HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-08-13
Inne för 1999 Resultatdatum: 1999-03-27
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1999-03-27 (lö)  | Sista Chansen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P12   Lundh, Robin -87 9.68    PB 5 Heat 2    
Nyberg, Svante -87 9.19  1 Heat 3
  9.17      6 Final    
Sahlin, Patrik -87 10.64  PB 7 Heat 1
Thorell, Johan -87 9.18  2 Heat 1
  9.13    PB 4 Final    
P11 Astervall, John -88 ej start 
Fält, Daniel -88 10.53  PB 7 Heat 1
Liedberg, Niclas -88 9.76    PB 4 Heat 3    
» Söderling, Jonathan -88 9.43  PB 3 Heat 3
9.60  7 Final
P10 Anderberg, Linus -89 10.23    PB 4 Heat 2    
Forsström, Fredrik -89 11.31  PB 6 Heat 4
Niemeyer, Tomas -89 9.56  3 Heat 3
  9.53      5 Final    
Wåhlander, Robert -89 10.06  PB 2 Heat 2
P9 Fröjd, Adrian -90 ej start 
Tenninge, David -90 ej start             
Waak, Simon -90 10.31  2 Heat 3
9.95  PB 4 Final
P8 Berg, Theodor -91 ej start             
Johansson, Pontus -91 11.82  PB 5 Heat 5
Lindberg, Christian -91 ej start 
Mattsson, Nils -91 ej start             
Silén, Oskar -91 11.52  PB 3 Heat 3
Wahlström, Kevin -91 12.49  PB 6 Heat 2
Vikdahl, Sebastian -91 12.05    PB 6 Heat 1    
Villalba, Antonio -91 11.86  PB 3 Heat 1
F12 Nylander, Elina -87 9.33  2 Heat 4 [¤]
Olander, Emma -87 10.03    PB 6 Heat 1   [¤]
Weinz, Helena -87 9.54  PB 6 Heat 3 [¤]
Westgärds, Sara -87 ej start 
F11 Johansson, Linn -88 9.76    PB 2 Heat 3    
Liljebäck, Mika -88 9.80  3 Heat 2
Widengren, Johanna -88 9.57  1 Heat 4 [¤]
  9.65      5 Final    
Wiman, Sara -88 10.07  PB 5 Heat 4
F10 » Carlsson Odell, Sara -89 9.77  1 Heat 2
  9.83      2 Final    
Fahlén, Catrin -89 9.88  1 Heat 4
9.84  PB 3 Final
Friberg, Klara -89 10.56    PB 4 Heat 4    
Nyman, Erika -89 11.98  PB 7 Heat 3
Rosengren, Alexandra -89 ej start 
F9 Bauermeister, Anna -90 9.89  1 Heat 1
Bauermeister, Anna -90 9.62  [2] PB 1 Final    
» Carls, Sofia -90 10.11  2 Heat 2
10.04  PB 3 Final
Johansson, Ella -90 10.10  1 Heat 2
  10.06    PB 4 Final    
J-sson Malmström, Emma -90 11.51  PB 5 Heat 3
Schneider, Rafica -90 ej start 
Wiman, Anna -90 10.38  2 Heat 1
  10.35    PB 7 Final    
F8 Ahvander, Jonna -91 12.02  PB 4 Heat 3
Ask, Felicia -91 ej start 
Braesh-Andersen, Anna -91 13.06    PB 8 Heat 5    
Duckström, Gemila -91 ej start 
Eriksson, Julia -91 13.24  PB 8 Heat 1
Forsström-J-son, Isabell -91 12.93    PB 7 Heat 3    
Ihrén Krigsman, Lisa -91 13.00  7 Heat 4 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 11.11  2 Heat 4
  10.99    PB 4 A-final    
Johansson, Klara -92 12.44  PB 3 X-final
Nordgren, Ellen -91 11.78  4 Heat 5
  11.63    PB 7 B-final    
Wallblom, Julia -91 11.40  2 Heat 3
11.39  PB 4 B-final
Wärn, Olga -91 ej start        Heat 3   [¤]
Yeibio, Sara -91 12.87  PB 5 Heat 2
800 m P12   Nilsson, Nicklas -87 2:46.20      6 Final    
Rosenberg, Robin -87 3:15.97  PB 12 Final
P11 Berg, Jonathan -88 ej start             
Ericsson, Niclas -88 2:50.52  4 Final
Silén, Gustav -88 2:41.24  1 Final
P10 Anderberg, Linus -89 3:03.49    PB 3 Heat 2    
F13 Söderhult, Ellen -86 2:44.40  PB 4 Final
F11 Holm, Liv -88 2:55.10  PB 3 Final
F10 Friberg, Klara -89 3:44.70    PB 2 Heat 1    
F9 J-sson Malmström, Emma -90 3:25.94  PB 3 Final
Schneider, Rafica -90 ej start 
Wiman, Anna -90 3:20.65  PB 2 Final
Längd (zon) P12 » Elgered, Jonas -87 3.66    PB 17      
Larsen, Jonas -87 ej start 
Nilsson, Nicklas -87 3.94    PB 10      
Nyberg, Svante -87 3.94  11
Rosenberg, Robin -87 3.18  PB 23
Sahlin, Patrik -87 3.36    PB 21      
Thorell, Johan -87 4.07  PB 6 Final
P11 Berg, Jonathan -88 ej start 
Ericsson, Niclas -88 4.01    PB 6 Final    
Fält, Daniel -88 3.42  PB 20
Liedberg, Niclas -88 3.48  PB 18
Silén, Gustav -88 3.64      15      
» Söderling, Jonathan -88 3.66  PB 14
P10 Forsström, Fredrik -89 2.72  PB 24
Niemeyer, Tomas -89 3.74      3 Final    
Wåhlander, Robert -89 3.40  PB 10
P9 Fröjd, Adrian -90 ej start 
Tenninge, David -90 ej start            [¤]
Waak, Simon -90 3.13  PB 6 Final
P8 Berg, Theodor -91 ej start 
Johansson, Pontus -91 2.40    PB 13      
Lindberg, Christian -91 ej start 
Mattsson, Nils -91 ej start 
Silén, Oskar -91 2.26    PB 16      
Wahlström, Kevin -91 2.05  PB 19
Vikdahl, Sebastian -91 2.35  PB 15
Villalba, Antonio -91 2.20    PB 17      
F12 Nylander, Elina -87 3.88  7 Final [¤]
Weinz, Helena -87 3.50  10 [¤]
F11 Holm, Liv -88 3.54      10      
Johansson, Linn -88 3.32  PB 19
Liljebäck, Mika -88 3.27  PB 21
Widengren, Johanna -88 3.84    PB 3 Final   [¤]
Wiman, Sara -88 3.42  PB 14
F10 » Carlsson Odell, Sara -89 3.21  6 Final
Fahlén, Catrin -89 2.94    PB 14      
Nyman, Erika -89 ej start 
Rosengren, Alexandra -89 ej start 
Sahlin, Camilla -89 3.09      9      
F9 Bauermeister, Anna -90 3.25  1 Final
» Carls, Sofia -90 3.20  2 Final
Johansson, Ella -90 2.88    PB 7 Final    
F8 Ahvander, Jonna -91 2.52  PB 15
Braesh-Andersen, Anna -91 1.92  PB 37
Eriksson, Julia -91 2.28    PB 28      
Forsström-J-son, Isabell -91 2.34  PB 24
Ihrén Krigsman, Lisa -91 1.89  PB 38 [¤]
Jakobsson, Ulrika -91 2.68    PB 9      
Johansson, Klara -92 2.40  PB 22
Nordgren, Ellen -91 2.47  PB 18 [¤]
Ström, Freja -92 2.62    PB 12      
Wallblom, Julia -91 2.64  PB 10 [¤]
Wärn, Olga -91 ej start 
Yeibio, Sara -91 2.22  PB 29
Kula (3,0 kg) P12 » Elgered, Jonas -87 6.60      6 Final    
Larsen, Jonas -87 ej start 
Lundh, Robin -87 6.06      9 Final    
P11 Astervall, John -88 ej start 
Kula (2,0 kg) F12   Olander, Emma -87 6.85    PB 7 Final   [¤]
F10 Sahlin, Camilla -89 3.54  PB 11
F9 » Carls, Sofia -90 4.23  5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F10
 1999-03-13 (lö)  | Regionfinal P14 + F14, Sätra Friidrottshall, Stockholm - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (4,0 kg) P14   Westberg, Magnus -85 9.60      8 Final    
 1999-03-06/07 (lö-sö)  | IUSM -99, MunktellArenan, Eskilstuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F16   Ljungkvist, Jenny -83 8.31      4 Heat 6  
F15 Nordqvist, Malin -84 8.05  1 Heat 4
7.86  2 Semi-2
Nordqvist, Malin -84 7.81  PB 1 Final
200 m P15   Wallgren, Joacim -84 ej start          [¤]
F16 Ljungkvist, Jenny -83 26.24  1 Heat 3
26.35  1 Semi-3
  26.38      3 Final  
F15 Nordqvist, Malin -84 26.84  1 Heat 6
26.47  1 Semi-2
26.18  PB 2 Final
1 500 m P15   Wallgren, Joacim -84 4:27.94    PB 3 Heat 1  
4:19.73  PB 3 Final
Höjd P15   Ericsson, Mattias -84 1.72      10    
Tresteg P16   Gustafsson, Joel -83 12.37      6 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 1999-02-28 (sö)  | Öppna IVDM -99, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (6,25 kg) M50   Westberg, Jöran -47 11.89    PB 2 1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 1999-02-27/28 (lö-sö)  | IJSM -99, Athleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Skeppstedt, Martin -82 7.24      3 Heat 3  
7.18  4 Semi-3
F18 Meckbach, Susanne -81 ej start           
Odum, Mirian -81 brutit  Heat 1
200 m P18   Klinteskog, Johan -81 23.11  [1]        
F18 Liljegren, Sara -81 27.16  [1]
400 m M22 » Karlsson, Fredrik -78 ej start           
P18 Johansson, Albin -81 51.32  2 Heat 2
Klinteskog, Johan -81 49.93  1 Heat 4
Klinteskog, Johan -81 49.12  [2] PB 1 Semi-2
Klinteskog, Johan -81 48.83  [2] PB 2 Final  
Söderling, Andreas -81 51.20  PB 2 Heat 3
F18 Fitinghoff, Sophie -82 59.02  PB 2 Heat 1
Liljegren, Sara -81 58.45  PB 2 Heat 2
59.07  3 Final
1 500 m M22   Johannesson, Ronny -77 3:57.33      2 Heat 1  
3:54.88  3 Final
Norberg, Daniel -78 ej start           
» Pell, Rickard -79 ej start 
Höjd P18   Hallgren, Jonathan -81 2.04  [2] PB 1 Final  
Nordwall, Jimmy -81 1.93  5 Final
Stav K22   Lissäng, Sofie -80 3.20  [3] PB 3 Final  
Not
[1] - Mellantid
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
[3] - Klubbrekord i klassen F19
 1999-02-25 (to)  | Globen-galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Karlsson, Fredrik -78 ej start             
400 m MS   Norberg, Daniel -78 ej start             
4 x 200 m P12   Arvidsson, Emelie -87 2:05.97      2 Heat 2    
Nilsson, Nicklas -87
Westgärds, Sara -87
Ericsson, Niclas -88              
Nylander, Elina -87 2:11.51  3 Heat 3
Silén, Gustav -88
Forsberg, Emma -88
Berg, Jonathan -88              
Arvidsson, Emelie -87 2:06.85  5 Final
Nilsson, Nicklas -87
Westgärds, Sara -87
Ericsson, Niclas -88
 1999-02-21 (sö)  | Thorstensson Open, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.63    PB 3 Final    
 1999-02-21 (sö)  | 3-landskamp inne, Tallin, EST
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 3:55.57      4      
 1999-02-20/21 (lö-sö)  | IDF -99, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P13   Ardlinger, Ingmar -86 ej start           
Janson, Robert -86 9.39  5 Heat 3
Lindkvist, Robin -86 ej start           
Nordgren, Robert -86 9.37  7 Heat 2
Olofsson, Andreas -86 8.76  3 Heat 1
  8.73      7 Final  
P12 Berg, Jonathan -88 10.09  4 Heat 3
Kruythof, Dennis -88 ej start 
Lundh, Robin -87 9.88  5 Heat 1
  9.84      7 B-final  
Mellström, Johan -87 10.09  6 Heat 2
Söderstedt, Johan -88 9.92  PB 5 Heat 2
F14 Bergström, Helena -85 ej start           
Karlsson, Lina -85 9.41  7 Heat 2
Lagerblad, Lovisa -85 8.98  PB 4 Heat 2
  8.99      4 B-final  
F13 Carls, Camilla -86 9.03  4 Heat 2
9.14  8 B-final
Rohdin, Anna -86 9.57      6 Heat 2  
Teilman, Maria -86 8.67  3 Heat 2
8.59  PB 5 A-final
F12 Arvidsson, Emelie -87 9.25  2 Heat 6
  9.57      8 B-final  
Forsberg, Emma -88 9.29  PB 4 Heat 2
9.32  2 B-final
Hill, Malin -88 10.25      5 Heat 4  
Hynning, Elin -87 ej start 
Johansson, Linn -88 ej start 
Lagerblad, Ulrika -87 10.49    PB 8 Heat 3  
Liljebäck, Mika -88 9.83  6 Heat 5
Lilliehöök, Therèse -87 10.13  PB 7 Heat 2
Nylander, Elina -87 9.33  PB 2 Heat 1
  9.38      3 B-final  
Snickars, Emelie -88 10.44  5 Heat 6
Weinz, Helena -87 9.62  PB 4 Heat 3
Widengren, Johanna -88 9.47  4 Heat 4
800 m P14   Nilsson, Fredrik -85 2:47.65    PB 5 B-final  
Nylander, Tobias -85 2:28.95  PB 3 A-final
P13 Lindkvist, Robin -86 ej start          [¤]
P12 Berg, Jonathan -88 2:59.51  PB 9 B-final
Ericsson, Niclas -88 2:45.67  PB 2 B-final
Liedberg, Niclas -88 2:58.35    PB 8 B-final  
Silén, Gustav -88 2:38.06  [2] PB 6 A-final
F14 Barman, Emelie -85 ej start 
Karlsson, Lina -85 3:00.40    SB 7 Final  
Lagerblad, Lovisa -85 2:42.43  5 Final
F13 Silén, Matilda -86 2:50.30  5 A-final
F12 Arvidsson, Emelie -87 2:50.13      1 B-final [¤]
Forsberg, Emma -88 3:08.32  10 A-final
Holm, Liv -88 2:55.74  PB 3 B-final
Håkansson, Camilla -87 2:59.27  PB 6 B-final
60 m häck (84 cm) P14   Huss, Anders -85 ej start           
P13 Granlund, Jonas -86 11.19  PB 4 Final
60 m häck (76,2 cm) F14   Karlsson, Lina -85 11.77    PB 5 Heat 1  
Lagerblad, Lovisa -85 10.56  PB 4 Heat 2
  10.74      7 Final  
F13 Andersson, Annika -86 11.43  PB 6 Heat 3
Carls, Camilla -86 10.75  PB 2 Heat 1
  10.92      7 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 10.48  PB 3 Heat 3
10.53  5 Final
Teilman, Maria -86 10.58  2 Heat 2
Teilman, Maria -86 10.44  PB 4 Final
Höjd P13   Granlund, Jonas -86 1.37    PB 7 Final  
P12 Berg, Jonathan -88 1.17  PB 12
Mellström, Johan -87 1.32      5 Final  
F13 Andersson, Annika -86 1.37  8 Final
Krasniqi, Rozafa -86 1.48  PB 2 Final
Söderhult, Ellen -86 1.32        Final  
F12 Arvidsson, Emelie -87 1.27  3 Final
Hynning, Elin -87 ej start 
Håkansson, Camilla -87 ej start 
Stav P14   Huss, Anders -85 ej start           
F13 Krasniqi, Rozafa -86 1.82  PB 3 Final
Längd (zon) P14   Forslund, Fredrik -85 ej start           
Huss, Anders -85 ej start 
P13 Ardlinger, Ingmar -86 ej start           
Janson, Robert -86 4.29  PB 10
Lindkvist, Robin -86 ej start 
P12 Berg, Jonathan -88 3.60      22    
» Elgered, Jonas -87 3.48  26
Liedberg, Niclas -88 3.42  PB 27
Lundh, Robin -87 ej start        1  
Nordenskiöld, Otto -88 3.61  21
Silén, Gustav -88 3.27  28
» Söderling, Jonathan -88 ej start           
F14 Karlsson, Lina -85 4.05  PB 13
F13 Andersson, Annika -86 4.60  PB 8 Final
Carls, Camilla -86 4.30      14    
Eriksson, Sofie -86 ej start 
Rohdin, Anna -86 3.61  PB 23
Söderhult, Ellen -86 4.18      16    
Teilman, Maria -86 4.52  PB 10
F12 Arvidsson, Emelie -87 4.33  3 Final
Forsberg, Emma -88 3.72      21    
Hill, Malin -88 3.46  31
Holm, Liv -88 3.75  PB 19
Johansson, Linn -88 ej start           
Lagerblad, Ulrika -87 3.53  PB 27
Lilliehöök, Therèse -87 3.12  PB 37 [¤]
Nylander, Elina -87 3.93    PB 12    
Snickars, Emelie -88 3.31  PB 32
Weinz, Helena -87 3.55  PB 25
Widengren, Johanna -88 3.77  PB 17
Tresteg (zon) P14   Forslund, Fredrik -85 9.22    PB 8 Final  
Huss, Anders -85 ej start 
Nylander, Tobias -85 9.44    PB 7 Final  
F13 Andersson, Annika -86 10.14  PB 2 Final
Carls, Camilla -86 8.31  PB 11
Krasniqi, Rozafa -86 10.07  PB 3 Final [¤]
Kula (4,0 kg) P14   Westberg, Magnus -85 10.00      1 Final  
P13 Ardlinger, Ingmar -86 ej start 
Granlund, Jonas -86 6.29  4 Final
Kula (3,0 kg) P12   Berg, Jonathan -88 5.79      16    
» Elgered, Jonas -87 6.79  6 Final
Ericsson, Niclas -88 6.68  [2] PB 7 Final  
Nilsson, Ruben -88 5.98  PB 12
F13 Krasniqi, Rozafa -86 9.07  5 Final
Rohdin, Anna -86 4.68  PB 14
Kula (2,0 kg) F12   Håkansson, Camilla -87 6.60    PB 12    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P11
 1999-02-20/21 (lö-sö)  | IUDM -99, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Klinteskog, Johan -81 7.48      3 Heat 2  
7.44  5 Final 2
Skeppstedt, Martin -82 7.26  1 Heat 1
Skeppstedt, Martin -82 7.18  [1] PB 1 Final 2  
Söderling, Andreas -81 7.61  PB 4 Heat 1
P16 Arenander, Claes -83 8.10  7 Heat 1
  ej start        Final 2  
Gustafsson, Joel -83 8.01  6 Heat 1
7.90  PB 4 Final 2
Wallentin, Jan -83 7.97  PB 3 Heat 2
  ej start        Final 2  
P15 Drougge, Felix -84 8.06  PB 4 Heat 2
Kannerberg, Linus -84 7.94  PB 3 Heat 1
  7.98      6 Final  
Randall, Matho -84 8.52  5 Heat 3
Swahn, Alexander -84 8.43  6 Heat 2
F18 Fitinghoff, Sophie -82 8.24  2 Heat 1 [¤]
  ej start        Final  
Liljegren, Sara -81 8.23  2 Heat 2
8.28  4 Final
Meckbach, Susanne -81 ej start           
Sonnerby, Maria -82 8.25  PB 3 Heat 2
8.28  5 Final
F16 Ljungkvist, Jenny -83 ej start           
Schmitz, Corinne -83 ej start 
F15 Nordqvist, Malin -84 8.01  1 Heat 2
7.95  1 Final
200 m P18   Johansson, Albin -81 24.15  [3] PB      
Johansson, Fredrik -81 25.40  [3] PB
Klinteskog, Johan -81 23.89  [3]        
Söderling, Andreas -81 24.30  [3]
P16 Arenander, Claes -83 25.78  PB 1 Heat 2
Wallentin, Jan -83 25.79    PB 2 Heat 2  
P15 Drougge, Felix -84 26.65  PB 1 Heat 2
Randall, Matho -84 26.80  PB 2 Heat 2
Swahn, Alexander -84 27.37    PB 3 Heat 2  
Wallgren, Joacim -84 25.40  PB 1 Heat 3
F18 Fitinghoff, Sophie -82 29.37  [3]
Liljegren, Sara -81 28.62  [3]        
F16 Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
Schmitz, Corinne -83 ej start 
F15 Nordqvist, Malin -84 26.29  PB 1 Heat 4
300 m P18   Johansson, Albin -81 37.39  [3] PB      
Johansson, Fredrik -81 39.0m [3]
Klinteskog, Johan -81 36.2m [3]        
Söderling, Andreas -81 37.1m [3]
F18 Fitinghoff, Sophie -82 44.4m [3]
Liljegren, Sara -81 43.8m [3]
400 m P18   Johansson, Albin -81 51.01    PB 4 Heat 4  
Johansson, Fredrik -81 53.80  PB 3 Heat 3
Klinteskog, Johan -81 49.61      1 Heat 4  
Söderling, Andreas -81 51.36  PB 1 Heat 3
F18 Fitinghoff, Sophie -82 60.37  PB 2 Heat 2 [¤]
Liljegren, Sara -81 59.82  PB 1 Heat 2
1 500 m P18   Adolfsson, Christian -81 ej start           
Joelsson, Daniel -81 4:55.82  4 Heat 1
Johansson, Albin -81 4:30.70    PB 8 Heat 2  
Sundén, Mikael -81 4:44.50  PB 2 Heat 1
P16 Gustafsson, Joel -83 4:49.92  PB 7 Final
P15 Månsson, Jonas -84 5:06.95      8 Final  
Wallgren, Joacim -84 4:28.77  PB 3 Final
F16 Berglund, Matilda -83 ej start 
60 m häck (91,4 cm) P16   Kjäll, Daniel -83 10.44      3 Final [¤]
60 m häck (84 cm) F18   Liljegren, Sara -81 ej start           
60 m häck (76,2 cm) F15   Hortobagyi, Elisabeth -84 10.26    PB 5 Final [¤]
Höjd P18   Hallgren, Jonathan -81 ej start           
Nordwall, Jimmy -81 1.95  1 Final
P16 Regazzoni, Leo -83 1.72      3 Final  
P15 Ericsson, Mattias -84 1.77  2 Final
Everling, Måns -84 1.57  PB 4 Final
Längd P16   Gustafsson, Joel -83 ej start           
P15 » Attersand, Henrik -84 5.05  PB 4 Final
Swahn, Alexander -84 3.65  7 Final
Tresteg P16   Gustafsson, Joel -83 12.65    PB 1 Final  
P15 » Attersand, Henrik -84 ej start  [¤]
Ericsson, Mattias -84 ej start           
F18 Liljegren, Sara -81 10.79  SB 1 Final [¤]
Kula (6,25 kg) P18   Ericsson, Markus -81 ej start           
Kula (5,5 kg) P16   Arenander, Claes -83 ej start           
P15 Swahn, Alexander -84 9.61  4 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[¤] - Efteranmäld
[3] - Mellantid
 1999-02-17 (on)  | Sätra-Öset, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P18   Skeppstedt, Martin -82 7.27      3 Final    
P16 Drougge, Felix -84 8.17  1 Heat 1
  8.13    PB 7 A-final    
Johansson, Anders -83 8.52  PB 4 Heat 1
Kannerberg, Linus -84 8.03  4 Heat 2
  8.05      6 A-final    
Lönnies, Henning -83 8.29  PB 2 Heat 1
KS Lissäng, Sofie -80 8.44  3 Heat 1
Meckbach, Susanne -81 8.05  PB 2 Heat 1
200 m P18   Johansson, Albin -81 24.22  [1] PB        
Söderling, Andreas -81 24.37  [1]
Wallgren, Joacim -84 26.84  [1] PB        
P16 Drougge, Felix -84 diskad  Heat 1
Johansson, Anders -83 28.25  PB 3 Heat 1
F18 Fitinghoff, Sophie -82 28.59  [1] SB        
Liljegren, Sara -81 28.32  [1]
Schmitz, Corinne -83 31.10  [1]
F16 Hortobagyi, Elisabeth -84 30.40  PB 4 Heat 3
300 m P18   Johansson, Albin -81 37.2m [1]          
Söderling, Andreas -81 37.5m [1]
Wallgren, Joacim -84 40.4m [1]          
F18 Fitinghoff, Sophie -82 44.0m [1]
Liljegren, Sara -81 43.5m [1]
400 m P18   Johansson, Albin -81 51.03    PB 1 Heat 2    
Söderling, Andreas -81 51.60  PB 2 Heat 2
Wallgren, Joacim -84 55.27    PB 1 Heat 1    
F18 Fitinghoff, Sophie -82 60.40  PB 3 Heat 2
Liljegren, Sara -81 60.19  2 Heat 2
Schmitz, Corinne -83 67.17  PB 2 Heat 1
60 m häck (91,4 cm) P16   Lönnies, Henning -83 10.89    PB 2 Heat 1    
11.31  2 Final
60 m häck (76,2 cm) F16   Hortobagyi, Elisabeth -84 10.56    PB 3 Heat 3    
11.16  3 Final
Höjd P18   Hallgren, Jonathan -81 1.91    SB 2 Final    
Nordwall, Jimmy -81 1.96  PB 1 Final
P16 Ericsson, Mattias -84 1.72      1 Final    
Everling, Måns -84 1.56  PB 2 Final
Not
[1] - Mellantid
 1999-02-13/14 (lö-sö)  | ISM 1999, Sätra Friidrottshall, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m MS   Klinteskog, Johan -81 23.70  [1]        
24.11  [1]
400 m MS   Klinteskog, Johan -81 49.35  [2] PB 2 Heat 3  
49.85  3 Semi-1
Norberg, Daniel -78 57.30  [1]
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 ej start           
Norberg, Daniel -78 1:56.08  4 Heat 1
1 500 m MS   Johannesson, Ronny -77 3:55.57      6 Final  
» Pell, Rickard -79 3:51.76  [4] SB 3 Final [¤]
3 000 m MS » Rappe, Martin -72 ej start           
Stav MS   Lindh, Marcus -76 ej res        B-final  
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.01    SB 5 Final [¤]
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen P18
[¤] - Efteranmäld
[4] - Klubbrekord i klassen M22
 1999-02-09 (ti)  | Ministjärnan, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Granlund, Jonas -86 ej start             
Huss, Anders -85 9.00  3 Heat 3
Janson, Robert -86 9.26      5 Heat 1    
Lindkvist, Robin -86 8.78  PB 3 Heat 2
Nordgren, Robert -86 9.32  4 Heat 3
Nordström, Erik -86 8.95      3 Heat 4    
Nylander, Tobias -85 9.14  PB 2 Heat 5
Olofsson, Andreas -86 8.78  2 Heat 2
P12 Dani, Andreas -88 ej start             
» Elgered, Jonas -87 10.18  PB 5 Heat 1
Liedberg, Niclas -88 9.97  5 Heat 3
Lundh, Robin -87 9.78    PB 4 Heat 4    
Mellström, Johan -87 10.01  4 Heat 2
Nyberg, Svante -87 9.34  1 Heat 3
Thorell, Johan -87 9.60    PB 2 Heat 3    
Tusséus, Robert -88 10.61  PB 6 Heat 4
P10 Berg, Viktor -89 11.63  PB 5 Heat 1
Forsström, Fredrik -89 11.90    PB 5 Heat 4    
Niemeyer, Tomas -89 ej start 
F14 Andersson, Annika -86 9.22  PB 4 Heat 1
Carls, Camilla -86 8.98    PB 3 Heat 2    
Karlsson, Lina -85 ej start 
Krasniqi, Rozafa -86 9.13  PB 3 Heat 3
Lagerblad, Lovisa -85 9.06    PB 3 Heat 5    
Teilman, Maria -86 8.66  1 Heat 3
8.64  3 Final
F12 Arvidsson, Agnes -87 10.16    PB 4 Heat 9    
Arvidsson, Emelie -87 9.21  2 Heat 1
9.28  6 Final
Bergh, Fanny -88 10.71    PB 6 Heat 1    
Dalmo, Carolina -88 9.84  PB 2 Heat 5
Gustafsson, Bellan -88 10.25  PB 5 Heat 2
Jansson, Louise -88 11.88    PB 6 Heat 3    
Johansson, Linn -88 ej start 
Jonsby, Frida -87 10.01  PB 3 Heat 6
Liljebäck, Mika -88 9.99      3 Heat 4    
Mellström, Jenny -88 ej start 
Nylander, Elina -87 9.37  PB 1 Heat 3
Sköld-Östling, Anna -87 10.07    PB 2 Heat 8    
Snickars, Emelie -88 10.31  PB 5 Heat 9
Weinz, Helena -87 9.80  5 Heat 1
Widengren, Johanna -88 9.45    PB 3 Heat 2    
F10 Bauermeister, Anna -90 9.77  3 Heat 3
Bauermeister, Anna -90 9.65  PB 4 Final
» Carls, Sofia -90 10.36      4 Heat 3    
» Carlsson Odell, Sara -89 9.66  PB 1 Heat 1
9.75  5 Final
Fahlén, Catrin -89 ej start             
Högberg, Elin -89 11.09  PB 5 Heat 4
J-sson Malmström, Emma -90 ej start 
Mattsson, Ella -90 11.28    PB 6 Heat 4    
Westling, Amanda -89 ej start 
800 m P14   Lindkvist, Robin -86 2:36.14    PB 2 Heat 1    
Nilsson, Fredrik -85 ej start 
Nordström, Erik -86 2:29.17    PB 4 Heat 2    
Nylander, Tobias -85 2:29.54  PB 5 Heat 2
F14 Andersson, Annika -86 2:48.61  PB 3 Heat 2
Arvidsson, Emelie -87 2:47.87    PB 4 Heat 1    
Carls, Camilla -86 ej start 
Krasniqi, Rozafa -86 3:04.54  SB 5 Heat 2
Lagerblad, Lovisa -85 2:47.24      2 Heat 2    
Olsson, Erika -86 ej start 
Höjd P12   Mellström, Johan -87 1.28      4 Final    
F12 Arvidsson, Emelie -87 1.28  1 Final
Håkansson, Camilla -87 ej start 
Längd (zon) P14   Huss, Anders -85 4.51      8 Final    
Janson, Robert -86 4.10  15
Lindkvist, Robin -86 4.60    PB 7 Final    
Nordström, Erik -86 4.48  9
P10 Berg, Viktor -89 ej start 
Forsström, Fredrik -89 2.46    PB 17      
Niemeyer, Tomas -89 ej start 
F14 Andersson, Annika -86 4.32  7 Final
Carls, Camilla -86 4.19      10      
Karlsson, Lina -85 ej start 
Olsson, Erika -86 ej start 
Teilman, Maria -86 4.26      8 Final    
F10 Bauermeister, Anna -90 3.52  PB 2 Final
» Carls, Sofia -90 3.20  8 Final
» Carlsson Odell, Sara -89 3.06      10      
Fahlén, Catrin -89 ej start 
Högberg, Elin -89 2.48  PB 20
Johansson, Ella -90 2.81    PB 16      
J-sson Malmström, Emma -90 ej start 
Mattsson, Ella -90 2.77  PB 18
Westling, Amanda -89 ej start 
Kula (3,0 kg) P12 » Elgered, Jonas -87 6.71      7 Final    
Nyberg, Svante -87 5.88  SB 10
Thorell, Johan -87 5.61    PB 13      
Tusséus, Robert -88 5.10  PB 16
F14 Krasniqi, Rozafa -86 9.70  PB 1 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F12   Håkansson, Camilla -87 ej start             
Mellström, Jenny -88 ej res 
F10 » Carls, Sofia -90 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 1999-02-06 (lö)  | IDM Västerbotten, Kombihallen, Skellefteå
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS   Norberg, Daniel -78 1:57.09      2 1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 1999-02-06 (lö)  | Raka Spåret, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m M22   Molinder, Roger -80 7.45      8 Heat A    
P18 Skeppstedt, Martin -82 ej start 
P16 Arenander, Claes -83 8.06  5 Heat 1
  8.04      5 Final    
Wallentin, Jan -83 8.18  6 Heat 1
8.08  6 Final
P15 » Attersand, Henrik -84 8.32  PB 7 Heat 1
  8.45      7 Final    
Drougge, Felix -84 ej start 
Kannerberg, Linus -84 8.02  4 Heat 1
  7.98      4 Final    
KS Lissäng, Sofie -80 ej start 
F18 Fitinghoff, Sophie -82 ej start 
Meckbach, Susanne -81 8.17  3 Heat 1 [¤]
  8.17      4 Final    
Sonnerby, Maria -82 8.30  PB 2 Heat 2
8.58  8 Final
F16 Ljungkvist, Jenny -83 8.06  1 Heat 1
Ljungkvist, Jenny -83 8.01    SB 4 Final    
F15 Nordqvist, Malin -84 7.88  1 Heat 1
Nordqvist, Malin -84 7.84  PB 1 Final
200 m MS   Klinteskog, Johan -81 28.4m [2]          
P15 Wallgren, Joacim -84 30.3m [2]
KS Fitinghoff, Sophie -82 29.17  [2] SB        
Liljegren, Sara -81 28.46  [2]
ej start 
Ljungkvist, Jenny -83 25.98  [3] SB 2 Heat B   [¤]
Meckbach, Susanne -81 ej start 
300 m KS   Fitinghoff, Sophie -82 44.7m [2]          
Liljegren, Sara -81 43.7m [2]
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 ej start             
Klinteskog, Johan -81 57.01  [2]
  ej start             
KS Fitinghoff, Sophie -82 61.03  3 Heat B [¤]
Liljegren, Sara -81 60.17  PB 1 Heat B [¤]
600 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:25.99  [2] PB        
P15 Wallgren, Joacim -84 1:36.79  [2] PB
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:53.86    PB 1 Heat A    
P18 Granlund, Anton -82 2:18.00  PB 5 Heat C
Joelsson, Daniel -81 2:10.77    PB 2 Heat C    
Johansson, Albin -81 1:59.47  3 Heat A
Nerman, Linus -82 ej start 
Söderling, Andreas -81 2:08.09    PB 6 Heat B    
P15 Wallgren, Joacim -84 2:10.54  2 Final
F16 Berglund, Matilda -83 2:53.96  PB 7 Final
1 500 m MS   Johannesson, Ronny -77 brutit        Heat A   [¤]
» Rappe, Martin -72 4:04.86  SB 4 Heat B [¤]
Sundén, Mikael -81 4:47.63  PB 6 Heat C
60 m häck (84 cm) KS   Liljegren, Sara -81 9.58      8 Final   [¤]
Höjd MS   Ericsson, Mattias -84 ej start             
Nordwall, Jimmy -81 1.85  2 Final
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.50      2 Final    
KS Lissäng, Sofie -80 2.80  [4] PB 3 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen F16
[4] - Klubbrekord i klassen F19
 1999-02-03 (on)  | För-SM, Sätra Friidrottshall, Stockhom
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Molinder, Roger -80 7.52      7 Heat 2    
Skeppstedt, Martin -82 7.26  2 Heat 2
KS Fitinghoff, Sophie -82 8.24    PB 4 Heat 1   [¤]
Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
Nordqvist, Malin -84 8.07  5 Heat 2
  8.06      4 Final    
Schmitz, Corinne -83 ej start 
200 m MS   Arenander, Claes -83 ej start             
» Karlsson, Fredrik -78 ej start 
Klinteskog, Johan -81 23.07      1 C-heat    
Söderling, Andreas -81 ej start 
KS Liljegren, Sara -81 ej start 
Meckbach, Susanne -81 ej start             
Schmitz, Corinne -83 ej start 
400 m MS   Johansson, Albin -81 51.67    PB 1 C-heat    
KS Liljegren, Sara -81 60.61  2 C-heat [¤]
800 m MS   Nerman, Linus -82 ej start             
Norberg, Daniel -78 ej start 
Sundén, Mikael -81 2:09.60    PB 3 B-heat    
Wallgren, Joacim -84 2:10.34  PB 5 B-heat
3 000 m MS   Adolfsson, Christian -81 9:45.63    PB 10 Final    
Joelsson, Daniel -81 10:58.28  PB 12 Final
» Rappe, Martin -72 8:48.61  SB 2 Final
Höjd MS   Ericsson, Mattias -84 ej start             
Nordwall, Jimmy -81 1.91  4 Final
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.50      6 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 1999-02-02 (ti)  | Solna Friidrottsspel 2, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Attersand, Johan -74 ej start             
» Karlsson, Fredrik -78 ej start 
Molinder, Roger -80 7.44  5 Heat 3
  7.39      4 B-final    
Skeppstedt, Martin -82 7.23  1 Heat 3
7.23  6 A-final
Swahn, Alexander -84 8.59  5 Heat 1
  8.54      5 C-final    
KS Liljegren, Sara -81 8.11  1 Heat 1
8.18  5 Final
Ljungkvist, Jenny -83 8.08  4 Heat 2
  8.08      4 Final    
Meckbach, Susanne -81 ej start 
Nordqvist, Malin -84 7.99  3 Heat 2
Nordqvist, Malin -84 7.95  [1] PB 3 Final    
Schmitz, Corinne -83 ej start 
Sonnerby, Maria -82 8.34  SB 3 Heat 1
8.40  2 B-final
60 m häck (84 cm) KS   Lissäng, Sofie -80 ej start             
F18 Liljegren, Sara -81 9.64  4 Heat 1
9.56  SB 5 Final
Höjd P18   Nordwall, Jimmy -81 1.90      1 Final    
P16 Ericsson, Mattias -84 1.60  2 Final
Regazzoni, Leo -83 1.75  1 Final [¤]
Stav KS   Lissäng, Sofie -80 ej res        Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start             
P16 » Attersand, Henrik -84 ej start 
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[¤] - Efteranmäld
 1999-01-30/31 (lö-sö)  | Haninge Open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Ardlinger, Ingmar -86 ej start           
Huss, Anders -85 ej start 
Lundh, Daniel -86 ej start           
Nordgren, Robert -86 ej start 
Olofsson, Andreas -86 ej start 
P13 Granlund, Jonas -86 9.28    PB 3 Heat 1  
Janson, Robert -86 9.37  4 Heat 3
Nordström, Erik -86 8.76  PB 2 Heat 2
  8.80      5 Final  
F18 Liljegren, Sara -81 8.14  1 Final
F14 Andersson, Catarina -85 ej start 
Carls, Camilla -86 8.9m     4 Heat  
Halsius, Jessica -85 ej start 
Karlsson, Lina -85 ej start 
Lagerblad, Lovisa -85 9.11      4 Heat 3  
F13 Andersson, Annika -86 9.2m 4 Heat 1
Carls, Camilla -86 9.11  5 B-final
Rohdin, Anna -86 9.6m     6 Heat 2  
Teilman, Maria -86 8.7m 2 Heat 1
8.63  PB 1 B-final
F12 Arvidsson, Emelie -87 9.16  2 Heat 3
  9.31      5 Final  
F10 » Carls, Sofia -90 10.16  4 Heat 4 [¤]
10.39  4 B-final
60 m häck (84 cm) KS   Liljegren, Sara -81 ej start           
Höjd P18   Nordwall, Jimmy -81 1.95      1 Final [¤]
P13 Nordström, Erik -86 1.44  PB 4 Final
F13 Andersson, Annika -86 1.30      7 Final  
Carls, Camilla -86 1.30  PB 9
Krasniqi, Rozafa -86 1.40  4 Final
Söderhult, Ellen -86 1.35    PB 8 Final  
F12 Arvidsson, Emelie -87 1.38  PB 2 Final
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.62    PB 4 Final  
Längd (zon) P14   Huss, Anders -85 ej start           
Lundh, Daniel -86 ej start 
P13 Ardlinger, Ingmar -86 3.42      10    
Janson, Robert -86 4.17  7 Final
Nordström, Erik -86 4.62  4 Final
F14 Andersson, Catarina -85 ej start           
Halsius, Jessica -85 ej start 
Karlsson, Lina -85 ej start 
Lagerblad, Lovisa -85 4.26    PB 8 Final  
F13 Andersson, Annika -86 4.38  9
Carls, Camilla -86 4.32  PB 11
Krasniqi, Rozafa -86 4.16      14    
Rohdin, Anna -86 3.50  PB 26
Söderhult, Ellen -86 4.20  PB 12
Teilman, Maria -86 4.40    PB 7 Final  
F12 Arvidsson, Emelie -87 4.52  PB 2 Final
F10 » Carls, Sofia -90 3.15  10 [¤]
Kula (4,0 kg) P13   Ardlinger, Ingmar -86 5.39      3 Final  
Granlund, Jonas -86 6.40  2 Final
Kula (3,0 kg) F14   Carls, Camilla -86 ej start           
Halsius, Jessica -85 ej start 
F13 Eriksson, Sofie -86 7.16    PB 5 Final [¤]
Krasniqi, Rozafa -86 8.93  3 Final
Kula (2,0 kg) F10 » Carls, Sofia -90 4.37    PB 9 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 1999-01-30/31 (lö-sö)  | Veteran-SM inomhus, Munktell Arena, Eskilstuna - SM : gren
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Längd M50 » Wahlberg, Tommy -49 ej start           
 1999-01-27 (on)  | Sätra Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Attersand, Johan -74 ej start             
Badjie, Ansumana -78 ej start 
Gashi, Lulle -78 7.88    PB 4 Heat 3    
Golam, Sam -79 8.10  PB 5 Heat 3
» Karlsson, Fredrik -78 7.44  PB 3 Heat 4
Molinder, Roger -80 7.34    SB 5 Heat 5    
P18 Skeppstedt, Martin -82 7.23  1 Heat 2
Skeppstedt, Martin -82 7.22  [1] PB 1 Final
P16 Arenander, Claes -83 8.13      3 Heat 1    
Kannerberg, Linus -84 ej start 
Wallentin, Jan -83 8.18  4 Heat 1
KS Lissäng, Sofie -80 8.37      4 Heat 4    
F18 Meckbach, Susanne -81 8.12  1 Heat 3
Sonnerby, Maria -82 8.37  5 Heat 3
F16 Hortobagyi, Elisabeth -84 9.09      6 Heat 1    
Ljungkvist, Jenny -83 8.09  3 Heat 2
Ljungkvist, Jenny -83 8.02  SB 3 Final
Nordqvist, Malin -84 8.03  2 Heat 2
  8.18      4 Final    
Schmitz, Corinne -83 8.59  7 Heat 2
200 m MS   Klinteskog, Johan -81 23.65  [2]          
P18 Johansson, Albin -81 25.32 
Sundén, Mikael -81 26.10  [2] PB        
Söderling, Andreas -81 25.19  [2]
P16 Arenander, Claes -83 26.07  4 Heat 2
Kannerberg, Linus -84 ej start             
Wallentin, Jan -83 25.96  PB 1 Heat 1
F18 Berglund, Matilda -83 34.03  [2] PB
Liljegren, Sara -81 28.05  [2]          
F16 Ljungkvist, Jenny -83 26.10  SB 1 Heat 4
Nordqvist, Malin -84 diskad  Heat 4
Schmitz, Corinne -83 28.22  2 Heat 3
300 m MS   Klinteskog, Johan -81 36.6m [2]          
P18 Johansson, Albin -81 38.2m
Sundén, Mikael -81 40.1m [2]          
Söderling, Andreas -81 38.6m
F18 Liljegren, Sara -81 44.1m [2]
400 m MS   Akhras, Sacha -80 ej start             
Klinteskog, Johan -81 50.29  3 Heat 8
Norberg, Daniel -78 ej start             
P18 Johansson, Albin -81 51.68  3 Heat 3
Sundén, Mikael -81 55.74  2 Heat 1
Söderling, Andreas -81 52.62      4 Heat 3    
F18 Berglund, Matilda -83 74.79  PB 3 Heat 1
Essen-Möller, Linda -82 ej start 
Liljegren, Sara -81 60.44  2 Heat 2
1 500 m MS   Adolfsson, Christian -81 4:34.03    PB 6 Heat 1    
Joelsson, Daniel -81 4:53.96  11 Heat 1
Johannesson, Ronny -77 3:54.35  [3] PB 1 Heat 2    
Nerman, Linus -82 4:39.24  PB 10 Heat 1
Wallgren, Joacim -84 ej start 
60 m häck (84 cm) KS   Lissäng, Sofie -80 brutit        Heat 2    
F18 Fitinghoff, Sophie -82 ej start 
60 m häck (76,2 cm) F16   Hortobagyi, Elisabeth -84 10.63    PB 6 Heat 1    
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 11.02      3 Final    
» Attersand, Johan -74 ej start 
Nordwall, Jimmy -81 11.88  PB 1 Final [¤]
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen M22
[¤] - Efteranmäld
 1999-01-23/24 (lö-sö)  | Göteborgs Inomhus, Friidrottens hus, Göteborg
  Resultatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg dag
800 m MS   Johannesson, Ronny -77 ej start           
 1999-01-23/24 (lö-sö)  | IDM 1999, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Attersand, Johan -74 ej start           
Badjie, Ansumana -78 ej start 
Danielsson, Stefan -76 7.64    PB 6 Heat 4 [¤]
Gashi, Lulle -78 ej start 
Golam, Sam -79 8.27  8 Heat 3
Molinder, Roger -80 7.39    SB 3 Heat 5  
Skeppstedt, Martin -82 7.33  3 Heat 2 [¤]
KS Liljegren, Sara -81 ej start  [¤]
Lissäng, Sofie -80 8.29  SB 5 Heat 3
  8.36      7 B-final  
Meckbach, Susanne -81 8.10  4 Heat 1 [¤]
8.11  4 B-final
Sonnerby, Maria -82 ej start 
200 m MS   Klinteskog, Johan -81 23.07    PB 2 Heat 3  
Söderling, Andreas -81 24.29  PB 2 Heat 8
KS Liljegren, Sara -81 28.44  [2]
  ej start           
Meckbach, Susanne -81 ej start 
300 m KS   Liljegren, Sara -81 43.6m [2]        
400 m MS   Johannesson, Ronny -77 61.7m [2]        
Johansson, Albin -81 51.68  PB 1 Heat 3
Klinteskog, Johan -81 49.53  [3] PB 1 Heat 5  
Norberg, Daniel -78 51.95  PB 4 Heat 4 [¤]
Sundén, Mikael -81 55.53  PB 2 Heat 2
Söderling, Andreas -81 51.99    PB 2 Heat 3  
KS Liljegren, Sara -81 60.27  PB 2 Heat 3
800 m MS   Joelsson, Daniel -81 2:15.59    PB 4 D-final  
Johannesson, Ronny -77 2:05.89  [2]
Johansson, Albin -81 1:58.25    PB 2 B-final  
Sundén, Mikael -81 2:10.27  PB 2 D-final
KS Essen-Möller, Linda -82 2:29.30  PB 6 Final
1 000 m MS   Johannesson, Ronny -77 2:37.5m [2,4] PB      
M22 Johannesson, Ronny -77 2:37.5m
1 500 m MS   Joelsson, Daniel -81 4:44.92    PB 6 Heat 1  
Johannesson, Ronny -77 3:56.92  [4] PB 2 Heat 2 [¤]
2 000 m MS   Nerman, Linus -82 6:37.48  [2] PB      
3 000 m MS   Nerman, Linus -82 10:15.6m   PB 12 Final  
60 m häck (84 cm) KS   Liljegren, Sara -81 brutit        Heat 2  
Lissäng, Sofie -80 ej start 
Höjd MS   Nordwall, Jimmy -81 1.82      5 Final  
Längd MS » Attersand, Johan -74 ej start           
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start           
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen P18
[4] - Klubbrekord i klassen M22
 1999-01-19 (ti)  | Solna Friidrottsspel 1, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Attersand, Johan -74 ej start             
Badjie, Ansumana -78 7.58  PB 5 Heat 1
  7.59      3 D-final    
Gashi, Lulle -78 7.94  PB 5 Heat 6
Golam, Sam -79 8.16  PB 5 Heat 2
Johansson, Albin -81 7.53  PB 3 Heat 3
  7.55      2 D-final    
Klinteskog, Johan -81 7.51  3 Heat 5
7.59  5 C-final
Nordwall, Jimmy -81 7.93    PB 6 Heat 1    
Skeppstedt, Martin -82 7.28  [1] PB 3 Heat 4
7.32  5 B-final
Söderling, Andreas -81 ej start             
KS Liljegren, Sara -81 8.12  1 Heat 2
8.18  5 A-final
Ljungkvist, Jenny -83 8.14  1 Heat 1
Ljungkvist, Jenny -83 8.08  [2] SB 2 A-final    
Meckbach, Susanne -81 8.12  2 Heat 3
8.10  3 A-final
Sonnerby, Maria -82 8.45  3 Heat 2
8.43  3 B-final
800 m F14   Barman, Emelie -85 2:51.44      5 Final   [¤]
Längd MS » Attersand, Johan -74 ej start             
Nordwall, Jimmy -81 5.88  PB 3 Final [¤]
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Klubbrekord i klassen F16
[¤] - Efteranmäld
 1999-01-17 (sö)  | Stavcirkusen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
  Resuktatlista saknas
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.60    PB 4 Final    
 1999-01-16/17 (lö-sö)  | Konsumspelen, Athleticum, Malmö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
800 m MS   Johannesson, Ronny -77 1:55.37    PB 5 Final  
Norberg, Daniel -78 1:53.85  [1] PB 3 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
 1999-01-15/17 (fr-sö)  | IDM - IDF mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
4-kamp P14   Granlund, Jonas -86 1 388    PB 5   fr  
60 m häck (84 cm) 11.63 [488] 4 1 fr
Längd (zon) 4.23 [415] 6 Final fr
Höjd 1.27 [307] 6 Final fr
Kula (4,0 kg) 6.20 [178]     2 Final fr  
Huss, Anders -85 1 768  PB 10 fr [¤]
60 m häck (84 cm) 10.75 [640] 3 1 fr
Längd (zon) 4.40 [466] 10 Final fr
Höjd 1.31 [354] PB 10 Final fr
Kula (4,0 kg) 7.38 [308]   PB 8 Final fr  
Nordström, Erik -86 1 781  PB 1 fr
60 m häck (84 cm) 11.11 [576] 1 1 fr
Längd (zon) 4.63 [535] 3 Final fr
Höjd 1.39 [451] PB 2 Final fr
Kula (4,0 kg) 6.55 [219]   PB 1 Final fr  
Westberg, Magnus -85 1 914  PB 5 fr [¤]
60 m häck (84 cm) 11.74 [471] PB 5 1 fr
Längd (zon) 4.95 [628] PB 4 Final fr
Höjd 1.39 [451] PB 8 Final fr
Kula (4,0 kg) 7.93 [364] 5 Final fr
4-kamp F13   Andersson, Annika -86 2 124    PB 8   fr  
60 m häck (76,2 cm) 11.44 [541] PB 5 1 fr
Kula (3,0 kg) 5.83 [286] PB 9 Final fr
Längd (zon) 4.56 [667] PB 4 B-final fr
Höjd 1.36 [630]     7 Final fr  
Carls, Camilla -86 1 485  PB 11 fr
60 m häck (76,2 cm) 10.79 [659] PB 1 2 fr
Kula (3,0 kg) 6.42 [357] PB 5 Final fr
Längd (zon) 2.92 [126] 2 Final fr
Höjd 1.16 [343]   SB 11 Final fr  
Krasniqi, Rozafa -86 2 401  PB 3 fr
60 m häck (76,2 cm) 11.48 [534] PB 4 2 fr
Kula (3,0 kg) 9.01 [639] PB 2 Final fr
Längd (zon) 4.20 [546] PB 5 B-final fr
Höjd 1.40 [682] 4 Final fr
3-kamp P12   Berg, Jonathan -88 1 344    PB 15   fr  
Längd (zon) 3.77 [502] PB 8 Final fr
60 m 10.03 [379] PB 7 2 fr
Kula (3,0 kg) 6.40 [463] PB 8 Final fr
Björkman, Christopher -88 ej start          fr  
Brodén, Johan -88 928  PB 25 fr
Längd (zon) 3.24 [326] PB 14 Final fr
60 m 10.32 [306] PB 5 4 fr
Kula (3,0 kg) 5.06 [296]   PB 22 Final fr  
» Elgered, Jonas -87 1 230  PB 18 fr
Längd (zon) 3.48 [405] PB 10 B-final fr
60 m 10.24 [325] PB 5 1 fr
Kula (3,0 kg) 6.73 [500]     4 Final fr  
Lundh, Robin -87 1 271  PB 16 fr
Längd (zon) 3.57 [435] PB 12 Final fr
60 m 9.92 [408] PB 5 2 fr
Kula (3,0 kg) 6.10 [428]   PB 10 Final fr  
Mellström, Johan -87 1 269  PB 17 fr [¤]
Längd (zon) 3.55 [428] PB 9 B-final fr
60 m 9.86 [424] PB 6 3 fr
Kula (3,0 kg) 6.01 [417]   PB 11 Final fr  
Niemeyer, Tomas -89 1 228  PB 19 fr
Längd (zon) 3.63 [455] 7 B-final fr
60 m 9.67 [478] 4 1 fr
Kula (3,0 kg) 5.05 [295] [2] PB 23 Final fr  
Nilsson, John -88 974  PB 23 fr
Längd (zon) 3.33 [355] PB 12 B-final fr
60 m 10.31 [308] PB 6 1 fr
Kula (3,0 kg) 5.17 [311]   PB 20 Final fr  
Nordenskiöld, Otto -88 1 123  PB 21 fr
Längd (zon) 3.63 [455] PB 10 Final fr
60 m 10.14 [350] PB 4 4 fr
Kula (3,0 kg) 5.22 [318]   PB 17 Final fr  
Nyberg, Svante -87 1 428  PB 13 fr
Längd (zon) 3.90 [546] 6 B-final fr
60 m 9.55 [514] 3 1 fr
Kula (3,0 kg) 5.61 [368]     14 Final fr  
Olsson, David -88 952  PB 24 fr
Längd (zon) 3.33 [355] PB 11 B-final fr
60 m 10.42 [282] PB 7 1 fr
Kula (3,0 kg) 5.20 [315]   PB 19 Final fr  
Silén, Gustav -88 1 110  PB 22 fr
Längd (zon) 3.74 [492] PB 9 Final fr
60 m 10.03 [379] 6 2 fr
Kula (3,0 kg) 4.66 [239]   PB 26 Final fr  
» Söderling, Jonathan -88 1 194  PB 20 fr [¤]
Längd (zon) 3.59 [442] 11 Final fr
60 m 9.55 [514] 4 2 fr
Kula (3,0 kg) 4.65 [238]   PB 27 Final fr  
Thorell, Johan -87 1 353  PB 14 fr
Längd (zon) 3.92 [553] PB 5 B-final fr
60 m 9.65 [484] 5 3 fr
Kula (3,0 kg) 5.21 [316]   PB 18 Final fr  
Tusséus, Robert -88 876  PB 26 fr
Längd (zon) 3.31 [349] PB 13 Final fr
60 m 10.66 [230] PB 6 4 fr
Kula (3,0 kg) 5.07 [297] PB 21 Final fr
3-kamp F12   Allvin, Fanny -87 1 195    PB 21   fr  
Kula (2,0 kg) 5.45 [357] PB 20 Final fr
60 m 9.92 [438] PB 4 2 fr
Längd (zon) 3.38 [400]   PB 13 Final fr  
Arvidsson, Emelie -87 1 933  PB 4 fr
Kula (2,0 kg) 6.92 [535] PB 7 Final fr
60 m 9.22 [658] 1 3 fr
Längd (zon) 4.32 [740]     2 Final fr  
Hill, Malin -88 1 104  PB 23 fr
Kula (2,0 kg) 5.04 [301] PB 23 Final fr
60 m 10.18 [367] PB 5 1 fr
Längd (zon) 3.48 [436]     12 Final fr  
Håkansson, Camilla -87 1 254  PB 20 fr
Kula (2,0 kg) 6.52 [489] PB 9 Final fr
60 m 10.43 [304] SB 6 1 fr
Längd (zon) 3.55 [461]   PB 10 Final fr  
Knapp, Klara -88 1 408  [3] PB 16 fr
Kula (2,0 kg) 6.19 [450] PB 13 Final fr
60 m 9.89 [447] PB 6 4 fr
Längd (zon) 3.69 [511]   PB 7 Final fr  
Welff, Sara -88 1 283  PB 19 fr
Kula (2,0 kg) 5.75 [396] PB 17 Final fr
60 m 9.95 [430] PB 5 2 fr
Längd (zon) 3.54 [457] PB 11 Final fr
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P10
[3] - Klubbrekord i klassen F11
 1999-01-16 (lö)  | Rekarne-spelen, MunktellArenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P18   Söderling, Andreas -81 7.67    PB 4 Heat 3   [¤]
F18 Liljegren, Sara -81 8.06  PB 1 Heat 1
  8.09      3 Final    
F16 Nordqvist, Malin -84 8.09  1 Heat 1
8.03  3 A-final
200 m P18   Söderling, Andreas -81 24.61    PB 2 B-heat    
F18 Liljegren, Sara -81 26.95  SB 1 B-heat
Nordqvist, Malin -84 27.03  1 C-heat [¤]
F16 Nordqvist, Malin -84 diskad  A-heat
800 m P18   Johansson, Albin -81 2:03.47    PB 3 Heat 2    
Klinteskog, Johan -81 1:54.81  SB 1 Heat 2
Wallgren, Joacim -84 ej start 
Höjd P18   Nordwall, Jimmy -81 1.91      3 Final    
P16 Ericsson, Mattias -84 1.70  3 Final
Regazzoni, Leo -83 1.60  6 Final
Längd P18   Gustafsson, Joel -83 3.44      11      
Tresteg MS » Attersand, Henrik -84 10.46      6 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 1999-01-09/10 (lö-sö)  | Scandic Indoor Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Kisch, André -82 ej start           
Klinteskog, Johan -81 7.39  PB 3 Heat 2
  7.46      7 A-final  
Skeppstedt, Martin -82 7.41  2 Heat 4
7.39  SB 3 B-final
Söderling, Andreas -81 7.68  PB 6 Heat 1
  ej start        B-final  
P16 Arenander, Claes -83 8.03  5 Heat 2
7.98  PB 6 Final
Lönnies, Henning -83 ej start           
Regazzoni, Leo -83 ej start 
Wallentin, Jan -83 8.08  4 Heat 1
P15 Kannerberg, Linus -84 8.03  4 Heat 2
  8.03      5 Final  
Randall, Matho -84 ej start 
P14 Westberg, Magnus -85 8.49  PB 3 Heat 1 [¤]
  8.52      6 Final  
P13 Ardlinger, Ingmar -86 10.02  5 Heat 3
Janson, Robert -86 9.42  2 Heat 3
Lindkvist, Robin -86 ej start           
Nordgren, Robert -86 9.40  4 Heat 2
P12 » Elgered, Jonas -87 10.27  PB 7 Heat 1
Lundh, Robin -87 9.97    PB 6 Heat 1  
Mellström, Johan -87 10.07  PB 4 Heat 3
Nilsson, Nicklas -87 9.80  6 Heat 4
Nyberg, Svante -87 9.39  3 Heat 2
  9.49      2 B-final  
Thorell, Johan -87 9.75  4 Heat 2
9.78  7 B-final
P11 Dani, Andreas -88 9.99      6 Heat 2  
Liedberg, Niclas -88 10.47  4 Heat 1
» Söderling, Jonathan -88 9.47  PB 3 Heat 2
  9.52      5 Final  
P10 Niemeyer, Tomas -89 9.62  1 4
Niemeyer, Tomas -89 9.53  PB 1 Final
P8 Mattsson, Nils -91 ej start           
KS Lissäng, Sofie -80 8.49  SB 5 Heat 1
F18 Kayeya, Haddi -82 ej start 
Liljegren, Sara -81 8.14  SB 3 Heat 2
  8.28      6 Final  
Meckbach, Susanne -81 8.08  PB 2 Heat 2
8.10  3 Final
Sonnerby, Maria -82 8.36    SB 4 Heat 1  
F15 Hortobagyi, Elisabeth -84 8.99  5 Heat 2
Nordqvist, Malin -84 8.10  1 Heat 2
  8.10      2 Final  
F14 Andersson, Catarina -85 10.07  PB 6 Heat 2
Gustafsson, Annika -85 10.20  SB 5 Heat 3
Karlsson, Lina -85 9.25      4 Heat 3  
F13 Andersson, Annika -86 9.35  SB 5 Heat 3
Carls, Camilla -86 9.12  4 Heat 1
  9.27      8 B-final  
Olsson, Erika -86 ej start 
Rohdin, Anna -86 9.55  5 Heat 4
Teilman, Maria -86 8.87  2 Heat 4
  8.94      8 Final  
F12 Hynning, Elin -87 9.85  5 Heat 2
Nylander, Elina -87 9.72  4 Heat 1
  9.86      8 B-final  
Weinz, Helena -87 9.75  PB 5 Heat 3
F11 Forsberg, Emma -88 9.53  PB 2 Heat 2
  9.57      5 Final  
Hill, Malin -88 10.29  PB 4 Heat 3
Liljebäck, Mika -88 10.18  3 Heat 3
Mellström, Jenny -88 10.22    PB 5 Heat 1  
F10 Bauermeister, Anna -90 10.34  2 Heat 1
9.93  PB 1 B-final
» Carls, Sofia -90 10.29  2 Heat 3
  10.30      2 B-final  
» Carlsson Odell, Sara -89 9.77  1 Heat 2
» Carlsson Odell, Sara -89 9.68  PB 3 A-final
J-sson Malmström, Emma -90 11.55    PB 4 Heat 1  
Rosengren, Alexandra -89 10.59  PB 6 Heat 2
10.91  7 B-final
F8 Ihrén Krigsman, Lisa -91 12.80    PB 5 Heat 2  
Nordgren, Ellen -91 11.95  PB 2 Heat 2
11.95  5 Final
Wallblom, Julia -91 11.77  4 Heat 1
11.69  PB 4 Final
200 m MS   Johannesson, Ronny -77 27.29  [2] PB      
Johansson, Albin -81 25.25  [2] PB
P16 Arenander, Claes -83 25.86    PB 2 Heat 1  
Wallentin, Jan -83 26.24  PB 3 Heat 1
P15 Kannerberg, Linus -84 ej start 
Randall, Matho -84 ej start           
KS Kayeya, Haddi -82 ej start 
F16 Schmitz, Corinne -83 28.35  3 Heat 2
F15 Nordqvist, Malin -84 27.37  2 Heat 4
300 m P18   Johansson, Albin -81 37.9m [2]        
Klinteskog, Johan -81 36.6m [2]
Söderling, Andreas -81 37.7m [2]        
F18 Fitinghoff, Sophie -82 44.4m [2]
Liljegren, Sara -81 45.4m [2]
400 m MS   Johannesson, Ronny -77 56.19  [2] PB      
Johansson, Albin -81 53.05  PB 1 Heat 3
P18 Johansson, Albin -81 51.96    PB 2 Heat 3  
Klinteskog, Johan -81 50.22  1 Heat 3
Söderling, Andreas -81 52.46  PB 1 Heat 2
F18 Fitinghoff, Sophie -82 60.92    PB 1 Heat 1  
Liljegren, Sara -81 61.80  1 Heat 2
600 m MS   Johannesson, Ronny -77 1:25.6m [2] PB      
800 m MS   Johannesson, Ronny -77 1:57.43    SB 2 Heat 2  
Johansson, Albin -81 ej start  Heat 2
Norberg, Daniel -78 1:55.54    PB 1 Heat 2 [¤]
P14 Nylander, Tobias -85 2:33.03  PB 5 Heat 2
P13 Lindkvist, Robin -86 ej start 
P12 Mellström, Johan -87 3:03.72    PB 7 Heat 2  
Nilsson, Nicklas -87 2:45.74  PB 3 Heat 1
Silén, Gustav -88 2:42.56  [3] PB 5 Heat 2
Söderstedt, Johan -88 3:10.20    PB 6 Heat 1  
F14 Barman, Emelie -85 2:51.31  SB 4 Final
Lagerblad, Lovisa -85 2:41.87  PB 2 Final
F13 Andersson, Annika -86 2:56.85      6 Heat 2  
F12 Forsberg, Emma -88 2:58.07  PB 3 Heat 1
Nylander, Elina -87 ej start 
1 500 m P15   Månsson, Jonas -84 5:12.16      8 Final  
Wallgren, Joacim -84 4:36.50  PB 2 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Kjäll, Daniel -83 ej start           
60 m häck (84 cm) P14   Granlund, Jonas -86 11.57    PB 2 Heat 1  
Huss, Anders -85 11.42  4 Heat 2
KS Lissäng, Sofie -80 ej start           
F18 Fitinghoff, Sophie -82 10.64  2 Final
60 m häck (76,2 cm) F15   Hortobagyi, Elisabeth -84 10.83      6 Final  
F14 Andersson, Annika -86 11.78  PB 5 Heat 1
Bergström, Helena -85 13.02      7 Heat 1  
Carls, Camilla -86 11.35  7 Heat 2
Karlsson, Lina -85 12.13  6 Heat 1
Krasniqi, Rozafa -86 11.56    PB 4 Heat 1  
Lagerblad, Lovisa -85 13.19  8 Heat 2
Teilman, Maria -86 ej start 
Höjd P18   Nordwall, Jimmy -81 1.95    PB 1 Final  
P16 Regazzoni, Leo -83 1.72  5 Final
P15 Ericsson, Mattias -84 1.72      1 Final  
P12 Mellström, Johan -87 1.32  PB 4 Final
F13 Andersson, Annika -86 1.37  PB 8 Final
Krasniqi, Rozafa -86 1.47    PB 2 Final  
Söderhult, Ellen -86 ej res  Final
F12 Hynning, Elin -87 1.22  5 Final [¤]
Stav MS   Lindh, Marcus -76 4.48    PB 5 Pool 1  
Längd P16   Gustafsson, Joel -83 5.14      5 Final  
Lönnies, Henning -83 ej start 
Längd (zon) P14   Forslund, Fredrik -85 ej start           
Huss, Anders -85 4.58  10
P13 Ardlinger, Ingmar -86 3.49      10    
Granlund, Jonas -86 4.26  PB 5 Final
Janson, Robert -86 ej start 
Nordgren, Robert -86 3.88    PB 8 Final  
P12 » Elgered, Jonas -87 3.35  PB 20
Lundh, Robin -87 ej start 
Mellström, Johan -87 3.52    PB 16    
Nilsson, Nicklas -87 3.86  PB 12
Nyberg, Svante -87 3.95  PB 8 Final
Silén, Gustav -88 3.49    PB 17    
Thorell, Johan -87 3.87  PB 10 Final
P11 Dani, Andreas -88 3.12  8 Final
Liedberg, Niclas -88 3.37    PB 6 Final  
P10 Niemeyer, Tomas -89 3.72  2 Final
Tholander, David -90 2.29  PB 28
Vejdegren, Rasmus -90 2.28    PB 29    
F14 Andersson, Catarina -85 3.37  SB 13
Gustafsson, Annika -85 3.43  SB 12
Karlsson, Lina -85 4.04    PB 11    
F13 Andersson, Annika -86 4.27  8 Final
Carls, Camilla -86 4.24  PB 9
Krasniqi, Rozafa -86 4.15      12    
Rohdin, Anna -86 3.44  PB 25
Söderhult, Ellen -86 3.63  PB 24
F12 Hynning, Elin -87 ej start           
Nylander, Elina -87 3.71  PB 8 Final
Weinz, Helena -87 3.41  PB 15
F11 Forsberg, Emma -88 3.77      6 Final  
Hill, Malin -88 3.51  PB 11
Mellström, Jenny -88 2.93  PB 19
F10 Bauermeister, Anna -90 3.38      4 Final  
» Carls, Sofia -90 3.23  8 Final
» Carlsson Odell, Sara -89 3.25  PB 6 Final
J-sson Malmström, Emma -90 2.49  PB 21
Tresteg P16 » Attersand, Henrik -84 11.02    PB 6 Final  
Kula (4,0 kg) P14   Westberg, Magnus -85 10.16    PB 1 Final [¤]
P13 Ardlinger, Ingmar -86 5.48  3 Final
Kula (3,0 kg) P12 » Elgered, Jonas -87 7.08    PB 4 Final  
F13 Krasniqi, Rozafa -86 8.94  5 Final
Kula (2,0 kg) F12   Forsberg, Emma -88 5.02      18    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen P11
 1999-01-06 (on)  | Ärlaspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Huss, Anders -85 8.81      4 Heat 2    
Lindkvist, Robin -86 ej start 
KS Meckbach, Susanne -81 8.26    PB 3 Heat 2    
F16 Ljungkvist, Jenny -83 8.12  1 Heat 1
8.10  SB 1 Final
F14 Carls, Camilla -86 9.08    PB 3 Heat 4    
Eriksson, Sofie -86 9.94  PB 5 Heat 1
Karlsson, Lina -85 9.25  PB 4 Heat 1
Krasniqi, Rozafa -86 9.14    PB 2 Heat 3    
Lagerblad, Lovisa -85 9.07  PB 2 Heat 4
9.11  5 Final
Teilman, Maria -86 8.81  1 Heat 2
  8.84      2 Final    
F10 » Carls, Sofia -90 10.27  1 Heat 1
10.18  2 Final
200 m KS   Ljungkvist, Jenny -83 26.25    SB 3 A-final    
600 m P14   Lindkvist, Robin -86 ej start             
Nylander, Tobias -85 1:47.42  PB 4 Final
F14 Carls, Camilla -86 2:08.53    SB 8 Final    
Karlsson, Lina -85 2:06.37  PB 5 Final
Lagerblad, Lovisa -85 1:57.59  PB 2 Final
Längd (zon) P14   Huss, Anders -85 4.59    PB 6 Final    
F14 Carls, Camilla -86 3.98  PB 11
Krasniqi, Rozafa -86 4.16    PB 7 Final    
Teilman, Maria -86 4.00  PB 10
F10 » Carls, Sofia -90 3.05  3 Final
Kula (3,0 kg) F14   Eriksson, Sofie -86 6.71    PB 5 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 8.96  3 Final
 1998-12-12/13 (lö-sö)  | Löplabbet Games, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Janson, Robert -86 9.18      2 Heat 4  
Lindkvist, Robin -86 ej start 
Lundh, Daniel -86 ej start           
Nordgren, Robert -86 ej start 
Nordström, Erik -86 ej start 
Olofsson, Andreas -86 ej start           
P12 Adborn Håkansson, Rasmus -88 10.68  PB 8 Heat 1
Dani, Andreas -88 9.88  PB 7 Heat 1
Liedberg, Niclas -88 9.93    PB 6 Heat 4  
» Söderling, Jonathan -88 9.64  PB 4 Heat 3
P10 Lif, Jacob -90 ej start 
Niemeyer, Tomas -89 9.85  2 Heat 2
Niemeyer, Tomas -89 9.57    PB 3 Final  
Stridh, Alexander -90 ej start 
F14 Andersson, Annika -86 9.39  SB 8 Heat 1
Bergström, Helena -85 ej start           
Carls, Camilla -86 9.27  6 Heat 1
Karlsson, Lina -85 9.41  6 Heat 3
Teilman, Maria -86 8.74  PB 3 Heat 3
  8.85      6 B-final  
F12 Arvidsson, Emelie -87 9.15  2 Heat 1
9.11  PB 6 Final
Hill, Malin -88 ej start           
Liljebäck, Mika -88 9.78  PB 4 Heat 3
F10 Bauermeister, Anna -90 10.47  PB 3 Heat 4
» Carls, Sofia -90 10.18      4 Heat 1  
Johansson, Ella -90 ej start 
Rosengren, Alexandra -89 10.92  PB 6 Heat 1
Sahlin, Camilla -89 ej start           
Schneider, Rafica -90 11.42  PB 5 Heat 4
2 x 50 m P14   Granlund, Jonas -86 brutit        Heat 1  
Janson, Robert -86 15.91  PB 10 Final
Lindkvist, Robin -86 ej start           
Nordgren, Robert -86 ej start 
Olofsson, Andreas -86 ej start 
P12 Liedberg, Niclas -88 17.12    PB 12 Final  
F14 Andersson, Annika -86 16.25  PB 22 Final
Carls, Camilla -86 15.91  PB 18 Final
Teilman, Maria -86 15.18  PB 11 Final
200 m K22   Thulin, Petra -79 diskad        Heat 2  
300 m P14   Lindkvist, Robin -86 ej start           
Nordström, Erik -86 46.36  PB 2 Heat 3 [¤]
Nylander, Tobias -85 47.40    PB 2 Heat 5  
Olofsson, Andreas -86 ej start 
P12 Adborn Håkansson, Rasmus -88 ej start 
Liedberg, Niclas -88 58.49    PB 5 Heat 1  
Söderstedt, Johan -88 56.92  PB 6 Heat 2
F14 Andersson, Annika -86 51.00  PB 2 Heat 1
Carls, Camilla -86 50.95    PB 4 Heat 3  
Karlsson, Lina -85 50.47  PB 3 Heat 2
Krasniqi, Rozafa -86 55.27  PB 4 Heat 4
Lagerblad, Lovisa -85 49.96    PB 2 Heat 3  
F12 Liljebäck, Mika -88 55.05  PB 1 Heat 1
400 m M22   Akhras, Sacha -80 53.89    SB 4 Heat 2  
Klinteskog, Johan -81 50.03  PB 1 Heat 2
Söderling, Andreas -81 53.26    PB 3 Heat 1  
K22 Liljegren, Sara -81 60.43  PB 1 Final
600 m F12   Arvidsson, Emelie -87 2:04.51    PB 3 Heat 1  
Forsberg, Emma -88 2:04.49  [2] PB 2 Heat 1
Liljebäck, Mika -88 2:27.36  PB 6 Heat 1
800 m P14   Lindkvist, Robin -86 ej start           
Lundh, Daniel -86 ej start 
Nordström, Erik -86 2:33.76    PB 3 Heat 1  
Nylander, Tobias -85 2:35.86  PB 1 Heat 4
F14 Karlsson, Lina -85 ej start 
60 m häck (84 cm) P14   Nordström, Erik -86 11.02      3 Heat 1  
F18 Fitinghoff, Sophie -82 ej start 
60 m häck (76,2 cm) F14   Carls, Camilla -86 11.58      3 Heat 1  
Karlsson, Lina -85 12.20  4 Heat 1
Krasniqi, Rozafa -86 brutit        Heat 1  
Teilman, Maria -86 11.07  PB 6 Heat 2
F12 Arvidsson, Emelie -87 10.97  1 Heat 1
Forsberg, Emma -88 12.93  [2] PB 4 Heat 1  
Hill, Malin -88 ej start 
Höjd P18   Nordwall, Jimmy -81 1.91    SB 2 Final  
P14 Granlund, Jonas -86 1.28  9
P12 Adborn Håkansson, Rasmus -88 ej start           
Söderstedt, Johan -88 ej res 
F14 Andersson, Annika -86 1.23  13
Krasniqi, Rozafa -86 ej start           
F12 Arvidsson, Emelie -87 ej start 
Längd (zon) P14   Janson, Robert -86 4.17    PB 27    
Lundh, Daniel -86 3.83  PB 33
Nordström, Erik -86 4.69    PB 13    
P12 Adborn Håkansson, Rasmus -88 3.42  PB 27
Dani, Andreas -88 3.33  PB 28
Liedberg, Niclas -88 3.15    PB 31    
» Söderling, Jonathan -88 3.60  PB 19
P10 Niemeyer, Tomas -89 3.77  PB 1 Final
Stridh, Alexander -90 ej start           
Vejdegren, Rasmus -90 ej start 
F14 Andersson, Annika -86 4.26  18
Carls, Camilla -86 2.70    SB 35    
Krasniqi, Rozafa -86 4.04  PB 27 [¤]
Lagerblad, Lovisa -85 ej start 
F12 Arvidsson, Emelie -87 4.36    PB 2 Final  
Forsberg, Emma -88 3.78  PB 14
F10 Bauermeister, Anna -90 3.43  PB 6 Final
» Carls, Sofia -90 3.26    PB 7 Final  
Johansson, Ella -90 ej start 
Sahlin, Camilla -89 3.10  PB 10 [¤]
Schneider, Rafica -90 2.66    PB 15    
Wikström, Moa -90 2.72  PB 13
Kula (3,0 kg) F14   Krasniqi, Rozafa -86 8.69      8 Final  
Kula (2,0 kg) F12   Forsberg, Emma -88 5.97    PB 16    
Hill, Malin -88 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F11
 1998-12-09 (on)  | Solna-Öset, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m häck (84 cm) F18   Fitinghoff, Sophie -82 9.72    PB 1 1    
 1998-12-05/06 (lö-sö)  | Julklappsjakten, Friidrottens hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P18   Skeppstedt, Martin -82 ej start           
P16 Arenander, Claes -83 8.04  PB 5 Heat 1
Gustafsson, Joel -83 ej start           
Kjäll, Daniel -83 8.25  SB 7 Heat 1
Lönnies, Henning -83 8.44  PB 8 Heat 1
Wallentin, Jan -83 8.07    PB 7 Heat 1  
P15 Drougge, Felix -84 8.20  PB 4 Heat 3
Everling, Måns -84 ej start 
Kannerberg, Linus -84 7.98  PB 6 Heat 2
  8.05      7 Final  
Randall, Matho -84 8.26  PB 5 Heat 3
Swahn, Alexander -84 8.32  PB 8 Heat 1
Wallgren, Joacim -84 8.28    PB 5 Heat 1  
P14 Huss, Anders -85 8.61  PB 4 Heat 1
P13 Ardlinger, Ingmar -86 9.88  PB 7 Heat 1
Granlund, Jonas -86 9.42    SB 8 Heat 3  
Janson, Robert -86 9.16  PB 5 Heat 4
Lindkvist, Robin -86 8.87  PB 3 Heat 4
Lundh, Daniel -86 9.79    PB 8 Heat 4  
Nordgren, Robert -86 9.12  PB 6 Heat 3
Nordström, Erik -86 8.95  PB 8 Heat 5
Olofsson, Andreas -86 8.68  PB 3 Heat 1
  8.71      7 Final  
P12 Nilsson, Nicklas -87 9.73  PB 7 Heat 2
Nyberg, Svante -87 9.13  PB 3 Heat 2
  9.28      6 B-final  
Thorell, Johan -87 9.61  PB 7 Heat 4
P11 Astervall, John -88 10.11  PB 6 Heat 1
Silén, Gustav -88 9.83    PB 5 Heat 2  
F16 Schmitz, Corinne -83 8.50  4 Heat 1
8.48  SB 5 Final
F15 Hortobagyi, Elisabeth -84 8.96    PB 6 Heat 1  
Nordqvist, Malin -84 8.05  1 Heat 3
Nordqvist, Malin -84 7.97  PB 1 Final
F14 Barman, Emelie -85 ej start           
Bergström, Helena -85 9.00  PB 3 Heat 5
Junegrim, Jessica -85 9.62  PB 8 Heat 1
Karlsson, Lina -85 9.26    PB 6 Heat 4  
Lagerblad, Lovisa -85 9.19  PB 5 Heat 5
F13 Björklund, Elvira -86 ej start 
Carls, Camilla -86 9.15  PB 5 Heat 1
  9.15      6 B-final  
Hernsjö-Eriksson, Caroline -86 9.77  PB 7 Heat 5
Rohdin, Anna -86 9.40  PB 4 Heat 4
Silén, Matilda -86 9.81    PB 6 Heat 4  
Teilman, Maria -86 ej start 
F12 Arvidsson, Emelie -87 9.16  PB 3 Heat 1
  9.20      7 Final  
Hynning, Elin -87 9.50  PB 4 Heat 3
Nylander, Elina -87 9.48  PB 4 Heat 2
» Nyström, Michelle -87 10.96    PB 7 Heat 5  
Olander, Emma -87 10.04  PB 6 Heat 2
Weinz, Helena -87 9.80  PB 6 Heat 5
Östergren, Stina -87 9.87    PB 5 Heat 3  
F11 Landin, Annelie -88 10.78  PB 8 Heat 1
Snickars, Emelie -88 ej start 
Widengren, Johanna -88 ej start 
200 m P18   Fager, Patrik -82 ej start           
Skeppstedt, Martin -82 ej start 
P16 Arenander, Claes -83 25.98    PB 2 Heat 2  
Gustafsson, Joel -83 25.69  PB 1 Heat 2
Kjäll, Daniel -83 26.72  PB 2 Heat 1
Wallentin, Jan -83 26.59    PB 3 Heat 2  
P15 Drougge, Felix -84 27.41  PB 3 Heat 1
Everling, Måns -84 ej start 
Randall, Matho -84 27.15    PB 2 Heat 1  
Swahn, Alexander -84 27.54  PB 2 Heat 2
F16 Schmitz, Corinne -83 27.64  PB 1 Heat 2
F15 Nordqvist, Malin -84 26.50  PB 1 Heat 2
400 m P18   Fager, Patrik -82 ej start           
600 m P12   Nilsson, Nicklas -87 1:59.76    PB 5 Heat 3  
Nyberg, Svante -87 2:06.90  PB 6 Heat 3 [¤]
Thorell, Johan -87 2:10.78    PB 5 Heat 2  
P11 Silén, Gustav -88 2:00.21  PB 2 Heat 2
F12 Nylander, Elina -87 2:13.12  PB 5 Haet 2
» Nyström, Michelle -87 2:14.89    PB 8 Heat 1  
Olander, Emma -87 2:15.44  PB 9 Heat 1
800 m P15   Månsson, Jonas -84 2:28.67    PB 7 Final  
Wallgren, Joacim -84 2:12.97  PB 2 Final
P13 Janson, Robert -86 ej start           
Lindkvist, Robin -86 2:37.29  PB 3 Heat 2
Lundh, Daniel -86 ej start 
Nordström, Erik -86 ej start           
F14 Barman, Emelie -85 2:51.79  SB 6 Heat 2
Karlsson, Lina -85 3:00.49  SB 7 Heat 2
Lagerblad, Lovisa -85 2:46.27    PB 4 Heat 2  
F13 Andersson, Annika -86 2:51.80  PB 6 Final
Carls, Camilla -86 3:02.52  PB 8 Final
Rohdin, Anna -86 ej start           
Silén, Matilda -86 2:47.28  PB 5 Final
1 500 m P15   Månsson, Jonas -84 5:01.42    PB 8 Final  
Wallgren, Joacim -84 4:36.78  PB 2 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Kjäll, Daniel -83 9.59    PB 1 Final  
Lönnies, Henning -83 11.14  PB 3 Final
60 m häck (84 cm) P14   Huss, Anders -85 10.37    PB 1 Heat 2  
10.68  4 Final
P13 Nordström, Erik -86 10.95    PB 2 Heat 2  
Olofsson, Andreas -86 ej start 
60 m häck (76,2 cm) P11   Nordenskiöld, Otto -88 13.67    PB 5 Heat 1  
13.82  7 Final
Silén, Gustav -88 12.98  2 Heat 1
  12.77    PB 3 Final  
F15 Hortobagyi, Elisabeth -84 10.72  PB 6 Heat 2
F14 Bergström, Helena -85 12.47  PB 7 Heat 1
Karlsson, Lina -85 11.87    PB 8 Heat 2  
Lagerblad, Lovisa -85 11.02  PB 6 Heat 1
F13 Carls, Camilla -86 11.04  3 Heat 1
  10.87    PB 5 Final  
Krasniqi, Rozafa -86 11.97  PB 5 Heat 1
Teilman, Maria -86 ej start 
F12 Arvidsson, Emelie -87 10.98  1 Heat 1
Arvidsson, Emelie -87 10.92    PB 1 Final  
Nylander, Elina -87 12.96  PB 5 Heat 2
Olander, Emma -87 15.41  PB 4 Heat 1
Weinz, Helena -87 13.51    PB 3 Heat 3  
F11 Widengren, Johanna -88 ej start 
Höjd P16   Regazzoni, Leo -83 1.75    PB 5 Final [¤]
P15 Drougge, Felix -84 1.50  PB 8 Final
Ericsson, Mattias -84 1.77    PB 1 Final  
Everling, Måns -84 ej start 
P13 Granlund, Jonas -86 1.30  PB 15
Janson, Robert -86 1.30    PB 12    
Lundh, Daniel -86 1.30  PB 14
P11 Nilsson, Ruben -88 ej start 
Nordenskiöld, Otto -88 1.10    PB 11    
F13 Andersson, Annika -86 1.30  PB 9
Krasniqi, Rozafa -86 1.38  PB 5 Final
F12 Arvidsson, Emelie -87 1.35    PB 1 Final  
Hynning, Elin -87 1.25  PB 6 Final
F11 Snickars, Emelie -88 ej start 
Längd P16   Gustafsson, Joel -83 5.44    PB 6 Final  
Lönnies, Henning -83 5.04  PB 8 Final
P15 » Attersand, Henrik -84 4.77    PB 10    
Drougge, Felix -84 4.51  PB 12
Ericsson, Mattias -84 4.27  PB 13
Everling, Måns -84 ej start           
Kannerberg, Linus -84 5.03  PB 8
Swahn, Alexander -84 4.63  PB 11
F15 Hortobagyi, Elisabeth -84 ej start 
Längd (zon) P14   Huss, Anders -85 4.56    PB 11    
P13 Ardlinger, Ingmar -86 3.50  PB 40
Janson, Robert -86 3.92    PB 33    
Lindkvist, Robin -86 4.56  PB 8 Final
Lundh, Daniel -86 3.62  SB 39
Nordgren, Robert -86 3.70    PB 38    
Nordström, Erik -86 ej start 
P12 Nilsson, Nicklas -87 3.62  PB 25
Nyberg, Svante -87 3.82    PB 20    
Thorell, Johan -87 3.78  PB 21
P11 Astervall, John -88 2.95  PB 20
Nordenskiöld, Otto -88 3.56    PB 10    
F14 Barman, Emelie -85 3.43  PB 32
Junegrim, Jessica -85 3.68  PB 31
Karlsson, Lina -85 3.69    PB 30    
F13 Andersson, Annika -86 4.34  PB 10
Björklund, Elvira -86 3.65  PB 34
Hernsjö-Eriksson, Caroline -86 3.22    PB 44    
Krasniqi, Rozafa -86 3.90  PB 25
Rohdin, Anna -86 3.37  PB 41
Silén, Matilda -86 3.61    PB 36    
Teilman, Maria -86 ej start 
F12 Arvidsson, Emelie -87 4.20  PB 5 Final
Hynning, Elin -87 3.50    PB 23    
Nylander, Elina -87 3.61  PB 20
» Nyström, Michelle -87 3.12  SB 33
Weinz, Helena -87 3.07    PB 34    
Östergren, Stina -87 3.33  PB 28
F11 Landin, Annelie -88 2.85  PB 44 Final
Snickars, Emelie -88 ej start           
Widengren, Johanna -88 ej start 
Tresteg P16   Gustafsson, Joel -83 11.36    SB 4 Final  
P15 » Attersand, Henrik -84 10.89  PB 2 Final
Ericsson, Mattias -84 ej start           
F15 Hortobagyi, Elisabeth -84 9.42  PB 11
Tresteg (zon) P13   Granlund, Jonas -86 8.32    PB 21    
P11 Nilsson, Ruben -88 6.62  PB 12
Nordenskiöld, Otto -88 8.58    PB 3 Final  
F14 Lagerblad, Lovisa -85 8.34  PB 17
F13 Andersson, Annika -86 9.96  PB 2 Final
Carls, Camilla -86 8.17  PB 13
Kula (5,5 kg) P16   Arenander, Claes -83 8.18    PB 7 Final  
P15 Swahn, Alexander -84 9.89  PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P13   Ardlinger, Ingmar -86 5.56    PB 15    
Granlund, Jonas -86 6.43  PB 10
Nordgren, Robert -86 4.87  PB 16
Kula (3,0 kg) P12   Nyberg, Svante -87 5.68    SB 10    
P11 Astervall, John -88 5.59  PB 6 Final
Nilsson, Ruben -88 5.90    PB 5 Final  
Silén, Gustav -88 4.52  PB 11
F14 Bergström, Helena -85 4.49  PB 18
Junegrim, Jessica -85 6.00    PB 16    
F13 Björklund, Elvira -86 8.09  PB 6 Final
Hernsjö-Eriksson, Caroline -86 5.87  PB 13
Krasniqi, Rozafa -86 8.97  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F12   Östergren, Stina -87 ej start           
Not
[¤] - Efteranmäld
 1998-11-28 (lö)  | Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F12   Carls, Camilla -86 9.27    SB 2 Heat 6    
9.36  5 Semi-3
F8 » Carls, Sofia -90 10.11  [1] PB 1 Heat 6
10.24  1 Semi-2
10.35  5 Final
800 m F14   Barman, Emelie -85 2:58.16    SB 6 Final    
Längd (zon) F8 » Carls, Sofia -90 3.00    PB 5 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F10
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics