HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2018-10-23
Ute för 1999 Resultatdatum: 1999-09-21
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.50  Westgärds, Sara -87 0.0 F12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
8.80  [1] Lidmark, Lena -87 +1.2 F12 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.92      Forsberg, Emma -88 0.0 F11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
9.08  Arvidsson, Emelie -87 -0.2 F12 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.09  [2] Johansson, Linn -88 0.0 F11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
9.10      Hynning, Elin -87 +0.9 F12 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
9.20  Nylander, Elina -87 +0.8 F12 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.35  Liljebäck, Mika -88 +0.8 F11 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.41      Håkansson, Camilla -87 +0.2 F12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
9.50  Weinz, Helena -87 -0.7 F12 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.50  Bauermeister, Anna -90 +0.7 F10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.51      Widengren, Johanna -88 +0.8 F11 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.57  Holm, Liv -88 +0.2 F11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
9.60  Eklund, Marica -88 0.0 F11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
9.65    » Carlsson Odell, Sara -89 +1.9 F10 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.68  [3] Fahlén, Catrin -89 +1.6 F10 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.79  [4] Westling, Amanda -89 -0.3 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.80      Alsterlund, Lisa -88 -0.2 F11 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.84  Gustavsson, Therese -87 -1.7 F12 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.94  Johansson, Ella -90 +0.7 F10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.96    » Carls, Sofia -90 +1.0 F10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.01  Wiman, Sara -88 -0.9 F11 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.30  » Nyström, Michelle -87 0.0 F12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
10.37      Wiman, Anna -90 -0.3 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.44  Sahlin, Camilla -89 -0.3 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.50  Högberg, Elin -89 +0.7 F10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.72      Asp, Anna -88 -0.9 F11 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.95  Jakobsson, Ulrika -91 +0.9 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.23  Brännström, Ida -87 +0.2 F12 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.82  Ahvander, Jonna -91 +0.5 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
8.72  Lidmark, Lena -87 +2.3 F12 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
8.94  Johansson, Linn -88 +2.6 F11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
9.07      Arvidsson, Emelie -87 +2.6 F12 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
9.43  » Carlsson Odell, Sara -89 +2.7 F10 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.43  Holm, Liv -88 +2.5 F11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
9.44      Weinz, Helena -87 +2.5 F12 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.74  Johansson, Ella -90 +3.4 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.73  Mattsson, Ella -90 +3.4 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
9.88  » Carls, Sofia -90 - F10 1999-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.87  [1] Teilman, Maria -86 -0.4 F13 1999-09-11 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
11.28  Carls, Camilla -86 +1.3 F13 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.32      Lagerblad, Lovisa -85 0.0 F14 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.42  Krasniqi, Rozafa -86 -0.5 F13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
11.50  Wiberg, Karolina -85 0.0 F14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
11.70      Andersson, Annika -86 0.0 F13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
11.84  Söderhult, Ellen -86 +0.7 F13 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.92  Karlsson, Lina -85 +1.2 F14 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.92      Bergström, Helena -85 -0.6 F14 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.49  Barman, Emelie -85 +1.2 F14 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
11.78  Karlsson, Lina -85 +5.0 F14 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.33  [1] Nordqvist, Malin -84 +2.0 F15 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.62  [2,3] Ljungkvist, Jenny -83 +1.7 F16 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
12.75      Udd, Lena -70 -8.8 KS 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
13.06  [4] Meckbach, Susanne -81 -0.5 F18 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.20  Sonnerby, Maria -82 -0.6 F17 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.37      Lissäng, Sofie -80 +1.1 F19 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
13.38  [5] Schmitz, Corinne -83 -1.5 F16 1999-06-05 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
13.80  Hortobagyi, Elisabeth -84 +0.8 F15 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.81  [6]   Carls, Camilla -86 +1.0 F13 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
14.36  Andrén, Malin -83 +2.0 F16 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
14.61  Berggren, Hanna -84 +0.2 F15 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
14.84  Arvidsson, Emelie -87 +1.0 F12 1999-08-24 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.93  Udd, Lena -70 -1.2 KS 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
25.67  [1] Ljungkvist, Jenny -83 +1.1 F16 1999-06-23 » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
25.88  [2]   Nordqvist, Malin -84 +0.5 F15 1999-09-18 » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
26.22  [3] Liljegren, Sara -81 +1.0 F18 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
26.35  [4] Fitinghoff, Sophie -82 -0.4 F17 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.32  [5]   Carls, Camilla -86 0.0 F13 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
28.75  [6] Lagerblad, Lovisa -85 +0.5 F14 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
28.97  Krasniqi, Rozafa -86 +0.5 F13 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
29.71  [7]   Söderhult, Ellen -86 0.0 F13 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
30.34  Karlsson, Lina -85 +0.8 F14 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
30.37  Lidmark, Lena -87 +0.2 F12 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
30.38  [8]   Andersson, Annika -86 +0.5 F13 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
31.62  Barman, Emelie -85 +0.2 F14 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
33.25  Bergström, Helena -85 -2.7 F14 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
24.81  Udd, Lena -70 +2.6 KS 1999-05-27 » Back on Track, Enskede IP, Stockholm
28.09  Schmitz, Corinne -83 +2.3 F16 1999-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
29.93      Andersson, Annika -86 +2.6 F13 1999-06-15 » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
29.95  Odum, Mirian -81 +2.9 F18 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
28.61  [9] Krasniqi, Rozafa -86 - F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
29.00  Wiberg, Karolina -85 - F14 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
32.86  Eriksson, Sofie -86 - F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[9] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
40.49  Ljungkvist, Jenny -83 F16 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
42.53  Nordqvist, Malin -84 F15 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
43.20      Liljegren, Sara -81   F18 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
43.40  Fitinghoff, Sophie -82 F17 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
43.76  [1] Schmitz, Corinne -83 F16 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
45.60      Wiberg, Karolina -85   F14 1999-09-21 » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
49.98  Andrén, Malin -83 F16 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
51.92  Barman, Emelie -85 F14 1999-09-21 » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
56.86  [1] Udd, Lena -70 KS 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
57.77  [2,3] Ljungkvist, Jenny -83 F16 1999-09-19 » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
59.74  [4]   Liljegren, Sara -81   F18 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
61.18  [5] Fitinghoff, Sophie -82 F17 1999-08-01 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
71.55  Nylander, Elina -87 F12 1999-05-16 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
72.17      Odum, Mirian -81   F18 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
72.23  Berglund, Matilda -83 F16 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
75.76  Bauermeister, Anna -90 F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
77.95      Fahlén, Catrin -89   F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
78.11  » Carlsson Odell, Sara -89 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
79.45  Widengren, Johanna -88 F11 1999-05-16 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
84.91    » Carls, Sofia -90   F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
85.71  Wiman, Anna -90 F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
86.15  Friberg, Klara -89 F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
87.64      Lord, Linnéa -89   F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
90.79  Högberg, Elin -89 F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
92.86  Eriksson-Finn, Sara -89 F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:46.67  Essen-Möller, Linda -82 F17 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:47.46  Söderhult, Ellen -86 F13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
1:54.91      Nylander, Elina -87   F12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1:55.40  Lagerblad, Lovisa -85 F14 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1:56.54  Håkansson, Camilla -87 F12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1:58.16    » Nyström, Michelle -87   F12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1:58.32  Gustavsson, Therese -87 F12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1:59.34  Berglund, Matilda -83 F16 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1:59.86      Weinz, Helena -87   F12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:00.72  Hynning, Elin -87 F12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:01.70  Westgärds, Sara -87 F12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:02.93      Forsberg, Emma -88   F11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:06.37  [1] Järlefelt, Maria -85 F14 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:08.01  Allvin, Fanny -87 F12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:08.02  [2]   Liljebäck, Mika -88   F11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2:15.04  [3] Wiman, Sara -88 F11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
2:23.01  Eriksson, Sofie -86 F13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:20.73  Liljegren, Sara -81 F18 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
2:31.39  [1] Söderhult, Ellen -86 F13 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2:32.37  [2]   Teilman, Maria -86   F13 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2:40.45  Barman, Emelie -85 F14 1999-09-12 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
2:42.46  Lagerblad, Lovisa -85 F14 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:42.85  [3]   Forsberg, Emma -88   F11 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2:43.09  Berglund, Matilda -83 F16 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:44.10  [4] Holm, Liv -88 F11 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2:44.85  [5] » Nyström, Michelle -87   F12 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2:44.85  [5] Nylander, Elina -87 F12 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2:45.15  Silén, Matilda -86 F13 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:46.62      Andersson, Annika -86   F13 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
2:46.67  Håkansson, Camilla -87 F12 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2:47.23  Carls, Camilla -86 F13 1999-08-17 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2:51.31      Arvidsson, Emelie -87   F12 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:51.95  Krasniqi, Rozafa -86 F13 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2:54.23  Weinz, Helena -87 F12 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
2:56.65      Gustavsson, Therese -87   F12 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3:01.16  Liljebäck, Mika -88 F11 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
3:06.10  Bauermeister, Anna -90 F10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:10.02    » Carls, Sofia -90   F10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:14.09  Widengren, Johanna -88 F11 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3:18.73  Wiman, Anna -90 F10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:26.55  Johansson, Ella -90 F10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Stafettsträcka
2:22.99  [6] Forsberg, Emma -88 F11 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
2:33.41  [7] Järlefelt, Maria -85 F14 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
2:38.57  [7]   Barman, Emelie -85   F14 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
2:39.54  [6] Lagerblad, Lovisa -85 F14 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
2:39.85  [7] Håkansson, Camilla -87 F12 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
2:42.06  [8]   Nylander, Elina -87   F12 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
2:50.29  [7] Arvidsson, Emelie -87 F12 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
3:08.03  [8] Widengren, Johanna -88 F11 1999-06-03 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - sträcka #2 i 3x800m
[7] - sträcka #3 i 3x800m
[8] - sträcka #1 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:19.80  Söderhult, Ellen -86 F13 1999-09-21 » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
3:30.74  Håkansson, Camilla -87 F12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
3:32.36      Holm, Liv -88   F11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
3:35.10  Gustavsson, Therese -87 F12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
3:37.50  Barman, Emelie -85 F14 1999-09-21 » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
5:17.69  [1] Essen-Möller, Linda -82 F17 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
5:36.87  Söderhult, Ellen -86 F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
5:41.44  Barman, Emelie -85 F14 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
6:57.1m [1] Wallgren, Lisa -79 K22 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
7:15.84  Söderhult, Ellen -86 F13 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
7:21.20  [2]   Barman, Emelie -85   F14 1999-09-11 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
8:43.90  [3] Berglund, Matilda -83 F16 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
8:44.82  [4] Bergsten, Moa -83 F16 1999-09-12 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
9:06.00  Kudrén, Sara -84 F15 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
10:27.85  [1] Wallgren, Lisa -79 K22 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
18:03.10  [1] Wallgren, Lisa -79 K22 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.28  Wallgren, Lisa -79 K22 1999-08-07 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:26.56  Friström, Kajsa -65 KS 1999-09-12 » Stockholmsloppet, Stockholm
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
3:11.18  [1] De Paulis, Eva -67 KS 1999-04-19 » Hopkinton marathon, Boston, USA
3:37.56  Sripathed, Prapasri -70 KS 1999-06-06 » Stockholm Marathon, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
7:10.54  Wallgren, Lisa -79 K22 1999-08-29 » Nordisk Juniorlandskamp, Leppävara, FIN
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.58  Arvidsson, Emelie -87 -0.5 F12 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.48  [1] Nylander, Elina -87 0.0 F12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
12.10  [2]   Forsberg, Emma -88 -0.7 F11 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.37  [3] Weinz, Helena -87 +1.0 F12 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.04  Widengren, Johanna -88 0.0 F11 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Vinduppgift saknas
12.62  [4] Widengren, Johanna -88 - F11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
13.47  Allvin, Fanny -87 - F12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
13.83  [5]   Holm, Liv -88 - F11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
13.88  Johansson, Linn -88 - F11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
12.67  Forsberg, Emma -88 - F11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
12.70  Johansson, Linn -88 - F11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
12.85      Engström, Linda -88 - F11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
13.31  Widengren, Johanna -88 - F11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
13.54  Knapp, Klara -88 - F11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.45  Krasniqi, Rozafa -86 +0.8 F13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
13.61  Teilman, Maria -86 +0.8 F13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
13.73      Carls, Camilla -86 +0.8 F13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
13.98  [1] Lagerblad, Lovisa -85 -0.6 F14 1999-09-12 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
14.98  Andersson, Annika -86 +1.5 F13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
15.90      Karlsson, Lina -85 +1.4 F14 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
16.03  Söderhult, Ellen -86 -1.6 F13 1999-06-12 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Vinduppgift saknas
13.36  [2] Carls, Camilla -86 - F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
13.37  [3] Krasniqi, Rozafa -86 - F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
13.49  [4]   Teilman, Maria -86 - F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
13.64  Lagerblad, Lovisa -85 - F14 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
14.23  [5] Andersson, Annika -86 - F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.97  [1] Fitinghoff, Sophie -82 +1.4 F17 1999-09-12 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
16.94  [2] Liljegren, Sara -81 -0.8 F18 1999-06-09 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 100 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.12  [1] Nordqvist, Malin -84 +0.1 F15 1999-09-17 » Skol-SM 99, Stockholms Stadion, Stockholm
18.13  Hortobagyi, Elisabeth -84 +1.0 F15 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
43.96  [1] Fitinghoff, Sophie -82 F17 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
49.40  [2] Schmitz, Corinne -83 F16 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
49.52  [3] Liljegren, Sara -81 F18 1999-05-18 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 400 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
63.39  [1] Fitinghoff, Sophie -82 F17 1999-06-23 » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
76.00  Lagerblad, Lovisa -85 F14 1999-09-21 » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
76.68      Andersson, Annika -86   F13 1999-09-21 » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
80.82  Carls, Camilla -86 F13 1999-09-21 » Septemberproppen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.56  [1,2] Fitinghoff, Sophie -82 F17 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
1.47  [3] Bergsten, Moa -83 F16 1999-09-05 » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
1.45  [4]   Krasniqi, Rozafa -86   F13 1999-06-12 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
1.42  [5] Söderhult, Ellen -86 F13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
1.39  [6] Andersson, Annika -86 F13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
1.37  [7]   Arvidsson, Emelie -87   F12 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
1.34  Carls, Camilla -86 F13 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.29  [8] Hynning, Elin -87 F12 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
1.28      Lagerblad, Lovisa -85   F14 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1.25  Håkansson, Camilla -87 F12 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.25  Forsberg, Emma -88 F11 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.21  [9]   Holm, Liv -88   F11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
1.20  Teilman, Maria -86 F13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1.15  Ljungkvist, Jenny -83 F16 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
1.15      Gustavsson, Therese -87   F12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
1.04  Eriksson, Sofie -86 F13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1.01  » Carls, Sofia -90 F10 1999-08-01 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1.00      Järlefelt, Maria -85   F14 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
0.95  Alsterlund, Lisa -88 F11 1999-06-20 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[7] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
[9] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
3.13  [1] Lissäng, Sofie -80 F19 1999-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2.07  [2,3] Hortobagyi, Elisabeth -84 F15 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
2.00  [4] Krasniqi, Rozafa -86 F13 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.18  Udd, Lena -70 -3.3 KS 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
4.85  [1] Nordqvist, Malin -84 +0.4 F15 1999-08-28 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
4.57  Hortobagyi, Elisabeth -84 +1.5 F15 1999-09-11 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
4.79  Liljegren, Sara -81 +3.2 F18 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.70  [1] Andersson, Annika -86 +0.7 F13 1999-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.68  [2] Krasniqi, Rozafa -86 +1.9 F13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.62  [3]   Teilman, Maria -86 +1.9 F13 1999-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.49  Carls, Camilla -86 +1.2 F13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.43  [4] Arvidsson, Emelie -87 +1.5 F12 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.41      Wiberg, Karolina -85 -0.6 F14 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
4.40  Söderhult, Ellen -86 +1.2 F13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
4.37  Lagerblad, Lovisa -85 +1.2 F14 1999-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.17      Karlsson, Lina -85 +1.2 F14 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.08  Forsberg, Emma -88 +0.9 F11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.07  Lidmark, Lena -87 +1.2 F12 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.01  [5]   Johansson, Linn -88 +0.7 F11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.00  Weinz, Helena -87 +1.8 F12 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
3.96  Hynning, Elin -87 +1.6 F12 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
3.92      Nylander, Elina -87 +1.3 F12 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
3.89  Gustafsson, Annika -85 -0.7 F14 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.82  Håkansson, Camilla -87 -0.2 F12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
3.80      Holm, Liv -88 -0.4 F11 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.72  Widengren, Johanna -88 -0.5 F11 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.68  Bergström, Helena -85 +1.0 F14 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.68      Eklund, Marica -88 +1.7 F11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
3.59  Bauermeister, Anna -90 -0.5 F10 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.49  [6] » Carlsson Odell, Sara -89 +1.5 F10 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.44    » Carls, Sofia -90 +0.4 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.42  Liljebäck, Mika -88 +1.9 F11 1999-06-12 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.35  Westling, Amanda -89 +0.8 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.34    » Nyström, Michelle -87 -0.6 F12 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.30  Asp, Anna -88 +1.2 F11 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.27  Sahlin, Camilla -89 +0.5 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.19      Johansson, Ella -90 -0.8 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.18  Wiman, Sara -88 0.0 F11 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.15  Wiman, Anna -90 +1.9 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.08      Alsterlund, Lisa -88 -0.8 F11 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.01  Westgärds, Sara -87 -0.1 F12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
2.94  Andersson, Catarina -85 +0.7 F14 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2.85      Hederos, Frida -88 -0.2 F11 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2.81  Jakobsson, Ulrika -91 +1.6 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.67  Mattsson, Ella -90 +0.9 F10 1999-06-06 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
4.75  Teilman, Maria -86 +3.2 F13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.73  Andersson, Annika -86 +4.0 F13 1999-07-24 » Bodens sommarspel, Björknäsvallen, Boden
4.73      Krasniqi, Rozafa -86 +2.1 F13 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
4.10  Nylander, Elina -87 +2.9 F12 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
3.96  Gustafsson, Annika -85 +2.2 F14 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.04  Andersson, Catarina -85 +3.5 F14 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Vinduppgift saknas
4.49  Wiberg, Karolina -85 - F14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
4.16  [7] Forsberg, Emma -88 - F11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
4.16      Westgärds, Sara -87 - F12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
3.95  Nylander, Elina -87 - F12 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.92  [8] Holm, Liv -88 - F11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
3.69    » Nyström, Michelle -87 - F12 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.68  Bauermeister, Anna -90 - F10 1999-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.49  [6] Fahlén, Catrin -89 - F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3.46      Wiman, Sara -88 - F11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
3.29  Allvin, Fanny -87 - F12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
3.12  Högberg, Elin -89 - F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3.11      Friberg, Klara -89 - F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
3.09  Beyer, Mimmi -88 - F11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
3.05  Mattsson, Ella -90 - F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
2.66  J-sson Malmström, Emma -90 - F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F10
[7] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.70  [1] Bergsten, Moa -83 -1.1 F16 1999-09-10 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
9.61  [2] Hortobagyi, Elisabeth -84 -1.7 F15 1999-09-10 » JDM - UDM -99, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
10.10  Bergsten, Moa -83 +4.1 F16 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
9.95  Hortobagyi, Elisabeth -84 +3.3 F15 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
9.25  Andersson, Annika -86 +3.6 F13 1999-06-15 » Juniproppen, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
10.11  Bergsten, Moa -83 - F16 1999-09-05 » Hässelby Ungdomsspel, Hässelby IP, Hässelby
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.41  Andersson, Annika -86 -1.9 F13 1999-09-11 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
10.14  Krasniqi, Rozafa -86 +0.3 F13 1999-09-11 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
8.68  Carls, Camilla -86 +1.6 F13 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Vinduppgift saknas
10.30  [1] Krasniqi, Rozafa -86 - F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.70  [2] Söderhult, Ellen -86 - F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
9.23      Arvidsson, Emelie -87 - F12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.81  Carls, Camilla -86 - F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.49  Holm, Liv -88 - F11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
8.42      Eriksson, Sofie -86 - F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
6.73  [3] Marmbrandt, Andrea -88 - F11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.64  [1] Wikström, Linda -81 F18 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
8.36  [2] Sandberg, Maria -81 F18 1999-05-23 » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.92  Krasniqi, Rozafa -86 F13 1999-05-29 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.18  [1] Håkansson, Felicia -84 F15 1999-08-28 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
7.28      Carls, Camilla -86   F13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
6.92  Björklund, Elvira -86 F13 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6.86  Eriksson, Sofie -86 F13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
6.61      Wiberg, Karolina -85   F14 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
6.47  Lagerblad, Lovisa -85 F14 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
6.35  Söderhult, Ellen -86 F13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
5.77      Teilman, Maria -86   F13 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
5.00  Järlefelt, Maria -85 F14 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
7.23  Hynning, Elin -87 F12 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
7.20  [1] Forsberg, Emma -88 F11 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
7.04      Arvidsson, Emelie -87   F12 1999-08-22 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.28  Håkansson, Camilla -87 F12 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
6.19  Holm, Liv -88 F11 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
5.90      Eklund, Marica -88   F11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
5.64  Nylander, Elina -87 F12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
5.18  Wiman, Sara -88 F11 1999-05-13 » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.94      Alsterlund, Lisa -88   F11 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.90  Hederos, Frida -88 F11 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.29  » Carls, Sofia -90 F10 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.28      Weinz, Helena -87   F12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
4.10  Söderlund, Sandra -88 F11 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.68  Asp, Anna -88 F11 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.37  [1,2] Wikström, Linda -81 F18 1999-06-22 » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
25.42  [3] Sandberg, Maria -81 F18 1999-06-09 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
23.70  [4] Mattsson, Sofii -81 F18 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
26.57  [1] Karlsson, Lina -85 F14 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
25.76  [2] Carls, Camilla -86 F13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
25.10  [3]   Krasniqi, Rozafa -86   F13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
22.65  [4] Lagerblad, Lovisa -85 F14 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
18.00  [5] Andersson, Annika -86 F13 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
17.19      Söderhult, Ellen -86   F13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
15.41  Teilman, Maria -86 F13 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
14.16  Wiberg, Karolina -85 F14 1999-08-25 » Sth-Cup Kval F P 14, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.61  [1] Mattsson, Sofii -81 F18 1999-05-30 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
35.20  [2,3] Sandberg, Maria -81 F18 1999-06-23 » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
25.02  Håkansson, Felicia -84 F15 1999-08-28 » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
23.38  [1] Nordqvist, Malin -84 F15 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.87  [1] Sandberg, Maria -81 F18 1999-06-05 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
20.11  [2,3] Mattsson, Sofii -81 F18 1999-08-22 » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede IP, Stockholm
10.72  [4]   Andrén, Malin -83   F16 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
10.42  [5] Kudrén, Sara -84 F15 1999-08-19 » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.08  [1] Krasniqi, Rozafa -86 F13 1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
26.94  [2] Lagerblad, Lovisa -85 F14 1999-09-11 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
21.66      Gustavsson, Therese -87   F12 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
20.27  [3] Håkansson, Camilla -87 F12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
19.51  Forsberg, Emma -88 F11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
18.13  [4]   Andersson, Annika -86   F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
18.03  [5] Carls, Camilla -86 F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
17.36  [6] Hynning, Elin -87 F12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
17.15  [7]   Arvidsson, Emelie -87   F12 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
17.04  Eriksson, Sofie -86 F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
16.81  Wiberg, Karolina -85 F14 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
15.55      Söderhult, Ellen -86   F13 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
15.09  Björklund, Elvira -86 F13 1999-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
14.47  [8] Holm, Liv -88 F11 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
12.61  [9] Hederos, Frida -88 F11 1999-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[8] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
[9] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.62  [1] Forsberg, Emma -88 F11 1999-08-29 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
28.57  Bauermeister, Anna -90 F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
27.83  [2]   Arvidsson, Emelie -87   F12 1999-06-12 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
25.50  Wiman, Anna -90 F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
23.01  [3] Holm, Liv -88 F11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
22.15      Hynning, Elin -87   F12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
20.85  [4] » Carlsson Odell, Sara -89 F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
20.78  » Nyström, Michelle -87 F12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
19.90      Johansson, Ella -90   F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
19.79  » Carls, Sofia -90 F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
19.72  Wiman, Sara -88 F11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
18.87      Beyer, Mimmi -88   F11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
18.49  Weinz, Helena -87 F12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
18.36  Håkansson, Camilla -87 F12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
18.20      Widengren, Johanna -88   F11 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
17.95  Westgärds, Sara -87 F12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
16.80  Eklund, Marica -88 F11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
16.43      J-sson Malmström, Emma -90   F10 1999-09-04 » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
15.91  Johansson, Linn -88 F11 1999-09-08 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
15.44  Allvin, Fanny -87 F12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
14.98      Nylander, Elina -87   F12 1999-06-08 » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
14.80  Liljebäck, Mika -88 F11 1999-06-12 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 6-kamp
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  Kula (3,0 kg)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 312  Krasniqi, Rozafa -86 -0.9 F13 1999-08-08 » Swebus Mångkampscup, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  14.05(0.0)  |  1.38  |  28.96  |  4.46(-1.8)  |  9.02  |  2:53.57  |
Poäng:                |  494  |  656  |  619  |  634  |  640  |  269  |
2 377  [1] Söderhult, Ellen -86 -0.3 F13 1999-06-13 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Resultat:          |  16.03(-1.6)  |  1.36  |  14.29  |  4.10(+1.1)  |  5.92  |  2:34.30  |
Poäng:                |  161  |  630  |  205  |  512  |  297  |  572  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
                 
 3-kamp
  |  60 m  |  Boll (300 gr)  |  Längd (zon)  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 002  [1] Arvidsson, Emelie -87 -0.3 F12 1999-06-12 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Resultat:          |  9.19(-1.2)  |  27.83  |  4.20(+0.5)  |
Poäng:                |  668  |  638  |  696  |
1 901  Forsberg, Emma -88 +0.1 F11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.04(+0.3)  |  25.79  |  3.95(-0.1)  |
Poäng:                |  721  |  575  |  605  |
1 682  [2] Hynning, Elin -87 0.0 F12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.24(+0.2)  |  22.15  |  3.85(-0.2)  |
Poäng:                |  651  |  462  |  569  |
1 550  [3] Holm, Liv -88 0.0 F11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.57(+0.2)  |  23.01  |  3.71(-0.2)  |
Poäng:                |  543  |  489  |  518  |
1 521  [4] Westgärds, Sara -87 -0.1 F12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  8.50(0.0)  |  17.95  |  3.01(-0.1)  |
Poäng:                |  925  |  327  |  269  |
1 474  [5] Håkansson, Camilla -87 0.0 F12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.41(+0.2)  |  17.80  |  3.82(-0.2)  |
Poäng:                |  594  |  322  |  558  |
1 230  [6] Johansson, Linn -88 -0.2 F11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.28(+0.2)  |  12.46  |  3.53(-0.5)  |
Poäng:                |  638  |  139  |  453  |
1 176  [7] Eklund, Marica -88 +0.2 F11 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.67(+0.3)  |  16.80  |  3.31(+0.1)  |
Poäng:                |  512  |  289  |  375  |
1 129  [8] » Nyström, Michelle -87 -0.1 F12 1999-09-14 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  10.30(0.0)  |  20.42  |  3.34(-0.2)  |
Poäng:                |  336  |  407  |  386  |
1 082  [9] Liljebäck, Mika -88 +0.3 F11 1999-06-12 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Resultat:          |  9.89(-1.4)  |  14.80  |  3.42(+1.9)  |
Poäng:                |  447  |  221  |  414  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
[8] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[9] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 3-kamp
  |  60 m  |  Längd (zon)  |  Kula (2,0 kg)  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
1 802  Forsberg, Emma -88 -0.7 F11 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.32(-1.2)  |  3.97(-0.2)  |  7.20  |
Poäng:                |  624  |  612  |  566  |
1 395  Holm, Liv -88 -1.6 F11 1999-05-08 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Resultat:          |  9.91(-1.2)  |  3.67(-2.0)  |  6.19  |
Poäng:                |  441  |  504  |  450  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics