HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2018-10-10
Ute för 1999 Resultatdatum: 1999-09-11
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
43.62  Nyberg, Svante -87 P13 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Lundh, Robin -87
Thorell, Johan -87
Hellström, Johan -87
Kitti Söderberg, Johan -87
45.06  » Söderling, Jonathan -88 P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Nyberg, Svante -87
Thorell, Johan -87
Liedberg, Niclas -88
Björkholm, Niclas -87
45.11  » Söderling, Jonathan -88 P13 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Nilsson, Nicklas -87
Liedberg, Niclas -88
» Elgered, Jonas -87
Ceesay, Mohammed -88
45.49  Nyberg, Svante -87 P13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Lundh, Robin -87
Thorell, Johan -87
Söderstedt, Johan -88
» Söderling, Jonathan -88
45.76  » Söderling, Jonathan -88 P13 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Nilsson, Nicklas -87
Liedberg, Niclas -88
» Elgered, Jonas -87
Ceesay, Mohammed -88
45.91  [1] Berg, Jonathan -88 P11 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Ljungqvist, Andreas -88
Silén, Gustav -88
Söderstedt, Johan -88
Niemeyer, Tomas -89
46.34  Berg, Jonathan -88 P11 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Ljungqvist, Andreas -88
Silén, Gustav -88
Söderstedt, Johan -88
Niemeyer, Tomas -89
47.08  Liedberg, Niclas -88 P13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Nilsson, Nicklas -87
Silén, Gustav -88
» Elgered, Jonas -87
Ceesay, Mohammed -88
47.27  Nyberg, Svante -87 P13 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Lundh, Robin -87
Thorell, Johan -87
Hellström, Johan -87
Kitti Söderberg, Johan -87
47.81  Nordenskiöld, Otto -88 P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Lundh, Robin -87
Söderstedt, Johan -88
Segerlind, Jonas -88
Sonko, Lamin -87
51.24  [2] Segerlind, Jonas -88 P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Brodén, Johan -88
Berg, Jonathan -88
Nordenskiöld, Otto -88
Berg, Theodor -91
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.32  » Thulin, Mikael -85 P15 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Lindkvist, Robin -86
Huss, Anders -85
Möller, Niklas -85
41.91  Westberg, Magnus -85 P15 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Nyström, Jimmy -85
Nordström, Erik -86
Huss, Anders -85
41.91  Westberg, Magnus -85 P15 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Lindkvist, Robin -86
Granlund, Jonas -86
Huss, Anders -85
42.31  Westberg, Magnus -85 P15 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Lindkvist, Robin -86
Nordström, Erik -86
Huss, Anders -85
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
43.64  Fager, Patrik -82 MS 1999-06-13 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Skeppstedt, Martin -82
Kisch, André -82
Hallgren, Jonathan -81
43.79  [1] Molinder, Roger -80 P19 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
Skeppstedt, Martin -82
Kisch, André -82
Hallgren, Jonathan -81
44.16  Molinder, Roger -80 P19 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Skeppstedt, Martin -82
Kisch, André -82
Hallgren, Jonathan -81
44.16  Molinder, Roger -80 P19 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Skeppstedt, Martin -82
Kisch, André -82
Hallgren, Jonathan -81
44.62  [2] Johansson, Fredrik -81 P19 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Skeppstedt, Martin -82
Kisch, André -82
Hallgren, Jonathan -81
45.66  » Karlsson, Fredrik -78 MS 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Danielsson, Stefan -76
Johansson, Albin -81
Wallgren, Jens -79
47.81  Kjäll, Daniel -83 P17 1999-06-05 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Gustafsson, Joel -83
Wallentin, Jan -83
Arenander, Claes -83
47.88  Drougge, Felix -84 P17 1999-08-28 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
Gustafsson, Joel -83
Wallentin, Jan -83
Enhorn, Robin -83
48.08  Kjäll, Daniel -83 P17 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Gustafsson, Joel -83
Wallentin, Jan -83
Enhorn, Robin -83
49.61  Kjäll, Daniel -83 P17 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
Gustafsson, Joel -83
Wallentin, Jan -83
Arenander, Claes -83
50.05  [3] Randall, Matho -84 P15 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Swahn, Alexander -84
» Attersand, Henrik -84
Drougge, Felix -84
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
1:59.16  [1] Molinder, Roger -80 P19 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Skeppstedt, Martin -82
Söderling, Andreas -81
Klinteskog, Johan -81
2:00.25  [2] Kisch, André -82 MS 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Skeppstedt, Martin -82
» Karlsson, Fredrik -78
Johansson, Albin -81
2:01.04  [3] Hallgren, Jonathan -81 MS 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Skeppstedt, Martin -82
Klinteskog, Johan -81
» Pell, Rickard -79
2:12.22  Gustafsson, Joel -83 P17 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Wallentin, Jan -83
Arenander, Claes -83
Wallgren, Joacim -84
2:13.52  Wallentin, Jan -83 P17 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Drougge, Felix -84
Wallgren, Joacim -84
Gustafsson, Joel -83
2:27.50  Kjäll, Daniel -83 MS 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Randall, Matho -84
Månsson, Jonas -84
Ericsson, Mattias -84
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för MS
               
 6 x 200 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:46.11  Arvidsson, Emelie -87 MS 1999-05-27 » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
Thorell, Johan -87
Teilman, Maria -86
Lindkvist, Robin -86
Nordqvist, Malin -84
Gustafsson, Joel -83
2:46.92   {Hammarby IF lag 1} [1] P16 1999-07-30 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2:50.33   {Hammarby IF lag 2} [1] P16 1999-07-30 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
3:21.11  [1] Söderling, Andreas -81 P19 1999-06-12 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Johansson, Fredrik -81
Klinteskog, Johan -81
Johansson, Albin -81
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:51.72  Söderling, Andreas -81 P19 1999-06-13 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Johansson, Albin -81
Klinteskog, Johan -81
6:34.04  [1] Adolfsson, Christian -81 P19 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Johansson, Albin -81
Sundén, Mikael -81
7:13.37  [2] Nordström, Erik -86 P15 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Huss, Anders -85
Nylander, Tobias -85
8:13.40  Ericsson, Niclas -88 MS 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Silén, Gustav -88
Nilsson, Nicklas -87
8:43.82  » Elgered, Jonas -87 MS 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Berg, Jonathan -88
Söderstedt, Johan -88
9:05.98  Liedberg, Niclas -88 P11 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Segerlind, Jonas -88
Brodén, Johan -88
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:24.60  [1] » Karlsson, Fredrik -78 M22 1999-06-12 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Norberg, Daniel -78
Johannesson, Ronny -77
» Pell, Rickard -79
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
               
 4 x 1 500 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
15:29.31  [1] Phersson, Andreas -75 MS 1999-06-13 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Johannesson, Ronny -77
Synnerman, Per -71
» Pell, Rickard -79
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
42.09  Forsberg, Emma -88 F13 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Westgärds, Sara -87
Arvidsson, Emelie -87
Nylander, Elina -87
Lidmark, Lena -87
42.39  Forsberg, Emma -88 F13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Westgärds, Sara -87
Arvidsson, Emelie -87
Nylander, Elina -87
Johansson, Linn -88
42.53  Forsberg, Emma -88 F13 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Westgärds, Sara -87
Arvidsson, Emelie -87
Nylander, Elina -87
Lidmark, Lena -87
44.05  Forsberg, Emma -88 F13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Arvidsson, Emelie -87
Westgärds, Sara -87
Nylander, Elina -87
Johansson, Linn -88
45.77  Widengren, Johanna -88 F13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Weinz, Helena -87
Holm, Liv -88
Wiman, Sara -88
Hynning, Elin -87
45.89  Holm, Liv -88 F13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Weinz, Helena -87
Hynning, Elin -87
Gustavsson, Therese -87
Eklund, Marica -88
45.92  Widengren, Johanna -88 F13 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Weinz, Helena -87
Liljebäck, Mika -88
Johansson, Linn -88
Hedenbergh, Linda -87
47.89  » Carls, Sofia -90 F10 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Johansson, Ella -90
Fahlén, Catrin -89
» Carlsson Odell, Sara -89
Bauermeister, Anna -90
47.91  Wiman, Anna -90 KS 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Holm, Liv -88
Wiman, Sara -88
Håkansson, Camilla -87
Dalmo, Carolina -88
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
42.87  Teilman, Maria -86 F13 1999-09-11 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
Krasniqi, Rozafa -86
Andersson, Annika -86
Carls, Camilla -86
42.98  Teilman, Maria -86 F13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Krasniqi, Rozafa -86
Andersson, Annika -86
Carls, Camilla -86
43.06  Teilman, Maria -86 F13 1999-09-11 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
Krasniqi, Rozafa -86
Andersson, Annika -86
Carls, Camilla -86
43.62  Teilman, Maria -86 KS 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Söderhult, Ellen -86
Lagerblad, Lovisa -85
Carls, Camilla -86
43.93  Teilman, Maria -86 KS 1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Söderhult, Ellen -86
Lagerblad, Lovisa -85
Carls, Camilla -86
44.24  Teilman, Maria -86 KS 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Söderhult, Ellen -86
Lagerblad, Lovisa -85
Carls, Camilla -86
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
49.20  [1] Sonnerby, Maria -82 F19 1999-06-13 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Fitinghoff, Sophie -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
49.63  Hortobagyi, Elisabeth -84 F17 1999-06-13 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Ljungkvist, Jenny -83
Schmitz, Corinne -83
Nordqvist, Malin -84
49.67  Hortobagyi, Elisabeth -84 F17 1999-06-13 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Ljungkvist, Jenny -83
Schmitz, Corinne -83
Nordqvist, Malin -84
50.08  Hortobagyi, Elisabeth -84 F17 1999-06-05 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Ljungkvist, Jenny -83
Schmitz, Corinne -83
Nordqvist, Malin -84
50.22  Sonnerby, Maria -82 F19 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
Fitinghoff, Sophie -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
50.51  Sonnerby, Maria -82 F19 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Fitinghoff, Sophie -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
50.85  Hortobagyi, Elisabeth -84 F17 1999-08-28 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
Ljungkvist, Jenny -83
Schmitz, Corinne -83
Nordqvist, Malin -84
51.21  Hortobagyi, Elisabeth -84 F17 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
Ljungkvist, Jenny -83
Schmitz, Corinne -83
Nordqvist, Malin -84
51.24  Hortobagyi, Elisabeth -84 F17 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Ljungkvist, Jenny -83
Schmitz, Corinne -83
Nordqvist, Malin -84
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:19.76  [1,2] Sonnerby, Maria -82 F19 1999-06-12 » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Meckbach, Susanne -81
Fitinghoff, Sophie -82
Liljegren, Sara -81
2:20.48  [3] Meckbach, Susanne -81 F19 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Fitinghoff, Sophie -82
Liljegren, Sara -81
Ljungkvist, Jenny -83
2:23.88  Sonnerby, Maria -82 F19 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Meckbach, Susanne -81
Fitinghoff, Sophie -82
Liljegren, Sara -81
2:29.48  Sonnerby, Maria -82 F19 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
Fitinghoff, Sophie -82
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:55.98  [1] Söderhult, Ellen -86 F15 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Lagerblad, Lovisa -85
Barman, Emelie -85
8:15.34  [2] Nylander, Elina -87 F13 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Forsberg, Emma -88
Arvidsson, Emelie -87
8:15.51  Teilman, Maria -86 KS 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Carls, Camilla -86
Järlefelt, Maria -85
8:33.85  [3] Holm, Liv -88 F13 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Nyström, Michelle -87
Håkansson, Camilla -87
9:15.68  Widengren, Johanna -88 KS 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Liljebäck, Mika -88
Weinz, Helena -87
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics