HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2019-03-04
Ute för 2000 Resultatdatum: 2000-12-31
Förklaringar
Klubbrekordnotering
¤¤¤¤¤¤CompId6316¤¤¤¤¤¤
 2000-12-31 (sö)  | Nyårsloppet, Vallentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp F13   Nyrenström, Carolina -88 10.21        5 Klass 4    
¤¤¤¤¤¤CompId1033¤¤¤¤¤¤
 2000-12-31 (sö)  | Nyårsloppet, Vallentuna
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp F13 » Nyström, Michelle -87 10.21        5      
¤¤¤¤¤¤CompId989¤¤¤¤¤¤
 2000-11-05 (sö)  | New York Marathon, New York, USA
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS   Berggren, Willy -48 3:52.39  [1]   SB 6607      
Duvnäs, Magnus -60 3:55.38  PB 7180
» Liljebäck, Lars-Erik -58 2:55.13  [2] SB 381
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M50
[2] - Klubbrekord i klassen M40
¤¤¤¤¤¤CompId965¤¤¤¤¤¤
 2000-10-08 (sö)  | Lilla Tullinge-Tumbaloppet, Brantbrinks IP, Tullinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp P12   Niemeyer, Tomas -89 10.48        16 2,5 km    
F12 Nyrenström, Karolina -88 7.44  2 1,5 km
¤¤¤¤¤¤CompId941¤¤¤¤¤¤
 2000-09-24/10-01 (sö-sö)  | Lidingöloppet, Lidingö
  Resultatlista ej utskriven
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS » Lindelöw, Jan -59 ej start             
» Rappe, Martin -72 ej start 
M22 Adolfsson, Christian -81 ej start             
P18 Granlund, Anton -82 ej start 
¤¤¤¤¤¤CompId969¤¤¤¤¤¤
 2000-09-24 (sö)  | Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Ceesay, Mohammed -88 8.87    +2.1   3 Heat 2    
» Kårelid, Victor -89 8.67  [1] +1.2 PB 2 Heat 1
Niemeyer, Tomas -89 9.11    +2.1   4 Heat 2    
F12 Johansson, Linn -88 8.68  +1.4 1 Heat 2
Liljebäck, Mika -88 9.18  +1.4 PB 4 Heat 2
Widengren, Johanna -88 8.89  +1.4 PB 3 Heat 2
80 m P14   Lindkvist, Robin -86 10.09    +1.1   2 Heat 1    
Nyberg, Svante -87 11.23  - 5 Heat 2
Thorell, Johan -87 11.19    -   4 Heat 2    
F14 Carls, Camilla -86 11.09  +0.2 2 Heat 2
Hynning, Elin -87 11.41  +0.2 5 Heat 2
Teilman, Maria -86 10.41  +0.2 1 Heat 1
800 m P14   Lindkvist, Mikael -86 2:25.08        8 Heat 1    
Lindkvist, Robin -86 2:10.26  PB 3 Heat 1
Mellström, Johan -87 2:27.85      PB 10 Heat 1    
P12 Ceesay, Mohammed -88 2:44.04  5 Heat 1
Silén, Gustav -88 2:30.36  PB 1 Heat 1
Söderstedt, Johan -88 2:47.72      PB 7 Heat 1    
F14 Håkansson, Camilla -87 2:30.36  PB 3 Heat 1
» Nyström, Michelle -87 2:30.95  PB 4 Heat 1
Söderhult, Ellen -86 2:28.85        2 Heat 1    
F12 » Dedrickson M, Fatima -89 2:57.06  PB 7 Heat 1
Nyrenström, Karolina -88 2:38.43  PB 1 Heat 1
Törmälä, Sofia -88 3:05.54  10 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P12 » Eklund, Jonathan -88 10.66    0.0 PB 1 Heat 1    
Liedberg, Niclas -88 12.14  0.0 PB 4 Heat 1
Segerlind, Jonas -88 12.47    +2.0 PB 1 Heat 2    
Silén, Gustav -88 ej start  Heat 2
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 12.13  +1.3 1 Heat 2
Eklund, Marica -88 12.39    +1.3   2 Heat 2    
Johansson, Linn -88 10.92  +0.6 1 Heat 1
80 m häck (84 cm) P14   Granlund, Jonas -86 12.86    +0.1 PB 1 Heat 1    
Janson, Robert -86 14.64  +8.0 2 Heat 2
Nyberg, Svante -87 16.65  +0.1 PB 5 Heat 1
80 m häck (76,2 cm) F14   Arvidsson, Emelie -87 13.35    +1.6 PB 2 Heat 2    
Carls, Camilla -86 13.69  +1.7 2 Heat 1
F13 Nylander, Elina -87 14.49  +1.6 3 Heat 2
Höjd P14   Janson, Robert -86 1.57        3 Final    
Lundh, Robin -87 1.42  6 Final
Nordström, Erik -86 1.47        4 Final    
P12 Berg, Jonathan -88 1.31  PB 3 Final
Liedberg, Niclas -88 1.40  PB 2 Final
Segerlind, Jonas -88 1.31        4 Final    
F14 Andersson, Annika -86 1.37  SB 5 Final
Arvidsson, Emelie -87 1.47  2 Final
Söderhult, Ellen -86 1.42        3 Final    
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 1.15  8 Final
Hill, Malin -88 1.24  4 Final
Nyrenström, Karolina -88 1.32  3 Final
Längd (zon) P14   Nordström, Erik -86 ej res               
Sonko, Lamin -87 4.18  +0.2 9
Thorell, Johan -87 3.82    +0.8   10      
P12 » Eklund, Jonathan -88 4.30  +1.0 3 Final
» Kårelid, Victor -89 4.58  [1] +0.5 PB 1 Final
Niemeyer, Tomas -89 3.90    +0.8   5 Final    
F14 Andersson, Annika -86 4.85  +0.3 PB 4 Final
Teilman, Maria -86 5.06  -0.1 PB 3 Final
Weinz, Helena -87 4.57    +1.0 PB 9      
F12 » Dedrickson M, Fatima -89 3.82  +0.5 PB 9
Eklund, Marica -88 4.53  +1.5 PB 2 Final
Widengren, Johanna -88 4.41  +2.4 4 Final
4.37  +0.4 PB
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 8.28      PB 7 Final    
Granlund, Jonas -86 9.00  PB 4 Final
Nilsson, Nicklas -87 6.50  10
Kula (3,0 kg) P12   Berg, Jonathan -88 8.05      PB 2 Final    
Brodén, Johan -88 7.12  PB 6 Final
Renholm, Mattias -88 7.36        5 Final    
F14 Fuentes, Kidora -87 5.98  PB 9
Hynning, Elin -87 6.64  PB 8 Final
Krasniqi, Rozafa -86 11.02  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F12   Forsberg, Emma -88 9.83      PB 1 Final    
Nyota, Marinella -88 6.94  PB 8 Final
Oyakoyi, Prisca -88 7.57  PB 5 Final
Spjut (600 gr) P14 » Elgered, Jonas -87 29.09        3 Final    
Mellström, Johan -87 21.74  PB 7 Final
Nilsson, Nicklas -87 20.20  PB 8 Final
Spjut (400 gr) F14   Fuentes, Kidora -87 17.81      PB 8 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 32.50  1 Final
» Nyström, Michelle -87 17.69  9
Boll (300 gr) P12   Brodén, Johan -88 32.02        4 Final    
Olsson, David -88 38.63  PB 2 Final
Renholm, Mattias -88 30.96        5 Final    
F12 Forsberg, Emma -88 30.36  4 Final
Nyota, Marinella -88 21.37  PB 9
Oyakoyi, Prisca -88 32.18  PB 2 Final
5 x 60 m P12 » Kårelid, Victor -89 43.34        3 1    
» Eklund, Jonathan -88
Niemeyer, Tomas -89
Ceesay, Mohammed -88
Silén, Gustav -88                
F12 Johansson, Linn -88 41.63  1 1
Forsberg, Emma -88
Widengren, Johanna -88
Liljebäck, Mika -88
4 x 80 m P14   Thorell, Johan -87 40.33        3 1    
Granlund, Jonas -86
Nordström, Erik -86
Lindkvist, Robin -86                
F14 Krasniqi, Rozafa -86 41.62  2 1
Teilman, Maria -86
Hynning, Elin -87
Carls, Camilla -86                
Fuentes, Kidora -87 43.71  6 1
Nylander, Elina -87
Weinz, Helena -87
Arvidsson, Emelie -87
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P11
¤¤¤¤¤¤CompId966¤¤¤¤¤¤
 2000-09-24 (sö)  | Sundbybergsterrängen, Sundbyberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Malm, Christer -68 32.12        1      
¤¤¤¤¤¤CompId964¤¤¤¤¤¤
 2000-09-24 (sö)  | Hagenloppet, Billingen, Skävde
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Phersson, Andreas -75 26.25        7 8 km    
¤¤¤¤¤¤CompId955¤¤¤¤¤¤
 2000-09-24 (sö)  | Castorama, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) M45 » Berg, Torbjörn -51 38.97          1    
¤¤¤¤¤¤CompId971¤¤¤¤¤¤
 2000-09-23 (lö)  | Annapolis, USA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Norberg, Daniel -78 26.06        10 8 km    
¤¤¤¤¤¤CompId949¤¤¤¤¤¤
 2000-09-23 (lö)  | ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Odum, Mirian -81 ej start               
400 m MS   Karlsson, Henrik -80 52.90        4 Final    
Spångberg, Jörgen -84 ej start 
KS Berglund, Matilda -83 71.17      PB 6 Final    
Odum, Mirian -81 ej start 
800 m MS   Granlund, Anton -82 2:07.38      PB 7 Final    
1 500 m MS   Amin, Adam -84 5:06.33        5 Final    
10 000 m MS   Adolfsson, Christian -81 35:55.13      PB 11 Final    
Höjd MS   Nordwall, Jimmy -81 ej start               
Spjut (800 gr) MS   Nordwall, Jimmy -81 ej start               
¤¤¤¤¤¤CompId961¤¤¤¤¤¤
 2000-09-20 (on)  | Höstträffen, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m MS   Phersson, Andreas -75 15:30.58      SB 1 Final    
¤¤¤¤¤¤CompId959¤¤¤¤¤¤
 2000-09-19 (ti)  | Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
300 m KS   Berglund, Matilda -83 50.29      PB 3 Heat 1    
1 000 m MS   Granlund, Anton -82 2:47.45      PB 7 Final    
3 000 m MS   Amin, Adam -84 10:50.16      PB 3 Final    
400 m häck (91,4 cm) MS   Karlsson, Henrik -80 60.84      PB 1 Final    
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 38.13        1 Final    
Westberg, Jöran -47 37.37  2 Final
Westberg, Magnus -85 27.09  7 Final
Diskus (1,0 kg) KS   Mattsson, Sofii -81 20.47      SB 2 Final    
¤¤¤¤¤¤CompId960¤¤¤¤¤¤
 2000-09-16/17 (lö-sö)  | Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
6-kamp P14   Granlund, Jonas -86 2 972    -1.1 PB 3    
80 m häck (84 cm) 13.14 [567] -1.8 3 1
Längd (zon) 4.76 [573] -0.5 3 Final
Kula (4,0 kg) 8.17 [388] 3 Final
Höjd 1.53 [622] 3 Final
Spjut (600 gr) 27.29 [420] PB 2 Final
800 m 2:34.27 [402]     PB 3 Final  
P13 » Elgered, Jonas -87 2 358  +0.8 PB 4
80 m häck (84 cm) 14.50 [304] +0.9 PB 4 1
Längd (zon) 4.36 [454] +0.7 PB 4 Final
Kula (4,0 kg) 7.48 [319] 4 Final
Höjd 1.38 [439] PB 2 Final
Spjut (600 gr) 27.73 [430] 2 Final
800 m 2:33.63 [412] PB 2 Final
6-kamp F14   Krasniqi, Rozafa -86 3 739    +1.7 PB 2    
80 m häck (76,2 cm) 13.20 [690] +2.0 PB 2 Final
Höjd 1.41 [694] 1 Final
Spjut (400 gr) 31.42 [686] 1 Final
Längd (zon) 4.50 [647] +1.4 5 Final
Kula (3,0 kg) 10.55 [792] 1 Final
800 m 2:56.64 [230] 4 Final
6-kamp F13   Arvidsson, Emelie -87 3 159    -0.4 PB 5    
80 m häck (76,2 cm) 13.43 [634] -2.0 PB 1 1
Höjd 1.47 [769] 2 Final
Spjut (400 gr) 17.05 [286] 7 Final
Längd (zon) 4.68 [708] +1.1 PB 5 Final
Kula (3,0 kg) 7.38 [467] PB 7 Final
800 m 2:51.59 [295] 4 Final
¤¤¤¤¤¤CompId981¤¤¤¤¤¤
 2000-09-15/17 (fr-sö)  | Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
  Deltagarna tävlade för sina resp. skolor
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18   Makakala, Patrik -82 12.21    +0.2   7 Heat 4 fr  
Skeppstedt, Martin -82 11.49  +0.1 2 Heat 2 fr
  11.48    -0.2   5 Semi-2 fr  
P16 Spångberg, Jörgen -84 12.98  +0.6 PB 6 Heat 3 fr
P15 » Thulin, Mikael -85 11.66  +1.8 2 Heat 1
11.63  +1.7 3 Final
200 m P15 » Thulin, Mikael -85 23.29    +0.6   2 Heat 1  
» Thulin, Mikael -85 23.04  +0.5 PB 1 Final
400 m F18   Ljungkvist, Jenny -83 59.29        1 Heat 1  
57.62  1 Final
800 m P18   Johansson, Albin -81 1:57.38        1 Heat 2  
ej start  Final
P15 Nylander, Tobias -85 2:13.58  5 Heat 1 fr
2 000 m h (91,4 cm) P18   Nerman, Linus -82 brutit          Final  
300 m häck (76,2 cm) F15   Lagerblad, Lovisa -85 50.37        3 Heat 3  
Tresteg P16 » Attersand, Henrik -84 12.62    +0.6   7 Final  
F18 Bergsten, Moa -83 11.18  +3.7 10
11.07  +1.4
Kula (5,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 10.42        8 Final  
Diskus (1,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 30.18        8 Final fr  
Diskus (1,0 kg) F15   Karlsson, Lina -85 21.45        15   fr  
Slägga (5,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 30.08        7 Final  
¤¤¤¤¤¤CompId938¤¤¤¤¤¤
 2000-09-16 (lö)  | HIK-kampen, Råslätts IP, Jönköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Andersson, Magnus R -78 11.42    +1.2   1 Final    
¤¤¤¤¤¤CompId954¤¤¤¤¤¤
 2000-09-13 (on)  | Castorama, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) M45 » Berg, Torbjörn -51 35.89               
¤¤¤¤¤¤CompId940¤¤¤¤¤¤
 2000-09-12 (ti)  | Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F12   Lord, Linnéa -89 ej start               
200 m P16   Huss, Anders -85 26.19    -0.3 PB 4 Heat 1    
Spångberg, Jörgen -84 ej start 
» Thulin, Mikael -85 23.39    -0.3   1 Heat 1    
P14 Granlund, Jonas -86 27.58  0.0 PB 4 Heat 1
Lindkvist, Robin -86 ej start 
F16 Karlsson, Lina -85 31.58    -0.1   5 Heat 1    
Lagerblad, Lovisa -85 ej start 
F14 Andersson, Annika -86 29.52  +0.2 4 Heat 2
Arvidsson, Emelie -87 ej start               
Carls, Camilla -86 28.88  -0.5 5 Heat 3
Krasniqi, Rozafa -86 28.62  -0.5 PB 4 Heat 3
Söderhult, Ellen -86 29.00    +0.2 PB 2 Heat 2    
Teilman, Maria -86 26.87  -0.5 1 Heat 3
800 m P16   Huss, Anders -85 2:12.85        3 Final    
Nyström, Jimmy -85 ej start 
P14 Lindkvist, Mikael -86 ej start               
Lindkvist, Robin -86 ej start 
Mellström, Johan -87 ej start 
F18 Berglund, Matilda -83 2:49.78      SB 3 Final    
F16 Barman, Emelie -85 2:44.47  5 Final
Lagerblad, Lovisa -85 2:37.12  4 Final
F14 Andersson, Annika -86 2:45.81        3 Heat 1    
» Nyström, Michelle -87 2:33.04  1 Final [¤]
Söderhult, Ellen -86 ej start 
Stav P16   Nyström, Jimmy -85 ej start               
P14 Granlund, Jonas -86 2.24  1 Final
K22 Lissäng, Sofie -80 ej res          Final    
F14 Arvidsson, Emelie -87 2.24  [2] PB 3 Final
Söderhult, Ellen -86 2.24  PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P14   Mellström, Johan -87 ej start               
Kula (3,0 kg) F16   Karlsson, Lina -85 7.25      PB 2 Final    
F14 Carls, Camilla -86 7.87  PB 3 Final
Krasniqi, Rozafa -86 10.91  PB 2 Final
Boll (300 gr) F12   Lord, Linnéa -89 ej start               
3-kamp P12   Brodén, Johan -88 1 490    -0.3 PB 10      
60 m 9.75 [455] -0.6 5 2
Boll (300 gr) 33.68 [556] 6 1
Längd (zon) 3.70 [479]   0.0 PB 16 1    
Clauss, Max -89 1 679  +0.3 PB 8
60 m 9.18 [631] -0.3 PB 1 1
Boll (300 gr) 32.84 [536] PB 8 1
Längd (zon) 3.80 [512]   +0.9 PB 12 1    
» Eklund, Jonathan -88 1 833  +0.5 PB 5
60 m 9.17 [634] +0.7 5 3
Boll (300 gr) 34.98 [586] PB 4 1
Längd (zon) 4.10 [613]   +0.3   7 1    
» Kårelid, Victor -89 1 755  +0.1 PB 7
60 m 8.92 [719] -0.6 1 2
Boll (300 gr) 26.13 [378] 18 1
Längd (zon) 4.23 [658]   +0.8   5 1    
Liedberg, Niclas -88 1 413  -0.1 PB 15
60 m 9.77 [450] -0.6 6 2
Boll (300 gr) 27.48 [410] SB 15 1
Längd (zon) 3.92 [553]   +0.4 PB 8 1    
Niemeyer, Tomas -89 1 783  [3] +0.3 PB 6
60 m 9.34 [579] -0.3 2 1
Boll (300 gr) 35.23 [591] PB 3 1
Längd (zon) 4.10 [613]   +1.0 PB 6 1    
Olsson, David -88 1 538  +0.2 PB 9 [¤]
60 m 9.65 [484] -0.6 4 2
Boll (300 gr) 32.92 [538] 7 1
Längd (zon) 3.81 [516]   +1.0 PB 11 1    
Renholm, Mattias -88 1 358  +0.2 PB 16
60 m 9.96 [397] -0.3 8 1
Boll (300 gr) 30.52 [482] 10 1
Längd (zon) 3.70 [479]   +0.7 PB 15 1    
Segerlind, Jonas -88 914  +0.1 SB 22
60 m 10.01 [384] -0.6 7 2
Boll (300 gr) 20.30 [234] PB 22 1
Längd (zon) 3.15 [296]   +0.9   21 1    
F12 » Carls, Sofia -90 1 471  +0.3 PB 20
60 m 9.48 [572] +0.2 PB 4 4
Boll (300 gr) 20.26 [402] 25 1
Längd (zon) 3.65 [497]   +0.4 PB 24 1    
» Carlsson Odell, Sara -89 1 400  +0.2 PB 25
60 m 9.51 [562] +0.2 5 2
Boll (300 gr) 18.85 [356] SB 28 1
Längd (zon) 3.61 [482]   +0.2 PB 26 1    
Eklund, Marica -88 1 915  +0.9 PB 8
60 m 8.97 [746] +1.7 PB 2 3
Boll (300 gr) 23.34 [499] PB 14 1
Längd (zon) 4.13 [670]   0.0 PB 8 1    
Fahlén, Catrin -89 1 241  -0.1 PB
60 m 9.57 [543] +0.2 7 2
Boll (300 gr) 15.70 [252] PB 33 1
Längd (zon) 3.51 [446]   -0.4   29 1    
Forsberg, Emma -88 2 224  +0.9 PB 5
60 m 8.61 [881] +1.7 PB 1 3
Boll (300 gr) 26.81 [607] 7 1
Längd (zon) 4.31 [736] +0.1 5 1
Holm, Liv -88 ej start              [¤]
Hällbom, Hannah -88 1 570  +0.9 PB 15
60 m 9.59 [537] +1.7 PB 5 3
Boll (300 gr) 23.27 [497] PB 16 1
Längd (zon) 3.76 [536]   +0.1 PB 20 1    
Johansson, Linn -88 1 881  -0.2 PB 9
60 m 8.82 [801] +0.2 2 2
Boll (300 gr) 17.01 [296] PB 32 1
Längd (zon) 4.44 [784]   -0.5 PB 4 1    
Nyrenström, Karolina -88 1 625  +0.2 PB 15
60 m 9.30 [631] +0.5 PB 5 5
Boll (300 gr) 18.97 [360] PB 27 1
Längd (zon) 4.03 [634]   -0.2   13 1    
Westling, Amanda -89 1 677  +0.9 PB
60 m 9.23 [655] +1.7 PB 4 3
Boll (300 gr) 22.45 [471] PB 18 1
Längd (zon) 3.80 [551]   0.0 PB 18 1    
Widengren, Johanna -88 1 722  -0.2 PB
60 m 9.14 [686] +0.2 4 2
Boll (300 gr) 20.95 [424] PB 23 1
Längd (zon) 3.97 [612] -0.5 14 1
Stafett 1 000 m P14   Granlund, Jonas -86 2:12.86        2 Final    
Nyström, Jimmy -85
Huss, Anders -85
» Thulin, Mikael -85                
F14 Carls, Camilla -86 2:27.89  1 Final
Teilman, Maria -86
Andersson, Annika -86
Söderhult, Ellen -86
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F13
[3] - Klubbrekord i klassen P11
¤¤¤¤¤¤CompId967¤¤¤¤¤¤
 2000-09-10 (sö)  | VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping - SM : gren
  Slägga och vikt på Tessinfältet
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 12.59      SB 2 1    
Diskus (1,5 kg) M50   Westberg, Jöran -47 43.90      SB 2 1    
Slägga (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 32.71      PB 2 1    
Spjut (800 gr) M50   Westberg, Jöran -47 28.04      PB 2 1    
Vikt (18 kg) M50   Westberg, Jöran -47 14.72  [1]   PB 2 1    
Kast 5-kamp M40   Lindén, Björn -59 2 086/1 837  [2,3]   PB 4      
Slägga (7,26 kg) 24.97 [320/270] PB
Kula (7,26 kg) 8.85 [477/417] PB
Diskus (2,0 kg) 28.07 [482/427] PB
Spjut (800 gr) 38.87 [474/426] PB
Vikt (15 kg) 7.21 [333/297] PB
Not
[1] - Klubbrekord i klassen MS
[2] - Mångkampspoäng justerad mha WMAs åldersfaktorer (åldersjusterad poäng/normal poäng)
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
¤¤¤¤¤¤CompId931¤¤¤¤¤¤
 2000-09-10 (sö)  | Stockholmsloppet, Stockholms gator, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Adolfsson, Christian -81 1:23.19      PB 197      
» Malmborg, Nicklas -70 1:21.07  PB 140
» Rappe, Martin -72 1:12.07  SB 35
¤¤¤¤¤¤CompId990¤¤¤¤¤¤
 2000-09-09/10 (lö-sö)  | Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P14   Lindkvist, Robin -86 10.03    +1.3 PB 1 Heat 3  
10.18  -0.5 7 Final
F14 Teilman, Maria -86 10.39  +1.1 1 Heat 1
10.32  +3.0 1 Semi-1
Teilman, Maria -86 10.27    +1.9 PB 3 Final  
F13 Hynning, Elin -87 11.31  +1.4 5 Heat 2
11.46  +0.5 6 Final
200 m P14   Lindkvist, Robin -86 24.76    +2.0 PB 2 Heat 1  
F14 Carls, Camilla -86 28.26  +2.6 5 Heat 2
Teilman, Maria -86 26.20  +0.8 PB 1 Heat 3
800 m P14   Lindkvist, Mikael -86 2:27.61        17 Final  
Lindkvist, Robin -86 2:10.75  PB 2 Final
F14 Söderhult, Ellen -86 2:27.07        3 Final  
F13 Håkansson, Camilla -87 2:34.50  PB 5 Final
» Nyström, Michelle -87 2:36.01  8 Final
2 000 m P14   Lindkvist, Mikael -86 6:48.22        10 Final  
F14 Söderhult, Ellen -86 7:14.87  PB 2 Final
80 m häck (84 cm) P14   Granlund, Jonas -86 13.23    +0.8   4 Heat 1  
13.29  +3.2 5 Final
Janson, Robert -86 13.97    +3.1   4 Heat 2  
Nordström, Erik -86 13.40  +3.1 2 Heat 2
P13 » Elgered, Jonas -87 14.66  +1.4 PB 2 Heat 2
14.51  +2.1 6 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Carls, Camilla -86 13.43    +0.8 PB 3 Heat 1  
13.48  +1.5 7 Final
Krasniqi, Rozafa -86 13.44  +0.8 4 Heat 1
13.31  +1.5 5 Final
Höjd P14   Janson, Robert -86 1.58      PB 6 Final  
Nordström, Erik -86 1.50  10
P13 Mellström, Johan -87 1.42        13    
F14 Krasniqi, Rozafa -86 1.48  </