HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2018-10-10
Per Person Resultatdatum: 1999-10-31
Ute för 1999
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Arkad, Martin -69
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-03-21 Terränglopp MS 37.39  16 11,2 km [¤] » Två sjöar runt, Sundbyberg
1999-04-17 4 000 m terräng MS 12.41  13 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng MS 38.33  6 4 km
1999-04-25 4 000 m terräng MS 13.06  52 Final » Terräng-SM 99, Apladalen, Värnamo
1999-05-11 Gatustafett MS 16:41.20  1 Klass 2 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-27 1 500 m MS ej start  » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-06-21 1 500 m MS brutit  Final [¤] » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-07-17 1 500 m MS 3:59.4m SB 6 Final [¤] » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-30 1 500 m MS 3:55.13  SB 7 Heat 1 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-08-02 1 500 m MS ej start  1 » MAI-Galan, Malmö stadion, Malmö
1999-08-07 10 km (gatulopp) MS 32.29  PB 20 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Attersand, Johan -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-18 100 m MS ej start  » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
Längd MS ej start  1
1999-05-23 Längd MS 6.43  0.0 SB 4 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Tresteg MS 14.37  +3.2 1 Final
Lag Arena MS 101p  1
1999-06-05 Tresteg MS 14.51  -1.5 SB 1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 122p  1
1999-07-30 Tresteg MS 15.12  +2.3 1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
14.97  +1.6 SB Final
1999-08-01 100 m MS 11.66  -0.7 SB 5 Final
1999-08-08 Tresteg MS 15.43  +1.9 PB 6 Final » SM, Heleneholms IP, Malmö
1999-08-22 Längd MS 6.64  +4.0 4 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
6.55  +1.5 SB 4 Final
Tresteg MS 15.02  +2.7 1 Final
Lag Arena MS 117p  2
1999-08-24 100 m MS 11.66  -0.1 1 Heat 2 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-08-29 Tresteg MS 15.31  +2.6 3 Final » MAIK-spelen, Åby Friidrott, Mölndal
Not
[¤] - Efteranmäld
   Axelsson, Björn -73
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-11 Gatustafett MS 16:41.20  1 Klass 2 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-27 800 m MS 1:59.45  SB 3 C-final » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m MS brutit  B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-03 800 m MS 1:58.23  SB 3 1 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-16 800 m MS 2:00.75  4 Final [¤] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-06-22 800 m MS 2:00.80  4 Heat 1 » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-08-11 800 m MS 2:01.84  6 A-final » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Bjurner, Pontus -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-11 Gatustafett MS 16:41.20  1 Klass 2 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
   Björkqvist, Rickard -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-11 Gatustafett MS 16:41.20  1 Klass 2 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-18 600 m MS 1:24.63  PB 5 B-final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-27 800 m MS 1:59.83  SB 4 C-final [¤] » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m MS 1:58.83  SB 1 C-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-03 800 m MS brutit  1 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-13 400 m MS ej start  » SAI-spelen, Staffansvallen, Staffanstorp
1999-06-22 800 m MS ej start  [¤] » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-06-29 800 m MS 1:59.65  2 D-final [¤] » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1999-07-15 Terränglopp MS 37.27  11 10 km » Färsingaloppet, Sjöbo
1999-08-11 800 m MS 1:59.31  2 A-final » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Brandt, Michael -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-09 6 000 m terräng MS 18.56  13 » Rösjöloppet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
   Danielsson, Erik -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-05 Spjut (800 gr) MS 51.14  SB 2 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 122p  1
1999-08-22 Spjut (800 gr) MS 46.81  5 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 117p  2
   Danielsson, Stefan -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-11 Gatustafett MS 15:33.30  1 Klass 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-18 600 m MS 1:21.69  SB 6 A-final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-27 800 m MS 1:56.63  SB 7 B-final » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m MS brutit  B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 400 m MS ej start 
1999-06-03 4 x 100 m MS 45.66  4 Heat 2 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 400 m MS 49.82  SB 2 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 122p  1
1999-06-16 400 m MS 49.94  2 Final [¤] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-06-22 400 m MS 55.03  [2] » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
600 m MS 1:24.0m [2]
1:24.4m [2]
800 m MS 1:53.75  SB 1 Heat 1 [¤]
1:54.65  3 Final
1999-06-29 800 m MS 1:55.17  4 C-final [¤] » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1999-07-17 1 500 m MS brutit  Final [¤] » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-30 800 m MS 1:53.43  SB 3 Heat 1 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-08-22 400 m MS 50.12  1 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 117p  2
1999-08-24 400 m MS 50.05  3 Heat 4 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-09-21 1 000 m MS 2:32.35  PB 1 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
»  Gustafsson, Peter -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-11 Gatustafett MS 16:41.20  1 Klass 2 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
»  Häggström, Niklas -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 4 000 m terräng MS ej start  » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
1999-05-27 1 500 m MS ej start  » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-06-16 400 m MS 62.6m [1] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m MS 2:03.19  [1] SB
brutit  Final [¤]
1999-06-22 800 m MS 1:59.39  SB 4 Heat 3 [¤] » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-07-17 1 500 m MS 4:14.5m SB 7 Final [¤] » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-21 800 m MS 1:58.06  SB 4 B-final [¤] » Löparnas Kväll, Borgsmo IP, Norrköping
1999-07-30 1 500 m MS 4:01.02  SB 13 Heat 1 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-08-02 1 500 m MS ej start  1 » MAI-Galan, Malmö stadion, Malmö
1999-08-07 10 km (gatulopp) MS 33.14  PB 25 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
1999-10-03 Terränglopp MS 2:05.37  230 30 km » Lidingöloppet, Lidingö
1999-10-30 Terränglopp MS 19.32  2 5,4 km » KM terräng, Elljusspåret Västeräng, Segeltorp
Not
[1] - Mellantid
[¤] - Efteranmäld
   Jedemo, Mats -72
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-11 Gatustafett MS 16:41.20  1 Klass 2 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-18 600 m MS 1:24.45  SB 4 B-final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-27 800 m MS 1:58.13  SB 2 C-final [¤] » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m MS 1:56.91  SB 6 B-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-15 800 m MS 1:59.12  7 Final » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-16 200 m MS 28.8m [2] - » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
400 m MS 58.88  [2] SB
600 m MS 1:27.9m [2]
800 m MS 1:58.24  1 Final [¤]
1999-06-22 800 m MS 1:57.35  3 Heat 2 » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
2:00.75  7 Final
1999-06-29 800 m MS 1:56.81  SB 8 C-final [¤] » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1999-07-30 800 m MS brutit  Heat 3 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1 500 m MS brutit  Heat 1
1999-08-11 800 m MS ej start  » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
   Karlsson, Mikael -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-11 Gatustafett MS 16:41.20  1 Klass 2 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
   Lindh, Marcus -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-23 Stav MS 4.60  PB 2 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Lag Arena MS 101p  1
1999-05-29 Stav MS ej res  Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-05 Stav MS 4.41  2 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 122p  1
1999-06-06 Stav MS 4.70  PB 1 Final » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
1999-06-09 Stav MS 4.50  7 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1999-06-20 Stav MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-23 Stav MS 4.40  3 Final [¤] » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-07-07 Stav MS ej res  Final » Julispelen, Gutavallen, Visby
1999-07-18 Stav MS ej res  Final » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
1999-07-24 Stav MS 4.65  6 Final » Bohus-spelen, Rimnersvallen, Uddevalla
1999-07-31 Stav MS ej res  Final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-08 Stav MS ej start  » SM, Heleneholms IP, Malmö
1999-08-22 Stav MS 4.44  2 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 117p  2
1999-08-24 Stav MS 4.40  4 Final [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-09-05 Stav MS 4.46  2 Final » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
1999-09-14 Stav MS 4.50  1 Final » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Magnusson, Jan -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 4 000 m terräng MS 13.06  19 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng MS 38.33  6 4 km
1999-04-25 4 000 m terräng MS 12.33  33 Final [¤] » Terräng-SM 99, Apladalen, Värnamo
Lag Terräng MS 37.42  11 4 km
1999-05-23 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:55.53  PB 2 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Lag Arena MS 101p  1
1999-05-27 1 500 m MS ej start  » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-06-29 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:31.91  PB 14 Final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1999-07-24 1 000 m MS 2:34.2m PB » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-30 1 500 m MS 4:02.90  SB 14 Heat 1 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-08-07 10 km (gatulopp) MS 33.25  PB 27 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
1999-10-30 Terränglopp MS 18.36  1 5,4 km » KM terräng, Elljusspåret Västeräng, Segeltorp
Not
[¤] - Efteranmäld
   Malm, Christer -68
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-03-21 Terränglopp MS 37.23  13 11,2 km [¤] » Två sjöar runt, Sundbyberg
1999-04-17 4 000 m terräng MS 12.11  4 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng MS 37.13  3 4 km
1999-04-25 4 000 m terräng MS 11.59  9 Final » Terräng-SM 99, Apladalen, Värnamo
Lag Terräng MS 36.33  5 4 km
1999-05-27 1 500 m MS ej start  » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 Stadslopp MS 22.10  1 7 km » Löparfestivalen, Kvarnängen, Boden
1999-06-16 3 000 m MS 8:51.98  SB 1 Final » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
5 000 m MS 14:44.81  SB 1 Final [¤]
1999-06-21 1 500 m MS 4:00.24  PB 10 Final [¤] » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-06-29 5 000 m MS 14:59.95  5 B-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1999-07-23 3 000 m MS 8:15.6m PB 2 Final » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-30 1 500 m MS 3:56.09  PB 9 Heat 1 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-08-08 5 000 m MS 14:10.95  PB 6 Final » SM, Heleneholms IP, Malmö
1999-08-11 1 500 m MS 4:02.19  2 Final [¤] » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-08-15 5 000 m MS 14:16.07  5 Final » Nivelles, BEL
1999-08-22 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:13.41  SB 1 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 117p  2
1999-09-12 ½ maraton MS ej start  » Stockholmsloppet, Stockholm
1999-09-26 5 000 m MS 15:24.49  [2] » ALJ-Open, Stockholms Stadion, Stockholm
10 000 m MS brutit 
1999-10-03 Terränglopp MS ej start  30 km » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
   Phersson, Andreas -75
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 4 000 m terräng MS 12.31  11 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng MS 37.13  3 4 km
1999-04-25 4 000 m terräng MS 12.22  23 Final » Terräng-SM 99, Apladalen, Värnamo
Lag Terräng MS 37.42  11 4 km
1999-05-15 Stadslopp MS 34.26  4 10,5 km » Mariestads Stadslopp, Mariestad
1999-05-27 1 500 m MS brutit  Final » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-06-03 800 m MS 1:57.66  SB 2 1 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 3 000 m MS 9:03.45  SB 2 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 000 m MS 16:04.16  SB 3 Final
Lag Arena MS 122p  1
1999-06-13 4 x 1 500 m MS 15:29.31  2 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-15 800 m MS brutit  Final [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-16 1 500 m MS 3:58.04  SB 3 Final [¤] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-06-29 5 000 m MS 14:59.41  PB 4 B-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1999-07-13 1 500 m MS 3:55.40  SB 6 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
1999-07-17 1 500 m MS 3:51.7m SB 3 Final [¤] » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-21 800 m MS 2:00.98  8 A-final [¤] » Löparnas Kväll, Borgsmo IP, Norrköping
1999-07-23 3 000 m MS 8:18.7m PB 3 Final » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-30 1 500 m MS 3:58.36  12 Heat 2 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-08-02 1 500 m MS ej start  1 » MAI-Galan, Malmö stadion, Malmö
1999-08-07 1 500 m MS ej start  » SM, Heleneholms IP, Malmö
1999-08-08 5 000 m MS 14:32.64  PB 9 Final
1999-08-22 3 000 m MS 8:25.86  7 Final [¤] » Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
1999-08-22 1 500 m MS 4:23.21  3 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 117p  2
1999-08-31 3 000 m MS 8:21.23  12 Final » Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
1999-09-19 Terränglopp MS 25.35  3 8 km » Hagenloppet, Billingen, Skövde
1999-09-26 Terränglopp MS 35.33  1 10,6 km » Viklaurundan, Gotland, Roma
1999-10-09 10 km (gatulopp) MS 32.05  SB 3 » Visby Gatlopp, Visby
1999-10-17 Terränglopp MS 26.28  16 1 » Uttagningslopp, Mellsta Friluftsområde, Borlänge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Rappe, Martin -72
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-03-21 Terränglopp MS 36.04  5 11,2 km » Två sjöar runt, Sundbyberg
1999-03-28 Terränglopp MS 47.06  2 14,6 km » Runrundan, Vallentuna, Roslagen
1999-05-08 ½ maraton MS 1:11.48  SB 27 1 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1999-06-06 Maraton MS 2:27.29  PB 18 » Stockholm Marathon, Stockholm
1999-07-17 1 500 m MS brutit  Final [¤] » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-24 10 km (gatulopp) MS 34.30  SB 3 » Falkenbergs stadslopp, Falkenberg
1999-08-07 10 km (gatulopp) MS 31.22  SB 14 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
1999-08-11 1 500 m MS 3:58.32  PB 1 Final » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-08-14 10 km (gatulopp) MS 31.28  1 [¤] » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
1999-08-22 5 000 m MS 15:26.68  SB 1 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 117p  2
1999-08-29 Terränglopp MS 32.03  1 10 km » Järnaloppet, Järna IP, Järna
1999-09-12 ½ maraton MS 1:11.49  38 » Stockholmsloppet, Stockholm
1999-09-26 5 000 m MS 15:24.1m [2] SB » ALJ-Open, Stockholms Stadion, Stockholm
10 000 m MS 31:10.23  PB 4 Final
1999-10-17 ½ maraton MS 1:11.20  [2] SB » Amsterdam marathon, Amsterdam, NED
Maraton MS 2:34.31  1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
   Svensson, Tom -68
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-06 Maraton MS 3:15.21  SB 696 » Stockholm Marathon, Stockholm
1999-08-14 10 km (gatulopp) MS 36.05  SB 28 [¤] » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Synnerman, Per -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 4 000 m terräng MS brutit  Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
1999-04-25 4 000 m terräng MS 12.15  15 Final » Terräng-SM 99, Apladalen, Värnamo
Lag Terräng MS 36.33  5 4 km
1999-05-11 Gatustafett MS 15:33.30  1 Klass 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-27 1 500 m MS ej start  » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-06-13 4 x 1 500 m MS 15:29.31  2 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-29 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:09.32  PB 7 Final [¤] » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1999-07-13 1 500 m MS brutit  Final » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
1999-07-17 1 500 m MS 3:46.9m SB 1 Final [¤] » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-21 800 m MS 1:51.63  PB 3 A-final » Löparnas Kväll, Borgsmo IP, Norrköping
1999-07-24 1 000 m MS 2:25.3m PB » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-30 1 500 m MS 3:49.71  3 Heat 2 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-08-02 1 500 m MS 3:44.85  PB 3 B-final » MAI-Galan, Malmö stadion, Malmö
1999-08-07 1 500 m MS 3:52.12  3 Heat 2 » SM, Heleneholms IP, Malmö
1999-08-08 1 500 m MS 3:54.93  4 Final
1999-08-13 800 m MS 1:50.69  PB 4 B-final » Namur, BEL
1999-08-15 1 500 m MS brutit  Final » Nivelles, BEL
1999-08-22 1 500 m MS 3:48.05  1 Final [¤] » Sparbanksloppet, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[¤] - Efteranmäld
   Tholander, Jakob -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-03-21 Terränglopp MS 42.15  35 11 2 km [¤] » Två sjöar runt, Sundbyberg
Not
[¤] - Efteranmäld
   Wagner, Henrik -69
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-09 Terränglopp MS 1:14.44  89 17 km » Rösjöloppet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
1999-06-06 Maraton MS 4:12.42  PB 4532 » Stockholm Marathon, Stockholm
1999-10-31 Terränglopp MS ej start  » Tumbaloppet, Södertörnsterrängen, Tumba
 M22 - Män 22 år
   Badjie, Ansumana -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-08-11 100 m MS 11.84  +0.6 PB 4 C-final » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-09-21 100 m MS 11.87  -2.6 2 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
   Gustafsson, Björn -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-10-30 Terränglopp MS 19.51  4 5,4 km » KM terräng, Elljusspåret Västeräng, Segeltorp
   Habtom, Frewengel -77
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-07-13 1 500 m MS 3:54.12  PB 5 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
1999-07-17 1 500 m MS 3:48.5m PB 2 Final [¤] » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-21 800 m MS ej start  » Löparnas Kväll, Borgsmo IP, Norrköping
1999-07-24 1 000 m MS 2:23.2m PB » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-30 1 500 m MS 3:51.96  7 Heat 2 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-08-02 1 500 m MS ej start  1 » MAI-Galan, Malmö stadion, Malmö
1999-08-07 1 500 m MS 3:52.65  5 Heat 2 » SM, Heleneholms IP, Malmö
1999-08-08 1 500 m MS brutit  Final
1999-08-13 1 500 m M22 4:00.87  11 Final [¤] » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-08-22 1 500 m MS brutit  Final [¤] » Sparbanksloppet, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[¤] - Efteranmäld
   Johannesson, Ronny -77
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 4 000 m terräng MS 12.31  10 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng MS 37.13  3 4 km
1999-04-25 4 000 m terräng MS 12.47  43 Final » Terräng-SM 99, Apladalen, Värnamo
Lag Terräng MS 37.42  11 4 km
1999-05-11 Gatustafett MS 15:33.30  1 Klass 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-18 600 m MS 1:20.46  PB 2 A-final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-27 1 500 m MS 3:50.39  PB 5 Final » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m MS 1:51.83  PB 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 1 500 m MS ej start 
1999-06-03 800 m M22 1:57.44  1 1 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 1 500 m MS 4:38.02  1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 122p  1
1999-06-08 800 m MS 1:51.87  8 A-final [¤] » Hagenspelen, Södermalms IP, Skövde
1999-06-12 4 x 800 m [3] MS 7:24.60  [2,4] 1 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-13 4 x 1 500 m MS 15:29.31  2 Final
1999-06-16 1 500 m MS 3:54.22  2 Final [¤] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-06-29 3 000 m MS 8:57.5m [5] SB » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
5 000 m MS brutit  B-final
1999-07-13 1 500 m MS 3:56.21  7 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
1999-07-17 1 500 m MS brutit  Final [¤] » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-21 800 m MS 1:55.13  7 A-final » Löparnas Kväll, Borgsmo IP, Norrköping
1999-07-24 1 000 m MS 2:26.5m PB » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
1999-07-30 1 500 m MS 3:53.54  10 Heat 2 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-08-02 1 500 m MS ej start  1 » MAI-Galan, Malmö stadion, Malmö
1999-08-07 800 m MS ej start  » SM, Heleneholms IP, Malmö
1 500 m MS 3:56.02  6 Heat 1
1999-08-13 1 500 m M22 ej start  » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen M22
[3] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för M22. Ingick i grenprogrammet: -1998
[4] - Även klubbrekord i klassen MS
[5] - Mellantid
»  Karlsson, Fredrik -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-11 Gatustafett MS 15:33.30  1 Klass 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-18 600 m MS 1:20.22  SB 1 A-final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-27 800 m MS 1:56.92  SB 9 Final » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 200 m MS 22.85  +2.6 5 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 400 m MS 49.60  SB 3 B-final
1999-06-03 4 x 100 m MS 45.66  4 Heat 2 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 800 m MS 1:59.85  1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Stafett 1 000 m MS 2:00.25  1 Final
Lag Arena MS 122p  1
1999-06-08 800 m MS 1:52.20  SB 1 B-final » Hagenspelen, Södermalms IP, Skövde
1999-06-12 4 x 800 m [3] MS 7:24.60  [2,4] 1 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-29 800 m MS ej start  [¤] » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1999-06-30 800 m M22 1:50.20  SB 2 Final » Bislett Games, Bislett Stadion, Oslo, NOR
1999-07-16 800 m MS 1:51.17  9 1 » Dessau, GER
1999-08-02 400 m MS ej start  1 » MAI-Galan, Malmö stadion, Malmö
1999-08-07 800 m MS 1:51.39  3 Heat 2 » SM, Heleneholms IP, Malmö
1:50.29  4 Final
1999-08-14 800 m M22 1:53.36  1 Heat 3 » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-08-24 100 m MS 11.58  +1.7 SB 8 Heat 3 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
400 m MS 49.26  SB 2 Heat 4 [¤]
1999-08-31 800 m MS 1:52.78  3 B-final » Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen M22
[3] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för M22. Ingick i grenprogrammet: -1998
[4] - Även klubbrekord i klassen MS
   Kleebinder, Niklas -77
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-23 10-kamp MS 6 756  [1] +0.1 SB 2 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
100 m 11.81 [689] -0.2 SB 1
Längd 6.59 [718] +1.2 SB 1
Kula (7,26 kg) 12.93 [663] PB 1
Höjd 1.90 [714] SB 1
400 m 54.40 [623] SB 1
110 m häck (106,7 cm) 16.21 [709] -0.8 SB 1
Diskus (2,0 kg) 41.59 [697] SB 1
Stav 4.37 [722] [1] SB 1
Spjut (800 gr) 51.78 [615] [1] SB 1
1 500 m 4:52.16 [606] SB 1
1999-06-06 10-kamp M22 6 563  -0.7 8 » FIN-SWE-EST, Hyvinkää, FIN
100 m 12.11 [629] -1.4 1
Längd 6.70 [743] +1.7 SB 1
Kula (7,26 kg) 12.42 [632] 1
Höjd 1.82 [644] 1
400 m 54.41 [623] 1
110 m häck (106,7 cm) 16.26 [704] -2.5 1
Diskus (2,0 kg) 43.37 [733] SB 1
Stav 3.95 [603] 1
Spjut (800 gr) 50.95 [603] 1
1 500 m 4:44.96 [649] SB 1
1999-07-04 10-kamp M22 6 957  [2,3] - PB 3 » JNM-UNM Mångkamp 99, Reykjavik, ISL
100 m 11.72 [707] +1.2 PB 1
Längd 6.60 [720] - 1
Kula (7,26 kg) 13.14 [676] PB 1
Höjd 1.90 [714] 1
400 m 53.77 [649] SB 1
110 m häck (106,7 cm) 16.09 [723] +1.3 PB 1
Diskus (2,0 kg) 45.20 [771] SB 1
Stav 4.30 [702] 1
Spjut (800 gr) 52.64 [628] SB 1
1 500 m 4:42.09 [667] SB 1
1999-08-13 Spjut (800 gr) M22 48.12  13 » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-08-14 Stav M22 ej start 
Diskus (2,0 kg) M22 ej res  Final
1999-09-12 10-kamp M22 6 414  -1.3 1 » USM - JSM Mångkamp -99, Lugnets IP, Falun
100 m 11.93 [665] -5.0 1
Längd 6.17 [624] +0.5 1
Kula (7,26 kg) 12.53 [639] 1
Höjd 1.88 [696] 1
400 m 53.54 [659] SB 1
110 m häck (106,7 cm) 16.09 [723] +0.6 1
Diskus (2,0 kg) 43.11 [728] 1
Stav 4.13 [654] 1
Spjut (800 gr) 44.39 [506] 1
1 500 m 5:07.05 [520] 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
   Norberg, Daniel -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-24 4 000 m terräng M22 ej start  [¤] » Terräng-SM 99, Apladalen, Värnamo
1999-05-11 Gatustafett MS 15:33.30  1 Klass 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-18 600 m MS 1:21.27  PB 5 Final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-23 800 m MS 1:59.0m PB 1 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Lag Arena MS 101p  1
1999-05-27 800 m MS 1:54.62  PB 1 B-final » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m MS 1:51.08  PB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 1 500 m MS 3:58.80  PB 4 Final
1999-06-08 800 m MS 1:52.36  10 A-final » Hagenspelen, Södermalms IP, Skövde
1999-06-12 4 x 800 m [3] MS 7:24.60  [2,4] 1 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-29 800 m MS brutit  B-final » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1999-07-30 800 m MS 1:55.20  9 Heat 2 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-08-07 800 m MS 1:55.02  5 Heat 1 » SM, Heleneholms IP, Malmö
1999-08-14 800 m M22 brutit  Heat 4 » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-08-18 800 m MS 1:54.1m 2 Final [¤] » Viking  Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen M22
[3] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för M22. Ingick i grenprogrammet: -1998
[4] - Även klubbrekord i klassen MS
»  Pell, Rickard -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 4 000 m terräng MS 12.46  15 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng MS 38.33  6 4 km
1999-04-25 4 000 m terräng MS 12.19  20 Final » Terräng-SM 99, Apladalen, Värnamo
ej start 
Lag Terräng MS 36.33  5 4 km
1999-05-11 Gatustafett MS 15:33.30  1 Klass 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-18 600 m MS ej start  » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-23 1 500 m MS 4:05.06  SB 1 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Stafett 1 000 m MS 2:01.04  2 Final
Lag Arena MS 101p  1
1999-05-27 1 500 m MS 3:46.90  PB 1 Final » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m MS 1:48.54  [1,2] PB 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 400 m MS 50.38  SB 8 Final
1999-06-02 1 500 m MS 3:45.57  PB 2 Final » Råslättsspelen, Råslätts IP, Jönköping
1999-06-06 1 500 m MS 3:53.19  8 Final » Europacupen, Lahti, FIN
1999-06-08 800 m MS ej start  » Hagenspelen, Södermalms IP, Skövde
1999-06-12 4 x 800 m [3] MS 7:24.60  [1,2] 1 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-13 4 x 1 500 m MS 15:29.31  2 Final
1999-06-29 800 m MS 1:49.83  8 A-final [¤] » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1999-06-30 800 m M20 1:49.27  1 Final » Bislett Games, Bislett Stadion, Oslo, NOR
1999-07-13 1 500 m MS 4:00.29  8 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
1999-07-21 800 m MS 1:49.77  1 A-final » Löparnas Kväll, Borgsmo IP, Norrköping
1999-07-23 800 m MS 1:48.35  [1,2] PB 5 1 » Tyskland, Cuxhaven, GER
1999-07-30 800 m M22 1:48.19  [2] PB 3 Heat 1 » JEM 22, Ullevi, Göteborg
1999-07-31 800 m M22 1:55.69  8 Final
1999-08-02 800 m MS ej start  1 » MAI-Galan, Malmö stadion, Malmö
1999-08-07 800 m MS 1:50.40  1 Heat 3 » SM, Heleneholms IP, Malmö
1:48.67  3 Final
1 500 m MS 3:54.94  2 Heat 1
1999-08-08 1 500 m MS 3:54.27  3 Final
1999-08-10 1 eng. mil MS ej start  » Wexiö Games, Värendsvallen, Växjö
1999-08-13 1 500 m M22 3:52.53  2 Final » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-08-14 800 m M22 1:52.48  1 Heat 1
1999-08-15 800 m M22 ej start  Final
1999-08-28 800 m M20 1:52.42  1 Heat 1 » Nordisk Juniorlandskamp, Leppävara, FIN
1999-08-29 1 500 m M20 3:51.29  2 Heat 1
1999-08-31 800 m MS ej start  » Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
1999-09-04 800 m MS 1:51.31  5 Final » Finnkampen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
[3] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för M22. Ingick i grenprogrammet: -1998
[¤] - Efteranmäld
   Wallgren, Jens -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-18 Diskus (2,0 kg) MS 31.84  SB 5 Final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-23 Slägga (7,26 kg) MS 35.20  PB 4 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Spjut (800 gr) MS 46.16  SB 3 Final
Lag Arena MS 101p  1
1999-06-03 4 x 100 m MS 45.66  4 Heat 2 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 Slägga (7,26 kg) MS 31.54  4 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 122p  1
1999-06-15 Spjut (800 gr) MS 45.63  1 Final [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-08-22 110 m häck (106,7 cm) MS 19.03  +2.3 3 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Slägga (7,26 kg) MS 32.52  5 Final
Lag Arena MS 117p  2
Not
[¤] - Efteranmäld
 P19 - Pojkar 19 år
   Molinder, Roger -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-18 4 x 100 m MS 43.79  2 Final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-03 4 x 100 m MS 44.16  2 Heat 1 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
44.16  3 Final
1999-08-01 100 m M22 11.56  -0.4 PB 5 Heat 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-22 Stafett 1 000 m MS 1:59.16  [1] 1 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 117p  2
1999-08-24 100 m MS 11.44  +1.7 PB 7 Heat 3 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
11.85  -1.6 5 Final
1999-09-11 100 m M22 11.48  +1.1 5 Heat 2 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
11.57  +1.6 7 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[¤] - Efteranmäld
»  Suhard, Karl Henrik -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-08-11 800 m MS 2:04.71  PB 5 B-final » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-08-26 400 m MS ej start  » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
1999-09-11 400 m M22 53.36  PB 3 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-18 400 m M20 54.43  7 Heat 3 » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-10-02 Terränglopp M22 1:05.39  65 15 km » Lidingöloppet, Lidingö
 P18 - Pojkar 18 år
   Adolfsson, Christian -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-03-21 Terränglopp P18 21.11  12 5,7 km [¤] » Två sjöar runt, Sundbyberg
1999-04-17 4 000 m terräng P18 13.57  4 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng P18 42.51  3 4 km
1999-04-25 4 000 m terräng P18 13.33  20 Final [¤] » Terräng-SM 99, Apladalen, Värnamo
1999-05-08 800 m P18 2:07.27  PB 1 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-18 3 000 m MS 9:59.52  [2] PB » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
5 000 m MS 16:43.40  PB 9 Final
1999-05-29 800 m P18 2:10.07  8 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 1 500 m P18 ej start 
1999-06-03 800 m P18 2:11.55  [3] Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m P18 6:34.04  3 Final
1999-06-06 400 m P18 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-06-15 1 500 m MS 4:30.93  PB 5 Final » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-08-18 3 000 m MS 9:10.11  PB 1 Final » Viking  Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-08-24 1 500 m MS 4:16.96  PB 7 Final » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-08-26 3 000 m MS 9:40.23  [2] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
5 000 m MS 16:20.10  PB 3 B-final
1999-08-28 Stadslopp MS ej start  » Vallentuna Flås, Vallentuna Centrum, Vallentuna
1999-09-12 3 000 m P18 9:56.96  1 Heat 1 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
5 000 m P18 16:52.27  4 Final
1999-09-14 800 m P18 2:07.20  PB 1 Heat 1 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-09-21 3 000 m MS 9:18.28  1 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-09-26 1 500 m MS ej start  » ALJ-Open, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-10-02 Terränglopp P18 ej start  10 km » Lidingöloppet, Lidingö
1999-10-17 Terränglopp MS ej start  1 » Hässelbyloppet, Hässelby
1999-10-31 Terränglopp MS ej start  » Tumbaloppet, Södertörnsterrängen, Tumba
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - sträcka #1 i 3x800m
   Ericsson, Markus -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-06 Diskus (1,75 kg) P18 32.26  PB 2 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (800 gr) MS 43.95  SB 6 Final [¤]
1999-06-18 Spjut (800 gr) P18 50.26  PB 3 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 Diskus (1,75 kg) P18 31.95  8 Final
1999-06-21 Spjut (800 gr) MS ej start  » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-07-30 Spjut (800 gr) P18 46.25  5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-07-31 Diskus (1,75 kg) P18 ej start 
1999-08-15 Spjut (800 gr) P18 47.97  10 [¤] » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-08-22 Höjd MS 1.77  SB 4 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 117p  2
1999-09-10 Kula (6,25 kg) P18 11.34  SB 4 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-12 Spjut (800 gr) P18 47.19  4 Final
1999-09-19 Spjut (800 gr) P18 52.08  PB 7 Final » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-09-21 Höjd MS 1.75  2 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-09-26 Spjut (800 gr) MS ej start  [¤] » ALJ-Open, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hallgren, Jonathan -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 300 m P18 37.29  PB 4 Heat 2 [¤] » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 4 x 100 m MS 43.79  2 Final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-23 100 m MS 11.94  -8.2 SB 3 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
110 m häck (106,7 cm) MS 15.9m -7.0 2 Final
Stafett 1 000 m MS 2:01.04  2 Final
Lag Arena MS 101p  1
1999-05-29 Höjd P18 1.95  SB 2 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-02 4 x 100 m P18 44.62  2 Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-03 4 x 100 m MS 44.16  2 Heat 1
44.16  3 Final
1999-06-05 110 m häck (106,7 cm) MS 15.34  +1.4 PB 2 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Längd MS 6.51  +2.2 3 Final
6.38  -1.3 SB 3 Final
Lag Arena MS 122p  1
1999-06-06 400 m P18 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-06-09 400 m MS 53.51  SB 1 C-final [¤] » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Höjd MS ej start 
1999-06-13 4 x 100 m P18 43.64  3 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-18 Höjd P18 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 110 m häck (100 cm) P18 ej start 
1999-06-21 Höjd MS ej start  » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-06-22 110 m häck (106,7 cm) MS ej start 
1999-08-22 Kula (7,26 kg) MS 11.14  PB 5 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 117p  2
1999-09-10 Kula (6,25 kg) P18 12.07  PB 2 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Johansson, Albin -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-03-21 Terränglopp P18 21.00  11 5,7 km [¤] » Två sjöar runt, Sundbyberg
1999-04-17 4 000 m terräng P18 14.25  6 Final [¤] » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng P18 42.51  3 4 km
1999-05-11 Gatustafett MS 15:33.30  1 Klass 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-13 300 m P18 35.53  PB 1 Heat 2 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 600 m MS 1:25.46  PB 9 A-final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-22 800 m MS 2:00.48  SB 7 Final » Scandicspelen, Lugnets IP, Falun
1999-05-27 800 m P18 2:07.37  5 Final » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m P18 1:58.73  SB 4 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 400 m P18 50.48  PB 3 Final
1999-06-03 800 m P18 2:04.13  [2] Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m MS 45.66  4 Heat 2 [¤]
3 x 800 m P18 6:34.04  3 Final
1999-06-05 Stafett 1 000 m MS 2:00.25  1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 122p  1
1999-06-06 400 m P18 50.96  1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-06-09 400 m MS 52.08  5 A-final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1999-06-12 4 x 400 m P18 3:21.11  [3] 1 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-13 3 x 800 m P18 5:51.72  [3] 1 Final
1999-06-15 800 m MS 2:02.83  9 Final [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-16 400 m MS 51.23  2 B-final [¤] » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-06-21 400 m MS 52.20  3 Heat 2 » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-06-22 800 m MS 2:01.81  6 Heat 3
1999-07-21 800 m MS 2:00.80  8 B-final » Löparnas Kväll, Borgsmo IP, Norrköping
1999-07-30 800 m P18 1:58.71  SB 1 A-final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-07-31 200 m P18 ej start 
1999-08-01 400 m P18 50.13  PB 1 A-final
1999-08-13 400 m P18 50.27  3 Heat 2 » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-08-14 400 m P18 51.10  6 Final
800 m P18 1:58.60  SB 1 Heat 1
1999-08-15 800 m P18 1:59.39  7 Final
1999-08-22 800 m MS 1:57.90  PB 3 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1999-08-24 400 m MS 50.27  1 Heat 3 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-09-10 400 m P18 49.21  PB 1 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-11 800 m P18 1:56.52  PB 2 A-final
1999-09-12 200 m P18 22.93  +1.3 PB 3 Final
1999-09-18 800 m P18 1:59.01  3 Heat 3 » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-09-19 800 m P18 1:57.34  8 Final
1999-10-02 Terränglopp P18 40.49  87 10 km » Lidingöloppet, Lidingö
1999-10-31 Terränglopp P18 ej start  » Tumbaloppet, Södertörnsterrängen, Tumba
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
[3] - Klubbrekord i klassen P19
   Johansson, Fredrik -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 300 m P18 38.98  PB 2 Heat 1 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-06-02 4 x 100 m P18 44.62  2 Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-06 400 m P18 53.81  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-06-09 100 m MS ej start  » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1999-06-12 4 x 400 m P18 3:21.11  [1] 1 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-07-31 300 m häck (91,4 cm) P18 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-01 400 m P18 ej start 
1999-09-11 300 m häck (91,4 cm) P18 42.96  PB 4 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
   Klinteskog, Johan -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-18 600 m MS 1:21.15  PB 4 A-final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-23 400 m MS 51.00  SB 2 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Stafett 1 000 m MS 2:01.04  2 Final
Lag Arena MS 101p  1
1999-05-27 800 m P18 1:54.05  PB 1 Final » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 200 m P18 22.67  +0.3 PB 2 Heat 3 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
22.82  -1.2 4 Final
800 m P18 ej start 
1999-05-30 400 m P18 49.72  PB 2 Final
1999-06-05 400 m häck (91,4 cm) MS 55.39  PB 2 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 122p  1
1999-06-06 400 m P18 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-06-09 400 m MS 49.62  PB 3 A-final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1999-06-12 4 x 400 m P18 3:21.11  [2] 1 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-13 3 x 800 m P18 5:51.72  [2] 1 Final
1999-06-19 400 m P18 48.50  PB 1 A-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 200 m P18 22.51  -0.4 PB 2 Heat 2 [¤]
22.51  +0.2 6 A-final
800 m P18 ej start 
1999-06-21 400 m MS ej start  [¤] » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
800 m MS 1:52.91  PB 1 Final
1999-06-22 200 m MS 29.5m [3] -
400 m MS 61.5m [3]
55.23  [3]
600 m MS 1:29.5m [3]
800 m MS 1:56.57  1 Heat 3
1999-06-29 400 m MS 49.52  2 B-final [¤] » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1999-07-30 800 m M22 1:52.72  PB 4 Heat 1 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-07-30 800 m P18 1:53.65  1 A-final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-13 400 m P18 49.78  1 Heat 1 » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-08-14 400 m P18 49.55  3 Final
800 m P18 1:58.29  2 Heat 3
1999-08-15 800 m P18 1:53.17  2 Final
1999-08-22 400 m häck (91,4 cm) MS 54.49  PB 2 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Stafett 1 000 m MS 1:59.16  [2] 1 Final
Lag Arena MS 117p  2
1999-08-31 800 m MS 1:52.97  3 C-final » Götagalan, Tingvalla IP, Karlstad
1999-09-04 800 m P18 1:52.47  PB 2 Final » Finnkampen, Ullevi, Göteborg
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P19
[3] - Mellantid
   Nordwall, Jimmy -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-08 Höjd P18 1.94  PB 1 Final [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-23 Höjd MS 2.00  [2] PB 1 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Lag Arena MS 101p  1
1999-05-29 Höjd P18 1.90  3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-05 Höjd MS 1.85  1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 122p  1
1999-06-09 Höjd MS 1.95  5 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1999-06-18 Höjd P18 1.98  3 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-21 Höjd MS 1.87  7 Final » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-07-07 Höjd P18 1.94  1 Final » Stockholm Summer Games, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-07-30 Höjd P18 1.91  3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-14 Höjd P18 1.85  12 » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-09-11 Höjd P18 1.84  4 Final [¤] » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-17 Höjd P18 1.90  7 Final » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P18
   Sundén, Mikael -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-08 800 m P18 2:08.40  SB 2 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-11 Gatustafett MS 16:41.20  1 Klass 2 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-13 300 m P18 ej start  » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 600 m MS 1:29.97  PB 3 C-final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m P18 2:05.64  PB 7 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 400 m P18 54.44  PB 5 C-final
1999-06-03 800 m P18 2:18.36  [1] Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m P18 6:34.04  3 Final
1999-10-02 Terränglopp P18 45.11  146 10 km » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
   Söderling, Andreas -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 300 m P18 37.45  SB 5 Heat 2 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 600 m MS 1:36.37  PB 9 B-final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m P18 2:03.63  PB 3 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 400 m P18 ej start 
1999-06-06 400 m P18 51.61  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-06-09 400 m MS 52.41  3 B-final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1999-06-12 4 x 400 m P18 3:21.11  [1] 1 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-13 3 x 800 m P18 5:51.72  [1] 1 Final
1999-06-19 400 m P18 51.11  PB 5 A-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 800 m P18 2:01.70  PB 5 A-final [¤]
1999-06-21 400 m MS brutit  Heat 1 » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-07-30 800 m P18 2:02.07  1 B-final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-07-31 200 m P18 ej start 
1999-08-01 400 m P18 51.05  PB 3 A-final
1999-08-13 400 m P18 51.02  PB 4 Heat 2 » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-08-14 800 m P18 1:58.12  PB 4 Heat 2
1999-08-15 800 m P18 2:04.42  8 Final
1999-08-22 800 m MS 2:01.11  4 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Stafett 1 000 m MS 1:59.16  [1] 1 Final
Lag Arena MS 117p  2
1999-08-24 400 m MS 50.86  PB 2 Heat 3 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-09-10 400 m P18 51.93  3 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-11 100 m P18 12.06  +2.0 SB 5 Final
800 m P18 1:57.82  PB 4 A-final [¤]
1999-09-12 200 m P18 ej start  [¤]
1999-09-18 800 m P18 2:07.02  8 Heat 3 » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[¤] - Efteranmäld
 P17 - Pojkar 17 år
   Fager, Patrik -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-09 100 m MS ej start  » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1999-06-13 4 x 100 m P18 43.64  3 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-19 100 m P18 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd P18 6.02  +1.5 PB 9
1999-06-20 200 m P18 ej start  [¤]
1999-07-31 200 m P18 23.56  +1.2 SB 2 Heat 4 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-01 100 m P18 11.79  -0.6 PB 4 Heat 1
11.92  +0.5 8 Semi-1
1999-08-11 400 m MS ej start  » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Granlund, Anton -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-03-21 Terränglopp P18 21.15  13 5,7 km » Två sjöar runt, Sundbyberg
1999-04-17 4 000 m terräng P18 14.29  7 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng P18 42.51  3 4 km
1999-05-09 4 000 m terräng P18 13.51  12 » Rösjöloppet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
1999-05-13 800 m P18 2:13.01  PB 3 Final » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 600 m MS 1:32.69  PB 7 C-final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m P18 2:10.76  PB 9 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-15 800 m MS 2:13.14  10 B-final [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-19 800 m P18 2:16.02  9 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1999-08-26 1 500 m MS 4:34.88  PB 4 Final » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
1999-09-11 800 m P18 2:09.00  PB 4 B-final [¤] » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-21 3 000 m MS 10:01.90  PB 5 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-09-26 800 m MS 2:09.84  7 Final [¤] » ALJ-Open, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-10-02 Terränglopp P18 ej start  10 km » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Kisch, André -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-18 4 x 100 m MS 43.79  2 Final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-02 4 x 100 m P18 44.62  2 Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-03 4 x 100 m MS 44.16  2 Heat 1
44.16  3 Final
1999-06-05 Stafett 1 000 m MS 2:00.25  1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena MS 122p  1
1999-06-13 4 x 100 m P18 43.64  3 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-21 100 m MS 11.81  +1.8 PB 7 Heat 3 » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-07-31 200 m P18 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-01 100 m P18 ej start 
   Nerman, Linus -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-03-21 Terränglopp P18 20.44  8 5,7 km [¤] » Två sjöar runt, Sundbyberg
1999-04-17 4 000 m terräng P18 ej start  » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
1999-05-08 800 m P18 2:15.36  SB 3 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-13 800 m P18 2:12.35  PB 2 Final [¤] » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 600 m MS 1:32.48  PB 6 C-final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 800 m P18 2:13.47  8 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-06-06 400 m P18 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-06-15 1 500 m MS 4:44.38  SB 6 Final [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-19 800 m P18 2:15.32  8 Final » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1999-07-04 1 500 m P18 4:23.48  PB 3 Final [¤] » Bospararspelen, Studenternas IP, Uppsala
1999-08-24 1 500 m MS 4:35.17  13 Final » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-09-12 3 000 m P18 10:24.40  SB 4 Heat 1 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
5 000 m P18 17:41.86  PB 2 Final [¤]
1999-09-14 800 m P18 2:09.08  PB 3 Heat 1 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-09-21 3 000 m MS 9:53.00  PB 3 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-09-26 800 m MS 2:09.41  6 Final [¤] » ALJ-Open, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Skeppstedt, Martin -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-11 Gatustafett MS 15:33.30  1 Klass 1 » Älvsjö Runt, Älvsjö, Stockholm
1999-05-13 100 m P18 11.51  +0.6 SB 1 Final » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 100 m MS 11.32  +2.4 5 A-final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m MS 43.79  2 Final
1999-05-23 200 m MS 23.89  -8.7 SB 2 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Stafett 1 000 m MS 2:01.04  2 Final
Lag Arena MS 101p  1
1999-05-30 100 m P18 11.53  -0.4 1 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.43  +0.4 SB 5 Final
1999-06-02 4 x 100 m P18 44.62  2 Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-03 4 x 100 m MS 44.16  2 Heat 1
44.16  3 Final
1999-06-05 100 m MS 11.64  0.0 4 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Stafett 1 000 m MS 2:00.25  1 Final
Lag Arena MS 122p  1
1999-06-06 200 m P18 22.93  +1.9 PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-06-13 4 x 100 m P18 43.64  3 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-19 100 m P18 11.37  -1.3 2 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.33  -1.5 SB 6 A-final
1999-06-20 200 m P18 22.46  -0.6 2 Heat 4
22.24  +0.2 PB 4 A-final
1999-07-21 100 m MS 11.50  -0.3 2 Heat 2 » Löparnas Kväll, Borgsmo IP, Norrköping
200 m MS 23.28  -2.4 6 Final
1999-07-31 200 m P18 23.16  +2.1 3 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
22.94  +2.5 4 A-final
1999-08-01 100 m P18 11.65  0.0 3 Heat 4
11.49  +0.8 4 Semi-2
11.29  +2.4 6 Final
1999-08-07 100 m MS 12.10  -2.7 1 Heat 3 [¤] » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
P18 11.62  +0.9 5 Final [¤]
1999-08-11 100 m MS 11.50  +0.9 6 B-final » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
200 m MS 23.28  +0.1 2 B-final
1999-08-13 100 m P18 11.34  +1.1 4 Heat 1 » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-08-15 200 m P18 23.11  -1.7 2 Heat 2
22.56  -1.2 4 Semi-1
1999-08-22 100 m MS 11.19  +2.5 2 Final » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
200 m MS 22.81  +3.8 1 Final
Stafett 1 000 m MS 1:59.16  [2] 1 Final
Lag Arena MS 117p  2
1999-08-24 100 m MS 11.28  +1.7 PB 6 Heat 3 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
400 m MS 54.83  PB 1 Heat 1 [¤]
1999-08-26 100 m MS 11.75  -0.9 4 Heat 2 [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
1999-09-05 100 m MS 11.57  +0.3 4 Final » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
P18 11.42  -0.8 2 Heat 1
1999-09-11 100 m P18 11.30  +2.0 2 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-12 200 m P18 22.74  +1.3 2 Final
1999-09-14 200 m P18 23.28  +0.3 5 Heat 2 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-09-17 100 m P18 11.29  +0.4 3 Heat 1 » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
11.33  +0.2 5 Semi-3
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P19
 P16 - Pojkar 16 år
   Arenander, Claes -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-08 Stafett 1 000 m MS 2:12.22  3 Final [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-18 4 x 100 m P16 49.61  4 Final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 4 x 100 m P16 47.81  1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-06-19 100 m P16 12.77  -2.6 PB 6 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 300 m P16 40.86  PB 7 B-final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Brown, Wandage -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-09-10 800 m P16 brutit  Final [¤] » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-11 1 500 m h (91,4 cm) P16 brutit  Final [¤]
1999-09-12 200 m P16 brutit  Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Enhorn, Robin -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-02 4 x 100 m P16 48.08  2 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-08-28 4 x 100 m P16 47.88  3 Heat 1 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
Not
[¤] - Efteranmäld
   Gustafsson, Joel -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-08 Stafett 1 000 m MS 2:12.22  3 Final [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-13 300 m P16 39.45  PB 3 Heat 2 [¤] » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 300 m häck (76,2 cm) P16 42.13  PB 3 Final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m P16 49.61  4 Final
1999-05-27 6 x 200 m P16 2:46.11  2 1 » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 300 m häck (76,2 cm) P16 41.56  PB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 Tresteg P16 12.44  +0.2 PB 3 Final [¤]
1999-06-02 4 x 100 m P16 48.08  2 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 100 m P16 12.45  -1.2 PB 1 Heat 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.46  -0.3 3 Final
4 x 100 m P16 47.81  1 Final
1999-06-18 300 m häck (76,2 cm) P16 41.54  PB 4 A-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-19 100 m P16 12.38  +0.2 PB 6 Heat 5
Spjut (600 gr) P16 37.49  PB 10
1999-06-20 300 m P16 38.38  PB 3 C-final
Tresteg P16 12.88  +1.7 PB 5 Final
Diskus (1,5 kg) P16 29.43  SB 10
1999-08-07 200 m P16 25.48  -2.3 PB 1 Heat 1 [¤] » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
1999-08-13 300 m häck (76,2 cm) P16 41.72  2 Heat 2 » USM -99, Högslättens IP, Härnösand
1999-08-14 300 m häck (76,2 cm) P16 42.35  3 Final
1999-08-15 Tresteg P16 11.92  -2.2 11
1999-08-19 110 m häck (91,4 cm) P16 18.80  +0.4 SB 3 Heat 1 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Tresteg P16 12.73  +1.5 1 Final
Stafett 1 000 m P16 2:13.52  2 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-28 300 m häck (76,2 cm) P16 42.09  4 Heat 2 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
Tresteg P16 12.63  +1.6 3 Final
4 x 100 m P16 47.88  3 Heat 1
1999-09-05 Tresteg P16 12.38  - 1 Final [¤] » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
1999-09-10 Tresteg P16 12.49  +0.7 1 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,5 kg) P16 30.90  PB 2 Final
1999-09-11 100 m P16 12.33  +0.5 PB 3 Final [¤]
300 m häck (76,2 cm) P16 ej start  [¤]
Slägga (5,5 kg) P16 27.84  PB 2 Final
1999-09-12 Stav P16 3.12  PB 2 Final
1999-09-21 100 m MS 12.81  -2.6 3 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Johansson, Anders -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 100 m P16 ej start  » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
300 m P16 43.61  PB 4 Heat 1
   Kjäll, Daniel -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 100 m P16 ej start  » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
300 m P16 ej start 
1999-05-18 4 x 100 m P16 49.61  4 Final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-30 110 m häck (91,4 cm) P16 18.42  -0.4 SB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (600 gr) P16 29.73  PB 6 Final
1999-06-02 4 x 100 m P16 48.08  2 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 100 m P16 13.40  -0.1 SB 5 Heat 1 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
14.11  -0.3 8 Final
4 x 100 m P16 47.81  1 Final
1999-06-19 100 m P16 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (600 gr) P16 36.20  PB 11
1999-06-20 110 m häck (91,4 cm) P16 17.88  +0.2 SB 5 Heat 1
1999-07-30 Spjut (600 gr) P16 31.83  9 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-19 110 m häck (91,4 cm) P16 19.10  +0.4 4 Heat 1 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Slägga (5,5 kg) P16 21.35  PB 4 Final
Stafett 1 000 m P16 2:27.50  4 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-28 Spjut (600 gr) P16 36.88  PB 8 Final » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
1999-09-11 Spjut (600 gr) P16 29.98  6 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-12 110 m häck (91,4 cm) P16 17.96  +1.7 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lengheden, Lasse -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-08-28 Diskus (1,5 kg) P16 26.26  PB 9 Final » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
   Lönnies, Henning -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-18 Längd MS 4.96  -1.5 PB 7 Final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-18 300 m häck (76,2 cm) P16 44.63  PB 5 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd P16 4.62  -1.5 35
1999-06-19 100 m P16 12.86  +0.6 PB 8 Heat 1
Spjut (600 gr) P16 24.16  PB 16 Final
1999-06-20 Tresteg P16 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Wallentin, Jan -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-08 Stafett 1 000 m MS 2:12.22  3 Final [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-13 100 m P16 12.71  +0.5 PB 5 Final » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
300 m P16 40.93  PB 5 Heat 2
1999-05-18 100 m MS 12.75  +0.4 8 B-final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
12.68  -0.5 PB 6 X-final
4 x 100 m P16 49.61  4 Final
1999-06-02 4 x 100 m P16 48.08  2 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 100 m P16 12.72  -0.1 4 Heat 1 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
12.70  -0.3 5 Final
4 x 100 m P16 47.81  1 Final
1999-06-19 100 m P16 12.66  -1.0 PB 6 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 300 m P16 39.94  PB 3 A-inal
1999-07-31 200 m P16 26.10  +3.0 5 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-01 300 m P16 ej start 
1999-08-19 200 m P16 26.24  -0.5 PB 3 Heat 2 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Stafett 1 000 m P16 2:13.52  2 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-28 4 x 100 m P16 47.88  3 Heat 1 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
Not
[¤] - Efteranmäld
 P15 - Pojkar 15 år
»  Attersand, Henrik -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-18 Längd MS 4.73  +0.1 SB 8 Final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,5 kg) P15 23.34  PB 5 Final [¤]
1999-05-29 Diskus (1,5 kg) P16 26.94  PB 6 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 Tresteg P16 11.10  +0.2 PB 7 Final [¤]
1999-06-02 4 x 100 m P16 50.05  6 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-18 Längd P16 4.80  0.0 SB 34 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-19 Spjut (600 gr) [3] P16 35.47  [2] PB 12
1999-06-20 Tresteg P16 11.40  -0.8 PB 17
Diskus (1,5 kg) P16 23.26  16
1999-07-30 Tresteg P16 11.09  +1.5 4 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-13 Tresteg P15 ej start  » USM -99, Högslättens IP, Härnösand
1999-08-19 Tresteg P16 11.39  +0.1 6 Final » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P16 31.98  7 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-26 Längd MS ej start  » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P15
[3] - Är ny klubbrekordgren 1999 för P15
   Drougge, Felix -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 100 m P16 ej start  » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
300 m P16 ej start 
1999-05-18 100 m MS 12.60  +0.4 PB 7 B-final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
12.83  -0.4 7 X-final
1999-06-02 4 x 100 m P16 50.05  6 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-18 Längd P16 4.41  -2.3 PB 38 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-19 100 m P16 12.45  +0.6 PB 5 Heat 1
Höjd P16 1.55  PB 17
1999-07-04 100 m P15 12.38  +0.9 PB 4 Final » Bospararspelen, Studenternas IP, Uppsala
200 m P15 25.49  +0.8 PB 4 Final
1999-07-31 200 m P15 25.21  +4.1 4 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-01 100 m P15 12.56  +0.4 4 Heat 2
12.47  +0.4 8 Final
1999-08-07 100 m P16 12.95  -2.7 5 Heat 1 [¤] » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
1999-08-15 100 m P15 ej start  » USM -99, Högslättens IP, Härnösand
1999-08-19 200 m P16 25.39  +0.4 PB 3 Heat 1 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Höjd P16 1.49  8 Final
Stafett 1 000 m P16 2:13.52  2 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-24 100 m MS 12.56  -0.1 5 Heat 2 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-08-26 100 m MS ej start  » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
1999-08-28 100 m P16 12.47  +1.2 4 Heat 1 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
4 x 100 m P16 47.88  3 Heat 1
1999-09-05 100 m P16 ej start  » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
1999-09-11 100 m P15 12.10  +4.6 2 Heat 2 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
12.28  +0.6 PB 4 Final
1999-09-12 200 m P15 25.06  +2.2 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ericsson, Mattias -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-16 Höjd P16 ej start  » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1999-05-29 Höjd P16 1.78  PB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 Tresteg P16 11.26  +1.8 PB 6 Final
1999-06-05 Höjd P16 1.73  1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-06-19 Höjd P16 1.70  6 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 Tresteg P16 11.41  +1.7 PB 16
1999-07-04 Höjd P18 ej start  » Bospararspelen, Studenternas IP, Uppsala
1999-07-30 Höjd P15 1.71  4 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Tresteg P15 ej start 
1999-07-31 Längd P15 5.26  -1.5 PB 5 Final
1999-08-13 Tresteg P15 ej start  » USM -99, Högslättens IP, Härnösand
1999-08-14 Höjd P15 1.75  5 Final
1999-08-19 Höjd P16 1.69  4 Final » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Tresteg P16 11.58  +0.7 PB 5 Final
Stafett 1 000 m P16 2:27.50  4 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-28 Höjd P16 1.73  5 Final » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
1999-09-10 Tresteg P15 11.84  -0.5 PB 2 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-11 Höjd P15 1.72  3 Final
1999-09-12 Längd P15 5.17  +2.1 6 Final
   Everling, Måns -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-29 Höjd P16 1.50  SB 10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-05 Höjd P16 1.55  SB 2 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-06-18 Längd P16 4.45  -1.6 PB 37 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-19 Höjd P16 1.60  PB 16
1999-08-19 Höjd P16 1.53  7 Final » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P16 19.85  PB 10
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-09-05 Höjd P16 ej start  » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
1999-09-11 Höjd P15 1.60  5 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
   Månsson, Jonas -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 300 m P16 45.54  PB 5 Heat 1 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-06-18 800 m P16 2:23.30  PB 9 C-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 3 000 m P16 11:18.89  PB 20 Final
1999-08-19 1 500 m h (91,4 cm) P16 5:52.56  PB 8 Final » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Slägga (5,5 kg) P16 14.91  PB 8 Final
Stafett 1 000 m P16 2:27.50  4 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-24 100 m MS 13.71  +0.1 PB 7 Heat 1 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Randall, Matho -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-02 4 x 100 m P16 50.05  6 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 100 m P16 13.09  -1.2 PB 2 Heat 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
13.11  -0.3 6 Final
1999-06-19 100 m P16 13.06  -0.1 PB 7 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 300 m P16 ej start 
1999-08-19 200 m P16 25.98  +0.6 PB 4 Final » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Stafett 1 000 m P16 2:27.50  4 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-24 100 m MS 12.98  -0.1 PB 7 Heat 2 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-08-26 100 m MS ej start  » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
1999-09-05 100 m P16 ej start  » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
1999-09-11 100 m P15 ej start  [¤] » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Swahn, Alexander -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-02 4 x 100 m P16 50.05  6 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 100 m P16 13.20  -1.2 PB 3 Heat 2 [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
13.32  -0.3 7 Final
1999-08-19 200 m P16 27.27  +0.6 PB 5 Final » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Slägga (5,5 kg) P16 17.04  PB 7 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-24 100 m MS 12.83  +0.1 PB 3 Heat 1 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-08-26 100 m MS ej start  » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
1999-09-05 100 m P16 ej start  » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
1999-09-11 100 m P15 12.56  +4.6 4 Heat 2 [¤] » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
12.75  +0.6 PB 6 Final
1999-09-12 200 m P15 25.93  +2.2 6 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Wallgren, Joacim -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 4 000 m terräng P15 14.51  2 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
1999-04-25 4 000 m terräng P15 14.14  4 Final » Terräng-SM 99, Apladalen, Värnamo
1999-05-08 Stafett 1 000 m MS 2:12.22  3 Final [¤] » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-09 2 000 m terräng P15 ej start  » Rösjöloppet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
1999-05-13 300 m P16 40.07  PB 4 Heat 2 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 600 m MS 1:32.24  PB 5 C-final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m P16 2:09.13  PB 1 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 1 500 m P16 ej start 
1999-07-30 800 m P15 brutit  Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-07-31 1 500 m h (91,4 cm) P15 5:04.53  PB 2 Final
1999-08-13 3 000 m P15 10:14.20  PB 8 Final » USM -99, Högslättens IP, Härnösand
1999-08-14 800 m P15 ej start 
1999-08-15 1 500 m h (91,4 cm) P15 4:52.67  PB 3 Final
1999-08-19 1 500 m h (91,4 cm) P16 4:46.68  PB 2 Final » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Stafett 1 000 m P16 2:13.52  2 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-21 800 m P16 2:07.74  PB 3 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1999-08-24 400 m MS 57.18  PB 5 Heat 2 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-08-28 1 500 m h (91,4 cm) P16 4:46.34  PB 4 Final » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
1999-09-10 800 m P15 ej start  [¤] » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-11 1 500 m h (91,4 cm) P15 4:43.41  PB 2 Final
1999-09-12 3 000 m P15 9:50.76  PB 2 Final
1999-09-17 1 500 m h (91,4 cm) P15 4:41.52  PB 3 Final » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-09-19 800 m P15 2:16.53  6 Heat 2
2 000 m P15 6:00.74  PB 3 Final
1999-10-30 Terränglopp P16 9.32  1 2,7 km » KM terräng, Elljusspåret Västeräng, Segeltorp
1999-10-31 Terränglopp MS ej start  » Tumbaloppet, Södertörnsterrängen, Tumba
Not
[¤] - Efteranmäld
 P14 - Pojkar 14 år
   Huss, Anders -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-18 2 000 m terräng P14 7.40  7 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng P14 22.37  1 2 km
1999-04-28 Gatustafett P14 8:22.00  1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett P14 15:01.00  1 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-29 80 m P14 10.78  +2.7 4 Heat 1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m P14 2:19.49  PB 1 B-final [¤]
1999-06-02 4 x 80 m P14 41.91  2 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-03 800 m P14 2:17.80  [2] Final
3 x 800 m P14 7:13.37  1 Final [¤]
1999-06-06 80 m P14 11.07  +0.8 PB 5 Heat 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P14 2:19.29  PB 2 Final [¤]
80 m häck (84 cm) P14 14.39  - 1 Final [¤]
1999-06-08 80 m häck (84 cm) P14 14.60  - 3 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Stav P14 2.10  PB 1 Final
Kula (4,0 kg) P14 8.68  PB 2 Final
4 x 80 m P14 42.31  1 Final
Lag Arena P14 44p  1
1999-06-18 80 m P14 11.05  -0.4 PB 5 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-19 80 m häck (84 cm) P14 13.76  +0.3 2 Heat 1
13.40  -1.3 PB 5 Final
Stav P14 2.35  PB 6 Final
Längd P14 4.72  +2.0 PB 16
1999-06-20 200 m P14 27.73  -0.1 PB 3 D-final
1999-07-31 80 m häck (84 cm) P14 14.03  +2.3 5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Längd P14 5.00  +2.9 8 Final
4.87  +1.1 PB Final
1999-08-01 80 m P14 11.26  +0.5 8 Heat 2
Spjut (600 gr) P14 25.57  PB 6 Final
1999-08-22 80 m P14 10.92  +0.6 PB 5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m P14 2:22.65  5 Final [¤]
Längd P14 5.02  +2.9 6 Final
1999-08-25 80 m P14 11.04  +1.9 3 Final » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P14 4.53  -0.1 PB 3 Final
Diskus (1,0 kg) P14 21.89  PB 5 Final
4 x 80 m P14 41.91  1 Final
1999-08-29 200 m P14 26.81  +1.2 PB 3 Final » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (84 cm) P14 12.98  +1.5 PB 1 Final
Stav P14 2.20  1 Final
Längd (zon) P14 4.70  +1.0 PB 10 [¤]
1999-08-30 800 m P14 2:14.88  PB 4 Final
Spjut (600 gr) P14 32.86  PB 5 Final
1999-09-04 200 m P14 26.93  - 2 Heat 2 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (84 cm) P14 13.05  - 1 Final
Stav P14 2.40  PB 1 Final
1999-09-08 80 m häck (84 cm) P14 13.27  0.0 1 Final » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P14 4.87  - 5 Final
Kula (4,0 kg) P14 8.87  PB 3 Final
4 x 80 m P14 40.32  1 Final
Lag Arena X14 117p  2
1999-09-12 800 m P14 2:11.00  PB 2 Final » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
80 m häck (84 cm) P14 13.46  -0.8 3 Final
1999-09-14 200 m P14 ej start  » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Stav P14 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
   Melin, Jonas -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-28 Gatustafett P14 9:12.00  5 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
   Möller, Niklas -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-09-08 80 m P14 10.51  0.0 PB 2 Heat 2 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P14 4.61  - 6 Final
Kula (4,0 kg) P14 9.05  PB 1 Final
4 x 80 m P14 40.32  1 Final
Lag Arena X14 117p  2
   Nilsson, Fredrik -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-18 2 000 m terräng P14 8.24  14 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng P14 24.00  4 2 km
1999-05-29 800 m P14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 Tresteg (zon) P14 8.94  +0.4 SB 11
1999-06-06 800 m P14 2:46.68  SB 10 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-08-22 80 m P14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m P14 ej start 
1999-08-30 800 m P14 2:39.77  PB 11 Final » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P14 ej start 
1999-09-04 200 m P14 30.56  - 3 Heat 2 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1999-09-14 200 m P14 ej start  » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
   Nylander, Tobias -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-18 2 000 m terräng P14 7.32  5 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng P14 22.37  1 2 km
1999-04-28 Gatustafett P14 8:22.00  1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett P14 15:01.00  1 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-16 400 m P14 63.82  PB 4 Final [¤] » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1999-05-29 800 m P14 2:24.08  PB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 Tresteg (zon) P14 9.16  +0.7 PB 10
Spjut (600 gr) P14 ej start 
1999-06-03 800 m P14 2:30.62  [2] Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m P14 7:13.37  1 Final [¤]
1999-06-06 800 m P14 2:30.41  5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-06-08 600 m P14 1:47.47  PB 3 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd P14 1.33  PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P14 8.03  PB 4 Final
Lag Arena P14 44p  1
1999-06-18 2 000 m P14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-19 Längd P14 4.45  +1.2 PB 21
Spjut (600 gr) P14 23.63  PB 11
1999-06-20 800 m P14 2:26.85  5 B-final
1999-08-22 800 m P14 2:23.36  PB 7 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd P14 4.84  +2.6 7 Final
1999-08-25 2 000 m P14 7:05.76  PB 4 Final » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P14 4.29  -0.5 PB 8 Final
Diskus (1,0 kg) P14 23.00  PB 3 Final
4 x 80 m P14 ej start 
1999-08-29 200 m P14 28.15  +1.2 PB 5 Final » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Stav P14 1.60  PB 2 Final [¤]
Längd (zon) P14 4.83  +2.8 9
4.82  +0.1 PB
1999-08-30 800 m P14 2:24.24  8 Final
1999-09-04 200 m P14 28.02  - 4 Heat 1 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (84 cm) P14 13.77  - 2 Final
1999-09-08 80 m häck (84 cm) P14 14.40  0.0 PB 2 Final » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P14 4.49  - 9
Kula (4,0 kg) P14 8.59  PB 4 Final
Lag Arena X14 117p  2
1999-09-14 200 m P14 ej start  » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m P14 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Nyström, Jimmy -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-18 2 000 m terräng P14 7.48  10 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng P14 24.00  4 2 km
1999-04-28 Gatustafett P14 8:22.00  1 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett P14 15:01.00  1 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-06-02 4 x 80 m P14 41.91  2 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-06 80 m P14 11.54  +0.8 PB 8 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P14 2:36.17  PB 9 Final
1999-06-08 600 m P14 1:55.44  PB 5 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd P14 1.29  PB 8 Final
Kula (4,0 kg) P14 7.08  PB 6 Final
Lag Arena P14 44p  1
1999-06-13 6-kamp P14 ej start  » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
1999-06-18 2 000 m P14 7:13.78  PB 17 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg (zon) P14 9.67  +2.8 10
9.62  +0.4 PB 10
1999-06-19 Längd P14 4.67  +2.1 18
4.60  +0.1 PB 18
Spjut (600 gr) P14 22.45  PB 13
1999-06-20 200 m P14 28.76  -0.1 PB 5 D-final
800 m P14 2:30.70  PB 8 B-final
1999-08-22 800 m P14 2:30.19  PB 8 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd P14 4.78  +1.1 PB 8 Final
1999-08-25 2 000 m P14 7:17.91  5 Final » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P14 4.41  -0.6 PB 7 Final
Diskus (1,0 kg) P14 22.52  PB 4 Final
4 x 80 m P14 ej start 
1999-08-29 200 m P14 ej start  [¤] » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
1999-08-30 800 m P14 2:28.60  PB 9 Final
1999-09-08 600 m P14 1:45.14  PB 4 Final » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P14 4.39  - 10
Diskus (1,0 kg) P14 20.51  4 Final
Lag Arena X14 117p  2
1999-09-14 200 m P14 ej start  » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-10-30 Terränglopp P14 10.30  1 2,7 km » KM terräng, Elljusspåret Västeräng, Segeltorp
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Thulin, Mikael -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-09-08 80 m P14 10.44  0.0 PB 1 Heat 2 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P14 5.07  - 2 Final
Kula (4,0 kg) P14 6.27  PB 12
4 x 80 m P14 40.32  1 Final
Lag Arena X14 117p  2
   Westberg, Magnus -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-15 Gatustafett P14 15:01.00  1 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-18 Diskus (1,0 kg) P14 33.60  PB 1 Final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 Diskus (1,0 kg) P14 39.42  PB 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 Spjut (600 gr) [2] P14 33.37  PB 2 Final [¤]
1999-06-02 4 x 80 m P14 41.91  2 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-06 Diskus (1,5 kg) P15 27.19  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (5,5 kg) P16 20.76  PB 2 Final
1999-06-08 80 m häck (84 cm) P14 15.97  - 5 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Stav P14 1.65  PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P14 8.60  SB 3 Final
4 x 80 m P14 42.31  1 Final
Lag Arena P14 44p  1
1999-06-13 6-kamp [3] P14 brutit  » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
80 m häck (84 cm) 15.92 [113] -1.4 PB 1
Längd (zon) 4.67 [547] +1.3 PB 1
Kula (4,0 kg) 8.41 [411] 1
Höjd ej res 1
Spjut (600 gr) ej start 1
800 m ej start 1
1999-07-07 80 m P14 10.44  +4.5 1 1 » Julispelen, Gutavallen, Visby
Diskus (1,0 kg) P14 36.03  1 Final
1999-08-06 80 m P14 10.57  +0.3 PB 1 Final [¤] » Augustispelen, Gutavallen, Visby
Kula (4,0 kg) P14 9.49  PB 1 Final [¤]
1999-08-14 80 m P14 10.50  - 2 Final [¤] » Lindenspelen, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P14 32.00  1 Final [¤]
1999-08-24 100 m MS 13.57  +0.1 PB 5 Heat 1 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-08-25 80 m P14 10.75  +1.9 1 Final » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P14 4.68  -1.0 PB 1 Final
Diskus (1,0 kg) P14 37.33  1 Final
4 x 80 m P14 41.91  1 Final
1999-08-26 Kula (4,0 kg) P14 10.48  PB 1 Final [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 39.28  1 Final [¤]
1999-08-29 Kula (4,0 kg) P14 10.62  PB 1 Final » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 37.52  1 Final
1999-08-30 80 m P14 10.87  -1.6 4 Heat 1
10.73  -1.3 6 Final
Spjut (600 gr) [2] P14 37.15  PB 1 Final
1999-09-04 200 m P14 28.02  - 5 Heat 1 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P14 35.12  2 Final
1999-09-11 Kula (4,0 kg) P14 10.16  4 Final » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
Diskus (1,0 kg) P14 38.16  2 Final
1999-09-12 Spjut (600 gr) P14 34.95  4 Final
1999-09-14 200 m P14 28.06  +0.2 PB 2 Heat 1 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P14 10.55  1 Final
1999-09-21 Kula (4,0 kg) P14 9.76  1 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 36.47  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Är ny klubbrekordgren 1999 för P14
[3] - Är ny klubbrekordmångkamp 1999 för P14
 P13 - Pojkar 13 år
   Ardlinger, Ingmar -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-29 Kula (4,0 kg) P14 5.89  PB 13 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 Spjut (600 gr) [3] P14 21.18  [2] PB 13 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P13
[3] - Är ny klubbrekordgren 1999 för P13
   Granlund, Jonas -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-28 Gatustafett P14 9:12.00  5 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett P14 15:01.00  1 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-06-06 80 m P13 11.82  -0.8 PB 3 Heat 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.44  +4.3 6 Final
Höjd P13 1.32  PB 4 Final [¤]