HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2018-07-16
Per Person Resultatdatum: 1999-10-31
Ute för 1999
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
   Collin, Susanna -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-24 Stadslopp KS 19.54  1 5 km » Kumla Stadslopp, Kumla
   De Paulis, Eva -67
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-19 Maraton KS 3:11.18  PB » Hopkinton marathon, Boston, USA
   Friström, Kajsa -65
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-09-12 ½ maraton KS 1:26.56  SB 25 » Stockholmsloppet, Stockholm
   Sripathed, Prapasri -70
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-06 Maraton KS 3:37.56  SB 117 » Stockholm Marathon, Stockholm
   Udd, Lena -70
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-23 100 m KS 12.75  -8.8 SB 1 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
400 m KS 56.86  PB 1 Final
Lag Arena KS 22p  3
1999-05-27 200 m KS 24.81  +2.6 4 Heat 1 » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 200 m KS 24.93  -1.2 SB 1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Längd KS 5.18  -3.3 PB 2 Final
Lag Arena KS 53p  1
 K22 - Kvinnor 22 år
   Wallgren, Lisa -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-03-21 Terränglopp KS 21.33  7 5,7 km » Två sjöar runt, Sundbyberg
1999-04-17 4 000 m terräng KS 14.46  4 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
1999-04-24 4 000 m terräng K22 14.34  3 Final » Terräng-SM 99, Apladalen, Värnamo
1999-04-25 8 000 m terräng KS 30.54  12 [¤]
1999-05-11 4 000 m terräng K22 14.52  1 » Terräng-DM Dalarna, Mellsta friluftsområde, Borlänge
1999-05-18 2 000 m KS 6:57.1m [2] SB » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
3 000 m KS 10:38.46  [2] SB
5 000 m KS 18:03.10  [3] PB 13 Final [¤]
1999-06-05 3 000 m KS 10:27.85  SB 1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena KS 53p  1
1999-06-17 3 000 m KS ej start  1 [¤] » Västerås games, Arosvallen, Västerås
1999-06-29 5 000 m KS 18:05.18  6 Final [¤] » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1999-08-07 10 km (gatulopp) K20 37.28  PB 13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
1999-08-29 2 000 m h (91,4 cm) K20 7:10.54  PB 4 Final » Nordisk Juniorlandskamp, Leppävara, FIN
1999-10-17 Terränglopp KS 15.28  12 1 [¤] » Uttagningslopp, Mellsta Friluftsområde, Borlänge
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen K22
 F19 - Flickor 19 år
   Lissäng, Sofie -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-05 Stav KS 2.86  [1] SB 2 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena KS 53p  1
1999-06-18 Stav K22 2.90  [1] SB 6 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-19 100 m K22 13.62  0.0 SB 5 Heat 1
1999-06-20 Stav KS 3.05  [1] SB 8 Final
1999-06-21 Stav KS 3.10  [1] PB 3 Final [¤] » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-07-31 Stav KS 3.13  [1] PB 3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-15 Stav K22 2.88  6 Final » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-08-22 100 m KS 13.37  +1.1 SB 3 Final » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
Stav KS 2.61  2 Final
Lag Arena KS 39.5p  5
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[¤] - Efteranmäld
 F18 - Flickor 18 år
   Liljegren, Sara -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-08 Stafett 1 000 m KS 2:29.48  1 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-13 300 m F18 43.20  SB 1 Final » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 300 m häck (76,2 cm) KS 49.52  SB 1 Final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m F18 50.22  5 Final
1999-05-23 100 m häck (84 cm) KS 17.6m -5.0 2 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Stafett 1 000 m KS 2:23.88  1 Final
Lag Arena KS 22p  3
1999-05-29 200 m F18 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 400 m F18 60.83  SB 3 B-final
1999-06-03 4 x 100 m KS 50.51  1 Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 800 m KS 2:20.73  [1] PB 1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Stafett 1 000 m KS 2:20.48  1 Final
Lag Arena KS 53p  1
1999-06-06 200 m KS 26.22  +1.0 PB 1 Heat 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
400 m häck (76,2 cm) KS ej start 
1999-06-09 100 m häck (84 cm) KS 16.94  -0.8 SB 2 Heat 1 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1999-06-12 Stafett 1 000 m F18 2:19.76  2 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-13 4 x 100 m F18 49.20  1 Final
1999-06-19 400 m F18 59.74  PB 6 A-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 200 m F18 ej start 
800 m F18 2:24.61  5 A-final
1999-06-21 400 m KS 60.38  2 Final » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-06-23 200 m KS 26.85  +0.7 3 Heat 1
ej start  Final [¤]
1999-08-22 800 m KS 2:31.42  4 Final » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
Längd KS 4.79  +3.2 3 Final
Lag Arena KS 39.5p  5
1999-09-10 400 m F18 ej start  [¤] » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-12 200 m F18 ej start  [¤]
Tresteg F18 ej start  [¤]
Kula (4,0 kg) F18 ej start  [¤]
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[¤] - Efteranmäld
   Mattsson, Sofii -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-30 Diskus (1,0 kg) F18 23.70  PB 9 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (4,0 kg) F18 36.61  [1] PB 7 Final
1999-06-05 Slägga (4,0 kg) KS 33.41  1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena KS 53p  1
1999-06-06 Slägga (4,0 kg) F18 33.33  1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-06-13 Slägga (4,0 kg) KS ej res  » Släggkarneval, Sörängens kastplan, Västerås
F18 33.86  6 Final
1999-06-23 Slägga (4,0 kg) KS 34.02  3 Final » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-07-30 Slägga (4,0 kg) F18 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-07-31 Slägga (4,0 kg) KS ej start 
1999-08-22 Slägga (4,0 kg) KS 31.90  1 Final » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) KS 20.11  PB 4 Final
Lag Arena KS 39.5p  5
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
   Meckbach, Susanne -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-08 Stafett 1 000 m KS 2:29.48  1 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-13 100 m F18 13.11  +1.6 SB 1 Final » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 100 m KS ej start  » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m F18 50.22  5 Final
1999-05-23 Stafett 1 000 m KS 2:23.88  1 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
1999-05-30 100 m F18 13.06  -0.5 SB 3 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.09  +1.4 2 X-final
1999-06-03 4 x 100 m KS 50.51  1 Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 Stafett 1 000 m KS 2:20.48  1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena KS 53p  1
1999-06-12 Stafett 1 000 m F18 2:19.76  2 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-13 4 x 100 m F18 49.20  1 Final
1999-06-19 100 m F18 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 200 m F18 ej start 
   Odum, Mirian -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-29 200 m F18 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-06 200 m F18 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-08-22 200 m KS 29.95  +2.9 5 Final » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
400 m KS 72.17  PB 4 Final
Lag Arena KS 39.5p  5
   Sandberg, Maria -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-18 Diskus (1,0 kg) KS 25.25  SB 3 Final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-23 Kula (4,0 kg) KS 8.36  SB 4 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Lag Arena KS 22p  3
1999-05-30 Diskus (1,0 kg) F18 25.07  8 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (4,0 kg) F18 32.08  SB 8 Final
1999-06-05 Spjut (600 gr) [2,4] KS 27.87  [1,3] PB 4 S-final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena KS 53p  1
1999-06-06 Slägga (4,0 kg) F18 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-06-09 Diskus (1,0 kg) KS 25.42  SB 5 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1999-06-13 Slägga (4,0 kg) KS 31.49  10 » Släggkarneval, Sörängens kastplan, Västerås
F18 34.05  SB 5 Final
1999-06-23 Slägga (4,0 kg) KS 35.20  PB 2 Final » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-07-30 Slägga (4,0 kg) F18 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-07-31 Diskus (1,0 kg) F18 ej start 
Slägga (4,0 kg) KS ej start 
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[2] - Är ny klubbrekordgren 1999 för F18
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
[4] - Är ny klubbrekordgren 1999 för KS
   Wikström, Linda -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-18 Diskus (1,0 kg) KS 28.24  PB 2 Final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-23 Diskus (1,0 kg) KS 27.27  4 S-final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Lag Arena KS 22p  3
1999-05-30 Diskus (1,0 kg) KS 28.04  7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-09 Diskus (1,0 kg) KS 27.46  4 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1999-06-19 Diskus (1,0 kg) F18 26.82  7 Final [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-22 Diskus (1,0 kg) KS 29.37  PB 3 Final » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-06-23 Slägga (4,0 kg) KS ej start 
1999-07-30 Diskus (1,0 kg) KS 21.84  5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-07-31 Diskus (1,0 kg) F18 ej start 
1999-08-22 Kula (4,0 kg) KS 8.64  PB 4 Final » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) KS 26.87  3 Final
Lag Arena KS 39.5p  5
1999-08-26 Kula (4,0 kg) KS 7.89  1 Final [¤] » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) KS 22.70  3 Final [¤]
1999-09-10 Diskus (1,0 kg) F18 25.90  2 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
 F17 - Flickor 17 år
   Essen-Möller, Linda -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-08 800 m F18 ej start  » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-18 600 m KS 1:46.67  PB 8 Final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-23 1 500 m KS 5:17.69  SB 4 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Lag Arena KS 22p  3
1999-05-29 800 m F18 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-06 1 500 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Fitinghoff, Sophie -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-08 Stafett 1 000 m KS 2:29.48  1 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-13 300 m F18 43.40  PB 2 Final » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 300 m häck (76,2 cm) KS ej start  » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m F18 50.22  5 Final
1999-05-23 Höjd KS 1.56  PB 2 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Stafett 1 000 m KS 2:23.88  1 Final
Lag Arena KS 22p  3
1999-05-29 300 m häck (76,2 cm) F18 45.87  PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-03 4 x 100 m KS 50.51  1 Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 400 m häck (76,2 cm) KS 64.80  PB 1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Stafett 1 000 m KS 2:20.48  1 Final
Lag Arena KS 53p  1
1999-06-06 200 m F18 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-06-12 Stafett 1 000 m F18 2:19.76  2 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-13 4 x 100 m F18 49.20  1 Final
1999-06-19 300 m häck (76,2 cm) F18 43.96  PB 2 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 200 m F18 26.35  -0.4 PB 4 Heat 4
1999-06-23 400 m häck (76,2 cm) KS 63.39  PB 1 Final [¤] » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-07-31 300 m häck (76,2 cm) F18 46.05  5 A-final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-01 400 m F18 61.18  PB 3 B-final
1999-08-11 200 m KS ej start  » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-08-14 300 m häck (76,2 cm) F18 45.23  3 1 » JSM -99, Baldershovs IP, Sundsvall
1999-08-22 100 m häck (84 cm) KS 16.11  +1.7 PB 2 Final » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
400 m häck (76,2 cm) KS 69.01  2 Final
Lag Arena KS 39.5p  5
1999-09-11 300 m häck (76,2 cm) F18 46.11  1 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-12 100 m häck (84 cm) F18 15.97  +1.4 PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Sonnerby, Maria -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-08 Stafett 1 000 m KS 2:29.48  1 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-13 100 m F18 ej start  » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 100 m KS ej start  » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m F18 50.22  5 Final
1999-05-23 Stafett 1 000 m KS 2:23.88  1 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
1999-06-03 4 x 100 m KS 50.51  1 Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-12 Stafett 1 000 m F18 2:19.76  2 Final » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
1999-06-13 4 x 100 m F18 49.20  1 Final
1999-06-19 100 m F18 13.20  -0.6 SB 4 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-08-01 100 m F18 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-11 100 m KS ej start  » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-09-11 100 m F18 13.45  -0.6 3 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
 F16 - Flickor 16 år
   Andrén, Malin -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 100 m F16 14.71  -0.5 PB 6 Final [¤] » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
300 m F16 49.98  PB 5 Heat 1 [¤]
1999-06-05 100 m F16 14.96  -1.5 5 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-06-19 100 m F16 14.36  +2.0 PB 8 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 300 m F16 ej start 
1999-08-19 Spjut (600 gr) [2] F16 10.72  PB 9 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena X16 448.5p  2
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Är ny klubbrekordgren 1999 för F16
   Berglund, Matilda -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-08 400 m KS 72.23  PB 4 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-05-18 600 m KS 1:59.34  PB 11 Final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 800 m F16 2:43.09  PB 7 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-06 800 m F16 2:45.52  1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-08-19 2 000 m F16 8:43.90  PB 10 Final » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-24 400 m KS 75.89  6 Final [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-08-28 800 m F16 2:48.88  9 Final » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
1999-10-30 Terränglopp F16 12.50  1 2,7 km » KM terräng, Elljusspåret Västeräng, Segeltorp
Not
[¤] - Efteranmäld
   Bergsten, Moa -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-08-13 Tresteg F16 ej start  » USM -99, Högslättens IP, Härnösand
1999-08-19 Höjd F16 1.35  PB 3 Final » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Tresteg F16 9.59  +0.3 PB 2 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-22 Höjd KS 1.43  PB 4 Final » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
Tresteg KS 10.10  +4.1 3 Final
Lag Arena KS 39.5p  5
1999-08-24 Höjd KS 1.35  2 Final [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-09-05 Höjd F16 1.47  PB 3 Final » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
Tresteg F16 10.11  - 2 Final
1999-09-10 Tresteg F16 9.70  -1.1 PB 1 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-12 2 000 m F16 8:44.82  PB 2 Final [¤]
Höjd F16 1.43  3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ljungkvist, Jenny -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 300 m F16 40.73  PB 1 Heat 2 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 100 m KS 12.62  +1.7 PB 2 Final » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m F16 51.21  6 Final [¤]
1999-05-29 200 m F18 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-03 4 x 100 m KS 51.24  2 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 4 x 100 m F16 50.08  1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-06-05 Stafett 1 000 m KS 2:20.48  1 Final » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena KS 53p  1
1999-06-13 4 x 100 m F16 49.63  [2] 2 1 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
4 x 100 m F16 49.67  2 Final
1999-06-19 100 m F16 ej start  [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 300 m F16 40.49  PB 1 A-final
1999-06-23 200 m KS 25.67  [3] +1.1 PB 1 Heat 2 [¤] » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
200 m KS 25.85  +2.3 2 Final
1999-07-31 200 m F16 26.17  +2.3 1 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
26.02  +2.8 3 Final
1999-08-01 300 m F16 41.60  1 A-final
1999-08-11 200 m KS ej start  » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-08-13 300 m F16 42.16  1 Heat 1 » USM -99, Högslättens IP, Härnösand
1999-08-14 200 m F16 26.72  -0.8 2 Heat 1
300 m F16 41.47  1 Final
1999-08-15 200 m F16 25.77  +1.6 5 Final
1999-08-19 200 m F16 26.10  +0.3 1 Heat 1 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Höjd F16 1.15  SB 8 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-28 300 m F16 41.68  1 Heat 2 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
4 x 100 m F16 50.85  1 Heat 1
1999-09-10 300 m F16 40.96  1 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-12 200 m F16 25.97  +0.5 1 Final
1999-09-18 400 m F16 58.99  PB 1 Heat 1 » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-09-19 400 m F16 57.77  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F17
[3] - Klubbrekord i klassen F16
   Schmitz, Corinne -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 300 m F16 45.66  PB 3 Heat 1 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-18 300 m häck (76,2 cm) KS 52.75  SB 2 Final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m F16 51.21  6 Final [¤]
1999-06-03 4 x 100 m KS 51.24  2 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 100 m F16 13.38  -1.5 PB 2 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4 x 100 m F16 50.08  1 Final
1999-06-13 4 x 100 m F16 49.63  [2] 2 1 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
4 x 100 m F16 49.67  2 Final
1999-06-18 300 m häck (76,2 cm) F16 49.40  PB 3 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 300 m F16 43.76  PB 4 A-final
1999-07-04 300 m F16 ej start  » Bospararspelen, Studenternas IP, Uppsala
1999-07-31 200 m F16 28.09  +2.3 5 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-08-01 300 m F16 47.45  5 B-final
1999-08-13 300 m F16 brutit  » USM -99, Högslättens IP, Härnösand
1999-08-14 200 m F16 ej start 
1999-08-28 4 x 100 m F16 50.85  1 Heat 1 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F17
 F15 - Flickor 15 år
   Berggren, Hanna -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-19 100 m F16 14.61  +0.2 PB 8 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
   Hortobagyi, Elisabeth -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-18 100 m KS 14.63  +1.7 PB 5 Final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m F16 51.21  6 Final [¤]
1999-05-23 Tresteg KS 9.95  +3.3 4 Final » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Lag Arena KS 22p  3
1999-06-03 4 x 100 m KS 51.24  2 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 100 m F16 14.24  -1.5 PB 4 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Längd F16 4.15  -0.8 PB 4 Final
4 x 100 m F16 50.08  1 Final
1999-06-13 4 x 100 m F16 49.63  [2] 2 1 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
4 x 100 m F16 49.67  2 Final
1999-06-19 100 m F16 13.80  +0.8 PB 5 Heat 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F16 3.39  -0.2 29
1999-06-20 100 m häck (76,2 cm) F16 18.13  +1.0 PB 6 Heat 2
1999-07-04 Längd F15 4.27  +1.9 PB 3 Final » Bospararspelen, Studenternas IP, Uppsala
1999-07-30 100 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Tresteg F15 ej start 
1999-08-01 100 m F15 14.51  +0.9 8 Heat 1
Längd F15 4.46  +0.4 PB 12
1999-08-14 Längd F15 ej start  » USM -99, Högslättens IP, Härnösand
1999-08-24 100 m KS 14.47  +1.0 6 Heat 1 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-08-28 Stav F16 1.95  PB 8 Final » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
4 x 100 m F16 50.85  1 Heat 1
1999-09-10 Tresteg F15 9.61  -1.7 PB 2 Final » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1999-09-11 100 m F15 14.33  +2.5 5 Heat 1
Stav F15 2.07  PB 2 Final
Längd F15 4.57  +1.5 PB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F17
   Håkansson, Felicia -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-05 100 m F16 ej start  » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F16 ej start 
1999-08-28 Kula (3,0 kg) F16 9.18  PB 7 Final » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
Slägga (3,0 kg/110) F16 25.02  [1] PB 8 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
   Kudrén, Sara -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-08-19 2 000 m F16 9:06.00  SB 11 Final » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) [2] F16 10.42  [1] PB 10
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-24 1 500 m KS brutit  Final [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Är ny klubbrekordgren 1999 för F15
[¤] - Efteranmäld
   Nordqvist, Malin -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 100 m F16 12.84  -0.5 PB 1 Final » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
300 m F16 42.53  PB 3 Heat 2
1999-05-18 100 m KS 12.68  [2] +1.7 PB 3 Final [¤] » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
4 x 100 m F16 51.21  6 Final [¤]
1999-05-27 6 x 200 m P16 2:46.11  2 1 » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 200 m F18 25.94  +1.4 PB 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
26.03  -1.9 3 Final
1999-05-30 100 m F16 13.02  -0.2 1 Heat 2
12.72  -0.5 1 Final
1999-06-03 4 x 100 m KS 51.24  2 Final [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-05 100 m F16 12.83  -1.5 1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
4 x 100 m F16 50.08  1 Final
1999-06-06 100 m F15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
200 m F18 ej start 
1999-06-13 4 x 100 m F16 49.63  [3] 2 1 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
4 x 100 m F16 49.67  2 Final
1999-06-19 100 m F16 12.33  [2] +2.0 PB 1 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
100 m F16 12.40  -0.8 2 A-final
1999-06-20 300 m F16 ej start 
1999-07-04 100 m KS 12.76  -1.2 2 Final » Bospararspelen, Studenternas IP, Uppsala
200 m F15 26.31  -0.3 1 Final
1999-07-31 200 m F16 26.38  +2.1 2 Heat 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
26.81  +2.8 5 Final
1999-08-01 100 m F15 12.78  +0.9 1 Heat 1
brutit  Final
1999-08-15 100 m F15 12.88  -0.5 1 Heat 3 » USM -99, Högslättens IP, Härnösand
12.45  +4.8 3 Final
200 m F15 26.79  +0.3 1 Heat 4
26.66  -2.0 2 Semi-1
26.72  -2.1 3 Final
1999-08-19 100 m häck (76,2 cm) F16 17.66  +0.3 PB 1 Heat 1 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/110) F16 23.38  [2] PB 6 Final
Lag Arena X16 448.5p  2
1999-08-28 100 m häck (76,2 cm) F16 15.53  -0.5 PB 3 Heat 2 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
Längd F16 4.85  +0.4 PB 6 Final
4 x 100 m F16 50.85  1 Heat 1
1999-09-05 100 m F16 ej start  » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
1999-09-11 100 m F15 12.55  +2.5 1 Heat 1 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
12.55  +3.6 1 Final
1999-09-12 200 m F15 27.12  +1.7 1 Final
26.00  +3.0 1 Final
100 m häck (76,2 cm) F15 15.33  +2.1 1 Final
1999-09-17 100 m häck (76,2 cm) F15 15.90  +0.3 3 Heat 2 » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
15.12  +0.1 PB 3 Final
1999-09-18 200 m F15 26.32  +1.4 2 Heat 2
25.88  +0.5 PB 3 Final
1999-09-19 100 m F15 12.62  -0.9 1 Heat 3
12.67  -0.6 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F15
[3] - Klubbrekord i klassen F17
 F14 - Flickor 14 år
   Andersson, Catarina -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-19 Längd (zon) F14 3.04  +3.5 48 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2.94  +0.7 SB
   Barman, Emelie -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-03-21 Terränglopp F14 15.28  9 3,5 km [¤] » Två sjöar runt, Sundbyberg
1999-04-18 2 000 m terräng F14 7.56  3 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F14 24.20  1 2 km
1999-04-28 Gatustafett F14 9:29.00  5 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett F14 16:00.00  3 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-29 800 m F14 2:42.08  PB 9 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-03 800 m F14 2:38.57  [2] Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m F14 7:55.98  1 Final [¤]
1999-06-18 80 m F14 12.49  +1.2 PB 8 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2 000 m F14 7:24.49  PB 11 Final
1999-06-20 200 m F14 31.62  +0.2 PB 6 E-final
800 m F14 2:40.67  PB 9 B-final
1999-08-17 800 m F14 2:43.86  3 Heat 2 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-08-22 800 m F14 2:43.85  7 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1999-08-29 2 000 m F14 7:24.14  PB 1 Final » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
1999-08-30 800 m F14 2:46.20  4 Final
1999-09-04 200 m F14 33.16  - 3 Final » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1 500 m F14 5:41.44  SB 1 Final
1999-09-11 2 000 m F14 7:21.20  PB 6 Final » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
1999-09-12 800 m F14 2:40.45  PB 6 B-final
1999-09-14 800 m F14 2:41.42  3 Final » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-09-21 300 m KS 51.92  PB 6 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
1 000 m KS 3:37.50  PB 5 Final
1999-10-10 Terränglopp F14 10.27  3 2,5 km » Lilla Tullinge-Tumbaloppet, Brantbrink, Tullinge
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Bergström, Helena -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-18 80 m F14 11.92  -0.6 SB 7 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-19 Längd (zon) F14 3.68  +1.0 PB 45
1999-06-20 200 m F14 33.25  -2.7 PB 8 D-final
   Gustafsson, Annika -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-19 Längd (zon) F14 3.96  +2.2 43 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.89  -0.7 PB
   Järlefelt, Maria -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-18 2 000 m terräng F14 8.28  6 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F14 25.52  3 2 km
1999-04-28 Gatustafett F14 9:29.00  5 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-09 2 000 m terräng F14 7.40  16 » Rösjöloppet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
1999-05-29 800 m F14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-06-03 800 m F14 2:33.41  [1] Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m F14 8:15.51  4 Final [¤]
1999-06-08 600 m F14 2:06.37  PB 5 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.00  PB 13
Kula (3,0 kg) F14 5.00  PB 17
Lag Arena F14 133p  3
1999-08-29 2 000 m F14 ej start  » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
   Karlsson, Lina -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-28 Gatustafett F14 9:29.00  5 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett F14 16:00.00  3 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-29 80 m F14 12.09  +1.5 PB 7 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F14 3.77  -1.4 PB 33
1999-05-30 80 m häck (76,2 cm) F14 16.59  +0.1 PB 6 Heat 2
1999-06-06 80 m F14 11.78  +5.0 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
80 m häck (76,2 cm) F14 15.90  +1.4 PB 2 Final
1999-06-18 80 m F14 11.92  +1.2 PB 7 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-19 80 m häck (76,2 cm) F14 15.92  +1.4 8 Heat 1
Längd (zon) F14 3.93  +0.7 PB 44
1999-06-20 200 m F14 31.46  +0.2 PB 5 E-final
1999-08-17 80 m F14 12.08  +0.9 6 Heat 3 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-08-22 80 m F14 11.86  +2.5 5 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F14 4.17  +1.2 PB 12
1999-08-25 80 m F14 12.62  +1.7 5 Heat 3 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F14 3.91  +0.8 18
Diskus (0,6 kg) F14 26.57  PB 1 Final
4 x 80 m F14 brutit 
1999-08-29 200 m F14 30.34  +0.8 PB 4 B-final » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F14 24.91  2 Final [¤]
1999-09-11 Diskus (0,6 kg) F14 21.01  14 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lagerblad, Lovisa -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-18 2 000 m terräng F14 8.58  9 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F14 25.52  3 2 km
1999-04-28 Gatustafett F14 9:29.00  5 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett F14 16:00.00  3 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-29 80 m F14 11.32  0.0 PB 3 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F14 4.25  -2.2 PB 21
1999-05-30 80 m häck (76,2 cm) F14 15.21  +0.1 PB 4 Heat 2
1999-06-02 4 x 80 m F14 43.93  2 Heat 2 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
43.62  4 Final
1999-06-03 800 m F14 2:39.54  [2] Final
3 x 800 m F14 7:55.98  1 Final [¤]
1999-06-06 800 m F14 2:43.47  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
80 m häck (76,2 cm) F14 14.49  +1.4 PB 1 Final
1999-06-08 600 m F14 1:55.40  PB 4 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.28  PB 7 Final
Kula (3,0 kg) F14 6.47  PB 11
4 x 80 m F14 44.24  2 Final
Lag Arena F14 133p  3
1999-06-15 200 m KS 28.92  +2.6 1 C-final [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-18 80 m F14 11.55  -1.0 5 Heat 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-19 80 m häck (76,2 cm) F14 14.01  +0.1 PB 4 Heat 2
Längd (zon) F14 4.08  0.0 37
1999-06-20 200 m F14 28.99  0.0 PB 7 C-final
800 m F14 ej start 
1999-07-31 80 m häck (76,2 cm) F14 14.54  +1.5 5 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
14.14  +2.2 8 Final
Längd (zon) F14 4.37  +1.2 PB 16
1999-08-01 80 m F14 11.87  -0.8 5 Heat 3
Spjut (400 gr) F14 21.09  PB 8 Final
1999-08-17 80 m F14 11.80  +2.2 5 Heat 2 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m F14 2:57.54  6 Heat 2
1999-08-22 80 m F14 11.76  +0.9 5 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m F14 2:42.46  PB 6 Final
1999-08-25 80 m F14 11.75  +1.7 2 Heat 3 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.23  +0.2 10
Diskus (0,6 kg) F14 22.65  PB 4 Final
4 x 80 m F14 diskad 
1999-08-29 200 m F14 ej start  [¤] » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
1999-08-30 80 m F14 11.83  -1.3 5 Heat 2 [¤]
11.83  -1.3 8 Final
Spjut (400 gr) F14 24.84  PB 2 Final [¤]
1999-09-04 200 m F14 29.81  - 2 Final » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F14 13.64  - 1 Heat 1
Spjut (400 gr) F14 23.34  1 Final
1999-09-08 600 m F14 1:56.53  3 Final » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.26  - 7 Final
Diskus (0,6 kg) F14 18.64  5 Final
Lag Arena X14 117p  2
1999-09-11 Spjut (400 gr) F14 26.94  PB 6 Final » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
1999-09-12 200 m F14 29.13  +0.4 4 Heat 3
80 m häck (76,2 cm) F14 14.19  -1.1 5 Heat 1
13.98  -0.6 PB 8 Final
1999-09-14 200 m F14 28.75  +0.5 PB 1 Heat 4 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-09-21 400 m häck (76,2 cm) KS 76.00  PB 1 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
   Wiberg, Karolina -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-08-25 80 m F14 11.67  +1.7 PB 1 Heat 3 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.41  -0.6 PB 5 Final
Diskus (0,6 kg) F14 14.16  PB 16
4 x 80 m F14 brutit 
1999-09-04 200 m F14 29.00  - 1 Final » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F14 16.81  PB 2 Final
1999-09-08 80 m F14 11.50  0.0 PB 4 Heat 1 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.49  - 5 Final
Kula (3,0 kg) F14 6.61  PB 8 Final
Lag Arena X14 117p  2
1999-09-21 300 m KS 45.60  PB 4 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
 F13 - Flickor 13 år
   Andersson, Annika -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-18 2 000 m terräng F13 9.00  13 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F14 27.51  4 2 km
1999-04-28 Gatustafett F14 9:23.00  2 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett F14 16:00.00  3 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-29 Höjd F14 1.30  SB 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F14 4.27  +0.2 SB 20
1999-05-30 80 m häck (76,2 cm) F14 15.80  -0.7 PB 7 Heat 1
Tresteg (zon) F14 9.47  -1.0 PB 10
1999-06-06 80 m F13 11.89  +3.4 4 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F13 ej start 
Höjd F13 1.32  SB 7 Final
1999-06-15 200 m KS 29.93  +2.6 4 C-final [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg KS 9.25  +3.6 3 Final [¤]
1999-06-18 80 m F13 11.92  -0.8 PB 6 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg (zon) F14 10.20  +3.0 11
9.72  +0.6 PB
1999-06-19 80 m häck (76,2 cm) F13 15.28  -0.6 PB 5 Heat 1
Höjd F13 1.30  14
1999-06-20 200 m F14 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
1999-07-24 80 m häck (76,2 cm) F13 15.4m -4.1 2 Final » Bodens sommarspel, Björknäsvallen, Boden
Höjd F13 1.35  PB 3 Final
Längd (zon) F13 4.73  +4.0 3 Final
4.58  +1.8 PB Final
Tresteg (zon) F13 10.02  +2.3 2 Final
Tresteg (zon) F13 9.91  +0.6 PB Final
1999-07-31 Höjd F13 1.26  7 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Längd (zon) F13 4.70  +0.7 PB 6 Final
1999-08-01 80 m F13 12.08  -0.8 5 Heat 1
Tresteg (zon) F13 10.03  - 3 Final
1999-08-17 80 m F14 ej start  » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m F14 ej start 
1999-08-22 80 m F13 11.87  +1.1 PB 7 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 4.52  - 6 Final
1999-08-25 80 m F14 11.85  -0.5 PB 6 Heat 1 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.38  +0.7 7 Final
Diskus (0,6 kg) F14 16.46  PB 12
4 x 80 m F14 brutit 
1999-08-29 80 m häck (76,2 cm) F13 14.98  +1.5 PB 4 Heat 1 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
15.12  +0.8 8 Final
Höjd F13 1.39  PB 8 Final
Längd (zon) F13 4.56  +1.8 8 Final
1999-08-30 800 m F13 2:52.09  PB 11 Final
Tresteg (zon) F13 10.05  +0.2 PB 2 Final
1999-09-04 80 m häck (76,2 cm) F13 14.23  - 4 Heat 1 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 10.28  - 2 Final
Spjut (400 gr) F13 18.13  PB 3 Final
1999-09-08 80 m F14 11.70  0.0 PB 1 Heat 2 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.57  - 4 Final
Diskus (0,6 kg) F14 18.00  PB 7 Final
4 x 80 m F14 42.98  [2] 2 Final
Lag Arena X14 117p  2
1999-09-11 Tresteg (zon) F13 10.41  -1.9 PB 1 Final » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
4 x 80 m F13 42.87  1 1
4 x 80 m F13 43.06  3 Final
1999-09-12 Längd (zon) F13 4.50  -0.4 7 Final
Spjut (400 gr) F13 16.38  13
1999-09-14 200 m F14 30.38  +0.5 PB 4 Heat 3 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m F14 2:46.62  PB 4 Final
1999-09-21 400 m häck (76,2 cm) KS 76.68  PB 2 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F13
   Björklund, Elvira -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-18 Spjut (400 gr) F13 15.09  PB 17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-19 Kula (3,0 kg) F13 6.92  PB 13
   Carls, Camilla -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-18 2 000 m terräng F13 9.28  15 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F14 27.51  4 2 km
1999-04-28 Gatustafett F14 9:23.00  2 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett F14 16:00.00  3 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-29 80 m F14 11.57  +0.6 PB 4 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F14 4.23  -2.0 PB 22
Diskus (0,6 kg) F14 21.22  PB 5 Final
1999-05-30 80 m häck (76,2 cm) F14 14.82  -0.7 PB 6 Heat 1
15.48  -0.5 8 Final
Tresteg (zon) F14 8.42  -0.9 PB 15
1999-06-02 4 x 80 m F14 43.93  2 Heat 2 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
43.62  4 Final
1999-06-03 800 m F14 2:49.93  [2] Final
3 x 800 m F14 8:15.51  4 Final [¤]
1999-06-06 80 m F13 11.45  +1.6 PB 5 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.48  +0.7 6 Final
80 m häck (76,2 cm) F13 14.95  +1.4 5 Final
Diskus (0,6 kg) F13 17.81  6 Final
1999-06-08 80 m häck (76,2 cm) F14 15.16  - 6 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.16  PB 10
Kula (3,0 kg) F14 7.28  PB 5 Final
4 x 80 m F14 44.24  2 Final
Lag Arena F14 133p  3
1999-06-15 200 m KS 29.27  +2.6 2 C-final [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-18 80 m F13 11.28  +1.3 PB 4 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg (zon) F14 8.68  +1.6 PB 27
1999-06-19 80 m häck (76,2 cm) F13 15.27  -0.6 4 Heat 1
Kula (3,0 kg) F13 6.64  14
1999-06-20 200 m F14 29.20  0.0 PB 2 F-final
Längd (zon) F13 4.37  +1.7 PB 16
1999-07-31 80 m häck (76,2 cm) F13 15.27  +1.4 5 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Längd (zon) F13 4.24  +0.5 11
1999-08-01 80 m F13 11.56  -0.4 4 Heat 2
Tresteg (zon) F13 8.55  - 10
1999-08-17 80 m F14 11.48  +1.9 6 Heat 1 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m F14 2:47.23  PB 4 Heat 2
1999-08-22 80 m F13 11.56  -0.9 4 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F13 1.34  PB 8 Final
Längd (zon) F13 4.32  - 9
1999-08-24 100 m KS 13.81  +1.0 PB 5 Heat 1 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
Höjd KS 1.30  3 Final [¤]
1999-08-25 80 m F14 11.48  +0.9 6 Heat 2 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.25  +0.5 9 Final
Diskus (0,6 kg) F14 25.76  PB 2 Final
4 x 80 m F14 diskad 
1999-08-29 80 m häck (76,2 cm) F13 13.74  +1.5 2 Heat 2 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
13.73  +0.8 PB 4 Final
Längd (zon) F13 4.49  +1.2 PB 9
Diskus (0,6 kg) F13 24.08  2 Final
1999-08-30 80 m F13 11.55  -2.2 4 Heat 2
1999-09-04 200 m F13 28.58  - 1 Heat 2 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F13 13.36  - 1 Heat 1
Tresteg (zon) F13 8.81  - 5 Final
Spjut (400 gr) F13 18.03  PB 4 Final
1999-09-08 80 m häck (76,2 cm) F14 13.86  0.0 3 Final » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F14 1.20  8 Final
Diskus (0,6 kg) F14 19.45  4 Final
4 x 80 m F14 42.98  [3] 2 Final
Lag Arena X14 117p  2
1999-09-11 Diskus (0,6 kg) F13 19.90  18 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
4 x 80 m F13 42.87  1 1
4 x 80 m F13 43.06  3 Final
1999-09-12 80 m häck (76,2 cm) F13 14.10  0.0 3 Heat 1
14.14  +0.9 7 Final
1999-09-14 200 m F14 28.32  0.0 PB 1 Heat 1 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 6.97  4 Final
1999-09-21 400 m häck (76,2 cm) KS 80.82  PB 3 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
[3] - Klubbrekord i klassen F13
   Eriksson, Sofie -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-08 600 m F14 2:23.01  PB 7 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.04  PB 12
Kula (3,0 kg) F14 6.86  PB 9
Lag Arena F14 133p  3
1999-09-04 200 m F13 32.86  - 4 Heat 2 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 8.42  - 6 Final
Spjut (400 gr) F13 17.04  PB 5 Final
   Krasniqi, Rozafa -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-18 2 000 m terräng F13 9.23  14 Final [¤] » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F14 27.51  4 2 km
1999-04-28 Gatustafett F14 9:23.00  2 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett F14 16:00.00  3 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-29 Höjd F14 1.43  PB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (3,0 kg) F14 9.92  [2] PB 3 Final
1999-05-30 80 m häck (76,2 cm) F14 14.76  +0.1 2 Heat 2
14.55  -0.5 PB 7 Final
Tresteg (zon) F14 9.21  +0.5 PB 13
Spjut (400 gr) F14 27.57  PB 5 Final
1999-06-06 80 m häck (76,2 cm) F13 14.28  +1.4 PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F13 1.42  5 Final
Diskus (0,6 kg) F13 18.83  PB 5 Final
1999-06-13 6-kamp F13 3 207  -1.0 PB 3 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
80 m häck (76,2 cm) 14.97 [318] -1.6 1
Höjd 1.45 [744] PB 1
Spjut (400 gr) 25.05 [512] 1
Längd (zon) 4.47 [637] -0.3 PB 1
Kula (3,0 kg) 9.67 [706] 1
800 m 2:51.95 [290] PB 1
1999-06-15 Stav KS 1.53  PB 6 Final [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-18 Tresteg (zon) F14 9.50  +0.3 PB 19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (400 gr) F13 30.54  PB 2 Final
1999-06-19 80 m häck (76,2 cm) F13 13.96  -0.5 PB 3 Heat 2
14.38  +0.4 7 Final
Höjd F13 1.44  6 Final
Stav F14 1.90  [2] PB 9
Kula (3,0 kg) F13 9.29  4 Final [¤]
1999-06-20 Längd (zon) F13 4.48  +3.1 11
4.33  +0.3
1999-07-31 80 m häck (76,2 cm) F13 13.82  +1.6 1 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
13.68  +2.0 PB 3 Final
Höjd F13 1.41  4 Final
1999-08-01 80 m F13 11.69  0.0 PB 5 Heat 3
Spjut (400 gr) F13 28.72  1 Final
1999-08-08 6-kamp F13 3 312  -0.9 PB 10 » Swebus Mångkampscup, Källbrinks IP, Huddinge
80 m häck (76,2 cm) 14.05 [494] 0.0 1
Höjd 1.38 [656] 1
Spjut (400 gr) 28.96 [619] 1
Längd (zon) 4.46 [634] -1.8 1
Kula (3,0 kg) 9.02 [640] 1
800 m 2:53.57 [269] 1
1999-08-17 80 m F14 11.46  +2.2 3 Heat 2 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 8.90  1 Final
1999-08-22 80 m F13 11.52  +1.0 PB 4 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F13 1.41  5 Final
Längd (zon) F13 4.64  - 4 Final
1999-08-25 80 m F14 11.42  -0.5 PB 3 Heat 1 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.55  +0.8 PB 2 Final
Diskus (0,6 kg) F14 25.10  PB 3 Final
4 x 80 m F14 diskad 
1999-08-29 80 m häck (76,2 cm) F13 13.93  +1.5 2 Heat 1 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
13.45  +0.8 PB 2 Final
Höjd F13 1.45  5 Final
Stav F13 1.92  PB 2 Final
Längd (zon) F13 4.73  +2.1 4 Final [¤]
4.68  +1.9 PB Final
1999-08-30 Tresteg (zon) F13 9.84  +1.4 PB 3 Final
Spjut (400 gr) F13 32.08  PB 1 Final
1999-09-04 200 m F13 28.61  - 2 Heat 2 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F13 13.37  - 2 Heat 1
Tresteg (zon) F13 10.30  - 1 Final
Spjut (400 gr) F13 30.98  1 Final
1999-09-08 80 m häck (76,2 cm) F14 13.71  0.0 2 Final » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F14 1.40  2 Final
Kula (3,0 kg) F14 9.23  2 Final
4 x 80 m F14 42.98  [2] 2 Final
Lag Arena X14 117p  2
1999-09-11 Tresteg (zon) F13 10.14  +0.3 PB 3 Final » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
4 x 80 m F13 42.87  1 1
4 x 80 m F13 43.06  3 Final
1999-09-12 80 m häck (76,2 cm) F13 13.61  0.0 2 Heat 1
13.61  +0.9 4 Final
Spjut (400 gr) F13 30.88  3 Final
1999-09-14 200 m F14 28.97  +0.5 PB 2 Heat 3 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m F14 2:55.16  7 Final
Stav F14 2.00  [2] PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F13
   Silén, Matilda -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-18 2 000 m terräng F13 8.03  3 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F14 24.20  1 2 km
1999-04-28 Gatustafett F14 9:29.00  5 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-06-06 800 m F13 2:45.15  PB 2 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1999-08-30 800 m F13 2:53.26  12 Final » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Söderhult, Ellen -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-18 2 000 m terräng F13 8.21  5 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F14 24.20  1 2 km
1999-04-28 Gatustafett F14 9:23.00  2 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett F14 16:00.00  3 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-29 80 m F14 11.95  +2.1 6 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m F14 2:40.99  PB 8 Final
Höjd F14 1.30  PB 5 Final
Längd (zon) F14 4.13  +0.4 PB 26
1999-06-02 4 x 80 m F14 43.93  2 Heat 2 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
43.62  4 Final
1999-06-03 800 m F14 2:37.87  [2] Final
3 x 800 m F14 7:55.98  1 Final [¤]
1999-06-08 600 m F14 1:53.33  PB 2 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.32  PB 6 Final
Kula (3,0 kg) F14 6.35  PB 12
4 x 80 m F14 44.24  2 Final
Lag Arena F14 133p  3
1999-06-13 6-kamp F13 2 377  -0.3 PB 4 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
80 m häck (76,2 cm) 16.03 [161] -1.6 PB 1
Höjd 1.36 [630] PB 1
Spjut (400 gr) 14.29 [205] PB 1
Längd (zon) 4.10 [512] +1.1 1
Kula (3,0 kg) 5.92 [297] 1
800 m 2:34.30 [572] PB 1
1999-06-15 200 m KS 29.90  +2.6 3 C-final [¤] » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-06-18 80 m F13 11.84  +0.7 PB 6 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2 000 m F14 7:15.84  [3] PB 10 Final
1999-06-19 Höjd F13 1.35  12
1999-06-20 200 m F14 30.41  0.0 PB 5 F-final
800 m F13 2:39.85  7 A-final
Längd (zon) F13 4.21  +0.7 PB 26
1999-07-31 Höjd F13 1.36  5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Längd (zon) F13 4.17  +1.4 14
1999-08-01 80 m F13 12.37  0.0 7 Heat 3
800 m F13 2:37.57  7 Final
1999-08-22 800 m F13 2:38.60  5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F13 1.41  PB 6 Final
Längd (zon) F13 4.18  - 11
1999-08-25 2 000 m F14 8:05.11  1 Final » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.40  +1.2 PB 6 Final
Diskus (0,6 kg) F14 17.19  PB 10
4 x 80 m F14 brutit 
1999-08-29 2 000 m F13 7:21.49  1 Final » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.42  PB 5 Final
1999-08-30 800 m F13 2:31.39  PB 1 Final
1999-09-04 1 500 m F13 5:36.87  PB 1 Heat 1 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 9.70  - 4 Final
Spjut (400 gr) F13 15.55  PB 6 Final
1999-09-08 600 m F14 1:47.46  PB 2 Final » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F14 1.35  3 Final
Kula (3,0 kg) F14 5.84  9
Lag Arena X14 117p  2
1999-09-11 800 m F13 2:32.33  2 Final » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
1999-09-12 2 000 m F13 7:17.38  2 Final
1999-09-14 200 m F14 29.71  0.0 PB 3 Heat 1 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m F14 2:38.84  1 Final
1999-09-21 1 000 m KS 3:19.80  PB 4 Final » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-10-30 Terränglopp F14 12.26  1 2,7 km » KM terräng, Elljusspåret Västeräng, Segeltorp
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
[3] - Klubbrekord i klassen F13
   Teilman, Maria -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-18 2 000 m terräng F13 8.26  9 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F14 25.52  3 2 km
1999-04-28 Gatustafett F14 9:23.00  2 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett F14 16:00.00  3 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-27 6 x 200 m P16 2:46.11  2 1 » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 80 m F14 11.10  +0.2 PB 2 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F14 4.61  -0.3 PB 11
1999-05-30 80 m häck (76,2 cm) F14 14.46  -0.7 PB 4 Heat 1
14.53  -0.5 6 Final
1999-06-02 4 x 80 m F14 43.93  2 Heat 2 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
43.62  4 Final
1999-06-03 800 m F14 2:42.17  [2] Final
3 x 800 m F14 8:15.51  4 Final [¤]
1999-06-06 80 m F13 11.18  +1.6 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.09  +0.7 PB 4 Final
80 m häck (76,2 cm) F13 14.56  +1.4 3 Final
1999-06-08 80 m häck (76,2 cm) F14 14.57  - 5 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Höjd F14 1.20  PB 9
Kula (3,0 kg) F14 5.77  PB 15
4 x 80 m F14 44.24  2 Final
Lag Arena F14 133p  3
1999-06-18 80 m F13 10.98  +1.3 PB 3 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.04  +0.5 2 B-final
1999-06-19 80 m häck (76,2 cm) F13 14.28  -0.6 PB 3 Heat 1
1999-06-20 200 m F14 ej start 
Längd (zon) F13 4.61  +2.6 6 Final
4.48  +1.2
1999-07-31 80 m häck (76,2 cm) F13 14.49  +1.6 4 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
14.17  +2.0 PB 6 Final
Längd (zon) F13 4.68  +2.6 8 Final
4.62  +1.9 PB Final
1999-08-01 80 m F13 11.21  -0.8 2 Heat 1
10.96  +1.6 PB 5 Final
1999-08-17 80 m F14 10.95  +1.9 PB 2 Heat 1 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
11.01  +0.2 4 Final
800 m F14 2:36.58  PB 1 Heat 2
1999-08-22 80 m F13 10.97  +1.1 3 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.05  -1.1 4 Final
800 m F13 2:36.22  PB 3 Final
1999-08-25 80 m F14 11.04  +0.9 1 Heat 2 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F14 4.30  -1.3 8 Final
Diskus (0,6 kg) F14 15.41  PB 15
4 x 80 m F14 diskad 
1999-08-29 80 m häck (76,2 cm) F13 13.73  +1.5 1 Heat 2 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
13.61  +0.8 PB 3 Final
Längd (zon) F13 4.75  +3.2 3 Final
4.52  +1.1 Final
1999-08-30 80 m F13 10.96  -1.2 1 Heat 3
11.02  -1.3 2 Final
800 m F13 2:32.37  PB 3 Final
1999-09-04 80 m häck (76,2 cm) F13 13.49  - 3 Heat 1 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1999-09-08 80 m F14 10.98  0.0 2 Heat 1 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F14 4.61  - 3 Final
Diskus (0,6 kg) F14 14.57  9
4 x 80 m F14 42.98  [3] 2 Final
Lag Arena X14 117p  2
1999-09-11 80 m F13 10.87  -0.4 PB 2 Heat 5 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
10.93  +1.4 3 Semi-1
10.98  -0.4 5 Final
4 x 80 m F13 42.87  1 1
4 x 80 m F13 43.06  3 Final
1999-09-12 80 m häck (76,2 cm) F13 14.69  0.0 4 Heat 1
Längd (zon) F13 4.55  -3.0 6 Final
1999-09-14 200 m F14 ej start  » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
800 m F14 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
[3] - Klubbrekord i klassen F13
 F12 - Flickor 12 år
   Allvin, Fanny -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-08 600 m F12 2:08.01  PB 7 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.29  - 21
Boll (300 gr) F12 15.44  PB 19
Lag Arena F12 114p  1
1999-09-04 60 m häck (76,2 cm) F12 13.47  - 4 Heat 3 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
   Arvidsson, Emelie -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 2 000 m terräng F12 9.28  27 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F12 28.03  5 2 km
1999-04-28 Gatustafett F12 10:33.00  6 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-15 Gatustafett F12 18:18.00  6 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-27 6 x 200 m P16 2:46.11  2 1 » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
1999-05-29 60 m F12 9.36  +0.8 SB 5 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F12 1.34  PB 4 Final
1999-05-30 60 m häck (76,2 cm) F12 11.74  -0.5 1 Heat 2
11.60  -0.7 PB 1 Final
Längd (zon) F12 4.06  +0.3 PB 6 Final
1999-06-02 5 x 60 m F12 42.53  1 Heat 2 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
42.09  1 Final
1999-06-03 800 m F12 2:50.29  [2] Final
3 x 800 m F12 8:15.34  3 Final [¤]
1999-06-06 60 m F12 9.18  +2.6 2 Heat 3 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
60 m häck (76,2 cm) F12 11.03  - 1 Final [¤]
Längd (zon) F12 4.21  +0.4 PB 5 Final [¤]
1999-06-08 60 m häck (76,2 cm) F12 11.00  - 1 Heat 1 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 4.32  - 1 Final
Boll (300 gr) F12 26.16  PB 3 Final
5 x 60 m F12 44.05  1 Final
Lag Arena F12 114p  1
1999-06-12 3-kamp F12 2 002  -0.3 PB 4 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
60 m 9.19 [668] -1.2 PB 1
Boll (300 gr) 27.83 [638] PB 1
Längd (zon) 4.20 [696] +0.5 1
1999-06-18 60 m F12 9.08  -0.2 PB 2 Heat 8 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 4.24  -0.2 PB 9
1999-06-19 60 m häck (76,2 cm) F12 10.80  0.0 1 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) F12 10.58  -0.5 PB 4 Final
Spjut (400 gr) F12 16.19  PB 14
1999-06-20 800 m F12 2:51.31  PB 9 B-final
Höjd F12 1.25  9
1999-08-17 60 m F12 9.32  0.0 1 Heat 2 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.36  +0.8 4 Final
800 m F12 3:00.43  6 Final
1999-08-22 60 m F12 9.38  +0.4 4 Heat 4 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F12 1.34  6 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.04  PB 13
1999-08-24 100 m KS 14.84  +1.0 PB 7 Heat 1 [¤] » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
Höjd KS 1.30  4 Final [¤]
1999-08-29 60 m F12 9.15  +1.3 2 Heat 3 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
9.07  +2.6 6 B-final
Höjd F12 1.37  PB 3 Final
Längd (zon) F12 4.43  +1.5 PB 3 Final
1999-08-30 60 m häck (76,2 cm) F12 10.86  - 1 B-final
10.75  -2.4 2 Final
1999-09-04 60 m häck (76,2 cm) F12 10.67  - 1 Heat 3 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F12 9.23  - 1 Final
Spjut (400 gr) F12 17.15  PB 5 Final
1999-09-08 60 m häck (76,2 cm) F12 10.72  0.0 2 Heat 1 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F12 1.30  2 Final
Kula (2,0 kg) F12 6.88  7 Final
5 x 60 m F12 42.39  1 Heat 1
Lag Arena X12 240p  1
1999-09-14 3-kamp F12 1 812  +0.1 10 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.32 [624] +0.3 4 4
Boll (300 gr) 24.26 [528] 8 1
Längd (zon) 4.10 [660] -0.2 4 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Brännström, Ida -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 60 m F12 11.23  +0.2 PB 7 Heat 1 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
   Gustavsson, Therese -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-18 60 m F12 9.84  -1.7 PB 7 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 ej start 
1999-06-19 60 m häck (76,2 cm) F12 ej start 
Spjut (400 gr) F12 14.58  PB 18 [¤]
1999-06-20 800 m F12 2:56.65  PB 8 C-final
1999-09-04 600 m F12 1:58.32  PB 5 Final » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F12 17.27  PB 4 Final
1999-09-08 1 000 m F12 3:35.10  PB 3 Final » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F12 1.15  PB 10
Spjut (400 gr) F12 21.66  PB 10
5 x 60 m F12 45.89  5 Heat 1
Lag Arena X14 117p  2
X12 240p  1
1999-09-14 3-kamp F12 ej start  » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hedenbergh, Linda -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-02 5 x 60 m F12 45.92  4 Heat 3 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hynning, Elin -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-13 60 m F12 9.32  +0.2 2 Heat 1 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
9.10  +0.9 PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.23  PB 4 Final
1999-06-08 600 m F12 2:00.72  PB 4 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.94  - 5 Final
Boll (300 gr) F12 20.29  PB 7 Final
5 x 60 m F12 45.77  3 Final
Lag Arena F12 114p  1
1999-06-18 60 m F12 9.13  +0.2 4 Heat 12 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.93  -0.1 PB 28
Kula (2,0 kg) F12 6.48  19
1999-06-19 Spjut (400 gr) F12 13.43  PB 20
1999-06-20 Höjd F12 1.25  PB 11
1999-08-22 60 m F12 9.43  +1.2 4 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F12 1.25  11
1999-08-29 60 m F12 9.16  +1.3 3 Heat 3 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
9.25  +2.6 7 B-final
Höjd F12 1.29  PB 6 Final [¤]
Längd (zon) F12 3.96  +1.6 PB 19
1999-09-04 Spjut (400 gr) F12 17.36  PB 3 Final » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1999-09-08 60 m F12 9.12  0.0 1 Heat 3 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F12 1.25  5 Final
Kula (2,0 kg) F12 6.87  8 Final
5 x 60 m F12 45.89  5 Heat 1
Lag Arena X12 240p  1
1999-09-14 3-kamp F12 1 682  0.0 PB 14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.24 [651] +0.2 1 5
Boll (300 gr) 22.15 [462] PB 13 1
Längd (zon) 3.85 [569] -0.2 13 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Håkansson, Camilla -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 2 000 m terräng F12 9.16  24 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F12 28.03  5 2 km
1999-05-13 60 m F12 9.78  -1.4 PB 4 Heat 2 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.21  +0.9 8 Final
Höjd F12 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 6.28  PB 5 Final
1999-06-02 5 x 60 m F12 47.91  5 Heat 1 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-03 800 m F12 2:39.85  [2] Final
3 x 800 m F12 8:33.85  5 Final [¤]
1999-06-06 800 m F12 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 ej start 
Boll (300 gr) F12 ej start 
1999-06-08 600 m F12 2:01.66  PB 5 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.81  - 11
Boll (300 gr) F12 18.36  PB 14
Lag Arena F12 114p  1
1999-06-12 3-kamp F12 1 259  +1.4 PB 11 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
60 m 9.54 [553] +0.8 PB 1
Boll (300 gr) 15.31 [238] 1
Längd (zon) 3.57 [468] +1.9 PB 1
1999-06-18 Längd (zon) F12 3.64  -0.4 PB 51 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (2,0 kg) F12 6.22  20
1999-06-19 Spjut (400 gr) F12 12.68  PB 22
1999-06-20 800 m F12 2:51.70  PB 4 C-final
Höjd F12 1.25  PB 13
1999-08-22 800 m F12 2:49.08  PB 5 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F12 1.20  18 [¤]
1999-08-29 Höjd F12 1.16  14 [¤] » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
1999-08-30 800 m F12 2:46.67  PB 3 C-final
1999-09-04 600 m F12 1:56.54  PB 3 Final » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F12 20.27  PB 1 Final
1999-09-08 1 000 m F12 3:30.74  PB 1 Final » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F12 1.20  9 Final
Boll (300 gr) F12 14.90  17
Lag Arena X12 240p  1
1999-09-14 3-kamp F12 1 474  0.0 PB 19 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.41 [594] +0.2 PB 3 5
Boll (300 gr) 17.80 [322] 27 1
Längd (zon) 3.82 [558] -0.2 PB 15 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Lagerblad, Ulrika -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-28 Gatustafett F12 10:33.00  6 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
   Lidmark, Lena -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-28 Gatustafett F12 10:33.00  6 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-06-02 5 x 60 m F12 42.53  1 Heat 2 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
42.09  1 Final
1999-06-06 60 m F12 8.80  +1.2 PB 2 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.83  -0.5 3 Final
800 m F12 brutit  1
60 m häck (76,2 cm) F12 ej start 
Längd (zon) F12 4.07  +1.2 PB 7 Final [¤]
1999-06-18 60 m F12 8.95  +0.2 3 Heat 12 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.99  +0.6 4 B-final
Längd (zon) F12 4.03  -0.2 22
1999-06-20 200 m F14 30.37  +0.2 PB 4 E-final [¤]
800 m F12 ej start 
1999-08-22 60 m F12 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 ej start 
1999-08-29 60 m F12 8.72  +2.3 3 Heat 4 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
8.77  +3.1 3 A-final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nylander, Elina -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-28 Gatustafett F12 10:33.00  6 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-08 3-kamp F12 brutit  » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.52 [559] -1.2 PB 2 3
Längd (zon) 3.77 [540] -0.2 PB 9 Final
Kula (2,0 kg) ej start 1
1999-05-15 Gatustafett F12 18:18.00  6 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-05-16 400 m F12 71.55  PB 3 Final » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1999-05-29 60 m F12 9.20  +0.8 PB 4 Heat 3 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 60 m häck (76,2 cm) F12 12.79  -1.2 3 Heat 1 [¤]
12.62  -0.7 PB 4 Final
Längd (zon) F12 3.69  +1.1 13 [¤]
1999-06-02 5 x 60 m F12 42.53  1 Heat 2 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
42.09  1 Final
1999-06-03 800 m F12 2:42.06  [2] Final
3 x 800 m F12 8:15.34  3 Final [¤]
1999-06-06 60 m F12 9.27  +1.2 4 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 3.83  +2.1 11
3.71  -0.8
1999-06-08 600 m F12 1:55.02  PB 1 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.90  - 7 Final
Boll (300 gr) F12 14.98  PB 20
5 x 60 m F12 44.05  1 Final
Lag Arena F12 114p  1
1999-06-18 60 m F12 9.34  -2.7 3 Heat 9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.84  -0.4 PB 32
1999-06-19 60 m häck (76,2 cm) F12 12.49  -1.1 PB 5 Heat 5
1999-06-20 800 m F12 2:50.95  PB 7 B-final
1999-08-22 60 m F12 9.33  +0.4 3 Heat 4 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 3.95  - 15
1999-08-29 60 m F12 9.20  +1.5 3 Heat 5 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 4.10  +2.9 11
3.92  +1.3 PB
1999-08-30 800 m F12 2:44.85  PB 2 B-final
60 m häck (76,2 cm) F12 12.99  -2.4 7 Final
ej start 
1999-09-04 600 m F12 1:54.91  PB 2 Final » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1999-09-08 60 m häck (76,2 cm) F12 11.48  0.0 PB 4 Heat 1 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 3.77  - 10
Kula (2,0 kg) F12 5.64  PB 18
5 x 60 m F12 42.39  1 Heat 1
Lag Arena X12 240p  1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
»  Nyström, Michelle -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 2 000 m terräng F12 9.05  21 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F12 26.55  4 2 km
1999-04-28 Gatustafett F12 10:33.00  6 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-06-03 800 m F12 2:51.95  [1] Final » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
3 x 800 m F12 8:33.85  5 Final [¤]
1999-06-08 600 m F12 1:58.16  PB 3 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.60  - 16
Boll (300 gr) F12 20.78  PB 6 Final
Lag Arena F12 114p  1
1999-06-18 60 m F12 10.39  -0.2 PB 7 Heat 8 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.34  -0.6 PB 72
1999-06-20 800 m F12 2:55.22  PB 7 C-final
1999-08-22 800 m F12 2:48.55  PB 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 3.69  - 23
1999-08-30 800 m F12 2:44.85  PB 3 B-final [¤] » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
1999-09-14 3-kamp F12 1 129  -0.1 PB 28 [¤] » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 10.30 [336] 0.0 PB 5 6
Boll (300 gr) 20.42 [407] 19 1
Längd (zon) 3.34 [386] -0.2 25 1
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
   Weinz, Helena -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-08 3-kamp F12 brutit  » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.72 [497] -1.2 PB 5 1
Längd (zon) 3.65 [497] -2.2 PB 11 Final
Kula (2,0 kg) ej start 1
1999-05-29 60 m F12 9.68  +0.9 PB 7 Heat 2 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-30 60 m häck (76,2 cm) F12 13.53  -1.2 PB 6 Heat 1 [¤]
Längd (zon) F12 3.42  +0.3 19 [¤]
1999-06-02 5 x 60 m F12 45.92  4 Heat 3 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-03 800 m F12 2:59.72  [2] Final
3 x 800 m F12 9:15.68  10 Final [¤]
1999-06-06 60 m F12 9.44  +2.5 5 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 3.80  +1.3 PB 12
1999-06-08 60 m häck (76,2 cm) F12 13.06  - 6 Heat 1 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.74  - 13
Boll (300 gr) F12 18.49  PB 13
5 x 60 m F12 45.77  3 Final
Lag Arena F12 114p  1
1999-06-18 60 m F12 9.50  -0.7 PB 5 Heat 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.88  -0.6 PB 30
1999-06-19 60 m häck (76,2 cm) F12 12.37  +1.0 PB 4 Heat 2
1999-06-20 800 m F12 3:03.97  PB 3 D-final
1999-08-22 60 m F12 9.56  -0.3 8 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 3.84  - 17
1999-08-29 60 m F12 9.50  +2.3 6 Heat 4 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 4.00  +1.8 PB 16
1999-08-30 800 m F12 2:54.23  PB 5 C-final
60 m häck (76,2 cm) F12 13.29  - 4 Heat 1
1999-09-04 600 m F12 1:59.86  PB 6 Final » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1999-09-08 60 m F12 9.83  0.0 3 Heat 2 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 3.75  - 11
Kula (2,0 kg) F12 4.28  PB 23
5 x 60 m F12 45.89  5 Heat 1
Lag Arena X12 240p  1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Westgärds, Sara -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-15 Gatustafett F12 18:18.00  6 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-06-02 5 x 60 m F12 42.53  1 Heat 2 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
42.09  1 Final
1999-06-08 600 m F12 2:01.70  PB 6 Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 4.16  - 4 Final
Boll (300 gr) F12 17.32  PB 17
5 x 60 m F12 44.05  1 Final
Lag Arena F12 114p  1
1999-09-08 60 m F12 8.54  0.0 PB 1 Heat 1 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 4.13  - 4 Final
5 x 60 m F12 42.39  1 Heat 1
Lag Arena X12 240p  1
1999-09-14 3-kamp F12 1 521  -0.1 PB 17 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 8.50 [925] 0.0 PB 1 6
Boll (300 gr) 17.95 [327] PB 26 1
Längd (zon) 3.01 [269] -0.1 PB 29 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 F11 - Flickor 11 år
   Alsterlund, Lisa -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-18 60 m F12 9.80  -0.2 PB 6 Heat 8 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.08  -0.8 PB 81
Kula (2,0 kg) F12 4.94  PB 28
1999-06-20 Höjd F12 0.95  PB 29
   Asp, Anna -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-30 Längd (zon) F12 2.96  +0.9 PB 26 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F12 3.68  PB 14
1999-06-06 60 m F11 10.72  -0.9 PB 7 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F11 ej start 
Längd (zon) F11 3.30  +1.2 PB 14
   Beyer, Mimmi -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-08 600 m F12 brutit  Final » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.09  - 24
Boll (300 gr) F12 18.87  PB 11
Lag Arena F12 114p  1
   Dalmo, Carolina -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-06-02 5 x 60 m F12 47.91  5 Heat 1 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Eklund, Marica -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-08-29 60 m F12 9.62  +1.3 PB 6 Heat 3 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.68  +1.7 PB 27
1999-09-08 60 m F12 9.60  0.0 PB 2 Heat 2 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 3.40  - 18
Kula (2,0 kg) F12 5.90  PB 14
5 x 60 m F12 45.89  5 Heat 1
Lag Arena X12 240p  1
1999-09-14 3-kamp F12 1 176  +0.2 PB 27 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.67 [512] +0.3 5 4
Boll (300 gr) 16.80 [289] PB 28 1
Längd (zon) 3.31 [375] +0.1 27 1
   Engström, Linda -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-09-04 60 m häck (special) F11 12.85  - 1 Heat 2 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
   Forsberg, Emma -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 2 000 m terräng F12 8.52  16 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F12 26.55  4 2 km
1999-05-08 60 m F12 9.27  -0.9 PB 5 Final » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3-kamp F12 1 802  -0.7 PB 8
60 m 9.32 [624] -1.2 3 1
Längd (zon) 3.97 [612] -0.2 PB 7 Final
Kula (2,0 kg) 7.20 [566] PB 6 Final
1999-05-29 60 m F12 8.96  [1] +0.9 PB 2 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F12 1.23  PB 8 Final
1999-05-30 60 m häck (76,2 cm) F12 12.26  -1.2 1 Heat 1
12.10  -0.7 PB 2 Final
Längd (zon) F12 3.96  +0.5 8 Final
1999-06-02 5 x 60 m F12 42.53  1 Heat 2 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
42.09  1 Final
1999-06-03 800 m F12 2:22.99  [3] Final
3 x 800 m F12 8:15.34  3 Final [¤]
1999-06-06 60 m F11 9.23  -0.4 1 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.16  +0.9 3 Final
Längd (zon) F11 4.00  0.0 PB 2 Final
Boll (300 gr) F11 25.39  SB 2 Final
1999-06-08 60 m häck (76,2 cm) F12 12.56  - 3 Heat 1 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 4.16  - 3 Final
Boll (300 gr) F12 23.26  4 Final
5 x 60 m F12 44.05  1 Final
Lag Arena F12 114p  1
1999-06-12 3-kamp F12 1 671  +0.4 PB 7 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
60 m 9.30 [631] -1.4 1
Boll (300 gr) 21.09 [428] 1
Längd (zon) 3.97 [612] +2.1 1
1999-06-18 60 m F12 8.98  -0.2 1 Heat 8 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.22  +0.6 8 B-final
Längd (zon) F12 3.77  +0.3 39
1999-06-19 60 m häck (76,2 cm) F12 12.60  +1.1 6 Heat 5
Spjut (400 gr) F12 15.57  PB 16
1999-06-20 800 m F12 2:50.99  PB 8 B-final
Höjd F12 1.25  [1] PB 12
1999-07-01 Terränglopp F11 6.28  2 1 » Roslagsnatta, Norrtälje
1999-08-22 800 m F11 2:45.71  PB 3 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F11 3.99  - 5 Final
1999-08-29 60 m F12 9.05  +2.3 4 Heat 4 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
9.06  +2.6 5 B-final
Längd (zon) F12 4.08  +0.9 PB 12
Boll (300 gr) F12 28.62  PB 6 Final
1999-08-30 800 m F12 2:42.85  PB 1 B-final
60 m häck (76,2 cm) F12 ej start 
1999-09-04 600 m F11 2:02.93  PB 2 Heat 1 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (special) F11 12.67  - 1 Heat 3
Spjut (400 gr) F11 19.51  PB 2 Final
1999-09-08 60 m F12 8.92  [1] 0.0 PB 1 Heat 2 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 4.15  - 2 Final
Boll (300 gr) F12 27.30  4 Final
5 x 60 m F12 42.39  1 Heat 1
Lag Arena X12 240p  1
1999-09-14 3-kamp F12 1 901  [1] +0.1 PB 5 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.04 [721] +0.3 3 4
Boll (300 gr) 25.79 [575] 7 1
Längd (zon) 3.95 [605] -0.1 13 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
[¤] - Efteranmäld
[3] - sträcka #2 i 3x800m
   Grunditz, Anna -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-28 Gatustafett F12 11:31.00  7 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
   Hederos, Frida -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 2 000 m terräng F12 9.39  30 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
1999-06-18 Längd (zon) F12 2.85  -0.2 PB 86 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (2,0 kg) F12 4.90  PB 29
1999-06-19 Spjut (400 gr) F12 12.61  PB 23
   Holm, Liv -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 2 000 m terräng F12 8.58  18 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F12 26.55  4 2 km
1999-05-08 3-kamp F12 1 395  -1.6 PB 9 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.91 [441] -1.2 PB 5 2
Längd (zon) 3.67 [504] -2.0 PB 10 Final
Kula (2,0 kg) 6.19 [450] PB 9 Final
1999-05-13 800 m F12 2:52.83  PB 4 Final » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1999-05-30 60 m häck (76,2 cm) F12 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F12 ej start 
1999-06-02 5 x 60 m F12 47.91  5 Heat 1 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-03 800 m F12 2:52.05  [2] Final
3 x 800 m F12 8:33.85  5 Final [¤]
1999-06-06 60 m F11 9.67  -0.9 PB 5 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F11 2:49.31  PB 2 Final
Längd (zon) F11 3.80  -0.4 PB 5 Final
1999-06-08 60 m häck (76,2 cm) F12 13.83  - 4 Heat 2 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.80  - 12
Boll (300 gr) F12 18.16  PB 16
5 x 60 m F12 45.77  3 Final
Lag Arena F12 114p  1
1999-06-18 60 m F12 9.66  -1.2 PB 5 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.70  -0.1 45
Kula (2,0 kg) F12 5.55  25
1999-06-20 800 m F12 2:49.14  PB 1 C-final
Höjd F12 1.20  PB 19
1999-08-22 800 m F11 2:49.12  PB 4 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F11 3.89  - 8 Final
1999-08-29 60 m F12 9.43  +2.5 5 Heat 1 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Höjd F12 1.21  PB 13
1999-08-30 800 m F12 2:44.10  PB 6 A-final
1999-09-04 Tresteg (zon) F11 8.49  - 3 Final » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F11 14.47  PB 6 Final
1999-09-08 1 000 m F12 3:32.36  PB 2 Final » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 3.92  - 7 Final
Kula (2,0 kg) F12 5.80  15
5 x 60 m F12 45.89  5 Heat 1
Lag Arena X12 240p  1
1999-09-14 3-kamp F12 1 550  0.0 PB 16 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.57 [543] +0.2 PB 4 5
Boll (300 gr) 23.01 [489] PB 11 1
Längd (zon) 3.71 [518] -0.2 18 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
   Johansson, Linn -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-28 Gatustafett F12 11:31.00  7 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-06-02 5 x 60 m F12 45.92  4 Heat 3 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-06 60 m F11 9.58  -0.7 1 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.16  +0.9 PB 4 Final
Längd (zon) F11 3.85  +0.7 PB 4 Final
1999-06-08 60 m häck (76,2 cm) F12 13.88  - 5 Heat 2 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F12 3.90  - 8 Final
Boll (300 gr) F12 10.94  PB 23
5 x 60 m F12 44.05  1 Final
Lag Arena F12 114p  1
1999-06-12 3-kamp F12 ej start  » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
1999-06-18 60 m F12 9.39  -2.7 4 Heat 9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd (zon) F12 3.66  -1.2 47
1999-06-19 60 m häck (76,2 cm) F12 ej start 
1999-08-29 60 m F12 8.98  +2.5 3 Heat 1 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
8.94  +2.6 2 B-final
Längd (zon) F12 4.01  +0.7 PB 15
1999-09-04 60 m häck (special) F11 12.70  - 2 Heat 3 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1999-09-08 60 m F12 9.09  0.0 PB 4 Heat 1 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 3.98  - 6 Final
Boll (300 gr) F12 15.91  PB 15
5 x 60 m F12 42.39  1 Heat 1
Lag Arena X12 240p  1
1999-09-14 3-kamp F12 1 230  -0.2 PB 26 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
60 m 9.28 [638] +0.2 2 5
Boll (300 gr) 12.46 [139] 32 1
Längd (zon) 3.53 [453] -0.5 21 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Knapp, Klara -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-05-15 Gatustafett F12 18:18.00  6 » Dagbladsstafetten, Stadion - Lilljansskogen, Stockholm
1999-09-04 60 m häck (special) F11 13.54  - 4 Heat 3 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
   Liljebäck, Mika -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
1999-04-17 2 000 m terräng F12 9.19  25 Final » Terräng-DM -99, Alby Friluftsområde, Tyresö
Lag Terräng F12 28.03  5 2 km
1999-04-28 Gatustafett F12 11:31.00  7 » Turebergsstafetten, Edsbergsparken, Sollentuna
1999-05-29 60 m F12 9.35  +0.8 PB 6 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F12 ej start 
1999-06-02 5 x 60 m F12 45.92  4 Heat 3 [¤] » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1999-06-03 800 m F12 3:07.93  [2] Final
3 x 800 m F12 9:15.68  10 Final [¤]
1999-06-06 60 m F11 9.61  -0.4 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.66  +0.9 7 Final
1999-06-12 3-kamp F12 1 082  +0.3 PB 12 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
60 m 9.89 [447] -1.4 1
Boll (300 gr) 14.80 [221] PB 1
Längd (zon) 3.42 [414] +1.9 PB 1
1999-06-18 60 m F12 9.45  -0.3 3 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-20 800 m F12 3:05.94  PB 4 D-final
1999-08-22 60 m F11 9.84  +1.4 3 Heat 2 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1999-08-29 60 m F12 9.50  +2.4 4 Heat 2 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
1999-08-30 800 m F12 3:01.16  PB 5 B-final
1999-09-04 600 m F11 2:08.02  PB 3 Heat 1 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1999-09-08 Längd (zon) F12 3.41  - 17 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena X12 240p