HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-10-10
Ute för 1999 Resultatdatum: 1999-10-31
Förklaringar
Klubbrekordnotering
¤¤¤¤¤¤CompId830¤¤¤¤¤¤
 1999-10-31 (sö)  | Tumbaloppet, Södertörnsterrängen, Tumba
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Adolfsson, Christian -81 ej start               
Wagner, Henrik -69 ej start 
Wallgren, Joacim -84 ej start               
P18 Johansson, Albin -81 ej start 
¤¤¤¤¤¤CompId831¤¤¤¤¤¤
 1999-10-30 (lö)  | KM terräng, Elljusspåret Västeräng, Segeltorp
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Gustafsson, Björn -79 19.51        4 5,4 km    
» Häggström, Niklas -71 19.32  2 5,4 km
» Liljebäck, Lars-Erik -58 19.35        3 5,4 km    
Magnusson, Jan -74 18.36  1 5,4 km
Wolff, Göran -43 25.15  5 5,4 km
P16 Wallgren, Joacim -84 9.32        1 2,7 km    
P14 Lindkvist, Mikael -86 11.12  2 2,7 km
Nyström, Jimmy -85 10.30  1 2,7 km
P12 Anderberg, Linus -89 13.01        5 2,7 km    
Liedberg, Niclas -88 12.58  4 2,7 km
Niemeyer, Tomas -89 12.32  3 2,7 km
Silén, Gustav -88 10.26        1 2,7 km    
KS Silén, Ingrid -56 12.15  1 2,7 km
F16 Berglund, Matilda -83 12.50  1 2,7 km
F14 Söderhult, Ellen -86 12.26        1 2,7 km    
F12 Lord, Linnéa -89 14.11  3 2,7 km
Nyrenström, Karolina -88 13.39  2 2,7 km
Tunström, Sandra -88 13.29  1 2,7 km
¤¤¤¤¤¤CompId827¤¤¤¤¤¤
 1999-10-17 (sö)  | Amsterdam marathon, Amsterdam, NED
  Placering okänd
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Rappe, Martin -72 1:11.20  [1]   SB        
Maraton MS » Rappe, Martin -72 2:34.31          1    
Not
[1] - Mellantid
¤¤¤¤¤¤CompId817¤¤¤¤¤¤
 1999-10-17 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Adolfsson, Christian -81 ej start          1    
¤¤¤¤¤¤CompId816¤¤¤¤¤¤
 1999-10-17 (sö)  | Uttagningslopp, Mellsta Friluftsområde, Borlänge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Phersson, Andreas -75 26.28        16 1    
KS Wallgren, Lisa -79 15.28  12 1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId826¤¤¤¤¤¤
 1999-10-10 (sö)  | Lilla Tullinge-Tumbaloppet, Brantbrink, Tullinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp P10   Niemeyer, Tomas -89 8.02        11 1,5 km    
F14 Barman, Emelie -85 10.27  3 2,5 km
F10 Johansson, Ella -90 9.56        17 1,5 km    
F8 Johansson, Klara -92 2.40  18 0,5 km
¤¤¤¤¤¤CompId825¤¤¤¤¤¤
 1999-10-09 (lö)  | Visby Gatlopp, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Phersson, Andreas -75 32.05      SB 3      
¤¤¤¤¤¤CompId788¤¤¤¤¤¤
 1999-10-02/03 (lö-sö)  | Lidingöloppet, Lidingö
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS   Foogerbrant, Uno -25 2:11.34        728 30 km  
» Häggström, Niklas -71 2:05.37  230 30 km
» Lindelöw, Jan -59 ej start          30 km  
Malm, Christer -68 ej start  30 km
Weidenberg, Sven -24 1:11.30  700 15 km
M22 » Suhard, Karl Henrik -80 1:05.39        65 15 km  
P18 Adolfsson, Christian -81 ej start  10 km
Granlund, Anton -82 ej start  10 km
Johansson, Albin -81 40.49        87 10 km  
Sundén, Mikael -81 45.11  146 10 km
¤¤¤¤¤¤CompId822¤¤¤¤¤¤
 1999-09-26 (sö)  | Viklaurundan, Gotland, Roma
  Banlängd 10,6 km
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Phersson, Andreas -75 35.33        1 10,6 km    
¤¤¤¤¤¤CompId812¤¤¤¤¤¤
 1999-09-26 (sö)  | ALJ-Open, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Granlund, Anton -82 2:09.84        7 Final   [¤]
Nerman, Linus -82 2:09.41  6 Final [¤]
1 500 m MS   Adolfsson, Christian -81 ej start               
5 000 m MS   Malm, Christer -68 15:24.49  [2]            
» Rappe, Martin -72 15:24.1m [2] SB
10 000 m MS   Malm, Christer -68 brutit               
» Rappe, Martin -72 31:10.23  PB 4 Final
Spjut (800 gr) MS   Ericsson, Markus -81 ej start              [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
¤¤¤¤¤¤CompId813¤¤¤¤¤¤
 1999-09-21 (ti)  | Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Badjie, Ansumana -78 11.87    -2.6   2 Final    
Gustafsson, Joel -83 12.81  -2.6 3 Final
Lindkvist, Robin -86 13.23  -2.6 4 Final
300 m KS   Barman, Emelie -85 51.92      PB 6 Final    
Wiberg, Karolina -85 45.60  PB 4 Final
1 000 m MS   Danielsson, Stefan -76 2:32.35      PB 1 Final    
KS Barman, Emelie -85 3:37.50  PB 5 Final
Söderhult, Ellen -86 3:19.80  PB 4 Final
3 000 m MS   Adolfsson, Christian -81 9:18.28        1 Final    
Granlund, Anton -82 10:01.90  PB 5 Final
Nerman, Linus -82 9:53.00  PB 3 Final
400 m häck (76,2 cm) KS   Andersson, Annika -86 76.68      PB 2 Final    
Carls, Camilla -86 80.82  PB 3 Final
Lagerblad, Lovisa -85 76.00  PB 1 Final
Höjd MS   Ericsson, Markus -81 1.75        2 Final    
Kula (7,26 kg) MS   Gustavsson, Mikael -61 9.77      SB 2 Final    
Westberg, Jöran -47 11.70  1 Final
Kula (4,0 kg) P14   Westberg, Magnus -85 9.76        1 Final    
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 39.41        5 Final    
Westberg, Jöran -47 38.80  6 Final
Diskus (1,0 kg) P14   Westberg, Magnus -85 36.47        1 Final    
¤¤¤¤¤¤CompId824¤¤¤¤¤¤
 1999-09-19 (sö)  | Hagenloppet, Billingen, Skövde
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Phersson, Andreas -75 25.35        3 8 km    
¤¤¤¤¤¤CompId850¤¤¤¤¤¤
 1999-09-17/19 (fr-sö)  | Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18   Skeppstedt, Martin -82 11.29    +0.4   3 Heat 1 fr  
11.33  +0.2 5 Semi-3 fr
F15 Nordqvist, Malin -84 12.62  -0.9 1 Heat 3
12.67  -0.6 3 Final
200 m F15   Nordqvist, Malin -84 26.32    +1.4   2 Heat 2  
25.88  +0.5 PB 3 Final
400 m M20 » Suhard, Karl Henrik -80 54.43        7 Heat 3  
F16 Ljungkvist, Jenny -83 58.99  PB 1 Heat 1
57.77  PB 2 Final
800 m P18   Johansson, Albin -81 1:59.01        3 Heat 3  
1:57.34  8 Final
Söderling, Andreas -81 2:07.02        8 Heat 3  
P15 Wallgren, Joacim -84 2:16.53  6 Heat 2
2 000 m P15   Wallgren, Joacim -84 6:00.74      PB 3 Final  
1 500 m h (91,4 cm) P15   Wallgren, Joacim -84 4:41.52      PB 3 Final fr  
100 m häck (76,2 cm) F15   Nordqvist, Malin -84 15.90    +0.3   3 Heat 2 fr  
15.12  +0.1 PB 3 Final fr
Höjd P18   Nordwall, Jimmy -81 1.90        7 Final fr  
Spjut (800 gr) P18   Ericsson, Markus -81 52.08      PB 7 Final  
¤¤¤¤¤¤CompId810¤¤¤¤¤¤
 1999-09-14 (ti)  | Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P18   Skeppstedt, Martin -82 23.28    +0.3   5 Heat 2    
P14 Huss, Anders -85 ej start 
Lindkvist, Mikael -86 31.35    +0.2 PB 5 Heat 1    
Lindkvist, Robin -86 26.13  [1] +0.4 PB 1 Heat 2
Nilsson, Fredrik -85 ej start 
Nordström, Erik -86 27.82    +0.4 PB 4 Heat 2    
Nylander, Tobias -85 ej start 
Nyström, Jimmy -85 ej start 
Westberg, Magnus -85 28.06    +0.2 PB 2 Heat 1    
F14 Andersson, Annika -86 30.38  +0.5 PB 4 Heat 3
Carls, Camilla -86 28.32  0.0 PB 1 Heat 1
Krasniqi, Rozafa -86 28.97    +0.5 PB 2 Heat 3    
Lagerblad, Lovisa -85 28.75  +0.5 PB 1 Heat 4
Söderhult, Ellen -86 29.71  0.0 PB 3 Heat 1
Teilman, Maria -86 ej start 
800 m P18   Adolfsson, Christian -81 2:07.20      PB 1 Heat 1    
Nerman, Linus -82 2:09.08  PB 3 Heat 1
P14 Lindkvist, Mikael -86 2:32.85        6 Final    
Lindkvist, Robin -86 2:21.15  PB 1 Final
Nylander, Tobias -85 ej start 
F14 Andersson, Annika -86 2:46.62      PB 4 Final    
Barman, Emelie -85 2:41.42  3 Final
Krasniqi, Rozafa -86 2:55.16  7 Final
Söderhult, Ellen -86 2:38.84        1 Final    
Teilman, Maria -86 ej start 
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.50        1 Final    
P14 Huss, Anders -85 ej start 
F14 Krasniqi, Rozafa -86 2.00  [2] PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P14   Westberg, Magnus -85 10.55        1 Final    
Kula (3,0 kg) F14   Carls, Camilla -86 6.97        4 Final    
3-kamp P12   Berg, Jonathan -88 1 080    -0.2 PB 32      
60 m 9.98 [392] +0.8 6 1
Boll (300 gr) 22.26 [283] PB 36 1
Längd (zon) 3.48 [405]   -1.1   29 1    
Björkholm, Niclas -87 1 369  +0.3 PB 22
60 m 9.29 [595] +0.9 PB 2 2
Boll (300 gr) 27.55 [412] PB 24 1
Längd (zon) 3.35 [362]   -0.2 PB 33 1    
Brodén, Johan -88 1 086  0.0 31
60 m 10.26 [320] +0.9 6 2
Boll (300 gr) 28.58 [437] 20 1
Längd (zon) 3.25 [329]   -0.8   37 1    
» Elgered, Jonas -87 1 477  +0.5 PB 18
60 m 9.98 [392] +1.4 6 3
Boll (300 gr) 39.01 [677] PB 1 1
Längd (zon) 3.49 [408]   -0.4   28 1    
Liedberg, Niclas -88 1 268  +0.2 PB 28
60 m 9.77 [450] +0.6 PB 7 4
Boll (300 gr) 26.22 [380] 30 1
Längd (zon) 3.58 [438]   -0.1   25 1    
Lundh, Robin -87 1 301  +0.2 19
60 m 9.84 [430] +0.7 4 5
Boll (300 gr) 26.47 [386] 29 1
Längd (zon) 3.72 [485] -0.2 13 1
Malmkvist, Frank -87 ej start              [¤]
Mellström, Johan -87 1 278  +0.6 PB 27
60 m 9.92 [408] +0.7 5 5
Boll (300 gr) 26.97 [398] PB 27 1
Längd (zon) 3.68 [472]   +0.5   16 1    
Nilsson, Nicklas -87 1 322  +0.2 PB 25
60 m 9.83 [433] +0.7 PB 3 5
Boll (300 gr) 28.18 [427] 22 1
Längd (zon) 3.65 [462]   -0.2   19 1    
Nyberg, Svante -87 1 599  +0.3 PB 10
60 m 9.21 [621] +0.8 1 6
Boll (300 gr) 28.25 [429] 21 1
Längd (zon) 3.91 [549]   -0.2   9 1    
Olsson, David -88 1 022  +0.1 PB 35
60 m 10.23 [328] +0.8 PB 8 6
Boll (300 gr) 24.63 [342] 32 1
Längd (zon) 3.32 [352]   -0.7 PB 35 1    
Rubin, Daniel -87 907  +0.5 PB 40
60 m 10.11 [358] [4] +0.8 6
Boll (300 gr) 23.12 [305] 33 1
Längd (zon) 2.99 [244]   +0.1 PB 41 1    
Segerlind, Jonas -88 922  +0.1 PB 38
60 m 10.03 [379] +0.8 PB 5 6
Boll (300 gr) 19.01 [201] PB 40 1
Längd (zon) 3.29 [342]   -0.6 PB 36 1    
Söderstedt, Johan -88 947  +0.1 37
60 m 10.00 [386] +0.8 4 6
Boll (300 gr) 22.28 [284] 35 1
Längd (zon) 3.09 [277]   -0.7   40 1    
Thorell, Johan -87 1 562  +0.2 PB 13
60 m 9.22 [617] +0.8 2 6
Boll (300 gr) 29.70 [463] PB 16 1
Längd (zon) 3.71 [482]   -0.4   14 1    
F12 Arvidsson, Emelie -87 1 812  +0.1 10
60 m 9.32 [624] +0.3 4 4
Boll (300 gr) 24.26 [528] 8 1
Längd (zon) 4.10 [660]   -0.2   4 1    
Eklund, Marica -88 1 176  +0.2 PB 27
60 m 9.67 [512] +0.3 5 4
Boll (300 gr) 16.80 [289] PB 28 1
Längd (zon) 3.31 [375]   +0.1   27 1    
Forsberg, Emma -88 1 901  [5] +0.1 PB 5
60 m 9.04 [721] +0.3 3 4
Boll (300 gr) 25.79 [575] 7 1
Längd (zon) 3.95 [605] -0.1 13 1
Gustavsson, Therese -87 ej start               
Holm, Liv -88 1 550  0.0 PB 16
60 m 9.57 [543] +0.2 PB 4 5
Boll (300 gr) 23.01 [489] PB 11 1
Längd (zon) 3.71 [518]   -0.2   18 1    
Hynning, Elin -87 1 682  0.0 PB 14
60 m 9.24 [651] +0.2 1 5
Boll (300 gr) 22.15 [462] PB 13 1
Längd (zon) 3.85 [569]   -0.2   13 1    
Håkansson, Camilla -87 1 474  0.0 PB 19
60 m 9.41 [594] +0.2 PB 3 5
Boll (300 gr) 17.80 [322] 27 1
Längd (zon) 3.82 [558]   -0.2 PB 15 1    
Johansson, Linn -88 1 230  -0.2 PB 26
60 m 9.28 [638] +0.2 2 5
Boll (300 gr) 12.46 [139] 32 1
Längd (zon) 3.53 [453]   -0.5   21 1    
» Nyström, Michelle -87 1 129  -0.1 PB 28 [¤]
60 m 10.30 [336] 0.0 PB 5 6
Boll (300 gr) 20.42 [407] 19 1
Längd (zon) 3.34 [386]   -0.2   25 1    
Westgärds, Sara -87 1 521  -0.1 PB 17
60 m 8.50 [925] 0.0 PB 1 6
Boll (300 gr) 17.95 [327] PB 26 1
Längd (zon) 3.01 [269] -0.1 PB 29 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
[2] - Klubbrekord i klassen F13
[¤] - Efteranmäld
[4] - 1011
[5] - Klubbrekord i klassen F11
¤¤¤¤¤¤CompId783¤¤¤¤¤¤
 1999-09-12 (sö)  | Stockholmsloppet, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Malm, Christer -68 ej start               
» Rappe, Martin -72 1:11.49  38
KS Friström, Kajsa -65 1:26.56  SB 25
¤¤¤¤¤¤CompId823¤¤¤¤¤¤
 1999-09-11/12 (lö-sö)  | Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13   Lindkvist, Robin -86 10.50    0.0 PB 2 Heat 3  
10.53  -1.0 6 Final
F13 Teilman, Maria -86 10.87  -0.4 PB 2 Heat 5
10.93  +1.4 3 Semi-1
10.98  -0.4 5 Final
200 m F14   Lagerblad, Lovisa -85 29.13    +0.4   4 Heat 3  
800 m P14   Huss, Anders -85 2:11.00      PB 2 Final  
F14 Barman, Emelie -85 2:40.45  PB 6 B-final
F13 Söderhult, Ellen -86 2:32.33  2 Final
2 000 m F14   Barman, Emelie -85 7:21.20      PB 6 Final  
F13 Söderhult, Ellen -86 7:17.38  2 Final
80 m häck (84 cm) P14   Huss, Anders -85 13.46    -0.8   3 Final  
80 m häck (76,2 cm) F14   Lagerblad, Lovisa -85 14.19    -1.1   5 Heat 1  
13.98  -0.6 PB 8 Final
F13 Carls, Camilla -86 14.10  0.0 3 Heat 1
  14.14    +0.9   7 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 13.61  0.0 2 Heat 1
13.61  +0.9 4 Final
Teilman, Maria -86 14.69  0.0 4 Heat 1
Höjd P13   Janson, Robert -86 1.46        7 Final  
Längd (zon) P13   Janson, Robert -86 4.49    +0.4 PB 13    
Lindkvist, Robin -86 4.75  +0.7 PB 10
Nordström, Erik -86 5.07    -0.9 PB 6 Final  
F13 Andersson, Annika -86 4.50  -0.4 7 Final
Teilman, Maria -86 4.55  -3.0 6 Final
Tresteg (zon) P13   Janson, Robert -86 9.01    -1.7 PB 13    
Nordström, Erik -86 11.50  -1.1 PB 2 Final
F13 Andersson, Annika -86 10.41    -1.9 PB 1 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 10.14  +0.3 PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P14   Westberg, Magnus -85 10.16        4 Final  
Diskus (1,0 kg) P14   Westberg, Magnus -85 38.16        2 Final  
P13 Granlund, Jonas -86 23.50  6 Final
Diskus (0,6 kg) F14   Karlsson, Lina -85 21.01        14    
F13 Carls, Camilla -86 19.90  18
Spjut (600 gr) P14   Westberg, Magnus -85 34.95        4 Final  
Spjut (400 gr) F14   Lagerblad, Lovisa -85 26.94      PB 6 Final  
F13 Andersson, Annika -86 16.38  13
Krasniqi, Rozafa -86 30.88  3 Final
4 x 80 m F13   Teilman, Maria -86 42.87        1 1  
Krasniqi, Rozafa -86
Andersson, Annika -86
Carls, Camilla -86                
Teilman, Maria -86 43.06  3 Final
Krasniqi, Rozafa -86
Andersson, Annika -86
Carls, Camilla -86
¤¤¤¤¤¤CompId790¤¤¤¤¤¤
 1999-09-11/12 (lö-sö)  | USM - JSM Mångkamp -99, Lugnets IP, Falun - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp M22   Kleebinder, Niklas -77 6 414    -1.3   1    
100 m 11.93 [665] -5.0 1
Längd 6.17 [624] +0.5 1
Kula (7,26 kg) 12.53 [639] 1
Höjd 1.88 [696] 1
400 m 53.54 [659] SB 1
110 m häck (106,7 cm) 16.09 [723] +0.6 1
Diskus (2,0 kg) 43.11 [728] 1
Stav 4.13 [654] 1
Spjut (800 gr) 44.39 [506] 1
1 500 m 5:07.05 [520] 1
¤¤¤¤¤¤CompId789¤¤¤¤¤¤
 1999-09-10/12 (fr-sö)  | JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M22   Molinder, Roger -80 11.48    +1.1   5 Heat 2  
11.57  +1.6 7 Final
P18 Skeppstedt, Martin -82 11.30    +2.0   2 Final  
Söderling, Andreas -81 12.06  +2.0 SB 5 Final
P16 Gustafsson, Joel -83 12.33  +0.5 PB 3 Final [¤]
P15 Drougge, Felix -84 12.10  +4.6 2 Heat 2
  12.28    +0.6 PB 4 Final  
Randall, Matho -84 ej start  [¤]
Swahn, Alexander -84 12.56  +4.6 4 Heat 2 [¤]
  12.75    +0.6 PB 6 Final  
F18 Sonnerby, Maria -82 13.45  -0.6 3 Final
F15 Hortobagyi, Elisabeth -84 14.33  +2.5 5 Heat 1
Nordqvist, Malin -84 12.55  +2.5 1 Heat 1
12.55  +3.6 1 Final
200 m P18   Johansson, Albin -81 22.93    +1.3 PB 3 Final  
Skeppstedt, Martin -82 22.74  +1.3 2 Final
Söderling, Andreas -81 ej start            [¤]
P16 Brown, Wandage -83 brutit  Final [¤]
P15 Drougge, Felix -84 25.06  +2.2 4 Final
Swahn, Alexander -84 25.93    +2.2   6 Final [¤]
F18 Liljegren, Sara -81 ej start  [¤]
F16 Ljungkvist, Jenny -83 25.97  +0.5 1 Final
F15 Nordqvist, Malin -84 27.12  +1.7 1 Final
26.00  +3.0 1 Final
300 m F16   Ljungkvist, Jenny -83 40.96        1 Final fr  
400 m M22 » Suhard, Karl Henrik -80 53.36      PB 3 Final  
P18 Johansson, Albin -81 49.21  PB 1 Final fr
Söderling, Andreas -81 51.93        3 Final fr  
F18 Liljegren, Sara -81 ej start  fr [¤]
800 m P18   Granlund, Anton -82 2:09.00      PB 4 B-final [¤]
Johansson, Albin -81 1:56.52  PB 2 A-final
Söderling, Andreas -81 1:57.82      PB 4 A-final [¤]
P16 Brown, Wandage -83 brutit  Final fr [¤]
P15 Wallgren, Joacim -84 ej start  fr [¤]
2 000 m F16   Bergsten, Moa -83 8:44.82      PB 2 Final [¤]
3 000 m P18   Adolfsson, Christian -81 9:56.96        1 Heat 1  
Nerman, Linus -82 10:24.40  SB 4 Heat 1
P15 Wallgren, Joacim -84 9:50.76  PB 2 Final
5 000 m P18   Adolfsson, Christian -81 16:52.27        4 Final  
Nerman, Linus -82 17:41.86  PB 2 Final [¤]
1 500 m h (91,4 cm) P16   Brown, Wandage -83 brutit          Final [¤]
P15 Wallgren, Joacim -84 4:43.41  PB 2 Final
100 m häck (84 cm) F18   Fitinghoff, Sophie -82 15.97    +1.4 PB 1 Final  
100 m häck (76,2 cm) F15   Nordqvist, Malin -84 15.33    +2.1   1 Final  
110 m häck (91,4 cm) P16   Kjäll, Daniel -83 17.96    +1.7   1 Final  
300 m häck (91,4 cm) P18   Johansson, Fredrik -81 42.96      PB 4 Final  
300 m häck (76,2 cm) P16   Gustafsson, Joel -83 ej start            [¤]
F18 Fitinghoff, Sophie -82 46.11  1 Final
Höjd P18   Nordwall, Jimmy -81 1.84        4 Final [¤]
P15 Ericsson, Mattias -84 1.72  3 Final
Everling, Måns -84 1.60        5 Final  
F16 Bergsten, Moa -83 1.43  3 Final
Stav P16   Gustafsson, Joel -83 3.12      PB 2 Final  
F15 Hortobagyi, Elisabeth -84 2.07  PB 2 Final
Längd P15   Ericsson, Mattias -84 5.17    +2.1   6 Final  
F15 Hortobagyi, Elisabeth -84 4.57  +1.5 PB 4 Final
Tresteg P16   Gustafsson, Joel -83 12.49    +0.7   1 Final fr  
P15 Ericsson, Mattias -84 11.84  -0.5 PB 2 Final fr
F18 Liljegren, Sara -81 ej start            [¤]
F16 Bergsten, Moa -83 9.70  -1.1 PB 1 Final fr
F15 Hortobagyi, Elisabeth -84 9.61  -1.7 PB 2 Final fr
Kula (6,25 kg) P18   Ericsson, Markus -81 11.34      SB 4 Final fr  
Hallgren, Jonathan -81 12.07  PB 2 Final fr
Kula (4,0 kg) F18   Liljegren, Sara -81 ej start            [¤]
Diskus (1,5 kg) P16   Gustafsson, Joel -83 30.90      PB 2 Final fr  
Diskus (1,0 kg) F18   Wikström, Linda -81 25.90        2 Final fr  
Slägga (5,5 kg) P16   Gustafsson, Joel -83 27.84      PB 2 Final  
Spjut (800 gr) P18   Ericsson, Markus -81 47.19        4 Final  
Spjut (600 gr) P16   Kjäll, Daniel -83 29.98        6 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId838¤¤¤¤¤¤
 1999-09-08 (on)  | Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Björkholm, Niclas -87 9.33    0.0 PB 1 Heat 4    
Brodén, Johan -88 10.14  0.0 5 Heat 4
Nordenskiöld, Otto -88 9.78    0.0 PB 2 Heat 3    
Rubin, Daniel -87 9.97  0.0 PB 5 Heat 2
Sonko, Lamin -87 9.72  0.0 PB 2 Heat 4
» Söderling, Jonathan -88 9.51    0.0   3 Heat 2    
Söderstedt, Johan -88 9.84  0.0 3 Heat 4
Thorell, Johan -87 9.03  0.0 PB 2 Heat 1
F12 Eklund, Marica -88 9.60    0.0 PB 2 Heat 2    
Forsberg, Emma -88 8.92  [1] 0.0 PB 1 Heat 2
Hynning, Elin -87 9.12  0.0 1 Heat 3
Johansson, Linn -88 9.09    0.0 PB 4 Heat 1    
Weinz, Helena -87 9.83  0.0 3 Heat 2
Westgärds, Sara -87 8.54  0.0 PB 1 Heat 1
80 m P14   Granlund, Jonas -86 13.15    0.0   6 Heat 1    
Lindkvist, Robin -86 10.62  0.0 PB 2 Heat 1
Möller, Niklas -85 10.51    0.0 PB 2 Heat 2    
Nordgren, Robert -86 12.00  0.0 3 Heat 2
Pihl, Joakim -86 13.88  0.0 PB 7 Heat 2
» Thulin, Mikael -85 10.44    0.0 PB 1 Heat 2    
F14 Andersson, Annika -86 11.70  0.0 PB 1 Heat 2
Teilman, Maria -86 10.98  0.0 2 Heat 1
Wiberg, Karolina -85 11.50  0.0 PB 4 Heat 1
600 m P14   Janson, Robert -86 brutit          Final    
Lindkvist, Mikael -86 1:48.62  PB 5 Final
Nordström, Erik -86 1:39.40  [2]   PB 3 Final    
Nyström, Jimmy -85 1:45.14  PB 4 Final
F14 Lagerblad, Lovisa -85 1:56.53  3 Final
Söderhult, Ellen -86 1:47.46  PB 2 Final
1 000 m P12   Berg, Jonathan -88 3:49.04      PB 7 Heat 2    
Ericsson, Niclas -88 3:35.08  PB 4 Heat 2
Mellström, Johan -87 3:29.72      PB 6 Heat 1    
Nilsson, Nicklas -87 3:21.64  PB 3 Heat 1
Silén, Gustav -88 3:30.31  PB 3 Heat 2
F12 Gustavsson, Therese -87 3:35.10      PB 3 Final    
Holm, Liv -88 3:32.36  PB 2 Final
Håkansson, Camilla -87 3:30.74  PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) P12   Liedberg, Niclas -88 12.81    -1.0 PB 2 Heat 2    
Lundh, Robin -87 13.99  -1.1 PB 4 Heat 1
Nyberg, Svante -87 11.53    -1.1 PB 1 Heat 1    
Segerlind, Jonas -88 13.11  -1.0 PB 3 Heat 2
F12 Arvidsson, Emelie -87 10.72  0.0 2 Heat 1
Nylander, Elina -87 11.48  0.0 PB 4 Heat 1
80 m häck (84 cm) P14   Huss, Anders -85 13.27    0.0   1 Final    
Nylander, Tobias -85 14.40  0.0 PB 2 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Carls, Camilla -86 13.86    0.0   3 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 13.71  0.0 2 Final
Höjd P14   Janson, Robert -86 1.45        1 Final    
P12 Lundh, Robin -87 1.25  PB 7 Final
Mellström, Johan -87 1.35        1 Final    
Nilsson, Nicklas -87 1.20  9
F14 Carls, Camilla -86 1.20  8 Final
Krasniqi, Rozafa -86 1.40        2 Final    
Söderhult, Ellen -86 1.35  3 Final
F12 Arvidsson, Emelie -87 1.30  2 Final
Gustavsson, Therese -87 1.15      PB 10      
Hynning, Elin -87 1.25  5 Final
Håkansson, Camilla -87 1.20  9 Final
Längd (zon) P14   Granlund, Jonas -86 3.67    -   17      
Huss, Anders -85 4.87  - 5 Final
Lindkvist, Mikael -86 3.84    -   15      
Lindkvist, Robin -86 5.03  - 3 Final
Möller, Niklas -85 4.61  - 6 Final
Nordgren, Robert -86 3.94    -   14      
Nordström, Erik -86 4.91  - 4 Final
Nylander, Tobias -85 4.49  - 9
Nyström, Jimmy -85 4.39    -   10      
Pihl, Joakim -86 3.49  - 18
» Thulin, Mikael -85 5.07  - 2 Final
P12 Berg, Jonathan -88 3.71    -   12      
Björkholm, Niclas -87 3.03  - 36
Brodén, Johan -88 2.99  - 37
Ericsson, Niclas -88 3.78    -   11      
Liedberg, Niclas -88 3.62  - 15
Nordenskiöld, Otto -88 3.58  - 17
Nyberg, Svante -87 3.84    -   10      
Rubin, Daniel -87 2.81  - 39
Segerlind, Jonas -88 3.09  - 32
Silén, Gustav -88 3.52    -   20      
Sonko, Lamin -87 3.53  - 19
» Söderling, Jonathan -88 3.59  - 16
Söderstedt, Johan -88 2.98    -   38      
Thorell, Johan -87 3.92  - 7 Final
F14 Andersson, Annika -86 4.57  - 4 Final
Lagerblad, Lovisa -85 4.26    -   7 Final    
Teilman, Maria -86 4.61  - 3 Final
Wiberg, Karolina -85 4.49  - 5 Final
F12 Eklund, Marica -88 3.40    -   18      
Forsberg, Emma -88 4.15  - 2 Final
Holm, Liv -88 3.92  - 7 Final
Johansson, Linn -88 3.98    -   6 Final    
Liljebäck, Mika -88 3.41  - 17
Nylander, Elina -87 3.77  - 10
Weinz, Helena -87 3.75    -   11      
Westgärds, Sara -87 4.13  - 4 Final
Kula (4,0 kg) P14   Huss, Anders -85 8.87      PB 3 Final    
Janson, Robert -86 6.14  PB 13
Lindkvist, Mikael -86 6.84        10      
Lindkvist, Robin -86 7.34  PB 9
Möller, Niklas -85 9.05  PB 1 Final
Nylander, Tobias -85 8.59      PB 4 Final    
Pihl, Joakim -86 3.78  PB 14
» Thulin, Mikael -85 6.27  PB 12
Kula (3,0 kg) P12   Berg, Jonathan -88 6.67        13      
Ericsson, Niclas -88 8.42  PB 2 Final
Mellström, Johan -87 7.48      PB 5 Final    
Segerlind, Jonas -88 5.76  PB 19
Thorell, Johan -87 5.96  PB 17
F14 Krasniqi, Rozafa -86 9.23        2 Final    
Söderhult, Ellen -86 5.84  9
Wiberg, Karolina -85 6.61  PB 8 Final
Kula (2,0 kg) F12   Arvidsson, Emelie -87 6.88        7 Final    
Eklund, Marica -88 5.90  PB 14
Holm, Liv -88 5.80        15      
Hynning, Elin -87 6.87  8 Final
Nylander, Elina -87 5.64  PB 18
Weinz, Helena -87 4.28  PB 23
Diskus (1,0 kg) P14   Granlund, Jonas -86 19.69        5 Final    
Nordgren, Robert -86 17.38  PB 8 Final
Nordström, Erik -86 19.22        6 Final    
Nyström, Jimmy -85 20.51  4 Final
Diskus (0,6 kg) F14   Andersson, Annika -86 18.00      PB 7 Final    
Carls, Camilla -86 19.45  4 Final
Lagerblad, Lovisa -85 18.64        5 Final    
Teilman, Maria -86 14.57  9
Spjut (400 gr) F12   Gustavsson, Therese -87 21.66      PB 10      
Boll (300 gr) P12   Björkholm, Niclas -87 23.32      PB 23      
Brodén, Johan -88 30.08  6 Final
Liedberg, Niclas -88 25.34        19      
Lundh, Robin -87 31.11  PB 4 Final
Nilsson, Nicklas -87 29.05  10
Nordenskiöld, Otto -88 25.31        20      
Rubin, Daniel -87 29.16  PB 9
Silén, Gustav -88 20.88  27
Sonko, Lamin -87 28.78      PB 11      
» Söderling, Jonathan -88 26.52  SB 15
Söderstedt, Johan -88 26.29  PB 16
F12 Forsberg, Emma -88 27.30        4 Final    
Håkansson, Camilla -87 14.90  17
Johansson, Linn -88 15.91  PB 15
5 x 60 m P12 » Söderling, Jonathan -88 45.06        2 Final    
Nyberg, Svante -87
Thorell, Johan -87
Liedberg, Niclas -88
Björkholm, Niclas -87                
Nordenskiöld, Otto -88 47.81  6 Final
Lundh, Robin -87
Söderstedt, Johan -88
Segerlind, Jonas -88
Sonko, Lamin -87                
F12 Forsberg, Emma -88 42.39  1 Heat 1
Westgärds, Sara -87
Arvidsson, Emelie -87
Nylander, Elina -87
Johansson, Linn -88                
Holm, Liv -88 45.89  5 Heat 1
Weinz, Helena -87
Hynning, Elin -87
Gustavsson, Therese -87
Eklund, Marica -88
4 x 80 m P14 » Thulin, Mikael -85 40.32        1 Final    
Lindkvist, Robin -86
Huss, Anders -85
Möller, Niklas -85                
F14 Teilman, Maria -86 42.98  [3] 2 Final
Krasniqi, Rozafa -86
Andersson, Annika -86
Carls, Camilla -86
Lag Arena X14   Andersson, Annika -86 117p        2      
Carls, Camilla -86
Granlund, Jonas -86
Gustavsson, Therese -87
Huss, Anders -85
Janson, Robert -86
Krasniqi, Rozafa -86
Lagerblad, Lovisa -85
Lindkvist, Mikael -86
Lindkvist, Robin -86
Möller, Niklas -85
Nordgren, Robert -86
Nordström, Erik -86
Nylander, Tobias -85
Nyström, Jimmy -85
Pihl, Joakim -86
Söderhult, Ellen -86
Teilman, Maria -86
» Thulin, Mikael -85
Wiberg, Karolina -85                
X12 Arvidsson, Emelie -87 240p  1
Berg, Jonathan -88
Björkholm, Niclas -87
Brodén, Johan -88
Eklund, Marica -88
Ericsson, Niclas -88
Forsberg, Emma -88
Gustavsson, Therese -87
Holm, Liv -88
Hynning, Elin -87
Håkansson, Camilla -87
Johansson, Linn -88
Liedberg, Niclas -88
Liljebäck, Mika -88
Lundh, Robin -87
Mellström, Johan -87
Nilsson, Nicklas -87
Nordenskiöld, Otto -88
Nyberg, Svante -87
Nylander, Elina -87
Rubin, Daniel -87
Segerlind, Jonas -88
Silén, Gustav -88
Sonko, Lamin -87
» Söderling, Jonathan -88
Söderstedt, Johan -88
Thorell, Johan -87
Weinz, Helena -87
Westgärds, Sara -87
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
[2] - Klubbrekord i klassen P13
[3] - Klubbrekord i klassen F13
¤¤¤¤¤¤CompId814¤¤¤¤¤¤
 1999-09-05 (sö)  | Kolmora Marathon, Knutby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS   Hvitfelt, P-O -23 4:32.57        30 Final    
¤¤¤¤¤¤CompId786¤¤¤¤¤¤
 1999-09-05 (sö)  | Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Skeppstedt, Martin -82 11.57    +0.3   4 Final    
P18 Skeppstedt, Martin -82 11.42  -0.8 2 Heat 1
P16 Drougge, Felix -84 ej start               
Randall, Matho -84 ej start 
Swahn, Alexander -84 ej start 
F16 Nordqvist, Malin -84 ej start 
Höjd P16   Everling, Måns -84 ej start               
F16 Bergsten, Moa -83 1.47  PB 3 Final
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.46        2 Final    
Tresteg P16   Gustafsson, Joel -83 12.38    -   1 Final   [¤]
F16 Bergsten, Moa -83 10.11  - 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId839¤¤¤¤¤¤
 1999-09-04/05 (lö-sö)  | Finnkampen, Ullevi, Göteborg
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:51.31        5 Final  
P18 Klinteskog, Johan -81 1:52.47  PB 2 Final
¤¤¤¤¤¤CompId787¤¤¤¤¤¤
 1999-09-04 (lö)  | Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
  P+F 8 10 år är ej inskrivna, för övriga gäller endast grenar som normalt finns på tävlingsprogrammet.
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P14   Huss, Anders -85 26.93    -   2 Heat 2    
Nilsson, Fredrik -85 30.56  - 3 Heat 2
Nylander, Tobias -85 28.02    -   4 Heat 1    
Westberg, Magnus -85 28.02  - 5 Heat 1
F14 Barman, Emelie -85 33.16  - 3 Final
Lagerblad, Lovisa -85 29.81    -   2 Final    
Wiberg, Karolina -85 29.00  - 1 Final
F13 Carls, Camilla -86 28.58  - 1 Heat 2
Eriksson, Sofie -86 32.86    -   4 Heat 2    
Krasniqi, Rozafa -86 28.61  - 2 Heat 2
400 m F10   Bauermeister, Anna -90 75.76      PB 1 Heat 2    
» Carls, Sofia -90 90.96  3 Heat 2
» Carlsson Odell, Sara -89 79.62        4 Heat 1    
Eriksson-Finn, Sara -89 92.86  PB 9 Heat 1
Fahlén, Catrin -89 77.95  PB 3 Heat 1
Friberg, Klara -89 86.15      PB 5 Heat 1    
Högberg, Elin -89 90.79  PB 7 Heat 1
Lord, Linnéa -89 87.64  PB 6 Heat 1
Wiman, Anna -90 85.71  PB 5 Heat 2
600 m P12 » Elgered, Jonas -87 2:04.64      PB 7 Final    
Nilsson, Nicklas -87 1:58.75  PB 6 Final
P11 Silén, Gustav -88 2:02.86      PB 5 Final    
Söderstedt, Johan -88 2:10.64  PB 8 Final
F12 Gustavsson, Therese -87 1:58.32  PB 5 Final
Håkansson, Camilla -87 1:56.54      PB 3 Final    
Nylander, Elina -87 1:54.91  PB 2 Final
Weinz, Helena -87 1:59.86  PB 6 Final
F11 Forsberg, Emma -88 2:02.93      PB 2 Heat 1    
Liljebäck, Mika -88 2:08.02  PB 3 Heat 1
1 500 m P13   Lindkvist, Mikael -86 5:05.71      PB 1 Final    
F14 Barman, Emelie -85 5:41.44  SB 1 Final
F13 Söderhult, Ellen -86 5:36.87  PB 1 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P12 » Elgered, Jonas -87 12.35    -   2 Final    
Nyberg, Svante -87 12.08  - 1 Final
F12 Allvin, Fanny -87 13.47    -   4 Heat 3    
Arvidsson, Emelie -87 10.67  - 1 Heat 3
60 m häck (special) P11   Segerlind, Jonas -88 13.10    -   3 Heat 2    
Silén, Gustav -88 12.35  - 2 Heat 2
F11 Engström, Linda -88 12.85    -   1 Heat 2    
Forsberg, Emma -88 12.67  - 1 Heat 3
Johansson, Linn -88 12.70  - 2 Heat 3
Knapp, Klara -88 13.54    -   4 Heat 3    
Widengren, Johanna -88 13.31  - 3 Heat 3
80 m häck (84 cm) P14   Huss, Anders -85 13.05    -   1 Final    
Nylander, Tobias -85 13.77  - 2 Final
80 m häck (76,2 cm) F14   Lagerblad, Lovisa -85 13.64    -   1 Heat 1    
F13 Andersson, Annika -86 14.23  - 4 Heat 1
Carls, Camilla -86 13.36    -   1 Heat 1    
Krasniqi, Rozafa -86 13.37  - 2 Heat 1
Teilman, Maria -86 13.49  - 3 Heat 1
Stav P14   Huss, Anders -85 2.40      PB 1 Final    
Längd (zon) F10 » Carlsson Odell, Sara -89 3.35    -   6 Final    
Fahlén, Catrin -89 3.49  - 5 Final
Friberg, Klara -89 3.11    -   9      
Högberg, Elin -89 3.12  - 8 Final
F9 Bauermeister, Anna -90 3.39  - 2 Final
» Carls, Sofia -90 3.28    -   4 Final    
Johansson, Ella -90 2.90  - 9 Final
J-sson Malmström, Emma -90 2.66  - 14
Mattsson, Ella -90 3.05    -   7 Final    
Wiman, Anna -90 2.98  - 8 Final
Tresteg (zon) P13   Janson, Robert -86 9.68    -   1 Final    
P12 » Elgered, Jonas -87 8.28  - 2 Final
P11 Nordenskiöld, Otto -88 7.79    -   3 Final    
Segerlind, Jonas -88 7.11  - 6 Final
» Söderling, Jonathan -88 8.67  - 2 Final
F13 Andersson, Annika -86 10.28    -   2 Final    
Carls, Camilla -86 8.81  - 5 Final
Eriksson, Sofie -86 8.42  - 6 Final
Krasniqi, Rozafa -86 10.30    -   1 Final    
Söderhult, Ellen -86 9.70  - 4 Final
F12 Arvidsson, Emelie -87 9.23  - 1 Final
F11 Holm, Liv -88 8.49    -   3 Final    
Marmbrandt, Andrea -88 6.73  - 9
Slägga (4,0 kg) P13   Janson, Robert -86 12.12      PB 2 Final    
Lindkvist, Mikael -86 14.89  PB 1 Final
Spjut (600 gr) P14   Westberg, Magnus -85 35.12        2 Final    
P13 Janson, Robert -86 24.58  [1] PB 1 Final
Spjut (400 gr) P12 » Elgered, Jonas -87 31.29      PB 1 Final    
Nilsson, Nicklas -87 21.42  PB 5 Final
Nyberg, Svante -87 15.59        6 Final    
Rubin, Daniel -87 28.69  PB 2 Final
P11 Berg, Jonathan -88 17.14  PB 7 Final
Brodén, Johan -88 20.59      PB 2 Final    
Olsson, David -88 19.54  PB 4 Final
Segerlind, Jonas -88 15.33  PB 8 Final
Silén, Gustav -88 18.35      PB 5 Final    
Söderstedt, Johan -88 18.01  PB 6 Final
F14 Lagerblad, Lovisa -85 23.34  1 Final
Wiberg, Karolina -85 16.81      PB 2 Final    
F13 Andersson, Annika -86 18.13  PB 3 Final
Carls, Camilla -86 18.03  PB 4 Final
Eriksson, Sofie -86 17.04      PB 5 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 30.98  1 Final
Söderhult, Ellen -86 15.55  PB 6 Final
F12 Arvidsson, Emelie -87 17.15      PB 5 Final    
Gustavsson, Therese -87 17.27  PB 4 Final
Hynning, Elin -87 17.36  PB 3 Final
Håkansson, Camilla -87 20.27      PB 1 Final    
F11 Forsberg, Emma -88 19.51  PB 2 Final
Holm, Liv -88 14.47  PB 6 Final
Boll (300 gr) F10 » Carlsson Odell, Sara -89 20.85      PB 6 Final    
F9 Bauermeister, Anna -90 28.57  [2] PB 1 Final
» Carls, Sofia -90 19.79      PB 7 Final    
Johansson, Ella -90 19.90  PB 6 Final
J-sson Malmström, Emma -90 16.43  PB 9
Wiman, Anna -90 25.50  PB 4 Final
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 1999 för P13
[2] - Klubbrekord i klassen F10
¤¤¤¤¤¤CompId770¤¤¤¤¤¤
 1999-08-31 (ti)  | Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:52.78        3 B-final    
Klinteskog, Johan -81 1:52.97  3 C-final
» Pell, Rickard -79 ej start 
3 000 m MS   Phersson, Andreas -75 8:21.23        12 Final    
¤¤¤¤¤¤CompId774¤¤¤¤¤¤
 1999-08-29/30 (sö-må)  | DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Berg, Jonathan -88 9.73    +2.4   5 Heat 3  
» Elgered, Jonas -87 9.61  +1.5 PB 7 Heat 1
Liedberg, Niclas -88 9.51  +2.4 3 Heat 3
  9.57    -   6 B-final  
Lundh, Robin -87 9.59  +1.8 5 Heat 2
Mellström, Johan -87 9.70  +2.7 5 Heat 4
» Söderling, Jonathan -88 9.38  +2.7 3 Heat 4
  9.30    -   4 B-final  
Thorell, Johan -87 9.00  +2.4 1 Heat 3
8.98  +2.7 7 A-final
F12 Arvidsson, Emelie -87 9.15  +1.3 2 Heat 3
  9.07    +2.6   6 B-final  
Eklund, Marica -88 9.62  +1.3 PB 6 Heat 3
Forsberg, Emma -88 9.05  +2.3 4 Heat 4
  9.06    +2.6   5 B-final  
Holm, Liv -88 9.43  +2.5 5 Heat 1
Hynning, Elin -87 9.16  +1.3 3 Heat 3
  9.25    +2.6   7 B-final  
Johansson, Linn -88 8.98  +2.5 3 Heat 1
8.94  +2.6 2 B-final
Lidmark, Lena -87 8.72  +2.3 3 Heat 4
  8.77    +3.1   3 A-final  
Liljebäck, Mika -88 9.50  +2.4 4 Heat 2
Nylander, Elina -87 9.20  +1.5 3 Heat 5
Weinz, Helena -87 9.50  +2.3 6 Heat 4
80 m P14   Westberg, Magnus -85 10.87    -1.6   4 Heat 1  
10.73  -1.3 6 Final
P13 Lindkvist, Robin -86 10.68  -1.8 1 Heat 2
  10.64    -1.0 PB 1 Final  
Nordgren, Robert -86 12.19  -3.0 5 Heat 1
F14 Lagerblad, Lovisa -85 11.83  -1.3 5 Heat 2 [¤]
  11.83    -1.3   8 Final  
F13 Carls, Camilla -86 11.55  -2.2 4 Heat 2
Teilman, Maria -86 10.96  -1.2 1 Heat 3
11.02  -1.3 2 Final
200 m P14   Huss, Anders -85 26.81    +1.2 PB 3 Final  
Nylander, Tobias -85 28.15  +1.2 PB 5 Final
Nyström, Jimmy -85 ej start            [¤]
F14 Karlsson, Lina -85 30.34  +0.8 PB 4 B-final
Lagerblad, Lovisa -85 ej start  [¤]
800 m P14   Huss, Anders -85 2:14.88      PB 4 Final  
Nilsson, Fredrik -85 2:39.77  PB 11 Final
Nylander, Tobias -85 2:24.24        8 Final  
Nyström, Jimmy -85 2:28.60  PB 9 Final
P13 Lindkvist, Mikael -86 2:33.72  7 Final
Lindkvist, Robin -86 2:22.51      PB 4 Final  
Nordström, Erik -86 2:20.38  PB 2 Final
P12 » Elgered, Jonas -87 2:55.09  8 B-final
Mellström, Johan -87 2:37.84      PB 9 A-final  
Silén, Gustav -88 2:47.51  4 B-final
F14 Barman, Emelie -85 2:46.20  4 Final
F13 Andersson, Annika -86 2:52.09      PB 11 Final  
Silén, Matilda -86 2:53.26  12 Final
Söderhult, Ellen -86 2:31.39  PB 1 Final
Teilman, Maria -86 2:32.37      PB 3 Final  
F12 Forsberg, Emma -88 2:42.85  PB 1 B-final
Holm, Liv -88 2:44.10  PB 6 A-final
Håkansson, Camilla -87 2:46.67      PB 3 C-final  
Liljebäck, Mika -88 3:01.16  PB 5 B-final
Nylander, Elina -87 2:44.85  PB 2 B-final
» Nyström, Michelle -87 2:44.85      PB 3 B-final [¤]
Weinz, Helena -87 2:54.23  PB 5 C-final
2 000 m P13   Lindkvist, Mikael -86 7:09.25        2 Final  
F14 Barman, Emelie -85 7:24.14  PB 1 Final
Järlefelt, Maria -85 ej start             
F13 Söderhult, Ellen -86 7:21.49  1 Final
60 m häck (76,2 cm) P12 » Elgered, Jonas -87 12.43    -   3 Heat 1 [¤]
12.30  -0.8 PB 4 Final
Silén, Gustav -88 12.35  [2] - 2 Heat 1
  12.45    -0.8 PB 5 Final  
F12 Arvidsson, Emelie -87 10.86  - 1 B-final
10.75  -2.4 2 Final
Forsberg, Emma -88 ej start             
Nylander, Elina -87 12.99  -2.4 7 Final
ej start 
Weinz, Helena -87 13.29    -   4 Heat 1  
Widengren, Johanna -88 13.51  - 6 Heat 2 [¤]
80 m häck (84 cm) P14   Huss, Anders -85 12.98    +1.5 PB 1 Final  
P13 Granlund, Jonas -86 brutit  Final [¤]
80 m häck (76,2 cm) F14   Lagerblad, Lovisa -85 ej start             
F13 Andersson, Annika -86 14.98  +1.5 PB 4 Heat 1
  15.12    +0.8   8 Final  
Carls, Camilla -86 13.74  +1.5 2 Heat 2
13.73  +0.8 PB 4 Final
Krasniqi, Rozafa -86 13.93  +1.5 2 Heat 1
  13.45    +0.8 PB 2 Final  
Teilman, Maria -86 13.73  +1.5 1 Heat 2
13.61  +0.8 PB 3 Final
Höjd P13   Granlund, Jonas -86 ej res          Final [¤]
Janson, Robert -86 1.45  3 Final [¤]
Nordström, Erik -86 ej start             
P12 Mellström, Johan -87 1.30  4 Final [¤]
F13 Andersson, Annika -86 1.39  PB 8 Final
Krasniqi, Rozafa -86 1.45        5 Final  
Söderhult, Ellen -86 1.42  PB 5 Final
F12 Arvidsson, Emelie -87 1.37  PB 3 Final
Holm, Liv -88 1.21      PB 13    
Hynning, Elin -87 1.29  PB 6 Final [¤]
Håkansson, Camilla -87 1.16  14 [¤]
Stav P14   Huss, Anders -85 2.20        1 Final  
Nylander, Tobias -85 1.60  PB 2 Final [¤]
F13 Krasniqi, Rozafa -86 1.92  PB 2 Final
Längd P13   Janson, Robert -86 4.63    +1.1 PB 8 Final [¤]
Lindkvist, Robin -86 4.89  +0.7 PB 5 Final
Nordström, Erik -86 5.10  +2.8 3 Final [¤]
4.87  +0.7 PB Final
Längd (zon) P14   Huss, Anders -85 4.70    +1.0 PB 10   [¤]
Nylander, Tobias -85 4.83  +2.8 9
  4.82    +0.1 PB      
P12 Berg, Jonathan -88 3.70  +1.7 20
Liedberg, Niclas -88 3.74  +2.6 19
  3.69    +1.5 PB      
Lundh, Robin -87 3.84  +1.2 17
» Söderling, Jonathan -88 3.76  +2.1 18
  3.60    +0.8 PB      
Thorell, Johan -87 3.89  +1.6 15
Tusséus, Robert -88 2.66  +1.5 PB 27
F13 Andersson, Annika -86 4.56    +1.8   8 Final  
Carls, Camilla -86 4.49  +1.2 PB 9
Krasniqi, Rozafa -86 4.73  +2.1 4 Final [¤]
  4.68    +1.9 PB   Final  
Teilman, Maria -86 4.75  +3.2 3 Final
4.52  +1.1 Final
F12 Arvidsson, Emelie -87 4.43    +1.5 PB 3 Final  
Eklund, Marica -88 3.68  +1.7 PB 27
Forsberg, Emma -88 4.08  +0.9 PB 12
Hynning, Elin -87 3.96    +1.6 PB 19    
Johansson, Linn -88 4.01  +0.7 PB 15
Nylander, Elina -87 4.10  +2.9 11
  3.92    +1.3 PB      
Weinz, Helena -87 4.00  +1.8 PB 16
Tresteg (zon) P14   Nilsson, Fredrik -85 ej start             
P13 Nordström, Erik -86 11.31  +1.2 PB 1 Final
F13 Andersson, Annika -86 10.05    +0.2 PB 2 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 9.84  +1.4 PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P14   Westberg, Magnus -85 10.62      PB 1 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Berg, Jonathan -88 6.89        6 Final  
» Elgered, Jonas -87 7.81  PB 3 Final
Tusséus, Robert -88 5.78  PB 9 Final
Diskus (1,0 kg) P14   Westberg, Magnus -85 37.52        1 Final  
P13 Granlund, Jonas -86 20.71  2 Final [¤]
Diskus (0,6 kg) F14   Karlsson, Lina -85 24.91        2 Final [¤]
F13 Carls, Camilla -86 24.08  2 Final
Spjut (600 gr) P14   Huss, Anders -85 32.86      PB 5 Final  
Westberg, Magnus -85 37.15  [3] PB 1 Final
Spjut (400 gr) F14   Lagerblad, Lovisa -85 24.84      PB 2 Final [¤]
F13 Krasniqi, Rozafa -86 32.08  PB 1 Final
Boll (300 gr) P12 » Elgered, Jonas -87 37.88      PB 1 Final  
Liedberg, Niclas -88 27.53  PB 11
F12 Forsberg, Emma -88 28.62  PB 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P11
[3] - Är ny klubbrekordgren 1999 för P14
¤¤¤¤¤¤CompId782¤¤¤¤¤¤
 1999-08-29 (sö)  | Järnaloppet, Järna IP, Järna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Rappe, Martin -72 32.03        1 10 km    
¤¤¤¤¤¤CompId771¤¤¤¤¤¤
 1999-08-29 (sö)  | MAIK-spelen, Åby Friidrott, Mölndal
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.31    +2.6   3 Final    
¤¤¤¤¤¤CompId785¤¤¤¤¤¤
 1999-08-28/29 (lö-sö)  | Nordisk Juniorlandskamp, Leppävara, FIN - NM : gren
  Resultatlista sakanas
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m M20 » Pell, Rickard -79 1:52.42        1 Heat 1  
1 500 m M20 » Pell, Rickard -79 3:51.29        2 Heat 1  
2 000 m h (91,4 cm) K20   Wallgren, Lisa -79 7:10.54      PB 4 Final  
¤¤¤¤¤¤CompId781¤¤¤¤¤¤
 1999-08-28 (lö)  | Vallentuna Flås, Vallentuna Centrum, Vallentuna
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Adolfsson, Christian -81 ej start               
¤¤¤¤¤¤CompId775¤¤¤¤¤¤
 1999-08-28 (lö)  | Lag-USM, Marks IP, Karlskrona - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P16   Drougge, Felix -84 12.47    +1.2   4 Heat 1    
300 m F16   Ljungkvist, Jenny -83 41.68        1 Heat 2    
800 m F16   Berglund, Matilda -83 2:48.88        9 Final    
1 500 m h (91,4 cm) P16   Wallgren, Joacim -84 4:46.34      PB 4 Final    
100 m häck (76,2 cm) F16   Nordqvist, Malin -84 15.53    -0.5 PB 3 Heat 2    
300 m häck (76,2 cm) P16   Gustafsson, Joel -83 42.09        4 Heat 2    
Höjd P16   Ericsson, Mattias -84 1.73        5 Final    
Stav F16   Hortobagyi, Elisabeth -84 1.95      PB 8 Final    
Längd F16   Nordqvist, Malin -84 4.85    +0.4 PB 6 Final    
Tresteg P16   Gustafsson, Joel -83 12.63    +1.6   3 Final    
Kula (3,0 kg) F16   Håkansson, Felicia -84 9.18      PB 7 Final    
Diskus (1,5 kg) P16   Lengheden, Lasse -83 26.26      PB 9 Final    
Slägga (3,0 kg/110) F16   Håkansson, Felicia -84 25.02  [1]   PB 8 Final    
Spjut (600 gr) P16   Kjäll, Daniel -83 36.88      PB 8 Final    
4 x 100 m P16   Drougge, Felix -84 47.88        3 Heat 1    
Gustafsson, Joel -83
Wallentin, Jan -83
Enhorn, Robin -83                
F16 Hortobagyi, Elisabeth -84 50.85  1 Heat 1
Ljungkvist, Jenny -83
Schmitz, Corinne -83
Nordqvist, Malin -84
Lag Arena X16    {Hammarby IF} [2] 102.5p        8      
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Lagets deltagare är okända
¤¤¤¤¤¤CompId773¤¤¤¤¤¤
 1999-08-26 (to)  | Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Drougge, Felix -84 ej start               
Randall, Matho -84 ej start 
Skeppstedt, Martin -82 11.75    -0.9   4 Heat 2   [¤]
Swahn, Alexander -84 ej start 
400 m MS » Suhard, Karl Henrik -80 ej start               
1 500 m MS   Granlund, Anton -82 4:34.88      PB 4 Final    
3 000 m MS   Adolfsson, Christian -81 9:40.23  [2]            
5 000 m MS   Adolfsson, Christian -81 16:20.10      PB 3 B-final    
Längd MS » Attersand, Henrik -84 ej start               
Kula (7,26 kg) MS   Westberg, Jöran -47 11.58        2 Final   [¤]
Kula (4,0 kg) P14   Westberg, Magnus -85 10.48      PB 1 Final   [¤]
KS Wikström, Linda -81 7.89  1 Final [¤]
Diskus (2,0 kg) MS » Berg, Torbjörn -51 36.98        4 Final   [¤]
Westberg, Jöran -47 38.18  3 Final [¤]
Diskus (1,0 kg) P14   Westberg, Magnus -85 39.28        1 Final   [¤]
KS Wikström, Linda -81 22.70  3 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
¤¤¤¤¤¤CompId837¤¤¤¤¤¤
 1999-08-25 (on)  | Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P14   Granlund, Jonas -86 11.91    +1.9   6 Final    
Huss, Anders -85 11.04  +1.9 3 Final
Lindkvist, Robin -86 10.78    0.0   2 Final    
Westberg, Magnus -85 10.75  +1.9 1 Final
F14 Andersson, Annika -86 11.85  -0.5 PB 6 Heat 1
Carls, Camilla -86 11.48    +0.9   6 Heat 2    
Karlsson, Lina -85 12.62  +1.7 5 Heat 3
Krasniqi, Rozafa -86 11.42  -0.5 PB 3 Heat 1
Lagerblad, Lovisa -85 11.75    +1.7   2 Heat 3    
Teilman, Maria -86 11.04  +0.9 1 Heat 2
Wiberg, Karolina -85 11.67  +1.7 PB 1 Heat 3
2 000 m P14   Janson, Robert -86 7:34.89      PB 6 Final    
Lindkvist, Mikael -86 6:53.02  PB 2 Final
Nordström, Erik -86 6:52.96      PB 1 Final    
Nylander, Tobias -85 7:05.76  PB 4 Final
Nyström, Jimmy -85 7:17.91  5 Final
F14 Söderhult, Ellen -86 8:05.11  1 Final
Längd (zon) P14   Granlund, Jonas -86 4.09    -1.3 SB 11 Final    
Huss, Anders -85 4.53  -0.1 PB 3 Final
Janson, Robert -86 4.41    -0.5 PB 6 Final    
Lindkvist, Mikael -86 3.78  -0.6 PB 12 Final
Lindkvist, Robin -86 4.45  -0.5 PB 5 Final
Nordström, Erik -86 4.46    -0.5   4 Final    
Nylander, Tobias -85 4.29  -0.5 PB 8 Final
Nyström, Jimmy -85 4.41  -0.6 PB 7 Final
Westberg, Magnus -85 4.68    -1.0 PB 1 Final    
F14 Andersson, Annika -86 4.38  +0.7 7 Final
Carls, Camilla -86 4.25  +0.5 9 Final
Karlsson, Lina -85 3.91    +0.8   18      
Krasniqi, Rozafa -86 4.55  +0.8 PB 2 Final
Lagerblad, Lovisa -85 4.23  +0.2 10
Söderhult, Ellen -86 4.40    +1.2 PB 6 Final    
Teilman, Maria -86 4.30  -1.3 8 Final
Wiberg, Karolina -85 4.41  -0.6 PB 5 Final
Diskus (1,0 kg) P14   Granlund, Jonas -86 24.17      PB 2 Final    
Huss, Anders -85 21.89  PB 5 Final
Janson, Robert -86 15.82      PB 11      
Lindkvist, Mikael -86 16.83  PB 10
Lindkvist, Robin -86 20.11  PB 7 Final
Nordström, Erik -86 19.67      PB 8 Final    
Nylander, Tobias -85 23.00  PB 3 Final
Nyström, Jimmy -85 22.52  PB 4 Final
Westberg, Magnus -85 37.33  1 Final
Diskus (0,6 kg) F14   Andersson, Annika -86 16.46      PB 12      
Carls, Camilla -86 25.76  PB 2 Final
Karlsson, Lina -85 26.57      PB 1 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 25.10  PB 3 Final
Lagerblad, Lovisa -85 22.65  PB 4 Final
Söderhult, Ellen -86 17.19      PB 10      
Teilman, Maria -86 15.41  PB 15
Wiberg, Karolina -85 14.16  PB 16
4 x 80 m P14   Westberg, Magnus -85 41.91        1 Final    
Lindkvist, Robin -86
Granlund, Jonas -86
Huss, Anders -85                
Nyström, Jimmy -85 ej start 
Janson, Robert -86
Lindkvist, Mikael -86
Nylander, Tobias -85                
F14 Teilman, Maria -86 diskad 
Krasniqi, Rozafa -86
Lagerblad, Lovisa -85
Carls, Camilla -86                
Wiberg, Karolina -85 brutit 
Söderhult, Ellen -86
Karlsson, Lina -85
Andersson, Annika -86
Lag Arena X14    {Hammarby IF} [1] 120p        4      
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
¤¤¤¤¤¤CompId772¤¤¤¤¤¤
 1999-08-24 (ti)  | Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Attersand, Johan -74 11.66    -0.1   1 Heat 2   [¤]
Drougge, Felix -84 12.56  -0.1 5 Heat 2 [¤]
» Karlsson, Fredrik -78 11.58    +1.7 SB 8 Heat 3   [¤]
Lindkvist, Robin -86 13.22  [2,3] +0.1 PB 4 Heat 1 [¤]
Molinder, Roger -80 11.44  +1.7 PB 7 Heat 3 [¤]
  11.85    -1.6   5 Final    
Månsson, Jonas -84 13.71  +0.1 PB 7 Heat 1 [¤]
Randall, Matho -84 12.98  -0.1 PB 7 Heat 2 [¤]
Skeppstedt, Martin -82 11.28    +1.7 PB 6 Heat 3   [¤]
Swahn, Alexander -84 12.83  +0.1 PB 3 Heat 1 [¤]
Westberg, Magnus -85 13.57  +0.1 PB 5 Heat 1 [¤]
KS Arvidsson, Emelie -87 14.84    +1.0 PB 7 Heat 1   [¤]
Carls, Camilla -86 13.81  +1.0 PB 5 Heat 1 [¤]
Hortobagyi, Elisabeth -84 14.47  +1.0 6 Heat 1 [¤]
400 m MS   Danielsson, Stefan -76 50.05        3 Heat 4   [¤]
Johansson, Albin -81 50.27  1 Heat 3 [¤]
» Karlsson, Fredrik -78 49.26      SB 2 Heat 4   [¤]
Mellström, Johan -87 72.86  PB 4 Heat 1 [¤]
Skeppstedt, Martin -82 54.83  PB 1 Heat 1 [¤]
Söderling, Andreas -81 50.86      PB 2 Heat 3   [¤]
Wallgren, Joacim -84 57.18  PB 5 Heat 2 [¤]
KS Berglund, Matilda -83 75.89  6 Final [¤]
1 500 m MS   Adolfsson, Christian -81 4:16.96      PB 7 Final    
Nerman, Linus -82 4:35.17  13 Final
KS Kudrén, Sara -84 brutit  Final [¤]
Höjd KS   Arvidsson, Emelie -87 1.30        4 Final   [¤]
Bergsten, Moa -83 1.35  2 Final [¤]
Carls, Camilla -86 1.30  3 Final [¤]
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.40        4 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P13
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: 1971-1981
¤¤¤¤¤¤CompId807¤¤¤¤¤¤
 1999-08-22 (sö)  | Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Lissäng, Sofie -80 13.37    +1.1 SB 3 Final    
200 m KS   Odum, Mirian -81 29.95    +2.9   5 Final    
400 m KS   Odum, Mirian -81 72.17      PB 4 Final    
800 m KS   Liljegren, Sara -81 2:31.42        4 Final    
100 m häck (84 cm) KS   Fitinghoff, Sophie -82 16.11    +1.7 PB 2 Final    
400 m häck (76,2 cm) KS   Fitinghoff, Sophie -82 69.01        2 Final    
Höjd KS   Bergsten, Moa -83 1.43      PB 4 Final    
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 2.61        2 Final    
Längd KS   Liljegren, Sara -81 4.79    +3.2   3 Final    
Tresteg KS   Bergsten, Moa -83 10.10    +4.1   3 Final    
Kula (4,0 kg) KS   Wikström, Linda -81 8.64      PB 4 Final    
Diskus (1,0 kg) KS   Wikström, Linda -81 26.87        3 Final    
Slägga (4,0 kg) KS   Mattsson, Sofii -81 31.90        1 Final    
Spjut (600 gr) KS   Mattsson, Sofii -81 20.11      PB 4 Final    
Stafett 1 000 m KS    {Hammarby IF} ej start               
Lag Arena KS   Bergsten, Moa -83 39.5p        5      
Fitinghoff, Sophie -82
Liljegren, Sara -81
Lissäng, Sofie -80
Mattsson, Sofii -81
Odum, Mirian -81
Wikström, Linda -81
¤¤¤¤¤¤CompId806¤¤¤¤¤¤
 1999-08-22 (sö)  | Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Skeppstedt, Martin -82 11.19    +2.5   2 Final    
200 m MS   Skeppstedt, Martin -82 22.81    +3.8   1 Final    
400 m MS   Danielsson, Stefan -76 50.12        1 Final    
800 m MS   Söderling, Andreas -81 2:01.11        4 Final    
1 500 m MS   Phersson, Andreas -75 4:23.21        3 Final    
5 000 m MS » Rappe, Martin -72 15:26.68      SB 1 Final    
3 000 m h (91,4 cm) MS   Malm, Christer -68 9:13.41      SB 1 Final    
110 m häck (106,7 cm) MS   Wallgren, Jens -79 19.03    +2.3   3 Final    
400 m häck (91,4 cm) MS   Klinteskog, Johan -81 54.49      PB 2 Final    
Höjd MS   Ericsson, Markus -81 1.77      SB 4 Final    
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.44        2 Final    
Längd MS » Attersand, Johan -74 6.64    +4.0   4 Final    
6.55  +1.5 SB 4 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.02    +2.7   1 Final    
Kula (7,26 kg) MS   Hallgren, Jonathan -81 11.14      PB 5 Final    
Diskus (2,0 kg) MS   Westberg, Jöran -47 38.48        4 Final    
Slägga (7,26 kg) MS   Wallgren, Jens -79 32.52        5 Final    
Spjut (800 gr) MS   Danielsson, Erik -71 46.81        5 Final    
Stafett 1 000 m MS   Molinder, Roger -80 1:59.16  [1]     1 Final    
Skeppstedt, Martin -82
Söderling, Andreas -81
Klinteskog, Johan -81
Lag Arena MS » Attersand, Johan -74 117p        2      
Danielsson, Erik -71
Danielsson, Stefan -76
Ericsson, Markus -81
Hallgren, Jonathan -81
Klinteskog, Johan -81
Lindh, Marcus -76
Malm, Christer -68
Molinder, Roger -80
Phersson, Andreas -75
» Rappe, Martin -72
Skeppstedt, Martin -82
Söderling, Andreas -81
Wallgren, Jens -79
Westberg, Jöran -47
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
¤¤¤¤¤¤CompId803¤¤¤¤¤¤
 1999-08-22 (sö)  | Sparbanksloppet, Sportcentrum, Norrtälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Habtom, Frewengel -77 brutit          Final   [¤]
Synnerman, Per -71 3:48.05  1 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId802¤¤¤¤¤¤
 1999-08-21/22 (lö-sö)  | Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
3 000 m MS   Phersson, Andreas -75 8:25.86        7 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId776¤¤¤¤¤¤
 1999-08-21/22 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Mellström, Johan -87 ej start             
Nyberg, Svante -87 9.90  +2.9 5 Heat 3
Thorell, Johan -87 9.19    +3.5   5 Heat 2  
P11 Berg, Jonathan -88 9.91  +1.6 6 Heat 2
Ceesay, Mohammed -88 9.62  +1.7 6 Heat 1
» Söderling, Jonathan -88 9.48  +1.7 PB 4 Heat 1
  9.65    +0.4   6 Final  
P8 Berg, Theodor -91 11.23  +0.5 PB 4 Heat 1
F12 Arvidsson, Emelie -87 9.38  +0.4 4 Heat 4
Hynning, Elin -87 9.43    +1.2   4 Heat 2  
Lidmark, Lena -87 ej start 
Nylander, Elina -87 9.33  +0.4 3 Heat 4
Weinz, Helena -87 9.56    -0.3   8 Heat 1  
F11 Liljebäck, Mika -88 9.84  +1.4 3 Heat 2 [¤]
Widengren, Johanna -88 ej start 
F10 » Carlsson Odell, Sara -89 9.97    -0.3   5 Heat 3  
Högberg, Elin -89 10.50  +0.7 PB 4 Heat 1 [¤]
F9 Bauermeister, Anna -90 9.55  +3.0 1 Heat 1 [¤]
Bauermeister, Anna -90 9.50  [2] +0.7 PB 1 Final  
» Carls, Sofia -90 9.96  +1.0 PB 1 Heat 2
10.20  +0.7 4 Final
Johansson, Ella -90 9.98  +1.0 2 Heat 2
9.94  +0.7 PB 2 Final
80 m P14   Huss, Anders -85 10.92    +0.6 PB 5 Final  
Nilsson, Fredrik -85 ej start 
P13 Granlund, Jonas -86 ej start             
Lindkvist, Robin -86 10.67  +0.5 PB 3 Heat 2
10.67  +0.7 3 Final
Nordgren, Robert -86 ej start             
F14 Karlsson, Lina -85 11.86  +2.5 5 Heat 1
Lagerblad, Lovisa -85 11.76  +0.9 5 Heat 2
F13 Andersson, Annika -86 11.87    +1.1 PB 7 Heat 1  
Carls, Camilla -86 11.56  -0.9 4 Heat 3
Krasniqi, Rozafa -86 11.52  +1.0 PB 4 Heat 2
Teilman, Maria -86 10.97  +1.1 3 Heat 1
11.05  -1.1 4 Final
800 m MS   Johansson, Albin -81 1:57.90      PB 3 Heat 1  
P16 Wallgren, Joacim -84 2:07.74  PB 3 Final [¤]
P14 Huss, Anders -85 2:22.65        5 Final [¤]
Nilsson, Fredrik -85 ej start 
Nylander, Tobias -85 2:23.36  PB 7 Final
Nyström, Jimmy -85 2:30.19      PB 8 Final  
P13 Lindkvist, Mikael -86 2:31.81  6 Heat 1
Lindkvist, Robin -86 2:25.76  4 Heat 1
P12 Mellström, Johan -87 2:49.62        7 Heat 1  
Nilsson, Nicklas -87 2:49.45  3 Heat 2
P11 Berg, Jonathan -88 2:52.81  6 Final
P8 Berg, Theodor -91 3:09.61      PB 5 Final  
F14 Barman, Emelie -85 2:43.85  7 Final
Lagerblad, Lovisa -85 2:42.46  PB 6 Final
F13 Söderhult, Ellen -86 2:38.60        5 Final  
Teilman, Maria -86 2:36.22  PB 3 Final
F12 Håkansson, Camilla -87 2:49.08  PB 5 Final [¤]
» Nyström, Michelle -87 2:48.55      PB 4 Final  
F11 Forsberg, Emma -88 2:45.71  PB 3 Heat 1
Holm, Liv -88 2:49.12  PB 4 Heat 1
F9 Bauermeister, Anna -90 3:06.10      PB 2 Final [¤]
» Carls, Sofia -90 3:10.02  PB 4 Final [¤]
Johansson, Ella -90 3:26.55  PB 8 Final
Wiman, Anna -90 3:18.73  PB 5 Final [¤]
Höjd P13   Granlund, Jonas -86 1.40      PB 6 Final  
Janson, Robert -86 1.50  PB 3 Final [¤]
Nordström, Erik -86 1.40        4 Final [¤]
P12 Mellström, Johan -87 1.34  6 Final
F13 Andersson, Annika -86 ej start 
Carls, Camilla -86 1.34      PB 8 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 1.41  5 Final
Söderhult, Ellen -86 1.41  PB 6 Final
F12 Arvidsson, Emelie -87 1.34        6 Final  
Hynning, Elin -87 1.25  11
Håkansson, Camilla -87 1.20  18 [¤]
Längd P14   Huss, Anders -85 5.02    +2.9   6 Final  
Nylander, Tobias -85 4.84  +2.6 7 Final
Nyström, Jimmy -85 4.78    +1.1 PB 8 Final  
P13 Granlund, Jonas -86 4.55  - 7 Final
Lindkvist, Robin -86 4.71  - 5 Final
Nordström, Erik -86 5.03  [3] - 2 Final [¤]
Längd (zon) P12   Mellström, Johan -87 3.26    -   13    
Nilsson, Nicklas -87 3.67  - 10
Nyberg, Svante -87 3.49    -   12    
Thorell, Johan -87 ej start