HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2018-11-15
Ute för 1997 Resultatdatum: 1997-09-10
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
45.89  Nyström, Jimmy -85 P13 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
Nylander, Tobias -85
Nordström, Erik -86
Westberg, Magnus -85
Blomkvist, Linus -85
46.36  Westberg, Magnus -85 P13 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
Reginsky, Martin -86
Granlund, Jonas -86
Lindqvist, Anders -85
Olofsson, Andreas -86
Manuell tidtagning
46.1m Westberg, Magnus -85 P13 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Olofsson, Andreas -86
Granlund, Jonas -86
Nyström, Jimmy -85
Ruquinsi, Martin -86
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
42.30  Regazzoni, Leo -83 P15 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
» Attersand, Henrik -84
Gustafsson, Joel -83
Kannerberg, Linus -84
42.62  Wallgren, Joacim -84 P15 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
Kjäll, Daniel -83
Regazzoni, Leo -83
Gustafsson, Joel -83
44.43  Lazar, Thomas -83 P15 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Kannerberg, Linus -84
Lönnies, Henning -83
» Attersand, Henrik -84
Manuell tidtagning
42.5m Gustafsson, Joel -83 P15 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Kjäll, Daniel -83
Wallgren, Joacim -84
Regazzoni, Leo -83
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
43.38  [1] Molinder, Roger -80 P19 1997-06-15 » Stafett-SM, Fredriksskans IP, Kalmar
Söderström, Niclas -79
Dani, Peter -79
Nilsson, Per -79
43.39  Molinder, Roger -80 P19 1997-06-14 » Stafett-SM, Fredriksskans IP, Kalmar
Söderström, Niclas -79
Dani, Peter -79
Nilsson, Per -79
44.03  Wijk, Fredrik -72 MS 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Högberg, David -73
» Attersand, Johan -74
Molinder, Roger -80
44.45  Söderling, Andreas -81 P17 1997-06-14 » Stafett-SM, Fredriksskans IP, Kalmar
Klinteskog, Johan -81
Skeppstedt, Martin -82
Hallgren, Jonathan -81
44.55  [2] Molinder, Roger -80 P19 1997-05-22 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Söderström, Niclas -79
Dani, Peter -79
Berglind, Kalle -79
44.62  Söderling, Andreas -81 P17 1997-06-14 » Stafett-SM, Fredriksskans IP, Kalmar
Klinteskog, Johan -81
Skeppstedt, Martin -82
Hallgren, Jonathan -81
44.99  [3] Kisch, André -82 P17 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
Klinteskog, Johan -81
Skeppstedt, Martin -82
Hallgren, Jonathan -81
45.20  Klinteskog, Johan -81 P17 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Söderling, Andreas -81
Skeppstedt, Martin -82
Hallgren, Jonathan -81
45.44  [4] Molinder, Roger -80 P19 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
Söderström, Niclas -79
Schmitz, Robert -79
Berglind, Kalle -79
45.48  Klinteskog, Johan -81 P17 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Söderling, Andreas -81
Skeppstedt, Martin -82
Hallgren, Jonathan -81
45.68  Molinder, Roger -80 P19 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Söderström, Niclas -79
Schmitz, Robert -79
Akhras, Sacha -80
45.78  Kisch, André -82 P17 1997-05-28 » STH-cup P+F 16  Kval, Enskede IP, Enskede
Klinteskog, Johan -81
Skeppstedt, Martin -82
Kahn, Fredrik -81
46.15  Söderling, Andreas -81 P17 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Klinteskog, Johan -81
Skeppstedt, Martin -82
Hallgren, Jonathan -81
46.26  Akhras, Sacha -80 P19 1997-05-22 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Nilsson, Per -79
Schmitz, Robert -79
» Suhard, Karl Henrik -80
46.36  Klinteskog, Johan -81 P17 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Söderling, Andreas -81
Skeppstedt, Martin -82
Hallgren, Jonathan -81
46.59  Akhras, Sacha -80 P19 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
Nilsson, Per -79
Wallgren, Jens -79
» Suhard, Karl Henrik -80
47.05  Johansson, Fredrik -81 P17 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Kahn, Fredrik -81
Kisch, André -82
Grankvist, Markus -81
47.54  Johansson, Fredrik -81 P17 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Kahn, Fredrik -81
Kisch, André -82
Grankvist, Markus -81
48.20  Johansson, Fredrik -81 P17 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Kahn, Fredrik -81
Kisch, André -82
Grankvist, Markus -81
48.63  Berglind, Kalle -79 P19 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Nilsson, Per -79
Wallgren, Jens -79
» Suhard, Karl Henrik -80
Manuell tidtagning
48.1m Molinder, Roger -80 P19 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Schmitz, Robert -79
Dani, Peter -79
Nilsson, Per -79
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P19
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:01.30  [1] Wijk, Fredrik -72 MS 1997-05-25 » Regionsserien div 1A Män, Kristinebergs IP, Stockholm
Danielsson, Stefan -76
Axelsson, Björn -73
Söderström, Niclas -79
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
3:24.96  Danielsson, Stefan -76 MS 1997-05-22 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Axelsson, Björn -73
Jedemo, Mats -72
Högberg, David -73
3:27.63  [1] Söderström, Niclas -79 P19 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Schmitz, Robert -79
» Pell, Rickard -79
Nilsson, Per -79
3:40.74  » Suhard, Karl Henrik -80 MS 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Wallgren, Jens -79
Akhras, Sacha -80
Messing, Emil -80
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:40.01  [1] Sundén, Mikael -81 P17 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Ericsson, Markus -81
Klinteskog, Johan -81
7:20.10  Kahn, Fredrik -81 MS 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Nerman, Linus -82
Skeppstedt, Martin -82
7:21.82  Hallgren, Jonathan -81 P17 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Söderling, Andreas -81
Johansson, Fredrik -81
7:36.56  [2] Kjäll, Daniel -83 P15 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Gustafsson, Joel -83
Lazar, Thomas -83
8:22.59  Lönnies, Henning -83 P15 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Attersand, Henrik -84
Regazzoni, Leo -83
8:41.52  [3] Nyström, Jimmy -85 P13 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Rofors, Daniel -85
Olofsson, Andreas -86
8:45.89  [4] Lindqvist, Anders -85 P13 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Weinsjö, Tobias -85
Thorn, Mattias -85
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:39.13  [1,2] Johannesson, Ronny -77 M22 1997-06-15 » Stafett-SM, Fredriksskans IP, Kalmar
Danielsson, Stefan -76
Phersson, Andreas -75
» Pell, Rickard -79
7:48.15  Danielsson, Stefan -76 MS 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Häggström, Niklas -71
» Pell, Rickard -79
Phersson, Andreas -75
8:02.48  Axelsson, Björn -73 MS 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Rappe, Jonas -70
» Gustafsson, Peter -74
Karlsson, Mikael -74
8:09.18  Ròpeter, Tom -62 MS 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Garcia, Ricardo -77
Wolf-Wallin, Joachim -72
Bergenfelt, Niklas -75
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
               
 4 x 1 500 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
16:04.01  » Häggström, Niklas -71 MS 1997-06-15 » Stafett-SM, Fredriksskans IP, Kalmar
Arkad, Martin -69
Magnusson, Jan -74
Wolf-Wallin, Joachim -72
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
43.67  Carls, Camilla -86 F13 1997-09-10 » Stockholm cup P+F 12-14 final, Stockholms Stadion, Stockholm
Teilman, Maria -86
Andersson, Annika -86
Cotté, Nadja -85
Halsius, Jessica -85
45.15  Teilman, Maria -86 KS 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
Karnstedt, Ellen -86
Carls, Camilla -86
Karlsson, Lina -85
Andersson, Annika -86
45.38  Teilman, Maria -86 KS 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Kamstedt, Ellen -86
Carls, Camilla -86
Wersborg, Jessica -85
Andersson, Annika -86
47.53  Teilman, Maria -86 KS 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Kamstedt, Ellen -86
Carls, Camilla -86
Wersborg, Jessica -85
Andersson, Annika -86
49.75  Wirsborg, Jessica -85 F13 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
Krasniqi, Rozafa -86
Svidén, Elin -85
Axelsson, Lisa -85
Gustafsson, Annika -85
Manuell tidtagning
44.8m Carls, Camilla -86 F13 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Teilman, Maria -86
Andersson, Annika -86
Cotté, Nadja -85
Halsius, Jessica -85
47.9m Ellsäter, Olivia -85 F13 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Lagerblad, Lovisa -85
Krasniqi, Rozafa -86
Karlsson, Lina -85
Appelgren, Marie -85
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
41.31  Ljungkvist, Jenny -83 F15 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Askervall, Louise -83
Schmitz, Corinne -83
Nordqvist, Malin -84
41.66  Ljungkvist, Jenny -83 F15 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Askervall, Louise -83
Schmitz, Corinne -83
Nordqvist, Malin -84
41.95  Ljungkvist, Jenny -83 F15 1997-05-29 » Sth-Cup omg 1 P+F 12 -14, Källbrinks IP, Huddinge
Askervall, Louise -83
Olofsson, Angelica -83
Nordqvist, Malin -84
46.48  [1] Isaksson, Kristina -84 F13 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Jacobsson, Sofie -84
Ahnström, Maria -84
Karnstedt, Ellen -86
Manuell tidtagning
40.8m Ljungkvist, Jenny -83 F15 1997-08-26 » Stockholm Cup 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Askervall, Louise -83
Olofsson, Angelica -83
Nordqvist, Malin -84
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
49.05  [1] Jyttner, Hannah -79 F19 1997-06-15 » Stafett-SM, Fredriksskans IP, Kalmar
Thulin, Petra -79
Bergström, Frida -79
Lissäng, Sofie -80
49.36  Jyttner, Hannah -79 F19 1997-06-15 » Stafett-SM, Fredriksskans IP, Kalmar
Thulin, Petra -79
Bergström, Frida -79
Lissäng, Sofie -80
49.69  Sonnerby, Maria -82 F17 1997-06-14 » Stafett-SM, Fredriksskans IP, Kalmar
Larsson, Angelica -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
49.85  Jyttner, Hannah -79 F19 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
Thulin, Petra -79
Bergström, Frida -79
Lissäng, Sofie -80
49.98  Sonnerby, Maria -82 F17 1997-06-14 » Stafett-SM, Fredriksskans IP, Kalmar
Larsson, Angelica -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
50.30  Lissäng, Sofie -80 KS 1997-05-21 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Thulin, Petra -79
Bergström, Frida -79
Nyström Tholander, Emma -76
50.52  Lissäng, Sofie -80 F19 1997-05-22 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Thulin, Petra -79
Bergström, Frida -79
Jyttner, Hannah -79
50.54  Sonnerby, Maria -82 F17 1997-05-22 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Larsson, Angelica -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
50.72  Sonnerby, Maria -82 F17 1997-08-30 » Lag-USM -97, Heleneholms IP, Malmö
Larsson, Angelica -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
50.73  Sonnerby, Maria -82 F17 1997-06-04 » ICA-den cup final 18 och 16 år, Enskede IP, Enskede
Larsson, Angelica -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
50.86  Jyttner, Hannah -79 F19 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Thulin, Petra -79
Bergström, Frida -79
Lissäng, Sofie -80
51.03  Sonnerby, Maria -82 F17 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Larsson, Angelica -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
51.93  Sonnerby, Maria -82 F17 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Larsson, Angelica -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
52.69  Sonnerby, Maria -82 F17 1997-05-28 » STH-cup P+F 16  Kval, Enskede IP, Enskede
Pahlén, Jenny -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
54.13  [2] Hansson Malmén, Jenny -79 F19 1997-05-22 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Nilsson, Lina -78
Kleebinder, Aline -80
Hammarberg, Sara -79
54.29  Pahlén, Jenny -82 KS 1997-05-22 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Fitinghoff, Sophie -82
Mattsson, Sofii -81
Essen-Möller, Linda -82
55.23  Hellstrand, Linn -79 F19 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Kleebinder, Aline -80
Nilsson, Lina -78
Hammarberg, Sara -79
56.41  Pahlén, Jenny -82 F17 1997-06-07 » Sundbybergs Ungdomsspel, Kristinebergs IP, Stockholm
Mattsson, Sofii -81
Sandberg, Maria -81
Essen-Möller, Linda -82
57.65  Essen-Möller, Linda -82 F17 1997-05-03 » Brommaspelen, Kristinebergs IP, Stockholm
Wikström, Linda -81
Mattsson, Sofii -81
Fitinghoff, Sophie -82
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F19
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:19.8m [1] Liljegren, Sara -81 KS 1997-07-02 » Regionens Seriefinal, Arosvallen, Västerås
Larsson, Angelica -82
Nyström Tholander, Emma -76
Thulin, Petra -79
2:24.10  [2] Jyttner, Hannah -79 F19 1997-06-14 » Stafett-SM, Fredriksskans IP, Kalmar
Lissäng, Sofie -80
Bergström, Frida -79
Thulin, Petra -79
2:24.25  Liljegren, Sara -81 KS 1997-05-25 » Regionsserien div 1A Kvinnor, Kristinebergs IP, Stockholm
Jyttner, Hannah -79
Nyström Tholander, Emma -76
Thulin, Petra -79
2:25.19  [3] Hansson Malmén, Jenny -79 F19 1997-05-22 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Bergström, Frida -79
Nilsson, Lina -78
Thulin, Petra -79
2:35.10  [4] Jyttner, Hannah -79 F19 1997-05-22 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Kleebinder, Aline -80
Hammarberg, Sara -79
Wallgren, Lisa -79
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F19
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F19
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:44.9m [1] Olofsson, Angelica -83 F15 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Håkansson, Felicia -84
Ljungkvist, Jenny -83
8:09.16  [2] Liljegren, Sara -81 F17 1997-05-22 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Mattsson, Sofii -81
Essen-Möller, Linda -82
9:04.21  Kudrén, Sara -84 F15 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Schmitz, Corinne -83
Lagerstedt, Magdalena -83
9:33.97  [3] Halsius, Jessica -85 F13 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Skilje-Kolstad, Emma -86
Karlsson, Lina -85
9:54.0m [4] Lagerblad, Lovisa -85 F13 1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Gustafsson, Annika -85
» Nyström, Michelle -87
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics