HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SÄSONGENS NYA KLUBBREKORDNOTERINGAR Rapportdatum: 2018-11-15
Ute för 2000 Resultatdatum: 2000-11-05
Förklaringar            
Nu gällande klubbrekordnotering för 2000.
Tidigare klubbrekordnotering som senare under 2000 har slagits av annan person/lag.
Tangering av eget klubbrekord eller klubbrekordnotering som senare under 2000 har slagits av personen/laget.
               
datum gren klass   namn resultat   vind   tävling
2000-11-05 Maraton M40 » Liljebäck, Lars-Erik -58 2:55.13  » New York Marathon, New York, USA
Maraton M50 Berggren, Willy -48 3:52.39  » New York Marathon, New York, USA
2000-09-24 60 m P11 » Kårelid, Victor -89 8.67  +1.2 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P11 » Kårelid, Victor -89 4.58  +0.5 » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F14 Krasniqi, Rozafa -86 11.02  » Sth-Cup Final, Källbrinks IP, Huddinge
2000-09-17 6-kamp P14 Granlund, Jonas -86 2 972  -1.1 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
6-kamp P13 » Elgered, Jonas -87 2 358  +0.8 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
6-kamp F14 Krasniqi, Rozafa -86 3 739  +1.7 » Svealandsmästerskap mångkamp P/F, Gutavallen, Visby
2000-09-12 Stav F14 Söderhult, Ellen -86 2.24  » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Stav F13 Arvidsson, Emelie -87 2.24  » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 Krasniqi, Rozafa -86 10.91  » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3-kamp P11 Niemeyer, Tomas -89 1 783  +0.3 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
3-kamp F12 Forsberg, Emma -88 2 224  +0.9 » Spårvägens Säsongavslutning, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-09-10 200 m P14 Lindkvist, Robin -86 24.76  +2.0 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
200 m F14 Teilman, Maria -86 26.20  +0.8 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
Slägga (6,0 kg) M50 Westberg, Jöran -47 32.71  » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
Spjut (700 gr) M50 Westberg, Jöran -47 28.04  [1] » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
Vikt (18 kg) MS Westberg, Jöran -47 14.72  » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
Vikt (11,34 kg) M50 Westberg, Jöran -47 14.72  [2] » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
Kast 5-kamp MS Lindén, Björn -59 2 086/1 837  [3] » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
Kast 5-kamp M40 Lindén, Björn -59 2 086/1 837  [3] » VSM i kast-5-kamp, Rosvalla IP, Nyköping
2000-09-09 80 m F14 Teilman, Maria -86 10.27  +1.9 » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
100 m F19 Meckbach, Susanne -81 12.42  +1.3 » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
Höjd F13 Arvidsson, Emelie -87 1.53  [4] » Regionsfinal Svealand F/P 13-14, Tunavallen, Eskilstuna
Slägga (5,5 kg) P15 Westberg, Magnus -85 35.69  » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-08 Spjut (600 gr) P15 Westberg, Magnus -85 37.15  » JDM - UDM, Enskede IP, Enskede
2000-09-03 Kula (3,0 kg) F14 Krasniqi, Rozafa -86 10.70  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2000-09-02 60 m F10 » Carls, Sofia -90 9.47  - » Täby Open, Tibblevallen, Täby
400 m F17 Ljungkvist, Jenny -83 56.50  » Finnkampen ungdom, Esbo IP, Esbo, FIN
2000-08-31 Slägga (5,5 kg) P15 Westberg, Magnus -85 34.78  » Augustiproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-08-27 200 m F14 Teilman, Maria -86 26.42  +1.6 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (400 gr) F14 Krasniqi, Rozafa -86 33.97  » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-08-26 80 m F14 Teilman, Maria -86 10.34  +1.4 » DF 12 - 14 år, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-08-23 60 m häck (76,2 cm) P12 » Eklund, Jonathan -88 10.56  - » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P11 » Kårelid, Victor -89 4.43  - » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) F12 Forsberg, Emma -88 32.19  » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m F11 » Carlsson Odell, Sara -89 45.82  » Sth-Cup omg. 2, Enskede IP, Stockholm
Fahlén, Catrin -89
Hermansson, Kajsa -89
Högberg, Elin -89
» Dedrickson M, Fatima -89
2000-08-20 600 m P11 Niemeyer, Tomas -89 2:02.03  » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.50  +2.0 » SM, Studenternas IP, Uppsala
Tresteg (zon) P12 » Eklund, Jonathan -88 9.49  - » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 Niemeyer, Tomas -89 9.21  - » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P13 » Elgered, Jonas -87 32.63  » Hammarby Ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2000-08-13 300 m häck (76,2 cm) F18 Fitinghoff, Sophie -82 43.19  » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-08-11 100 m F19 Meckbach, Susanne -81 12.61  +0.6 » JSM, Arosvallen, Västerås
2000-08-08 Kula (3,0 kg) F14 Krasniqi, Rozafa -86 10.66  » Tjejernas kväll, Stockholms stadion, Stockholm
Spjut (600 gr) KS Krasniqi, Rozafa -86 32.85  » Tjejernas kväll, Stockholms stadion, Stockholm
2000-08-06 100 m F19 Meckbach, Susanne -81 12.67  +1.1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
6-kamp F14 Krasniqi, Rozafa -86 3 633  +0.5 » SM + DM mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
2000-08-05 200 m F19 Odum, Mirian -81 25.64  +1.3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Tresteg F17 Bergsten, Moa -83 11.10  +1.1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2000-07-30 200 m F19 Odum, Mirian -81 25.74  +1.5 » Sommar-Ös, Enskede IP, Stockholm
2000-07-23 Boll (300 gr) P11 Thorstensson, Erik -89 35.63  » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
2000-07-05 Slägga (6,0 kg) M50 Westberg, Jöran -47 30.20  » Julispelen, Gutavallen, Visby
Slägga (5,5 kg) P15 Westberg, Magnus -85 29.92  » Julispelen, Gutavallen, Visby
2000-07-02 200 m F17 Ljungkvist, Jenny -83 25.67  +0.9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd F10 » Carls, Sofia -90 1.21  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-07-01 60 m häck (76,2 cm) P12 » Eklund, Jonathan -88 10.81  +0.5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
60 m häck (76,2 cm) F10 » Carls, Sofia -90 12.88  +1.3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Stav F14 Söderhult, Ellen -86 2.05  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (400 gr) F14 Krasniqi, Rozafa -86 33.85  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-06-30 Tresteg (zon) F14 Andersson, Annika -86 10.67  0.0 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (600 gr) P13 » Elgered, Jonas -87 29.39  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2000-06-27 Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.46  +0.4 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
2000-06-18 4 x 400 m MS Andersson, Magnus R -78 3:15.63  » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
Johansson, Albin -81
Danielsson, Stefan -76
» Karlsson, Fredrik -78
2000-06-17 Kula (3,0 kg) F14 Krasniqi, Rozafa -86 10.21  » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Stafett 1 000 m F19 Sonnerby, Maria -82 2:17.04  » Stafett-SM 00, Norrvalla IP, Skellefteå
Johansson, Sandra -82
Fitinghoff, Sophie -82
Ljungkvist, Jenny -83
2000-06-13 400 m P19 Johansson, Albin -81 49.26  » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
2000-06-12 Stav K22 Lissäng, Sofie -80 3.30  » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Stockholm
2000-06-11 400 m F17 Ljungkvist, Jenny -83 56.93  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg F17 Bergsten, Moa -83 11.03  +0.2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (600 gr) F15 Lagerblad, Lovisa -85 22.94  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (400 gr) F14 Krasniqi, Rozafa -86 31.69  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-10 300 m häck (76,2 cm) F14 Carls, Camilla -86 51.55  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Stav K22 Lissäng, Sofie -80 3.02  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg (zon) F14 Andersson, Annika -86 10.30  -0.3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2000-06-06 400 m P19 Johansson, Albin -81 49.67  » Öppna DM 00, Enskede IP, Stockholm
2000-06-04 Slägga (5,5 kg) P15 Westberg, Magnus -85 26.98  » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
Slägga (4,0 kg) K22 Kleebinder, Aline -80 37.24  » Släggkarnevalen, Sörängens IP, Västerås
2000-06-03 Slägga (4,0 kg) K22 Kleebinder, Aline -80 34.96  » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
2000-05-29 4 x 80 m P13 Björkholm, Niclas -87 44.53  » Stafett-DM 00, Enskede IP, Stockholm
Nyberg, Svante -87
Thorell, Johan -87
» Elgered, Jonas -87
2000-05-28 200 m P14 Lindkvist, Robin -86 25.04  +1.9 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
200 m F17 Ljungkvist, Jenny -83 25.97  +0.9 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P10 Waak, Simon -90 4.01  +0.1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2000-05-21 60 m F10 » Carls, Sofia -90 9.49  +1.7 » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
5 x 60 m F11 » Carlsson Odell, Sara -89 46.08  » Sundbybergs IK, Kristinebergs IP, Stockholm
Fahlén, Catrin -89
Johansson, Ella -90
» Carls, Sofia -90
Friberg, Klara -89
2000-05-15 Slägga (4,0 kg) KS Mattsson, Sofii -81 38.91  » Back on field 2000, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (4,0 kg) F19 Mattsson, Sofii -81 38.91  » Back on field 2000, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (600 gr) P13 » Elgered, Jonas -87 28.79  » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F14 Krasniqi, Rozafa -86 29.42  » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
5 x 60 m F11 » Carlsson Odell, Sara -89 46.30  » Sth-Cup 12-14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Fahlén, Catrin -89
Lord, Linnéa -89
Friberg, Klara -89
» Dedrickson M, Fatima -89
2000-05-11 300 m häck (76,2 cm) F14 Carls, Camilla -86 52.24  » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
2000-05-06 100 m F19 Odum, Mirian -81 12.73  +1.9 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - Tuffare grenpremisser: Spjut (800 gr)
[2] - Tuffare grenpremisser: Vikt (18 kg)
[3] - Mångkampspoäng justerad mha WMAs åldersfaktorer (åldersjusterad poäng/normal poäng)
[4] - Tangerat klubbrekord
                   
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics