HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2018-10-10
Ute för 1998 Resultatdatum: 1998-09-20
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
44.52  Janson, Robert -86 P13 1998-09-20 » Sth-Cup Final, Stockholms Stadion, Stockholm
Granlund, Jonas -86
Ardlinger, Ingmar -86
Olofsson, Andreas -86
Nordström, Erik -86
45.01  Villalba, Sammy -87 P13 1998-05-27 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Nilsson, Nicklas -87
Granlund, Jonas -86
Nyberg, Svante -87
Olofsson, Andreas -86
45.67  Dankiewicz, Josef -87 P13 1998-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Lundh, Daniel -86
Granlund, Jonas -86
Dahl, Joakim -86
Olofsson, Andreas -86
45.80  Villalba, Sammy -87 P13 1998-05-25 » Sth-cup 12 - 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Nordström, Erik -86
Nilsson, Nicklas -87
Nyberg, Svante -87
Olofsson, Andreas -86
46.63  Olofsson, Andreas -86 P13 1998-08-17 » Sth-cup 12-14 omg 2, Källbrinks IP, Huddinge
Lundh, Daniel -86
Lundh, Robin -87
Nyberg, Svante -87
Nordström, Erik -86
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
42.00  Westberg, Magnus -85 P15 1998-05-25 » Sth-cup 12 - 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Wallgren, Joacim -84
» Attersand, Henrik -84
Månsson, Jonas -84
42.76  Westberg, Magnus -85 P15 1998-09-20 » Sth-Cup Final, Stockholms Stadion, Stockholm
Wallgren, Joacim -84
Kannerberg, Linus -84
Randall, Matho -84
44.88  Westberg, Magnus -85 MS 1998-08-17 » Sth-cup 12-14 omg 2, Källbrinks IP, Huddinge
Hamberg, Richard -85
Melin, Jonas -85
Swahn, Alexander -84
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
43.99  Wijk, Fredrik -72 MS 1998-05-27 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Högberg, David -73
Danielsson, Erik -71
Molinder, Roger -80
44.58  Wijk, Fredrik -72 MS 1998-05-12 » Majproppen, Enskede IP, Enskede
Kleebinder, Niklas -77
Danielsson, Erik -71
» Attersand, Johan -74
44.77  Molinder, Roger -80 MS 1998-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Söderling, Andreas -81
Hallgren, Jonathan -81
Klinteskog, Johan -81
44.81  [1] Kisch, André -82 P17 1998-06-14 » Stafett-SM, Arosvallen, Västerås
Fager, Patrik -82
Skeppstedt, Martin -82
Gustafsson, Joel -83
44.90  Söderling, Andreas -81 MS 1998-06-14 » Stafett-SM, Arosvallen, Västerås
Johansson, Albin -81
Hallgren, Jonathan -81
Akhras, Sacha -80
45.35  Kisch, André -82 P17 1998-06-14 » Stafett-SM, Arosvallen, Västerås
Fager, Patrik -82
Skeppstedt, Martin -82
Gustafsson, Joel -83
45.95  Kisch, André -82 P17 1998-05-27 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Fager, Patrik -82
Skeppstedt, Martin -82
Gustafsson, Joel -83
46.03  Kisch, André -82 P17 1998-05-12 » Majproppen, Enskede IP, Enskede
Fager, Patrik -82
Skeppstedt, Martin -82
Gustafsson, Joel -83
46.73  Johansson, Fredrik -81 P17 1998-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Midsander, Rickard -81
Ericsson, Markus -81
Johansson, Albin -81
46.78  Johansson, Fredrik -81 P17 1998-05-12 » Majproppen, Enskede IP, Enskede
Midsander, Rickard -81
Ericsson, Markus -81
Hallgren, Jonathan -81
46.80  Kjäll, Daniel -83 P17 1998-05-18 » Stockholm cup 16 år, Enskede IP, Enskede
Fager, Patrik -82
Skeppstedt, Martin -82
Gustafsson, Joel -83
47.08  Wallentin, Jan -83 P17 1998-08-29 » Lag-USM Final 1998, Tingvalla IP, Karlstad
Fager, Patrik -82
Kisch, André -82
Gustafsson, Joel -83
47.82  Arenander, Claes -83 P17 1998-08-24 » Stockholm cup 16, Enskede IP, Stockholm
Fager, Patrik -82
Kisch, André -82
Gustafsson, Joel -83
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
1:59.96  [1] Wijk, Fredrik -72 MS 1998-06-01 » Regionsserie div 1 B Män omg 2, Enskede IP, Enskede
Skeppstedt, Martin -82
Högberg, David -73
Söderström, Niclas -79
2:01.81  Molinder, Roger -80 MS 1998-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Hallgren, Jonathan -81
Johansson, Albin -81
Klinteskog, Johan -81
2:03.29  Molinder, Roger -80 MS 1998-05-17 » Regionsserie div 1 B män omg 1, Enskede IP, Enskede
Wijk, Fredrik -72
Söderling, Andreas -81
Söderström, Niclas -79
2:10.73  Kisch, André -82 P17 1998-05-09 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Fager, Patrik -82
Skeppstedt, Martin -82
Gustafsson, Joel -83
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
               
 6 x 200 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:42.01   {Hammarby IF lag 1} [1] P16 1998-08-05 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2:44.39   {Hammarby IF lag 1} [1] P16 1998-08-05 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2:51.78   {Hammarby IF lag 2} [1] P16 1998-08-05 » DN-Galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
3:27.61  Söderling, Andreas -81 P17 1998-06-13 » Stafett-SM, Arosvallen, Västerås
Hallgren, Jonathan -81
Johansson, Albin -81
Klinteskog, Johan -81
3:28.34  Söderling, Andreas -81 P17 1998-05-27 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Midsander, Rickard -81
Johansson, Albin -81
Klinteskog, Johan -81
3:38.16  Johansson, Fredrik -81 MS 1998-05-27 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Akhras, Sacha -80
Ericsson, Markus -81
Sundén, Mikael -81
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:42.62  Danielsson, Stefan -76 M22 1998-06-14 » Stafett-SM, Arosvallen, Västerås
» Karlsson, Fredrik -78
Johannesson, Ronny -77
7:40.15  [1] Arve, Hannes -84 P15 1998-05-26 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Nylander, Tobias -85
Wallgren, Joacim -84
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:34.23  [1] Danielsson, Stefan -76 MS 1998-06-13 » Stafett-SM, Arosvallen, Västerås
» Pell, Rickard -79
» Karlsson, Fredrik -78
Synnerman, Per -71
7:54.33  Synnerman, Per -71 MS 1998-05-26 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
» Häggström, Niklas -71
Jedemo, Mats -72
Arkad, Martin -69
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
               
 4 x 1 500 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
15:47.27  Phersson, Andreas -75 MS 1998-06-14 » Stafett-SM, Arosvallen, Västerås
Arkad, Martin -69
» Pell, Rickard -79
Synnerman, Per -71
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
42.61  Arvidsson, Emelie -87 F13 1998-09-20 » Sth-Cup Final, Stockholms Stadion, Stockholm
Teilman, Maria -86
Andersson, Annika -86
Carls, Camilla -86
Krasniqi, Rozafa -86
43.49  Nylander, Elina -87 F13 1998-08-17 » Sth-cup 12-14 omg 2, Källbrinks IP, Huddinge
Hynning, Elin -87
Andersson, Annika -86
Krasniqi, Rozafa -86
Teilman, Maria -86
44.74  » Carls, Sofia -90 F13 1998-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Krasniqi, Rozafa -86
Andersson, Annika -86
Carls, Camilla -86
Teilman, Maria -86
46.09  Nylander, Elina -87 F13 1998-05-25 » Sth-cup 12 - 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Hynning, Elin -87
Andersson, Annika -86
Krasniqi, Rozafa -86
Teilman, Maria -86
49.43  Lidmark, Lena -87 KS 1998-08-17 » Sth-cup 12-14 omg 2, Källbrinks IP, Huddinge
Silén, Matilda -86
Allvin, Fanny -87
Höglund, Angelica -87
Nylander, Elina -87
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
43.95  Kudrén, Sara -84 F15 1998-05-25 » Sth-cup 12 - 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Seger-Ellsäter, Olivia -85
Hortobagyi, Elisabeth -84
Nordqvist, Malin -84
44.21  Teilman, Maria -86 F15 1998-05-27 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Seger-Ellsäter, Olivia -85
Hortobagyi, Elisabeth -84
Nordqvist, Malin -84
44.58  Hortobagyi, Elisabeth -84 F15 1998-09-20 » Sth-Cup Final, Stockholms Stadion, Stockholm
Lagerblad, Lovisa -85
Karlsson, Lina -85
Nordqvist, Malin -84
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
48.12  [1] Landström, Sofi -68 KS 1998-06-04 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Ljungkvist, Jenny -83
Liljegren, Sara -81
Udd, Lena -70
48.44  Landström, Sofi -68 KS 1998-06-04 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Ljungkvist, Jenny -83
Liljegren, Sara -81
Udd, Lena -70
49.69  [2] Lissäng, Sofie -80 F19 1998-06-14 » Stafett-SM, Arosvallen, Västerås
Liljegren, Sara -81
Meckbach, Susanne -81
Kleebinder, Aline -80
49.82  Lissäng, Sofie -80 F19 1998-06-14 » Stafett-SM, Arosvallen, Västerås
Liljegren, Sara -81
Meckbach, Susanne -81
Kleebinder, Aline -80
49.86  [3] Lissäng, Sofie -80 F19 1998-05-27 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Ljungkvist, Jenny -83
Meckbach, Susanne -81
Kleebinder, Aline -80
49.98  Lissäng, Sofie -80 F19 1998-06-09 » Juniproppen, Enskede IP, Enskede
Liljegren, Sara -81
Meckbach, Susanne -81
Kleebinder, Aline -80
50.13  Lissäng, Sofie -80 F19 1998-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Liljegren, Sara -81
Meckbach, Susanne -81
Kleebinder, Aline -80
50.35  Lissäng, Sofie -80 F19 1998-05-12 » Majproppen, Enskede IP, Enskede
Liljegren, Sara -81
Meckbach, Susanne -81
Kleebinder, Aline -80
50.47  [4] Sonnerby, Maria -82 F17 1998-06-04 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Ljungkvist, Jenny -83
Fitinghoff, Sophie -82
Larsson, Angelica -82
50.60  [5] Sonnerby, Maria -82 F17 1998-08-29 » Lag-USM Final 1998, Tingvalla IP, Karlstad
Pahlén, Jenny -82
Fitinghoff, Sophie -82
Larsson, Angelica -82
50.66  [6] Schmitz, Corinne -83 F17 1998-08-24 » Stockholm cup 16, Enskede IP, Stockholm
Sonnerby, Maria -82
Fitinghoff, Sophie -82
Larsson, Angelica -82
50.69  [7] Sonnerby, Maria -82 F17 1998-05-23 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Ljungkvist, Jenny -83
Pahlén, Jenny -82
Larsson, Angelica -82
51.14  [8] Fitinghoff, Sophie -82 F17 1998-05-18 » Stockholm cup 16 år, Enskede IP, Enskede
Ljungkvist, Jenny -83
Pahlén, Jenny -82
Larsson, Angelica -82
51.68  Sonnerby, Maria -82 F17 1998-05-12 » Majproppen, Enskede IP, Enskede
Ljungkvist, Jenny -83
Pahlén, Jenny -82
Larsson, Angelica -82
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
[8] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:15.63  Liljegren, Sara -81 KS 1998-05-17 » Regionsserie div 1B kvinnor omg 1, Enskede IP, Enskede
Landström, Sofi -68
Thulin, Petra -79
Udd, Lena -70
2:22.97  Fitinghoff, Sophie -82 KS 1998-08-23 » Regionsseriefinal kvinnor, Arosvallen, Västerås
Nordqvist, Malin -84
Liljegren, Sara -81
Thulin, Petra -79
2:23.95  [1] Lissäng, Sofie -80 F19 1998-05-26 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Meckbach, Susanne -81
Kleebinder, Aline -80
Liljegren, Sara -81
2:26.33  [2] Nordqvist, Malin -84 F17 1998-06-01 » Regionsserie div 1 B Kvinnor omg 2, Enskede IP, Enskede
Meckbach, Susanne -81
Larsson, Angelica -82
Mattsson, Sofii -81
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
8:50.02  Håkansson, Felicia -84 F15 1998-05-26 » Stafett-DM, Tibblevallen, Täby
Kudrén, Sara -84
Karlsson, Lina -85
               
 Mix
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:32.36   {Hammarby IF} [1] X15 1998-06-02 » Back on Track, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics