HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2018-11-11
Ute för 2000 Resultatdatum: 2000-11-05
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.67  » Kårelid, Victor -89 +1.2 P11 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
8.76  [1] Ceesay, Mohammed -88 +2.0 P12 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
8.95  [2] » Eklund, Jonathan -88 +1.6 P12 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
9.18  Clauss, Max -89 -0.3 P11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
9.19  [3] Niemeyer, Tomas -89 +0.1 P11 2000-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9.20      Segerlind, Jonas -88 +1.0 P12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.21  Thorstensson, Erik -89 +0.5 P11 2000-07-22 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
9.40  Silén, Gustav -88 -0.1 P12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.46      Liedberg, Niclas -88 +1.8 P12 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
9.48  Söderstedt, Johan -88 +0.8 P12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.51  Brodén, Johan -88 +0.6 P12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.56      Berg, Jonathan -88 +0.9 P12 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.61  [4] Waak, Simon -90 +1.0 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.64  Olsson, David -88 +1.7 P12 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.66      Nordenskiöld, Otto -88 +1.0 P12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.71  Anderberg, Linus -89 +1.7 P11 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.85  Sundborg, Håkan -89 +1.8 P11 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
9.93      Renholm, Mattias -88 +1.5 P12 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.24  Kapell, Oscar -90 +1.0 P10 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.75  Berg, Theodor -91 +1.4 P10 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.17      Johansson, Pontus -91 +0.6 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.28  Mineur, Pontus -91 +1.0 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
8.91  » Eklund, Jonathan -88 +2.2 P12 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
9.02  Niemeyer, Tomas -89 +2.9 P11 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.44      Nordenskiöld, Otto -88 +2.5 P12 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.38  Nowacki, Sebastian -90 +2.6 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.63  Rosenberg, Alexander -89 +3.1 P11 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.69      Björkén, Alexander -91 +3.5 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.20  Aredal, Mattias -91 +3.5 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
9.04  [5] Clauss, Max -89 - P11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
9.44  Söderstedt, Johan -88 - P12 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
9.64      Sundborg, Håkan -89 - P11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
9.70  Renholm, Mattias -88 - P12 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
11.47  Lilja, Tobias -89 - P11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
11.88  Rosenberg, Alexander -89 - P11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P10
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.03  [1] Lindkvist, Robin -86 +1.3 P14 2000-09-09 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
10.96  Granlund, Jonas -86 +2.0 P14 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
11.10  [2]   Nyberg, Svante -87 +1.7 P13 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.26  Thorslund, Gustav -87 -1.9 P13 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.31  Thorell, Johan -87 +1.6 P13 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.36      Lundbäck, Olle -86 -0.5 P14 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.82  » Elgered, Jonas -87 +1.2 P13 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.86  Sonko, Lamin -87 -1.9 P13 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.88      Lamin, Sonko -87 +0.3 P13 2000-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
12.15  Hedlund, Ingemar -87 -1.7 P13 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.18  Nilsson, Nicklas -87 +1.7 P13 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
9.78  Lindkvist, Robin -86 +6.3 P14 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.91  Granlund, Jonas -86 +2.3 P14 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
11.09      Nyberg, Svante -87 +4.5 P13 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.29  Thorell, Johan -87 +2.1 P13 2000-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.63  Sonko, Lamin -87 +2.9 P13 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
11.19  Thorell, Johan -87 - P13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.24  [1,2] Skeppstedt, Martin -82 +1.9 P18 2000-05-28 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
11.30  [3] Suhard, Yannick -78 +1.2 M22 2000-06-13 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
11.42      Andersson, Magnus R -78 +1.2 M22 2000-08-16 » HIK-kampen, Råslätts IP, Jönköping
11.59  [4] » Thulin, Mikael -85 +0.3 P15 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.61  Molinder, Roger -80 +1.2 M22 2000-06-13 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
11.74      Kleebinder, Niklas -77 -0.7 MS 2000-08-05 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
11.78  Johansson, Albin -81 -0.1 P19 2000-08-31 » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
12.00  Gustafsson, Joel -83 +1.9 P17 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
12.00      Makakala, Patrik -82 +0.2 P18 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.30  Karlsson, Henrik -80 +0.6 M22 2000-08-24 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
12.45  Wallentin, Jan -83 +0.4 P17 2000-08-31 » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
12.47      Matthias, David -84 +1.3 P16 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
12.53  » Attersand, Henrik -84 +0.4 P16 2000-08-31 » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
12.55  [5] Lindkvist, Robin -86 +1.4 P14 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
12.57      Lönnies, Henning -83 -0.4 P17 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.96  Huss, Anders -85 -2.4 P15 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.98  Spångberg, Jörgen -84 +0.6 P16 2000-09-15 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
13.04      Westberg, Magnus -85 +1.4 P15 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
13.16  Nyström, Jimmy -85 0.0 P15 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.16  [6] Petersson, Thomas -65 +0.6 M35 2000-08-24 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
13.33  Redner, Patrik -85 +1.3 P15 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
11.18  Skeppstedt, Martin -82 +2.7 P18 2000-07-08 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
11.44  » Thulin, Mikael -85 +3.0 P15 2000-09-09 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
11.68      Kisch, André -82 +3.6 P18 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.90  Makakala, Patrik -82 +3.6 P18 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
11.23  Skeppstedt, Martin -82 - P18 2000-07-08 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för M35
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
22.82  [1] Skeppstedt, Martin -82 +1.4 P18 2000-08-28 » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
22.85  Danielsson, Stefan -76 +1.0 MS 2000-06-13 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
22.91  [2]   Suhard, Yannick -78 -1.1 M22 2000-06-20 » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
23.04  » Thulin, Mikael -85 +0.5 P15 2000-09-16 » Skol-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
23.05  [3] Andersson, Magnus R -78 +1.0 M22 2000-06-13 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
23.12  [4]   Fager, Patrik -82 +0.6 P18 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.23  [5] Johansson, Albin -81 -2.4 P19 2000-05-21 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
23.33  » Karlsson, Fredrik -78 +1.0 M22 2000-06-13 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
23.66      Molinder, Roger -80 +0.5 M22 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.70  [6] Söderling, Andreas -81 -0.1 P19 2000-06-20 » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
23.97  Gustafsson, Joel -83 +0.8 P17 2000-06-08 » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
24.62      Makakala, Patrik -82 -0.9 P18 2000-06-20 » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
24.73  Wallentin, Jan -83 +0.8 P17 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.76  Lindkvist, Robin -86 +2.0 P14 2000-09-10 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
24.78      Lönnies, Henning -83 +1.2 P17 2000-06-08 » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
26.19  Huss, Anders -85 -0.3 P15 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
26.27  Nyström, Jimmy -85 +0.9 P15 2000-09-10 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
27.58      Granlund, Jonas -86 0.0 P14 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
27.83  Nordström, Erik -86 +2.0 P14 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
22.47  Skeppstedt, Martin -82 +3.3 P18 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.02  » Thulin, Mikael -85 +4.0 P15 2000-09-10 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
23.44      Badjie, Ansumana -78 +4.6 M22 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
24.44  Wallentin, Jan -83 +2.1 P17 2000-07-30 » Sommar-Ös, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
30.38  [7] Thorell, Johan -87 - P13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
31.03  [8] Nyberg, Svante -87 - P13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
31.15  [9]   Strinde, Zacharias -87 - P13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
31.95  Sonko, Lamin -87 - P13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för P19
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[9] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
37.00  » Thulin, Mikael -85 P15 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
41.03  Huss, Anders -85 P15 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
41.79      Nyström, Jimmy -85   P15 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
42.27  Spångberg, Jörgen -84 P16 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
44.95  Redner, Patrik -85 P15 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Manuell tidtagning
37.7m [1] Söderling, Andreas -81 P19 2000-08-09 » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
48.58  [1,2] » Karlsson, Fredrik -78 M22 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
49.26  Johansson, Albin -81 P19 2000-06-13 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
49.28      Danielsson, Stefan -76   MS 2000-06-27 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
50.26  [3] Andersson, Magnus R -78 M22 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
50.83  [4] Söderling, Andreas -81 P19 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
51.22      Fager, Patrik -82   P18 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
51.63  Johannesson, Ronny -77 MS 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
52.61  Karlsson, Henrik -80 M22 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
53.04    » Thulin, Mikael -85   P15 2000-08-24 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
53.59  Kleebinder, Niklas -77 MS 2000-08-05 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
54.54  Gustafsson, Joel -83 P17 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
57.38      Huss, Anders -85   P15 2000-08-24 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
58.32  Nylander, Tobias -85 P15 2000-08-24 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
60.47  Nyström, Jimmy -85 P15 2000-08-24 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
60.55  [5]   Gustafsson, Björn -79   M22 2000-07-30 » Sommar-Ös, Enskede IP, Stockholm
60.84  Spångberg, Jörgen -84 P16 2000-08-31 » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
83.23  Kapell, Oscar -90 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
85.84      Berg, Theodor -91   P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
90.47  Söderstedt, Erik -91 P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
100.88  Langels, Oscar -92 P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Manuell tidtagning
52.1m Karlsson, Henrik -80 M22 2000-07-16 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
Stafettsträcka
48.09  [6] » Karlsson, Fredrik -78 M22 2000-06-18 » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
48.19  [7] Danielsson, Stefan -76 MS 2000-06-18 » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
48.90  [8] Johansson, Albin -81 P19 2000-06-18 » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
[5] - Mellantid
[6] - sträcka #4 i 4x400m
[7] - sträcka #3 i 4x400m
[8] - sträcka #2 i 4x400m
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:20.59  » Karlsson, Fredrik -78 M22 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:21.45  Johansson, Albin -81 P19 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:21.63      Danielsson, Stefan -76   MS 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:26.39  Karlsson, Henrik -80 M22 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:27.46  Benjira, Rachid -74 MS 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:28.73      Söderling, Andreas -81   P19 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:35.35  Granlund, Anton -82 P18 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:57.14  Ceesay, Mohammed -88 P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1:57.61      Berg, Jonathan -88   P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:02.03  Niemeyer, Tomas -89 P11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:11.20  Söderstedt, Johan -88 P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:15.59      Liedberg, Niclas -88   P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:22.17  Strinde, Gabriel -88 P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:22.78  Rosenberg, Alexander -89 P11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:48.54  » Pell, Rickard -79 M22 2000-07-05 » Arnhem, NED
1:50.27  » Karlsson, Fredrik -78 M22 2000-06-27 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1:51.67      Norberg, Daniel -78   M22 2000-05-16 » Villanova, PA, USA
1:52.16  Johannesson, Ronny -77 MS 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:52.76  Synnerman, Per -71 MS 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:53.10  [1]   Johansson, Albin -81   P19 2000-08-01 » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1:53.95  [2] Klinteskog, Johan -81 P19 2000-06-27 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1:55.15  Benjira, Rachid -74 MS 2000-06-27 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1:58.09      Gustafsson, Björn -79   M22 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:00.57  Karlsson, Henrik -80 M22 2000-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2:05.98  Söderling, Andreas -81 P19 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:07.38      Granlund, Anton -82   P18 2000-09-23 » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
2:08.22  Wallgren, Joacim -84 P16 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:09.78  [3] Huss, Anders -85 P15 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:10.26  [4]   Lindkvist, Robin -86   P14 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
2:11.22  Nylander, Tobias -85 P15 2000-08-12 » USM, Tunavallen, Eskilstuna
2:15.12  Nerman, Linus -82 P18 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:18.49      Nyström, Jimmy -85   P15 2000-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:19.15  Spångberg, Jörgen -84 P16 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:19.6m Lindkvist, Mikael -86 P14 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2:21.54      Amin, Adam -84   P16 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
2:27.85  [5] Mellström, Johan -87 P13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
2:30.36  [6] Silén, Gustav -88 P12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
2:32.70  [7]   Ceesay, Mohammed -88   P12 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:33.63  » Elgered, Jonas -87 P13 2000-09-17 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
2:33.99  Redner, Patrik -85 P15 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:34.27      Granlund, Jonas -86   P14 2000-09-17 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
2:36.48  Sonko, Lamin -87 P13 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:41.98  Berg, Jonathan -88 P12 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:47.72      Söderstedt, Johan -88   P12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
2:52.64  Anderberg, Linus -89 P11 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
2:55.40  Niemeyer, Tomas -89 P11 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:57.23      Liedberg, Niclas -88   P12 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
3:03.19  Berg, Theodor -91 P10 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3:03.88  Hedlund, Ingemar -87 P13 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Stafettsträcka
2:07.82  [8] Wallgren, Joacim -84 P16 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2:29.47  [9] Nordström, Erik -86 P14 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2:32.43  [8]   Granlund, Jonas -86   P14 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2:47.54  [8] » Eklund, Jonathan -88 P12 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
3:13.80  [10] Rosenberg, Alexander -89 P11 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - sträcka #2 i 3x800m
[9] - sträcka #1 i 3x800m
[10] - sträcka #3 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:23.95  Synnerman, Per -71 MS 2000-08-03 » Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
2:25.98  Norberg, Daniel -78 M22 2000-08-03 » Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
2:28.63      Johannesson, Ronny -77   MS 2000-08-03 » Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
2:29.77  » Pell, Rickard -79 M22 2000-08-03 » Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
2:30.95  Klinteskog, Johan -81 P19 2000-06-20 » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
2:47.45      Granlund, Anton -82   P18 2000-09-19 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
2:56.33  Nerman, Linus -82 P18 2000-06-20 » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
3:04.44  Lindkvist, Mikael -86 P14 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3:06.23      Amin, Adam -84   P16 2000-06-20 » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
3:19.37  [1] Mellström, Johan -87 P13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:46.71  Synnerman, Per -71 MS 2000-07-05 » Arnhem, NED
3:50.17  » Pell, Rickard -79 M22 2000-07-19 » Cuxhaven, GER
3:51.44  [1]   Norberg, Daniel -78   M22 2000-08-11 » JSM, Arosvallen, Västerås
3:57.82  Benjira, Rachid -74 MS 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3:59.60  Johannesson, Ronny -77 MS 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:07.96      Gustafsson, Björn -79   M22 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:13.73  Adolfsson, Christian -81 P19 2000-08-31 » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
4:30.08  Karlsson, Henrik -80 M22 2000-06-04 » Sävedalsspelen, Vallhamra IP, Sävedalen
4:38.64      Nerman, Linus -82   P18 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:44.89  Kleebinder, Niklas -77 MS 2000-05-21 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
4:53.33  Amin, Adam -84 P16 2000-06-01 » Lindenspelen, Enskede IP, Stockholm
Stafettsträcka
3:49.80  [2] » Pell, Rickard -79 M22 2000-06-18 » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - sträcka #3 i 4x1500m
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
6:35.73  [1] Lindkvist, Mikael -86 P14 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
7:11.61  Amin, Adam -84 P16 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
8:51.71  Phersson, Andreas -75 MS 2000-08-03 » Göteborgs GP, Ullevi, Göteborg
9:43.78  [1] Adolfsson, Christian -81 P19 2000-08-15 » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
10:50.16  Amin, Adam -84 P16 2000-09-19 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
15:30.58  Phersson, Andreas -75 MS 2000-09-20 » Höstträffen, Gutavallen, Visby
16:25.73  [1] Adolfsson, Christian -81 P19 2000-08-24 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 10 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
31:00.75  » Rappe, Martin -72 MS 2000-08-18 » SM, Studenternas IP, Uppsala
35:55.13  Adolfsson, Christian -81 P19 2000-09-23 » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.10  » Rappe, Martin -72 MS 2000-08-12 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
33.05  Phersson, Andreas -75 MS 2000-08-12 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
33.25      Benjira, Rachid -74   MS 2000-08-12 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
34.33  Lundmark, Dan -72 MS 2000-08-12 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:12.07  » Rappe, Martin -72 MS 2000-09-10 » Stockholmsloppet, Stockholms gator, Stockholm
1:18.38  [1] Höjgård, Karsten -57 M40 2000-09-02 » SM halvmarathon för veteraner, Tibro
1:21.07    » Malmborg, Nicklas -70   MS 2000-09-10 » Stockholmsloppet, Stockholms gator, Stockholm
1:23.19  Adolfsson, Christian -81 P19 2000-09-10 » Stockholmsloppet, Stockholms gator, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M40
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
2:31.59  » Rappe, Martin -72 MS 2000-06-03 » Stockholm Marathon och lilla, Stockholm
2:55.13  » Liljebäck, Lars-Erik -58 M40 2000-11-05 » New York Marathon, New York, USA
3:52.39      Berggren, Willy -48   M50 2000-11-05 » New York Marathon, New York, USA
3:55.38  [1] Duvnäs, Magnus -60 M40 2000-11-05 » New York Marathon, New York, USA
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 1 500 m h (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
5:38.67  [1] Nyström, Jimmy -85 P15 2000-09-09 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
5:59.38  [1] Gustafsson, Björn -79 M22 2000-08-11 » JSM, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 3 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
9:41.85  Benjira, Rachid -74 MS 2000-06-20 » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
9:51.64  Synnerman, Per -71 MS 2000-08-28 » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
10:06.35  Gustafsson, Björn -79 M22 2000-05-21 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.93  Waak, Simon -90 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.25  Sow, Osman -90 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.42      Älvebrand, Eric -91 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.86  Björkén, Alexander -91 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.25  Carlström, Carl -92 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.27      Söderstedt, Erik -91 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.40  Langels, Oscar -92 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
10.24  Knutsson, Mikael -92 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.15      Odell, Linus -92 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.51  Åberg, Albin -92 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.66  » Eklund, Jonathan -88 0.0 P12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
11.85  [1] Silén, Gustav -88 -0.4 P12 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.14      Liedberg, Niclas -88 0.0 P12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
12.38  Söderstedt, Johan -88 -1.7 P12 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.47  Segerlind, Jonas -88 +2.0 P12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
12.57  Ceesay, Mohammed -88 -1.7 P12 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
10.56  » Eklund, Jonathan -88 +2.4 P12 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
11.39  Ceesay, Mohammed -88 +2.4 P12 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
10.56  » Eklund, Jonathan -88 - P12 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
11.84  [2] Liedberg, Niclas -88 - P12 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
12.36      Ceesay, Mohammed -88 - P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
12.77  [3] Sundborg, Håkan -89 - P11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
11.34  Niemeyer, Tomas -89 - P11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.53  Sundborg, Håkan -89 - P11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
13.20  Rosenberg, Alexander -89 - P11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.86  [1] Granlund, Jonas -86 +0.1 P14 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
14.50  [2] » Elgered, Jonas -87 +0.9 P13 2000-09-16 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
16.65  Nyberg, Svante -87 +0.1 P13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
13.19  Nordström, Erik -86 +2.7 P14 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
13.97  Janson, Robert -86 +3.1 P14 2000-09-10 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
Vinduppgift saknas
16.57  Sonko, Lamin -87 - P13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
16.61  Janson, Robert -86 - P14 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
                 
 110 m häck (106,7 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.79  [1] Kleebinder, Niklas -77 +1.3 MS 2000-08-28 » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
19.34  [2] Johansson, Fredrik -81 -3.2 P19 2000-05-21 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
Ej godkänd vind
18.40  Johansson, Fredrik -81 +2.2 P19 2000-05-28 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 110 m häck (91,4 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
18.00  [1] Huss, Anders -85 +0.8 P15 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 300 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.80  [1] Gustafsson, Joel -83 P17 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
45.18  Lönnies, Henning -83 P17 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.70  Huss, Anders -85 P15 2000-09-09 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
45.67  Nylander, Tobias -85 P15 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 400 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
58.68  [1] Johansson, Albin -81 P19 2000-05-28 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
60.84  [2] Karlsson, Henrik -80 M22 2000-09-19 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.96  [1] Nordwall, Jimmy -81 P19 2000-05-28 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
1.95  Kleebinder, Niklas -77 MS 2000-08-05 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
1.85  [2]   Ericsson, Mattias -84   P16 2000-07-29 » Distriktscup 16 år, Enavallen, Enköping
1.60  Nordström, Erik -86 P14 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.58  Janson, Robert -86 P14 2000-09-09 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
1.53      Granlund, Jonas -86   P14 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.53  Lindkvist, Robin -86 P14 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.47  [3] Lundh, Robin -87 P13 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.43      Lundbäck, Olle -86   P14 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.42  Mellström, Johan -87 P13 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.40  [4] Liedberg, Niclas -88 P12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
1.38    » Elgered, Jonas -87   P13 2000-09-17 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
1.34  » Eklund, Jonathan -88 P12 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.34  [5] Thorstensson, Erik -89 P11 2000-07-22 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
1.31      Segerlind, Jonas -88   P12 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.31  Berg, Jonathan -88 P12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
1.30  Nilsson, Nicklas -87 P13 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.30      Lindkvist, Mikael -86   P14 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1.22  Olsson, David -88 P12 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
1.19  [6] Anderberg, Linus -89 P11 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.15  [7]   Sundborg, Håkan -89   P11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
1.15  [7] Rosenberg, Alexander -89 P11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
4.57  Lindh, Marcus -76 MS 2000-06-08 » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
4.40  Kleebinder, Niklas -77 MS 2000-05-28 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
2.60      Danielsson, Stefan -76   MS 2000-05-21 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
2.40  [1] Granlund, Jonas -86 P14 2000-09-10 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
2.20  [2] Mellström, Johan -87 P13 2000-09-09 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
1.90  [3] » Elgered, Jonas -87 P13 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
6.66  Kleebinder, Niklas -77 +0.5 MS 2000-08-05 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
6.24  [1] Nordwall, Jimmy -81 +1.6 P19 2000-09-09 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
5.84  [2] » Thulin, Mikael -85 -1.4 P15 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.71  Ericsson, Mattias -84 -2.1 P16 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.70  Fager, Patrik -82 -0.6 P18 2000-08-26 » Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
5.39      Lönnies, Henning -83 -0.5 P17 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.07  Nyström, Jimmy -85 +0.3 P15 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.47  Redner, Patrik -85 -1.4 P15 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
5.93  » Thulin, Mikael -85 +4.3 P15 2000-09-10 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
5.54  » Attersand, Henrik -84 +3.5 P16 2000-09-10 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
5.11      Nyström, Jimmy -85 +2.3 P15 2000-09-10 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
4.82  Westberg, Magnus -85 +2.5 P15 2000-09-10 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.44  [1] Lindkvist, Robin -86 -0.3 P14 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
5.00  Nordström, Erik -86 +0.9 P14 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.96      Granlund, Jonas -86 +1.0 P14 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.82  [2] Thorslund, Gustav -87 +0.2 P13 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.58  » Kårelid, Victor -89 +0.5 P11 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
4.50      Lindkvist, Mikael -86 -0.2 P14 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.40  Nyberg, Svante -87 -0.7 P13 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.38  » Eklund, Jonathan -88 -2.3 P12 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.36    » Elgered, Jonas -87 +0.7 P13 2000-09-16 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
4.35  Sonko, Lamin -87 -0.2 P13 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.24  Lundh, Robin -87 -0.7 P13 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.22      Ceesay, Mohammed -88 +0.4 P12 2000-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.10  Thorell, Johan -87 +1.3 P13 2000-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.10  Niemeyer, Tomas -89 +1.0 P11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
4.09      Berg, Jonathan -88 -2.2 P12 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.01  Waak, Simon -90 +0.1 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.92  Liedberg, Niclas -88 +0.4 P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.85      Lamin, Sonko -87 -0.2 P13 2000-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.82  Nordenskiöld, Otto -88 +0.7 P12 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.81  Nilsson, Nicklas -87 -0.9 P13 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.81      Olsson, David -88 +1.0 P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.80  Clauss, Max -89 +0.9 P11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.70  Brodén, Johan -88 0.0 P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.70      Renholm, Mattias -88 +0.7 P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.62  Segerlind, Jonas -88 -1.8 P12 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.62  Mellström, Johan -87 -1.1 P13 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.20      Berg, Theodor -91 +0.8 P10 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.98  Nowacki, Sebastian -90 0.0 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.91  Kapell, Oscar -90 -0.7 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.88      Mineur, Pontus -91 -1.7 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.55  Johansson, Pontus -91 -0.1 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.54  Björkén, Alexander -91 +0.7 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.52  Aredal, Mattias -91 -1.2 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
5.60  Lindkvist, Robin -86 - P14 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
5.24  Nordström, Erik -86 - P14 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
4.46      Sonko, Lamin -87 - P13 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
4.41  Thorell, Johan -87 - P13 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
4.25  [3] Niemeyer, Tomas -89 - P11 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.11      Clauss, Max -89 - P11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
4.05  Nilsson, Nicklas -87 - P13 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
3.90  Olsson, David -88 - P12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.90      Nordenskiöld, Otto -88 - P12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.78  Segerlind, Jonas -88 - P12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.77  Silén, Gustav -88 - P12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.75      Sundborg, Håkan -89 - P11 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.72  Söderstedt, Johan -88 - P12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.39  Anderberg, Linus -89 - P11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
3.37      Sow, Osman -90 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3.26  Berg, Theodor -91 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3.16  Söderstedt, Erik -91 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3.15      Kapell, Oscar -90 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2.85  Älvebrand, Eric -91 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2.48  Langels, Oscar -92 - P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.50  » Attersand, Johan -74 +2.0 MS 2000-08-20 » SM, Studenternas IP, Uppsala
12.93  [1] Gustafsson, Joel -83 +1.2 P17 2000-06-20 » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
12.63  [2] » Attersand, Henrik -84 +0.9 P16 2000-09-09 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
12.37  [3] Nordwall, Jimmy -81 -0.5 P19 2000-08-28 » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
Ej godkänd vind
15.65  » Attersand, Johan -74 +2.1 MS 2000-08-19 » SM, Studenternas IP, Uppsala
13.01  » Attersand, Henrik -84 +3.6 P16 2000-09-09 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.69  [1] Nordström, Erik -86 -0.5 P14 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.97  Nyberg, Svante -87 +0.1 P13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.95      Lundh, Robin -87 +1.1 P13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.60  Nilsson, Nicklas -87 -1.6 P13 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.45  » Elgered, Jonas -87 -2.2 P13 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
9.49  » Eklund, Jonathan -88 - P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.21  Niemeyer, Tomas -89 - P11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.98  [2] » Kårelid, Victor -89 - P11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.68  [3] Nordenskiöld, Otto -88 - P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.63  [4] Segerlind, Jonas -88 - P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.45  [5]   Olsson, David -88 - P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.16  [6] Söderstedt, Johan -88 - P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Kula (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.88  Kleebinder, Niklas -77 MS 2000-05-20 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
11.85  Westberg, Jöran -47 M50 2000-08-28 » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
9.83    » Attersand, Johan -74   MS 2000-05-21 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
8.85  [1] Lindén, Björn -59 M40 2000-09-10 » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 Kula (6,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.59  Westberg, Jöran -47 M50 2000-09-10 » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
                 
 Kula (5,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.12  [1] Westberg, Magnus -85 P15 2000-08-24 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.00  Granlund, Jonas -86 P14 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
8.28  » Elgered, Jonas -87 P13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
6.69      Nilsson, Nicklas -87   P13 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.34  Nyberg, Svante -87 P13 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.07  Thorell, Johan -87 P13 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.31  Lamin, Sonko -87 P13 2000-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.05  [1] Berg, Jonathan -88 P12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
8.02  [2] Renholm, Mattias -88 P12 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
7.59      Olsson, David -88   P12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
7.19  Anderberg, Linus -89 P11 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
7.12  Brodén, Johan -88 P12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
7.02      Niemeyer, Tomas -89   P11 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.44  » Kårelid, Victor -89 P11 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.77  Söderstedt, Johan -88 P12 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
5.52      Clauss, Max -89   P11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
5.22  Ceesay, Mohammed -88 P12 2000-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
5.12  Johansson, Pontus -91 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.98      Aredal, Mattias -91   P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.61  Lilja, Tobias -89 P11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
3.78  Mineur, Pontus -91 P10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Diskus (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
42.33  Kleebinder, Niklas -77 MS 2000-08-06 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
39.50  Westberg, Jöran -47 M50 2000-08-28 » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
39.06    » Berg, Torbjörn -51   M45 2000-05-28 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
31.48  Westberg, Magnus -85 P15 2000-08-15 » Veteran-DM, Brunna IP, Botkyrka
28.07  [1] Lindén, Björn -59 M40 2000-09-10 » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M40
                 
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
43.90  Westberg, Jöran -47 M50 2000-09-10 » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
33.86  [1] Westberg, Magnus -85 P15 2000-07-30 » Sommar-Ös, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.97  [1] Granlund, Jonas -86 P14 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
24.35  [2] » Elgered, Jonas -87 P13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
18.16      Nilsson, Nicklas -87   P13 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.11  Nyberg, Svante -87 P13 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.99  Thorell, Johan -87 P13 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Slägga (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.27  Wallgren, Jens -79 M22 2000-05-28 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
24.97  [1] Lindén, Björn -59 M40 2000-09-10 » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
20.44  [2]   Ericsson, Markus -81   P19 2000-05-21 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
18.36  [3] Norberg, Daniel -78 M22 2000-08-28 » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M40
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Slägga (6,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.71  Westberg, Jöran -47 M50 2000-09-10 » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
                 
 Slägga (5,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.69  Westberg, Magnus -85 P15 2000-09-09 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
16.99  [1] » Elgered, Jonas -87 P13 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (800 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
51.57  Kleebinder, Niklas -77 MS 2000-08-06 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
46.84  [1] Ericsson, Markus -81 P19 2000-05-21 » Regionsserien match 1, Studenternas IP, Uppsala
45.26      Wallgren, Jens -79   M22 2000-05-28 » Seriematch 2 män, Tunavallen, Eskilstuna
38.87  [2] Lindén, Björn -59 M40 2000-09-10 » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
35.30  Lindh, Marcus -76 MS 2000-08-28 » Regionsserien Final, Gutavallen, Visby
28.04  Westberg, Jöran -47 M50 2000-09-10 » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för M40
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.15  Westberg, Magnus -85 P15 2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
32.63  » Elgered, Jonas -87 P13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
27.29  [1]   Granlund, Jonas -86   P14 2000-09-17 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
22.41  [2] Lindkvist, Mikael -86 P14 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
21.74  [3] Mellström, Johan -87 P13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
20.20  [4]   Nilsson, Nicklas -87   P13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
15.62  [5] Nyberg, Svante -87 P13 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
15.11  Ericsson, Niclas -88 P12 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
11.74  [6] Thorell, Johan -87 P13 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
23.52  [1] Brodén, Johan -88 P12 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
22.93  [2] Olsson, David -88 P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
22.17    » Eklund, Jonathan -88   P12 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
20.55  [3] Sundborg, Håkan -89 P11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
18.85  [4] Niemeyer, Tomas -89 P11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
17.70  [5]   Rosenberg, Alexander -89   P11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
16.82  Söderstedt, Johan -88 P12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
15.78  Silén, Gustav -88 P12 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
15.25  Ceesay, Mohammed -88 P12 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Vikt (18 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
14.72  [1] Westberg, Jöran -47 M50 2000-09-10 » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
Not
[1] - Klubbrekord för seniorer (MS)
                 
 Vikt (15 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
7.21  Lindén, Björn -59 M40 2000-09-10 » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.63  [1] Olsson, David -88 P12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
36.00  Brodén, Johan -88 P12 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
35.63      Thorstensson, Erik -89   P11 2000-07-23 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
35.23  [2] Niemeyer, Tomas -89 P11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
35.05  Renholm, Mattias -88 P12 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
34.98    » Eklund, Jonathan -88   P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
33.79  [3] Sow, Osman -90 P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
32.84  [4] Clauss, Max -89 P11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
30.84  [5]   Waak, Simon -90   P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
30.72  Berg, Theodor -91 P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
30.44  » Kårelid, Victor -89 P11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
28.45      Söderstedt, Erik -91   P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
28.10  Sundborg, Håkan -89 P11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
28.00  Kapell, Oscar -90 P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
27.50      Nordenskiöld, Otto -88   P12 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
27.49  Söderstedt, Johan -88 P12 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
27.48  Liedberg, Niclas -88 P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
25.72      Anderberg, Linus -89   P11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
25.00  Björkén, Alexander -91 P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
20.30  Segerlind, Jonas -88 P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
15.27      Odell, Linus -92   P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
13.39  Åberg, Albin -92 P10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P10
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 10-kamp
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
6 807  Kleebinder, Niklas -77 -0.4 MS 2000-08-06 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  11.74(-0.7)  |  6.66(+0.5)  |  12.73  |  1.95  |  53.59  |  16.18(-0.9)  |  42.33  |  4.21  |  51.57  |  4:54.65  |
Poäng:                |  703  |  734  |  651  |  758  |  657  |  713  |  712  |  676  |  612  |  591  |
                 
 6-kamp
  |  80 m häck (84 cm)  |  Längd (zon)  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 972  Granlund, Jonas -86 -1.1 P14 2000-09-17 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
Resultat:          |  13.14(-1.8)  |  4.76(-0.5)  |  8.17  |  1.53  |  27.29  |  2:34.27  |
Poäng:                |  567  |  573  |  388  |  622  |  420  |  402  |
2 358  » Elgered, Jonas -87 +0.8 P13 2000-09-17 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
Resultat:          |  14.50(+0.9)  |  4.36(+0.7)  |  7.48  |  1.38  |  27.73  |  2:33.63  |
Poäng:                |  304  |  454  |  319  |  439  |  430  |  412  |
                 
 Kast 5-kamp
  |  Slägga (7,26 kg)  |  Kula (7,26 kg)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Spjut (800 gr)  |  Vikt (15 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 086/1 837  [1,2] Lindén, Björn -59 M40 2000-09-10 » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
Resultat:          |  24.97  |  8.85  |  28.07  |  38.87  |  7.21  |
Poäng:                |  270  |  417  |  427  |  426  |  297  |
Poäng(WMA): |  320  |  477  |  482  |  474  |  333  |
Not
[1] - Mångkampspoäng justerad mha WMAs åldersfaktorer (åldersjusterad poäng/normal poäng)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
                 
 3-kamp
  |  60 m  |  Boll (300 gr)  |  Längd (zon)  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
1 833  [1] » Eklund, Jonathan -88 +0.5 P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.17(+0.7)  |  34.98  |  4.10(+0.3)  |
Poäng:                |  634  |  586  |  613  |
1 783  Niemeyer, Tomas -89 +0.3 P11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.34(-0.3)  |  35.23  |  4.10(+1.0)  |
Poäng:                |  579  |  591  |  613  |
1 755  [2] » Kårelid, Victor -89 +0.1 P11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  8.92(-0.6)  |  26.13  |  4.23(+0.8)  |
Poäng:                |  719  |  378  |  658  |
1 679  [3] Clauss, Max -89 +0.3 P11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.18(-0.3)  |  32.84  |  3.80(+0.9)  |
Poäng:                |  631  |  536  |  512  |
1 538  Olsson, David -88 +0.2 P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.65(-0.6)  |  32.92  |  3.81(+1.0)  |
Poäng:                |  484  |  538  |  516  |
1 490  Brodén, Johan -88 -0.3 P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.75(-0.6)  |  33.68  |  3.70(0.0)  |
Poäng:                |  455  |  556  |  479  |
1 413  Liedberg, Niclas -88 -0.1 P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.77(-0.6)  |  27.48  |  3.92(+0.4)  |
Poäng:                |  450  |  410  |  553  |
1 358  Renholm, Mattias -88 +0.2 P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.96(-0.3)  |  30.52  |  3.70(+0.7)  |
Poäng:                |  397  |  482  |  479  |
914  Segerlind, Jonas -88 +0.1 P12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  10.01(-0.6)  |  20.30  |  3.15(+0.9)  |
Poäng:                |  384  |  234  |  296  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics