HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-09-22
Ute för 2000 Resultatdatum: 2000-12-31
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2000-12-31 (sö)  | Nyårsloppet, Vallentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp F13   Nyrenström, Carolina -88 10.21        5 Klass 4    
 2000-12-31 (sö)  | Nyårsloppet, Vallentuna
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp F13 » Nyström, Michelle -87 10.21        5      
 2000-11-05 (sö)  | New York Marathon, New York, USA
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS   Berggren, Willy -48 3:52.39  [1]   SB 6607      
Duvnäs, Magnus -60 3:55.38  PB 7180
» Liljebäck, Lars-Erik -58 2:55.13  [2] SB 381
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M50
[2] - Klubbrekord i klassen M40
 2000-10-08 (sö)  | Lilla Tullinge-Tumbaloppet, Brantbrinks IP, Tullinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp P12   Niemeyer, Tomas -89 10.48        16 2,5 km    
F12 Nyrenström, Karolina -88 7.44  2 1,5 km
 2000-09-24/10-01 (sö-sö)  | Lidingöloppet, Lidingö
  Resultatlista ej utskriven
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS » Lindelöw, Jan -59 ej start             
» Rappe, Martin -72 ej start 
M22 Adolfsson, Christian -81 ej start             
P18 Granlund, Anton -82 ej start 
 2000-09-24 (sö)  | Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Ceesay, Mohammed -88 8.87    +2.1   3 Heat 2    
» Kårelid, Victor -89 8.67  [1] +1.2 PB 2 Heat 1
Niemeyer, Tomas -89 9.11    +2.1   4 Heat 2    
F12 Johansson, Linn -88 8.68  +1.4 1 Heat 2
Liljebäck, Mika -88 9.18  +1.4 PB 4 Heat 2
Widengren, Johanna -88 8.89  +1.4 PB 3 Heat 2
80 m P14   Lindkvist, Robin -86 10.09    +1.1   2 Heat 1    
Nyberg, Svante -87 11.23  - 5 Heat 2
Thorell, Johan -87 11.19    -   4 Heat 2    
F14 Carls, Camilla -86 11.09  +0.2 2 Heat 2
Hynning, Elin -87 11.41  +0.2 5 Heat 2
Teilman, Maria -86 10.41  +0.2 1 Heat 1
800 m P14   Lindkvist, Mikael -86 2:25.08        8 Heat 1    
Lindkvist, Robin -86 2:10.26  PB 3 Heat 1
Mellström, Johan -87 2:27.85      PB 10 Heat 1    
P12 Ceesay, Mohammed -88 2:44.04  5 Heat 1
Silén, Gustav -88 2:30.36  PB 1 Heat 1
Söderstedt, Johan -88 2:47.72      PB 7 Heat 1    
F14 Håkansson, Camilla -87 2:30.36  PB 3 Heat 1
» Nyström, Michelle -87 2:30.95  PB 4 Heat 1
Söderhult, Ellen -86 2:28.85        2 Heat 1    
F12 » Dedrickson M, Fatima -89 2:57.06  PB 7 Heat 1
Nyrenström, Karolina -88 2:38.43  PB 1 Heat 1
Törmälä, Sofia -88 3:05.54  10 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P12 » Eklund, Jonathan -88 10.66    0.0 PB 1 Heat 1    
Liedberg, Niclas -88 12.14  0.0 PB 4 Heat 1
Segerlind, Jonas -88 12.47    +2.0 PB 1 Heat 2    
Silén, Gustav -88 ej start  Heat 2
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 12.13  +1.3 1 Heat 2
Eklund, Marica -88 12.39    +1.3   2 Heat 2    
Johansson, Linn -88 10.92  +0.6 1 Heat 1
80 m häck (84 cm) P14   Granlund, Jonas -86 12.86    +0.1 PB 1 Heat 1    
Janson, Robert -86 14.64  +8.0 2 Heat 2
Nyberg, Svante -87 16.65  +0.1 PB 5 Heat 1
80 m häck (76,2 cm) F14   Arvidsson, Emelie -87 13.35    +1.6 PB 2 Heat 2    
Carls, Camilla -86 13.69  +1.7 2 Heat 1
F13 Nylander, Elina -87 14.49  +1.6 3 Heat 2
Höjd P14   Janson, Robert -86 1.57        3 Final    
Lundh, Robin -87 1.42  6 Final
Nordström, Erik -86 1.47        4 Final    
P12 Berg, Jonathan -88 1.31  PB 3 Final
Liedberg, Niclas -88 1.40  PB 2 Final
Segerlind, Jonas -88 1.31        4 Final    
F14 Andersson, Annika -86 1.37  SB 5 Final
Arvidsson, Emelie -87 1.47  2 Final
Söderhult, Ellen -86 1.42        3 Final    
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 1.15  8 Final
Hill, Malin -88 1.24  4 Final
Nyrenström, Karolina -88 1.32  3 Final
Längd (zon) P14   Nordström, Erik -86 ej res               
Sonko, Lamin -87 4.18  +0.2 9
Thorell, Johan -87 3.82    +0.8   10      
P12 » Eklund, Jonathan -88 4.30  +1.0 3 Final
» Kårelid, Victor -89 4.58  [1] +0.5 PB 1 Final
Niemeyer, Tomas -89 3.90    +0.8   5 Final    
F14 Andersson, Annika -86 4.85  +0.3 PB 4 Final
Teilman, Maria -86 5.06  -0.1 PB 3 Final
Weinz, Helena -87 4.57    +1.0 PB 9      
F12 » Dedrickson M, Fatima -89 3.82  +0.5 PB 9
Eklund, Marica -88 4.53  +1.5 PB 2 Final
Widengren, Johanna -88 4.41  +2.4 4 Final
4.37  +0.4 PB
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 8.28      PB 7 Final    
Granlund, Jonas -86 9.00  PB 4 Final
Nilsson, Nicklas -87 6.50  10
Kula (3,0 kg) P12   Berg, Jonathan -88 8.05      PB 2 Final    
Brodén, Johan -88 7.12  PB 6 Final
Renholm, Mattias -88 7.36        5 Final    
F14 Fuentes, Kidora -87 5.98  PB 9
Hynning, Elin -87 6.64  PB 8 Final
Krasniqi, Rozafa -86 11.02  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F12   Forsberg, Emma -88 9.83      PB 1 Final    
Nyota, Marinella -88 6.94  PB 8 Final
Oyakoyi, Prisca -88 7.57  PB 5 Final
Spjut (600 gr) P14 » Elgered, Jonas -87 29.09        3 Final    
Mellström, Johan -87 21.74  PB 7 Final
Nilsson, Nicklas -87 20.20  PB 8 Final
Spjut (400 gr) F14   Fuentes, Kidora -87 17.81      PB 8 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 32.50  1 Final
» Nyström, Michelle -87 17.69  9
Boll (300 gr) P12   Brodén, Johan -88 32.02        4 Final    
Olsson, David -88 38.63  PB 2 Final
Renholm, Mattias -88 30.96        5 Final    
F12 Forsberg, Emma -88 30.36  4 Final
Nyota, Marinella -88 21.37  PB 9
Oyakoyi, Prisca -88 32.18  PB 2 Final
5 x 60 m P12 » Kårelid, Victor -89 43.34        3 1    
» Eklund, Jonathan -88
Niemeyer, Tomas -89
Ceesay, Mohammed -88
Silén, Gustav -88                
F12 Johansson, Linn -88 41.63  1 1
Forsberg, Emma -88
Widengren, Johanna -88
Liljebäck, Mika -88
4 x 80 m P14   Thorell, Johan -87 40.33        3 1    
Granlund, Jonas -86
Nordström, Erik -86
Lindkvist, Robin -86                
F14 Krasniqi, Rozafa -86 41.62  2 1
Teilman, Maria -86
Hynning, Elin -87
Carls, Camilla -86                
Fuentes, Kidora -87 43.71  6 1
Nylander, Elina -87
Weinz, Helena -87
Arvidsson, Emelie -87
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P11
 2000-09-24 (sö)  | Sundbybergsterrängen, Sundbyberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Malm, Christer -68 32.12        1      
 2000-09-24 (sö)  | Hagenloppet, Billingen, Skävde
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Phersson, Andreas -75 26.25        7 8 km    
 2000-09-24 (sö)  | Castorama, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) M45 » Berg, Torbjörn -51 38.97          1    
 2000-09-23 (lö)  | Annapolis, USA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Norberg, Daniel -78 26.06        10 8 km    
 2000-09-23 (lö)  | ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Odum, Mirian -81 ej start               
400 m MS   Karlsson, Henrik -80 52.90        4 Final    
Spångberg, Jörgen -84 ej start 
KS Berglund, Matilda -83 71.17      PB 6 Final    
Odum, Mirian -81 ej start 
800 m MS   Granlund, Anton -82 2:07.38      PB 7 Final    
1 500 m MS   Amin, Adam -84 5:06.33        5 Final    
10 000 m MS   Adolfsson, Christian -81 35:55.13      PB 11 Final    
Höjd MS   Nordwall, Jimmy -81 ej start               
Spjut (800 gr) MS   Nordwall, Jimmy -81 ej start               
 2000-09-20 (on)  | Höstträffen, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m MS   Phersson, Andreas -75 15:30.58      SB 1 Final    
 2000-09-19 (ti)  | Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
300 m KS   Berglund, Matilda -83 50.29      PB 3 Heat 1    
1 000 m MS   Granlund, Anton -82 2:47.45      PB 7 Final    
3 000 m MS   Amin, Adam -84 10:50.16      PB 3 Final    
400 m häck (91,4 cm) MS   Karlsson, Henrik -80 60.84      PB 1 Final    
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 38.13        1 Final    
Westberg, Jöran -47 37.37  2 Final
Westberg, Magnus -85 27.09  7 Final
Diskus (1,0 kg) KS   Mattsson, Sofii -81 20.47      SB 2 Final    
 2000-09-16/17 (lö-sö)  | Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
6-kamp P14   Granlund, Jonas -86 2 972    -1.1 PB 3    
80 m häck (84 cm) 13.14 [567] -1.8 3 1
Längd (zon) 4.76 [573] -0.5 3 Final
Kula (4,0 kg) 8.17 [388] 3 Final
Höjd 1.53 [622] 3 Final
Spjut (600 gr) 27.29 [420] PB 2 Final
800 m 2:34.27 [402]     PB 3 Final  
P13 » Elgered, Jonas -87 2 358  +0.8 PB 4
80 m häck (84 cm) 14.50 [304] +0.9 PB 4 1
Längd (zon) 4.36 [454] +0.7 PB 4 Final
Kula (4,0 kg) 7.48 [319] 4 Final
Höjd 1.38 [439] PB 2 Final
Spjut (600 gr) 27.73 [430] 2 Final
800 m 2:33.63 [412] PB 2 Final
6-kamp F14   Krasniqi, Rozafa -86 3 739    +1.7 PB 2    
80 m häck (76,2 cm) 13.20 [690] +2.0 PB 2 Final
Höjd 1.41 [694] 1 Final
Spjut (400 gr) 31.42 [686] 1 Final
Längd (zon) 4.50 [647] +1.4 5 Final
Kula (3,0 kg) 10.55 [792] 1 Final
800 m 2:56.64 [230] 4 Final
6-kamp F13   Arvidsson, Emelie -87 3 159    -0.4 PB 5    
80 m häck (76,2 cm) 13.43 [634] -2.0 PB 1 1
Höjd 1.47 [769] 2 Final
Spjut (400 gr) 17.05 [286] 7 Final
Längd (zon) 4.68 [708] +1.1 PB 5 Final
Kula (3,0 kg) 7.38 [467] PB 7 Final
800 m 2:51.59 [295] 4 Final
 2000-09-15/17 (fr-sö)  | Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
  Deltagarna tävlade för sina resp. skolor
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18   Makakala, Patrik -82 12.21    +0.2   7 Heat 4 fr  
Skeppstedt, Martin -82 11.49  +0.1 2 Heat 2 fr
  11.48    -0.2   5 Semi-2 fr  
P16 Spångberg, Jörgen -84 12.98  +0.6 PB 6 Heat 3 fr
P15 » Thulin, Mikael -85 11.66  +1.8 2 Heat 1
11.63  +1.7 3 Final
200 m P15 » Thulin, Mikael -85 23.29    +0.6   2 Heat 1  
» Thulin, Mikael -85 23.04  +0.5 PB 1 Final
400 m F18   Ljungkvist, Jenny -83 59.29        1 Heat 1  
57.62  1 Final
800 m P18   Johansson, Albin -81 1:57.38        1 Heat 2  
ej start  Final
P15 Nylander, Tobias -85 2:13.58  5 Heat 1 fr
2 000 m h (91,4 cm) P18   Nerman, Linus -82 brutit          Final  
300 m häck (76,2 cm) F15   Lagerblad, Lovisa -85 50.37        3 Heat 3  
Tresteg P16 » Attersand, Henrik -84 12.62    +0.6   7 Final  
F18 Bergsten, Moa -83 11.18  +3.7 10
11.07  +1.4
Kula (5,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 10.42        8 Final  
Diskus (1,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 30.18        8 Final fr  
Diskus (1,0 kg) F15   Karlsson, Lina -85 21.45        15   fr  
Slägga (5,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 30.08        7 Final  
 2000-09-16 (lö)  | HIK-kampen, Råslätts IP, Jönköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Andersson, Magnus R -78 11.42    +1.2   1 Final    
 2000-09-13 (on)  | Castorama, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) M45 » Berg, Torbjörn -51 35.89               
 2000-09-12 (ti)  | Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F12   Lord, Linnéa -89 ej start               
200 m P16   Huss, Anders -85 26.19    -0.3 PB 4 Heat 1    
Spångberg, Jörgen -84 ej start 
» Thulin, Mikael -85 23.39    -0.3   1 Heat 1    
P14 Granlund, Jonas -86 27.58  0.0 PB 4 Heat 1
Lindkvist, Robin -86 ej start 
F16 Karlsson, Lina -85 31.58    -0.1   5 Heat 1    
Lagerblad, Lovisa -85 ej start 
F14 Andersson, Annika -86 29.52  +0.2 4 Heat 2
Arvidsson, Emelie -87 ej start               
Carls, Camilla -86 28.88  -0.5 5 Heat 3
Krasniqi, Rozafa -86 28.62  -0.5 PB 4 Heat 3
Söderhult, Ellen -86 29.00    +0.2 PB 2 Heat 2    
Teilman, Maria -86 26.87  -0.5 1 Heat 3
800 m P16   Huss, Anders -85 2:12.85        3 Final    
Nyström, Jimmy -85 ej start 
P14 Lindkvist, Mikael -86 ej start               
Lindkvist, Robin -86 ej start 
Mellström, Johan -87 ej start 
F18 Berglund, Matilda -83 2:49.78      SB 3 Final    
F16 Barman, Emelie -85 2:44.47  5 Final
Lagerblad, Lovisa -85 2:37.12  4 Final
F14 Andersson, Annika -86 2:45.81        3 Heat 1    
» Nyström, Michelle -87 2:33.04  1 Final [¤]
Söderhult, Ellen -86 ej start 
Stav P16   Nyström, Jimmy -85 ej start               
P14 Granlund, Jonas -86 2.24  1 Final
K22 Lissäng, Sofie -80 ej res          Final    
F14 Arvidsson, Emelie -87 2.24  [2] PB 3 Final
Söderhult, Ellen -86 2.24  PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P14   Mellström, Johan -87 ej start               
Kula (3,0 kg) F16   Karlsson, Lina -85 7.25      PB 2 Final    
F14 Carls, Camilla -86 7.87  PB 3 Final
Krasniqi, Rozafa -86 10.91  PB 2 Final
Boll (300 gr) F12   Lord, Linnéa -89 ej start               
3-kamp P12   Brodén, Johan -88 1 490    -0.3 PB 10      
60 m 9.75 [455] -0.6 5 2
Boll (300 gr) 33.68 [556] 6 1
Längd (zon) 3.70 [479]   0.0 PB 16 1    
Clauss, Max -89 1 679  +0.3 PB 8
60 m 9.18 [631] -0.3 PB 1 1
Boll (300 gr) 32.84 [536] PB 8 1
Längd (zon) 3.80 [512]   +0.9 PB 12 1    
» Eklund, Jonathan -88 1 833  +0.5 PB 5
60 m 9.17 [634] +0.7 5 3
Boll (300 gr) 34.98 [586] PB 4 1
Längd (zon) 4.10 [613]   +0.3   7 1    
» Kårelid, Victor -89 1 755  +0.1 PB 7
60 m 8.92 [719] -0.6 1 2
Boll (300 gr) 26.13 [378] 18 1
Längd (zon) 4.23 [658]   +0.8   5 1    
Liedberg, Niclas -88 1 413  -0.1 PB 15
60 m 9.77 [450] -0.6 6 2
Boll (300 gr) 27.48 [410] SB 15 1
Längd (zon) 3.92 [553]   +0.4 PB 8 1    
Niemeyer, Tomas -89 1 783  [3] +0.3 PB 6
60 m 9.34 [579] -0.3 2 1
Boll (300 gr) 35.23 [591] PB 3 1
Längd (zon) 4.10 [613]   +1.0 PB 6 1    
Olsson, David -88 1 538  +0.2 PB 9 [¤]
60 m 9.65 [484] -0.6 4 2
Boll (300 gr) 32.92 [538] 7 1
Längd (zon) 3.81 [516]   +1.0 PB 11 1    
Renholm, Mattias -88 1 358  +0.2 PB 16
60 m 9.96 [397] -0.3 8 1
Boll (300 gr) 30.52 [482] 10 1
Längd (zon) 3.70 [479]   +0.7 PB 15 1    
Segerlind, Jonas -88 914  +0.1 SB 22
60 m 10.01 [384] -0.6 7 2
Boll (300 gr) 20.30 [234] PB 22 1
Längd (zon) 3.15 [296]   +0.9   21 1    
F12 » Carls, Sofia -90 1 471  +0.3 PB 20
60 m 9.48 [572] +0.2 PB 4 4
Boll (300 gr) 20.26 [402] 25 1
Längd (zon) 3.65 [497]   +0.4 PB 24 1    
» Carlsson Odell, Sara -89 1 400  +0.2 PB 25
60 m 9.51 [562] +0.2 5 2
Boll (300 gr) 18.85 [356] SB 28 1
Längd (zon) 3.61 [482]   +0.2 PB 26 1    
Eklund, Marica -88 1 915  +0.9 PB 8
60 m 8.97 [746] +1.7 PB 2 3
Boll (300 gr) 23.34 [499] PB 14 1
Längd (zon) 4.13 [670]   0.0 PB 8 1    
Fahlén, Catrin -89 1 241  -0.1 PB
60 m 9.57 [543] +0.2 7 2
Boll (300 gr) 15.70 [252] PB 33 1
Längd (zon) 3.51 [446]   -0.4   29 1    
Forsberg, Emma -88 2 224  +0.9 PB 5
60 m 8.61 [881] +1.7 PB 1 3
Boll (300 gr) 26.81 [607] 7 1
Längd (zon) 4.31 [736] +0.1 5 1
Holm, Liv -88 ej start              [¤]
Hällbom, Hannah -88 1 570  +0.9 PB 15
60 m 9.59 [537] +1.7 PB 5 3
Boll (300 gr) 23.27 [497] PB 16 1
Längd (zon) 3.76 [536]   +0.1 PB 20 1    
Johansson, Linn -88 1 881  -0.2 PB 9
60 m 8.82 [801] +0.2 2 2
Boll (300 gr) 17.01 [296] PB 32 1
Längd (zon) 4.44 [784]   -0.5 PB 4 1    
Nyrenström, Karolina -88 1 625  +0.2 PB 15
60 m 9.30 [631] +0.5 PB 5 5
Boll (300 gr) 18.97 [360] PB 27 1
Längd (zon) 4.03 [634]   -0.2   13 1    
Westling, Amanda -89 1 677  +0.9 PB
60 m 9.23 [655] +1.7 PB 4 3
Boll (300 gr) 22.45 [471] PB 18 1
Längd (zon) 3.80 [551]   0.0 PB 18 1    
Widengren, Johanna -88 1 722  -0.2 PB
60 m 9.14 [686] +0.2 4 2
Boll (300 gr) 20.95 [424] PB 23 1
Längd (zon) 3.97 [612] -0.5 14 1
Stafett 1 000 m P14   Granlund, Jonas -86 2:12.86        2 Final    
Nyström, Jimmy -85
Huss, Anders -85
» Thulin, Mikael -85                
F14 Carls, Camilla -86 2:27.89  1 Final
Teilman, Maria -86
Andersson, Annika -86
Söderhult, Ellen -86
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F13
[3] - Klubbrekord i klassen P11
 2000-09-10 (sö)  | VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping - SM : gren
  Slägga och vikt på Tessinfältet
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 12.59      SB 2 1    
Diskus (1,5 kg) M50   Westberg, Jöran -47 43.90      SB 2 1    
Slägga (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 32.71      PB 2 1    
Spjut (800 gr) M50   Westberg, Jöran -47 28.04      PB 2 1    
Vikt (18 kg) M50   Westberg, Jöran -47 14.72  [1]   PB 2 1    
Kast 5-kamp M40   Lindén, Björn -59 2 086/1 837  [2,3]   PB 4      
Slägga (7,26 kg) 24.97 [320/270] PB
Kula (7,26 kg) 8.85 [477/417] PB
Diskus (2,0 kg) 28.07 [482/427] PB
Spjut (800 gr) 38.87 [474/426] PB
Vikt (15 kg) 7.21 [333/297] PB
Not
[1] - Klubbrekord i klassen MS
[2] - Mångkampspoäng justerad mha WMAs åldersfaktorer (åldersjusterad poäng/normal poäng)
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
 2000-09-10 (sö)  | Stockholmsloppet, Stockholms gator, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Adolfsson, Christian -81 1:23.19      PB 197      
» Malmborg, Nicklas -70 1:21.07  PB 140
» Rappe, Martin -72 1:12.07  SB 35
 2000-09-09/10 (lö-sö)  | Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P14   Lindkvist, Robin -86 10.03    +1.3 PB 1 Heat 3  
10.18  -0.5 7 Final
F14 Teilman, Maria -86 10.39  +1.1 1 Heat 1
10.32  +3.0 1 Semi-1
Teilman, Maria -86 10.27    +1.9 PB 3 Final  
F13 Hynning, Elin -87 11.31  +1.4 5 Heat 2
11.46  +0.5 6 Final
200 m P14   Lindkvist, Robin -86 24.76    +2.0 PB 2 Heat 1  
F14 Carls, Camilla -86 28.26  +2.6 5 Heat 2
Teilman, Maria -86 26.20  +0.8 PB 1 Heat 3
800 m P14   Lindkvist, Mikael -86 2:27.61        17 Final  
Lindkvist, Robin -86 2:10.75  PB 2 Final
F14 Söderhult, Ellen -86 2:27.07        3 Final  
F13 Håkansson, Camilla -87 2:34.50  PB 5 Final
» Nyström, Michelle -87 2:36.01  8 Final
2 000 m P14   Lindkvist, Mikael -86 6:48.22        10 Final  
F14 Söderhult, Ellen -86 7:14.87  PB 2 Final
80 m häck (84 cm) P14   Granlund, Jonas -86 13.23    +0.8   4 Heat 1  
13.29  +3.2 5 Final
Janson, Robert -86 13.97    +3.1   4 Heat 2  
Nordström, Erik -86 13.40  +3.1 2 Heat 2
P13 » Elgered, Jonas -87 14.66  +1.4 PB 2 Heat 2
14.51  +2.1 6 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Carls, Camilla -86 13.43    +0.8 PB 3 Heat 1  
13.48  +1.5 7 Final
Krasniqi, Rozafa -86 13.44  +0.8 4 Heat 1
13.31  +1.5 5 Final
Höjd P14   Janson, Robert -86 1.58      PB 6 Final  
Nordström, Erik -86 1.50  10
P13 Mellström, Johan -87 1.42        13    
F14 Krasniqi, Rozafa -86 1.48  3 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 1.53  PB 3 Final
Stav P14   Granlund, Jonas -86 2.40      PB 3 Final  
P13 Mellström, Johan -87 2.20  PB 2 Final
F14 Söderhult, Ellen -86 2.00        8 Final  
F13 Arvidsson, Emelie -87 1.90  PB 3 Final
Längd (zon) F14   Andersson, Annika -86 4.70    +0.1   11    
Teilman, Maria -86 4.77  +1.2 9 Final
Tresteg (zon) P14   Nordström, Erik -86 10.93    +2.5   5 Final  
F14 Andersson, Annika -86 10.33  +1.7 4 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 10.05  +4.4 4 Final
Diskus (1,0 kg) P14   Granlund, Jonas -86 25.34        15    
P13 » Elgered, Jonas -87 18.54  12
Diskus (0,6 kg) F14   Carls, Camilla -86 24.00        13    
F13 » Nyström, Michelle -87 21.30  PB 8 Final
Spjut (600 gr) P13 » Elgered, Jonas -87 27.63        9    
Spjut (400 gr) F14   Andersson, Annika -86 20.87      PB 12    
Krasniqi, Rozafa -86 31.81  4 Final
 2000-09-08/10 (fr-sö)  | JDM - UDM, Enskede IP, Enskede - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P15 » Thulin, Mikael -85 11.44    +3.0   1 Final  
K22 Meckbach, Susanne -81 12.42  [2] +1.3 PB 1 Final [¤]
200 m M22   Andersson, Magnus R -78 ej start             
P18 Makakala, Patrik -82 25.04  +4.1 5 Heat 2 [¤]
Skeppstedt, Martin -82 22.94    +4.1   2 Heat 2 [¤]
P16 Spångberg, Jörgen -84 ej start 
P15 Nyström, Jimmy -85 26.27  +0.9 PB 3 Heat 1
» Thulin, Mikael -85 23.36  +0.9 1 Heat 1
  23.02    +4.0   1 Final  
K22 Odum, Mirian -81 26.17  +2.8 1 Final
F18 Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
F15 Hammarberg, Louise -85 ej start             
Karlsson, Lina -85 31.32  +2.3 6 Final
Lagerblad, Lovisa -85 28.62  +2.3 5 Final
300 m P16   Spångberg, Jörgen -84 ej start            fr  
400 m M22   Johansson, Albin -81 51.39        1 Final [¤]
F18 Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
800 m P18   Granlund, Anton -82 ej start             
P16 Amin, Adam -84 2:28.79  4 Final fr
P15 Huss, Anders -85 2:12.94        2 Final fr  
Nylander, Tobias -85 ej start  fr
F15 Hammarberg, Louise -85 2:47.91  PB 4 Final
2 000 m F15   Barman, Emelie -85 7:39.99        2 Final  
3 000 m P16   Amin, Adam -84 10:55.25      PB 2 Final  
1 500 m h (76,2 cm) P15   Nyström, Jimmy -85 5:38.67      PB 1 Final  
100 m häck (84 cm) F18   Bergsten, Moa -83 16.42    +5.3   2 Final  
Fitinghoff, Sophie -82 15.70  +5.3 1 Final
100 m häck (76,2 cm) F15   Lagerblad, Lovisa -85 17.09    +2.7   4 Final  
110 m häck (91,4 cm) P15   Huss, Anders -85 ej start             
300 m häck (76,2 cm) P15   Huss, Anders -85 44.70      PB 3 Final  
Nylander, Tobias -85 46.17  4 Final
F18 Fitinghoff, Sophie -82 45.40        1 Heat 1  
F15 Lagerblad, Lovisa -85 50.95  3 Final
Höjd M22   Nordwall, Jimmy -81 1.85        1 Final [¤]
Längd M22   Nordwall, Jimmy -81 6.24    +1.6 PB 2 Final  
P16 » Attersand, Henrik -84 5.54  +3.5 4 Final
Ericsson, Mattias -84 ej start             
P15 Nyström, Jimmy -85 5.11  +2.3 4 Final
» Thulin, Mikael -85 5.93  +4.3 2 Final
Westberg, Magnus -85 4.82    +2.5   6 Final [¤]
F18 Bergsten, Moa -83 4.95  +3.3 1 Final fr
4.80  +0.3 PB fr
F15 Wiberg, Karolina -85 4.86  +2.3 1 Final fr
4.62  +0.7 PB fr
Tresteg P16 » Attersand, Henrik -84 13.01    +3.6   1 Final  
12.63  +0.9 PB
Kula (5,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 10.06        1 Final  
Diskus (1,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 32.15        1 Final  
Diskus (1,0 kg) F15   Karlsson, Lina -85 22.41      PB 2 Final fr  
Slägga (5,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 35.69      PB 1 Final  
Spjut (600 gr) P15   Westberg, Magnus -85 37.15      SB 3 Final fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F19
 2000-09-02/03 (lö-sö)  | Finnkampen ungdom, Esbo IP, Esbo, FIN
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m F18   Ljungkvist, Jenny -83 56.50  [1]   PB 3 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 2000-09-02/03 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
  48 starter Saltsjöbadens IF
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Ceesay, Mohammed -88 9.27    +2.3   3 Heat 2  
9.20  +1.1 6 Final
» Eklund, Jonathan -88 ej start             
Nordenskiöld, Otto -88 ej start 
P11 » Kårelid, Victor -89 8.69  +2.9 1 Heat 1
  8.70    +2.4   1 Final  
Niemeyer, Tomas -89 9.02  +2.9 3 Heat 1
9.37  +2.4 6 Final
Sundborg, Håkan -89 10.19    +1.8   6 Heat 2 [¤]
P10 Kapell, Oscar -90 ej start 
F12 Eklund, Marica -88 8.83  +5.1 3 Heat 1
  9.10    +0.8 PB 7 Final  
Forsberg, Emma -88 8.73  +2.8 3 Heat 2
8.80  +0.8 3 Final
Holm, Liv -88 9.37    +2.8   5 Heat 2  
Hällbom, Hannah -88 ej start 
Johansson, Linn -88 8.78  +5.1 2 Heat 1
  9.03    +0.8   6 Final  
Törmälä, Sofia -88 9.42  +2.8 6 Heat 2
Widengren, Johanna -88 ej start 
F11 » Carlsson Odell, Sara -89 9.49  +3.7 2 Heat 3
  9.39    +2.1   5 Final  
Fahlén, Catrin -89 9.64  +1.7 4 Heat 2
Högberg, Elin -89 9.74  +2.2 4 Heat 1
Jonasson, Hanna -89 9.76    +1.7 PB 5 Heat 2 [¤]
Karlsson, Jessica -89 11.22  +2.2 7 Heat 1
F10 Bauermeister, Anna -90 9.66  - 2 Heat 1
  9.51    -0.3 SB 5 Final  
» Carls, Sofia -90 9.47  - 2 Heat 2
9.67  -0.3 6 Final
Görhed, Gabriella -90 9.95    -   3 Heat 3  
Johansson, Ella -90 9.88  - 2 Heat 4
F8 Johansson, Klara -92 10.92  -1.1 5 Heat 2
10.82  -0.9 PB 7 Final
80 m P14   Granlund, Jonas -86 10.97    +2.1   5 Heat 2  
Lindkvist, Robin -86 ej start 
P13 Sonko, Lamin -87 11.87    +2.1   4 Final  
F14 Andersson, Annika -86 11.87  +1.6 7 Final
Carls, Camilla -86 11.12  +1.6 3 Final
Krasniqi, Rozafa -86 11.39    +1.6   4 Final  
Söderhult, Ellen -86 11.88  +1.6 SB 8 Final
Teilman, Maria -86 10.58  +1.6 1 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 ej start             
Fuentes, Kidora -87 11.55  +2.5 4 Heat 2
Gustavsson, Therese -87 11.35  +1.4 3 Heat 3
  11.28    +1.8 PB 5 Final  
Hynning, Elin -87 11.22  +2.0 PB 1 Heat 1
11.28  +1.8 4 Final
Nylander, Elina -87 11.49  +2.0 2 Heat 1
  11.42    +1.8 PB 7 Final  
Weinz, Helena -87 11.66  +2.0 4 Heat 1
100 m P16   Nyström, Jimmy -85 13.25    -1.2   8 Final  
» Thulin, Mikael -85 12.04  -1.2 3 Final
KS Meckbach, Susanne -81 ej start             
F16 Karlsson, Lina -85 15.18  -0.9 6 Heat 1
Lagerblad, Lovisa -85 14.06  -0.9 5 Heat 1
Wiberg, Karolina -85 14.09  -1.4 6 Heat 2 [¤]
800 m P16   Huss, Anders -85 2:10.53        2 Heat 2  
Nylander, Tobias -85 2:11.82  5 Heat 2
Nyström, Jimmy -85 2:18.49      PB 7 Heat 2  
Spångberg, Jörgen -84 ej start 
P14 Lindkvist, Mikael -86 2:27.27  4 Final
Lindkvist, Robin -86 ej start             
P13 Mellström, Johan -87 2:30.51  PB 2 Final
Sonko, Lamin -87 2:36.48  PB 3 Final
P12 Berg, Jonathan -88 2:44.75        3 Final  
Ceesay, Mohammed -88 2:44.25  2 Final
P11 Anderberg, Linus -89 2:54.90  10 Final
P10 Kapell, Oscar -90 ej start             
F16 Barman, Emelie -85 ej start 
Lagerblad, Lovisa -85 2:35.33  PB 4 Final
F14 Söderhult, Ellen -86 2:25.66      PB 1 Final  
F13 » Nyström, Michelle -87 2:35.48  3 Final
F12 Holm, Liv -88 2:42.91  2 Final
F10 Bauermeister, Anna -90 3:01.64      PB 5 Final  
F8 Johansson, Klara -92 3:04.76  PB 1 Final
Höjd P14   Granlund, Jonas -86 1.45        4 Final  
Lindkvist, Robin -86 ej start 
P12 Anderberg, Linus -89 1.15        5 Final  
Berg, Jonathan -88 1.25  PB 3 Final
» Eklund, Jonathan -88 1.30  2 Final
F14 Andersson, Annika -86 1.30        6 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 1.47  2 Final
Söderhult, Ellen -86 1.35  4 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 1.30  4 Final
Längd P16 » Thulin, Mikael -85 5.83    +1.0   1 Final  
P15 Nyström, Jimmy -85 5.07  +1.0 4 Final
P14 Lindkvist, Robin -86 ej start             
F16 Wiberg, Karolina -85 4.48  -0.8 PB 3 Final [¤]
Längd (zon) P12 » Eklund, Jonathan -88 4.04    -   4 Final  
Nordenskiöld, Otto -88 ej start 
P11 » Kårelid, Victor -89 4.31    -   3 Final  
Niemeyer, Tomas -89 4.25  - 4 Final
Sundborg, Håkan -89 3.75  - 8 Final [¤]
P10 Kapell, Oscar -90 ej start             
F14 Andersson, Annika -86 4.72  - 2 Final
Carls, Camilla -86 4.43  - 4 Final
Teilman, Maria -86 4.86    -   1 Final  
F13 Arvidsson, Emelie -87 ej start 
Gustavsson, Therese -87 4.55  - 4 Final
Hynning, Elin -87 4.47    -   6 Final  
Nylander, Elina -87 4.45  - 7 Final
Weinz, Helena -87 4.48  - 5 Final
F12 Eklund, Marica -88 4.09    -   7 Final  
Forsberg, Emma -88 3.91  - 10
Holm, Liv -88 3.66  - 13
Hällbom, Hannah -88 ej start             
Johansson, Linn -88 3.95  - 9
Törmälä, Sofia -88 3.63  - 14
Widengren, Johanna -88 ej start             
F11 » Carlsson Odell, Sara -89 3.48  - 10
Fahlén, Catrin -89 3.16  - 14
Högberg, Elin -89 3.14    -   15    
Jonasson, Hanna -89 3.41  - 11 [¤]
Karlsson, Jessica -89 2.67  - 17
F10 Bauermeister, Anna -90 4.03    -   1 Final  
» Carls, Sofia -90 3.54  - 12
Görhed, Gabriella -90 3.67  - 8 Final
Johansson, Ella -90 3.51    -   14    
F8 Johansson, Klara -92 3.10  - 4 Final
Kula (4,0 kg) P13   Mellström, Johan -87 ej start             
Kula (3,0 kg) P12   Berg, Jonathan -88 7.60        4 Final  
Renholm, Mattias -88 7.46  6 Final
P11 Anderberg, Linus -89 6.70        6 Final  
» Kårelid, Victor -89 6.41  8 Final
Niemeyer, Tomas -89 7.02  PB 4 Final
F14 Krasniqi, Rozafa -86 10.70  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F12   Eklund, Marica -88 7.24      PB 6 Final  
Forsberg, Emma -88 9.42  1 Final
Holm, Liv -88 6.71        7 Final  
Johansson, Linn -88 5.87  10
Spjut (600 gr) F16   Karlsson, Lina -85 22.50      PB 4 Final  
Lagerblad, Lovisa -85 20.55  7 Final
Boll (300 gr) F10   Bauermeister, Anna -90 21.67        8 Final  
» Carls, Sofia -90 21.69  7 Final
Görhed, Gabriella -90 15.76      PB 17    
Johansson, Ella -90 15.18  20
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-09-02 (lö)  | SM halvmarathon för veteraner, Tibro - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton M40   Höjgård, Karsten -57 1:18.38      SB 6 1    
 2000-08-31 (to)  | Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Attersand, Henrik -84 12.53    +0.4 PB 4 Heat 1    
Johansson, Albin -81 11.78  -0.1 PB 4 Heat 2
Wallentin, Jan -83 12.45    +0.4 PB 3 Heat 1    
KS Bergsten, Moa -83 13.91  +0.3 PB 4 Final
Odum, Mirian -81 12.91  +0.3 2 Final
400 m MS   Karlsson, Henrik -80 53.07        4 Heat 2    
Spångberg, Jörgen -84 60.84  PB 2 Heat 1
1 500 m MS   Adolfsson, Christian -81 4:13.73      PB 5 Final    
Amin, Adam -84 4:54.94  11 Final
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.53        1 Final    
Slägga (5,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 34.78      PB 1 Final    
Slägga (4,0 kg) K20   Mattsson, Sofii -81 34.65        1 Final    
 2000-08-28 (må)  | Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Skeppstedt, Martin -82 11.32    +1.5   2 Final    
200 m MS   Skeppstedt, Martin -82 22.82    +1.4 SB 2 Final    
400 m MS   Johansson, Albin -81 50.74        1 Final    
800 m MS   Norberg, Daniel -78 1:59.38        2 Final    
1 500 m MS   Synnerman, Per -71 4:16.58        1 Final    
5 000 m MS   Phersson, Andreas -75 15:48.11      SB 1 Final    
3 000 m h (91,4 cm) MS   Synnerman, Per -71 9:51.64      SB 1 Final    
110 m häck (106,7 cm) MS   Kleebinder, Niklas -77 15.79    +1.3 PB 2 Final    
400 m häck (91,4 cm) MS   Johansson, Albin -81 58.68        3 Final    
Höjd MS   Nordwall, Jimmy -81 1.96        2 Final    
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.40        1 Final    
Längd MS   Kleebinder, Niklas -77 4.91    +1.0          
6.33  +2.1 2 Final
Tresteg MS   Nordwall, Jimmy -81 12.37    -0.5 PB 4 Final    
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 11.85      SB 3 Final    
Diskus (2,0 kg) MS   Westberg, Jöran -47 39.50      SB 4 Final    
Slägga (7,26 kg) MS   Norberg, Daniel -78 18.36      PB 4 Final    
Spjut (800 gr) MS   Lindh, Marcus -76 35.30      PB 4 Final    
Stafett 1 000 m MS   Skeppstedt, Martin -82 2:02.20        2 Final    
Johansson, Albin -81
Synnerman, Per -71
Norberg, Daniel -78
Lag Arena MS   Johansson, Albin -81 49p        2      
Kleebinder, Niklas -77
Lindh, Marcus -76
Norberg, Daniel -78
Nordwall, Jimmy -81
Phersson, Andreas -75
Skeppstedt, Martin -82
Synnerman, Per -71
Westberg, Jöran -47
 2000-08-27 (sö)  | Järnaloppet, Järna IP, Järna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Rappe, Martin -72 32.51        1 10 km    
 2000-08-26/27 (lö-sö)  | Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m P18   Fager, Patrik -82 ej start             
Längd P18   Fager, Patrik -82 5.70    -0.6 SB 4 Final  
 2000-08-26/27 (lö-sö)  | DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Ceesay, Mohammed -88 8.76    +2.0 PB 3 Heat 2  
9.06  +0.2 7 Final
» Kårelid, Victor -89 8.72  +2.0 PB 2 Heat 2
  8.94    +0.2   5 Final  
Niemeyer, Tomas -89 9.19  +0.9 4 Heat 3
Segerlind, Jonas -88 9.46  +0.9 6 Heat 1
Söderstedt, Johan -88 9.67    +0.9   7 Heat 1  
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 9.46  +0.2 5 Heat 5
» Dedrickson M, Fatima -89 9.16  -0.2 PB 3 Heat 4
Eklund, Marica -88 9.22    -0.2   4 Heat 2  
Fahlén, Catrin -89 9.57  -0.2 7 Heat 2
Forsberg, Emma -88 8.93  -0.2 2 Heat 4
  9.06    -0.7   7 Final  
Hermansson, Kajsa -89 ej start 
Holm, Liv -88 ej start 
Hällbom, Hannah -88 ej start             
Högberg, Elin -89 ej start 
Johansson, Linn -88 ej start 
Liljebäck, Mika -88 9.32    +0.2   3 Heat 5  
Nyrenström, Karolina -88 9.32  +0.8 PB 3 Heat 1
Törmälä, Sofia -88 9.53  +0.2 PB 6 Heat 5
Widengren, Johanna -88 ej start 
80 m P14   Granlund, Jonas -86 11.05    +1.2   6 Heat 2  
Lindkvist, Robin -86 10.08  +1.2 PB 3 Heat 2
  10.19    -0.1   3 Final  
P13 Björkholm, Niclas -87 ej start 
Nyberg, Svante -87 ej start 
Thorell, Johan -87 ej start             
F14 Carls, Camilla -86 11.23  -0.6 6 Heat 1
Teilman, Maria -86 10.53  -0.6 1 Heat 1
Teilman, Maria -86 10.34    +1.4 PB 1 Final  
F13 Fuentes, Kidora -87 11.58  -0.7 PB 3 Heat 4
Gustavsson, Therese -87 11.42  +0.4 2 Heat 1
Hynning, Elin -87 11.42    +0.4   2 Heat 1  
Nylander, Elina -87 11.59  -0.7 4 Heat 4
Weinz, Helena -87 11.87  +0.2 3 Heat 3
200 m P14   Granlund, Jonas -86 ej start             
Lindkvist, Robin -86 25.08  +2.0 2 Final
Nordström, Erik -86 27.83    +2.0 SB 8 Final  
F14 Andersson, Annika -86 30.00  +2.6 6 Heat 2
Carls, Camilla -86 28.93  +1.9 5 Heat 1
Teilman, Maria -86 26.70  +1.9 1 Heat 1
Teilman, Maria -86 26.42  +1.6 PB 1 Final
800 m P14   Lindkvist, Mikael -86 2:19.6m     PB 4 Final  
Lindkvist, Robin -86 2:10.8m PB 1 Final
P13 Mellström, Johan -87 ej start             
P12 Berg, Jonathan -88 ej start  1
Ceesay, Mohammed -88 2:51.21  12 Final
Liedberg, Niclas -88 2:57.23      PB 15 Final  
Rosenberg, Alexander -89 ej start 
Söderstedt, Johan -88 2:53.81  13 Final
F14 Söderhult, Ellen -86 2:28.0m     PB 1 Final  
F13 Håkansson, Camilla -87 ej start 
» Nyström, Michelle -87 2:32.8m PB 6 Final
F12 Forsberg, Emma -88 2:30.5m     PB 1 Heat 2  
Hermansson, Kajsa -89 ej start 
Holm, Liv -88 2:46.8m 8 Heat 2
Liljebäck, Mika -88 2:52.34        4 Heat 1  
Lord, Linnéa -89 ej start 
Nyrenström, Karolina -88 2:57.11  7 Heat 1
2 000 m P14   Lindkvist, Mikael -86 6:35.73      PB 2 Final  
F14 Söderhult, Ellen -86 7:24.63  SB 1 Final
F13 » Nyström, Michelle -87 7:38.64  PB 5 Final
60 m häck (76,2 cm) P12   Ceesay, Mohammed -88 11.39    +2.4   3 Final  
» Eklund, Jonathan -88 10.56  +2.4 1 Final
Segerlind, Jonas -88 ej start             
Sundborg, Håkan -89 ej start 
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 12.27  +1.3 4 Heat 1
  12.09    +0.6 PB 6 Final  
Johansson, Linn -88 10.74  +1.3 PB 1 Heat 1
10.76  +0.6 2 Final
Widengren, Johanna -88 ej start 
80 m häck (84 cm) P14   Granlund, Jonas -86 13.08    +2.7   1 Final  
Nordström, Erik -86 13.19  +2.7 2 Final
P13 » Elgered, Jonas -87 15.34  +1.6 PB 3 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Andersson, Annika -86 14.31    +2.3   6 Final  
Carls, Camilla -86 13.63  +2.3 5 Final
Krasniqi, Rozafa -86 13.35    +2.3   4 Final  
F13 Arvidsson, Emelie -87 14.11  +1.0 3 Heat 1
13.51  +1.8 2 Final
Nylander, Elina -87 13.92  +1.0 2 Heat 1
  13.79    +1.8 PB 3 Final  
Weinz, Helena -87 16.40  +2.5 6 Heat 2
Höjd P14   Granlund, Jonas -86 1.53        5 Final  
Janson, Robert -86 1.53  PB 4 Final [¤]
Lindkvist, Robin -86 1.49        6 Final  
Nordström, Erik -86 ej start 
P13 Lundh, Robin -87 ej start 
Mellström, Johan -87 ej start             
P12 » Eklund, Jonathan -88 ej start 
Liedberg, Niclas -88 1.30  PB 2 Final
Olsson, David -88 1.22      PB 4 Final [¤]
Segerlind, Jonas -88 1.30  3 Final
F14 Andersson, Annika -86 1.36  9 Final
Krasniqi, Rozafa -86 1.52      PB 3 Final  
Söderhult, Ellen -86 1.40  8 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 1.48  1 Final
F12 » Dedrickson M, Fatima -89 1.21      PB 12 Final  
Nyrenström, Karolina -88 ej start 
Stav P14   Granlund, Jonas -86 2.10      PB 3 Final  
P13 » Elgered, Jonas -87 1.90  PB 2 Final
Mellström, Johan -87 ej start             
F13 Arvidsson, Emelie -87 1.80  PB 1 Final [¤]
Längd (zon) P14   Lindkvist, Robin -86 5.44    -0.3 PB 3 Final  
Nordström, Erik -86 4.80  -0.9 11
P13 Björkholm, Niclas -87 ej start             
Nyberg, Svante -87 ej start 
Thorell, Johan -87 ej start 
P12 Berg, Jonathan -88 ej start             
» Eklund, Jonathan -88 4.03  +1.2 9 Final
» Kårelid, Victor -89 4.39  -0.3 PB 5 Final
Liedberg, Niclas -88 ej start             
Niemeyer, Tomas -89 3.74  +1.7
3.93  +2.6 10 Final
Söderstedt, Johan -88 ej start             
F14 Andersson, Annika -86 4.70  +1.2 6 Final
Carls, Camilla -86 4.35  +0.4 10 Final
Teilman, Maria -86 5.05    +0.4 PB 2 Final  
F13 Arvidsson, Emelie -87 4.49  -0.9 7 Final
Fuentes, Kidora -87 4.46  -1.7 PB 9 Final
Gustavsson, Therese -87 4.29    +1.6   15 Final  
Hynning, Elin -87 4.38  +1.3 PB 11 Final
Håkansson, Camilla -87 4.06  +0.4 21 Final
Nylander, Elina -87 4.70    -0.8 PB 2 Final  
Weinz, Helena -87 4.13  -1.3 20 Final
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 3.35  +0.9 SB 27 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 ej start             
Eklund, Marica -88 4.12  +0.7 PB 12 Final
Fahlén, Catrin -89 3.43  +0.7 25 Final
Forsberg, Emma -88 4.54    +0.5   5 Final  
Holm, Liv -88 3.85  +0.6
4.02  +2.5 16 Final
Hällbom, Hannah -88 ej start             
Högberg, Elin -89 ej start 
Johansson, Linn -88 4.23  +0.9 10 Final
Nyrenström, Karolina -88 4.07    +0.4   13 Final  
Törmälä, Sofia -88 3.41  +1.1 PB 26 Final
Widengren, Johanna -88 ej start 
Tresteg (zon) P14   Nordström, Erik -86 ej start             
P13 Lundh, Robin -87 ej start 
F14 Andersson, Annika -86 10.65    -1.9   3 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 10.16  -1.9 PB 5 Final
Teilman, Maria -86 10.30  +2.9 4 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 9.95    -2.3   2 Final  
Fuentes, Kidora -87 9.52  0.0 PB 6 Final
Håkansson, Camilla -87 9.13  +0.4 PB 12 Final
Nylander, Elina -87 9.29    +0.4 PB 9 Final  
Weinz, Helena -87 9.04  +0.4 PB 14 Final
Kula (4,0 kg) P13 » Elgered, Jonas -87 7.33        7 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Berg, Jonathan -88 ej start             
Brodén, Johan -88 ej start 
» Kårelid, Victor -89 ej start             
Niemeyer, Tomas -89 6.90  9 Final
Olsson, David -88 ej start 
Renholm, Mattias -88 7.68        8 Final  
Sundborg, Håkan -89 ej start 
F14 Krasniqi, Rozafa -86 10.64  2 Final
Kula (2,0 kg) F12   Forsberg, Emma -88 9.65      PB 2 Final  
Holm, Liv -88 6.59  10 Final
Johansson, Linn -88 6.18  12 Final
Diskus (1,0 kg) P14   Granlund, Jonas -86 28.97      PB 1 Final  
P13 » Elgered, Jonas -87 23.33  3 Final
Diskus (0,6 kg) F14   Carls, Camilla -86 22.66        5 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
F13 » Nyström, Michelle -87 19.88  3 Final
Slägga (4,0 kg) P13 » Elgered, Jonas -87 16.99      PB 2 Final [¤]
Spjut (600 gr) P13 » Elgered, Jonas -87 31.23        1 Final  
Lundh, Robin -87 ej start 
Mellström, Johan -87 ej start 
Spjut (400 gr) F14   Krasniqi, Rozafa -86 33.97      PB 1 Final  
F13 Gustavsson, Therese -87 20.28  6 Final
Hynning, Elin -87 18.39        7 Final  
Håkansson, Camilla -87 16.18  SB 11 Final
» Nyström, Michelle -87 16.67  10 Final
Boll (300 gr) P12   Brodén, Johan -88 36.00      PB 3 Final  
» Kårelid, Victor -89 27.52  8 Final
Niemeyer, Tomas -89 34.88      PB 5 Final  
Olsson, David -88 36.01  2 Final
Renholm, Mattias -88 35.05  PB 4 Final
Söderstedt, Johan -88 24.95        10 Final  
F12 Eklund, Marica -88 21.05  PB 10 Final
Forsberg, Emma -88 30.67  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-08-24 (to)  | Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Karlsson, Henrik -80 12.30    +0.6 PB 4 Heat 1   [¤]
Petersson, Thomas -65 13.16  +0.6 SB 4 Heat 1 [¤]
400 m MS   Huss, Anders -85 57.38      PB 3 Heat 1   [¤]
Nylander, Tobias -85 58.32  PB 4 Heat 2 [¤]
Nyström, Jimmy -85 60.47      PB 5 Heat 1   [¤]
Spångberg, Jörgen -84 60.89  PB 5 Heat 2 [¤]
» Thulin, Mikael -85 53.04  PB 1 Heat 1 [¤]
KS Berglund, Matilda -83 71.96      PB 3 Final   [¤]
Hammarberg, Louise -85 68.87  PB 2 Final [¤]
Lagerblad, Lovisa -85 65.90  PB 1 Final
5 000 m MS   Adolfsson, Christian -81 16:25.73      SB 6 Final   [¤]
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 11.75      SB 1 Final    
Kula (5,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 11.12      PB 1 Final    
Diskus (2,0 kg) MS   Westberg, Jöran -47 37.81        3 Final    
Diskus (1,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 31.40        1 Final    
Diskus (1,0 kg) KS   Karlsson, Lina -85 20.12      PB 2 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-08-23 (on)  | Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P14 » Elgered, Jonas -87 11.97    -0.2   2 Heat 2    
Granlund, Jonas -86 11.05  -0.1 3 Heat 1
Lindkvist, Robin -86 10.17    -0.1   1 Heat 1    
Sonko, Lamin -87 11.89  -0.2 1 Heat 2
F14 Andersson, Annika -86 11.53  0.0 4 Heat 3
Carls, Camilla -86 11.44    +0.7   5 Heat 1    
Gustavsson, Therese -87 11.33  0.0 2 Heat 3
Hynning, Elin -87 11.48  +0.2 1 Heat 2
Nylander, Elina -87 11.65    0.0   5 Heat 3    
Teilman, Maria -86 10.43  +0.7 1 Heat 1
Weinz, Helena -87 11.79  +0.2 2 Heat 2
800 m P14   Lindkvist, Mikael -86 2:23.70        3 Final    
Lindkvist, Robin -86 2:12.29  1 Final
P12 Silén, Gustav -88 2:38.72        1 Final    
Söderstedt, Johan -88 2:54.85  5 Final
F14 Andersson, Annika -86 2:41.02  PB 6 Final
Håkansson, Camilla -87 2:34.72      PB 2 Final    
» Nyström, Michelle -87 2:36.13  4 Final
Söderhult, Ellen -86 2:34.01  SB 1 Final
F12 Hermansson, Kajsa -89 3:06.66      PB 9 Final    
Holm, Liv -88 2:48.64  1 Final
Liljebäck, Mika -88 2:49.44  PB 2 Final
Nyrenström, Karolina -88 2:50.04        3 Final    
Törmälä, Sofia -88 3:03.13  PB 8 Final
60 m häck (76,2 cm) P12 » Eklund, Jonathan -88 10.56    -   1 Heat 1    
Liedberg, Niclas -88 11.84  - 2 Heat 2
Segerlind, Jonas -88 12.74    -   3 Heat 1    
Silén, Gustav -88 12.11  - 3 Heat 2
Sundborg, Håkan -89 12.77  - 4 Heat 2
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 12.31    +1.0 PB 1 Heat 2    
» Dedrickson M, Fatima -89 12.90  +1.0 PB 3 Heat 2
Eklund, Marica -88 11.58  +0.4 PB 2 Heat 1
Fahlén, Catrin -89 13.30    +1.0 PB 4 Heat 2    
Johansson, Linn -88 11.07  +0.4 PB 1 Heat 1
Nyota, Marinella -88 13.46  +1.0 PB 5 Heat 2
Widengren, Johanna -88 12.54  +1.0 2 Heat 2
Höjd P14   Janson, Robert -86 1.50      SB 2 Final    
Lindkvist, Mikael -86 1.20  7 Final
Nordström, Erik -86 1.40        3 Final    
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.45  4 Final
Carls, Camilla -86 1.35  PB 6 Final
Krasniqi, Rozafa -86 1.45        2 Final    
Söderhult, Ellen -86 1.40  5 Final
Längd (zon) P12   Anderberg, Linus -89 3.39    -   15      
Ceesay, Mohammed -88 3.67  - 10
Clauss, Max -89 4.11    -   5 Final    
» Eklund, Jonathan -88 4.24  - 3 Final
» Kårelid, Victor -89 4.43  [1] - 1 Final
Niemeyer, Tomas -89 4.16    -   4 Final    
Nordenskiöld, Otto -88 3.82  - 7 Final
Segerlind, Jonas -88 3.77  - 8 Final
Söderstedt, Johan -88 3.72    -   9      
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 3.69  - 13
» Dedrickson M, Fatima -89 3.87  - 8 Final
Eklund, Marica -88 4.14    -   3 Final    
Fahlén, Catrin -89 3.39  0.0 17
Forsberg, Emma -88 4.39  - 1 Final
Holm, Liv -88 4.07    -   5 Final    
Hällbom, Hannah -88 3.73  - 12
Högberg, Elin -89 3.49  - 16
Johansson, Linn -88 4.38    -   2 Final    
Nyota, Marinella -88 3.37  - 18
Nyrenström, Karolina -88 4.09  - 4 Final
Törmälä, Sofia -88 3.73    -   11      
Widengren, Johanna -88 3.84  - 9
Kula (4,0 kg) P14   Granlund, Jonas -86 8.90      PB 4 Final    
Kula (3,0 kg) F14   Arvidsson, Emelie -87 7.10      PB 5 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 10.64  3 Final
Nylander, Elina -87 6.05      PB 8 Final    
Teilman, Maria -86 6.58  PB 7 Final
Weinz, Helena -87 7.43  PB 4 Final
Boll (300 gr) P12   Anderberg, Linus -89 25.72      PB 9      
Brodén, Johan -88 35.48  PB 1 Final
» Kårelid, Victor -89 30.44      PB 4 Final    
Liedberg, Niclas -88 25.37  SB 10
Niemeyer, Tomas -89 33.78  PB 3 Final
Nordenskiöld, Otto -88 27.50      PB 7 Final    
Olsson, David -88 34.45  2 Final
Renholm, Mattias -88 30.42  5 Final
Sundborg, Håkan -89 28.10      PB 6 Final    
F12 Forsberg, Emma -88 32.19  PB 1 Final
Hermansson, Kajsa -89 11.67  PB 10
Hill, Malin -88 16.91      PB 7 Final    
Hällbom, Hannah -88 18.96  PB 5 Final
Liljebäck, Mika -88 18.69  PB 6 Final
5 x 60 m P12   Clauss, Max -89 43.48        2 1    
» Eklund, Jonathan -88
» Kårelid, Victor -89
Niemeyer, Tomas -89
Ceesay, Mohammed -88                
Söderstedt, Johan -88 45.04  3 1
Segerlind, Jonas -88
Silén, Gustav -88
Liedberg, Niclas -88
Nordenskiöld, Otto -88                
Renholm, Mattias -88 diskad  1
Olsson, David -88
Sundborg, Håkan -89
Anderberg, Linus -89
Brodén, Johan -88                
F12 Johansson, Linn -88 42.26  1 1
Forsberg, Emma -88
Widengren, Johanna -88
Liljebäck, Mika -88
Eklund, Marica -88                
Holm, Liv -88 45.22  3 1
Hill, Malin -88
Hällbom, Hannah -88
Törmälä, Sofia -88
Nyrenström, Karolina -88                
» Carlsson Odell, Sara -89 45.82  [2] 4 1
Fahlén, Catrin -89
Hermansson, Kajsa -89
Högberg, Elin -89
» Dedrickson M, Fatima -89
4 x 80 m P14   Thorell, Johan -87 41.05        1 1    
Granlund, Jonas -86
Nordström, Erik -86
Lindkvist, Robin -86                
Thorell, Johan -87 45.38  3 1
Sonko, Lamin -87
Nyberg, Svante -87                
F14 Teilman, Maria -86 42.19  2 1
Hynning, Elin -87
Krasniqi, Rozafa -86
Carls, Camilla -86                
Arvidsson, Emelie -87 43.44  3 1
Andersson, Annika -86
Söderhult, Ellen -86
Gustavsson, Therese -87
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P11
[2] - Klubbrekord i klassen F11
 2000-08-23 (on)  | Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Johannesson, Ronny -77 brutit          B-final    
Johansson, Albin -81 1:58.89  9 B-final
» Karlsson, Fredrik -78 ej start               
Klinteskog, Johan -81 ej start 
» Pell, Rickard -79 ej start 
Synnerman, Per -71 ej start 
3 000 m MS   Phersson, Andreas -75 ej start               
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start               
 2000-08-20 (sö)  | Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P14   Granlund, Jonas -86 28.45    -   5 Final    
Lindkvist, Robin -86 25.40  - 1 Final
P13 Nyberg, Svante -87 31.03    -   3 A-final    
Sonko, Lamin -87 31.95  - 4 A-final
Strinde, Zacharias -87 31.15  - 3 B-final
Thorell, Johan -87 30.38    -   2 B-final    
F14 Carls, Camilla -86 29.16  - 2 B-final
Teilman, Maria -86 27.05  - 1 A-final
F13 Arvidsson, Emelie -87 31.16    -   4 C-final    
Gustavsson, Therese -87 29.16  - 1 A-final
Hynning, Elin -87 29.28  - 3 A-final
Nylander, Elina -87 30.15    -   2 C-final    
Weinz, Helena -87 31.35  - 4 B-final
400 m P9   Berg, Theodor -91 85.84      PB 2 Final    
Söderstedt, Erik -91 90.47  PB 4 Final
P8 Knutsson, Mikael -92 ej start               
Langels, Oscar -92 100.88  PB 8 Final
F10 Bauermeister, Anna -90 85.06  4 Final
» Carls, Sofia -90 80.96        3 Final    
Johansson, Ella -90 87.39  6 Final
Wiman, Anna -90 79.74  PB 2 Final
F9 Jakobsson, Ulrika -91 86.87      PB 3 Final    
Lord, Johanna -91 94.33  PB 5 Final
Mårtensson, Sofie -91 ej start 
F8 Bauermeister, Ida -92 111.21      PB   Heat 1    
Forsberg, Frida -92 107.05  PB 5 Heat 1
Johansson, Klara -92 86.42  PB 2 Heat 2
Karlsson Ghotto, Mathilde -92 84.87      PB 1 Heat 2    
Lundell, Malin -92 114.31  PB 7 Heat 1
Weijerg, Michelle -92 119.09  PB 9 Heat 2
Önerud, Anette -92 91.63  PB 5 Heat 2
600 m P12   Berg, Jonathan -88 1:57.61      PB 4 Final    
Ceesay, Mohammed -88 1:57.14  PB 3 Final
Liedberg, Niclas -88 2:15.59      PB 7 Final    
Strinde, Gabriel -88 2:22.17  PB 8 Final
Söderstedt, Johan -88 2:11.20  SB 5 Final
P11 Niemeyer, Tomas -89 2:02.03      PB 4 Final    
Rosenberg, Alexander -89 2:22.78  PB 6 Final
F12 Forsberg, Emma -88 1:53.21  PB 1 Heat 2
Johansson, Linn -88 2:06.77      PB 4 Heat 2    
Liljebäck, Mika -88 1:57.35  PB 2 Heat 1
Svanljung, Titti -88 2:12.28  PB 5 Heat 1
Törmälä, Sofia -88 2:12.28      PB 6 Heat 2    
F11 » Carlsson Odell, Sara -89 2:14.67  PB 9 Final
Luxenburg, Vendela -89 2:11.74  PB 7 Final
Westling, Amanda -89 2:16.43  PB 10 Final
1 000 m P14   Lindkvist, Mikael -86 3:04.44      PB 3 Final    
P13 Mellström, Johan -87 3:19.37  PB 4 Final
F14 Söderhult, Ellen -86 3:16.05      PB 1 Final    
F13 Håkansson, Camilla -87 3:27.60  PB 3 Final
» Nyström, Michelle -87 3:27.16  PB 2 Final
40 m häck (special) P10   Sow, Osman -90 8.25    -   3 Final    
Waak, Simon -90 7.93  - 2 Final
P9 Björkén, Alexander -91 8.86    -   4 Final    
Mineur, Pontus -91 ej start 
Söderstedt, Erik -91 9.27  - 6 Final
Älvebrand, Eric -91 8.42    -   3 Final    
P8 Carlström, Carl -92 9.48  - 1 Heat 1
9.25  - 5 Final
Knutsson, Mikael -92 10.24  - 5 Heat 2
  10.64    -   8 Final    
Langels, Oscar -92 9.55  - 3 Heat 2
9.40  - 7 Final
Odell, Linus -92 11.15    -   6 Heat 1    
Åberg, Albin -92 11.51  - 7 Heat 1
F10 Bauermeister, Anna -90 7.92  - 1 Heat 2
  7.74    -   2 Final    
» Carls, Sofia -90 7.84  - 1 Heat 1
7.70  - 1 Final
Johansson, Ella -90 8.41  - 3 Heat 2
  8.32    -   5 Final    
Lindén, Malin -90 10.14  - 5 Heat 2
Mattsson, Ella -90 8.43  - 4 Heat 2
  8.50    -   6 Final    
Wiman, Anna -90 9.02  - 2 Heat 1
8.18  - 4 Final
F9 Jakobsson, Ulrika -91 8.60  - 1 Heat 2
  8.22    -   1 Final    
Lord, Johanna -91 9.28  - 2 Heat 2
9.24  - 4 Final
Mårtensson, Sofie -91 9.76  - 4 Heat 2
  ej start          Final    
F8 Bergstedt Falk, Llyn -92 10.00  - 6 Heat 2
Forsberg, Frida -92 9.27  - 1 Heat 3
  9.56    -   8 Final    
Gustavson, Sofie -92 11.11  - 7 Heat 2
Johansson, Klara -92 9.06  - 3 Heat 2
  8.94    -   5 Final    
Karlsson Ghotto, Mathilde -92 8.06  - 1 Heat 2
7.91  - 1 Final
Lundell, Malin -92 11.22    -   8 Heat 2    
Skagerling, Sanna -92 10.61  - 6 Heat 1
Weijerg, Michelle -92 11.40  - 4 Heat 3
60 m häck (76,2 cm) P12   Ceesay, Mohammed -88 12.36    -   4 Final    
» Eklund, Jonathan -88 11.05  - 2 Final
F12 Forsberg, Emma -88 12.53  - 3 Heat 1
  11.58    -   3 Final    
Johansson, Linn -88 11.39  - 1 Heat 1
11.15  - 1 Final
60 m häck (special) P11   Niemeyer, Tomas -89 11.34    -   1 Final    
Rosenberg, Alexander -89 13.20  - 5 Final
Sundborg, Håkan -89 11.53    -   3 Final    
F11 » Carlsson Odell, Sara -89 11.32  - 2 Heat 1
11.50  - 4 Final
» Dedrickson M, Fatima -89 11.08  - 1 Heat 1
  brutit          Final    
Fahlén, Catrin -89 11.48  - 3 Heat 2
11.52  - 5 Final
Högberg, Elin -89 11.77  - 3 Heat 1
  11.56    -   6 Final    
Westling, Amanda -89 11.12  - 2 Heat 2
11.24  - 2 Final
80 m häck (84 cm) P14   Granlund, Jonas -86 13.44    -   1 Final    
Janson, Robert -86 16.61  - 4 Final
P13 » Elgered, Jonas -87 15.84    -   1 Final    
Sonko, Lamin -87 16.57  - 2 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Andersson, Annika -86 15.15    -   5 Final    
Carls, Camilla -86 13.74  - 2 Final
Krasniqi, Rozafa -86 14.12    -   4 Final    
F13 Arvidsson, Emelie -87 13.62  - 1 Heat 1
13.83  - 1 Final
Nylander, Elina -87 14.56  - 2 Heat 1
  15.21    -   3 Final    
Weinz, Helena -87 16.07  - 4 Heat 2
16.60  - 6 Final
Höjd P14   Janson, Robert -86 1.40        4 Final    
Lindkvist, Mikael -86 1.30  PB 5 Final
Lindkvist, Robin -86 ej start               
P13 Lundh, Robin -87 1.40  2 Final
F14 Andersson, Annika -86 1.35  6 Final
Krasniqi, Rozafa -86 1.40        4 Final    
Söderhult, Ellen -86 1.45  PB 2 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 1.50  PB 1 Final
Längd (zon) P10   Kapell, Oscar -90 3.15    -   8 Final    
Sow, Osman -90 3.37  - 5 Final
Waak, Simon -90 3.90    -   1 Final    
P9 Berg, Theodor -91 3.26  - 3 Final
Mineur, Pontus -91 ej start 
Söderstedt, Erik -91 3.16    -   4 Final    
Älvebrand, Eric -91 2.85  - 7 Final
P8 Langels, Oscar -92 2.48  - 5 Final
F10 Bauermeister, Anna -90 3.94    -   1 Final    
» Carls, Sofia -90 3.71  - 2 Final
Johansson, Ella -90 3.23  - 9
Lindén, Malin -90 2.74    -   13      
Mattsson, Ella -90 3.25  - 8 Final
Wiman, Anna -90 3.26  - 7 Final
F9 Jakobsson, Ulrika -91 3.57    -   2 Final    
Lord, Johanna -91 2.81  - 7 Final
Mårtensson, Sofie -91 ej start 
F8 Bauermeister, Ida -92 2.70    -   11      
Forsberg, Frida -92 2.55  - 13
Johansson, Klara -92 2.97  - 4 Final
Karlsson Ghotto, Mathilde -92 3.76    -   1 Final    
Löwinder, Anni -92 1.85  - 16
Skagerling, Sanna -92 1.76  - 18
Weijerg, Michelle -92 1.78  - 17
Tresteg (zon) P13 » Elgered, Jonas -87 8.34    +1.7   4 Final    
Lundh, Robin -87 8.95  +1.1 PB 3 Final
Nyberg, Svante -87 8.97    +0.1 PB 2 Final    
P12 » Eklund, Jonathan -88 9.49  - 2 Final
Nordenskiöld, Otto -88 8.68  - 4 Final
Olsson, David -88 8.45    -   6 Final    
Segerlind, Jonas -88 8.63  - 5 Final
Söderstedt, Johan -88 8.16  - 7 Final
P11 » Kårelid, Victor -89 8.98    -   2 Final    
Niemeyer, Tomas -89 9.21  - 1 Final
F14 Andersson, Annika -86 10.01  - 3 Final
Carls, Camilla -86 9.16    -   7 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 9.64  - 5 Final
Teilman, Maria -86 10.07  - 2 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 9.95    +1.3 PB 2 Final    
Fuentes, Kidora -87 9.25  +1.6 PB 5 Final
Håkansson, Camilla -87 9.08  +1.0 PB 6 Final
F12 Eklund, Marica -88 8.92    -   4 Final    
Forsberg, Emma -88 8.58  - 7 Final
Holm, Liv -88 8.85  - 5 Final
F11 Westling, Amanda -89 8.47  - 3 Final
Diskus (1,0 kg) P13 » Elgered, Jonas -87 24.35      PB 2 Final    
Diskus (0,6 kg) F14   Carls, Camilla -86 24.09      SB 2 Final    
F13 » Nyström, Michelle -87 20.94  PB 2 Final
Slungboll F11   Lindesten, Anna -89 14.44      PB 5 Final    
Spjut (600 gr) P13 » Elgered, Jonas -87 32.63      PB 2 Final    
Spjut (400 gr) P12   Ceesay, Mohammed -88 12.45        9      
Olsson, David -88 22.93  PB 4 Final
Söderstedt, Johan -88 16.82      SB 7 Final    
P11 Niemeyer, Tomas -89 18.85  PB 3 Final
Rosenberg, Alexander -89 17.70  PB 4 Final
Sundborg, Håkan -89 20.55      PB 2 Final    
F14 Krasniqi, Rozafa -86 30.73  1 Final
F13 Gustavsson, Therese -87 21.27  SB 4 Final
Hynning, Elin -87 20.77      PB 5 Final    
Håkansson, Camilla -87 14.39  8 Final
» Nyström, Michelle -87 17.49  7 Final
F12 Eklund, Marica -88 15.03      PB 9      
Forsberg, Emma -88 18.80  6 Final
Holm, Liv -88 18.16  7 Final
Boll (300 gr) P10   Kapell, Oscar -90 28.00      PB 9      
Sow, Osman -90 33.79  PB 2 Final
Waak, Simon -90 30.84      PB 7 Final    
P9 Berg, Theodor -91 30.72  PB 3 Final
Björkén, Alexander -91 25.00  PB 6 Final
Mineur, Pontus -91 ej start               
Söderstedt, Erik -91 28.45  PB 5 Final
P8 Odell, Linus -92 15.27  PB 9
Åberg, Albin -92 13.39      PB 10      
F10 Bauermeister, Anna -90 28.57  SB 2 Final
» Carls, Sofia -90 23.53  PB 7 Final
Johansson, Ella -90 17.70      SB 11      
Wiman, Anna -90 27.90  PB 4 Final
F9 Jakobsson, Ulrika -91 15.20  PB 2 Final
F8 Forsberg, Frida -92 11.93      PB 8 Final    
Gustavson, Sofie -92 11.29  PB 9
Önerud, Anette -92 14.58  PB 5 Final
 2000-08-18/20 (fr-sö)  | SM, Studenternas IP, Uppsala - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m KS   Udd, Lena -70 ej start            fr  
400 m MS   Danielsson, Stefan -76 50.84        4 Heat 3 fr  
Johansson, Albin -81 ej start  fr
» Karlsson, Fredrik -78 ej start  fr
800 m MS   Johannesson, Ronny -77 1:52.68        5 Heat 3 fr  
Johansson, Albin -81 1:59.59  7 Heat 2 fr
» Karlsson, Fredrik -78 1:52.05  3 Heat 3 fr
  1:52.19        6 Final  
Klinteskog, Johan -81 ej start  fr
Norberg, Daniel -78 1:53.74  3 Heat 1 fr
» Pell, Rickard -79 1:51.13  2 Heat 4 fr
2:03.64  8 Final
1 500 m MS   Johannesson, Ronny -77 brutit          Heat 3  
Norberg, Daniel -78 4:13.58  9 Heat 2
» Pell, Rickard -79 ej start             
Synnerman, Per -71 3:53.46  4 Heat 1
ej start  Final
10 000 m MS » Rappe, Martin -72 31:00.75      PB 7 Final fr  
Höjd MS   Nordwall, Jimmy -81 ej start             
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.45        12 Kval fr [¤]
KS Lissäng, Sofie -80 3.25  13 Kval fr
3.15  13 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.65    +2.1   2 Kval  
» Attersand, Johan -74 15.50  +2.0 PB 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-08-19 (lö)  | Bollmoraloppet, Tyresö Centrum, Tyresö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Amin, Adam -84 20.07        6      
 2000-08-19 (lö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m F15   Wiberg, Karolina -85 ej start               
400 m P15   Huss, Anders -85 ej start               
Nylander, Tobias -85 ej start 
F15 Lagerblad, Lovisa -85 ej start 
Kula (3,0 kg) F15   Karlsson, Lina -85 ej start               
Spjut (600 gr) F15   Karlsson, Lina -85 ej start               
 2000-08-16 (on)  | HIK-kampen, Råslätts IP, Jönköping
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Andersson, Magnus R -78 11.42    +1.2 PB 1 Final    
 2000-08-15 (ti)  | Veteran-DM, Brunna IP, Botkyrka - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) P16   Westberg, Magnus -85 31.48      PB 1 Final    
M40 Lindén, Björn -59 28.00  PB 3 Final
M45 Westberg, Jöran -47 39.16  SB 2 Final
Diskus (1,5 kg) M50   Westberg, Jöran -47 43.53      SB 1 Final    
 2000-08-15 (ti)  | Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Benjira, Rachid -74 1:55.20        2 Final   [¤]
Johannesson, Ronny -77 brutit  [¤]
Synnerman, Per -71 brutit              [¤]
Söderling, Andreas -81 2:08.77  8 Final
3 000 m MS   Adolfsson, Christian -81 9:43.78      SB 3 Final   [¤]
Nerman, Linus -82 brutit  [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-08-11/13 (fr-sö)  | USM, Tunavallen, Eskilstuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P15 » Thulin, Mikael -85 11.91    -1.2   1 Heat 3  
11.83  -1.3 3 Final
200 m P15 » Thulin, Mikael -85 23.18    +1.3 PB 1 Heat 3 fr  
23.28  +0.5 1 Semi-2 fr
23.21  +1.0 1 Final
800 m P15   Huss, Anders -85 2:11.70        4 Heat 3  
Nylander, Tobias -85 2:11.22  PB 4 Heat 1
Höjd P16   Ericsson, Mattias -84 1.83        3 Final fr  
Diskus (1,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 33.37        4 Final fr  
 2000-08-11/13 (fr-sö)  | JSM, Arosvallen, Västerås - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18   Skeppstedt, Martin -82 11.40    +0.5   2 Heat 1 fr  
11.48  -0.5 6 Semi-2 fr
K22 Meckbach, Susanne -81 12.61  [1] +0.6 PB 5 Heat 3 fr  
Odum, Mirian -81 12.67  +0.6 PB 6 Heat 3 fr
200 m P18   Skeppstedt, Martin -82 ej start             
K22 Odum, Mirian -81 26.18  -1.2 4 Heat 2
F18 Ljungkvist, Jenny -83 26.26  -1.0 1 Heat 3
25.87  -1.0 2 Final
400 m M22   Andersson, Magnus R -78 ej start            fr  
Johansson, Albin -81 49.87  2 Heat 3 fr
  52.13        6 Final fr  
» Karlsson, Fredrik -78 ej start  fr
K22 Odum, Mirian -81 58.94  3 Heat 2 fr
F18 Ljungkvist, Jenny -83 58.36  1 Heat 1 fr
56.97  1 Final
800 m M22   Johansson, Albin -81 1:56.22        6 Heat 1  
» Karlsson, Fredrik -78 1:53.36  1 Heat 2
  1:54.02        2 Final  
Klinteskog, Johan -81 1:57.17  7 Heat 1
Norberg, Daniel -78 1:53.51  4 Heat 2
1:55.24  4 Final
1 500 m M22   Norberg, Daniel -78 3:51.44      PB 4 Final fr  
» Pell, Rickard -79 ej start  fr
2 000 m h (91,4 cm) M22   Gustafsson, Björn -79 5:59.38      PB 8 Final fr  
300 m häck (91,4 cm) P18   Gustafsson, Joel -83 ej start             
300 m häck (76,2 cm) F18   Fitinghoff, Sophie -82 44.67        1 Heat 2  
Fitinghoff, Sophie -82 43.19  PB 2 Final
Höjd M22   Nordwall, Jimmy -81 1.93        7 Final  
Stav K22   Lissäng, Sofie -80 3.19        5 Final  
Tresteg F18   Bergsten, Moa -83 11.10    +1.5   7 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
 2000-08-12 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Benjira, Rachid -74 33.25      PB 26      
Lundmark, Dan -72 34.33  PB 40
Phersson, Andreas -75 33.05      SB 22      
» Rappe, Martin -72 32.10  SB 11
 2000-08-09 (on)  | Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
300 m MS   Söderling, Andreas -81 37.7m [1]            
400 m MS   Söderling, Andreas -81 51.99        5 Final    
800 m MS   Johannesson, Ronny -77 2:05.7m [1]            
1 500 m MS   Johannesson, Ronny -77 brutit          Final    
Nerman, Linus -82 4:50.72  7 Final
Not
[1] - Mellantid
 2000-08-08 (ti)  | Tjejernas kväll, Stockholms stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m F14   Arvidsson, Emelie -87 11.92    +0.1   5 Heat 1   [¤]
Carls, Camilla -86 11.28  +0.1 1 Heat 1 [¤]
  11.21    +0.4   4 Final    
Teilman, Maria -86 10.44  +1.5 1 Heat 2 [¤]
10.46  +0.4 1 Final
Stav K22   Lissäng, Sofie -80 2.96        2 Final    
Längd (zon) F14   Arvidsson, Emelie -87 4.50    -1.2   6 Final   [¤]
Carls, Camilla -86 4.49  -1.9 7 Final [¤]
Krasniqi, Rozafa -86 4.41    +0.1   8 Final   [¤]
Teilman, Maria -86 5.00  +1.6 2 Final [¤]
Kula (3,0 kg) F14   Krasniqi, Rozafa -86 10.66      PB 1 Final   [¤]
Spjut (600 gr) F16   Krasniqi, Rozafa -86 32.85  [2]   PB 4 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen KS
 2000-08-07 (må)  | MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Johansson, Albin -81 50.49        5 B-final    
800 m MS   Johannesson, Ronny -77 1:54.82        8 C-final    
» Karlsson, Fredrik -78 1:51.91  6 B-final
Norberg, Daniel -78 1:53.72        3 C-final    
» Pell, Rickard -79 1:58.07  8 B-final
1 500 m MS   Synnerman, Per -71 4:07.87        14 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.34    +3.1   6 Final    
14.78  -1.0 6 Final
 2000-08-05/06 (lö-sö)  | Engelholmsspelen, Ängelholms IP, Ängelholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P12   Silén, Gustav -88 2:36.26        3 Final  
 2000-08-05/06 (lö-sö)  | SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp MS   Kleebinder, Niklas -77 6 807    -0.4 SB 8    
100 m 11.74 [703] -0.7 SB 6 2
Längd 6.66 [734] +0.5 SB 11 2
Kula (7,26 kg) 12.73 [651] 1 2
Höjd 1.95 [758] SB 8 2
400 m 53.59 [657] SB 5 2
110 m häck (106,7 cm) 16.18 [713] -0.9 5 2
Diskus (2,0 kg) 42.33 [712] SB 1 2
Stav 4.21 [676] 8 2
Spjut (800 gr) 51.57 [612] SB 7 1
1 500 m 4:54.65 [591] 8 1
6-kamp F14   Krasniqi, Rozafa -86 3 633    +0.5 PB 3    
80 m häck (76,2 cm) 13.78 [553] -2.0 4 1
Höjd 1.43 [720] 4 1
Spjut (400 gr) 30.54 [662] 3 1
Längd (zon) 4.68 [708] +2.9 5 1
Kula (3,0 kg) 10.09 [747] 1 1
800 m 2:55.58 [243] SB 5 1
6-kamp F13   Arvidsson, Emelie -87 3 054    +1.4 PB 3    
80 m häck (76,2 cm) 13.69 [573] +1.2 1 1
Höjd 1.43 [720] 1 1
Spjut (400 gr) 19.46 [355] PB 4 1
Längd (zon) 4.60 [681] +1.6 PB 3 1
Kula (3,0 kg) 6.84 [406] PB 4 1
800 m 2:49.88 [319] 2 1
 2000-08-04/06 (fr-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18   Skeppstedt, Martin -82 brutit          Heat 1  
KS Meckbach, Susanne -81 12.67  [1] +1.1 PB 2 Heat 1
12.66  +2.5 5 Final
200 m P18   Skeppstedt, Martin -82 22.83    0.0 SB 1 Heat 3  
KS Odum, Mirian -81 26.08  +1.7 4 Final
K22 Odum, Mirian -81 25.64  [1] +1.3 PB 2 Heat 1  
F18 Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
400 m M22   Söderling, Andreas -81 ej start             
800 m MS   Johansson, Albin -81 1:54.4m       2 A-final fr [¤]
Karlsson, Henrik -80 2:00.57  PB 2 B-final fr [¤]
2 000 m h (91,4 cm) M22   Gustafsson, Björn -79 6:00.38      PB 2 Final  
100 m häck (84 cm) F18   Bergsten, Moa -83 17.54    +0.2   7 Final  
300 m häck (91,4 cm) P18   Gustafsson, Joel -83 ej start             
300 m häck (76,2 cm) F18   Fitinghoff, Sophie -82 44.13      SB 1 Final  
Höjd M22   Nordwall, Jimmy -81 1.96        2 Final [¤]
P16 Ericsson, Mattias -84 ej start  fr
Tresteg F18   Bergsten, Moa -83 11.31    +2.9   3 Final  
Bergsten, Moa -83 11.10  [3] +1.1 PB
Slägga (4,0 kg) KS   Mattsson, Sofii -81 36.87        7 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[¤] - Efteranmäld
[3] - Klubbrekord i klassen F17
 2000-08-05 (lö)  | Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F10   Görhed, Gabriella -90 10.23    0.0   2 Heat 2   [¤]
10.04  - 3 Final
80 m F14   Krasniqi, Rozafa -86 ej start               
Teilman, Maria -86 10.68  -0.6 1 Heat 1
10.73  - 1 Final
100 m P16   Redner, Patrik -85 ej start               
200 m P16   Nyström, Jimmy -85 26.47    -   2 Final    
Redner, Patrik -85 ej start 
800 m P16   Huss, Anders -85 ej start               
Nyström, Jimmy -85 2:23.85  1 Final
F14 » Nyström, Michelle -87 2:35.06  PB 1 Final
Höjd P14   Lundbäck, Olle -86 ej start               
Längd (zon) P14   Lundbäck, Olle -86 ej start               
F14 Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Teilman, Maria -86 4.88    -   2 Final    
F10 Görhed, Gabriella -90 3.55  - 2 Final [¤]
Spjut (400 gr) F14   Krasniqi, Rozafa -86 ej start               
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-08-03 (to)  | Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 000 m MS   Johannesson, Ronny -77 2:28.63      SB 1 Heat 1    
» Karlsson, Fredrik -78 ej start 
Norberg, Daniel -78 2:25.98      PB 5 Heat 2    
» Pell, Rickard -79 2:29.77  PB 11 Final
Synnerman, Per -71 2:23.95  PB 9 Final
3 000 m MS   Phersson, Andreas -75 8:51.71      SB 13 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.35    +1.3   5 Final    
 2000-08-01 (ti)  | DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Andersson, Magnus R -78 ej start               
Danielsson, Stefan -76 ej start 
» Karlsson, Fredrik -78 ej start               
KS Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
800 m M20   Johansson, Albin -81 1:53.10      PB 6 Final    
6 x 200 m P16    {HIF lag 1} ej start          1    
 {HIF lag 2} ej start  1
 2000-07-30 (sö)  | Sommar-Ös, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Danielsson, Stefan -76 23.25    +1.7   5 Heat 2    
Wallentin, Jan -83 24.44  +2.1 4 Heat 1
KS Odum, Mirian -81 25.74  [1] +1.5 PB 2 Försök
25.77  +1.7 6 Final
400 m MS   Gustafsson, Björn -79 60.55  [2]   PB        
800 m MS   Gustafsson, Björn -79 2:00.79        1 Final    
Söderling, Andreas -81 2:11.45  7 Final
Diskus (2,0 kg) MS   Westberg, Jöran -47 38.58      SB 4 Final    
Diskus (1,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 33.86      PB 1 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[2] - Mellantid
 2000-07-29/30 (lö-sö)  | Nordisk Match U23, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m M22 » Karlsson, Fredrik -78 1:50.52        2 Final  
» Pell, Rickard -79 1:50.20  1 Final
 2000-07-29 (lö)  | Distriktscup 16 år, Enavallen, Enköping - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd P16   Ericsson, Mattias -84 1.85      PB 1 Final    
 2000-07-22/23 (lö-sö)  | Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11   Thorstensson, Erik -89 9.23    -1.0   1 Heat 3  
9.21  +0.5 PB 5 Final
F10 Thorstensson, Moa -90 9.72  +1.9 PB 1 Heat 3
9.79  -2.2 2 Final
Höjd P11   Thorstensson, Erik -89 1.34      PB 2 Final  
Längd (zon) F10   Thorstensson, Moa -90 3.78    -0.6 PB 2 Final  
Boll (300 gr) P11   Thorstensson, Erik -89 35.63      PB 3 Final  
 2000-07-21/23 (fr-sö)  | Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m MS   Danielsson, Stefan -76 49.32        3 Final  
M22 Johansson, Albin -81 49.65  1 Final fr [¤]
KS Ljungkvist, Jenny -83 57.49  3 Heat 2
800 m MS   Johansson, Albin -81 1:54.50      PB 6 Final [¤]
80 m häck (76,2 cm) F14   Carls, Camilla -86 14.27    -3.0   6 Heat 1  
300 m häck (76,2 cm) F18   Fitinghoff, Sophie -82 44.37      SB 1 Final  
Längd (zon) F14   Carls, Camilla -86 ej start             
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-07-20 (to)  | Jungfruloppet, Visby, Gotland
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Phersson, Andreas -75 44.41        1 13 km    
 2000-07-19 (on)  | Cuxhaven, GER
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 3:50.17      SB 10 Final    
 2000-07-19 (on)  | Sommar-Öset, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Fitinghoff, Sophie -82 13.11    +0.9 PB 3 Final    
Ljungkvist, Jenny -83 12.84  +0.9 SB 2 Final
400 m MS   Söderling, Andreas -81 51.30        1 B-final    
KS Odum, Mirian -81 58.52  PB 2 1
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 11.85    -0.3   2 Final    
 2000-07-15/16 (lö-sö)  | Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m MS   Andersson, Magnus R -78 ej start             
Karlsson, Henrik -80 52.1m 1 Heat 2
800 m MS   Karlsson, Henrik -80 2:00.80      PB 2 Heat 1  
Klinteskog, Johan -81 1:55.42  3 Heat 2 [¤]
P16 Nylander, Tobias -85 2:12.03  6 Heat 2 [¤]
300 m häck (76,2 cm) F18   Fitinghoff, Sophie -82 44.98        1 Final  
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 ej start             
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-07-12 (on)  | Ölandsspelen, Högby IP, Högby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F10   Nyström, Linnéa -91 10.95    -   4 Heat    
Längd (zon) F10   Nyström, Linnéa -91 2.70    -   11 Final    
 2000-07-11 (ti)  | Visby Runt, Visby, Gotland
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Phersson, Andreas -75 16.04        1 5 km    
 2000-07-07/09 (fr-sö)  | Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18   Skeppstedt, Martin -82 11.18    +2.7   2 Heat 4  
11.23  - 1 Semi-2
KS Meckbach, Susanne -81 13.02  -1.3 4 Heat 1
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.23        8 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-07-07 (fr)  | Julispelen, Gutavallen, Visby
  OBS Herrhinder
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m h (91,4 cm) KS   Wallgren, Lisa -79 7:46.25        1 Final    
Diskus (2,0 kg) MS   Westberg, Jöran -47 37.34        2 Final    
Diskus (1,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 31.51        1 Final    
M50 Westberg, Jöran -47 43.52  1 Final
Slägga (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 30.20        4 Final    
Slägga (5,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 29.92        1 Final    
 2000-07-05 (on)  | Arnhem, NED
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:48.54      SB 5 1    
1 500 m MS   Synnerman, Per -71 3:46.71      SB 11 1    
 2000-07-05 (on)  | Sommar-Ös, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Söderling, Andreas -81 brutit               
 2000-07-05 (on)  | Julispelen, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m h (91,4 cm) KS   Wallgren, Lisa -79 7:46.25      SB 1 1   [¤]
Diskus (2,0 kg) MS   Westberg, Jöran -47 37.34      SB 2 1   [¤]
Diskus (1,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 31.51        1 Final    
M50 Westberg, Jöran -47 43.52  SB 1 Final [¤]
Slägga (6,0 kg) M50   Westberg, Jöran -47 30.20      PB 4 Final   [¤]
Slägga (5,5 kg) P16   Westberg, Magnus -85 29.92  [2]   PB 1 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P15
 2000-07-02 (sö)  | Stadskanaal, NED
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:52.72        1 1    
Synnerman, Per -71 1:53.81  2 1
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 4:01.06      SB 1 1    
Synnerman, Per -71 4:01.10  2 1
 2000-06-30/07-02 (fr-sö)  | Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Brodén, Johan -88 9.51    +0.6 PB 5 Heat 6 fr  
Ceesay, Mohammed -88 9.08  -0.1 4 Heat 2 fr
» Eklund, Jonathan -88 9.05    +1.0   3 Heat 4 fr  
Kapell, Oscar -90 10.24  +1.0 PB 8 Heat 4 fr
» Kårelid, Victor -89 9.02  +1.0 3 Heat 1 fr
Liedberg, Niclas -88 9.55    +1.0   7 Heat 1 fr  
Nordenskiöld, Otto -88 9.66  +1.0 PB 6 Heat 4 fr
Segerlind, Jonas -88 9.20  +1.0 PB 5 Heat 7 fr
Silén, Gustav -88 9.40    -0.1 PB 5 Heat 2 fr  
Söderstedt, Johan -88 9.48  +0.8 PB 5 Heat 3 fr
F12 » Carls, Sofia -90 9.58  +1.4 6 Heat 1 fr
» Carlsson Odell, Sara -89 9.21    +0.3 PB 4 Heat 3 fr  
Fahlén, Catrin -89 9.56  +1.3 6 Heat 8 fr
Forsberg, Emma -88 8.81  +1.4 2 Heat 1 fr
  8.96    -1.2   5 B-final fr  
Hill, Malin -88 9.38  +1.4 PB 5 Heat 1 fr
Holm, Liv -88 9.34  +1.1 6 Heat 2 fr
Johansson, Linn -88 8.64  +1.1 PB 2 Heat 2 fr
  8.74    +0.4   6 A-final fr  
Liljebäck, Mika -88 9.20  +0.4 PB 4 Heat 5 fr
Lord, Linnéa -89 9.83  +1.1 PB 8 Heat 2 fr
80 m P14   Granlund, Jonas -86 11.05    -1.0   5 Heat 4 fr  
Lindkvist, Robin -86 10.43  -2.0 3 Heat 1 fr
  10.46    +0.1   1 B-final fr  
Sonko, Lamin -87 11.86  -1.9 PB 7 Heat 4 fr
P13 » Elgered, Jonas -87 11.82  +1.2 PB 5 Heat 1 fr
Nyberg, Svante -87 11.36    -0.3   4 Heat 2 fr  
Thorell, Johan -87 11.81  -1.9 6 Heat 4 fr
Thorslund, Gustav -87 11.26  -1.9 PB 3 Heat 4 fr
F14 Andersson, Annika -86 11.40    +1.2 PB 6 Heat 5 fr  
Carls, Camilla -86 11.01  +1.2 PB 4 Heat 5 fr
Teilman, Maria -86 10.40  +1.2 PB 1 Heat 5 fr
  10.64    -1.7   2 A-final fr  
F13 Arvidsson, Emelie -87 11.95  -0.9 6 Heat 3 fr
Gustavsson, Therese -87 11.45  -1.2 5 Heat 5 fr
Hynning, Elin -87 11.42    -1.2   3 Heat 5 fr  
Håkansson, Camilla -87 12.29  +1.2 PB 8 Heat 1 fr
Nylander, Elina -87 11.45  +0.5 PB 5 Heat 7 fr
Weinz, Helena -87 11.62  -1.2 PB 6 Heat 5 fr
100 m M22   Molinder, Roger -80 12.06    -2.4   8 Heat 3  
Suhard, Yannick -78 11.47  +0.5 5 Heat 1
  11.45    +0.1   6 B-final  
P18 Gustafsson, Joel -83 12.65  -1.3 7 Heat 6
Lönnies, Henning -83 12.57  -0.4 PB 8 Heat 1
Makakala, Patrik -82 12.00    +0.2 PB 7 Heat 2  
Skeppstedt, Martin -82 11.42  -0.4 1 Heat 1
11.48  0.0 4 A-final
Wallentin, Jan -83 12.74    -3.6 SB 7 Heat 4  
P16 Huss, Anders -85 12.96  -2.4 PB 6 Heat 5
Lindkvist, Robin -86 12.93  -1.8 8 Heat 3
Nyström, Jimmy -85 13.16    0.0 PB 8 Heat 6  
Redner, Patrik -85 13.58  -2.4 8 Heat 1
» Thulin, Mikael -85 11.90  -2.4 2 Heat 1
  11.59    +0.3 PB 5 A-final  
KS Udd, Lena -70 12.19  -1.5 6 Final
K22 Meckbach, Susanne -81 12.91  -1.1 SB 4 Heat 3
Odum, Mirian -81 12.91  -0.6 4 Heat 2 [¤]
  13.06    -0.2   4 B-final  
F18 Sonnerby, Maria -82 13.19  +1.1 5 Heat 3
F16 Hortobagyi, Elisabeth -84 14.09  -1.2 7 Heat 7
Karlsson, Lina -85 14.49    +2.6   7 Heat 1  
Lagerblad, Lovisa -85 13.69  +2.6 6 Heat 1
Wiberg, Karolina -85 13.88  -1.2 PB 5 Heat 7
200 m M22   Molinder, Roger -80 23.66    +0.5 PB 5 Heat 1  
Suhard, Yannick -78 ej start 
P18 Fager, Patrik -82 23.12    +0.6 PB 3 Heat 4  
Lönnies, Henning -83 24.78  +0.6 7 Heat 4
Makakala, Patrik -82 ej start 
Skeppstedt, Martin -82 ej start             
Wallentin, Jan -83 24.73  +0.8 PB 7 Heat 2
P14 Granlund, Jonas -86 ej start 
Lindkvist, Robin -86 25.04    -0.7   4 Final  
KS Udd, Lena -70 24.50  +2.6 4 Final
K22 Odum, Mirian -81 26.22  +0.1 1 B-final
  26.07    +1.3 PB 3 Heat 1  
F18 Fitinghoff, Sophie -82 26.59  +0.9 SB 5 Heat 2
Ljungkvist, Jenny -83 25.67  [2] +0.9 SB 2 Heat 2
  25.67    +1.8   2 A-final  
Schmitz, Corinne -83 ej start 
F14 Andersson, Annika -86 28.93  +1.4 PB 3 E-final
Carls, Camilla -86 28.36    +0.4 SB 4 D-final  
Gustavsson, Therese -87 28.99  +1.3 PB 3 F-final
Hynning, Elin -87 29.06  +1.4 PB 4 E-final
Teilman, Maria -86 26.61  +0.7 PB 1 B-final
300 m P16   Huss, Anders -85 41.03      PB 5 E-final  
Nylander, Tobias -85 ej start 
Nyström, Jimmy -85 41.79      PB 6 Final F  
Redner, Patrik -85 44.95  PB 7 D-final
Spångberg, Jörgen -84 42.27  PB 5 C-final
» Thulin, Mikael -85 37.00      PB 1 E-final  
F16 Karlsson, Lina -85 47.80  PB 6 C-final
Lagerblad, Lovisa -85 45.39  PB 5 C-final
400 m M22   Johansson, Albin -81 49.34        1 Final  
P18 Fager, Patrik -82 51.22  PB 1 B-final
Gustafsson, Joel -83 54.54      PB 2 C-final  
F18 Ljungkvist, Jenny -83 57.26  1 Final
800 m MS   Johannesson, Ronny -77 1:53.38        5 Final fr  
M22 Johansson, Albin -81 1:56.54  1 Final
P18 Nerman, Linus -82 2:15.12      SB 9 B-final  
P16 Amin, Adam -84 2:24.89  11 C-final fr
Huss, Anders -85 2:09.78  PB 8 B-final fr
Nyström, Jimmy -85 2:21.47        10 C-final fr  
Redner, Patrik -85 2:33.99  PB 13 C-final fr
Spångberg, Jörgen -84 2:27.23  12 C-final fr
Wallgren, Joacim -84 2:08.22      SB 1 C-final fr  
P14 Lindkvist, Mikael -86 2:27.29  5 B-final
Lindkvist, Robin -86 2:11.08  PB 5 A-final
Sonko, Lamin -87 2:37.06      PB 9 B-final  
P13 Mellström, Johan -87 2:32.88  PB 7 B-final
P12 Berg, Jonathan -88 2:53.65  11 B-final
Ceesay, Mohammed -88 2:32.70      PB 1 C-final  
Kapell, Oscar -90 ej start 
Silén, Gustav -88 2:35.40  PB 9 A-final
Söderstedt, Johan -88 2:52.37      PB 7 C-final  
F16 Barman, Emelie -85 2:43.25  7 B-final
F14 Söderhult, Ellen -86 2:36.58  SB 10 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 2:44.24      PB 7 B-final  
Håkansson, Camilla -87 2:41.31  5 B-final
» Nyström, Michelle -87 2:37.29  PB 3 B-final
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 3:00.82      PB 5 C-final  
Forsberg, Emma -88 2:38.80  PB 7 A-final
Holm, Liv -88 2:42.81  10 A-final
Johansson, Linn -88 2:54.08      PB 3 C-final  
Liljebäck, Mika -88 2:53.30  PB 2 C-final
Lord, Linnéa -89 3:07.88  10 C-final
1 500 m MS   Johannesson, Ronny -77 3:59.60      SB 10 Final  
Synnerman, Per -71 ej start 
P18 Nerman, Linus -82 4:38.64  SB 12 Final
2 000 m P14   Lindkvist, Mikael -86 6:37.44        7 A-final fr  
F16 Barman, Emelie -85 7:28.16  SB 9 Final fr
F14 » Nyström, Michelle -87 7:41.87      PB 5 B-final fr  
Söderhult, Ellen -86 brutit  fr
3 000 m P16   Amin, Adam -84 11:11.05        19 Final  
2 000 m h (91,4 cm) M22   Gustafsson, Björn -79 6:02.65      PB 3 Final fr  
P18 Nerman, Linus -82 ej start  fr
60 m häck (76,2 cm) P12   Ceesay, Mohammed -88 12.57    -1.7 PB 5 Heat 3  
» Eklund, Jonathan -88 11.02  -0.4 2 Heat 1
» Eklund, Jonathan -88 10.81    +0.5 PB 3 Final  
» Kårelid, Victor -89 ej start 
Liedberg, Niclas -88 12.87  -1.7 SB 7 Heat 3
Segerlind, Jonas -88 12.65    -1.7 PB 6 Heat 3  
Silén, Gustav -88 11.85  -0.4 PB 4 Heat 1
Söderstedt, Johan -88 12.38  -1.7 PB 4 Heat 3
F12 » Carls, Sofia -90 12.88  [3] +1.3 PB 4 Heat 1  
» Carlsson Odell, Sara -89 12.51  +1.1 PB 4 Heat 3
Fahlén, Catrin -89 13.34  -2.6 PB 5 Heat 2
Johansson, Linn -88 11.19  +0.8 PB 2 Heat 4
  11.37    -1.0   6 Final  
Lord, Linnéa -89 14.14  +0.8 7 Heat 4
80 m häck (84 cm) P14   Granlund, Jonas -86 12.90    0.0 PB 5 Heat 2  
13.20  -0.3 7 Final
Janson, Robert -86 ej start             
Nordström, Erik -86 ej start 
Sonko, Lamin -87 ej start 
P13 » Elgered, Jonas -87 15.80  -0.3 PB 4 Heat 2
80 m häck (76,2 cm) F14   Andersson, Annika -86 14.35    +0.2 PB 6 Heat 2  
Arvidsson, Emelie -87 13.59  -0.6 7 Final
Carls, Camilla -86 13.47  -0.3 PB 3 Heat 1
  13.76    -0.7   7 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 13.32  -0.3 2 Heat 1
13.23  -0.7 PB 4 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 13.95    -3.0   2 Heat 2  
Nylander, Elina -87 15.19  -2.0 6 Heat 3
Weinz, Helena -87 15.86  -3.0 6 Heat 2
100 m häck (84 cm) F18   Bergsten, Moa -83 17.28    -0.3   5 Heat 2  
100 m häck (76,2 cm) F16   Hortobagyi, Elisabeth -84 17.38    +0.4 PB 7 Heat 3  
Lagerblad, Lovisa -85 17.78  -0.2 PB 6 Heat 2
Wiberg, Karolina -85 16.60  +0.4 4 Heat 3
110 m häck (91,4 cm) P16   Huss, Anders -85 18.00    +0.8 PB 5 Heat 2  
300 m häck (91,4 cm) P18   Gustafsson, Joel -83 42.44        5 A-final fr  
Lönnies, Henning -83 45.18  PB 4 B-final fr
300 m häck (76,2 cm) P16   Nyström, Jimmy -85 ej start            fr  
F18 Fitinghoff, Sophie -82 45.68  2 A-final fr
Schmitz, Corinne -83 48.27      PB 2 B-final fr  
F16 Carls, Camilla -86 52.11  5 Heat 3 fr
Lagerblad, Lovisa -85 49.68  PB 2 B-final fr
Wiberg, Karolina -85 50.04  PB 1 C-final fr
400 m häck (76,2 cm) K22   Odum, Mirian -81 brutit            fr  
Höjd P16   Ericsson, Mattias -84 1.84      PB 4 Final  
P14 Granlund, Jonas -86 1.51  12
Janson, Robert -86 1.45      SB 19    
Lindkvist, Mikael -86 ej res 
Lindkvist, Robin -86 ej start 
Nordström, Erik -86 1.56        11    
P13 » Elgered, Jonas -87 1.30  PB 14
Lundh, Robin -87 1.47  PB 6 Final
Mellström, Johan -87 1.42      PB 10    
Nilsson, Nicklas -87 1.23  16
P12 Berg, Jonathan -88 ej start 
Brodén, Johan -88 ej start             
» Eklund, Jonathan -88 1.31  12
Liedberg, Niclas -88 ej start 
Olsson, David -88 ej start             
Segerlind, Jonas -88 ej start 
F14 Andersson, Annika -86 1.36  SB 13
Krasniqi, Rozafa -86 1.42        8 Final  
Söderhult, Ellen -86 1.36  SB 13
F13 Arvidsson, Emelie -87 1.46  PB 9
F12 » Carls, Sofia -90 1.21  [3]   PB 26    
» Carlsson Odell, Sara -89 1.15  PB 30
Fahlén, Catrin -89 1.08  35
Forsberg, Emma -88 1.26        20    
Hill, Malin -88 1.21  28
Stav MS   Lindh, Marcus -76 ej start             
KS Lissäng, Sofie -80 3.10  5 Pool B
K22 Lissäng, Sofie -80 ej res            fr  
F16 Wiberg, Karolina -85 1.90  PB 6 Final
F14 Söderhult, Ellen -86 2.05  PB 9
Längd P18   Lönnies, Henning -83 5.39    -0.5 PB 19    
P16 Ericsson, Mattias -84 5.71  -2.1 PB 9 fr
Nyström, Jimmy -85 5.07    +0.3 PB 27   fr  
Redner, Patrik -85 4.47  -1.4 PB 35 fr
» Thulin, Mikael -85 5.84  -1.4 PB 7 Final fr
F16 Hortobagyi, Elisabeth -84 4.76    +0.8 PB 23   fr  
Wiberg, Karolina -85 ej start  fr
Längd (zon) P14   Granlund, Jonas -86 4.96    +1.0 PB 15    
Lindkvist, Mikael -86 4.40  0.0 26
Lindkvist, Robin -86 5.42    +1.0 PB 5 Final  
Nordström, Erik -86 5.00  +0.9 SB 14
Sonko, Lamin -87 4.35  -0.2 PB 12
P13 » Elgered, Jonas -87 4.12    -0.9 PB 17    
Lundh, Robin -87 4.24  -0.7 PB 15
Mellström, Johan -87 3.62  -1.1 SB 23
Nilsson, Nicklas -87 3.81    -0.9 SB 21    
Nyberg, Svante -87 4.40  -0.7 PB 11
Thorell, Johan -87 3.27  +0.1 25
Thorslund, Gustav -87 4.82    +0.2 PB 6 Final  
P12 Berg, Jonathan -88 3.76  - 37 fr
Ceesay, Mohammed -88 3.85  - 33 fr
» Eklund, Jonathan -88 4.21    -   19   fr  
Kapell, Oscar -90 2.92  - 50 fr
» Kårelid, Victor -89 4.25  - 16 fr
Liedberg, Niclas -88 3.10    -   48   fr  
Nordenskiöld, Otto -88 3.90  - 29 fr
Olsson, David -88 3.90  - 28 fr
Segerlind, Jonas -88 3.78    -   35   fr  
Silén, Gustav -88 3.77  - 36 fr
Söderstedt, Johan -88 3.72  - 40 fr
F14 Andersson, Annika -86 4.62    +0.3   23    
Carls, Camilla -86 4.70  +0.6 19
Krasniqi, Rozafa -86 4.69  +0.3 PB 20
Teilman, Maria -86 4.95    +2.0   8 Final  
F13 Arvidsson, Emelie -87 4.44  -1.5 PB 30
Gustavsson, Therese -87 4.47  -2.4 PB 24
Hynning, Elin -87 4.26    -1.2   37    
Håkansson, Camilla -87 4.05  -1.5 47
Nylander, Elina -87 4.49  +1.2 PB 19
Weinz, Helena -87 4.17    -1.0   44    
F12 » Carls, Sofia -90 3.50  - 55 fr
» Carlsson Odell, Sara -89 3.94  - 35 fr
Fahlén, Catrin -89 3.81    -   42   fr  
Forsberg, Emma -88 4.25  - 16 fr
Holm, Liv -88 3.78  - 45 fr
Johansson, Linn -88 4.16  - 20 fr
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.26    +2.7   3 Final  
P18 Gustafsson, Joel -83 12.82  -1.6 15
P16 » Attersand, Henrik -84 11.92    -2.1 PB 5 Final  
F18 Bergsten, Moa -83 10.89  +2.7 8 Final
10.74  +0.9
Tresteg (zon) P14   Nordström, Erik -86 11.57    +1.5   6 Final fr  
F14 Andersson, Annika -86 10.67  0.0 PB 3 Final fr
Arvidsson, Emelie -87 9.81    +1.7   11   fr [¤]
Krasniqi, Rozafa -86 10.13  +2.8 7 Final fr
10.08  +1.3 fr
» Nyström, Michelle -87 8.57    +0.1 PB 28   fr  
Söderhult, Ellen -86 8.96  +0.1 PB 27 fr
Teilman, Maria -86 9.82  +0.5 9 fr
Kula (4,0 kg) P13 » Elgered, Jonas -87 7.60        8 Final fr  
Nilsson, Nicklas -87 6.18  9 fr
Nyberg, Svante -87 5.22        12   fr  
Thorell, Johan -87 6.07  PB 10 fr
Kula (3,0 kg) P12   Berg, Jonathan -88 7.46        17   fr  
Brodén, Johan -88 6.89  PB 19 fr
Ceesay, Mohammed -88 ej start            fr  
» Eklund, Jonathan -88 ej start  fr
» Kårelid, Victor -89 6.09  20 fr
Olsson, David -88 7.59      PB 13   fr  
F14 Krasniqi, Rozafa -86 9.70  7 Final
Kula (2,0 kg) F12 » Carlsson Odell, Sara -89 5.82        28   fr  
Fahlén, Catrin -89 5.05  33 fr
Forsberg, Emma -88 8.63        10   fr  
Holm, Liv -88 6.38  23 fr
Johansson, Linn -88 5.92  27 fr
Lord, Linnéa -89 4.59  PB 34 fr
Diskus (1,0 kg) F16   Karlsson, Lina -85 16.48      PB 20    
Spjut (600 gr) P14   Lindkvist, Mikael -86 22.41      PB 11    
P13 » Elgered, Jonas -87 29.39  PB 7 Final fr
Mellström, Johan -87 21.10      PB 10   fr  
Nilsson, Nicklas -87 17.53  14 fr
Nyberg, Svante -87 15.62  PB 15 fr
Thorell, Johan -87 11.74      PB 16   fr  
F16 Karlsson, Lina -85 19.59  PB 19
Lagerblad, Lovisa -85 22.92  18
Spjut (400 gr) P12   Brodén, Johan -88 23.52      PB 11    
Ceesay, Mohammed -88 15.25  PB 26
» Eklund, Jonathan -88 22.17      PB 12    
Olsson, David -88 21.02  PB 14
Silén, Gustav -88 15.78  SB 24
Söderstedt, Johan -88 16.36      SB 22    
F14 Krasniqi, Rozafa -86 33.85  PB 4 Final
Söderhult, Ellen -86 16.71  PB 16
F13 Gustavsson, Therese -87 19.78        10   fr  
Hynning, Elin -87 16.41  14 fr
Håkansson, Camilla -87 14.78  SB 15 fr
» Nyström, Michelle -87 16.95        13   fr  
F12 Forsberg, Em