HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2018-11-15
Ute för 1999 Resultatdatum: 1999-10-17
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.03  [1] Thorell, Johan -87 0.0 P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
9.13  Nyberg, Svante -87 0.0 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
9.29      Björkholm, Niclas -87 +0.9 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
9.38  [2] Ceesay, Mohammed -88 +1.2 P11 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.44  Niemeyer, Tomas -89 +1.1 P10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.48    » Söderling, Jonathan -88 +1.7 P11 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.52  Mellström, Johan -87 -0.5 P12 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.59  Lundh, Robin -87 -0.4 P12 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
9.61    » Elgered, Jonas -87 +1.5 P12 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
9.71  Berg, Jonathan -88 +1.2 P11 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.72  Sonko, Lamin -87 0.0 P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
9.75      Söderstedt, Johan -88 -1.5 P11 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
9.77  Liedberg, Niclas -88 +0.6 P11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
9.78  Nordenskiöld, Otto -88 0.0 P11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
9.83      Nilsson, Nicklas -87 +0.7 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
9.90  Silén, Gustav -88 -0.8 P11 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
9.97  Rubin, Daniel -87 0.0 P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
10.02      Brodén, Johan -88 -1.5 P11 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
10.03  Segerlind, Jonas -88 +0.8 P11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
10.23  Olsson, David -88 +0.8 P11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
10.31      Fält, Daniel -88 -1.1 P11 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.55  Rosenberg, Robin -87 -0.2 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
11.16  Silén, Oskar -91 +1.0 P10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.23  Berg, Theodor -91 +0.5 P10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
8.98  Thorell, Johan -87 +2.7 P12 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
9.38  » Söderling, Jonathan -88 +2.7 P11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
9.41      Niemeyer, Tomas -89 +2.9 P10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.51  Liedberg, Niclas -88 +2.4 P11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
9.58  » Elgered, Jonas -87 +2.9 P12 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.34  Sahlin, Patrik -87 +2.4 P12 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
9.30  [3] » Söderling, Jonathan -88 - P11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
9.57  Liedberg, Niclas -88 - P11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.44  » Thulin, Mikael -85 0.0 P14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
10.50  [1] Lindkvist, Robin -86 0.0 P13 1999-09-11 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
10.51      Möller, Niklas -85 0.0 P14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
10.57  Westberg, Magnus -85 +0.3 P14 1999-08-06 » Augustispelen, Gutavallen, Visby
10.92  Huss, Anders -85 +0.6 P14 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.54      Nyström, Jimmy -85 +0.8 P14 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.57  Granlund, Jonas -86 -0.2 P13 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.60  Nordström, Erik -86 -1.5 P13 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.87      Nordgren, Robert -86 -0.8 P13 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.14  Janson, Robert -86 -0.7 P13 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.88  Pihl, Joakim -86 0.0 P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
10.44  Westberg, Magnus -85 +4.5 P14 1999-07-07 » Julispelen, Gutavallen, Visby
10.78  Huss, Anders -85 +2.7 P14 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.44      Granlund, Jonas -86 +4.3 P13 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.72  Nordgren, Robert -86 +4.3 P13 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
10.50  Westberg, Magnus -85 - P14 1999-08-14 » Lindenspelen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.28  [1] Skeppstedt, Martin -82 +1.7 P17 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
11.44  [2] Molinder, Roger -80 +1.7 P19 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
11.58    » Karlsson, Fredrik -78 +1.7 M22 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
11.66  » Attersand, Johan -74 -0.7 MS 1999-08-01 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.72  Kleebinder, Niklas -77 +1.2 M22 1999-07-03 » JNM-UNM Mångkamp 99, Reykjavik, ISL
11.79      Fager, Patrik -82 -0.6 P17 1999-08-01 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.81  Kisch, André -82 +1.8 P17 1999-06-21 » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
11.84  Badjie, Ansumana -78 +0.6 M22 1999-08-11 » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
11.94      Hallgren, Jonathan -81 -8.2 P18 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
12.06  Söderling, Andreas -81 +2.0 P18 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
12.28  Drougge, Felix -84 +0.6 P15 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
12.33      Gustafsson, Joel -83 +0.5 P16 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
12.66  Wallentin, Jan -83 -1.0 P16 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.75  Swahn, Alexander -84 +0.6 P15 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
12.77      Arenander, Claes -83 -2.6 P16 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.86  Lönnies, Henning -83 +0.6 P16 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.98  Randall, Matho -84 -0.1 P15 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
13.22      Lindkvist, Robin -86 +0.1 P13 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
13.40  Kjäll, Daniel -83 -0.1 P16 1999-06-05 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
13.57  Westberg, Magnus -85 +0.1 P14 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
13.71  Månsson, Jonas -84 +0.1 P15 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
11.19  Skeppstedt, Martin -82 +2.5 P17 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
12.10  Drougge, Felix -84 +4.6 P15 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
12.56  Swahn, Alexander -84 +4.6 P15 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
22.24  [1,2] Skeppstedt, Martin -82 +0.2 P17 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
22.51  [3] Klinteskog, Johan -81 -0.4 P18 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
22.93  [4]   Johansson, Albin -81 +1.3 P18 1999-09-12 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
23.56  [5] Fager, Patrik -82 +1.2 P17 1999-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
25.39  Drougge, Felix -84 +0.4 P15 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
25.48      Gustafsson, Joel -83 -2.3 P16 1999-08-07 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
25.98  Randall, Matho -84 +0.6 P15 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
26.13  Lindkvist, Robin -86 +0.4 P13 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
26.24      Wallentin, Jan -83 -0.5 P16 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
26.81  [6] Huss, Anders -85 +1.2 P14 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
27.27  Swahn, Alexander -84 +0.6 P15 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
27.82  [7]   Nordström, Erik -86 +0.4 P13 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
28.06  Westberg, Magnus -85 +0.2 P14 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
28.15  Nylander, Tobias -85 +1.2 P14 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
28.76      Nyström, Jimmy -85 -0.1 P14 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
31.35  [8] Lindkvist, Mikael -86 +0.2 P13 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Ej godkänd vind
22.85  » Karlsson, Fredrik -78 +2.6 M22 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
25.06  Drougge, Felix -84 +2.2 P15 1999-09-12 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
25.93      Swahn, Alexander -84 +2.2 P15 1999-09-12 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
26.10  Wallentin, Jan -83 +3.0 P16 1999-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Vinduppgift saknas
28.02  Westberg, Magnus -85 - P14 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
28.02  Nylander, Tobias -85 - P14 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
30.56  Nilsson, Fredrik -85 - P14 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Manuell tidtagning
28.8m [9] Jedemo, Mats -72 - MS 1999-06-16 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[9] - Mellantid
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
35.53  Johansson, Albin -81 P18 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
37.29  Hallgren, Jonathan -81 P18 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
37.45      Söderling, Andreas -81   P18 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
38.38  [1] Gustafsson, Joel -83 P16 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
38.98  Johansson, Fredrik -81 P18 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
39.94      Wallentin, Jan -83   P16 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
40.07  Wallgren, Joacim -84 P15 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
40.86  Arenander, Claes -83 P16 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
43.61      Johansson, Anders -83   P16 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
45.54  Månsson, Jonas -84 P15 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
48.50  [1] Klinteskog, Johan -81 P18 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
49.21  [2,3] Johansson, Albin -81 P18 1999-09-10 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
49.26    » Karlsson, Fredrik -78   M22 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
49.82  Danielsson, Stefan -76 MS 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
50.38  [4] » Pell, Rickard -79 M22 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
50.86  [5]   Söderling, Andreas -81   P18 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
53.36  » Suhard, Karl Henrik -80 P19 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
53.51  Hallgren, Jonathan -81 P18 1999-06-09 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
53.54      Kleebinder, Niklas -77   M22 1999-09-11 » USM - JSM Mångkamp -99, Lugnets IP, Falun
53.81  Johansson, Fredrik -81 P18 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
54.44  Sundén, Mikael -81 P18 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
54.83      Skeppstedt, Martin -82   P17 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
57.18  Wallgren, Joacim -84 P15 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
58.88  [6] Jedemo, Mats -72 MS 1999-06-16 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
63.82      Nylander, Tobias -85   P14 1999-05-16 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
72.86  Mellström, Johan -87 P12 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
73.21  Niemeyer, Tomas -89 P10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
82.08  Anderberg, Linus -89 P10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Manuell tidtagning
62.6m [6] » Häggström, Niklas -71 MS 1999-06-16 » Löparnas kväll, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P18
[6] - Mellantid
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:20.22  » Karlsson, Fredrik -78 M22 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:20.46  Johannesson, Ronny -77 M22 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:21.15      Klinteskog, Johan -81   P18 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:21.27  Norberg, Daniel -78 M22 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:21.69  Danielsson, Stefan -76 MS 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:24.45      Jedemo, Mats -72   MS 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:24.63  Björkqvist, Rickard -71 MS 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:25.46  Johansson, Albin -81 P18 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:29.97      Sundén, Mikael -81   P18 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:32.24  Wallgren, Joacim -84 P15 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:32.48  Nerman, Linus -82 P17 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:32.69      Granlund, Anton -82   P17 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:36.37  Söderling, Andreas -81 P18 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:39.40  Nordström, Erik -86 P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
1:40.45  [1]   Lindkvist, Robin -86   P13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1:45.14  [2] Nyström, Jimmy -85 P14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
1:47.47  [3] Nylander, Tobias -85 P14 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1:48.62  [4]   Lindkvist, Mikael -86   P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
1:58.75  Nilsson, Nicklas -87 P12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:02.86  [5] Silén, Gustav -88 P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:03.79  [6]   Berg, Jonathan -88   P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:04.64  » Elgered, Jonas -87 P12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:06.37  [7] Ceesay, Mohammed -88 P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:07.33      Sonko, Lamin -87   P12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:10.64  [8] Söderstedt, Johan -88 P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:19.20  [9] Brodén, Johan -88 P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:21.26  [10] » Söderling, Jonathan -88   P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:28.38  Berg, Theodor -91 P10 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:32.26  Tusséus, Robert -88 P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
[8] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[9] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
[10] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:48.19  [1] » Pell, Rickard -79 M22 1999-07-30 » JEM 22, Ullevi, Göteborg
1:50.20  » Karlsson, Fredrik -78 M22 1999-06-30 » Bislett Games, Bislett Stadion, Oslo, NOR
1:50.69  [2]   Synnerman, Per -71   MS 1999-08-13 » Namur, BEL
1:51.08  [3,4] Norberg, Daniel -78 M22 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:51.83  [5] Johannesson, Ronny -77 M22 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:52.47  [6]   Klinteskog, Johan -81   P18 1999-09-04 » Finnkampen, Ullevi, Göteborg
1:53.43  Danielsson, Stefan -76 MS 1999-07-30 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1:56.52  [7] Johansson, Albin -81 P18 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1:56.81      Jedemo, Mats -72   MS 1999-06-29 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
1:57.66  Phersson, Andreas -75 MS 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1:57.82  [8] Söderling, Andreas -81 P18 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
1:58.06    » Häggström, Niklas -71   MS 1999-07-21 » Löparnas Kväll, Borgsmo IP, Norrköping
1:58.23  Axelsson, Björn -73 MS 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
1:58.83  Björkqvist, Rickard -71 MS 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:04.71    » Suhard, Karl Henrik -80   P19 1999-08-11 » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
2:05.64  Sundén, Mikael -81 P18 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:07.20  Adolfsson, Christian -81 P18 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
2:07.74  [9]   Wallgren, Joacim -84   P15 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:09.00  Granlund, Anton -82 P17 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
2:09.08  Nerman, Linus -82 P17 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
2:11.00  [10]   Huss, Anders -85   P14 1999-09-12 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
2:20.38  [11] Nordström, Erik -86 P13 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2:21.15  [12] Lindkvist, Robin -86 P13 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
2:23.30      Månsson, Jonas -84   P15 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:23.36  Nylander, Tobias -85 P14 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:28.60  Nyström, Jimmy -85 P14 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2:31.70  [13]   Lindkvist, Mikael -86   P13 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:37.84  [14] Mellström, Johan -87 P12 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2:39.00  Nilsson, Nicklas -87 P12 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:39.77      Nilsson, Fredrik -85   P14 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2:40.09  [15] Silén, Gustav -88 P11 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:49.92  » Elgered, Jonas -87 P12 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:51.10  [16]   Berg, Jonathan -88   P11 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:58.58  Söderstedt, Johan -88 P11 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3:09.61  Berg, Theodor -91 P10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:10.35      Thorell, Johan -87   P12 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3:22.98  Rosenberg, Robin -87 P12 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Stafettsträcka
2:47.01  [17] Ericsson, Niclas -88 P11 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
2:55.69  [17] Liedberg, Niclas -88 P11 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
3:01.66  [18]   Brodén, Johan -88   P11 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
3:08.63  [19] Segerlind, Jonas -88 P11 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för P18
[9] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[10] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
[11] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[12] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[13] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[14] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
[15] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[16] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
[17] - sträcka #1 i 3x800m
[18] - sträcka #3 i 3x800m
[19] - sträcka #2 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:23.2m Habtom, Frewengel -77 M22 1999-07-24 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
2:25.3m Synnerman, Per -71 MS 1999-07-24 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
2:26.5m     Johannesson, Ronny -77   M22 1999-07-24 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
2:32.35  Danielsson, Stefan -76 MS 1999-09-21 » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
2:34.2m Magnusson, Jan -74 MS 1999-07-24 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
3:21.64      Nilsson, Nicklas -87   P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
3:29.72  Mellström, Johan -87 P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
3:30.31  Silén, Gustav -88 P11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
3:35.08      Ericsson, Niclas -88   P11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
3:49.04  Berg, Jonathan -88 P11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:44.85  [1] Synnerman, Per -71 MS 1999-08-02 » MAI-Galan, Malmö stadion, Malmö
3:45.57  [2,3] » Pell, Rickard -79 M22 1999-06-02 » Råslättsspelen, Råslätts IP, Jönköping
3:48.5m [4,5]   Habtom, Frewengel -77   M22 1999-07-17 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
3:50.39  [6] Johannesson, Ronny -77 M22 1999-05-27 » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
3:51.7m Phersson, Andreas -75 MS 1999-07-17 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
3:55.13      Arkad, Martin -69   MS 1999-07-30 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
3:56.09  Malm, Christer -68 MS 1999-07-30 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
3:58.32  » Rappe, Martin -72 MS 1999-08-11 » Sommarpropaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
3:58.80      Norberg, Daniel -78   M22 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:01.02  » Häggström, Niklas -71 MS 1999-07-30 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
4:02.90  Magnusson, Jan -74 MS 1999-07-30 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
4:16.96      Adolfsson, Christian -81   P18 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
4:23.48  Nerman, Linus -82 P17 1999-07-04 » Bospararspelen, Studenternas IP, Uppsala
4:34.88  Granlund, Anton -82 P17 1999-08-26 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
4:42.09      Kleebinder, Niklas -77   M22 1999-07-04 » JNM-UNM Mångkamp 99, Reykjavik, ISL
5:05.71  Lindkvist, Mikael -86 P13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
6:00.74  Wallgren, Joacim -84 P15 1999-09-19 » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
6:52.96  [1] Nordström, Erik -86 P13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
6:53.02  [2]   Lindkvist, Mikael -86   P13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
7:05.76  [3] Nylander, Tobias -85 P14 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
7:13.78  [4] Nyström, Jimmy -85 P14 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
7:34.89  [5] Janson, Robert -86 P13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
8:15.6m Malm, Christer -68 MS 1999-07-23 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
8:18.7m Phersson, Andreas -75 MS 1999-07-23 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
8:57.5m [1]   Johannesson, Ronny -77   M22 1999-06-29 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
9:10.11  [2] Adolfsson, Christian -81 P18 1999-08-18 » Viking  Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
9:50.76  [3] Wallgren, Joacim -84 P15 1999-09-12 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
9:53.00  [4]   Nerman, Linus -82   P17 1999-09-21 » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
10:01.90  [5] Granlund, Anton -82 P17 1999-09-21 » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
11:18.89  Månsson, Jonas -84 P15 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - Mellantid
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
14:10.95  [1] Malm, Christer -68 MS 1999-08-08 » SM, Heleneholms IP, Malmö
14:32.64  Phersson, Andreas -75 MS 1999-08-08 » SM, Heleneholms IP, Malmö
15:24.1m [2] » Rappe, Martin -72   MS 1999-09-26 » ALJ-Open, Stockholms Stadion, Stockholm
16:20.10  [3] Adolfsson, Christian -81 P18 1999-08-26 » Lindenpropagandan, Enskede IP, Stockholm
17:41.86  [4] Nerman, Linus -82 P17 1999-09-12 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - Mellantid
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 10 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
31:10.23  » Rappe, Martin -72 MS 1999-09-26 » ALJ-Open, Stockholms Stadion, Stockholm
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.22  » Rappe, Martin -72 MS 1999-08-07 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
32.05  Phersson, Andreas -75 MS 1999-10-09 » Visby Gatlopp, Visby
32.29      Arkad, Martin -69   MS 1999-08-07 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
33.14  » Häggström, Niklas -71 MS 1999-08-07 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
33.25  Magnusson, Jan -74 MS 1999-08-07 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
36.05  Svensson, Tom -68 MS 1999-08-14 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:11.20  [1] » Rappe, Martin -72 MS 1999-10-17 » Amsterdam marathon, Amsterdam, NED
Not
[1] - Mellantid
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
2:27.29  [1] » Rappe, Martin -72 MS 1999-06-06 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:15.21  Svensson, Tom -68 MS 1999-06-06 » Stockholm Marathon, Stockholm
4:12.42      Wagner, Henrik -69   MS 1999-06-06 » Stockholm Marathon, Stockholm
4:17.56  Hvitfelt, P-O -23 M75 1999-06-06 » Stockholm Marathon, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 1 500 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
4:41.52  [1] Wallgren, Joacim -84 P15 1999-09-17 » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
5:52.56  [2] Månsson, Jonas -84 P15 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 3 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
9:09.32  [1] Synnerman, Per -71 MS 1999-06-29 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
9:13.41  Malm, Christer -68 MS 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
9:31.91  Magnusson, Jan -74 MS 1999-06-29 » Ludvikaspelen, Hillängens IP, Ludvika
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.53  [1] Nyberg, Svante -87 -1.1 P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
12.30  [2] » Elgered, Jonas -87 -0.8 P12 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
12.45      Silén, Gustav -88 -0.8 P11 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
12.81  [3] Liedberg, Niclas -88 -1.0 P11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
13.11  [4] Segerlind, Jonas -88 -1.0 P11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
13.34  [5]   Nordenskiöld, Otto -88 +0.4 P11 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.83  [6] Olsson, David -88 +0.5 P11 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.99  Lundh, Robin -87 -1.1 P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
14.66  Rosenberg, Robin -87 +0.6 P12 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Vinduppgift saknas
12.35  Silén, Gustav -88 - P11 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
13.29  Lundh, Robin -87 - P12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
14.07  Thorell, Johan -87 - P12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
12.35  Silén, Gustav -88 - P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
13.10  Segerlind, Jonas -88 - P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.98  [1] Huss, Anders -85 +1.5 P14 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
14.40  Nylander, Tobias -85 0.0 P14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
15.28  [2]   Granlund, Jonas -86 -0.4 P13 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
15.31  [3] Nordström, Erik -86 -1.5 P13 1999-06-12 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
15.92  Westberg, Magnus -85 -1.4 P14 1999-06-12 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Vinduppgift saknas
13.77  Nylander, Tobias -85 - P14 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 110 m häck (106,7 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.34  [1] Hallgren, Jonathan -81 +1.4 P18 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
16.09  [2,3] Kleebinder, Niklas -77 +1.3 M22 1999-07-04 » JNM-UNM Mångkamp 99, Reykjavik, ISL
Ej godkänd vind
19.03  Wallgren, Jens -79 +2.3 M22 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 110 m häck (91,4 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
17.88  Kjäll, Daniel -83 +0.2 P16 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
18.80  Gustafsson, Joel -83 +0.4 P16 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
                 
 300 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
42.96  [1] Johansson, Fredrik -81 P18 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
41.54  [1] Gustafsson, Joel -83 P16 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
44.63  Lönnies, Henning -83 P16 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 400 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
54.49  [1] Klinteskog, Johan -81 P18 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
2.00  [1] Nordwall, Jimmy -81 P18 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
1.95  [2] Hallgren, Jonathan -81 P18 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.90      Kleebinder, Niklas -77   M22 1999-05-22 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
1.78  [3] Ericsson, Mattias -84 P15 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.77  Ericsson, Markus -81 P18 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
1.60      Everling, Måns -84   P15 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.55  Drougge, Felix -84 P15 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.50  [4] Janson, Robert -86 P13 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.47  [5]   Nordström, Erik -86   P13 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.40  Granlund, Jonas -86 P13 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.37  [6] Mellström, Johan -87 P12 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.33      Nylander, Tobias -85   P14 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1.33  Lindkvist, Robin -86 P13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1.29  Nyström, Jimmy -85 P14 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1.25      Lindkvist, Mikael -86   P13 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.25  Lundh, Robin -87 P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
1.23  Nilsson, Nicklas -87 P12 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.23    » Elgered, Jonas -87   P12 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.15  [7] Berg, Jonathan -88 P11 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.05  Olsson, David -88 P11 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
4.70  Lindh, Marcus -76 MS 1999-06-06 » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
4.37  Kleebinder, Niklas -77 M22 1999-05-23 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
3.12  [1]   Gustafsson, Joel -83   P16 1999-09-12 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
2.40  [2] Huss, Anders -85 P14 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1.65  Westberg, Magnus -85 P14 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1.60  Nylander, Tobias -85 P14 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
6.70  [1] Kleebinder, Niklas -77 +1.7 M22 1999-06-05 » FIN-SWE-EST, Hyvinkää, FIN
6.55  » Attersand, Johan -74 +1.5 MS 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
6.38  [2]   Hallgren, Jonathan -81 -1.3 P18 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
6.02  [3] Fager, Patrik -82 +1.5 P17 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.26  Ericsson, Mattias -84 -1.5 P15 1999-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.96      Lönnies, Henning -83 -1.5 P16 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
4.89  [4] Lindkvist, Robin -86 +0.7 P13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.87  [5] Huss, Anders -85 +1.1 P14 1999-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.87      Nordström, Erik -86 +0.7 P13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.80  » Attersand, Henrik -84 0.0 P15 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.78  [6] Nyström, Jimmy -85 +1.1 P14 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.76    » Wahlberg, Tommy -49 -0.5 M50 1999-08-21 » Veteran-SM -99, Sportcentrum, Norrtälje
4.63  [7] Janson, Robert -86 +1.1 P13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.45  Everling, Måns -84 -1.6 P15 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.45  [8]   Nylander, Tobias -85 +1.2 P14 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.41  Drougge, Felix -84 -2.3 P15 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.21  Granlund, Jonas -86 +0.3 P13 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.93      Nordgren, Robert -86 +0.4 P13 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.72  Lindkvist, Mikael -86 +0.7 P13 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
6.64  » Attersand, Johan -74 +4.0 MS 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
6.51  Hallgren, Jonathan -81 +2.2 P18 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
5.10      Nordström, Erik -86 +2.8 P13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
5.02  Huss, Anders -85 +2.9 P14 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.84  Nylander, Tobias -85 +2.6 P14 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Vinduppgift saknas
5.03  Nordström, Erik -86 - P13 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.55  [9] Granlund, Jonas -86 - P13 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
[7] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
[9] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.07  [1] Nordström, Erik -86 -0.9 P13 1999-09-12 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
4.82  Nylander, Tobias -85 +0.1 P14 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.75      Lindkvist, Robin -86 +0.7 P13 1999-09-12 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
4.70  Huss, Anders -85 +1.0 P14 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.68  Westberg, Magnus -85 -1.0 P14 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
4.49      Janson, Robert -86 +0.4 P13 1999-09-12 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
4.41  Nyström, Jimmy -85 -0.6 P14 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
4.18  Thorell, Johan -87 +0.6 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
4.09      Granlund, Jonas -86 -1.3 P13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
4.06  Nyberg, Svante -87 +1.4 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.97  Lundh, Robin -87 +0.5 P12 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.95      Nilsson, Nicklas -87 +1.1 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.90  Berg, Jonathan -88 -1.0 P11 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.78  Lindkvist, Mikael -86 -0.6 P13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
3.76      Mellström, Johan -87 +0.1 P12 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.73  Nordenskiöld, Otto -88 -0.2 P11 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.72  » Elgered, Jonas -87 +0.3 P12 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.69  [2]   Niemeyer, Tomas -89 -2.0 P10 1999-08-07 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.69  Liedberg, Niclas -88 +1.5 P11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
3.61  Söderstedt, Johan -88 0.0 P11 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.60    » Söderling, Jonathan -88 +0.8 P11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
3.52  Silén, Gustav -88 -1.1 P11 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.36  Sahlin, Patrik -87 +1.7 P12 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.35      Björkholm, Niclas -87 -0.2 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
3.32  Fält, Daniel -88 +0.3 P11 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.32  Olsson, David -88 -0.7 P11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
3.31      Brodén, Johan -88 -0.3 P11 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.29  Segerlind, Jonas -88 -0.6 P11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
3.15  Rosenberg, Robin -87 +0.6 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
2.99      Rubin, Daniel -87 +0.1 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
2.66  Tusséus, Robert -88 +1.5 P11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
4.83  Nylander, Tobias -85 +2.8 P14 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.21  Thorell, Johan -87 +2.5 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.98      Nilsson, Nicklas -87 +3.5 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
3.76  » Söderling, Jonathan -88 +2.1 P11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
3.74  Liedberg, Niclas -88 +2.6 P11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2.60  Silén, Oskar -91 +3.8 P10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
5.07  » Thulin, Mikael -85 - P14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
5.03  [3] Lindkvist, Robin -86 - P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
4.87      Huss, Anders -85 - P14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
4.61  Möller, Niklas -85 - P14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
4.10  Nyberg, Svante -87 - P12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
3.94      Nordgren, Robert -86 - P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
3.84  Lindkvist, Mikael -86 - P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
3.80  » Söderling, Jonathan -88 - P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
3.78      Liedberg, Niclas -88 - P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
3.78  Ericsson, Niclas -88 - P11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
3.76  Ceesay, Mohammed -88 - P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
3.58      Sonko, Lamin -87 - P12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
3.49  Pihl, Joakim -86 - P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
3.46  Brodén, Johan -88 - P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
3.16      Tusséus, Robert -88 - P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2.78  Berg, Theodor -91 - P10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P10
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.43  » Attersand, Johan -74 +1.9 MS 1999-08-08 » SM, Heleneholms IP, Malmö
12.88  [1] Gustafsson, Joel -83 +1.7 P16 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.84  [2]   Ericsson, Mattias -84 -0.5 P15 1999-09-10 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
11.40  [3] » Attersand, Henrik -84 -0.8 P15 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.50  Nordström, Erik -86 -1.1 P13 1999-09-11 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
9.62  Nyström, Jimmy -85 +0.4 P14 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.16      Nylander, Tobias -85 +0.7 P14 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.01  Janson, Robert -86 -1.7 P13 1999-09-11 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
8.94  Nilsson, Fredrik -85 +0.4 P14 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
9.67  Nyström, Jimmy -85 +2.8 P14 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Vinduppgift saknas
9.68  Janson, Robert -86 - P13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.67  » Söderling, Jonathan -88 - P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.28  [1] » Elgered, Jonas -87 - P12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
7.79  [2] Nordenskiöld, Otto -88 - P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
7.11  [3] Segerlind, Jonas -88 - P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Kula (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
13.14  [1,2] Kleebinder, Niklas -77 M22 1999-07-03 » JNM-UNM Mångkamp 99, Reykjavik, ISL
11.86  Westberg, Jöran -47 M50 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
11.28    » Berg, Torbjörn -51   M45 1999-05-25 » Veteran-DM dag 2, Brunna IP, Botkyrka
11.14  Hallgren, Jonathan -81 P18 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
9.77  Gustavsson, Mikael -61 M35 1999-09-21 » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Kula (6,25 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.07  [1] Hallgren, Jonathan -81 P18 1999-09-10 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
11.34  [2] Ericsson, Markus -81 P18 1999-09-10 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 Kula (6,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.70  Westberg, Jöran -47 M50 1999-08-20 » Veteran-SM -99, Sportcentrum, Norrtälje
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.62  Westberg, Magnus -85 P14 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
9.05  Möller, Niklas -85 P14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
8.87      Huss, Anders -85   P14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
8.59  Nylander, Tobias -85 P14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
7.45  Lindkvist, Mikael -86 P13 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.34      Lindkvist, Robin -86   P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
7.08  Granlund, Jonas -86 P13 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.08  Nyström, Jimmy -85 P14 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
6.88      Nordström, Erik -86   P13 1999-06-12 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
6.27  » Thulin, Mikael -85 P14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
6.14  Janson, Robert -86 P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
5.89      Ardlinger, Ingmar -86   P13 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.78  Pihl, Joakim -86 P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.42  Ericsson, Niclas -88 P11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
7.81  » Elgered, Jonas -87 P12 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
7.48      Mellström, Johan -87   P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
7.15  Berg, Jonathan -88 P11 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.80  Nilsson, Nicklas -87 P12 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.25      Lundh, Robin -87   P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
6.08  Nyberg, Svante -87 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
5.96  Thorell, Johan -87 P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
5.78      Tusséus, Robert -88   P11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
5.76  [1] Anderberg, Linus -89 P10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.76  Segerlind, Jonas -88 P11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
5.75      Olsson, David -88   P11 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.55  Rosenberg, Robin -87 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Diskus (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
45.20  Kleebinder, Niklas -77 M22 1999-07-04 » JNM-UNM Mångkamp 99, Reykjavik, ISL
41.74  » Berg, Torbjörn -51 M45 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
40.26  [1]   Westberg, Jöran -47   M50 1999-08-10 » Veteran-DM, Brunna IP, Botkyrka
31.84  [2] Wallgren, Jens -79 M22 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Diskus (1,75 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.26  Ericsson, Markus -81 P18 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
45.67  Westberg, Jöran -47 M50 1999-08-10 » Veteran-DM, Brunna IP, Botkyrka
30.90  Gustafsson, Joel -83 P16 1999-09-10 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
27.19      Westberg, Magnus -85   P14 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
26.94  » Attersand, Henrik -84 P15 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
26.26  Lengheden, Lasse -83 P16 1999-08-28 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
39.42  Westberg, Magnus -85 P14 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
24.17  [1] Granlund, Jonas -86 P13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
23.00      Nylander, Tobias -85   P14 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
22.52  Nyström, Jimmy -85 P14 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
21.89  Huss, Anders -85 P14 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
20.11      Lindkvist, Robin -86   P13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
19.67  Nordström, Erik -86 P13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
17.38  Nordgren, Robert -86 P13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
16.83      Lindkvist, Mikael -86   P13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
15.82  Janson, Robert -86 P13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Slägga (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.20  [1,2] Wallgren, Jens -79 M22 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Slägga (5,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.84  [1] Gustafsson, Joel -83 P16 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
21.35  [2] Kjäll, Daniel -83 P16 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
20.76      Westberg, Magnus -85   P14 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
17.04  [3] Swahn, Alexander -84 P15 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
14.91  [4] Månsson, Jonas -84 P15 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
14.89  [1] Lindkvist, Mikael -86 P13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
12.12  [2] Janson, Robert -86 P13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (800 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
52.64  Kleebinder, Niklas -77 M22 1999-07-04 » JNM-UNM Mångkamp 99, Reykjavik, ISL
52.08  [1,2] Ericsson, Markus -81 P18 1999-09-19 » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
51.14      Danielsson, Erik -71   MS 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
46.16  [3] Wallgren, Jens -79 M22 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.49  [1] Gustafsson, Joel -83 P16 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
37.15  Westberg, Magnus -85 P14 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
36.88  [2]   Kjäll, Daniel -83   P16 1999-08-28 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
35.47  » Attersand, Henrik -84 P15 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
32.86  [3] Huss, Anders -85 P14 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
24.58      Janson, Robert -86   P13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
24.16  [4] Lönnies, Henning -83 P16 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.63  [5] Nylander, Tobias -85 P14 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
22.45  [6]   Nyström, Jimmy -85   P14 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
21.18  [7] Ardlinger, Ingmar -86 P13 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
21.13  [8] Granlund, Jonas -86 P13 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
20.01  [9]   Nordström, Erik -86   P13 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
19.85  [10] Everling, Måns -84 P15 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
19.06  [11] Nordgren, Robert -86 P13 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[8] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[9] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[10] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[11] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.29  [1] » Elgered, Jonas -87 P12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
28.69  [2] Rubin, Daniel -87 P12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
21.42      Nilsson, Nicklas -87   P12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
20.72  Mellström, Johan -87 P12 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
20.59  Brodén, Johan -88 P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
19.54  [3]   Olsson, David -88   P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
19.20  Rosenberg, Robin -87 P12 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
18.35  [4] Silén, Gustav -88 P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
18.01  [5]   Söderstedt, Johan -88   P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
17.14  [6] Berg, Jonathan -88 P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
16.33  Nyberg, Svante -87 P12 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
16.10      Thorell, Johan -87   P12 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
15.33  [7] Segerlind, Jonas -88 P11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
15.15  Fält, Daniel -88 P11 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.23  Nordenskiöld, Otto -88 P11 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
39.01  [1] » Elgered, Jonas -87 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
31.11  Lundh, Robin -87 P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
30.62  [2]   Brodén, Johan -88   P11 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
30.50  Nilsson, Nicklas -87 P12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
30.48  Nyberg, Svante -87 P12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
29.70      Thorell, Johan -87   P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
29.16  Rubin, Daniel -87 P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
28.87  [3] Niemeyer, Tomas -89 P10 1999-08-07 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
28.78      Sonko, Lamin -87   P12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
27.55  Björkholm, Niclas -87 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
27.53  Liedberg, Niclas -88 P11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
27.19      Silén, Gustav -88   P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
26.97  Mellström, Johan -87 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
26.91  Ceesay, Mohammed -88 P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
26.52    » Söderling, Jonathan -88   P11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
26.29  Söderstedt, Johan -88 P11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
25.79  Olsson, David -88 P11 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
25.64      Nordenskiöld, Otto -88   P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
23.28  Tusséus, Robert -88 P11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
22.26  Berg, Jonathan -88 P11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
20.33      Berg, Theodor -91   P10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
19.01  Segerlind, Jonas -88 P11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 10-kamp
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
6 957  [1,2] Kleebinder, Niklas -77 - M22 1999-07-04 » JNM-UNM Mångkamp 99, Reykjavik, ISL
Resultat:          |  11.72(+1.2)  |  6.60(-)  |  13.14  |  1.90  |  53.77  |  16.09(+1.3)  |  45.20  |  4.30  |  52.64  |  4:42.09  |
Poäng:                |  707  |  720  |  676  |  714  |  649  |  723  |  771  |  702  |  628  |  667  |
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[2] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
                 
 6-kamp
  |  80 m häck (84 cm)  |  Längd (zon)  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 304  Nordström, Erik -86 -1.2 P13 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Resultat:          |  15.31(-1.5)  |  4.59(-0.9)  |  6.88  |  1.45  |  20.01  |  2:24.37  |
Poäng:                |  184  |  523  |  255  |  524  |  247  |  571  |
                 
 3-kamp
  |  60 m  |  Boll (300 gr)  |  Längd (zon)  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
1 599  [1] Nyberg, Svante -87 +0.3 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.21(+0.8)  |  28.25  |  3.91(-0.2)  |
Poäng:                |  621  |  429  |  549  |
1 562  [2] Thorell, Johan -87 +0.2 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.22(+0.8)  |  29.70  |  3.71(-0.4)  |
Poäng:                |  617  |  463  |  482  |
1 510  [3] Lundh, Robin -87 0.0 P12 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Resultat:          |  9.59(-0.4)  |  28.69  |  3.97(+0.5)  |
Poäng:                |  502  |  439  |  569  |
1 477  » Elgered, Jonas -87 +0.5 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.98(+1.4)  |  39.01  |  3.49(-0.4)  |
Poäng:                |  392  |  677  |  408  |
1 369  Björkholm, Niclas -87 +0.3 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.29(+0.9)  |  27.55  |  3.35(-0.2)  |
Poäng:                |  595  |  412  |  362  |
1 322  Nilsson, Nicklas -87 +0.2 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.83(+0.7)  |  28.18  |  3.65(-0.2)  |
Poäng:                |  433  |  427  |  462  |
1 278  Mellström, Johan -87 +0.6 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.92(+0.7)  |  26.97  |  3.68(+0.5)  |
Poäng:                |  408  |  398  |  472  |
1 268  [4] Liedberg, Niclas -88 +0.2 P11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.77(+0.6)  |  26.22  |  3.58(-0.1)  |
Poäng:                |  450  |  380  |  438  |
1 260  [5] Söderstedt, Johan -88 -0.7 P11 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Resultat:          |  9.75(-1.5)  |  25.25  |  3.61(0.0)  |
Poäng:                |  455  |  357  |  448  |
1 214  [6] Brodén, Johan -88 -0.9 P11 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Resultat:          |  10.02(-1.5)  |  30.61  |  3.31(-0.3)  |
Poäng:                |  381  |  484  |  349  |
1 203  [7] Nordenskiöld, Otto -88 -0.3 P11 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Resultat:          |  10.02(-0.4)  |  24.27  |  3.73(-0.2)  |
Poäng:                |  381  |  333  |  489  |
1 080  [8] Berg, Jonathan -88 -0.2 P11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.98(+0.8)  |  22.26  |  3.48(-1.1)  |
Poäng:                |  392  |  283  |  405  |
1 022  [9] Olsson, David -88 +0.1 P11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  10.23(+0.8)  |  24.63  |  3.32(-0.7)  |
Poäng:                |  328  |  342  |  352  |
922  [10] Segerlind, Jonas -88 +0.1 P11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  10.03(+0.8)  |  19.01  |  3.29(-0.6)  |
Poäng:                |  379  |  201  |  342  |
907  Rubin, Daniel -87 +0.5 P12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  10.11(+0.8)  |  23.12  |  2.99(+0.1)  |
Poäng:                |  358  |  305  |  244  |
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[8] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[9] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
[10] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 3-kamp
  |  60 m  |  Längd (zon)  |  Kula (3,0 kg)  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
1 672  Nyberg, Svante -87 +0.7 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.13(0.0)  |  4.06(+1.4)  |  6.08  |
Poäng:                |  647  |  600  |  425  |
1 643  Thorell, Johan -87 +0.8 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.26(-0.9)  |  4.21(+2.5)  |  5.77  |
Poäng:                |  604  |  651  |  388  |
1 458  Nilsson, Nicklas -87 +1.3 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.90(-0.9)  |  3.98(+3.5)  |  6.48  |
Poäng:                |  413  |  573  |  472  |
1 455  Lundh, Robin -87 +0.2 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.72(-0.2)  |  3.90(+0.5)  |  6.25  |
Poäng:                |  464  |  546  |  445  |
988  » Elgered, Jonas -87 0.0 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.99(0.0)  |  ej res  |  7.65  |
Poäng:                |  389  |  - 1  |  599  |
909  Rosenberg, Robin -87 +0.2 P12 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  10.55(-0.2)  |  3.15(+0.6)  |  5.55  |
Poäng:                |  253  |  296  |  360  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics