PB 5 Heat 3
  10.06      3 B-final    
Älvebrand, Eric -91 ej start 
F16 Carls, Camilla -86 8.58  3 Heat 1
  8.58      5 Final    
Rätteli, Alexandra -85 8.75  6 Heat 1
Teilman, Maria -86 8.13  1 Heat 2
  8.12      2 Final    
F14 Berner, Amanda -88 10.50  PB 8 Heat 1
Hellström, Hanna -88 9.77  PB 7 Heat 3
Hynning, Elin -87 8.81  3 Heat 1
  8.76      3 B-final    
Hällbom, Hannah -88 ej start 
Johansson, Linn -88 8.48  PB 1 Heat 3
  8.50      3 Final    
Liljebäck, Mika -88 8.92  4 Heat 3
8.90  4 B-final
Nyota, Marinella -88 9.11  6 Heat 2
  9.11      6 B-final    
Widengren, Johanna -88 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 9.47  3 Heat 4
  9.53      8 Final    
» Carlsson Odell, Sara -89 9.18  PB 1 Heat 3
9.23  5 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 8.93  1 Heat 1
  8.77    PB 2 Final    
Fahlén, Catrin -89 ej start 
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start 
Fuentes, Tanita -89 9.07  2 Heat 2
  9.13      3 Final    
Gustafsson, Ida -89 ej start 
Görhed, Gabriella -90 9.79  2 Heat 3
  9.85      6 B-final    
Högberg, Elin -89 9.62  3 Heat 1
9.52  3 B-final
Jonasson, Hanna -89 ej start             
Lindén, Malin -90 ej start  Heat 2
Lord, Linnéa -89 10.07  6 Heat 1 [¤]
Peterson, Sofia -89 8.80  1 Heat 2
  8.73    PB 1 Final    
F10 Ahvander, Cindy -92 ej start 
Barman, Evelina -92 ej start 
Bergstedt Falk, Llyn -92 ej start             
Bråhner-Zäll, Rebecka -92 ej start 
Gbotto Carlsson, Mathilde -92 ej start 
Hagman, Mathilda -91 10.83      4 Heat 3    
Jakobsson, Ulrika -91 ej start 
Lord, Johanna -91 10.63  4 Heat 2
  10.60    PB 6 B-final    
» Sabir, Jasmin -92 10.71  PB 5 Heat 2
Ström, Freja -92 11.45  SB 5 Heat 1
Söderström, Jenny -92 11.40  PB 5 Heat 5
800 m P14   Chernström, Christer -88 2:45.70      7 Final    
Silén, Gustav -88 2:33.09  5 Final
P12 Kapell, Oscar -90 ej start             
Rosenberg, Alexander -89 ej start 
Sandqvist, Joakim -89 2:31.47  PB 2 Heat 1
Svensson, Glenn -89 ej start             
P10 Berg, Theodor -91 3:05.07  PB 3 Final
» Skugghall, Hannes -92 ej start 
F14 Håkansson, Camilla -87 ej start             
Liljebäck, Mika -88 2:51.43  5 Heat 1
» Nyström, Michelle -87 2:28.77  2 Heat 2
F12 Lord, Linnéa -89 3:06.73      6 Heat 2   [¤]
F10 Gille, Filippa -91 3:12.40  PB 4 Heat 2 [¤]
Hagman, Mathilda -91 3:37.70  PB 6 Heat 2
Lord, Johanna -91 3:30.76  5 Heat 2
60 m häck (76,2 cm) F16   Carls, Camilla -86 9.87      2 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 10.52  3 Final
Höjd P14   Berg, Jonathan -88 1.35      7 Final    
Liedberg, Niclas -88 1.35  6 Final
Segerlind, Jonas -88 1.35      7 Final    
F16 Andersson, Annika -86 1.40  3 Final
Krasniqi, Rozafa -86 1.40  2 Final
F14 Beijer, Kajsa -87 1.27      9      
Holm, Liv -88 ej start 
Hynning, Elin -87 1.31  PB 7 Final
Håkansson, Camilla -87 ej start 
Stav F16   Söderhult, Ellen -86 2.34      2 Final    
Längd (zon) P14   Berg, Jonathan -88 4.29      7 Final    
Brodén, Johan -88 ej start 
Ceesay, Mohammed -88 3.93      13      
Renholm, Mattias -88 3.85  15
Sonko, Lamin -87 3.86  14 [¤]
P12 Kapell, Oscar -90 ej start             
» Kårelid, Victor -89 4.36  1 Final
Niemeyer, Tomas -89 4.31  2 Final
Sundborg, Håkan -89 ej start             
Svensson, Glenn -89 4.31  PB 3 Final
Waak, Simon -90 4.09  4 Final
P10 Berg, Theodor -91 3.42      9 Final    
Eurenius, Douglas -92 ej start 
Mineur, Pontus -91 ej start 
Norén, Patrik -92 ej start             
Åberg, Albin -92 2.33  PB 16
Älvebrand, Eric -91 ej start 
F14 Hellström, Hanna -88 ej start             
Holm, Liv -88 ej start 
Hällbom, Hannah -88 ej start 
Johansson, Linn -88 4.57      6 Final    
Nyota, Marinella -88 3.86  PB 18
Widengren, Johanna -88 ej start 
F12 » Carls, Sofia -90 3.79      8 Final    
» Carlsson Odell, Sara -89 4.14  PB 2 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 4.07  3 Final
Fahlén, Catrin -89 ej start             
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start 
Fuentes, Tanita -89 3.88  7 Final
Görhed, Gabriella -90 3.57      14      
Högberg, Elin -89 3.88  6 Final
Jonasson, Hanna -89 ej start 
Lindén, Malin -90 3.00      28      
Lord, Linnéa -89 3.43  PB 18 [¤]
F10 Ahvander, Cindy -92 ej start 
Barman, Evelina -92 ej start             
Bergstedt Falk, Llyn -92 ej start 
Bråhner-Zäll, Rebecka -92 2.59  PB 26
Gbotto Carlsson, Mathilde -92 ej start             
Gille, Filippa -91 2.95  SB 15
Hagman, Mathilda -91 2.98  13
Jakobsson, Ulrika -91 3.46      3 Final    
Lord, Johanna -91 2.89  17
» Sabir, Jasmin -92 2.88  PB 18
Skagerling, Sanna -92 2.12      30      
Ström, Freja -92 2.97  PB 14
Kula (5,5 kg) P16   Gauffin, Joakim -85 10.53    PB 2 Final   [¤]
Westberg, Magnus -85 11.06  1 Final
Kula (4,0 kg) P14   Berg, Jonathan -88 7.94    PB 3 Final    
Brodén, Johan -88 5.82  7 Final
» Elgered, Jonas -87 9.60      2 Final    
Renholm, Mattias -88 7.28  PB 4 Final
Segerlind, Jonas -88 6.66  5 Final
Kula (3,0 kg) P12   Niemeyer, Tomas -89 8.33      1 Final    
Rosenberg, Alexander -89 ej start 
F16 Karlsson, Lina -85 8.32    PB 4 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 10.21  3 Final
F14 Holm, Liv -88 ej start 
Nyota, Marinella -88 ej start 
Kula (2,0 kg) F12   Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start             
Fuentes, Tanita -89 6.22  10
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-03-03 (lö)  | Roxbury, MA, USA
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:50.81      2 1    
1 000 m MS   Norberg, Daniel -78 2:26.89    PB 3 2    
 2001-02-24/25 (lö-sö)  | Skogaholmsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Molinder, Roger -80 7.24      2 Heat 2  
7.20  3 Final
Suhard, Yannick -78 7.30  2 Heat 1
  7.18    PB 2 Final  
F14 Nyrenström, Karolina -88 9.42  4 Heat 1
200 m F13   Nyrenström, Karolina -88 31.28      3 Heat 2  
Längd (zon) F13   Nyrenström, Karolina -88 4.32      8 Final  
 2001-02-17/18 (lö-sö)  | IDF 2001, Sätra Friidrottshall, Stckholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Nyberg, Svante -87 ej start          [¤]
P13 Ceesay, Mohammed -88 ej start 
Söderstedt, Johan -88 9.41      5 Heat 2  
P12 » Kårelid, Victor -89 8.79  2 Heat 1
8.85  4 Final
Niemeyer, Tomas -89 8.88  3 Heat 2
  8.86      5 Final  
Thorstensson, Erik -89 ej start 
F14 Fuentes, Kidora -87 8.79  2 Heat 2
  8.89      7 B-final  
Gustavsson, Therese -87 ej start 
Hynning, Elin -87 8.75  2 Heat 4
  8.72      4 B-final  
Håkansson, Camilla -87 ej start 
Weinz, Helena -87 8.85  3 Heat 2
F13 Fernandez, Nathalie -88 9.07    PB 5 Heat 1  
Forsberg, Emma -88 8.70  3 Heat 2
8.84  7 Final
Hallström, Louise -88 ej start           
Hällbom, Hannah -88 9.33  PB 8 Heat 3
Johansson, Linn -88 8.57  2 Heat 3
  8.56      3 Final  
Liljebäck, Mika -88 ej start 
Nyota, Marinella -88 9.01  4 Heat 2
Thunström, Sandra -88 ej start           
Törmälä, Sofia -88 ej start 
Widengren, Johanna -88 9.00  3 Heat 1
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 9.34  4 Heat 1 [¤]
  9.29    PB 4 B-final  
» Dedrickson M, Fatima -89 8.94  2 Heat 2
8.88  4 Final
Fahlén, Catrin -89 9.39    PB 5 Heat 4  
Fryers Hellquist, Katarina -89 ej start 
Fuentes, Tanita -89 8.88  PB 1 Heat 3 [¤]
  9.14      7 Final  
Gustafsson, Ida -89 ej start 
Görhed, Gabriella -90 9.52  5 Heat 3
Högberg, Elin -89 ej start           
Jonasson, Hanna -89 ej start 
Peterson, Sofia -89 ej start 
800 m P14   Mellström, Johan -87 2:24.90    PB 6 Final  
P13 Berg, Jonathan -88 2:37.76  PB 6 Final
Ceesay, Mohammed -88 2:35.37    SB 5 Final  
Chernström, Christer -88 2:39.12  PB 7 Final
Silén, Gustav -88 2:32.86  3 Final
F14 Håkansson, Camilla -87 2:31.57      2 Heat 2  
» Nyström, Michelle -87 ej start 
F13 Forsberg, Emma -88 ej start 
Liljebäck, Mika -88 ej start 
60 m häck (84 cm) P14 » Elgered, Jonas -87 10.85      5 Final  
P13 Ceesay, Mohammed -88 ej start 
» Eklund, Jonathan -88 10.62  1 Heat 2
  10.48    PB 2 Final  
Liedberg, Niclas -88 12.43  4 Heat 1
11.97  PB 6 Final
Segerlind, Jonas -88 11.79  3 Heat 2
  11.89      4 Final  
Silén, Gustav -88 11.45  2 Heat 1 [¤]
11.17  PB 3 Final
60 m häck (76,2 cm) F14   Arvidsson, Emelie -87 10.06      1 Heat 1  
brutit  Heat 1
Nylander, Elina -87 10.04  1 Heat 2
  9.99    PB 2 Final  
F13 Forsberg, Emma -88 ej start 
Johansson, Linn -88 9.84  1 Heat 1
Johansson, Linn -88 9.76    PB 1 Final  
Nyota, Marinella -88 11.62  PB 5 Heat 1
Widengren, Johanna -88 11.39  3 Heat 2
11.34  6 Final
Höjd P14 » Elgered, Jonas -87 1.33      10    
Lundh, Robin -87 1.43  8 Final
Nilsson, Nicklas -87 1.38      9    
P13 Berg, Jonathan -88 1.39  2 Final
» Eklund, Jonathan -88 1.34  5 Final
Liedberg, Niclas -88 1.44    PB 1 Final  
Segerlind, Jonas -88 1.39  2 Final
Söderstedt, Johan -88 1.24  6 Final
P12 Anderberg, Linus -89 1.19      9   [¤]
Thorstensson, Erik -89 1.34  PB 3 Final
Waak, Simon -90 1.34  4 Final
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.49      2 Final  
Beijer, Kajsa -87 1.29  PB 9 [¤]
F13 Forsberg, Emma -88 ej start 
Holm, Liv -88 1.29  7 Final
Stav P14   Mellström, Johan -87 ej res           
P13 Segerlind, Jonas -88 1.79  PB 1 Final [¤]
Längd (zon) P14 » Elgered, Jonas -87 4.55      12    
P13 Berg, Jonathan -88 4.24  10
Ceesay, Mohammed -88 4.23      11    
» Eklund, Jonathan -88 4.71  4 Final
Liedberg, Niclas -88 3.70  16
Segerlind, Jonas -88 4.58    PB 5 Final  
P12 Niemeyer, Tomas -89 4.57  PB 4 Final
Waak, Simon -90 4.16  6 Final [¤]
F14 Arvidsson, Emelie -87 4.89      2 Final [¤]
Fuentes, Kidora -87 ej start 
Gustavsson, Therese -87 4.27  17
Hynning, Elin -87 4.42      14    
Nylander, Elina -87 4.63  9
Weinz, Helena -87 4.45  11
F13 Fernandez, Nathalie -88 3.69      28    
Holm, Liv -88 4.30  13
Hällbom, Hannah -88 3.94  27
Johansson, Linn -88 4.76      4 Final  
Nyota, Marinella -88 ej start 
Törmälä, Sofia -88 ej start 
Widengren, Johanna -88 4.19      18    
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 4.13  PB 10 [¤]
» Dedrickson M, Fatima -89 4.43  PB 4 Final
Fahlén, Catrin -89 3.76    SB 20    
Görhed, Gabriella -90 3.83  PB 17
Högberg, Elin -89 ej start 
Westling, Amanda -89 4.53  PB 3 Final [¤]
Tresteg (zon) P14 » Elgered, Jonas -87 9.59      8 Final [¤]
Lundh, Robin -87 9.23  9
Nilsson, Nicklas -87 9.63      7 Final  
P13 » Eklund, Jonathan -88 9.72  3 Final
Liedberg, Niclas -88 8.13  PB 13
Olsson, David -88 8.23    PB 11    
Segerlind, Jonas -88 9.65  PB 4 Final
Söderstedt, Johan -88 8.34  PB 10
F14 Arvidsson, Emelie -87 10.40    PB 3 Final  
Fuentes, Kidora -87 9.47  PB 9
Weinz, Helena -87 9.46  PB 10
F13 Forsberg, Emma -88 9.16      6 Final  
Holm, Liv -88 9.08  7 Final
Johansson, Linn -88 9.45  4 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 9.51      6 Final  
P13 Berg, Jonathan -88 7.50  6 Final
Olsson, David -88 8.19      5 Final  
Renholm, Mattias -88 ej start 
Segerlind, Jonas -88 6.59  7 Final
Kula (3,0 kg) P12   Anderberg, Linus -89 7.06      6 Final [¤]
Niemeyer, Tomas -89 7.41  5 Final
F13 Eklund, Marica -88 6.86    PB 9    
Forsberg, Emma -88 7.96  2 Final
Holm, Liv -88 5.82  11
Kula (2,0 kg) F12 » Dedrickson M, Fatima -89 7.05    PB 8 Final  
Westling, Amanda -89 7.34  7 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-02-17/18 (lö-sö)  | IUDM 2001, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Ekstedt, Anders -85 7.52      2 Heat 2  
7.54  3 Final
Redner, Patrik -85 ej start           
» Thulin, Mikael -85 7.32  1 Heat 1
7.30  PB 1 Final
P15 Granlund, Jonas -86 8.21      5 Heat 2  
Lindkvist, Robin -86 7.88  2 Heat 1
7.84  5 Final
F16 Rätteli, Alexandra -85 8.65  2 Heat 1 [¤]
  8.62    PB 5 Final  
F15 Carls, Camilla -86 8.46  4 Heat 1
8.50  7 Final
Teilman, Maria -86 8.08  1 Heat 1
8.03  1 Final
200 m P16   Ekstedt, Anders -85 23.92    PB 2 Heat 5  
» Thulin, Mikael -85 22.96  PB 1 Heat 5
P15 Lindkvist, Robin -86 24.34    PB 1 Heat 2  
F16 Hammarberg, Louise -85 ej start 
Lagerblad, Lovisa -85 28.12  4 Heat 3
F15 Carls, Camilla -86 28.01    PB 2 Heat 2  
Krasniqi, Rozafa -86 28.87  4 Heat 3 [¤]
Teilman, Maria -86 26.22  1 Heat 3
400 m F18   Berglund, Matilda -83 69.95    PB 3 Heat 1  
1 500 m P16   Nylander, Tobias -85 4:34.61    PB 3 Final  
Nyström, Jimmy -85 4:46.02  6 Final
P15 Lindkvist, Mikael -86 ej start           
F16 Barman, Emelie -85 5:30.77  5 Final
F15 Söderhult, Ellen -86 5:07.43  PB 1 Final
60 m häck (91,4 cm) P15   Granlund, Jonas -86 9.74    PB 2 Final  
60 m häck (76,2 cm) F16   Lagerblad, Lovisa -85 10.15      6 Final  
F15 Carls, Camilla -86 9.88  4 Final
Krasniqi, Rozafa -86 10.40  7 Final
Höjd P15   Granlund, Jonas -86 1.54      6 Final  
Janson, Robert -86 1.64  PB 3 Final
Nordström, Erik -86 ej start           
F15 Andersson, Annika -86 ej start 
Krasniqi, Rozafa -86 1.44  5 Final
Stav P16   Nyström, Jimmy -85 2.49    PB 2 Final  
P15 Granlund, Jonas -86 2.59  PB 1 Final
F15 Söderhult, Ellen -86 2.39  PB 2 Final
Längd P16 » Thulin, Mikael -85 6.04    PB 2 Final  
P15 Lindkvist, Robin -86 5.61  PB 1 Final
Nordström, Erik -86 ej start           
F15 Andersson, Annika -86 4.71  5 Final
Teilman, Maria -86 4.79  PB 4 Final [¤]
Tresteg P15   Nordström, Erik -86 ej start           
F15 Andersson, Annika -86 10.87  PB 1 Final
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Kula (5,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 10.36      2 Final  
Kula (3,0 kg) F16   Karlsson, Lina -85 ej start           
F15 Krasniqi, Rozafa -86 10.33  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-02-17/18 (lö-sö)  | ISM 2001, Friidrottens hus, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
400 m MS   Johansson, Albin -81 ej start           
» Karlsson, Fredrik -78 ej start 
800 m MS   Johansson, Albin -81 1:55.41      2 Heat 2  
» Karlsson, Fredrik -78 ej start 
3 000 m MS   Benjira, Rachid -74 8:58.20    PB 12 Final [¤]
Olsson, Olof -80 8:31.38  PB 7 Final
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.00      10 B-final  
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.61    PB 3 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-02-17 (lö)  | Riverdale, NY, USA
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Norberg, Daniel -78 1:56.64      2 Final    
» Pell, Rickard -79 1:56.02  1 Final
 2001-02-15 (to)  | Globen Galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Molinder, Roger -80 ej start             
Suhard, Yannick -78 7.34  5 Heat 1
200 m MS   Johansson, Albin -81 28.8m [1]          
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 ej start             
600 m MS   Johansson, Albin -81 1:26.9m [1] PB        
800 m MS   Johansson, Albin -81 1:53.91    PB 1 Heat 1    
4 x 200 m P12    {Hammarby IF lag 1} [2] 2:02.72      1 Heat 3    
 {Hammarby IF lag 3} [2] brutit        Heat 7    
 {Hammarby IF lag 1} [2] 2:01.21      1 Final    
F12  {Hammarby IF lag 2} [2] 2:06.19  1 Heat 1
Not
[1] - Mellantid
[2] - Lagets deltagare är okända
 2001-02-10/11 (lö-sö)  | IVSM Bollnäs, Höghammarhallen, Bollnäs - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Kula (6,25 kg) M50   Westberg, Jöran -47 12.26      3 Final  
Vikt (11,34 kg) M50   Westberg, Jöran -47 13.51    PB 2 Final  
 2001-02-10/11 (lö-sö)  | IJSM 2001, Munktell Arena, Eskilstuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22   Molinder, Roger -80 7.19      4 Heat 1  
400 m M22   Johansson, Albin -81 50.26      1 Heat 1  
50.47  2 Semi-2
Johansson, Albin -81 48.60  [1] PB 1 Final  
Karlsson, Henrik -80 52.73  PB 4 Heat 4
Höjd P18   Ericsson, Mattias -84 ej start           
Stav K22   Lissäng, Sofie -80 ej start           
Wasserman, Marie -82 2.93  10
Tresteg P18 » Attersand, Henrik -84 12.98      6 Final  
F18 Bergsten, Moa -83 11.61  [2] PB 8 Final
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 2001-02-10 (lö)  | University Park, PA, USA
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 2:02.77      10 Final    
 2001-02-10 (lö)  | Hammarby Ungdomsspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m P14   Brandt, Rickard -87 ej start             
Sonko, Lamin -87 29.18  PB 4 Heat 1
P13 Berg, Jonathan -88 30.92    PB 2 Heat 1    
Ceesay, Mohammed -88 29.12  PB 1 Heat 1
Chernström, Christer -88 30.28  PB 3 Heat 3
» Eklund, Jonathan -88 30.30    PB 4 Heat 2    
Liedberg, Niclas -88 31.50  PB 2 Heat 4
Sandqvist, Joakim -89 29.90  PB 1 Heat 4
Segerlind, Jonas -88 29.79    PB 2 Heat 5    
Svensson, Glenn -89 28.75  [1] PB 2 Heat 2
F14 Gustavsson, Therese -87 28.53  PB 1 Heat 3
Hynning, Elin -87 28.99    PB 1 Heat 2    
Weinz, Helena -87 29.72  PB 2 Heat 2
F13 » Carlsson Odell, Sara -89 31.44  PB 1 Heat 6
» Dedrickson M, Fatima -89 31.46    PB 2 Heat 4    
Fahlén, Catrin -89 32.35  PB 3 Heat 7
Fernandez, Nathalie -88 31.34  PB 3 Heat 3
Fryers Hellquist, Katarina -89 31.95    PB 1 Heat 11    
Fuentes, Tanita -89 31.95  PB 2 Heat 2
Hellström, Hanna -88 33.09  PB 3 Heat 2
Hällbom, Hannah -88 31.20    PB 2 Heat 10    
Johansson, Linn -88 29.68  PB 1 Heat 7
Jonasson, Hanna -89 32.39  PB 3 Heat 9
Lord, Linnéa -89 35.00    PB 4 Heat 4    
Nyota, Marinella -88 31.16  PB 2 Heat 3
Nyrenström, Karolina -88 30.46  PB 2 Heat 8
Peterson, Sofia -89 30.53  [2] PB 3 Heat 5    
Thunström, Sandra -88 33.76  PB 2 Heat 1
Törmälä, Sofia -88 32.18  PB 4 Heat 10
Westling, Amanda -89 31.24    PB 3 Heat 8    
F12 Högberg, Elin -89 33.03  PB 4 Heat 9
600 m P11   Kapell, Oscar -90 2:08.59    PB 5 Heat 1    
Molin, Per -90 2:05.38  PB 4 Heat 2
F12 Lord, Linnéa -89 2:13.36  7 Heat 1
1 000 m P13   Chernström, Christer -88 3:48.42    PB 6 Final    
Silén, Gustav -88 3:14.19  PB 2 Final
Söderstedt, Johan -88 3:35.22    PB 5 Final    
F14 Håkansson, Camilla -87 3:20.36  PB 2 Final
» Nyström, Michelle -87 3:19.35  PB 1 Final
F13 Nyrenström, Karolina -88 3:36.94  PB 3 Final
60 m häck (84 cm) P14 » Elgered, Jonas -87 10.52      2 Final    
P13 Ceesay, Mohammed -88 11.29  3 Heat 1
  11.97      5 Final    
» Eklund, Jonathan -88 10.97  1 Heat 2
10.50  PB 2 Final
Liedberg, Niclas -88 12.08  PB 2 Heat 2
  12.58      8 Final    
Segerlind, Jonas -88 12.10  3 Heat 2
12.27  6 Final
Silén, Gustav -88 11.45  4 Heat 1
  11.42    PB 4 Final    
Söderstedt, Johan -88 12.59  PB 6 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P12   Niemeyer, Tomas -89 11.81    PB 2 Final    
Sandqvist, Joakim -89 11.83  PB 3 Final
Sundborg, Håkan -89 12.16    PB 4 Final    
F14 Arvidsson, Emelie -87 10.22  1 Heat 2
10.26  6 Final
Nylander, Elina -87 10.21  4 Final
  10.24      2 Heat 2    
F13 Forsberg, Emma -88 11.48  4 Heat 2
Johansson, Linn -88 10.07  1 Heat 2
  10.03      2 Final    
Widengren, Johanna -88 11.27  PB 2 Heat 1
11.29  5 Final
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 12.45  1 Heat 1
  12.23      5 Final    
» Dedrickson M, Fatima -89 12.33  3 Heat 3
12.25  PB 6 Final
Fahlén, Catrin -89 12.78  5 Heat 3
  12.63    PB 8 Final    
Göth, Camilla -90 ej start 
Göth, Linn -90 ej start 
Lord, Linnéa -89 13.28    PB 3 Heat 1    
Olin, Hanna -89 14.71  PB 6 Heat 2
Peterson, Sofia -89 12.34  4 Heat 3
  11.85    PB 3 Final    
Westling, Amanda -89 11.33  1 Heat 2
11.12  PB 1 Final
Höjd P12   Niemeyer, Tomas -89 1.25    PB 4 Final    
Svensson, Glenn -89 1.35  PB 1 Final
F12 Olin, Hanna -89 1.05  PB 10
Stav P13   Segerlind, Jonas -88 1.77    PB 2 Final    
Längd (zon) P14 » Elgered, Jonas -87 4.30      3 Final    
Sonko, Lamin -87 4.29  4 Final
P13 Berg, Jonathan -88 4.38      5 Final    
Ceesay, Mohammed -88 4.38  6 Final
» Eklund, Jonathan -88 4.48  4 Final
Liedberg, Niclas -88 3.65      14      
Renholm, Mattias -88 4.01  PB 10
Silén, Gustav -88 4.09  PB 9
Söderstedt, Johan -88 4.14    PB 8 Final    
F14 Arvidsson, Emelie -87 4.91  PB 3 Final
Fuentes, Kidora -87 ej start 
Gustavsson, Therese -87 ej start             
Hynning, Elin -87 4.50  PB 12
Håkansson, Camilla -87 4.12  18
Nylander, Elina -87 4.54      11      
Weinz, Helena -87 4.44  15
F13 Fernandez, Nathalie -88 3.78  PB 27
Hallström, Louise -88 2.97    PB 33      
Hellström, Hanna -88 3.40  PB 31
Hällbom, Hannah -88 4.23  PB 12
Johansson, Linn -88 4.65      2 Final    
Nyota, Marinella -88 3.83  PB 25
Nyrenström, Karolina -88 4.28  9
Törmälä, Sofia -88 4.00    PB 21      
Widengren, Johanna -88 4.46  PB 6 Final
Tresteg (zon) P12 » Kårelid, Victor -89 9.61      2 Final    
Niemeyer, Tomas -89 9.84  1 Final
Sundborg, Håkan -89 7.96    PB 6 Final    
Svensson, Glenn -89 8.91  PB 3 Final
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 9.09  PB 5 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 9.24    PB 4 Final    
Fahlén, Catrin -89 7.99  PB 14
Fryers Hellquist, Katarina -89 8.87  PB 8 Final
Fuentes, Tanita -89 8.93    PB 7 Final    
Göth, Linn -90 ej start 
Högberg, Elin -89 8.59  PB 10
Jonasson, Hanna -89 8.06    PB 13      
Westling, Amanda -89 9.31  PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 8.86      5 Final    
P13 Berg, Jonathan -88 7.62  PB 5 Final
Olsson, David -88 8.00      4 Final    
Renholm, Mattias -88 7.07  PB 6 Final
Segerlind, Jonas -88 6.32  8 Final
Kula (3,0 kg) P12   Niemeyer, Tomas -89 6.84      4 Final    
Svensson, Glenn -89 6.96  PB 3 Final
F13 Eklund, Marica -88 6.42    PB 10      
Forsberg, Emma -88 8.18  1 Final
Kula (2,0 kg) F12   Westling, Amanda -89 8.56    PB 4 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P12
[2] - Klubbrekord i klassen F12
 2001-02-04 (sö)  | USA, New York, NY
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:50.57  [1] SB 1 Final    
1 000 m MS   Norberg, Daniel -78 2:28.35    PB 1 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
 2001-02-04 (sö)  | Raka Spåret, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P18   Lönnies, Henning -83 ej start             
P16 Redner, Patrik -85 ej start 
» Thulin, Mikael -85 7.47  1 Heat 2
  7.43      1 Final    
P15 Granlund, Jonas -86 ej start 
Lindkvist, Robin -86 ej start 
F18 Bergsten, Moa -83 8.47  4 Heat 1
  8.44      4 Final    
F15 Krasniqi, Rozafa -86 8.77  4 Heat 1
Teilman, Maria -86 ej start 
200 m MS   Danielsson, Stefan -76 24.27  [1] SB        
» Karlsson, Fredrik -78 23.74  [1] SB
Karlsson, Henrik -80 24.88  [1] PB        
Suhard, Yannick -78 23.23  1 Heat 1
P18 Lönnies, Henning -83 ej start 
400 m MS   Danielsson, Stefan -76 51.71    SB 2 Heat 3   [¤]
» Karlsson, Fredrik -78 49.73  SB 3 Heat 4
Karlsson, Henrik -80 53.12      4 Heat 2    
Klinteskog, Johan -81 59.42  [1] SB
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:58.87    SB 2 Heat 2   [¤]
P16 Nylander, Tobias -85 2:11.84  3 Final [¤]
Nyström, Jimmy -85 2:16.90      5 Final    
P15 Lindkvist, Mikael -86 2:22.68  PB 8 Final
Lindkvist, Robin -86 ej start 
F16 » Nyström, Michelle -87 2:32.07      4 Heat 1   [¤]
F15 Söderhult, Ellen -86 2:23.52  PB 3 Heat 1
1 500 m MS   Bursell, Johan -76 4:40.23    SB 7 Heat 1   [¤]
F16 Barman, Emelie -85 5:29.60  6 Final
Höjd MS   Ericsson, Mattias -84 ej start             
Längd F15   Andersson, Annika -86 4.76      2 Final    
Kula (3,0 kg) F16   Karlsson, Lina -85 ej start             
F15 Krasniqi, Rozafa -86 10.94  2 Final
Not
[1] - Mellantid
[¤] - Efteranmäld
 2001-02-04 (sö)  | Göteborgs Inomhus, Friidrottens Hus, Göteborg
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P12   Thorstensson, Erik -89 ej start        1    
F11 Thorstensson, Moa -90 ej start  1
Höjd P12   Thorstensson, Erik -89 ej start        1    
F11 Thorstensson, Moa -90 ej start  1
Stav P13   Thorstensson, Erik -89 ej start        1    
Längd (zon) F11   Thorstensson, Moa -90 ej start        1    
 2001-02-03 (lö)  | Rödblå vinter, Friidrottens hus, Göteborg
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Molinder, Roger -80 ej start        1    
400 m MS   Johansson, Albin -81 ej start        1    
1 500 m MS   Olsson, Olof -80 ej start        1    
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 ej start        1    
Wasserman, Marie -82 ej start  1
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start        1    
 2001-02-03 (lö)  | Sätra Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Suhard, Yannick -78 7.31      3 Heat 1    
7.35  2 Final
P18 Ericsson, Mattias -84 ej start             
Lönnies, Henning -83 7.62  PB 2 Heat 1
P16 Ekstedt, Anders -85 ej start 
Granlund, Jonas -86 ej start             
Lindkvist, Robin -86 7.88  3 Heat 1
7.87  6 Final
Redner, Patrik -85 ej start             
» Thulin, Mikael -85 7.39  2 Heat 2
7.35  1 Final
P14 Brandt, Rickard -87 ej start             
Brodén, Johan -88 9.67  PB 7 Heat 3
Ceesay, Mohammed -88 8.56  PB 4 Heat 3
» Eklund, Jonathan -88 8.93      3 Heat 2    
Silén, Gustav -88 ej start 
Sonko, Lamin -87 ej start 
P12 Niemeyer, Tomas -89 8.87  1 Heat 1
  8.89      3 Final    
Svensson, Glenn -89 8.85  2 Heat 2
8.75  1 Final
Waak, Simon -90 9.70  5 Heat 2
  9.45      7 Final    
F16 Poorkhavari, Anna -86 ej start 
Rätteli, Alexandra -85 8.72  PB 4 Heat 3 [¤]
Wiberg, Karolina -85 8.56      6 Heat 1   [¤]
F14 Beijer, Kajsa -87 10.01  PB 8 Heat 4
Berner, Amanda -88 10.58  PB 7 Heat 2
Fuentes, Kidora -87 ej start             
Gustavsson, Therese -87 8.95  5 Heat 4
Hynning, Elin -87 8.71  PB 1 Heat 2
  8.74      8 Final   [¤]
Johansson, Linn -88 8.50  2 Heat 3
8.52  2 Final
Liljebäck, Mika -88 8.90      3 Heat 1    
Nyota, Marinella -88 8.96  PB 5 Heat 3
F12 » Dedrickson M, Fatima -89 8.89  1 Heat 3
  8.84    PB 2 Final    
Fahlén, Catrin -89 9.49  PB 4 Heat 1
Görhed, Gabriella -90 9.76  5 Heat 3
Högberg, Elin -89 9.49    PB 2 Heat 2    
Westling, Amanda -89 9.12  PB 3 Heat 3
9.22  6 Final
200 m P18   Lönnies, Henning -83 25.83  [2]          
P16 Granlund, Jonas -86 ej start 
Lindkvist, Robin -86 24.70  1 Heat 1
  25.02      4 Final    
Redner, Patrik -85 27.34  3 Heat 3
» Thulin, Mikael -85 23.10  PB 1 Heat 4
  23.21      1 Final    
F16 Andersson, Annika -86 28.47  3 Heat 4
Carls, Camilla -86 28.36  2 Heat 4
Karlsson, Lina -85 30.93      4 Heat 3    
Lagerblad, Lovisa -85 27.82  2 Heat 5
27.90  1 B-final
Teilman, Maria -86 ej start             
Wiberg, Karolina -85 27.99  PB 3 Heat 5 [¤]
28.29  2 B-final
400 m P18   Lönnies, Henning -83 53.79      1 Heat 2    
F18 Berglund, Matilda -83 diskad  Heat 1
F14 Liljebäck, Mika -88 75.6m [2]
800 m P18   Amin, Adam -84 2:23.82  [2] PB        
P14 Berg, Jonathan -88 2:42.99  PB 4 Heat 1
Ceesay, Mohammed -88 ej start             
Mellström, Johan -87 2:26.29  PB 2 Heat 2
Silén, Gustav -88 2:31.10  3 Heat 2 [¤]
Sonko, Lamin -87 ej start             
P12 Svensson, Glenn -89 2:36.36  PB 1 Heat 1
F14 Liljebäck, Mika -88 2:39.95  PB 2 Heat 1
1 000 m P18   Amin, Adam -84 3:01.32    PB 2 Final    
P16 Lindkvist, Mikael -86 3:02.82  PB 3 Heat 1
Nylander, Tobias -85 2:52.73    PB 3 Heat 2    
Nyström, Jimmy -85 2:58.63  PB 5 Heat 2
60 m häck (84 cm) P14   Ceesay, Mohammed -88 11.07    PB 2 Heat 1    
» Eklund, Jonathan -88 10.66  1 Heat 1
» Elgered, Jonas -87 10.65  7 Heat 2
60 m häck (76,2 cm) F16   Carls, Camilla -86 9.87    PB 2 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 10.10  SB 5 Final
Lagerblad, Lovisa -85 9.89    PB 3 Final    
Wiberg, Karolina -85 9.95  PB 4 Final [¤]
F14 Arvidsson, Emelie -87 10.04  PB 1 Heat 2 [¤]
Johansson, Linn -88 9.87      1 Heat 1    
Nyota, Marinella -88 11.82  PB 5 Heat 1
Höjd P14   Berg, Jonathan -88 1.37      9      
Liedberg, Niclas -88 1.37  7 Final
Lundh, Robin -87 1.47    PB 5 Final   [¤]
Nilsson, Nicklas -87 1.37  10 [¤]
P12 Waak, Simon -90 1.32  3 Final
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.42      2 Final   [¤]
Beijer, Kajsa -87 1.22  12
Holm, Liv -88 1.37  5 Final
F12 Görhed, Gabriella -90 1.12  PB 5 Final
Tresteg P18 » Attersand, Henrik -84 12.76      3 Final    
F18 Bergsten, Moa -83 11.44  1 Final
F16 Andersson, Annika -86 10.71  [3] PB 1 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 9.85  PB 3 Final
Tresteg (zon) P14 » Eklund, Jonathan -88 9.76    PB 7 Final    
Nilsson, Nicklas -87 9.38  9 [¤]
F14 Arvidsson, Emelie -87 10.29    PB 3 Final   [¤]
Fuentes, Kidora -87 ej start 
Holm, Liv -88 9.69  PB 10
Johansson, Linn -88 9.94  PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P14   Berg, Jonathan -88 7.49      10      
Brodén, Johan -88 5.57  13
» Elgered, Jonas -87 9.97  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) P12   Niemeyer, Tomas -89 7.43      2 Final    
Waak, Simon -90 5.37  PB 6 Final [¤]
F14 Holm, Liv -88 6.53  PB 9
Kula (2,0 kg) F12   Westling, Amanda -89 7.92    PB 3 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen F15
 2001-02-01 (to)  | Solna-spelen 2, Solnahallen, Solna
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F14   Fernandez, Nathalie -88 ej start        1    
Nyrenström, Karolina -88 ej start  1
Törmälä, Sofia -88 ej start  1
1 000 m F14   Nyrenström, Karolina -88 ej start        1    
Höjd F14   Holm, Liv -88 ej start        1    
Nyrenström, Karolina -88 ej start  1
 2001-01-27/28 (lö-sö)  | IDM 01, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Attersand, Henrik -84 ej start           
» Attersand, Johan -74 ej start 
Molinder, Roger -80 7.18  3 Heat 2
  7.13    PB 3 Final  
Suhard, Yannick -78 7.27  2 Heat 3
7.26  PB 5 Final
KS Bergsten, Moa -83 8.45  4 Heat 2
8.44  PB 6 B-final
200 m MS   Molinder, Roger -80 ej start           
Suhard, Yannick -78 23.01  PB 3 Heat 1
23.21  3 B-final
400 m MS   Johansson, Albin -81 49.79      3 Final  
Karlsson, Henrik -80 52.98  PB 1 D-final
800 m MS   Brandt, Michael -76 1:58.90    PB 6 Final  
Johansson, Albin -81 1:56.47  2 Final
1 500 m MS   Amin, Adam -84 4:51.08      7 B-final  
Brandt, Michael -76 4:11.37  PB 1 B-final
KS Barman, Emelie -85 5:24.86  PB 9 Final
3 000 m MS   Bursell, Johan -76 10:28.94    SB 13 Final  
Olsson, Olof -80 8:43.09  PB 1 Final
60 m häck (84 cm) KS   Bergsten, Moa -83 10.04      4 Heat 1  
Höjd MS   Ericsson, Mattias -84 ej start           
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.22    SB 3 Final  
Wasserman, Marie -82 3.12  PB 5 Final
Längd KS   Bergsten, Moa -83 5.07      9 Final  
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 12.78      4 Final  
» Attersand, Johan -74 ej start 
KS Bergsten, Moa -83 11.39  4 Final
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Magnus -85 9.06    PB 9 Final  
 2001-01-27/28 (lö-sö)  | Haninge Open, Torvalla Sporthall, Haninge
  OBS glöm ej att skriva in spjut!
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Ekstedt, Anders -85 7.58      3 Heat 2  
7.60  3 Final
Granlund, Jonas -86 ej start           
Lindkvist, Robin -86 ej start 
Redner, Patrik -85 ej start 
» Thulin, Mikael -85 7.33  1 Heat 1
  7.36      1 Final  
P14 » Elgered, Jonas -87 8.77  PB 1 Heat 2
Sonko, Lamin -87 8.89  4 Heat 1
P13 » Eklund, Jonathan -88 9.01  2 Heat 1
  8.88    PB 5 Final  
Söderstedt, Johan -88 9.29  PB 4 Heat 2
P12 Niemeyer, Tomas -89 8.99  2 Heat 1
  8.95      3 Final  
Sandqvist, Joakim -89 9.03  3 Heat 2
9.01  PB 4 Final
Sundborg, Håkan -89 ej start           
Svensson, Glenn -89 8.82  1 Heat 2
8.79  2 Final
P11 Waak, Simon -90 9.35  3 Heat 1
  9.38      3 Final  
F16 Carls, Camilla -86 8.43  PB 3 Heat 2
8.48  6 Final
Krasniqi, Rozafa -86 8.68      2 Heat 3  
Teilman, Maria -86 7.96  1 Heat 1
7.91  PB 1 Final
Wiberg, Karolina -85 8.50  1 Heat 3 [¤]
  8.45    PB 5 Final  
F14 Fuentes, Kidora -87 ej start 
Gustavsson, Therese -87 8.72  1 Heat 2
  8.74      5 Final  
Hynning, Elin -87 8.73  PB 3 Heat 1
8.81  6 Final
Nylander, Elina -87 8.73      3 Heat 3  
Weinz, Helena -87 8.93  4 Heat 2
F13 Abrahamsson, Maria -88 ej start 
Fernandez, Nathalie -88 9.37    PB 4 Heat 3  
Forsberg, Emma -88 8.65  1 Heat 1
8.73  5 Final
Johansson, Linn -88 8.58  1 Heat 2
  8.54      1 Final  
Liljebäck, Mika -88 ej start 
Nyrenström, Karolina -88 9.24  3 Heat 1
  9.09    PB 6 Final  
Törmälä, Sofia -88 9.32  PB 3 Heat 3
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 ej start 
Fahlén, Catrin -89 ej start           
Fuentes, Tanita -89 9.20  1 Heat 1
Högberg, Elin -89 9.56  2 Heat 3
Jonasson, Hanna -89 9.44    PB 3 Heat 4  
F11 » Carls, Sofia -90 9.35  1 Heat 4
9.38  4 Final
Görhed, Gabriella -90 9.52  PB 2 Heat 1
9.55  6 Final
Höjd P16   Granlund, Jonas -86 1.61    PB 4 Final  
Janson, Robert -86 1.61  PB 3 Final [¤]
Nordström, Erik -86 1.56      5 Final  
P14 » Elgered, Jonas -87 1.41  4 Final
Lundh, Robin -87 1.41  PB 5 Final
Nilsson, Nicklas -87 1.31      7 Final  
P13 Berg, Jonathan -88 ej start 
» Eklund, Jonathan -88 1.36  PB 2 Final
Liedberg, Niclas -88 1.41      1 Final  
P12 Anderberg, Linus -89 ej start 
Sundborg, Håkan -89 1.26  PB 5 Final
P11 Waak, Simon -90 1.31      1 Final  
F16 Andersson, Annika -86 1.46  PB 6 Final
Krasniqi, Rozafa -86 1.49  4 Final
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.55    PB 1 Final  
Beijer, Kajsa -87 1.26  PB 8 Final [¤]
F13 Abrahamsson, Maria -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 1.36    PB 3 Final  
Holm, Liv -88 1.41  PB 1 Final
Johansson, Linn -88 ej start 
Nyrenström, Karolina -88 1.36    PB 4 Final  
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 ej start 
Fuentes, Tanita -89 ej start 
F11 » Carls, Sofia -90 1.21  2 Final
Längd P16   Nordström, Erik -86 5.36    PB 4 Final  
F16 Andersson, Annika -86 4.94  2 Final
Carls, Camilla -86 4.74    PB 4 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 4.76  PB 3 Final
Teilman, Maria -86 ej start 
Längd (zon) P14 » Elgered, Jonas -87 4.60    PB 4 Final  
Sonko, Lamin -87 4.76  PB 3 Final
P13 » Eklund, Jonathan -88 4.79    PB 3 Final  
Söderstedt, Johan -88 4.10  PB 7 Final
P12 » Kårelid, Victor -89 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 4.52    PB 2 Final  
Sandqvist, Joakim -89 ej start 
Sundborg, Håkan -89 3.88  PB 7 Final
Svensson, Glenn -89 4.30    PB 4 Final  
P11 Waak, Simon -90 4.28  1 Final
P10 Berg, Theodor -91 3.51  PB 5 Final [¤]
F14 Arvidsson, Emelie -87 4.74    PB 2 Final [¤]
Fuentes, Kidora -87 ej start 
Gustavsson, Therese -87 ej start 
Hynning, Elin -87 4.21      11    
Nylander, Elina -87 4.65  4 Final
Weinz, Helena -87 4.38  10
F13 Forsberg, Emma -88 ej start           
Holm, Liv -88 4.43  3 Final
Johansson, Linn -88 ej start  1
Nyrenström, Karolina -88 4.24      6 Final  
Törmälä, Sofia -88 3.79  12
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 ej start 
Fahlén, Catrin -89 ej start           
Fuentes, Tanita -89 4.05  8 Final
Högberg, Elin -89 3.84  13
Jonasson, Hanna -89 3.85    PB 12    
F11 » Carls, Sofia -90 3.77  8 Final
Görhed, Gabriella -90 3.67  PB 13
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 9.76    PB 3 Final  
P13 Berg, Jonathan -88 7.53  PB 2 Final
Olsson, David -88 8.36  PB 1 Final
Kula (3,0 kg) P12   Anderberg, Linus -89 ej start           
» Kårelid, Victor -89 ej start  1
Niemeyer, Tomas -89 8.45    PB 2 Final  
F16 Karlsson, Lina -85 7.62  5 Final [¤]
Krasniqi, Rozafa -86 10.82  3 Final
F14 Gustavsson, Therese -87 ej start           
F13 Forsberg, Emma -88 8.41  2 Final
Holm, Liv -88 6.25  PB 6 Final
Kula (2,0 kg) F11 » Carls, Sofia -90 6.37    PB 5 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-01-21 (sö)  | IVDM 2001, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 11.15    PB 2      
Westberg, Magnus -85 8.95  PB 2
Kula (6,25 kg) M50   Westberg, Jöran -47 12.28    PB 2 Final    
Kula (5,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 11.16    PB 1      
 2001-01-20 (lö)  | Vinteröz i kula, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (6,25 kg) P18   Westberg, Magnus -85 10.44    PB 1 Final    
Kula (5,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 10.81      1 Final    
 2001-01-20 (lö)  | Rekarnespelen, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Attersand, Johan -74 7.34    SB 3 Heat 3    
Molinder, Roger -80 7.18  1 Heat 1
  7.14    PB 1 Final    
P18 » Attersand, Henrik -84 7.82  PB 2 Heat 2
ej start  Final
P16 Ekstedt, Anders -85 7.52  2 Heat 2
  7.59      2 Final    
Granlund, Jonas -86 8.26  3 Heat 1 [¤]
8.20  5 Final
Lindkvist, Robin -86 7.93  2 Heat 1
  7.85      3 Final    
Redner, Patrik -85 8.49  4 Heat 2
» Thulin, Mikael -85 7.40  1 Heat 2
  7.35      1 Final    
F16 Lagerblad, Lovisa -85 8.79  4 Heat 2
8.69  6 Final
Söderhult, Ellen -86 8.94    PB 3 Heat 1    
Teilman, Maria -86 8.03  1 Heat 2
8.05  1 Final
200 m MS   Molinder, Roger -80 ej start             
P16 Ekstedt, Anders -85 24.3m 2 Heat 2
Granlund, Jonas -86 25.58    PB 1 Heat   [¤]
Lindkvist, Robin -86 24.7m 3 Heat 2
Nordström, Erik -86 ej start 
Redner, Patrik -85 26.37    PB 2 Heat 1    
» Thulin, Mikael -85 24.1m 1 Heat 2
F16 Andersson, Annika -86 28.27  PB 2 Heat 2
Carls, Camilla -86 28.18      2 Heat 3    
Hammarberg, Louise -85 29.94  3 Heat 2
Krasniqi, Rozafa -86 28.01  PB 1 Heat 2
Lagerblad, Lovisa -85 28.20      3 Heat 3    
Teilman, Maria -86 26.28  1 Heat 3
800 m MS   Johansson, Albin -81 ej start             
P16 Huss, Anders -85 ej start 
Nylander, Tobias -85 ej start             
F16 Barman, Emelie -85 2:36.59  PB 5 Heat 1
Håkansson, Camilla -87 2:29.08  PB 4 Heat 1
» Nyström, Michelle -87 2:27.15    PB 3 Heat 1    
Söderhult, Ellen -86 2:25.63  PB 2 Heat 1
60 m häck (84 cm) F18   Bergsten, Moa -83 ej start             
60 m häck (76,2 cm) F16   Carls, Camilla -86 9.96      3 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 10.23  5 Final
Lagerblad, Lovisa -85 10.06  SB 4 Final [¤]
Höjd P18   Ericsson, Mattias -84 1.88      3 Final    
F16 Krasniqi, Rozafa -86 1.49  PB 1 Final
Längd P16   Nordström, Erik -86 ej start             
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 12.62      2 Final    
» Attersand, Johan -74 15.01  SB 1 Final
KS Andersson, Annika -86 10.25      2 Final    
F18 Bergsten, Moa -83 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-01-20 (lö)  | Vinthundsvintern, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Attersand, Johan -74 ej start             
P15 Erixon, Jakob -86 7.92  PB 2 Heat 1 [¤]
  8.18      4 Final    
P14 » Elgered, Jonas -87 ej start 
Nyberg, Svante -87 ej start 
Sonko, Lamin -87 8.95      2 Heat 1    
F14 Fuentes, Kidora -87 8.80  3 Heat 1
8.94  4 Final
Gustavsson, Therese -87 8.77  2 Heat 1
  8.66      1 Final    
Hynning, Elin -87 8.81  4 Heat 1
8.74  PB 3 Final
Weinz, Helena -87 8.86  6 Heat 1
8.96  6 Final
400 m MS   Karlsson, Henrik -80 54.11    SB 3 B-final   [¤]
1 500 m MS   Olsson, Olof -80 4:09.92    PB 5 Final    
P18 Amin, Adam -84 4:48.41  PB 7 Final
60 m häck (84 cm) P14 » Elgered, Jonas -87 ej start             
60 m häck (76,2 cm) F14   Nylander, Elina -87 10.18    PB 2 Heat 1    
Längd (zon) P14 » Elgered, Jonas -87 ej start             
Nilsson, Nicklas -87 ej start 
Nyberg, Svante -87 ej start             
Sonko, Lamin -87 4.15  4 Final
F14 Fuentes, Kidora -87 ej start 
Gustavsson, Therese -87 4.39      2 Final    
Hynning, Elin -87 4.34  3 Final
Nylander, Elina -87 4.48  1 Final
Weinz, Helena -87 4.30  4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2001-01-19 (fr)  | IDF Mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
4-kamp P14 » Elgered, Jonas -87 1 208    PB 9      
60 m häck (84 cm) 10.50 [686] 4 2
Längd (zon) ej res  1
Höjd ej res  1
Kula (4,0 kg) 9.60 [522]   PB 3      
P13 » Eklund, Jonathan -88 1 538  PB 3
60 m häck (84 cm) 10.61 [666] PB 1 1
Längd (zon) 4.24 [418] 3
Höjd 1.29 [330] 4
Kula (4,0 kg) 5.76 [124]   PB 6      
Liedberg, Niclas -88 1 220  PB 6
60 m häck (84 cm) 12.25 [393] PB 1 2
Längd (zon) 3.99 [341] PB 6
Höjd 1.33 [378] 3
Kula (4,0 kg) 5.64 [108]   PB 9      
Segerlind, Jonas -88 1 568  PB 2
60 m häck (84 cm) 11.74 [471] 3 3
Längd (zon) 4.26 [424] PB 4
Höjd 1.37 [427] 2
Kula (4,0 kg) 6.79 [246]   PB 1      
Söderstedt, Johan -88 928  PB 8
60 m häck (84 cm) 13.15 [272] 2 1
Längd (zon) 3.90 [313] PB 7
Höjd 1.25 [283] PB 7
Kula (4,0 kg) 5.31 [60] PB 11
4-kamp F14   Arvidsson, Emelie -87 2 797  [1] PB 4      
60 m häck (76,2 cm) 10.24 [767] 3 1
Kula (3,0 kg) 7.91 [524] PB 4
Längd (zon) 4.69 [712] PB 2
Höjd 1.49 [794]     1      
F13 Forsberg, Emma -88 1 674  PB 8
60 m häck (76,2 cm) 11.30 [565] PB 3 1
Kula (3,0 kg) ej res  1
Längd (zon) 4.12 [519] 9
Höjd 1.33 [590]   PB 3      
Johansson, Linn -88 2 214  PB 4
60 m häck (76,2 cm) 9.83 [852] 1 2
Kula (3,0 kg) 6.08 [316] 8
Längd (zon) 4.81 [753] 1
Höjd 1.13 [293]     11      
Widengren, Johanna -88 1 409  PB 11
60 m häck (76,2 cm) 11.35 [557] PB 4 1
Kula (3,0 kg) 4.55 [109] PB 10
Längd (zon) 4.36 [600] 5
Höjd 1.05 [143] PB 12
3-kamp P12   Anderberg, Linus -89 1 419    PB 7      
Längd (zon) 3.55 [428] SB 8
60 m 9.73 [461] 4 1
Kula (3,0 kg) 7.00 [530]     5      
Niemeyer, Tomas -89 1 972  PB 2
Längd (zon) 4.24 [661] 3
60 m 8.93 [715] 1 2
Kula (3,0 kg) 7.62 [596]     2      
Sundborg, Håkan -89 1 175  PB 8
Längd (zon) 3.83 [522] PB 7
60 m 10.10 [360] SB 5 1
Kula (3,0 kg) 5.04 [293]   PB 9      
Thorstensson, Erik -89 1 660  PB 5
Längd (zon) 3.95 [563] PB 5
60 m 9.33 [582] 3 2
Kula (3,0 kg) 6.87 [515] PB 6
3-kamp F12 » Carls, Sofia -90 1 592  [2] PB 10      
Kula (2,0 kg) 6.08 [437] PB 13
60 m 9.41 [594] 2 4
Längd (zon) 3.83 [561]     10      
» Carlsson Odell, Sara -89 1 637  PB 8
Kula (2,0 kg) 5.68 [387] PB 18
60 m 9.30 [631] 1 5
Längd (zon) 3.99 [619]   PB 8      
Fuentes, Tanita -89 1 858  PB 5
Kula (2,0 kg) 6.63 [502] PB 8
60 m 9.13 [689] 1 1
Längd (zon) 4.12 [667]     5      
Westling, Amanda -89 1 917  PB 4
Kula (2,0 kg) 7.43 [591] PB 5
60 m 9.25 [648] 1 3
Längd (zon) 4.15 [678] 4
Not
[1] - Mångkampen har utgått ur grenprogrammet för F14. Ingick i grenprogrammet: -2000
[2] - Klubbrekord i klassen F11
 2001-01-19 (fr)  | USA, New York, NY,
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:51.11  [1] SB 1 Final    
1 000 m MS   Norberg, Daniel -78 2:29.64    PB 1 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
 2001-01-16 (ti)  | Solna-spelen 1, Solnahallen, Solna
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Sonko, Lamin -87 ej start        1    
F14 Fuentes, Kidora -87 ej start  1
Gustavsson, Therese -87 ej start        1    
Hynning, Elin -87 ej start  1
Håkansson, Camilla -87 ej start  1
Nylander, Elina -87 ej start        1    
Weinz, Helena -87 ej start  1
Höjd P14   Lundh, Robin -87 ej start        1    
Längd (zon) F14   Fuentes, Kidora -87 ej start        1    
Hynning, Elin -87 ej start  1
Håkansson, Camilla -87 ej start        1    
Nylander, Elina -87 ej start  1
Weinz, Helena -87 ej start  1
 2001-01-13/14 (lö-sö)  | Scandic Indoor Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Molinder, Roger -80 7.26      2 Heat 4  
7.19  SB 1 B-final
P18 » Attersand, Henrik -84 7.85    PB 7 Heat 1  
Lönnies, Henning -83 7.63  PB 1 Heat 2
7.67  7 Final
P16 Ekstedt, Anders -85 7.48  1 Heat 1
  7.45    PB 3 Final  
Redner, Patrik -85 8.63  8 Heat 1
» Thulin, Mikael -85 7.33  PB 1 Heat 2
  7.33      2 Final  
P15 Erixon, Jakob -86 7.93  PB 2 Heat 2
7.95  8 Final
Granlund, Jonas -86 8.12    PB 3 Heat 1 [¤]
Lindkvist, Robin -86 7.83  3 Heat 3
7.79  3 Final
P14 Björkholm, Niclas -87 8.98      6 Heat 2  
Ceesay, Mohammed -88 8.61  5 Heat 3 [¤]
» Elgered, Jonas -87 8.91  PB 5 Heat 2
Nyberg, Svante -87 8.57    PB 5 Heat 1  
Sonko, Lamin -87 8.91  6 Heat 3
Strinde, Zacharias -87 9.05  PB 7 Heat 1
P13 Ceesay, Mohammed -88 8.60  3 Heat 2
  8.58    PB 4 Final  
Chernström, Christer -88 ej start 
» Eklund, Jonathan -88 9.15  4 Heat 3
  9.16      8 Final  
Strinde, Gabriel -88 10.45  PB 8 Heat 3
Söderstedt, Johan -88 9.43  5 Heat 2
P12 Forsström, Fredrik -89 10.19    PB 6 Heat 3  
» Kårelid, Victor -89 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 ej start 
Sandqvist, Joakim -89 9.22  3 Heat 1
  9.16    PB 5 Final  
Svensson, Glenn -89 8.74  PB 1 Heat 1
8.76  1 Final
Thorstensson, Erik -89 9.20  3 Heat 2
  9.18    PB 6 Final  
P11 Kapell, Oscar -90 10.20  PB 5 Heat 3
Waak, Simon -90 9.55  1 Heat 4
  9.42      7 Final  
P10 Aredal, Mattias -91 11.30  PB 7 Heat 3
Frykholm, William -91 10.44  PB 4 Heat 5
Söderstedt, Erik -91 10.72    PB 5 Heat 4  
Älvebrand, Eric -91 10.52  PB 5 Heat 3
F18 Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
F16 Rätteli, Alexandra -85 ej start           
F15 Andersson, Annika -86 8.75  PB 4 Heat 2
Carls, Camilla -86 8.63  2 Heat 2
Krasniqi, Rozafa -86 8.68    PB 5 Heat 1  
Teilman, Maria -86 8.03  1 Heat 4
7.93  PB 1 Final
F14 Fuentes, Kidora -87 8.78    PB 3 Heat 4  
Gustavsson, Therese -87 8.71  2 Heat 2
8.71  7 Final
Hynning, Elin -87 8.75    PB 1 Heat 1  
Nylander, Elina -87 8.71  4 Heat 3
8.76  8 Final
Weinz, Helena -87 8.80      5 Heat 2  
F13 Abrahamsson, Maria -88 ej start 
Eklund, Marica -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 8.74      2 Heat 3  
Hellström, Hanna -88 9.94  PB 8 Heat 1
Johansson, Linn -88 8.62  1 Heat 1
  8.60      3 Final  
Liljebäck, Mika -88 8.85  PB 3 Heat 1
8.98  7 Final
Nyrenström, Karolina -88 9.15    PB 1 Heat 2  
Törmälä, Sofia -88 9.58  PB 6 Heat 2
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 9.46  2 Heat 5
» Dedrickson M, Fatima -89 8.96  PB 1 Heat 2
  9.08      5 Final  
Fryers Hellquist, Katarina -89 9.66  PB 8 Heat 4
Fuentes, Tanita -89 9.02  1 Heat 5
  9.17      8 Final  
Högberg, Elin -89 9.52  PB 5 Heat 2
Jonasson, Hanna -89 9.61  PB 7 Heat 4
Lord, Linnéa -89 10.32      6 Heat 2  
Olin, Hanna -89 10.81  PB 7 Heat 1
Westling, Amanda -89 9.22  3 Heat 2
F11 » Carls, Sofia -90 9.35  PB 1 Heat 6
  9.55      8 Final  
Görhed, Gabriella -90 9.88  PB 6 Heat 3
Göth, Camilla -90 10.93  PB 8 Heat 5
Göth, Linn -90 ej start           
Lindén, Malin -90 11.13  SB 8 Heat 1
Thorstensson, Moa -90 9.73  PB 5 Heat 3
Utterström, Emelie -90 10.62    PB 8 Heat 3  
F10 Forsström-J-son, Isabell -91 11.73  8 Heat 1 [¤]
Hagman, Mathilda -91 10.51  PB 4 Heat 1
Jakobsson, Ulrika -91 10.16      3 Heat 2  
Klaus, Annika -91 11.59  PB 8 Heat 4
Lord, Johanna -91 10.72  4 Heat 2 [¤]
200 m MS   Johansson, Albin -81 24.24  [2] SB      
Molinder, Roger -80 ej start 
P18 Huss, Anders -85 26.71  [2] PB      
Lönnies, Henning -83 25.51  [2]
Wallentin, Jan -83 ej start 
P16 Ekstedt, Anders -85 23.95    PB 1 Heat 3  
Nylander, Tobias -85 26.30  PB 4 Heat 3
Redner, Patrik -85 28.13  4 Heat 1
» Thulin, Mikael -85 23.13    PB 1 Heat 4  
P15 Lindkvist, Robin -86 24.53  PB 2 Heat 3
KS Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
F16 Hammarberg, Louise -85 29.73    PB 4 Heat 2  
Karlsson, Lina -85 30.93  2 Heat 1
Lagerblad, Lovisa -85 28.07  2 Heat 2
F15 Carls, Camilla -86 28.06  2 Heat 3
  28.47      3 B-final  
Teilman, Maria -86 26.26  1 Heat 1
26.17  PB 1 A-final
400 m MS   Johansson, Albin -81 49.39    SB 1 Heat 3  
57.61  [2]
P18 Huss, Anders -85 55.48    PB 2 Heat 4  
Lönnies, Henning -83 53.17  PB 1 Heat 2
F18 Hammarberg, Louise -85 diskad  Heat 2
Söderhult, Ellen -86 64.37  PB 2 Heat 1
800 m MS   Johansson, Albin -81 1:55.25    SB 2 Heat 3  
P14 Mellström, Johan -87 2:30.16  3 Final
Sonko, Lamin -87 2:37.12    PB 4 Final  
Strinde, Zacharias -87 ej start 
P13 Berg, Jonathan -88 2:43.21  PB 5 Heat
Ceesay, Mohammed -88 2:37.20    SB 3 Heat 1  
Chernström, Christer -88 ej start 
Silén, Gustav -88 2:26.91  PB 1 Heat 2
Strinde, Gabriel -88 ej start           
Söderstedt, Johan -88 2:47.86  PB 5 Heat 1
P12 Sandqvist, Joakim -89 2:33.49  PB 1 Heat 1
F14 Håkansson, Camilla -87 2:35.04      3 Heat 2  
» Nyström, Michelle -87 2:32.71  2 Heat 1
F13 Abrahamsson, Maria -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 2:34.56      1 Heat 3  
Holm, Liv -88 2:39.51  PB 2 Heat 1
Liljebäck, Mika -88 2:42.10  PB 1 Heat 2
Nyrenström, Karolina -88 2:41.53    PB 3 Heat 3  
F12 Lord, Linnéa -89 3:04.39  PB 6 Heat 2
1 500 m P16   Nylander, Tobias -85 4:42.28    PB 4 Final  
Nyström, Jimmy -85 4:42.93  PB 5 Final
P15 Lindkvist, Mikael -86 4:56.11      1 Heat 1  
F16 Barman, Emelie -85 5:26.01  4 Final
60 m häck (91,4 cm) P15   Granlund, Jonas -86 9.88    PB 3 Final  
60 m häck (84 cm) P14 » Eklund, Jonathan -88 10.64    PB 4 Heat 1  
» Elgered, Jonas -87 10.48  PB 3 Heat 1
Liedberg, Niclas -88 brutit        Heat 2  
Söderstedt, Johan -88 12.82  PB 2 Heat 2
F18 Bergsten, Moa -83 9.92  3 Final
60 m häck (76,2 cm) F16   Lagerblad, Lovisa -85 10.12    SB 3 Final  
F15 Carls, Camilla -86 9.95  PB 1 Final 1
Krasniqi, Rozafa -86 10.18      3 Final 1  
F14 Arvidsson, Emelie -87 10.28  4 Heat 2
Eklund, Marica -88 ej start 
Johansson, Linn -88 9.92      1 Heat 2  
Nylander, Elina -87 10.53  1 Heat 1
Höjd P18   Ericsson, Mattias -84 1.95    PB 2 Final  
P14 » Elgered, Jonas -87 1.41  PB 8 Final
Lundh, Robin -87 1.38      11    
Nilsson, Nicklas -87 1.33  13
P13 Berg, Jonathan -88 1.41  1 Final
» Eklund, Jonathan -88 1.33    PB 5 Final  
Liedberg, Niclas -88 1.41  PB 3 Final
P12 Anderberg, Linus -89 1.13  7 Final
Thorstensson, Erik -89 1.23    PB 4 Final  
Waak, Simon -90 1.33  3 Final [¤]
F15 Krasniqi, Rozafa -86 1.47  SB 4 Final
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.52    PB 1 Final  
Gustavsson, Therese -87 ej start 
Hynning, Elin -87 1.28  SB 9
Håkansson, Camilla -87 1.28      8 Final  
Weinz, Helena -87 1.28  PB 10
F13 Forsberg, Emma -88 1.28  PB 12
Holm, Liv -88 1.38    PB 4 Final  
Johansson, Linn -88 1.18  PB 21
Nyrenström, Karolina -88 1.28  14
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 1.13      13 Final  
Thorstensson, Moa -90 1.23  PB 5 Final
Stav P15   Granlund, Jonas -86 2.47    PB 4 Final [¤]
P14 Mellström, Johan -87 2.37  1 Final
Thorstensson, Erik -89 2.12  [3] PB 3 Final  
KS Wasserman, Marie -82 3.07  PB 5 Final [¤]
F15 Söderhult, Ellen -86 2.27  PB 2 Final
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.82  2 Final
Längd P16 » Thulin, Mikael -85 5.79    PB 1 Final  
P15 Lindkvist, Robin -86 5.52  2 Final
F18 Bergsten, Moa -83 5.10    PB 5 Final  
F15 Andersson, Annika -86 4.83  5 Final
Krasniqi, Rozafa -86 4.46  PB 12
Teilman, Maria -86 ej start 
Längd (zon) P14   Björkholm, Niclas -87 4.00      15    
» Elgered, Jonas -87 4.34  10
Nilsson, Nicklas -87 4.27      13    
Nyberg, Svante -87 4.31  11
Sonko, Lamin -87 4.28  12
Strinde, Zacharias -87 4.16    PB 14    
P13 Berg, Jonathan -88 4.43  PB 4 Final
Ceesay, Mohammed -88 4.43  PB 3 Final
» Eklund, Jonathan -88 4.39    PB 6 Final  
Liedberg, Niclas -88 3.98  SB 18
P12 Forsström, Fredrik -89 3.58  PB 11 Final
Niemeyer, Tomas -89 ej start           
Sandqvist, Joakim -89 ej start 
Svensson, Glenn -89 ej start 
P11 Kapell, Oscar -90 3.38    PB 17    
Waak, Simon -90 4.28  PB 2 Final
P10 Aredal, Mattias -91 2.73  PB 33
Berg, Theodor -91 3.45    PB 10    
Frykholm, William -91 3.01  PB 26
Söderstedt, Erik -91 3.08  PB 24
Älvebrand, Eric -91 2.94    SB 28    
F14 Arvidsson, Emelie -87 4.60  PB 8 Final
Fuentes, Kidora -87 ej start 
Gustavsson, Therese -87 4.48      10    
Hynning, Elin -87 4.39  SB 15
Håkansson, Camilla -87 4.24  PB 17
Nylander, Elina -87 4.68      5 Final  
Weinz, Helena -87 4.44  12
F13 Eklund, Marica -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 4.58      2 Final  
Holm, Liv -88 4.44  PB 6 Final
Johansson, Linn -88 4.89  1 Final
Nyrenström, Karolina -88 4.26      11    
Törmälä, Sofia -88 3.91  PB 19
F12 Fryers Hellquist, Katarina -89 3.83  PB 17
Fuentes, Tanita -89 4.23    PB 6 Final  
Högberg, Elin -89 4.02  PB 12
Jonasson, Hanna -89 3.68  PB 21
Peterson, Sofia -89 3.81    PB 18    
Westling, Amanda -89 4.24  PB 5 Final
F11 » Carls, Sofia -90 3.85  PB 6 Final
Görhed, Gabriella -90 3.60    PB 19    
Göth, Camilla -90 3.10  PB 30
Göth, Linn -90 ej start 
Lindén, Malin -90 3.11    PB 29    
Thorstensson, Moa -90 ej start 
F10 Forsström-J-son, Isabell -91 2.87  PB 27
Hagman, Mathilda -91 3.14    PB 15    
Jakobsson, Ulrika -91 3.59  PB 2 Final
Klaus, Annika -91 2.59  PB 43
Nordgren, Ellen -91 3.15  PB 14
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.87    SB 1 Final  
P18 » Attersand, Henrik -84 12.87  2 Final
P16 Nyström, Jimmy -85 10.66      7 Final  
F18 Andersson, Annika -86 10.65  [4] PB 5 Final
Bergsten, Moa -83 11.55  [5] PB 2 Final
Kula (5,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 11.13    PB 1 Final [¤]
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 9.39    PB 4 Final  
P13 Berg, Jonathan -88 7.31  PB 4 Final
Kula (3,0 kg) P12   Anderberg, Linus -89 6.66      5 Final  
Forsström, Fredrik -89 5.31  PB 8 Final
» Kårelid, Victor -89 ej start           
Niemeyer, Tomas -89 ej start 
F16 Karlsson, Lina -85 7.95  PB 3 Final
F14 Hynning, Elin -87 6.49    PB 7 Final  
Weinz, Helena -87 5.96  PB 8 Final
F13 Eklund, Marica -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 8.28      2 Final  
Holm, Liv -88 6.06  14
Johansson, Linn -88 5.89  15
Kula (2,0 kg) F12 » Dedrickson M, Fatima -89 ej start           
Westling, Amanda -89 6.97  PB 12
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen P12
[4] - Klubbrekord i klassen F15
[5] - Även klubbrekord i klassen KS
 2001-01-13 (lö)  | USA, New York, NY
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Norberg, Daniel -78 1:53.90    SB 3 Final    
 2001-01-06 (lö)  | Ärlaspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Molinder, Roger -80 7.20    SB 1 Heat 1    
7.27  4 Semi-1
KS Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
200 m MS   Molinder, Roger -80 23.75    SB 4 Heat 5    
KS Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
 2001-02-02/01-04 (fr)  | ISM mångkamp 2001, Friidrottshallen, Västerås - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
7-kamp MS   Kleebinder, Niklas -77 4 594    SB 3      
60 m 7.72 [643] SB 1
Längd 6.38 [670] SB 1
Kula (7,26 kg) 12.33 [626] PB 1
Höjd 1.91 [723] SB 1
60 m häck (106,7 cm) 9.07 [730] SB 1
Stav 3.83 [570] SB 1
1 000 m 3:03.34 [632] SB 1
7-kamp P15   Granlund, Jonas -86 3 387    PB 11      
60 m 8.22 [574] 1
Stav 2.43 [418] 1
Längd 4.83 [473] PB 1
60 m häck (84 cm) 10.17 [568] SB 1
Höjd 1.52 [529] 1
Kula (4,0 kg) 7.34 [388] SB 1
600 m 1:42.30 [437] PB 1
5-kamp F15   Krasniqi, Rozafa -86 3 093  [1] PB 5      
60 m häck (76,2 cm) 10.25 [695] 1
Höjd 1.52 [660] PB 1
Kula (3,0 kg) 11.14 [704] 1
Längd 4.60 [575] 1
600 m 1:56.66 [459] PB 1
Not
[1] - Är ny klubbrekordmångkamp 2001 för F15
 2001-01-03 (on)  | Enköping, Enköpings Idrottshus
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd F14   Håkansson, Camilla -87 1.30    PB 7 Final    
Kula (3,0 kg) F14   Håkansson, Camilla -87 6.01    PB 7 Final    
 2000-12-09/10 (lö-sö)  | Löplabbet Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Sonko, Lamin -87 9.06      4 Heat 3  
P12 Niemeyer, Tomas -89 8.84  1 Heat 4
  8.91      3 Final  
Sandqvist, Joakim -89 9.25  3 Heat 2
Svensson, Glenn -89 8.94  2 Heat 4 [¤]
  8.90    PB 2 Final  
F14 Abrahamsson, Maria -88 8.94  PB 6 Heat 5
Eklund, Marica -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 8.55  2 Heat 3
  8.60      4 Final  
Hällbom, Hannah -88 9.37  PB 6 Heat 3
Johansson, Linn -88 8.59  2 Heat 5
Liljebäck, Mika -88 9.06    PB 5 Heat 6  
Widengren, Johanna -88 8.87  3 Heat 4
F12 » Carls, Sofia -90 9.52  6 Heat 1
» Carlsson Odell, Sara -89 9.42      5 Heat 1  
Fuentes, Tanita -89 8.97  1 Heat 7 [¤]
9.03  4 Final
Högberg, Elin -89 ej start        Heat 2  
Lord, Linnéa -89 9.81  PB 4 Heat 2
F10 Jakobsson, Ulrika -91 10.10  2 Heat 3
  10.06    PB 4 Final  
Lord, Johanna -91 10.61  PB 4 Heat 3 [¤]
300 m P14   Berg, Jonathan -88 46.77    PB 2 Heat 2 [¤]
Sonko, Lamin -87 46.13  PB 1 Heat 2
P12 Niemeyer, Tomas -89 47.64    PB 1 Heat 4 [¤]
Sandqvist, Joakim -89 47.93  PB 2 Heat 2 [¤]
Svensson, Glenn -89 47.20  PB 1 Heat 2 [¤]
F14 Forsberg, Emma -88 46.99    PB 3 Heat 4 [¤]
Liljebäck, Mika -88 48.87  PB 3 Heat 7 [¤]
Nylander, Elina -87 45.54  PB 1 Heat 2
Weinz, Helena -87 47.07    PB 1 Heat 5  
F12 Fuentes, Tanita -89 49.67  PB 2 Heat 5 [¤]
600 m P12   Sandqvist, Joakim -89 1:52.43      1 Heat 3 [¤]
F12 Lord, Linnéa -89 2:05.68  PB 4 Heat 1
800 m P16   Nylander, Tobias -85 2:11.2m   PB 3 Heat 1  
P14 Silén, Gustav -88 2:36.21  SB 2 Heat 1
F14 Liljebäck, Mika -88 2:50.64  4 Heat 2
1 500 m P18   Amin, Adam -84 5:03.58    PB 2 Final [¤]
60 m häck (76,2 cm) F14   Eklund, Marica -88 ej start           
Johansson, Linn -88 9.93  1 Heat 2
F12 » Carls, Sofia -90 12.39  [2] PB 1 Heat 1  
» Carlsson Odell, Sara -89 12.50  2 Heat 1
Lord, Linnéa -89 13.35  PB 5 Heat 1
Höjd P18   Ericsson, Mattias -84 1.83    SB 6 Final  
P14 Berg, Jonathan -88 1.41  PB 9 [¤]
P12 Anderberg, Linus -89 ej res        Final  
F14 Abrahamsson, Maria -88 1.23  PB 19
F12 » Carls, Sofia -90 1.18  10
» Carlsson Odell, Sara -89 1.13  16
Längd (zon) P14   Berg, Jonathan -88 4.18    SB 21    
Brodén, Johan -88 3.84  PB 23
Sonko, Lamin -87 4.28      18    
P12 Niemeyer, Tomas -89 4.40  1 Final
Sandqvist, Joakim -89 3.70  14
Svensson, Glenn -89 4.03      6 Final [¤]
F14 Abrahamsson, Maria -88 3.83  PB 38
Eklund, Marica -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 4.58      12    
Hällbom, Hannah -88 3.99  PB 33
Johansson, Linn -88 4.78  4 Final
Nylander, Elina -87 4.75    PB 6 Final  
Weinz, Helena -87 4.66  PB 10
Widengren, Johanna -88 4.39  PB 19
F12 » Carls, Sofia -90 3.74      18   [¤]
» Carlsson Odell, Sara -89 3.65  27
Fuentes, Tanita -89 4.08  8 Final [¤]
Högberg, Elin -89 ej start          [¤]
F10 Jakobsson, Ulrika -91 3.52  PB 5 Final
Lord, Johanna -91 2.89  PB 13 Final [¤]
Kula (5,5 kg) P16   Gauffin, Joakim -85 9.90    PB 2 Final [¤]
Westberg, Magnus -85 10.13  PB 1 Final [¤]
Kula (4,0 kg) P14   Berg, Jonathan -88 7.00    PB 11    
Brodén, Johan -88 6.13  PB 14
Kula (3,0 kg) P12   Anderberg, Linus -89 6.39      6 Final  
Niemeyer, Tomas -89 7.15  2 Final
F14 Eklund, Marica -88 ej start           
Forsberg, Emma -88 8.40  3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F11
 2000-12-05 (ti)  | Solna Sprintcup 3, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Söderstedt, Johan -88 9.35    PB 5 Heat 1    
P12 Sandqvist, Joakim -89 9.20  2 Heat 4 [¤]
  9.18    PB 2 B-final    
Svensson, Glenn -89 9.09  3 Heat 1
9.14  6 Final
F14 Eklund, Marica -88 ej start             
Johansson, Linn -88 8.65  2 Heat 1
8.59  4 Final
Nyrenström, Karolina -88 9.26      4 Heat 1   [¤]
F12 Johansson, Ella -90 9.89  5 Heat 3
Längd (zon) F14   Eklund, Marica -88 ej start             
Johansson, Linn -88 4.87  2 Final
Nyrenström, Karolina -88 4.28      9 Final   [¤]
F12 Johansson, Ella -90 3.70  PB 14 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-12-02/03 (lö-sö)  | Julklappsjakten, Friidrottens hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18 » Attersand, Henrik -84 ej start           
Lönnies, Henning -83 7.67  PB 4 Heat 4
P16 Ekstedt, Anders -85 7.48  PB 2 Heat 1
  7.50      5 Final  
Huss, Anders -85 ej start 
Nylander, Tobias -85 8.19  PB 6 Heat 1
Redner, Patrik -85 8.49    PB 7 Heat 4  
» Thulin, Mikael -85 7.35  1 Heat 1
7.34  PB 1 Final
P15 Granlund, Jonas -86 8.33    PB 5 Heat 2  
Lindkvist, Mikael -86 8.94  PB 5 Heat 4
Lindkvist, Robin -86 7.76  1 Heat 1
  7.69    PB 1 Final  
P14 Amirav, Nathanael -87 10.15  PB 6 Heat 4
Björkholm, Niclas -87 8.84  PB 6 Heat 2
Hedlund, Ingemar -87 ej start           
Nyberg, Svante -87 8.60  PB 4 Heat 2
Roth, Gustav -87 ej start 
Sonko, Lamin -87 8.88      5 Heat 1  
P13 Berg, Jonathan -88 9.35  PB 3 Heat 5
» Eklund, Jonathan -88 9.12  PB 5 Heat 3
Segerlind, Jonas -88 9.11    PB 3 Heat 3  
P12 Anderberg, Linus -89 9.56  PB 7 Heat 1
» Kårelid, Victor -89 8.45  PB 2 Heat 1
  8.50      2 Final  
Niemeyer, Tomas -89 8.82  PB 3 Heat 1
8.95  7 Final
Sandqvist, Joakim -89 9.31    PB 4 Heat 3  
P11 Molin, Per -90 9.81  PB 5 Heat 2
Waak, Simon -90 9.30  PB 3 Heat 3
  9.37      5 Final  
F16 Lagerblad, Lovisa -85 8.65  PB 6 Heat 3
F15 Carls, Camilla -86 8.46  PB 1 Heat 5
  8.57      7 B-final  
Krasniqi, Rozafa -86 8.77  3 Heat 2
8.74  SB 5 B-final
Teilman, Maria -86 8.00  1 Heat 2
  7.99    PB 1 A-final  
F14 Fuentes, Kidora -87 ej start 
Gustavsson, Therese -87 8.59  2 Heat 2
  8.56    PB 2 B-final  
Hynning, Elin -87 8.79  PB 5 Heat 5
Håkansson, Camilla -87 9.35  PB 7 Heat 3
Nylander, Elina -87 8.49  PB 1 Heat 5
  8.60      7 Final  
Weinz, Helena -87 8.80  PB 6 Heat 2
Wiking, Jessica -87 ej start 
F13 Abrahamsson, Maria -88 ej start           
Eklund, Marica -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 8.48  PB 1 Heat 3
  8.49      3 Final  
Johansson, Linn -88 8.65  2 Heat 5
8.50  PB 4 Final
Liljebäck, Mika -88 9.15    PB 5 Heat 1  
Nyrenström, Karolina -88 9.17  PB 3 Heat 7
Törmälä, Sofia -88 9.61  PB 7 Heat 1
Widengren, Johanna -88 8.84    PB 3 Heat 1  
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 9.30  PB 2 Heat 5
9.40  7 B-final
Cotgreave, Alice -89 ej start           
Fuentes, Tanita -89 8.97  PB 1 Heat 4
9.06  6 Final
Högberg, Elin -89 9.60    PB 3 Heat 6  
Lindesten, Anna -89 10.17  SB 6 Heat 2
Tedesund, Malin -89 10.32  PB 5 Heat 5
F11 Bolander, Denise -90 10.30    PB 5 Heat 4  
» Carls, Sofia -90 9.45  5 Heat 5
9.37  PB 1 B-final
Ferm, Emelie -90 ej start           
Hulterstedt, Angelica -90 ej start 
Johansson, Ella -90 9.81  PB 2 Heat 3
Laurin, Jessika -90 ej start           
Tedesund, Marthina -90 10.45  SB 6 Heat 6
200 m P18   Lönnies, Henning -83 24.88    SB 2 Heat 1  
Wallentin, Jan -83 ej start 
P16 Ekstedt, Anders -85 24.01    PB 2 Heat 4  
Redner, Patrik -85 27.21  PB 3 Heat 1
» Thulin, Mikael -85 23.28  PB 1 Heat 4
P15 Granlund, Jonas -86 27.22    PB 3 Heat 3  
Lindkvist, Robin -86 24.64  PB 1 Heat 2
F16 Barman, Emelie -85 32.66  PB 3 Heat 2
Hammarberg, Louise -85 ej start           
Karlsson, Lina -85 30.55  SB 3 Heat 3
Lagerblad, Lovisa -85 27.82  PB 3 Heat 1
F15 Andersson, Annika -86 28.30    PB 1 Heat 6  
Carls, Camilla -86 28.05  PB 1 Heat 5
Teilman, Maria -86 26.27  PB 1 Heat 3
400 m P18   Lönnies, Henning -83 54.65    PB 1 Heat 3  
Wallentin, Jan -83 ej start 
600 m P12   Niemeyer, Tomas -89 1:58.27    PB 4 Heat 3  
Sandqvist, Joakim -89 1:52.04  PB 3 Heat 2
P11 Molin, Per -90 ej start           
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 2:03.60  PB 3 Heat 4 [¤]
Cotgreave, Alice -89 ej start 
800 m MS   Suhard, Yannick -78 2:17.21    PB 7 Final [¤]
P16 Huss, Anders -85 ej start 
Lindkvist, Robin -86 ej start           
Nylander, Tobias -85 2:12.16  PB 5 Heat 1
Nyström, Jimmy -85 2:15.74  PB 2 Heat 2
Redner, Patrik -85 2:28.99    PB 6 Heat 2  
P14 Amirav, Nathanael -87 ej start 
Mellström, Johan -87 2:29.36  PB 1 Heat 3
Sonko, Lamin -87 ej start           
P13 Berg, Jonathan -88 ej start 
Segerlind, Jonas -88 ej start 
F16 Söderhult, Ellen -86 2:28.94    PB 3 Final  
F14 Håkansson, Camilla -87 2:29.60  PB 1 Heat 1
» Nyström, Michelle -87 2:32.59  PB 1 Heat 3
Wiking, Jessica -87 ej start           
F13 Forsberg, Emma -88 2:32.73  PB 1 Heat 1
Holm, Liv -88 2:39.88  PB 4 Heat 1
Liljebäck, Mika -88 2:46.35    PB 1 Heat 4  
Nyrenström, Karolina -88 2:46.60  SB 2 Heat 4
Törmälä, Sofia -88 ej start 
1 500 m P15   Lindkvist, Mikael -86 4:48.62    PB 6 Final  
F16 Barman, Emelie -85 5:25.24  PB 3 Final
60 m häck (84 cm) P14 » Elgered, Jonas -87 10.64    PB 3 Heat 1  
10.71  7 Final
Sonko, Lamin -87 11.48  PB 5 Heat 1
  12.20      8 Final  
P13 » Eklund, Jonathan -88 10.70  PB 1 Heat 2
10.70  2 Final
Segerlind, Jonas -88 11.72  6 Heat 2
  11.71    PB 8 Final  
F18 Bergsten, Moa -83 9.90  PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) P12   Sandqvist, Joakim -89 ej start           
F16 Carls, Camilla -86 10.34  SB 7 Heat 1
Krasniqi, Rozafa -86 10.11    SB 5 Heat 1  
Lagerblad, Lovisa -85 10.22  SB 5 Heat 2
F14 Arvidsson, Emelie -87 10.14  PB 2 Heat 2
  10.14      6 Final  
Nylander, Elina -87 10.40  PB 3 Heat 2
F13 Eklund, Marica -88 10.59  3 Heat 2
  10.42    PB 6 Final  
Johansson, Linn -88 9.91  1 Heat 4
Johansson, Linn -88 9.78  PB 3 Final
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 12.06  PB 2 Heat 3
  12.14      5 Final  
Cotgreave, Alice -89 ej start 
Högberg, Elin -89 12.13  PB 3 Heat 2
  12.37      6 Final  
F11 » Carls, Sofia -90 12.41  PB 1 Heat 2
12.44  1 Final
Johansson, Ella -90 13.00  PB 2 Heat 1
13.17  6 Final
Höjd P18   Ericsson, Mattias -84 ej start           
P15 Granlund, Jonas -86 1.55  PB 9 Final
Nordström, Erik -86 1.60    PB 6 Final  
P14 » Elgered, Jonas -87 1.40  PB 9
Lundh, Robin -87 1.40  PB 9
Nilsson, Nicklas -87 1.40    PB 13    
P13 Berg, Jonathan -88 1.40  PB 7 Final
» Eklund, Jonathan -88 1.30  PB 16
Segerlind, Jonas -88 1.40    PB 8 Final  
P12 Anderberg, Linus -89 1.20  PB 12
P11 Waak, Simon -90 1.34  PB 2 Final
F15 Andersson, Annika -86 1.35    SB 11    
Krasniqi, Rozafa -86 1.45  SB 4 Final
Söderhult, Ellen -86 1.40  SB 8 Final
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.50    PB 2 Final  
F13 Abrahamsson, Maria -88 ej start  [¤]
Forsberg, Emma -88 ej start  [¤]
Holm, Liv -88 1.20    PB 15    
Nyrenström, Karolina -88 1.30  7 Final
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 1.20  7 Final
F11 » Carls, Sofia -90 1.29    PB 2 Final  
Johansson, Ella -90 1.00  PB 9
Stav P16   Nyström, Jimmy -85 2.20    PB 5 Final  
P14 Mellström, Johan -87 2.40  PB 1 Final
F16 Söderhult, Ellen -86 2.20    PB 3 Final  
F14 Arvidsson, Emelie -87 2.10  PB 3 Final
» Nyström, Michelle -87 ej start 
Längd P18   Ericsson, Mattias -84 ej start           
P16 Ekstedt, Anders -85 ej start 
» Thulin, Mikael -85 5.71    PB 3 Final  
P15 Lindkvist, Mikael -86 4.18  PB 18
Lindkvist, Robin -86 5.54  PB 3 Final
Nordström, Erik -86 5.13    PB 10    
F16 Barman, Emelie -85 3.19  PB 16
F15 Andersson, Annika -86 4.99  PB 3 Final
Teilman, Maria -86 ej start 
Längd (zon) P14   Amirav, Nathanael -87 ej start           
Björkholm, Niclas -87 4.26  PB 18
» Elgered, Jonas -87 4.51    PB 13    
Hedlund, Ingemar -87 ej start 
Nilsson, Nicklas -87 4.42  PB 16
Nyberg, Svante -87 4.48    PB 15    
Roth, Gustav -87 ej start 
Sonko, Lamin -87 4.58  PB 10
Strid, Mikael -87 2.87    PB 20    
P13 Berg, Jonathan -88 4.07  SB 26
» Eklund, Jonathan -88 4.33  PB 13
P12 Anderberg, Linus -89 3.48    SB 22    
» Kårelid, Victor -89 4.62  PB 2 Final
Niemeyer, Tomas -89 4.40  PB 6 Final
Sandqvist, Joakim -89 3.33      27    
P11 Molin, Per -90 3.43  PB 18
Waak, Simon -90 4.15  PB 4 Final
F14 Fuentes, Kidora -87 4.36    PB 26    
Gustavsson, Therese -87 4.49  PB 17
Hynning, Elin -87 4.27  SB 31
Håkansson, Camilla -87 4.14    SB 39    
Nylander, Elina -87 4.52  PB 15
Weinz, Helena -87 4.45  PB 19
F13 Abrahamsson, Maria -88 ej start           
Eklund, Marica -88 4.60  PB 11
Forsberg, Emma -88 4.69  PB 9
Holm, Liv -88 4.20    PB 29    
Johansson, Linn -88 4.89  PB 3 Final
Nyrenström, Karolina -88 4.40  PB 16
Törmälä, Sofia -88 3.65    PB 55    
Widengren, Johanna -88 4.10  PB 34
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 3.88  PB 21
Cotgreave, Alice -89 3.60    PB 32   [¤]
Fuentes, Tanita -89 4.10  PB 11
Högberg, Elin -89 3.33  PB 44
Lindesten, Anna -89 3.38    PB 41    
Tedesund, Malin -89 3.46  PB 36
F11 Bolander, Denise -90 3.22  PB 34
» Carls, Sofia -90 3.76    PB 10    
Ferm, Emelie -90 ej start  [¤]
Hulterstedt, Angelica -90 3.20  PB 35
Johansson, Ella -90 3.50    PB 18    
Laurin, Jessika -90 ej start  [¤]
Tedesund, Marthina -90 3.48  PB 19
Tresteg P18 » Attersand, Henrik -84 13.25    PB 1 Final  
P16 Nyström, Jimmy -85 11.12  PB 3 Final
P15 Granlund, Jonas -86 10.84    PB 7 Final  
F18 Bergsten, Moa -83 11.30  [2] PB 4 Final
F15 Andersson, Annika -86 10.62  PB 1 Final
Tresteg (zon) P14 » Elgered, Jonas -87 9.95    PB 9    
Lundh, Robin -87 9.56  PB 12
Nilsson, Nicklas -87 9.67    PB 11    
Nyberg, Svante -87 8.99  PB 14
P13 » Eklund, Jonathan -88 9.42  PB 8 Final
Segerlind, Jonas -88 9.22    PB 10    
P12 Anderberg, Linus -89 7.94  PB 12
» Kårelid, Victor -89 10.32  PB 2 Final
Niemeyer, Tomas -89 10.04    PB 3 Final  
P11 Waak, Simon -90 9.33  PB 1 Final
F14 Arvidsson, Emelie -87 10.10  PB 7 Final
Fuentes, Kidora -87 9.33    PB 18    
Gustavsson, Therese -87 ej start 
Hynning, Elin -87 8.94  PB 26
Håkansson, Camilla -87 8.94    PB 27    
» Nyström, Michelle -87 9.24  PB 20 [¤]
F13 Eklund, Marica -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 9.47    PB 11    
Holm, Liv -88