HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-08-13
Inne för 2000 Resultatdatum: 2000-04-02
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2000-04-01/02 (lö-sö)  | Öppet DM mångkamp, Friidrottshallen, Västerås - DM : gren
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg dag
4-kamp F14   Andersson, Annika -86 ej start           
Carls, Camilla -86 ej start           
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
3-kamp F10 » Carls, Sofia -90 ej start           
 2000-04-01 (lö)  | Sista chansen, Sätra friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Lindkvist, Robin -86 8.13      3 Heat 1    
8.05  PB 1 Final
P12 » Eklund, Jonathan -88 9.29      4 Heat 1    
Segerlind, Jonas -88 9.44  PB 3 Heat 2
P11 » Kårelid, Victor -89 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 9.43  3 Heat 2
  9.40      3 Final    
Sundborg, Håkan -89 9.88  PB 4 Heat 3
Thorstensson, Erik -89 9.43  PB 2 Heat 1
Wåhlander, Robert -89 9.73  PB 2 Heat 3
  9.74      8 Final    
P10 Kapell, Oscar -90 ej start 
Waak, Simon -90 9.64  2 Heat 5
  9.54      7 Final    
F14 Carls, Camilla -86 8.60  3 Heat 1 [¤]
8.61  5 Final
Krasniqi, Rozafa -86 8.87      4 Heat 1   [¤]
Teilman, Maria -86 8.17  1 Heat 1
Teilman, Maria -86 8.09  PB 1 Final
F12 Forsberg, Emma -88 8.80  2 Heat 2
  9.00      4 Final    
Holm, Liv -88 ej start 
Johansson, Linn -88 8.93  2 Heat 3
  8.90    PB 3 Final    
F11 » Carlsson Odell, Sara -89 9.38  PB 1 Heat 2
9.40  4 Final
Fahlén, Catrin -89 ej start             
Lindesten, Anna -89 10.57  6 Heat 2
Tedesund, Malin -89 ej start 
F10 » Carls, Sofia -90 9.71  1 Heat 2 [¤]
  9.86      7 A-final    
Jakobsson, Ulrika -91 10.26  PB 2 Heat 6
Johansson, Ella -90 9.90  PB 2 Heat 5
  9.92      3 B-final    
Lindén, Malin -90 11.27  5 Heat 1
Mattsson, Ella -90 10.63  3 Heat 7
Tedesund, Marthina -90 10.27    PB 3 Heat 2    
Thorstensson, Moa -90 10.00  PB 2 Heat 7
10.06  5 B-final
F8 Johansson, Klara -92 11.23  4 Heat 2
11.28  3 B-final
800 m P14   Lindkvist, Robin -86 2:17.03    PB 1 Final    
P13 Mellström, Johan -87 2:38.99  5 Heat 2
P12 Silén, Gustav -88 2:33.51      3 Final    
P11 Anderberg, Linus -89 ej start 
F14 Söderhult, Ellen -86 2:36.47  PB 4 Final [¤]
F13 » Nyström, Michelle -87 2:38.34    PB 1 Final    
F12 Forsberg, Emma -88 2:43.49  1 Final
Holm, Liv -88 ej start 
Johansson, Linn -88 3:04.16      8 Final    
F10 Jakobsson, Ulrika -91 ej start 
Wiman, Anna -90 ej start 
Höjd P12   Liedberg, Niclas -88 1.18      9      
P11 » Kårelid, Victor -89 ej start 
Sundborg, Håkan -89 1.18    PB 7 Final    
Waak, Simon -90 1.28  [2] PB 4 Final
Wåhlander, Robert -89 1.13  PB 8 Final
F11 » Carls, Sofia -90 1.18  [3] PB 5 Final   [¤]
» Carlsson Odell, Sara -89 1.08  9 Final
Fahlén, Catrin -89 ej start 
Stav P14   Granlund, Jonas -86 2.30      3 Final    
Längd (zon) P12 » Eklund, Jonathan -88 4.17      3 Final    
Liedberg, Niclas -88 3.82  14
Olsson, David -88 3.59    PB 18      
Segerlind, Jonas -88 3.89  12
Silén, Gustav -88 3.74  15
P11 Anderberg, Linus -89 ej start             
» Kårelid, Victor -89 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 3.85  4 Final
Sundborg, Håkan -89 3.62    PB 10      
Thorstensson, Erik -89 3.76  PB 6 Final
Wåhlander, Robert -89 3.74  PB 7 Final
P10 Kapell, Oscar -90 3.06    PB 29      
Waak, Simon -90 3.60  9
F12 Forsberg, Emma -88 4.33  3 Final
Holm, Liv -88 ej start             
Johansson, Linn -88 4.23  5 Final
F11 » Carlsson Odell, Sara -89 3.71  8 Final
Fahlén, Catrin -89 ej start             
Lindesten, Anna -89 2.99  25
Tedesund, Malin -89 3.33  PB 19
F10 » Carls, Sofia -90 3.53      6 Final   [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 3.35  PB 13
Johansson, Ella -90 3.32  15
Johansson, Klara -92 2.46      51      
Lindén, Malin -90 2.85  PB 27
Mattsson, Ella -90 3.12  20
Tedesund, Marthina -90 3.24    PB 17      
Thorstensson, Moa -90 3.46  PB 9
Wiman, Anna -90 3.33  PB 14
Tresteg (zon) F14   Carls, Camilla -86 9.39    PB 4 Final   [¤]
Krasniqi, Rozafa -86 9.79  SB 3 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P12   Olsson, David -88 6.18    PB 10      
P11 Anderberg, Linus -89 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 6.64    PB 4 Final    
P10 Kapell, Oscar -90 5.79  PB 12
Kula (2,0 kg) F11   Lindesten, Anna -89 4.52      11      
Tedesund, Malin -89 5.93  PB 4 Final
F10 Mattsson, Ella -90 4.89    PB 8 Final    
Wiman, Anna -90 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P10
[3] - Klubbrekord i klassen F10
 2000-03-25 (lö)  | Wilmington, NC, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Norberg, Daniel -78 1:55.75      2 Final    
 2000-03-18/19 (lö-sö)  | Veteran-ISM, Sätra Friidrottshall, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Längd M50 » Wahlberg, Tommy -49 4.53      3 Final  
 2000-03-11/12 (lö-sö)  | IUSM 00, Athleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P15 » Thulin, Mikael -85 7.70      5 Heat 2  
200 m P15 » Thulin, Mikael -85 24.53    PB 1 Heat 5  
diskad  Semi-3
1 500 m P16   Wallgren, Joacim -84 4:27.00      1 Heat 1  
4:23.26  5 Final
Höjd P16   Ericsson, Mattias -84 1.86    PB 4 Final  
Längd P15 » Thulin, Mikael -85 ej start           
Tresteg P16   Ericsson, Mattias -84 11.49      12    
 2000-03-11/12 (lö-sö)  | Regionsfinal 2000, Lugnet, Falun - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F14   Teilman, Maria -86 8.20      3 Final  
800 m P14   Lindkvist, Robin -86 2:20.19    PB 1 Heat 2  
60 m häck (84 cm) P14   Granlund, Jonas -86 10.44      5 Final  
60 m häck (76,2 cm) F14   Krasniqi, Rozafa -86 10.50      1 C-final  
Höjd P14   Janson, Robert -86 1.52      5 Final  
Lindkvist, Robin -86 1.42  12 Final
Stav P14   Granlund, Jonas -86 2.32    PB 4 Final  
F14 Krasniqi, Rozafa -86 1.67  7 Final
Längd (zon) F14   Teilman, Maria -86 5.00    PB 5 Final  
 2000-03-05 (sö)  | Hammarby Ungdomsspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P12   Berg, Jonathan -88 9.87      8 Heat 1    
Ceesay, Mohammed -88 8.89  1 Heat 1
  8.80    PB 1 Final    
» Eklund, Jonathan -88 9.63  3 Heat 2
9.36  5 Final
Liedberg, Niclas -88 9.76  4 Heat 1
  9.74      7 Final    
Nordenskiöld, Otto -88 9.99  4 Heat 2
Segerlind, Jonas -88 9.80  6 Heat 1
Söderstedt, Johan -88 9.80  5 Heat 1
  10.07      8 Final    
P11 Forsström, Fredrik -89 10.76  PB 4 Heat 1
Niemeyer, Tomas -89 9.51  2 Heat 2
  9.39      2 Final    
Rosenberg, Alexander -89 10.45  PB 5 Heat 1
Sundborg, Håkan -89 10.46  PB 7 Heat 2
Wåhlander, Robert -89 10.13  SB 5 Heat 2
  10.15      7 Final    
P10 Bergman, Viktor -90 11.04  PB 5 Heat 1
Carlsson, Anton -90 10.74  PB 2 Heat 3
Kapell, Oscar -90 10.69    PB 1 Heat 3    
Molin, Per -90 10.31  3 Heat 2
10.30  PB 6 Final
Nowacki, Sebastian -90 10.54  5 Heat 2
  10.38    PB 8 Final    
Schubeis, Hampus -90 10.72  4 Heat 1
Sow, Osman -90 10.34  PB 4 Heat 2
  10.34      7 Final    
Waak, Simon -90 9.72  2 Heat 1
9.76  4 Final
P9 Aredal, Mattias -91 11.66    PB 6 Heat 1    
Berg, Theodor -91 10.86  6 Heat 3
Björkén, Alexander -91 10.80  PB 4 Heat 2
Söderstedt, Erik -91 11.23    PB 6 Heat 2    
Älvebrand, Eric -91 11.19  PB 4 Heat 1
11.23  7 Final
P8 Svantesson, Johan -92 11.66    PB 4 Heat 2    
F12 Forsberg, Emma -88 8.82  1 Heat 1
8.88  3 Final
Hill, Malin -88 9.70    PB 4 Heat 2    
Holm, Liv -88 9.64  2 Heat 2
9.76  7 B-final
Johansson, Linn -88 9.00  2 Heat 3
  9.34      7 Final    
Liljebäck, Mika -88 9.58  6 Heat 1
Nyrenström, Karolina -88 9.55  5 Heat 1
  9.64      5 B-final    
Widengren, Johanna -88 9.23  4 Heat 3
9.47  8 Final
F11 » Dedrickson M, Fatima -89 9.56  PB 2 Heat 3
  9.68      5 Final    
Fahlén, Catrin -89 9.58  PB 3 Heat 3
9.71  6 Final
Högberg, Elin -89 10.01    PB 4 Heat 2    
Jonasson, Hanna -89 9.75  PB 1 Heat 2
9.81  7 Final
Koukkari, Palmira -89 10.91      6 Heat 3    
Lindesten, Anna -89 10.68  4 Heat 4
Lord, Linnéa -89 10.61  PB 5 Heat 2
Rosengren, Alexandra -89 10.36    PB 5 Heat 1    
Sjöblom, Sandra -89 10.20  4 Heat 1
Tedesund, Malin -89 11.03  PB 5 Heat 4
Westling, Amanda -89 9.70  PB 3 Heat 1
  9.93      8 Final    
F10 Bauermeister, Anna -90 9.71  1 Heat 2
9.79  2 Final
» Carls, Sofia -90 10.33  1 Heat 3
  10.16      6 Final    
Ekström, Louise -90 11.04  4 Heat 3
Franzén, Matilda -90 11.62  PB 6 Heat 4
Hallqvist, Joanna -90 11.05    PB 7 Heat 1    
Johansson, Ella -90 10.22  3 Heat 4
10.28  8 Final
J-sson Malmström, Emma -90 10.82    PB 2 Heat 3    
» Larsson, Louise -90 11.95  7 Heat 4
Liabäck, Felicia -90 10.62  5 Heat 1
Lundgren, Sofia -90 12.03    PB 6 Heat 2    
Tedesund, Marthina -90 10.98  PB 6 Heat 1
Utterström, Emelie -90 10.92  PB 5 Heat 4
Wiman, Anna -90 10.61      4 Heat 4    
F9 Ahvander, Jonna -91 11.17  PB 3 Heat 1
Forsström-J-son, Isabell -91 12.52  PB 7 Heat 1
Gille, Filippa -91 10.46  PB 1 Heat 1
  10.52      4 Final    
Jakobsson, Ulrika -91 10.61  3 Heat 2
10.54  PB 5 Final
Lord, Johanna -91 11.36    PB 4 Heat 1    
Wallblom, Julia -91 11.94  5 Heat 1
F8 Gbotto Carlsson, Mathilde -92 10.37  PB 1 Heat 2
  10.37      1 Final    
Johansson, Klara -92 11.30  2 Heat 1
11.25  8 Final
Skagerling, Sanna -92 13.77    PB 8 Heat 2    
Ström, Freja -92 11.33  PB 3 Heat 2
200 m P16   Drougge, Felix -84 25.16  [1] PB 1 Final    
P15 Huss, Anders -85 27.13  2 Heat 3
Nyström, Jimmy -85 27.65      3 Heat 2    
Redner, Patrik -85 29.08  PB 3 Heat 3
» Thulin, Mikael -85 24.67  PB 2 Heat 1
P14 Granlund, Jonas -86 28.43    PB 1 Heat 2    
Lindkvist, Robin -86 25.60  PB 1 Heat 1
P13 Nilsson, Nicklas -87 32.05  PB 3 Heat 1
Sonko, Lamin -87 30.11    PB 4 Heat 3    
Thorell, Johan -87 29.99  PB 2 Heat 2
Thorslund, Gustav -87 28.93  PB 2 Heat 3
F15 Karlsson, Lina -85 30.47      3 Heat 1    
Wiberg, Karolina -85 28.36  1 Heat 2
F14 Andersson, Annika -86 29.00  PB 3 Heat 2
Carls, Camilla -86 28.98      2 Heat 3    
Forsgren, Malin -86 33.41  PB 4 Heat 3
Krasniqi, Rozafa -86 29.23  PB 3 Heat 1
Teilman, Maria -86 27.48    PB 1 Heat 4    
F13 Gustavsson, Therese -87 29.82  PB 2 Heat 1
Hynning, Elin -87 29.29  PB 1 Heat 4
Nylander, Elina -87 29.77    PB 1 Heat 3    
» Nyström, Michelle -87 31.73  PB 4 Heat 2
Weinz, Helena -87 30.17  PB 3 Heat 4
600 m P12   Ceesay, Mohammed -88 1:54.97    PB 2 Final    
Strinde, Gabriel -88 2:18.29  PB 7 Final
P11 Niemeyer, Tomas -89 2:03.88    PB 1 Final    
Sundborg, Håkan -89 2:14.57  PB 6 Final
Wåhlander, Robert -89 2:16.06  PB 7 Final
F12 Forsberg, Emma -88 1:59.04      1 Heat 2    
Hill, Malin -88 2:08.01  PB 5 Heat 1
Holm, Liv -88 2:01.24  PB 3 Heat 2
Johansson, Linn -88 2:06.55    PB 3 Heat 1    
Liljebäck, Mika -88 2:08.61  PB 5 Heat 2
Nyrenström, Karolina -88 2:00.09  1 Heat 1
F11 » Dedrickson M, Fatima -89 2:20.75    PB 7 Final    
Lord, Linnéa -89 2:22.12  PB 9 Final
Luxenburg, Vendela -89 2:14.15  PB 3 Final
Sjöblom, Sandra -89 2:21.15  PB 8 Final
800 m P12   Berg, Jonathan -88 2:49.71      1 Final    
» Eklund, Jonathan -88 2:54.21  PB 3 Final
Liedberg, Niclas -88 2:58.59    SB 6 Final    
Söderstedt, Johan -88 2:55.13  PB 4 Final
1 000 m P15   Huss, Anders -85 3:05.33    PB 4 Final    
Nylander, Tobias -85 3:03.82  PB 3 Final
P14 Lindkvist, Mikael -86 3:08.83    PB 3 Final    
Wellmar, Sebastian -86 3:56.06  PB 7 Final
F13 Håkansson, Camilla -87 3:29.31  PB 2 Final
» Nyström, Michelle -87 3:28.29  PB 1 Final
60 m häck (84 cm) P14   Granlund, Jonas -86 10.34      1 Final    
P13 » Elgered, Jonas -87 12.01  3 Final
60 m häck (76,2 cm) P12   Ceesay, Mohammed -88 12.29      2 Final    
P11 Forsström, Fredrik -89 14.71  PB 2 Final
F14 Andersson, Annika -86 10.32      2 Final    
Carls, Camilla -86 10.48  4 Final
Krasniqi, Rozafa -86 10.14  1 Final
F13 Nylander, Elina -87 11.63  3 Heat 2
  11.53      5 Final    
Weinz, Helena -87 11.94  4 Heat 2
11.75  6 Final
F12 Johansson, Linn -88 11.79  2 Heat 2
  11.81      2 Final    
Widengren, Johanna -88 12.31  1 Heat 1
12.41  4 Final
F11 Fahlén, Catrin -89 13.81  2 Heat 3
  13.37      4 Final    
Högberg, Elin -89 13.20  1 Heat 1
13.18  PB 2 Final
Jonasson, Hanna -89 15.36    PB 5 Heat 1    
Lord, Linnéa -89 14.44  3 Heat 1
14.23  PB 6 Final
Rosengren, Alexandra -89 14.38  2 Heat 2
  14.16    PB 4 Final    
Sjöblom, Sandra -89 15.03  3 Heat 2
14.67  8 Final
Tedesund, Malin -89 15.14  PB 4 Heat 1
Höjd P12   Liedberg, Niclas -88 1.25    PB 3 Final    
P11 » Kårelid, Victor -89 1.05  PB 5 Final
Niemeyer, Tomas -89 1.05    PB 6 Final    
Rosenberg, Alexander -89 1.10  PB 4 Final
Sundborg, Håkan -89 1.10  PB 2 Final
Wåhlander, Robert -89 1.10    PB 2 Final    
F12 Forsberg, Emma -88 1.24  PB 5 Final
Hill, Malin -88 1.21  8 Final
Nyrenström, Karolina -88 1.21    PB 6 Final    
F11 » Dedrickson M, Fatima -89 1.15  PB 3 Final
Fahlén, Catrin -89 1.10  9
Lord, Linnéa -89 1.05  PB 11
Stav P14   Granlund, Jonas -86 1.60      2 Final    
P13 » Elgered, Jonas -87 1.80  1 Final
F15 Wiberg, Karolina -85 2.20  PB 1 Final
Längd (zon) P14   Granlund, Jonas -86 4.65      7 Final    
Lindkvist, Mikael -86 4.23  10
Lindkvist, Robin -86 5.25      4 Final    
Wellmar, Sebastian -86 3.95  PB 11
P13 Nilsson, Nicklas -87 3.62  SB 7 Final
Sonko, Lamin -87 4.27    PB 4 Final    
Thorell, Johan -87 3.79  6 Final
P10 Bergman, Viktor -90 3.34  7 Final
Larsson, Zebastian -90 3.19    PB 11      
Molin, Per -90 3.17  PB 12
Nowacki, Sebastian -90 3.33  PB 8 Final
Schubeis, Hampus -90 3.14      13      
Sow, Osman -90 3.40  PB 6 Final
Waak, Simon -90 3.60  5 Final
P9 Aredal, Mattias -91 2.66    PB 12      
Berg, Theodor -91 3.11  8 Final
Mineur, Pontus -91 2.88  PB 11
Söderstedt, Erik -91 2.59      13      
Älvebrand, Eric -91 2.98  PB 9
P8 Knutsson, Mikael -92 2.39  PB 9 Final
Svantesson, Johan -92 2.71    PB 7 Final    
F14 Andersson, Annika -86 5.05  PB 1 Final
Carls, Camilla -86 4.57  5 Final
Forsgren, Malin -86 3.46    PB 10      
Teilman, Maria -86 4.65  4 Final
F13 Gustavsson, Therese -87 4.34  PB 4 Final
Hynning, Elin -87 4.24      5 Final    
Håkansson, Camilla -87 4.14  9
Nylander, Elina -87 4.14  10
» Nyström, Michelle -87 3.52      15      
Weinz, Helena -87 4.10  11
F10 Bauermeister, Anna -90 3.54  3 Final
» Carls, Sofia -90 3.44      6 Final    
Ekström, Louise -90 3.03  15
Franzén, Matilda -90 2.36  PB 23
Göth, Camilla -90 2.99    PB 17      
Johansson, Ella -90 3.19  11
J-sson Malmström, Emma -90 2.72  20
» Larsson, Louise -90 2.68      21      
Tedesund, Marthina -90 2.95  PB 18
Wiman, Anna -90 3.26  PB 9
F9 Ahvander, Jonna -91 2.76      8 Final    
Forsström-J-son, Isabell -91 2.45  PB 15
Gille, Filippa -91 3.07  4 Final
Jakobsson, Ulrika -91 3.28    PB 2 Final    
Lord, Johanna -91 2.73  PB 9
Wallblom, Julia -91 2.60  11
F8 Johansson, Klara -92 3.00    PB 1 Final    
Skagerling, Sanna -92 1.98  PB 23
Ström, Freja -92 2.57  SB 11
Önerud, Anette -92 2.36  PB 15
Tresteg P15   Nyström, Jimmy -85 9.17      2 Final    
Tresteg (zon) P12   Nordenskiöld, Otto -88 8.49    SB 3 Final    
Segerlind, Jonas -88 8.34  PB 4 Final
Söderstedt, Johan -88 7.94    PB 6 Final    
P11 Niemeyer, Tomas -89 8.31  PB 2 Final
F12 Forsberg, Emma -88 8.50  7 Final
Holm, Liv -88 8.80    PB 5 Final    
F11 Högberg, Elin -89 7.03  PB 10
Westling, Amanda -89 7.74  PB 8 Final
F10 Bauermeister, Anna -90 6.97  PB 11
Kula (5,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 9.26      1 Final    
Kula (4,0 kg) P14   Granlund, Jonas -86 8.50    PB 1 Final    
P13 » Elgered, Jonas -87 7.07  5 Final
Nilsson, Nicklas -87 6.20  6 Final
Kula (3,0 kg) P12   Berg, Jonathan -88 7.17      3 Final    
Nordenskiöld, Otto -88 5.84  9
Renholm, Mattias -88 7.11      4 Final    
P11 » Kårelid, Victor -89 5.81  PB 3 Final
Niemeyer, Tomas -89 6.49  PB 1 Final
Rosenberg, Alexander -89 5.17    PB 7 Final    
F15 Karlsson, Lina -85 6.83  PB 3 Final
Wiberg, Karolina -85 7.62  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F12   Forsberg, Emma -88 7.79      5 Final    
Not
[1] - saknas
 2000-02-26/27 (lö-sö)  | IJSM 00, Sätra Friidrottshall, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22   Molinder, Roger -80 7.20      5 Heat 3 [¤]
7.20  7 Semi-2
P18 Fager, Patrik -82 ej start           
Skeppstedt, Martin -82 7.25  3 Heat 1
7.22  SB 5 Semi-2
K22 Meckbach, Susanne -81 8.00  5 Heat 1
400 m M22   Johansson, Albin -81 50.24      1 Heat 1  
Johansson, Albin -81 48.83  [2,3] PB 2 Final
» Karlsson, Fredrik -78 49.97    SB 3 Heat 3  
Ssonko, Godfrey -79 49.47  PB 2 Heat 2
Ssonko, Godfrey -79 48.87  PB 3 Final
K22 Liljegren, Sara -81 58.65  SB 3 Heat 2
  58.66      4 Semi-1  
F18 Ljungkvist, Jenny -83 59.06  1 Heat 3
56.53  1 Final
60 m häck (106,7 cm) M22   Hallgren, Jonathan -81 ej start           
Höjd M22   Nordwall, Jimmy -81 1.92      6 Final  
Stav K22   Lissäng, Sofie -80 3.17      4 Final  
F18 Wasserman, Marie -82 2.98  4 Final
Längd M22   Hallgren, Jonathan -81 7.00      5 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P19
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
 2000-02-22 (ti)  | Vinthundsvinter, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Hallgren, Jonathan -81 7.27    PB 4 Heat 1    
Molinder, Roger -80 7.21  3 Heat 1 [¤]
  7.16    PB 2 Final    
P18 Lönnies, Henning -83 7.77  PB Heat 3
7.79  2 Final
P16 Drougge, Felix -84 7.81  3 Heat 1
7.83  1 Final
400 m MS   Johansson, Albin -81 49.77      1 Heat 1   [¤]
Söderling, Andreas -81 ej start 
KS Liljegren, Sara -81 59.48  1 Final [¤]
600 m MS   Gustafsson, Björn -79 1:31.1m [2] PB        
800 m MS   Gustafsson, Björn -79 2:00.77    PB 1 B-final    
3 000 m MS   Adolfsson, Christian -81 ej start             
Amin, Adam -84 11:31.69  PB 8 Final
Axelsson, Björn -73 brutit        Final   [¤]
Bursell, Johan -76 brutit  Final [¤]
60 m häck (106,7 cm) MS   Hallgren, Jonathan -81 8.53  [3,4] PB 1 Final    
Längd P18   Lönnies, Henning -83 5.39      1 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen P19
[4] - Även klubbrekord i klassen MS
 2000-02-19/20 (lö-sö)  | IUDM Uppland/Stockholm 00, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Lönnies, Henning -83 7.86      7 Heat 3  
Skeppstedt, Martin -82 ej start 
P16 Drougge, Felix -84 7.90  3 Heat 3 [¤]
  7.73      3 Final  
Kannerberg, Linus -84 7.80  2 Heat 2
7.79  4 Final
P15 Redner, Patrik -85 ej start           
» Thulin, Mikael -85 7.72  1 Heat 1
7.73  1 Final
F18 Johansson, Sandra -82 8.52    PB 2 Final  
Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
F15 Karlsson, Lina -85 9.10  PB 5 Heat 1
Wiberg, Karolina -85 8.65  3 Heat 2
8.78  6 Final
200 m P16   Drougge, Felix -84 25.21    PB 2 B-final [¤]
P15 Huss, Anders -85 27.05  3 Heat 3
Nylander, Tobias -85 27.57    PB 2 Heat 2  
Redner, Patrik -85 ej start 
» Thulin, Mikael -85 24.73  PB 1 Heat 3
F15 Karlsson, Lina -85 30.01    PB 3 Heat 1  
Lagerblad, Lovisa -85 29.10  PB 3 Heat 2
Wiberg, Karolina -85 28.22  1 Heat 2
400 m F18   Berglund, Matilda -83 71.03    PB 2 C-final  
Fitinghoff, Sophie -82 58.69  PB 2 A-final
Ljungkvist, Jenny -83 56.43  [2] PB 1 A-final
1 500 m P18   Granlund, Anton -82 ej start           
Nerman, Linus -82 4:44.12  7 Final
P16 Amin, Adam -84 ej start           
Wallgren, Joacim -84 ej start 
P15 Huss, Anders -85 4:49.67  3 Final
Nylander, Tobias -85 4:49.95    PB 4 Final  
F15 Barman, Emelie -85 5:29.91  PB 2 Final
60 m häck (91,4 cm) P15   Huss, Anders -85 10.21    PB 3 Final  
Nylander, Tobias -85 10.87  PB 4 Final
60 m häck (84 cm) F18   Fitinghoff, Sophie -82 9.75      1 Final  
60 m häck (76,2 cm) F16   Hortobagyi, Elisabeth -84 10.14      3 Final  
F15 Lagerblad, Lovisa -85 10.11  1 Final
Wiberg, Karolina -85 brutit  Final [¤]
Höjd P16   Ericsson, Mattias -84 1.80      1 Final  
F18 Bergsten, Moa -83 ej start 
Stav P15   Huss, Anders -85 2.39    PB 1 Final  
Nylander, Tobias -85 1.97  PB 2 Final [¤]
F18 Wasserman, Marie -82 2.88      1 Final  
F15 Wiberg, Karolina -85 2.18  PB 1 Final
Längd P18   Gustafsson, Joel -83 5.94    PB 4 Final [¤]
Lönnies, Henning -83 5.40  6 Final
P16 » Attersand, Henrik -84 ej start           
Ericsson, Mattias -84 5.76  PB 4 Final
Kannerberg, Linus -84 ej start 
P15 Nylander, Tobias -85 ej res           
» Thulin, Mikael -85 5.47  3 Final
F18 Bergsten, Moa -83 4.87  PB 1 Final
F16 Hortobagyi, Elisabeth -84 4.67    PB 7 Final  
F15 Wiberg, Karolina -85 4.50  4 Final
Tresteg P18   Gustafsson, Joel -83 12.22    SB 3 Final [¤]
P16 » Attersand, Henrik -84 ej res  Final
Ericsson, Mattias -84 ej start           
F18 Bergsten, Moa -83 ej start 
Kula (5,5 kg) P15   Westberg, Magnus -85 9.39    PB 3 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen KS
 2000-02-19/20 (lö-sö)  | IDF 00, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Granlund, Jonas -86 8.58    PB 4 Heat 3 [¤]
8.61  4 B-final
Lindkvist, Robin -86 8.25  2 Heat 2
  8.21      7 A-final  
P13 Björkholm, Niclas -87 9.09  5 Heat 2
9.22  7 A-final
Lundh, Robin -87 9.63      7 Heat 3  
Nyberg, Svante -87 8.84  4 Heat 2
Sonko, Lamin -87 9.00  5 Heat 1
  9.08      4 B-final  
Strinde, Zacharias -87 9.70  8 Heat 2
Thorell, Johan -87 8.97  4 Heat 1
  8.90      2 B-final  
Thorslund, Gustav -87 8.63  2 Heat 3
8.59  4 A-final
P12 Berg, Jonathan -88 ej start           
Ceesay, Mohammed -88 8.88  PB 2 Heat 2
8.93  4 A-final
» Eklund, Jonathan -88 9.27  4 Heat 4
  9.25    PB 1 B-final  
» Kårelid, Victor -89 9.18  PB 3 Heat 2
9.36  4 B-final
Liedberg, Niclas -88 9.62      6 Heat 2  
Niemeyer, Tomas -89 9.43  4 Heat 3
Nordenskiöld, Otto -88 9.50  PB 5 Heat 2
Segerlind, Jonas -88 9.51    PB 7 Heat 3  
Söderstedt, Johan -88 9.49  6 Heat 3
F14 Carls, Camilla -86 8.67  3 Heat 3
  8.69      2 B-final  
Krasniqi, Rozafa -86 9.06  4 Heat 3
Teilman, Maria -86 8.26  1 Heat 2
  8.17      2 A-final  
F13 Gustavsson, Therese -87 9.15  3 Heat 4
Hynning, Elin -87 8.92  2 Heat 1
  8.95      5 B-final  
Nylander, Elina -87 9.00  3 Heat 1
9.01  6 B-final
Weinz, Helena -87 9.22    PB 5 Heat 3  
F12 Bauermeister, Anna -90 9.60  4 Heat 5
» Carls, Sofia -90 9.65  PB 6 Heat 2
» Carlsson Odell, Sara -89 9.55  4 Heat 4
  9.54      4 C-final  
Eklund, Marica -88 9.32  3 Heat 2
9.31  7 B-final
Fahlén, Catrin -89 9.65      6 Heat 6  
Forsberg, Emma -88 8.94  2 Heat 3
8.93  6 A-final
Hill, Malin -88 9.79    PB 6 Heat 1  
Holm, Liv -88 9.70  4 Heat 1
Johansson, Linn -88 9.02  2 Heat 4
  8.94    PB 2 B-final  
Liljebäck, Mika -88 9.45  4 Heat 3
9.30  PB 1 C-final
Nyrenström, Karolina -88 9.42  3 Heat 3 [¤]
  9.40    PB 8 B-final  
Widengren, Johanna -88 9.24  2 Heat 2
9.21  PB 4 B-final
800 m P14   Lindkvist, Mikael -86 ej start           
Lindkvist, Robin -86 2:20.90  PB 1 B-final
Nordström, Erik -86 brutit        Final  
P13 Mellström, Johan -87 2:38.97  PB 7 Final
Nilsson, Nicklas -87 2:38.63  PB 6 Final
Sonko, Lamin -87 2:37.58      5 Final  
Strinde, Zacharias -87 2:52.59  PB 10 Final
P12 Anderberg, Linus -89 2:48.14  PB 3 C-final
Berg, Jonathan -88 ej start           
Ceesay, Mohammed -88 2:33.94  PB 3 Final
Silén, Gustav -88 2:32.97  PB 2 Final
F14 Söderhult, Ellen -86 brutit        Final  
Teilman, Maria -86 ej start 
F13 Håkansson, Camilla -87 2:37.66  1 Final
» Nyström, Michelle -87 ej start           
F12 Forsberg, Emma -88 2:38.42  PB 1 A-final
Holm, Liv -88 2:43.43  PB 3 A-final
Johansson, Linn -88 2:57.47    PB 3 C-final  
Nyrenström, Karolina -88 2:43.53  PB 1 B-final [¤]
60 m häck (84 cm) P14   Granlund, Jonas -86 10.09    PB 1 Final  
Janson, Robert -86 10.71  PB 3 Final [¤]
P13 Nyberg, Svante -87 11.95      5 Final  
Sonko, Lamin -87 ej start 
60 m häck (76,2 cm) F14   Andersson, Annika -86 10.56      3 Heat 2  
10.26  6 Final
Carls, Camilla -86 10.86  4 Heat 2
  10.11      4 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 10.31  2 Heat 2
10.40  8 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 10.52  1 Heat 2
  10.47      1 Final  
Nylander, Elina -87 11.41  PB 4 Heat 1
Weinz, Helena -87 11.70  PB 7 Heat 1
Höjd P14   Granlund, Jonas -86 1.47      7 Final  
Janson, Robert -86 1.55  PB 3 Final
Lindkvist, Robin -86 1.39      9 Final  
Nordström, Erik -86 1.51  PB 5 Final
P13 Lundh, Robin -87 1.31  7 Final
P12 Söderstedt, Johan -88 1.10    PB 9    
F14 Andersson, Annika -86 1.41  5 Final
Krasniqi, Rozafa -86 1.21  9
Söderhult, Ellen -86 1.33      7 Final  
F13 Arvidsson, Emelie -87 1.39  2 Final
Hynning, Elin -87 1.23  8 Final
Håkansson, Camilla -87 1.19      11 Final  
F12 Asp, Anna -88 1.11  PB 15
» Carlsson Odell, Sara -89 1.11  15
Eklund, Marica -88 1.11      20    
Forsberg, Emma -88 1.23  PB 8 Final
Hill, Malin -88 1.15  14
Stav P14   Granlund, Jonas -86 2.23    PB 3 Final  
Nordström, Erik -86 ej start 
P13 Mellström, Johan -87 1.93      2 Final  
F14 Krasniqi, Rozafa -86 1.93  PB 2 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 ej start 
Längd (zon) P14   Granlund, Jonas -86 4.72    PB 13    
Janson, Robert -86 4.45  16
Lindkvist, Mikael -86 ej start           
Lindkvist, Robin -86 5.19  7 Final
Nordström, Erik -86 5.06  8 Final
P13 Björkholm, Niclas -87 4.01      13    
Nyberg, Svante -87 4.05  12
Thorell, Johan -87 4.17  10
P12 Berg, Jonathan -88 4.06      6 Pool A  
Ceesay, Mohammed -88 4.11  PB 8 Final
» Eklund, Jonathan -88 4.30  PB 5 Final
» Kårelid, Victor -89 ej start           
Liedberg, Niclas -88 3.98  PB 8 Pool A
Niemeyer, Tomas -89 3.51  11 Pool B
Nordenskiöld, Otto -88 3.89    PB 10 Pool A  
Segerlind, Jonas -88 3.74  9 Pool B
Silén, Gustav -88 3.74  13 Pool A
» Söderling, Jonathan -88 ej start           
F14 Andersson, Annika -86 4.79  6 Final
Carls, Camilla -86 4.60  8 Final
Krasniqi, Rozafa -86 4.47      12    
Teilman, Maria -86 4.85  3 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 4.33  9
Bergman, Louise -87 ej start           
Hynning, Elin -87 4.10  19
Nylander, Elina -87 4.34  PB 7 Final
» Nyström, Michelle -87 ej start          [¤]
Weinz, Helena -87 4.24  15
F12 Asp, Anna -88 3.35  PB 17 Pool A
Bauermeister, Anna -90 3.69      12 Pool B  
» Carls, Sofia -90 3.62  14 Pool A
» Carlsson Odell, Sara -89 ej start  Pool A
Eklund, Marica -88 ej start           
Fahlén, Catrin -89 3.78  PB 10 Pool A
Forsberg, Emma -88 4.54  3 Final
Holm, Liv -88 3.95      7 Pool B  
Johansson, Linn -88 4.34  5 Final
Widengren, Johanna -88 3.98  7 Pool A
Tresteg (zon) P14   Janson, Robert -86 10.10    PB 3 Final  
Nordström, Erik -86 11.31  1 Final
P13 Nilsson, Nicklas -87 8.80    PB 3 Final  
Thorell, Johan -87 8.10  6 Final
F14 Andersson, Annika -86 10.55  2 Final
Carls, Camilla -86 9.25      8 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Söderhult, Ellen -86 9.78  PB 6 Final
Teilman, Maria -86 10.30    PB 3 Final  
F13 Arvidsson, Emelie -87 9.93  2 Final
Gustavsson, Therese -87 ej start 
» Nyström, Michelle -87 8.42  8 Final
Kula (4,0 kg) P13   Nilsson, Nicklas -87 6.04      9 Final  
Thorell, Johan -87 ej start 
Kula (3,0 kg) P12   Anderberg, Linus -89 5.99    PB 16    
Berg, Jonathan -88 7.09  6 Final
Brodén, Johan -88 6.06      14    
Niemeyer, Tomas -89 6.11  13
Nordenskiöld, Otto -88 5.86  17
Renholm, Mattias -88 7.43      3 Final  
F14 Krasniqi, Rozafa -86 9.51  SB 2 Final
Kula (2,0 kg) F12   Forsberg, Emma -88 8.31    PB 3 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-02-17 (to)  | GE Globen Galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Axelsson, Björn -73 1:59.16    PB 6 Heat 1    
Johansson, Albin -81 1:55.54  2 Heat 1
4 x 200 m P12    {HIF lag 1} [1] 2:04.13      1 1    
 {HIF lag 1} [1] 2:03.79      3 Final    
F12  {HIF lag 2} [1] 2:08.99  2 4
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2000-02-15 (ti)  | Resultattävling, Våxnäshallen, Karlstad
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Fager, Patrik -82 7.35      4 Heat 1    
7.34  2 Final
 2000-02-13 (sö)  | Sätra Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Badjie, Ansumana -78 7.53      6 Heat 2    
Molinder, Roger -80 7.25  3 Heat 1
  7.25      5 Final    
Suhard, Yannick -78 7.40  4 Heat 1
7.36  7 Final
P18 Lönnies, Henning -83 7.84      5 Heat 2    
Skeppstedt, Martin -82 7.27  1 Final
P16 Ericsson, Mattias -84 7.96  PB 3 Heat 2
  8.01      6 Final    
Redner, Patrik -85 8.72  PB 5 Heat 2
» Thulin, Mikael -85 7.71  1 Heat 2
  7.66    PB 1 Final    
P14 Björkholm, Niclas -87 ej start 
Granlund, Jonas -86 8.69  PB 4 Heat 3
Janson, Robert -86 ej start             
Lindkvist, Robin -86 8.16  2 Heat 2
8.21  5 Final
Lundh, Robin -87 9.75      7 Heat 4    
Nordström, Erik -86 8.62  PB 1 Heat 4
Nyberg, Svante -87 8.92  5 Heat 2
Sonko, Lamin -87 8.88    PB 4 Heat 1    
Thorell, Johan -87 8.90  6 Heat 3
Thorslund, Gustav -87 8.57  PB 4 Heat 2
Wellmar, Sebastian -86 9.84    PB 7 Heat 1    
P12 Anderberg, Linus -89 10.01  5 Heat 2
Brodén, Johan -88 ej start 
Ceesay, Mohammed -88 9.19  3 Heat 2
  9.11    PB 5 Final    
Liedberg, Niclas -88 9.34  PB 2 Heat 1
9.48  8 Final
Niemeyer, Tomas -89 ej start             
KS Meckbach, Susanne -81 7.98  1 Heat 2 [¤]
Meckbach, Susanne -81 7.90  [2] PB 1 Final
F16 Karlsson, Lina -85 9.24      7 Heat 1    
Lagerblad, Lovisa -85 8.77  PB 5 Heat 1
F14 Arvidsson, Emelie -87 ej start 
Carls, Camilla -86 8.69  4 Heat 1
  8.79      6 Final    
Gustavsson, Therese -87 9.15  5 Heat 3
Hynning, Elin -87 8.99  6 Heat 2 [¤]
Söderhult, Ellen -86 9.07    PB 4 Heat 3    
Teilman, Maria -86 8.19  1 Heat 1
8.21  2 Final
F12 Bauermeister, Anna -90 9.43  [3] PB 3 Heat 3
  9.62      6 B-final    
» Carls, Sofia -90 9.71  PB 6 Heat 3
» Carlsson Odell, Sara -89 9.51  5 Heat 4 [¤]
» Dedrickson M, Fatima -89 9.59    PB 4 Heat 3    
Eklund, Marica -88 9.30  3 Heat 2
9.32  2 B-final
Fahlén, Catrin -89 9.71      5 Heat 2    
Hill, Malin -88 ej start 
Holm, Liv -88 ej start 
Johansson, Linn -88 9.01  1 Heat 4
  9.13      6 Final    
Liljebäck, Mika -88 9.40  PB 3 Heat 1
9.78  7 B-final
Lindesten, Anna -89 10.33      8 Heat 4    
Luxenburg, Vendela -89 10.27  PB 4 Heat 5
Mattsson, Ella -90 10.27  PB 5 Heat 5
Nyrenström, Karolina -88 9.53      4 Heat 1    
F10 » Larsson, Louise -90 ej start 
800 m MS   Adolfsson, Christian -81 2:10.63             
Gustafsson, Björn -79 2:10.14  [4]
P16 Amin, Adam -84 2:37.84  [4] PB        
Huss, Anders -85 2:32.09  [4] PB
Nylander, Tobias -85 2:32.17  [4]
P14 Lindkvist, Mikael -86 2:24.81    PB 2 Final    
Lindkvist, Robin -86 ej start 
Mellström, Johan -87 2:39.45  PB 3 B-final
Nordström, Erik -86 ej start             
Sonko, Lamin -87 2:37.51  PB 2 B-final
P12 Anderberg, Linus -89 ej start 
Berg, Jonathan -88 2:46.48    PB 6 Final    
Brodén, Johan -88 ej start 
Ceesay, Mohammed -88 2:44.97  5 Final
Silén, Gustav -88 2:36.54    PB 3 Final    
F16 Barman, Emelie -85 2:54.64  [4]
F14 Andersson, Annika -86 2:57.75  SB 9 Final
Forsgren, Malin -86 3:03.30    PB 10 Final    
Håkansson, Camilla -87 2:38.52  6 Final
» Nyström, Michelle -87 ej start 
Söderhult, Ellen -86 2:36.51    PB 4 Final    
Teilman, Maria -86 ej start 
F12 » Dedrickson M, Fatima -89 3:27.90  PB 9 B-final
Holm, Liv -88 ej start             
Johansson, Linn -88 2:57.89  PB 8 Final
Luxenburg, Vendela -89 3:12.38  4 B-final
Nyrenström, Karolina -88 2:54.95  PB 6 Final
1 000 m MS   Adolfsson, Christian -81 2:39.93  [5] PB 2 Final    
Gustafsson, Björn -79 2:40.24  PB 4 Final
P16 Amin, Adam -84 3:17.32    PB 8 Final    
Huss, Anders -85 3:06.15  PB 6 Final
Nylander, Tobias -85 3:05.15  PB 4 Final
F16 Barman, Emelie -85 3:41.18  PB 8 Final
60 m häck (84 cm) P14 » Elgered, Jonas -87 12.16      3 Heat 1    
Granlund, Jonas -86 10.41  PB 1 Heat 2
Nyberg, Svante -87 14.78  4 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) F16   Karlsson, Lina -85 11.50    PB 5 Final    
Lagerblad, Lovisa -85 9.96  PB 3 Final
F14 Andersson, Annika -86 10.22    PB 1 Heat 1    
Arvidsson, Emelie -87 10.42  6 Heat 2
Carls, Camilla -86 10.19  5 Heat 2
Krasniqi, Rozafa -86 10.15  4 Heat 2
Höjd P12   Niemeyer, Tomas -89 ej start             
Silén, Gustav -88 ej start 
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 1.12    PB 9     [¤]
Eklund, Marica -88 1.12  9
Fahlén, Catrin -89 1.12  PB 16
Hill, Malin -88 1.18      7 Final    
F10 » Larsson, Louise -90 ej start 
Stav P14 » Elgered, Jonas -87 1.82    PB 5 Final    
Mellström, Johan -87 1.97  PB 3 Final
F14 Krasniqi, Rozafa -86 1.82  SB 1 Final
Tresteg P16 » Attersand, Henrik -84 11.25    PB 5 Final   [¤]
» Thulin, Mikael -85 10.19  PB 8 Final
F18 Bergsten, Moa -83 10.31  PB 1 Final
Tresteg (zon) P14 » Elgered, Jonas -87 8.42    PB 8 Final    
Granlund, Jonas -86 9.88  PB 5 Final
Janson, Robert -86 ej start             
Lundh, Robin -87 8.65  PB 7 Final
Nordström, Erik -86 11.58  PB 1 Final
Thorell, Johan -87 8.19    PB 9      
Wellmar, Sebastian -86 ej start 
F14 Andersson, Annika -86 10.97  PB 1 Final
Arvidsson, Emelie -87 9.24      8 Final    
Carls, Camilla -86 9.36  PB 9
Krasniqi, Rozafa -86 8.64  12
Kula (7,26 kg) MS   Ericsson, Markus -81 ej start             
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F19
[3] - Klubbrekord i klassen F10
[4] - Mellantid
[5] - Klubbrekord i klassen P19
 2000-02-12 (lö)  | Raka Spåret, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22   Hallgren, Jonathan -81 7.32    PB 1 Heat 1    
Molinder, Roger -80 7.30  7 Heat 3
  7.31      7 Final    
P18 Fager, Patrik -82 7.35  2 Heat 1 [¤]
7.31  PB 4 Final
P16 Kannerberg, Linus -84 7.82  4 Heat 1
7.85  3 Final
200 m MS   Klinteskog, Johan -81 ej start             
Lönnies, Henning -83 24.86  PB 1 E-final
Söderling, Andreas -81 ej start             
KS Fitinghoff, Sophie -82 26.26  [2] PB 1 E-final
Hortobagyi, Elisabeth -84 29.26  PB 4 Final F
Johansson, Sandra -82 28.08    PB 3 Final F    
Liljegren, Sara -81 26.29  [3] PB 1 C-final
Ljungkvist, Jenny -83 25.71  3 Final
400 m MS   Johansson, Albin -81 49.66  [4]          
Karlsson, Henrik -80 53.28  [4] PB [¤]
P16 Wallgren, Joacim -84 66.2m [4]
800 m P18   Nerman, Linus -82 2:13.50    PB 4 Heat 2    
P16 Wallgren, Joacim -84 2:07.98  2 Heat 1
P15 Nylander, Tobias -85 2:16.00    PB 3 Heat 2    
F18 Berglund, Matilda -83 2:58.93  SB 5 Final
1 500 m MS   Axelsson, Björn -73 4:09.00    PB 1 B-final    
Höjd MS   Ericsson, Mattias -84 1.83      12 Final    
Nordwall, Jimmy -81 1.94  9 Final
Stav MS   Lindh, Marcus -76 ej res            [¤]
KS Lissäng, Sofie -80 3.25  4 Final
Wasserman, Marie -82 3.05  6 Final
Längd MS   Lönnies, Henning -83 5.40    PB 5 Final    
M22 Hallgren, Jonathan -81 7.11  PB 1 Final
F18 Bergsten, Moa -83 4.80  PB 5 Final
Kula (7,26 kg) M22   Ericsson, Markus -81 9.35      4 Final    
Kula (4,0 kg) K22   Wikström, Linda -81 7.02      1 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F18
[3] - Klubbrekord i klassen F19
[4] - Mellantid
 2000-02-11 (fr)  | Lincoln, NE, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Norberg, Daniel -78 1:59.36      6 1    
 2000-02-06 (sö)  | New York, NY, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Norberg, Daniel -78 1:54.14    SB 1 D-final    
 2000-02-05/06 (lö-sö)  | ISM 00, Höghammarhallen, Bollnäs - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
800 m MS   Habtom, Frewengel -77 ej start           
Johannesson, Ronny -77 ej start 
Johansson, Albin -81 1:57.75      6 Heat 2  
Klinteskog, Johan -81 ej start 
Synnerman, Per -71 ej start 
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 4:07.00    SB 8 Final  
3 000 m KS   Wallgren, Lisa -79 ej start           
Stav MS   Lindh, Marcus -76 ej start           
KS Lissäng, Sofie -80 3.33  [1] PB 13 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start           
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
 2000-02-05 (lö)  | Veteran IDM 00, Sätra Friidrottshall, Stockholm
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd M50 » Wahlberg, Tommy -49 4.71    PB 2 Final    
 2000-02-02 (on)  | I stället för, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Skeppstedt, Martin -82 ej start             
KS Lissäng, Sofie -80 ej start 
200 m MS   Molinder, Roger -80 23.41    PB 2 C-final    
KS Johansson, Sandra -82 ej start 
Ljungkvist, Jenny -83 26.91  [1]
400 m MS   Adolfsson, Christian -81 60.54  [1] PB        
Granlund, Anton -82 61.94  [1] PB
Gustafsson, Björn -79 60.83  [1] PB        
Johansson, Albin -81 54.82  [1]
» Karlsson, Fredrik -78 53.48  [1] SB
Karlsson, Henrik -80 59.10  [1] PB        
Söderling, Andreas -81 57.14  [1]
KS Liljegren, Sara -81 65.24  [1]
Ljungkvist, Jenny -83 56.62  2 Final
800 m MS   Adolfsson, Christian -81 2:01.33    PB 1 B-final    
Granlund, Anton -82 2:11.33  PB 7 B-final
Gustafsson, Björn -79 2:01.95    PB 4 B-final    
Habtom, Frewengel -77 ej start 
Johannesson, Ronny -77 ej start 
Johansson, Albin -81 1:58.42      4 Final    
» Karlsson, Fredrik -78 2:00.87  PB 6 Final [¤]
Karlsson, Henrik -80 2:01.43  PB 2 B-final [¤]
Nerman, Linus -82 ej start             
Synnerman, Per -71 ej start 
Söderling, Andreas -81 brutit  Final [¤]
KS Liljegren, Sara -81 2:20.51  [3] PB 4 Final
1 500 m MS   Amin, Adam -84 5:14.60      11 Final    
Axelsson, Björn -73 4:19.66  1 Final [¤]
Bursell, Johan -76 4:40.88  5 Final [¤]
Höjd MS   Nordwall, Jimmy -81 1.91      3 Final   [¤]
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.16      3 Final    
Wasserman, Marie -82 2.96  5 Final
Kula (7,26 kg) MS   Ericsson, Markus -81 9.15      10 Final    
Not
[1] - Mellantid
[¤] - Efteranmäld
[3] - Klubbrekord i klassen F19
 2000-02-01 (ti)  | Resultattävling, Våxnäshallen, Karlstad
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Fager, Patrik -82 7.43      2 Heat 3    
7.41  PB 4 Final
300 m MS   Fager, Patrik -82 36.51    PB 2 Final    
 2000-02-01 (ti)  | Solna Friidrottsspel, Solnahallen, Solna
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Molinder, Roger -80 ej start             
P18 Lönnies, Henning -83 ej start 
F18 Fitinghoff, Sophie -82 ej start             
Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
Höjd P16   Ericsson, Mattias -84 ej start             
Everling, Måns -84 ej start 
 2000-01-29/30 (lö-sö)  | Haninge Open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Huss, Anders -85 ej start           
P14 Granlund, Jonas -86 8.70  PB 3 Heat 1
Lindkvist, Robin -86 8.28  1 Heat 1
  8.25      3 Final  
Wellmar, Sebastian -86 ej start 
P13 Björkholm, Niclas -87 9.23  4 Heat 1
  9.06      6 Final  
Lundh, Robin -87 9.56  PB 5 Heat 1
Nyberg, Svante -87 9.08  3 Heat 1
  8.81    PB 3 Final  
Thorell, Johan -87 8.86  2 Heat 2
8.74  PB 2 Final
P12 Berg, Jonathan -88 9.72      3 Heat 1  
Liedberg, Niclas -88 9.75  3 Heat 2
Renholm, Mattias -88 ej start 
Segerlind, Jonas -88 ej start           
Söderstedt, Johan -88 9.55  4 Heat 3
9.43  PB 5 Final
P9 Berg, Theodor -91 10.92  3 Heat 1
  10.69    PB 5 Final  
K22 Meckbach, Susanne -81 8.10  1 Final
F16 Karlsson, Lina -85 9.34  5 Heat 2
Lagerblad, Lovisa -85 8.96      4 Heat 2  
F14 Carls, Camilla -86 8.57  PB 5 Heat 1
8.68  5 Final
Teilman, Maria -86 8.17  3 Heat 1
  8.13    PB 1 Final  
Westman, Maja -87 ej start 
F13 Arvidsson, Emelie -87 ej start 
Hynning, Elin -87 ej start           
Håkansson, Camilla -87 ej start 
Nylander, Elina -87 8.97  PB 1 Heat 4
  9.11      5 B-final  
Weinz, Helena -87 9.33  PB 5 Heat 4
F12 Forsberg, Emma -88 8.92  2 Heat 1
  8.85      2 Final  
Hill, Malin -88 9.93  PB 6 Heat 3
Holm, Liv -88 9.38  4 Heat 2
Johansson, Linn -88 9.07  1 Heat 2
  9.08      6 Final  
Nyrenström, Karolina -88 9.43  PB 5 Heat 3
Widengren, Johanna -88 9.26  PB 3 Heat 2
F10 » Carls, Sofia -90 9.99      2 Heat 2  
Wiman, Anna -90 10.26  PB 3 Heat 3
60 m häck (76,2 cm) P12   Segerlind, Jonas -88 12.78      3 Final  
Silén, Gustav -88 12.12  PB 2 Final
F12 Eklund, Marica -88 ej start           
Johansson, Linn -88 12.07  4 Final
Widengren, Johanna -88 12.09  PB 5 Final
Höjd P16   Everling, Måns -84 ej start           
P14 Granlund, Jonas -86 1.50  PB 3 Final
Janson, Robert -86 1.50      5 Final  
Lindkvist, Robin -86 1.55  2 Final
P13 Mellström, Johan -87 1.35  2 Final
Nilsson, Nicklas -87 1.30    PB 3 Final  
Thorell, Johan -87 1.25  4 Final
F14 Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Westman, Maja -87 ej start           
F13 Arvidsson, Emelie -87 ej start 
Hynning, Elin -87 ej start 
Håkansson, Camilla -87 ej start           
F12 Eklund, Marica -88 1.20  5 Final
Forsberg, Emma -88 1.15  6 Final
Hill, Malin -88 1.25    PB 4 Final  
Nyrenström, Karolina -88 1.15  6 Final
F10 » Carls, Sofia -90 1.10  PB 1 Final
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.05      1 Final [¤]
F18 Wasserman, Marie -82 3.05  PB 2 Final [¤]
Längd P16   Huss, Anders -85 ej start           
F16 Lagerblad, Lovisa -85 4.32  PB 7 Final
Längd (zon) P14   Janson, Robert -86 4.24      11    
Lindkvist, Robin -86 5.27  PB 3 Final
Wellmar, Sebastian -86 3.90    PB 13    
P13 Björkholm, Niclas -87 3.95  6 Final
Lundh, Robin -87 4.18  PB 5 Final
Thorell, Johan -87 ej start           
P12 Berg, Jonathan -88 4.18  PB 5 Final
Liedberg, Niclas -88 3.87  9
Segerlind, Jonas -88 3.92    PB 7 Final  
Silén, Gustav -88 3.92  PB 8 Final
Söderstedt, Johan -88 3.76  PB 10
P9 Berg, Theodor -91 3.17    PB 3 Final  
F14 Carls, Camilla -86 4.82  PB 5 Final
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Teilman, Maria -86 4.99    PB 3 Final  
Westman, Maja -87 ej start 
F13 Arvidsson, Emelie -87 ej start 
Gustavsson, Therese -87 ej start           
Hynning, Elin -87 ej start 
Nylander, Elina -87 4.26  12
Weinz, Helena -87 4.32    PB 10    
F12 Eklund, Marica -88 4.00  PB 11
Forsberg, Emma -88 4.61  2 Final
Holm, Liv -88 4.10    PB 7 Final  
Johansson, Linn -88 4.37  4 Final
Nyrenström, Karolina -88 4.07  8 Final
Widengren, Johanna -88 3.94      12    
F10 » Carls, Sofia -90 3.65  PB 1 Final
Wiman, Anna -90 ej start 
Kula (4,0 kg) P13   Mellström, Johan -87 6.05      3 Final  
Nilsson, Nicklas -87 6.08  2 Final
Thorell, Johan -87 5.64  5 Final
Kula (3,0 kg) P12   Berg, Jonathan -88 7.09      3 Final  
Brodén, Johan -88 6.12  4 Final
Renholm, Mattias -88 7.41      2 Final  
P9 Berg, Theodor -91 4.92  PB 5 Final
F14 Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
F13 Gustavsson, Therese -87 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-01-29 (lö)  | KFUM:s stjärngala, Friidrottshallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Johansson, Albin -81 2:00.56      4 1    
Söderling, Andreas -81 2:01.90  PB 5 1
KS Liljegren, Sara -81 2:21.79  [1] PB 3 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
 2000-01-23 (sö)  | Ministjärnan, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Björkholm, Niclas -87 9.19      3 Heat 1    
Granlund, Jonas -86 8.73  1 Heat 3
Nyberg, Svante -87 9.04      4 Heat 2    
Thorell, Johan -87 8.89  1 Heat 1
Thorslund, Gustav -87 8.69  PB 2 Heat 2
  8.72      5 Final    
Wellmar, Sebastian -86 ej start 
P12 » Eklund, Jonathan -88 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 9.39      2 Heat 1    
Segerlind, Jonas -88 9.72  4 Heat 3
Silén, Gustav -88 9.81  5 Heat 3
Söderstedt, Johan -88 9.59    PB 3 Heat 3    
P10 Liabäck, Viktor -90 11.13  PB 5 Heat 2
Schubeis, Hampus -90 10.71  PB 2 Heat 5 [¤]
Waak, Simon -90 9.61  1 Heat 3
Waak, Simon -90 9.49    PB 2 Final    
F14 Andersson, Annika -86 8.91  1 Heat 4
8.85  PB 2 B-final
Arvidsson, Agnes -87 13.40    SB 6 Heat 1    
Arvidsson, Emelie -87 9.11  SB 5 Heat 3
Carls, Camilla -86 8.70  2 Heat 2
  8.66      6 Final    
Hynning, Elin -87 8.93  2 Heat 5
9.02  6 B-final
Håkansson, Camilla -87 9.52      5 Heat 4    
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Söderhult, Ellen -86 9.14  PB 4 Heat 6
Teilman, Maria -86 8.36  1 Heat 1
  8.22    PB 1 Final    
Westman, Maja -87 9.45  5 Heat 6
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 9.46  PB 3 Heat 4
Dalmo, Carolina -88 9.87    SB 6 Heat 5    
Dervish, Jessica -89 ej start 
Eklund, Marica -88 9.23  PB 2 Heat 2
  9.27      3 Final    
Fahlén, Catrin -89 9.62  PB 1 Heat 1
Forsberg, Emma -88 8.91  1 Heat 3
  8.91      3 B-final    
Hill, Malin -88 9.99  PB 6 Heat 3
Holm, Liv -88 9.34  1 Heat 4
  9.34      1 Heat 4    
Johansson, Linn -88 9.04  2 Heat 3
8.96  PB 5 B-final
Luxenburg, Vendela -89 10.43    PB 3 Heat 1    
Sjöblom, Sandra -89 9.64  PB 4 Heat 4
Widengren, Johanna -88 9.41  4 Heat 3
  9.42      5 Final    
F11 Friberg, Klara -89 10.29  5 Heat 7 [¤]
F10 Bauermeister, Anna -90 9.50  1 Heat 5
  9.52      2 Final    
Bergman, Michaela -90 11.44  PB 6 Heat 5
» Carls, Sofia -90 9.80  2 Haet 5
  9.84      5 Final    
Ekström, Louise -90 10.91  PB 5 Heat 4
Görhed, Gabriella -90 10.41  PB 2 Heat 4
  10.57      5 B-final    
» Larsson, Louise -90 ej start  Heat 4
Liabäck, Felicia -90 10.73  4 Heat 4
Lindén, Malin -90 10.53    PB 3 Heat 4    
Mattsson, Ella -90 10.36  PB 2 Heat 3
10.62  6 B-final
Utterström, Emelie -90 11.24  PB 3 Heat 3
800 m P14   Lindkvist, Mikael -86 2:29.94    PB 5 Heat 2    
Mellström, Johan -87 2:42.69  PB 9 Heat 2
P12 Ericsson, Niclas -88 2:54.98    SB 4 Heat 2    
Silén, Gustav -88 2:40.44  SB 2 Heat 2
Söderstedt, Johan -88 2:57.27  PB 6 Heat 2
P10 Liabäck, Viktor -90 3:27.84    PB 6 Heat 2    
F14 Håkansson, Camilla -87 2:41.49  3 Final
Söderhult, Ellen -86 2:41.79  4 Final
F12 Forsberg, Emma -88 2:42.84    PB 1 Heat 1    
Holm, Liv -88 2:45.20  2 Heat 1
Luxenburg, Vendela -89 3:06.77  PB 3 Heat 2
Sjöblom, Sandra -89 brutit        Heat 2    
F11 Friberg, Klara -89 3:12.17  PB 4 Heat 2 [¤]
F10 » Carls, Sofia -90 ej start 
Görhed, Gabriella -90 ej start             
Liabäck, Felicia -90 3:36.20  PB 5 Heat 1
60 m häck (84 cm) P14 » Elgered, Jonas -87 12.40      3 Heat 2    
Janson, Robert -86 11.45  PB 2 Heat 2 [¤]
60 m häck (76,2 cm) P12 » Eklund, Jonathan -88 ej start             
Niemeyer, Tomas -89 12.54  1 Heat 1
Segerlind, Jonas -88 12.81      2 Heat 1    
Silén, Gustav -88 12.28  2 Heat 2
F14 Arvidsson, Emelie -87 10.42  1 Heat 1
Carls, Camilla -86 10.30      1 Heat 2    
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 13.09  1 Heat 3
Eklund, Marica -88 brutit        Heat 2    
Johansson, Linn -88 brutit  Heat 2
Sjöblom, Sandra -89 14.05  PB 2 Heat 2
Widengren, Johanna -88 12.47    PB 3 Heat 1    
F11 Fahlén, Catrin -89 13.21  PB 2 Heat 3 [¤]
Friberg, Klara -89 13.22  PB 3 Heat 3 [¤]
Höjd P12   Ericsson, Niclas -88 1.20    PB 4 Final    
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 1.10  PB 15
Eklund, Marica -88 1.10      12      
Forsberg, Emma -88 1.15  PB 10
Hill, Malin -88 1.15  5 Final
Stav P14   Mellström, Johan -87 1.82    PB 3 Final    
Längd (zon) P14   Björkholm, Niclas -87 4.15    PB 9      
» Elgered, Jonas -87 3.84  15
Janson, Robert -86 4.57      4 Final   [¤]
Lindkvist, Mikael -86 4.26  6 Final
Nyberg, Svante -87 4.02  11
Sonko, Lamin -87 4.05      10     [¤]
Thorell, Johan -87 3.92  13
Wellmar, Sebastian -86 ej start 
P10 Bergman, Viktor -90 3.37    PB 9      
Schubeis, Hampus -90 3.33  PB 10
Waak, Simon -90 3.84  PB 3 Final
F14 Andersson, Annika -86 4.95    PB 1 Final    
Arvidsson, Emelie -87 4.40  9
Carls, Camilla -86 ej start 
Hynning, Elin -87 4.42      8 Final    
Håkansson, Camilla -87 4.19  PB 15
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Söderhult, Ellen -86 4.34    PB 11      
Teilman, Maria -86 4.60  4 Final [¤]
Westman, Maja -87 3.79  PB 26
F12 Dervish, Jessica -89 ej start             
F10 Bauermeister, Anna -90 3.71  2 Final
Bergman, Michaela -90 ej start 
» Carls, Sofia -90 3.49      4 Final    
Ekström, Louise -90 3.21  PB 9
Görhed, Gabriella -90 2.80  21
J-sson Malmström, Emma -90 2.84    PB 17      
» Larsson, Louise -90 ej start 
Mattsson, Ella -90 3.27  7 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 7.42    PB 4 Final    
Sonko, Lamin -87 4.97  PB 10 [¤]
Thorell, Johan -87 5.59  9
Kula (3,0 kg) P12   Ericsson, Niclas -88 6.66    SB 3 Final    
Niemeyer, Tomas -89 6.43  PB 4 Final
P10 Bergman, Viktor -90 4.51    PB 16      
Liabäck, Viktor -90 4.72  PB 15
Kula (2,0 kg) F10   Bauermeister, Anna -90 5.40    PB 3 Final    
J-sson Malmström, Emma -90 4.45  PB 8 Final
Lindén, Malin -90 ej start             
Mattsson, Ella -90 4.53  PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2000-01-22/23 (lö-sö)  | Göteborgs Inomhus, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m P18   Fager, Patrik -82 ej start           
 2000-01-22/23 (lö-sö)  | IDM seniorer 00, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Molinder, Roger -80 7.32      3 Heat 1  
7.25  2 B-final
Nordwall, Jimmy -81 7.64    PB 6 Heat 2 [¤]
Skeppstedt, Martin -82 7.34  4 Heat 2
KS Odum, Mirian -81 ej start 
200 m MS   Johansson, Albin -81 23.89  [2]        
Molinder, Roger -80 ej start 
Söderling, Andreas -81 24.40  [2] SB      
KS Liljegren, Sara -81 28.61  [2] SB
26.68  PB 1 Heat 1
Ljungkvist, Jenny -83 25.6m 1 Heat 4
Ljungkvist, Jenny -83 25.47  [3] PB 2 Final  
Odum, Mirian -81 26.77  3 Final
26.70  PB 2 Heat 5
300 m MS   Johansson, Albin -81 36.1m [2]        
Söderling, Andreas -81 37.3m [2]
KS Liljegren, Sara -81 43.3m [2]
400 m MS   Johansson, Albin -81 49.15  [4] PB 2 Final  
Johansson, Fredrik -81 ej start 
Söderling, Andreas -81 51.88    SB 3 B-final  
KS Liljegren, Sara -81 59.34  SB 4 Final
Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
600 m MS   Johansson, Albin -81 1:27.1m [2] PB      
800 m MS   Habtom, Frewengel -77 1:56.43    PB 5 Final  
Johannesson, Ronny -77 2:02.30  SB 7 Final
Johansson, Albin -81 1:55.75      2 Final  
Klinteskog, Johan -81 ej start 
Wallgren, Joacim -84 2:07.05  PB 4 B-final
1 500 m MS   Amin, Adam -84 5:08.43    PB 8 Final  
Axelsson, Björn -73 4:12.24  PB 5 Final [¤]
Bursell, Johan -76 4:35.89    PB 6 B-final [¤]
Gustafsson, Björn -79 ej start 
Wallgren, Joacim -84 4:24.69  4 B-final
KS Wallgren, Lisa -79 5:06.79  [2] SB
2 000 m KS   Wallgren, Lisa -79 6:49.58  [2] PB      
3 000 m MS   Adolfsson, Christian -81 9:22.31    PB 4 Final  
Axelsson, Björn -73 9:21.18  PB 3 Final [¤]
Bursell, Johan -76 9:59.08    PB 8 Final [¤]
KS Wallgren, Lisa -79 10:11.15  [5] PB 2 Final
Höjd MS   Nordwall, Jimmy -81 ej start           
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.23  [5] PB 5 Final  
Meckbach, Susanne -81 ej start 
Wasserman, Marie -82 3.03  [6] PB 8 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start           
Kula (7,26 kg) MS   Ericsson, Markus -81 9.98    PB 10 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen F17
[4] - Klubbrekord i klassen P19
[5] - Klubbrekord i klassen K22
[6] - Klubbrekord i klassen F18
 2000-01-21 (fr)  | IDF Mångkamp 12 - 14, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
4-kamp P14 » Elgered, Jonas -87 1 173    PB 9      
60 m häck (84 cm) 12.00 [430] PB 5 2
Längd (zon) 3.68 [243] 11 Final
Höjd 1.21 [235] 12 Final
Kula (4,0 kg) 6.97 [265]     4 Final    
Granlund, Jonas -86 1 914  PB 3
60 m häck (84 cm) 11.31 [541] SB 2 2
Längd (zon) 4.54 [508] PB 7 Final
Höjd 1.45 [524] 5 Final
Kula (4,0 kg) 7.70 [341]   PB 3 Final    
Janson, Robert -86 1 724  PB 7
60 m häck (84 cm) 11.73 [472] PB 4 1
Längd (zon) 4.00 [344] 8 Final
Höjd 1.49 [573] 3 Final
Kula (4,0 kg) 7.64 [335]   PB 4 Final    
Lundh, Robin -87 1 224  PB 8
60 m häck (84 cm) 12.44 [366] PB 4 1
Längd (zon) 4.10 [375] PB 7 Final
Höjd 1.33 [378] 4 Final
Kula (4,0 kg) 5.62 [105]   PB 10 Final    
Nordström, Erik -86 2 266  PB 2
60 m häck (84 cm) 10.25 [734] PB 1 2
Längd (zon) 5.18 [695] PB 2 Final
Höjd 1.49 [573] PB 1 Final
Kula (4,0 kg) 6.96 [264]   PB 6 Final    
Nyberg, Svante -87 1 249  PB 7
60 m häck (84 cm) 11.91 [444] PB 3 2
Längd (zon) 4.08 [369] 8 Final
Höjd 1.25 [283] PB 8 Final
Kula (4,0 kg) 5.99 [153]     7 1    
Thorell, Johan -87 899  PB 11
60 m häck (84 cm) 12.79 [318] PB 5 1
Längd (zon) 3.79 [279] 10 Final
Höjd 1.21 [235] 10 Final
Kula (4,0 kg) 5.35 [67] 12 Final
4-kamp F14   Andersson, Annika -86 2 400    PB 2      
60 m häck (76,2 cm) 10.57 [701] PB 4 1
Kula (3,0 kg) 6.59 [377] PB 3 Final
Längd (zon) 4.75 [732] PB 2 Final
Höjd 1.33 [590]     2 Final    
Carls, Camilla -86 2 297  PB 3
60 m häck (76,2 cm) 10.26 [763] 3 1
Kula (3,0 kg) 6.37 [351] SB 4 Final
Längd (zon) 4.34 [593] 4 Final
Höjd 1.33 [590] PB 2 Final
Krasniqi, Rozafa -86 ej start             
F13 Arvidsson, Emelie -87 2 257  PB 5
60 m häck (76,2 cm) 10.50 [715] 2 1
Kula (3,0 kg) 6.73 [393] PB 5 Final
Längd (zon) 4.24 [559] 4 Final
Höjd 1.33 [590] 3 Final
3-kamp P12   Anderberg, Linus -89 1 229    PB 19      
Längd (zon) 3.55 [428] PB 18 Final
60 m 9.94 [402] 6 3
Kula (3,0 kg) 5.86 [399]   PB 16 Final    
Berg, Jonathan -88 1 624  PB 8
Längd (zon) 4.02 [586] 7 Final
60 m 9.75 [455] 3 1
Kula (3,0 kg) 7.50 [583]   PB 1 Final    
Brodén, Johan -88 1 318  PB 16
Längd (zon) 3.51 [415] PB 19 Final
60 m 9.87 [422] PB 5 3
Kula (3,0 kg) 6.56 [481]   PB 10 Final    
» Eklund, Jonathan -88 1 655  PB 7
Längd (zon) 4.02 [586] 8 Final
60 m 9.29 [595] PB 4 2
Kula (3,0 kg) 6.50 [474]   PB 12 Final    
Ericsson, Niclas -88 1 536  PB 9
Längd (zon) 4.11 [617] 5 Final
60 m 9.84 [430] 7 1
Kula (3,0 kg) 6.63 [489]   SB 8 Final    
Liedberg, Niclas -88 1 408  PB 13
Längd (zon) 3.89 [542] PB 12 Final
60 m 9.81 [438] 5 1
Kula (3,0 kg) 6.10 [428]   PB 14 Final    
Niemeyer, Tomas -89 1 525  PB 10
Längd (zon) 3.70 [479] 17 Final
60 m 9.24 [611] PB 3 3
Kula (3,0 kg) 6.16 [435]     13 Final    
Nordenskiöld, Otto -88 1 453  PB 12
Längd (zon) 3.88 [539] PB 13 Final
60 m 9.63 [490] PB 5 2
Kula (3,0 kg) 6.07 [424] PB 15 Final
Olsson, David -88 ej start             
Silén, Gustav -88 1 283  PB 18
Längd (zon) 3.83 [522] PB 14 Final
60 m 9.80 [441] 6 2
Kula (3,0 kg) 5.24 [320]   PB 21 Final    
» Söderling, Jonathan -88 ej start 
3-kamp F12 » Carls, Sofia -90 1 146  [1] PB 20      
Kula (2,0 kg) 4.92 [284] PB 23 Final
60 m 10.09 [391] 6 3
Längd (zon) 3.58 [471] PB 15 Final
Fahlén, Catrin -89 ej start             
Forsberg, Emma -88 2 277  PB 1
Kula (2,0 kg) 7.78 [629] PB 1 Final
60 m 8.82 [801] 1 2
Längd (zon) 4.61 [847]     2 Final    
Holm, Liv -88 1 708  PB 9
Kula (2,0 kg) 5.99 [426] PB 11 Final
60 m 9.27 [641] PB 3 2
Längd (zon) 4.05 [641]     8 Final    
Johansson, Linn -88 1 820  PB 7
Kula (2,0 kg) 5.38 [348] PB 15 Final
60 m 9.06 [714] 1 3
Längd (zon) 4.37 [758] PB 3 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F10
 2000-01-18 (ti)  | Solna Friidrottsspel, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Molinder, Roger -80 7.32      3 Heat 2    
7.35  3 Final
KS Johansson, Sandra -82 8.53  PB 2 Heat 1
  8.73      5 Final    
Lissäng, Sofie -80 8.64  5 Heat 2
8.61  SB 1 B-final
Ljungkvist, Jenny -83 8.00  SB 3 Heat 2
  8.05      3 Final    
Meckbach, Susanne -81 7.96  [1] PB 2 Heat 2
8.04  2 Final
Wasserman, Marie -82 9.07  PB 5 Heat 1
9.09  4 B-final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
 2000-01-15/16 (lö-sö)  | IDM Mälardalen, Friidrottshallen, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg dag
3 000 m KS   Wallgren, Lisa -79 10:30.27  [2] PB 2 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen K22
 2000-01-15/16 (lö-sö)  | Scandic Indoor Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Molinder, Roger -80 7.24    SB 3 Heat 3  
P18 Skeppstedt, Martin -82 7.26  2 Heat 1
  7.25    SB 3 Final  
P15 Huss, Anders -85 8.34  5 Heat 1 [¤]
» Thulin, Mikael -85 7.83  2 Heat 2
  7.78    PB 4 Final  
P14 Granlund, Jonas -86 8.73  PB 3 Heat 1
Wellmar, Sebastian -86 10.05  PB 7 Heat 3
P13 Björkholm, Niclas -87 9.59      5 Heat 4  
» Elgered, Jonas -87 9.77  6 Heat 4
Lundh, Robin -87 9.82  6 Heat 3
Nyberg, Svante -87 9.03      5 Heat 2  
Sonko, Lamin -87 9.14  4 Heat 1
Strinde, Zacharias -87 9.67  PB 7 Heat 1
Thorell, Johan -87 8.76  PB 1 Heat 4
  8.90      7 Final  
Thorslund, Gustav -87 8.80  2 Heat 2
8.77  PB 6 Final
P12 Berg, Jonathan -88 9.87      6 Heat 1  
Brodén, Johan -88 ej start 
Ceesay, Mohammed -88 9.37  PB 4 Heat 1
» Eklund, Jonathan -88 9.48    PB 4 Heat 3  
Liedberg, Niclas -88 9.70  PB 5 Heat 2
Söderstedt, Johan -88 9.71  PB 6 Heat 2
P11 Anderberg, Linus -89 9.79    PB 6 Heat 2  
Niemeyer, Tomas -89 9.54  3 Heat 1
9.41  5 Final
P10 Aredal, Mattias -91 11.81    PB 6 Heat 3  
Berg, Theodor -91 11.10  PB 3 Heat 4
Björkén, Alexander -91 10.84  PB 6 Heat 1 [¤]
Johansson, Pontus -91 11.01    PB 5 Heat 2  
Liabäck, Viktor -90 11.24  PB 6 Heat 2
Söderstedt, Erik -91 11.86  PB 5 Heat 4
Wikman-L, Thomas -91 12.74    PB 6 Heat 4  
Yeibio, Alexander -92 ej start 
F15 Karlsson, Lina -85 9.26  6 Heat 3
Lagerblad, Lovisa -85 ej start           
Wiberg, Karolina -85 8.73  4 Heat 3
F14 Carls, Camilla -86 8.71  4 Heat 1
Krasniqi, Rozafa -86 8.79      5 Heat 2  
Lidmark, Lena -87 9.01  8 Final
Söderhult, Ellen -86 9.31  PB 8 Heat 4
Teilman, Maria -86 8.31  1 Heat 3
  brutit        Final  
F13 Arvidsson, Emelie -87 9.30  SB 6 Heat 5
Gustavsson, Therese -87 9.07  PB 4 Heat 2
Hynning, Elin -87 8.93      3 Heat 3  
Karlsson, Maria -87 9.93  PB 7 Heat 3
Lidmark, Lena -87 8.92  PB 2 Heat 1
Nylander, Elina -87 9.18      4 Heat 4  
Weinz, Helena -87 9.38  6 Heat 2
Westman, Maja -87 ej start 
F12 Eklund, Marica -88 9.35    PB 4 Heat 1 [¤]
Forsberg, Emma -88 8.85  1 Heat 2
8.88  1 Final
Johansson, Linn -88 9.10  2 Heat 3 [¤]
  9.10      6 Final  
Nyrenström, Karolina -88 9.53  PB 4 Heat 3
Widengren, Johanna -88 9.41  PB 5 Heat 2
F11 » Carlsson Odell, Sara -89 9.61  PB 2 Heat 1
  9.77      7 Final  
Fahlén, Catrin -89 9.89  SB 3 Heat 1
Granlund, Anna -89 11.62  PB 8 Heat 1
Högberg, Elin -89 10.27    PB 5 Heat 4  
Jonasson, Hanna -89 10.49  PB 4 Heat 3
Karlsson, Jessica -89 10.91  PB 7 Heat 3
Karlsson, Stina -89 10.51    PB 4 Heat 5  
Koukkari, Palmira -89 10.86  PB 7 Heat 4
Luxenburg, Vendela -89 10.73  PB 6 Heat 3
Sjöblom, Sandra -89 ej start           
F10 Ahvander, Jonna -91 11.53  PB 6 Heat 6
Bauermeister, Anna -90 9.51  1 Heat 3 [¤]
Bauermeister, Anna -90 9.49    PB 2 Final  
Bergman, Michaela -90 ej start 
Bolander, Denise -90 11.22  PB 6 Heat 3
» Carls, Sofia -90 9.81  1 Heat 4
  10.13      8 Final  
Gille, Filippa -91 10.60  PB 4 Heat 6
Görhed, Gabriella -90 10.59  PB 5 Heat 4
Göth, Camilla -90 11.47    PB 6 Heat 1  
Göth, Linn -90 10.82  PB 6 Heat 4
Hallqvist, Joanna -90 11.34  PB 4 Heat 1
Jakobsson, Ulrika -91 10.88    PB 3 Heat 1  
Johansson, Ella -90 10.01  PB 4 Heat 3 [¤]
J-sson Malmström, Emma -90 11.03  PB 5 Heat 3
Karlsson, Frida -91 11.94    PB 8 Heat 5  
» Larsson, Louise -90 11.73  PB 6 Heat 2 [¤]
Liabäck, Felicia -90 10.46  PB 2 Heat 6
Lilja-Berggren, Julia -90 ej start           
Lindén, Malin -90 12.52  2 Heat 1
Mattsson, Ella -90 ej start 
Nordgren, Ellen -91 11.26    PB 7 Heat 4  
Nyström, Linnéa -91 11.32  PB 6 Heat 5
Wallblom, Julia -91 11.56  SB 5 Heat 2
Yeibio, Sara -91 ej start           
F8 Johansson, Klara -92 11.35  6 Heat 1 [¤]
11.21  PB 5 Final
200 m MS   Johansson, Albin -81 23.79  [2] PB      
P15 Huss, Anders -85 27.02  2 B-final [¤]
Nylander, Tobias -85 27.86    PB 3 C-final  
Nyström, Jimmy -85 27.34  PB 1 F-Final
» Thulin, Mikael -85 25.28  PB 1 D-final
F18 Fitinghoff, Sophie -82 30.43  [2] SB 2    
Ljungkvist, Jenny -83 27.21  [2] SB 1
F15 Carls, Camilla -86 28.65  PB 3 B-final [¤]
Karlsson, Lina -85 30.39      1 E-final  
Lagerblad, Lovisa -85 ej start 
Wiberg, Karolina -85 28.34  1 D-final
400 m MS   Johansson, Albin -81 50.61    PB 3 Final [¤]
57.33 
P13 Mellström, Johan -87 75.20  [2] PB      
Nilsson, Nicklas -87 78.73  [2] PB
Sonko, Lamin -87 76.52  [2] PB
F18 Fitinghoff, Sophie -82 61.38    SB 2 B-final  
Ljungkvist, Jenny -83 56.52  [3] PB 1 Final
F14 Forsgren, Malin -86 77.45  [2] PB
800 m MS   Johansson, Albin -81 1:54.86    PB 1 Final [¤]
P14 Lindkvist, Mikael -86 2:37.05  3 Heat 1
P13 Mellström, Johan -87 2:46.07      3 Heat 1  
Nilsson, Nicklas -87 2:46.70  SB 6 Heat 2
Sonko, Lamin -87 2:43.40  PB 2 Heat 1
Strinde, Zacharias -87 ej start           
P12 Ceesay, Mohammed -88 2:44.35  PB 6 Final
Ericsson, Niclas -88 ej start 
F14 Forsgren, Malin -86 3:03.47    PB 4 Heat 1  
Söderhult, Ellen -86 ej start 
F13 Håkansson, Camilla -87 2:35.94  PB 4 Heat 2
» Nyström, Michelle -87 2:41.32    PB 5 Heat 2  
F12 Forsberg, Emma -88 2:44.93  PB 2 Heat 2
Holm, Liv -88 2:44.16  PB 1 Heat 2
Nyrenström, Karolina -88 2:55.07  PB 4 Heat 2
1 500 m MS   Axelsson, Björn -73 4:13.47    PB 7 Final [¤]
Bursell, Johan -76 4:43.99  PB 11 Final [¤]
P18 Nerman, Linus -82 4:39.99    SB 8 Final [¤]
P16 Wallgren, Joacim -84 4:21.92  SB 2 Final [¤]
P15 Nylander, Tobias -85 4:57.63  PB 5 Final
F15 Barman, Emelie -85 5:33.25  PB 2 Final
60 m häck (91,4 cm) P15   Huss, Anders -85 10.36    PB 6 Final [¤]
Nylander, Tobias -85 brutit  Final
60 m häck (84 cm) F18   Fitinghoff, Sophie -82 9.69    PB 2 Final  
60 m häck (76,2 cm) F16   Hortobagyi, Elisabeth -84 10.11    PB 5 Final  
F15 Karlsson, Lina -85 11.52  PB 6 Final
Lagerblad, Lovisa -85 ej start           
F14 Andersson, Annika -86 10.92  PB 4 Heat 1
Carls, Camilla -86 10.29  1 Heat 1
Krasniqi, Rozafa -86 10.47      6 Heat 2  
Teilman, Maria -86 ej start 
Höjd MS   Nordwall, Jimmy -81 1.87      3 Final [¤]
P16 Ericsson, Mattias -84 1.83  PB 1 Final
P14 Granlund, Jonas -86 1.47    PB 4 Final  
Janson, Robert -86 ej start 
P13 » Elgered, Jonas -87 1.22  9 Final
Lundh, Robin -87 1.37    PB 5 Final  
Mellström, Johan -87 1.32  6 Final
Nilsson, Nicklas -87 1.17  10
Thorell, Johan -87 1.27    PB 7 Final  
P12 Liedberg, Niclas -88 1.22  PB 6 Final
F18 Bergsten, Moa -83 1.40  PB 4 Final
F14 Andersson, Annika -86 1.37      8 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 1.37  9
Söderhult, Ellen -86 1.32  10
F13 Arvidsson, Emelie -87 1.37      5 Final  
Hynning, Elin -87 1.27  9
Håkansson, Camilla -87 1.22  PB 15
Westman, Maja -87 ej start           
F12 Eklund, Marica -88 1.17  10 [¤]
Nyrenström, Karolina -88 1.17  PB 11
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 3.03  [4] SB 5 Final  
Wasserman, Marie -82 2.73  [5] PB 7 Final
F15 Wiberg, Karolina -85 2.13  PB 1 Final
Längd P15   Nyström, Jimmy -85 4.62      11    
» Thulin, Mikael -85 5.36  2 Final
F15 Wiberg, Karolina -85 4.84  6 Final
Längd (zon) P14   Janson, Robert -86 4.37      15    
Lindkvist, Mikael -86 4.19  17
Wellmar, Sebastian -86 3.79    PB 19    
P13 Björkholm, Niclas -87 3.94  9 Pool B
» Elgered, Jonas -87 3.90  PB 11 Pool A
Nyberg, Svante -87 4.35    PB 6 Pool B  
Sonko, Lamin -87 4.26  PB 8 Pool A
Thorell, Johan -87 4.34  PB 6 Pool A
P12 Berg, Jonathan -88 4.09      4 Final  
» Eklund, Jonathan -88 4.05  PB 6 Final
Ericsson, Niclas -88 4.01  7 Final
» Söderling, Jonathan -88 3.99    PB 8 Final  
Söderstedt, Johan -88 3.65  PB 14
P11 Anderberg, Linus -89 3.53  PB 8 Final
Niemeyer, Tomas -89 3.73      5 Final  
P10 Aredal, Mattias -91 2.56  PB 22
Berg, Theodor -91 2.87  PB 17
Bergman, Viktor -90 3.24    PB 11    
Johansson, Pontus -91 3.09  PB 14
Schubeis, Hampus -90 3.10  PB 13
Söderstedt, Erik -91 2.85    PB 18    
Wikman-L, Thomas -91 2.34  PB 23
Yeibio, Alexander -92 ej start 
F14 Andersson, Annika -86 4.56      9 Pool A  
Carls, Camilla -86 4.56  10 Pool A
Krasniqi, Rozafa -86 4.56  3 Pool B
Teilman, Maria -86 4.73      2 Pool B  
F13 Arvidsson, Emelie -87 4.42  3 Pool A
Bergman, Louise -87 3.72  PB 20 Pool B
Gustavsson, Therese -87 4.11      10 Pool B  
Hynning, Elin -87 4.46  PB 5 Pool B [¤]
Nylander, Elina -87 4.19  10 Pool A
» Nyström, Michelle -87 3.71    PB 21 Pool B  
Weinz, Helena -87 4.10  12 Pool A
Westman, Maja -87 3.43  PB 24 Pool B
F12 Eklund, Marica -88 3.91    PB 10   [¤]
Forsberg, Emma -88 4.50  2 Final
Holm, Liv -88 4.02  7 Final
Johansson, Linn -88 ej res           
Nyrenström, Karolina -88 3.68  18
Widengren, Johanna -88 3.98  PB 9
F11 » Carlsson Odell, Sara -89 3.49      6 Pool B  
Fahlén, Catrin -89 3.43  PB 9 Pool A
Högberg, Elin -89 2.97  PB 13 Pool A
Jonasson, Hanna -89 ej start           
Karlsson, Stina -89 3.49  PB 7 Pool B
Koukkari, Palmira -89 2.83  PB 14 Pool B
Sjöblom, Sandra -89 ej start           
F10 Ahvander, Jonna -91 2.83  PB 11 Pool B
Bauermeister, Anna -90 3.70  2 Pool A [¤]
Bolander, Denise -90 2.91    PB 12 Pool A  
» Carls, Sofia -90 3.28  3 Pool B
Gille, Filippa -91 3.09  PB 10 Pool A
Görhed, Gabriella -90 3.29    PB 5 Pool A  
Göth, Camilla -90 2.84  PB 16 Pool A
Göth, Linn -90 2.77  PB 12 Pool B
Hallqvist, Joanna -90 2.81    PB 17 Pool A  
Jakobsson, Ulrika -91 3.23  PB 4 Pool B
Johansson, Ella -90 3.24  6 Pool A [¤]
J-sson Malmström, Emma -90 2.72    PB 19 Pool A  
» Larsson, Louise -90 2.87  PB 15 Pool A [¤]
Lilja-Berggren, Julia -90 ej start 
Mattsson, Ella -90 ej start           
Nordgren, Ellen -91 2.80  PB 18 Pool A
Nyström, Linnéa -91 2.74  PB 14 Pool B
Wallblom, Julia -91 2.77    PB 13 Pool B  
Yeibio, Sara -91 ej start 
Öman, Mathilda -90 2.03  PB 15 Pool B
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start           
P16 Huss, Anders -85 11.10  PB 5 Final
F18 Bergsten, Moa -83 10.10  PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P13 » Elgered, Jonas -87 6.84      2 Final  
Nilsson, Nicklas -87 6.58  PB 4 Final
Thorell, Johan -87 5.66    PB 7 Final  
KS Wikström, Linda -81 7.21  PB 3 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P12   Berg, Jonathan -88 6.89      4 Final  
Brodén, Johan -88 6.45  PB 7 Final
F13 Hynning, Elin -87 ej start 
Kula (2,0 kg) F12   Eklund, Marica -88 6.27    PB 7 Final [¤]
Forsberg, Emma -88 7.17  PB 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen KS
[4] - Klubbrekord i klassen K22
[5] - Klubbrekord i klassen F18
 2000-01-08 (lö)  | Öppna UDM Västmanland, Västerås Friidrottshall, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F14   Andersson, Annika -86 9.18      3 Heat 2    
Arvidsson, Emelie -87 10.27  SB 5 Heat 2
Carls, Camilla -86 8.86  3 Heat 3 [¤]
  8.78      6 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 8.77  3 Heat 1
8.74  PB 5 Final
Söderhult, Ellen -86 9.41    PB 4 Heat 2    
Teilman, Maria -86 8.41  1 Heat 1
8.32  1 Final
200 m F14   Arvidsson, Emelie -87 30.84  [2] PB 3 Heat 2    
Carls, Camilla -86 28.91  PB 3 Heat 4
Teilman, Maria -86 28.40  PB 2 Heat 4
800 m F14   Söderhult, Ellen -86 2:47.23      5 Final    
60 m häck (76,2 cm) F14   Arvidsson, Emelie -87 10.84      3 Final    
Carls, Camilla -86 10.38  2 Final
Krasniqi, Rozafa -86 10.19  1 Final
Höjd F14   Andersson, Annika -86 1.39      3 Final    
Arvidsson, Emelie -87 1.26  6 Final [¤]
Söderhult, Ellen -86 1.42  2 Final
Längd (zon) F14   Andersson, Annika -86 4.63    PB 3 Final    
Carls, Camilla -86 4.49  6 Final
Krasniqi, Rozafa -86 4.62      4 Final    
Teilman, Maria -86 4.62  5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F13
 2000-01-06 (to)  | Ärlaspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Huss, Anders -85 8.35      5 Heat 1    
P14 » Elgered, Jonas -87 9.55  PB 3 Heat 1
Thorell, Johan -87 8.95      3 Heat 3    
F16 Karlsson, Lina -85 9.17  6 Heat 2
Lagerblad, Lovisa -85 8.80  PB 3 Heat 1
Wiberg, Karolina -85 8.76  2 Heat 1
  8.57    PB 4 Final    
F14 Carls, Camilla -86 8.85  2 Heat 1
8.77  2 Final
Hynning, Elin -87 8.99  1 Heat 2
  8.92      5 Final    
Nylander, Elina -87 10.21  4 Heat 2
Weinz, Helena -87 9.43  4 Heat 3
F10 » Carls, Sofia -90 9.96  3 Heat 3
10.41  5 Final
600 m P14   Nilsson, Nicklas -87 ej start             
F14 Carls, Camilla -86 1:55.22  PB 7 Final
Håkansson, Camilla -87 1:53.02    PB 5 Final    
» Nyström, Michelle -87 1:52.63  [1] PB 4 Final
F10 » Carls, Sofia -90 2:22.19  5 Final
800 m F16   Karlsson, Lina -85 2:47.52    PB 5 Final    
Lagerblad, Lovisa -85 2:42.29  3 Final
Wiberg, Karolina -85 2:44.22  PB 4 Final
1 500 m P16   Huss, Anders -85 4:51.12      6 Final    
Höjd F14   Hynning, Elin -87 1.25      2 Final    
Håkansson, Camilla -87 1.20  PB 4 Final
F10 » Carls, Sofia -90 1.00  PB 2 Final
Längd (zon) P14 » Elgered, Jonas -87 3.87    PB 8 Final    
Thorell, Johan -87 3.85  9
F14 Carls, Camilla -86 4.52      2 Final    
Hynning, Elin -87 ej res 
Håkansson, Camilla -87 4.03  9
Nylander, Elina -87 3.91      13      
Weinz, Helena -87 3.96  11
F10 » Carls, Sofia -90 ej res 
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 7.03      5 Final    
Nilsson, Nicklas -87 ej start 
Thorell, Johan -87 5.39  PB 6 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F13
 1999-12-11/12 (lö-sö)  | Löplabbet Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
  Efter överenskommelse har sista anmälningsdag framflyttats, och att vi betalar bara 40:- per start.
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22   Badjie, Ansumana -78 7.59      2 Heat 2 [¤]
7.51  PB 6 Final
Suhard, Yannick -78 7.34  PB 2 Heat 1 [¤]
  7.36      2 Final  
P14 Björkholm, Niclas -87 9.02  3 Heat 5
Lundh, Robin -87 9.62  PB 4 Heat 6
Thorell, Johan -87 8.77    PB 4 Heat 3  
Wellmar, Sebastian -86 10.32  5 Heat 6 [¤]
P12 Anderberg, Linus -89 9.80  PB 6 Heat 2
Ericsson, Niclas -88 9.20    PB 4 Heat 4  
Holm, Manne -88 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 9.32  PB 5 Heat 4
Renholm, Mattias -88 9.91      7 Heat 3  
Segerlind, Jonas -88 9.53  PB 3 Heat 2
» Söderling, Jonathan -88 9.71  5 Heat 2
P10 Waak, Simon -90 9.98    SB 3 Heat 1  
F16 Karlsson, Lina -85 9.17  7 Heat 2
Nordqvist, Malin -84 8.10  SB 1 Heat 3 [¤]
  8.86      8 Final  
F14 Andersson, Annika -86 ej start 
Carls, Camilla -86 8.72  2 Heat 2
Eriksson, Sofie -86 ej start           
Gustavsson, Therese -87 ej start 
Krasniqi, Rozafa -86 8.81  PB 4 Heat 6
Teilman, Maria -86 8.29  1 Heat 6
  8.30      2 Final  
F12 Eklund, Marica -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 8.91  7 Heat 2
  8.94      7 Final  
Friberg, Klara -89 10.26  PB 7 Heat 5 [¤]
Johansson, Linn -88 9.02  4 Heat 7
F11 » Carlsson Odell, Sara -89 9.66    SB 5 Heat 5  
Fahlén, Catrin -89 brutit  Heat 4
Karlsson, Stina -89 ej start 
F10 Bauermeister, Anna -90 9.71  2 Heat 1
Bauermeister, Anna -90 9.58    PB 1 Final  
» Carls, Sofia -90 9.97  3 Heat 1
9.75  PB 5 Final
Johansson, Ella -90 ej start           
Lindén, Malin -90 12.07  PB 6 Heat 1
Mattsson, Ella -90 10.79  PB 5 Heat 3 [¤]
F9 Karlsson, Frida -91 ej start 
200 m F16   Karlsson, Lina -85 30.70      4 Heat 5  
Lagerblad, Lovisa -85 30.15  4 Heat 3
300 m P14   Mellström, Johan -87 ej start           
Nilsson, Nicklas -87 49.24  PB 3 Heat 3
P12 Anderberg, Linus -89 53.28    PB 2 Heat 1  
Ceesay, Mohammed -88 47.81  PB 1 Heat 2
Niemeyer, Tomas -89 50.27  PB 2 Heat 4
Silén, Gustav -88 50.43    PB 1 Heat 5  
Sonko, Lamin -87 48.59  PB 2 Heat 6
F14 Andersson, Annika -86 ej start 
Carls, Camilla -86 46.58    PB 1 Heat 6  
Teilman, Maria -86 44.81  PB 2 Heat 4
F12 Forsberg, Emma -88 50.66  PB 1 Heat 2
Hallström, Louise -88 61.71    PB 3 Heat 2  
Nyrenström, Karolina -88 51.34  PB 2 Heat 10 [¤]
400 m F18   Ljungkvist, Jenny -83 ej start           
600 m P12   Anderberg, Linus -89 2:07.44    PB 6 Heat 1  
Ericsson, Niclas -88 1:55.73  PB 2 Heat 2 [¤]
Silén, Gustav -88 1:54.43    PB 4 Heat 1  
F12 Forsberg, Emma -88 1:54.93  PB 2 Final
Friberg, Klara -89 2:13.31  PB 23 [¤]
Nyrenström, Karolina -88 1:59.43  PB 4 Final [¤]
800 m P14   Mellström, Johan -87 ej start           
F16 Barman, Emelie -85 2:50.33  SB 8 Final
Lagerblad, Lovisa -85 2:40.15    PB 5 Final  
F14 Håkansson, Camilla -87 2:43.78  2 Heat 1
» Nyström, Michelle -87 ej start 
1 500 m P16   Wallgren, Joacim -84 4:28.10    SB 2 Final [¤]
60 m häck (76,2 cm) P12   Ceesay, Mohammed -88 12.01    PB 2 Heat 1  
Niemeyer, Tomas -89 12.16  PB 3 Heat 1
Segerlind, Jonas -88 12.55    PB 6 Heat 1  
Silén, Gustav -88 12.28  PB 5 Heat 1
Sonko, Lamin -87 12.16  PB 4 Heat 1
F14 Arvidsson, Emelie -87 10.35      3 heat 1  
Carls, Camilla -86 10.11  PB 2 Heat 1
Krasniqi, Rozafa -86 9.93  PB 1 Heat 1
F12 Eklund, Marica -88 ej start           
Forsberg, Emma -88 12.94  5 Heat 1
Johansson, Linn -88 brutit  Heat 3 [¤]
F11 » Carlsson Odell, Sara -89 13.06  PB 8 Heat 1
Höjd M22   Nordwall, Jimmy -81 1.95  [2] SB 2 Final [¤]
P14 » Elgered, Jonas -87 1.23  13
Janson, Robert -86 1.49      2 Final [¤]
Lundh, Robin -87 1.28  PB 8 Final
Mellström, Johan -87 ej start 
Nilsson, Nicklas -87 1.18    PB 14    
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.43  PB 4 Final
Krasniqi, Rozafa -86 1.43  SB 3 Final
F12 Eklund, Marica -88 ej start           
Fahlén, Catrin -89 1.03  PB 18
Stav P14 » Elgered, Jonas -87 ej start           
Mellström, Johan -87 ej start 
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.60  4 Final
Längd (zon) P14   Björkholm, Niclas -87 3.98    PB 24    
» Elgered, Jonas -87 3.79  PB 27
Janson, Robert -86 4.59    PB 9   [¤]
Lundh, Robin -87 4.03  PB 23
Thorell, Johan -87 4.23  PB 18
P12 Ericsson, Niclas -88 4.22    PB 8 Final  
Holm, Manne -88 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 3.87  PB 15
Segerlind, Jonas -88 3.88    PB 13    
» Söderling, Jonathan -88 3.93  11
P10 Waak, Simon -90 3.76  PB 6 Final
F14 Andersson, Annika -86 ej start           
Arvidsson, Emelie -87 4.35  11
Carls, Camilla -86 4.56  6 Final
Håkansson, Camilla -87 4.08    PB 22    
Krasniqi, Rozafa -86 4.73  4 Final
Teilman, Maria -86 4.79  3 Final
F12 » Carlsson Odell, Sara -89 3.85    PB 26    
Eklund, Marica -88 ej start 
Forsberg, Emma -88 4.52  3 Final
Hallström, Louise -88 2.83    PB 46    
Holm, Liv -88 4.09  PB 13
Johansson, Linn -88 4.27  PB 10
Karlsson, Stina -89 ej start           
Nyrenström, Karolina -88 4.12  PB 12 [¤]
F10 Bauermeister, Anna -90 3.70  1 Final
» Carls, Sofia -90 3.56    PB 2 Final  
Johansson, Ella -90 3.37  PB 7 Final [¤]
Mattsson, Ella -90 3.29  PB 8 Final [¤]
Kula (4,0 kg) P14 » Elgered, Jonas -87 7.05    PB 6 Final  
Thorell, Johan -87 5.34  PB 15
Kula (3,0 kg) P12   Anderberg, Linus -89 5.58    PB 6 Final  
Niemeyer, Tomas -89 6.32  PB 4 Final
Renholm, Mattias -88 6.98      2 Final  
Segerlind, Jonas -88 5.03  7 Final
F14 Eriksson, Sofie -86 ej start 
Gustavsson, Therese -87 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P19
 1999-12-04/05 (lö-sö)  | Julklappsjakten -99, Friidrottens hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Lönnies, Henning -83 7.81    PB 3 Heat 3  
P16 Drougge, Felix -84 7.73  1 Heat 2
  7.71    PB 7 Final  
Kannerberg, Linus -84 7.76  2 Heat 2
7.71  PB 6 Final
P15 Huss, Anders -85 8.17    PB 4 Heat 3  
Nyström, Jimmy -85 8.50  PB 5 Heat 1
» Thulin, Mikael -85 8.02  PB 3 Heat 2 [¤]
  8.06      7 Final  
P14 Janson, Robert -86 ej start 
Lindkvist, Robin -86 8.12  1 Heat 2
  8.06    PB 4 Final  
Lundbäck, Olle -86 8.77  PB 3 Heat 3
Nordgren, Robert -86 8.78  PB 6 Heat 1
Wellmar, Sebastian -86 10.20    PB 4 Heat 4  
P13 Björkholm, Niclas -87 8.90  PB 5 Heat 1
Malmkvist, Frank -87 9.75  PB 8 Heat 3
Nyberg, Svante -87 8.87    PB 3 Heat 2  
Thorell, Johan -87 8.84  PB 3 Heat 1
8.92  5 B-final
P12 Berg, Jonathan -88 9.71    PB 8 Heat 4  
Ceesay, Mohammed -88 9.59  PB 5 Heat 5
Nordenskiöld, Otto -88 9.67  PB 6 Heat 3
Renholm, Mattias -88 9.84    PB 7 Heat 1  
Segerlind, Jonas -88 9.57  PB 4 Heat 2
Silén, Gustav -88 9.70  PB 7 Heat 4
Sonko, Lamin -87 9.09  2 Heat 5
  9.00    PB 4 Final  
» Söderling, Jonathan -88 9.53  SB 5 Heat 3
F18 Schmitz, Corinne -83 ej start 
F15 Karlsson, Lina -85 9.17    PB 4 Heat 4  
Lagerblad, Lovisa -85 8.91  PB 8 Heat 3
Wiberg, Karolina -85 8.60  PB 4 Heat 2
F14 Andersson, Annika -86 9.01    PB 6 Heat 1  
Carls, Camilla -86 8.66  PB 2 Heat 1
8.66  3 B-final
Krasniqi, Rozafa -86 8.97    PB 6 Heat 4  
Teilman, Maria -86 8.26  PB 2 Heat 4
F13 Gustavsson, Therese -87 9.18  PB 2 Heat 7
Hynning, Elin -87 8.94  2 Heat 6
  8.92    PB 2 B-final  
Håkansson, Camilla -87 9.49  PB 6 Heat 2
Höglund, Angelica -87 10.04  PB 7 Heat 3
Nylander, Elina -87 9.04    PB 5 Heat 4  
Sandström, Sara -87 11.16  PB 8 Heat 6
Weinz, Helena -87 9.37  PB 4 Heat 6
Westman, Maja -87 9.44    PB 3 Heat 5 [¤]
F12 Eklund, Marica -88 9.63  PB 5 Heat 4
Forsberg, Emma -88 8.75  1 Heat 2
Forsberg, Emma -88 8.68    PB 2 Final  
Hill, Malin -88 10.01  PB 7 Heat 5
Johansson, Linn -88 8.97  PB 1 Heat 5
  8.99      6 Final  
Nyrenström, Karolina -88 9.76  PB 6 Heat 2
F11 Lindesten, Anna -89 10.15  PB 6 Heat 1
F10 Bauermeister, Anna -90 9.59  PB 2 Heat 3
  9.64      3 Final  
» Carls, Sofia -90 9.97  PB 3 Heat 3
9.98  6 Final
200 m P18   Lönnies, Henning -83 25.26    PB 1 Heat 2  
P16 Drougge, Felix -84 ej start 
P15 Huss, Anders -85 26.78    PB 1 Heat 2  
Nylander, Tobias -85 27.90  PB 3 Heat 3
Nyström, Jimmy -85 ej start 
» Thulin, Mikael -85 26.05    PB 1 Heat 3 [¤]
P14 Lindkvist, Robin -86 26.26  PB 1 Heat 4
F18 Schmitz, Corinne -83 ej start 
F15 Carls, Camilla -86 29.15    PB 4 Heat 2  
Karlsson, Lina -85 30.07  PB 4 Heat 4
Lagerblad, Lovisa -85 29.19  PB 3 Heat 3
Wiberg, Karolina -85 28.19  PB 2 Heat 2
400 m F18   Schmitz, Corinne -83 ej start           
600 m P12   Berg, Jonathan -88 2:03.17    PB 6 Heat 2  
Ceesay, Mohammed -88 1:55.60  PB 1 Heat 2
Segerlind, Jonas -88 ej start           
Silén, Gustav -88 2:02.38  SB 5 Heat 2
Sonko, Lamin -87 1:56.21  PB 3 Heat 1
F12 Forsberg, Emma -88 1:57.29    PB 3 Heat 1  
Nyrenström, Karolina -88 2:00.32  PB 2 Heat 2
F10 Bauermeister, Anna -90 2:19.88  PB 7 Heat 1
» Carls, Sofia -90 2:14.78  PB 5 Heat 1
800 m MS   Schmitz, Robert -79 2:21.69    PB 5 Final [¤]
P16 Månsson, Jonas -84 2:26.78  PB 5 Heat 2
P14 Lindkvist, Mikael -86 2:33.14    PB 5 Heat 1  
Lindkvist, Robin -86 ej start 
P13 Malmkvist, Frank -87 3:18.72  PB 6 Heat 1
Mellström, Johan -87 2:45.37    PB 4 Heat 1  
F18 Bergsten, Moa -83 2:53.13  PB 5 Final
F14 Söderhult, Ellen -86 2:41.52  PB 3 Heat 1
Teilman, Maria -86 2:41.23    PB 1 Heat 1  
F13 Gustavsson, Therese -87 ej start 
Håkansson, Camilla -87 2:41.64  PB 3 Heat 2
» Nyström, Michelle -87 2:41.67  PB 4 Heat 2
1 500 m P15   Huss, Anders -85 4:49.37    PB 4 Final  
Nylander, Tobias -85 5:00.24  PB 5 Final
60 m häck (84 cm) P13 » Elgered, Jonas -87 12.07    PB 3 Heat 2  
Nyberg, Svante -87 12.09  PB 4 Heat 3
60 m häck (76,2 cm) P12   Ceesay, Mohammed -88 12.17      2 Heat 1  
12.16  PB 6 Final
Segerlind, Jonas -88 12.68    PB 5 Heat 3 [¤]
Silén, Gustav -88 12.43  PB 3 Heat 3
F16 Hortobagyi, Elisabeth -84 10.24  6 Heat 2
  10.21    PB 8 Final  
F14 Carls, Camilla -86 10.18  4 Heat 1
10.13  PB 6 Final
Krasniqi, Rozafa -86 9.96  2 Heat 2
  9.95    PB 5 Final  
F13 Arvidsson, Emelie -87 10.32  PB 1 Heat 3
10.34  1 Final
Höglund, Angelica -87 12.95    PB 7 Heat 1  
Nylander, Elina -87 11.65  PB 3 Heat 1
Sandström, Sara -87 ej start 
Weinz, Helena -87 12.14    PB 1 Heat 4  
Westman, Maja -87 15.00  PB 7 Heat 3
F12 Eklund, Marica -88 12.45  PB 2 Heat 2
Forsberg, Emma -88 12.54    PB 4 Heat 3  
Johansson, Linn -88 10.92  1 Heat 2
Johansson, Linn -88 10.70  PB 2 Final
F11 Lindesten, Anna -89 14.27  PB 7 Heat 1
Höjd P16   Drougge, Felix -84 ej start           
Ericsson, Mattias -84 1.78  PB 1 Final
Everling, Måns -84 1.60    PB 5 Final  
P14 Granlund, Jonas -86 ej start 
Janson, Robert -86 1.50  PB 5 Final
Lindkvist, Robin -86 1.55    PB 4 Final  
Lundbäck, Olle -86 1.45  PB 7 Final
Nordström, Erik -86 1.45  PB 8 Final
P13 » Elgered, Jonas -87 1.25    PB 16    
Mellström, Johan -87 1.35  PB 8 Final
Thorell, Johan -87 1.25  PB 16
Zufferey, Sebastian -87 1.10    PB 20    
F14 Andersson, Annika -86 1.43  PB 6 Final
Söderhult, Ellen -86 1.43  PB 3 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 1.30    SB 9    
Hynning, Elin -87 1.30  PB 12
Håkansson, Camilla -87 1.15  PB 21
Westman, Maja -87 1.20    PB 20    
F12 Eklund, Marica -88 1.25  PB 10
Hill, Malin -88 1.20  PB 16
Stav F16   Hortobagyi, Elisabeth -84 2.00    PB 6 Final  
F14 Arvidsson, Emelie -87 1.80  PB 4 Final
Längd P18   Lönnies, Henning -83 5.21    PB 10    
P16 Ericsson, Mattias -84 5.31  PB 8 Final
Everling, Måns -84 4.81    PB 14    
Kannerberg, Linus -84 5.41  PB 7 Final
P15 Nylander, Tobias -85 4.85  PB 6 Final
Nyström, Jimmy -85 4.68    PB 7 Final  
» Thulin, Mikael -85 5.49  PB 2 Final [¤]
F18 Bergsten, Moa -83 4.26  PB 13
F15 Karlsson, Lina -85 3.80    PB 28    
Lagerblad, Lovisa -85 4.31  PB 14
Wiberg, Karolina -85 4.94  PB 6 Final
Längd (zon) P14   Granlund, Jonas -86 ej start           
Janson, Robert -86 4.42  PB 19
Lindkvist, Mikael -86 4.29    PB 23    
Lindkvist, Robin -86 5.05  PB 9
Lundbäck, Olle -86 4.30  PB 22
Nordgren, Robert -86 4.06    PB 28    
Nordström, Erik -86 5.02  PB 11
Wellmar, Sebastian -86 3.39  PB 30
P13 Björkholm, Niclas -87 3.91    PB 25    
Malmkvist, Frank -87 3.26  PB 32
Nyberg, Svante -87 4.14  PB 16
Thorell, Johan -87 4.09    PB 18    
P12 Berg, Jonathan -88 4.16  PB 8 Final
Nordenskiöld, Otto -88 3.73  PB 29
Segerlind, Jonas -88 3.60    PB 35    
Sonko, Lamin -87 3.94  PB 19
» Söderling, Jonathan -88 3.93  PB 20
F14 Andersson, Annika -86 4.47    SB 10    
Carls, Camilla -86 4.62  PB 8 Final
Krasniqi, Rozafa -86 4.73  PB 4 Final
Söderhult, Ellen -86 3.95    SB 33    
Teilman, Maria -86 4.96  PB 1 Final
F13 Arvidsson, Emelie -87 4.46  SB 9 [¤]
Gustavsson, Therese -87 4.22    PB 19    
Hynning, Elin -87 4.31  PB 16
Höglund, Angelica -87 3.54  PB 57
Nylander, Elina -87 4.30    PB 17    
Sandström, Sara -87 2.53  PB 70
Weinz, Helena -87 4.12  PB 23
F12 Eklund, Marica -88 3.84    PB 23    
Forsberg, Emma -88 4.66  PB 2 Final
Hill, Malin -88 3.35  SB 45
Johansson, Linn -88 4.19    PB 11    
Nyrenström, Karolina -88 4.10  PB 12
F11 Lindesten, Anna -89 3.10  PB 30
F10 Bauermeister, Anna -90 3.84    PB 3 Final  
» Carls, Sofia -90 3.52  PB 6 Final
Tresteg P16 » Attersand, Henrik -84 11.10    PB 6 Final  
Ericsson, Mattias -84 11.55  PB 3 Final
P15 Nyström, Jimmy -85 10.04    PB 2 Final  
F18 Bergsten, Moa -83 10.05  PB 6 Final