HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-08-13
Inne för 1998 Resultatdatum: 1998-03-15
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1998-03-14/15 (lö-sö)  | IUSM 1998, Friidrottens hus, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Kisch, André -82 7.55      4 Heat 3  
7.53  PB 7 Semi-1
Skeppstedt, Martin -82 7.40  2 Heat 4
7.31  PB 2 Semi-2
  7.31      4 Final  
F15 Ljungkvist, Jenny -83 8.07  2 Heat 1
Ljungkvist, Jenny -83 7.99  PB 4 Semi-2
8.07  7 Final
200 m P16   Skeppstedt, Martin -82 23.74      1 Heat  
Skeppstedt, Martin -82 23.15  PB 2 Semi-1
  23.93      4 Final  
F16 Larsson, Angelica -82 26.33  1 Heat 4
26.43  2 Semi-1
F15 Ljungkvist, Jenny -83 26.52  1 Heat 4
26.03  1 Semi-1
Ljungkvist, Jenny -83 25.97  PB 2 Final
60 m häck (91,4 cm) P15   Kjäll, Daniel -83 ej start           
Längd P16   Fager, Patrik -82 ej start           
F16 Pahlén, Jenny -82 ej start 
Tresteg P15   Gustafsson, Joel -83 11.58      9    
 1998-03-07/08 (lö-sö)  | IUDM 1998, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Gahne, Stefan -82 8.37      5 Heat 3 [¤]
Kisch, André -82 7.66  3 Heat 3 [¤]
Skeppstedt, Martin -82 7.40  1 Heat 2
  7.34    PB 2 Final  
P15 Arenander, Claes -83 8.35  PB 4 Heat 2
Haag, Nils -83 8.52  PB 5 Heat 2 [¤]
Lönnies, Henning -83 8.70    PB 6 Heat 1  
Wallentin, Jan -83 8.14  3 Heat 2 [¤]
8.15  5 Final
F16 Larsson, Angelica -82 8.33  2 Heat 2
  8.16    SB 1 Final  
Sonnerby, Maria -82 8.42  4 Heat 2
8.41  4 Final
F15 Ljungkvist, Jenny -83 8.07  1 Heat 1
8.08  1 Final
1 500 m P16   Granlund, Anton -82 4:53.06    PB 8 Final [¤]
Nerman, Linus -82 4:42.34  PB 7 Final [¤]
60 m häck (91,4 cm) P16   Orrskog, Martin -82 9.39    PB 2 Final  
P15 Gustafsson, Joel -83 10.49  PB 4 Final [¤]
Kjäll, Daniel -83 9.71  PB 1 Final [¤]
60 m häck (76,2 cm) F16   Fitinghoff, Sophie -82 9.76    PB 3 Heat 1  
Höjd P15   Regazzoni, Leo -83 1.57      3 Final  
Stav P16   Granlund, Anton -82 ej start           
Orrskog, Martin -82 2.83  PB 4 Final
P15 Gustafsson, Joel -83 2.23    PB 2 Final [¤]
F16 Fitinghoff, Sophie -82 ej start 
Längd P16   Skeppstedt, Martin -82 ej start           
P15 Arenander, Claes -83 4.42  9
Kjäll, Daniel -83 4.92      6 Final [¤]
Lönnies, Henning -83 4.79  PB 7 Final
Regazzoni, Leo -83 ej res 
F16 Pahlén, Jenny -82 4.55  8 Final [¤]
Tresteg P15   Arenander, Claes -83 ej start           
Gustafsson, Joel -83 11.40  2 Final [¤]
Kula (5,5 kg) P15   Arenander, Claes -83 8.10    PB 3 Final  
Lengheden, Lasse -83 8.01  PB 4 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 1998-03-04 (on)  | Inne-ös nr 2, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Arkestål, Thom -78 7.56      1 Heat 1    
7.55  1 Final
Ugube, Senay -78 7.77  2 Heat 1
  7.77      6 Final    
P16 Arenander, Claes -83 8.45  4 Heat 1
Fager, Patrik -82 7.72  PB 5 Heat 2
Gahne, Stefan -82 8.33    PB 6 Heat 2    
Haag, Nils -83 8.73  PB 5 Heat 1
Kisch, André -82 7.59  PB 3 Heat 2
  7.63      4 Final    
Skeppstedt, Martin -82 7.47  3 Heat 3
7.36  3 Final
Wallentin, Jan -83 8.31      3 Heat 1    
P14 Kannerberg, Linus -84 8.36  4 Heat 1
8.49  6 Final
Westberg, Magnus -85 8.92      4 Heat 2    
P12 Lundh, Daniel -86 10.45  4 Heat 1
Lundh, Robin -87 10.59  6 Heat 1
Nilsson, Nicklas -87 10.16    PB 4 Heat 2    
Nyberg, Svante -87 9.80  PB 2 Heat 1
Olofsson, Andreas -86 8.82  PB 1 Heat 2
  8.92      1 Final    
Villalba, Sammy -87 9.45  PB 2 Heat 3
9.69  6 Final
KS Hansson Malmén, Jenny -79 8.53  2 Heat 1
  8.55      3 Final    
F16 Askervall, Louise -83 8.67  3 Heat 1
8.59  5 Final
Larsson, Angelica -82 8.38  1 Heat 2
  8.36      2 Final    
Ljungkvist, Jenny -83 8.15  1 Heat 1
8.11  1 Final
Sonnerby, Maria -82 8.41  2 Heat 2
  8.54      4 Final    
F14 Bergström, Helena -85 9.12  PB 3 Heat 1
9.23  6 Final
Hortobagyi, Elisabeth -84 9.67      4 Heat 1    
Nordqvist, Malin -84 8.30  1 Heat 2
8.25  1 Final
F12 Arvidsson, Emelie -87 9.59      3 Heat 1    
Carls, Camilla -86 9.34  1 Heat 2
9.42  5 Final
Krasniqi, Rozafa -86 9.44  2 Heat 3
  9.67      6 Final    
Teilman, Maria -86 8.95  1 Heat 1
9.06  1 Final
800 m P16   Granlund, Anton -82 2:24.60    PB 3 Final    
Nerman, Linus -82 2:23.14  PB 2 Final
P14 Wallgren, Joacim -84 2:18.8m     3 Final    
KS Nilsson, Lina -78 2:37.4m PB 1 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Kjäll, Daniel -83 13.69      2 Final    
Orrskog, Martin -82 9.77  1 Final
60 m häck (76,2 cm) F14   Hortobagyi, Elisabeth -84 11.98      4 Final    
Nordqvist, Malin -84 9.99  1 Final
Höjd P16   Regazzoni, Leo -83 1.64      2 Final    
P14 Ericsson, Mattias -84 1.64  1 Final
Westberg, Magnus -85 1.32  4 Final
Stav P16   Orrskog, Martin -82 2.72      2 Final    
Längd P16   Arenander, Claes -83 4.63    PB 5 Final    
Fager, Patrik -82 ej res  Final
Gustafsson, Joel -83 5.07    PB 3 Final    
Kjäll, Daniel -83 5.07  4 Final
Lönnies, Henning -83 4.41  PB 6 Final
F16 Pahlén, Jenny -82 4.51  4 Final
 1998-02-22 (sö)  | IVDM 98, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Gustavsson, Mikael -61 ej start             
Kula (7,26 kg) M45   Westberg, Jöran -47 11.13    PB 3 Final   [¤]
Kula (5,5 kg) M50   Westberg, Jöran -47 13.42    PB 1 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 1998-02-21 (lö)  | Landskamp inomhus, Athleticum, Malmö
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:49.54  [1,2] PB 2 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
 1998-02-19 (to)  | Globen-galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Dani, Peter -79 7.21    PB 1 C-final    
800 m MS   Axelsson, Björn -73 2:00.56    SB 5 B-final    
Danielsson, Stefan -76 ej start 
Johannesson, Ronny -77 1:58.05      5 A-final    
» Karlsson, Fredrik -78 ej start 
Klinteskog, Johan -81 ej start 
» Pell, Rickard -79 ej start 
4 x 200 m X12   Carls, Camilla -86 2:04.99      1 Heat 1    
Granlund, Jonas -86
Teilman, Maria -86
Olofsson, Andreas -86              
Krasniqi, Rozafa -86 2:14.11  5 Heat 3
Nilsson, Nicklas -87
Andersson, Annika -86
Nyberg, Svante -87              
Carls, Camilla -86 2:07.09  3 Final
Granlund, Jonas -86
Teilman, Maria -86
Olofsson, Andreas -86
 1998-02-14/15 (lö-sö)  | IDF, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Kannerberg, Linus -84 8.47      3 Heat 1  
8.51  1 B-final
P13 Forslund, Fredrik -85 ej start           
P12 Granlund, Jonas -86 9.50  2 Heat 4
Lundh, Daniel -86 10.50  5 Heat 6
Lundh, Robin -87 10.44    PB 5 Heat 4  
Nilsson, Nicklas -87 10.59  4 Heat 5
Nordström, Valentin -87 10.23  PB 4 Heat 4
Nyberg, Svante -87 9.97      3 Heat 2  
Olofsson, Andreas -86 9.04  1 Heat 3
8.90  5 A-final
F14 Hortobagyi, Elisabeth -84 ej start           
Nordqvist, Malin -84 8.19  1 Heat 3
8.22  2 Final
F13 Bergström, Helena -85 9.32      5 Heat 3 [¤]
F12 Andersson, Annika -86 9.55  5 Heat 6
Arvidsson, Emelie -87 9.52  PB 3 Heat 5 [¤]
Blomström, Felicia -86 10.23      6 Heat 2  
Carls, Camilla -86 9.33  3 Heat 3
9.24  PB 2 C-final
Håkansson, Camilla -87 10.82      6 Heat 4  
Krasniqi, Rozafa -86 9.43  3 Heat 4 [¤]
ej start  C-final
Teilman, Maria -86 9.02  2 Heat 3
ej start  B-final
800 m P14   Månsson, Jonas -84 2:34.23    PB 5 Heat 2  
Wallgren, Joacim -84 2:16.95  PB 4 Heat 1
P13 Hamberg, Richard -85 3:03.58      8 Final  
Hedin, Karl -85 ej start 
Melin, Jonas -85 2:55.29  PB 7 Final
Nilsson, Fredrik -85 2:52.61    PB 6 Final  
Nylander, Tobias -85 2:39.31  PB 3 Final
P12 Olofsson, Andreas -86 2:51.45  PB 6 Heat 2
F13 Barman, Emelie -85 2:49.24      6 Final [¤]
Bergström, Helena -85 ej start 
Karlsson, Lina -85 2:55.10  PB 7 Final
F12 Gustavsson, Therese -87 ej start           
Håkansson, Camilla -87 3:00.45  PB 4 Heat 2
Krasniqi, Rozafa -86 2:59.60  PB 3 Heat 2
Söderström, Malin -88 ej start 
60 m häck (84 cm) P13   Nilsson, Fredrik -85 11.69    PB 3 Heat 1  
11.74  5 Final
60 m häck (76,2 cm) F14   Hortobagyi, Elisabeth -84 11.73    PB 5 Heat 1  
11.75  3 Extralopp
Nordqvist, Malin -84 ej start 
Höjd P14   Ericsson, Mattias -84 1.67    PB 2 Final  
P13 Westberg, Magnus -85 1.32  PB 8 Final
P12 Granlund, Jonas -86 1.22      4 Final  
Nilsson, Nicklas -87 ej start 
Nordström, Valentin -87 1.07  PB 11
F12 Andersson, Annika -86 1.22    PB 6 Final  
Carls, Camilla -86 ej start 
Håkansson, Camilla -87 1.12  PB 8 Final
Längd (zon) P14 » Attersand, Henrik -84 5.16    PB 5 Final  
Ericsson, Mattias -84 4.76  9
Kannerberg, Linus -84 4.73    PB 11    
P13 Forslund, Fredrik -85 ej start 
P12 Lundh, Daniel -86 3.25  23
Lundh, Robin -87 3.33    PB 19    
Nilsson, Nicklas -87 3.28  22
Nordström, Valentin -87 3.06  PB 25
Nyberg, Svante -87 3.18      24    
Olofsson, Andreas -86 3.93  9
F14 Hortobagyi, Elisabeth -84 ej start 
F12 Andersson, Annika -86 4.11      7 Final  
Blomström, Felicia -86 3.32  19
Carls, Camilla -86 3.78  12
Gustavsson, Therese -87 3.12    PB 22    
Håkansson, Camilla -87 ej start 
Krasniqi, Rozafa -86 3.86  PB 11
Söderström, Malin -88 ej start           
Teilman, Maria -86 ej start 
Tresteg (zon) P14 » Attersand, Henrik -84 10.41      6 Final  
Kula (4,0 kg) P14 » Attersand, Henrik -84 ej start           
Månsson, Jonas -84 7.45  PB 8 Final
P13 Westberg, Magnus -85 8.53  2 Final
Kula (3,0 kg) P12   Granlund, Jonas -86 6.98    PB 3 Final  
Nilsson, Nicklas -87 5.31  7 Final
Nyberg, Svante -87 5.94  6 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F12   Carls, Camilla -86 7.20    PB 9   [¤]
Krasniqi, Rozafa -86 8.70  5 Final
Söderström, Malin -88 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 1998-02-13/15 (fr-sö)  | ISM, Munktell Arena, Eskilstuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:51.70      1 Heat 2 fr  
» Pell, Rickard -79 1:49.76  [1,2] PB 1 Final
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 3:52.78    SB 5 Final  
Magnusson, Jan -74 ej start 
Phersson, Andreas -75 4:01.90  7 Final
2 000 m MS   Malm, Christer -68 5:30.6m [3] PB     fr  
3 000 m MS   Magnusson, Jan -74 brutit        B-final fr  
Malm, Christer -68 8:20.76  PB 5 A-final fr
Wolf-Wallin, Joachim -72 ej start  fr
60 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 ej start           
Stav KS » Kapell, Petra -67 ej start          fr  
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.37    SB 4 Final fr  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
[3] - Mellantid
 1998-02-11 (on)  | Inne-ös 1 1998, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Akhras, Sacha -80 7.59      5 Heat 5    
Dani, Peter -79 7.22  PB 1 Heat 2
  7.29      3 B-final    
Molinder, Roger -80 7.39  6 Heat 1
7.23  1 C-final
Nordwall, Jimmy -81 8.03    PB 5 Heat 7    
Pontes, Go -77 7.55  1 Heat 7
7.49  PB 6 B-final
Ugube, Senay -78 7.69    PB 3 Heat 7    
Wijk, Fredrik -72 7.29  SB 4 Heat 2
7.30  4 B-final
P16 Gahne, Stefan -82 8.59  4 Heat 1
  8.76      6 Final    
Kjäll, Daniel -83 8.20  PB 3 Heat 1
8.30  4 Final
Orrskog, Martin -82 8.26  3 Heat 2
  8.38      5 Final    
Skeppstedt, Martin -82 7.53  1 Heat 2
7.48  1 Final
P14 Kannerberg, Linus -84 8.37  2 Heat 2
  8.39      4 Final    
P12 Olofsson, Andreas -86 8.88  PB 1 Heat 1
8.94  1 Final
Sälgström, Fredrik -86 10.01  2 Heat 2
  10.05      6 Final    
KS Jyttner, Hannah -79 8.45  SB 3 Heat 2
F16 Askervall, Louise -83 8.52  2 Heat 2
  8.49    SB 4 Final    
Ljungkvist, Jenny -83 8.09  1 Heat 2
8.03  1 Final
Schmitz, Corinne -83 8.62  3 Heat 2
  8.57      5 Final    
Sonnerby, Maria -82 8.75  4 Heat 1
F14 Hortobagyi, Elisabeth -84 9.57  PB 4 Heat 2
F12 Andersson, Annika -86 9.38  3 Heat 1
  9.32    PB 2 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 9.29  PB 2 Heat 1
9.45  3 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Kjäll, Daniel -83 9.88    PB 2 Final    
Orrskog, Martin -82 9.71  PB 1 Final
60 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 9.18      3 Final    
F18 Lissäng, Sofie -80 10.19  PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) F14   Hortobagyi, Elisabeth -84 11.84    PB 4 Final    
Höjd P16   Regazzoni, Leo -83 1.66    PB 4 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 15.05    SB 1 Final    
P18 Nordwall, Jimmy -81 11.28  PB 2 Final
F18 Lissäng, Sofie -80 10.24    PB 1 Final    
F16 Pahlén, Jenny -82 9.16  PB 3 Final
 1998-02-10 (ti)  | För-SM, Bosöhallen, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Akhras, Sacha -80 26.07  [1]          
Danielsson, Stefan -76 26.47  [1] SB
Kahn, Fredrik -81 ej start             
Kisch, André -82 ej start 
Skeppstedt, Martin -82 ej start 
Söderström, Niclas -79 24.46  [1]          
KS Kleebinder, Aline -80 ej start 
Ljungkvist, Jenny -83 ej start 
Mattsson, Sofii -81 30.05  [1]          
Pahlén, Jenny -82 ej start 
Schmitz, Corinne -83 ej start 
400 m MS   Akhras, Sacha -80 53.83    PB 2 E-final    
Björkqvist, Rickard -71 ej start 
Danielsson, Stefan -76 55.7m [1]          
Högberg, David -73 ej start 
Klinteskog, Johan -81 56.0m [1]
Söderling, Andreas -81 ej start             
Söderström, Niclas -79 51.50  PB 1 D-final
KS Liljegren, Sara -81 ej start 
Mattsson, Sofii -81 64.30  PB 2 C-final
800 m MS   Axelsson, Björn -73 2:03.61      3 C-final    
Danielsson, Stefan -76 2:00.28  SB 5 A-final
Johannesson, Ronny -77 1:56.8m   PB 1 B-final    
Klinteskog, Johan -81 1:54.40  [2] PB 3 Final
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 3:54.98    SB 2 A-final    
Magnusson, Jan -74 3:59.39  PB 5 A-final
Malm, Christer -68 3:58.19      3 A-final    
Phersson, Andreas -75 3:58.41  PB 4 A-final
Höjd MS   Ericsson, Markus -81 ej start             
Hallgren, Jonathan -81 ej start 
Nordwall, Jimmy -81 1.84  5 Final [¤]
Stav KS » Kapell, Petra -67 3.10      2 Final    
Kula (4,0 kg) KS   Kleebinder, Aline -80 8.84    PB 7 Final    
Sandberg, Maria -81 ej start 
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen P17
[¤] - Efteranmäld
 1998-02-08 (sö)  | Sista Chansen, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Ericsson, Mattias -84 8.89    PB 3 Heat 2    
Kannerberg, Linus -84 8.35  2 Heat 3
  8.43      4 Final    
Lindqvist, Anders -85 9.66  5 Heat 2
Westberg, Magnus -85 8.89  PB 5 Heat 3
P12 Granlund, Jonas -86 ej start             
Nilsson, Nicklas -87 ej start 
Olofsson, Andreas -86 9.14  1 Heat 2
  9.03      1 A-final    
Sälgström, Fredrik -86 10.17  4 Heat 3
F14 Andersson, Catarina -85 10.89  PB 4 Heat 1
Cotté, Nadja -85 ej start             
Gustafsson, Annika -85 10.05  PB 5 Heat 2
Hortobagyi, Elisabeth -84 ej start  Heat 1
Karlsson, Lina -85 9.78    PB 5 Heat 3    
Nordqvist, Malin -84 8.24  1 Heat 1
8.24  1 A-final
F12 Andersson, Annika -86 9.64      2 Heat 1    
Blomström, Felicia -86 10.42  5 Heat 2
Carls, Camilla -86 9.37  3 Heat 2
  9.48      5 B-final    
Hynning, Elin -87 10.41  3 Heat 1
» Nyström, Michelle -87 11.34  6 Heat 2
Teilman, Maria -86 ej start 
800 m P14   Lindqvist, Anders -85 2:47.78      5 B-final    
Nilsson, Fredrik -85 ej start 
Wallgren, Joacim -84 2:19.75    PB 3 A-final    
P12 Olofsson, Andreas -86 3:12.97  PB 6 A-final
Sälgström, Fredrik -86 3:05.95  PB 3 B-final
F14 Karlsson, Lina -85 2:57.76    PB 5 B-final    
Lagerblad, Lovisa -85 ej start 
F12 Gustavsson, Therese -87 3:15.81  PB 3 C-final
Håkansson, Camilla -87 3:06.16    PB 2 C-final    
Krasniqi, Rozafa -86 3:05.64  PB 2 B-final
» Nyström, Michelle -87 ej start 
60 m häck (84 cm) P14   Nilsson, Fredrik -85 ej start        Heat 3   [¤]
60 m häck (76,2 cm) P12   Granlund, Jonas -86 ej start             
F14 Hortobagyi, Elisabeth -84 ej start 
Lagerblad, Lovisa -85 ej start             
Nordqvist, Malin -84 14.24  5 Heat 1
F12 Andersson, Annika -86 12.19  PB 3 Heat 2
Carls, Camilla -86 11.65    PB 2 Heat 1    
Krasniqi, Rozafa -86 12.00  PB 2 Heat 2
Teilman, Maria -86 ej start 
Längd (zon) P12 » Elgered, Jonas -87 ej start             
Nilsson, Nicklas -87 ej start 
Olofsson, Andreas -86 3.95    PB 5 Final    
Sälgström, Fredrik -86 3.60  PB 14
F12 Andersson, Annika -86 4.20  PB 4 Final
Blomström, Felicia -86 2.92      19      
Carls, Camilla -86 3.84  10
Hynning, Elin -87 3.41  PB 14
Håkansson, Camilla -87 ej start             
» Nyström, Michelle -87 3.17  PB 16
Söderström, Malin -88 ej start 
Teilman, Maria -86 ej start 
Tresteg (zon) P14 » Attersand, Henrik -84 10.58    PB 6 Final    
Ericsson, Mattias -84 10.66  PB 4 Final
Hamberg, Richard -85 ej start             
F14 Hortobagyi, Elisabeth -84 ej start 
Kula (4,0 kg) P14 » Attersand, Henrik -84 8.53      6 Final    
Westberg, Magnus -85 8.59  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) P12 » Elgered, Jonas -87 ej start             
Nilsson, Nicklas -87 ej start 
Kula (2,0 kg) F12   Krasniqi, Rozafa -86 9.21      4 Final    
Söderström, Malin -88 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 1998-02-07/08 (lö-sö)  | IJSM, Höghammarhallen, Bollnäs - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22   Dani, Peter -79 ej start           
P18 Molinder, Roger -80 7.22  PB 3 Heat 3
7.25  3 Semi-2
400 m M22   Danielsson, Stefan -76 50.84    PB 2 Heat 3  
» Karlsson, Fredrik -78 49.99  1 Heat 1
49.81  2 Semi-2
  50.26      4 Final  
Söderström, Niclas -79 ej start 
P18 Klinteskog, Johan -81 diskad  Heat 2
F18 Liljegren, Sara -81 ej start 
1 500 m M22   Johannesson, Ronny -77 brutit        Heat 1  
» Pell, Rickard -79 3:57.26  1 Heat 2
  3:50.37      1 Final  
K22 Wallgren, Lisa -79 4:52.15  [1] SB 7 Final
60 m häck (100 cm) P18   Hallgren, Jonathan -81 8.60  [2] PB 2 Heat 1  
60 m häck (84 cm) K22   Thulin, Petra -79 9.01      4 Final  
F18 Liljegren, Sara -81 ej start 
Höjd P18   Hallgren, Jonathan -81 2.02      1 Final  
Nordwall, Jimmy -81 ej start 
Längd K22   Thulin, Petra -79 ej start           
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[2] - Klubbrekord i klassen P17
 1998-02-05 (to)  | Ministjärnan, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Kannerberg, Linus -84 8.24    PB 1 Heat 1    
8.26  3 Final
P12 Axelsson, Joel -87 10.60    PB 6 Heat 1    
Domander, Alex -87 10.95  PB 5 Heat 5
» Elgered, Jonas -87 10.57  PB 5 Heat 1
Lundh, Daniel -86 ej start             
Lundh, Robin -87 ej start 
Nilsson, Nicklas -87 10.47  4 Heat 4
Nyberg, Svante -87 9.97      2 Heat 6    
Olofsson, Andreas -86 ej start 
Sälgström, Fredrik -86 9.92  1 Heat 6
F14 Cotté, Nadja -85 ej start             
Hortobagyi, Elisabeth -84 ej start 
Nordqvist, Malin -84 8.28  1 Heat 3
  8.18      1 Final    
F12 Andersson, Annika -86 9.53  PB 2 Heat 5
Arvidsson, Agnes -87 11.11  PB 5 Heat 1
Blomström, Felicia -86 10.07    PB 3 Heat 2    
Carls, Camilla -86 9.37  PB 2 Heat 3
9.43  6 Final
Dalmo, Carolina -88 10.37    PB 4 Heat 2    
Hynning, Elin -87 10.31  3 Heat 4
Håkansson, Camilla -87 10.37  PB 3 Heat 6
Krasniqi, Rozafa -86 9.56    PB 1 Heat 7    
» Nyström, Michelle -87 11.29  PB 5 Heat 5
F10 » Carls, Sofia -90 11.25  PB 4 Heat 2 [¤]
800 m P14   Månsson, Jonas -84 2:39.36      2 Heat 2    
Wallgren, Joacim -84 2:24.58  1 Heat 2
Höjd P14   Ericsson, Mattias -84 1.61      1 Final    
Westberg, Magnus -85 ej start 
F14 Hortobagyi, Elisabeth -84 ej start 
Längd (zon) P12   Axelsson, Joel -87 3.31    PB 20      
» Elgered, Jonas -87 3.19  PB 22
Lundh, Daniel -86 ej start             
Lundh, Robin -87 ej start 
Nilsson, Nicklas -87 3.50  PB 16
Nyberg, Svante -87 3.32      19      
Olofsson, Andreas -86 ej start 
Sälgström, Fredrik -86 ej start 
F12 Andersson, Annika -86 3.95      5 Final    
Blomström, Felicia -86 3.48  13 [¤]
Carls, Camilla -86 3.78  8 Final
Hynning, Elin -87 3.25      19      
Håkansson, Camilla -87 3.25  20
Krasniqi, Rozafa -86 3.80  PB 7 Final
» Nyström, Michelle -87 3.10    PB 26      
Söderström, Malin -88 ej start 
Kula (3,0 kg) P12   Axelsson, Joel -87 4.73    PB 13      
» Elgered, Jonas -87 6.01  PB 3 Final
Nilsson, Nicklas -87 5.51    PB 11      
Nyberg, Svante -87 5.80  7 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F12   Carls, Camilla -86 6.85    PB 3 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 9.03  2 Final
» Nyström, Michelle -87 3.99    PB 12      
Söderström, Malin -88 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 1998-02-03 (ti)  | Raka Spåret, Bosöhallen, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Akhras, Sacha -80 24.34    PB 3 Heat 6    
Danielsson, Stefan -76 ej start 
Hallgren, Jonathan -81 ej start             
Högberg, David -73 diskad  Heat 4
Kahn, Fredrik -81 ej start 
» Karlsson, Fredrik -78 ej start             
Kisch, André -82 ej start 
Klinteskog, Johan -81 23.33  [1] PB 2 Heat 2
  23.44      3 C-final    
Skeppstedt, Martin -82 ej start 
Söderling, Andreas -81 24.78  SB 3 Heat 9
Söderström, Niclas -79 23.52    PB 2 Heat 10    
KS Kleebinder, Aline -80 27.68  PB 3 Heat 5
Larsson, Angelica -82 27.16  2 Heat 6 [¤]
Liljegren, Sara -81 brutit        Heat 1    
Lissäng, Sofie -80 ej start 
Ljungkvist, Jenny -83 26.73  1 Heat 4
  26.56      3 B-final    
Mattsson, Sofii -81 29.63  PB 3 Heat 8
Schmitz, Corinne -83 28.77  2 Heat 7
300 m MS » Karlsson, Fredrik -78 35.9m            
400 m MS   Danielsson, Stefan -76 50.94    PB 2 Heat 1    
» Karlsson, Fredrik -78 49.22  [3,4] PB 1 Heat 2
800 m MS   Axelsson, Björn -73 2:02.58    SB 5 Heat 2    
1 500 m MS   Johannesson, Ronny -77 4:00.86    PB 5 Heat 2    
Malm, Christer -68 3:56.81  PB 1 Heat 2
KS Wallgren, Lisa -79 4:55.04  SB 4 Final
3 000 m MS   Arkad, Martin -69 8:38.53    PB 3 Heat 2    
Magnusson, Jan -74 8:41.22  4 Heat 2
Phersson, Andreas -75 8:37.41  PB 2 Heat 2
Höjd MS   Ericsson, Markus -81 ej start             
Nordwall, Jimmy -81 1.85  3 Final [¤]
Stav KS » Kapell, Petra -67 3.40    PB 1 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej res             
KS Liljegren, Sara -81 11.12  [5,6] PB 3 Final
Sandberg, Maria -81 ej start 
Kula (4,0 kg) KS   Kleebinder, Aline -80 8.82      4 Final    
Sandberg, Maria -81 8.03  5 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[¤] - Efteranmäld
[3] - Klubbrekord i klassen M22
[4] - Även klubbrekord i klassen MS
[5] - Klubbrekord i klassen F17
[6] - Även klubbrekord i klassen KS
 1998-01-31/02-01 (lö-sö)  | Telia Games, Friidrottshallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg dag
1 500 m MS   Arkad, Martin -69 3:56.54    SB 1 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 1998-01-31/02-01 (lö-sö)  | Haninge open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Olsson, Bengt -70 7.71    PB 3 Heat 1  
7.80  4 Final
Åberg, Lars -74 7.98  6 Heat 2
  7.94      5 Final  
M22 Arkestål, Thom -78 ej start 
Dani, Peter -79 7.28  4 Final
  7.24    PB 2 Heat 2  
Ugube, Senay -78 7.71  PB 5 Heat 2
P18 Akhras, Sacha -80 7.63  3 Heat 3
Kahn, Fredrik -81 ej start           
Molinder, Roger -80 7.29  1 Heat 1
7.24  PB 1 Final
Söderling, Andreas -81 7.81      4 Heat 2  
P16 Kisch, André -82 7.67  2 Heat 2
7.63  PB 3 Final
Wallentin, Jan -83 ej start           
P12 Granlund, Jonas -86 9.58  3 Heat 1
9.39  PB 5 Final
Sälgström, Fredrik -86 9.75    PB 4 Heat 2  
K22 Hansson Malmén, Jenny -79 8.46  5 Final
F18 Lissäng, Sofie -80 8.23  1 Heat 1
  8.23      2 Final  
Mattsson, Sofii -81 9.00  6 Heat 2
Meckbach, Susanne -81 8.29  PB 2 Heat 1
  8.34      4 Final  
F16 Sonnerby, Maria -82 8.53  1 Final
F14 Nordqvist, Malin -84 8.38  1 Heat 3 [¤]
  8.32      1 Final  
F12 Carls, Camilla -86 9.38  4 Heat 2
Teilman, Maria -86 8.98  2 Heat 4
8.96  4 Final
60 m häck (100 cm) P18   Söderling, Andreas -81 ej start           
60 m häck (84 cm) F18   Lissäng, Sofie -80 ej start           
Mattsson, Sofii -81 ej start 
60 m häck (76,2 cm) F16   Fitinghoff, Sophie -82 ej start           
Höjd P18   Nordwall, Jimmy -81 1.86      1 Final [¤]
P12 Granlund, Jonas -86 1.26  PB 2 Final
Stav P16   Orrskog, Martin -82 2.70      2 Final  
Längd P18   Nordwall, Jimmy -81 5.74    PB 7 Final [¤]
F18 Mattsson, Sofii -81 4.00  5 Final
Meckbach, Susanne -81 4.52    PB 3 Final  
F16 Pahlén, Jenny -82 4.97  PB 1 Final
Längd (zon) F12   Carls, Camilla -86 3.91      8 Final  
Teilman, Maria -86 ej start 
Kula (5,5 kg) P16   Kisch, André -82 10.27    PB 2 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 1998-01-31/02-01 (lö-sö)  | ISM mångkamp, Athleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp P18   Ericsson, Markus -81 3 905      13    
60 m 7.82 [613] PB 6 1
Stav 3.43 [464] PB 5 1
Längd 5.16 [413] 7 1
60 m häck (100 cm) 9.50 [639] 5 1
Höjd 1.77 [602] 4 1
Kula (6,25 kg) 10.30 [504] 6 2
1 000 m 2:59.38 [670]     4 1  
Hallgren, Jonathan -81 4 657  PB 6
60 m 7.47 [723] PB 5 2
Stav 3.63 [517] PB 4 1
Längd 6.51 [700] 1 1
60 m häck (100 cm) 8.73 [806] 2 1
Höjd 1.95 [758] 1 2
Kula (6,25 kg) 11.52 [577] 4 1
1 000 m 3:09.26 [576] 5 2
5-kamp F18   Liljegren, Sara -81 3 097  [1] PB 8    
60 m häck (84 cm) 9.24 [860] 3 2
Höjd 1.44 [555] 12 1
Kula (4,0 kg) 8.21 [413] 12 1
Längd 4.83 [514] 9 1
800 m 2:25.18 [755] PB 1 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen KS
 1998-01-31 (lö)  | Rödblå Vinter 98, Friidrottens hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m MS   Högberg, David -73 51.26    SB 2 D-final    
Söderström, Niclas -79 52.49  PB 1 E-final
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:49.84  [1,2] PB 1 A-final    
3 000 m MS   Malm, Christer -68 8:21.57    PB 5 A-final    
60 m häck (84 cm) KS   Thulin, Petra -79 8.97  [3] SB 2 Heat 1    
9.02  7 Final
Stav KS » Kapell, Petra -67 3.20    SB 8 Final    
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.31    SB 8 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
[3] - Klubbrekord i klassen F19
 1998-01-31 (lö)  | PP-open, Nordichallen, Sundsvall
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Skeppstedt, Martin -82 ej start             
P14 » Attersand, Henrik -84 ej start 
Ericsson, Mattias -84 ej start             
F16 Schmitz, Corinne -83 8.63  4 Heat 2
8.78  1 B-final
F14 Berggren, Hanna -84 9.76    PB 6 Heat 2    
Nordqvist, Malin -84 ej start 
200 m P16   Regazzoni, Leo -83 27.08    PB 3 Heat 1   [¤]
Skeppstedt, Martin -82 ej start 
F16 Schmitz, Corinne -83 28.40      2 Heat 1    
F14 Berggren, Hanna -84 32.33  PB 3 Heat 1
Längd (zon) P14 » Attersand, Henrik -84 4.75    PB 7 Final    
Ericsson, Mattias -84 4.79  PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Attersand, Henrik -84 8.62      3 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 1998-01-28 (on)  | Bosöspelen, Bosöhallen, Lidingö - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m MS   Dani, Peter -79 23.52    PB 2 Heat 10    
Danielsson, Stefan -76 ej start 
Högberg, David -73 23.36    SB 2 Heat 1    
» Karlsson, Fredrik -78 23.14  PB 1 Heat 6
Söderström, Niclas -79 diskad  Heat 8
Åberg, Lars -74 25.85    PB 3 Heat 13    
P18 Akhras, Sacha -80 25.46  [1]
Söderling, Andreas -81 25.12  [1] SB
P16 Gahne, Stefan -82 28.86    PB 3 Heat 1    
Kisch, André -82 24.88  2 Heat 4
Skeppstedt, Martin -82 diskad  Heat 2
Wallentin, Jan -83 27.50      2 Heat 2   [¤]
P15 Arenander, Claes -83 27.01  PB 3 Heat 1
Gustafsson, Joel -83 26.66  2 Heat 1
KS Kleebinder, Aline -80 28.28    PB 3 Heat 4    
Udd, Lena -70 25.01  PB 1 Heat 2
F18 Liljegren, Sara -81 29.15  [1]
Mattsson, Sofii -81 30.49  [1] PB        
F16 Fitinghoff, Sophie -82 28.00  PB 3 Heat 1
Larsson, Angelica -82 27.07  1 Heat 3
  27.05      2 Final    
Pahlén, Jenny -82 28.30  1 Heat 5
Sonnerby, Maria -82 28.73  2 Heat 5 [¤]
F15 Askervall, Louise -83 28.63  2 Heat 4 [¤]
  28.25    PB 2 Final    
Ljungkvist, Jenny -83 26.31  PB 1 Heat 1
26.57  1 Final
Schmitz, Corinne -83 28.17  1 Heat 4
diskad  Final
400 m P18   Akhras, Sacha -80 54.29    PB 2 C-final    
Klinteskog, Johan -81 diskad  Heat 1
Söderling, Andreas -81 55.17    PB 1 D-final    
F18 Liljegren, Sara -81 61.23  PB 1 B-final
Mattsson, Sofii -81 67.36  SB 2 E-final
800 m MS   Axelsson, Björn -73 ej start             
Björkqvist, Rickard -71 ej start 
Johannesson, Ronny -77 1:57.85  PB 2 B-final
Höjd P18   Ericsson, Markus -81 1.75      2 Final    
Hallgren, Jonathan -81 ej start  [¤]
Nordwall, Jimmy -81 1.91  PB 1 Final
Stav MS   Wallgren, Jens -79 ej start             
Kula (7,26 kg) MS   Wallgren, Jens -79 ej start             
Kula (6,25 kg) P18   Ericsson, Markus -81 10.91      5 Final    
Hallgren, Jonathan -81 11.05  4 Final
Kula (4,0 kg) F18   Kleebinder, Aline -80 ej start            [¤]
Sandberg, Maria -81 8.06  PB 5 Final
Not
[1] - Mellantid
[¤] - Efteranmäld
 1998-01-24/25 (lö-sö)  | FC mästerskap, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
400 m P18   Klinteskog, Johan -81 50.87  [1] PB 1 Final  
F18 Liljegren, Sara -81 ej start 
60 m häck (84 cm) K22   Thulin, Petra -79 9.20    SB 4 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1998-01-24/25 (lö-sö)  | IDM S - 18 år, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Arkestål, Thom -78 7.50    PB 5 Heat 4 [¤]
» Attersand, Johan -74 7.39  3 Heat 8
Dani, Peter -79 7.40      5 Heat 8  
Danielsson, Erik -71 7.51  SB 4 Heat 3 [¤]
Högberg, David -73 7.41  SB 3 Heat 7
Söderström, Niclas -79 7.74    SB 6 Heat 4  
Ugube, Senay -78 7.80  6 Heat 5
Wijk, Fredrik -72 7.38  3 Heat 3
P18 Akhras, Sacha -80 7.55    PB 3 Heat 4  
Ericsson, Markus -81 7.94  5 Heat 5
Hallgren, Jonathan -81 7.52  2 Heat 1
Kahn, Fredrik -81 7.86      5 Heat 3  
Molinder, Roger -80 7.44  3 Heat 2
7.65  5 B-final
Söderling, Andreas -81 7.71      4 Heat 3  
KS Hansson Malmén, Jenny -79 8.49  5 Heat 2
8.47  5 B-final
Thulin, Petra -79 ej start           
Udd, Lena -70 7.73  PB 1 Heat 1
7.78  1 Final
F18 Liljegren, Sara -81 8.07  PB 2 Heat 1
  8.13      2 Final  
Lissäng, Sofie -80 8.25  2 Heat 2
8.32  2 B-final
Mattsson, Sofii -81 9.05      6 Heat 2  
Meckbach, Susanne -81 8.35  3 Heat 3
8.38  3 B-final
1 500 m P18   Klinteskog, Johan -81 ej start           
60 m häck (106,7 cm) MS   Wallgren, Jens -79 ej start           
60 m häck (100 cm) P18   Ericsson, Markus -81 9.47      4 Final  
Hallgren, Jonathan -81 8.63  1 Final
Söderling, Andreas -81 9.63  PB 5 Final
60 m häck (84 cm) F18   Kleebinder, Aline -80 10.98      3 Heat 2  
Liljegren, Sara -81 9.21  [2] PB 1 Heat 2
  9.57      2 Final  
Lissäng, Sofie -80 10.20  PB 3 Heat 1 [¤]
10.45  4 Final
Mattsson, Sofii -81 11.82    PB 4 Heat 2  
Wikström, Linda -81 brutit  Heat 1
Höjd P18   Ericsson, Markus -81 1.78      4 Final  
Nordwall, Jimmy -81 1.87  1 Final [¤]
F18 Liljegren, Sara -81 ej start 
Stav MS   Wallgren, Jens -79 ej start           
P18 Ericsson, Markus -81 3.32  PB 3 Final
Hallgren, Jonathan -81 3.52    PB 2 Final  
KS » Kapell, Petra -67 3.12  1 Final
Längd MS » Attersand, Johan -74 ej start           
Wallgren, Jens -79 ej start 
P18 Hallgren, Jonathan -81 6.65  [3] PB 1 Final  
Kahn, Fredrik -81 ej start 
Söderling, Andreas -81 5.60  9 Final
F18 Liljegren, Sara -81 4.79      8 Final  
Lissäng, Sofie -80 ej start 
Mattsson, Sofii -81 4.17  12 Final
Meckbach, Susanne -81 4.28      10 Final  
Wikström, Linda -81 4.24  11 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start          [¤]
KS Thulin, Petra -79 ej start 
F18 Liljegren, Sara -81 10.98  [2] PB 2 Final  
Sandberg, Maria -81 8.31  SB 6 Final
Wikström, Linda -81 9.39  SB 4 Final
Kula (7,26 kg) MS   Wallgren, Jens -79 ej start           
Kula (6,25 kg) P18   Ericsson, Markus -81 ej res        Final  
Hallgren, Jonathan -81 11.15  6 Final
Kula (4,0 kg) F18   Kleebinder, Aline -80 8.83    PB 8 Final  
Liljegren, Sara -81 8.25  10
Sandberg, Maria -81 7.75  SB 11
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F17
[3] - Klubbrekord i klassen P17
 1998-01-24 (lö)  | Heleneholmsspelen, Atleticum, Malmö
  Sverigbästa
gren klass   namn resultat  plac omg
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 3:48.29  [1,2] PB 1 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
 1998-01-24 (lö)  | Minneapolis, Minnesota, USA
  Tävling i USA utan resultatlista, resultatet hämtat från Sverigebästa
gren klass   namn resultat  plac omg
3 000 m MS   Magnusson, Jan -74 8:38.41    PB 4 1    
 1998-01-21 (on)  | Solna Friidrottsspel 2 - 98, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Attersand, Johan -74 7.48      3 Heat 3    
Högberg, David -73 7.50  SB 4 Heat 2
Wallgren, Jens -79 ej start             
Wijk, Fredrik -72 7.36  4 Heat 1
7.34  6 B-final
Åberg, Lars -74 ej start             
M22 Arkestål, Thom -78 7.51  PB 4 Heat 3 [¤]
Dani, Peter -79 7.43  3 Heat 1
  7.37    SB 5 B-final    
Söderström, Niclas -79 7.79  SB 4 Heat 2
Ugube, Senay -78 7.75  PB 6 Heat 4
P18 Akhras, Sacha -80 7.61  PB 3 Heat 2
  7.65      4 B-final    
Hallgren, Jonathan -81 7.52  3 Heat 1
Kahn, Fredrik -81 7.89  6 Heat 3
Molinder, Roger -80 7.34  PB 2 Heat 3
  7.34      3 A-final    
Söderling, Andreas -81 7.69  PB 6 Heat 2
P16 Arenander, Claes -83 8.45  PB 5 Heat 1
Gahne, Stefan -82 ej start             
Granlund, Anton -82 ej start 
Gustafsson, Joel -83 8.35  PB 5 Heat 2
Kisch, André -82 7.73  3 Heat 2
  7.69      5 Final    
Kjäll, Daniel -83 8.33  4 Heat 1
Orrskog, Martin -82 8.20  PB 5 Heat 3
Skeppstedt, Martin -82 ej start             
KS Hansson Malmén, Jenny -79 8.43  PB 5 Heat 1
Liljegren, Sara -81 8.24  4 Heat 2
  8.28      3 B-final    
Thulin, Petra -79 8.23  3 Heat 3
8.15  PB 1 B-final
Udd, Lena -70 7.78  1 Heat 2
  7.80      2 A-final    
F18 Kleebinder, Aline -80 8.50  2 Heat 1
8.47  PB 4 A-final
Lissäng, Sofie -80 ej start             
Mattsson, Sofii -81 8.93  PB 3 Heat 4
9.07  5 B-final
Meckbach, Susanne -81 8.30    PB 2 Heat 3    
Wikström, Linda -81 9.60  SB 5 Heat 3 [¤]
F16 Askervall, Louise -83 ej start 
Brattström, Sara -82 9.06    PB 3 Heat 4    
Fitinghoff, Sophie -82 8.57  2 Heat 1
8.48  PB 1 B-final
Ljungkvist, Jenny -83 8.10  1 Heat 3
Ljungkvist, Jenny -83 8.00  [2] PB 2 A-final    
Nordqvist, Malin -84 8.39  2 Heat 4
8.32  4 Final
Pahlén, Jenny -82 8.70  SB 2 Heat 2
  8.80      3 B-final    
Sonnerby, Maria -82 8.53  1 Heat 1 [¤]
8.53  6 A-final
800 m P18   Klinteskog, Johan -81 1:59.68      1 Final    
P16 Gustafsson, Joel -83 ej start 
Wallgren, Joacim -84 ej start            [¤]
F16 Schmitz, Corinne -83 ej start 
Höjd MS   Wallgren, Jens -79 ej start             
P18 Ericsson, Markus -81 1.85  PB 2 Final
Hallgren, Jonathan -81 ej start             
Nordwall, Jimmy -81 1.90  PB 1 Final [¤]
P16 Ericsson, Mattias -84 1.60  4 Final [¤]
Regazzoni, Leo -83 1.55  5 Final [¤]
Stav KS » Kapell, Petra -67 3.15    SB 1 Final    
Längd KS   Thulin, Petra -79 5.23  [3] SB 3 Final    
F18 Kleebinder, Aline -80 4.67  PB 5 Final
Liljegren, Sara -81 4.87    PB 3 Final    
Lissäng, Sofie -80 4.69  4 Final [¤]
Mattsson, Sofii -81 4.40  7 Final
Meckbach, Susanne -81 4.30    PB 9      
Sandberg, Maria -81 ej start 
Wikström, Linda -81 4.35  SB 8 Final [¤]
F16 Pahlén, Jenny -82 4.61  4 Final
Tresteg P16   Arenander, Claes -83 ej start            [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F15
[3] - Klubbrekord i klassen F19
 1998-01-16/18 (fr-sö)  | IDM - IDF mångkamp, Solnahallen, Solna - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp MS » Attersand, Johan -74 4 377    PB 5    
60 m 7.38 [752] SB 1 1
Längd 6.53 [704] PB 4 1
Kula (7,26 kg) 10.27 [502] PB 12 1
Höjd 1.77 [602] PB 5 1
60 m häck (106,7 cm) 8.98 [750] PB 4 2
Stav 2.90 [333] PB 8 1
1 000 m 2:53.05 [734]   PB 1 1  
Kleebinder, Niklas -77 brutit 
60 m 7.62 [675] SB 3 2
Längd 6.02 [591] SB 10 1
Kula (7,26 kg) ej start        1  
Wallgren, Jens -79 brutit 
60 m 8.01 [557] SB 4 1
Längd 5.46 [473] SB 11 1
Kula (7,26 kg) 10.16 [495] PB 13 1
Höjd 1.77 [602] SB 7 1
60 m häck (106,7 cm) 9.66 [607] PB 4 1
Stav 3.65 [522] SB 7 1
1 000 m ej start  1
7-kamp P18   Ericsson, Markus -81 3 965    PB 3    
60 m 7.85 [604] PB 4 2
Stav 2.80 [309] 4 1
Längd 5.39 [459] PB 9 1
60 m häck (100 cm) 9.44 [652] PB 1 1
Höjd 1.82 [644] SB 3 1
Kula (6,25 kg) 11.53 [578] PB 1 1
1 000 m 2:54.51 [719]   PB 2 1  
Hallgren, Jonathan -81 4 635  PB 1
60 m 7.56 [694] 2 2
Stav 3.40 [457] PB 2 1
Längd 6.45 [686] 1 1
60 m häck (100 cm) 8.78 [795] 1 2
Höjd 2.02 [822] [1] PB 1 1
Kula (6,25 kg) 11.22 [559] 2 1
1 000 m 3:04.41 [622] PB 4 1
7-kamp P16   Gustafsson, Joel -83 ej start           
Kjäll, Daniel -83 ej start 
5-kamp KS   Thulin, Petra -79 brutit  [2]        
60 m häck (84 cm) 9.22 [865] SB 2 1
Höjd ej start  1
F18 Kleebinder, Aline -80 ej start           
Liljegren, Sara -81 3 034  [3] PB 5
60 m häck (84 cm) 9.43 [822] PB 1 4
Höjd 1.47 [588] PB 7 1
Kula (4,0 kg) 8.84 [454] PB 7 1
Längd 4.74 [490] 6 1
800 m 2:31.06 [680] PB 2 2
Mattsson, Sofii -81 ej start          [¤]
Wikström, Linda -81 1 782  PB 9
60 m häck (84 cm) 11.42 [470] PB 3 3
Höjd 1.32 [429] SB 10 1
Kula (4,0 kg) 6.72 [317] 10 1
Längd 3.88 [281] SB 10 1
800 m 3:09.10 [285] PB 6 2
3-kamp P12   Dankiewicz, Josef -87 1 005    PB 12   fr [¤]
Längd (zon) 3.33 [355] PB 13 1 fr
60 m 10.24 [325] PB 4 2 fr
Kula (3,0 kg) 5.28 [325] PB 12 1 fr
Granlund, Jonas -86 ej start          fr [¤]
Nilsson, Nicklas -87 989  PB 13 fr [¤]
Längd (zon) 3.42 [385] PB 11 1 fr
60 m 10.46 [273] 5 2 fr
Kula (3,0 kg) 5.32 [331]     11 1 fr  
Nyberg, Svante -87 1 236  PB 10 fr
Längd (zon) 3.66 [465] PB 10 1 fr
60 m 9.91 [411] 2 2 fr
Kula (3,0 kg) 5.55 [360] 8 1 fr
3-kamp F12   Andersson, Annika -86 1 498    PB 20   fr  
Kula (2,0 kg) 4.97 [291] PB 24 1 fr
60 m 9.58 [540] PB 5 1 fr
Längd (zon) 4.12 [667]   PB 8 1 fr  
Carls, Camilla -86 1 735  PB 14 fr
Kula (2,0 kg) 6.80 [522] PB 14 1 fr
60 m 9.38 [604] PB 3 2 fr
Längd (zon) 3.96 [609]   PB 13 1 fr  
Krasniqi, Rozafa -86 1 749  PB 13 fr
Kula (2,0 kg) 8.44 [697] 4 1 fr
60 m 9.68 [509] 6 3 fr
Längd (zon) 3.78 [543]   PB 15 1 fr  
Teilman, Maria -86 1 690  PB 16 fr
Kula (2,0 kg) 5.75 [396] PB 20 1 fr
60 m 9.08 [707] 3 4 fr
Längd (zon) 3.90 [587] PB 14 1 fr
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Klubbrekord i klassen F19
[3] - Klubbrekord i klassen KS
[¤] - Efteranmäld
 1998-01-11 (sö)  | Solna Friidrottsspel 1 -98, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Wijk, Fredrik -72 7.40      3 Heat 1    
7.30  SB 5 Final
Åberg, Lars -74 7.80    PB 4 Heat 4    
M22 Ugube, Senay -78 7.83  PB 6 Heat 2
P18 Akhras, Sacha -80 ej start 
Ericsson, Markus -81 7.95    PB 4 Heat 1    
Hallgren, Jonathan -81 7.52  3 Heat 2
Kahn, Fredrik -81 7.76  PB 3 Heat 3
Söderling, Andreas -81 7.80    SB 5 Heat 4    
P16 Gahne, Stefan -82 8.97  6 Heat 2
Kisch, André -82 7.67  3 Heat 2 [¤]
  7.64    PB 4 Final    
Skeppstedt, Martin -82 7.50  1 Heat 3
KS Udd, Lena -70 7.76  1 Heat 1
  7.75    PB 1 Final    
K22 Hansson Malmén, Jenny -79 ej start 
F18 Liljegren, Sara -81 8.15  PB 1 Heat 2 [¤]
  8.17      3 Final    
Lissäng, Sofie -80 8.26  2 Heat 1
8.29  5 Final
Mattsson, Sofii -81 9.02      4 Heat 3    
Meckbach, Susanne -81 ej start 
F16 Ljungkvist, Jenny -83 8.12  1 Heat 2
  8.09      1 Final    
F12 Carls, Camilla -86 9.45  3 Heat 4
9.59  6 B-final
800 m P18   Klinteskog, Johan -81 1:57.92      1 Final    
60 m häck (100 cm) P18   Söderling, Andreas -81 9.83    PB 2 Final    
60 m häck (84 cm) F18   Kleebinder, Aline -80 10.93    PB 4 Heat 1    
Liljegren, Sara -81 9.53  PB 1 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) F16   Fitinghoff, Sophie -82 9.95      2 Final   [¤]
Höjd P18   Hallgren, Jonathan -81 1.95  [2] SB 1 Final    
F18 Kleebinder, Aline -80 ej start 
Stav P18   Ericsson, Markus -81 3.30    PB 4 Final    
P16 Orrskog, Martin -82 2.80  PB 3 Final
Längd P18   Kahn, Fredrik -81 5.74    PB 3 Final    
Söderling, Andreas -81 5.66  PB 4 Final
F18 Lissäng, Sofie -80 4.73    PB 3 Final    
Mattsson, Sofii -81 4.46  PB 4 Final
Meckbach, Susanne -81 ej start 
F16 Pahlén, Jenny -82 4.65  PB 4 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P17
 1998-01-10 (lö)  | Rekarne-spelen, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P16   Skeppstedt, Martin -82 7.77      1 Heat 1    
7.50  1 Semi-1
7.42  1 Final
200 m P16   Skeppstedt, Martin -82 23.85      1 Heat 4    
 1998-01-06 (ti)  | Ärla-spelen, Munktell Arena, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Hallgren, Jonathan -81 7.52    PB 4 Heat 1   [¤]
P18 Akhras, Sacha -80 7.79  SB 4 Heat 2
Midsander, Rickard -81 8.33    PB 6 Heat 2    
Söderling, Andreas -81 7.88  SB 5 Heat 3
P16 Kisch, André -82 7.77  2 Heat 3
  7.68      4 Final    
F18 Lissäng, Sofie -80 8.31  1 Heat 1
8.26  2 Final
Mattsson, Sofii -81 8.96    SB 5 Heat 2    
Meckbach, Susanne -81 8.42  SB 4 Heat 1
8.47  6 Final
F12 Carls, Camilla -86 9.47  2 Heat 1
9.43  3 Semi-1
  9.51      6 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 9.78  4 Heat 3
Teilman, Maria -86 9.14  1 Heat 4
9.14  1 Semi-1
9.13  2 Final
200 m MS   Akhras, Sacha -80 24.62    PB 2 Heat 3    
Söderling, Andreas -81 25.24  SB 4 Heat 3
KS Liljegren, Sara -81 26.88    PB 1 Heat 4    
Meckbach, Susanne -81 ej start 
600 m F12   Carls, Camilla -86 2:05.83    PB 4 Heat 2    
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:58.77      2 Final    
60 m häck (100 cm) P18   Ericsson, Markus -81 9.54    PB 2 Final    
Hallgren, Jonathan -81 8.63  [2] PB 1 Final
Höjd P12   Granlund, Jonas -86 ej start             
Längd MS   Hallgren, Jonathan -81 6.47    PB 5 Final    
KS Liljegren, Sara -81 4.77  SB 6 Final
F18 Wikström, Linda -81 ej start 
Längd (zon) F12   Carls, Camilla -86 3.65      7 Final    
Krasniqi, Rozafa -86 3.49  12
Teilman, Maria -86 3.54  10
Kula (6,25 kg) P18   Ericsson, Markus -81 11.50    PB 7 Final    
Hallgren, Jonathan -81 11.74  PB 5 Final
Kula (4,0 kg) KS   Mattsson, Sofii -81 7.99    PB 9      
F18 Liljegren, Sara -81 ej start 
Sandberg, Maria -81 ej start             
Wikström, Linda -81 ej start 
Kula (2,0 kg) F12   Krasniqi, Rozafa -86 8.93      3 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P17
 1997-12-13/14 (lö-sö)  | Luciaspelen, Bosöhallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Kisch, André -82 7.71      2 Heat 6  
7.68  PB 2 B-final
P12 Granlund, Jonas -86 9.69      3 Heat 6  
F18 Lissäng, Sofie -80 8.20  PB 1 Heat 4
8.24  4 A-final
Meckbach, Susanne -81 ej start           
F16 Sonnerby, Maria -82 brutit  Heat 3
F12 Blomström, Felicia -86 ej start 
Carls, Camilla -86 9.42    PB 1 Heat 10  
Krasniqi, Rozafa -86 9.59  PB 2 Heat 8
200 m P18   Akhras, Sacha -80 25.22  [1] PB      
Klinteskog, Johan -81 24.75  [1] SB
P16 Kisch, André -82 24.75  PB 1 Heat 5
  ej start        B-final  
Skeppstedt, Martin -82 23.93  1 Heat 1
23.64  1 A-final
F16 Larsson, Angelica -82 ej start           
Ljungkvist, Jenny -83 26.57  1 Heat 1
26.51  PB 3 A-final
400 m P18   Akhras, Sacha -80 55.90    PB 3 C-final  
Klinteskog, Johan -81 50.95  [2] SB 2 A-final
F18 Liljegren, Sara -81 61.74    PB 1 C-final  
Mattsson, Sofii -81 68.02  SB 2 B-final
600 m F12   Blomström, Felicia -86 ej start           
Carls, Camilla -86 ej start 
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
800 m F14   Barman, Emelie -85 2:46.42    PB 5 B-final [¤]
60 m häck (100 cm) P18   Hallgren, Jonathan -81 8.76  [2] PB 1 Final  
60 m häck (84 cm) F18   Liljegren, Sara -81 9.98    PB 2 Heat 2  
10.09  4 A-final
Wikström, Linda -81 11.50  PB 3 Heat 1
brutit  B-final
Höjd P12   Granlund, Jonas -86 1.22    PB 9    
F12 Carls, Camilla -86 1.11  11
Stav P18   Ericsson, Markus -81 3.13    PB 4 Final  
Hallgren, Jonathan -81 3.33  SB 3 Final
P16 Granlund, Anton -82 ej start           
Orrskog, Martin -82 ej start 
Längd P18   Kahn, Fredrik -81 ej start           
Längd (zon) P12   Granlund, Jonas -86 3.92    PB 10    
F12 Andersson, Annika -86 4.03  PB 7 Final
Blomström, Felicia -86 ej start           
Carls, Camilla -86 ej start 
Krasniqi, Rozafa -86 3.63  12
Kula (4,0 kg) F18   Sandberg, Maria -81 7.71    SB 4 Final  
Wikström, Linda -81 6.94  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) P12   Granlund, Jonas -86 6.35    PB 5 Final  
Kula (2,0 kg) F12   Carls, Camilla -86 6.64    PB 17    
Krasniqi, Rozafa -86 8.56  9
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen P17
[¤] - Efteranmäld
 1997-12-06/07 (lö-sö)  | Juklappsjakten, Friidrottens hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Chen, Jih-Farn -82 8.10    PB 5 Heat 1  
Gahne, Stefan -82 8.58  PB 6 Heat 3
Skeppstedt, Martin -82 7.39  1 Heat 2
  7.35    PB 1 Final  
P15 Kjäll, Daniel -83 8.27  PB 5 Heat 3
Wallentin, Jan -83 8.08  PB 3 Heat 3
P14 Kannerberg, Linus -84 8.27  PB 3 Heat 2
  8.29      6 Final  
Wallgren, Joacim -84 8.50  PB 4 Heat 2
P13 Blomkvist, Linus -85 ej start 
Lindqvist, Anders -85 9.51    PB 4 Heat 2  
Nyström, Jimmy -85 9.91  SB 5 Heat 2
P12 Granlund, Jonas -86 ej start 
Lundström, Victor -87 ej start           
Olofsson, Andreas -86 8.99  3 Heat 3
8.95  PB 1 B-final
P11 Nilsson, Nicklas -87 10.54      5 Heat 4  
Nyberg, Svante -87 9.94  4 Heat 2
F16 Brattström, Sara -82 ej start 
Bremberg, Anna -82 ej start           
Fitinghoff, Sophie -82 8.63  PB 5 Heat 3
Larsson, Angelica -82 8.21  SB 2 Heat 3
  8.26      6 Final  
Pahlén, Jenny -82 ej start 
Sonnerby, Maria -82 8.37  SB 5 Heat 2
F15 Askervall, Louise -83 ej start           
Ljungkvist, Jenny -83 8.09  PB 1 Final
8.13  1 Heat 3
Schmitz, Corinne -83 8.46  PB 3 Heat 3
  8.53      8 Final  
F14 Nordqvist, Malin -84 8.17  1 Heat 6
Nordqvist, Malin -84 8.12  PB 1 Final
F13 Cotté, Nadja -85 9.40      4 Heat 6  
Karlsson, Lina -85 9.79  PB 6 Heat 6
Lagerblad, Lovisa -85 9.69  PB 5 Heat 6
F12 Carls, Camilla -86 9.52  4 Heat 2
  9.50    PB 7 B-final  
Krasniqi, Rozafa -86 9.69  PB 4 Heat 5
Teilman, Maria -86 8.95  PB 1 Heat 1
  9.17      8 A-final  
F11 Hynning, Elin -87 10.22  PB 5 Heat 5
F10 Söderström, Malin -88 11.02  PB 6 Heat 1
200 m P16   Chen, Jih-Farn -82 27.02    PB 3 Heat 1  
Gahne, Stefan -82 29.02  PB 3 Heat 2
Skeppstedt, Martin -82 23.59    PB 1 Heat 3  
P15 Arenander, Claes -83 ej start 
Gustafsson, Joel -83 26.20  PB 2 Heat 2
Wallentin, Jan -83 27.17    PB 3 Heat 1  
F16 Brattström, Sara -82 ej start 
Bremberg, Anna -82 ej start 
Larsson, Angelica -82 26.33    PB 1 Heat 1  
Pahlén, Jenny -82 28.15  PB 1 Heat 4
Sonnerby, Maria -82 28.16  SB 4 Heat 1
F15 Askervall, Louise -83 ej start           
Ljungkvist, Jenny -83 26.98  PB 1 Heat 4
Schmitz, Corinne -83 27.92  PB 4 Heat 4
600 m P12   Olofsson, Andreas -86 2:08.82    PB 7 Heat 1  
P11 Lundström, Victor -87 ej start 
Nilsson, Nicklas -87 2:15.22    PB 5 Heat 1  
Nyberg, Svante -87 ej start 
Ranung, Måns -87 2:25.72  PB 4 Heat 2
F12 Skilje-Kolstad, Emma -86 2:13.71    PB 3 Heat 2  
F11 Håkansson, Camilla -87 2:15.94  PB 2 Heat 1
F10 Söderström, Malin -88 2:44.39  PB 6 Heat 2
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:57.78  [1] PB 3 Heat 2  
» Pell, Rickard -79 ej start 
P16 Gahne, Stefan -82 ej start          [¤]
P15 Arenander, Claes -83 ej start 
P14 Månsson, Jonas -84 2:39.34  PB 6 Heat 1
Wallgren, Joacim -84 2:24.13    PB 2 Heat 2  
P13 Lindqvist, Anders -85 2:47.42  PB 5 Heat 1
F15 Schmitz, Corinne -83 2:42.46  PB 5 Final
F13 Karlsson, Lina -85 2:59.30    PB 4 Heat 2  
Lagerblad, Lovisa -85 2:54.75  PB 4 Heat 3
1 500 m MS » Pell, Rickard -79 ej start           
KS Wallgren, Lisa -79 ej start 
60 m häck (91,4 cm) P15   Gustafsson, Joel -83 11.11    PB 7 Final [¤]
Kjäll, Daniel -83 9.90  PB 4 Final
60 m häck (84 cm) P13   Nyström, Jimmy -85 11.7m     5 Heat 1  
60 m häck (76,2 cm) P12   Granlund, Jonas -86 ej start           
Olofsson, Andreas -86 12.65  PB 5 Final
F16 Fitinghoff, Sophie -82 9.79    PB 3 Final  
F14 Nordqvist, Malin -84 9.79  PB 2 Heat 2
F13 Lagerblad, Lovisa -85 12.2m 5 Heat 2
F12 Carls, Camilla -86 12.53  4 Heat 3
  12.22    PB 4 Final  
Håkansson, Camilla -87 ej start 
Krasniqi, Rozafa -86 12.46  1 Heat 2
  12.35    PB 5 Final  
Teilman, Maria -86 13.19  PB 4 Heat 2
Höjd P15   Regazzoni, Leo -83 1.60    PB 6 Final  
P14 Ericsson, Mattias -84 1.65  PB 2 Final
P13 Blomkvist, Linus -85 ej start           
F13 Cotté, Nadja -85 1.20  PB 22
F12 Carls, Camilla -86 1.15  9
Skilje-Kolstad, Emma -86 1.25    SB 4 Final  
F11 Håkansson, Camilla -87 1.05  PB 9
Stav P16   Granlund, Anton -82 2.80    PB 2 Final  
Orrskog, Martin -82 2.60  SB 3 Final
F16 Fitinghoff, Sophie -82 ej start 
Längd P16   Skeppstedt, Martin -82 5.23    SB 8 Final  
P15 Kjäll, Daniel -83 5.22  PB 6 Final [¤]
Regazzoni, Leo -83 4.98    PB 10   [¤]
F16 Pahlén, Jenny -82 4.58  PB 6 Final
Längd (zon) P14 » Attersand, Henrik -84 4.49    PB 14    
Ericsson, Mattias -84 4.56  PB 10
Kannerberg, Linus -84 4.55    PB 12    
Månsson, Jonas -84 4.16  PB 20
P13 Blomkvist, Linus -85 ej start 
Nyström, Jimmy -85 3.61    SB 27    
P12 Granlund, Jonas -86 ej start 
Olofsson, Andreas -86 3.81  13
P11 Nilsson, Nicklas -87 ej start           
Nyberg, Svante -87 3.40  PB 19
Ranung, Måns -87 3.45  PB 16
F13 Karlsson, Lina -85 3.52    PB 55    
F12 Krasniqi, Rozafa -86 3.54  29
Teilman, Maria -86 3.71  PB 21
F11 Hynning, Elin -87 3.25    PB 17    
Håkansson, Camilla -87 3.25  PB 18
F10 Söderström, Malin -88 3.16  PB 10
Tresteg P15   Gustafsson, Joel -83 11.83    PB 2 Final  
Regazzoni, Leo -83 10.04  PB 11
Tresteg (zon) P14 » Attersand, Henrik -84 10.24    PB 4 Final  
P13 Blomkvist, Linus -85 ej start 
Nyström, Jimmy -85 8.29    PB 17    
P12 Granlund, Jonas -86 ej start 
P11 Ranung, Måns -87 8.03  PB 9
F14 Nordqvist, Malin -84 ej start  [¤]
Kula (5,5 kg) P15   Arenander, Claes -83 ej start           
Kjäll, Daniel -83 8.89  PB 8 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Attersand, Henrik -84 8.65    PB 3 Final  
Månsson, Jonas -84 7.05  PB 7 Final
Kula (3,0 kg) P11   Lundström, Victor -87 ej start           
Nilsson, Nicklas -87 5.46  PB 12
Nyberg, Svante -87 6.00    PB 8 Final  
F13 Cotté, Nadja -85 5.68  PB 19
Kula (2,0 kg) F12   Carls, Camilla -86 6.53    PB 15    
Krasniqi, Rozafa -86 9.24  PB 4 Final
Skilje-Kolstad, Emma -86 6.68    PB 12    
F10 Söderström, Malin -88 5.44  PB 6 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[¤] - Efteranmäld
 1997-12-04 (to)  | Sprintcup nr 3, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14   Nyström, Jimmy -85 ej start        1   [¤]
P13 Westberg, Magnus -85 9.32  PB 3 Heat 5
P12 Granlund, Jonas -86 ej start        1   [¤]
Lundh, Robin -87 ej start  1 [¤]
Olofsson, Andreas -86 ej start  1 [¤]
P11 Nilsson, Nicklas -87 10.25    PB 4 Heat 5    
Nyberg, Svante -87 9.89  4 Heat 1
10.01  6 B-final
F14 Nordqvist, Malin -84 8.42  1 Heat 1 [¤]
  8.31      2 Final    
F13 Belin, Ida -85 9.61  PB 4 Heat 3
Bergström, Helena -85 9.27  PB 5 Heat 4
Carls, Camilla -86 9.53    PB 4 Heat 2    
Cotté, Nadja -85 9.31  PB 3 Heat 5
Ellsäter, Olivia -85 9.34  PB 4 Heat 6
F12 Krasniqi, Rozafa -86 ej start             
Teilman, Maria -86 9.15  4 Heat 1
F10 Söderström, Malin -88 11.23  PB 5 Heat 4
800 m P14   Hamberg, Richard -85 2:59.97    PB 6 2    
Melin, Jonas -85 ej start  1 [¤]
Nilsson, Fredrik -85 ej start        1   [¤]
P12 Olofsson, Andreas -86 ej start  1 [¤]
F12 Carls, Camilla -86 ej start 
Höjd P14   Nilsson, Fredrik -85 ej start        1   [¤]
P13 Westberg, Magnus -85 1.25  PB 12
P12 Granlund, Jonas -86 ej start 
Längd (zon) P14   Nyström, Jimmy -85 ej start        1   [¤]
F13 Andersson, Catarina -85 3.65  PB 20
Gustafsson, Annika -85 3.68    PB 19      
F12 Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 1997-11-26 (on)  | Sprintcup nr 2, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P12   Granlund, Jonas -86 ej start             
Lundh, Daniel -86 10.43  PB 5 Heat 4 [¤]
Olofsson, Andreas -86 9.22      3 Heat 2    
P11 Lundh, Robin -87 10.73  5 Heat 2
Nilsson, Nicklas -87 10.30  PB 3 Heat 3
Nyberg, Svante -87 9.83  PB 4 B-final
  9.86      2 Heat 2    
F14 Nordqvist, Malin -84 8.31  PB 1 Heat 2 [¤]
8.37  2 A-Final
F12 Bergström, Helena -85 9.68    PB 4 Feat 2    
Blomström, Felicia -86 10.33  PB 6 Heat 6 [¤]
Carls, Camilla -86 9.70  PB 4 Heat 3
Krasniqi, Rozafa -86 ej start             
Rejto, Rebecca -86 10.08  PB 6 Heat 4
Teilman, Maria -86 ej start 
Höjd F12   Carls, Camilla -86 1.25    PB 11      
Krasniqi, Rozafa -86 ej start 
Längd (zon) P12   Granlund, Jonas -86 ej start             
Lundh, Daniel -86 3.72  PB 27 [¤]
Olofsson, Andreas -86 3.85  PB 23
Not
[¤] - Efteranmäld
 1997-11-18 (ti)  | Sprintcup nr 1, Solnahallen, Solna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P12   Granlund, Jonas -86 9.67    SB 5 Heat 5    
Lundh, Daniel -86 10.50  PB 6 Heat 6
Olofsson, Andreas -86 9.10    PB 4 Heat 7    
P11 Lundh, Robin -87 10.55  PB 5 Heat 1 [¤]
Nilsson, Nicklas -87 10.37  PB 3 Heat 2 [¤]
Nyberg, Svante -87 10.10  4 Heat 3 [¤]
  10.03    PB 4 B-final    
F14 Nordqvist, Malin -84 8.37  PB 1 Heat 4 [¤]
8.38  2 Final
F12 Blomström, Felicia -86 10.60    PB 5 Heat 6    
Cahoon, Linn -86 ej start 
Carls, Camilla -86 9.91  PB 5 Heat 4
Krasniqi, Rozafa -86 9.95    SB 6 Heat 2    
Löfqvist, Sara -86 11.20  PB 6 Heat 1
Rejto, Rebecca -86 10.20  PB 5 Heat 7
Skilje-Kolstad, Emma -86 10.22    PB 5 Heat 8    
Svedberg, Ellen -86 11.08  PB 6 Heat 4
Teilman, Maria -86 9.14  PB 2 Heat 3
F11 Lennerö, Matilda -87 9.84  2 Heat 2
9.65  PB 4 B-final
Höjd P12   Granlund, Jonas -86 1.20    PB 15      
Längd (zon) F12   Blomström, Felicia -86 3.58    PB 34      
Cahoon, Linn -86 ej start 
Carls, Camilla -86 3.88    PB 24      
Krasniqi, Rozafa -86 3.63  PB 31
Skilje-Kolstad, Emma -86 3.61  PB 33
Svedberg, Ellen -86 3.20  PB 36
Not
[¤] - Efteranmäld
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics