HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2018-11-15
Per Person Resultatdatum: 2000-12-31
Ute för 2000
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Arkad, Martin -69
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 16.00  5 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 23.05  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Attersand, Johan -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-21 Tresteg MS 13.87  +1.5 SB 2 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
Kula (7,26 kg) MS 9.83  SB 6
Lag Arena MS 113p  2
2000-05-28 Tresteg MS 14.39  +2.9 1 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
14.15  +1.2 SB
2000-06-07 Tresteg MS 13.55  -1.3 3 Final [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-20 Tresteg MS ej res  » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-06-27 Tresteg MS 15.46  +0.4 PB 4 Final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2000-07-02 Tresteg MS 15.26  +2.7 3 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-08-03 Tresteg MS 15.35  +1.3 5 Final » Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
2000-08-07 Tresteg MS 15.34  +3.1 6 Final » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
14.78  -1.0 6 Final
2000-08-19 Tresteg MS 15.65  +2.1 2 Kval » SM, Studenternas IP, Uppsala
2000-08-20 Tresteg MS 15.50  +2.0 PB 6 Final
2000-08-23 Tresteg MS ej start  » Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
Not
[¤] - Efteranmäld
   Axelsson, Björn -73
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-20 Gatustafett MS 23.05  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-30 4 x 800 m MS diskad  Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
   Benjira, Rachid -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 16.00  5 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-11 600 m MS 1:27.46  PB 8 Heat 3 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 20.40  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-30 4 x 800 m MS diskad  Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-07 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:59.95  PB 1 Final [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 800 m MS 1:55.55  PB 2 C-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 1 500 m MS 3:57.82  PB 12 Final [¤]
2000-06-20 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:41.85  PB 2 Final » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-06-27 800 m MS 1:55.15  PB 1 D-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2000-08-12 10 km (gatulopp) MS 33.25  PB 26 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2000-08-15 800 m MS 1:55.20  2 Final [¤] » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Bjurner, Pontus -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-20 Gatustafett MS 23.05  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
   Bursell, Johan -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-20 Gatustafett MS 23.05  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
   Danielsson, Stefan -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 15.21  2 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-11 600 m MS 1:21.63  SB 5 Heat 3 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 20.40  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 400 m MS 50.67  SB 1 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
Stav MS 2.60  PB 4
Stafett 1 000 m MS 2:01.38  1 1
Lag Arena MS 113p  2
2000-06-11 400 m MS 49.53  SB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-13 200 m MS 22.85  +1.0 PB 2 Heat 1 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-06-18 400 m MS 48.19  [2] Final » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
4 x 400 m MS 3:15.63  2 Final
2000-06-20 200 m MS 22.94  -1.1 3 Heat 3 [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
23.13  -1.5 6 A-final
2000-06-27 400 m MS 49.28  SB 5 Final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2000-07-23 400 m MS 49.32  3 Final » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2000-07-30 200 m MS 23.25  +1.7 5 Heat 2 » Sommar-Ös, Enskede IP, Stockholm
2000-08-01 400 m MS ej start  » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-08-18 400 m MS 50.84  4 Heat 3 » SM, Studenternas IP, Uppsala
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 4x400m
   El-Naggar, Samy -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 17.39  6 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
   Fredriksson, Stefan -68
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-20 Gatustafett MS 20.40  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
23.05  6 1
   Habtom, Frewengel -77
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 16.00  5 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-06-10 800 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Häggström, Niklas -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 16.00  5 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 23.05  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
   Jedemo, Mats -72
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 17.39  6 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
   Johannesson, Ronny -77
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-09 12 000 m terräng MS ej start  » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-30 4 000 m terräng MS 12.50  33 » Terräng-SM, Mellsta Friluftsområde, Borlänge
2000-05-04 Gatustafett MS 15.21  2 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 20.40  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 800 m MS 1:55.47  SB 1 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
Stafett 1 000 m MS 2:01.38  1 1
Lag Arena MS 113p  2
2000-05-27 800 m MS ej start  » Reinholdspokalen, Vallentuna IP, Vallentuna
2000-06-04 800 m MS 1:54.06  SB 2 Heat 1 [¤] » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2000-06-06 1 500 m MS brutit  Final [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 800 m MS 1:52.16  SB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 400 m MS 51.63  PB 5 C-final
2000-06-14 1 500 m MS 4:04.90  SB 11 A-final » WM-spelen, Mjörnvallen, Alingsås
2000-06-18 1 500 m MS 4:00.50  [2] Final » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
4 x 1 500 m MS 15:48.26  4 Final
2000-06-27 800 m MS brutit  B-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2000-06-30 800 m MS 1:53.38  5 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 1 500 m MS 3:59.60  SB 10 Final
2000-08-03 1 000 m MS 2:28.63  SB 1 Heat 1 » Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
2000-08-07 800 m MS 1:54.82  8 C-final » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
2000-08-09 800 m MS 2:05.7m [3] » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
1 500 m MS brutit  Final
2000-08-15 800 m MS brutit  [¤] » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-08-18 800 m MS 1:52.68  5 Heat 3 » SM, Studenternas IP, Uppsala
2000-08-19 1 500 m MS brutit  Heat 3
2000-08-23 800 m MS brutit  B-final » Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #4 i 4x1500m
[3] - Mellantid
   Kleebinder, Niklas -77
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-21 10-kamp MS 6 798  +1.4 SB 3 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
100 m 11.82 [687] +1.6 SB 1
Längd 6.52 [702] +1.2 SB 1
Kula (7,26 kg) 12.88 [660] SB 1
Höjd 1.91 [723] SB 1
400 m 53.97 [641] SB 1
110 m häck (106,7 cm) 16.14 [717] +1.3 SB 1
Diskus (2,0 kg) 42.09 [707] SB 1
Stav 4.38 [725] SB 1
Spjut (800 gr) 49.82 [586] SB 1
1 500 m 4:44.89 [650] SB 1
2000-05-28 Stav MS 4.40  SB 1 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
Kula (7,26 kg) MS 12.21  4
2000-06-08 Stav MS 4.07  3 Final [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-08-06 10-kamp MS 6 807  -0.4 SB 8 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
100 m 11.74 [703] -0.7 SB 6 2
Längd 6.66 [734] +0.5 SB 11 2
Kula (7,26 kg) 12.73 [651] 1 2
Höjd 1.95 [758] SB 8 2
400 m 53.59 [657] SB 5 2
110 m häck (106,7 cm) 16.18 [713] -0.9 5 2
Diskus (2,0 kg) 42.33 [712] SB 1 2
Stav 4.21 [676] 8 2
Spjut (800 gr) 51.57 [612] SB 7 1
1 500 m 4:54.65 [591] 8 1
2000-08-28 110 m häck (106,7 cm) MS 15.79  +1.3 PB 2 Final » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
Längd MS 4.91  +1.0
6.33  +2.1 2 Final
Lag Arena MS 49p  2
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lindh, Marcus -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-06-08 Stav MS 4.57  SB 1 Final » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-11 Stav MS ej res  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-07-02 Stav MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-08-18 Stav MS 4.45  12 Kval [¤] » SM, Studenternas IP, Uppsala
2000-08-28 Stav MS 4.40  1 Final » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
Spjut (800 gr) MS 35.30  PB 4 Final
Lag Arena MS 49p  2
2000-08-31 Stav MS 4.53  1 Final » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lundmark, Dan -72
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-08-12 10 km (gatulopp) MS 34.33  PB 40 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Magnusson, Jan -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 17.39  6 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
   Malm, Christer -68
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-09-24 Terränglopp MS 32.12  1 » Sundbybergsterrängen, Sundbyberg
»  Malmborg, Nicklas -70
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-09-10 ½ maraton MS 1:21.07  PB 140 » Stockholmsloppet, Stockholms gator, Stockholm
   Phersson, Andreas -75
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-02-12 6 000 m terräng MS 19.22  2 » Vintercupen, Visby
2000-03-11 2 000 m terräng MS 5.58  3 » Vintercupen, Visby
2000-04-05 Terränglopp MS 16.17  1 5 km » Vårterrängen, Klintespåret, Gotland
2000-04-26 Terränglopp MS 15.09  1 4,05 km » Guteterrängen, Visby, Gotlang
2000-07-11 Stadslopp MS 16.04  1 5 km » Visby Runt, Visby, Gotland
2000-07-20 Terränglopp MS 44.41  1 13 km » Jungfruloppet, Visby, Gotland
2000-08-03 3 000 m MS 8:51.71  SB 13 Final » Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
2000-08-12 10 km (gatulopp) MS 33.05  SB 22 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2000-08-23 3 000 m MS ej start  » Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
2000-08-28 5 000 m MS 15:48.11  SB 1 Final » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
Lag Arena MS 49p  2
2000-09-20 5 000 m MS 15:30.58  SB 1 Final » Höstträffen, Gutavallen, Visby
2000-09-24 Terränglopp MS 26.25  7 8 km » Hagenloppet, Billingen, Skävde
   Rappe, Jonas -70
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-20 Gatustafett MS 23.05  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Rappe, Martin -72
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-03-19 Terränglopp MS 36.18  8 11,2 km » Två sjöar runt, Sundbyberg
2000-03-26 Terränglopp MS 32.01  2 10 km » Runrundan, Vallentuna
2000-04-01 Stadslopp MS ej start  1 » Vällingby Marathon, Vällingby, Stockholm
2000-04-09 12 000 m terräng MS ej start  » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-30 12 000 m terräng MS 42.26  30 » Terräng-SM, Mellsta Friluftsområde, Borlänge
2000-05-13 ½ maraton MS ej start  » Göteborgsvarvet, Göteborg
2000-06-03 Maraton MS 2:31.59  SB 13 1 » Stockholm Marathon och lilla, Stockholm
2000-08-12 10 km (gatulopp) MS 32.10  SB 11 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2000-08-18 10 000 m MS 31:00.75  PB 7 Final » SM, Studenternas IP, Uppsala
2000-08-27 Terränglopp MS 32.51  1 10 km » Järnaloppet, Järna IP, Järna
2000-09-10 ½ maraton MS 1:12.07  SB 35 » Stockholmsloppet, Stockholms gator, Stockholm
2000-09-24 Terränglopp MS ej start  » Lidingöloppet, Lidingö
   Synnerman, Per -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 15.21  2 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 20.40  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 1 500 m MS 4:18.75  SB 1 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
Lag Arena MS 113p  2
2000-05-27 800 m MS ej start  » Reinholdspokalen, Vallentuna IP, Vallentuna
2000-05-28 1 500 m MS 4:24.37  1 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
2000-06-04 800 m MS 1:53.96  SB 1 Heat 1 [¤] » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2000-06-06 1 500 m MS 3:50.78  SB 1 Final [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 800 m MS 1:52.76  SB 8 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-14 1 500 m MS 3:54.53  3 A-final » WM-spelen, Mjörnvallen, Alingsås
2000-06-17 800 m MS 1:54.38  [2] Final » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
4 x 800 m MS 7:31.05  1 Final
2000-06-18 1 500 m MS 3:51.60  [3] Final
4 x 1 500 m MS 15:48.26  4 Final
2000-06-27 800 m MS 1:52.94  4 B-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2000-07-01 1 500 m MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 800 m MS 1:53.81  2 1 » Stadskanaal, NED
1 500 m MS 4:01.10  2 1
2000-07-05 1 500 m MS 3:46.71  SB 11 1 » Arnhem, NED
2000-08-03 1 000 m MS 2:23.95  PB 9 Final » Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
2000-08-07 1 500 m MS 4:07.87  14 Final » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
2000-08-15 800 m MS brutit  [¤] » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-08-19 1 500 m MS 3:53.46  4 Heat 1 » SM, Studenternas IP, Uppsala
2000-08-20 1 500 m MS ej start  Final
2000-08-23 800 m MS ej start  » Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
2000-08-28 1 500 m MS 4:16.58  1 Final » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
3 000 m h (91,4 cm) MS 9:51.64  SB 1 Final
Stafett 1 000 m MS 2:02.20  2 Final
Lag Arena MS 49p  2
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 4x800m
[3] - sträcka #2 i 4x1500m
   Wallén, Mattias -72
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 16.00  5 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 23.05  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
 M22 - Män 22 år
   Andersson, Magnus R -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 15.21  2 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 20.40  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 400 m MS 51.29  PB 1 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
Stafett 1 000 m MS 1:58.84  1 Final
2000-05-30 4 x 100 m MS brutit  Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-03 100 m MS 11.4m -0.1 4 B-final » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2000-06-11 400 m MS 50.26  PB 5 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-13 200 m MS 23.05  +1.0 PB 3 Final [¤] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-06-18 400 m MS 50.50  [2] Final » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
4 x 400 m MS 3:15.63  2 Final
2000-06-20 200 m MS 23.06  -1.1 4 Heat 3 [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-06-27 400 m MS 50.95  4 B-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2000-07-16 400 m MS ej start  » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
2000-08-01 400 m MS ej start  » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-08-11 400 m M22 ej start  » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-08-16 100 m MS 11.42  +1.2 PB 1 Final » HIK-kampen, Råslätts IP, Jönköping
2000-09-10 200 m M22 ej start  » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-16 100 m MS 11.42  +1.2 1 Final » HIK-kampen, Råslätts IP, Jönköping
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 4x400m
   Badjie, Ansumana -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 16.00  5 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 20.40  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-30 4 x 100 m MS brutit  Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 200 m MS 23.44  +4.6 6 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
   Gustafsson, Björn -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-03-19 Terränglopp M22 19.11  8 5,7 km » Två sjöar runt, Sundbyberg
2000-04-09 4 000 m terräng M22 13.00  2 » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-24 Terränglopp M22 ej start  » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Enhörna
2000-04-29 4 000 m terräng M22 13.23  17 » Terräng-SM, Mellsta Friluftsområde, Borlänge
2000-04-30 Lag Terräng M22 40.13  4
2000-05-04 Gatustafett MS 16.00  5 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-11 600 m MS ej start  » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 23.05  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 3 000 m h (91,4 cm) MS 10:06.35  PB 1 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
Lag Arena MS 113p  2
2000-05-28 1 500 m MS 4:07.96  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-30 4 x 800 m MS diskad  Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-07 800 m MS 1:59.94  SB 4 Final [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 800 m MS 1:58.09  PB 3 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-20 3 000 m h (91,4 cm) MS ej start  » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-06-30 2 000 m h (91,4 cm) M22 6:02.65  PB 3 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-30 400 m MS 60.55  [2] PB » Sommar-Ös, Enskede IP, Stockholm
800 m MS 2:00.79  1 Final
2000-08-06 2 000 m h (91,4 cm) M22 6:00.38  PB 2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2000-08-11 2 000 m h (91,4 cm) M22 5:59.38  PB 8 Final » JSM, Arosvallen, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
»  Karlsson, Fredrik -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-29 4 000 m terräng M22 ej start  » Terräng-SM, Mellsta Friluftsområde, Borlänge
2000-05-04 Gatustafett MS 15.21  2 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-11 600 m MS 1:20.59  SB 2 Heat 3 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 20.40  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-06-10 800 m MS 1:51.12  SB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 400 m MS 48.58  PB 4 Final
2000-06-13 200 m MS 23.33  +1.0 SB 4 Final [¤] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-06-17 800 m MS 1:51.82  [2] Final » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
4 x 800 m MS 7:31.05  1 Final
2000-06-18 400 m MS 48.09  [3] Final
4 x 400 m MS 3:15.63  2 Final
2000-06-27 800 m MS 1:50.27  SB 2 Final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2000-07-30 800 m M22 1:50.52  2 Final » Nordisk Match U23, Ullevi, Göteborg
2000-08-01 400 m MS ej start  » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-08-03 1 000 m MS ej start  » Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
2000-08-07 800 m MS 1:51.91  6 B-final » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
2000-08-11 400 m M22 ej start  » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-08-12 800 m M22 1:53.36  1 Heat 2
2000-08-13 800 m M22 1:54.02  2 Final
2000-08-18 400 m MS ej start  » SM, Studenternas IP, Uppsala
800 m MS 1:52.05  3 Heat 3
2000-08-19 800 m MS 1:52.19  6 Final
2000-08-23 800 m MS ej start  » Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #4 i 4x800m
[3] - sträcka #4 i 4x400m
   Karlsson, Henrik -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 16.00  5 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-11 600 m MS 1:26.39  PB 1 Heat 2 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-30 4 x 100 m MS brutit  Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-04 1 500 m MS 4:30.08  PB 9 1 » Sävedalsspelen, Vallhamra IP, Sävedalen
2000-06-11 400 m MS 52.61  PB 6 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m MS ej start 
2000-06-13 400 m MS 52.89  2 B-final [¤] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-07-15 800 m MS 2:00.80  PB 2 Heat 1 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
2000-07-16 400 m MS 52.1m 1 Heat 2
2000-08-04 800 m MS 2:00.57  PB 2 B-final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2000-08-24 100 m MS 12.30  +0.6 PB 4 Heat 1 [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2000-08-31 400 m MS 53.07  4 Heat 2 » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-09-19 400 m häck (91,4 cm) MS 60.84  PB 1 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
2000-09-23 400 m MS 52.90  4 Final » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Molinder, Roger -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-30 4 x 100 m MS brutit  Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 200 m MS 24.05  +1.2 PB 6 Heat 5 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-13 100 m MS 11.66  +2.0 5 Heat 1 [¤] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
11.61  +1.2 SB 4 X-final
2000-07-01 100 m M22 12.06  -2.4 8 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 200 m M22 23.66  +0.5 PB 5 Heat 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Norberg, Daniel -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-01 800 m MS 1:52.48  SB 2 Final » Princeton, NJ, Princeton, NJ, USA
2000-04-15 800 m MS 1:52.27  SB 3 Final » Norman, OK, USA
2000-05-07 800 m MS 1:52.81  2 Final » Lawrenceville, NJ, USA
2000-05-13 800 m MS 1:54.60  8 1 » Piscataway, NJ, USA
2000-05-16 800 m MS 1:51.67  SB 1 Final » Villanova, PA, USA
2000-06-04 800 m MS brutit  Heat 2 [¤] » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2000-06-06 1 500 m MS 4:03.32  SB 3 Final [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 800 m MS 1:53.31  10 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 1 500 m MS ej start 
2000-06-17 800 m MS 1:55.36  [2] Final » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
4 x 800 m MS 7:31.05  1 Final
2000-06-18 1 500 m MS 4:06.40  [3] Final
4 x 1 500 m MS 15:48.26  4 Final
2000-06-27 800 m MS brutit  B-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2000-08-03 1 000 m MS 2:25.98  PB 5 Heat 2 » Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
2000-08-07 800 m MS 1:53.72  3 C-final » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
2000-08-11 1 500 m M22 3:51.44  PB 4 Final » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-08-12 800 m M22 1:53.51  4 Heat 2
2000-08-13 800 m M22 1:55.24  4 Final
2000-08-18 800 m MS 1:53.74  3 Heat 1 » SM, Studenternas IP, Uppsala
2000-08-19 1 500 m MS 4:13.58  9 Heat 2
2000-08-28 800 m MS 1:59.38  2 Final » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
Slägga (7,26 kg) MS 18.36  PB 4 Final
Stafett 1 000 m MS 2:02.20  2 Final
Lag Arena MS 49p  2
2000-09-23 Terränglopp MS 26.06  10 8 km » Annapolis, USA
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 4x800m
[3] - sträcka #1 i 4x1500m
»  Pell, Rickard -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-29 4 000 m terräng M22 12.53  9 » Terräng-SM, Mellsta Friluftsområde, Borlänge
2000-04-30 Lag Terräng M22 40.13  4
2000-05-04 Gatustafett MS 15.21  2 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 20.40  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 800 m MS 1:54.00  SB 1 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
Stafett 1 000 m MS 1:58.84  1 Final
2000-06-10 800 m MS 1:50.98  SB 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-14 1 500 m MS 4:01.45  SB 10 A-final » WM-spelen, Mjörnvallen, Alingsås
2000-06-17 800 m MS 1:49.49  [1] Final » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
4 x 800 m MS 7:31.05  1 Final
2000-06-18 1 500 m MS 3:49.80  [2] Final
4 x 1 500 m MS 15:48.26  4 Final
2000-07-02 800 m MS 1:52.72  1 1 » Stadskanaal, NED
1 500 m MS 4:01.06  SB 1 1
2000-07-05 800 m MS 1:48.54  SB 5 1 » Arnhem, NED
2000-07-19 1 500 m MS 3:50.17  SB 10 Final » Cuxhaven, GER
2000-07-30 800 m M22 1:50.20  1 Final » Nordisk Match U23, Ullevi, Göteborg
2000-08-03 1 000 m MS 2:29.77  PB 11 Final » Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
2000-08-07 800 m MS 1:58.07  8 B-final » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
2000-08-11 1 500 m M22 ej start  » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-08-18 800 m MS 1:51.13  2 Heat 4 » SM, Studenternas IP, Uppsala
2000-08-19 800 m MS 2:03.64  8 Final
1 500 m MS ej start 
2000-08-23 800 m MS ej start  » Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
Not
[1] - sträcka #3 i 4x800m
[2] - sträcka #3 i 4x1500m
   Ssonko, Godfrey -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 15.21  2 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-11 100 m MS brutit  Heat 3 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
   Suhard, Yannick -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-11 100 m MS ej start  » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 23.05  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 200 m MS 22.92  +2.3 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-06-10 200 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 100 m MS 11.42  -1.1 PB 4 Heat 4
2000-06-13 100 m MS 11.35  +2.0 2 Heat 1 [¤] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
11.30  +1.2 PB 2 X-final
2000-06-20 200 m MS 22.91  -1.1 PB 2 Heat 3 [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-07-01 100 m M22 11.47  +0.5 5 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.45  +0.1 6 B-final
2000-07-02 200 m M22 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Wallgren, Jens -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-28 Slägga (7,26 kg) MS 32.27  SB 6 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
Spjut (800 gr) MS 45.26  SB 4
 P19 - Pojkar 19 år
   Adolfsson, Christian -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-08-15 3 000 m MS 9:43.78  SB 3 Final [¤] » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-08-24 5 000 m MS 16:25.73  SB 6 Final [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2000-08-31 1 500 m MS 4:13.73  PB 5 Final » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-09-10 ½ maraton MS 1:23.19  PB 197 » Stockholmsloppet, Stockholms gator, Stockholm
2000-09-23 10 000 m MS 35:55.13  PB 11 Final » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-09-24 Terränglopp M22 ej start  » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ericsson, Markus -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-21 Slägga (7,26 kg) MS 20.44  PB 5 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
Spjut (800 gr) MS 46.84  SB 4
Lag Arena MS 113p  2
   Johansson, Albin -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-09 4 000 m terräng M22 13.34  6 [¤] » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-29 4 000 m terräng M22 13.57  23 » Terräng-SM, Mellsta Friluftsområde, Borlänge
2000-04-30 Lag Terräng M22 40.13  4
2000-05-04 Gatustafett MS 15.21  2 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-11 600 m MS 1:21.45  PB 4 Heat 1 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-13 300 m MS ej start  » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 20.40  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 200 m MS 23.23  -2.4 SB 1 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
Stafett 1 000 m MS 2:01.38  1 1
Lag Arena MS 113p  2
2000-05-28 400 m häck (91,4 cm) MS 58.68  PB 1 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
Stafett 1 000 m MS 1:58.84  1 Final
2000-06-03 400 m MS 50.1m 3 Final [¤] » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2000-06-06 400 m MS 49.67  [2] SB 1 Heat 1 [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-07 400 m MS 49.83  1 Final
2000-06-10 800 m MS 1:54.81  PB 1 C-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 400 m MS 49.83  8 Final [¤]
2000-06-13 400 m MS 49.26  [2] SB 1 A-final [¤] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-06-18 400 m MS 48.90  [3] Final » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
4 x 400 m MS 3:15.63  2 Final
2000-06-22 400 m MS 50.12  4 Final » Västerås Games, Arosvallen, Västerås
2000-06-27 400 m MS 50.03  1 B-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2000-07-01 400 m M22 49.34  1 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
800 m M22 1:56.54  1 Final
2000-07-21 400 m M22 49.65  1 Final [¤] » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2000-07-22 800 m MS 1:54.50  PB 6 Final [¤]
2000-08-01 800 m M20 1:53.10  PB 6 Final » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-08-04 800 m MS 1:54.4m 2 A-final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2000-08-07 400 m MS 50.49  5 B-final » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
2000-08-11 400 m M22 49.87  2 Heat 3 » JSM, Arosvallen, Västerås
52.13  6 Final
2000-08-12 800 m M22 1:56.22  6 Heat 1
2000-08-18 400 m MS ej start  » SM, Studenternas IP, Uppsala
800 m MS 1:59.59  7 Heat 2
2000-08-23 800 m MS 1:58.89  9 B-final » Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
2000-08-28 400 m MS 50.74  1 Final » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
400 m häck (91,4 cm) MS 58.68  3 Final
Stafett 1 000 m MS 2:02.20  2 Final
Lag Arena MS 49p  2
2000-08-31 100 m MS 11.78  -0.1 PB 4 Heat 2 » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-09-09 400 m M22 51.39  1 Final [¤] » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-16 800 m P18 1:57.38  1 Heat 2 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-09-17 800 m P18 ej start  Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P19
[3] - sträcka #2 i 4x400m
   Johansson, Fredrik -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-13 800 m MS ej start  » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 110 m häck (106,7 cm) MS 19.34  -3.2 PB 2 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
Lag Arena MS 113p  2
2000-05-28 110 m häck (106,7 cm) MS 18.40  +2.2 2 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
   Klinteskog, Johan -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-20 Gatustafett MS 20.40  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-06-20 800 m MS 2:01.6m [1] SB » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
1 000 m MS 2:30.95  PB 1 Final
2000-06-27 800 m MS 1:53.95  SB 7 B-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2000-07-15 800 m MS 1:55.42  3 Heat 2 [¤] » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
2000-08-12 800 m M22 1:57.17  7 Heat 1 » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-08-18 800 m MS ej start  » SM, Studenternas IP, Uppsala
2000-08-23 800 m MS ej start  » Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
Not
[1] - Mellantid
[¤] - Efteranmäld
   Nordwall, Jimmy -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-21 Höjd MS 1.95  SB 1 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
Lag Arena MS 113p  2
2000-05-28 Höjd MS 1.96  SB 1 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
Längd MS 6.19  +2.2 4
5.94  +0.5 PB 4
2000-06-06 Höjd MS 1.86  3 Final [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 Höjd MS 1.94  1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 100 m MS ej start 
2000-06-20 Höjd MS 1.95  1 Final » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-08-05 Höjd M22 1.96  2 Final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2000-08-13 Höjd M22 1.93  7 Final » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-08-19 Höjd MS ej start  » SM, Studenternas IP, Uppsala
2000-08-28 Höjd MS 1.96  2 Final » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
Tresteg MS 12.37  -0.5 PB 4 Final
Lag Arena MS 49p  2
2000-09-09 Höjd M22 1.85  1 Final [¤] » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
Längd M22 6.24  +1.6 PB 2 Final
2000-09-23 Höjd MS ej start  » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
Spjut (800 gr) MS ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Söderling, Andreas -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-11 600 m MS 1:28.73  PB 2 Heat 2 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-13 800 m P18 2:15.05  SB 4 Final » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 20.40  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 200 m MS 23.78  +2.3 4 Heat 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-06-06 400 m MS 51.60  SB 2 Heat 3 [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-07 400 m MS 51.42  SB 4 Final
2000-06-10 800 m MS 2:05.98  SB 11 C-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 400 m MS 50.83  PB 4 C-final [¤]
2000-06-13 400 m MS 51.28  5 A-fnal [¤] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-06-20 200 m MS 23.70  -0.1 PB 3 Heat 2 » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
23.91  -0.6 2 B-final
2000-07-05 800 m MS brutit  » Sommar-Ös, Källbrinks IP, Huddinge
2000-07-19 400 m MS 51.30  1 B-final » Sommar-Öset, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-07-30 800 m MS 2:11.45  7 Final » Sommar-Ös, Enskede IP, Stockholm
2000-08-06 400 m M22 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2000-08-09 300 m MS 37.7m [2] » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
400 m MS 51.99  5 Final
2000-08-15 800 m MS 2:08.77  8 Final » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
 P18 - Pojkar 18 år
   Fager, Patrik -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-07-01 400 m P18 51.22  PB 1 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 200 m P18 23.12  +0.6 PB 3 Heat 4
2000-08-26 400 m P18 ej start  » Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
Längd P18 5.70  -0.6 SB 4 Final
   Granlund, Anton -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-03-19 Terränglopp P18 21.08  12 5,7 km » Två sjöar runt, Sundbyberg
2000-05-04 Gatustafett MS 17.39  6 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-11 600 m MS 1:35.35  SB 4 Heat 2 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 800 m P18 2:13.37  SB 6 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-17 800 m P18 2:10.72  SB 1 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-09-09 800 m P18 ej start  » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-19 1 000 m MS 2:47.45  PB 7 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
2000-09-23 800 m MS 2:07.38  PB 7 Final » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-09-24 Terränglopp P18 ej start  » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Kisch, André -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-29 4 x 100 m P18 45.54  2 Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-11 100 m P18 11.68  +3.6 4 Heat 2 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
   Makakala, Patrik -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-11 100 m MS 12.12  0.0 PB 2 Heat 2 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-29 4 x 100 m P18 45.54  2 Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-06 100 m MS 12.35  -2.0 6 Heat 2 » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-11 100 m P18 11.90  +3.6 6 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-20 200 m MS 24.62  -0.9 PB 2 Heat 1 [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-07-01 100 m P18 12.00  +0.2 PB 7 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 200 m P18 ej start 
2000-09-10 200 m P18 25.04  +4.1 5 Heat 2 [¤] » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-15 100 m P18 12.21  +0.2 7 Heat 4 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nerman, Linus -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-03-19 Terränglopp P18 20.34  9 5,7 km » Två sjöar runt, Sundbyberg
2000-06-20 1 000 m MS 2:56.33  PB 8 Final [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-06-30 2 000 m h (91,4 cm) P18 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 1 500 m P18 4:38.64  SB 12 Final
2000-07-02 800 m P18 2:15.12  SB 9 B-final
2000-08-09 1 500 m MS 4:50.72  7 Final » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-08-15 3 000 m MS brutit  [¤] » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-09-16 2 000 m h (91,4 cm) P18 brutit  Final » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Skeppstedt, Martin -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-21 100 m MS 11.60  -2.2 SB 1 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
Stafett 1 000 m MS 2:01.38  1 1
Lag Arena MS 113p  2
2000-05-28 100 m MS 11.24  +1.9 PB 1 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
Stafett 1 000 m MS 1:58.84  1 Final
2000-05-29 4 x 100 m P18 45.54  2 Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 200 m P18 22.47  +3.3 1 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 100 m P18 11.20  +3.6 2 Heat 2
11.33  -0.7 5 Final
2000-07-01 100 m P18 11.42  -0.4 1 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.48  0.0 4 A-final
2000-07-02 200 m P18 ej start 
2000-07-08 100 m P18 11.18  +2.7 2 Heat 4 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
11.23  - 1 Semi-2
2000-08-05 100 m P18 brutit  Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
200 m P18 22.83  0.0 SB 1 Heat 3
2000-08-11 100 m P18 11.40  +0.5 2 Heat 1 » JSM, Arosvallen, Västerås
11.48  -0.5 6 Semi-2
2000-08-13 200 m P18 ej start 
2000-08-28 100 m MS 11.32  +1.5 2 Final » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
200 m MS 22.82  +1.4 SB 2 Final
Stafett 1 000 m MS 2:02.20  2 Final
Lag Arena MS 49p  2
2000-09-10 200 m P18 22.94  +4.1 2 Heat 2 [¤] » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-15 100 m P18 11.49  +0.1 2 Heat 2 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
11.48  -0.2 5 Semi-2
Not
[¤] - Efteranmäld
 P17 - Pojkar 17 år
   Gustafsson, Joel -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-11 100 m MS 12.00  +1.9 PB 2 Heat 3 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-29 4 x 100 m P18 45.54  2 Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-07 Tresteg MS 12.88  -0.4 SB 4 Final » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-08 200 m MS 23.97  +0.8 PB 4 Heat 2 [¤]
2000-06-10 300 m häck (91,4 cm) P18 40.80  PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 100 m P18 12.15  +1.1 7 Heat 3
2000-06-20 200 m MS ej start  » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg MS 12.93  +1.2 PB 2 Final
2000-06-30 300 m häck (91,4 cm) P18 42.44  5 A-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 100 m P18 12.65  -1.3 7 Heat 6
400 m P18 54.54  PB 2 C-final
2000-07-02 Tresteg P18 12.82  -1.6 15
2000-08-06 300 m häck (91,4 cm) P18 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2000-08-13 300 m häck (91,4 cm) P18 ej start  » JSM, Arosvallen, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lönnies, Henning -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-06-06 100 m MS 12.64  -0.9 PB 6 Heat 1 » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-08 200 m MS 24.78  +1.2 PB 4 Heat 1
2000-06-30 300 m häck (91,4 cm) P18 45.18  PB 4 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 100 m P18 12.57  -0.4 PB 8 Heat 1
Längd P18 5.39  -0.5 PB 19
2000-07-02 200 m P18 24.78  +0.6 7 Heat 4
   Wallentin, Jan -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-06-20 200 m MS 25.42  -0.9 PB 3 Heat 1 » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-07-02 100 m P18 12.74  -3.6 SB 7 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m P18 24.73  +0.8 PB 7 Heat 2
2000-07-30 200 m MS 24.44  +2.1 4 Heat 1 » Sommar-Ös, Enskede IP, Stockholm
2000-08-31 100 m MS 12.45  +0.4 PB 3 Heat 1 » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
 P16 - Pojkar 16 år
   Amin, Adam -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-03-19 Terränglopp P16 24.23  14 5,7 km » Två sjöar runt, Sundbyberg
2000-04-08 4 000 m terräng P16 ej start  » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-05-11 2 000 m MS 7:11.61  PB 5 Heat 1 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-13 800 m P16 2:26.13  PB 3 Final » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett P16 13.37  3 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 800 m P16 2:21.54  PB 5 Final » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-28 1 500 m MS 5:11.90  PB 9 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-06-01 1 500 m P16 4:53.33  PB 2 Final » Lindenspelen, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 3 000 m MS 11:10.82  PB 16 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-20 1 000 m MS 3:06.23  PB 9 Final » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-06-30 800 m P16 2:24.89  11 C-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 3 000 m P16 11:11.05  19 Final
2000-08-19 Stadslopp MS 20.07  6 » Bollmoraloppet, Tyresö Centrum, Tyresö
2000-08-31 1 500 m MS 4:54.94  11 Final » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-09-08 800 m P16 2:28.79  4 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-10 3 000 m P16 10:55.25  PB 2 Final
2000-09-19 3 000 m MS 10:50.16  PB 3 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
2000-09-23 1 500 m MS 5:06.33  5 Final » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Attersand, Henrik -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-06-07 Tresteg MS ej res  » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-07-02 Tresteg P16 11.92  -2.1 PB 5 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-19 Tresteg MS 11.85  -0.3 2 Final » Sommar-Öset, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-08-31 100 m MS 12.53  +0.4 PB 4 Heat 1 » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-09-09 Tresteg P16 13.01  +3.6 1 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
12.63  +0.9 PB
2000-09-10 Längd P16 5.54  +3.5 4 Final
2000-09-16 Tresteg P16 12.62  +0.6 7 Final » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
   Ericsson, Mattias -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-11 Längd MS 5.54  +0.7 PB 2 Final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-29 4 x 100 m P16 48.99  2 Final [¤] » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 Längd P16 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-30 Längd P16 5.71  -2.1 PB 9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 Höjd P16 1.84  PB 4 Final
2000-07-29 Höjd P16 1.85  PB 1 Final » Distriktscup 16 år, Enavallen, Enköping
2000-08-04 Höjd P16 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2000-08-11 Höjd P16 1.83  3 Final » USM, Tunavallen, Eskilstuna
2000-09-10 Längd P16 ej start  » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
   Kannerberg, Linus -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-29 4 x 100 m P16 48.99  2 Final [¤] » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 100 m P16 ej start  [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
   Matthias, David -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-06-17 100 m P16 12.47  +1.3 PB 5 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
   Moskowicz, Mattias -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-03-19 Terränglopp P16 22.55  12 5,7 km » Två sjöar runt, Sundbyberg
2000-04-08 4 000 m terräng P16 ej start  » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
   Spångberg, Jörgen -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-04 Gatustafett MS 17.39  6 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-11 600 m MS ej start  » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-13 800 m P16 ej start  » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett P16 13.37  3 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 800 m P16 2:19.15  PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-30 800 m P16 2:21.11  [1] Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m P16 6:44.15  2 Final
2000-06-10 800 m P16 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-17 800 m P16 ej start  » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-06-30 800 m P16 2:27.23  12 C-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 300 m P16 42.27  PB 5 C-final
2000-08-24 400 m MS 60.89  PB 5 Heat 2 [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2000-08-31 400 m MS 60.84  PB 2 Heat 1 » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-09-02 800 m P16 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2000-09-08 300 m P16 ej start  » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-10 200 m P16 ej start 
2000-09-12 200 m P16 ej start  » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-09-15 100 m P16 12.98  +0.6 PB 6 Heat 3 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-09-23 400 m MS ej start  » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
   Wallgren, Joacim -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-03-19 Terränglopp P16 2:12.54  10 5,7 km » Två sjöar runt, Sundbyberg
2000-05-04 Gatustafett P16 19.04  1 1 [¤] » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 23.05  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
P16 13.37  3 1
2000-05-30 800 m P16 2:07.82  [2] Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m P16 6:44.15  2 Final
2000-06-10 800 m P16 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-30 800 m P16 2:08.22  SB 1 C-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
 P15 - Pojkar 15 år
   Huss, Anders -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett P16 8:21.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-04 Gatustafett P16 19.04  1 1 [¤] » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett P16 13.37  3 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 800 m P16 ej start  » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-06-10 800 m P16 2:16.54  SB 4 C-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 300 m häck (76,2 cm) P16 46.34  PB 5 Final [¤]
2000-06-17 800 m P16 2:11.80  SB 3 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-06-30 800 m P16 2:09.78  PB 8 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 100 m P16 12.96  -2.4 PB 6 Heat 5
2000-07-02 300 m P16 41.03  PB 5 E-final
110 m häck (91,4 cm) P16 18.00  +0.8 PB 5 Heat 2
2000-08-05 800 m P16 ej start  » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2000-08-12 800 m P15 2:11.70  4 Heat 3 » USM, Tunavallen, Eskilstuna
2000-08-19 400 m P15 ej start  » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2000-08-24 400 m MS 57.38  PB 3 Heat 1 [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2000-09-02 800 m P16 2:10.53  2 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2000-09-08 800 m P15 2:12.94  2 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-09 300 m häck (76,2 cm) P15 44.70  PB 3 Final
2000-09-10 110 m häck (91,4 cm) P15 ej start 
2000-09-12 200 m P16 26.19  -0.3 PB 4 Heat 1 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m P16 2:12.85  3 Final
Stafett 1 000 m P14 2:12.86  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nylander, Tobias -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-08 4 000 m terräng P15 15.27  6 » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-12 Gatustafett P16 8:21.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-04 Gatustafett P16 19.04  1 1 [¤] » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-06 800 m P16 2:19.74  PB 1 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-06 800 m P16 ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-11 300 m häck (76,2 cm) P15 45.70  PB 2 Heat 3 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett MS 23.05  6 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
P16 13.37  3 1
2000-05-21 800 m P16 2:13.19  PB 3 Final » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-28 800 m P16 2:15.38  3 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1 500 m P15 ej start 
Längd P15 ej start 
2000-05-30 800 m P16 2:15.22  [2] Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m P16 6:44.15  2 Final
2000-06-10 800 m P16 2:18.33  5 C-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 1 500 m P16 ej start 
300 m häck (76,2 cm) P16 45.67  PB 4 Final
2000-06-17 800 m P16 2:11.80  PB 2 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-07-02 300 m P16 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-15 800 m P16 2:12.03  6 Heat 2 [¤] » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
2000-08-12 800 m P15 2:11.22  PB 4 Heat 1 » USM, Tunavallen, Eskilstuna
2000-08-19 400 m P15 ej start  » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2000-08-24 400 m MS 58.32  PB 4 Heat 2 [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2000-09-02 800 m P16 2:11.82  5 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2000-09-08 800 m P15 ej start  » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-09 300 m häck (76,2 cm) P15 46.17  4 Final
2000-09-15 800 m P15 2:13.58  5 Heat 1 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
   Nyström, Jimmy -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett P16 8:21.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-21 100 m P16 ej start  » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m P16 ej start 
2000-05-28 800 m P16 2:19.60  PB 5 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P15 4.96  +2.9 1 Final [¤]
2000-06-10 100 m P16 ej start  [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m P16 2:22.04  6 C-final
Längd P16 4.82  +6.2 9
4.62  +1.8 SB
2000-06-30 800 m P16 2:21.47  10 C-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) P16 ej start 
Längd P16 5.07  +0.3 PB 27
2000-07-01 100 m P16 13.16  0.0 PB 8 Heat 6
2000-07-02 300 m P16 41.79  PB 6 Final F
2000-08-05 200 m P16 26.47  - 2 Final » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
800 m P16 2:23.85  1 Final
2000-08-24 400 m MS 60.47  PB 5 Heat 1 [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2000-09-02 100 m P16 13.25  -1.2 8 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m P16 2:18.49  PB 7 Heat 2
Längd P15 5.07  +1.0 4 Final
2000-09-09 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:38.67  PB 1 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-10 200 m P15 26.27  +0.9 PB 3 Heat 1
Längd P15 5.11  +2.3 4 Final
2000-09-12 800 m P16 ej start  » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Stav P16 ej start 
Stafett 1 000 m P14 2:12.86  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Redner, Patrik -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett P16 8:21.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-21 100 m P16 13.52  +2.1 7 Final [¤] » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m P16 diskad  [¤]
2000-06-17 100 m P16 13.33  +1.3 PB 6 Final [¤] » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-06-30 800 m P16 2:33.99  PB 13 C-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd P16 4.47  -1.4 PB 35
2000-07-01 100 m P16 13.58  -2.4 8 Heat 1
2000-07-02 300 m P16 44.95  PB 7 D-final
2000-08-05 100 m P16 ej start  » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
200 m P16 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Thulin, Mikael -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett P16 8:21.00  3 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-04 Gatustafett P16 19.04  1 1 [¤] » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett P16 13.37  3 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 100 m P16 11.72  +2.1 1 Final » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd P16 5.41  +2.8 2 Final
5.05  +1.1 PB
2000-05-28 200 m P15 23.58  +1.4 PB 1 Heat 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-29 4 x 100 m P16 48.99  2 Final [¤] » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 100 m P16 11.74  +2.4 3 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.68  +2.1 5 Final
Längd P16 5.53  +2.6 3 Final
5.47  +2.0 PB
2000-06-17 100 m P16 11.74  +1.3 PB 1 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-06-30 Längd P16 5.84  -1.4 PB 7 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 100 m P16 11.90  -2.4 2 Heat 1
11.59  +0.3 PB 5 A-final
2000-07-02 300 m P16 37.00  PB 1 E-final
2000-08-11 200 m P15 23.18  +1.3 PB 1 Heat 3 » USM, Tunavallen, Eskilstuna
23.28  +0.5 1 Semi-2
2000-08-12 200 m P15 23.21  +1.0 1 Final
2000-08-13 100 m P15 11.91  -1.2 1 Heat 3
11.83  -1.3 3 Final
2000-08-24 400 m MS 53.04  PB 1 Heat 1 [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2000-09-02 100 m P16 12.04  -1.2 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd P16 5.83  +1.0 1 Final
2000-09-09 100 m P15 11.44  +3.0 1 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-10 200 m P15 23.36  +0.9 1 Heat 1
23.02  +4.0 1 Final
Längd P15 5.93  +4.3 2 Final
2000-09-12 200 m P16 23.39  -0.3 1 Heat 1 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Stafett 1 000 m P14 2:12.86  2 Final
2000-09-16 200 m P15 23.29  +0.6 2 Heat 1 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
23.04  +0.5 PB 1 Final
2000-09-17 100 m P15 11.66  +1.8 2 Heat 1
11.63  +1.7 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Westberg, Magnus -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-11 100 m MS 13.04  +1.4 PB 4 Heat 2 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett P16 13.37  3 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-29 4 x 100 m P16 48.99  2 Final [¤] » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-03 Diskus (1,5 kg) P16 29.79  PB 3 Final [¤] » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2000-06-04 Slägga (5,5 kg) P16 26.98  [2] PB 4 Final [¤]
2000-06-10 Diskus (1,5 kg) P16 33.21  PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (600 gr) P16 28.04  SB 10
2000-06-11 Kula (5,5 kg) P16 10.15  PB 3 Final
2000-07-05 Diskus (1,5 kg) P16 31.51  1 Final » Julispelen, Gutavallen, Visby
Slägga (5,5 kg) P16 29.92  [2] PB 1 Final
2000-07-07 Diskus (1,5 kg) P16 31.51  1 Final » Julispelen, Gutavallen, Visby
Slägga (5,5 kg) P16 29.92  1 Final
2000-07-30 Diskus (1,5 kg) P15 33.86  PB 1 Final » Sommar-Ös, Enskede IP, Stockholm
2000-08-11 Diskus (1,5 kg) P15 33.37  4 Final » USM, Tunavallen, Eskilstuna
2000-08-15 Diskus (2,0 kg) P16 31.48  PB 1 Final » Veteran-DM, Brunna IP, Botkyrka
2000-08-24 Kula (5,5 kg) P15 11.12  PB 1 Final » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,5 kg) P15 31.40  1 Final
2000-08-31 Slägga (5,5 kg) P15 34.78  PB 1 Final » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-09-08 Spjut (600 gr) P15 37.15  SB 3 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-09 Kula (5,5 kg) P15 10.06  1 Final
Slägga (5,5 kg) P15 35.69  PB 1 Final
2000-09-10 Längd P15 4.82  +2.5 6 Final [¤]
Diskus (1,5 kg) P15 32.15  1 Final
2000-09-15 Diskus (1,5 kg) P15 30.18  8 Final » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-09-16 Slägga (5,5 kg) P15 30.08  7 Final
2000-09-17 Kula (5,5 kg) P15 10.42  8 Final
2000-09-19 Diskus (2,0 kg) MS 27.09  7 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P15
 P14 - Pojkar 14 år
   Granlund, Jonas -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett P14 8:20.00  1 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 Spjut (600 gr) P14 23.96  PB 4 Final » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 80 m P14 41.09  1
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett P14 15.43  5 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 80 m P14 10.91  +2.3 4 Heat 2 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
10.96  +2.0 PB 6 Final
Höjd P14 1.52  PB 1 Final
2000-05-28 80 m P14 11.05  -0.5 5 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd P14 1.53  PB 3 Final
Diskus (1,0 kg) P14 25.37  PB 1 Final
2000-05-29 4 x 80 m P14 40.70  1 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
41.39  3 Final
2000-05-30 800 m P14 2:32.43  [1] Final
3 x 800 m P14 7:13.09  4 Final
2000-06-11 80 m häck (84 cm) P14 13.16  +1.3 PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd P14 1.53  6 Final
Stav P14 ej start 
2000-06-17 80 m P14 11.00  +1.1 2 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (84 cm) P14 13.29  +1.7 1 Final
2000-06-30 80 m P14 11.05  -1.0 5 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 80 m häck (84 cm) P14 12.90  0.0 PB 5 Heat 2
13.20  -0.3 7 Final
Längd (zon) P14 4.96  +1.0 PB 15
2000-07-02 200 m P14 ej start 
Höjd P14 1.51  12
2000-08-20 200 m P14 28.45  - 5 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (84 cm) P14 13.44  - 1 Final
2000-08-23 80 m P14 11.05  -0.1 3 Heat 1 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P14 8.90  PB 4 Final
4 x 80 m P14 41.05  1 1
2000-08-26 80 m P14 11.05  +1.2 6 Heat 2 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd P14 1.53  5 Final
Diskus (1,0 kg) P14 28.97  PB 1 Final
2000-08-27 200 m P14 ej start 
80 m häck (84 cm) P14 13.08  +2.7 1 Final
Stav P14 2.10  PB 3 Final
2000-09-03 80 m P14 10.97  +2.1 5 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd P14 1.45  4 Final
2000-09-09 Diskus (1,0 kg) P14 25.34  15 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
2000-09-10 80 m häck (84 cm) P14 13.23  +0.8 4 Heat 1
13.29  +3.2 5 Final
Stav P14 2.40  PB 3 Final
2000-09-12 200 m P14 27.58  0.0 PB 4 Heat 1 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Stav P14 2.24  1 Final
Stafett 1 000 m P14 2:12.86  2 Final
2000-09-17 6-kamp P14 2 972  -1.1 PB 3 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
80 m häck (84 cm) 13.14 [567] -1.8 3 1
Längd (zon) 4.76 [573] -0.5 3 Final
Kula (4,0 kg) 8.17 [388] 3 Final
Höjd 1.53 [622] 3 Final
Spjut (600 gr) 27.29 [420] PB 2 Final
800 m 2:34.27 [402] PB 3 Final
2000-09-24 80 m häck (84 cm) P14 12.86  +0.1 PB 1 Heat 1 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) P14 9.00  PB 4 Final
4 x 80 m P14 40.33  3 1
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
   Janson, Robert -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-07-01 80 m häck (84 cm) P14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 Höjd P14 1.45  SB 19
2000-08-20 80 m häck (84 cm) P14 16.61  - 4 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd P14 1.40  4 Final
2000-08-23 Höjd P14 1.50  SB 2 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
2000-08-26 Höjd P14 1.53  PB 4 Final [¤] » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-09-09 Höjd P14 1.58  PB 6 Final » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
2000-09-10 80 m häck (84 cm) P14 13.97  +3.1 4 Heat 2
2000-09-24 80 m häck (84 cm) P14 14.64  +8.0 2 Heat 2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd P14 1.57  3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lindkvist, Mikael -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-08 2 000 m terräng P14 7.34  5 » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-12 Gatustafett P14 8:20.00  1 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 800 m P14 2:24.40  PB 3 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (600 gr) P14 18.49  PB 10
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett P14 15.43  5 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 800 m P14 2:21.69  PB 3 Final » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-06-11 800 m P14 2:22.31  2 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) P14 4.50  -0.2 PB 16
2000-06-17 2 000 m P14 6:37.07  PB 3 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-06-30 2 000 m P14 6:37.44  7 A-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 Längd (zon) P14 4.40  0.0 26
Spjut (600 gr) P14 22.41  PB 11
2000-07-02 800 m P14 2:27.29  5 B-final
Höjd P14 ej res 
2000-08-20 1 000 m P14 3:04.44  PB 3 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd P14 1.30  PB 5 Final
2000-08-23 800 m P14 2:23.70  3 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Höjd P14 1.20  7 Final
2000-08-26 800 m P14 2:19.6m PB 4 Final » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-08-27 2 000 m P14 6:35.73  PB 2 Final
2000-09-03 800 m P14 2:27.27  4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2000-09-09 800 m P14 2:27.61  17 Final » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
2000-09-10 2 000 m P14 6:48.22  10 Final
2000-09-12 800 m P14 ej start  » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-09-24 800 m P14 2:25.08  8 Heat 1 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
   Lindkvist, Robin -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett P14 8:20.00  1 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-04 Gatustafett P16 19.04  1 1 [¤] » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-11 100 m MS 12.55  +1.4 PB 3 Heat 2 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-15 800 m P14 2:17.74  PB 1 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P14 5.60  - 1 Final
4 x 80 m P14 41.09  1
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-28 80 m P14 10.25  -0.5 1 Heat 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.11  +1.5 PB 2 Final
200 m P15 25.04  [2] +1.9 PB 4 Heat 2
Höjd P14 1.53  PB 3 Final
2000-05-29 4 x 80 m P14 40.70  1 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
41.39  3 Final
2000-05-30 800 m P14 2:11.19  [3] Final
3 x 800 m P14 7:13.09  4 Final
2000-06-10 80 m P14 9.88  +4.5 1 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.78  +6.3 6 Final
2000-06-11 800 m P14 2:12.35  PB 1 B-final
Höjd P14 ej start 
Längd (zon) P14 5.35  +0.4 PB 6 Final
2000-06-17 80 m P14 ej start  » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-06-30 80 m P14 10.43  -2.0 3 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.46  +0.1 1 B-final
2000-07-01 100 m P16 12.93  -1.8 8 Heat 3
Längd (zon) P14 5.42  +1.0 PB 5 Final
2000-07-02 200 m P14 25.04  -0.7 4 Final
800 m P14 2:11.08  PB 5 A-final
Höjd P14 ej start 
2000-08-20 200 m P14 25.40  - 1 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd P14 ej start 
2000-08-23 80 m P14 10.17  -0.1 1 Heat 1 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
800 m P14 2:12.29  1 Final
4 x 80 m P14 41.05  1 1
2000-08-26 80 m P14 10.08  +1.2 PB 3 Heat 2 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
10.19  -0.1 3 Final
800 m P14 2:10.8m PB 1 Final
Höjd P14 1.49  6 Final
Längd (zon) P14 5.44  -0.3 PB 3 Final
2000-08-27 200 m P14 25.08  +2.0 2 Final
2000-09-03 80 m P14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m P14 ej start 
Höjd P14 ej start 
Längd P14 ej start 
2000-09-09 80 m P14 10.03  +1.3 PB 1 Heat 3 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
10.18  -0.5 7 Final
800 m P14 2:10.75  PB 2 Final
2000-09-10 200 m P14 24.76  +2.0 PB 2 Heat 1
2000-09-12 200 m P14 ej start  » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m P14 ej start 
2000-09-24 80 m P14 10.09  +1.1 2 Heat 1 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P14 2:10.26  PB 3 Heat 1
4 x 80 m P14 40.33  3 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P14
[3] - sträcka #3 i 3x800m
   Lundbäck, Olle -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett P14 8:20.00  1 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-20 Gatustafett P14 15.43  5 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 80 m P14 11.90  +2.7 4 Heat 1 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
11.67  +2.0 PB 8 Final
Höjd P14 1.39  PB 2 Final
2000-05-28 80 m P14 11.36  -0.5 PB 7 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd P14 1.43  PB 7 Final
2000-08-05 Höjd P14 ej start  » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Längd (zon) P14 ej start 
   Nordström, Erik -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett P14 8:20.00  1 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 Längd (zon) P14 5.24  - 2 Final » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 80 m P14 41.09  1
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett P16 13.37  3 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
P14 15.43  5 1
2000-05-28 Höjd P14 1.56  PB 1 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-29 4 x 80 m P14 40.70  1 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
41.39  3 Final
2000-05-30 800 m P14 2:29.47  [2] Final
3 x 800 m P14 7:13.09  4 Final
2000-06-10 Tresteg (zon) P14 11.69  -0.5 PB 3 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 Höjd P14 1.60  PB 4 Final [¤]
2000-06-17 Tresteg (zon) P14 10.93  +3.1 1 Final [¤] » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-06-30 Tresteg (zon) P14 11.57  +1.5 6 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 80 m häck (84 cm) P14 ej start 
Längd (zon) P14 5.00  +0.9 SB 14
2000-07-02 Höjd P14 1.56  11
2000-08-23 Höjd P14 1.40  3 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m P14 41.05  1 1
2000-08-26 Höjd P14 ej start  » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) P14 4.80  -0.9 11
2000-08-27 200 m P14 27.83  +2.0 SB 8 Final
80 m häck (84 cm) P14 13.19  +2.7 2 Final
Tresteg (zon) P14 ej start 
2000-09-09 Höjd P14 1.50  10 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
2000-09-10 80 m häck (84 cm) P14 13.40  +3.1 2 Heat 2
Tresteg (zon) P14 10.93  +2.5 5 Final
2000-09-24 Höjd P14 1.47  4 Final » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P14 ej res 
4 x 80 m P14 40.33  3 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
 P13 - Pojkar 13 år
   Björkholm, Niclas -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett P14 9:43.00  6 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-29 4 x 80 m P14 44.53  [1] 4 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-08-26 80 m P13 ej start  » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) P13 ej start 
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
»  Elgered, Jonas -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-06 80 m P14 12.11  +0.3 PB 6 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) P14 3.89  +2.2 6 Final
3.82  +1.3 PB
Kula (4,0 kg) P14 7.65  PB 3 Final
2000-05-06 80 m P14 ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) P14 ej start  1
Kula (4,0 kg) P14 ej start  1
2000-05-15 Spjut (600 gr) P14 28.79  [1] PB 1 Final » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-28 80 m P13 12.05  +1.5 PB 3 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.18  +1.4 8 Final
Kula (4,0 kg) P13 7.86  PB 2 Final
2000-05-29 4 x 80 m P14 44.53  [1] 4 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 Tresteg (zon) P14 8.45  -2.2 PB 13 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (4,0 kg) P14 7.35  11
Diskus (1,0 kg) P14 22.75  PB 8 Final
2000-06-11 Spjut (600 gr) P14 27.99  6 Final
2000-06-30 80 m P13 11.82  +1.2 PB 5 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (4,0 kg) P13 7.60  8 Final
Spjut (600 gr) P13 29.39  PB 7 Final
2000-07-01 80 m häck (84 cm) P13 15.80  -0.3 PB 4 Heat 2
Höjd P13 1.30  PB 14
2000-07-02 Längd (zon) P13 4.12  -0.9 PB 17
2000-08-20 80 m häck (84 cm) P13 15.84  - 1 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P13 8.34  +1.7 4 Final
Diskus (1,0 kg) P13 24.35  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P13 32.63  PB 2 Final
2000-08-23 80 m P14 11.97  -0.2 2 Heat 2 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
2000-08-26 Kula (4,0 kg) P13 7.33  7 Final » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) P13 23.33  3 Final
2000-08-27 80 m häck (84 cm) P13 15.34  +1.6 PB 3 Final
Stav P13 1.90  PB 2 Final
Slägga (4,0 kg) P13 16.99  PB 2 Final [¤]
Spjut (600 gr) P13 31.23  1 Final
2000-09-09 Diskus (1,0 kg) P13 18.54  12 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
Spjut (600 gr) P13 27.63  9
2000-09-10 80 m häck (84 cm) P13 14.66  +1.4 PB 2 Heat 2
14.51  +2.1 6 Final
2000-09-17 6-kamp P13 2 358  +0.8 PB 4 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
80 m häck (84 cm) 14.50 [304] +0.9 PB 4 1
Längd (zon) 4.36 [454] +0.7 PB 4 Final
Kula (4,0 kg) 7.48 [319] 4 Final
Höjd 1.38 [439] PB 2 Final
Spjut (600 gr) 27.73 [430] 2 Final
800 m 2:33.63 [412] PB 2 Final
2000-09-24 Kula (4,0 kg) P14 8.28  PB 7 Final » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (600 gr) P14 29.09  3 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
[¤] - Efteranmäld
   Hedlund, Ingemar -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-28 80 m P13 12.15  -1.7 PB 6 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P13 3:03.88  PB 8 Final
   Lamin, Sonko -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-06 80 m P14 11.88  +0.3 PB 3 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) P14 3.85  -0.2 PB 8
Kula (4,0 kg) P14 5.31  PB 12
   Lundh, Robin -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-07-01 Höjd P13 1.47  PB 6 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 Längd (zon) P13 4.24  -0.7 PB 15
2000-08-20 Höjd P13 1.40  2 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P13 8.95  +1.1 PB 3 Final
2000-08-26 Höjd P13 ej start  » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-08-27 Tresteg (zon) P13 ej start 
Spjut (600 gr) P13 ej start 
2000-09-24 Höjd P14 1.42  6 Final » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
   Mellström, Johan -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-08 2 000 m terräng P13 8.19  11 » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-05-20 Gatustafett P14 15.43  5 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 800 m P14 ej start  » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
Höjd P14 ej start 
2000-06-30 Spjut (600 gr) P13 21.10  PB 10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 Höjd P13 1.42  PB 10
2000-07-02 800 m P13 2:32.88  PB 7 B-final
Längd (zon) P13 3.62  -1.1 SB 23
2000-08-20 1 000 m P13 3:19.37  PB 4 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2000-08-26 800 m P13 ej start  » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd P13 ej start 
2000-08-27 Stav P13 ej start 
Spjut (600 gr) P13 ej start 
2000-09-03 800 m P13 2:30.51  PB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Kula (4,0 kg) P13 ej start 
2000-09-09 Stav P13 2.20  PB 2 Final » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
2000-09-10 Höjd P13 1.42  13
2000-09-12 800 m P14 ej start  » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P14 ej start 
2000-09-24 800 m P14 2:27.85  PB 10 Heat 1 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (600 gr) P14 21.74  PB 7 Final
   Nilsson, Nicklas -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett P14 9:43.00  6 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 Längd (zon) P14 4.05  - 10 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett P14 15.43  5 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 80 m P13 12.18  +1.7 PB 4 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) P13 6.69  PB 4 Final
2000-06-10 Tresteg (zon) P14 8.60  -1.6 PB 12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) P14 18.16  PB 10
2000-06-11 800 m P14 ej start 
Höjd P14 1.30  PB 14
Spjut (600 gr) P14 19.66  PB 13 Final
2000-06-30 Kula (4,0 kg) P13 6.18  9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (600 gr) P13 17.53  14
2000-07-01 Höjd P13 1.23  16
2000-07-02 Längd (zon) P13 3.81  -0.9 SB 21
2000-09-24 Kula (4,0 kg) P14 6.50  10 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (600 gr) P14 20.20  PB 8 Final
   Nyberg, Svante -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett P14 9:43.00  6 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-06 80 m P14 11.37  +2.1 4 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.63  +0.3 PB 6 Final
Längd (zon) P14 3.88  +1.2 SB 7 Final
2000-05-06 80 m P14 ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) P14 ej start  1
2000-05-15 Längd (zon) P14 4.19  - 9 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett P14 15.43  5 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 80 m P13 11.10  +1.7 PB 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.24  +1.4 1 Final
Kula (4,0 kg) P13 6.34  PB 5 Final
2000-05-29 4 x 80 m P14 44.53  [1] 4 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 80 m P14 11.09  +4.5 6 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) P14 13.11  PB 11
2000-06-11 Längd (zon) P14 4.24  +1.0 PB 20
2000-06-30 80 m P13 11.36  -0.3 4 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (4,0 kg) P13 5.22  12
Spjut (600 gr) P13 15.62  PB 15
2000-07-02 Längd (zon) P13 4.40  -0.7 PB 11
2000-08-20 200 m P13 31.03  - 3 A-final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P13 8.97  +0.1 PB 2 Final
2000-08-23 4 x 80 m P14 45.38  3 1 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
2000-08-26 80 m P13 ej start  » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) P13 ej start 
2000-09-24 80 m P14 11.23  - 5 Heat 2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
80 m häck (84 cm) P14 16.65  +0.1 PB 5 Heat 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
   Sonko, Lamin -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-08 2 000 m terräng P13 ej start  » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-12 Gatustafett P14 9:43.00  6 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-06 80 m P14 ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) P14 ej start  1
Kula (4,0 kg) P14 ej start  1
2000-05-15 Längd (zon) P14 4.46  - 6 Final » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett P14 15.43  5 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 80 m P13 11.87  -1.7 PB 3 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.94  +1.4 7 Final
800 m P13 2:47.57  PB 7 Final
2000-06-10 80 m P14 11.63  +2.9 7 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 800 m P14 ej start 
Längd (zon) P14 4.19  +0.5 PB 21
2000-06-30 80 m P14 11.86  -1.9 PB 7 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 80 m häck (84 cm) P14 ej start 
Längd (zon) P14 4.35  -0.2 PB 12
2000-07-02 800 m P14 2:37.06  PB 9 B-final
2000-08-20 200 m P13 31.95  - 4 A-final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (84 cm) P13 16.57  - 2 Final
2000-08-23 80 m P14 11.89  -0.2 1 Heat 2 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m P14 45.38  3 1
2000-09-03 80 m P13 11.87  +2.1 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m P13 2:36.48  PB 3 Final
2000-09-24 Längd (zon) P14 4.18  +0.2 9 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
   Strinde, Zacharias -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-08-20 200 m P13 31.15  - 3 B-final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
   Thorell, Johan -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett P14 9:43.00  6 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-06 80 m P14 11.29  +2.1 3 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.50  +0.3 PB 4 Final
Längd (zon) P14 4.10  +1.3 SB 4 Final
2000-05-06 80 m P14 ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) P14 ej start  1
2000-05-15 Längd (zon) P14 4.41  - 7 Final » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-28 80 m P13 11.58  -1.7 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.33  +1.4 PB 4 Final
2000-05-29 4 x 80 m P14 44.53  [1] 4 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 80 m P14 11.31  +1.6 PB 8 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) P14 12.99  PB 12
2000-06-11 Längd (zon) P14 4.00  -0.1 22
2000-06-30 80 m P13 11.81  -1.9 6 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (4,0 kg) P13 6.07  PB 10
Spjut (600 gr) P13 11.74  PB 16
2000-07-02 Längd (zon) P13 3.27  +0.1 25
2000-08-20 200 m P13 30.38  - 2 B-final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2000-08-23 4 x 80 m P14 41.05  1 1 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
45.38  3 1
2000-08-26 80 m P13 ej start  » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) P13 ej start 
2000-09-24 80 m P14 11.19  - 4 Heat 2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P14 3.82  +0.8 10
4 x 80 m P14 40.33  3 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
   Thorslund, Gustav -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-15 4 x 80 m P14 41.09  1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-29 4 x 80 m P14 40.70  1 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
41.39  3 Final
2000-06-30 80 m P13 11.26  -1.9 PB 3 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 Längd (zon) P13 4.82  +0.2 PB 6 Final
 P12 - Pojkar 12 år
   Berg, Jonathan -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-15 Höjd P12 1.24  PB 6 Final » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) P12 6.83  SB 3 Final
5 x 60 m P12 44.12  2
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-20 Gatustafett X12 15.54  1 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-29 5 x 60 m P12 45.39  3 Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-05-30 800 m P12 2:42.66  [1] Final
3 x 800 m P12 7:55.73  1 Final
2000-06-10 60 m P12 9.56  +0.9 PB 6 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (3,0 kg) P12 7.66  PB 5 Final
2000-06-11 800 m P12 2:41.98  PB 1 B-final
Höjd P12 ej start 
Längd (zon) P12 4.09  -2.2 PB 12
2000-06-30 Längd (zon) P12 3.76  - 37 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (3,0 kg) P12 7.46  17
2000-07-02 800 m P12 2:53.65  11 B-final
Höjd P12 ej start 
2000-08-20 600 m P12 1:57.61  PB 4 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2000-08-26 800 m