HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SÄSONGENS NYA KLUBBREKORDNOTERINGAR Rapportdatum: 2018-10-10
Ute för 1999 Resultatdatum: 1999-09-14
Förklaringar            
Nu gällande klubbrekordnotering för 1999.
Tidigare klubbrekordnotering som senare under 1999 har slagits av annan person/lag.
Tangering av eget klubbrekord eller klubbrekordnotering som senare under 1999 har slagits av personen/laget.
               
datum gren klass   namn resultat   vind   tävling
1999-09-14 60 m F12 Westgärds, Sara -87 8.50  0.0 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
200 m P13 Lindkvist, Robin -86 26.13  +0.4 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
Stav F13 Krasniqi, Rozafa -86 2.00  » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
3-kamp F11 Forsberg, Emma -88 1 901  +0.1 » Säsongsavslutning med DF 3-kamp, Kristinebergs IP, Stockholm
1999-09-11 Tresteg (zon) P13 Nordström, Erik -86 11.50  -1.1 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
Tresteg (zon) F13 Andersson, Annika -86 10.41  -1.9 » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
4 x 80 m F13 Teilman, Maria -86 42.87  » Regionsfinal P+F 14, Arosvallen, Västerås
Krasniqi, Rozafa -86
Andersson, Annika -86
Carls, Camilla -86
1999-09-08 60 m F12 Westgärds, Sara -87 8.54  0.0 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
60 m F11 Forsberg, Emma -88 8.92  0.0 » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
600 m P13 Nordström, Erik -86 1:39.40  » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F12 Gustavsson, Therese -87 21.66  » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 80 m F13 Teilman, Maria -86 42.98  » Sth-Cup 99 Final F P 14, Källbrinks IP, Huddinge
Krasniqi, Rozafa -86
Andersson, Annika -86
Carls, Camilla -86
1999-09-04 600 m F11 Forsberg, Emma -88 2:02.93  » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 » Söderling, Jonathan -88 8.67  - » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 Krasniqi, Rozafa -86 10.30  - » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F12 Arvidsson, Emelie -87 9.23  - » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 Holm, Liv -88 8.49  - » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) [1] P13 Janson, Robert -86 24.58  » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) P11 Brodén, Johan -88 20.59  » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F12 Håkansson, Camilla -87 20.27  » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F11 Forsberg, Emma -88 19.51  » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) F10 Bauermeister, Anna -90 28.57  » Hammarby ungdomsspel, Enskede IP, Stockholm
1999-08-30 60 m häck (76,2 cm) P11 Silén, Gustav -88 12.35  - » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P13 Nordström, Erik -86 11.31  +1.2 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 Andersson, Annika -86 10.05  +0.2 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) [2] P14 Westberg, Magnus -85 37.15  » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
1999-08-29 2 000 m h (76,2 cm) [3] K22 Wallgren, Lisa -79 7:10.54  [4] » Nordisk Juniorlandskamp, Leppävara, FIN
Stav F13 Krasniqi, Rozafa -86 1.92  » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede IP, Stockholm
1999-08-28 Slägga (3,0 kg/110) F15 Håkansson, Felicia -84 25.02  » Lag-USM, Marks IP, Karlskrona
1999-08-24 100 m [5] P13 Lindkvist, Robin -86 13.22  +0.1 » Augusti-proppen, Enskede IP, Stockholm
1999-08-22 Längd [6] P13 Nordström, Erik -86 5.03  - » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Stafett 1 000 m P19 Molinder, Roger -80 1:59.16  » Regionsfinal div 1 män, Enskede IP, Stockholm
Skeppstedt, Martin -82
Söderling, Andreas -81
Klinteskog, Johan -81
1999-08-21 60 m F10 Bauermeister, Anna -90 9.50  +0.7 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd M50 » Wahlberg, Tommy -49 4.76  -0.5 » Veteran-SM -99, Sportcentrum, Norrtälje
1999-08-19 Slägga (3,0 kg/110) F15 Nordqvist, Malin -84 23.38  » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) [7] F16 Andrén, Malin -83 10.72  » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) [8] F15 Kudrén, Sara -84 10.42  » Sth-Cup 16, Enskede IP, Stockholm
1999-08-10 Diskus (1,5 kg) M50 Westberg, Jöran -47 45.67  » Veteran-DM, Brunna IP, Botkyrka
1999-08-08 Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.43  +1.9 » SM, Heleneholms IP, Malmö
6-kamp F13 Krasniqi, Rozafa -86 3 312  -0.9 » Swebus Mångkampscup, Källbrinks IP, Huddinge
1999-08-01 Tresteg (zon) F13 Andersson, Annika -86 10.03  - » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-07-31 Stav F19 Lissäng, Sofie -80 3.13  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Längd [6] P13 Lindkvist, Robin -86 4.70  +0.7 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1999-07-30 800 m MS » Pell, Rickard -79 1:48.19  » JEM 22, Ullevi, Göteborg
800 m M22 » Pell, Rickard -79 1:48.19  » JEM 22, Ullevi, Göteborg
1999-07-24 Tresteg (zon) F13 Andersson, Annika -86 9.91  +0.6 » Bodens sommarspel, Björknäsvallen, Boden
1999-07-23 800 m MS » Pell, Rickard -79 1:48.35  » Tyskland, Cuxhaven, GER
800 m M22 » Pell, Rickard -79 1:48.35  » Tyskland, Cuxhaven, GER
1999-07-04 Spjut (800 gr) M22 Kleebinder, Niklas -77 52.64  » JNM-UNM Mångkamp 99, Reykjavik, ISL
10-kamp MS Kleebinder, Niklas -77 6 957  [9] - » JNM-UNM Mångkamp 99, Reykjavik, ISL
10-kamp M22 Kleebinder, Niklas -77 6 957  [9] - » JNM-UNM Mångkamp 99, Reykjavik, ISL
1999-06-23 200 m F16 Ljungkvist, Jenny -83 25.67  +1.1 » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-06-21 Stav F19 Lissäng, Sofie -80 3.10  » Senior-DM 99, Enskede IP, Stockholm
1999-06-20 200 m P13 Lindkvist, Robin -86 27.11  -0.1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m F16 Ljungkvist, Jenny -83 40.49  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd F11 Forsberg, Emma -88 1.25  [10] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Stav F19 Lissäng, Sofie -80 3.05  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-19 100 m F15 Nordqvist, Malin -84 12.33  +2.0 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m P18 Klinteskog, Johan -81 48.50  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
60 m häck (76,2 cm) P11 Silén, Gustav -88 12.86  +0.6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
60 m häck (76,2 cm) F12 Arvidsson, Emelie -87 10.58  -0.5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Stav F13 Krasniqi, Rozafa -86 1.90  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (600 gr) [11] P15 » Attersand, Henrik -84 35.47  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-18 2 000 m F13 Söderhult, Ellen -86 7:15.84  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Stav F19 Lissäng, Sofie -80 2.90  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1999-06-13 6-kamp [12] P14 Westberg, Magnus -85 brutit - » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
6-kamp [13] P13 Nordström, Erik -86 2 304  -1.2 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
6-kamp F13 Krasniqi, Rozafa -86 3 207  -1.0 » Vårkampen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
4 x 100 m F17 Hortobagyi, Elisabeth -84 49.63  » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Ljungkvist, Jenny -83
Schmitz, Corinne -83
Nordqvist, Malin -84
3 x 800 m P19 Söderling, Andreas -81 5:51.72  » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Johansson, Albin -81
Klinteskog, Johan -81
1999-06-12 4 x 400 m P19 Söderling, Andreas -81 3:21.11  » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Johansson, Fredrik -81
Klinteskog, Johan -81
Johansson, Albin -81
4 x 800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 7:24.60  » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Norberg, Daniel -78
Johannesson, Ronny -77
» Pell, Rickard -79
4 x 800 m [14] M22 » Karlsson, Fredrik -78 7:24.60  » Stafett-SM, Finnvedsvallen, Värnamo
Norberg, Daniel -78
Johannesson, Ronny -77
» Pell, Rickard -79
1999-06-08 600 m P13 Lindkvist, Robin -86 1:40.45  » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
600 m P10 Berg, Theodor -91 2:28.38  » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
600 m F14 Lagerblad, Lovisa -85 1:55.40  » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
600 m F11 Wiman, Sara -88 2:15.04  » Stockholm Cup, Enskede IP, Stockholm
1999-06-06 60 m P10 Niemeyer, Tomas -89 9.44  +1.1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
60 m häck (76,2 cm) P11 Silén, Gustav -88 12.94  +0.5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Stav MS Lindh, Marcus -76 4.70  » Mälarspelen, Tunavallen, Eskilstuna
1999-06-05 800 m F18 Liljegren, Sara -81 2:20.73  » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
110 m häck (106,7 cm) MS Hallgren, Jonathan -81 15.34  +1.4 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
110 m häck (100 cm) P18 Hallgren, Jonathan -81 15.34  [15] +1.4 » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Stav F19 Lissäng, Sofie -80 2.86  » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) [16] KS Sandberg, Maria -81 27.87  » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) [17] F18 Sandberg, Maria -81 27.87  » Serien M + K omg 2, Enskede IP, Stockholm
1999-05-30 Tresteg (zon) P13 Nordström, Erik -86 10.81  +0.7 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (4,0 kg) KS Mattsson, Sofii -81 36.61  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (4,0 kg) F18 Mattsson, Sofii -81 36.61  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (600 gr) [2] P14 Westberg, Magnus -85 33.37  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (600 gr) [1] P13 Ardlinger, Ingmar -86 21.18  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-29 60 m F11 Forsberg, Emma -88 8.96  +0.9 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
60 m F10 » Carlsson Odell, Sara -89 9.65  +1.9 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:48.54  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m M22 » Pell, Rickard -79 1:48.54  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (3,0 kg) F13 Krasniqi, Rozafa -86 9.92  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) P14 Westberg, Magnus -85 39.42  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1999-05-23 Höjd P18 Nordwall, Jimmy -81 2.00  » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Stav MS Lindh, Marcus -76 4.60  » Seriematch m + k omg 1, Gutavallen, Visby
Stav M22 Kleebinder, Niklas -77 4.37  » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
Spjut (800 gr) M22 Kleebinder, Niklas -77 51.78  » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
10-kamp M22 Kleebinder, Niklas -77 6 756  +0.1 » Lerumskampen, Stenkullens IP, Lerum
1999-05-18 100 m F15 Nordqvist, Malin -84 12.68  +1.7 » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
5 000 m K22 Wallgren, Lisa -79 18:03.10  » Majproppen, Enskede IP, Stockholm
1999-05-13 300 m P18 Johansson, Albin -81 35.53  » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
300 m F16 Ljungkvist, Jenny -83 40.73  » Linnéaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 1999 för P13
[2] - Är ny klubbrekordgren 1999 för P14
[3] - Är ny klubbrekordgren 1999 för K22
[4] - Tuffare grenpremisser: 2 000 m h (91,4 cm)
[5] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: 1971-1981
[6] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: -1977
[7] - Är ny klubbrekordgren 1999 för F16
[8] - Är ny klubbrekordgren 1999 för F15
[9] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[10] - Tangerat klubbrekord
[11] - Är ny klubbrekordgren 1999 för P15
[12] - Är ny klubbrekordmångkamp 1999 för P14
[13] - Är ny klubbrekordmångkamp 1999 för P13
[14] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för M22. Ingick i grenprogrammet: -1998
[15] - Tuffare grenpremisser: 110 m häck (106,7 cm)
[16] - Är ny klubbrekordgren 1999 för KS
[17] - Är ny klubbrekordgren 1999 för F18
                   
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics