HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2018-10-10
Ute för 2000 Resultatdatum: 2000-09-24
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
43.34  » Kårelid, Victor -89 P13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
» Eklund, Jonathan -88
Niemeyer, Tomas -89
Ceesay, Mohammed -88
Silén, Gustav -88
43.48  Clauss, Max -89 P13 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
» Eklund, Jonathan -88
» Kårelid, Victor -89
Niemeyer, Tomas -89
Ceesay, Mohammed -88
43.78  Clauss, Max -89 P13 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
» Eklund, Jonathan -88
» Kårelid, Victor -89
Niemeyer, Tomas -89
Ceesay, Mohammed -88
44.12  » Kårelid, Victor -89 P13 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
» Eklund, Jonathan -88
Berg, Jonathan -88
Liedberg, Niclas -88
Ceesay, Mohammed -88
44.67  Söderstedt, Johan -88 P13 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
» Eklund, Jonathan -88
» Kårelid, Victor -89
Niemeyer, Tomas -89
Ceesay, Mohammed -88
45.04  Söderstedt, Johan -88 P13 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Segerlind, Jonas -88
Silén, Gustav -88
Liedberg, Niclas -88
Nordenskiöld, Otto -88
45.39  Sundborg, Håkan -89 P13 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Liedberg, Niclas -88
Silén, Gustav -88
Berg, Jonathan -88
Segerlind, Jonas -88
46.07  Niemeyer, Tomas -89 P13 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Söderstedt, Johan -88
Segerlind, Jonas -88
Silén, Gustav -88
Sundborg, Håkan -89
47.42  Clauss, Max -89 P13 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Anderberg, Linus -89
Renholm, Mattias -88
Rosenberg, Alexander -89
Brodén, Johan -88
48.00  Olsson, David -88 P13 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Brodén, Johan -88
Wåhlander, Robert -89
Holm, Manne -88
Anderberg, Linus -89
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.33  Thorell, Johan -87 P15 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Granlund, Jonas -86
Nordström, Erik -86
Lindkvist, Robin -86
40.70  Thorslund, Gustav -87 P15 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Granlund, Jonas -86
Nordström, Erik -86
Lindkvist, Robin -86
41.05  Thorell, Johan -87 P15 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Granlund, Jonas -86
Nordström, Erik -86
Lindkvist, Robin -86
41.09  Thorslund, Gustav -87 P15 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Granlund, Jonas -86
Nordström, Erik -86
Lindkvist, Robin -86
41.39  Thorslund, Gustav -87 P15 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Granlund, Jonas -86
Nordström, Erik -86
Lindkvist, Robin -86
44.53  Björkholm, Niclas -87 P13 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Nyberg, Svante -87
Thorell, Johan -87
» Elgered, Jonas -87
45.38  [1] Thorell, Johan -87 P13 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Sonko, Lamin -87
Nyberg, Svante -87
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
45.54  Makakala, Patrik -82 P19 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Skeppstedt, Martin -82
Gustafsson, Joel -83
Kisch, André -82
48.99  Kannerberg, Linus -84 P17 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
» Thulin, Mikael -85
Ericsson, Mattias -84
Westberg, Magnus -85
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
1:58.84  [1] Skeppstedt, Martin -82 M22 2000-05-28 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
Andersson, Magnus R -78
» Pell, Rickard -79
Johansson, Albin -81
2:01.38  Skeppstedt, Martin -82 MS 2000-05-21 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
Danielsson, Stefan -76
Johannesson, Ronny -77
Johansson, Albin -81
2:02.20  Skeppstedt, Martin -82 MS 2000-08-28 » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
Johansson, Albin -81
Synnerman, Per -71
Norberg, Daniel -78
2:12.86  Granlund, Jonas -86 P15 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Nyström, Jimmy -85
Huss, Anders -85
» Thulin, Mikael -85
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
3:15.63  Andersson, Magnus R -78 MS 2000-06-18 » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
Johansson, Albin -81
Danielsson, Stefan -76
» Karlsson, Fredrik -78
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:44.15  Nylander, Tobias -85 P17 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Wallgren, Joacim -84
Spångberg, Jörgen -84
7:13.09  [1] Nordström, Erik -86 P15 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Granlund, Jonas -86
Lindkvist, Robin -86
7:55.73  [2] Silén, Gustav -88 P13 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Berg, Jonathan -88
Ceesay, Mohammed -88
9:00.05  [3] Söderstedt, Johan -88 P13 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
» Eklund, Jonathan -88
Rosenberg, Alexander -89
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:31.05  [1] Norberg, Daniel -78 MS 2000-06-17 » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
Synnerman, Per -71
» Pell, Rickard -79
» Karlsson, Fredrik -78
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
               
 4 x 1 500 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
15:48.26  Norberg, Daniel -78 MS 2000-06-18 » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
Synnerman, Per -71
» Pell, Rickard -79
Johannesson, Ronny -77
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
41.63  Johansson, Linn -88 F13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Forsberg, Emma -88
Widengren, Johanna -88
Liljebäck, Mika -88
42.26  Johansson, Linn -88 F13 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Forsberg, Emma -88
Widengren, Johanna -88
Liljebäck, Mika -88
Eklund, Marica -88
42.34  Johansson, Linn -88 F13 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
Forsberg, Emma -88
Widengren, Johanna -88
Liljebäck, Mika -88
Eklund, Marica -88
42.53  Johansson, Linn -88 F13 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Forsberg, Emma -88
Liljebäck, Mika -88
Holm, Liv -88
Eklund, Marica -88
42.72  Forsberg, Emma -88 F13 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Johansson, Linn -88
Widengren, Johanna -88
Holm, Liv -88
Eklund, Marica -88
43.13  Johansson, Linn -88 F13 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Forsberg, Emma -88
Liljebäck, Mika -88
Holm, Liv -88
Eklund, Marica -88
45.22  Holm, Liv -88 F13 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Hill, Malin -88
Hällbom, Hannah -88
Törmälä, Sofia -88
Nyrenström, Karolina -88
45.82  » Carlsson Odell, Sara -89 F11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Fahlén, Catrin -89
Hermansson, Kajsa -89
Högberg, Elin -89
» Dedrickson M, Fatima -89
46.08  [1] » Carlsson Odell, Sara -89 F11 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
Fahlén, Catrin -89
Johansson, Ella -90
» Carls, Sofia -90
Friberg, Klara -89
46.22  Tunström, Sandra -88 F13 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Hill, Malin -88
Törmälä, Sofia -88
Hallström, Louise -88
Nyrenström, Karolina -88
46.30  [2] » Carlsson Odell, Sara -89 F11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Fahlén, Catrin -89
Lord, Linnéa -89
Friberg, Klara -89
» Dedrickson M, Fatima -89
46.50  Tunström, Sandra -88 F13 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Hill, Malin -88
Törmälä, Sofia -88
Hallström, Louise -88
Nyrenström, Karolina -88
46.59  Wiman, Anna -90 F10 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Bauermeister, Anna -90
Johansson, Ella -90
Görhed, Gabriella -90
» Carls, Sofia -90
47.31  Liljebäck, Mika -88 F13 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Hill, Malin -88
Törmälä, Sofia -88
Svanljung, Titti -88
Nyrenström, Karolina -88
47.41  Wiman, Anna -90 F10 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Bauermeister, Anna -90
Johansson, Ella -90
Görhed, Gabriella -90
» Carls, Sofia -90
49.66  Rosengren, Alexandra -89 KS 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Friberg, Klara -89
Karlsson, Jessica -89
Svanljung, Titti -88
Cotgreave, Alice -89
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
41.62  Krasniqi, Rozafa -86 F15 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Teilman, Maria -86
Hynning, Elin -87
Carls, Camilla -86
41.91  Teilman, Maria -86 F15 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Krasniqi, Rozafa -86
Andersson, Annika -86
Carls, Camilla -86
42.19  Teilman, Maria -86 F15 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Hynning, Elin -87
Krasniqi, Rozafa -86
Carls, Camilla -86
42.60  Teilman, Maria -86 F15 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Hynning, Elin -87
Krasniqi, Rozafa -86
Carls, Camilla -86
42.63  Teilman, Maria -86 F15 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Hynning, Elin -87
Krasniqi, Rozafa -86
Carls, Camilla -86
43.42  Teilman, Maria -86 F15 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
Hynning, Elin -87
Johansson, Linn -88
Carls, Camilla -86
43.44  Arvidsson, Emelie -87 F15 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Andersson, Annika -86
Söderhult, Ellen -86
Gustavsson, Therese -87
43.71  [1] Fuentes, Kidora -87 F13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Nylander, Elina -87
Weinz, Helena -87
Arvidsson, Emelie -87
44.02  Gustavsson, Therese -87 KS 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Weinz, Helena -87
Nylander, Elina -87
Andersson, Annika -86
44.49  Gustavsson, Therese -87 KS 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Weinz, Helena -87
Nylander, Elina -87
Andersson, Annika -86
44.63  [2] Gustavsson, Therese -87 F13 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Weinz, Helena -87
Nylander, Elina -87
Hynning, Elin -87
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
49.64  [1] Sonnerby, Maria -82 F19 2000-06-18 » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
Johansson, Sandra -82
Fitinghoff, Sophie -82
Ljungkvist, Jenny -83
50.00  Sonnerby, Maria -82 F19 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Johansson, Sandra -82
Fitinghoff, Sophie -82
Ljungkvist, Jenny -83
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:17.04  [1] Sonnerby, Maria -82 F19 2000-06-17 » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
Johansson, Sandra -82
Fitinghoff, Sophie -82
Ljungkvist, Jenny -83
2:27.89  Carls, Camilla -86 F15 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Teilman, Maria -86
Andersson, Annika -86
Söderhult, Ellen -86
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:40.39  [1] Teilman, Maria -86 F15 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
» Nyström, Michelle -87
Söderhult, Ellen -86
8:03.03  Andersson, Annika -86 F15 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Nylander, Elina -87
Carls, Camilla -86
8:08.49  Lagerblad, Lovisa -85 F15 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Wiberg, Karolina -85
Barman, Emelie -85
8:09.62  [2] Holm, Liv -88 F13 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Nyrenström, Karolina -88
Forsberg, Emma -88
8:52.83  [3] Liljebäck, Mika -88 F13 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Johansson, Linn -88
Fahlén, Catrin -89
9:03.92  Friberg, Klara -89 F11 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Wiman, Anna -90
Lord, Linnéa -89
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics