HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2018-08-15
Per Person Resultatdatum: 2000-12-31
Ute för 2000
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
   Udd, Lena -70
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-13 100 m KS 12.43  -2.5 1 Final [¤] » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
12.36  -3.0 SB 1 X-final
2000-06-06 100 m KS 12.24  -1.1 1 Heat 1 » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
12.18  -0.9 SB 1 Final
2000-06-11 100 m KS 11.94  +0.9 SB 1 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.04  +0.9 2 Final
2000-06-22 100 m KS 11.98  0.0 1 Heat 1 » Västerås Games, Arosvallen, Västerås
12.05  -0.4 1 Final
2000-06-25 100 m KS ej start  [¤] » Svensk midsommar, Gavlestadion, Gävle
200 m KS ej start  [¤]
2000-07-01 100 m KS 12.19  -1.5 6 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 200 m KS 24.50  +2.6 4 Final
2000-08-18 100 m KS ej start  » SM, Studenternas IP, Uppsala
Not
[¤] - Efteranmäld
 K22 - Kvinnor 22 år
   Kleebinder, Aline -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-06-03 Slägga (4,0 kg) KS 34.96  [1] SB 2 Final » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2000-06-04 Slägga (4,0 kg) KS 37.24  [1] PB 4 Final » Släggkarnevalen, Sörängens IP, Västerås
2000-06-08 Slägga (4,0 kg) KS 34.84  2 Final [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-18 Slägga (4,0 kg) K22 33.83  1 Final » Gästabudsspelen, Tessinfältet, Nyköping
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[¤] - Efteranmäld
   Lissäng, Sofie -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-06-10 Stav KS 3.02  [1] SB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-12 Stav KS 3.30  [1] PB 2 Final » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Stockholm
2000-06-20 Stav KS ej start  » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-06-30 Stav K22 ej res  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 Stav KS 3.10  5 Pool B
2000-07-08 Stav KS 3.23  8 Final [¤] » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2000-07-16 Stav KS ej start  » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
2000-08-08 Stav K22 2.96  2 Final » Tjejernas kväll, Stockholms stadion, Stockholm
2000-08-13 Stav K22 3.19  5 Final » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-08-18 Stav KS 3.25  13 Kval » SM, Studenternas IP, Uppsala
2000-08-19 Stav KS 3.15  13 Final
2000-09-12 Stav K22 ej res  Final » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[¤] - Efteranmäld
   Wallgren, Lisa -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-03-19 Terränglopp KS 21.24  10 5,7 km » Två sjöar runt, Sundbyberg
2000-04-08 4 000 m terräng KS ej start  » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-30 8 000 m terräng KS 31.37  17 » Terräng-SM, Mellsta Friluftsområde, Borlänge
2000-05-11 2 000 m KS ej start  » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-21 800 m K22 2:30.49  SB 3 Final [¤] » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-28 1 500 m KS 4:50.49  SB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-06-07 3 000 m h (91,4 cm) KS ej start  [¤] » Söderhamnsgalan, Hällåsens IP, Söderhamn
2000-06-07 1 500 m KS ej start  [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 3 000 m KS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-27 3 000 m KS ej start  » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2000-07-05 2 000 m h (91,4 cm) KS 7:46.25  SB 1 1 [¤] » Julispelen, Gutavallen, Visby
2000-07-07 2 000 m h (91,4 cm) KS 7:46.25  1 Final » Julispelen, Gutavallen, Visby
Not
[¤] - Efteranmäld
 F19 - Flickor 19 år
   Liljegren, Sara -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-11 600 m KS ej start  » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-13 300 m KS ej start  » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
   Mattsson, Sofii -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-15 Slägga (4,0 kg) KS 38.91  [1,2] PB 1 Final » Back on field 2000, Källbrinks IP, Huddinge
2000-06-04 Slägga (4,0 kg) KS 38.23  3 Final » Släggkarnevalen, Sörängens IP, Västerås
2000-06-08 Slägga (4,0 kg) KS 36.99  1 Final [¤] » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-08-05 Slägga (4,0 kg) KS 36.87  7 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2000-08-31 Slägga (4,0 kg) K20 34.65  1 Final » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-09-19 Diskus (1,0 kg) KS 20.47  SB 2 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
[¤] - Efteranmäld
   Meckbach, Susanne -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-06-04 200 m KS 26.60  -2.0 PB 2 Heat 1 [¤] » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2000-06-10 Stav KS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 100 m KS ej start 
2000-06-17 100 m K20 13.12  -1.5 SB 1 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-06-25 100 m KS 12.65  +3.2 1 2 » Svensk midsommar, Gavlestadion, Gävle
2000-07-01 100 m K22 12.91  -1.1 SB 4 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-09 100 m KS 13.02  -1.3 4 Heat 1 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2000-08-06 100 m KS 12.67  [2] +1.1 PB 2 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
100 m KS 12.66  +2.5 5 Final
2000-08-11 100 m K22 12.61  [2] +0.6 PB 5 Heat 3 » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-09-03 100 m KS ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2000-09-09 100 m K22 12.42  [2] +1.3 PB 1 Final [¤] » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F19
   Odum, Mirian -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-06 100 m KS 12.73  [1] +1.9 PB 2 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-06 100 m KS ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-11 100 m KS 12.84  +2.3 1 Heat 1 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-13 100 m KS 13.23  -2.3 2 Heat 1 [¤] » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
13.40  -3.0 2 X-final
2000-05-28 200 m KS 26.22  - 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-06-06 100 m KS 12.90  -1.1 2 Heat 2 » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
13.10  -0.9 3 Final
2000-06-08 200 m KS 26.42  +0.8 PB 2 Heat 3
ej start  Final
2000-06-11 100 m KS 12.81  +0.9 5 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-30 400 m häck (76,2 cm) K22 brutit  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 100 m K22 12.91  -0.6 4 Heat 2 [¤]
13.06  -0.2 4 B-final
2000-07-02 200 m K22 26.22  +0.1 1 B-final
26.07  +1.3 PB 3 Heat 1
2000-07-19 400 m KS 58.52  PB 2 1 » Sommar-Öset, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-07-30 200 m KS 25.74  [1] +1.5 PB 2 Försök » Sommar-Ös, Enskede IP, Stockholm
200 m KS 25.77  +1.7 6 Final
2000-08-05 200 m K22 25.64  [1] +1.3 PB 2 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2000-08-06 200 m KS 26.08  +1.7 4 Final
2000-08-11 100 m K22 12.67  +0.6 PB 6 Heat 3 » JSM, Arosvallen, Västerås
400 m K22 58.94  3 Heat 2
2000-08-13 200 m K22 26.18  -1.2 4 Heat 2
2000-08-31 100 m KS 12.91  +0.3 2 Final » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-09-10 200 m K22 26.17  +2.8 1 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-23 100 m KS ej start  » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
400 m KS ej start 
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[¤] - Efteranmäld
   Wikström, Linda -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-06-10 Diskus (1,0 kg) KS 26.94  SB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
 F18 - Flickor 18 år
   Fitinghoff, Sophie -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-11 300 m häck (76,2 cm) KS 44.76  SB 1 Heat 2 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-13 300 m KS 43.97  SB 4 Heat 1 » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 200 m F18 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-30 4 x 100 m KS 50.00  4 Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-06 100 m KS 13.17  -1.1 PB 2 Heat 1 » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-11 400 m F18 59.04  PB 4 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) F18 ej start 
2000-06-17 Stafett 1 000 m F18 2:17.04  [1] 1 Final » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
2000-06-18 4 x 100 m F18 49.64  1 Final
2000-06-30 300 m häck (76,2 cm) F18 45.68  2 A-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 200 m F18 26.59  +0.9 SB 5 Heat 2
2000-07-15 300 m häck (76,2 cm) F18 44.98  1 Final » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
2000-07-19 100 m KS 13.11  +0.9 PB 3 Final » Sommar-Öset, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-07-23 300 m häck (76,2 cm) F18 44.37  SB 1 Final » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2000-08-06 300 m häck (76,2 cm) F18 44.13  SB 1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2000-08-12 300 m häck (76,2 cm) F18 44.67  1 Heat 2 » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-08-13 300 m häck (76,2 cm) F18 43.19  PB 2 Final
2000-09-09 300 m häck (76,2 cm) F18 45.40  1 Heat 1 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-10 100 m häck (84 cm) F18 15.70  +5.3 1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
   Johansson, Sandra -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-13 100 m KS 13.96  -2.3 PB 3 Final » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
13.97  -3.0 3 X-final
2000-05-28 200 m F18 27.59  0.0 PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-30 4 x 100 m KS 50.00  4 Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-11 100 m F18 13.30  +0.7 PB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-17 Stafett 1 000 m F18 2:17.04  [1] 1 Final » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
2000-06-18 4 x 100 m F18 49.64  1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
   Sonnerby, Maria -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-28 200 m F18 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-30 4 x 100 m KS 50.00  4 Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-11 100 m F18 13.14  +0.7 SB 4 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-17 Stafett 1 000 m F18 2:17.04  [2] 1 Final » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
2000-06-18 4 x 100 m F18 49.64  1 Final
2000-07-01 100 m F18 13.19  +1.1 5 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F19
 F17 - Flickor 17 år
   Berglund, Matilda -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-06 400 m KS 73.01  SB 3 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-06 400 m KS ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-11 600 m KS 2:01.21  SB 5 Heat 1 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-28 1 500 m F18 6:03.12  PB 3 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-06-11 400 m F18 72.93  SB 5 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-13 400 m KS 77.74  [2] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m KS 2:49.92  SB 7 Final
2000-08-24 400 m KS 71.96  PB 3 Final [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2000-09-12 800 m F18 2:49.78  SB 3 Final » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-09-19 300 m KS 50.29  PB 3 Heat 1 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
2000-09-23 400 m KS 71.17  PB 6 Final » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
   Bergsten, Moa -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-11 100 m KS 13.91  +2.3 8 Heat 1 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
Längd KS 4.69  +0.9 PB 2 Final [¤]
2000-06-06 Längd KS 4.68  +2.3 1 Final » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
4.66  +1.2 1 Final
2000-06-08 100 m häck (84 cm) KS 16.83  -0.1 PB 3 Final
Tresteg KS 10.54  -0.6 PB 1 Final
2000-06-11 300 m häck (76,2 cm) F18 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg KS 11.03  [2] +0.2 PB 7 Final
2000-07-02 100 m häck (84 cm) F18 17.28  -0.3 5 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg F18 10.89  +2.7 8 Final
10.74  +0.9
2000-08-05 100 m häck (84 cm) F18 17.54  +0.2 7 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Tresteg F18 11.31  +2.9 3 Final
Tresteg F18 11.10  [2] +1.1 PB
2000-08-12 Tresteg F18 11.10  +1.5 7 Final » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-08-31 100 m KS 13.91  +0.3 PB 4 Final » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-09-08 Längd F18 4.95  +3.3 1 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
4.80  +0.3 PB
2000-09-10 100 m häck (84 cm) F18 16.42  +5.3 2 Final
2000-09-17 Tresteg F18 11.18  +3.7 10 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
11.07  +1.4
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F17
   Ljungkvist, Jenny -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-13 300 m KS 41.69  SB 1 Heat » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 200 m F18 25.97  [1] +0.9 SB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-30 4 x 100 m KS 50.00  4 Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-11 400 m F18 56.93  [1] PB 2 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-17 Stafett 1 000 m F18 2:17.04  [2] 1 Final » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
2000-06-18 4 x 100 m F18 49.64  1 Final
2000-07-01 400 m F18 57.26  1 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 200 m F18 25.67  [1] +0.9 SB 2 Heat 2
200 m F18 25.67  +1.8 2 A-final
2000-07-19 100 m KS 12.84  +0.9 SB 2 Final » Sommar-Öset, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-07-23 400 m KS 57.49  3 Heat 2 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
2000-08-01 400 m KS ej start  » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-08-06 200 m F18 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2000-08-11 400 m F18 58.36  1 Heat 1 » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-08-12 400 m F18 56.97  1 Final
2000-08-13 200 m F18 26.26  -1.0 1 Heat 3
25.87  -1.0 2 Final
2000-09-02 400 m F18 56.50  [1] PB 3 Final » Finnkampen ungdom, Esbo IP, Esbo, FIN
2000-09-09 400 m F18 ej start  » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-10 200 m F18 ej start 
2000-09-16 400 m F18 59.29  1 Heat 1 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-09-17 400 m F18 57.62  1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
[2] - Klubbrekord i klassen F19
   Schmitz, Corinne -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-28 200 m F18 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-06-11 300 m häck (76,2 cm) F18 49.02  PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-30 300 m häck (76,2 cm) F18 48.27  PB 2 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 200 m F18 ej start 
 F16 - Flickor 16 år
   Hortobagyi, Elisabeth -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F16 9:14.00  6 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-21 100 m F16 13.72  +1.3 PB 3 Heat 2 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
13.94  +1.7 6 Final
Längd F16 4.58  +0.9 PB 4 Final
2000-05-28 Längd F16 4.68  +0.7 PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-29 4 x 100 m F16 diskad  Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-06 Längd KS 4.67  +2.1 2 Final » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
4.31  +1.8 2 Final
2000-06-10 100 m F16 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F16 4.67  +2.1 9
2000-06-11 100 m häck (76,2 cm) F16 17.77  +1.5 PB 4 Heat 1
2000-06-30 Längd F16 4.76  +0.8 PB 23 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 100 m F16 14.09  -1.2 7 Heat 7
2000-07-02 100 m häck (76,2 cm) F16 17.38  +0.4 PB 7 Heat 3
   Kudrén, Sara -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-20 Gatustafett F16 16.27  7 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-06-03 Stadslopp F16 ej start  1 » Stockholm Marathon och lilla, Stockholm
2000-06-11 1 500 m F16 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
 F15 - Flickor 15 år
   Barman, Emelie -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-08 4 000 m terräng F15 18.09  2 » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-12 Gatustafett F16 9:14.00  6 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-04 Gatustafett P16 19.04  1 1 [¤] » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett F16 16.27  7 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 800 m F16 2:39.36  PB 4 Final » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-28 1 500 m F15 5:23.41  PB 1 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-29 800 m F16 2:43.66  [2] Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m F16 8:08.49  4 Final
2000-06-11 1 500 m F16 5:28.04  10 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-17 800 m F16 2:38.96  PB 6 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-06-30 2 000 m F16 7:28.16  SB 9 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 800 m F16 2:43.25  7 B-final
2000-09-02 800 m F16 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2000-09-10 2 000 m F15 7:39.99  2 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-12 800 m F16 2:44.47  5 Final » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Hammarberg, Louise -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-08-24 400 m KS 68.87  PB 2 Final [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2000-09-09 800 m F15 2:47.91  PB 4 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-10 200 m F15 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Karlsson, Lina -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F16 9:14.00  6 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-20 Gatustafett F16 16.27  7 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 200 m F15 30.42  +0.5 SB 2 Heat 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-29 4 x 100 m F16 diskad  Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 100 m F16 14.56  +1.3 PB 7 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) F16 14.45  PB 4 Final
2000-07-01 100 m F16 14.49  +2.6 7 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (600 gr) F16 19.59  PB 19
2000-07-02 300 m F16 47.80  PB 6 C-final
Diskus (1,0 kg) F16 16.48  PB 20
2000-08-19 Kula (3,0 kg) F15 ej start  » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Spjut (600 gr) F15 ej start 
2000-08-24 Diskus (1,0 kg) KS 20.12  PB 2 Final [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2000-09-02 100 m F16 15.18  -0.9 6 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) F16 22.50  PB 4 Final
2000-09-08 Diskus (1,0 kg) F15 22.41  PB 2 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-10 200 m F15 31.32  +2.3 6 Final
2000-09-12 200 m F16 31.58  -0.1 5 Heat 1 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F16 7.25  PB 2 Final
2000-09-15 Diskus (1,0 kg) F15 21.45  15 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lagerblad, Lovisa -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F16 9:14.00  6 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-04 Gatustafett P16 19.04  1 1 [¤] » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-20 Gatustafett F16 16.27  7 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 100 m F16 13.93  +1.4 PB 4 Heat 1 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
14.02  +1.7 7 Final
800 m F16 2:47.24  SB 6 Final
Längd F16 3.67  - 6 Final
2000-05-28 200 m F15 27.88  -0.4 PB 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-29 800 m F16 2:42.41  [2] Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m F16 diskad  Heat 1
3 x 800 m F16 8:08.49  4 Final
2000-06-10 100 m F16 13.70  +1.3 PB 7 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) F16 51.00  PB 4 Final
2000-06-11 Spjut (600 gr) F16 22.94  [3] PB 3 Final
2000-06-30 300 m häck (76,2 cm) F16 49.68  PB 2 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 100 m F16 13.69  +2.6 6 Heat 1
Spjut (600 gr) F16 22.92  18
2000-07-02 300 m F16 45.39  PB 5 C-final
100 m häck (76,2 cm) F16 17.78  -0.2 PB 6 Heat 2
2000-08-19 400 m F15 ej start  » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2000-08-24 400 m KS 65.90  PB 1 Final » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
2000-09-02 100 m F16 14.06  -0.9 5 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m F16 2:35.33  PB 4 Final
Spjut (600 gr) F16 20.55  7 Final
2000-09-09 300 m häck (76,2 cm) F15 50.95  3 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-10 200 m F15 28.62  +2.3 5 Final
100 m häck (76,2 cm) F15 17.09  +2.7 4 Final
2000-09-12 200 m F16 ej start  » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m F16 2:37.12  4 Final
2000-09-16 300 m häck (76,2 cm) F15 50.37  3 Heat 3 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
[3] - Klubbrekord i klassen F15
   Wiberg, Karolina -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F16 9:14.00  6 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-04 Gatustafett P16 19.04  1 1 [¤] » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
2000-05-11 100 m KS 13.63  +2.3 7 Heat 1 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-21 100 m F16 ej start  » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F16 ej start 
2000-05-29 800 m F16 2:42.42  [2] Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m F16 diskad  Heat 1
3 x 800 m F16 8:08.49  4 Final
2000-06-11 100 m häck (76,2 cm) F16 16.32  +0.7 PB 4 Heat 2 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
16.32  +1.2 6 Final
2000-06-17 100 m häck (76,2 cm) F16 16.64  +0.3 2 Final [¤] » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-06-30 300 m häck (76,2 cm) F16 50.04  PB 1 C-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F16 ej start 
2000-07-01 100 m F16 13.88  -1.2 PB 5 Heat 7
Stav F16 1.90  PB 6 Final
2000-07-02 100 m häck (76,2 cm) F16 16.60  +0.4 4 Heat 3
2000-08-19 200 m F15 ej start  » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2000-09-02 100 m F16 14.09  -1.4 6 Heat 2 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd F16 4.48  -0.8 PB 3 Final [¤]
2000-09-08 Längd F15 4.86  +2.3 1 Final » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
4.62  +0.7 PB
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
 F14 - Flickor 14 år
   Andersson, Annika -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F14 9:10.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 80 m häck (76,2 cm) F14 14.64  - 3 Heat 2 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.86  - 3 Final
4 x 80 m F14 41.91  2
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett F14 15.41  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 80 m F14 11.56  -0.3 PB 5 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.78  -0.1 PB 7 Final
2000-05-29 4 x 80 m F14 44.02  2 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
44.49  6 Final
2000-05-30 800 m F14 2:38.18  [1] Final
3 x 800 m F14 8:03.03  4 Final
2000-06-10 Tresteg (zon) F14 10.30  -0.3 SB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 80 m häck (76,2 cm) F14 15.18  +0.1 SB 4 Heat 3
Längd (zon) F14 4.75  +2.0 9
2000-06-17 80 m häck (76,2 cm) F14 14.45  +0.5 PB 5 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) F14 10.66  +2.9 1 Final
10.22  +1.8 1 Final
2000-06-30 80 m F14 11.40  +1.2 PB 6 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg (zon) F14 10.67  0.0 PB 3 Final
2000-07-01 80 m häck (76,2 cm) F14 14.35  +0.2 PB 6 Heat 2
Längd (zon) F14 4.62  +0.3 23
2000-07-02 200 m F14 28.93  +1.4 PB 3 E-final
Höjd F14 1.36  SB 13
2000-08-20 80 m häck (76,2 cm) F14 15.15  - 5 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.35  6 Final
Tresteg (zon) F14 10.01  - 3 Final
2000-08-23 80 m F14 11.53  0.0 4 Heat 3 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
800 m F14 2:41.02  PB 6 Final
4 x 80 m F14 43.44  3 1
2000-08-26 Höjd F14 1.36  9 Final » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F14 4.70  +1.2 6 Final
2000-08-27 200 m F14 30.00  +2.6 6 Heat 2
80 m häck (76,2 cm) F14 14.31  +2.3 6 Final
Tresteg (zon) F14 10.65  -1.9 3 Final
2000-09-03 80 m F14 11.87  +1.6 7 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F14 1.30  6 Final
Längd (zon) F14 4.72  - 2 Final
2000-09-09 Tresteg (zon) F14 10.33  +1.7 4 Final » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
2000-09-10 Längd (zon) F14 4.70  +0.1 11
Spjut (400 gr) F14 20.87  PB 12
2000-09-12 200 m F14 29.52  +0.2 4 Heat 2 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m F14 2:45.81  3 Heat 1
Stafett 1 000 m F14 2:27.89  1 Final
2000-09-24 Höjd F14 1.37  SB 5 Final » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.85  +0.3 PB 4 Final
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
   Carls, Camilla -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F14 9:10.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-11 300 m häck (76,2 cm) KS 52.24  [2] PB 3 Heat 1 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-15 80 m häck (76,2 cm) F14 13.61  - 3 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.79  - 7 Final
4 x 80 m F14 41.91  2
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett F14 15.41  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 80 m F14 11.04  +1.9 PB 3 Heat 3 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
11.18  +0.7 5 Final
4 x 80 m F14 43.42  3 Final
2000-05-29 4 x 80 m F14 42.63  1 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
42.60  4 Final
2000-05-30 800 m F14 2:45.72  [3] Final
3 x 800 m F14 8:03.03  4 Final
2000-06-10 80 m F14 11.16  +2.6 4 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) F16 51.55  [2] PB 5 Final
Tresteg (zon) F14 ej start 
Diskus (0,6 kg) F14 23.41  SB 4 Final
2000-06-11 80 m häck (76,2 cm) F14 13.65  +1.9 PB 4 Heat 1
Längd (zon) F14 4.70  +0.8 PB 11
2000-06-17 80 m F14 11.45  +0.4 2 Heat 1 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.44  -1.4 4 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 13.59  +0.5 PB 3 Final
2000-06-30 80 m F14 11.01  +1.2 PB 4 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) F16 52.11  5 Heat 3
2000-07-01 80 m häck (76,2 cm) F14 13.47  -0.3 PB 3 Heat 1
13.76  -0.7 7 Final
Längd (zon) F14 4.70  +0.6 19
2000-07-02 200 m F14 28.36  +0.4 SB 4 D-final
2000-07-22 80 m häck (76,2 cm) F14 14.27  -3.0 6 Heat 1 » Valbo Games, Gavlestadion, Gävle
Längd (zon) F14 ej start 
2000-08-08 80 m F14 11.28  +0.1 1 Heat 1 [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms stadion, Stockholm
11.21  +0.4 4 Final
Längd (zon) F14 4.49  -1.9 7 Final [¤]
2000-08-20 200 m F14 29.16  - 2 B-final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F14 13.74  - 2 Final
Tresteg (zon) F14 9.16  - 7 Final
Diskus (0,6 kg) F14 24.09  SB 2 Final
2000-08-23 80 m F14 11.44  +0.7 5 Heat 1 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.35  PB 6 Final
4 x 80 m F14 42.19  2 1
2000-08-26 80 m F14 11.23  -0.6 6 Heat 1 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F14 4.35  +0.4 10 Final
Diskus (0,6 kg) F14 22.66  5 Final
2000-08-27 200 m F14 28.93  +1.9 5 Heat 1
80 m häck (76,2 cm) F14 13.63  +2.3 5 Final
2000-09-03 80 m F14 11.12  +1.6 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F14 4.43  - 4 Final
2000-09-10 200 m F14 28.26  +2.6 5 Heat 2 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
80 m häck (76,2 cm) F14 13.43  +0.8 PB 3 Heat 1
13.48  +1.5 7 Final
Diskus (0,6 kg) F14 24.00  13
2000-09-12 200 m F14 28.88  -0.5 5 Heat 3 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 7.87  PB 3 Final
Stafett 1 000 m F14 2:27.89  1 Final
2000-09-24 80 m F14 11.09  +0.2 2 Heat 2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
80 m häck (76,2 cm) F14 13.69  +1.7 2 Heat 1
4 x 80 m F14 41.62  2 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F14
[3] - sträcka #3 i 3x800m
   Krasniqi, Rozafa -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F14 9:10.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 80 m häck (76,2 cm) F14 13.63  - 4 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F14 29.42  SB 1 Final
4 x 80 m F14 41.91  2
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett F14 15.41  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 80 m F14 11.25  +1.5 PB 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
80 m häck (76,2 cm) F14 13.79  -0.3 SB 4 Final
Längd (zon) F14 4.55  -1.0 SB 9 Final
2000-05-29 4 x 80 m F14 42.63  1 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
42.60  4 Final
2000-06-10 Tresteg (zon) F14 9.88  -1.9 SB 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 80 m häck (76,2 cm) F14 13.37  +1.9 PB 2 Heat 1
13.31  +2.8 8 Final
Höjd F14 1.47  PB 3 Final
Längd (zon) F14 4.57  +0.2 SB 14
Spjut (400 gr) F14 31.69  SB 1 Final
2000-06-17 80 m häck (76,2 cm) F14 13.32  +0.5 PB 1 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) F14 10.38  +2.6 3 Final
10.13  +1.2 SB 3 Final
Kula (3,0 kg) F14 10.21  PB 2 Final
2000-06-30 Tresteg (zon) F14 10.13  +2.8 7 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.08  +1.3
2000-07-01 80 m häck (76,2 cm) F14 13.32  -0.3 2 Heat 1
13.23  -0.7 PB 4 Final
Längd (zon) F14 4.69  +0.3 PB 20
Spjut (400 gr) F14 33.85  PB 4 Final
2000-07-02 Höjd F14 1.42  8 Final
Kula (3,0 kg) F14 9.70  7 Final
2000-08-05 80 m F14 ej start  » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Längd (zon) F14 ej start 
Spjut (400 gr) F14 ej start 
2000-08-06 6-kamp F14 3 633  +0.5 PB 3 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
80 m häck (76,2 cm) 13.78 [553] -2.0 4 1
Höjd 1.43 [720] 4 1
Spjut (400 gr) 30.54 [662] 3 1
Längd (zon) 4.68 [708] +2.9 5 1
Kula (3,0 kg) 10.09 [747] 1 1
800 m 2:55.58 [243] SB 5 1
2000-08-08 Längd (zon) F14 4.41  +0.1 8 Final [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms stadion, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 10.66  PB 1 Final [¤]
Spjut (600 gr) F16 32.85  PB 4 Final [¤]
2000-08-20 80 m häck (76,2 cm) F14 14.12  - 4 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.40  4 Final
Tresteg (zon) F14 9.64  - 5 Final
Spjut (400 gr) F14 30.73  1 Final
2000-08-23 Höjd F14 1.45  2 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 10.64  3 Final
4 x 80 m F14 42.19  2 1
2000-08-26 Höjd F14 1.52  PB 3 Final » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (3,0 kg) F14 10.64  2 Final
Diskus (0,6 kg) F14 ej start 
2000-08-27 80 m häck (76,2 cm) F14 13.35  +2.3 4 Final
Tresteg (zon) F14 10.16  -1.9 PB 5 Final
Spjut (400 gr) F14 33.97  PB 1 Final
2000-09-03 80 m F14 11.39  +1.6 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F14 1.47  2 Final
Kula (3,0 kg) F14 10.70  PB 2 Final
2000-09-09 Höjd F14 1.48  3 Final » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
2000-09-10 80 m häck (76,2 cm) F14 13.44  +0.8 4 Heat 1
13.31  +1.5 5 Final
Spjut (400 gr) F14 31.81  4 Final
2000-09-12 200 m F14 28.62  -0.5 PB 4 Heat 3 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 10.91  PB 2 Final
2000-09-17 6-kamp F14 3 739  +1.7 PB 2 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
80 m häck (76,2 cm) 13.20 [690] +2.0 PB 2 Final
Höjd 1.41 [694] 1 Final
Spjut (400 gr) 31.42 [686] 1 Final
Längd (zon) 4.50 [647] +1.4 5 Final
Kula (3,0 kg) 10.55 [792] 1 Final
800 m 2:56.64 [230] 4 Final
2000-09-24 Kula (3,0 kg) F14 11.02  PB 2 Final » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F14 32.50  1 Final
4 x 80 m F14 41.62  2 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Silén, Matilda -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-20 Gatustafett F16 16.27  7 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
   Söderhult, Ellen -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-08 2 000 m terräng F14 8.14  1 » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-12 Gatustafett F14 9:10.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 800 m F14 2:37.29  SB 1 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.35  - 14
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett F14 15.41  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-30 800 m F14 2:28.76  [1] Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m F14 7:40.39  1 Final
2000-06-30 2 000 m F14 brutit  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg (zon) F14 8.96  +0.1 PB 27
2000-07-01 Stav F14 2.05  PB 9
Spjut (400 gr) F14 16.71  PB 16
2000-07-02 800 m F14 2:36.58  SB 10 Final
Höjd F14 1.36  SB 13
2000-08-20 1 000 m F14 3:16.05  PB 1 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.45  PB 2 Final
2000-08-23 800 m F14 2:34.01  SB 1 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.40  5 Final
4 x 80 m F14 43.44  3 1
2000-08-26 800 m F14 2:28.0m PB 1 Final » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F14 1.40  8 Final
2000-08-27 2 000 m F14 7:24.63  SB 1 Final
2000-09-03 80 m F14 11.88  +1.6 SB 8 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m F14 2:25.66  PB 1 Final
Höjd F14 1.35  4 Final
2000-09-09 800 m F14 2:27.07  3 Final » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
2000-09-10 2 000 m F14 7:14.87  PB 2 Final
Stav F14 2.00  8 Final
2000-09-12 200 m F14 29.00  +0.2 PB 2 Heat 2 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m F14 ej start 
Stav F14 2.24  PB 2 Final
Stafett 1 000 m F14 2:27.89  1 Final
2000-09-24 800 m F14 2:28.85  2 Heat 1 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F14 1.42  3 Final
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
   Teilman, Maria -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F14 9:10.00  2 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 80 m häck (76,2 cm) F14 14.55  - 2 Heat 2 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.87  - 2 Final
4 x 80 m F14 41.91  2
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett F14 15.41  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 80 m F14 10.44  +2.3 1 Heat 1 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
10.44  +0.7 PB 1 Final
4 x 80 m F14 43.42  3 Final
2000-05-28 80 m F14 10.58  -0.3 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.22  +2.5 1 Final
Längd (zon) F14 4.84  +1.5 PB 5 Final
2000-05-29 4 x 80 m F14 42.63  1 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
42.60  4 Final
2000-05-30 800 m F14 2:34.52  [1] Final
3 x 800 m F14 7:40.39  1 Final
2000-06-10 80 m F14 10.31  +2.6 1 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.23  +2.6 2 Final
Tresteg (zon) F14 ej start 
2000-06-11 Längd (zon) F14 5.00  +0.3 PB 4 Final
2000-06-17 80 m F14 10.63  -0.6 1 Heat 2 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.50  -1.4 1 Final
Tresteg (zon) F14 10.20  +1.3 PB 4 Final
2000-06-30 80 m F14 10.40  +1.2 PB 1 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.64  -1.7 2 A-final
Tresteg (zon) F14 9.82  +0.5 9
2000-07-01 Längd (zon) F14 4.95  +2.0 8 Final
2000-07-02 200 m F14 26.61  +0.7 PB 1 B-final
2000-08-05 80 m F14 10.68  -0.6 1 Heat 1 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
10.73  - 1 Final
Längd (zon) F14 4.88  - 2 Final
2000-08-08 80 m F14 10.44  +1.5 1 Heat 2 [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms stadion, Stockholm
10.46  +0.4 1 Final
Längd (zon) F14 5.00  +1.6 2 Final [¤]
2000-08-20 200 m F14 27.05  - 1 A-final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F14 10.07  - 2 Final
2000-08-23 80 m F14 10.43  +0.7 1 Heat 1 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 6.58  PB 7 Final
4 x 80 m F14 42.19  2 1
2000-08-26 80 m F14 10.53  -0.6 1 Heat 1 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
80 m F14 10.34  +1.4 PB 1 Final
Längd (zon) F14 5.05  +0.4 PB 2 Final
2000-08-27 200 m F14 26.70  +1.9 1 Heat 1
200 m F14 26.42  +1.6 PB 1 Final
Tresteg (zon) F14 10.30  +2.9 4 Final
2000-09-03 80 m F14 10.58  +1.6 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F14 4.86  - 1 Final
2000-09-09 80 m F14 10.39  +1.1 1 Heat 1 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
10.32  +3.0 1 Semi-1
80 m F14 10.27  +1.9 PB 3 Final
2000-09-10 200 m F14 26.20  +0.8 PB 1 Heat 3
Längd (zon) F14 4.77  +1.2 9 Final
2000-09-12 200 m F14 26.87  -0.5 1 Heat 3 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Stafett 1 000 m F14 2:27.89  1 Final
2000-09-24 80 m F14 10.41  +0.2 1 Heat 1 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 5.06  -0.1 PB 3 Final
4 x 80 m F14 41.62  2 1
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
 F13 - Flickor 13 år
   Arvidsson, Emelie -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-11 300 m häck (76,2 cm) KS 55.77  PB 4 Heat 1 [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-15 80 m häck (76,2 cm) F14 13.95  - 1 Heat 2 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.53  - 10
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett F16 16.27  7 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 80 m F13 11.80  -0.8 PB 5 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
80 m häck (76,2 cm) F13 13.81  - 2 Final
Längd (zon) F13 4.43  +0.6 SB 6 Final
2000-06-10 Tresteg (zon) F14 9.82  -1.4 PB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 80 m häck (76,2 cm) F14 13.49  +0.9 PB 3 Heat 4
Höjd F14 1.43  PB 8 Final
Längd (zon) F14 4.43  +1.4 17
2000-06-17 80 m F14 12.07  -0.6 4 Heat 2 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (76,2 cm) F14 13.78  +0.5 4 Final
Tresteg (zon) F14 9.94  +1.5 PB 5 Final
2000-06-30 80 m F13 11.95  -0.9 6 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg (zon) F14 9.81  +1.7 11 [¤]
2000-07-01 80 m häck (76,2 cm) F14 13.59  -0.6 7 Final
F13 13.95  -3.0 2 Heat 2
Höjd F13 1.46  PB 9
2000-07-02 800 m F13 2:44.24  PB 7 B-final
Längd (zon) F13 4.44  -1.5 PB 30
2000-08-06 6-kamp F13 3 054  +1.4 PB 3 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
80 m häck (76,2 cm) 13.69 [573] +1.2 1 1
Höjd 1.43 [720] 1 1
Spjut (400 gr) 19.46 [355] PB 4 1
Längd (zon) 4.60 [681] +1.6 PB 3 1
Kula (3,0 kg) 6.84 [406] PB 4 1
800 m 2:49.88 [319] 2 1
2000-08-08 80 m F14 11.92  +0.1 5 Heat 1 [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms stadion, Stockholm
Längd (zon) F14 4.50  -1.2 6 Final [¤]
2000-08-20 200 m F13 31.16  - 4 C-final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F13 13.62  - 1 Heat 1
13.83  - 1 Final
Höjd F13 1.50  PB 1 Final
Tresteg (zon) F13 9.95  +1.3 PB 2 Final
2000-08-23 Höjd F14 1.45  4 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 7.10  PB 5 Final
4 x 80 m F14 43.44  3 1
2000-08-26 Höjd F13 1.48  1 Final » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 4.49  -0.9 7 Final
2000-08-27 80 m häck (76,2 cm) F13 14.11  +1.0 3 Heat 1
13.51  +1.8 2 Final
Stav F13 1.80  PB 1 Final [¤]
Tresteg (zon) F13 9.95  -2.3 2 Final
2000-09-03 80 m F13 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F13 1.30  4 Final
Längd (zon) F13 ej start 
2000-09-09 Höjd F13 1.53  PB 3 Final » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
Tresteg (zon) F13 10.05  +4.4 4 Final
2000-09-10 Stav F13 1.90  PB 3 Final
2000-09-12 200 m F14 ej start  » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Stav F14 2.24  [2] PB 3 Final
2000-09-17 6-kamp F13 3 159  -0.4 PB 5 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
80 m häck (76,2 cm) 13.43 [634] -2.0 PB 1 1
Höjd 1.47 [769] 2 Final
Spjut (400 gr) 17.05 [286] 7 Final
Längd (zon) 4.68 [708] +1.1 PB 5 Final
Kula (3,0 kg) 7.38 [467] PB 7 Final
800 m 2:51.59 [295] 4 Final
2000-09-24 80 m häck (76,2 cm) F14 13.35  +1.6 PB 2 Heat 2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F14 1.47  2 Final
4 x 80 m F14 43.71  6 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F13
   Fuentes, Kidora -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-08-20 Tresteg (zon) F13 9.25  +1.6 PB 5 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2000-08-26 80 m F13 11.58  -0.7 PB 3 Heat 4 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 4.46  -1.7 PB 9 Final
2000-08-27 Tresteg (zon) F13 9.52  0.0 PB 6 Final
2000-09-03 80 m F13 11.55  +2.5 4 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2000-09-24 Kula (3,0 kg) F14 5.98  PB 9 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F14 17.81  PB 8 Final
4 x 80 m F14 43.71  6 1
   Gustavsson, Therese -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-06 80 m F14 11.63  +0.4 4 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.57  +1.1 PB 5 Final
Längd (zon) F14 4.23  +0.8 PB 7 Final
2000-05-06 80 m F14 ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F14 ej start  1
2000-05-15 Längd (zon) F14 4.39  - 11 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F14 14.53  SB 8 Final
4 x 80 m F14 44.63  4
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett F16 16.27  7 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-29 4 x 80 m F14 44.02  2 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
44.49  6 Final
2000-06-10 80 m F14 11.33  +2.0 PB 5 Heat 8 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 80 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
Längd (zon) F14 4.28  -0.1 PB 23
Spjut (400 gr) F14 19.95  SB 5 Final
2000-06-30 80 m F13 11.45  -1.2 5 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (400 gr) F13 19.78  10
2000-07-02 200 m F14 28.99  +1.3 PB 3 F-final
Längd (zon) F13 4.47  -2.4 PB 24
2000-08-20 200 m F13 29.16  - 1 A-final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 21.27  SB 4 Final
2000-08-23 80 m F14 11.33  0.0 2 Heat 3 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m F14 43.44  3 1
2000-08-26 80 m F13 11.42  +0.4 2 Heat 1 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 4.29  +1.6 15 Final
2000-08-27 Spjut (400 gr) F13 20.28  6 Final
2000-09-03 80 m F13 11.35  +1.4 3 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.28  +1.8 PB 5 Final
Längd (zon) F13 4.55  - 4 Final
   Hynning, Elin -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F14 9:30.00  5 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-06 80 m F14 11.26  +0.7 2 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.25  +1.1 PB 3 Final
Längd (zon) F14 4.31  +1.0 PB 5 Final
2000-05-06 80 m F14 ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F14 ej start  1
2000-05-15 Längd (zon) F14 4.38  - 12 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F14 14.89  SB 7
4 x 80 m F14 44.63  4
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett F14 15.41  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 4 x 80 m F14 43.42  3 Final » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-28 80 m F13 11.39  -0.8 3 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.24  +1.1 PB 5 Final
Längd (zon) F13 4.36  +1.1 PB 7 Final
2000-05-29 4 x 80 m F14 42.63  1 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
42.60  4 Final
2000-06-10 80 m F14 11.15  +2.1 4 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 Längd (zon) F14 4.20  +1.9 26
Spjut (400 gr) F14 19.28  PB 6 Final
2000-06-30 80 m F13 11.42  -1.2 3 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (400 gr) F13 16.41  14
2000-07-02 200 m F14 29.06  +1.4 PB 4 E-final
Längd (zon) F13 4.26  -1.2 37
2000-08-20 200 m F13 29.28  - 3 A-final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 20.77  PB 5 Final
2000-08-23 80 m F14 11.48  +0.2 1 Heat 2 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
4 x 80 m F14 42.19  2 1
2000-08-26 80 m F13 11.42  +0.4 2 Heat 1 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 4.38  +1.3 PB 11 Final
2000-08-27 Spjut (400 gr) F13 18.39  7 Final
2000-09-03 80 m F13 11.22  +2.0 PB 1 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.28  +1.8 4 Final
Längd (zon) F13 4.47  - 6 Final
2000-09-10 80 m F13 11.31  +1.4 5 Heat 2 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
11.46  +0.5 6 Final
2000-09-24 80 m F14 11.41  +0.2 5 Heat 2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F14 6.64  PB 8 Final
4 x 80 m F14 41.62  2 1
   Håkansson, Camilla -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-08 Terränglopp F13 ej start  1 [¤] » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-12 Gatustafett F14 9:30.00  5 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-06 Längd (zon) F14 4.26  -0.3 PB 6 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-06 Längd (zon) F14 ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-15 800 m F14 2:40.45  PB 4 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.23  - 16
Lag Arena X14 131p  1
2000-06-30 80 m F13 12.29  +1.2 PB 8 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (400 gr) F13 14.78  SB 15
2000-07-02 800 m F13 2:41.31  5 B-final
Längd (zon) F13 4.05  -1.5 47
2000-08-20 1 000 m F13 3:27.60  PB 3 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 9.08  +1.0 PB 6 Final
Spjut (400 gr) F13 14.39  8 Final
2000-08-23 800 m F14 2:34.72  PB 2 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
2000-08-26 800 m F13 ej start  » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 4.06  +0.4 21 Final
2000-08-27 Tresteg (zon) F13 9.13  +0.4 PB 12 Final
Spjut (400 gr) F13 16.18  SB 11 Final
2000-09-10 800 m F13 2:34.50  PB 5 Final » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
2000-09-24 800 m F14 2:30.36  PB 3 Heat 1 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nylander, Elina -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F14 9:30.00  5 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-06 80 m F14 11.53  +0.4 PB 3 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.71  +1.1 6 Final
Längd (zon) F14 4.45  +0.4 PB 2 Final
2000-05-06 80 m F14 ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F14 ej start  1
2000-05-15 80 m häck (76,2 cm) F14 15.24  - 4 Heat 2 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.23  - 15
4 x 80 m F14 44.63  4
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett F14 15.41  2 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-29 4 x 80 m F14 44.02  2 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
44.49  6 Final
2000-05-30 800 m F14 2:39.13  [1] Final
3 x 800 m F14 8:03.03  4 Final
2000-06-10 80 m F14 11.60  +2.0 7 Heat 8 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 80 m häck (76,2 cm) F14 15.03  +1.9 PB 5 Heat 1
Längd (zon) F14 4.33  +1.7 20
2000-06-30 80 m F13 11.45  +0.5 PB 5 Heat 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 80 m häck (76,2 cm) F13 15.19  -2.0 6 Heat 3
2000-07-02 Längd (zon) F13 4.49  +1.2 PB 19
2000-08-20 200 m F13 30.15  - 2 C-final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F13 14.56  - 2 Heat 1
15.21  - 3 Final
2000-08-23 80 m F14 11.65  0.0 5 Heat 3 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 6.05  PB 8 Final
2000-08-26 80 m F13 11.59  -0.7 4 Heat 4 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 4.70  -0.8 PB 2 Final
2000-08-27 80 m häck (76,2 cm) F13 13.92  +1.0 2 Heat 1
13.79  +1.8 PB 3 Final
Tresteg (zon) F13 9.29  +0.4 PB 9 Final
2000-09-03 80 m F13 11.49  +2.0 2 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.42  +1.8 PB 7 Final
Längd (zon) F13 4.45  - 7 Final
2000-09-24 80 m häck (76,2 cm) F13 14.49  +1.6 3 Heat 2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 80 m F14 43.71  6 1
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
»  Nyström, Michelle -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-15 800 m F14 2:40.39  PB 3 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F14 14.03  PB 9
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-28 800 m F13 2:40.26  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F13 3.89  +1.4 PB 10
2000-05-30 800 m F14 2:37.11  [1] Final » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m F14 7:40.39  1 Final
2000-06-10 Tresteg (zon) F14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 800 m F14 2:41.30  8 A-final
Spjut (400 gr) F14 18.87  PB 7 Final
2000-06-30 2 000 m F14 7:41.87  PB 5 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg (zon) F14 8.57  +0.1 PB 28
Spjut (400 gr) F13 16.95  13
2000-07-02 800 m F13 2:37.29  PB 3 B-final
2000-08-05 800 m F14 2:35.06  PB 1 Final » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2000-08-20 1 000 m F13 3:27.16  PB 2 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 20.94  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 17.49  7 Final
2000-08-23 800 m F14 2:36.13  4 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
2000-08-26 800 m F13 2:32.8m PB 6 Final » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (0,6 kg) F13 19.88  3 Final
2000-08-27 2 000 m F13 7:38.64  PB 5 Final
Spjut (400 gr) F13 16.67  10 Final
2000-09-03 800 m F13 2:35.48  3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2000-09-10 800 m F13 2:36.01  8 Final » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
Diskus (0,6 kg) F13 21.30  PB 8 Final
2000-09-12 800 m F14 2:33.04  1 Final [¤] » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-09-24 800 m F14 2:30.95  PB 4 Heat 1 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F14 17.69  9
2000-12-31 Stadslopp F13 10.21  5 » Nyårsloppet, Vallentuna
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
   Weinz, Helena -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F14 9:30.00  5 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-06 80 m F14 11.69  +0.7 PB 3 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.85  +1.1 7 Final
Längd (zon) F14 4.41  +0.3 PB 3 Final
2000-05-06 80 m F14 ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F14 ej start  1
2000-05-15 Längd (zon) F14 4.21  - 17 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 80 m F14 44.63  4
Lag Arena X14 131p  1
2000-05-20 Gatustafett F16 16.27  7 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-29 4 x 80 m F14 44.02  2 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
44.49  6 Final
2000-06-10 80 m F14 11.52  +3.6 6 Heat 6 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 80 m häck (76,2 cm) F14 15.19  +1.9 PB 6 Heat 1
Längd (zon) F14 4.12  +2.3 31 Final
4.11  +1.8
2000-06-30 80 m F13 11.62  -1.2 PB 6 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 80 m häck (76,2 cm) F13 15.86  -3.0 6 Heat 2
2000-07-02 Längd (zon) F13 4.17  -1.0 44
2000-08-20 200 m F13 31.35  - 4 B-final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F13 16.07  - 4 Heat 2
16.60  - 6 Final
2000-08-23 80 m F14 11.79  +0.2 2 Heat 2 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 7.43  PB 4 Final
2000-08-26 80 m F13 11.87  +0.2 3 Heat 3 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 4.13  -1.3 20 Final
2000-08-27 80 m häck (76,2 cm) F13 16.40  +2.5 6 Heat 2
Tresteg (zon) F13 9.04  +0.4 PB 14 Final
2000-09-03 80 m F13 11.66  +2.0 4 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.48  - 5 Final
2000-09-24 Längd (zon) F14 4.57  +1.0 PB 9 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 80 m F14 43.71  6 1
 F12 - Flickor 12 år
   Eklund, Marica -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F12 10:29.00  4 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 60 m F12 9.33  - 1 Heat 2 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (2,0 kg) F12 6.62  PB 5 Final
5 x 60 m F12 42.72  1
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-20 Gatustafett X12 15.54  1 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 60 m F12 9.18  +0.2 PB 2 Heat 5 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F12 6.77  PB 6 Final
5 x 60 m F12 42.34  1 Final
2000-05-28 60 m F12 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 ej start 
Boll (300 gr) F12 18.38  PB 5 Final
2000-05-29 5 x 60 m F12 43.13  1 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
42.53  1 Final
2000-06-10 60 m F12 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F12 ej start 
2000-06-11 60 m häck (76,2 cm) F12 ej start 
Längd (zon) F12 ej start 
2000-08-20 Tresteg (zon) F12 8.92  - 4 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F12 15.03  PB 9
2000-08-23 60 m häck (76,2 cm) F12 11.58  +0.4 PB 2 Heat 1 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 4.14  - 3 Final
5 x 60 m F12 42.26  1 1
2000-08-26 60 m F12 9.22  -0.2 4 Heat 2 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Boll (300 gr) F12 21.05  PB 10 Final
2000-08-27 Längd (zon) F12 4.12  +0.7 PB 12 Final
2000-09-03 60 m F12 8.83  +5.1 3 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.10  +0.8 PB 7 Final
Längd (zon) F12 4.09  - 7 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.24  PB 6 Final
2000-09-12 3-kamp F12 1 915  +0.9 PB 8 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 8.97 [746] +1.7 PB 2 3
Boll (300 gr) 23.34 [499] PB 14 1
Längd (zon) 4.13 [670] 0.0 PB 8 1
2000-09-24 60 m häck (76,2 cm) F12 12.39  +1.3 2 Heat 2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 4.53  +1.5 PB 2 Final
   Forsberg, Emma -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-08 Terränglopp F12 ej start  1 [¤] » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-05-15 Höjd F12 1.27  PB 3 Final » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (2,0 kg) F12 8.20  PB 1 Final
5 x 60 m F12 42.72  1
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-20 Gatustafett X12 15.54  1 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 60 m F12 8.80  +1.7 PB 2 Heat 2 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
8.85  +2.6 7 Final
Kula (2,0 kg) F12 8.80  PB 2 Final
5 x 60 m F12 42.34  1 Final
2000-05-28 60 m F12 8.75  +2.6 3 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.69  +1.9 PB 3 Final
800 m F12 2:40.68  PB 1 Final
Längd (zon) F12 4.57  +3.4 2 Final
4.54  +1.3 PB 2 Final
2000-05-29 5 x 60 m F12 43.13  1 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
42.53  1 Final
2000-05-30 800 m F12 2:38.47  [2] Final
3 x 800 m F12 8:09.62  1 Final
2000-06-10 60 m F12 8.78  +4.1 2 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F12 8.78  5 Final
2000-06-11 800 m F12 2:40.76  4 A-final
Höjd F12 1.23  10 Final
Längd (zon) F12 4.48  +0.9 7 Final
2000-06-30 60 m F12 8.81  +1.4 2 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.96  -1.2 5 B-final
Längd (zon) F12 4.25  - 16
Kula (2,0 kg) F12 8.63  10
2000-07-01 Spjut (400 gr) F12 19.55  PB 9
2000-07-02 800 m F12 2:38.80  PB 7 A-final
Höjd F12 1.26  20
2000-08-20 600 m F12 1:53.21  PB 1 Heat 2 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F12 12.53  - 3 Heat 1
11.58  - 3 Final
Tresteg (zon) F12 8.58  - 7 Final
Spjut (400 gr) F12 18.80  6 Final
2000-08-23 Längd (zon) F12 4.39  - 1 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) F12 32.19  PB 1 Final
5 x 60 m F12 42.26  1 1
2000-08-26 60 m F12 8.93  -0.2 2 Heat 4 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
9.06  -0.7 7 Final
800 m F12 2:30.5m PB 1 Heat 2
Boll (300 gr) F12 30.67  2 Final
2000-08-27 Längd (zon) F12 4.54  +0.5 5 Final
Kula (2,0 kg) F12 9.65  PB 2 Final
2000-09-03 60 m F12 8.73  +2.8 3 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.80  +0.8 3 Final
Längd (zon) F12 3.91  - 10
Kula (2,0 kg) F12 9.42  1 Final
2000-09-12 3-kamp F12 2 224  +0.9 PB 5 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 8.61 [881] +1.7 PB 1 3
Boll (300 gr) 26.81 [607] 7 1
Längd (zon) 4.31 [736] +0.1 5 1
2000-09-24 Kula (2,0 kg) F12 9.83  PB 1 Final » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Boll (300 gr) F12 30.36  4 Final
5 x 60 m F12 41.63  1 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Hallström, Louise -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-29 5 x 60 m F12 46.22  3 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
46.50  5 Final
   Hermansson, Louise -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-29 5 x 60 m F12 diskad  Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
   Hill, Malin -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-15 60 m F12 9.46  - 2 Heat 2 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F12 1.24  PB 5 Final
5 x 60 m F12 47.31  3
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-29 5 x 60 m F12 46.22  3 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
46.50  5 Final
2000-06-30 60 m F12 9.38  +1.4 PB 5 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 Spjut (400 gr) F12 12.07  PB 16
2000-07-02 Höjd F12 1.21  28
2000-08-23 Boll (300 gr) F12 16.91  PB 7 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m F12 45.22  3 1
2000-09-24 Höjd F12 1.24  4 Final » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
   Holm, Liv -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-08 Terränglopp F12 ej start  1 [¤] » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-05-06 60 m F12 9.16  +1.1 PB 3 Heat 2 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9.39  -0.9 6 Final
Längd (zon) F12 4.10  +0.4 PB 6 Final
Kula (2,0 kg) F12 6.46  PB 4 Final
2000-05-06 60 m F12 ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F12 ej start  1
Kula (2,0 kg) F12 ej start  1
2000-05-15 800 m F12 2:39.42  PB 1 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (2,0 kg) F12 6.75  PB 4 Final
5 x 60 m F12 42.72  1
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-29 5 x 60 m F12 43.13  1 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
42.53  1 Final
2000-05-30 800 m F12 2:42.11  [2] Final
3 x 800 m F12 8:09.62  1 Final
2000-06-17 60 m F12 9.45  +0.8 3 Heat 2 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
800 m F12 2:50.64  7 Final
2000-06-30 60 m F12 9.34  +1.1 6 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.78  - 45
Kula (2,0 kg) F12 6.38  23
2000-07-01 Spjut (400 gr) F12 18.58  PB 11
2000-07-02 800 m F12 2:42.81  10 A-final
2000-08-20 Tresteg (zon) F12 8.85  - 5 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F12 18.16  7 Final
2000-08-23 800 m F12 2:48.64  1 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 4.07  - 5 Final
5 x 60 m F12 45.22  3 1
2000-08-26 60 m F12 ej start  » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m F12 2:46.8m 8 Heat 2
2000-08-27 Längd (zon) F12 3.85  +0.6
4.02  +2.5 16 Final
Kula (2,0 kg) F12 6.59  10 Final
2000-09-03 60 m F12 9.37  +2.8 5 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m F12 2:42.91  2 Final
Längd (zon) F12 3.66  - 13
Kula (2,0 kg) F12 6.71  7 Final
2000-09-12 3-kamp F12 ej start  [¤] » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
   Hällbom, Hannah -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-15 60 m F12 9.43  - 3 Heat 2 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena X12 129p  1
2000-08-23 Längd (zon) F12 3.73  - 12 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) F12 18.96  PB 5 Final
5 x 60 m F12 45.22  3 1
2000-08-26 60 m F12 ej start  » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-08-27 Längd (zon) F12 ej start 
2000-09-03 60 m F12 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 ej start 
2000-09-12 3-kamp F12 1 570  +0.9 PB 15 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.59 [537] +1.7 PB 5 3
Boll (300 gr) 23.27 [497] PB 16 1
Längd (zon) 3.76 [536] +0.1 PB 20 1
   Johansson, Linn -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F12 10:29.00  4 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-06 60 m F12 9.16  +2.2 3 Heat 1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9.09  -0.9 SB 3 Final
Längd (zon) F12 4.23  -1.3 PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F12 5.97  PB 6 Final
2000-05-06 60 m F12 ej start  1 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd (zon) F12 ej start  1
Kula (2,0 kg) F12 ej start  1
2000-05-15 60 m F12 8.91  - 2 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (2,0 kg) F12 6.19  PB 6 Final
5 x 60 m F12 42.72  1
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-20 Gatustafett X12 15.54  1 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 60 m F12 8.86  +0.7 PB 2 Heat 3 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
8.72  +2.6 5 Final
5 x 60 m F12 42.34  1 Final
4 x 80 m F14 43.42  3 Final
2000-05-28 60 m F12 8.66  +2.6 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.78  +1.9 PB 4 Final
Längd (zon) F12 4.24  +3.8 4 Final
4.05  +0.4 4 Final
Boll (300 gr) F12 15.30  SB 6 Final
2000-05-29 5 x 60 m F12 43.13  1 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
42.53  1 Final
2000-05-30 800 m F12 2:56.77  [1] Final
3 x 800 m F12 8:52.83  7 Final
2000-06-10 60 m F12 8.60  +3.1 2 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.42  +4.0 3 Final
Kula (2,0 kg) F12 6.67  PB 13
2000-06-11 60 m häck (76,2 cm) F12 11.95  +0.8 PB 3 Heat 3
Längd (zon) F12 4.29  +1.3 PB 12
2000-06-17 60 m F12 8.76  -0.2 PB 1 Heat 4 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
8.82  +1.2 4 Final
800 m F12 2:59.07  PB 10 Final
2000-06-30 60 m F12 8.64  +1.1 PB 2 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.74  +0.4 6 A-final
Längd (zon) F12 4.16  - 20
Kula (2,0 kg) F12 5.92  27
2000-07-01 60 m häck (76,2 cm) F12 11.19  +0.8 PB 2 Heat 4
11.37  -1.0 6 Final
2000-07-02 800 m F12 2:54.08  PB 3 C-final
2000-08-20 600 m F12 2:06.77  PB 4 Heat 2 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F12 11.39  - 1 Heat 1
11.15  - 1 Final
2000-08-23 60 m häck (76,2 cm) F12 11.07  +0.4 PB 1 Heat 1 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 4.38  - 2 Final
5 x 60 m F12 42.26  1 1
2000-08-26 60 m F12 ej start  » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-08-27 60 m häck (76,2 cm) F12 10.74  +1.3 PB 1 Heat 1
10.76  +0.6 2 Final
Längd (zon) F12 4.23  +0.9 10 Final
Kula (2,0 kg) F12 6.18  12 Final
2000-09-03 60 m F12 8.78  +5.1 2 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.03  +0.8 6 Final
Längd (zon) F12 3.95  - 9
Kula (2,0 kg) F12 5.87  10
2000-09-12 3-kamp F12 1 881  -0.2 PB 9 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 8.82 [801] +0.2 2 2
Boll (300 gr) 17.01 [296] PB 32 1
Längd (zon) 4.44 [784] -0.5 PB 4 1
2000-09-24 60 m F12 8.68  +1.4 1 Heat 2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
60 m häck (76,2 cm) F12 10.92  +0.6 1 Heat 1
5 x 60 m F12 41.63  1 1
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
   Liljebäck, Mika -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-08 Terränglopp F12 9.04  19 1 » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-12 Gatustafett F12 10:29.00  4 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 60 m F12 9.40  - 7 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
5 x 60 m F12 47.31  3
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-20 Gatustafett X12 17.05  8 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 60 m F12 9.21  +2.2 2 Heat 4 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
5 x 60 m F12 42.34  1 Final
2000-05-28 60 m F12 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-29 5 x 60 m F12 43.13  1 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
42.53  1 Final
2000-05-30 800 m F12 2:58.81  [1] Final
3 x 800 m F12 8:52.83  7 Final
2000-06-10 60 m F12 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 800 m F12 2:54.85  PB 6 B-final [¤]
2000-06-30 60 m F12 9.20  +0.4 PB 4 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-02 800 m F12 2:53.30  PB 2 C-final
2000-08-20 600 m F12 1:57.35  PB 2 Heat 1 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2000-08-23 800 m F12 2:49.44  PB 2 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) F12 18.69  PB 6 Final
5 x 60 m F12 42.26  1 1
2000-08-26 60 m F12 9.32  +0.2 3 Heat 5 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m F12 2:52.34  4 Heat 1
2000-09-24 60 m F12 9.18  +1.4 PB 4 Heat 2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
5 x 60 m F12 41.63  1 1
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
   Nyota, Marinella -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-08-23 60 m häck (76,2 cm) F12 13.46  +1.0 PB 5 Heat 2 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.37  - 18
2000-09-24 Kula (2,0 kg) F12 6.94  PB 8 Final » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Boll (300 gr) F12 21.37  PB 9
   Nyrenström, Carolina -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-12-31 Stadslopp F13 10.21  5 Klass 4 » Nyårsloppet, Vallentuna
   Nyrenström, Karolina -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-08 Terränglopp F12 8.40  10 1 » Terräng-DM, Ekebyhovs Slottspark, Ekerö
2000-04-12 Gatustafett F12 10:29.00  4 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 800 m F12 2:56.73  PB 3 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F12 1.33  PB 2 Final
5 x 60 m F12 47.31  3
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-21 60 m F12 9.30  +2.2 3 Heat 4 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m F12 2:48.21  PB 2 Final
2000-05-29 5 x 60 m F12 46.22  3 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
46.50  5 Final
2000-05-30 800 m F12 2:49.04  [1] Final
3 x 800 m F12 8:09.62  1 Final
2000-06-10 60 m F12 9.19  +4.1 4 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 800 m F12 2:57.58  11 A-final
Höjd F12 1.27  8 Final
Längd (zon) F12 4.16  +1.0 PB 15
2000-08-23 800 m F12 2:50.04  3 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 4.09  - 4 Final
5 x 60 m F12 45.22  3 1
2000-08-26 60 m F12 9.32  +0.8 PB 3 Heat 1 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m F12 2:57.11  7 Heat 1
Höjd F12 ej start 
2000-08-27 Längd (zon) F12 4.07  +0.4 13 Final
2000-09-12 3-kamp F12 1 625  +0.2 PB 15 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.30 [631] +0.5 PB 5 5
Boll (300 gr) 18.97 [360] PB 27 1
Längd (zon) 4.03 [634] -0.2 13 1
2000-09-24 800 m F12 2:38.43  PB 1 Heat 1 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F12 1.32  3 Final
2000-10-08 Terränglopp F12 7.44  2 1,5 km » Lilla Tullinge-Tumbaloppet, Brantbrinks IP, Tullinge
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
   Oyakoyi, Prisca -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-09-24 Kula (2,0 kg) F12 7.57  PB 5 Final » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Boll (300 gr) F12 32.18  PB 2 Final
   Svanljung, Titti -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-15 60 m F12 10.72  - 7 Heat 3 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (2,0 kg) F12 4.42  PB 14
5 x 60 m F12 47.31  3
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-20 Gatustafett X12 18.32  14 1 [¤] » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 60 m F12 10.82  +1.3 PB 7 Heat 1 [¤] » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F12 4.49  PB 12 [¤]
2000-05-28 60 m F12 10.76  +2.6 6 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Boll (300 gr) F12 11.85  PB 7 Final
2000-05-29 5 x 60 m F12 49.66  4 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 60 m F12 10.50  +3.1 8 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F12 4.86  PB 19
2000-06-11 Längd (zon) F12 2.74  +0.6 PB 34
2000-06-17 60 m F12 10.65  +0.5 PB 6 Heat 1 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2000-08-20 600 m F12 2:12.28  PB 5 Heat 1 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Tunström, Sandra -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-29 5 x 60 m F12 46.22  3 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
46.50  5 Final
2000-06-10 60 m F12 10.16  +1.7 PB 8 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
   Törmälä, Sofia -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-15 60 m F12 10.00  - 6 Heat 3 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
5 x 60 m F12 47.31  3
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-21 60 m F12 9.85  +0.7 PB 6 Heat 3 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-05-28 60 m F12 9.68  +2.6 5 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-29 5 x 60 m F12 46.22  3 Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
46.50  5 Final
2000-08-20 600 m F12 2:12.28  PB 6 Heat 2 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2000-08-23 800 m F12 3:03.13  PB 8 Final » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.73  - 11
5 x 60 m F12 45.22  3 1
2000-08-26 60 m F12 9.53  +0.2 PB 6 Heat 5 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-08-27 Längd (zon) F12 3.41  +1.1 PB 26 Final
2000-09-03 60 m F12 9.42  +2.8 6 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 3.63  - 14
2000-09-24 800 m F12 3:05.54  10 Heat 1 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
   Widengren, Johanna -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F12 10:29.00  4 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 60 m F12 9.14  - 3 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
5 x 60 m F12 42.72  1
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-21 60 m F12 ej start  » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
5 x 60 m F12 42.34  1 Final
2000-05-28 60 m F12 8.98  +2.7 4 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.12  +1.9 PB 6 Final
Längd (zon) F12 4.05  +1.4 PB 7 Final
2000-06-10 60 m F12 9.12  +1.7 4 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 60 m häck (76,2 cm) F12 12.46  +0.8 PB 4 Heat 3
Längd (zon) F12 3.60  +0.9 28
2000-08-23 60 m häck (76,2 cm) F12 12.54  +1.0 2 Heat 2 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.84  - 9
5 x 60 m F12 42.26  1 1
2000-08-26 60 m F12 ej start  » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-08-27 60 m häck (76,2 cm) F12 ej start 
Längd (zon) F12 ej start 
2000-09-03 60 m F12 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 ej start 
2000-09-12 3-kamp F12 1 722  -0.2 PB » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.14 [686] +0.2 4 2
Boll (300 gr) 20.95 [424] PB 23 1
Längd (zon) 3.97 [612] -0.5 14 1
2000-09-24 60 m F12 8.89  +1.4 PB 3 Heat 2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 4.41  +2.4 4 Final
4.37  +0.4 PB
5 x 60 m F12 41.63  1 1
 F11 - Flickor 11 år
»  Carlsson Odell, Sara -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-04-12 Gatustafett F12 10:29.00  5 1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
2000-05-15 60 m F12 9.55  - 3 Heat 1 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (2,0 kg) F12 5.97  PB 9
5 x 60 m F12 46.30  [1] 2
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-20 Gatustafett X12 17.05  8 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 60 m F12 9.47  +0.2 PB 3 Heat 5 [¤] » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
5 x 60 m F12 46.08  [1] 3 Final [¤]
2000-05-29 5 x 60 m F12 diskad  Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-10 60 m F12 9.45  +1.7 PB 6 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F12 ej start 
2000-06-30 60 m F12 9.21  +0.3 PB 4 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.94  - 35
Kula (2,0 kg) F12 5.82  28
2000-07-01 60 m häck (76,2 cm) F12 12.51  +1.1 PB 4 Heat 3
2000-07-02 800 m F12 3:00.82  PB 5 C-final
Höjd F12 1.15  PB 30
2000-08-20 600 m F11 2:14.67  PB 9 Final » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (special) F11 11.32  - 2 Heat 1
11.50  - 4 Final
2000-08-23 60 m häck (76,2 cm) F12 12.31  +1.0 PB 1 Heat 2 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.69  - 13
5 x 60 m F12 45.82  [1] 4 1
2000-08-26 60 m F12 9.46  +0.2 5 Heat 5 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-08-27 60 m häck (76,2 cm) F12 12.27  +1.3 4 Heat 1
12.09  +0.6 PB 6 Final
Längd (zon) F12 3.35  +0.9 SB 27 Final
2000-09-03 60 m F11 9.49  +3.7 2 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.39  +2.1 5 Final
Längd (zon) F11 3.48  - 10
2000-09-12 3-kamp F12 1 400  +0.2 PB 25 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.51 [562] +0.2 5 2
Boll (300 gr) 18.85 [356] SB 28 1
Längd (zon) 3.61 [482] +0.2 PB 26 1
2000-09-24 60 m häck (76,2 cm) F12 12.13  +1.3 1 Heat 2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F12 1.15  8 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
[¤] - Efteranmäld
   Cotgreave, Alice -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-29 5 x 60 m F12 49.66  4 Heat 2 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
»  Dedrickson M, Fatima -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-15 60 m F12 9.32  - 1 Heat 3 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
5 x 60 m F12 46.30  [1] 2
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-20 Gatustafett X12 18.41  15 1 [¤] » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-28 60 m F11 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F11 ej start 
Boll (300 gr) F11 ej start 
2000-05-29 5 x 60 m F12 diskad  Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-08-20 60 m häck (special) F11 11.08  - 1 Heat 1 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
brutit  Final
2000-08-23 60 m häck (76,2 cm) F12 12.90  +1.0 PB 3 Heat 2 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.87  - 8 Final
5 x 60 m F12 45.82  [1] 4 1
2000-08-26 60 m F12 9.16  -0.2 PB 3 Heat 4 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F12 1.21  PB 12 Final
2000-08-27 Längd (zon) F12 ej start 
2000-09-24 800 m F12 2:57.06  PB 7 Heat 1 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 3.82  +0.5 PB 9
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
[¤] - Efteranmäld
   Fahlén, Catrin -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2000-05-15 60 m F12 9.59  - 4 Heat 3 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (2,0 kg) F12 5.09  PB 13
5 x 60 m F12 46.30  [1] 2
Lag Arena X12 129p  1
2000-05-20 Gatustafett X12 17.05  8 1 » Dagbladet, Stockholms Stadion, Stockholm
2000-05-21 60 m F12 9.45  +1.3 PB 5 Heat 1 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
5 x 60 m F12 46.08  [1] 3 Final [¤]
2000-05-28 60 m F11 9.33  +3.2 2 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.48  +3.2 6 Final
Längd (zon) F11 3.51  -4.0 PB 8 Final
2000-05-29 5 x 60 m F12 diskad  Heat 1 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-05-30 800 m F12 2:57.25  [3] Final
3 x 800 m F12 8:52.83  7 Final
2000-06-10 60 m F12 9.57  +1.7 6 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-11 Höjd F12 1.10  PB 14 Final
Längd (zon) F12 3.58  +0.4 PB 29
2000-06-30 60 m F12 9.56  +1.3 6 Heat 8 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.81  - 42
Kula (2,0 kg) F12 5.05  33
2000-07-01 60 m häck (76,2 cm) F12 13.34  -2.6 PB 5 Heat 2
2000-07-02 Höjd F12 1.08  35
2000-08-20 60 m häck (special) F11 11.48  - 3 Heat 2 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.52  - 5 Final
2000-08-23 60 m häck (76,2 cm) F12 13.30  +1.0 PB 4 Heat 2 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.39  0.0 17
5 x 60 m F12 45.82  [1] 4 1
2000-08-26 60 m F12 9.57  -0.2 7 Heat 2 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-08-27 Längd (zon) F12 3.43  +0.7 25 Final
2000-09-03 60 m F11 9.64  +1.7 4 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F11 3.16  - 14
2000-09-12 3-kamp F12 1 241  -0.1 PB » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.57 [543] +0.2 7 2
Boll (300 gr) 15.70 [252] PB 33 1
Längd (zon)