HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2018-11-15
Ute för 2000 Resultatdatum: 2000-09-24
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.61  [1] Forsberg, Emma -88 +1.7 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
8.64  [2] Johansson, Linn -88 +1.1 F12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.89      Widengren, Johanna -88 +1.4 F12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
8.97  Eklund, Marica -88 +1.7 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
9.16  Holm, Liv -88 +1.1 F12 2000-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9.16  [3] » Dedrickson M, Fatima -89 -0.2 F11 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
9.18  Liljebäck, Mika -88 +1.4 F12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
9.21  [4] » Carlsson Odell, Sara -89 +0.3 F11 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.23      Westling, Amanda -89 +1.7 F11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
9.30  Nyrenström, Karolina -88 +0.5 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
9.38  Hill, Malin -88 +1.4 F12 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.45      Fahlén, Catrin -89 +1.3 F11 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
9.48  » Carls, Sofia -90 +0.2 F10 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
9.51  [5] Bauermeister, Anna -90 -0.3 F10 2000-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.53      Törmälä, Sofia -88 +0.2 F12 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
9.59  Hällbom, Hannah -88 +1.7 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
9.72  [6] Thorstensson, Moa -90 +1.9 F10 2000-07-22 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
9.76      Jonasson, Hanna -89 +1.7 F11 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.83  [7] Johansson, Ella -90 +1.3 F10 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.83  Lord, Linnéa -89 +1.1 F11 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.87  [8]   Wiman, Anna -90 -1.7 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.87  [8] Görhed, Gabriella -90 +0.2 F10 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
9.98  Högberg, Elin -89 -1.4 F11 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.16      Tunström, Sandra -88 +1.7 F12 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.39  Gille, Filippa -91 -1.7 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.65  Svanljung, Titti -88 +0.5 F12 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.82      Johansson, Klara -92 -0.9 F10 2000-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.22  Wallin, Malin -91 +1.1 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.36  Lindén, Malin -90 -1.7 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.77  Bristrand, Anna -91 +1.9 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
8.42  Johansson, Linn -88 +4.0 F12 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.83  Eklund, Marica -88 +5.1 F12 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.19      Nyrenström, Karolina -88 +4.1 F12 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.33  Fahlén, Catrin -89 +3.2 F11 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.37  Bauermeister, Anna -90 +4.9 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.42      Törmälä, Sofia -88 +2.8 F12 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.61  Högberg, Elin -89 +5.4 F11 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.67  Johansson, Ella -90 +4.9 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.83      Lindesten, Anna -89 +3.2 F11 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.94  Jakobsson, Ulrika -91 +4.9 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.50  Svanljung, Titti -88 +3.1 F12 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.06      Lord, Johanna -91 +2.1 F10 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.07  Lindén, Malin -90 +2.4 F10 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
11.22  Karlsson, Jessica -89 +2.2 F11 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.67  Ström, Freja -92 +2.9 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
9.43  Hällbom, Hannah -88 - F12 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
9.47  » Carls, Sofia -90 - F10 2000-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.71      Hermansson, Kajsa -89 - F11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
10.95  Nyström, Linnéa -91 - F10 2000-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
[7] - 9:e plats på 10-bästalista för F10
[8] - 10:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.27  Teilman, Maria -86 +1.9 F14 2000-09-09 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
11.01  [1] Carls, Camilla -86 +1.2 F14 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.22  [2]   Hynning, Elin -87 +2.0 F13 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.25  Krasniqi, Rozafa -86 +1.5 F14 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.28  Gustavsson, Therese -87 +1.8 F13 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.40      Andersson, Annika -86 +1.2 F14 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.42  Nylander, Elina -87 +1.8 F13 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.58  Fuentes, Kidora -87 -0.7 F13 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
11.62      Weinz, Helena -87 -1.2 F13 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.80  Arvidsson, Emelie -87 -0.8 F13 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.88  Söderhult, Ellen -86 +1.6 F14 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.29  Håkansson, Camilla -87 +1.2 F13 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
10.22  Teilman, Maria -86 +2.5 F14 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.15  Hynning, Elin -87 +2.1 F13 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.52      Weinz, Helena -87 +3.6 F13 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.55  Fuentes, Kidora -87 +2.5 F13 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.94  Udd, Lena -70 +0.9 KS 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.42  [1] Meckbach, Susanne -81 +1.3 F19 2000-09-09 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
12.67  [2]   Odum, Mirian -81 +0.6 F19 2000-08-11 » JSM, Arosvallen, Västerås
12.84  [3] Ljungkvist, Jenny -83 +0.9 F17 2000-07-19 » Sommar-Öset, Stockholms Stadion, Stockholm
13.11  [4] Fitinghoff, Sophie -82 +0.9 F18 2000-07-19 » Sommar-Öset, Stockholms Stadion, Stockholm
13.14  [5]   Sonnerby, Maria -82 +0.7 F18 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.30  Johansson, Sandra -82 +0.7 F18 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.70  Lagerblad, Lovisa -85 +1.3 F15 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.72      Hortobagyi, Elisabeth -84 +1.3 F16 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
13.88  Wiberg, Karolina -85 -1.2 F15 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.91  Bergsten, Moa -83 +0.3 F17 2000-08-31 » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
14.56  Karlsson, Lina -85 +1.3 F15 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
13.63  Wiberg, Karolina -85 +2.3 F15 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
13.69  Lagerblad, Lovisa -85 +2.6 F15 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
14.49  Karlsson, Lina -85 +2.6 F15 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F18
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
25.64  [1] Odum, Mirian -81 +1.3 F19 2000-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
25.67  Ljungkvist, Jenny -83 +0.9 F17 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.20      Teilman, Maria -86 +0.8 F14 2000-09-10 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
26.59  [2] Fitinghoff, Sophie -82 +0.9 F18 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.60  [3] Meckbach, Susanne -81 -2.0 F19 2000-06-04 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
27.59      Johansson, Sandra -82 0.0 F18 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
27.88  [4] Lagerblad, Lovisa -85 -0.4 F15 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.36  [5] Carls, Camilla -86 +0.4 F14 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.62      Krasniqi, Rozafa -86 -0.5 F14 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
28.93  Andersson, Annika -86 +1.4 F14 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.99  [6] Gustavsson, Therese -87 +1.3 F13 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
29.00      Söderhult, Ellen -86 +0.2 F14 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
29.06  [7] Hynning, Elin -87 +1.4 F13 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
30.42  Karlsson, Lina -85 +0.5 F15 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
24.50  Udd, Lena -70 +2.6 KS 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.26  Carls, Camilla -86 +2.6 F14 2000-09-10 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
Vinduppgift saknas
30.15  [8] Nylander, Elina -87 - F13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
31.16  Arvidsson, Emelie -87 - F13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
31.35  Weinz, Helena -87 - F13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F19
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[8] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
41.69  Ljungkvist, Jenny -83 F17 2000-05-13 » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
43.97  Fitinghoff, Sophie -82 F18 2000-05-13 » Linnéa-spelen, Stockholms Stadion, Stockholm
45.39      Lagerblad, Lovisa -85   F15 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
47.80  Karlsson, Lina -85 F15 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
50.29  Berglund, Matilda -83 F17 2000-09-19 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
56.50  [1] Ljungkvist, Jenny -83 F17 2000-09-02 » Finnkampen ungdom, Esbo IP, Esbo, FIN
58.52  [2] Odum, Mirian -81 F19 2000-07-19 » Sommar-Öset, Stockholms Stadion, Stockholm
59.04  [3]   Fitinghoff, Sophie -82   F18 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
65.90  [4] Lagerblad, Lovisa -85 F15 2000-08-24 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
68.87  [5] Hammarberg, Louise -85 F15 2000-08-24 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
71.17      Berglund, Matilda -83   F17 2000-09-23 » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
79.74  Wiman, Anna -90 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
79.91  » Carls, Sofia -90 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
82.99      Bauermeister, Anna -90   F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
84.70  Görhed, Gabriella -90 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
84.87  Karlsson Ghotto, Mathilde -92 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
86.11      Johansson, Ella -90   F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
86.42  Johansson, Klara -92 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
86.87  Jakobsson, Ulrika -91 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
91.63      Önerud, Anette -92   F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
94.33  Lord, Johanna -91 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
107.05  Forsberg, Frida -92 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
111.21      Bauermeister, Ida -92   F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
114.31  Lundell, Malin -92 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
119.09  Weijerg, Michelle -92 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:53.21  Forsberg, Emma -88 F12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1:57.35  Liljebäck, Mika -88 F12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:01.21      Berglund, Matilda -83   F17 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2:06.77  Johansson, Linn -88 F12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:11.74  [1] Luxenburg, Vendela -89 F11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:12.28      Törmälä, Sofia -88   F12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:12.28  Svanljung, Titti -88 F12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:14.67  [2] » Carlsson Odell, Sara -89 F11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:16.43  [3] Westling, Amanda -89 F11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:25.66  [1] Söderhult, Ellen -86 F14 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:30.36  [2] Håkansson, Camilla -87 F13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
2:30.49      Wallgren, Lisa -79   K22 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
2:30.5m [3] Forsberg, Emma -88 F12 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2:30.95  [4] » Nyström, Michelle -87 F13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
2:35.33      Lagerblad, Lovisa -85   F15 2000-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:38.43  [5] Nyrenström, Karolina -88 F12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
2:38.96  Barman, Emelie -85 F15 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2:39.42  [6]   Holm, Liv -88   F12 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
2:41.02  Andersson, Annika -86 F14 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
2:44.24  Arvidsson, Emelie -87 F13 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:47.91      Hammarberg, Louise -85   F15 2000-09-09 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2:49.44  Liljebäck, Mika -88 F12 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
2:49.78  Berglund, Matilda -83 F17 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2:54.08      Johansson, Linn -88   F12 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:55.58  Krasniqi, Rozafa -86 F14 2000-08-06 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
2:57.06  [7] » Dedrickson M, Fatima -89 F11 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
2:58.64  [8]   Friberg, Klara -89   F11 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
3:00.82  » Carlsson Odell, Sara -89 F11 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3:01.64  [9] Bauermeister, Anna -90 F10 2000-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:03.13      Törmälä, Sofia -88   F12 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
3:04.76  Johansson, Klara -92 F10 2000-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:05.88  Lord, Linnéa -89 F11 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3:06.66      Hermansson, Kajsa -89   F11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
3:07.36  » Carls, Sofia -90 F10 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
3:29.51  Lord, Johanna -91 F10 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Stafettsträcka
2:34.52  [10] Teilman, Maria -86 F14 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2:38.18  [10] Andersson, Annika -86 F14 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2:39.13  [11]   Nylander, Elina -87   F13 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2:42.42  [11] Wiberg, Karolina -85 F15 2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2:45.72  [12] Carls, Camilla -86 F14 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2:57.25  [12]   Fahlén, Catrin -89   F11 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
2:57.60  [10] Friberg, Klara -89 F11 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
3:02.46  [11] Wiman, Anna -90 F10 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
3:03.86  [12] Lord, Linnéa -89 F11 2000-05-30 » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
[9] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
[10] - sträcka #1 i 3x800m
[11] - sträcka #2 i 3x800m
[12] - sträcka #3 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:16.05  Söderhult, Ellen -86 F14 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3:27.16  » Nyström, Michelle -87 F13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3:27.60  Håkansson, Camilla -87 F13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
4:50.49  [1] Wallgren, Lisa -79 K22 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5:23.41  [2] Barman, Emelie -85 F15 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6:03.12  Berglund, Matilda -83 F17 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
7:14.87  [1] Söderhult, Ellen -86 F14 2000-09-10 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
7:28.16  Barman, Emelie -85 F15 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
7:38.64  [2] » Nyström, Michelle -87 F13 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
7:46.25  Wallgren, Lisa -79 K22 2000-07-05 » Julispelen, Gutavallen, Visby
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.70  » Carls, Sofia -90 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
7.74  Bauermeister, Anna -90 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
7.91      Karlsson Ghotto, Mathilde -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.18  Wiman, Anna -90 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.22  Jakobsson, Ulrika -91 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.32      Johansson, Ella -90 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.43  Mattsson, Ella -90 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.94  Johansson, Klara -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.24      Lord, Johanna -91 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.27  Forsberg, Frida -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.76  Mårtensson, Sofie -91 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
10.00      Bergstedt Falk, Llyn -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
10.14  Lindén, Malin -90 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
10.61  Skagerling, Sanna -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.11      Gustavson, Sofie -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.22  Lundell, Malin -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.40  Weijerg, Michelle -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.74  [1] Johansson, Linn -88 +1.3 F12 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
11.58  [2] Eklund, Marica -88 +0.4 F12 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
12.09  [3] » Carlsson Odell, Sara -89 +0.6 F11 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
12.46  Widengren, Johanna -88 +0.8 F12 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.88  » Carls, Sofia -90 +1.3 F10 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.90  [4] » Dedrickson M, Fatima -89 +1.0 F11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
13.30  [5] Fahlén, Catrin -89 +1.0 F11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
13.46  Nyota, Marinella -88 +1.0 F12 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
13.98  Lord, Linnéa -89 +0.8 F11 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
12.65  » Carls, Sofia -90 +8.0 F10 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
11.58  [2] Forsberg, Emma -88 - F12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
11.08  » Dedrickson M, Fatima -89 - F11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.12  Westling, Amanda -89 - F11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.32    » Carlsson Odell, Sara -89 - F11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.48  Fahlén, Catrin -89 - F11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.56  Högberg, Elin -89 - F11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.20  [1] Krasniqi, Rozafa -86 +2.0 F14 2000-09-16 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
13.35  [2] Arvidsson, Emelie -87 +1.6 F13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
13.43  [3]   Carls, Camilla -86 +0.8 F14 2000-09-10 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
13.79  [4] Nylander, Elina -87 +1.8 F13 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
14.35  [5] Andersson, Annika -86 +0.2 F14 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
15.19  Weinz, Helena -87 +1.9 F13 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
14.31  Andersson, Annika -86 +2.3 F14 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
14.55  Teilman, Maria -86 - F14 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.83  [1] Bergsten, Moa -83 -0.1 F17 2000-06-08 » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
15.70  Fitinghoff, Sophie -82 +5.3 F18 2000-09-10 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
16.42  Bergsten, Moa -83 +5.3 F17 2000-09-10 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 100 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.32  [1] Wiberg, Karolina -85 +0.7 F15 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
17.38  Hortobagyi, Elisabeth -84 +0.4 F16 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
17.78  Lagerblad, Lovisa -85 -0.2 F15 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
17.09  Lagerblad, Lovisa -85 +2.7 F15 2000-09-10 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
43.19  Fitinghoff, Sophie -82 F18 2000-08-13 » JSM, Arosvallen, Västerås
48.27  Schmitz, Corinne -83 F17 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
49.68  [1]   Lagerblad, Lovisa -85   F15 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
50.04  [2] Wiberg, Karolina -85 F15 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
51.55  Carls, Camilla -86 F14 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
55.77  Arvidsson, Emelie -87 F13 2000-05-11 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.53  Arvidsson, Emelie -87 F13 2000-09-09 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
1.52  [1] Krasniqi, Rozafa -86 F14 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
1.45  [2]   Söderhult, Ellen -86   F14 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1.37  Andersson, Annika -86 F14 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
1.35  Carls, Camilla -86 F14 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
1.33  [3]   Nyrenström, Karolina -88   F12 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
1.27  Forsberg, Emma -88 F12 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
1.24  Hill, Malin -88 F12 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
1.21    » Carls, Sofia -90   F10 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.21  [4] » Dedrickson M, Fatima -89 F11 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
1.15  [5] » Carlsson Odell, Sara -89 F11 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.10  [6] Fahlén, Catrin -89 F11 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
3.30  [1] Lissäng, Sofie -80 K22 2000-06-12 » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Stockholm
2.24  [2] Arvidsson, Emelie -87 F13 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2.24  [2]   Söderhult, Ellen -86   F14 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
1.90  [3] Wiberg, Karolina -85 F15 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.80  [1] Bergsten, Moa -83 +0.3 F17 2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
4.76  [2] Hortobagyi, Elisabeth -84 +0.8 F16 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.62  Wiberg, Karolina -85 +0.7 F15 2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
4.95  Bergsten, Moa -83 +3.3 F17 2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
4.86  Wiberg, Karolina -85 +2.3 F15 2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
3.67  Lagerblad, Lovisa -85 - F15 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.06  [1] Teilman, Maria -86 -0.1 F14 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
4.85  [2] Andersson, Annika -86 +0.3 F14 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
4.70  [3]   Carls, Camilla -86 +0.8 F14 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.70  [4] Nylander, Elina -87 -0.8 F13 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
4.69  [5] Krasniqi, Rozafa -86 +0.3 F14 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.68  [6]   Arvidsson, Emelie -87 +1.1 F13 2000-09-17 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
4.57  [7] Weinz, Helena -87 +1.0 F13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
4.54  [8] Forsberg, Emma -88 +1.3 F12 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.53  [9]   Eklund, Marica -88 +1.5 F12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
4.47  Gustavsson, Therese -87 -2.4 F13 2000-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.46  Fuentes, Kidora -87 -1.7 F13 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
4.44  [10]   Johansson, Linn -88 -0.5 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
4.38  Hynning, Elin -87 +1.3 F13 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
4.37  [11] Widengren, Johanna -88 +0.4 F12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
4.26      Håkansson, Camilla -87 -0.3 F13 2000-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.16  Nyrenström, Karolina -88 +1.0 F12 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.10  Holm, Liv -88 +0.4 F12 2000-05-06 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.89    » Nyström, Michelle -87 +1.4 F13 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.82  » Dedrickson M, Fatima -89 +0.5 F11 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
3.80  Westling, Amanda -89 0.0 F11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.78  [12]   Thorstensson, Moa -90 -0.6 F10 2000-07-23 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
3.76  Hällbom, Hannah -88 +0.1 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.65  » Carls, Sofia -90 +0.4 F10 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.61    » Carlsson Odell, Sara -89 +0.2 F11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3.58  Fahlén, Catrin -89 +0.4 F11 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.57  Bauermeister, Anna -90 +0.4 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.49      Johansson, Ella -90 +0.3 F10 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.41  Törmälä, Sofia -88 +1.1 F12 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
3.37  Jakobsson, Ulrika -91 +1.3 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.37      Görhed, Gabriella -90 -1.3 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.30  Högberg, Elin -89 +0.7 F11 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.27  Wiman, Anna -90 -1.4 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.10      Johansson, Klara -92 -2.6 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.06  Lindesten, Anna -89 +0.6 F11 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.02  Wallin, Malin -91 -0.9 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.74      Bristrand, Anna -91 -1.2 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.74  Svanljung, Titti -88 +0.6 F12 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.72  Lindén, Malin -90 -3.8 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.56  Lord, Johanna -91 +0.4 F10 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
4.57  Forsberg, Emma -88 +3.4 F12 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.41  Widengren, Johanna -88 +2.4 F12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
4.86  Andersson, Annika -86 - F14 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
4.79  Carls, Camilla -86 - F14 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
4.55  [13]   Gustavsson, Therese -87 - F13 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.47  Hynning, Elin -87 - F13 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.35  Söderhult, Ellen -86 - F14 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
4.03  [14]   Bauermeister, Anna -90 - F10 2000-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.94  [15] » Carlsson Odell, Sara -89 - F11 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.87  » Dedrickson M, Fatima -89 - F11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
3.81      Fahlén, Catrin -89 - F11 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.76  Karlsson Ghotto, Mathilde -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3.73  Törmälä, Sofia -88 - F12 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
3.71  [16] » Carls, Sofia -90 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3.67  [17] Görhed, Gabriella -90 - F10 2000-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.57  Jakobsson, Ulrika -91 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3.51      Johansson, Ella -90 - F10 2000-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.49  Högberg, Elin -89 - F11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
3.41  Jonasson, Hanna -89 - F11 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.37      Nyota, Marinella -88 - F12 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
3.25  Mattsson, Ella -90 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3.19  Gille, Filippa -91 - F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.81      Lord, Johanna -91 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2.74  Lindén, Malin -90 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2.70  Nyström, Linnéa -91 - F10 2000-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
2.70      Bauermeister, Ida -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2.67  Karlsson, Jessica -89 - F11 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.55  Forsberg, Frida -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1.85      Löwinder, Anni -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1.78  Weijerg, Michelle -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1.76  Skagerling, Sanna -92 - F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[7] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[8] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[9] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[10] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[11] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[12] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
[13] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[14] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[15] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
[16] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
[17] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.10  [1] Bergsten, Moa -83 +1.1 F17 2000-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Ej godkänd vind
11.31  Bergsten, Moa -83 +2.9 F17 2000-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.67  Andersson, Annika -86 0.0 F14 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.20  [1] Teilman, Maria -86 +1.3 F14 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.16  [2]   Krasniqi, Rozafa -86 -1.9 F14 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
9.95  [3] Arvidsson, Emelie -87 +1.3 F13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.52  [4] Fuentes, Kidora -87 0.0 F13 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
9.29      Nylander, Elina -87 +0.4 F13 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
9.13  Håkansson, Camilla -87 +0.4 F13 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
9.04  Weinz, Helena -87 +0.4 F13 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
8.96      Söderhult, Ellen -86 +0.1 F14 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.57  » Nyström, Michelle -87 +0.1 F13 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
10.38  Krasniqi, Rozafa -86 +2.6 F14 2000-06-17 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.30  Teilman, Maria -86 +2.9 F14 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
10.05  Arvidsson, Emelie -87 +4.4 F13 2000-09-09 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
Vinduppgift saknas
9.16  Carls, Camilla -86 - F14 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.92  [5] Eklund, Marica -88 - F12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.85  [6]   Holm, Liv -88 - F12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.58  [7] Forsberg, Emma -88 - F12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.47  [8] Westling, Amanda -89 - F11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[8] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.02  Krasniqi, Rozafa -86 F14 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
7.87  Carls, Camilla -86 F14 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
7.43      Weinz, Helena -87   F13 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
7.38  Arvidsson, Emelie -87 F13 2000-09-17 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
7.25  Karlsson, Lina -85 F15 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
6.64      Hynning, Elin -87   F13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
6.58  Teilman, Maria -86 F14 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
6.05  Nylander, Elina -87 F13 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
5.98  Fuentes, Kidora -87 F13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.83  [1] Forsberg, Emma -88 F12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
7.57  Oyakoyi, Prisca -88 F12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
7.24      Eklund, Marica -88   F12 2000-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.94  Nyota, Marinella -88 F12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
6.75  Holm, Liv -88 F12 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
6.67      Johansson, Linn -88   F12 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.99  [2] » Carls, Sofia -90 F10 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.97  » Carlsson Odell, Sara -89 F11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
5.96      Friberg, Klara -89   F11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
5.39  Lindesten, Anna -89 F11 2000-05-21 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
5.09  Fahlén, Catrin -89 F11 2000-05-15 » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
5.03  [3]   Bauermeister, Anna -90   F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.86  Svanljung, Titti -88 F12 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.59  Lord, Linnéa -89 F11 2000-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.81  Bristrand, Anna -91 F10 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
26.94  [1] Wikström, Linda -81 F19 2000-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
22.41  [2] Karlsson, Lina -85 F15 2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
20.47  [3] Mattsson, Sofii -81 F19 2000-09-19 » Septemberproppen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
24.09  [1] Carls, Camilla -86 F14 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
21.30  [2] » Nyström, Michelle -87 F13 2000-09-10 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.91  [1] Mattsson, Sofii -81 F19 2000-05-15 » Back on field 2000, Källbrinks IP, Huddinge
37.24  [2] Kleebinder, Aline -80 K22 2000-06-04 » Släggkarnevalen, Sörängens IP, Västerås
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Slungboll
resultat     namn   klass datum   tävling
14.44  Lindesten, Anna -89 F11 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.85  [1] Krasniqi, Rozafa -86 F14 2000-08-08 » Tjejernas kväll, Stockholms stadion, Stockholm
22.94  [2] Lagerblad, Lovisa -85 F15 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
22.50  [3,4] Karlsson, Lina -85 F15 2000-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - Klubbrekord för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.97  Krasniqi, Rozafa -86 F14 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
21.27  [1] Gustavsson, Therese -87 F13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
20.87  [2]   Andersson, Annika -86   F14 2000-09-10 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
20.77  [3] Hynning, Elin -87 F13 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
19.55  [4] Forsberg, Emma -88 F12 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
19.46  [5]   Arvidsson, Emelie -87   F13 2000-08-05 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
18.87  [6] » Nyström, Michelle -87 F13 2000-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
18.58  [7] Holm, Liv -88 F12 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
17.81      Fuentes, Kidora -87   F13 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
16.71  Söderhult, Ellen -86 F14 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
16.18  Håkansson, Camilla -87 F13 2000-08-27 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
15.03  [8]   Eklund, Marica -88   F12 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
12.07  Hill, Malin -88 F12 2000-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.19  Forsberg, Emma -88 F12 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
32.18  [1] Oyakoyi, Prisca -88 F12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
28.57      Bauermeister, Anna -90   F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
27.90  [2] Wiman, Anna -90 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
23.53  [3] » Carls, Sofia -90 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
23.34      Eklund, Marica -88   F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
23.27  Hällbom, Hannah -88 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
22.45  [4] Westling, Amanda -89 F11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
21.37      Nyota, Marinella -88   F12 2000-09-24 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
20.95  Widengren, Johanna -88 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
20.45  Lindesten, Anna -89 F11 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
18.97      Nyrenström, Karolina -88   F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
18.85  » Carlsson Odell, Sara -89 F11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
18.69  Liljebäck, Mika -88 F12 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
17.70  [5]   Johansson, Ella -90   F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
17.01  Johansson, Linn -88 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
16.91  Hill, Malin -88 F12 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
15.76      Görhed, Gabriella -90   F10 2000-09-02 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
15.70  Fahlén, Catrin -89 F11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
15.20  Jakobsson, Ulrika -91 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
14.58      Önerud, Anette -92   F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.93  Forsberg, Frida -92 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
11.85  Svanljung, Titti -88 F12 2000-05-28 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.67      Hermansson, Kajsa -89   F11 2000-08-23 » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
11.29  Gustavson, Sofie -92 F10 2000-08-20 » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 6-kamp
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  Kula (3,0 kg)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 739  Krasniqi, Rozafa -86 +1.7 F14 2000-09-17 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
Resultat:          |  13.20(+2.0)  |  1.41  |  31.42  |  4.50(+1.4)  |  10.55  |  2:56.64  |
Poäng:                |  690  |  694  |  686  |  647  |  792  |  230  |
                 
 6-kamp
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  Kula (3,0 kg)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 159  [1] Arvidsson, Emelie -87 -0.4 F13 2000-09-17 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
Resultat:          |  13.43(-2.0)  |  1.47  |  17.05  |  4.68(+1.1)  |  7.38  |  2:51.59  |
Poäng:                |  634  |  769  |  286  |  708  |  467  |  295  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
                 
 3-kamp
  |  60 m  |  Boll (300 gr)  |  Längd (zon)  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 224  Forsberg, Emma -88 +0.9 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  8.61(+1.7)  |  26.81  |  4.31(+0.1)  |
Poäng:                |  881  |  607  |  736  |
1 915  [1] Eklund, Marica -88 +0.9 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  8.97(+1.7)  |  23.34  |  4.13(0.0)  |
Poäng:                |  746  |  499  |  670  |
1 881  [2] Johansson, Linn -88 -0.2 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  8.82(+0.2)  |  17.01  |  4.44(-0.5)  |
Poäng:                |  801  |  296  |  784  |
1 722  [3] Widengren, Johanna -88 -0.2 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.14(+0.2)  |  20.95  |  3.97(-0.5)  |
Poäng:                |  686  |  424  |  612  |
1 677  [4] Westling, Amanda -89 +0.9 F11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.23(+1.7)  |  22.45  |  3.80(0.0)  |
Poäng:                |  655  |  471  |  551  |
1 625  [5] Nyrenström, Karolina -88 +0.2 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.30(+0.5)  |  18.97  |  4.03(-0.2)  |
Poäng:                |  631  |  360  |  634  |
1 570  Hällbom, Hannah -88 +0.9 F12 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.59(+1.7)  |  23.27  |  3.76(+0.1)  |
Poäng:                |  537  |  497  |  536  |
1 471  » Carls, Sofia -90 +0.3 F10 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.48(+0.2)  |  20.26  |  3.65(+0.4)  |
Poäng:                |  572  |  402  |  497  |
1 400  [6] » Carlsson Odell, Sara -89 +0.2 F11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.51(+0.2)  |  18.85  |  3.61(+0.2)  |
Poäng:                |  562  |  356  |  482  |
1 241  [7] Fahlén, Catrin -89 -0.1 F11 2000-09-12 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.57(+0.2)  |  15.70  |  3.51(-0.4)  |
Poäng:                |  543  |  252  |  446  |
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[7] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics